Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2022
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 53x, což odpovídá cca 2.765-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Centrum Paraple pomáhá už 25 let. Oslavy zahájilo setkáním s významnými podporovateli
Centrum Paraple, které pomáhá lidem s poškozením míchy s návratem do běžného života, slaví letos 25 let od svého založení. Za dobu své činnosti už Paraple pomohloformou sociálně rehabilitačních pobytůvíce než 1300 lidem na vozíku a dalším tisícům lidí poskytlo poradenské služby ambulantně. 25. výročí svého vzniku si v průběhu roku připomene řadou akcí a setkání, první z nich se v prostorách Centra konalo včera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Dodnes jsem netušil, že strana umí psát
Páteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Studenti protestují v ulicích za záchranu klimatu a „ekologické prase“ Jaroš reaguje závažným sdělením
Po celém Česku dnes studentky a studenti středních škol vyšli do ulic a stávkují za důslednou ochranu klimatu. Připojili se tak k celosvětovému hnutí Fridays for Future, které vzniklo na popud šestnáctileté Švédky, aktivistky Grety Thunbergové. Jejich aktivitu mnozí vítají, především lidé z řad akademiků. K této iniciativě se pozitivně vyjádřil na Facebooku i marketingový odborník Martin Jaroš. „Záchrana české krajiny a přírody je ten nejdůležitější a nejakutnější úkol naší politiky,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
„Kdo dal umělcům právo soudit inteligenci národa? Jsou nadřazeni, protože jsou denně na obrazovce?!“ Fero Fenič to schytal od velmi známé expolitičky
ROZHOVOR Biblické „Blahoslavení chudí duchem“ sedne na senátora Václava Lásku za jeho 57 bodů, na jejichž základě by měl být prezident Miloš Zeman odvolán z funkce. Exposlankyně Anna Čurdová lituje, že nemá čas na to, aby našla nějaké body, v nichž pro změnu selhává tento bývalý vyšetřovatel, předseda správní rady Transparency International a člen Strany zelených. Razantně odmítá výroky Fera Feniče na adresu českého národa a režisérovi doporučuje, ať zamíří do takové země, kde budou volit podle jeho diktátu, představ a inteligence, protože ho tady nikdo nedrží. Bývalá členka Parlamentního shromáždění Rady Evropy nepovažuje rostoucí počet útoků na ženy v sousedním Německu za náhodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Rozprodaná pidiarmáda, směšné! Plukovník Zbytek odhalil průšvihy českého vojska
Plukovník Zdeněk Zbytek poskytl rozhovor internetové televizi XTV.cz. Prozradil v něm, že naše členství v NATO neslaví. Důkladně vysvětlil proč. Severoatlantická aliance podle jeho názoru porušuje smlouvu, na jejímž základě vznikla. Pokud jde o naší armádu, tak ta je podle Zbytka rozprodaná a rozbitá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Praha zakáže v kampani do EP vyvěšovat na pouliční sloupy reklamy
Praha zřejmě zakáže pro předvolební kampaně do Evropského parlamentu vyvěšovat na lampy a sloupy sololitové reklamní desky. Důvodem je mimo jiné snaha snížit vizuální smog. ČTK to dnes sdělil radní Jan Chabr (TOP 09). Zákaz se má týkat reklamních desek přidělaných dráty ke sloupu po dvojicích, a to vždy z každé jeho strany. Zmíněný návrh chystají koaličním partnerům z řad Pirátů a Prahy Sobě předložit zástupci Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN), kteří jej již schválili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Kraje už vybírají mýtné úseky bez poplatku, jasno bude v dubnu
Obce a kraje začaly v minulých dnech vytipovávat úseky silnic prvních tříd, na kterých by měla být zavedena nulová sazba mýtného. Jde o úseky, o které se mýto nově rozšíří příští rok. Jejich seznam by měl být hotový v dubnu, následně by ho měla dostat vláda. ČTK to řekla předsedkyně Rady Asociace krajů Jana Mračková Vildumetzová (ANO). Mýtný systém se od příštího roku rozšíří o celkem 900 kilometrů silnic první třídy. Ministerstvo dopravy loni krajům slíbilo, že jim na nich umožní vybrat úseky, kde se bude jezdit zdarma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jste blbá. Drogy. Paní Karlo, až se příště ože*ete… Šlechtová se naštvala na Babiše. A pak…
Exšéfka Ministerstva pro místní rozvoj a resortu obrany Karla Šlechtová od plic popsala, co si myslí. Česky, anglicky a bez servítků. Důvodem jejího rozhořčení bylo podle zdroje Parlamentních listů to, že se nedostala na kandidátku do Evropského parlamentu. Jenže reakce občanů na poněkud zvláštní facebookový status Šlechtové byla asi jiná, než by si politička přála.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Já netleskal, řekl Zeman k návštěvě Albrightové. Co PL prozradil o Američanech, bude mít ohlas
ROZHOVOR S PREZIDENTEM Bilance prvního roku druhého prezidentského mandátu, změna přístupu k novinářům či vztah k Madeleine Albrightové, brexit a další aktuální otázky. Nejen to padlo během obsáhlého rozhovoru ParlamentníchListů.cz s prezidentem republiky Milošem Zemanem na zámku v Lánech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Pojišťovna chce nechat navzdory rozhodnutí soudu matku dvou dětí zemřít?
Komentář na facebookovém profilu k postupu VZP vůči pacientce, ohrožené na životě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Nestydatý Zlatuška
Politický cestovatel Jiří Zlatuška, jehož promiskuita ve střídání politických subjektů, za něž držel funkce, je pověstná (naposledy byl poslanec za Babišovo ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Nový stavební zákon nahrává korupci, stavební řízení ale neurychlí
Ministerstvo pro místní rozvoj představilo první verzi nového stavebního zákona. Podle KDU-ČSL ale rozhodně nezaručí deklarovaný cíl – neurychlí ani nezjednoduší stavební řízení. Nová legislativa by navíc celý proces stavebního řízení zneprůhlednila, jasně by tedy nahrávala korupci. Jediná možnost, jak celý proces zrychlit, je zavést pokuty pro úřady za nedodržení lhůt při rozhodování o povolování staveb, říkají zástupci KDU-ČSL. Dnes také požádali o setkání s ministryní a jsou připraveni navrhnout novelu, která by sankce zavedla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Hlubuček (STAN): Výzvy studentů rozhodně podporuji
Stovky pražských studentů se připojily k celosvětové protestní akci Fridays for future, která má za cíl přimět politiky důsledněji chránit klima a snižovat emise. Změny klimatu lze označit za nejzávažnější globální problém současnosti, který je potřeba začít řešit. Náměstek primátora hl. m. Prahy Petr Hlubuček iniciativu studentů vítá a chce se s nimi v nejbližší době potkat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Naivní senátor Fischer. Šéfredaktor Lidovek shodil rukavice, jde o Kellnera
Šéfredaktora Lidových novin Istvána Léka velmi pobavil senátor Pavel Fischer svým úmyslem pozvat Kellnera na slyšení na půdu Senátu proto, aby zákonodárcům odpověděl na otázky, které se týkají smlouvy o strategické spolupráci mezi PPF a čínskou telekomunikační společností Huawei. „Naivní senátor a neúspěšný prezidentský kandidát,“ klepe si Léko na čelo. A vysvětluje, proč je naivní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Vy se Klause bojíte? Komentátor zasáhl velmi citlivé místo ODS
Konzervativní komentátor s přezdívkou Bratříček, jenž se snaží pomocí videí na síti YouTube oslovit mladé lidi vybranými tématy z politického spektra, ve videu nazvaném „Sbohem, ODS. Snad někdy…“ vysvětluje, proč by mohl odchod Václava Klause mladšího ODS uškodit a jaké byly možné důvody k tomuto kroku. „Bojíte se, že osobnost tak výrazná a tak rétoricky schopná by mohla časem přebrat vaši úlohu?“ táže se Bratříček předsedy ODS Petra Fialy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Insider naznačil, jak bude vypadat zítřejší tribunál ODS s Klausem
Vedení ODS bude rozhodovat o vyloučení Václava Klause mladšího z poslaneckého klubu strany. Nezpůsobí to rozkol uvnitř Občanské demokratické strany? A co pro ODS znamená ostrá kritika Václava Klause staršího? V pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu o tom hovořil místopředseda ODS Martin Kupka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Zlomí tohle zítra Klausovi vaz? Na světě je kontroverzní VIDEO
V úterý se konal vzpomínkový večer k 80. výročí okupace Československa nacistickým Německem. Na akci pořádanou Českým svazem bojovníků za svobodu dorazili: předseda KSČM Vojtěch Filip, lídr kandidátky SPD pro evropské volby Ivan David či senátor Jaroslav Doubrava (Severočeši). Projev zde přednesl i Václav Klaus mladší a přirovnal v něm francouzského prezidenta Emmanuela Macrona a jeho reformu Evropské unie k Adolfu Hitlerovi a jeho Mein Kampf. „Antisemitské a rusofilní kecy nemají na výročí co dělat. Navíc ta prasata zneužila památku naší země za přítomnosti čestné stráže,“ reagoval na akci senátor Pavel Fisher.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Zásadní brzdou rozvoje dopravy je legislativa
Aktuální stav dopravní infrastruktury v Jihomoravském kraji, zavádění chytrých a alternativních technologií v dopravě či bezpečnost na železničních přejezdech a silničních přechodech, to byla některá z dílčích témat již 9. ročníku Setkání Bezpečná dopravní infrastruktura Jihomoravského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
VIDEO Celé rádio zezelenalo. Školou povinný bojovník za klima poučoval Ondřeje Neffa
Je čas panikařit, pokud chceme zachránit planetu? Hosty pořadu Pro a proti Českého rozhlasu byl student a mluvčí českého Fridays For Future Petr Doubravský a spisovatel a publicista Ondřej Neff.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Mnohým jsou norské peníze bližší než české děti. Sbírka na řidiče Sagana a vývoj v kauze Michaláková. Senátorka Chalánková promluvila
ROZHOVOR Pro Evu Michalákovou toho stát mohl udělat více. Tak hodnotí celou kauzu s odstupem let senátorka Jitka Chalánková, která se matce společně s dalšími českými politiky snažila pomoci. Systém norské pomoci dětem je podle Chalánkové ve výsledku zrůdný, nelidský a ničí životy nejen dětem, ale i jejich rodinám, některým politikům a úředníkům jsou navíc norské peníze bližší než osudy dětí. „Na stát se spoléhat nelze. Nechci tím ale hanět naše diplomaty, protože mnoho z nich odvádí skvělou práci, jsou aktivní a mají snahu pomáhat. Bez politického zázemí a podpory to lze ale dělat jen těžko,“ říká Chalánková rovněž v návaznosti na aktuální bezpráví, které v rámci EU zažívá český řidič kamionu Jiří Sagan. EU chce integrovat především francouzský prezident Macron. Podle Chalánkové, která podporuje výraznější spolupráci států V4, by ale měl řešit především problémy ve vlastní zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
NP Podyjí: Stráně zaplavily vzácné koniklece. Díky pastvě divokých koní
Do fialova se v minulých dnech zbarvily stráně v lokalitě Havranické vřesoviště, kde se od loňského května pase stádo divokých koní z anglického Exmooru. Ještě před rokem přitom v těchto místech dominovaly agresivní druhy trav, které koniklece a další kvetoucí byliny z těchto míst dlouhodobě vytlačovaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
ČEZ: Orkán Eberhard – 2400 poruch, 356 tisíc odběrných míst bez elektřiny, škody za 30 milionů
ČEZ Distribuce vyčíslila škody, které jí způsobil ničivý orkán Eberhard na téměř celém zásobovacím území. Společnost vyhlásila postupně v 11 krajích kalamitní stav. Bez elektřiny bylo v nejhorší okamžik 356 tisíc odběrných míst. Stovky energetiků řešili více jak 2400 poruch, call centrum přijalo 42 tisíc hovorů o poruchách. Škody na distribučním zařízení dosáhly 30 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Vyšetřování vraždy Kuciaka a jeho snoubenky krystalizuje. Jména, odměny, detaily z pátrání
Kauza zavražděného slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové se dostává do dalšího, možná finálního dějství. Policie včera oznámila, že z objednávky dvojnásobného mordu obvinila vlivného podnikatele Mariána Kočnera, který hovořil s Kuciakem nedlouho před novinářovou smrtí a vyhrožoval mu, informoval deník MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Přemysl Sobotka už tuší, co bude následovat po útoku Klause staršího na ODS. Jde o Klause juniora
ROZHOVOR Výzva poslaneckého klubu ODS k odchodu Václava Klause mladšího je podle bývalého předsedy Senátu za ODS Přemysla Sobotky adekvátní tomu, co Václav Klaus mladší dělal a dělá. „Po tom, co řekl takzvaný otec zakladatel Václav Klaus starší, že ODS už nemá právo být na politické scéně a že je potřeba založit novou pravicovou stranu, se osobně domnívám, že Václav Klaus mladší odejde sám a založí si svoji politickou stranu, která se bude svými radikálními kroky blížit spíš Okamurovi než standardní pravicové straně,“ prohlásil Přemysl Sobotka, který je dnes náměstkem hejtmana Libereckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Studenti v Česku se připojí k celosvětovému protestu na ochranu klimatu
Čeští studenti se dnes připojí k celosvětové protestní akci, která má za cíl přimět politiky důsledněji chránit klima a snižovat emise. Protestu se zúčastní mladí lidé z víc než stovky zemí světa v rámci iniciativy Friday for future, při níž studenti od loňského září protestují po vzoru šestnáctileté švédské studentky Grety Thunbergové. V Praze se středoškoláci setkají na Malostranském náměstí, odkud následně vyjde průvod kolem úřadu vlády. K akci se přidají středoškoláci z Ostravy, Olomouce, Liberce a dalších měst. Podle organizátorů záleží na zúčastněných, jakou formu protestu zvolí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Dnešním dnem končí prodej druhé emise dluhopisů pro občany, další je v pondělí
Dnes končí druhé upisovací období pro prodej státních dluhopisů pro občany s názvem Dluhopisy Republiky. Dluhopisy z této emise je třeba uhradit do středy 20. března. Ministerstvo financí o tom informovalo na internetových stránkách. Zároveň úřad chystá od pondělí 18. března spuštění prodeje třetí emise dluhopisů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Obrovský masakr na Novém Zélandu. Útočníci v mešitách pálili do muslimů. Desítky mrtvých
Novozélandské město Christchurch zažilo masakr. Na dvě zdejší mešity zaútočil jeden či více útočníků. Podle agentury Reuters bylo zastřeleno 9 až 27 osob.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Bartoň (Piráti): Národní sportovní agentura bude sloužit hrstce vybraných
Poslanecká sněmovna schválila novelu zákona o podpoře sportu, která zakládá Národní sportovní agenturu. Ta nebude podléhat žádnému ministerstvu. Piráti proto varují před způsobem, jakým mohou být finance rozdělovány.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Brabec: Věřím, že snížíme emise o 80 procent do roku 2050
Česká republika bude schopna snížit emise skleníkových plynů minimálně o 45 procent do roku 2030 a emise o 80 procent v roce 2050. S předstihem plní své závazky vyplývající z klimaticko-energetického balíčku EU i z Pařížské dohody. Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) to uvedl v reakci na dnešní studentskou stávku. Středoškoláci protestovali proti ignorování změn klimatu s cílem přimět politiky, aby důsledněji chránili klima a snižovali emise. Akce byla součástí celosvětové kampaně hnutí Friday for Future, které po vzoru šestnáctileté Švédky Grety Thunbergové každý pátek pořádá studentské stávky po celém světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Rosatom: První blok turecké JE Akkuyu má hotové základy
Dne 8. března 2019 bylo dokončeno betonování základové desky 1. bloku turecké jaderné elektrárny Akkuyu. Tuto elektrárnu s reaktory VVER-1200 generace III staví ruská korporace pro atomovou energii Rosatom.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Je penzijní reforma nutná? Nevěřte na duchy - není!
Co se týče penzijní reformy, to už bylo keců na korbu nákladní Tatry. Řešení dosud nikdo nenašel, a to přestože komisí a výborů jsme k tomuto problému měli několik. Všichni jen pobrali tučné odměny, ale řešení prostě není. Ono ani nebude, protože je to vše jen jeden z dalších oblbováků na lidi a jejich peníze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Byli jsme před Evropskou unií, budeme i po ní
Komentář na facebookovém profilu k 80. výročí nacistické okupace
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Sedmnácté kolo Účtenkovky už zná své výherce
V pátek 15. března proběhlo už sedmnácté slosování Účtenkovky, do kterého 343 tisíc aktivních soutěžících zaregistrovalo celkem 14 435 644 účtenek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Praha 1 jedná s nočními podniky o omezení hluku
Radnice Prahy 1 se pokouší vyjednat s nočními podniky omezení hluku, který po nocích způsobují opilí turisté na tzv. pub crawls, tedy tazích od hospody k hospodě organizovaných specializovanými agenturami. Prvním úspěchem radnice je dohoda s provozovatelem hudebního klubu Karlovy lázně ohledně ukončení spolupráce s těmito agenturami. ČTK to sdělil první místostarosta městské části Petr Hejma (STAN). Klub ukončí spolupráci s agenturou k 30. dubnu, vedení Prahy 1 bude o podobném kroku jednat i s dalšími podniky v centru metropole.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Globální bezpečnostní situace se začíná nápadně podobat 30. letům minulého století
A nyní, když je šance, že se český národ začíná uzdravovat, že se po desetiletích apatie narovnává - hrozí, že bude znovu a tentokrát definitivně zlomen!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Nikdy se nic tak zrůdného, jako byla okupace naší vlasti, nesmí opakovat
Je naší povinností, abychom již nikdy nepřipustili okupaci naší republiky, jak tomu bylo v roce 1939, kdy nás obsadila německá vojska a vyhlásila Protektorát Čechy a Morava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Dlouhodobé úsilí o zvýšení limitů pro výdajové paušály bylo úspěšně završeno
Díky iniciativě Hospodářské komory se živnostníkům od příštího zdaňovacího období vrací původní výše limitu pro uplatnění výdajových paušálů na 2 miliony korun ročně. Zákon, který je součástí daňového balíčku, dnes podepsal prezident republiky Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Český průmysl chytil německou nemoc. Stavebnictví zamrzlo kvůli tuhé zimě
„Český průmysl začíná vykazovat příznaky německé nemoci. V případě, že se německá ekonomika rychle neuzdraví, hrozí, že český průmysl začne polehávat a přestane být motorem růstu tuzemské ekonomiky,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): 15. 3. 1939 Německo zlikvidovalo náš stát. Já nezapomínám!
Německé nacistické zrůdy jako "kat našeho národa" Reinhard Heydrich nás chtěli zcela zlikvidovat. Bez milosti, bez výčitek. 400 tisíc našich obětí z let 1939 - 1945 jsou hrůzným důkazem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Kněžínek: Důrazně se ohrazuji proti šíření mediálních lží o soudci Strnadovi
Prohlášení ministra spravedlnosti Jana Kněžínka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
VIDEO Výslech, nebo fraška? „Jaký používáte šampon?“ Moderátor „griloval“ favoritku slovenských voleb
Moderátor Matej Cifra, vystupující též pod přezdívkou Sajfa, si do vysílání Fun Radia přizval dalšího kandidáta na post nového slovenského prezidenta. Dílu ze série rozhovorů Sajfa vs. kandidát se tentokrát zúčastnila Zuzana Čaputová. Čaputová je dle několika průzkumů ve volbě nové hlavy státu favoritkou. Moderátor Čaputové kladl i velmi netradiční otázky, v jedné z nich jí například pochválil vlasy. A došlo i na otázku jejího nároku na státní pohřeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Arnika: Startuje pátý ročník soutěže o Odpadového Oskara
Arnika letos popáté hledá obce z celé České republiky s nejefektivnějším odpadovým hospodářstvím. Odpadového Oskara získají obce s nejnižší produkcí směsných komunálních odpadů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: S rumunskou premiérkou o brexitu, migraci a evropském rozpočtu
V pátek 15. března 2019 se předseda vlády Andrej Babiš setkal s předsedkyní vlády Rumunska Vioricou Dancilaovou v Kramářově vile. Společné jednání se i s ohledem na probíhající rumunské předsednictví Radě EU týkalo aktuálních evropských otázek včetně brexitu, přípravy evropského rozpočtu a migrace. Premiéři projednali také obchodní a investiční spolupráci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Celní správa: Celníci se zaměřili na nezdaněné cigarety
Během pondělního dne odhalili ústečtí celníci za vydatného přispění služebního psa nezdaněné cigarety hned ve třech vozidlech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Benda ODS): Novela zákona zpochybňuje platné dohody o majetkovém vypořádání
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 15. března 2019 k zákonu o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Spotřebitele musí chránit i důslednost kontrolních orgánů
Problémů v oblasti ochrany spotřebitele neubývá. Částečně za to může neopatrnost a důvěřivost samotných spotřebitelů, ale hlavním důvodem je fakt, že prodejci jsou ve svých obchodních strategiích stále o krok napřed. Ve chvíli, kdy se kontrolním orgánům podaří určité nekalé obchodní praktiky potlačit, obchodníci už využívají jiné. Vedle neustálé osvěty je tak podle zástupce ombudsmanky jediným řešením tvrdý a důsledný postup kontrolních orgánů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Pavel Černý: Žádné zákazy a omezení legálních soukromých zbraní nezamezí událostem, jako na Novém Zélandu!
O samotném důvodu, proč to ten člověk udělal, je těžké spekulovat. Víte, jedno je jisté, a to, že násilí plodí jen násilí. A sami politici by se měli nad tímto zamyslet, tedy řešit spíše příčinu, než pak jen následek. Bohužel, jedny radikální činy pak žel pouze startují radikalizmus opačný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Němci chtěli zlikvidovat český národ, Rudá armáda nás zachránila
On ten Václav Klaus ml. není zas tak špatný. I my kteří jsme se po několik let cítili často doslova ostrakizováni, jen proto, že jsme byli proti šíleným barevným revolucím a zejména euromajdanu, a odmítali jsme ideologický diktát euoroatlantismu a rusofóbismu se cítíme posíleni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Bauer (ODS): Jestli chcete znemožnit ministra Vojtěcha, tak to pusťte dál
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 15. března 2019 k zákonu o sociálním zabezpečení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Svazáci! Soukup tvrdě vyplísnil Fialu a ty, co vyhazují Klause
Jaromír Soukup se ve včerejším vysílání pořadu Moje zprávy na TV Barrandov rozhodl zaměřit především na vývoj sporu Václava Klause mladšího s vedením ODS. Klausův příměr jednání Parlamentu k jednání židovského výboru při transportech označil Soukup za „trochu kontroverzn“. A záměr vyloučit Václava Klause mladšího z ODS přirovnal ke komunistické perzekuci: „Mně to přijde neuvěřitelné, to je chování buňky KSČ v roce 1968.“ Soukup se věnoval i zřízení Národní sportovní agentury, důchodům žen a nezapomněl ani na nevydání poslance SPD Roznera za jeho o slova o „neexistujícím pseudokoncentráku“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Správa železniční dopravní cesty letos zvýší bezpečnost na dalších přejezdech
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) pokračuje ve snaze o zvyšování bezpečnosti na železnici. Proto předložila Centrální komisi Ministerstva dopravy návrh na přípravu a realizaci úprav na 13 železničních přejezdech, kterou komise již také schválila. SŽDC bude podobně postupovat i na dalších místech po celé České republice, a to především na úrovňových kříženích, kde došlo v minulosti k mimořádným událostem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Zahradník (ODS): Měl bych tip pro žáky, aby místo demonstrování raději pomohli stromy vysazovat
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 15. března 2019 k lesnímu zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Martinů (ODS): Listnaté stromy nejsou všelék, který nás zachrání od kalamity
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 15. března 2019 k lesnímu zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Milan Mundier: Za léta 1939–1945 se Češi rozhodně nemusí stydět
Události 15. března 1939 znamenaly konec samostatného Československa a současně začátek šest let trvající nacistické okupace. Pravdu má ten, kdo období Protektorátu označuje za jedno z nejtemnějších období naší historie. Skutečnost, že započalo zhruba 20 let po vyhlášení samostatného Československa, pak můžeme označit za velmi smutný dějinný paradox.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Pověření vstupovat do veřejné zakázky za miliardy Faltýnek neměl
Komentář na facebookovém profilu k vyjádření Jaroslava Faltýnka ke kauze mýto
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: V Liberci se otevřelo další Centrum odborného vzdělávání
Na více jak 593 milionů korun vyjde výstavba osmi Center odborného vzdělávání (COV) v Libereckém kraji. Projekty mají za cíl zkvalitnit výuku na středních a vyšších odborných školách v regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Grebeníček (KSČM): Většina senátorů se uchýlila k ideologickým klišé
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 15. března 2019 k zákonu o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
My a pijavice? Češi a lidská práva… Nechápu, divil se ředitel neziskovky
Ředitelem české pobočky lidskoprávní organizace Amnesty International Mark Martin v rozhovoru pro server Britské listy prozradil, že nechápe, kde se v Češích bere tak velká nechuť vůči neziskovým organizacím. Nechápe, jak mohl prezident Zeman označit neziskové organizace za pijavice na státním rozpočtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Holomčík (Piráti): Proslýchá se, že současná situace je jakási plíživá cesta k privatizaci státních lesů
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 15. března 2019 k lesnímu zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Vedení vysokého napětí z Hlinska do Poličky bude již letos
Výstavba vedení vysokého napětí mezi Hlinskem a Poličkou a pokračování až do Svitav. Hlavní téma jednání hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického se zástupci společnosti ČEZ Distribuce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Někteří v mé tramvaji nevidí dál než k večernímu pivu, zametl redaktor Horký s cestujícími, kteří nefandí protestu studentů
Spolu s dnešními studentskými demonstracemi za důslednější boj proti klimatické změně se na sociálních sítích spustila i vlna kritiky a výsměchu. Niť nezůstala suchá ani na samotné šestnáctileté švédské aktivistce Gretě Thunbergové, podle které děti protestují. Schytala to za to, že trpí Aspergerovým syndromem a je nominována na Nobelovu cenu míru. „Retardovaná záškolačka. Protesty kvůli ptákovinám. Idiocie a kretenismus,“ zněly některé z reakcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
„Okamžitě zamkněte třídy!“ Česká vychovatelka popisuje dramatické situace, které zažila v novozélandské škole po teroristickém útoku. Ve třídě plné dětí
Eva Batrlová pracuje jako vychovatelka ve škole ve městě Christchurch, kde došlo k masakru - k teroristickému útoku, při kterém zemřelo takřka 50 lidí. Když přišla do práce, dostala přísný pokyn zavřít třídu a nepouštět dovnitř k dětem vůbec nikoho. Ani rodiče dětí pobývajících ve třídě, protože nebylo jisté, zda některý z rodičů není s teroristy spolčen. Přinášíme vám další podrobnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Hannig (Rozumní): Zrada zrady
Dnes, 15.3. si připomínáme nejhorší okamžik našich dějin, kdy šlo o bytí či nebytí našeho národa, řeči, kultury, prostě všeho. Německá vojska obsadila zbytek ČSR a porušila tak i Mnichovskou dohodu, která byla synonymem zrady našich západních spojenců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Jelínek (SPD): Prodávají se politici stejně jako prášek na praní nebo televize?
Co rozhoduje ve volbách? Jak funguje mediální manipulace? Zavedeme reklamaci politiků? SPD je za odvolatelnost politiků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Pokud byla zrušena Varšavská smlouva, mělo být zrušeno i NATO, zaznělo z Okamurova hnutí. Z výboru pro obranu
ROZHOVOR „Zahraniční operace nemůžou být hlavním úkolem Armády ČR na výcvikový rok. Prvořadý úkol armády je obrana území našeho státu. Zcela jsme rezignovali na schopnosti teritoriální obrany našeho území. Jsme tvrdí kritici NATO v rámci její agresivní politiky, nesouhlasíme s konfrontační politikou, kterou NATO provádí, a myslíme si, že by se mělo vrátit ke svému účelu, což byla kolektivní obrana členských států,“ uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Radovan Vích (SPD), místopředseda výboru pro obranu PS. Podle něj EU po těchto eurovolbách nabere úplně jiný směr, který určí další směrování Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Fuck! Opravdu? Až se to provalí... Šlechtová upoutala pozornost opravdu zvláštní zprávou. Navíc dvojjazyčně
Někdejší šéfka Ministerstva pro místní rozvoj a resortu obrany Karla Šlechtová od plic popsala, co si myslí. Česky, anglicky a bez servítků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš k útoku na Novém Zélandu: Jsem zděšen
Premiér Andrej Babiš (ANO) odsoudil teroristický útok ve dvou mešitách na Novém Zélandu, který si vyžádal 40 obětí. Vyjádřil soustrast pozůstalým i všem občanům Nového Zélandu. Podobně se vyjádřili i předseda ODS Petr Fiala a místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Podle Ministerstva zahraničí nejsou mezi oběťmi žádní čeští občané.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: V simulátoru autodromu se otáčí nová Škoda Fabia
Do zcela nového vozu Škoda Fabia se mohou těšit návštěvníci mosteckého autodromu, kteří si chtějí vyzkoušet pocity posádky při převrácení vozidla při nehodě. Otočný simulátor autodrom pořídil před několika lety díky příspěvkové organizaci AUTOMOTOKLUB MOST.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Pajonk (Svobodní): Kraj se rozhodl peníze na novou nemocnici projezdit
Svobodní zahájili ve Zlínském kraji kampaň, kterou upozorňují na blížící se jednání krajského zastupitelstva, na kterém se bude jednat a zřejmě i rozhodovat o tom, zda kraj postaví novou zlínskou nemocnici „na zelené louce“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Největší nebezpečí jde z centra EU
„Západní liberálové nepoznali včas, že islám je silný, sebevědomý, nekompatibilní a průbojný společensko-právní systém, který je vůči liberalismu expanzivní a dostane-li k tomu příležitost, nemísí se s ním, ale vytěsňuje jej. Tam, kde islám posiluje, liberalismus ustupuje. Proč liberálové nepoznali svůj problém včas? Nepoznali to proto, že podstata islámu je evropské civilizaci příliš cizí,“ píše Marian Kechlibar a bylo by možné skoro dát mu za pravdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Meziroční pokles stavební produkce nepřekvapil
Stavební produkce v lednu po očištění o vliv počtu pracovních dnů reálně meziročně klesla o 13,2 %. Po vyloučení sezónních vlivů byla meziměsíčně vyšší o 2,9 %. Stavební úřady vydaly meziročně o 0,5 % stavebních povolení více a orientační hodnota těchto povolení vzrostla o 17,3 %. Meziročně bylo zahájeno o 15,3 % bytů více. Dokončeno bylo o 28,2 % bytů více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Průmyslová produkce mírně klesla
Průmyslová produkce v lednu po očištění o vliv počtu pracovních dnů reálně meziročně klesla o 1,1 %. Po vyloučení sezónních vlivů byla meziměsíčně nižší o 1,3 %. Hodnota nových zakázek se meziročně zvýšila o 1,9 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Hrad: Policie řeší trestní oznámení na redaktora MF DNES
Trestní oznámení bylo postoupeno k dalšímu opatření
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Kolářík (Piráti): Vládo, nevyhazuj miliony oknem!
Návrh exministryně práce a sociálních věcí Jaroslavy Němcové, který měl rozbít stamilionový projekt resortních IT systémů, se setkal s tvrdým odporem politiků i odborné veřejnosti. Výbor pro sociální politiku doporučil návrh zamítnout a vláda ve svém deset dní starém usnesení dokonce stáhnout. Přesto je tento návrh, týkající se zejména eNeschopenky, zařazen na dnešní jednání Sněmovny. Vypadá to tedy tak, že vláda své rozhodnutí změnila na svém pondělním zasedání, ze kterého stále nezveřejnila zápis.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
K celosvětovým protestům studentů za záchranu klimatu se přidaly i české děti. Už jsou v ulicích
Stovky pražských studentů se dnes připojily k celosvětové protestní akci, která má za cíl přimět politiky důsledněji chránit klima a snižovat emise. Namísto školy se středoškoláci v Praze vydali na Malostranské náměstí, kde zopakovali své požadavky a poté se vydali na průvod centrem metropole. Projdou kolem úřadu vlády a před polednem se vrátí zpět na náměstí. Následovat budou projevy studentů a jejich hostů z řad vědců a akademiků. „Stávky studentů“ se dnes účastní mladí lidé z víc než stovky zemí světa v rámci iniciativy Fridays for Future, při níž studenti od loňského září protestují po vzoru šestnáctileté Švédky Grety Thunbergové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Langšádlová z Topky bušila do Faltýnka: To je naprostý nesmysl!
Obecně platí, že za konkrétní resort a jeho agendu ve vládě odpovídá příslušný ministr. Zdá se však, že v hnutí ANO to může být jinak. První místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek totiž v Poslanecké sněmovně prohlásil, že si sám vzal mandát k vyjednání lepších podmínek ve věci výběru mýta v ČR, ačkoli není ministrem dopravy. Poslankyně TOP 09 Helena Langšádlová má za to, že Faltýnkův postup v této věci byl absolutně nepřijatelný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Obrovský masakr na Novém Zélandu: Útočníci v mešitách pálili do muslimů. Desítky mrtvých. Drastické VIDEO z útoku
Novozélandské město Christchurch zažilo masakr. Na dvě zdejší mešity zaútočil jeden či více útočníků. Při střelbě ve dvou mešitách zemřely desítky lidí. Premiérka Jacinda Ardernová uvedla, že obětí je minimálně čtyřicet a dalších pět desítek lidí utrpělo zranění. Policie zadržela tři muže a jednu ženu, pravděpodobně šlo o dobře připravenou akci, informovala Česká televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Co ty stadiony pro Sáblíkovou, co ty dálnice... Přestřelka mezi Babišem a Fialou, která v ČT dlouho nebyla. Hodinu a živě
Před kamerami České televize se střetli premiér Andrej Babiš (ANO) a předseda nejsilnější opoziční strany ODS Petr Fiala. Svedli boj o živnostníky. Babiš Fialovi vyčítal, že ODS byla v Parlamentu ČR mnoho let a neudělala pro živnostníky nic. „My jsme tam není ani rok v té koaliční vládě,“ poznamenal svou svéráznou češtinou. Pro živnostníky toho prý udělal ještě mnohem víc. A Fiala se neudržel...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Šídlo, na co si to hraješ, odkud jsi bral prachy? Plátek Respekt? Plná huba lidských práv a mezinárodní teroristka Albrightová. Radní Rozhlasu Kňourek ostře jak nikdy
ParlamentníListy.cz požádaly znovuzvoleného člena Rady ČRo o komentář ke dvěma útokům, které směřovaly proti jeho osobě. Ten první byl ještě před volbou a postaral se o něj zaměstnanec Seznamu Šídlo, druhý vyšel z kdysi vlivného Respektu. Kňourkovu reakci necenzurujeme, jako to v minulosti udělal právě zmíněný časopis.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
David Rath: Sedm hříchů bruselských byrokratů
Ve volbách do Evropského parlamentu si Česká Suverenita vytýčila následující programové priority. Chceme zpět naši suverenitu - bojujeme proti sedmi hříchům bruselské byrokracie, které jsou:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Na II. Evropské hry v Bělorusku výjimečně bez víza
Evropské hry 2019 se budou konat v běloruském Minsku ve dnech 21. až 30. června 2019. Zahraničním fanouškům, kteří se zúčastní II. Evropských her, bude po splnění níže uvedených podmínek umožněn v termínu od 10. června do 10. července 2019 bezvízový vstup na území Běloruské republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Národní socialisté: O svobodu je nutno stále bojovat
Stanovisko k 80. výročí 15. března 1939
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Velmi solidní začátek letošního roku
Silný růst maloobchodu na začátku letošního roku lze v první řadě opět připsat především velmi pozitivní situaci na pracovním trhu s velmi vysokou zaměstnaností a rychlým růstem mezd. Otázkou je, zda nás stejně rychlý růst maloobchodních tržeb čeká i letos či zda dojde k určitému zpomalení. Druhá varianta je o něco pravděpodobnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
MŠMT: Studenti budou moci na stáž do Evropské jižní observatoře
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR (MŠMT) a Evropská jižní observatoř (ESO) uzavřely dohodu, která zakládá program školících stáží pro české studenty a mladé vědce a inženýry na zařízeních ESO v Německu a v Chile.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Úvahy okolo Klause: Střelí se ODS do hlavy?
Komentátor MF Dnes Miroslav Korecký se zapojil do debaty o poslanci ODS Václavu Klausovi mladším. Položil si otázku, zda strana najde odvahu spáchat sebevraždu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
SVS ruší většinu mimořádných opatření ve vztahu k africkému moru prasat
Státní veterinární správa (SVS) zrušila ve vztahu k africkému moru prasat (AMP) mimořádná veterinární opatření[1] (MVO) stanovující zamořenou oblast na Zlínsku a také tzv. oblast s intenzivním odlovem. V souvislosti s tím přestávají platit mimořádná veterinární opatření vyhlášená pro tato území ve vztahu k AMP. V souvislosti s tím je ukončeno mimo jiné vyplácení zástřelného za ulovená divoká prasata. Lidé v zamořené oblasti si budou moci v případě zájmu opět pořídit domácí prasata na výkrm, ta však musí pocházet z registrovaných chovů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Česká republika si dnes připomene 80. výročí okupace nacistickým Německem
Česká republika si dnes připomíná 80. výročí okupace nacistickým Německem. Den poté byl vyhlášen protektorát Čechy a Morava, který se stal podle výnosu nacistického vůdce Adolfa Hitlera součástí německé Třetí říše. Začalo jedno z nejtemnějších období české historie - pronásledování Židů, zatýkání a popravy skutečných i domnělých odpůrců režimu, uzavření vysokých škol či nucené práce obyvatel protektorátu pro Říši.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Jízda vpravo nebyla nápadem okupantů, připravovala se již dříve
Jedna z prvních velkých změn každodenního života, která se po německé okupaci z 15. března 1939 dotkla všech občanů vyhlášeného Protektorátu Čech a Morava, byla nařízená změna směru jízdy. Na jízdu vpravo, tedy na straně, kterou už v té době používala velká část Evropy, si lidé museli zvyknout rychle, ovšem nebyla velkým překvapením, protože ji chystala již první republika. Výnos vrchního velitele německé armády Waltera von Brauchitsche začal platit 17. března 1939. Jen Praha tehdy dostala devítidenní odklad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Hejtman Jiří Štěpán vystoupí na Evropském summitu regionů a měst
Rumunská Bukurešť je 14. a 15. března dějištěm Evropského summitu regionů a měst. Královéhradecký kraj zde reprezentuje hejtman Jiří Štěpán, který vystoupí coby prezentující v jedné z debat o tom, co očekávají mladí regionální lídři od Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Sněmovna by dnes mohla rozhodnout o zdanění církevních restitucí
Sněmovna by dnes mohla rozhodnout o zdanění peněžitých náhrad, které dostávají církve od státu za majetek nevydaný v restitucích. Ve druhém čtení by se poslanci měli zabývat zaváděním elektronické neschopenky, případně rozšířením okruhu zdravotně postižených lidí, kteří mají nárok na dotaci na takzvané zvláštní pomůcky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Johnová: Praha jako první v republice zajistí paliativní péči mentálně postiženým
Vedení hlavního města chce zařízení poskytující pobytové služby navrátit zpět na území Prahy. Řada z nich se totiž nachází mimo město, přestože v nich žijí Pražané. Příkladem dobré praxe je Domov pro osoby se zdravotním postižením Sulická, který město zřizuje. Tento domov se nachází přímo v Praze a jedná se o jedno z modernějších zařízení, jehož část se nyní rekonstruuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 06:35, zobrazit podobné
ANO vylučovalo. Zadržení brněnští komunálníci už nejsou členy hnutí
Předsednictvo ANO vyloučilo z hnutí brněnské politiky Jiřího Švachulu a Petra Liškutina, kteří jsou ve vazbě kvůli obvinění z korupce na radnici městské části Brno-střed. Vedení hnutí o tom rozhodlo na dnešním jednání ve Sněmovně. Novinářům to po jednání řekl jeden z místopředsedů hnutí a bývalý brněnský primátor, Petr Vokřál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Senátor Kos: Piráti v Praze 11 se začínají zpronevěřovat volebnímu programu
Výběrová řízení na ředitele škol byl jeden ze základních kamenů pirátského programu v oblasti školství. Radní Ujhelyiová se však rozhodla řízení nevypisovat. Rozmyslela si to.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Lidovci přišli s vlastím nápadem, jak urychlit stavební řízení. Za průtahy by padaly pokuty
Za nedodržení lhůt při stavebním řízení by měly být zavedeny pokuty. Lhůty by se měly navíc zavést i při odvolacím řízení. Na tiskové konferenci to dnes uvedl místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka. Nový stavební zákon, jehož věcný záměr představilo ministerstvo pro místní rozvoj (MMR), podle lidovců nahrává korupci a stavební řízení neurychlí. MMR takové tvrzení odmítá. Jeho konkrétní vyjádření ČTK shání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Řeknu sprosté slovo! Zeman u Soukupa zase mluvil o Pussy Riot
Jako každý čtvrtek patřilo večerní vysílání TV Barrandov rozhovoru s prezidentem Milošem Zemanem. Moderátor Jaromír Soukup s ním v pořadu Týden s prezidentem otevřel diskusi nad řadou aktuálních a ožehavých témat hýbajících nejen českou společností. Došlo na lži bývalého předsedy Nejvyššího správního soudu (NSS) Josefa Baxy, bezpečnostní hrozby v podobě Číny a Ruska, skandály českých politiků a Zemanovy úspěchy či neúspěchy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Vedení ODS se bude zabývat postoji Klause mladšího
Vedení ODS se bude v sobotu odpoledne zabývat výzvou poslaneckého klubu Václavu Klausovi mladšímu, aby frakci kvůli ideovým neshodám opustil. Klaus výzvu nevyslyšel. Zasedání výkonné rady nejsilnější opoziční strany se uskuteční hned po dlouhodobě plánované programové konferenci občanských demokratů v Praze. Mezi její pravomoci patří i vylučování členů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Pár dnů bez nákupů nám nijak neuškodí
Komentář na facebookovém profilu k rozhodnutí Ústavního soudu o uzavření velkých obchodů během některých svátků
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Vlastenectví a příprava k obraně státu. Jiří Čunek nastínil vizi pro mladou generaci
ROZHOVOR Důležitější než Severoatlantická aliance je příprava mladých mužů k obraně státu. Jiří Čunek, lidovecký senátor a zlínský hejtman, tvrdí, že krátká, několikaměsíční vojenská služba vytváří nejlepší podmínky pro jeho bezpečnost. Současně upozornil na úniky z policejních odposlechů, které lze lehce zneužít pro konkrétní stranu, a navíc svědčí o nedůvěryhodné policii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Mrázek: Ještě jednou Vodička
Tak mi ukázali v televizi další důvod útoku na předsedu Českého svazu bojovníků za svobodu. Na setkání v Ležácích si vloni dovolil prohlásit, že v této zemi nechceme imigranty, což je prý velmi politická záležitost a svaz je ze své podstaty spolkem nepolitickým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
VIDEO Klima je v pr*eli! skandovaly davy dětí „za školou". Daly Babišovi ultimátum
REPORTÁŽ Až dva tisíce středoškoláků se dle odhadů pořadatelů akce z iniciativy Fridays for Future zúčastnilo manifestace a studentské stávky za lepší klima a proti globálnímu znečišťování. Redakce ParlamentníchListů.cz přináší reportáž přímo z akce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: České srdce Germánie
„Po tisíc let náležely k životnímu prostoru německého národa česko-moravské země. Násilí a nerozum vytrhly je svévolně z jejich starého historického okolí a posléze jejich zapojením do umělého útvaru Česko-Slovenska vytvořily ohnisko stálého neklidu. Od roku k roku zvětšovalo se nebezpečí, že z tohoto prostoru – jako již jednou v minulosti – vyjde nové nesmírné ohrožení evropského míru. Neboť česko-slovenskému státu a jeho držitelům moci se nepodařilo organizovati rozumně soužití národních skupin v něm svémocně spojených, a tím probuditi a zachovati zájem všech zúčastněných na udržení jejich společného státu. Tím však prokázal svou vnitřní neschopnost k životu, a propadl proto nyní také skutečnému rozkladu.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
ČR by byla vstřícná k britské žádosti o odklad brexitu
Česká republika by zaujala vstřícný postoj, pokud by Británie požádala o odklad svého odchodu z Evropské unie. Po jednání s rumunskou premiérkou Vioricou Dancilaovou, jejíž země nyní EU předsedá, to řekl premiér Andrej Babiš. Za nejlepší scénář vývoje označil, kdyby si Británie svůj odchod rozmyslela. Dancilaová uvedla, že rumunské předsednictví je připraveno na všechny scénáře. Preferovala by spořádaný brexit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Policisté rozbili mezinárodní organizovanou skupinu převaděčů
Policisté odboru obchodu s lidmi a nelegální migrace Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ), v úzké spolupráci s policisty Národní jednoty boje proti nelegální migraci Slovenské republiky, Státní hraniční stráže Ukrajiny a Hraniční stráže Polské republiky, rozbili tento týden při mezinárodní operaci „LONG WAY“ organizovanou skupinu, která se měla zabývat „převaděčstvím“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Systém je špatně připravený a že v současné době je rizikem jej spouštět
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 15. března 2019 k zákonu o sociálním zabezpečení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Zahráváme si se zdravím pacientů
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 15. března 2019 k zákonu o sociálním zabezpečení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Juříček (ANO): Prosím vás o trošku moudrosti a nikoliv ideologie
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 15. března 2019 k zákonu o sociálním zabezpečení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Vedení přijalo do SPD usvědčeného rasistu, tvrdí poslanec Volný. Ze strany vystupuje
Politikovi, který odmítá islám a Václava Havla přirovnal k vlastizrádci, vadí, že byl mezi členy hnutí SPD přijat údajný rasista.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 15.3.2019 v 16:36, zobrazit podobné
E-neschopenky možná budou částečně povinné už od července
Projekt elektronické neschopenky možná bude pro lékaře částečně povinný už od letošního července. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) chce, aby lékaři museli od poloviny roku hlásit pracovní neschopnost zaměstnanců výhradně elektronicky okresním správám sociálního zabezpečení. Podpořilo to i ANO vzhledem k tomu, že ke stejnému datu bude zrušena karenční doba. Opozice v čele s ODS to dnes odmítla s tím, že uspíšení je nepřipravené, a tudíž nepřijatelné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): To jsme asi každý sledovali úplně jinou diskusi
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 15. března 2019 k zákonu o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Obsah návrhu zákona je v současné době již překonaný
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 15. března 2019 k zákonu o sociálním zabezpečení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Analytik hodnotí demonstraci za záchranu klimatu: Tisíce zfanatizovaných dětí v ulicích
Studenti z různých zemí po celém světě se rozhodli právě 15. března upozornit politiky, že je třeba konečně se vážně zabývat stavem klimatu. Mladým lidem se zdá, že politici rozhodně nedělají dost pro to, aby planetu ochránili. Zbrojní analytik Jaroslav Štefec poznamenal, že mu dnešní protest připomíná dětskou křížovou výpravu proti muslimům z roku 1212.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Mezi oběťmi útoku na Zélandu nejsou žádní Češi, hlásí Petříčkovo ministerstvo
Mezi oběťmi dnešního teroristického útoku v mešitách v novozélandském městě Christchurch nejsou podle informací ministerstva zahraničí žádní čeští občané.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Juránek (KDU-ČSL): Opatření nezabrání mávnutím kouzelného proutku šíření kůrovce
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 15. března 2019 k lesnímu zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Není fér vůči obcím a městům, aby je při rozsáhlé kalamitní těžbě nepodpořil stát
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 15. března 2019 k lesnímu zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
O něm bez něj: ODS bude jednat o Klausovi, ale nepozve ho
Vedení ODS nepozvalo Václava Klause mladšího na sobotní zasedání výkonné rady, která bude posuzovat výzvu k jeho odchodu z poslaneckého klubu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: S ohledem na naléhavost je třeba odstranit nejpalčivější problémy
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 15. března 2019 k lesnímu zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Kott (ANO): Úprava zákona se neobejde bez určitého vlivu na státní rozpočet
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 15. března 2019 k lesnímu zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Slabý, leč nadějný lednový průmysl
Lednová čísla z tuzemského průmyslu nevyznívají příliš optimisticky. Výroba se snížila jak meziměsíčně (-1,3 %), tak meziročně (-1,1 %) a reagovala na dříve slábnoucí příliv nových zakázek. Ostatně něco takového už naznačovaly několik měsíců za sebou i indexy nákupních manažerů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jsi feministka, aktivistka, potřebuješ se zviditelnit... Exministryně Kovářová tvrdě nastoupila na německou spisovatelku. Tohle hlásá o dětech
Německá autorka Verena Brunschweigerová šokuje svými výroky o tom, co nejvíce škodí životnímu prostředí. Jsou to prý děti. „Jedno malé miminko vypustí až padesát tun oxidu uhličitého,“ píše ve své knize „Kinderfrei statt kinderlos“ (Osvobození od dětí namísto bezdětnosti). A bývalá ministryně spravedlnosti a prezidentka Unie rodinných advokátů Daniela Kovářová bije na poplach. Ve svém komentáři pro Lidové noviny se do německé autorky pořádně obula.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Obchodníci zdražují a jejich tržby rostou
Maloobchodní tržby v lednu meziročně vzrostly o 4,7 procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Není možné při úvahách o budoucnosti zavírat oči před přítomností
Komentář na facebookovém profilu k řešení důchodu budoucích generací
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra