Oficiální zpravodajská média

Rychle pryč od toho nadutého francouzského polomonarchy. Prezident Klaus sepsal odpověď na vize Macrona
Druhý český prezident Václav Klaus tvrdě zareagoval na dopis francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, který Evropany vyzval ke spolupráci na hlubší integraci EU. Klaus vyzval k co nejrychlejšímu odchodu z EU, jak si ji podle Klause představuje „nadutý francouzský polomonarcha“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Referendum nechcete, že jsou lidé hloupí. A postižená holčička vám diktuje! Píše Robejšek politikům kvůli „klima-Gretě“
Politolog Petr Robejšek se zaměřil na švédskou aktivistku Gretu Thunbergovou, která je v šestnácti letech navržena na Nobelovu cenu za mír. Inspirovala také studenty v Česku. A co na její počínání říká Robejšek? O tom se rozepsal na serveru Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Janáčkova filharmonie Ostrava: Koncert zahájí hudba z Cubrickova filmu Osvícení
Kdo si vybaví slavný Cubrickův film Osvícení, hororový thriller podle knihy Stephena Kinga s Jackem Nicholsonem v hlavní roli Jacka Torrance, plný děsivých vidin, vzpomene si možná, že součástí jeho působivosti byly nejen herecké výkony a kamera, ale i hudba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Okamuro, plač? Lubomír Volný založil politickou stranu
V tomto týdnu opustil poslanec Lubomír Volný spolu se svými kolegy Marianem Bojkem a Ivanou Nevludovou hnutí SPD Tomia Okamury. Dnes pak na svém facebookovém profilu oznámil své další politické zařazení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Plzeňský senátor z ODS: Dvacet let na radnici vyvěšuji vlajku Tibetu. Kdybychom byli v Číně, tak by Parlamentní listy vůbec nemohly existovat, víte?
ROZHOVOR Senátor Lumír Aschenbrenner z ODS začal rozhovor s ParlamentnímiListy.cz vtipem o agentovi StB v centrále CIA. Pokračoval vyznáním obdivu k Donaldu Trumpovi, který prý vypadá nevypočitatelně, ale přesně plní to, co před volbami deklaroval ve své knize. Pak pohovořil o významu NATO a vyznal se, že na radnici plzeňské městské části, kterou řídí, už dvacet let vyvěšuje tibetskou vlajku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Zemřel Miroslav Polreich. Český diplomat, který jako spojka mezi Moskvou a Washingtonem zachraňoval svět
Smutná zpráva dnes dorazila do redakce ParlamentníchListů.cz. V pátek navečer v Čáslavi cestou z debaty o slavném českém špiónovi Františku Moravcovi tragicky zahynul Miroslav Polreich. Zkušený znalec světa tajných služeb, který svými zkušenými postřehy oživoval veřejnou diskusi i na ParlamentníchListech.cz. Především ale diplomat, který se zapsal do světových dějin jako málokdo jiný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Smutné prozření. První genderově neutrální člověk v USA si to po letech rozmyslel, chce být zase muž
O další kuriozitu v šílenství kolem genderu se postarala první genderově neutrální osoba v USA, kterou byl pětapadesátiletý muž Jamie Shupe. Z počátku jako transgender aktivista napadal slovně kohokoliv, kdo jeho identitu zpochybňoval. Nyní však obviňuje soudy, lékaře, terapeuty i LGBT komunitu z toho, že ho nechali právně se stát ženou a pak osobou genderově nevyhraněnou. Změnil totiž názor, cítí se už být mužem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Pěna u pusy. Kalousek s Vondráčkem na sebe na Primě vytočeně křičeli, novic z ČSSD se musel smát
V nedělní Partii proti sobě usedli šéf Poslanecké sněmovny z hnutí ANO Radek Vondráček, novopečený místopředseda ČSSD Michal Šmarda a šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. Probírali například, jestli je druhý muž hnutí ANO Jaroslav Faltýnek na odstřel za tajné schůzky kvůli mýtnému, prověřování případného schvalování teroru na Novém Zélandu policií, vyloučení Václava Klause ml. z ODS, nebo Vondráčkovo řádění s kytarou na stole v Poslanecké sněmovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Tvrdá slova Markéty Šichtařové o norských fondech: Sprostá korupce, rozvrací zemi. Je přes čáru, že je vláda přijala
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Česká vláda vyšla z voleb, aby prosazovala zájem českých občanů, ale namísto toho za norské peníze prosazuje nikoliv české ideály, ale zájmy norské vlády a dalších přidružených vlád. Tak reaguje Markéta Šichtařová na zprávu Ministerstva financí, kolik peněz z norských zdrojů se bude v rámci grantu zase rozdělovat. Tvrdí také, že Norsko je dnes již velmi socialistickou zemí s některými ryze marxistickými rysy. Norské fondy mají za cíl tyto myšlenky prosazovat i v dalších zemích a vnucovat jim norskou filozofii, ať už v přístupu k rodinám, ke genderismu či k imigraci. Přitom si málokdo uvědomuje, že tyto fondy jsou ideologicky velmi blízké tomu, čemu se nepřesně říká Sorosovy fondy či Sorosovy peníze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Maříková (SPD): Bude letecká škola v Karlových Varech pro kraj přínos nebo pro někoho jiného?
Neustálá rotace deseti až dvanácti strojů, nadbytečné světelné znečištění, emisní a hluková zátěž, možné bezpečnostní riziko, to jsou možná rizika provozu školy pilotů v Karlových Varech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Souboj o Václava Klause. Jakub Janda už tuší „hnědé líbánky“
ODS v sobotu vyloučila Václava Klause mladšího s tím, že stranu dlouhodobě poškozuje. Luboš Zálom (Svobodní) je však toho názoru, že si tím spíš podepsala svůj ortel. „ODS charakterizuje už jen bruselské patolízalství, dokonale se odkopala,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Prognóza, která potěší mladého Klause: Do dvou let může mít dvacet procent
Výkonná rada ODS v sobotu vyloučila poslance Václava Klause mladšího ze strany. Právník, bývalý senátor a poslanec Jiří Vyvadil čte tento čin tak, že tím učinila krok možná pozitivní pro celou zemi, když propustila nepochybně největšího bořitele floskulí, prázdných a omýlaných frází a ideologických lží v podobě Václava Klause mladšího. „Václav Klaus mladší je fenomén, který je schopen do dvou let získat 20 procent hlasů,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Napravovatelé Evropy
Francouzský prezident Emmanuele Macron navrhuje novou vizi „evropské renesance.“ Požaduje například zavedení jednotné minimální mzdy, společné pohraniční policie, zřízení evropskéhop azylového úřadu či evropské klimatické banky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Stranu to nepoškodí, prohlásil po Klausově vyhození Marek Benda. A připomněl chování „starého pána“
Dlouholetý poslanec ODS Marek Benda, který ve své straně zažil už ledacos, se nyní pro server Aktuálně.cz vyjádřil k vyloučení Václava Klause mladšího, o kterém rozhodlo vedení ODS v sobotu. „Stranu to nepoškodí, není vázaná na jednu osobu,“ uvedl s tím, že i s Petrem Fialou v čele má ODS příště šanci na premiérské křeslo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Vyhrožovat národu na tiskovce? Nový milník ministra vnitra a Policie ČR
Šokující zastrašování národa ministrem vnitra a policejním prezidentem je novou "metou", kam se posunul oficiální slogan policie "Pomáhat a chránit".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Čechům je jedno, že Zeman dělá ostudu. Slováci chtějí krásnou Čaputovou, říká odborník
Ještě před prvním prezidentským kolem na Slovensku poskytl sociolog Michal Vašečka rozhovor pro server Respekt.cz. V něm mimo jiné srovnává dnes již vítězku prvního kola Zuzanu Čaputovou, která má našlápnuto na vítězství i v kole druhém, a českou hlavu státu Miloše Zemana. Tedy spíše český a slovenský postoj k nim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Bordel kolem Klause ml.: Prase Moravec, holý zadek, předseda Fiala a vtipné FOTO
Výkonná rada ODS včera s okamžitou platností vyloučila Václava Klause mladšího ze strany, přestává tak být i členem poslaneckého klubu. Řada lidí, například z TOP 09, se raduje, mnozí lidé, kteří však za ODS dosud stáli, jsou tímto krokem zklamáni. Světem internetu se také šíří vtipné koláže, kdy tématem je i starosta Řeporyjí a člen ODS Pavel Novotný. Ten na ně sám zareagoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Vítová (ANS): Vzpomínka 80.výročí okupace se prolínala s 20.výročím vstupu ČR do NATO
Český svaz bojovníků za svobodu pořádal dne 12. 3. 2019 vzpomínkový večer u příležitosti 80. výročí okupace Československa nacistickým Německem (15. 3. 1939).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Prezident hodil vidle do soudcovské rady. Byla prý součástí plánu Rychetského s Baxou a Šimíčkem
Poradní tým prezidenta Miloše Zemana za účasti ministra spravedlnosti za hnutí ANO Jana Kněžínka a bývalé ministryně spravedlnosti Marie Benešové dnes na jednání na zámku v Lánech odmítl myšlenku nejvyšší soudcovské rady, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže: Zamítnutí návrhu ve věci zakázky na výstavbu dálnice D3 Úsilné - Hodějovice
Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj potvrdil prvostupňové rozhodnutí Úřadu ze dne 17. 12. 2018, jímž byl zamítnut návrh podaný Sdružením pro D3 0310/I Úsilné – Hodějovice, jež tvoří subjekty ASTALDI ENTERPRISE S.p.A ., a IC Içtaş Inşaat Sanayi ve Ticaret A. Ş., na přezkoumání úkonů zadavatele v zadávacím řízení na veřejnou zakázku s názvem „D3 0310/I Úsilné – Hodějovice, zadávané Ředitelstvím silnic a dálnic ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Václav Moravec si vyřídil účty s celou rodinou Klausových. Pak naložil i Foldynovi, aby to nebylo líto ČSSD. Hosté jen zírali
V nedělních Otázkách Václava Moravce se utkali Jan Chvojka z ČSSD, Zbyněk Stanjura z ODS a Radim Fiala z SPD. Moravec začal zhurta. Poukazoval na nespokojenost v jednotlivých poslaneckých klubech daných stran. Cupoval Václava Klause mladšího, rýpal do sociálního demokrata Jaroslava Foldyny a nešetřil ani bývalého člena hnutí Svoboda a přímá demokracie Lubomíra Volného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Správa uprchlických zařízení: Setkání ředitelů azylových a migračních institucí zemí Visegrádské čtyřky
Ve dnech 12. až 13. března se v Bratislavě konalo setkání ředitelů azylových a migračních institucí zemí Visegrádské čtyřky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Dej pozor, co říkáš
Reakce na vyloučení Václava Klause ml. z klubu ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj: Česko-polské pohraničí oživí miliony z evropských fondů
Dalších sedm projektů týkajících se Královéhradeckého kraje získá z programu Interreg V-A Česká republika-Polsko dotaci 6,5 milionu EUR, tedy zhruba 166 milionů korun. Evropské peníze podpoří například vznik cyklotras v okolí Nového Hrádku nebo záchranu hradu Vízmburk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ministři škrtají výdaje. Požadavky Schillerové ale zatím nesplnil nikdo
Stále zhoršující se odhady výkonu české ekonomiky přinutily Ministerstvo financí chystat úspory pro příští rok. První debatu o návrhu státního rozpočtu na rok 2020 mají tak ministři za sebou. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) po nich chtěla, aby do začátku března přednesli nápady, jak snížit výdaje. I když se ministři omezují, na plnění plánu to prý nestačí, požadované výše zatím nedosáhl nikdo. A je zjevné, že východisko se bude hledat těžce, píší Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Světnička: Madeleine Albrightová - vidí nebezpečí "hnědnutí" a "rudnutí" mladých politiků?
Pozorní uměli poznat v jejich slovech, že asi bedlivě sleduje naši současnou politickou scénu. Jako by viděla, že se mezi novými mladými politiky objevuje něco, co vedlo k likvidaci demokracie nacisty i komunisty....
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ľuboš Blaha, největší čert fanoušků Čaputové: Bojíte se pravdy o vaší favoritce, ale ona stejně vypluje na povrch. A bude velmi bolavá
Slovenský poslanec SMERu a marxistický filozof Ľuboš Blaha sepsal na sociální síti reakci na první kolo slovenských prezidentských voleb, které v sobotu vyhrála právnička Zuzana Čaputová. V druhém kole se střetne s eurokomisařem Marošem Šefčovičem, kandidátem s podporou vládní strany SMER. Je prý zjevné, že Slovensko je rozděleno na dva tábory. A slibuje, že pravda, která teprve vyplave na povrch o Čaputové, bude ještě bolet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Schvalovat teroristický čin je naprosto nepřijatelné a odporné
Komentář na facebookovém profilu k nenávistným komentářům po útoku na mešitu v novozélandském Christchurchi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Čaputová získala čtyřicet procent hlasů, rozdá si to s bruselským komisařem. Kalousek Slovákům závidí
První kolo slovenských prezidentských voleb v sobotu vyhrála právnička Zuzana Čaputová. V druhém kole se střetne s eurokomisařem Marošem Šefčovičem, kandidátem s podporou vládní strany SMER. O nové hlavě státu tak lidé rozhodnou ve druhém kole, které se uskuteční v sobotu 30. března.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hrubá záplata Ivana Vyskočila na Feničův pytel s počůraným staříkem na Hradě. A paní Němcová, vlajková loď všech pitomostí
NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM Aféra kolem „zpívajícího“ předsedy Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka, především tedy výzvy k jeho rezignaci, i slova Fero Feniče na adresu prezidenta Zemana a jeho voličů, zaujala tentokrát oblíbeného herce Ivana Vyskočila. Padla slova o demožumpě i svíčkových bábách. Francouzská novinka „rodič 1 a rodič 2“ nebo toalety pro třetí pohlaví v Německu. I tato témata pak rozebral Ivan Vyskočil v dnešním Nedělním ránu. A vrátil se i ke kampani Me Too.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jak dopadne Faltýnek? Záleží, co Babišovi ukáží průzkumy, myslí si politolog. Nakonec to prý může ANO ještě posílit
POLITOLOGOVÉ Mandát jsem si vzal sám. Zdůvodnění Jaroslava Faltýnka, proč se sešel s účastníkem tendru a s ředitelem antimonopolního úřadu kvůli dálničnímu mýtu, kterým se zabývá policie, může znamenat pád této šedé eminence hnutí ANO a pravé ruky Andreje Babiše. Ale podle politologa Lukáše Jelínka jen v případě, pokud v kauze bude předseda poslaneckého klubu hnutí ANO Faltýnek skutečně obviněn, nebo pokud by případ měl negativní vliv na volební preference hnutí ANO. „Hnutí ANO zatím nepoškodilo prakticky nic, žádné kauzy. Ani ty Babišovy. Ale Babiš má od svých spolustraníků a voličů pardon, taková shovívavost jeho sympatizantů už nemusí být s každým dalším,“ prohlásil politolog pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 06:35, zobrazit podobné
První kolo slovenských voleb ovládla Čaputová. Kotleba si připisuje přes deset procent
Hned třináct kandidátů se ucházelo o přízeň zhruba 4,5 milionu oprávněných voličů v jednodenních prezidentských volbách na Slovensku. Kvůli volebnímu incidentu v jedné z vesnic na východě země hlasování trvalo o hodinu déle, zveřejňování průběžných výsledků tak bylo odloženo až na 23:16. Jasnou favoritkou volebního klání je právnička Zuzana Čaputová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Z české politiky letí na Slovensko samé gratulace: Oba postupující jsou proevropští
Česká policie v souvislosti s pátečním teroristickým útokem v mešitách na Novém Zélandu prověřuje, zda se někteří lidé především na internetu a sociálních sítích nedopustili schvalování tohoto trestného činu. Všechny aktivity, které by se daly vykládat jako schvalování trestného činu, policie pečlivě prověřuje a zajišťuje důkazy pro případné trestní řízení, uvedl dnes na twitteru ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Matějka (SNČR): Eurohujeři vymysleli džihád na řidiče. A zdraží auta nejméně o 100 tisíc
Snížení rychlosti na 30 km/h v obci a 60 km/h mimo obec. Mnohem víc radarů, dálková kontrola vašich aut. Za nové auto o 100 tisíc Kč víc. Předseda Strany nezávislosti František Matějka otevřeně o nových omezeních pro řidiče!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Místopředseda ČSSD Šmarda, který okouzlil sjezd: Babiš je zajištěný, necítí tak intenzivně problémy důchodců. Takže je to na nás
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Sociální demokracie by měla přestat myslet na to, jak se dostat na vysoká čísla, a začít přemýšlet nad tím, jak být prospěšná lidem. Těm lidem, kvůli kterým kdysi vznikla,“ komentuje situaci ČSSD její místopředseda a starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zdůraznil nutnost vrátit s k původním hodnotám. Zastat se slabších a těch v právu na každém úřadě a v každém městě. Jestliže je sociální demokracie slabá, tak protože jí voliči přestali věřit přesně v těchto chvílích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Chovance ve Sněmovně nahradí bývalý dlouholetý poslanec Votava
Odcházejícího poslance ČSSD Milana Chovance ve Sněmovně nahradí starosta Stříbra na Tachovsku a bývalý dlouholetý poslanec Václav Votava (ČSSD). Potvrdil to České televizi (ČT). Podle volebních výsledků je Votava prvním náhradníkem za Chovance. Někdejší ministr vnitra Chovanec v lednu oznámil, že se do konce března vzdá mandátu poslance kvůli svému dlouhodobému nesouhlasu s účastí ČSSD ve vládě s hnutím ANO. Tehdy Votava s přijetím mandátu váhal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Mezinárodní investoři vítají výsledek prvního kola slovenských voleb
Výsledek prvního kola slovenských voleb je pro mezinárodní trhy dobrou zprávou. Do druhého kola se dostávají kandidáti – Zuzana Čaputová a Maroš Šefčovič –, kteří nezpochybňují ani nekritizují členství Slovenska v mezinárodních strukturách, jako je EU, NATO či eurozóna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Primátor Žbánek: Budeme znovu jednat o podchodu pod železnicí ve Václavkově ulici
Další jednání ohledně přímého propojení ulic Václavkova a Na trati připravuje primátor Olomouce Mirek Žbánek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Milana Chovance ve Sněmovně nahradí bývalý dlouholetý poslanec Václav Votava
Václav Votava se podle České televize stane členem sněmovního rozpočtového výboru.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 17.3.2019 v 21:36, zobrazit podobné
Marek Hilšer: V. Klaus mladší bez noblesy svého otce
Komentář na facebookovém profilu k vyloučení Václava Klause ml. z klubu ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Virtuální vize, jak dostat naši armádu z krize
Sobotní Právo (16.3.2019) zveřejnilo rozhovor s náměstkem ministra obrany, panem Jakubem Landovským (ČSSD), ve kterém se pan náměstek vyjadřoval k otázkám o situaci v Armádě ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Sociální demokracie v navyšování důchodů bude pokračovat
Komentář na facebookovém profilu k programové konferenci ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Začíná třetí ročník soutěže Investičně atraktivní region
Obce, města, svazky obcí i mikroregiony se mohou hlásit do 30. dubna 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Carda (ČSSD): Český Krumlov se zaměří na systematické využívání digitálních technologií
Chytré řízení dopravy, datově řízené město, ale i efektivnější svoz odpadu zahrnuje digitální strategie, kterou má nově zpracovanou město Český Krumlov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Slováci jsou vyspělejší než my! My tady volíme Zemana, utřela vlastní národ Šafrova Hovorková
Slováci rozhodli, že do druhého kola prezidentských voleb postoupí právnička Zuzana Čaputová a evropský diplomat Maroš Šefčovič, nad čímž zajásala redaktorka Johana Hovorková ze serveru Forum24.cz Pavla Šafra. Svou volbou podle ní Slováci dokázali, že už jsou vyspělejší než my, protože my si umíme za prezidenta zvolit tak akorát Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Putin? Jako Hitler. Dubčeka obdivoval i Západ, říká světoznámý spisovatel
Sedmdesátiletý britský spisovatel Simon Mawer vyrazil do Brna, aby tu zhodnotil výsledek zfilmování svého románu Skleněný pokoj. Při této příležitosti poskytl rozhovor serveru Aktuálně.cz, ve kterém varoval před kroky ruského prezidenta Putina na Ukrajině a komunistu Alexandra Dubčeka označil za hrdinu, na kterého Západ v roce 1968 hleděl se zalíbením. Mawer si dodnes myslí, že socialismus do Evropy patří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Agentura ochrany přírody a krajiny: Další rok obnovy jedinečné přírody Českého středohoří
Zanedbaným teplomilným stanovištím je navracena původní podoba díky šestiletému projektu LIFE České středohoří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Franěk (ANO): Dvěma milióny pomůže kraj denním stacionářům a centrům denních služeb se svozem klientů
Kraj Vysočina letos rozdělí dva milióny korun mezi čtrnáct ambulantních zařízení, která na území regionu poskytují službu svozu klientů do denních stacionářů a center denních služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Pavel Herman: Napětí v Jihočínském moři stále stoupá
Nedávný vývoj vztahů v Jihočínském moři probíhal s napětím, protože Čína v této oblasti vytvářela militarizační aktivity a nezákonně zasahovala do suverenity malých zemí, které pouze žádaly o náhradu způsobené škody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: "Nejsou lidi a je zima". České stavebnictví se v lednu propadalo nejvíce od roku 2013
Stavební výroba v ČR se v lednu meziročně propadla nejvýrazněji od března krizového roku 2013, a to o více než třináct procent. Důvodem je částečně vysoká srovnávací základna loňského roku, kdy se stavebnictví dařilo díky nadprůměrně teplému zimnímu počasí. Stavební práce tak loni začínaly dříve než letos, kdy počasí stavebnictví zdaleka tolik nepřálo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Stavební úřady v obcích mohou získat peníze na výkony rozhodnutí
Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo výzvu k předkládání žádostí o poskytnutí dotací z nového pilotního programu s názvem Podpora výkonů rozhodnutí stavebních úřadů pro rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina: Čtyři milióny pomohou obcím se zachováním venkovských prodejen
Už třetím rokem mohou obce požádat Kraj Vysočina prostřednictvím Fondu Vysočiny o peníze na zachování dostupnosti služeb – tedy na podporu zachování prodejen potravin nebo smíšeného zboží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Madurovy bojůvky střílely do studentů
Násilí je pro současné zločinné venezuelské socialistické vedení typické. Státní ozbrojenci už dříve zastřelili několik set studentů. Děkuji Magazínu MF DNES za vynikající rozhovor s Angelicou del Toro.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
HZS ČR si připomnělo 20 let vstupu ČR do NATO
V den 20. výročí vstupu České republiky do Organizace Severoatlantické smlouvy schválil Výbor pro civilní nouzové plánování Analýzu civilní nouzové připravenosti státu v sedmi základních oblastech odolnosti NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Lacyk (TOP 09) dál zůstává předsedou
Doubraveckou TOP 09 povede dál Václav Lacyk
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo pro místní rozvoj: Méně strašte lidi, více studujte podklady
Reakce MMR na zprávu KDU-ČSL k rekodifikaci stavebního práva
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Brabec u Moravce tleskal švédské středoškolačce. Češi věřili Klausovi, že oteplování je blbost, a teď je tu sucho
U Václava Moravce k jednomu spolu zasedli ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO), ředitel Centra pro otázky životního prostředí UK Jan Frouz a ředitel Ústavu globální změny AV Michal V. Marek. Došlo na znásilňování planety, na spermie a na protivníka, kterého nevidíme, ale který pro nás představuje opravdu velkou hrozbu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Václav Husák: Jsem diskriminátor a budu jím i nadále
Slavný soude, jsem si plně vědom právních důsledků toho, k čemu se v této vážné chvíli veřejně přiznávám: Ano, podle zákona jsem diskriminátor!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Má republika jeden zákon?
Jak by to vypadalo, kdyby se v jedné části republiky jezdilo vpravo a ve druhé části republiky vlevo? Pane předsedo ODS Fialo, političtí komentátoři, vládo, zákonodárci, soudci všech soudů a voliči. Dovedete nestranně posoudit současný stav v justici?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Třicet jedna obcí má nové zastupitele
V celkem třiceti jedna obcích ve třinácti krajích vybrali v sobotu voliči nové zastupitele. Volilo se tam, kde po řádných komunálních volbách na podzim loňského roku klesl počet zastupitelů pod zákonem stanovený počet nebo se zde zvolená zastupitelstva rozpadla. Volební účast dosáhla 70,12 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Povodí Labe zahajuje práce na levém břehu Labe v Jiráskových sadech v Hradci Králové
Na levém břehu Labe v Jiráskových sadech v Hradci Králové začaly práce na opravě levého břehu Labe mezi jezem „Hučák“ a soutokem s Orlicí, včetně území přímo na soutoku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Sprintery nové generace zvýší bezpečnost přepravovaných osob
Osm nových sanitních vozů dnes oficiálně převzala Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje od svého zřizovatele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Bývalý rektor od SPD: Co nám přinesla EU? Golfová hřiště a hustou síť zbytečných cyklostezek. Jsme krmelec Evropy, kde se ládují zahraniční společnosti
ROZHOVOR „Dnes máme nejvíce golfových hřišť v celé Evropě, možná na světě. Máme hustou síť předražených cyklostezek, po kterých se nedá jezdit, neboť vedou paralelně se silnicemi…,“ říká ohledně dotací zakladatel vysoké školy a bývalý rektor, který kandidoval za SPD do Senátu, Lubomír Pána. Vyjádřil se k návštěvě Andreje Babiše v Bílém domě, promluvil o „zločinech zpackané privatizace“ i o spekulacích v souvislosti s rokem 1989. V rozhovoru nevynechal ani SPD a Jaromíra Soukupa. Na závěr pak nešetřil francouzského prezidenta Macrona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Český průmysl padá. Důvodem je čínské a německé zpomalení, brexit, trable v eurozóně
Tuzemská průmyslová výroba se v lednu v meziročním sledování propadla druhý měsíc v řadě. Dva měsíční poklesy v řadě nastaly naposledy v první polovině roku 2013, kdy se česká ekonomika dostávala z recese.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Birke (ČSSD): Mimořádná souhra všech jednotlivců si zaslouží uznání
Vedení náchodské radnice ocenilo záchranáře a strážnici městské policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Klause vyloučili z ODS, oznámil šéf strany Fiala
Dalo se to očekávat a doba nám zřejmě přinese hodně nového a zajímavého. ODS se znovu rozštěpí a naopak umírající TOP se asi do ODS přižene jako „nová“ posila. Všemu tomu budou oba Klausové tj. exprezident a jeho syn přihlížet a uvidíme zda na to budou také reagovat. Zkusme malé shrnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Národní muzeum dostalo olympijskou pochodeň z Pchjongčchangu
Slovenský olympijský a športový výbor dnes věnoval do sbírek Historického muzea Národního muzea pochodeň z XXIII. zimní olympiády v jihokorejském Pchjongčchangu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
ODS: EU je šance, kterou je potřeba lépe uchopit
„EU je šance, kterou je potřeba lépe uchopit,“ oznamuje ODS ve volebním programu do Evropského parlamentu. Občanští demokraté se v Bruselu budou chtít v dalších pěti letech zaměřit na další rozvoj volného trhu, který považují za největší výhodu EU. Důraz klade ODS také na zemědělskou politiku a životní prostředí, vědu a výzkum, energetiku a digitalizaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Tohle vám ČT neukáže, varovala Lenka Procházková. A ukázala množství podobností mezi protektorátem před 80 lety a dneškem
Na páteční demonstraci na Václavském náměstí k 80. výročí německé nacistické invaze do naší vlasti pronesla publicistka, spisovatelka a chartistka Lenka Procházková zajímavý projev. Věnovala se informacím, které v mainstreamu a v České televizi nenajdete. Zaměřila se na to, jak jsme v minulosti přišli o naši suverenitu a kdo se nás o ni snaží připravit dnes. „Připravme se na odboj proti diktátu zla,“ burcovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Strašení klimatickou apokalypsou je dobrý kšeft. Ty nevzdělané děti dokonají sebevraždu naší civilizace, obává se diplomat Bašta
Někdejší diplomat v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta se ve svém nedělním komentáři, který nazval „Klimatická Johanka z Arcu a její děti“, na serveru Prvnízprávy.cz zaměřil na stávkování studentek a studentů středních škol za důslednou ochranu klimatu. Nejen na tom demonstruje, že jednu z nejoblíbenějších disciplín lidské historie představuje předvídání konce světa. „Strašení klimatickou apokalypsou není špatný kšeft,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Okamura: Exposlance SPD vyzývám ke složení mandátu
Komentář na facebookovém profilu k vyjádřením exposlance SPD Lubomíra Volného
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Tohle vám ČT neukáže, varovala Lenka Procházková. A ukázala množství podobností mez protektorátem před 80 lety a dneškem
Na páteční demonstraci na Václavském náměstí k 80. výročí německé nacistické invaze do naší vlasti pronesla publicistka, spisovatelka a chartistka Lenka Procházková zajímavý projev. Věnovala se informacím, které v mainstreamu a v České televizi nenajdete. Zaměřila se na to, jak jsme v minulosti přišli o naši suverenitu a kdo se nás o ni snaží připravit dnes. „Připravme se na odboj proti diktátu zla,“ burcovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Neuvěřitelný příběh ze slovenských voleb: Opilý politik ukradl urnu, na ulici ji rozkopal a pak se schovával ve křoví
Prezidentské volby na Slovensku oživil bizarní incident v jedné z volebních místností na východě země. Došlo tam k odcizení volební urny a následně k rozsypání volebních lístků. Místnost musela být na hodinu zavřena a o tu dobu volby posléze prodlouženy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Český telekomunikační úřad: Monitorovací zpráva č. 3/2019
Pokuta pro Českou poštu za nedodávání zásilek definitivně platí. Rozhodnutí ČTÚ o potrestání podniku za to, že v roce 2014 na jedné adrese na Jihlavsku přerušil na 37 pracovních dnů dodávání zásilek, potvrdil po Městském soudu v Praze i Nejvyšší správní soud. Informuje o tom dnes vydaná monitorovací zpráva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Nové malotraktory nám pomohou s poškozenými stromy i při výchovných zásazích
Dva nové malotraktory nám od začátku roku pomáhají se zpracováním suchých a jinak poškozených stromů v pražských lesích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Primátor Jiránek: Stavba nového mostu by měla trvat jednu sezónu
Havarijní stav vedl k uzavření mostu v Kročehlavské ulici. Bude zbourán a postaví se nový.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist