Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červen 2022
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
3101724 
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.334x, což odpovídá cca 121.785-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Veteránka ODS se neudržela: Vlezte EU do prdele. Psycho, prounijní sráči. Nasrali jste mě, už nikdy ODS
Vyloučení Václava Klause mladšího z ODS velmi rozčílilo bývalou poslankyni strany Kateřinu Dostálovou. Na svém facebookovém profilu se uchýlila i k expresivním výrazům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Týden ve znamení Fedu a dalších hlasování o brexitu
Čeká nás týden, ve kterém by měly hrát prim centrální banky a samozřejmě opět brexit. Vedle ruské a brazilské centrální banky bude v centru pozornosti zejména americký Fed a Bank of England.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Liberálové a bolševici zatím vedou ve volbách a řídí svět k totalitě
Pokud vyhodnotíme nebezpečnost dnešních ideologií dojdeme k jasnému závěru, že k fašismu a autotitativnímu totalitnímu režimu se blíží současné vedení a politika EU – liberálové a komunisté. Jejich rétorika připomíná počátky Adolfa Hitlera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Chodí mi mnoho souhlasných reakcí, hájil místopředseda ODS Baxa vyloučení Klause. A ten jeho otec, blízký Putinovi, co jezdí na akce AfD...
Místopředseda ODS Martin Baxa byl hostem v pondělním Interview na ČT24, s moderátorkou Zuzanou Tvarůžkovou probraly, jak moc zasáhne Občanskou demokratickou stranu názorový střet s poslancem Václavem Klausem mladším a jeho odchod ze školského výboru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Česká média vždycky nenáviděla ODS, ta se teď sama porazila a zapřela. Prořízlá komentátorka Stonjeková nakládá po odstranění Klause juniora brutálně všem
ROZHOVOR Kolem Václava Klause mladšího se točí v posledních dnech život všech velkých médií. „To, čeho jsme byli svědky, je opravdu finálním vítězstvím médií nad ODS. Je to jasný ústup politické strany mediální objednávce,“ hodnotí víkendové dění komentátorka Karolina Stonjeková. Podle ní český mediální mainstream vždy ODS nenáviděl pro její pravicové postoje, neboť je nesdílí. Vyloučení Klause je prý projevem toho, že každý, kdo vyčnívá, je u nás časem zadupán do země. A přišla i reakce na slova, či snad dokonce výzvu Václava Klause staršího...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
FAEI.cz: Kazítka, způsobující poruchu ve spotřebičích, neuvidíte, ale jsou tam
Výrobci televizorů, praček, fénů nebo mobilních telefonů se dušují, že do svých spotřebičů nemontují žádná speciální kazítka, jejichž smyslem je porouchat přístroj, a přimět tak zákazníka, aby si koupil nový. Jenže podle průzkumu projektu Opravme Česko se více než 75 procent dotázaných setkalo s tím, že se zejména elektrické výrobky rozbijí krátce po konci záruční lhůty. Zákazníci jsou přesvědčeni, že nejde o náhodu, ale o cílenou metodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Každá doba má své Pavlíky Morozovy
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Jaký pravicový extremismus? Zdeněk Zbořil trochu jinak k útoku na Novém Zélandu
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Alespoň ví, s kým se rozhodl dělat politiku! „Snad si mohl uvědomit, jak citliví jsou členové Poslanecké sněmovny na slova, která pronáší někdo, kdo je jim nesympatický,“ reaguje na „prostořekého“ Václava Klause ml. politolog Zdeněk Zbořil. „Ti, kteří se bez pana Klause ml. v ODS chtěli obejít, si vzali za téma svého útoku to, čemu se ve Spojených státech říká ironicky „holocaust industry“. Mnozí právě tyto způsoby považujeme za nezpůsobné,“ komentuje dále Zbořil. Upozorňuje, že každý frakční spor je pro politickou stranu začátkem cesty do zapomnění: „Hádající se mohli poučit třeba u ČSSD. Tam mají hašteřivost a bezskrupulózní neloajalitu téměř v genech.“ V souvislosti s odchodem poslanců SPD z hnutí politolog zmínil: „SPD bude mít až do příštích voleb možnost se touto záležitostí zabývat. A pokud nebude chtít, ostatní politické strany jí to budou rády připomínat.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
ÚZSVM v České Lípě poskytl skladové prostory místní knihovně
Českolipské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových poskytlo městské knihovně v České Lípě skladové prostory o výměře 60 m2 v budově bývalé Krajské hygienické stanice Libereckého kraje v ulici Purkyňova. Městská knihovna zde dočasně uskladní knižní fond ze své pobočky na sídlišti Špičák, která právě prochází rozsáhlou rekonstrukcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Poslanci jako ovce. Právník zcela potvrdil to, kvůli čemu Václava Klause vyhodili ze strany
Bývalý poradce prezidenta Václava Klause, právník Jaroslav Kuba, se ve svém komentáři s titulkem „Nebýt jako ovce“ na serveru Prvnízprávy.cz zaměřil na nedávný sněmovní projev poslance Václava Klause mladšího – kterého o víkendu vedení ODS vyloučilo ze strany – vztahující se k jednomu z nařízení EU, a sice návrhu zákona o zpracování osobních údajů. „Jestli Klaus vyjádřil nespokojenost, že jeho poslání zákonodárce je omezováno, lze mu jen přisvědčit,“ říká právník a vysvětluje proč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Pokus vraždy. Dva cizinci, kteří málem ukopali číšníka, mohou dostat až 18 let
V loňském roce se skupina cizinců vrhla na číšníka. V centru Prahy ho začali kopat do hlavy, a to s takovou intenzitou, že se poté mnoho týdnů léčil. Proč ho Nizozemci napadli? Podle všeho jen proto, že se číšník pokusil pomoci jinému napadenému spoluobčanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Fialovi tečou nervy. Kvůli průzkumu, ve kterém prohrál s Klausem, došlo na tykačku a slova, která byste od profesora nečekali
Petr Fiala se pustil do křížku s Daliborem Balšínkem, šéfredaktorem Echo24. O co jde? Fiala mu vyčítá, že zveřejnil „ukradený interní průzkum“, který byl prý „účelově zmanipulovaný a dezinterpretovaný“. Od Babišových médií by to prý čekal, ale od Echo24 ne. Balšínek se bránil, že zcela jasně zmínil, kdo průzkum přinesl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Český rozhlas si pozval spisovatelku Pekárkovou z Londýna: Žádné no-go zóny tam nejsou, to je nesmysl. Pana Kurase považuju za totálního píp
Spisovatelka a glosátorka Eva Pekárková zavítala do Českého rozhlasu k Barboře Tachecí. Zrodil se rozhovor, ve kterém spisovatelka popsala, jak přišla na to, že jsou si skutečně všichni lidé rovni. Do Prahy si odskočila z Londýna, kde sleduje, co s hlavním městem království dělá Brexit. Někteří z Londýňanů se prý bojí, že po odchodu z EU nepoteče v království ani voda z kohoutků. Popsala také, jak je to v Londýně s no-go zónami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Převod nemocnice do majetku města Orlové není aktuální
Vyjádření hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka k žádosti Orlové o převedení orlovské nemocnice do majetku města
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Macronova vize EU vůbec nemá vizi
Francouzský prezident Emanuel Macron zveřejnil k 5. březnu v předních evropských denících otevřený dopis „Za evropskou renesanci“, v němž představil svoji vizi reformy EU. Reformy, která by byla dobrá leda pro Francii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 69. díl. Nová Evropa
Knihu „Nová Evropa: stanovisko slovanské“ psal Tomáš Garrigue Masaryk v posledních měsících světové války, to se ještě nečíslovala, neboť se nevědělo, že dvacet let po ní propukne druhá, ještě hroznější. Masaryk text začal psát při svém pobytu v Rusku zjara 1918, také tu vyšla její část, ale jako celek ji autor dokončil v měsících následujících a česky vyšla až dva roky po válce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jak za Husáka! Klaus ml. pokračuje v tom, za co ho vyhodili: Lidi, ozvěte se
Poslanec Václav Klaus mladší, jenž byl v sobotu vyloučen z ODS, přišel na serveru Novinky.cz s dalším svým komentářem týkajícím se suverenity České republiky. A přitom právě obdobná slova ho vlastně stála členství ve straně. Minulý týden totiž porovnal přijímání zákonů z Evropské unie k odsouhlasení židovských transportů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Rozbili jsme Putinovu špionážní síť. Tvářili se jako počítačová firma, oznámil šéf BIS Koudelka
Podle zjištění Respektu, konkrétně reportéra Ondřeje Kundry, část nedávno odhalené sítě ruských špionů na území Česka tvořili Rusové, kteří se tu usadili a před časem dostali české občanství. Zástupce ruské minority v Radě vlády pro národnostní menšiny však z této informace překvapený není.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Klaus st. na Nově „vyhejtoval“ Fialovu ODS. A už je zle
Vyloučení poslance Václava Klause mladšího z ODS jeho otce, exprezidenta Václava Klause, nepřekvapilo. Uvedl to v exkluzivním rozhovoru pro Televizní noviny TV Nova. Na jeho slova následně reagoval například exposlanec za TOP 09 František Laudát či Pavel Šafr na serveru Forum24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových: Elektronické aukce přinášejí vyšší odvody do státního rozpočtu
Jindřichohradecké pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových uveřejnilo v loňském roce po zavedení elektronického aukčního systému elektronické nabídky na 180 položek movitých věcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Hygienická stanice Praha: Aktuální výskyt hlášených akutních respiračních infekcí
Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“) každý týden v rámci objektivního informování veřejnosti uvádí informace o výskytu hlášených akutních respiračních infekcí (dále jen "ARI") na území hlavního města Prahy. Pod pojmem akutní respirační infekce (ARI) je evidován soubor akutních onemocnění postihujících dýchací cesty a chřipku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Odpadlíci z SPD budou kandidovat do Evropského parlamentu na kandidátce Samkové
Poslanci Lubomír Volný, Marian Bojko a Nevludová v minulém týdnu opustili SPD.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 18.3.2019 v 18:36, zobrazit podobné
Růžena Chrasteková: "Noblesní" senátor Fischer nazval odbojáře "rusofilními prasaty". Kam až zajdou někteří...?
Na vzpomínkové akci neslavného výročí okupace naší země Německým nacistickým státem, uspořádané Svazem bojovníků za svobodu, asistovala Čestná stráž Armády České republiky, což se zřejmě hodně nelíbilo neúspěšnému kandidátovi na prezidenta, senátoru Fischerovi, a tak svoji nelibost vulgárně zveřejnil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Vězeňská služba: Borská věznice má díky rekonstrukci moderní výrobní prostory
Nově zrekonstruované sklepní prostory v budově plzeňské věznice dnes slavnostně otevřeli zástupci Vězeňské služby ČR. Díky tomuto kroku získá věznice na Borech dalších až 80 pracovních míst., kde zaměstná odsouzené, kteří se vzhledem k závažnosti trestných činů, které spáchali, nedostanou z bezpečnostních důvodů na pracoviště mimo věznici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Džamila Stehlíková chce odebírat lidem zbraně, strašila přitom raketometem. Expert na sebeobranu se chytil za hlavu a vysvětlil, proč jsou to nesmysly
ROZHOVOR „Když postupně odzbrojíme majitele legálních soukromých zbraní, tak odzbrojíme pouze potenciální oběti zločinců a teroristů,“ říká elitní instruktor sebeobrany Pavel Černý, který je předsedou sdružení Liga LIBE a pro ParlamentníListy.cz reagoval na některé výroky psychiatričky Džamily Stehlíkové, která volá po zpřísnění pravidel pro majitele legálních soukromých zbraní. Je tedy pravda, že jsou zkoušky na zbrojní průkaz primitivní? A zatouží časem ti, kteří si opatří pistoli, například po tanku nebo raketometu, jak Stehlíková naznačila?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky navštíví Karlovarský kraj
Prezident republiky Miloš Zeman s manželkou Ivanou Zemanovou navštíví ve dnech 19. – 21. března 2019 Karlovarský kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Ministr Petříček navštíví Velkou Británii
Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček navštíví ve dnech 19. a 20. března 2019 Spojené království Velké Británie a Severního Irska. Šéf české diplomacie na úvod své návštěvy slavnostně otevře Generální konzulát ČR v Manchesteru. Druhý den návštěvy absolvuje v Londýně, kde bude jednat s britským ministrem zahraničních věcí Jeremy Huntem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Že starý Klaus z ODS nikoho nevyhodil? Bývalý člen strany vzpomíná...
Někdejší poslanec a expert na dopravu František Laudát kroutil hlavou nad tím, co předváděl exprezident Václav Klaus na TV Nova, když se zastával svého syna – poslance Václava Klause mladšího. Bývalý člen ODS zavzpomínal, jak to s vyhazovy ze strany bylo v době, kdy ji řídil Václav Klaus starší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Daňové přiznání můžete podat i v menších obcích
Na odevzdání přiznání zbývá již pouze 14 dní a i proto tento týden navštíví zaměstnanci Finanční správy v rámci výjezdů do obcí největší počet míst, aby lidem pomohli vyplnit a odevzdat daňová přiznání i tam, kde nejsou sídla finančních úřadů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Klaus by Moravce za ten výrok měl soudit. Pavla Novotného v ODS strpí, a jeho ne? Ben Kuras vypálil atomovku
Spisovatel, dramatik a překladatel, a též bývalý kandidát do Senátu Benjamin Kuras zavítal do show Xaver Live moderátora Luboše Xavera Veselého. Podle něj ODS vyloučením Klause mladšího přišla o 22 000 hlasů a znamená to, že jí nevadí způsob, jakým EU posílá své zákony ke schválení. Také řekl, že za sugesci Václava Moravce, že nenávidí Židy, by se měl Klaus soudit. A v případě brexitu zmařili prý poslanci vůli lidu. Došlo i na MeToo, novozélandský útok či Tommyho Robinsona…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Lesy ČR nabídly pomoc více než 160 tisícům vlastníků lesů
Odbornou pomoc v ochraně lesa, tedy jak postupovat při vyhledání, zpracování a asanaci kůrovcem napadených stromů, nabízejí Lesy ČR více než 160 tisícům drobných vlastníků lesů v zemi. Oslovují je takto hromadně vůbec poprvé v historii podniku, a to ještě před začátkem kůrovcové sezóny a prvního rojení. Podnik chce zabránit šíření škůdce mezi lesy všech vlastníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Chmelík (TOP 09): Zajímavé zamyšlení nad EET
Na pivo chodím rád. Nejsem žádný pravidelný a objemově zajímavý konzument, ale hospoda je velmi otevřené fórum pro všechny názory světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Vstřícnost Německa vůči imigrantům je bezpečnostním rizikem
Německo neví, jak se vypořádat s problémy souvisejícími s imigrací a bude ještě dlouho nést následky své vstřícné politiky, kterou jako jeden z hlavních představitelů Evropské unie praktikuje vůči imigrantům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Nová databáze DNA představuje vzorky ze starodávných lidských populací
Z archeologických nálezů, jejiž stáří se pohybuje mezi 2 - 30 000 lety, získávají vědci genetickou informaci, tzv. starodávnou DNA. Vzorky starodávné DNA nyní katalogizuje nová specializovaná databáze, kterou připravil tým expertů z Ústavu molekulární genetiky Akademie věd ČR. Databáze obsahuje také interaktivní mapu lokalizace vzorků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Lubomír Volný jde se Samkovou. A s lékařem, co šokoval ČT slovy o muslimech
Známá pražská advokátka a bojovnice proti byrokratickému Bruselu Klára Samková, poslanec Volný, co opustil Okamuru, a psycholog Jiří Brančík, který se nepáře s názory na islám. I tyto osobnosti se v rámci dnes zveřejněné kandidátky budou snažit proniknout do europarlamentu. ParlamentníListy.cz mají k dispozici kompletní prohlášení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Nejvyšší kontrolní úřad: Ministerstvo financí vykazovalo neexistující pohledávky, spojené s evropskými penězi
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil vedení účetnictví Ministerstva financí (MF) za rok 2017. Kontrola se zaměřila na vybrané oblasti účetnictví – například na operace a zůstatky Národního fondu, které souvisejí s toky finančních prostředků z Evropské unie do ČR, národní transfery nebo přehledy o peněžních tocích a změnách vlastního kapitálu. Kontroloři našli nedostatky hlavně ve vedení účetnictví Národního fondu, další se týkaly vykazování peněžních toků z provozní činnosti Ministerstva financí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Změna zdravotnických úhrad může přijít hned. Musí však být vůle
Komentář na facebookovém profilu k diskriminaci menších regionů při vyplácení zdravotnických úhrad
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Němcová: Já a prezidentka? Nevylučuji. Chci nadbíhat pravdě a lásce, pane Klausi
Miroslava Němcová promluvila v Prostoru X. Jednak o Václavu Klausovi mladším a jeho vyloučení, kde uvedla, že Klaus se rozešel s programem ODS a jeho názor už není v mantinelech strany. A také o prezidentu Zemanovi, který podle ní bude ještě bezohlednější v nadcházejícím období. A prý když v Poslanecké sněmovně mluví komunisté jazykem 50. let o restitucích, tak jí buší srdce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Libor Lukáš: Rozhodně bych postupoval jinak
V posledních měsících a týdnech se na mne, jakožto bývalého hejtmana, obrací čím dál více lidí a ptají se, co říkám nápadu na výstavbu nové nemocnice v Malenovicích. Říkám “bezva”, ale od realizace takového “GIGANTICKÉHO” nápadu jsme hodně vzdálení. Především jsem přesvědčen o tom, že na samém počátku musíme zodpovědně definovat strategii rozvoje celého zdravotnického segmentu v kraji a ruku v ruce s tím brát v úvahu naše finanční možnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Je porušení zákona o církvích ta pravá evropská korektnost?
Na církevní stavby, zřizování škol a školek a na další zvláštní činnosti má právo církev až po získání 2. stupně registrace. Tu muslimové v ČR nemají a hned tak ji mít nemohou – pokud se někdo na církevním odboru nepokaká a neudělí výjimku. Pak se tedy ptám: jsou mešity v ČR legální a nebo jsou výsledkem mlčení ke zjevnému obcházení zákona?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Nikdy nebudeme šetřit na budoucnosti naší země
Komentář na facebookovém profilu k státnímu rozpočtu na příští rok
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Vláda bude mimo jiné jednat o navyšování odměn pracujícím vězňům
Dvěma různými variantami navyšování odměn pracujícím vězňům se bude v pondělí zabývat vláda. Zatímco předkladatelé z Ministerstva spravedlnosti navrhují navázat výši odměny přímo na výši minimální mzdy, Ministerstvo financí chce, aby částka kopírovala procentuální růst minimální mzdy. Kabinet dále bude jednat o třech poslaneckých návrzích, o financích na pomoc zemím s uprchlíky nebo o rozšíření Chráněné krajinné oblasti Moravský kras.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Neototalitní směřování českého soudnictví
Uskutečňovat totalitu může jen ten, kdo má moc. V současné době se na nynějším totalitním směřování společnosti výrazně podílí české soudnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
ERÚ udělil rekordní pokutu za protizákonné jednání se spotřebiteli
Nekalé obchodní praktiky a další stovky přestupků proti zákonu o ochraně spotřebitele a energetickému zákonu, navíc s recidivou. To jsou důvody, pro které ERÚ uložil dosud nejvyšší pokutu za protispotřebitelské chování jedinému dodavateli. Pravomocné čtyřmilionové sankci čelí společnost STABIL ENERGY s.r.o.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jakub Železný: Nesmířili se s EU, NATO a normální demokracií. Tak jsou proti ČT
Moderátor veřejnoprávní České televize Jakub Železný poskytl rozhovor serveru Forum24.cz. Zavzpomínal mimo jiné na události Palachova týdne, ale hovořil i o veřejnoprávních médiích. Útoky na ně páchají podle něj ti, kdo se nesmířili s tím, že jsme v EU, NATO a máme demokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Humplík (ODS): No Future nebo Soudný den? Budoucnost bude přesně taková, jakou si ji uděláme
Kdysi v pubertě jsem začal poslouchat punk. Tvrdou hudbu mám rád dodnes, ale punkové heslo No future! (Žádná budoucnost!) už mi nic neříká. Jak totiž člověk dospívá a bere rozum, dochází mu, že je to jen na něm.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Potvrzeno. Zemědělci budou lépe chráněni proti nekalým praktikám
Přijetí vůbec prvního celoevropského zákona, který významně ochrání zemědělce a drobné podnikatele před nekalými praktikami velkých hráčů, dnes (12. 3. 2019) potvrdil na svém zasedání ve Štrasburku Evropský parlament.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Děti Romů z Anglie: Vracejí se a neumějí číst, děsí se v Mostu. Ve třídě sedí s asistenty
„Máme dávat puberťáky ke druháčkům?“ Někteří Romové se z Anglie vracejí s dětmi, které je těžké zařadit do správného ročníku základní školy. Negramotnost žáků řeší ale ředitelé i u rodin, které migrují v rámci republiky. „Neposílají děti do školy. Utíkají před svými problémy…“ Své o tom vědí zejména v Mostě, kde řeší dlouhodobě potíže s lidmi na sociálních dávkách, kteří se často stěhují. Podle ministerstva v ničem potíž není.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Václav Klaus mladší vyhozen z ODS
zdroj: neviditelnypes.lidovky.cz, přidáno 18.3.2019 v 05:30, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Mladý Klaus byl vyloučen z ODS a věřím, že to není ostuda
Samozřejmě se nyní vynoří spousta zaručených informací, proč byl mladý Klaus z ODS vyloučen. Mnozí členové ODS, kterým Klaus nebyl zrovna po chuti a především je intelektuálně, ale i lidsky zastiňoval, budou šířit pomluvy, lži nebo konspirace. Je však velmi dobře, že se opět ODS takzvaně odkopala a ukázala občanům, co je to vlastně za lžipartaj, ohánějící se demokracií, právem a spravedlností, které jí jsou skutečně doslova cizí a nikdy tomu nebylo jinak. Snad se lidem rozsvítí a vzpomenou si na léta minulá a na to, kam až ODS tuto zemi dostala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Makáme. Brněnský komunálník z ANO Švachula měl vybrat na úplatcích skoro devět milionů
Bývalý místostarosta městské části Brno-střed Jiří Švachula (dříve ANO), který je ve vazbě kvůli obvinění z korupce na radnici, si na úplatcích přišel téměř na 8,8 milionu korun, uvedl dnes server iROZHLAS.cz s odkazem na usnesení státního zastupitelství, kterým obstavilo Švachulův majetek. Celkem si skupina obviněných při manipulování stavebními zakázkami Brna-střed rozdělila podle policie úplatky nejméně za 17,1 milionu korun a zapojeným firmám přihrála zakázky za 180 milionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Nemocnice Havlíčkův Brod: Nový laser je lékem na každý kámen v močovém traktu
"Dokážeme vyřešit každý kámen v močovém traktu," říká primář urologického oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod MUDr. Tomáš Málek k využití nového, moderního laseru. Pořídili jsme jej díky finanční dotaci z IROP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Zatímco… (1)
Zatímco jste spali nebo dělali něco jiného pro své zdraví, mnozí se seznamovali s historickými nebo aktuálními událostmi (například vstupu ČR do NATO, 80 let od protektorátu nebo začali přemýšlet o světlé budoucností chráněné přípravami na válku dneška s pomocí amerických vrtulníků, či kdo bude novým prezidentem Slovenské republiky), masová média z nějakých důvodů zapomněla připomenout 30 leté výročí založení www (world wide web) a s ním spojené potřeby reflexe výzev, které představuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Podporujeme úspory, ale ne tupé škrty
Komentář na facebookovém profilu k úsporám vlády
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
VLS: Vichřice Eberhard nezpůsobila u Vojenských lesů rozsáhlejší škody
Vichřice Eberhard způsobila na lesních porostech ve správě Vojenských lesů a statků ČR podle prvních odhadů škodu v rozsahu přibližně 100 tisíc metrů krychlových dřeva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
FN Ostrava získala unikátní robotický systém pro rehabilitaci chůze
Nový lokomat Pro Free D usnadní a zkvalitní rehabilitaci pacientů s poruchou pohybu dolních končetin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Moravská modrá krev
Komentář na facebookovém profilu k pátrání po šlechtických genech na Slovácku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Dvojjazyčné politické školení po osmdesáti letech. Martin Koller primátoru Hřibovi poradil, co má s celou „havlérkou“ spáchat nyní.
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Martin Koller utrpěl v minulém týdnu opravdu nevšední zážitek- dvojjazyčné politické školení pražského primátora v metru. Z reakcí lidí prý pochopil, že s tím rozhodně nejsou ztotožněni. Bezpečnostní analytik doplnil historický exkurz, že něco podobného se v Praze odehrávalo naposledy za protektorátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Vláda: Odsouzeným ve výkonu trestu se zvýší odměny za práci
Vláda Andreje Babiše na jednání v pondělí 18. března vydala nové nařízení, které zvyšuje odměny odsouzeným ve výkonu trestu za práci. Schválila také své letošní priority pro asistenci uprchlíkům a státům pod silnými migračními tlaky a pro zdravotně humanitární program MEDEVAC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
ODS: Lidem nepomůže, když se budou ministři scházet a „žvanit“
Zástupci koaličních stran dnes chystají společné jednání, na kterém chtějí diskutovat o budoucích návrzích vlády Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo práce a sociálních věcí: Na podporu podnikového vzdělávání přes 1,4 miliardy
Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlásilo vrámci Operačního programu Zaměstnanost výzvu, zaměřenou na podnikové vzdělávání zaměstnanců. Firmy z celé České republiky mohou po dobu dvou měsíců podávat žádosti o podporu, a přidat se tak kvíce než 1100 podnikům, které dotaci získaly před třemi lety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Já nic nevěděl. Babiš dal ruce pryč od Faltýnkových schůzek
Premiér Andrej Babiš (ANO) nevěděl, že se první místopředseda jeho hnutí Jaroslav Faltýnek scházel s Karlem Feixem, ředitelem české pobočky firmy Kapsch, která v Česku provozuje mýtný systém, a s ředitelem Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petrem Rafajem. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Zábranský (Piráti): Hlavní město porušovalo při pronajímání bytů zákon
Ministerstvo vnitra provedlo na popud veřejné ochránkyně práv v roce 2018 kontrolu zákonnosti pravidel pronájmu bytů hlavního města Prahy a shledalo ve 30 bodech možný rozpor se zákonem. Pravidla přitom platí od roku 2016, kdy je schválila Rada hlavního města Prahy pod vedením primátorky Adriany Krnáčové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Petice za zachování budovy železničního depa v Hostivici
Žádost o zastavení připravované demolice a zahájení jednání o prodeji železničního depa v ŽST. Hostivice spolku Klub historické techniky Praha, z.s.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
S „pravičáckým teroristou z mešity“ je to nejspíš úplně jinak, než se píše. Měl mít kontakty na Turecko a pohybovat se v oblastech islamistů
Novozélandský útok na mešitu otřásl světovými médii, jak počtem obětí, tak provedením, kdy útočník útok streamoval na Facebook. Vzhledem k tomu, jakého byl útok charakteru, se dalo čekat, že se z něj stane politikum. Podle renomované novinářky Markéty Kutilové, která s kolegyní Lenkou Klicperovou již několikrát navštívila válkou zmítanou Sýrii, a podle magazínu Time – jedním z těch, kdo chce útok zneužít ve svůj prospěch, je turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
AMSP: Představujeme Živnostenský balíček 5 5
Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) eskalovala velkou diskusi spojenou s přípravou opatření pro malé podnikatele. Děkujeme všem za podporu i kritické připomínky, v současné době probíhají intenzivní jednání jak s Ministerstvem průmyslu a obchodu, tak s Ministerstvem financí a rovněž se zástupci Hospodářské komory ČR. Připravujeme revoluční změny směřující ke snížení administrativy. O co se tedy přesně jedná? Rekapitulujeme návrhy:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Slovanská epopej bude přístupná veřejnosti z celého světa
Zajištění společného postupu při přípravě a umístění souboru dvaceti monumentálních pláten Slovanské epopeje v obnovených prostorách renesančního zámku Moravský Krumlov je účelem memoranda mezi Jihomoravským krajem, Ministerstvem kultury ČR a městem Moravský Krumlov. Jihomoravští radní ho dnes na návrh hejtmana doporučili krajskému zastupitelstvu ke schválení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Vyhození Klause ml.: Erik Best odhalil, kdo prý skutečně řídí ODS
Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl okomentoval dění v ODS. Raději se podívejte sami, co všechno k tématu sdělil. Vypůjčil si i slova amerického novináře Erika Besta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Klaus ml.? Kalousek a Topolánek! Tlustý šokuje novými informacemi
Pozoruhodné vysvětlení současného dění v ODS přinesl její někdejší významný člen a exministr financí Vlastimil Tlustý. Podle něho se nejspíš chystá “splynutí” s TOP 09 a tím i záchrana “několikrát obživlého” politického nebožtíka Kalouska a obživnutí jiného “nebožtíka” Topolánka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Pojede Zeman i tam, kde ho nevolili? Ovčáček vysvětlil
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček dnes informoval novináře o tom, jak prezident Miloš Zeman zamíří zítra do Karlovarského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Prohlášení Alternativy pro Českou republiku 2017 k volbám do Evropského parlamentu
Prohlášení k podání kandidátky do EP pod vedením doktorky Kláry Samkové, poskytnuté ParlamentnímListům.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Soud zamítl Dukovu žalobu na brněnská divadla
Městský soud v Brně dnes zamítl žalobu kardinála Dominika Duky podanou kvůli kontroverzním divadelním hrám na brněnské Centrum experimentálního divadla (CED) a Národní divadlo Brno. Duka a jeho právník Ronald Němec, který se k žalobě připojil, žádali omluvu za zásah do svých osobnostních práv. Podle soudce Ondřeje Sekvarda šlo v dramatech o alegorii, nikoliv o konkrétní postavu Ježíše či dalších osob. Zástupci divadel namítali, žaloba stojí na pocitech a úvahách, se kterými lze obtížně polemizovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Václav Klaus mladší je fenomén, který je schopen do dvou let získat 20 procent hlasů
Zatímco Slovensko bude zažívat orgie západního hodnotového liberalismu v podobě jakéhosi ženského Kisky jménem tuším Čaputová, ve stejný den učinila ODS krok možná pozitivní pro celou zemi a propustila ze svých tenat v Česku nepochybně největšího bořitele floskulí, prázdných omýlaných frází a ideologických lží v podobě Václava Klause mladšího…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Rychlý růst cen pokračuje. Zdražuje hlavně elektřina
V únoru došlo k výraznému meziročnímu zvýšení cen výrobců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Do prčic... Macron, banky, zelené dobro, normální lidé. Analytička Zlámalová bez obalu
V druhém dílu interview s Lenkou Zlámalovou na webu Kupředu do minulosti se moderátorka Martina Kociánová zaměřila na krizi, kterou ekonomové již nějaký čas prorokují. Podle Zlámalové bude spouštěčem buď obchodní válka, nebo snaha financovat další zelené reformy, na které nemáme. Do Česka krize přichází prý zásadně zvenčí. A opřela se do elit: „Elity si vytvořily jakési virtuální světy všeobecně konaného dobra, které prostě chtějí právě dělat, a na druhé straně vidí, že to většina společnosti odmítá.“ Jako příklad za všechny uvedla Emmanuela Macrona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Meziroční růst cen v rostlinné výrobě zrychloval
„V meziročním srovnání byly ceny zemědělských výrobců vyšší o 8,2 %. Vliv na toto zvýšení měly zejména ceny výrobků v rostlinné výrobě, jejichž růst postupně zrychloval již od září minulého roku. Rostly především ceny brambor, zeleniny, obilovin a olejnin,“ říká Jiří Šulc, vedoucí oddělení statistiky cen zemědělství, stavebnictví a služeb ČSÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Staněk: Pro rok 2020 budou peníze do živé kultury prioritou
Ministerstvo kultury pro rok 2019 rozdělilo v oblasti profesionálního živého umění a literatury rekordní sumu. Odborné komise vydaly do celého spektra oblastí 398 796 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Čaputová a Slovensko: Šéfredaktor Půr nabídl pohled, který v ČT nezazněl
První kolo prezidentské volby na Slovensku je definitivně u konce a zvítězila v něm s velkou převahou Zuzana Čaputová. Jako druhý se umístil kandidát Smeru Maroš Šefčovič. O průběhu voleb informovala Česká televize. Ovšem šéf Info.cz Michal Půr nabízí jiný pohled. Vítězství Čaputové je prý jisté, ale stejně jako Kiska prý bude rozdělovat společnost. A tím přibudou hlasy pro Mariana Kotlebu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Schvalování terorismu je nemoc, rozhodl Martin Fendrych. Léčbu má provádět policie
Novinář a spisovatel Martin Fendrych se ve svém komentáři pro server Aktuálně.cz pozastavil nad schvalováním pátečního masakru na Novém Zélandu. „Část české společnosti je vážně nemocná a potřebuje léčit. Trestní stíhání může pomoci, schvalování trestných činů přestane být normální, tolerované, běžné,“ komentuje Fendrych a poukazuje na reakce Tomia Okamury či Petra Štěpánka. A připomenul též výrok Miloše Zemana z roku 2011 o spojení muslimů s terorismem: „Netvrdím, že všichni muslimové jsou teroristé, tvrdím, že všichni teroristé jsou muslimové.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Koalice STAN a TOP 09 zahájila eurokampaň výjezdem na Evropskou
Koalice STAN, regionálních hnutí a TOP 09 dnes v Praze odstartovala kampaň pro volby do Evropského parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ať si nemyslí, že se na internetu schovají. Právník hrozil schvalovačům terorismu z DVTV
Právník a expert na mediální právo docent Aleš Rozehnal se v rozhovoru pro DVTV vyjádřil ke trestní zodpovědnosti výroků na internetu. K rozhovoru došlo v souvislosti se současnou vlnou nesnášenlivých komentářů, jež schvalují páteční teroristický útok na Novém Zélandu. „Přesvědčení, že za výroky, které (na internetu) učiníme, neneseme žádnou odpovědnost, není pravdivé,“ řekl Rozehnal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Na programy Pomoc na místě a MEDEVAC půjde letos 210 milionů
Obnova infrastruktury včetně zdravotní, ochrana žen a dětí, zlepšení životních podmínek nebo lepší technické vybavení na ochranu hranic. Vláda dnes, 18. března 2019, schválila priority zásadních programů na pomoc lidem zasaženým migrační či humanitární krizí pro letošní rok, které realizuje či koordinuje Ministerstvo vnitra (MV). Jde o programy Pomoc na místě a MEDEVAC, které mají přímý pozitivní dopad i na bezpečnost ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Richard Seemann: Německo je zaplaveno vražednými vyhrůžkami
Doslova několik hodin před maskrem na Novém Zélandu byly v Německu příslušnými úřady zveřejněny veřejnosti série vyhrůžek, hrozící pumovými útoky a fyzickou likvidací řady osob. Jejími odesilatelí, kteří se nazývají “Národně socialistická ofenziva“, „NSU 2.0“ nebo „Wehrmacht“, se zabývá již delší dobu německá policie a státní zastupitelstvo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Pikal (Piráti): Vláda odmítla další protikorupční opatření
Vláda Andreje Babiše dnes smetla pirátský návrh zákona na zrušení desetitisícového poplatku za podnět na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Vláda tak opět odmítla možnost zavést protikorupční opatření, které by zjednodušilo možnost občanů upozornit na z jejich pohledu podezřelé veřejné zakázky v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Pokud Polsko dodrží závazky, jsme připraveni zrušit mimořádná veterinární opatření
Polsko se dnes zavázalo, že do 25. 3. písemně potvrdí splnění celé řady opatření, týkajících se veterinárního dozoru v sektoru hovězího masa, včetně dokončení inspekce vysokorizikových jatek a přijetí opatření ohledně označování a evidence skotu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Mnislav Zelený-Atapana: V Brazílie žije dál česká krev v císařském rodu
Vzhledem k tomu, že 26. března přijedou do Prahy „kanárci“, brazilské národní mužstvo kopané, aby na Slávii odehrálo slavnostní přátelské utkání, honí se všem v hlavě slavné finále v Chile v roce 1962, ale mně navíc mé brazilské návštěvy indiánů a brazilských princezen a princů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Český rozhlas si pozval tvůrce kampaně Kisky. Ten poslouchače přesvědčoval, že Čaputová už to má v kapse
V pondělních Dvaceti minutách Radiožurnálu přivítala Marie Bastlová Adama Znášika, spolumajitele agentury Kompoet. Rozebírala s ním slovenské prezidentské volby. Znášik je přesvědčen, že právnička Zuzana Čaputová má vítězství takřka v kapse. Důkladně také vysvětlil proč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Automobilový průmysl čelí strategickým výzvám
Předseda vlády Andrej Babiš se v pondělí 18. března 2019 zúčastnil v sídle společnosti Škoda Auto v Mladé Boleslavi druhého kolokvia na téma Budoucnost automobilového průmyslu v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
SVOL: Na Šumavě vane obří fén silnější než Temelín - málokdo o něm slyšel
V Národním parku Šumava uschly hřebenové partie smrkového lesa, jednotlivé stromy byly i několik set let staré.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Normální jídlo vzniká načerno. Beseda rozkryla, proč nám zemědělci nepotřebují nic prodat. Stačí nasušit seno...
REPORTÁŽ Proč čeští sedláci pěstují seno místo něčeho k snědku? „Loni jsme ztratili 30 milionů kubíků ornice. Normální jídlo vzniká v podstatě v ilegalitě,“ zaznělo v pátek večer v Lubenci. Místní farmář přítomným rozkryl, kolik dostávají zemědělci od štědré Unie, aniž by měli jakýkoli produkt k prodeji. Smutný příběh české půdy, která je bojištěm mezi velkoagrárníky a farmáři. „Je nějaká naděje?“ ptali se sklesle lidé na besedě, kterou organizoval spolek známý bojem proti úložišti atomového odpadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Scheinherr: Dohoda s vlastníky umožní využít pozemky pro stavbu metra D
Pražští radní schválili iniciální dohodu s vlastníky pozemků dotčených výstavbou plánované stanice metra D Nádraží Krč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Úřad pana Outlého bude zpětně zkoumat kampaně ANO, SPD či ODS. Nesedí prý náklady na reklamu
Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí zkontroluje u šesti stran a hnutí kampaň do voleb do Sněmovny v roce 2017. Poprvé tak přistoupí k přímým kontrolám kampaní, uvedla dnes v tiskové zprávě mluvčí úřadu Linda Hrubešová. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Efektivita může zabíjet
Komentář k přehnané snaze o efektivitu v souvislosti s problémy letounu Boeing 737 Max
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Staněk: Tak velký projekt nemá od roku 1995 u nás obdoby
Po 24 letech bude Česká republika hlavním hostem na jednom ze čtyř nejvýznamnějších knižních veletrhů v Evropě, který se každoročně koná v Lipsku v areálu Neues Messegelände. Ministr Antonín Staněk navštíví veletrh ve dnech 19. 3. – 21. 3. 2019 a slavnostně zahájí českou expozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): ODS ukázala, že je jako jediná strana schopna sebereflexe
Komentář na facebookovém profilu k vyloučení Václava Klause ml.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
ČSSD: Kostky jsou vrženy, kandidátka do eurovoleb podána
Oznámení na facebookovém profilu k volbám do Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Od roku 1992 zabili v Rusku 86 novinářů, říká ruský režisér Kurov
Ruský režisér Askold Kurov se v rozhovoru s Milanem Šímou rozhovořil o novinářích, kteří byli v Rusku zavražděni. Podle jeho slov jich bylo 86. Rozhovor přinesl server Seznam Zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
11. týden na ČMKB: Cena zemního plynu se drží na letošním minimu, elektřina zdražila
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKB) bylo v 11. týdnu uzavřeno 159 kontraktů na dodávku 113,1 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 148,7 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ztrácím trpělivost! Babiš se naštval. A zesměšnil poslance a novináře
Premiér Andrej Babiš (ANO) jako každý týden v neděli psal o tom, co se mu povedlo v minulém týdnu. Mimo jiné se na sociální síti Facebook rozhovořil o rozpočtu na příští rok, ale i oslavách 20. výročí vstupu do NATO. Zároveň také zdůraznil, že ztrácí trpělivost. A to kvůli cenám mobilních dat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Východní Čechy jsou připraveny i na ruské turisty
V tomto týdnu se na velvyslanectví České republiky v Moskvě konal workshop s ruskými touroperátory. Akci pořádalo zahraniční zastoupení CzechTourism v Moskvě v době konání nejvýznamnějšího turistického veletrhu v Rusku MITT. I díky tomu se podařilo na tento workshop pozvat opravdu významné ruské touroperátory, kteří již mají Českou republiku ve své nabídce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Čaputová je ideovým nástupcem současného prezidenta Kisky
Komentář na facebookovém profilu k vítězství Zuzany Čaputové v prvním kole volby slovenského prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hamáček a Petříček odsoudili střelbu v nizozemském Utrechtu
Ministr zahraničí Tomáš Petříček a ministr vnitra Jan Hamáček (oba ČSSD) odsoudili dnešní útok v nizozemském Utrechtu, při němž střelec zabil v tramvaji tři lidi a devět dalších zranil. Hamáček zdůraznil, že terorismu se nesmí ustupovat, a dodal, že české bezpečnostní složky jsou v souvislosti s útokem v kontaktu se svými nizozemskými kolegy. Šéf české diplomacie uvedl, že násilí a nenávist v jakékoliv podobě nemá v demokratické společnosti místo a je třeba se jim rozhodně postavit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Spisovatel Kimla: Česká politika je divadlo plné mizerných herců. Když si pustím ČT24, bezpečně vím, že na mě během chvíle vykoukne Kalousek
ROZHOVOR „Naše politická scéna je divadelní spektákl plný mizerných herců, ve kterém se aktéři mezi sebou urážejí, ponižují, osočují a vinu z neúspěchů házejí na někoho jiného. Zářných výsledků abys pohledal,“ prohlásil směrem k českým politikům spisovatel Jiří Kimla. V rozhovoru se také ptá, co je v politice vlastně uvěřitelné? Když pár disidentů svrhne režim, který má k dispozici dvousettisícovou armádu, ozbrojené policejní složky i Lidové milice? Porazila hesla o pravdě a lásce lež a nenávist?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Stát začal kontrolovat internetové diskuse
Komentář k monitoringu internetových diskusí státem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Kněžínek: Vězni budou moci lépe splácet dluhy
Ministerstvo spravedlnosti navrhlo zvýšení pracovních odměn pro odsouzené
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra