Oficiální zpravodajská média

Metnar: Letos podepíšeme smlouvy na techniku za 88 miliard korun
Ministerstvo obrany letos podepíše smlouvy na vojenskou techniku za 88 miliard korun. Zároveň se bude připravovat zefektivnění a zrychlení akvizičního procesu. V rozhovoru s ČTK a na dnešní snídani ke 20 letům od vstupu do NATO, kterou pořádal Institut pro politiku a společnost, to řekl ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Babiš hodlá ždímat živnostníky
Komentář na facebookovém profilu k připravované velké daňové reformě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Fantom z Prostějova. Jak Jaroslav Faltýnek ovládl pražskou politiku
Kolem prvního místopředsedy hnutí ANO Jaroslava Faltýnka je zase pořádně veselo, nyní kvůli kauze Kapsch, kde měl figurovat jako prostředník firmy, která přišla o výběr mýta na českých dálnicích a silnicích. „Zákulisní hráč Faltýnek, rodák z Prostějova, se stal fantomem pražské politické scény,“ píše v textu pro server Aktuálně.cz novinář Jiří Pšenička, jenž si zblízka posvítil na Faltýnkův vliv a podivnosti v jeho politické kariéře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Čekal jsem 48 hodin, zda si předseda vlády uvědomí vážnost situace
Vyjádření předsedy ODS ke kauze Jaroslava Faltýnka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Kartáč v USA. Teď se ukáže, zda je Babiš premiérem suverénního národa. Analytik Schneider zmínil i „varování přes Faltýnka“
Bezpečnostní analytik Jan Schneider pro ParlamentníListy.cz rozebírá návštěvu premiéra Andreje Babiše v USA. Zejména jeho návštěvu u prezidenta Trumpa v Bílém domě, která podle Schneidera byla zcela zásadní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Internetem koluje zklamané vyznání odcházejícího policisty. Chaos, byrokracie...
Unie bezpečnostních složek upozorňuje na svém facebookovém profilu na text z webu HloupyHonza.cz o tom, jak se autor textu stal policistou, ale nyní zdůvodňuje, proč už jím nemůže být. Unie bezpečnostních složek následně vyvolává diskuzi, zda jde o realitu, nebo o vymyšlený příběh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Střípky paradoxů (4)
Příběh z Talmudu: Přišel pohan k Šamajovi a řekl mu: Stanu se židem, pokud mě naučíš celému učení Tóry po dobu, co vydržím stát na jedné noze. Šamaj se rozlítil, neboť to považoval za drzost a pohana vyhnal. Tentýž pohan přišel k Hilelovi a učinil mu tentýž návrh. Hilel řekl: Co nechceš, aby druzí činili tobě, nečiň ty jim. To je podstatou Tóry, vše ostatní je jen komentář. Nyní jdi a uč se. Ano. Měli bychom se učit z historie, abychom rozuměli přítomnosti a mohli si představit budoucnost. O ní dnes víme pravděpodobně méně než kdykoliv předtím v historii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Docent Grebeníček čtenáři: Preláti svou nemravnou nenasytností porušují desatero. Zdanění je naprosté minimum
Poslanci a někdejšímu šéfovi KSČM Miroslavu Grebeníčkovi, který sepsal knihu „Ve znamení kříže“ o círevních restitucích, přístál na jeho profilu na ParlamentníchListech.cz dotaz. V něm se čtenář dožauje vysvětlení „jak dospěli k tomu, kolik mají církve od státu v rámci vyrovnání dostat“. Grebeníček se s tím nepáral, vytáhl na „kardinála Duku a jeho preláty“, a argumentoval. „Zdanění nemravného daru je minimálním požadavkem,“ zní jasně Grebeníčkova odpověď.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Vláda asi odmítne, aby dlužníci nejprve spláceli jistinu úvěru
Zřejmě se záporným postojem vlády budou zákonodárci projednávat návrh poslanců SPD na změnu pořadí plnění dluhu, která by podle nich měla posílit postavení dlužníků a pomoci lidem v dluhových pastech. Úprava by podle podkladů pro pondělní jednání kabinetu mohla způsobit problémy v běžném ekonomickém životě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Nástupkyni Merkelové vláčejí hnojem kvůli vtipu o třetím pohlaví. Jenže ona se naštvala a ještě přitvrdila
Nová předsedkyně CDU Annegret Kramp-Karrenbauer, jež je přezdívaná jako AKK, se nehodlá za nic omlouvat. Dokonce ještě v Demminu, kde se konalo velké shromáždění strany, přitvrdila. Tvrdí to alespoň publicista Marian Kechlibar, jenž si na svém webu Kechlibar.net povšiml jejích slov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
MŠMT: 26. ročník ankety Zlatý Ámos jde do finále
Ve Velkém zrcadlovém sále MŠMT proběhlo semifinále ankety o nejoblíbenějšího učitele České republiky Zlatý Ámos. Z patnáctky semifinalistů postoupila šestice učitelů, z nichž se jeden za tři týdny stane už 26. Zlatým Ámosem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Do Bruselu přijde další stížnost, týkající se Andreje Babiše. Tentokrát si lidé stěžují na jedy z jeho chemičky
VÍME PRVNÍ K poslancům Evropského parlamentu zamířil dopis znepokojených občanů z Valašského Meziříčí. Ti apelují na Evropskou unii, aby neprodloužila společnosti DEZA z holdingu Agrofert výjimku na výrobu zakázaných jedovatých látek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
TOP 09: Lidská práva nám nejsou lhostejná, tibetské vlajky vyvěsí desítky radnic a úřadů
Stejně jako každý rok se politici TOP 09 rozhodli podpořit ochranu lidských práv. Tibetská vlajka, jako symbol ochrany lidských práv, visí z oken poslaneckého klubu TOP 09 ve Sněmovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Smlouvy ČR s Británií budou platit i pro brexitu. Nepotěší to zejména jednoho uprchlého podnikatele
Smlouvy uzavřené mezi Českem a Británií zůstanou po jejím odchodu z Evropské unie v platnosti. Nahradit by měly například evropský zatýkací rozkaz, který v případě brexitu bez dohody nebude pro Británii platit. Na dotaz ČTK to dnes sdělili mluvčí Ministerstva spravedlnosti Vladimír Řepka a Michal Bucháček z Ministerstva zahraničních věcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Američané lobbují za problematickou firmu Westinghouse, aby dostavěla Temelín
Komentář na facebookovém profilu k výběru dodavatele modernizace jaderné elektrátny Temelín
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Jednání u Trumpa se Česku vyplatí. Diplomat Kmoníček dodává několik perel ze zákulisí
„Americky otevřené a česky vtipné,“ hodnotí zpětně schůzku českého premiéra s americkým prezidentem český velvyslanec ve Washingtonu Hynek Kmoníček pro Blesk.cz. A přidal úvahu, jestli se Babišovi podaří přívábit Trumpa do Prahy či zda se do USA někdy podívá i prezident Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Bartošek (KDU-ČSL): Lidé potřebují dostupně bydlet co nejdříve, našli jsme rychlé řešení
Pro KDU-ČSL je dostupné bydlení dlouhodobě důležitým tématem a bylo i hlavním tématem posledních parlamentních i komunálních voleb. Je zapotřebí se rychle postarat o lidi v bytové nouzi, mladé rodiny, které nedosáhnou na hypotéku, a o seniory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Komu slouží velkolepý Babišův projekt? Ekonomka Lipovská překvapeně zjistila, kdo se na něm podílí
ROZHOVOR „Zatím máme z celého ‚Digitálního Česka‘ zejména zajímavé webové stránky. Dočteme se na nich, že hlavním partnerem programu je Microsoft, MasterCard a Uber a organizátorem konference je prý Google. Tolik k odpovědi na otázku ‚cui bono?‘. Nevěřím líbivým sloganům, věřím jenom konkrétním výsledkům – a ty vidět nejsou. ... Je to paradoxní, ale dnes znevýhodňujeme ty, kdo chtějí hned po škole sami pracovat, vydělávat a platit daně,“ vysvětluje ekonomka z Masarykovy univerzity Hana Lipovská. Podle ní student vysoké školy získá svůj základní kapitál – znalosti i diplom – zaplacený od daňových poplatníků, ale řemeslník by za půjčení kapitálu musel draze zaplatit. Řešením je prý srovnání podmínek zavedením školného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Britové žijící v České republice k brexitu: Změn se zatím neobáváme
Česká republika se k Britům žijícím na jejím území zachová i v případě brexitu bez dohody velmi vstřícně. Shodli se na tom občané Spojeného království, které ČTK oslovila. Britové žijící v Praze a v dalších českých městech se změn prozatím neobávají. Minimálně do konce příštího roku budou mít s největší pravděpodobností v mnoha oblastech stejná práva jako občané z členských zemí Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Policie konečně ukončila zátah na brněnské radnici. Probíhal už od čtvrtka
Policie dnes kolem 6:30 ukončila zásah na radnici Brno-střed. Začal ve čtvrtek ráno, vyšetřovatelé se zajímali o zakázky na odboru investic. V pondělí už bude úřad v plném provozu, napsala dnes ČTK mluvčí radnice Kateřina Dobešová. Dnes jsou v budově v Dominikánské ulici naplánované svatební obřady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Zrušení výjimky pro společnosti, patřící státu, bylo jednou z našich priorit
Sněmovna ve třetím čtení schválila stěžejní pirátskou novelu zákona o registru smluv. Díky tomu bude mít společnost ČEZ a další společnosti s většinovým podílem státu povinnost zveřejňovat klíčové dokumenty v registru smluv stejně jako všechny ostatní organizace, ovládané státem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Kroh (TOP 09): Vlastní byt nemá být luxus
TOP 09 představuje kandidáta do doplňovacích senátních voleb na Praze 9. Martin Kroh je předsedou představenstva stavebního bytového družstva Praha a expertem na bydlení, v Senátu chce řešit bytovou krizi a dostupné bydlení v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Kádrování z Prahy už se přesouvá i do zbytku republiky. Začíná to jít na krev, žijeme v blázinci, jako z Orwella. Nevěříte? Petr Žantovský má příklady
TÝDEN V MÉDIÍCH Dochází k událostem i k vyjádřením, které by ještě před pár lety ani nikoho nenapadly. V jejich důsledku pak má člověk pocit, jako kdyby se svět kolem nás zbláznil. Na konkrétních příkladech, o nichž se dozvěděl z médií, to ilustruje Petr Žantovský. Opět připomíná Overtonova okna jako způsob společensko-mediální manipulace, na jejímž konci je ve společnosti prosazeno to, co dříve nebylo myslitelné. Angažovaná německá feministka prohlašující, že dítě je to nejhorší, co může někdo provést životnímu prostředí, nebo indický mladík žalující rodiče za to, že ho zplodili bez jeho souhlasu, jsou potvrzením trendu přemlouvání civilizace k tomu, aby sama sebe zničila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Snížení výsluh v bezpečnostních sborech vláda patrně odmítne
Kvůli obavám z masivního odchodu příslušníků bezpečnostních sborů ze služebního poměru vláda před zákonodárci zřejmě nepodpoří poslaneckou novelu, která by vedla ke snížení výsluh. Skupina poslanců v čele se Zdeňkem Ondráčkem (KSČM) v ní navrhla, aby se do příjmů příslušníků, z něhož se výsluhy vypočítávají, nezahrnovaly odměny a příplatek za službu v zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Aesculap Akademie: Devět z deseti zdravotníků čelí násilným útokům pacientů. Zbraně se objevují výjimečně
Devadesát procent zdravotníků se stalo terčem útoku od pacientů nebo jejich doprovodu. S výhružkami a nadávkami se za jediný rok setkalo 78 % zdravotníků, fyzické násilí zaznamenalo 23 % dotazovaných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Povodí Odry: Vodohospodáři zvou na Den otevřených dveří na přehradách
U příležitosti Světového den vody vodohospodáři v povodí Odry otevřou veřejnosti některé přehrady. V rámci Dne otevřených dveří budou v sobotu 23. března 2019 od 9:00 do 15:00 (poslední vstup 14:30) zpřístupněna vodní díla Slezská Harta, Kružberk, Šance, Morávka a Žermanice. Zájemci mohou navštívit také vodohospodářský dispečink a laboratoře Povodí Odry v Ostravě na ulici Varenská č. 49.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Čulík promluvil jako občan. Brexit by dnes neprošel, protože značná část jeho příznivců mezitím zemřela
Šéfredaktor Britských listů Jan Čulík v rozhovoru pro Aktuálně.cz uvedl, že brexit by v dnešní době nevyhrál. Britská premiérka Theresa Mayová podle něj pouze plní vůli zemřelých penzistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Chudoba s ženskou tváří bohužel existuje i u nás
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) včera v Poslanecké sněmovně představili navrhovaná opatření, která mají za cíl zmírnit nerovnosti v odměňování žen a mužů a řešit situaci v oblasti nižších důchodů žen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
MŽP: Obce, školy a firmy se mohu hlásit do Evropského týdne udržitelného rozvoje
Již popáté se letos na přelomu května a června koná Evropský týden udržitelného rozvoje. Pod jeho hlavičkou probíhají nejrůznější akce od dnů otevřených dveřích v solárních elektrárnách, přes sousedská setkání, promítání filmů až po městské slavnosti. Ode dneška se mohou přihlásit všichni organizátoři, kteří se chtějí zapojit do Evropského týdne udržitelného rozvoje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Vladimír Hučín: Mít konfidenta StB na pozici předsedy vlády je pro odpůrce komunistického režimu nepřijatelné a ponižující
Stanovisko Konfederace politických vězňů Přerov k návštěvě premiéra Andreje Babiše v USA
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš před odletem z USA: Byla to nejvýznamnější událost v mém politickém životě
Předseda vlády Andrej Babiš v pátek 8. března 2019 v rámci programu posledního dne návštěvy USA navštívil inovativní společnosti, uctil památku obětí teroristického útoku z 11. září a setkal se s členy Sněmovny reprezentantů i se zástupci významných amerických židovských organizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví: Plošná epidemie chřipky na území ČR odezněla
V desátém kalendářním týdnu tohoto roku je celková nemocnost akutními respiračními infekcemi včetně chřipky na úrovni 1 138 nemocných na 100 000 obyvatel, což při porovnání s minulým týdnem představuje pokles o 13,5 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Kalousek a Pirát Michálek se smějí Faltýnkovi v nesnázích. Nasadí prý vysvětlování jako Zeman
Kvůli zásahu kriminalistů v posledních dnech je v problémech také první místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek. Ten přiznal, že se zástupci společnosti Kapsch jednal, stejně jako se zástupci Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Uvedl, že jeho cílem bylo vypsání tendru, aby Česká republika nemusela řešit, co dál s mýtem. Se zástupci Kapsche se scházel i poslanec a dřívější náměstek ministra dopravy Milan Feranec (ANO). Novinářům řekl, že jej policie kontaktovala a prohlédla jeho mobil. Faltýnek je nyní pod palbou politiků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Stop nelegálním množírnám psů a koček je běh na dlouhou trať
V květnu 2014 jsem se společně s předními odborníky z oblasti justice, státní správy, veterinárního lékařství a zástupci z neziskového sektoru účastnil konference “Stát a ochrana zvířat” v Senátu ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Iniciativa NE základnám: STOP podpory zabíjení pomocí totalitního NATO
Vyzýváme mainstreamová média, politickou reprezentaci, vládu, aby ve svých vyjádřeních používala výhradně - my mainstreamová média, členové vlády, naše politická strana souhlasí s účastí na vojenských akcích k ,,obraně“ totalitního NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Pošta funguje jak za starého Rakouska a daňový poplatník solí a solí... Všichni to vidí, ale politici nemají odvahu to změnit, píše ekonomka Šichtařová
Ekonomka Markéta Šichtařová dospěla k závěru, se kterým pravděpodobně nebude spokojeno velmi mnoho občanů. Ani politici. Jde o Českou poštu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Kontroly slev v roce 2018
Závěrečná zpráva za rok 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
V Británii dramaticky přibývá pobodaných. Obchoďák zareagoval tak, že úplně přestal nabízet nože
V důsledku výrazného nárůstu případů pobodání, kdy jsou obětmi především mladí lidé, se britský obchodní řetězec rozhodl vyřadit ze své nabídky kuchyňské nože minimálně do konce dubna. V jeho obchodech se prý nože často kradou, informovala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
České mírové hnutí: Odmítáme politickou, ekonomickou a vojenskou agresi USA proti Venezuele
Před velvyslanectvím USA v Praze se uskutečnila demonstrace „Ruce pryč od Venezuely!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj se prezentuje v Berlíně s Dolnoslezským vojvodstvím
Na nejvýznamnějším evropském turistickém veletrhu ITB Berlín se nyní představuje Pardubický kraj na společné expozici s polským Dolnoslezským vojvodstvím. První tři dny byly určeny odborným návštěvníkům, o víkendu se otvírají brány výstaviště široké veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Arnika: Tragickým následkům dopravních nehod nejlépe zabrání prevence, nikoliv plošné kácení stromů
V roce 2018 došlo na silnicích ke 104 764 dopravním nehodám. Nárazem do stromu skončilo 2565 nehod[i], což jsou 2 % všech případů. Kolize se stromem si vyžádaly 73 obětí. Podle policejních statistik[ii] nehody způsobují především samotní řidiči nepřizpůsobením jízdy stavu vozovky, vjetím do protisměru nebo nevěnování se řízení vozidla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Informace k úkonům NCOZ
Aktualizované informace o úkonech trestního řízení, prováděných Národní centrálou proti organizovanému zločinu SKPV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Vítová (ANS): Podivná slova primátora Hřiba na vzpomínkové akci k 76. výročí bitvy u Sokolova
76. výročí bitvy o Sokolovo a 74. výročí bojů u Jasla si 8. března 2019 v hlavním sále Ministerstva obrany v Praze připomněli váleční veteráni, leginonáři, členové Českého svazu bojovníků za svobodu, Spolku Ludvíka Svobody a dalších organizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Vstup ČR do NATO byl postupný proces. Vojenský historik vzpomíná, co se kolem toho dělo
Vstup České republiky do Severoatlantické aliance byl postupný proces. Zejména v prvních letech po sametové revoluci ale nebylo jasné, zda integrace do NATO může být reálným cílem. ČTK to v souvislosti s výročím vstupu do NATO řekl historik Petr Janoušek z Vojenského historického ústavu (VHÚ).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Jako v každé profesi jsou i dobří a špatní učitelé
Projev prezidenta republiky při přijetí finalistů ankety Zlatý Ámos
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Michal Šebek: Zákony politici nastavují, aby lidé živořili. Čas likvidace chudých nadešel
V posledních letech se stále více skloňují slova o ghettech, sociálním vyloučení a lokalitách, v nichž se hromadí nepřizpůsobiví nebo „nemakačenka“. Jaká je skutečná pravda?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
ČTÚ: Varování NÚKIB neohrozí připravovanou aukci
Varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) neohrožuje cíle připravované aukce v pásmu 700 MHz a 3,5 GHz a nebrání její realizaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Slavnostní večer k 20. výročí vstupu ČR do NATO
Ministerstvo zahraničních věcí si připomene 20. výročí vstupu České republiky do Severoatlantické aliance (NATO) slavnostním večerem, který se uskuteční v Černínském paláci v úterý 12. března 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Babiš pozval do Česka kongresmany se vztahem k ČR
Premiér Andrej Babiš pozval do Česka členy skupiny přátel ČR v americkém Kongresu. Řekl to novinářům na závěr své návštěvy Spojených států s tím, že návštěva by se mohla uskutečnit po květnových evropských volbách. Babiš se s členy skupiny setkal v pátek v rámci svého programu v Kongresu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
KONS: Vyzýváme Čínu k zastavení genocidy obyvatel Tibetu a opuštění této země
Stát Tibet je násilně okupován ČLR již 69 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Premiér neřekl, zda vláda bude řešit odvolání Rafaje z čela ÚOHS
Premiér Andrej Babiš (ANO) nechtěl říct, zda se bude v pondělí vláda zabývat možností odvolání předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petra Rafaje. Je třeba počkat na to, s čím přijde policie, řekl Babiš novinářům na závěr své návštěvy Spojených států v pátek večer místního času (v noci na dnešek SEČ). Podle čtvrtečních informací serveru Novinky.cz policie podezřívá Rafaje a ředitele provozovatele mýtného systému Kapsch Karla Feixe z korupce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Derner (KDU-ČSL): Svoboda a demokracie musí být nadřazena ekonomice
Počtvrté v historii Královéhradeckého kraje vlaje na oficiálním stožáru na nádvoří krajského úřadu tibetská vlajka. Kraj se tak opět připojil k symbolické vzpomínce na protičínské povstání v Tibetu v roce 1959.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
ČD vypraví Stříbrný šíp na Den s T. G. Masarykem v Lánech
V sobotu 9. března vypraví České dráhy speciální motorový vůz Stříbrný šíp na Den s T. G. Masarykem v Lánech. Vlak pojede z hlavního nádraží v Praze do Stochova a připomene výročí narození prezidenta Osvoboditele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Kadaňští zastupitelé budou hlasovat prostřednictvím QR kódů
Zastupitelé v Kadani budou při svých zasedáních nově hlasovat prostřednictvím kartiček s QR kódy, které se budou načítat do mobilní a následně počítačové aplikace. Město tak ušetří za pořízení hlasovacího zařízení a zároveň upustí od původního způsobu hlasování, kdy se pouze sčítaly zdvižené ruce zastupitelů. Poprvé nový systém zastupitelé vyzkoušejí 28. března. Novinářům to dnes řekl starosta Kadaně Jiří Kulhánek (ODS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Hannig (Rozumní): Seznamte se s volebním programem Rozumných a Národní demokracie
Podle internetového průzkumu, https://eu2019.programydovoleb.cz/...mají tři euroskeptické subjekty šanci uspět ve volbách do EP: SPD, ApČ a koalice ROZUMNÍ - ND. Zde je program koalice ROZUMNÍ a Národní demokracie. Lídrem koalice je Adam B. Bartoš
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Špeky s hvězdičkou. Máte je také rádi?
Poslanecká sněmovna parlamentu ČR je v generování špeků pro lidi skutečným odborníkem a vláda ČR je jejím zdatným sekundantem. Když to vezmu kolem a kolem, tak tam sedí, jak se lidově říká, elita národa. Je ovšem na každém z nás, co si pod pojmem elita představujeme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Nekonečný příběh českokrumlovské točny
Tomu, kdo sleduje osud Otáčivého hlediště v Českém Krumlově, se z názorových veletočů kolem jeho další existence v zámecké zahradě musí doslova točit hlava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Obrana za 20 let zeštíhlila na méně než polovinu zaměstnanců
Ministerstvo obrany od vstupu do NATO zeštíhlilo na méně než polovinu vojáků a civilních zaměstnanců. Zatímco na začátku roku 1999 měl resort obrany asi 77.700 vojáků základní služby, vojáků z povolání a civilních zaměstnanců, o 20 let později jich je lehce přes 33.000. Plat vojáků z povolání se v tomto období téměř zdvojnásobil. Vyplývá to z údajů, které ČTK poskytlo Ministerstvo obrany a které úřad zveřejňuje na svém webu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Staněk navštívil Centre Pompidou
Ministr kultury Antonín Staněk si v pátek 8. března 2019 prohlédl pařížské muzeum současného umění Centre Pompidou, navštívil setkání českých krajanských spolků a setkal se s ředitelkou Centra světového dědictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Vojenské zpravodajství požaduje, aby mohlo zcela kontrolovat internet. Ochrana osobních údajů by jej prý příliš omezovala proti útočníkům
Vojenští špioni by chtěli plošně sledovat internet. Co je však nezajímá, je dozor strážců soukromí. Píše o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Miroslav Pavel: To je ale náhodička!
Ne že bych nevěřil na náhody. Už jsem jich v životě zažil mnoho. Příjemných i nepříjemných. Ale že by – jen co Andrej Babiš vystrčí nos z Česka, a navíc na velmi prestižní návštěvu Bílého domu – se náhodou přišlo na něco kompromitujícího, tomu se opravdu uvěřit zdráhám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Boj o předsedu lidovců se zamotává. Na jihu Čech vyhrál Bartošek
Jihočeští lidovci nominovali na předsedu KDU-ČSL Jana Bartoška. Nynější místopředseda strany a předseda poslaneckého klubu Bartošek byl na dnešní krajské konferenci v Českých Budějovicích opětovně zvolen krajským předsedou. ČTK to řekl krajský tajemník Šimon Heller. Delegáty jihočeské konference pozdravil i další aspirant na vedení lidovců Marek Výborný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jsme zpátky ve studené válce. Šéf zbrojařů Hynek před kamerou PL promluvil i o návštěvě Babiše s Koudelkou v CIA
Hostem Horkého tématu Radima Panenky byl neúspěšný kandidát na prezidenta Jiří Hynek, jenž je bezpečnostním expertem. A právě téma bezpečnosti bylo tím stěžejním. Hynek mimo jiné pohovořil o studené válce, která je dle něj opět tady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Celý den vozí k soudu osoby ze čtvrtečního zatýkání. Jedna už skončila ve vazbě
Přinejmenším jednoho člověka už Městský soud v Brně poslal do vazby v souvislosti se zakázkami Brna-středu. Jde o muže s iniciálami P. K. Výsledek neveřejného vazebního zasedání sdělil novinářům jeho advokát Pavel Hála. Soud už rozhodl také o třech dalších obviněných, jejich advokáti sice výsledek nesdělili, z budovy ale odcházeli sami. Před 18:00 začalo poslední, páté vazební zasedání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Na Macronově vizi o reformě je reformní jen název
Francouzský prezident Emanuel Macron zveřejnil v předních evropských denících otevřený dopis, ve kterém představil před květnovými volbami do Evropského parlamentu svou vizi Evropy. Text nazvaný „Za evropskou renesanci“ zveřejnil ve všech evropských jazycích, tedy i česky.?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Holomčík (Piráti): Pane premiére, dávám vám nabídku - proměňte vaše slova v činy
Pirát Holomčík vyzval premiéra Babiše k podpoře návrhu na zrušení povinnosti přimíchávat biopaliva do pohonných hmot
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Česká národní banka: Jaké náklady mohou banky účtovat za předčasné splacení spotřebitelského úvěru na bydlení
Česká národní banka vydala své vyjádření k pojmu „účelně vynaložené náklady, které vzniknou věřiteli v souvislosti s předčasným splacením spotřebitelského úvěru na bydlení“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): O svobodě internetu - ke článku 13 naposledy
Komentář na facebookovém profilu k autorskému zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Případ pro ombudsmanku od dubna na ČT
Nová řada publicistického pořadu, který připravila Česká televize ve spolupráci s ombudsmankou, se začne vysílat od 7. dubna vždy v neděli dopoledne na ČT 2.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Vždy přijde den, kdy závody v levicovosti musí někdo zaplatit
Komentář na facebookovém profilu k politice úspor hnutí ANO
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo spravedlnosti: V Bruselu se řešil přeshraniční přístup k elektronickým důkazům
Ministři spravedlnosti členských států Evropské unie jednali v Bruselu o přeshraničním přístupu k elektronickým důkazům v trestním řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
ČSSD: Co chystáme pro ženy?
K MDŽ jsme si pro vás připravili krátké shrnutí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Bobeš jel do světa, posmívá se premiérovi Pavel Šafr. A spekuluje, co naléhavého mu museli vysvětlovat v CIA
Do „střízlivého zhodnocení“ návštěvy premiéra Andreje Babiše v Bílém domě se pustil i šéfredaktor serveru Forum24.cz Pavel Šafr. „Slavné to nebylo. Jako výlet malého Bobše do velkého světa,“ píše ve svém komentáři a upozorňuje, že nejpodstatnější je, co této schůzce předcházelo – návštěva centrály tajné služby CIA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Tempo tvorby nových pracovních míst zpomaluje, situace na pracovním trhu zůstává pozitivní
Komentář k podílu nezaměstnaných osob v únoru 2019
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Pozitivní věci z EU lidé neocení, lituje Věra Jourová. Pochvaluje si, jak se daří vynucovat pravidla a hodlá v tom pokračovat
Česká komisařka pro spravedlnost, ochranu spotřebitelů a otázky rovnosti Věra Jourová je dle svých slov připravena být českou členkou Evropské komise i v dalším období, kdy bude mít šanci na silnější portfolio. V rozhovoru pro Lidové noviny důrazně odmítla Babišova slova o politizaci Evropské komise. „Pozitivní věci se nehodnotí, ale nevýhodné máme hned na talíří,“ reaguje na kritiku eurokomisařka, podle které EU potřebuje svůj digitální průmysl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Zákon o právu na digitální službu přináší služby, nikoli povinnosti
Všechny politické strany ve Sněmovně podpořily zákon o právu občana na digitální službu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pošlete Davida Ratha do Bruselu? Vede kandidátku s Humlem a Janou Volfovou
Bývalý přední politik ČSSD a hejtman David Rath, který je zatím nepravomocně odsouzen za korupci, je lídrem kandidátní listiny České suverenity pro eurovolby 2019. Dvojkou je bývalý poslanec za Věci veřejné a ČSSD Stanislav Huml, na třetím místě kandidátky je předsedkyně České suverenity a dřívější poslankyně za ČSSD Jana Volfová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Bílá košile, holá hlava. Na jednání obrovským Mercedesem s obřími koly… Z pavučiny Jaroslava Faltýnka trháme první lepkavé vlákno
Smyčka se utahuje, policie vyšetřuje a na povrch se dostávají skutečnosti, o kterých se v zákulisí politiky mluvilo jen s rukou před ústy. Přesně to je případ posledních kauz, které roztočily mašinerii orgánů činných v trestním řízení. Obě kauzy, Kapsch a brněnskou radnici, kvůli kterým ve čtvrtek policisté prováděli velké razie na několika místech České republiky, spojuje postava Jiřího Švachuly. Dosud ne příliš známý regionální politik hnutí ANO měl na radnici Brno-střed na starosti investice a správu obecních bytů. Celková výše jeho rozpočtu se pohybovala v řádech stovek milionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Kauza Vitáskové a Zemků se vrací
Před pár dny rozeslal Nejvyšší soud ČR účastníkům řízení písemné vyhotovení usnesení, kterým senát předsedy Vladimíra Jurky vyřídil v neveřejném zasedání dne 11. prosince 2018 balík dovolání skupiny odsouzených z procesu Krajského soudu v Brně, veřejnosti známého jako „kauza Vitásková“ a k tomu dovolání nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana v neprospěch Aleny Vitáskové. Je to zvláštní úkaz: předseda senátu, podepsaný pod usnesením, odešel 31. prosince 2019 do důchodu, ale jeho podpis pod pečlivě vypracovaným textem přesto stále platí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist