Oficiální zpravodajská média

Před odstraňováním Klause se Fiala pustil do Babiše. Chce rozdávat lidem „místo ryb udice“
Předseda ODS Petr Fiala se na dnešní programové konferenci občanských demokratů v Praze vymezil vůči vládě Andreje Babiše (ANO) i vůči straníkům, kteří by zpochybňovali například západní orientaci Česka. Kabinet nazval vládou marketingu a planých řečí a premiéra, ač ho přímo nejmenoval, přirovnal k baronu Prášilovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Jak dopadnou prezidentské volby na Slovensku?
Strana SMĚR, zdá se, udělala strategickou chybu při výběru svého nominanta na funkci slovenského prezidenta. Maroš Šefčovič je formálně nezávislým kandidátem, ale všichni chápou, že se jedná o exponenta strany SMER.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Cena za nejlepší výzkumné práce ČNB v roce 2018
Bankovní rada České národní banky rozhodla o udělení letošní ceny za ekonomický výzkum dvěma pracím. Cena je každoročně udělována nejlepším z výzkumných publikací v oblasti finanční stability a měnové politiky, které ČNB vydala v předchozím roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Rusofilní prasata? Ten Fischer by odpůrce křižoval. A vzpomínky lidí, kteří jej zažili jako šéfa
Senátor Pavel Fischer se obul do poslance ODS Václava Klause mladšího za to, že plán francouzského prezidenta Emmanuela Macrona přirovnal k Mein Kampfu Adolfa Hitlera, k plánu muže, který rozpoutal druhou světovou válku a zapříčinil smrt desítek milionů lidí. Fischer považuje tato Klausova slova za absolutně nepřijatelná. Bývalý hradní právník Pavel Hasenkopf se Klause zastal. O Fischerovi prý slyšel mnohé, když ještě pracoval na Hradě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jak jel Hácha do Berlína... Tajné služby věděly přesně, že se chystá okupace, prozradil historik na ČT
Před 80 lety přijeli Němci a začala okupace. V Interview ČT24 o historii hovořil Jan Rychlík. „O tom, že okupace bude, se vědělo naprosto přesně. Byli o tom tajně vyrozuměni zpravodajští důstojníci,“ zmínil mimo jiné Rychlík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Milá ODS, Klausovi věříme více než Fialovi, vzkazují lidé. Předseda prý ale na průzkumy nedá
Vedení ODS dnes bude rozhodovat o dalším osudu svého poslance Václava Klause mladšího. Poté, co přirovnal přijímání evropských směrnic českým parlamentem k posílání Židů na smrt za druhé světové války, ho jeho kolegové vyzvali, aby poslanecký klub opustil. Klaus to však odmítl. Ve hře tak je vyhazov Klause ze strany. Avšak sobotní MF Dnes přináší průzkum, který ukazuje, že si občanští demokraté mohou notně uškodit, pokud Klause vyženou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Já účtenku nechci, odmítl kontrolor z finančáku. Když mu ji servírka nevnutila, začal sepisovat protokol o pokutě
Vybírat od podnikatelů pokuty za každou cenu, tak někteří podnikatelé označují podivné kontroly EET. Server Forum24.cz přináší svědectví majitelky kavárny o provokativním chování kontrolorů z finančního úřadu. „Kontrolor řekl, že nechce účtenku. Potom vystavil pokutu,“ stěžuje si podnikatelka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Václav Klaus ml. nebyl loajální ke mně a hlavně k programu ODS
Komentář na facebookovém profilu k vyloučení Václava Klause mladšího z ODS
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Vedení ODS vyloučilo ze strany poslance Václava Klause mladšího
Vedení ODS vyloučilo ze strany poslance Václava Klause mladšího. Novinářům to po dnešním zasedání výkonné rady oznámil předseda občanských demokratů Petr Fiala, podle něhož bylo rozhodnutí jednomyslné. Klaus se s ODS podle stranických špiček už déle názorově rozchází. Na zasedání výkonné rady pozván nebyl. V reakci na vyloučení Klaus sdělil, že se bude snažit nabízet vize a pozitivní program a slíbil, že názory nezmění. K ODS se už vyjadřovat nechce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Výkonná rada ODS vyloučila Václava Klause ml.
Výkonná rada ODS na dnešním jednání jednomyslně rozhodla o vyloučení Václava Klause mladšího.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
DIAMO: Začala jednání s dalšími možnými odběrateli upravených kalů z ostravských lagun
Dne 6. března 2019 se v sídle odštěpného závodu ODRA státního podniku DIAMO v Ostravě uskutečnil mimořádný kontrolní den k postupu prací na odstranění tzv. nadbilančních kalů z lagun po chemičce OSTRAMO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Maláčová má problém. Její velký nápad na srovnání důchodů je nejspíš protiústavní
Opatření v důchodovém systému, která Ministerstvo práce a sociálních věcí navrhuje ke srovnání rozdílů v penzích žen a mužů, by nejspíš byla v rozporu s Ústavou a s pravidly rovného zacházení. Pravděpodobně by se po přijetí musela následně zase rušit. Resort to uvedl ve své analýze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jak funguje „svoboda“ na Bakalově Aktuálně? Ctihodný novinář udělal několik velmi smutných zkušeností
Zkušený publicista Václav Žák, signatář Charty, kroutí hlavou nad tím, jak dnes může vypadat svobodná diskuse. Klade si otázku, zda jsme stáli o něco takového, když jsme v roce 1989 volali po svobodě slova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Máte čtrnáct dní! Jsou nás tisíce a nic nás nezastaví, hrozí stávkující středoškoláci politikům. Podpora jim přišla i z ODS
Tisíce studentů se včera v Česku zapojily do celosvětové stávky za důslednější ochranu klimatu a snižování emisí. Prahou prošlo více než dva tisíce středoškoláků, podobné akce se konaly v Liberci, Brně, Plzni, Českých Budějovicích, Karlových Varech, Rakovníku či Pelhřimově. Studenti chtějí, aby politici začali o ochraně klimatu jednat, jinak budou stávky pokračovat. Poslanecká sněmovna v souvislosti s akcí rozhodla, že se bude ochranou klimatu zabývat. Celosvětově se uskutečnilo více než 2000 protestů ve 123 zemích. A jak říká serveru Aktuálně.cz jedna ze studentek, politici dostali vskutku dva týdny na reakci. „Jít pouze na stávku nic nezmění,“ uvedla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Petříčkovo ministerstvo se vyjádřilo k výročí referenda na Krymu: Stále jej považujeme za součást Ukrajiny
Je tomu pět let, co v kontroverzním referendu schválili obyvatelé ukrajinského Krymu připojení území k Rusku. „Stalo se tak v rozporu s mezinárodním právem,“ připomíná Ministerstvo zahraničních věcí ČR ve svém sobotním prohlášení k tomuto výročí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Udice nebo ryby?
Komentář předsedy KSČM Vojtěcha Filipa k vyloučení Václava Klause mladšího z ODS
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Klaus ml.: Profesora Fialu bych nikdy z ODS nevyloučil
Stanovisko k vyloučení z ODS na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
První reakce vyloučeného Václava Klause: Já bych se profesora Fialy nikdy nebál
Nyní již bývalý člen ODS Václav Klaus mladší se vyjádřil k dnešnímu kroku výkonné rady ODS, která jej s okamžitou platností vyloučila z Občanské demokratické strany. Klaus mladší tak přestává být i členem poslaneckého klubu ODS. On sám, jak říká, kdyby byl předsedou strany, Petra Fialu by jako řadového poslance nevyloučil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
ODS už s Klausem nepočítá. Školský program místo něj představoval místopředseda Baxa
Opoziční ODS se chce vrátit ke dvěma sazbám daně z přidané hodnoty místo nynějších tří, tj. 21 procent, 15 procent a 10 procent. Chce také umožnit lidem, aby posílali procentní bod ze sociálních odvodů na důchody svých rodičů nebo na zdravotní a sociální služby. Programové cíle představili občanští demokraté na dnešní konferenci v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Richterová (Piráti): Sloučení dávek na bydlení neřeší příčiny a nezavádí systémovou změnu
Piráti zaslali své připomínky k záměru na sloučení dávek na bydlení, který představila ministryně práce a sociálních věcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
SŽDC a město Nymburk budou společně řešit rekonstrukci tamní výpravní budovy
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) a město Nymburk budou postupovat společně při řešení rekonstrukce výpravní budovy na tamním hlavním nádraží. Zástupci obou stran se na tom dohodli na společném jednání na začátku března.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Zastavte tu stoku, žádal Kalousek. Hamáček chce nekompromisně jít po všech, kteří na internetu schvalovali útok na mešitu
Česká policie v souvislosti s pátečním teroristickým útokem v mešitách na Novém Zélandu prověřuje, zda se někteří lidé především na internetu a sociálních sítích dopustili schvalování tohoto trestného činu. Všechny aktivity, které by se daly vykládat jako schvalování trestného činu, policie pečlivě prověřuje a zajišťuje důkazy pro případné trestní řízení, uvedl dnes na twitteru ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Zemánek (ČSSD): Teze k situaci ve stavebnictví – luhy
"Z českých luhů do háje", stejnojmenná knížečka, kde autor Vladimír Fux rozjímá nad současným stavem naší mateřštiny, mne při pohledu z okna na Slavníkovské hradiště vybídla napsat pár řádek ke stavu našich luhů a hájů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš s Okamurou dostali ocenění jako králové nesmyslů. Není to vtip
Český klub skeptiků Sisyfos již tradičně udílel cenu Bludný Balvan za šíření největších vědeckých nesmyslů. Mezi držiteli ceny za rok 2018 najdeme předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) a předsedu hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamuru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Politici na názory lidí kašlou, a teď budou poslouchat šestnáctiletou autistku? Petr Robejšek ví proč
Politolog Petr Robejšek opět dospěl k závěru, že politici kašlou na názory obyčejných lidí a podle nich je politika činnost, kterou mohou provozovat toliko vyvolení lidé. Jednou z takových vyvolených by se mohla stát i mladá švédská studentka, která stála na počátku demonstrací na záchranu klimatu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Z čeho bude Česko financovat dopravní stavby? Možností je hned několik
Výstavba dopravní infrastruktury rozhodně nepatří mezi levné záležitosti. Současná doba je z pohledu financování naprosto ojedinělá a je pravděpodobné, že podobná situace v dohledné době jen tak nenastane. Teď je tak správný čas se začít ptát i na klíčové otázky a hledat odpovědi, bez kterých se jednoduše neobejdeme. Mám ale dobrou zprávu. Rozhodně neztrácíme čas a hledáme řešení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Pražští lidovci vyměnili po šesti letech předsedu
Předsedou pražské KDU-ČSL se stal učitel a zastupitel Prahy 5 Vít Šolle, dnes ho zvolili spolustraníci na pražské krajské konferenci. Po šesti letech v čele končí Jan Wolf, který funkci neobhajoval a byl nově zvolen místopředsedou. Spolu s ním se místopředsedy stali Jan Martínek, Daria Křivánková a Pavla Tůmová. ČTK to sdělila pražská městská tajemnice KDU-ČSL Miroslava Mencová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Prezidentští kandidáti - Bruselský byrokrat, tatranský Trautenberk a Johanka z Arku
Jako sonda Galileo při letu k Jupiteru vystřelila v průzkumech veřejného mínění mezi prezidentskými kandidáty na Slovensku právnička Zuzana Čaputová. V médiích na Slovensku i jinde je vykreslována jako moderní žena hájící zájmy a starosti obyčejných lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Univerzita Karlova organizuje veřejnou diskuzi na téma "Demokracie v EU – Volby do Evropského parlamentu"
Univerzita Karlova považuje za velmi důležité vyjadřovat se k zásadním společenským otázkám, k aktuálnímu společenskému dění, které se úzce dotýká života České republiky i jejího budoucího vývoje. Proto v souvislosti s blížícími se volbami do Evropského parlamentu pořádá v rámci projektu „Cesty ke svobodě“ veřejnou diskuzi se studenty a akademickou obcí na téma „Demokracie v EU – volby do Evropského parlamentu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Analytik Štefec, bývalý poradce ministrů: Členství v NATO nám nyní nepřínáší vůbec nic. Glorifikovaného generála Pavla už lidé vnímají jako šaška
ROZHOVOR „Většina zemí Varšavské smlouvy, které vstoupily do Severoatlantické aliance, nemá armádu. Spousta z nich o ni přišla a přišla o vojenské schopnosti,“ upozorňuje vojenský analytik Jaroslav Štefec. Podle něj členství v NATO nepřináší České republice vůbec nic, dokonce ani záruku pomoci v případě napadení. Štefec prohlásil, že účast na misích je v podstatě v rozporu se Severoatlantickou smlouvou. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také varoval před rušením dodávek ruského plynu, protože ten americký bude nakonec až pětkrát dražší. A totéž prý platí i o nákupu amerických vrtulníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Výzva zastupitelům města Varnsdorf ke kauze Radary
My, níže podepsaní, žádáme Vás, zastupitele města Varnsdorfu, abyste byli aktivní v odmítání nezákonného jednání ze strany vedení města v souvislosti s provozováním radarů na území Varnsdorfu a Studánky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Žluté vesty se s tím tuto sobotu nepáraly. Dokonce zapálily banku
Vřavy ve Francii stále neutichají. I dnes bylo živo v Paříži, kde demonstranti z hnutí žlutých vest zapálili banku a rabovali obchody. „Přišli jen rozbíjet,“ říká ministr vnitra Christophe Castaner na adresu radikálů. O situaci informoval server Lidovky. cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy informovalo Kunovice o připravované protipovodňové ochraně
Bezmála 1400 obyvatel a majetek v hodnotě téměř 400 mil. Kč bude chránit nová protipovodňová ochrana Kunovic. Zástupci Povodí Moravy, s. p. včera informovali obyvatele města o průběhu výstavby protipovodňových opatření na Olšavě na schůzce v kulturním zařízení Pálenice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Francouzský filozof, který sepsal manifest burcující Evropany: Česko má s Evropou milostný vztah. Vedeme bitvu a vy jste bitevní pole ruských fake news
Speciální Interview ČT24 odvysílala dnes Česká televize. Zpravodaj Jan Šmíd pohovořil s autorem manifestu burcujícím proti nebezpečím nacionalismu a populismu v Evropě, jímž je Bernard-Henri Lévy. Ten navštíví v rámci turné s manifestem i Českou republiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Českobudějovickou TOP 09 dál povede Oldřich Souček
Místní organizace TOP 09 České Budějovice si na sněmu zvolila nové vedení. Post předsedy obhájil Oldřich Souček, který místní organizaci vedl posledních pět měsíců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
ODS zrušila hlasování, které zvolilo do funkce Ivana Langera. Bylo tam procedurální pochybení, vysvětlil Kupka
Nejen poslanec ODS Václav Klaus, od dnes již tedy bývalý člen strany, se dostal na paškál dnešního jednání výkonné rady občanských demokratů. Z funkce na úrovni kraje jde z kola ven Ivan Langer. Vedení strany totiž anulovalo nedávné rozhodnutí buňky v Olomouci, Langer se tak stává zpět jen řadovým členem. Píše o tom server Respekt.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
ČOI: Každá druhá kontrola v bazaru či zastavárně odhalila porušení zákona
Česká obchodní inspekce v průběhu celého roku 2018 kontrolovala dodržování zákonů v bazarech a zastavárnách. Celkem ČOI provedla 433 kontrol a porušení právních předpisů zjistila u 220 z nich, což je více než v 50 % případů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ředitel Bacík představil práci SUZ MV na Podvýboru pro migraci a azylovou politiku PS PČR
Ředitel Správy uprchlických zařízení MV Pavel Bacík se dne 14. března zúčastnil na pozvání předsedkyně Podvýboru pro migraci a azylovou politiku Heleny Langšádlové pravidelné schůze podvýboru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Znechucený Stanislav Křeček. Odpůrci začali do kampaně tahat jeho věk
Někdejší poslanec ČSSD Stanislav Křeček by mohl nadále zůstat zástupcem ombudsmana. Ve středu o tom rozhodli poslanci v prvním kole tajné volby. Jeho radost mu ale pěkně kazí komentátoři a novináři, který ho v rámci probíhajících voleb označuji za „osmdesátiletého Křečka“, zatímco o věku ostatních kandidátů mlčí. „Nehlásím se na olympiádu, jsem dotčen za stovky seniorů,“ píše ve svém blogu na serveru Aktuálně.cz a poukazuje na diskriminaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
U Pavla Šafra se jásá: No konečně. ODS ukázala, že není žádná proruská parta
Za dobrou věc pro ODS považuje vyhazov poslance Václava Klause mladšího komentátor Štěpán Malát na serveru Forum24.cz. Podle něj jsou to body pro současného předsedu ODS Petra Fialu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ivo Fencl: Ani v Protektorátu Češi neztráceli humor
Je to osmdesát let, co českou kotlinu takříkajíc pozřelo Německo. Stalo se tak 16. března 1939 ustavením Protektorátu Čechy a Morava, který však lidová tvořivost brzy překřtila na „protentokrát“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
SVS: Naprostou většinu problematické zásilky polského drůbežího masa se podařilo zachytit
Státní veterinární správa (SVS) zjistila, že mražená kuřecí stehna z Polska jsou kontaminovaná salmonelami. Od polských úřadů dostala prostřednictvím RASFF (systém rychlého varování) informace, že drůbeží maso stejných šarží jako předchozí problematická zásilka bylo dodáno i dalším českým příjemcům. Celkové množství činí téměř 4 tuny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Hovoří poslanec Volný, který opustil SPD: Okamurovi protektoři přitáhli do strany dlouholeté sociální demokraty, a když jsme je varovali...
ROZHOVOR Poslanec Lubomír Volný končí v hnutí Svoboda a přímá demokracie. Příslovečnou poslední kapkou podle jeho slov bylo přijetí do řad hnutí Milana Kuchára, před kterým dlouho varoval. Tvrdí však, že předsednictvo systematicky pracuje na tom, aby rozbilo vlastenecká hnutí po celé republice. Pro ParlamentníListy.cz také řekl, že hnutí SPD, do jakého vstoupil, v němž pracoval, a za které kandidoval, již neexistuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
ODS: Představujeme programová východiska, se kterými vrátíme ČR mezi nejúspěšnější země světa
Občanští demokraté v sobotu představili základní body, ze kterých bude vycházet programová politika ODS v následujících letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Předseda ÚOHS je přesvědčen, že vyšetřování potvrdí zákonný průběh všech správních řízení
V minulém týdnu se stal Úřad pro ochranu hospodářské soutěže jedním z cílů policejního zásahu, jehož důvodem bylo mimo jiné údajné ovlivňování přezkumu veřejné zakázky na systém elektronického mýtného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Otys (TOP 09): 20 let v bezpečí
Můžeme zaslouženě slavit 20 let od našeho vstupu do Severoatlantické aliance neboli NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Topol všechno posere, Nečas se choval jako prase. A Fiala, to je hrobař pravice. Zakládající člen bilancuje působení ODS, kterou prý dnešek dorazí
Z chování vedení ODS vůči Václavu Klausovi kouká účelovost jako péro z gauče. Tak to vidí Petr Štěpánek, kdysi zakládající člen Občanské demokratické strany. A myslí si, že zatímco Klaus otec ODS založil, příběh jeho syna bude u jejího konce. Po jeho předpokládaném vyloučení už bude podle něj zřejmé, že ti „šediví ubožáci“, kteří se zmocnili tradiční politické značky, nemají s jejími tradicemi společného vůbec nic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Český hydrometeorologický ústav: Předběžná zpráva - Sucho 2018
Český hydrometeorologický ústav vydává předběžnou zprávu s hodnocením stavu sucha a jeho vývoje v průběhu roku 2018. Sucho se projevilo ve všech svých aspektech a zpráva v níže uvedených kapitolách popisuje podmínky, stavy a dopady na měřené oblasti. Finální vyhodnocení všech aspektů sucha bude provedeno v aktualizaci zprávy s předpokládaným termínem dokončení v červnu 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Česká republika musí být v EU více slyšet
Lídr ODS pro volby do Evropského parlamentu a zároveň tzv. spitzenkandidát celé frakce ECR Jan Zahradil mluvil na programové konferenci ODS o nutnosti více a hlasitěji prosazovat zájmy České republiky v EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Miroslav Červenka: A znovu Václav Klaus
Záleží jen na něm, zda má dostatek politického citu, chuti a odvahy pokusit se podobně jako kdysi jeho otec sjednotit všechny „bloudící pravicové kmeny“ a především, zda je toho schopen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Evropská unie nedokáže lidem říci, co všechno pro ně dělá dobrého. Pirátka Gregorová to v EP chce změnit
ROZHOVOR „Chci se zaměřit hlavně na to, aby měli lidé jednoduše dostupné informace o práci europoslanců a celkově o činnosti EU jako celku,“ říká Markéta Gregorová, která je dvojkou Pirátů pro květnové eurovolby. Další prioritou Gregorové bude zbraňová legislativa ve vztahu k vývozu zbraní nebo k současnému trendu jejich omezování. „Nejsem odpůrce zbraní,“ říká mladá politička, která české zbraňové zákony považuje za jedny z nejkvalitnějších v Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Charanzová (ANO): Vysíláme tým lidí, kteří se v Bruselu neztratí
Výbor hnutí ANO schválil kandidátní listinu k volbám do Evropského parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
PMS kontroluje také výkon alternativního trestu zákazu vstupu
S účinností od 1. ledna 2010 zavedl trestní zákoník nový alternativní trest – zákaz vstupu na sportovní, kulturní a jiné společenské akce. Na dodržování výkonu trestu dohlíží Probační a mediační služba, která informuje soud o průběhu trestu zákazu vstupu prostřednictvím zpráv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Šafrovo fórum má informace ze zákulisí ODS. Už prý mají Klause dost
O dalším působení Václava Klause mladšího v poslaneckém klubu ODS dnes jedná výkonná rada ODS; jde hlavně o jeho nemístná přirovnání a výroky, kterými prý stranu poškozuje. Sněmovní frakce ho v týdnu vyzvala, aby ji kvůli ideovým neshodám opustil. Klaus však výzvu nevyslyšel. Server Forum24.cz přinesl zákulisní informace z ODS, ze kterých usuzuje, že s Klausem mladším dnes s největší pravděpodobností skoncují. 
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Benešík (KDU-ČSL): K výročí vstoupení do NATO
Aliance se po letech pozornosti dělené mezi operace prováděné za hranicemi zemí a kolektivní obranou vrací zpět k důrazu na kolektivní obranu. To je pro nás, země střední a východní Evropy, velmi důležité. Hlavně kvůli tomu jsme před dvaceti lety do NATO vstupovali," řekl k dvacátému výročí přistoupení ČR k Severoatlantické smlouvě místopředseda KDU-ČSL Ondřej Benešík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
ODS: Česká republika je srdcem Evropy. Chceme být slyšet
„Jsme srdcem Evropy. Chceme být slyšet.“ S tímto heslem půjdou občanští demokraté do voleb do Evropského parlamentu v květnu letošního roku. ODS představila klíčový slogan kampaně na Programové konferenci v pražské La Fabrice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Národní muzeum: Objevte kouzlo trampingu
Pro všechny, kdo by rádi zažili trampské odpoledne, připravilo Národopisné muzeum Národního muzea akci s názvem Aspoň na víkend objev kouzlo trampingu, která probíhá v sobotu 16. března.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Jak vyrobit organizovanou zločineckou skupinu
Za trestné činy, spáchané v rámci působení organizované zločinecké skupiny, ukládají soudy citelně zvýšené tresty. Že se zločinci samovolně sdružují a organizují, je známo. Organizovanost zvyšuje nebezpečnost jejich jednání, proto je navýšení trestů důvodné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér se v Mladé Boleslavi zúčastní druhého kolokvia o budoucnosti automobilového průmyslu v Česku
Předseda vlády Andrej Babiš se v pondělí 18. března 2019 zúčastní pracovního setkání předních zástupců automobilového průmyslu a akademické obce. V Mladé Boleslavi se bude diskutovat o zachování ekonomické prosperity odvětví a o přínosech pro občany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Štěpánek: Zavřeme vám hubu, pane Voltaire!
Pokud si snad myslíte, že pod praporem vítězné liberální demokracie stále platí okřídlené Voltairovo: „Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu hájit vaše právo to říkat,“ hluboce se mýlíte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Klaus provokuje schválně, chce být za mučedníka, myslí si Jaroslav Kubera
Předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) serveru Novinky.cz sdělil, že poslanec občanských demokratů Václav Klaus mladší své kolegy schválně provokuje a čeká, až bude vypoklonkován ze strany. Chce se prý stát mučedníkem. Co si o Klausovi myslí sám Kubera? Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Jsme hlasem zdravého rozumu mezi dvěma extrémy
Předseda občanských demokratů přednesl projev na Programové konferenci věnované hlavním prioritám ODS na domácí politické scéně a volbám do Evropského parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Tak trochu jiný poslanec od Gazdíka: Přijetí v Bílém domě jako pocta? Spíš se začali zajímat o naše obří státní zakázky
ROZHOVOR „O poctě by se dalo hovořit, kdyby se ČR opět nestala zajímavou pro některé velmoci obřími státními zakázkami v oblasti vyzbrojování a dostavby jaderných elektráren,“ hodnotí schůzku Andreje Babiše s Donaldem Trumpem poslanec Petr Pávek (STAN). Podle dlouholetého starosty Jindřichovic pod Smrkem je dvacet let českého členství v NATO jedním z důležitých pilířů skutečnosti, že Česká republika patří mezi nejbezpečnější místa na světě. „Vnímám jedinou, do dnešního dne neobjasněnou situaci, na které jsme se v rámci NATO více či méně podíleli a která mi osobně vadila. Tou bylo rozbití bývalé Jugoslávie,“ dodal Pávek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Podivná logika generála Pavla
"Že jsme se v rámci aliance zúčastnili mnoha bojových a podpůrných misí, mělo za následek, že se naše armáda hodně přiblížila ke schopnostem nezbytným k reálné obraně státu, protože jinak než účastí ve skutečných konfliktech se to nacvičit nedá."
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Kremlík (Svobodní): Svět jde od klimatického žalu k vyhlášení klimatické nouze
V horkém létě 2018 se patnáctiletá švédská holčička rozhodla, že místo školy v pátek půjde demonstrovat před parlament. Proti tomu, že je jí teplo. Stala se miláčkem médií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Letiště Praha se změní. Podobu prostoru před novým Terminálem 2 přiblíží výstava
Až do 11. června mají cestující a návštěvníci Letiště Václava Havla Praha možnost zhlédnout výstavu návrhů na architektonické řešení nového veřejného prostoru před rozšířeným Terminálem 2, který zahrnuje dva nové parkovací domy, nový páteřní spojovací objekt a tzv. Plazu, tedy venkovní prostor před budoucím terminálem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Vozobule (TOP 09): Vítám, že se mladí lidé zajímají o budoucnost naší země
Zlepšení klimatu v Plzni je pro TOP 09 v Plzni jasnou prioritou. Studenty, kteří v pátek v Plzni pořádali středoškolskou stávku za klima v rámci tzv. Fridays of Future, o tom ujistil náměstek primátora pro dopravu a životní prostředí Michal Vozobule (TOP 09).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Náměstek ministra obrany se vrátil z Bílého domu a ohlásil: Vrtulníky koupíme od Američanů, ostatní mají smůlu
Náměstek ministra obrany Jakub Landovský v rozhovoru pro deník Právo oznámil, že je definitivně jasno. Po návštěvě v Bílém domě u prezienta Trumpa je údajně rozhodnuto, že vrtulníky pro českou armádu nakoupíme právě od USA. Vedle toho Landovský prozradil, jak špatné to jednu dobu bylo s řízením armády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Dotace na provoz sociálních služeb jsou nedostatečné
Na pátečním brífinku představili za poslanecký klub KDU-ČSL první místopředseda lidovců Marian Jurečka a poslanec Vít Kaňkovský návrh nového bodu jednání Sněmovny - týkající se podfinancování sociálních služeb. Poslanci se k tématu dostanou ve středu 27. března.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: Není výročí, jako výročí, ale je dobré si každé připomenout
Již řadu dnů je nám na ČT oznamováno, že letos připravila veřejnoprávní televize na svých programech pořad k osmdesátému výročí okupace naší země Německem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Stržínek (ANO): Hřbitov v Meziříčí má novou obřadní síň
Velkorysá stavba, která vyrostla na hřbitově ve Valašském Meziříčí, ukrývá novou obřadní síň. Svému účelu slouží od začátku února.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
České dráhy: Unikátní Stříbrný šíp letos slaví kulatiny
Jedinečný motorový vůz z muzejních sbírek Českých drah letos slaví kulatiny. Jeho výroba byla dokončena na začátku roku 1939, 17. února 1939 vykonal mezi Prahou a Kolínem technicko-policejní zkoušku, při které dosáhl rychlost 130 km/h a právě před 80 lety byl oficiálně představen veřejnosti a především tisku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
ODS chce dobýt Brusel s agenturou od Kisky. Vypomůže i rocker, který zběhl od Pirátů
Evropské volby jsou stále blíž. Jednadvacet nových českých europoslanců si zvolíme už na konci května. Strany se budou přetahovat o hlasy voličů. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš sází na pomoc amerického stratéga, ODS naproti tomu žádá pomoc od agentury Komplot, která před pěti lety napomohla ke zvolení Andreje Kisky slovenským prezidentem. Vedle toho občanští demokraté spoléhají na pomoc člověka, který před dvěma lety pracoval pro Piráty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský sledoval, jak se v týdnu volilo do mediálních rad. Masáž ve prospěch Fischera z Vltavy a následně velké zklamání...
TÝDEN V MÉDIÍCH Za zřetelný signál toho, že v Poslanecké sněmovně ještě nezavládlo úplné pomatení smyslů, považuje Petr Žantovský opětovné zvolení Tomáše Kňourka do Rady Českého rozhlasu. Jde totiž o radního, který dlouhodobě kritizoval určitý typ zpravodajství a publicistiky, v čemž mu daly za pravdu i výsledky provedených analýz. Z událostí tohoto týdne stojí za pozornost opakovaná falešná prohlášení politických špiček USA k dění ve Venezuele, od nichž necouvly, ani když je videozáznam zveřejněný prostřednictvím New York Times usvědčil ze lži. Informace o tom, že Křesťanské centrum rozfofrovalo peníze od státu určené pro studenty, vede mediálního analytika k úvaze, kdy česká vláda odřízne politické neziskovky a bude pomáhat těm, co pomáhají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Luňáková (ODS): Dnes je světový den spotřebitelských práv v jednotném trhu Evropské unie
Dnes je světový den spotřebitelských práv, proto bych ráda u této příležitosti připomněla novelu zákona o ochraně spotřebitele, kterou v minulém týdnu projednávala a v prvém čtení schválila Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Analytik Štefec, který dobře poznal ministerstvo obrany: Členství v NATO nám nyní nepřináší vůbec nic. Glorifikovaného generála Pavla už lidé vnímají jako šaška
ROZHOVOR „Většina zemí Varšavské smlouvy, které vstoupily do Severoatlantické aliance, nemá armádu. Spousta z nich o ni přišla a přišla o vojenské schopnosti,“ upozorňuje vojenský analytik Jaroslav Štefec. Podle něj členství v NATO nepřináší České republice vůbec nic, dokonce ani záruku pomoci v případě napadení. Štefec prohlásil, že účast na misích je v podstatě v rozporu se Severoatlantickou smlouvou. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také varoval před rušením dodávek ruského plynu, protože ten americký bude nakonec až pětkrát dražší. A totéž prý platí i o nákupu amerických vrtulníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Je to tu: ODS se bude zabývat vyjádřeními Klause mladšího
Vedení ODS se bude zabývat dnes odpoledne postoji a vyjádřeními poslance Václava Klause mladšího. Sněmovní frakce ho v týdnu vyzvala, aby ji kvůli ideovým neshodám opustil, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Konec víz do EU pro zločince
Evropský parlament podpořil novou podobu Vízového informačního systému, která zabrání osobám podezřelým z napojení na zločinecké a teroristické sítě získat vízum do EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Prezident podepsal daňový balíček, který snižuje DPH na teplo
Prezident Miloš Zeman dnes podepsal vládní daňový balíček, který kromě jiného od příštího roku snižuje daň z přidané hodnoty na teplo a zavádí zdanění zahřívaného tabáku. Také zvyšuje limity pro využití výdajových paušálů živnostníků. O prezidentově podpisu informoval jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Sněmovna schválila balíček definitivně v úterý, když v něm odmítla pozměňovací návrhy Senátu. Senátoři chtěli mimo jiné, aby se dodávky tepla přesunuly do desetiprocentní sazby DPH už od července.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Petříček: Zapojení západního Balkánu do EU je priorita diplomacie ČR
Integrace zemí západního Balkánu do Evropské unie je prioritou české zahraniční politiky. Zdůraznil to dnes na Twitteru ministr zahraničí Tomáš Petříček po jednání s albánským protějškem Çakajem Gentem v Tiraně, kam dorazil po čtvrteční návštěvě Severní Makedonie. Během dne se šéf české diplomacie setkal i s albánským premiérem a s předsedou parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Bělobrádek: KDU-ČSL je nejen strana s historií, ale i s budoucností
Poslední březnový víkend se uskuteční na brněnském výstavišti celostátní sjezd KDU-ČSL, na kterém delegáti zvolí nového předsedu strany z trojice kandidátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Michal Šebek: Korupce, nefunkční státní správa, zdravotnictví nad krachem a rozpolcená společnost. To je dnešní obraz Česka
Jistě každý si vzpomene na plamenná slova Andreje Babiše, s nimiž předstoupil před veřejnost kdysi v roce 2011, když stvořil své hnutí ANO – Bude líp!. Tehdy hlásal, že v této zemi nastal strašlivý úpadek politické kultury a vládnou tu mafiáni a kmotři, se kterými on zatočí, když se jeho hnutí dostane do politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Aktivista Cemper se chce postavit setkání Okamury a Le Penové. Nenásilně, jen s bubínky a píšťalkami
Lidskoprávní a ekologický aktivista Jan Cemper, jenž je také šéfredaktorem serveru Manipulátoři.cz, na svém facebooku vyzval k akci proti setkání Tomia Okamury (SPD) s předsedkyní francouzského Národního sdružení Marine Le Penovou a předsedou holandské Strany pro svobodu Geertem Wildersem. A rozhodl se uspořádat vlastní akci pojmenovanou „Za Evropu bez strachu a nenávisti“. „Chceme žít v Evropě tolerantní. Chceme žít v Evropě, která se umí postavit lžím a nenávisti. Chceme žít v Evropě, která řeší skutečné problémy a není dějištěm populistického tlachání,“ píše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist