Oficiální zpravodajská média

Ministr Vojtěch: Seznam zemí s vyšším výskytem tuberkulózy pravidelně aktualizujeme
Odpověď na interpelaci poslance Kaňkovského na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 7. března 2019
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Legrace i možný skandál kolem Havlovy fotografie. Budou se „mazat archivy"?
Šéfredaktor Mladé fronty DNES Jaroslav Plesl na svém facebooku poukázal na snímek prezidenta Václava Havla se zpěvákem Michaelem Jacksonem, jenž byl pořízen před koncertem Jacksona v Praze, v roce 1996. Zesnulý zpěvák čelí opakovaným obviněním ze zneužívání dětí. Nová obvinění Jacksona vyvstala po uvedení nového filmu režiséra Dana Reeda „Leaving Neverland“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Zatýkání na radnici Brna-střed? Říká si Cattani, byl v opozici, když se „úřadovalo“, a ukazuje zcela nečekaným směrem
ROZHOVOR Bohumil Straka byl mezi lety 2014 až 2018 zastupitelem za TOP 09 městské části Brno-střed a coby šéf tamní kontrolní komise tvrdě kritizoval tehdejší radnici. ParlamentníListy.cz nyní získaly jeho úhel pohledu na aktuální kauzu, kdy policisté kvůli možné korupci začali vyšetřovat někdejšího místostarostu a radního pro investice této městské části za hnutí ANO Jiřího Švachulu. Linka, kterou v celém příběhu sleduje Bohumil Straka, možná mnohé překvapí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš možná po schůzce s Trumpem prozradil něco, co neměl. Klvaňa má obavy
Analytik Tomáš Klvaňa v internetové televizi DVTV okomentoval Babišovo jednání se 45. prezidentem USA Donaldem Trumpem. Dospěl k závěru, že se Babiš možná nechal až příliš unést a po jednání mohl novinářům prozradit něco, co by se Trumpovi nemuselo líbit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Změna pro Liberec: Kino Varšava a divadlo Ivana Langra
Kino Varšava, městský majetek, který tu roky chátral, a který si vzali do správy dobrovolníci ze spolku Zachraňme Kino Varšava, má opět smůlu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Po razii na radnici Brna-středu bylo v noci obviněno devět lidí
Kriminalisté obvinili v noci na dnešek devět lidí v souvislosti se čtvrteční razii na radnici městské části Brno-střed. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš líčil novinářům jednání s Trumpem: Nasmáli jsme se, zakecali s manželkami, pak jsem se pochválil. A řekl jsem mu, že by ta cla neměl zavádět
Premiér Andrej Babiš se ve čtvrtek po dvacáté hodině našeho času v Bílém domě sešel s prezidentem USA Donaldem Trumpem. O průběhu jednání pak hovořil s českými novináři na improvizované tiskové konferenci v hotelu Hay-Adams, který ve Washingtonu obývá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Jak slabé euro souvisí s čínskými problémy
ECB otočila včera kormidlo holubičím směrem především kvůli výrazně nižšímu odhadu růstu, který se nakonec propsal i do nižšího inflačního výhledu. Nová prognóza ECB tak počítá s tím, že letos ekonomika poroste jen on 1,1% a inflace zůstane viditelně pod cílem na celém horizontu prognózy až do roku 2021 (kdy odhaduje “pouze” 1,6 %).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: Hanba pozérskému bláznovství
Na stále bláznivějším pokrokářském Západě se šíří jako nejnovější forma klimatického alarmismu exaltovaná hysterie, jejímž symbolem je švédská školačka Greta Thunbergová, jež na protest proti podle ní nedostatečné činnosti vlád v boji proti tzv. globální změně klimatu bojuje záškoláctvím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Štěpánek: Nová totalita na pochodu
Následující měsíc budu méněcenný občan, neb vykázaný z veřejného prostoru sociální sítě Facebook. Co jsem provedl, že nějaký z Zuckerbergových pacholků mi napařil 30denní ban?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Bartík: V případě Brno-střed jde o selhání kontrolního výboru
V případě radnice městské části Brno-střed jde o systémové selhání kontrolního výboru zastupitelstva, míní bývalý radní Svatopluk Bartík (za Žít Brno). Podle tehdejšího předsedy výboru Bohumila Straky ovšem „potrefená husa nejvíce kejhá“. Na úřadu od čtvrtka zasahuje policie, z trestných činů účast na organizované zločinecké skupině, zjednání výhody při zadávání veřejných zakázek a z úplatkářských trestných činů bylo obviněno devět lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Bomba či blamáž?
Vrchní státní zastupitelství v Olomouci je známo bombastickými začátky svých akcí. Nejznámější je zákrok na Úřadu vlády 2013, kde výsledky po 6 letech spočívají v objasnění premiérova milostného trojúhelníku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
FNUSA-ICRC: Brno se stává evropským centrem spánkové medicíny
Od roku 2017 je Mezinárodní centrum klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC) součástí projektu Evropské databáze spánkové apnoe (ESADA – European Sleep Apnea Database).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Středula zuřil: To nebudete vybírat daně? Budete hrát Maryšu bez Maryši?!
Ministerstvo práce začalo připravovat návrh na navýšení platů ve veřejném sektoru. Zvednout by se měly od ledna 2020. Na sjezdu úřednických odborů to dnes řekla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Jaký růst bude navrhovat, nechtěla zatím upřesnit, uvedla ČTK. Když se ke slovu dostal předseda Českomoravské konfederacw odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula, promluvil opravdu od plic. Přesvědčte se sami...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Přípravy na Sčítání lidu 2021 jsou v plném proudu
Sčítání lidu 2021 bude uživatelsky přívětivější a většina obyvatel se sečte on-line. Aktuálně probíhá celostátní terénní příprava sčítání formou sběru podkladů o území, v tomto týdnu pak statistici odeslali návrh zákona o sčítání lidu do meziresortního připomínkového řízení. Přestože se příští sčítání lidu uskuteční až za dva roky, Český statistický úřad se na tento významný celonárodní projekt připravuje již několik let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
STEM: Popularita stranických osobností v lednu 2019
Andrej Babiš je i začátkem roku 2019 nejlépe hodnoceným českým politikem. V průběhu posledního roku platí, že jeho osobnost rozděluje českou veřejnost na vyrovnané tábory sympatizantů a odpůrců. Druhým nejlépe hodnoceným je Ivan Bartoš. Na třetím místě v pořadí je nově Alena Schillerová. Významně se zlepšilo hodnocení Jany Maláčové, která se tak dostává na přední místa pomyslné hierarchie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Doktor Macek naznačuje: Nastal čas Macrona poslat...
Doktor Miroslav Macek s ostrostí sobě vlastní okomentoval politické dění posledních dní. Francouzského prezidenta Emmanuela Macrona doporučil poslat na jedno zvláštní vyšetření, okomentoval cestu premiéra Andreje Babiše (ANO) do USA a pár slov přidal i ke sporům v Evropské lidové straně (EPP), která se prozatím definitivně nerozhodla, zda ze svých řad nevyloučí maďarského premiéra Viktora Orbána.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Pitomostmi se nehodlám zabývat
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny dne 8. 3. 2019
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Pustějovský (ANO): Plynulejší provoz na dálnicích bez blokování levého pruhu kamiony
Předjíždění kamionů na dálnici v levém jízdním pruhu může být již zanedlouho minulostí. Cílem je především větší plynulost silničního provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Policie sledovala Faltýnka už od roku 2017, v hotelu se scházel s šéfy Kapsch i ÚOHS
Policie Faltýnkovi zabavila počítač a telefon, naznačila také, že by mohlo dojít k trestnímu stíhání.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 8.3.2019 v 10:36, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): K výročí vstupu České republiky do NATO
Obrana a bezpečnost České republiky je zajištěna zejména naším členstvím v Severoatlantické alianci. To je realita, která se některým kritikům nelíbí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Růst mezd loni koncem roku zklamal, nezaměstnanost se vyvíjí dle očekávání
Komentář k vývoji mezd ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku a v celém roce 2018. Příslušná čísla dnes zveřejnil Český statistický úřad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
To je do očí bijící! Ekonom Pikora sleduje neuvěřitelné dění na Slovensku kolem pohledné prezidentské kandidátky
Ekonoma Vladimíra Pikoru zaráží zjištění, že téměř třiapadesát procent Slováků chce volit za prezidenta v přímé volbě někoho, koho znají sotva měsíc. „Čeká nás volba prezidenta, nebo královny krásy,“ dodává ironicky v komentáři pro server Reflex.cz s tím, že asi žije v jiné době, když se domníval, že aby se člověk stal přímo voleným prezidentem, je nezbytné, aby ho voliči dlouhodobě znali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zatímco Babiš jednal v USA s Trumpem, v Česku propuklo tohle... Je toho plný internet
Český premiér Andrej Babiš (ANO) prožil jednu ze svých hvězdných chvil, když dostal možnost promluvit si s prezidentem USA Donaldem Trumpem přímo v pracovně Bílého domu. Analytik Tomáš Klvaňa dospěl k závěru, že se předseda vlády možná nechal až příliš unést silou okamžiku. V Česku propukla celá řada věcí. Stalo se toho tolik, že by se dokonce dalo v ironickém duchu využít české přísloví „když kocour není doma, myši mají pré“...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Tulpa (SLK): Olympiáda dětí a mládeže už rozhýbává i žáky ve školách
Přípravy Libereckého kraje na letní Olympiádu dětí a mládeže České republiky (ODM), která se bude konat od 23. do 28. června, jsou v plném proudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Babiš ve Washingtonu uctil památku T. G. Masaryka
Položením věnce u památníku Tomáše Garrigua Masaryka ve Washingtonu uctil ve čtvrtek večer místního času (v noci na dnešek SEČ) premiér Andrej Babiš památku prvního československého prezidenta, od jehož narození ve čtvrtek uplynulo 169 let, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Chudák Mirka z toho měla málem smrt
Ten Vondráček se nám ale pěkně vybarvil, že jo, paní Němcová! Čeho je moc, toho je příliš! On si dovolil brnkat na kytáru v Poslanecké sněmovně, no to je vrchol!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Radnice a školy v Česku začnou s vyvěšováním tibetských vlajek
Úřady a školy v Česku začnou dnes s vyvěšováním tibetských vlajek. Zavlají na stovkách radnic a desítkách škol. Připomínají oběti povstání, které v Tibetu v roce 1959 potlačili čínští vojáci. Vlajky na podporu lidských práv v Tibetu vyvěsí také vedení pěti krajů, po čtyřech letech se do akce zapojí pražský magistrát. Vyplývá to ze zjištění ČTK a webu spolku Lungta, který v Česku vydává Tibetské listy. Před čínským velvyslanectvím v Praze se v neděli uskuteční shromáždění Hlas pro Tibet proti násilné převýchově tibetských dětí čínským režimem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Piráti a dvacet procent? Přečtěte si, co k této vizi řekl u Soukupa prezident Zeman
Nový týden přinesl další díl pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov. Moderátor Jaromír Soukup otevřel diskusi nad řadou aktuálních témat. S prezidentem Milošem Zemanem rozebrali například sjezd ČSSD, návštěvu premiéra Andreje Babiše v Bílém domě nebo amatérský nápad ministra Petříčka na odzbrojovací konferenci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Maláčová: ČR reformu penzí nepotřebuje, nutná je adaptace systému
Česko zásadní důchodovou reformu nepotřebuje a neumí ji ani pořádně připravit. Potřeba je průběžné přizpůsobování systému penzí měnící se společnosti. Je o tom přesvědčena ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Dnes to řekla v Praze na sjezdu úřednických odborů. Propočty resortů práce a financí i Národní rozpočtové rady ukazují, že bez reformních změn ale nebude penzijní soustava do budoucna udržitelná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Měl jsem možnost otevřeně hovořit s prezidentem Spojených států amerických
Premiér Babiš navštívil Bílý dům, s prezidentem Trumpem jednali o energetické i kybernetické bezpečnosti, clech a situaci v Sýrii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Sněmovna o sportovní agentuře rozhodne nejdříve příští týden
Rozhodování o vzniku Národní sportovní agentury dokončí Sněmovna nejdříve příští týden. Schvalování dnes nedokončila. Agentura má převzít od ministerstva školství sportovní agendu včetně rozdělování dotací. Poslanci stihli v dílčích hlasováních odmítnout opoziční návrhy, aby agentura byla například příspěvkovou organizací ministerstva školství, nikoli novým centrálním úřadem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Po roce práce na zákoně o právu na digitální službu se nám podařilo získat podporu
Všechny politické strany podepsaly memorandum o podpoře zákona o právu na digitální službu. Návrh jde do Sněmovny v březnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Babiš a CIA... Saša Vondra svými slovy na ČT mnohé překvapí
Hostem Interview ČT24 byl exministr obrany Alexandr Vondra (ODS). Hovořil zejména o návštěvě českého premiéra Andreje Babiše (ANO) v Oválné pracovně Bílého domu v USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
SŽDC začíná letos opravovat velké výpravní budovy
Během následujících měsíců zahájí Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) opravy a rekonstrukce desítek výpravních budov po celém Česku. Vedle řady menších projektů se začnou realizovat i velké investiční akce za desítky milionů korun, například rekonstrukce na nádražích v Berouně, Praze-Smíchově či Havířově, opravovat se letos začne i fasáda historické Fantovy budovy na pražském hlavním nádraží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Štěpánek (Zelení): Boj Tibeťanů za jejich práva je symbolem boje všech utlačovaných celého světa
Zelení i tento rok připomínají 10. březen jako Den tibetského národního povstání. Tibetské vlajky letos vyvěsí Zelení na Sněžce a mnoha místech v České republice. Podporují také tradiční demonstraci za Tibet před ambasádou Čínské lidové republiky a zvou na Tibetský večer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Porušování základních občanských práv
Česká televize nám sdělila, že dne 7. března 2019 policie obtěžovala bezúhonného občana Faltýnka a některé další občany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Nechce mluvit s ČT? Fridrichová a kardinál Duka jsou na kordy. Padlo velmi vážné obvinění
Kardinál Dominik Duka na svém twitteru reagoval na reportérku Noru Fridrichovou, která s odkazem na dřívější Dukovo vyjádření napsala: „Ještě před týdnem to pro kardinála byla jen hysterie, dnes, po naší reportáži, naopak volá po potrestání všech, včetně obětí.“ Pokračuje tak kauza pojednávající o sexuálním násilí páchaném tuzemskými katolickými duchovními, jež nastala po odvysílání pořadu České televize 168 hodin, v němž na toto téma hovořilo několik obětí. A podle tweetu Fridrichové, která se odkazuje na Ivana Štampacha, měl Duka o některých případech vědět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj a některá velká města tibetskou vlajku nevyvěsí
Ústecký kraj se ani letos nepřipojí k akci Vlajka pro Tibet, podobně jako tři statutární města Ústeckého kraje - Chomutov, Most nebo Teplice. Naopak k solidaritě s Tibetem se přihlásilo Ústí nad Labem nebo Děčín. Dnes to zjistila ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Babišova hodinová návštěva u amerického prezidenta
Česká média, zřejmě z nedostatku jiných zpráv, se mocně věnují návštěvě českého premiéra Andreje Babiše u amerického prezidenta Donalda Trumpa, jako by to bylo pro svět zcela epochální setkání. Je to až komické, jaká story se dělá z jednohodinové návštěvy u amerického prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Pojezný (KSČM): Také my vítáme nový subjekt na sportovní scéně, Národní sportovní agenturu
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny dne 8. 3. 2019 k návrhu poslanců Milana Hniličky, Patrika Nachera, Věry Procházkové, Jaroslava Bžocha a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon o podpoře sportu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Kříž (Svobodní): Bez státu by byl každý důchodce multimilionář
Že nás stát okrádá na důchodech jsem psal už před pár měsíci. V jaké pozici je důchodce zastávajícího systému, kdy poníženě líbá ruku vládě, která mu chce valorizovat důchod o dvě stovky? Víme – v předklonu. Jak by to však vypadalo, kdyby nám stát nebral oněch 28% z hrubé mzdy na důchodové pojištění a my si mohli spořit či investovat?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Byla jsem vyvrhel. Bolševik třídil, vzpomínala Bára Hrzánová v rádiu
Herečka Barbora Hrzánová hovořila s moderátorkou Barborou Tachecí v pořadu Osobnosti Plus Českého rozhlasu. A řeč se točila hlavně kolem komunistů a manipulací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Němcová je smutná a chce, aby Vondráček za „mejdan ANO" ve Sněmovně zaplatil. Mluvila i o Langerovi a sebereflexi
Expředsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS) se v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu rozhorlila nad hudebním vystoupením poslance a nynějšího předsedy Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka (ANO) v jednacím sále.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Bláha (ANO): Někteří nechcete poslouchat argumenty těch, kteří nechtějí ve svátek pracovat
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny dne 8. 3. 2019 k návrhu poslanců Patrika Nachera, Jaroslava Faltýnka, Martina Kolovratníka, Zbyňka Stanjury a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Metnar: Nedokážu si představit, že bychom do NATO nevstoupili
Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) si nedokáže představit, že by Česká republika do NATO nevstoupila. Nevidí jinou možnost smysluplné obrany Česka. Metnar to řekl v rozhovoru ČTK v souvislosti s úterními oslavami 20. výročí vstupu České republiky do NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Potravinářská inspekce zjistila pekingské zelí s nadlimitním obsahem pesticidu flonicamid
V rámci cílených kontrol cizorodých látek v sortimentu čerstvého ovoce a zeleniny zjistila kontrola Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) nevyhovující šarži potraviny „pekingské zelí“ v provozovně společnosti TEMPO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Juránek (KDU-ČSL): Jsem velice rád, že se schyluje k tomu, že schválíme agenturu pro sport
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny dne 8. 3. 2019 k návrhu poslanců Milana Hniličky, Patrika Nachera, Věry Procházkové, Jaroslava Bžocha a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon o podpoře sportu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Bartoň (Piráti): Uvítal bych, aby transparentnost byla již obsažena v legislativě
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny dne 8. 3. 2019 k návrhu poslanců Milana Hniličky, Patrika Nachera, Věry Procházkové, Jaroslava Bžocha a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon o podpoře sportu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Národní bezpečnostní úřad: Informace k povinnostem odpovědné osoby
Fyzická osoba přestane být osobou zařazenou do seznamu funkcí, u nichž je vyžadován přístup k utajovaným informacím, aniž by došlo k zániku pracovněprávního, členského nebo obdobného vztahu nebo k zániku platnosti osvědčení fyzické osoby. Je odpovědná osoba vůči této osobě i nadále odpovědnou osobou?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Zakázaný rum a zabíjačky? Blbost! To jsou fake news, trollové. A Rusko... Mluvčí Evropské komise školila posluchače
REPORTÁŽ Logika je, že pomazánkové máslo nemůže být máslo. Se zabijačkami je to u nás v pohodě. Beseda s tiskovou mluvčí zastupující Evropskou komisi Magdalenou Frouzovou přitáhla do anglické knihovny v Plzni jen hrstku zájemců, několik vysokoškoláků, pár lidí středního a staršího věku. Dozvěděli se, že na Západě se více věří médiím. A s těmi nožíky do lesa? Zas další fake news, zpráva, která měla poškodit Evropskou unii v očích našich spoluobčanů, jen pár desítek dní před volbami…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Soukup jen valil oči. Cvok Hrušínský, nejede v něčem? A Babiš...
Ve středečním vysílání pořadu Moje zprávy na TV Barrandov se Jaromír Soukup věnoval kompetencím praktických lékařů, a proč již nebudou jen „stroj na vydávání prášků na bolest hlavy a břicha a poukázek do nejbližšího špitálu“. Zmínil i cestu Andreje Babiše do Spojených států za americkým prezidentem Donaldem Trumpem a na adresu herce a „gurua všech lepšolidí“ Jana Hrušínského k jeho touze po přijetí eura pronesl: „Je to ještě normální? Nejede ten člověk v něčem?“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Nacher (ANO): My jenom rušíme zákaz. To vy pořád něco někomu zakazujete
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny dne 8. 3. 2019 k návrhu poslanců Patrika Nachera, Jaroslava Faltýnka, Martina Kolovratníka, Zbyňka Stanjury a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Odborná sdružení vyzvala Plagu k diskusi o změnách v maturitě
Pětice odborných sdružení češtinářů, učitelů cizích jazyků a matematikářů dnes v otevřeném dopise vyzvala ministra školství Roberta Plagu (ANO) k diskusi o plánovaných změnách ve státní maturitě. Podle jejich zástupců je Plaga při přípravě úprav v této zkoušce obešel. Novela, kterou ministerstvo školství minulý týden poslalo do vnějšího připomínkového řízení, počítá s omezením zkoušek z jazyků na didaktické testy. Podle odborných sdružení jde o radikální návrh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Mihola (KDU-ČSL): Buďme rádi, že ty státní svátky máme a ctěme je
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny dne 8. 3. 2019 k návrhu poslanců Patrika Nachera, Jaroslava Faltýnka, Martina Kolovratníka, Zbyňka Stanjury a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka Šabatová se připojila ke světovému dni Downova syndromu
Ombudsmanka se připojuje ke Světovému dni Downova syndromu. V sobotu 16. března pořádá společně se spolkem Úsměvy divadelní představení divadla Aldente a autorské čtení Marka Orko Váchy a Milana Kosmáka. Ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Helceletka je připraven také zábavný program pro děti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Gajdůšková (ČSSD): Měli bychom dopřát svobodné rozhodnutí i těm zaměstnancům
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny dne 8. 3. 2019 k návrhu poslanců Patrika Nachera, Jaroslava Faltýnka, Martina Kolovratníka, Zbyňka Stanjury a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Dítě manželkou. Muslimové v Německu vyhráli důležitý soud
Analytik Soeren Kern z think-tanku Gatestone Institute kroutí hlavou nad tím, co se děje v Německu. Tamní soud rozhodl, že zákaz manželství s dětmi by mohl být v rozporu s Ústavou spolkové republiky. Kern má za to, že se tímto krokem otevírá prostor pro rozšiřování islámského práva šaría v Německu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Grospič (KSČM): Ti zaměstnanci si zaslouží, aby měli volno ve svátek
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny dne 8. 3. 2019 k návrhu poslanců Patrika Nachera, Jaroslava Faltýnka, Martina Kolovratníka, Zbyňka Stanjury a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Tyto debaty si můžeme prostě ušetřit tím, že ten zákon zrušíme
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny dne 8. 3. 2019 k návrhu poslanců Patrika Nachera, Jaroslava Faltýnka, Martina Kolovratníka, Zbyňka Stanjury a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Brazilská společnost Embraer hledá partnery v Česku
Zástupci společnosti Embraer se v únoru 2019 setkali se čtyřicítkou českých firem a jednali s nimi o možné spolupráci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Mladá kamioňačka kandidující do europarlamentu: Český řidič potrestaný za pašování migrantů? A co ty neziskovky, které je převáží přes moře?!
MLÁDÍ VPŘED V prvním díle série rozhovorů s mladými politiky kandidujícími do Evropského parlamentu ParlamentníListy.cz představují pětadvacetiletou Annu Vaculíkovou, kamioňačku z Jindřichova Hradce kandidující za KSČM, která chce rovné podmínky pro všechny Evropany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Mají nás za podlidi, přiznejme si to konečně, burcuje Jiří Kobza. A říká, proč Evropě hrozí nebezpečí
ROZHOVOR „Válka v Syrii již skončila a tudíž by logicky měl následovat hromadný návrat Syřanů do vlasti,“ říká poslanec za hnutí SPD Jiří Kobza o těch, kteří v minulých letech utekli před hrůzami válečných konfliktů do Evropy. „Kupodivu žádná vítačská, integrační ani promigrantská organizace ani aktivisté se dosud nezačali zajímat o práci v obráceném směru, než pracovali dosud, tedy pomáhat ‚uprchlíkům‘ k návratu domů," dodává Jiří Kobza, jehož návrh, aby se vyčlenilo 40 milionů korun na návratovou politiku, zamítla vládní koalice spolu s KSČM a Piráty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Petříček nabídl vysvětlení, proč dal Babiš Trumpovi zbraň. Neúčast v USA ho nemrzí
Schůzka v Bílém domě podle ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) ukázala, že má Česko celou řadu relevantních témat pro spolupráci s USA.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 8.3.2019 v 14:36, zobrazit podobné
Chvojka (ČSSD): ANO by si mělo rozmyslet, na čí straně stojí. Jestli na straně zaměstnavatelů, nebo zaměstnanců
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny dne 8. 3. 2019 k návrhu poslanců Patrika Nachera, Jaroslava Faltýnka, Martina Kolovratníka, Zbyňka Stanjury a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Úřad práce: Zaměstnanci ÚP ČR absolvovali loni přes 800 exkurzí ve firmách
Bezmála 2 500 zaměstnanců Úřadu práce ČR absolvovalo v loňském roce přes osm stovek exkurzí u zaměstnavatelů. Jen v průběhu letošního ledna proběhlo dalších 66 těchto akcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Faltýnek (ANO): Do velkoobchodu nechodí normální lidé nakupovat, chodí tam podnikatelé
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny dne 8. 3. 2019 k návrhu poslanců Patrika Nachera, Jaroslava Faltýnka, Martina Kolovratníka, Zbyňka Stanjury a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Jednání Trumpa a Babiše. Špičkové obsazení na americké straně stolu, narážky na jednání s EU... Jasný signál, strategický význam, osvětluje šéfredaktor Půr
Do analýzy návštěvy premiéra Andreje Babiše v Bílém domě se pustil také šéfredaktor serveru Info.cz Michal Půr. Má jasno v tom, že Babiš dostal od Američanů jasnou otázku: Na čí stojíte straně? Upozorňuje navíc, že máme tendenci posuzovat návštěvu očima Čechů. Proto nám unikají souvislosti, které na první pohled nejsou zřejmé, jelikož se soustředíme na příliš velké detaily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Dávno jsme mohli rozhodnout hlasováním
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny dne 8. 3. 2019 k návrhu poslanců Patrika Nachera, Jaroslava Faltýnka, Martina Kolovratníka, Zbyňka Stanjury a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Česká národní banka: Padělaných bankovek loni opět ubylo
V roce 2018 bylo na území České republiky zadrženo 1 011 kusů padělaných a pozměněných českých bankovek a mincí, což bylo o 307 kusů méně než v roce 2017. Hodnota zadržených platidel dosáhla téměř 1,2 mil. Kč. Nejvíce padělanou českou bankovkou zůstává tisícikoruna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
„Proč musí Američané šířit tento bláznivý škvár?“ Rusko se zlobí. A koná
Ačkoli se často ukazuje na Rusko a jeho dlouhodobou a obávanou hru dezinformačních kampaní, které vede proti státům EU, nyní sám ruský parlament projednává sérii zákonů zaměřených proti „šíření dezinformací“, informovaly ve svém pátečním vydání Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Prosím podepisovat jen listiny, kde je uvedeno, kterého bodu se konkrétně týkají
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny dne 8. 3. 2019
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Helena Jankowska: Nedorozumění mezi Poláky a Čechy bývají většinou úsměvná
Na otázku hostitelů, zda potřebuje víc informací, odpovídala účastnice workshopů napříště už stejně: ne, vždyť jedu do Polska, ať je vše překvapení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Měli byste mít odvahu se za svého kolegu Vondráčka postavit i veřejně
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny dne 8. 3. 2019
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Národní divadlo představuje divadelní sezonu 2019/2020
Národní divadlo pro divadelní sezonu 2019/2020 připravilo 20 nových premiér. Na repertoáru zůstává 71 titulů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Šojdrová se nevzdává: Kvůli syrským sirotkům se sejde s Hamáčkem
Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) se dnes sejde s ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD). Jednat budou o možném přijetí syrských dětí. Šojdrová, která v únoru oznámila, že přivezla seznam 14 dětí, kterým by Česká republika mohla pomoci, to uvedla na svém Twitteru. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Starosta Kroměříže: Čunkovi už nevěřím ani nos mezi očima
Vedení Zlínského kraje připravuje radikální změny, které přitom žádná z koaličních stran v programu neměla. Jiří Čunek nám loni sliboval, že se v kroměřížské nemocnici nic zavírat nebude. Letos ale uzavřel lůžkovou část očního oddělení, kritizuje jednání a záměr hejtmana vybudovat novou krajskou nemocnici starosta Kroměříže Jaroslav Němec (Nezávislí). Co dalšího mu přidělává vrásky? Do rozhodování slibuje více zapojit občany a nebrání se ani vyhlášení referenda. Jaké jsou jeho další plány?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
„Tomio hlásá vodu a pije víno.” Exčlen SPD se svěřil
ROZHOVOR “SPD? Děkuji, už ne,” říká v otevřené zpovědi pro ParlamentníListy.cz bývalý člen hnutí Svoboda a přímá demokracie Jiří Karásek z Prahy. Okamurovo hnutí prý jen našlo díru na trhu a vzalo si přímou demokracii jako prodejní artikl. “Tomio hlásá vodu a pije víno,” říká Karásek, který před časem SPD pro nespokojenost s vnitřním fungováním opustil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Němcová (ODS): Myslím, že ty fotografie jsou docela výmluvné
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny dne 8. 3. 2019
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Je vidět, že se bojíte o kauze Vondráček debatovat, nebo se bojíte hlasovat
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny dne 8. 3. 2019
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Vláda: Vše, co jste chtěli vědět o brexitu, teď najdete na novém webu
Co bude brexit znamenat pro běžné občany nebo třeba podnikatele? Jaký je poslední vývoj jednání o vystoupení Velké Británie z Evropské unie? A lze ještě brexit zvrátit? Odpovědi na tyto a další otázky o chystaném odchodu Velké Británie z EU najdete pohromadě na nově spuštěném webu brexitinfo.cz!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Němcová chtěla ve Sněmovně řešit „Vondráčkovu rozlučku“. A nastoupil naježený Kováčik: Trenýrky nad Hradem vám nevadily. Nebo řádění Pussy Riot v chrámu!
Pravicová opozice chtěla na půdě Sněmovny probírat skandál předsedy dolní komory Parlamentu Radka Vondráčka, který si před Vánocemi roku 2017 dovolil vyskočit s kytarou na stůl předsedy Sněmovny a rozjel v památkově chráněných prostorách večírek. ODS, TOP 09 či lidovci nenechali na Vondráčkovi nit suchou, ale komunista Pavel Kováčik jim vracel rány. U řečnického pultíku to zase jednou pořádně vřelo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Na Andreje Babiše čekalo v USA překvapení. Neplánované setkání s bratrancem
Babišova návštěva Spojených států se nesla i v duchu rodinných pout. Po schůzce v Bílém domě se setkal se svým bratrancem Peterem (76), který emigroval a se kterým si jako děti hráli. A nezapomněl zmínit své starší děti Andreje ml. a Adrianu Bobekovou, kteří v USA studovali, informoval server Blesk.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
ČEZ ESCO: Praha ušetří desítky milionů korun díky novému projektu energetických úspor
Praha modernizuje budovy. Projekt energetických úspor od ČEZ ESCO sníží spotřebu v Obecním domě, na Výstavišti Holešovice i v Aquacentru Šutka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Spolupracovník ČT zuří nad Novákovou: Když jsem ji žádal o rozhovor pro ČT, měl jsem smůlu. Když požádá ruská tisková agentura...
Ministryně obchodu a průmyslu Marta Nováková je pod palbou některých zástupců české politické reprezentace, novinářů a komentátorů. Důvodem je, že neposkytla rozhovor České televizi, ale prokremelskému webu Sputnik. Ministerstvo průmyslu a obchodu tak vydalo prohlášení, v němž se omlouvá a uvádí vše na pravou míru. Zdůrazňuje, že Nováková poskytla rozhovor ruskému portálu RIA Novosti, který pak byl v úterý zveřejněn na Sputniku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Bezdětná německá autorka šokuje: Nejhorší, co provést přírodě, je mít dítě. Jedno malé miminko vypustí až 50 tun oxidu uhličitého
Německá autorka Verena Brunschweigerová šokuje svými výroky o tom, co nejvíce škodí životnímu prostředí. Nemá totiž na mysli nerozložitelné odpady, spalování uhlí nebo dieselové motory, nýbrž děti. „Dítě je to nejhorší, co může někdo provést životnímu prostředí,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Vondráčkův koncert ve sněmovně se řešit nebude, zastalo se jej ANO, KSČM, SPD i ČSSD
Bod zvaný "hudební produkce předsedy Poslanecké sněmovny v památkově chráněném prostoru jednacího sálu sněmovny" poslanci k jednání neschválili.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 8.3.2019 v 10:36, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Průměrná mzda vzrostla reálně o 4,7 procenta
Ve 4. čtvrtletí 2018 vzrostla průměrná hrubá měsíční nominální mzda na přepočtené počty zaměstnanců v národním hospodářství proti stejnému období předchozího roku o 6,9 %, reálně se zvýšila o 4,7 %. Medián mezd činil 29 247 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Letiště Praha bylo vyhlášeno nejlepším evropským letištěm v oblasti zákaznické spokojenosti
Letiště Praha získalo cenu Airport Service Quality Award 2018, kterou každoročně uděluje mezinárodní sdružení letišť Airports Council International (ACI) nejlepším letištím s prokazatelně nejvyšší spokojeností cestujících s poskytovanými službami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Mezinárodní projekt NPÚ Wine & Senses byl oceněn na veletrhu Holiday World
Mezinárodní projekt Wine & Senses, jenž vede za Českou republiku Národní památkový ústav, uspěl na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu Holiday World konaném v Praze ve dnech 21. až 24. února. V soutěži Grand Prix Holiday World 2019 získal 3. místo v nové kategorii nejpůsobivější expozice do 20 metrů čtverečních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Češi v Británii nebudou ohroženi brexitem
Právní postavení Čechů žijících ve Velké Británii nebude nijak ohroženo nebo oslabeno ani v případě, že dojde k odchodu Spojeného království bez dohody. Europoslance a lídra kandidátky ODS Jana Zahradila o tom v Londýně ujistil státní ministr pro brexit Lord Martin Callanan.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Český rozhlas Radiožurnál vrátí posluchače do roku 1939 živou rekonstrukcí okupace
Studio ’39, speciální vysílání stanice Český rozhlas Radiožurnál, vrátí v pátek 15. března posluchače do téhož roku prostřednictvím živé rekonstrukce okupace. Sedmihodinovým speciálem vysílaným z Hlavního nádraží v Praze budou od 04:00 hodin ráno do 11:00 hodin dopoledne provázet moderátoři Jan Pokorný a Martin Veselovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Expert v ČT: Že navázali osobní vztah? Je otázka, zda si Trump za měsíc vůbec vzpomene, kdo je to Babiš
Americký prezident Donald Trump jednal ve čtvrtek večer v Bílém domě s českým premiérem Andrejem Babišem a setkali se společně s oběma manželkami. Předseda vlády po hodinovém jednání neskrýval nadšení z toho, jak kromě věcných záležitostí „dobře pokecali, nasmáli se a navázali osobní vztah“. Komentář k jejich setkání v pátečním Studiu 6 na ČT24 připojil amerikanista Jiří Pondělíček, který Babišovo nadšení rychle poslal k zemi. „Je otázka, jestli si Trump za měsíc na Babiše vůbec vzpomene,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Brýdl (Generace 89): Město začíná šetřit na domov pro seniory
Všechny strany kandidující do zastupitelstva měly ve volebních programech jako jednu z programových priorit vybudování nového domova pro seniory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSD
Z nemocnice, ve které přijal v úterý reportérku Deníku N Kalenskou, vyjádřil Karel Schwarzenberg mimořádnou spokojenost s prací nového ministra zahraničí Petříčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Monika Babišová má v USA vlastní program. Setkala se s odvážnými ženami
Manželka premiéra Andreje Babiše Monika doprovodila ve čtvrtek svého muže do Bílého domu, velkou část programu ve Spojených státech ale měla samostatnou. Ve Washingtonu tak navštívila charitativní organizace a zúčastnila se předávání ocenění pro odvážné ženy, které se zasadily o lidská práva, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): V čele jednotlivých ministerstev by měli být skuteční odborníci
Premiér Andrej Babiš zadal jednotlivým ministrům za úkol, aby mu předložili návrh opatření, v rámci kterého uspoří na svých ministerstvech státní finance. Je to reakce na rozhazovačnou politiku vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
ČVUT: Česko-izraelská spolupráce v oblasti inovací startuje
Průřezovým tématem prvního ročníku Česko-izraelského akcelerátoru (CIPA) je Smart city. Mezinárodní studentské týmy z ČVUT v Praze a izraelské univerzity Technion v Haifě budou pod vedením zkušených mentorů navrhovat inovativní řešení konkrétních zadání průmyslových partnerů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Tolik ho*en nevy*ere stádo velbloudů, ten bordel tady je příšernej… Prošli jsme částí Prahy, kde vládne STAN, ODS, Piráti a lidovci
Je to přesně třináct měsíců, kdy ParlamentníListy.cz přinesly reportáž o dění na Praze 10. Tu tehdy ovládala sociální demokracie a TOP 09 a chystaly se volby. Psali jsme o někdejším starostovi Novákovi z ČSSD, o jeho politickém konkurentovi Lukáši Rázlovi a došlo i na popis kšeftů TOP 09 nebo bordel na ulicích. Jiné slovo bohužel použít nemůžeme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Mohlo by se to zvrhnout v lynčování. Profesor Vyzula varuje před tím, aby lidé dostali do rukou stejnou moc jako na Slovensku. Jde o prezidenta
ROZHOVOR „Evropská komise určitě vydala řadu nesmyslných příkazů, ale to jí bylo umožněno naší ignorací důležitosti myšlenky evropského sjednocení. Když se do vedení Evropské unie dostali nekompetentní lidé, tak co můžeme očekávat – jen nekompetentní prohlášení,“ uvádí profesor a poslanec ANO Rostislav Vyzula, který by byl rád, aby měli Češi větší zájem na dění v EU a větší účastí ve volbách dali svým zástupcům silnější mandát. Vyzula v rozhovoru komentuje i snaze některých senátorů o odvolání prezidenta, českému školství nebo případu údajných syrských sirotků, které by chtěl europoslankyně Michaela Šojdrová převézt do ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Jan Vondrouš: Ohlášení kandidatury do Evropského Parlamentu ve volbách v roce 2019
Politické hnutí NE-VOLIM.CZ se rozhodlo kandidovat v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu, které budou probíhat 24. a 25. května 2019. Samotné hnutí těmto volbám přikládá významnou váhu hned z několika hledisek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Michael Žantovský: Babiš šel do CIA pro brífink. Byl oceněn za Nikulina, Skripala a Huawei, hádal expert ČT
Zatímco premiér Andrej Babiš v Bílém domě jednal s Donaldem Trumpem, Česká televize vyplňovala speciální vysílání hovory odborníků. Kromě Jindřicha Forejta, který vysvětloval záležitosti diplomatického protokolu, se ve studiu sešli experti na mezinárodní otázky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Čivavy z plzeňské množírny mají již nové majitele
Plzeňskému pracovišti Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových se podařilo najít v rekordním čase nové majitele všem 103 dříve týraným psům z plzeňské množírny. Poslední dvě fenky byly předány začátkem února.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Politoložka v Rozhlasu varovala před novou zbraní informační války. A padlo obvinění, že SPD pomáhá Rusku
Politoložka a vedoucí bezpečnostních studií Masarykovy univerzity Petra Vejvodová v rozhovoru pro iROZHLAS.cz varuje před novou a mocnou zbraní informační války, kterou jsou „deep fakes“. Jde o podvody postavené na umělé inteligenci, které jsou podle odbornice dalším vývojovým stupněm dezinformací a velkou hrozbou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Technika SSHR je připravena pomáhat ve Špindlerově Mlýně
Ve dnech 8. – 9.3 2019 v době konání Světového poháru ve sjezdovém lyžování ve Špindlerově Mlýně je nasazena v rámci prevence i technika SSHR. Jedná se o Požární technický kontejner, který je využívám Hasičským záchranným sborem Královéhradeckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Seriál České televize HASIČI je z reálného prostředí a o opravdových hasičích
Po dobu jednoho roku natáčel štáb České televize pod taktovkou režiséra Jiřího Fedurca u Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje šestidílný dokumentární seriál s názvem „Hasiči“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Líbivá marketingová hesla opět narazila na činy hnutí ANO
Poslanecká sněmovna dnes odmítla návrh ODS na zrušení, nebo alespoň snížení daně z nabytí nemovitosti. Podle předkladatele návrhu Vojtěcha Munzara jde o jasný signál, že hnutí ANO nechce pomoci zejména mladým rodinám ke snazšímu bydlení a odmítá snižovat daně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Vrahu, shoř v pekle, křičel Rus u Stalinova hrobu
Je silně nemorální, oslavovat komunistického gangstera, jak se to dělo v Moskvě na Rudém náměstí předevčírem, kde příznivci jednoho z nejhorších zločinců v historii lidstva kladli na jeho hrob květiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Pokud toto Babiš říká, tak je lhář a pokrytec. Poslanec Skopeček tvrdě reaguje na výrok o roli ODS v „devadesátkách“
ROZHOVOR Hnutí ANO za celé roky vlády prakticky nepohnulo s mnohými palčivými problémy této země. Tak na práci Andreje Babiše a jeho kolegů nahlíží poslanec ODS a ekonom Jan Skopeček. „Andrej Babiš není tím typem politika a premiéra, jakými byli v době premiérování a vedení svých stran například Václav Klaus či Miloš Zeman, jakkoliv s tím druhým jmenovaným nesouhlasím téměř v ničem,“ pokračuje v kritice premiéra Skopeček, který připomíná ideovou ukotvenost obou českých prezidentů. A následovalo rezolutní odmítnutí Babišova tvrzení, že v 90. letech Česku vznikly vinou ODS obrovské škody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Už visí! Feri, Langšádlová a Adamová podpořili Tibet. Kalousek sdílí, Jacques děkuje
Stejně jako každý rok, i tentokrát opět začali v rámci akce Vlajka pro Tibet politici vyvěšovat tibetské vlajky. Mezi nejaktivnější v otázce podpory Tibetu se zařadili poslanci TOP 09. Fotografie s vlajkami již stihli zveřejnit Helena Langšádlová, Markéta Pekarová Adamová a Dominik Feri, kteří tibetskou vlajku vyvěsili z oken poslaneckého klubu TOP 09. Fotografii Langšádlové již sdílel i Miroslav Kalousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Kde je „Mirek Tullamorek"? Šéfredaktor Plesl se výborně bavil nad čerstvými čísly
Premiér a šéf ANO Andrej Babiš zůstává i nadále nejlépe hodnoceným politikem ze členů vlády a předsedů parlamentních stran. Kladně ho hodnotí 48 procent lidí, ukázal průzkum agentury STEM z přelomu ledna a února. Na druhém místě skončil se 41 procenty lídr Pirátů Ivan Bartoš, na třetí místo se nově dostala ministryně financí Alena Schillerová (ANO), které vyjádřilo podporu 36 procent respondentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Šojdrová: Vnitro bude jednat s Řeckem o syrských sirotcích
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) podle europoslankyně Michaely Šojdrové slíbil, že bude s Řeckem intenzivně jednat o syrských sirotcích. Šojdrová to dnes řekla ČTK po schůzce s ním. Česko by mohlo přijmout malou skupinu nedoprovázených dětí z řeckých uprchlických táborů. V únoru europoslankyně přivezla seznam 14 kandidátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Důležitý krok k personální stabilizaci. Od dubna vzrostou mzdy pošťáků
Dozorčí rada České pošty dnes, 5. března 2019, na mimořádném jednání rozhodla o růstu mezd. Od 1. dubna tohoto roku tak vzrostou tarifní mzdy zaměstnanců České pošty mimo manažery o 10 %. Jde o nejvyšší nárůst mezd na České poště za 11 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Novák (KDU-ČSL): Může zrušení doplatku na bydlení pomoci Ústí nad Labem?
Od pondělí je celé Ústí nad Labem vyhlášené za vyloučenou lokalitu a nevyplácí doplatek na bydlení. Co tato změna přinese pro město.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Trump vyslal jasný signál ohledně Zemana. K Babišovi má blíže... poslanec ODS nejen k cestě do USA
ROZHOVOR „U Andreje Babiše si nejsem jistý, jestli jeho lavírování mezi prezidentem, kterého potřebuje, a jeho byznysem na Západě je správná zahraniční politika. Pořád si myslím, že dává přednost svým osobním zájmům před zájmy České republiky,“ říká poslanec ODS a místostarosta Litoměřic Karel Krejza. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz označil návštěvu místopředsedkyně Alexandry Udženiji jako politickou chybu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Registr smluv se osvědčil. Nenastal žádný krach, který prorokovali jeho odpůrci
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny dne 8. 3. 2019 k návrhu poslanců Ivana Bartoše, Jakuba Michálka, Radka Holomčíka a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon o svobodném přístupu k informacím a zákon o registru smluv
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
TOPlist