Oficiální zpravodajská média

Vy jste pro PL mluvil o zvěrstvech EU. Jaká to jsou, ptali se v ČRo exministra Ivana Davida. A ten okamžitě spustil...
Moderátor Tomáš Pancíř pozval do úterních Dvaceti minut Radiožurnálu lídra hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury pro evropské volby Ivana Davida. Psychiatr v rozhlase popsal, jak vnímá dnešní EU a v jaké společenství by ji rád proměnil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Premiér Babiš je v prokazatelném střetu zájmů s finančním nařízením Evropské unie
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 5. března 2019 ke změně návrhu zákona o podpoře regionálního rozvoje
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Růžena Chrasteková: Směšný hujer Petříček a vskutku už nechutný Schwarzenberg
Nejsou sice jediní, kteří dělají naší zemi neuvěřitelnou ostudu a stejně tak doslova štvou lidi, občany. V obecném povědomí, ale štvou ty lidi proti sobě (pražská havlérka versus milióny občanů) a hlavně proti vítězům voleb prezidentských a parlamentních. Zjednodušeně političtí šmejdi a zlořádi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
dTest: V brynze žijí bilióny bakterií
Ovčí mléko je při výrobě brynzy nepostradatelné. Na Slovensku musí brynza obsahovat alespoň 50?% ovčího sýra, česká legislativa ale minimální podíl ovčí složky nepředepisuje. Časopis dTest otestoval kvalitu brynzy z maloobchodů a zjistil, že obsahují od 27 do 100 procent ovčího sýra, zbytek tvoří kravský sýr. Tři výrobci klamali o složení brynzy na obalu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
„Předat cizincům pravomoc, koho přijmeme? Rozhodně ne. EUfašista!“ Macron představil vizi EU a Češi mu okamžitě práskli dveřmi před nosem
ANKETA Společný azylový úřad, který bude řídit přijetí či nepřijetí migrantů do členských zemí EU? Patrně nejdiskutovanější návrh z dopisu francouzského prezidenta Macrona občanům Evropy na české politické scéně tvrdě narazil. Na tom, že migrační politika musí zůstat v kompetenci národních států, se vzácně shodují politici napříč spektrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
ODS uvažuje o mimořádné sněmovní schůzi. Kvůli „chaotismu“ vlády
ODS zvažuje svolání mimořádné schůze Sněmovny kvůli možným úsporám státu ve zpomalující se ekonomice, pokud je vláda v dohledné době nepředloží namísto „chaotismu“ ve své daňové politice, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Co se chystá na Babiše? Premiérovi může být horko
Před dvěma měsíci spustili kontroloři Evropské komise prověrku dotací, které čerpal Babišův Agrofert, momentálně odložený ve svěřenském fondu premiéra. Závěrečná zpráva může být hotová před volbami do Evropského parlamentu v květnu. Ale možná bude hotová až po nich, píše server Neovlivní.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Vážení, to už není ani černý humor, to je alarmující ztráta soudnosti....
osobní reakce na výzvu 5 z těch, kteří si tak nějak přivlastnili, zprivatizovali, tzv. Sametovou revoluci - pánů Gabala, Gála, Kocába, Rumla a Urbana : "Nenechme se Visegrádem vyvést z Evropy".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
ČVUT: Odborníci z Fakulty elektrotechnické v Praze varují před potenciální chybou některých GPS přijímačů
Noc z 6. na 7. dubna tohoto roku bude velice zajímavá pro odborníky na družicovou navigaci z katedry radioelektroniky Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze. Právě o jmenované sobotní půlnoci světového času (UTC) totiž nastane tzv. rollover, neboli přetečení čítače týdnů systému GPS (GPS Week number).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Dopad na bezpečnostní situaci v ČR a fungování policie! Zbraňový expert vynáší alarmující zprávy k dalším plánům Bruselu na regulaci zbraní
ROZHOVOR „Ti už nám nikdy nedají pokoj. Část lidí ve společnosti bude mít vždy tendence všechno regulovat,“ říká elitní policejní instruktor a zbraňový expert Pavel Černý ke snahám Evropské unie omezovat práva držitelů zbraní. Nejnověji se hraje o to, zda budou povolené náboje mající střely s obsahem olova. Jak Pavel Černý dokládá na konkrétních příkladech, jejich případný zákaz by měl netušené dopady na bezpečnostní situaci v ČR a na fungování českých bezpečnostních složek. Černý je jedním ze zakladatelů lidskoprávní a bezpečnostní platformy Liga LIBE, která zájmy více než 300 tisíc českých držitelů zbraní hájí. Promluvil také o obří petici, již platforma zorganizovala a kterou podepsali Miloš Zeman, Andrej Babiš i Radek Vondráček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Jarošová (SPD): Nová pravidla budou v řidičích nepochybně vyvolávat agresivní chování
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 5. března 2019 ke změně návrhu o provozu na pozemních komunikacích a silničním provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová představila „magický čtyřúhelník“
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) představila „magický čtyřúhelník“ problémů s bydlením. Členka vlády doufá, že se jí čtyři základní problémy s bydlením podaří vyřešit, byť počítá s tím, že to nebude nijak snadné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
ČT vysílala o Zemanovi: Mělo to všechno. Sešli se tam všichni, které byste čekali
Pořad Reportéři ČT včera oslavil výročí patnácti let vysílání. A to reportáží o Miloši Zemanovi, jeho údajném pohrdání Ústavou a podpoře Ruska a Číny. K tomuto účelu vyzpovídali například Petra Pitharta, dále bývalého velvyslance v USA Koláře nebo třeba Václava Lásku, senátora, který chce na Zemana podat žalobu. A Zemanovi příznivci v reportáži? Povětšinou obyčejní senioři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Chceme také zvýšit účast členů vlády na interpelacích
Vláda pomůže se zavedením klouzavého mandátu, který zajistí, že ministři nebudou zároveň zastávat post poslance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Nora Fridrichová v ČT odvysílala reportáž a kardinál Duka podává trestní oznámení
Kardinál Dominik Duka odmítá, že by bagatelizoval sexuální zločiny, kterých se v minulosti měli údajně dopustit čeští duchovní na dětech a mladistvých. O těchto zločinech informovala Česká televize. Duka podal trestní oznámení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Džamila Stehlíková výbušně k majitelům zbraní: Zbraň posiluje pocit moci. A jako psychiatrička vím, že ji často vlastní jedinci...
Získat zbrojní průkaz je podle psychiatričky Džamily Stehlíkové v Česku až příliš jednoduché, k držení zbraně jsou prý nutné psychotesty. Nesouhlasí s ní ale David Karásek ze Sdružení na ochranu práv majitelů zbraní. Upozorňuje, že psychotesty by stejně mohli lékaři prodávat a přibylo by papírování, informoval server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Advokátka z eurokandidátky ODS: Postoje Zemana neschvaluji. Necítím se jím vůbec reprezentována. Zato Petříček...
ROZHOVOR "ODS má dlouhodobě stabilní evropskou politiku," tvrdí advokátka Eva Decroix, která bude v květnových eurovolbách voliče lákat ze šestého místa kandidátky občanských demokratů. Její jméno vzbudilo nesouhlasné reakce u jisté části voličů ODS, kteří ji kritizují z příliš prounijních pohledů. "Mé proevropské postoje jsou zcela realistické a sdílené velkou částí pravicového spektra. Proevropský postoj neznamená, že se ztotožňuji se všemi politikami Evropské Unie," reaguje Decroix. Podle ní není důležité bojovat za "více Evropy", ale za lepší Evropu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Václav Klaus ml. řádil u Xavera: Savci mají dvě pohlaví, učili nás to ve škole. Nenávidím ten nový svět, kde se rozbíjejí základní hodnoty
V neděli Luboš Xaver Veselý zpovídal oblíbeného politika ODS, Václava Klause mladšího. Politik se rezolutně stavěl proti zvyšování daní, zkritizoval chystanou reformu školství a neodpustil si žert na adresu aféry místopředsedkyně ODS Udženije, které byla vytýkána účast na oslavě narozenin Jaromíra Soukupa. „Já na rozdíl od jiných můžu jít na narozky, ke komu chci,“ řekl poslanec a dodal: „Představte si, kdyby Václav Moravec pozval Okamuru na narozky...“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Babišově vládě věří 44 procent občanů. O Zemanovi čísla říkají...
Praha 5. března (ČTK) – Důvěra lidí v prezidenta Miloše Zemana v únoru opět mírně mírně poklesla. Věřilo mu 50 procent lidí, což je o tři procentní body méně než v lednu a o pět méně než v prosinci. Vláda si udržela důvěru 44 procent lidí, což je stejný výsledek jako v předchozím měsíci. Vyplývá to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš navštíví USA, setká se s prezidentem Donaldem Trumpem
Předseda vlády České republiky Andrej Babiš dnes odlétá do Spojených států amerických na třídenní pracovní cestu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ošklivej Soukup, kluci a holky! Šéf Barrandova utřel novináře
V dalším díle Mých zpráv Jaromír Soukup opět plísnil Miroslava Kalouska, ovšem nyní za něco, co se v Čechách praktikuje již deset let. Jedná se o superhrubou mzdu, kterou chce údajně ministryně financí Schillerová zrušit. „Tehdejší ministr financí Mirda Kalousek se tehdy dušoval, že tenhleten švindl zruší hned, jak krize pomine,“ prohlásil Soukup s tím, že skutek utek. A poslal vzkaz i českým oligarchům, aby se řídili příklady Billa Gatese a Warrena Buffetta, kteří tvrdí, že chtějí platit vyšší daně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Stalo se v noci: „Seš vychcanej! Jděte do p*dele. Ku*va. P*ůser.“ Bouřlivý vývoj v ODS
Bývalého místopředsedu ODS a ministra vnitra Ivana Langera včera regionální sněm ODS zvolil do vedení krajské organizace strany v Olomouckém kraji. ČTK to řekl předseda regionální rady ODS v Olomouckém kraji Michal Zácha. Langer se ve vysoké politice přestal angažovat po neúspěchu ve sněmovních volbách v roce 2010 a nyní by měl olomoucké ODS jako člen regionální rady pomoci například s organizací předvolebních kampaní. Langer ČTK řekl, že jeho zvolení do regionální rady olomoucké ODS „v žádném případě není start směrem k veřejným funkcím“. Reakce na jeho zvolení nenechaly na sebe dlouho čekat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Jsme popelnicí Evropské unie?
V rámci toho, jak nás některé země Evropské unie vnímají, je tvrzení v nadpisu zcela na místě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
„Most!“ je Okres na severu číslo 2. Nora Fridrichová jako Jiřina Švorcová. Komunisté zavírali, dnes se blokuje, říká Lucie Groene
ROZHOVOR „Vždycky jsem se domnívala, že suverenita je něco nedotknutelného. Něco, za co se klidně umírá ve válce,“ říká bývalá novinářka Lucie Groene, která kandidovala za hnutí ANO do Senátu. Současná EU jde ovšem směrem stále větší integrace národních států. „Euroskeptické strany pravděpodobně nezískají víc než třetinu křesel. Ve školách mezitím vyrostla další generace probruselsky připravených mladých lidí, kteří budou volit. Ten vliv školních „přednášek“ nejrůznějších evropskými dotacemi placených organizací se pomalu začíná Bruselu vyplácet,“ říká Groene.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Europoslanec Zdechovský odhaluje, co má největší vliv na prosazení českých zájmů v EU. Řečnění na plénu to není
ROZHOVOR Blíží se konec funkčního období současných europoslanců. Přichází doba bilancování a hodnocení aktivity těch, kteří nás mají v Bruselu a Štrasburku zastupovat. Z dosavadních žebříčků aktivity vychází často nejlépe Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), kterého jsme požádali o shrnutí toho, co práce europoslance obnáší a toho, která z činností europoslance má větší vliv na prosazení národních zájmů v evropském společenství. "Pokud někdo má po čtyřech letech mandátu jen jednu zprávu, tak je oprávněné se ptát, na čem v parlamentu celou tu dobu pracoval," říká Zdechovský, který za necelých pět let vypracoval celkem 84 zpráv, z českých europoslanců suverénně nejvíce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Procházková (ANO): Proč se nekoukneme, jak to ti Francouzi dělají?
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 5. března 2019 ke změně návrhu o provozu na pozemních komunikacích a silničním provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Skutečně chcete, aby lidé, kteří stráví noc řízením auta, druhý den honili drbany?
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 5. března 2019 ke změně návrhu o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Přeloučská AVIA Motors nekončí, naopak nadále vyrábí, slaví 100 let a myslí na budoucnost
Přeloučská společnost AVIA Motors před nedávnem oznámila, že ukončí výrobu vozů se spalovacími motory v souvislosti s nadcházející novou evropskou emisní normou pro automobily. To ale neznamená konec existence firmy ani legendární značky AVIA. Společnost i nadále vyrábí a plánuje různé možnosti výrobního programu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Arnika: Metropolitní plán je protiústavní, tvrdí ministerstva. Proti dokumentu protestují nejdůležitější úřady
Metropolitní plán dostal další rány. Státní úřady nešetří kritikou, podle nich je plán nezákonný a protiústavní. Společně mu vytýkají, že nechrání parky, umožní stavět věžáky, ani jasně neříká, kde budou stát bytové domy, kanceláře, obchody a veřejná vybavenost, jako školy, nemocnice nebo domovy pro seniory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zákaz, ochránit EU, společná migrace? Macron má vzkazy z Hradu i od ANO
Francouzský prezident Emmanuel Macron se obrátil ve svém otevřeném dopise na obyvatele evropské osmadvacítky. Podle jeho slov musí Evropa hledat svou budoucnost, bránit se zneužívání nenávisti a v mnoha aspektech sjednotit své kroky. Hovořil i o azylovém domě, zákazu financování evropských politických stran mimo EU či o ochraně internetu před nenávistí. Vize, jejíž překlad je k nalezení i na stránkách jeho kanceláře, nese název Za evropskou renesanci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Babiš chválí Trumpa za jednání se severokorejským vůdcem: Jednání s Kimem je lepší než válečný konflikt
Český premiér Andrej Babiš před cestou do Spojených států pochválil prezidenta Donalda Trumpa za jeho jednání se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem o jaderném odzbrojení. V rozhovoru pro americkou agenturu AP poznamenal, že jednání s diktátorem je lepší řešení než válečný konflikt. Babiš bude s Trumpem hovořit v Bílém domě ve čtvrtek jako první český premiér po osmi letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Když budeme bojovat na hranicích našeho státu, bude to mít dopad na naše lidi. Generál Opata řekl jasné slovo k zahraničním misím
Jak moc je politicky a vojensky rozdělen současný svět a jaká jsou jeho největší bezpečnostní rizika? Nejen o tom přišel do úterního pořadu Interview na ČT24 debatovat s moderátorkou Zuzanou Tvarůžkovou náčelník Generálního štábu Armády České republiky Aleš Opata. Pohovořil také o tom, jak důležitá je přítomnost české armády v Afghánistánu a jak moc je pro Česko zásadní být článkem Severoatlantické aliance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Josef Skála: „Elity“ NATO čeká tvrdý test. Víme, kdo jsou paraziti. Pane Babiši, mluvíte hezky a já Vás beru za slovo
ROZHOVOR Dovede premiér pravdu o "transformaci" i do razantních skutků? Dá na to jediné, co zlomí "samoděržaví lichvy na trhu bydlení"? Spoléhat na to, že Moskva a Peking polezou ke křížku, je šílený hazard, říká lídr rebelů v KSČM. Řešení, co nebudou proti českému zájmu, žádá i kolem Venezuely a Ukrajiny, Huawei a jiných horkých témat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Je úplně mimo, vypráskal Babiš na PL Macrona. Topolánek se neudržel, když to četl
Předseda české vlády Andrej Babiš (ANO) ve vyjádření pro server ParlamentníListy.cz nešetřil tvrdými slovy na adresu francouzského prezidenta Macrona, který by v budoucnu rád sjednotil azylovou politiku EU a trval by na solidárním přerozdělování uprchlíků. Expremiér Mirek Topolánek se za to Babišovi vysmál a připomněl, kde se Macronovým nápadům dostává největšího porozumění. Poslanec Miroslav Kalousek (TOP 09) se francouzského prezidenta zastal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Asociace krajů ČR: Memorandum o společném postupu v oblasti zvýšení kvality středního školství
Zástupci Asociace krajů, Hospodářské komory ČR, Svazu průmyslu a dopravy ČR i představitelé školského odborového svazu podepsali memorandum o společném postupu v oblasti zvýšení kvality středního školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: O tom, co ti policisté mohou dělat, rozhodne jejich šéf
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 5. března 2019 ke změně návrhu o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Stále platné, stále platné...
Úterní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
STAN: Plošný zákaz předjíždění pro kamiony je nesmysl
Poslanci hnutí STAN nepodpoří plošný plošný zákaz jízdy kamionů v levém jízdním pruhu na vybraných úsecích dálnic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Polanský (Piráti): Hlavní příčinou incidentů na železnici je katastrofální zpoždění při zavádění moderního zabezpečovacího zařízení
Série nehod a incidentů na české železnici plní v posledních týdnech stránky médií. Tyto události mají jeden společný jmenovatel: selhání lidského faktoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Česká aféra s Ruskem. Vlastně hned dvě: Čtěte, co se stalo
Hned dva texty o Rusku vyšly na serveru Deník N.cz. Jeden se týká toho, jak Rusové vydělávají na bytech, které patří Česku. Nájemníci musí platit hotově, stěžují si na násilí a šikanu. Druhý se pak týkal problému při návštěvě ruského ministra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Češi nemají koule. Hanba jim, řekl Jiří X. Doležal. A pak mluvil o... výkalech
X se sešlo s X. Luboš Xaver Veselý si do XTalk pozval reportéra, psychologa a publicistu Jiřího X. Doležala z Reflexu. Bavili se o Janu Palachovi a zda byl jeho čin sebevraždou či hrdinstvím. Podle Doležala padl student v boji za mobilizaci české společnosti. „Jan Palach nevěděl, že Češi na rozdíl od Vietnamců nemaj koule,“ srovnával jeho čin s jinými. A pak došlo na kálení u muslimů a gay porno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš dnes odlétá do USA, ve čtvrtek se sejde s Trumpem
Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes po poledni odletí na návštěvu Spojených států. Ve čtvrtek večer SEČ ho čeká jednání s americkým prezidentem Donaldem Trumpem, se kterým chce mluvit zejména o kybernetické bezpečnosti, mezinárodní situaci a o zachování obchodu bez bariér mezi Spojenými státy a Evropskou unií. Babiš bude po osmi letech prvním českým premiérem, který dostal pozvání na bilaterální jednání v Bílém domě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Letiště bude střežit 145 kamer s automatickým rozpoznáváním obličejů
Ministerstvo vnitra rozšíří zabezpečení Letiště Václava Havla o 145 kamer s automatickým rozpoznáváním obličejů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Evropský parlament je jediné místo, kde můžeme prosadit změnu v Evropě
Komentář na facebookovém profilu k důležitosti voleb do Evropského parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Onderka (ČSSD): Ředitelství silnic a dálnic musí vybudovat na dálnicích komerční odpočívky
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 5. března 2019 ke změně návrhu o provozu na pozemních komunikacích a silničním provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
České mírové hnutí: Ruce pryč od Venezuely
Demonstrace před Velvyslanectvím USA v Praze - Ruce pryč od Venezuely!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Václav Klaus ml.: Zákony, které vznikají na základě nějaké okamžité situace, jsou většinou špatně
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 5. března 2019 ke změně návrhu o provozu na pozemních komunikacích a silničním provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Navrkal (Piráti): Změnu v krajské koalici nečekáme
Pondělní vypovězení krajské koaliční smlouvy ČSSD jen podtrhuje dlouhotrvající marasmus, ve kterém se politika v Ústeckém kraji nachází. Občané budou muset ještě přetrpět 17 měsíců přešlapů, nekompetence i rasistických výroků z úst čelných představitelů našeho kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Laboratoř zaostalosti
Reformy jsou pravým opakem toho, že se zahledíme hluboko zpátky a začneme zkoušet, jak dlouho se dá s tou veteší ještě vydržet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Ne plošný zákaz, ale inteligentní dopravní značky a vymáhání dodržování zákona
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 5. března 2019 ke změně návrhu o provozu na pozemních komunikacích a silničním provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Staněk podpořil vambereckou krajku i Braunův Betlém u Kuksu
Ministr kultury Antonín Staněk navštívil v úterý 5. března Královéhradecký kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Primátor Kroupa: Tramvajová linka č. 11 k Jablonci patří
Město zaplatilo 3 miliony korun za její provoz na účet Liberce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Protiúder! Žalujeme EU. Spolu s námi Maďaři a Poláci, jde o české zbraně
Soudní dvůr Evropské unie se dnes začal na veřejném líčení zabývat žalobou, kterou se Česká republika domáhá zrušení směrnice, zakazující některé poloautomatické zbraně či zásobníky. Českou delegaci vede náměstek ministra zahraničí Martin Smolek. Začátek jednání ČTK telefonicky potvrdil mluvčí soudu Balázs Lehóczki.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Rosatom: Betonování kupole kontejnmentu 2. bloku Ostrověcké JE bylo dokončeno
Ve čtvrtek 28. února 2019 bylo dokončeno betonování kupole vnějšího kontejnmentu 2. bloku Ostrověcké jaderné elektrárny, kterou v Bělorusku staví ruská korporace pro atomovou energii Rosatom. Jde o jednu z klíčových událostí během výstavby jaderné elektrárny, protože znamená závěr stavebních prací na reaktorové budově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Začali jsme mrtvými dušemi, ale teď budeme tnout do živého
Ministryně financí se v Brně setkala s podnikateli. Kromě ochlazování ekonomiky a rozpočtových škrtů došla řeč i na oddlužení podnikatelů a firem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
TOP 09 jde proti ministryni Schillerové: Navrhuje snížit lidem odvody na pojištění
Opoziční TOP 09 navrhne snížení zdravotního pojištění zaměstnancům a živnostníkům o tři procentní body, stát by naopak měl na své pojištěnce odvádět více než dosud, minimálně 1805 korun, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Magore, udeřil Doubrava na kritika Zemana. Co pravil o Drahošovi, radši čtěte sami
Komentátor a někdejší katolický kněz Jan Jandourek zaútočil na prezidenta Miloše Zemana a za svá slova to drsně schytal od senátora Jaroslava Doubravy. Ten označil komentátora za magora. “Ať se podívá na sebe, až vyleze ze sprchy,” rozohnil se senátor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Česká pošta zvýší mzdy o deset procent, sníží počet manažerů
Česká pošta zvýší od dubna tarifní mzdy svých zaměstnanců o deset procent. Za první tři měsíce pak zaměstnanci dostanou mimořádné odměny. Podnik zároveň během roku zredukuje počet zaměstnanců v manažerských a administrativních pozicích o 15 procent, což by mělo přinést úspory až 120 milionů korun ročně. Po dnešním mimořádném jednání dozorčí rady to oznámil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Současná průměrná mzda zaměstnanců státního podniku je kolem 24.900 korun, o více než 7000 korun nižší než celorepubliková průměrná mzda. Podnik zaměstnává přes 30.000 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš: Nechci euro
Premiér Andrej Babiš (ANO) se ve svém komentáři pro MF Dnes rozepsal o tom, proč nechce euro. Jak uvádí: zavedení společné evropské měny by dle jeho slov nebylo správné. A to neříká proto, že by měl averzi k Evropské unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Michaela Tomanová se rozhodla rezignovat na funkci ředitelky Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí
Rada Pardubického kraje na svém pondělním jednání vzala na vědomí rezignaci ředitelky Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí Michaely Tomanové. Ta rezignuje na svoji funkci k 31. březnu a v ústavu bude pokračovat nadále pouze v roli primářky. Krajští radní zároveň vyhlásili výběrové řízení na jejího nástupce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Falta (KDU-ČSL): Pomníky se budou ucházet o titul Památka roku
Město Hradec Králové se příkladně stará o architektonické kulturní dědictví. Příkladem mohou být vloni zrestaurované čtyři pomníky obětem 1. světové války, jejichž obnova je díky vítězství v krajském kole posunula do finále soutěže Památka roku 2018 v kategorii malých památek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Poloha Pardubic umožňuje propojení železniční, silniční, vodní a letecké dopravy
Komentář na facebookovém profilu k projektu Dopravního uzlu Pardubice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
dTest: Prodloužení registrace do „Chci sluneční energii“ – přechod na solární energii
Vzhledem k velkému zájmu českých domácností jsme prodloužili možnost registrace do kampaně Chci sluneční energii do 15. března 2019. V tuto chvíli máme téměř 13 000 registrovaných zájemců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Pokorná Jermanová: Dotačního programu se v kraji každoročně účastní kolem 20 tisíc dětí a mládeže
Neziskové organizace, které se věnují činnosti dětí a mládeže a asociace školních a sportovních klubů, dostanou od kraje finanční podporu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Troska Miloš Zeman: Schwarzenberg pro PL. A také stahování králíků! Zločiny prezidenta... A hnůj
Meze slušnosti byly v naší zemi překročeny dávno, reaguje exšéf TOP 09 Karel Schwarzenberg na výrok komentátora Jandourka o tom, že prezident Zeman je „zdevastovaná ruina“. ParlamentníListy.cz se zeptaly i dalších politiků či osobností, co na slova bývalého katolického kněze říkají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Válek (TOP 09): Pokud nevíme, jak budeme takovéto omezení vymáhat, nemá smysl se o něm bavit
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 5. března 2019 ke změně návrhu o provozu na pozemních komunikacích a silničním provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Hamáček má ještě práci, stranící sdílejí články PL a příspěvky SPD, žaluje server
Deník Referendum se podivuje nad tím, proč někteří sociální demokraté sdílejí příspěvky hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury nebo články serveru ParlamentníListy.cz. Politolog Lukáš Jelínek nabídl možné vysvětlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Malach (SNČR): Pochvala pro Státní veterinární správu
Pro Evropskou unii je důležitější ideologie než zdraví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Vácha (TOP 09): Kamiony by nemohly předjíždět, i když by dálnice byla prázdná
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 5. března 2019 ke změně návrhu o provozu na pozemních komunikacích a silničním provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Adamec (ODS): Plošné zákazy vždycky dopadly špatně
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 5. března 2019 ke změně návrhu o provozu na pozemních komunikacích a silničním provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Lesníci s vodohospodáři vracejí vodu do lužních lesů
Tůně, slepá ramena i vodní kanály v oboře Soutok zaplňuje od dnešního rána voda vypouštěná z nádrže Nové Mlýny. Bilanci tamějších lužních lesů tento týden vylepší miliony metrů krychlových vody. Významně to prospěje rostlinám, živočichům i celé krajině. Opatření proti suchu provedou na podnět Lesů ČR vodohospodáři z Povodí Moravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Pavel Hasenkopf: Jen jestli lvy neodpráskli dřív, než by to někdo zakázal
Komentář na facebookovém profilu k případu napadení chovatele lvem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Energetický regulační úřad zahajuje cenové kontroly podporovaných zdrojů energie
Úvodní desítku cenových kontrol podporovaných zdrojů energie v těchto dnech zahajuje Energetický regulační úřad (ERÚ). Jde o první kontroly svého druhu od roku 2016, kdy byl novelizován energetický zákon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Radní Pardubického kraje Ladislav Valtr: Vnímám rostoucí kvalitu zdravotní péče v našem kraji
ROZHOVOR „Trvalým cílem je podpořit udržení rozsahu a kvality poskytovaných zdravotních služeb, včetně služeb pohotovostních. Bude nutno pokračovat v podpoře stability zdravotnického personálu s vědomím, že Pardubický kraj je, prostřednictvím svých příspěvkových organizací a jedné akciové společnosti, zaměstnavatelem až 6 000 lidí,“ přiblížil nám plány pro tento rok radní pro oblast zdravotnictví Pardubického kraje Ladislav Valtr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Grois (ČSSD): Blokové čištění přináší novinky. Lepší informovanost i levnější odtahy
Od úterý 26. března začíná ve Znojmě pravidelné blokového čištění. Začíná se v městských částech Znojma, první ulice přímo ve Znojmě přijde na řadu v pondělí 1. dubna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Hasičský záchranný sbor: Technika ze strukturálních fondů pomáhá hasičům už pět let
Technika ze strukturálních fondů pomáhá hasičům už pět let zvyšovat akceschopnost pro záchranné a likvidační práce při živelních pohromách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Otevřený dopis členů Komise pro zdravotnictví a sociální služby Orlová
Otevřený dopis adresovaný zastupitelům Moravskoslezského kraje před rozhodujícím hlasováním o dalším osudu nemocnice v Orlové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Hrdinové od Sokolova
8. březen to je Sokolovo 1943, Kolik hrdinství je skryto v tomto jednom dnu. Tisíce hrobů našich statečných spoluobčanů leží někde daleko od vlasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Správa železniční dopravní cesty řeší s dopravci bezpečnost na železnici
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) v souvislosti s mimořádnými událostmi uplynulých dnů znovu apeluje na dopravce, aby jejich zaměstnanci beze zbytku dodržovali příslušné předpisy SŽDC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Kněžínek: Evropské nařízení posiluje práva spotřebitelů při přeshraničním přístupu k jejich zboží
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 5. března 2019 ke změně návrhu o ochraně spotřebitele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Tragický případ chovatele lvů ukazuje, jak stát selhává
„Ve všech ohledech tragický případ nepovoleného chovu lvů na Vsetínsku ukazuje, jaké důsledky má chybějící systém náhradní péče o zvířata, jak stát selhává ve vymáhání práva. K tragédii nemuselo dojít, kdyby úřady dokázaly již dříve lvy chovateli odebrat,“ konstatuje zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček, který se postupem úřadů vůči chovateli lvů zabýval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Místo několika stovek několik tisíc
Komentář na facebookovém profilu k vystoupení ministryně financí v pořadu OVM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví: U pětiletých dětí je nově hrazena v pěti letech prohlídka sluchu na ORL
Zdravotní pojišťovny nově hradí odborné vyšetření sluchu ušního lékaře (otorinolaryngologa) u pětiletých dětí. Dítě by k němu měl poslat jeho praktický lékař při pětileté prohlídce, případně může své dítě na tuto bezplatnou prohlídku objednat i rodič. Předejde tím případnému riziku, že se dítě bude špatně učit, protože učitelům nebude dobře rozumět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
ČMKOS žádá přepracování věcného záměru stavebního zákona
Zásadně musíme odmítnout tu část návrhu, která předpokládá „automatické" povolení stavby v případě, že stavební úřad nevydá povolení v závazné (naprosto nerealisticky krátké) lhůtě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Je těžké být v politice bez iluzí
Sociální demokracie je vládní stranou, a proto byl její sjezd o uplynulém víkendu očekáván s velkým zájmem. Čím sjezd této strany zaujal?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Flora Olomouc: Symbol stromu propojí expozice jarní výstavy
Hra světla a stínu, ve které se prolne půvab jarních květin s křehkou krásou skla. Strom jako symbol života a plynutí času…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Mračková Vildumetzová: I sokolovská nemocnice nabídne péči na vysoké úrovni
O sokolovské nemocnici na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Václav Baloun: Martin Bejvl ohledně Hamplovy nové aristokracie přehání, spiknutí není
Spolupráci neokonzervativců s neomarxisty jsem neviděl, zato mi připadalo, že spolu bojovali. Bejvlovy názory se zdají protievropské a jakoby v ruském zájmu, nicméně stav Evropské komise je tristní. Rusko by ovšem mohlo být spojencem EU v boji proti terorismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Přihlaste vaši obec do soutěže Vesnice roku 2019
Letošní ročník celorepublikové soutěže Vesnice roku odstartoval. Pokud do ní chcete vaši obec přihlásit, pak máte čas do 30. dubna 2019. Pokud se chcete účastnit, ale nejste si jisti postupem, pak určitě navštivte motivační semináře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Vitula (TOP 09): Aplikace pro kariérové poradenství míří do středních škol na jižní Moravě
Volba správného studijního oboru a následně profese může být pro mnoho studentů velmi obtížná. Statistiky mluví jasně – 50 % všech bakalářských studií je v ČR neúspěšně ukončeno, přičemž nejčastějším důvodem jsou odlišné a nenaplněné představy studentů. Polovina z nich potom pokračuje ve studiu jiného oboru. Navíc více než polovina zaměstnanců vůbec nepracuje ve vystudovaném oboru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Blažek (TOP 09): Jsme povinni nabídnout voličům zodpovědné a proevropské řešení
Post krajského předsedy TOP 09 na Vysočině obhájil Jiří Blažek
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Skandál pokračuje: Detektiv promluvil. Bradáčová vypustila nesmysl. A pravda se ukázala
Ministerstvo vnitra se podle serveru Česká justice distancovalo od výroků vrchní státní zástupkyně v Praze Lenky Bradáčové, podle níž vnitro označuje server ParlamentníListy.cz jako dezinformační. Ministerstvo vnitra toto tvrzení opakovaně odmítlo a dalo tak PL již po druhé za pravdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Babiš u Trumpa: Na premiéra nastoupí spousta Američanů. Monika půjde za dveře. A už padla zlá slova
Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes po poledni odletí na návštěvu Spojených států. Ve čtvrtek večer SEČ ho čeká jednání s americkým prezidentem Donaldem Trumpem, se kterým chce mluvit zejména o kybernetické bezpečnosti, mezinárodní situaci a o zachování obchodu bez bariér mezi Spojenými státy a Evropskou unií. Babiš bude po osmi letech prvním českým premiérem, který dostal pozvání na bilaterální jednání v Bílém domě. A k setkání se vyjádřil mimo jiné také bývalý europoslanec Libor Rouček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jindřich Berounský: Turecký bazar a džungle na české železnici
V poslední době se stále častěji v rámci železniční osobní dopravy v České republice (dále ČR) objevuje zajímavý až překvapivý druh terminologie, který by ještě nedávno v souvislosti se železniční osobní dopravou v závazku veřejných služeb v kultivované společnosti nikoho nenapadl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Vlach (ANO): Bezdoplatková zóna začala platit v celém městě
Opatření obecné povahy, kterým se vyhlašuje celé území statutárního města Ústí nad Labem a města Trmice za oblast se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů, je od pondělí 4. března platné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Protiústavní zdanění církevních restitucí a komunistická nestoudnost
Tuto pravdu potvrdili i senátoři, kteří velkou většinou zamítli nehorázný komunistický návrh na dodatečné zdanění náhrad za nevydaný majetek v rámci církevních restitucí. Je ovšem smutné, že soudruhům chybí jakákoliv sebereflexe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Sýrií nic nekončí. Ideologie Islámského státu je velmi silná. Nejde jen o islám, varuje žena, která se dostala do dění
Dokumentaristka Jana Andert vyrážela opakovaně do Sýrie, aby se pokusila zachytit boj s Islámským státem. Získala si důvěru kurdských bojovníků, kteří tvořili hlavní údernou sílu drtící islámské radikály. V Sýrii je Islámský stát skutečně poražen, ale Andert v rozhovoru pro Reflex.cz zdůraznila, že ideologie Islámského státu je velmi silná. A vůbec v ní nejde jen o islám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Vrecionová (ODS): Ministerstvo nepodporuje výrobce lokálních potravin
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 5. března 2019 k návrhu programu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Zpět k dluhům
Uplynuly teprve dva měsíce a výsledek hospodaření státu už dosáhl poloviny deficitu schváleného pro celý rok 2019. Optimista by řekl, že jde o důsledek nižších příjmů z EU, pesimista by zase mohl mluvit o důsledku expanze veřejných výdajů, pravda však zřejmě bude někde mezi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Přijede k nám Putin a Trump? Babiš to zkusí
Předseda vlády Andrej Babiše (ANO) uspořádal před cestou do USA tiskovou konferenci. Posteskl si, že se v minulosti nepodařilo uzavřít mezi EU a USA dohodu o volném obchodě, známou pod zkratkou TTIP, a poté popsal, proč je pro Českou republiku kontakt se Spojenými státy hodně důležitý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Jurka (ODS): Kulturní dům a kino čekají změny
Radní Vyškova představují cíle a závazky volebního období
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Vlajku na podporu Tibetu letos vyvěsí 748 měst a obcí
Vlajku na podporu Tibetu letos vyvěsí nejméně 748 obcí, měst, městských částí nebo krajů a několik desítek škol. ČTK to sdělil spolek Lungta, který akci pořádá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Z nenávistného Macrona je slušnému člověku zle
Nic proti tomu, aby francouzský prezident oslovoval národy Evropské unie (EU) na vyzýval je k jednotě. Ostatně tu si drtivá většina Evropanů přeje, protože silná EU a silná celá Evropa je zárukou toho, že ani tak extrémně bezohledné a asociální současné globalizaci se nepodaří Evropany srazit na kolena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Macron je úplně mimo! Andrej Babiš pro PL odpálil prezidenta Francie
Premiér Babiš v obsáhlém vyjádření pro ParlamentníListy.cz odmítá návrhy francouzského prezidenta Macrona na vznik evropského azylového úřadu, který by o přijímání či odmítání migrantů ve všech zemích EU rozhodoval jednotně. Macronův projev je podle Babiše pouze předvolební kampaň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Legislativa nesmí vynucovat zbytečnou administrativu, říká prezident České lékarnické komory
ROZHOVOR „Z legislativy vzešly pro lékárníky nové povinnosti, kdy musí zkontrolovat každé jednotlivé balení léků na předpis i některých volně prodejných. S přihlédnutím k faktu, že se v českých lékárnách doposud žádné padělané léky neobjevily, jde o zásadní zvýšení časové náročnosti pro výdej léků. Lékárníci se však k novince postavili čelem a udělali vše, co bylo v jejich silách, aby byli na novinku dobře připraveni,“ řekl nám prezident České lékárnické komory Lubomír Chudoba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Zapáchající bažina! Mládežníky, kteří chtějí stávkovat, napomenula pedagožka
Již včera jsme vás informovali o chystané stávce studentů. Po Petru Štěpánkovi se k studentům, kteří si naplánovali stávku, vyjádřila i ekonomka Hana Lipovská. Den, na který se studenti chystají „mobilizovat“, totiž připadá 80leté výročí okupace Čech, Moravy a Slezska. „Přála bych jim, aby na rozdíl od svých předků mohli vždy mobilizovat jen takhle velkohubě,“ prohlašuje ekonomka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Středočeský kraj přispěje na sportovní soutěže ve Středních Čechách
„Středočeský kraj dlouhodobě podporuje sportovní události v regionech. Proto i v letošním roce přispějeme na v pořadí již XVIII. ročník soutěže Plavecko-běžecký pohár 2019 a XI. ročník Středočeského tanečního poháru 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Stanislav Hošek: O majetku nejen katolické církve
Prvním protikomunistickým činem polistopadových mocnářů bylo vyvlastnění majetku Komunistické strany Československa. Postačoval k tomu jediný argument, který zněl. KSČ svůj majetek má neoprávněně, protože jej získala v době, kdy měla hospodářskou, politickou a všespolečenskou, alias totalitní moc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Fiala (SPD): Nenechme naše děti znásilnit perverzními neomarxistickými ideology
Komentář na facebookovém profilu k výsledkům zavedení inkluze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist