Oficiální zpravodajská média

Premiér Babiš: Nová inovační strategie ČR zaujala v USA
Premiér Andrej Babiš, který je současně předsedou vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI), v rámci návštěvy Spojených států amerických absolvoval společně s místopředsedou RVVI Karlem Havlíčkem řadu důležitých jednání, zaměřených rovněž na spolupráci v oblasti výzkumu a inovací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Václav Klaus ml.: Podporuji Salviniho. Na mé dítě naběhl Štětina. V ČT jsou občané popisováni jako dobytek a platí si to
ROZHOVOR Apolitičnost škol? Ne docela. „Můj syn chodil na gymnázium a byla tam akce, nějaký filmový festival. Někteří lidé ve škole na to kývli a ředitel posvětil, ať tam jdou. No a na té akci pak na děti naběhl europoslanec Štětina,“ vzpomíná poslanec Václav Klaus mladší (ODS) na příhodu, kterou zažil jeho syn coby student gymnázia. „On do nich začal bezostyšně hustit něco o tom, kdo je hodný a kdo je zlý,“ komentuje Štětinův výstup Klaus. Zkritizoval rovněž ČT, zejména dětský kanál Déčko, a také zpravodajství, ke kterému má výhrady dlouhodobě. „Některá politická hnutí jako Piráti a TOP 09 jsou hájeni, k některým se přistupuje opatrně a někteří jsou jako dobytek, kterého se každý má štítit a je tak o nich referováno,“ říká Klaus. A na závěr šokoval, v době eurovoleb totiž hlasem nepodpoří ODS. Mohl by ale volit Mattea Salviniho...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Mít tak radar, lituje Vondra. A pozor: Více o Babišovi v sídle CIA
Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) před pár dny navštívil centrálu americké CIA. Co se tam mohlo dít? Nabízíme tři různé pohledy na setkání Babiše s šéfkou Central Intelligence Agency - Ústřední zpravodajské služby Ginou Haspelovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Pavel Novotný do basy? Starosta přiznal: Vydírám. Zničím. Zm*d je zm*d
Josef Klíma, investigativní novinář, si tentokrát vzal na mušku jednoho (alespoň nominálně) ze své branže. V reportáži v pořadu Záhady Josefa Klímy na televizi Seznam rozebíral činnost dříve bulvárního novináře, nyní starosty Řeporyjí Pavla Novotného. V reportáži se Klíma věnoval jeho výrokům v médiích a ptal se, zda jsou slučitelné s pozicí starosty. Některé jeho výpady proti Kristelové s Řepkou už mohou prý mít povahu trestného činu. Klíma dokonce bývalého krále bulváru přirovnal ke Stalinovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
ANO v Brně chce vyloučit Švachulu i Liškutina kvůli podezření z korupce
Brněnská organizace hnutí ANO i krajská organizace dnes doporučily, aby hnutí vyloučilo brněnského radního Jiřího Švachulu a místostarostu Brna-Ivanovic Petra Liškutina, který také pracuje jako vedoucí odboru investic Brna-středu. Novinářům to dnes řekl republikový i jihomoravský místopředseda hnutí a brněnský exprimátor Petr Vokřál a krajská předsedkyně Taťána Malá. Švachula i Liškutin jsou ve vazbě s dalšími třemi lidmi kvůli podezření z korupce na radnici Brno-střed. Rozhodnutí o vyloučení by mohlo padnout už ve čtvrtek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Režisér Adamec pro PL prozradil, jak se zachovali někteří „přátelé“, když jeho žena přijala nabídku dělat mluvčí Babišovi
ROZHOVOR „Evropský parlament není pouhá žvanírna vysloužilých politiků, ale právě tam se rozhoduje o naší budoucnosti, o životě našich dětí,“ říká známý režisér Jiří Adamec a dodává. „Ale my stále volby do evropské sněmovny považujeme za méně než volby do spolků pěstitelů domácích králíků. Už bychom se konečně v tomto ohledu měli probudit.“ V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zhodnotil třicet let po sametové revoluci a vrátil se i do „divokých devadesátek“. V souvislosti s uprchlickou krizí zmínil pokračovatele vstřícně přijatých migrantů v Londýně nebo v Paříži.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Policisté mohou zůstat v klidu, hlásí Hamáček. Vláda odmítla návrh komunisty Ondráčka
Změny ve výsluhách policistů podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) nehrozí. Vláda dnes zaujala odmítavé stanovisko k novele o služebním poměru, kterou připravil poslanec KSČM Zdeněk Ondráček, napsal Hamáček na Twitteru, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Den otevřených dveří na přehradách Horní Bečva, Slušovice a Letovice
U příležitosti Světového dne vody uspořádá Povodí Moravy, s. p. den otevřených dveří na vodních nádržích Horní Bečva, Slušovice a Letovice. Zájemci mohou nahlédnout do vnitřních prostor přehrad v sobotu 23. března 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Bičovali lidi, sekali jim ruce, zemi jen plenili. Češka pracující v africkém Kongu: Jen se těží, ani zemědělství tam není
REPORTÁŽ Téměř sto milionů obyvatel, z větší poloviny mladší osmnácti let. To je Demokratická republika Kongo, kde se kvůli belgickému kolonialismu opomnělo i zemědělství. Místní umějí vesměs jen těžit suroviny. Pečovat o malé děti a budoucí matky se před několika lety rozhodla také česká nezisková organizace Člověk v tísni. O jejích tamních aktivitách se mimo jiné hovořilo na víkendovém cestovatelském veletrhu v Plzni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Politická „agitka“ ve školách? Třeba podpora proevropského myšlení. Dříve součást učiva, dnes částí společnosti vnímáno agitačně. Politikum je všechno. Profesor Štech promluvil
ROZHOVOR Opakovaně šířené nepravdy o nízkém počtu učňů a paušalizující nepřesná kliše o školství se snaží uvést na pravou míru profesor Stanislav Štech. Bývalý ministr považuje tzv. inkluzi i za své dílo a hrdě se k té „české cestě“ hlásí. Nejde v žádném případě o politický samoúčelný akt nebo dokonce jen o reakci na rozsudek Štrasburku „kvůli několika Romům“, ale o cestu, která je v souladu s vývojem ve většině evropských zemí. Otázka po prospěšnosti inkluze je pro něj stejná, jako byla před více než sto lety otázka po prospěšnosti poskytování vysokoškolského vzdělání ženám. Profesí psycholog tvrdí, že nepoužívá sociální sítě, protože přispívají k trivializaci myšlení a do popředí se dostávají emoční výrony o věcech často zcela pomíjivých.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Faltýnek je připraven Sněmovně vysvětlit kauzu mýtného tendru: O ovlivňování nemůže být řeč
První místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek chce sám navrhnout údajné ovlivňování mýtného tendru jako mimořádný bod jednání Sněmovny a je připraven vysvětlit poslancům svou roli. Uvedla to Česká televize. O ovlivňování podle něj nemůže být řeč. Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) ale považuje Faltýnkovo jednání s účastníky soutěže za nestandardní. V rozhovoru pro dnešní Mladou frontu a Lidové noviny ho kritizoval i premiér Andrej Babiš (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Nový místopředseda ČSSD Veselý odhaluje velký potenciál, se kterým strana nepracuje správně
Kdo je Ondřej Veselý? Sociální demokraté představují široké veřejnosti svého nového místopředsedu. Advokát Veselý se prý ve své nové funkci hodlá zaměřit na dva problémy. Chce, aby se místní organizace opět cítily být pevnou součástí strany, a současně chce členy naučit efektivně pracovat se sociálními sítěmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
ÚZSVM prodal prostřednictvím elektronického aukčního systému reliéf Madony za rekordní cenu
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Brně prodal prostřednictvím elektronického aukčního systému reliéf Madony s dítětem za 24 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Bývalý šéf policie Novotný: Listopadový převrat byl dlouho dopředu připravován. Archivy byly vybrakovány už před rokem 1989
Stanislav Novotný je studnice informací. Pokud se chcete domáknout, kdo s kým, proč, kde a jak, on bude s největší pravděpodobností vědět. Na začátku 90. let se pohyboval ve vysokých patrech systému, ale zároveň proti němu nikdy nepřestal aktivně brojit. Ve funkci policejního prezidenta, do níž byl coby právník a tvář nezatížená propojením s komunistickým režimem jmenován, se proto z výše uvedených důvodů moc dlouho neohřál. Byl totiž příliš zvědavý, aktivní, začal vrtat do minulosti i různých žhavých kauz a ještě se mu podařilo snížit kriminalitu. Něco takového, jak jistě uznáte, nemohlo šéfovi policie v Česku jen tak projít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Michael Dobrovolný: Británie vs. EU - Kdo nabídne příznivější podnikatelské prostředí?
Velká Británie má či měla opustit Evropskou unii už koncem března 2019, situace se ale mění takřka ze dne na den. Řada přitom zdaleka nedošla ani na důležité otázky týkající se obchodních, celních a daňových vztahů Spojeného království s EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Josef Ježek: Monsieur Prezident
Ludvík XIV. byl francouzský král z rodu Burbonů. Francouzskému království vládl v létech 1643 – 1715, tedy dlouhých 72 let. Proslul svým výrokem „L´etat c´es moi“ – Stát jsem já.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Až vám vypnou elektriku… Jaromír Soukup se vysmál mládeži
O víkendu Jaromír Soukup lehce zvolnil a zaměřil se pro změnu na stav české armády. Tepal ministra Metnara za to, že českých tanků je nejenom málo, ale jsou i zastaralé. A že na modernizaci nemáme? Československo před válkou prý vydávalo na zbrojení 12 až 16 %. A opřel se i do komunálních politiků. Šlo o dotace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Polanský (Piráti): Vláda rezignovala na boj s korupcí, akční plán je nedostatečný
Komentář pirátského poslance Ondřeje Polanského k Akčnímu plánu boje s korupcí na rok 2019
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo spravedlnosti: Vyšší podpora pro ukládání peněžitých trestů
Ministerstvo spravedlnosti předložilo začátkem března Legislativní radě vlády návrhy novel trestního zákoníku, trestního řádu a některých dalších předpisů, jejichž cílem je podpořit ukládání peněžitých trestů. Dosavadní praxe totiž ukázala, že peněžité tresty nejsou ukládány v dostatečné míře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Pithart v ČT pálil do vedení EU: Mogherini, nezapamatoval jsem si jedinou její větu. Juncker ve mně vůbec nevzbuzuje důvěru
Do pondělního pořadu Interview na ČT24 si tentokrát moderátor Daniel Takáč přizval jako hosta bývalého premiéra a bývalého předsedu Senátu Petra Pitharta. Probrali společně zásadní milníky pro Českou republiku – dvacet let v NATO a patnáct let v Evropské unii, o kterých se letos bude hodně hovořit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Vláda schválila první část opatření proti nelegálním množírnám psů
Chovatelé psů budou muset nově hlásit orgánům veterinární správy, pokud budou mít v chovu tři a více dospělých fen. Hrozí jim i vyšší tresty za porušení předpisů. Vláda Andreje Babiše schválila v pondělí 11. března návrh novely veterinárního zákona, který obsahuje první část opatření proti nelegálním množírnám psů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Profesor Tomský zakročil proti Macronovi: EU usmířila zpustošený světadíl? Všechno lži! Mír zajistilo NATO a atomová bomba
Britští poslanci zrazují voliče brexitu, kteří referendum v červnu 2016 vyhráli. ParlamentnímListům.cz to řekl politolog a nakladatel Alexander Tomský, který léta v Anglii žil. Tamní zákonodárci jsou prý odhodláni brexit zmařit. Eurokraté jako Donald Tusk jsou dle Tomského nepřáteli společnosti, Evropy i občanského smíru. Macronovo poselství Evropanům prý obsahuje samé lži a Evropský parlament má moc stejnou asi jako ruská duma pod vládou Putina, tedy prakticky žádnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Stovka českých vědců podpořila páteční studentskou klimatickou stávku
Více než sto akademiček a akademiků dnes vydalo prohlášení na podporu stávky studentů pořádané v pátek 15. března jako protest proti nedostatečné aktivitě vlády v oblasti ochrany klimatu. Celosvětové výzvy k plnění závazků Pařížské klimatické dohody po vzoru švédské studentky Grety Thunberg se zúčastní středoškoláci ve městech po celé České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Zeman ke slovům o obraně Československa 15. března 1939: Jsou to patetické fráze, nedalo se už nic dělat
Prohlášení o nutnosti obrany okleštěného Československa 15. března 1939 jsou pouze patetické fráze, řekl dnes ČTK prezident Miloš Zeman. V okamžiku, kdy Československo přišlo o pohraniční opevnění, se už nic dělat nedalo. Zeman to řekl v souvislosti s pátečním výročím 80 let od nacistické okupace českých zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Zelení: Tibetské vlajky na radnicích
Mezinárodní kampaň „Vlajka pro Tibet“ vznikla v polovině devadesátých let v západní Evropě a stala se jednou z nejvýznamnějších symbolických akcí vyjadřujících podporu ochrany lidských práv nejen Tibeťanů, ale i obyvatel ČLR. Akce probíhá každý rok 10. března, na výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Mlýnková Išková (Svobodní): Nesmiřitelně rozdělená společnost
Pokud by se mě někdo zeptal, jak bych jedním slovem popsala českou společnost, bez váhání bych řekla, že je rozdělená. Téměř každý z nás patří do nějaké skupiny. Velmi častým jevem je pak to, že se lidé z této skupiny dívají skrz prsty na lidi z jiné. Říká se, že rozdílný názor nedělá nepřátele. Avšak je tomu stále tak?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér se zúčastní ceremonie a galavečera k výročí vstupu ČR a zemí V4 do NATO
Premiér se v úterý 12. března 2019 na Pražském hradě zúčastní ceremonie k připomenutí vstupu ČR a zemí V4 do NATO. Ve večerních hodinách navštíví galavečer pořádaný v Černínském paláci při příležitosti 20. výročí rozšíření NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Zahraniční skandál kolem českého soudce. Byl vyfocen v kosovské restauraci, s kým asi neměl
Pořádný skandál vyvolal na Balkánu český soudce Vladimír Mikula, který toho času pracuje u Speciálního soudu mapujícího zločiny kosovsko-albánské teroristické UČK, byl vyfocen v kosovské restauraci u večeře s advokátem jednoho z bojovníků této organizace. O případu informovala prakticky veškerá srbská média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
FAEI.cz: Fondy Powder Gate cílí na deset tuzemských investorů, říká Tadeáš Trojan
Ví, co chce a nebojí se. Tadeáš Trojan, manažer a spolumajitel newyorské investiční společnosti Powder Gate, se minulý týden na skok „vrátil domů“, aby představil možnosti, jak se mohou čeští kvalifikovaní investoři podílet na dvou hlavních strategiích amerických investičních fondů, které firma spravuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Varnsdorf byl pokutován za diskriminační loterijní vyhlášku
Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj potvrdil v minulých dnech uložení pokuty ve výši 327 000 korun městu Varnsdorf za protisoutěžní charakter obecně závazné vyhlášky regulující provozování sázkových her, loterií a jiných podobných her.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš zavelel a obviněný Švachula skončil v ČD Cargo
Představenstvo Českých drah dnes odvolalo radního městské části Brno-střed za ANO Jiřího Švachulu z dozorčí rady ČD Cargo. ČTK o tom informoval mluvčí státního dopravce Radek Joklík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Evropský den mozku. Týden mozku poprvé v Brně v gesci FNUSA-ICRC
Nejdůležitějším lidským orgánem je mozek. Řídí veškeré tělesné funkce jako činnost srdce a plic, trávení potravy, pohyby a komunikaci s okolím. Mozek však může trpět řadou onemocnění a poruch, například Alzheimerovou chorobou, epilepsií, Parkinsonovou nemocí, mozkovou mrtvicí nebo nádorem mozku. Na rozdíl od mnoha jiných orgánů ho však zatím neumíme nahradit ani mozkem od jiného člověka, ani umělou náhradou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Obviněným v kauze kolem Brna-střed hrozí až 16 let vězení
Devíti obviněným v korupční kauze v Brně-středu hrozí 10,5 roku až 16 let vězení. Přitěžuje jim účast v organizované zločinecké skupině, která sazbu zvedá. ČTK to dnes řekl dozorující státní zástupce Radek Mezlík. Policie viní devět lidí ze zjednání výhody při zadávání veřejných zakázek a z úplatkářských trestných činů, pět z nich skončilo ve vazbě. Soudce Městského soudu v Brně Libor Hanuš už dříve uvedl, že jim hrozí tresty od 10,5 roku výše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
AV ČR: Jak skloubit vědu a rodinu? ptala se konference Women in Science
Ilustrace provazochodkyně na laně, balancující mezi zavinovačkou s miminkem a aktovkou s lejstry, kterou ve své přednášce použila věhlasná britská neurovědkyně baronka Greenfieldová, předznamenala celodenní konferenci v Lichtenštejnském paláci nazvanou Women in Science (Ženy ve vědě). Organizovala ji britská ambasáda ve spolupráci s Akademií věd ČR a společným jazykem byla angličtina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
ČMKB: Zemní plyn znovu zlevnil
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKB) bylo v 10. týdnu uzavřeno 7 kontraktů na dodávku 3,1 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 2,4 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Úřad práce: Za uplynulé tři roky zprostředkoval ÚP ČR práci více než milionu lidí
Celkem 1 131 751 uchazečů o zaměstnání získalo v předchozích třech letech zaměstnání díky zprostředkovatelským službám Úřadu práce ČR. Jen v roce 2018 se jednalo o 325 tisíc lidí, z toho nejvíce umístěných nezaměstnaných hlásí Moravskoslezský kraj. Uchazeči nacházeli uplatnění nejčastěji jako pomocní pracovníci ve výrobě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Macrona poslali do háje i Němci. Bolestivě
Kdo četl veřejný dopis francouzského prezidenta Macrona adresovaný občanům EU, mohl si klást jednu otázku: „Co na to Německo?“ Právě to částečně zodpovídá komentář Annegret Krampové-Karrenbauerové (dále AKK), nástupkyně Angely Merkelové v čele CDU, který vyšel v listu Welt am Sonntag.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Vláda zřejmě odmítne Ondráčkův návrh na změnu policejních výsluh
Kvůli obavám z masivního odchodu policistů ze služebního poměru vláda zřejmě nepodpoří poslaneckou novelu, která by vedla ke snížení výsluh. Svoje stanovisko formuluje kabinet na dnešní schůzi, ministr vnitra a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) už nicméně avizoval, že bude zásadně proti. Skupina poslanců v čele se Zdeňkem Ondráčkem (KSČM) navrhuje, aby se do příjmů příslušníků bezpečnostních sborů, z něhož se výsluhy vypočítávají, nezahrnovaly odměny a příplatek za službu v zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Lidé jsou podružní?
Tak to v poslední době vypadá. Píšeme zákony, protože někdo někde si myslí, že když se napíší, tak se lidé prohrnou je číst a budou je s nadšením dodržovat. Oboje nefunguje a fungovat nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Brexit s dohodou by byl lepší než bez ní, míní prezident Zeman
Odchod Británie z Evropské unie na základě dohody by byl lepší než bez dohody. V rozhovoru s ČTK to dnes řekl prezident Miloš Zeman. Drobné odklady hlasování o dohodě v britském parlamentu podle něj mohou přispět k tomu, že se nakonec najde dost poslanců, kteří ujednání podpoří. Skutečnost, že Británie z EU odchází, nicméně prezident označil za neštěstí pro obě strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Povinnost vydávat dvě procenta HDP na obranu by prezident zákonem nenařizoval
Prezident Miloš Zeman by povinnost vydávat dvě procenta HDP na obranu nenařizoval zákonem. Většina českých politiků má podle něj vůli této hranice dosáhnout. Zeman to dnes řekl ČTK v rozhovoru věnovaném úternímu 20. výročí vstupu do Severoatlantické aliance. Zopakoval svou podporu pořízení dronů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Rosatom jde v Číně do nové lokality: Podepsal smlouvy na 7. a 8. JE Tchien-wan a 3. a 4. blok JE Sü-ta-pao
Ruská korporace pro atomovou energii Rosatom vstupuje na čínský trh s dalším projektem, s reaktory VVER-1200.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Přehlížení zločinců jako běžná praxe?!
Komentář na facebookovém profilu k přehlížení německých orgánů trestního řízení možných válečných zločinců mezi běženci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Kdyby měli zombíci smysl pro humor
Tři sta devadesát nebezpečných slov o vyvěšování tibetské vlajky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
V čele teplického hnutí ANO nově stane Kossakowski
Teplické hnutí ANO 2011 nově povede dosavadní místopředseda a krajský zastupitel Ústeckého kraje Vladimír Kossakowski. Na pondělním podvečerním místním sněmu ho zvolili delegáti sněmu. ČTK to sdělil náměstek teplického primátora Jiří Štábl, kterého sněm zvolil novým místopředsedou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Okamura: Sluníčkáři mluví o pravdě a lásce, přitom ale neustále šíří lež a nenávist
Komentář na facebookovém profilu k vyjádření režiséra Fero Feniče
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Koalice na Brně-středu zatím pokračuje i po krizi, ANO přijde o resort investic
Koalice na radnici v Brně-středu prozatím pokračuje i po krizi, kterou vyvolala policejní razie na radnici minulý týden. Hnutí ANO opustí funkci radního pro investice, jeho radní Jiří Švachula, který je po zásahu policie ve vazbě, by měl na funkci radního rezignovat do středy, jinak bude odvolán. Dohodli se na tom zástupci všech tří koaličních stran ve vedení největší brněnské městské části. Novinářům to společně sdělili místostarosta za hnutí ANO Martin Landa, místostarostka za KDU-ČSL Michaela Dumbrovská a starosta Vojtěch Mencl (ODS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Daňové přiznání lze podat i jednoduše elektronicky
S blížícím se termínem pro podání daňových přiznání přináší Finanční správa souhrn toho, jak si podání zjednodušit a odevzdat ho elektronicky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Portlík (ODS): Zrychlení a digitalizace stavebního řízení musí být prioritou
Komentář předsedy pražské ODS k otázce centrálního stavebního úřadu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Smutný (ODA): Ministryně Maláčová se "střelila do kolena"
„Česko zásadní důchodovou reformu nepotřebuje a neumí ji ani pořádně připravit,“ prohlásila to ministryně Maláčová. Ona sama se důchodu bát nemusí, bude zajisté již finančně zajištěna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Česká národní banka: Inflace v únoru 2019 mírně nad prognózou ČNB
Komentář ČNB ke zveřejněným údajům o vývoji inflace v únoru 2019
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Je dobře, že je Česko v EU a NATO. Dává nám to pocit bezpečí, řekl prezident Zeman
Rusko ani Čínu nevnímá jako nepřátele NATO, ale jako jeho konkurenty.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 11.3.2019 v 19:36, zobrazit podobné
ČSÚ: Meziroční růst cen zahraničního obchodu pokračoval
V lednu 2019 se vývozní ceny meziměsíčně snížily o 0,3 %, dovozní ceny o 0,6 %. Směnné relace dosáhly hodnoty 100,3 %. Meziročně se vývozní ceny zvýšily o 2,8 %, dovozní ceny o 2,4 %. Směnné relace dosáhly hodnoty 100,4 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Michalik (STAN): Koalice odmítá řešit nekvalitně opravené silnice
Středočeská koalice ANO a ČSSD držená komunisty v únoru znovu odmítla projednat žalostný stav krajských silnic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Odvolám šéfa ÚOHS, pokud padne pravomocný rozsudek, uvedl prezident
Důvodem pro odchod Petra Rafaje z čela Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) kvůli kauze údajného ovlivňování tendru na výběr mýta by měl být podle prezidenta Miloše Zemana až pravomocný soudní rozsudek. Zeman to dnes řekl v rozhovoru s ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Je Miloš Zeman vážně prezidentem ČR? Nebo ruským poskokem?
Bohužel, skutečně to spíše vypadá, že je pouhou loutkou Kremlu. Hlava suverénního státu si nemůže dovolit kritizovat vypovězení člověka, který je agentem ruské tajné služby a navíc na seznamu nežádoucích osob.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Albrightová přednášela v Praze. Tepala Putina, ztrhala Babišův „dar“ Trumpovi, vyzdvihla Havla a čelila dotazu PL. Šlo o vysoce citlivé téma
Do své rodné země zavítala bývalá ministryně zahraničí USA Madeleine Albrightová. Diplomacii Spojených států řídila v době, kdy Česko vstupovalo do NATO. Právě na tuto dobu Albrightová v Praze zavzpomínala. Obula se do maďarského prezidenta Viktora Orbána, popsala plán ruského prezidenta Vladimira Putina a vyjádřila se i k bombardování Kosova Severoatlantickou aliancí. Reagovala na dotaz redaktora serveru ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Problematiku rovnosti žen a mužů je třeba neustále připomínat
Jana Maláčová vede v New Yorku českou delegaci na 63. zasedání Komise OSN pro postavení žen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Babiš navazuje přátelské vztahy s americkým prezidentem, já je mám s ruským a čínským. Rozdělili jsme si práci
Hlavním přínosem návštěvy premiéra Andreje Babiše (ANO) v Bílém domě bylo to, že navázal osobní vztah s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. V rozhovoru s ČTK to dnes řekl prezident Miloš Zeman. Uvedl, že sám má podobný vztah s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Petice za důvěryhodného zástupce ombudsmanky
Účelem instituce ombudsmana je napravovat případné nedostatky v jednání či nečinnosti úřadů ve vztahu k občanům, a tak přispívat k ochraně základních občanských práv a svobod. Tuto veřejnou službu by měly vykonávat nezávislé osobnosti s vysokým morálním kreditem – takový charakter této instituci vtiskl první ombudsman Otakar Motejl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Přijal dalajlámu, jenže soukromě... Kalousek dával za příklad expremiéra Topolánka, jenže mu z radosti ukrojil Šídlo
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek pochválil expremiéra Mirka Topolánka. Zato na jeho nástupci Petru Nečasovi z řad ODS i na dnes vládní ČSSD nenechal Kalousek nit suchou. Kvůli Tibetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Kontroly prekurzorů výbušnin v roce 2018
Česká obchodní inspekce kontrolovala v minulém roce dodržování zákona, který obchodníkům ukládá zákaz prodeje některých chemických látek, z kterých by bylo možné vyrobit výbušniny, bez registrace nebo povolení. V roce 2018 uskutečnila 256 kontrol a porušení tohoto zákona zjistila ve 42 případech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Státu je to jedno
Před několika dny jsem měla příležitost se osobně setkat s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem a položit mu jednoduchou otázku. Tedy vlastně dvě nebo tři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Budějovický Budvar loni vyvezl rekordní objem piva
Budějovický Budvar, n. p., loni vyvezl nejvíce piva ve své historii. Objem vývozu se meziročně zvýšil o 8,5 % na 1 075 000 hektolitrů. Pivovar tím potvrdil pozici druhého největšího českého exportéra s podílem na celkovém českém vývozu 21 %. Národnímu pivovaru se daří vývoz zvyšovat dlouhodobě – během posledních 10 let se export zvýšil téměř o 85 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jsem pro posílení mise v Afghánistánu, oznámil Zeman
Prezident Miloš Zeman by podpořil posílení mise Severoatlantické aliance v Afghánistánu. Řekl to dnes v rozhovoru s ČTK u příležitosti 20. výročí vstupu Česka do NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Pikantní pochvala Babišovi: Předvedl mr*atelnou ženu, což Donald ocenil. A pistole je super dárek. Lepší než Peroutkovy paměti vázané v kůži Havla
Předseda vlády je v českých luzích a hájích často kritizován. Za kauzu Čapí hnízdo, za údajný únos svého syna na ukrajinský poloostrov Krym nebo za „rozdávání dárečků“ v podobě nápadů na školní obědy zdarma či jízdného pro studenty a seniory zdarma. Jsou však i věci, za které se Babiš dočkal pochvaly. Za návštěvu v CIA ho pochválili marketingoví experti Jakub Horák a Martin Jaroš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vláda nepodpoří změnu výsluh policistů, mohla by způsobit vlnu výpovědí
Přes odmítavý postoj vlády by se návrhem měla zabývat Sněmovna, není nicméně jasné, kdy se dostane na program některé ze schůzí dolní komory.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 11.3.2019 v 15:36, zobrazit podobné
Olomoucká TOP 09 má na další dva roky nové vedení
První březnový týden byl v olomoucké TOP 09 volební. Delegáti městského a regionálního sněmu si volili nové vedení na další dva roky. Předsedkyní Městské organizace TOP 09 Olomouc se stala Isabela Pospíšilová a novým regionálním předsedou TOP 09 byl zvolen Aleš Jakubec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Policejní prezident: Stanovisko k únikům informací
Policejní prezident se vyjádřil k aktuálnímu dění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Musíme plnit své závazky, například navýšit výdaje na obranu
Komentář na facebookovém profilu k výročí vstupu ČR do NATO
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Správný grázl drží basu
U výslechu nemluví, nic si nepamatuje, žádná jména nezná. Víte, že je to grázl, ale musíte ocenit jeho grázlovský charakter. Dal se na vojnu, tak musí bojovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Soud vynesl verdikt nad ředitelem strážníků Prahy 1. Rozhodl takto
Šéf městské policie v Praze 1 Miroslav Stejskal nepochybil, když koncem roku 2016 vytrhl z ruky mobilní telefon muži, který ho při konfliktu ohledně neoprávněného parkování natáčel. Dnes o tom rozhodl Městský soud v Praze, který tím potvrdil původní rozsudek Obvodního soud pro Prahu 1, a odmítl odvolání státního zastupitelství, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Kněžínek: Úniky ze spisu v kauze ÚHOS a KAPSCH nepocházejí od státních zástupců
Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek se ohrazuje proti tvrzení, že by úniky ze spisu v kauze, která se týká ÚOHS a firmy Kapsch, pocházely od státních zástupců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Hamáček se zastal policie. Jde o Faltýnkovu kauzu
Ministr vnitra Jan Hamáček se po dnešní schůzce s policejním prezidentem Janem Švejdarem nedomnívá, že informace z kauzy kolem prvního místopředsedy ANO Jaroslava Faltýnka, Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) a firmy Kapsch unikly do médií od policie, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Pamatuji 90. léta. Babišovi by se bez tehdejších vlád nedařilo tak dobře, zchladil premiéra pravicový senátor Faktor
ROZHOVOR „Od pana Babiše mi to přijde vysloveně srandovní. Dobře si tu dobu pamatuji, nejvíce na ni byli připraveni právě lidé jeho typu, tedy hoši z podniků zahraničního obchodu, pragmatičtí komunisté a podobná cháska,“ říká ohledně kritiky „divokých devadesátek“, která zazněla z úst premiéra, senátor, známý hudebník, podnikatel a právník Ladislav Faktor. Řekl i svůj názor na případný přínos uprchlíků pro Evropu. V rozhovoru pak nešetřil komunisty, které jsme měli podle jeho názoru postavit mimo zákon. Promluvil i o našem školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Romové nepracují. Ať se starají! Křeček vypustil šrapnel, je veselo
Zástupce ombudsmana Stanislav Křeček přišel na sociálních sítích do křížku s bývalým předsedou Zelených Matějem Stropnickým. Šlo o Romy. „Řeči o diskriminaci jsou jen výmluvou a snahou o zastírání pravého stavu věci,“ mínil bývalý poslanec. Ale Stropnický na něj vystartoval, že Romy diskriminují při pronájmu bytů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Martínek (Piráti): Chceme snížit daň z nabytí nemovitých věcí pro vlastní bydlení až na nula procent
V České republice se obdobně jako v 25 z 28 zemí EU platí daň z nabytí/převodu nemovitosti. Převod nemovitostí není předmětem daně pouze v Litvě, Estonsku a na Slovensku. V každé zemi je úprava této daně trochu jiná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Bilance silného větru
Od včerejší 14,00 hodiny, kdy byla vydána výstraha ČHMÚ vyjeli hasiči ke 2 872 událostem, při kterých především odstraňovali popadané stromy a větve, utržené střešní krytiny apod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Trump použije Babiše proti EU. Zeman v nebezpečí! Nové info o návštěvě v USA
Britské listy přinesly komentář o Babišově návštěvě v Bílém domě. Podle deníku Washington Post byla návštěva českého premiéra Andreje Babiše (ANO) u Donalda Trumpa koncipována jako políček Západu. Své k návštěvě řekl také reportér Jaroslav Kmenta na serveru Reportemagazin.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
ČNB ponechává sazbu proticyklické kapitálové rezervy ve výši 1,75 %
Bankovní rada České národní banky rozhodla o ponechání sazby proticyklické kapitálové rezervy pro expozice umístěné v České republice na úrovni 1,75 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Malach (SNČR): Hysterie před volbami už začala
Probruselské strany a zaměstnanci EU začínají vyvolávat nepodložené obavy o budoucnost, pokud volby nedopadnou podle jejich představ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Faltýnku, boj se, boj. Babiš promluvil a dějí se i horší věci
Premiér Andrej Babiš (ANO) musí po návratu z USA, kde se setkal s prezidentem Donaldem Trumpem, řešit vážné problémy týkající se hnutí ANO a jeho pravé ruky Jaroslava Faltýnka. A ze situace je velmi rozhořčen. Rozhovor poskytl MF Dnes, ale i Lidovým novinám, kde se velmi zostra vyjádřil právě i proti Faltýnkovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Rusko přeceňujeme, Putin má slabé karty, říká Madeleine Albrightová
Pozvání do pořadu Výzva přijala bývalá ministryně zahraničí USA Madeleine Albrightová. Komentovala současné hrozby pro NATO. Vladimir Putin podle ní hraje se slabými kartami, ale neustálá pozornost Západu ho prý posiluje. Když byl prezidentem Havel, bylo podle ní Česko vnímáno v USA jako morálně velikánská zem. A v budoucnu je podle ní nutné, aby se lidé o politiku více zajímali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Starosta Orlové: ANO se vyšachovalo samo
Orlová po volbách zásadně obměnila vedení. Jak se nám ale svěřil starosta Miroslav Chlubna (Koalice politických hnutí NEZÁVISLÍ a Změna pro lidi), z prvních měsíců ve funkci má smíšené pocity. „Zdědili jsme řadu problémů, které nyní musíme dořešit.“ Ostře se vyjádřil i na adresu vedení kraje, který by měl již pozítří hlasovat o restrukturalizaci orlovské nemocnice. Lze uzavření ještě zabránit? Byla by radnice při převodu na město schopná financovat její provoz? Nejen to zajímalo ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
ZP MV ČR loni vydala více než jednu miliardu korun na léčbu nemocí ledvin, z toho téměř 89 % na dialýzu
Kvůli demografickému vývoji a následkem civilizačních onemocnění se zvyšuje počet nemocných s chronickým onemocněním ledvin. Ve většině případů je porucha ledvin u pacientů odhalena až v pokročilém stádiu, což komplikuje léčbu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Hamáček překvapivě mírní tlak na Faltýnka: Platí presumpce neviny
Ačkoli se prakticky každou hodinu setkáváme s novými informacemi o vlivu Jaroslava Faltýnka a jeho možném napojení na trestnou činnost, ministr vnitra a šéf socdem Jan Hamáček v krátkém prohlášení na Twitteru negativní emoce mírní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Našim ženám jsme s respektem, úctou a láskou popřáli k MDŽ
V pátek 8. března jsme si spolu s našimi ženami připomněli jejich svátek. Kytičku, nebo jinou formu poděkování si zaslouží všechny ženy, bez rozdílu jejich věku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
„Milá holka“ Hana Zagorová o Jakešovi a roce 89
Zpěvačka Hana Zagorová se v rozhovoru pro pořad Moje místa webu Seznam Zprávy rozmluvila o pětihodinových výsleších po podpisu Několika vět. Podepsala je před 30 lety v divadle Sklep.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Doufám, že to spolu zvládneme ještě čtyřikrát
Projev prezidenta republiky při slavnostním zahájení koncertu „Můj šestý rok s Vámi“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Týden ve znamení několika hlasování o brexitu
Čeká nás týden ve znamení velkých hlasování o brexitu. Ta přichází ve chvíli, kdy obě dvě velké centrální banky (Fed i ECB) předvedly v reakci na poslední várku slabších čísel holubičí veletoč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Paní Němcová, vás také tenkrát nikdo nevyháněl. Pamatujete na opilce? ťal Zdeněk Zbořil. A mnohem více
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Jsou si jistě podobní, a to bez ohledu na to, co o nich píše Washington Post,“ komentuje setkání českého premiéra s americkým prezidentem politolog Zdeněk Zbořil. V souvislosti s diskutovaným hudebním vystoupením Radka Vondráčka v Poslanecké sněmovně či „poskakováním na památkově chráněném mobiliáři“ politolog podotýká: „Těm útlocitnějším bych připomenul, že tento sál, a za plného provozu, zažil skutečně skandální vystupování, opilecké potácení se a mumlání, za které se nikdo nikdy neomluvil.“ Zbořil se věnuje také situaci místopředsedy hnutí ANO Jaroslava Faltýnka: „Podle sobotního Práva to vypadá, že pan Faltýnek už je téměř odsouzen, podle Lidových novin, že za všechno může nějaká brněnská sekta.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Molnár (ČSSD): Restart sociální demokracie
Když ODS padla na dno, mnoho lidí nepředpokládalo, že se kdy zvedne. A jak víme, daří se ODS nabírat zpět ztracené voliče a posilovat nejen v průzkumech, ale i v reálných volebních výsledcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Kunc (TOP 09): Úkolem číslo 1 pro nás bude uspět v evropských volbách
Brněnská buňka TOP 09 si na sněmu regionální organizace zvolila nové vedení. Post předsedy obhájil úspěšný komunální a regionální politik Petr Kunc (40).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Svetozár Plesník: Vytvoření Mezinárodního finančního centra Astana (AIFC)
Mladý a ambiciózní nezávislý stát Republika Kazachstán byl vždy známý originálností svých rozhodnutí zaměřených na přilákání zahraničních investorů do země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ivana Šabatová: Žijeme s dětmi, ne pro ně
Nikomu nepomůžu, rezignuji-li na profesní rozvoj, a dám se ubíjet frustrací z nenaplněných ambicí. Nejméně ovšem samotnému dítěti, o něž jde především.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Saldo zahraničního obchodu meziročně kleslo
Podle předběžných údajů skončila v lednu bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách přebytkem 12,1 mld. Kč, který byl meziročně o 7,7 mld. Kč nižší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Nezkurví se to díky Petříčkovi, pravil Schwarzenberg. Teď dokonce natočil VIDEO z nemocnice
Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg se úspěšně zotavuje z operace srdce. Ač co nejvíc šetří silami, natočil video se slovenskou prezidentskou kandidátkou Zuzanou Čaputovou, kterou jasně podpořil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Počuraný, nedůstojný Zeman! Češi, nejste vzdělaní, chci od vás odejít, hrozí Fero Fenič
Režisér a producent Fero Fenič si posteskl nad tím, jaký je život v Česku. Velmi zostra se vyjádřil vůči prezidentu Miloši Zemanovi. Podle něj si totiž Češi zvolili počůraného staříka. „Spletl jsem se v nich a z Česka radši utíkám,“ uvedl v rozhovoru s Čestmírem Strakatým v Prostoru X na serveru Reflex.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
NPÚ: Nová čekárna pro návštěvníky zámku Červené Poříčí
Před měsícem jsme zahájili stavební obnovu v hospodářském křídle zámku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
V Liberci bude pokračovat soud v kauze s obžalovaným hejtmanem
Výpověďmi svědků bude dnes u krajského soudu v Liberci po čtvrt roce pokračovat proces v korupční kauze, která se týká evropských dotací na dva projekty v Liberci. Obžalováno je 13 lidí a čtyři firmy. Mezi obžalovanými je i hejtman Libereckého kraje Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Petříček? To je Koudelka z BISu v Černínském paláci
Řekl mi kamarád a pro upřesnění dodal, že ten Koudelka zcela určitě vůbec nejpůvodněji působil ve slavném filmu Jáchyme, hoď ho do stroje. Načež jsme se oba shodli, že úkolem jak toho Koudelky z BISu, tak toho z Černínského paláce je vybudit v lidech představu, že v Rusku se už už celá armáda třese nedočkavostí nastartovat motory svých tanků a rozjet se s nimi dobýt Evropu a Česko samozřejmě v prvé řadě, čili tak zvaně z chodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
P. C. Roberts: Presstitutky zamlčují zprávu OSN o Venezuele
Nepokládáte za podezřelé, když si presstitutky vymyslí příběh o „humanitární krizi“ ve Venezuele a přitom obě oči i uši zavřou před skutečnou humanitární krizí v Jemenu a v Gaze?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj uzavře na část sezóny muzeum Portmoneum v Litomyšli
Výstava Cestopisák Josefa Váchala od 23. března do 16. června bude poslední příležitostí navštívit Portmoneum – Museum Josefa Váchala v letošním roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Jak se vlastně máme?
Na začátku února jsem se zúčastnil v Senátu veřejného slyšení. „Veřejné slyšení Senátu je určeno k projednání určité otázky v působnosti Senátu se znalci a jinými osobami, které mohou podat informace o projednávané otázce.“ Tolik doslovné znění paragrafu 144 zákona o jednacím řádu Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Bartošek (KDU-ČSL): Moc si vážím takto silného mandátu. Zavazuje mě to
Jihočeští lidovci zvolili nové vedení a nominovali Bartoška na předsedu strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Známe tajemství nejsledovanějšího mobilu v zemi: Faltýnek komunikoval pomocí šifrované aplikace amerického původu
„Jaké mám já informace, tak tam pan Faltýnek figuruje jen jako svědek,“ řekl během své návštěvy USA premiér Andrej Babiš. Policie však druhému muži ANO při čtvrteční razii zabavila mobil a osobní počítač. To Jaroslav Faltýnek rovněž přiznal s tím, že s detektivy spolupracoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Vyrazit! Babiš začal dělat pořádek v ANO. Schytal to Faltýnek i „pán s Mercedesem“, o kterém jsme psali
Premiér Andrej Babiš (ANO) se zlobí kvůli zapletení členů hnutí do kauz spojených s mýtem a městskými zakázkami v Brně. „Opravdu mě to štve, protože jako hnutí máme čistý štít. Vždycky jsem říkal, že pokud by došlo ke korupci u našich lidí, zbavíme se jich okamžitě,“ reagoval Babiš zostra pro Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Soukromníci: Úspěšná spolupráce na jihu Čech
Po zdařilé spolupráci v rámci volební kampaně do Parlamentu ČR v roce 2017 pokračovala kooperace KO Soukromníků a ODS v Českých Budějovicích i ve volbách obecních 2018. V krajském městě byla kandidátka sestavena z členů ODS, Soukromníků a nezávislých osobností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Sexuální zneužívání: Duka přikročil k akci, Nora Fridrichová o něm stejně vysílala
Kardinálem Dominikem Dukou a situací v církvi se opakovaně zabýval pořad 168 hodin veřejnoprávní České televize. Ten v minulém týdnu zveřejnil reportáž, v níž vypovídaly oběti sexuálního zneužití ze strany církevních hodnostářů. Religionista Ivan Štampach uvedl, že Duka v minulosti těmto činům přihlížel. Kardinál pak v reakci na reportáž podal trestní oznámení na neznámé pachatele sexuálních trestných činů, na Štampachova slova však nezareagoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): NATO, Armáda České republiky a Husitský chorál Ktož jsú boží bojovníci
Základním parametrem je kompetence a odpovědnost politiků, nejvyšších státních úředníků zastávajících nejvyšší ústavní a exekutivní funkce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Kříž (Svobodní): Lidi mají hůř dostupnou zdravotní péči než zvířata. Viník je jasný
Na úvod bych si dovolil malý kvíz: Jsou dva pacienti, kteří urgentně potřebují výměnu kyčelního kloubu. Prvnímu pacientovi nevrlá sestřička určí termín operace za 15 měsíců a přidá doporučení, že pokud chce dřívější termín, tak ať se obrátí jinam. Druhý pacient je přívětivě pozván na operaci za dva týdny, kdy je mu nabídnuto více možností. Víte, v čem je rozdíl?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist