Nejčtenější v danném dni? Historie článků

říjen 2022
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.295x, což odpovídá cca 119.750-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Peklo po Moravcovi: Výsměch i zloba. A Okamura, ten to rozjel ve velkém, když to viděl
Sněmovní volby by nyní vyhrálo s velkým náskokem před ostatními stranami hnutí ANO. Vyplývá to z průzkumu agentury Kantar CZ z přelomu února a března, jehož výsledky dnes zveřejnila Česká televize (ČT). ANO by dostalo 31 procent hlasů. Druhé Piráty a třetí ODS by podpořil zhruba o polovinu menší podíl voličů. A ohlasy na sociálních sítích na sebe nenechaly dlouho čekat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Růžena Chrasteková: Washingtonský atentát se nepovedl, čučkaři novináři to zase zvorali
Vytáhnout na někoho kompromitující, téměř dva roky starou fotku, jak se nepatřičně chová, měl být sólokapr presstitutské části našich novinářů, který měl zřejmě odstartovat všelidové nepokoje, vedoucí ke svržení vlády. Hlavně ale k odstranění Babiše a hnutí ANO formou diskreditace předsedy Parlamentu ČR. Snaha dlouhodobá, úporná, ale výsledek jenom vyděšení fosilie sněmovny Mirky Němcové a plačtivé lkaní Jiříka Pospíšilů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Právník hodinu sledoval debatu o historii na ČT. Píše o traumatickém zážitku a „ublinknutí“
Brněnský právník Tomáš Tyl se neudržel. Původně si prý chtěl šetřit síly a na sociální síti Facebook se nechtěl dlouze rozepisovat, ale pořad České televize Historie.cs mu tak silně hnul žlučí, že se z toho nakonec přece jen musel vypsat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 68. díl. Digitální demence
Manfréd Spitzer (narozen 1958) je dětský psychiatr, vysokoškolský pedagog a spisovatel. Upozornil na sebe knihou Digitální demence aneb Jak připravujeme sami sebe a naše děti o rozum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Potravinářská inspekce zjistila klamavě označený kabanos s „hovězím“ masem
V rámci cílených kontrol zjistili inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) v tržní síti falšovaný masný výrobek „PIKOK KABANOSY“, trvanlivý - uzený výrobek, hmotnost: 175 g, šarže: L0197/F140/05293; DMT: 12.02.2019, výrobce: TARCZYŇSKI S.A., Uježdziec Maly 80, 55-100 Trzebnica, Polsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Stanislav Novotný: Vítej doma, slavná rodačko
Taková normální česká satira: U příležitosti našeho vstupu do Severoatlantické obranné aliance přiletí do České republiky vzácná návštěva. Madeleine Albrightová! To jsme se ale načekali!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Licoměrnost a pokrytectví směšného „demokratického“ bloku
Proč volič volí to které politické uskupení? Zpravidla souhlasí s většinou bodů z volebního programu a přeje si, aby byl tento v příštím volebním období, když ten rozumný si je vědom, že ne 100 %, alespoň z části realizován.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Tichá (Piráti): Koalice na radnici Prahy 6 spolupracuje s developery až příliš
Kandidátka do Evropského parlamentu komentuje na facebookovém profilu hospodaření radnice Prahy 6
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Kocábův otazník, Štětinova pochodeň. Dezinformace znamená totéž, jako kdysi „ideologická diverze“. Spisovatel o tom, jak jsme se po třiceti letech zase vrátili nazpátek
ROZHOVOR „Kdysi se místo výrazu dezinformace používal termín ideologická diverze. Rozdíl nula,“ říká spisovatel Bruno Solařík. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz promluvil nejen o tom, co nám dalo nebo naopak vzalo třicet porevolučních let, ale vrátil se i do doby před rokem 1989. Nevynechal ani dnes již legendárního „majora Zemana“. Na závěr se vyjádřil i k Ukrajině, vrátil se k tzv. majdanu a zmínil nedozírné následky pro tamější obyvatele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Sluníčkáři se už začínají bát
Komentář na facebookovém profilu k pozici euroskeptických stran ve volbách do Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Za stejnou práci musí být stejná odměna
Komentář na facebookovém profilu k rozdílům v odměňování mužů a žen
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Dvacet let našeho působení v NATO - je vůbec co slavit?
Česká republika vstoupila do Severoatlantické aliance (NATO) v roce 1999, tehdy společně s Polskem a Maďarskem. 12. března 1999 podepsal tehdejší prezident Václav Havel přístupové listiny NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Homosexuální, nebo heterosexuální rodiče? To je jedno. Istanbulskou úmluvu potřebujeme, říká Maxová od Babiše
Moderátorka internetové televize XTV Jana Bobošíková v neděli odpoledne přivítala před kamerami poslankyni hnutí ANO Radku Maxovou. Bobošíková ji představila jako ženu, která bojuje za manželství pro homosexuály a prosazuje ratifikaci Istanbulské úmluvy, a bývalou ředitelku kontroly kvality v Kosteleckých uzeninách. Dáma se jasně vymezila proti Evropské unii a popsala, proč by vztah dvou homosexuálů postavila na roveň manželství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Matějka (SNČR): Horor v 1400 slovech! Opřel jsem se do Macrona, budete se divit
Horor v 1400 slovech! František Matějka se opřel do Macrona a budete se divit! Čeká nás vyloučení z EU? A proč Francie a Německo chtějí, aby Češi byli občané druhé kategorie?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Vláda strká hlavu do písku, asi jí nevadí, že vyhazuje miliony oknem
Komentář na facebookovém profilu k digitalizaci státní správy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vláda asi odmítne širší osvobození od autorských poplatků
Vláda asi odmítne osvobození restaurací, kadeřnictví a dalších provozoven, v nichž zákazníci mohou sledovat rozhlasové nebo televizní vysílání, od autorských poplatků. Osvobození navrhli poslanci ANO a SPD ve dvou samostatných novelách, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Moravec se rozjel: Prezident převzal rétoriku ruské televize. Proč nechrání české zájmy?
V Otázkách Václava Moravce se utkali čerstvý místopředseda ČSSD Tomáš Petříček a šéf KSČM Vojtěch Filip, který pravidelně nenechává na Petříčkovi nit suchou. Trojici hostů doplnil předseda lidovců Pavel Bělobrádek. Zatímco Petříček se snažil vystupovat diplomaticky, Filip a Bělobrádek si servítky rozhodně nebrali. Šéf komunistů se rozhovořil o údajných provokacích a Bělobrádek snesl hromy a blesky na hlavu svého stranického kolegy Cyrila Svobody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Všichni víme, jaký je Faltýnek hráč, posmíval se Bartoš na Primě. Kdyby si všichni zapisovali všechny schůzky jako Piráti...
V nedělní Partii na TV Prima proti sobě usedli šéf sociálních demokratů Jan Hamáček a šéf Pirátů Ivan Bartoš. Hovořilo se o premiérově cestě do Bílého domu, o problémech prvního místopředsedy hnutí ANO Jaroslava Faltýnka, který je v podezření, že ovlivňoval antimonopolní úřad v důležité zakázce, nebo o na stole tančícím předsedovi Poslanecké sněmovny Radkovi Vondráčkovi (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Macron je opravdu legrační pán. Operace se povedla na jedničku, pacient mrtev, shrnula Markéta Šichtařová jeho vizi záchrany Evropy
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Závazek je závazek, dává Markéta Šichtařová za pravdu požadavku ODS, která by chtěla řešit zákonem, aby Česko postupně do roku 2024 zvýšilo výdaje na obranu na dvě procenta HDP a plnilo tak závazek vůči NATO. Nebere to jako zúžení manévrovacího prostoru při sestavování státního rozpočtu, protože ten je pro úspory někde úplně jinde. V té souvislosti připomíná neziskový sektor, kofinancování dotací a předimenzovanou velikost veřejného sektoru. V aktuální výzvě, kterou členským zemím Evropské unie adresoval prezident Emmanuel Macron, si analytička všímá hned dvojí vypočítavosti francouzské hlavy státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Je povinností podpořit národ, který napodobil Palacha, vzkazuje tvůrce kampaně pro Tibet. Zemanova politika prý povede k tragédii
Při příležitosti 60. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci vyvěsí v Česku přes sedm stovek měst, městských částí a obcí tibetskou vlajku. O složité situaci Tibeťanů, o Zemanovi a o tom, jak může pomoci každý z nás, promluvil v rozhovoru pro server Forum24.cz Lukáš Eršil ze spolku Lungta, který organizuje akci Vlajka pro Tibet v ČR a Tibeťanům dlouhodobě pomáhá. „Tibetu Češi pomohou tím, že nebudou volit toho, kdo se klaní Číňanům,“ říká Eršil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Cílem novely zákona byla od počátku podpora výstavby
Poslanecká sněmovna schválila novelu zákonného opatření Senátu o dani z nabytí nemovitých věcí. Jejím cílem je rozšířit stávající osvobození od daně z nabytí nemovitých věcí v případě prvního úplatného nabytí vlastnického práva k jednotce v bytovém domě rovněž i na jednotky v rodinných domech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Tomu říkám velký pirátský hřích
Komentář na facebookovém profilu k odmítnutí Pirátů podporovat tradiční rodinu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
P. C. Roberts: Pravda je ve Spojených státech cenzurována
Byl jsem nucen podniknout kroky k ochraně svého webu proti zásahům zvenčí. Celý archiv mých rozhovorů pro nejrůznější organizace se mi jednoho dne totiž z počítače vypařil. A od svých čtenářů jsem náhle začal dostávat zprávy, že se jim z jejich internetového adresáře moje pošta ztratila. A tak teprve Soren Konsgaard mi pomohl archiv mých rozhovorů obnovit a pro jistotu jej celý přesunul na adresu zašifrovaného poskytovatele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Na oslavy vstupu do NATO přijíždí Madeleine Albrightová. Hodlá též přednášet o fašismu a Trumpovi
Pražská rodačka a první žena na postu ministryně zahraničí USA Madeleine Albrightová (81) proslula jako rázná dáma. Nebyla vizionářkou zahraniční politiky, ale tvrdou zastánkyní amerických zájmů. Nadšená americká i česká patriotka, jíž pojilo přátelství s Václavem Havlem, se také zasadila o vstup ČR, Polska a Maďarska do NATO. Albrightová přijede v pondělí do Prahy, aby zde představila svou novou knihu Fašismus: Varování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Dvacet let v NATO očima generála Blaška, který byl skutečně „u toho“: Člověk si říkal, že to snad není možné. A ta floskule, že v Afghánistánu bojujeme za Prahu...
ROZHOVOR Dvacet let po vstupu České republiky do Severoatlantické aliance rekapituloval v rozhovoru generálmajor Hynek Blaško. Prohlášení, že v Afghánistánu bojujeme za Prahu, považuje za politickou floskuli stejně, jako že je účast v NATO pilířem naší bezpečnosti. „Samozřejmě zkušenosti z těchto nasazení jsou velice důležité a významné, ale zase na druhou stranu nemusíme být všude a vždy,“ vysvětlil. Podle něj bychom se měli chovat jako solidní, svrchovaná, svébytná země, která má svoji váhu ve světě. Některé kroky k tomu však prý nepřispěly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Maříková (SPD): Takové množství chemie nás brzy zabije
Výzkum Masarykovy univerzity v Brně přinesl alarmující výsledky ohledně množství pesticidů v půdě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Evropa zjara 2019 podle Jiřího Jírovce
Spisovatel Ivo Fencl se rozhodl vyzpovídat Jiřího Jírovce, vystudovaného analytického chemika, který dlouhé roky pracoval v chemické laboratoři Ústavu geologických věd UK. V roce 1986 emigroval do Kanady, kde následujících třináct let pracoval ve společnosti Atomic Energy of Canada Ltd. S nástupem internetu se začal intenzívnějí zajímat o dění ve své vlasti, v posledních letech je velice aktivním komentátorem politického dění u nás, v Evropě, ale i v Severní Americe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Pirátský poslanec: Již několikátý ministr prokázal, že jde na ruku operátorům. Nebezpečný není jen Huawei,ale pravidelně i firmy z USA
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Již několikátý ministr v řadě jasně prokázal, že jde zcela na ruku operátorům, namísto toho, aby zastupoval zájmy občanů ČR,“ hodnotí situaci kolem drahých mobilních dat v Česku pirátský poslanec Ondřej Profant, který je zároveň členem Stálé komise pro kontrolu činnosti NÚKIB. Profant uvádí, že technologie pro 5G sítě dnes umí přinést pět dodavatelů. „Dva z Číny, dva z Evropy a jeden z Jižní Koreje,“ vypočítává poslanec. „Chyba by byla říci, že nebezpečí u Huawei není. Ale je třeba dodat, že nebezpečí je téměř každý dodavatel,“ říká Profant ke stále kolujícím obavám z čínské technologické firmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Svobodová (OMMO): Rozhodování mezi nepořádkem a ještě větším nepořádkem
Nemyslím si, že je vinou stávající, od podzimu 2018 zase vládnoucí politické reprezentace města, že se nám to ve městě a okolí odpadky hemží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Petr Mrázek: Vzkaz naprostého laika váženým odborníkům
Vážení přátelé, zabýval jsem se kdysi dávno průmyslovými právy. Pamatuji si, že zpracování přihlášky vynálezu k patentové ochraně se řídilo naprosto přesnými pravidly a dalo to skutečně dost práce. Nejdůležitější byla definice vlastního vynálezu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Dvanáctá strážní rota je připravena na nasazení do Afghánistánu
Tento týden vyvrcholila několikaměsíční intenzivní příprava 12. strážní roty BAF před nasazením do zahraniční operace v Afghánistánu. Jádro jednotky tvoří příslušníci 72. mechanizovaného praporu z Přáslavic a vojáci ve vojenském újezdu Hradiště v rámci certifikačního cvičení Shield 1/2019 prokázali sladěnost jednotky a především svoji připravenost pro plnění úkolů, které je v nejbližší době čekají v místě nasazení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Rozner (SPD): Potenciální islámští teroristé jsou jen kousek od našich hranic
Komentář na facebookovém profilu k rozhovoru maďarského premiéra pro Die Welt
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Těším se na to razantní snížení daní
Komentář na facebookovém profilu k plánu premiéra Babiše, jak pozvednout ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Povodí Vltavy: Prohlídka laboratoře a rozbor vody zdarma
Zveme širokou veřejnost na Den otevřených dveří vodohospodářských laboratroří závodu Berounka v Plzni, který se koná v sobotu 23. 3. 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Braňte se! Velí Matteo Salvini. Velká změna v Itálii
Italové dostali od své vlády vzkaz, že už je nedokáže ochránit, takže by se raději měli chránit sami, a to se zbraní v ruce, zhodnotil politolog Petr Robejšek zákon italského ministra vnitra Mattea Salviniho zákon, jenž projednává tamní parlament.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtman Čunek: Vždy jsem předpokládal rozumný přístup k výstavbě nemocnice
První letošní společné zasedání Rady Zlínského kraje proběhlo s Radou Magistrátu města Zlína v Čiperově vile ve Zlíně. Během téměř čtyřhodinového jednání byla hlavním tématem výstavba Nové krajské Baťovy nemocnice ve Zlíně-Malenovicích a prodej pozemků Zlínskému kraji, které jsou majetkem města Zlín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Zájem institucí o nadnárodní spolupráci vnímám velice pozitivně
Na projekty podporující nadnárodní spolupráci je letos připraveno 60 milionů EUR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Cenia: Nová kritéria ekologicky šetrného výrobku (EŠV) pro nábytek
Od dubna letošního roku dojde k velké změně kritérií pro označení Ekologicky šetrného výrobku (EŠV) pro skupinu nábytek. Doposud platná kritéria nahradí nová, revidovaná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Hygienická stanice Praha: Výsledky monitoringu úrovně školního stravování
Mezi prioritní úkoly Hygienické stanice hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“) patří také monitoring doporučené pestrosti jídelníčků ve vybraných provozovnách školního stravování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Czernin (TOP 09): Trvám na tom, že se poslanec Rozner dopustil trestného činu
Komentář na facebookovém profilu k doporučení nevydat poslance Roznera (SPD) k trestnímu stíhání
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Vláda: Premiér s ministrem obrany se ve Varšavě zúčastnili oslav výročí vstupu zemí V4 do NATO
Předseda vlády Andrej Babiš a ministr obrany Lubomír Metnar se 10. března 2019 zúčastnili společně se svými protějšky ze zemí Visegrádské skupiny slavnostní připomínky 20. výročí vstupu České republiky, Polska a Maďarska do Severoatlantické aliance a 15. výročí přistoupení Slovenska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
David Rath: V Bruselu je nakopu do...
ROZHOVOR „Jak zmizelo právo veta pro členy, tak od té doby začínají bruselští byrokraté přikazovat, diktovat a postoje členských států je vlastně nezajímají,“ říká o stavu dnešní Evropské unie lékař a politik David Rath, který je lídrem kandidátky České suverenity pro květnové volby do Evropského parlamentu. „Chci ‚nakopávat‘ bruselské byrokraty do jejich líných zadnic vypasených z našich daní a nutit je dělat něco užitečného,“ říká o unijních úřednících Rath, který své dlouholeté stíhání ve spojitosti s kauzou sedmi milionů korun v krabici vidí jako dlouhý a vyčerpávající boj s přesilou moci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Návrh klidového území Národního parku Podyjí
Správa Národního parku Podyjí zpracovala na základě příslušných ustanovení Zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, v platném znění (dále jen "ZOPK") a v souladu s Metodickým pokynem Ministerstva životního prostředí k vymezování, navrhování a schvalování klidových území národních parků v České republice návrh klidových území Národního parku Podyjí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Orlickoústecká nemocnice: Příprava výstavby pavilonu centrálního příjmu jede na plné obrátky
Pozemky pro výstavbu pavilonu jsou připravené. Pardubický kraj zná jeho podobu, která se během příprav projektu měnila i s přihlédnutím k přáním občanů. Respektuje i připomínky k hlučnosti celého objektu. Speciální opatření však není potřeba činit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Moravec si objednal průzkum a toto mu přišlo: Babiš vládne, SPD stoupá, topka i lidovci pod hladinou
Sněmovní volby by nyní vyhrálo s velkým náskokem před ostatními stranami hnutí ANO. Vyplývá to z průzkumu agentury Kantar CZ z přelomu února a března, jehož výsledky dnes zveřejnila Česká televize (ČT). ANO by dostalo 31 procent hlasů. Druhé Piráty a třetí ODS by podpořil zhruba o polovinu menší podíl voličů. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Více druhů a větší počet dřevin zachrání naše lesnictví a krajinu
Boj proti kůrovci, vysychání a znečišťování krajiny - toť problémy našeho lesnictví a krajinotvorby, která je v rádoby vyspělé době velmi zanedbaná a pořád zanedbávána. Zemědělská půda je dlouhodobě zamořena monokulturami, zasažena skládkami a montovnami, ubývá lesních porostů na politickou objednávku!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Starosta z radnice, kde zasahovala policie, promlouvá: Přístup ANO mě mrzí
Starosta Brna-středu Vojtěch Mencl (ODS) očekává změnu ve složení rady městské části. Koaliční hnutí ANO by podle něj mělo navrhnout někoho jiného na místo radního Jiřího Švachuly, který je ve vazbě kvůli podezření z ovlivňování zakázek a korupce. Pokud má koaliční dohoda pokračovat, budou muset přijít nějaké návrhy, řekl dnes ČTK Mencl. Kromě ODS a ANO tvoří koalici také KDU-ČSL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
NATO musí čelit dezinformacím i hackerům, upozorňuje Babiš
Členství v NATO chápe ČR jako aktivní závazek spoluodpovědnosti za ostatní země. Aliance by měla být schopna čelit novým výzvám, jako jsou kybernetická bezpečnost či dezinformační kampaně. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Pozemek pod cyklostezkou již patří Ústeckému kraji
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Ústí nad Labem bezúplatně převedl pozemek pod cyklostezkou Ústeckému kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Operátoři s klienty vyjednávají jak na koňském trhu. Ale pan Babiš se zasazuje o zlepšení, ujišťovala jednička ANO do Bruselu
O předražených mobilních datech v České republice toho bylo řečeno a napsáno už hodně. Výrok ministryně průmyslu za hnutí ANO Marty Novákové, že si za drahá data můžeme tak trochu sami, protože moc používáme wi-fi, národ pobavil. Ale podaří se nakonec mobilní tarify zlevnit? U Václava Moravce o tom debatovali předseda Rady ČTÚ Jaromír Novák, europoslankyně Dita Charanzová a náměstek ministryně průmyslu a obchodu Petr Očko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Drážní úřad: Situace na železnici je vážná, připravujeme opatření
Drážní úřad, tak jako další instituce, bedlivě sledují vývoj mimořádných událostí na železnici. Bez ohledu na nešťastné události minulých dnů, připravuje dlouhodobě Drážní úřad několik opatření, které napomohou k eliminaci chyb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Chvála stáří
Na stáří je dobré, že už vás některé otázky nemusejí pronásledovat. Tak například je zbytečné ptát se: Co ze mne bude? Život to vyřešil a vůbec ho nezajímalo, jak se vám to zamlouvá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Občané naší země drží evropský primát v nedůvěře k EU
Komentář na facebookovém profilu k nedůvěře občanů k Evropské unii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
ANO by ve volbách získalo přes 30 procent, druzí jsou piráti, ukázal průzkum
Lidovci a TOP 09 od lednového průzkumu oslabili a propadli se tak pod pětiprocentní hranici.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 10.3.2019 v 13:36, zobrazit podobné
NKÚ: Na rozhodnutí MPO o přidělení dotace zpočátku žadatelé čekali skoro rok
Nejvyšší kontrolní úřad se zaměřil na evropské dotace na podporu výzkumu a vývoje pro inovace z operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Nikdy jsme nebyli v NATO černí pasažéři
Předseda vlády Andrej Babiš se 10. března 2019 zúčastnil společně se svými protějšky ze zemí Visegrádské skupiny slavnostní připomínky 20. výročí vstupu České republiky, Polska a Maďarska a 15. výročí přistoupení Slovenska do Severoatlantické aliance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Celní správa: Podvodníkům s luxusními auty sklapla klec
Nákup až 359 osobních automobilů v hodnotě téměř 200 milionů korun a neodvedená daň z přidané hodnoty převyšující 40 milionů korun – takové výše by mohla dosáhnout bilance nezákonné činnosti skupiny osob z Brněnska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Tak co uděláme s tím zatčeným radním? ANO svolává mimořádné jednání
O situaci v městské části Brno-střed po uvalení vazby na radního Jiřího Švachulu dnes bude jednat hnutí ANO na úrovni města i kraje. V pondělí zasedne rada městské části, v úterý kontrolní výbor a ve středu zastupitelstvo. Vysvětlení budou v pondělí chtít i koaliční partneři ANO, tedy ODS a KDU-ČSL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Zdravotní péče v malých krajích je dlouhodobě podfinancována
Komentář na facebookovém profilu k fonancování zdravotnictví
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Do sněmovny se vrátí daně za miliardy církvím. Přehlasují poslanci Senát?
Sněmovna bude příští týden opět hlasovat o zdanění státních náhrad, které dostávají církve za majetek nevydaný v restitucích. Poslanci by také mohli rozhodnout o vydání poslance Miloslava Roznera (SPD) k trestnímu stíhání a budou volit zástupce ombudsmanky Anny Šabatové. Schůze dolní komory pokračuje od úterního odpoledne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Kvalita zdravotnických pracovníků z Ukrajiny je velice dobrá
Nemocnice Pardubického kraje se v loňském roce zapojila do projektu, jehož cílem je zjednodušit a urychlit přijímání kvalifikovaných zdravotnických pracovníků z Ukrajiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Herman (KDU-ČSL): Zámek Hluboká sehrál v mém životě důležitou úlohu
Daniel Herman bude téměř po čtyřiceti letech opět provázet na Hluboké
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Nejvyšší soud svým výkladem vytvořil problém
Ke kauze ženy, která na sociálních sítích komentovala zadržené migranty v Plzni, náš Nejvyšší soud po dovolání Nejvyššího státního zástupce rozhodl, že se soud v Plzni kauzou musí znovu zabývat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
ČT za peníze všech vysílá pro havlistickou menšinu, udeřil bývalý ředitel slovenské televize. Soukup jejich manipulativní publicistiku aspoň trochu okysličil
ROZHOVOR „Záleží jen na nás, jestli budeme volit politiky, kteří budou ve svých programech deklarovat, že ochrání nezávislý internet, anebo budou garantovat naše blaho na bázi inovované totality,“ upozorňuje Radim Hreha, mediální analytik a bývalý ředitel Slovenské televize. Podle něj je informační monopol na nastavování veřejného mínění u konce s dechem. Vyhráno však není, mediální scéna je kontaminovaná. A Jaromíra Soukupa z TV Barrandov považuje za okysličení dlouhodobě mdlé a manipulativní veřejnoprávní publicistiky. Jestli vstoupí do politiky, bude prý úspěšný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo pro místní rozvoj: Aktuální stav řešení mimořádné provozní události Národního elektronického nástroje (NEN)
Ministerstvo pro místní rozvoj v minulých dnech v tiskových zprávách a mediálních reakcích informovalo o provozní události Národního elektronického nástroje (NEN) z poloviny února 2019, a o tom, že provádíme i právní analýzu celé situace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Tady nejde o klima, ale o peníze. Zachránci světa si o ně otevřeně říkají, objevil zděšený Klausův spolupracovník Weigl
Ekonom a ředitel Institutu Václava Klause Jiří Weigl se na serveru Prvnízprávy.cz vyjadřuje k bláznivému bojí proti změnám klimatu a hlupákům, kteří se o to pokoušejí u nás. Kampaň za vyhlášení „klimatického stavu nouze“ už je totiž na stole. Weigl důrazně upozorňuje před požadavkem zelených extrémistů, že hrozba klimatického rozvratu musí znamenat „nastavení jiných pravidel pro financování a řízení kulturních institucí“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ideální uspořádání je novodobý socialismus, říká kandidát KSČ do europarlamentu
Na čtvrté pozici levicové kandidátky pod vedením KSČM je i 49letý novinář Roman Blaško, člen obnovené KSČ.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 10.3.2019 v 07:36, zobrazit podobné
Na dnešní oslavě výročí inaugurace Zemana zazpívá francouzská šansoniérka Mathieuová
Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě oslaví se svými podporovateli šest let ve funkci. K výročí inaugurace mu ve Španělském sále zazpívá francouzská šansoniérka Mireille Mathieuová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Obeznámený politolog Jelínek vysvětluje, co se stalo na sjezdu ČSSD. Dříve se někdo snažil uměle rozehrát konflikt...
POLITOLOGOVÉ Do vedení sociální demokracie přišli noví lidé, kteří nejsou uhranutí Andrejem Babišem, říká politolog Lukáš Jelínek. „Myslím, že v tom je jistá naděje, že se sociální demokracie stane vyrovnanějším a viditelnějším partnerem hnutí ANO,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Protože právě na tom, nakolik bude mít nové vedení odvahu vstupovat do politických konfliktů s hnutím ANO a jak důrazně bude prosazovat svůj program, bude podle politologa Jelínka záviset úspěch sociálních demokratů ve volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Gazdík (STAN): Ministr dopravy mi slíbil společnou cestu do Brna po D1
V letošním roce bude dálnice D1 opravována enormním způsobem (cca 31 km nedostavěných v loňském roce, dalších zhruba 40 km úseků se má začít opravovat letos). Předseda hnutí STAN Petr Gazdík se proto při své interpelaci zeptal ministra dopravy Dana Ťoka, jaká opatření přijal, aby zmírnil riziko, že se budou opakovat kolapsy, jako třeba ten v prosinci 2018 v důsledku sněžení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Mladý Stropnický: Nejsem princátko. Mám kozy a kočku
Bývalý předseda Strany zelených Matěj Stropnický od loňského roku hospodaří se svým přítelem ve středočeské obci Osečany na zámku, jenž si za půjčené peníze pořídil a nyní jej zvelebuje. V rozhovoru pro server Aktuálně.cz říká, jak nikdy dříve nežil ekologičtěji a skromněji než nyní v Osečanech. Zároveň poznamenal, že odklízet suť na zámku jej baví. „Princátko ze mě dělali ostatní,“ uvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Volný varuje před "patrioty", kteří Okamuru ovládají. Oba vysvětlovali spory v SPD
Předseda hnutí Okamura a poslanec Volný, lídr zrušené regionální moravskoslezské SPD, mluvili o situaci v SPD v alternativním médiu.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 10.3.2019 v 21:36, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Primátor má čas řešit otázky státní politiky
Komentář k plánovanému přijetí tibetského premiéra primátorem hlavního města Prahy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Akademie věd: V pondělí začíná tradiční festival Týden mozku
Zajímá vás, jak se mění lidský mozek krátce po narození? Jak trénovat paměť a pozornost nebo jak se zbavit panického strachu z pavouků? Přijďte se podívat na Týden mozku, vědecký festival, který se koná od 11. do 17. března 2019 v hlavní budově Akademie věd ČR na Národní třídě. Na některé z přednášek a workshopů je nutné se přihlásit, vstup na akci je zdarma. Víkendový program je uzpůsoben rodinám s dětmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Strany mění strategii pro kampaň. Místo náměstí sází na internet
Volby do Evropského parlamentu se kvapem blíží a strany před nimi mění strategii kampaně – hlavním bojištěm se pro ně místo náměstí stává internet. Sázejí na to, že těch málo voličů, kteří k eurovolbám v Česku dorazí, shání informace prostřednictvím sociálních sítí, píší Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: První z krajských přivaděčů na D35 se začne stavět již letos
Napojení Českotřebovska a Orlickoústecka na páteřní komunikaci D35 a přípravy na vybudování přivaděčů. Hlavní témata jednání hejtmana Martina Netolického, starostů Litomyšle, České Třebové a Ústí nad Orlicí, Ředitelství silnic a dálnic a Správy a údržby silnic Pardubického kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Janda (TOP 09): Starosta má starosti
... a zase jde o zdravotnictví!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Marvanová nechce nový stavební zákon
Nová pražská radní pro legislativu Hana Marvanová (Spojené síly – STAN) si myslí, že v návrhu stavebního zákona je třeba posílit roli samosprávy a dořešit otázku tzv. dotčených orgánů a vlastnických práv. Proto je třeba ho dodělat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Z toho, čemu se smějeme, vznikají největší tragédie. Historické zamyšlení Jaroslava Bašty
Někdejší diplomat v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta se ve svém pravidelném nedělním komentáři na serveru Prvnízprávy.cz rozepsal o tom, jak se v dobách dějinných zlomů vracejí zdánlivě dávno zapomenuté ideologie a vzorce chování. Dokonce i takové, o nichž si všichni mysleli, že už neexistují. Takový nejviditelnější příklad návratu zdánlivě dávno zapomenutých hrůz prý dlouhodobě sleduje v dění na Ukrajině kvůli válečnému konfliktu na Donbasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Německý soud podpořil dětské sňatky muslimů, chrání je prý Ústava. Navíc otevřel dveře dalšímu pronikání šaríje do německého práva
Nejvyšší občanský a trestní soud v Německu, Spolkový soudní dvůr, vydal rozhodnutí, že nový zákon, který zakazuje dětské sňatky, může být protiústavní, protože všechna manželství, včetně sňatků uzavřených podle práva šaría, jsou chráněna Ústavou. Toto rozhodnutí, které prakticky otevírá v Německu dveře legalizaci dětských sňatků uzavřených podle práva šaría, je jedním z rostoucího počtu případů, kdy německé soudy – ať vědomě či nevědomě – podporují vytvoření paralelního islámského právního systému v zemi. Podrobně se touto záležitostí, ale i zasahováním islámského práva do německého právního systému a u našich západních sousedů fungující policii šaría, zabývá Soeren Kern, vedoucí spolupracovník Gatestone Institute v New Yorku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Maláčovou kritizují za odpískanou důchodovou reformu. Nejvíc to zabil Kalousek
Ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD) pranýřují za prohlášení, že Česká republika nepotřebuje zásadní penzijní reformu. Nektěří členové důchodové komise ji kritizují, že nemá odvahu pustit se to takových změn a přisuzují jí „fatální selhání“ a přichází i doporučení, aby raději zvážila svou ministerskou pozici, informoval server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ajaj. Brněnský radní z ANO skončil ve vazbě, další čtyři lidé taky
Městský soud v Brně dnes poslal do vazby radního městské části Brno-střed Jiřího Švachulu (ANO), který měl na starosti investice, a spolu s ním také vedoucího investičního odboru Petra Liškutina a tři podnikatele ve stavebnictví či realitách. Jde o Petra Kaláška, Pavla Ovčarčina a Lubomíra Smolku. Novinářům to řekl po skončení neveřejných zasedání soudce Libor Hanuš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Ano, bude hůř
Komentář na facebookovém profilu k programovému prohlášení vlády
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Dneska jede Tibet. Sedm stovek obcí a úřadů vyvěsí vlajku
Při akci Vlajka pro Tibet vyvěsí přes sedm stovek měst, městských částí a obcí tibetskou vlajku při příležitosti 60. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci. Do akce se v poslední dnech zapojují i některé další úřady nebo desítky škol. Uvedl to spolek Lungta, který v Česku vydává Tibetské listy. Dnes odpoledne se také koná před čínským velvyslanectvím v Praze shromáždění Hlas pro Tibet proti násilné převýchově tibetských dětí čínským režimem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš se dnes zúčastní varšavských oslav 20 let v NATO
Český premiér Andrej Babiš se dnes ve Varšavě zúčastní oslav 20. výročí vstupu Česka, Polska a Maďarska do NATO a 15 let slovenského členství v této alianci. Slavnosti spojené s vojenskou přehlídkou navštíví rovněž další premiéři zemí visegrádské čtyřky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Sokolovo a Jaslo - symboly vysoké morálky československých vojáků
Hlavní sál Ministerstva obrany v areálu Na Valech se tradičně po roce zaplnil válečnými veterány a vojenskou veřejností při setkání se zástupci resortu obrany při příležitosti 74. výročí bojů u Jasla a 76. výročí bojů o Sokolovo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra