Nejčtenější v danném dni? Historie článků

leden 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.009x, což odpovídá cca 104.827-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Vyhození Klause ml.: Šafrův web kádroval novináře. Ale vynořilo se FOTO, které vše zvrátilo
S kým se vyfotíš, to je tvůj kamarád a jeho zájmům sloužíš. Alespoň tak by se dalo popsat uvažování Pavla Šafra a Johany Hovorkové z webu Forum24, když kritizovali redaktora Petra Koláře z Mladé fronty za „devótní“ a „servilní“ rozhovory, naposledy prý s Václavem Klausem mladším. A tak se redaktor Mladé fronty rozhodl jim práci usnadnit a udělal album všech osobností, se kterými se fotil a je s nimi podle této logiky kamarád. Nechybí Vojtěch Filip, Babiš, Zeman či Klaus starší. Ani Dominik Feri nebo Pavel Novotný. A Jaroslav Plesl vyhrabal starou fotku, kde je pro změnu vyfocený Pavel Šafr...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Zeman školil redaktora ČT a vyslal ošklivý vzkaz senátorům, co „zařízli“ Gerlocha
O půl čtvrté odpoledne prezident Miloš Zeman uzavřel svou návštěvu Karlovarského kraje. Hejtmance Mračkové-Vildumetzové (ANO) poděkoval za skvěle zvládnutou organizaci cesty. Neodpustil si pár kousavých poznámek jak proti aktivistům, kteří házeli květiny do koše, i redaktorovi České televize, tak i proti senátorům, kteří smetli ze stolu kandidaturu Aleše Gerlocha na ústavního soudce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Polákům musíme dát najevo, že jsou jejich potraviny u nás pod drobnohledem
Olga Sehnalová ke schůzce s ministrem zemědělství Tomanem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: O Petru Fialovi z ODS zvěsti neuvěřitelné
„Poslouchej, víš že ten Petr Fiala, co teď vede tu bandu ODS napsal už 20 knížek,“ řekl mi kamarád a já po té informaci málem letěl z barového sedátka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
„Statky v prdeli, porcelánky v prdeli, fabriky v hajzlu.“ Zeman přilákal lidi. A my jsme se jich ptali
REPORTÁŽ „Jdeme na Miloše!“ znělo po ulicích v Aši už pěknou chvíli po poledni od mladých i starších. Již třikrát pobýval prezident v Ašském výběžku, v nejzápadnější části naší republiky. Na včerejší setkání dorazilo do centra města několik set natěšených lidí. Ale zazněly i tyto výhrady: „Myslel jsem, že se někdo zeptá, kde jsou fabriky, co tady byly! Všechno se tu zničilo. Teď už se nedá nic rozkrást, protože všechno mají Němci.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Vodafone a Liberty Global dostanou varování od evropských regulátorů
Britská telekomunikační společnost Vodafone a firma Liberty Global dostanou varování od evropských regulátorů. Jejich vzájemný chystaný obchod za 22 miliard dolarů (téměř půl bilionu Kč) by mohl ohrozit hospodářskou soutěž. Agentuře Reuters to dnes sdělili dva lidé obeznámení se záležitostí. Vodafone loni v květnu oznámil, že chystá převzetí aktivit poskytovatele kabelové televize a širokopásmových služeb Liberty Global v České republice, Německu, Maďarsku a Rumunsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Jan Čermák: Holubičí kapitulace Fedu dokonána
Kapitulace americké centrální banky na měnovou restrikci je téměř dokonána. Podle nové prognózy vedení Fedu již letos neočekává žádné další zvýšení úroků a restriktivní politika redukce bilance velmi pravděpodobně skončí již 30. září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Šmírovali mě a napráskali Chovancovi. A já myslím, že to bylo tak... Plukovník vydal svědectví a FOTO
Bývalý elitní policista z Moravy, někdejší šéf ostravské expozitury Útvaru pro odhalování orghanizovaného zločinu (ÚOOZ), plukovník Jiří Komárek měl v době, kdy se řešila policejní reorganizace (v roce 2016) za zády sledovačku. A to zřejmě nikoliv pouze tu legální krytou razítkem soudního rozhodnutí, ale i sledování, které probíhalo mimo zákonné normy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Od Macrona je vyhrožování hloupé. Britové jsou hrdý národ. Politolog Trávníček nastínil, jak se protáhne brexit
ROZHOVOR "Jestli v rozhádaném parlamentu existuje na něčem konsensus, pak je to odpor k brexitu bez dohody," říká politolog a znalec britské politiky Matěj Trávníček. Připomíná rovněž výpočty ekonomů, podle kterých by ČR v případě brexitu bez dohody přišla z 0,9 % HDP. Taktiku Emmanuela Macrona s případným vetem britské žádosti o odklad vystoupení z EU považuje Trávníček za hloupou. "Těžko budou Angličané skákat, jak Francouz píská," pokračuje politolog s poukazem na fakt, že Britové jsou hrdý národ a přidává pravděpodobné rozuzlení brexitové ságy. Mnohé nepotěší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Okamura: Turecko je spojencem Islámského státu
Komentář na facebookovém profilu k vyjádření tureckého prezidenta
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Vééélkýýý problém. Klaus našel podporu u Babiše, ODS v koncích, nedokáže ho odvolat z prestižního výboru ve Sněmovně
Výbor pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu, to je oč tu běží. ParlamentníListy.cz získaly velmi zajímavé informace, které se právě tohoto vlivného sněmovního výboru týkají. To, že mu ještě stále předsedá Václav Klaus mladší, je pro tuto chvíli samozřejmostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jednání Evropského parlamentu o zákazu dvojí kvality vrcholí. Lví podíl na něm má europoslankyně Sehnalová
V Bruselu v těchto dnech, necelé tři měsíce před volbami do Evropského parlamentu, vrcholí vyjednávání o tom, jak budou v následujících letech vypadat práva spotřebitelů v celé EU. Poté, co v europoslankyní Sehnalovou navržené zprávě o dvojí kvalitě ze září loňského roku podpořila velká většina Evropského parlamentu řešení zařadit dvojí kvalitu na seznam vždy zakázaných nekalých praktik v příslušné směrnici, se nyní bojuje o konkrétní znění směrnice o nekalých obchodních praktikách
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Diskriminace z důvodu pohlaví – příběhy, které inspirují
Oběti diskriminace si často nejsou jisté, jestli jednání, kterému byly vystaveny, je diskriminační, nebo ne, na koho se mohou obrátit, jak se bránit a zajistit si důkazy, čeho se mohou domoci. Část obětí si není ani vědoma, že byly diskriminovány nebo obtěžovány, nebo si říkají, že tak to v životě chodí a nemá smysl s tím něco dělat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Obyvatelé Zlína-Malenovic se kvůli nemocnici bojí hluku i dopravy
Zvýšení frekvence dopravy, hluku, osvětlení areálu v noci či zabírání parkovacích míst se bojí obyvatelé Zlína-Malenovic kvůli zvažované výstavbě nové krajské nemocnice v této lokalitě. O plánech výstavby dnes s asi 200 obyvateli místní části Zlína besedovali hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek (KDU-ČSL), architekt Miroslav Pospíšil a tvůrci koncepce nemocnice. Krajští zastupitelé budou rozhodovat o stavbě nové krajské nemocnice 8. dubna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Kadaň získala pozemky po bývalých státních podnicích
Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Chomutově se podařilo převést pozemky v minulosti vedené v katastru nemovitostí na neznámého vlastníka, jejichž majetkoprávní prověřování bylo velice složité.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Sólojízda Čaputové na ČT. Řekla, po čem Slováci touží
Favoritka přímých voleb slovenského prezidenta Zuzana Čaputová před druhým kolem hlasování byla hostem Zuzany Tvarůžkové v Interview ČT24. Hovořilo se o slovenských aktuálních poměrech, předvolebních prioritách, ale také o zahraniční politice. „Považuji místo Slovenska na Západě,“ uvedla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Pražští rozdělí 18,6 milionu korun mezi sociální podniky
Hlavní město podpoří sociální podniky, které jsou zaměřené na gastronomii, ozvučení akcí nebo další služby. Dnes pražští zastupitelé schválili přidělení 18,6 milionu korun z evropských fondů na pět projektů, které budou zaměstnávat lidi znevýhodněné na trhu práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Blažek (TOP 09): Vstup do NATO je nejvýznamnější polistopadovou událostí
Dne 12. března jsme si připomněli 20 let od vstupu České republiky do NATO. Tehdy v roce 1999 předali ve Spojených státech ministři tří zemí (ČR, Polsko a Maďarsko) ratifikační listiny tehdejší šéfce americké diplomacie Madeleine Albrightové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Nepěkné vyhlídky. Ivan David poodkryl hnisající ránu českého zdravotnictví
Do svého pravidelného pořadu Na prahu změn si tentokrát bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný pozval psychiatra, publicistu, exministra zdravotnictví, bývalého ředitele Psychiatrické léčebny v Bohnicích, klinického farmakologa a soudního znalce Ivana Davida.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
V kolika do důchodu? Můžete být nepříjemně překvapeni. Ekonom Křeček hodnotí aktuální dění
ROZHOVOR "Lidé, kteří se rozhodnou mít děti jen kvůli vyššímu rodičovskému příspěvku, by raději žádné děti mít neměli," říká hlavní ekonom společnosti BHS Štěpán Křeček. Valorizovaný rodičovský příspěvek považuje za vítanou pomoc rodinám s nejmenšími dětmi. Důchody od příštího roku vzrostou o 900 korun, současné tempo navyšování důchodů podle Křečka ale nemůže trvat věčně a je jen otázkou času, kdy se znovu otevře diskuze o navýšení věku pro odchod do penze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
STAN: Pardubická krajská organizace si zvolila nové vedení
V úterý 19.3. proběhl v Ostřetíně krajský volební sněm STAN Pardubického kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Utopit Čaputovou. Drsný výrok lidovce má dohru. Čunek a další reagují
Člen jihomoravského krajského výboru KDU-ČSL Marek Venuta se rozhorlil v diskuzi o potratech a slovenskou prezidentskou kandidátku Zuzanu Čaputovou poslal do vody s kamenem na krku. Lidovci po něm požadují omluvu, exministr zemědělství Marian Jurečka však tvrdí, že Venuta to má právo říkat. Píše o tom Deníkn.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Drsně proti Senátu: Zeman vymyslel, jak ho zničit
V obci Milhostov zakončil prezident Miloš Zeman svou návštěvu Karlovarského kraje. Mimo jiné se zde velmi zostra vyjádřil proti Senátu, když vymyslel taktiku, jak tuto komoru Parlamentu zrušit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Změnit zdravotní pojišťovnu lze do konce března. ČPZP nabízí výrazně obohacenou nabídku služeb
Čas na změnu zdravotní pojišťovny se rychle chýlí ke konci. 31. března je poslední den tzv. přeregistračního období, ve kterém lze přejít k jiné zdravotní pojišťovně. Pokud nad tímto krokem přemýšlíte, nezapomeňte si před svým rozhodnutím prověřit všechny důležité informace, k nimž mimo jiné patří i nabídka preventivních programů. Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP) rozšířila jejich portfolio a řadu příspěvků rovněž navýšila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Doktor Hnízdil: Zemana je mi líto. Babiš je nešťastný. Trump je narušený
Do Prostoru X se vydal lékař Jan Hnízdil. A nedržel se zpátky. Společnost prý může za to, že stoupá výskyt rakoviny. Svým pacientům prý nedoporučuje sledovat politická zpravodajství, protože z nich čiší negace. Znovu zmínil, že na vrcholových pozicích sedí psychopaté. A Zemana i Babiše popsal tak, že si to jejich příznivci za rámeček nedají…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO Upálí nám děti, když nezachráníme migranty? Itálie: Matteo Salvini k vážnému útoku
Jak jsme vás již informovali, včera došlo v Itálii poblíž Milána k únosu autobusu s 51 dětmi. Řidič, sedmačtyřicetiletý občan Itálie původem ze Senegalu, autobus zapálil, podle všech informací kvůli úmrtím migrantů ve Středozemním moři. Díky zásahu policie však nedošlo k žádným úmrtím. Matteo Salvini již poděkoval policii za úspěšný zásah a tázal se, jak mohl řidič, který měl podle médií záznam v trestním rejstříku, řídit školní autobus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Pěstovat českého muslima, navrhuje šéfmuslim Kušnarenko. „Putinův agent!“ zaznělo
Lídr pražských muslimů Leonid Kušnarenko vyzval v uplynulých dnech k vyzbrojení. Důvodem je mimo jiné útok na Novém Zélandu, kde byli zabiti lidé v jedné z mešit. Rozhovor s ním přinesl server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
„Do p*dele, má rád Zemana, a co?“ Odborníci se včera naštvali
Jak jsme již informovali, Aleš Gerloch nebude ústavní soudcem, protože ho podpořilo pouze 19 senátorů z 64 hlasujících. Za Gerlocha se jasně postavili pouze senátoři ANO, proti Gerlochově nominaci se před hlasováním vyslovili lidovci, TOP 09 nebo představitelé Starostů a nezávislých či hnutí Senátor 21. Senátoři Gerlochovi vyčítali jeho minulost, komentátoři pak, že tato minulost jim vadí poněkud selektivně. A Jiří Ovčáček nebral ohledy vůbec a nezvolení Gerlocha prohlásil za bolševické kádrování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Kněžínek: Možností, které nám Norské fondy poskytují, si velice vážím
Program Norských fondů s názvem „Spravedlnost“ byl včera oficiálně zahájen na konferenci v Praze. Během programového období Norských fondů 2014 – 2021 bude rozděleno přibližně 170 milionů korun na projekty, zaměřené na podporu nápravných zařízení, posílení právního státu a zvýšení účinnosti soudního systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Przníte české děti! Poslanec Volný, profesí učitel, bouchl vzteky nad inkluzí
Poslanec Lubomír Volný sice již není členem hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury, ale podle všeho nehodlá mlčet. Tentokrát se rozepsal o „zprzněných českých dětech“. Kdo je zprznil? Podle Volného tak učinili zastánci liberální demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Národní galerie vystavuje novinky ve svých sbírkách
Pouhé dva měsíce budou mít návštěvníci Veletržního paláce možnost zhlédnout výběr hlavních přírůstků ve sbírkách Národní galerie Praha z let 2013 až 2018. K vidění budou malby Petra Brandla, grafika Albrechta Dürera, asijské tušové malby a kaligrafie i tvorba současných českých umělců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Miroslav Pavel: Brexit stále dokola
Kromě 29. března letošního roku, kdy mělo dojít k odchodu Velké Británie z Evropské unie (zatím neschválenému britským parlamentem), se objevují další dvě data: britská premiérka požádala o posunutí odchodu do 30. června letošního roku. Klíčovým datem ale zřejmě budou volby do Evropského parlamentu, které se konají 23. května.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Hloupost, absurdita. Jako Kalouskova superhrubá mzda. Návrh Maláčové na přídavky dětem se dočkal výživné kritiky
Publicista David Klimeš zhodnotil jeden z plánů vlády Andreje Babiše (ANO). Kabinet si prý vytkl za cíl konat dobro, jenže zjistil, že na to jaksi nemá dost peněz, takže se ono konání dobra pořádně zvrtlo. Tentokrát podle Klimeše přišla vláda s opravdu hloupým nápadem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Inkluze je jeden velký průšvih
Ministr školstvím respektive vláda by měla mít odvahu inkluzi bez otálení zrušit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Vedení kraje by mělo vyvinout větší tlak
KDU-ČSL iniciovala seminář k VDV, řeší i peníze pro sociální služby, hospic a Buchtův kopec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Dohra Klausova vyhazovu. Fiala na odstřel? Chystá se velký návrat, prsty v tom prý má Kalousek. Vlastimil Tlustý o nové ODS
ROZHOVOR „Kdysi jsem byl zastrašován já a moji příznivci. To jenom pokračuje!“ Exministr financí Vlastimil Tlustý popisuje v reakci na vyloučení Václava Klause ml. z ODS jednoznačný projekt splynutí ODS a TOP 09 a jmenuje konkrétní osoby, které za ním stojí. Až na pár partyzánů typu Jaroslava Kubery je podle něj současná ODS jen zakamuflovaná, převlečená Unie svobody, která úspěšně mate veřejnost. A jak dlouho bude potřebný profesor Petr Fiala? „Dokud kongres nové Unie svobody splynulé s TOP 09 neshledá jako lepšího ideového vůdce Mirka Topolánka,“ říká Tlustý, který s jistotou očekává, že se Václav Klaus ml. chopí s úspěchem příležitosti a založí novou politickou stranu. Tu by Vlastimil Tlustý veřejně podpořil a nejen to.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Mrázek: Od právníka bych takovou myšlenkovou jednoduchost nečekal
Některé články v tzv. svobodném tisku mne dovedou opravdu nadzvednout, naposledy pan doktor Kalvoda v Lidovkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Strašení globálním oteplováním je jedním z hlavních témat současnosti
Předmluva ke knize Vítězslava Kremlíka „Obchodníci se strachem“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Perlík po 17 letech končí jako šéf sdružení obcí Plzeňského kraje
Po téměř 17 letech skončí v pátek v pozici předsedy Sdružení měst a obcí Plzeňského kraje (SMOPK) 73letý Jaroslav Perlík, který byl do loňských komunálních voleb starostou Hrádku u Rokycan. Ze největší úspěchy sdružení považuje prosazení převodů pozemků na obce od Státního statku Jeneč, Správy železniční dopravní cesty i Českých drah, zrychlení převodů armádního majetku na obce, úspěšný odpor proti rušení poboček pošty a policejních služeben v malých obcích i sběr ekologicky závadných ledniček s freonem, řekl dnes ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Krajský úřad vzbuzuje dojem, že praktikuje zdržovací taktiku
Středočeský kraj vrátil kauzu střetu zájmů premiéra Černošicím navzdory jednotnému postoji expertů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Náměstek: Odhad ceny metra D je 72 miliard, zatím stálo miliardu
Vedení hlavního města odhaduje, že stavba nové linky metra D z Písnice na náměstí Míru vyjde na 72 miliard korun. Náklady na přípravu stavby zatím činily zhruba miliardu korun. Na dnešním jednání zastupitelstva to uvedl primátorův náměstek pro dopravu Adam Scheinherr (Praha Sobě). Dodal, že jde o odhad podle aktuálních cen stavebních prací a finální cena vzejde ze soutěže na zhotovitele. Město chce letos začít s geologickým průzkumem pro stavbu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ombudsman již čtyři roky zveřejňuje svá stanoviska
Před čtyřmi lety ombudsman spustil elektronickou evidenci, ve které si nejširší veřejnost může vyhledat stanoviska k jednotlivým případům, výzkumné zprávy, zprávy z navštívených zařízení nebo připomínky k zákonům. Zatímco některé soudy navzdory své povinnosti vyplývající z instrukce Ministerstva spravedlnosti dodnes nezveřejňují téměř žádné rozsudky, ombudsman jde příkladem a k dnešnímu dni zpřístupnil 3000 svých zpráv a zjištění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Sra*ka! Co tam přimalovat? Havlova obří podobizna na zdi rozlítila českého režiséra. A nejen jeho
Na tzv. Lennonově zdi v Praze se objevil obraz prvního českého prezidenta Václava Havla. A režisér David Martínek kvůli tomu vypěnil. „Humanitární bombarďák“, jak Havla nazval, ho prý „se*e“. A pak se strhla hotová tsunami stížností a sprostých slov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Rejmont (TOP 09): Ohlédnutí za vyhazovem Klause mladšího z ODS
16. března 2019 vyloučila výkonná rada ODS Václava Klause ml. ze svých řad. Stalo se tak na podkladě progredujících výpadů tohoto člověka proti zahraniční politice ČR, proti EU a ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Což takhle zasadit se o zrušení toho nesmyslu, soudruhu Maiere?
Čtvrteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Vychází bravurní kniha: Posvátná Praha Karla IV.
Knihou „K vizi posvátné Prahy císaře Karla IV. a jejím duchovním kořenům", jejímž autorem je odborník Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy Miroslav Šmied, měly možnost ParlamentníListy.cz listovat. Titul vydalo Nakladatelství Lidové noviny v březnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Zrušení karenční doby a zavedení eNeschopenky by se mohly odložit
Vláda jako kompenzaci zaměstnavatelům za zrušení karenční doby přislíbila zavedení plně digitální, plošné eNeschopenky, díky které by byli zaměstnavatelé o dočasné pracovní neschopnosti svých zaměstnanců informováni v reálném čase. Oficiální vládní návrh eNeschopenky, označený v poslanecké sněmovně jako tisk 333, je ale podle zaměstnavatelů nedodělek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Ameriko, není načase dát tomu tvému chráněnci pořádně přes hubu?
To ta vojenská základna a odbytiště zbraní stojí zato? Stejně na tebe kašle a jako člen NATO koupil zbraně i od Putina! To, co si ten samozvaný novodobý sultán dovoluje, překračuje všechny meze. Proč ne, když je ta hrobařka Evropy Merkel před ním v předklonu!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Sdružení českých taxikářů: Zprostředkovatelé zneužívají svého dominantního postavení na letišti
Prohlášení Sdružení českých taxikářů ke stávce řidičů a situaci na mezinárodním letišti v Praze Ruzyni, která je jen další eskalací dlouhodobě přetrvávajících a neřešených problémů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Němec: Zneužít Brno! Bojují proti hazardu jen kvůli svému prospěchu
Politická kariéra Matěje Hollana připomíná hazardní hru. V roce 2014 při krajských volbách brněnský aktivista trefil jackpot, jenže postupně o všechno přišel. Teď si musí hledat práci a hodlá se vrátit na začátek, kdy bojoval proti kamenným hernám. Hollan je však kontroverzní postava. S kamarádem Martinem Svobodou, který přiznal gamblerství, vyhlásili válku hazardu, ale on-line kasina jim zas tak nevadí. Na radnici navíc Hollan přihrával Svobodovi žetony v podobě dotací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Vyzýváme vládu k okamžité akci kvůli policejnímu vyšetřování předsedy ÚOHS
Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek interpeloval vládu, jak vyhodnotila informace z policejních dokumentů zveřejněných v médiích, dle kterých policie podezírá předsedu antimonopolního úřadu Petra Rafaje z manipulace s mýtným tendrem a dalších prověřovaných zakázek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
EASAC: Bez omezení benzinové a naftové dopravy nelze splnit cíle Pařížské dohody
Jestliže země Evropské unie neomezí dopravu závislou na fosilních palivech, s nejvyšší pravděpodobností se jim nepodaří snížit emise dost na to, aby se dokázaly zbrzdit oteplování klimatu a dosáhnout cílů Pařížské dohody. Ve své nejčerstvější zprávě to konstatuje Expertní rada evropských akademií (EASAC), která sdružuje akademie věd členských zemí EU, Norska a Švýcarska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ve Francii byl kvůli migrantovi zadržen řidič kamionu z ČR
Francouzská policie v minulých dnech krátce zadržela českého řidiče kamionu, v jehož nákladovém prostoru nalezla migranta. Robert Řehák z tiskového odboru českého ministerstva zahraničí na dotaz ČTK sdělil, že policie vyhodnotila řidičovo tvrzení, že o migrantovi nevěděl, jako věrohodné, proto ho propustila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Předseda vlády Andrej Babiš a ministr vnitra Jan Hamáček se v Plzni zúčastnili konference Bezpečné Česko
Na pozvání rektora Univerzity Karlovy Tomáše Zimy se premiér Andrej Babiš a ministr vnitra Jan Hamáček ve středu 20. března 2019 zúčastnili konference Bezpečné Česko v Měšťanské besedě v Plzni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Pavlík (ČSSD): Zůstalo u planých slibů
Vedení hlavního města v rozporu s programovým prohlášením zatajuje podklady pro jednání zastupitelských výborů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Štěpánek: Hříchy Klause juniora
Kdyby se v britské Konzervativní straně mělo vylučovat za odlišný názor na setrvání v Evropské unii, nevím, zdali by vylučovali brexitáři nebrexitáře či nebrexitáři brexitáře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Braňte ČT, PL jsou žumpa! „Břéťa“ Rychlík vám potřebuje něco říct
Režisér, scenárista, herec a vysokoškolský pedagog Břetislav Rychlík se rozepsal o mediálním světě. Rozhorlilo ho totiž, kdo všechno míří do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. „Již zapomenuté, ke všemu ochotné figurky kolem ODS či ČSSD se vynořují z bezútěšných krajin podsvětí opoziční smlouvy a především díky koalici ANO, SPD a KSČM se stávají mediálními zástupci veřejnosti,“ poznamenal Rychlík v komentáři pro server Denikn.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Součástí bezpečnosti státu je i bezpečnost ekonomická
Na pozvání rektora Univerzity Karlovy Tomáše Zimy se premiér Andrej Babiš ve středu 20. března 2019 zúčastnil konference v rámci diskusní platformy Univerzity Karlovy Česko! A jak dál? v Měšťanské besedě v Plzni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Stanislav Novotný: Karadžič a Albrightová
Bývalý vůdce bosenských Srbů Radovan Karadžič dostal doživotí. O procesu panují pochybnosti, zvláště však o spravedlivém přístupu ke všem účastníkům balkánského konfliktu. Ale budiž. Vítěz triumfuje nad poraženým a „nezávislý“ soud se přizpůsobí. Historicky normální situace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Cenzura! Je to jinak. Tereza Spencerová k útoku na Zélandu i k Erdoganovi
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ ,,My se sice vojensky hrneme do muslimských zemí, ale přinejmenším zatím nám to nijak adekvátně nevracejí. Možná jsme ve válce s terorismem, a tím je obvykle míněn jen ten islámský, ale také to neplatí do důsledků, protože někdy se nám ti teroristé pro změnu hodí, jako tomu bylo po osm let války v Sýrii, kdy jsme je vyzbrojovali, financovali a využívali jako svou prodlouženou ruku ke svržení Asadova režimu,“ konstatuje analytička Tereza Spencerová k masakru na Novém Zélandu. V rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz se věnuje i tomu, jak masakru využívají vlády západních zemí a Turecka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Třešňák (Piráti): Pojištěnce chápeme jako “akcionáře” dané pojišťovny
Poslanec Pirátů Petr Třešňák na tiskové konferenci představil pirátský návrh na zavedení způsobu volby pojištěnců do správních rad oborových zdravotních pojišťoven. Piráti chtějí prosadit přímou volbu zástupců pojištěnců do správních rad zaměstnaneckých pojišťoven.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: „Nepovedený“ příměr Václava Klause ml. naplno odhalil nedemokratickou podstatu současné EU
"Mně to připomíná něco jako židovský výbor, jo, když nám řekli, že máme vypravit transport, a my jenom tak jako rozhodujeme, že ty nemocné ženy ještě nepošleme, ty půjdou až příštím vlakem, ale jinak prostě děláme to, co nám řeknou," řekl Klaus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Senátor Chlupáč: Nebuďme teoretici, snažme se dostat vždycky k praxi
Projev na 7. schůzi Senátu 20. března 2019 k sdělení Evropské komise – Čistá planeta pro všechny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Ministr vnitra Hamáček by neměl vyhrožovat lidem
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) k aktuální politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Kdyby straníci více četli, nemohli ho nikdy zvolit do čela. Spoluzakladatelka ODS vyzývá Fialu k rezignaci. A nejen to
ROZHOVOR Zbavovat se konkurence vylučováním ze strany je nejen nedemokratické, ale především zbabělé a značně odpudivé. V reakci na to, jak se občanští demokraté vypořádali s Václavem Klausem mladším, to říká zakladatelka ODS a bývalá členka Rady ČT Jana Dědečková. Zdánlivě dominantní pozici Petra Fialy přirovnává k situaci za Mirka Topolánka a Petra Nečase, jimž byli stejní lidé zcela „oddaní“, ale za zády se jim smáli a mydlili jim schody. Stejně tak rychle jako je opustí i Fialu, až usoudí, že jim již není potřebný. Prozatím doufají, že je jejich „morálním štítem“, aby byla dokonalá iluze, že ODS je nová a lepší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Bauer (ODS): Evropskými dotacemi lze podpořit rodiny a demografii. Vláda s tím ale nepočítá
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová chce ODS ulehčit práci s prorodinnou politikou a nabízí svoje koncepty a sociálně demokratické rady. Činí tak, lehce sarkasticky, na svém facebooku v reakci na programovou konferenci ODS. Troufám si říct za celou ODS: „Děkujeme, nechceme.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Praha si připomene oběti holokaustu vyvěšením vlajek
Pražský magistrát v den památky obětí holokaustu (Jom ha-šoa) uspořádá veřejné čtení jmen Židů, které vyvraždili nacisti. Při výročí osvobození koncentračního tábora Osvětim 27. ledna vyvěsí vlajky České republiky a hlavního města. Důvodem je vzrůstající antisemitismus v Evropě. Rozhodli o tom dnes pražští zastupitelé. Město zároveň zřídí pracovní skupinu pro prevenci projevů antisemitismu. Návrh zastupitelům na podnět ODS předložil europoslanec a zastupitel Jiří Pospíšil (TOP 09). Dokument zastupitelé schválili jednomyslně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Vondráček (ANO): Podobné stáže rozhodně vítám
Radek Vondráček předal osvědčení absolventům stáže v Poslanecké sněmovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Benzín i nafta zase zdražily. Může za to Washington, Rijád a Moskva
Komentář k vývoji na světovém trhu s ropou a výhledu cenového vývoje pohonných hmot v ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
ÚOOÚ hostil diskuzi o GDPR za účasti amerických studentů
Úřad pro ochranu osobních údajů hostil na začátku týdne diskuzní setkání se studenty Iowa State University of Science and Technology na téma současného srovnání ochrany osobních údajů v USA a Evropské unii po zavedení obecného nařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Drzost, Česká pošto. Oškubej Čecha! Soukup přizval Okamuru a společně roztrhali státní moloch
Generální ředitel televize Barrandov Jaromír Soukup se zase rozvášnil v jednom ze svých pořadů Moje zprávy, v nichž s velkou dávkou ironie komentuje aktuální dění. Tentokrát se vysílání zúčastnil jako spolukomentátor místopředseda Sněmovny a šéf hnutí SPD Tomio Okamura. Kromě tradiční kritiky Jana Hamáčka se tentokrát na ráně ocitla Česká pošta za novou cenovou politiku, kterou pořádně pocítíte i vy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Zelení: Dvojí výši rodičovského příspěvku nechceme
Zelení rozhodnutí vlády ČR zavést zálohové výživné, zvýšit důchody seniorům a přidat rodičům malých dětí na rodičovském příspěvku velmi vítají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
ČHMÚ: Model Aladin má nyní lepší předpovědi díky vyššímu rozlišení
ČHMÚ vylepšilo aplikaci předpovědního modelu Aladin pro Českou republiku. Statistiky výsledků nového nastavení ukazují zlepšení předpovědí proti předchozí verzi. Numerický model stále počítá předpověď na následující tři dny, nyní však na výpočetní síti se čtyřikrát více body. Změn oproti předchozí verzi je však více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
ČEZ loni snížil spotřebu pitné vody o 11 %, od roku 2001 o více než 65 %
Spotřeba pitné vody v jaderných, klasických a vodních elektrárnách ČEZ, a. s., loni opět meziročně klesla – a to o výrazných 11 procent. Srovnání s rokem 2001 ukazuje dokonce dramatické 65% snížení odběru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
NPÚ: Památky zahájí poslední březnový víkend sezonu věnovanou Gallasům a Clam-Gallasům
Hrady, zámky a další památky ve správě Národního památkového ústavu otevřou návštěvníkům své brány již příští víkend, 30. a 31. března. Zahájí tak sezonu, která se bude věnovat rodu Gallasů a Clam-Gallasů. Pravidelný návštěvnický provoz zavádí od dubna také pražská Invalidovna. Na nové expozice se mohou návštěvníci těšit v Lysicích, Zákupech či na Stekníku, Jindřichův Hradec připomene rod Černínů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Vystřelí Orbán a Salvini Zahradila do popředí v EU? Možné to je. Nové informace
Maďarské vládní straně Fidesz předsedy vlády Viktora Orbána bylo pozastaveno členství v Evropské lidové straně. Podle šéfredaktora serveru Info.cz může tento krok zásadně překreslit politickou mapu v EU. Jak? Mohla by na tom vydělat např. ODS vedená v europarlamentu Janem Zahradilem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Šilar (KDU-ČSL): Aleš Gerloch je mužem těch, kteří jsou u moci
Senátorský klub KDU-ČSL nepodpořil kandidaturu Aleše Gerlocha na ústavního soudce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Úřad práce: Miniburza práce sklidila úspěch
Celkem pět desítek uchazečů o zaměstnání se zdravotním postižením (OZP) dostalo díky akci, kterou pořádalo Kontaktní pracoviště ÚP ČR pro Prahu – východ, šanci získat novou práci. V rámci Miniburzy práce 2019 jim ji nabídlo šest zaměstnavatelů působících jak ve státním sektoru, tak i na chráněném trhu práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Tohle je zákon roku
Široká veřejnost může už podesáté vybrat Zákon roku. Začalo jubilejní hlasování v anketě o nejlepší právní předpis, soubor zákonů nebo legislativní počin, který má pozitivní dopad na podnikání v Česku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček: Některé zprávy jsou obzvlášť smutné
Komentář na facebookovém profilu k úmrtí válečného hrdiny, českého a slovenského generála Milana Píky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
SŽDC představila občanům Prahy 6 připravovanou železnici na letiště
Cesta na letiště z Dejvic do 16 minut, ve špičce vlak každých 10 minut, přímé přestupy ze všech linek metra a příležitost k dalšímu rozvoji městské části. Takové přínosy představila Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) občanům Prahy 6 v Hotelu DAP v rámci veřejné besedy k projektu Modernizace trati Praha – Kladno s připojením Letiště Václava Havla. Setkání se zúčastnili starosta městské části Ondřej Kolář, radní Eva Smutná, zástupci SŽDC jako investora stavby a na 200 občanů Prahy 6.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
ODS: Koalice kývla na projednávání okruhu a metra D. Konečně
Občanští demokraté oceňují, že se koalice konečně bude věnovat dostavbě Pražského okruhu a výstavbě metra D. ODS bude trvat na navýšení prostředků na podporu sportu pro Pražany a navrhne vyvěšení izraelské vlajky na Mezinárodní den památky obětí holocaustu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Sražená vlčice na Děčínsku měla skutečně prašivinu
V únoru byla nalezena sražená vlčice nedaleko České Kamenice. Kvůli podezření na prašivinu byla převezena na Státní veterinární ústav v Praze, kde ve spolupráci s vědci z České zemědělské univerzity proběhla pitva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): ČR neplní emisní limity EU. Vláda musí začít jednat
Česká republika neplní emisní limity EU. Podle předsedy TOP 09 a europoslance Jiřího Pospíšila (EPP) státu chybí jasná koncepce a vize. Vláda by proto měla co nejdříve podniknout kroky k nápravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
ČNB: Novým ředitelem sekce informatiky bude Milan Zirnsák
Novým ředitelem sekce informatiky České národní banky se od 1. dubna 2019 stane Milan Zirnsák. Bankovní rada o tom rozhodla na svém dnešním jednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Počet sňatků nadále rostl
Počet obyvatel České republiky vzrostl o 39,7 tisíce na 10,650 milionu. Na přírůstku se podílela zahraniční migrace i přirozená měna. Počet živě narozených meziročně stagnoval, počet zemřelých se zvýšil. Sňatků bylo nejvíce za posledních jedenáct let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo spravedlnosti poprvé realizovalo vydání odsouzené osoby z Japonska do ČR
15. března 2019 došlo vůbec k prvnímu případu vydání (extradice) osoby odsouzené v České republice k výkonu trestu odnětí svobody z Japonska. Vydaná osoba, čínský státní příslušník, byla na základě mezinárodního pátrání zadržena v říjnu 2018 na území Japonska. Ministerstvo spravedlnosti ČR proto obratem podalo nejprve žádost o předběžnou vazbu a následně žádost o vydání z Japonska do České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Jednání o financování multifunkční haly pokračují
Město Brno a Jihomoravský kraj jednají se státem o možnosti spolufinancování multifunkční haly v Brně. O hale se diskutovalo například minulý týden v Praze, a to za účasti vládního zmocněnce pro sport Milana Hniličky. Cílem města i kraje je připravit halu na MS v hokeji v roce 2024.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Fiala: Klausové nemají s demokratickou pravicí nic společného. Podporují Rusko
Předseda ODS Petr Fiala slibuje, že bude ostřejší. Zároveň se také v rozhovoru pro Seznam Zprávy vyjádřil k tomu, jaké to bylo vyloučit ze strany Václava Klause mladšího.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT: V Evropském parlamentu chceme bojovat za ochranu zvířat a jejich práv
Prohlášení k nadcházejícím volbám do Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Stavba Folknářské spojky v Děčíně nezačne dříve než po roce 2025
Folknářská spojka, která má odvést dopravu z přetíženého centra Děčína, se nezačne stavět dříve než po roce 2025. Stát by měla okolo 1,3 miliardy korun. Dnes to na veřejném projednávání studie vlivu na životní prostředí EIA v Děčíně řekl Jan Wohlmuth z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Projednávání se zúčastnilo okolo čtyř desítek lidí z řad zástupců dotčených orgánů, ale i obyvatel, kterých se obchvat týká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Obnovitelné zdroje jsou tak trochu módní bublina
Projev prezidenta republiky při tiskové konferenci k ukončení návštěvy Karlovarského kraje
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
ČNB: Stříbrná mince připomene 150. výročí narození antropologa Aleše Hrdličky
Česká národní banka vydává stříbrnou minci u příležitosti 150. výročí narození světoznámého českého antropologa Aleše Hrdličky. Pamětní mince v nominální hodnotě 200 korun bude k dostání od 20. března 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Zachycená voda ve vodních nádržích může letos sehrát klíčovou úlohu
V současné době je řada nádrží zcela plná, u ostatních dochází k plnění zásobních prostorů. S následky loňského sucha se nejpomaleji vyrovnávala přehrada Vír, která byla ještě loni v listopadu zaplněná z 39 %, ale díky příznivému průběhu tání sněhové pokrývky se již podařilo i tuto nádrž zcela naplnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Evropské centrum pomáhá spotřebitelům stále častěji
Stále více lidí využívá služby Evropského spotřebitelského centra ČR. Za poslední dva roky jejich počet vzrostl o 155 %, z 1 117 v roce 2016 na loňských 2 849.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Máte názor, nebo si to myslíte, protože to včera říkal Michal Kubal? Známý vývojář vydal dráždivý text, poznáte se v něm?
Daniel Vávra, herní vývojář, který stojí za bestsellery jako Kingdom Come: Deliverance nebo Mafia, na svém facebookovém profilu podává návod na rozpoznání kritického myšlení. Sám je toho názoru, že mnozí i přes svoji utkvělou představu vlastním názorem nedisponují. A to především ti, kteří o něm mluví nahlas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Lubomír Zaorálek: Tragédie Lidic je tu stále s námi
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 06:41, zobrazit podobné
TOPlist