Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.622x, což odpovídá cca 136.812-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Mluvčí studentů stávkujících za záchranu klimatu pronesl varování: Máme posledních dvanáct let
„Na záchranu Země máme dvanáct let,“ varuje mluvčí iniciativy pořádající středoškolské stávky za záchranu klimatu Petr Doubravský. Jen vysazovat stromy a třídit odpadky podle jeho slov nestačí. Za těmi největšími klimatickými problémy prý stojí velké firmy. „Situace vyžaduje systémová, politická řešení,“ říká v rozhovoru pro server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Brexit dostal ještě chvilku
Dva krátké odklady, jeden pro pád z útesu a druhý po případném schválení dohody o rozvodu s EU, to je všechno, co dokázala britská premiérka Mayová vyjednat na Evropské radě. Šéfové EU27 se rozhodli hlavně zabránit tomu, aby britský chaos narušil evropské volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vladimír Ustyanovič: Podivná instituce senát
Senát zamítl kandidaturu profesora Gerlocha na člena Ústavního soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Antisemitismus nové levice
V šedesátých letech byly v socialistickém Československu velmi oblíbené myšlenky tzv. nové levice, které se prolínaly s neomarxismem (Antonio Gramsci, Roger Garaudy, Jean Paul Sartre a j.).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Legalizaci dvojí kvality potravin jednoznačné NE
Komentář na facebookovém profilu k jednání Evropského parlamentu o dvojí kvalitě potravin
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Nemocnice Pardubického kraje může získat půl miliardy na návaznou péči
Ministerstvo pro místní rozvoj minulý týden avizovalo, že Integrovaný regionální operační program (IROP), který spravuje, získal dalších 5,2 miliardy korun. Z této částky by mělo 1,9 miliardy připadnout výzvě č. 31 – Zvýšení kvality návazné péče. Nemocnice Pardubického kraje (NPK) by tak mohla od ministerstva získat dotaci téměř půl miliardy korun, protože všechny její projekty přihlášené k této výzvě dostaly zelenou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Naštvaný předseda Sněmovny Vondráček: Mediální skandál? Pisálkům vzkazuji...
Předsedovi Poslanecké sněmovny Radku Vondráčkovi (ANO) v poslední době média věnují značnou pozornost. Novináři upozorňují na to, že před Vánocemi v roce 2017 skotačil na stole předsedy Poslanecké sněmovny s kytarou v ruce. Především pravicové opozice označila jeho chování za velmi ostudné. Na počátku jara tohoto roku vyrazil Vondráček do Vatikánu a podle Miroslava Kalouska tam zase udělal ostudu. A Vondráček se naštval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: I polská strana uvědomuje důležitost lokality Králicka
Jednou z možností pro rozvoj příhraničních oblastí je program Interreg V-A Česká republika-Polsko. V rámci jednání Monitorovacího výboru programu bylo schváleno k finanční podpoře 15 projektů, zaměřených na cestovní ruch, za více než 18 milionů eur a tři projekty destinačního managementu za 1,5 milionu eur.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Vojáci v Bagramu změřili své síly ve střeleckých dovednostech
Na základně Bagram se uskutečnila střelecká soutěž pod názvem TF LION. Celkem 122 vojáků z Polska, USA, Gruzie a České republiky změřilo své síly ve střeleckých dovednostech. Soutěžní klání uspořádali příslušníci 11. strážní roty BAF.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Průvod s Moranou k přivítání jara prošel Prahou
V centru Prahy se dnes sešlo několik desítek lidí u příležitosti konce zimy. Organizátoři zároveň chtěli zahájit přípravy na oslavy třicetiletého výročí sametové revoluce. Po zahájení, spočívajícím ve vytváření symbolu konce zimy Morany, se vydal průvod z Hybernské ulice na Karlův most, kde účastníci akce slaměnou figuru zapálili a vhodili do Vltavy. Vynášení Morany je tradiční slovanský zvyk k vítání jara.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Poslanci navrhují zrušit povinné přimíchávání biopaliv do benzínu
Čtyři desítky poslanců navrhují zrušit povinné přimíchávání biopaliv do benzínu a nafty. S návrhem přišli ve Sněmovně Piráti a přidali se k nim poslanci ODS, TOP 09, SPD a STAN. Přimíchávání biopaliv první generace podle nich přináší negativní důsledky a podle řady důkazů se nepodílejí na snižování emisí skleníkových plynů. Premiér Andrej Babiš (ANO) již dříve návrh odmítl a označil ho za nesmysl, Ministerstvo dopravy se zrušením přimíchávání naopak souhlasí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: S Banskobystrickým krajem chceme spolupracovat formou podpory projektů
Při návštěvě Banskobystrického kraje dnes hejtman Jiří Štěpán podepsal memorandum o spolupráci společně s tamním hejtmanem Jánem Lunterem. Záměrem je posílit nejen vztahy přátelské, ale také ekonomické a kulturní. První dohoda o spolupráci byla podepsána již jednou v roce 2003.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Česká televize: Kdo bude nový Ámos sympaťák? Hlasování končí 28. března
Výroční anketa o nejoblíbenějšího učitele České republiky se blíží do finále. Již 28. března se diváci dozvědí jméno vítěze 26. ročníku ankety Zlatý Ámos. Svého nejoblíbenějšího učitele vybírají žáci a studenti po celé republice. Stejně jako v předchozích letech rozhodují o jedné z cen i fanoušci na webu ČT :D, kteří ze šesti finalistů volí Ámose sympaťáka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Ročně u dopravců objednáváme na 18,5 milionu kilometrů
Autobusy v Královéhradeckém kraji vyjedou 1. dubna ve stejném rozsahu a kvalitě, jako tomu bylo dosud. Radní schválili nové smlouvy s osmi dopravci, kteří k 31. březnu vypověděli smlouvy. Ročně kraj u dopravců objednává na 18,5 milionu kilometrů, letos za to zaplatí o 27 milionů korun více oproti předpokladům v kalendářním roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
MŠMT: Pětina učitelů zahajuje praxi bez uvádějícího učitele
Přibližně 80 % začínajících učitelů se může při zahájení praxe spolehnout na pomoc uvádějícího učitele. Začínající učitelé nejčastěji potřebují poradit s kázeňskými problémy (53,5 %), s vedením školní dokumentace (52,8 %) nebo s hodnocením žáků (40,1 %). Vyplývá to ze šetření, které organizoval tým projektu SYPO a které se uskutečnilo mezi začínajícími a uvádějícími učiteli a řediteli vybraných škol v květnu a červnu 2018. Do šetření se zapojili učitelé či ředitelé ze 727 škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Zvýšit rodičovskou zpětně nelze z „ústavně-právních důvodů“? Naprostý nesmysl! Ekonomku Šichtařovou nadzvedl výrok Maláčové
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Každý by měl slibovat jen to, co může dodržet, aby se pak nemusel snažit opít veřejnost rohlíkem při vysvětlování, proč slib nelze naplnit. Tak reaguje Markéta Šichtařová na výmluvu sociálních demokratů, že z ústavně-právních důvodů nelze zvýšit rodičovský příspěvek všem, kdo mají děti do čtyř let a stále ho čerpají. Varuje před návrhem Evropské komise, aby o daňových otázkách rozhodovala kvalifikovaná většina místo dosud potřebného souhlasu všech členských zemí, protože zrušení práva veta by bylo likvidační pro ekonomicky slabší země, čímž by se silnější země legálně zbavily konkurence. A na to Česko nesmí přistoupit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Česká republika získala ocenění na prestižním veletrhu MITT Moskva
Česká republika v konkurenčním prostředí dalších států získala při slavnostním udílení cen na veletrhu MITT Moskva z rukou zástupce veletržní správy ocenění jako „Nejlepší lázeňská destinace“. Ceremoniál proběhl za účasti médií na hlavním podiu v pavilonu 2. Každoročně se udělují ceny také za nejlepší stánky a prezentace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
To je velmi nebezpečné, co padlo z úst Maláčové, varoval ekonom v ČT
Ve druhé hodině nedělních Otázek Václava Moravce se setkali ekonomové Richard Hindls, Pavel Kysilka a Lukáš Kovanda. Debatovali o tom, co všechno může ovlivnit naši ekonomiku. Je toho opravdu hodně – obchodní válka mezi USA a Čínou, brexit, ochlazení ekonomiky v Německu nebo prudký růst mezd v České republice. Dosud prý premiérovi Andreji Babišovi (ANO) pršelo jen štěstí, ale to se změní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Děsivý díl u Moravce. Řeč byla o tom, co hrozí neočkovaným dětem
V nedělních Otázkách Václava Moravce proti sobě zasedli ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch, poslanec a lékař Bohuslav Svoboda z ODS a stínová ministryně Soňa Marková z KSČM. Věnovali pozornost závažnému tématu umírání dětí a zánětu mozku, který se k nám může za jistých okolností rozšířit z Ukrajiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: V Olomouci bude nový postup prací šetrnější k okolní zástavbě
Při výstavbě protipovodňové ochrany Olomouce zvolí Povodí Moravy, s. p. nový postup prací. Změna bude spočívat v provedení menšího množství pilot, což povede k menšímu množství vrtů a zkrácení celkové doby práce vrtné soupravy. Nový postup bude šetrnější k okolním domům a širší průměr pilot lépe stabilizuje okolní domy a celé nábřeží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Vláda navrhuje zvýšení příspěvků na děti tzv. nepřizpůsobivým
Komentář na facebookovém profilu k vládnímu návrhu na plošné zvýšení sociálních dávek
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Pouštěč Hřib
V dobách komunismu se hlídalo, aby se nepoužívaly anglické výrazy ale aby se naopak nahrazovaly českými. Tak se například „dýdžej“ nemohl nazývat ani „diskžokejem“, muselo se mu říkat „pouštěč desek“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
V britském listu se objevila zpráva. Mayová prý dostala tuto nabídku ohledně brexitu
Podle informací britské BBC teď část poslanců z konzervativní strany své předsedkyni a premiérce Therese Mayové nabízí, že pro její dohodu zvednou ruku, pokud sama premiérka definitivně zmizí ze scény.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Proč případ prof. Gerlocha vybízí k návratu ke kořenům ústavního soudnictví
Neudělení souhlasu k jmenování profesora Gerlocha za ústavního soudce je důvodem k zamyšlení nejen nad úlohou Ústavního soudu, ale i našeho Senátu a prezidenta, ale zejména nad tím, co to znamená pro normální lidi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Pražská hygienická stanice provedla loni 543 kontrol zařízení, kde je prováděna pedikúra
Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen "HSHMP") se v roce 2018, v rámci plnění regionálních úkolů, věnovala rovněž kontrolám provozoven pedikúr. Kontroly prováděli zaměstnanci odboru hygieny obecné a komunální.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jaroslav Bašta znepokojeně: Ten znak na zbrani teroristy z Christchurch...U nás ho zpopularizoval Štětina, který s ním pózoval
Někdejší diplomat v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta se v komentáři pro První zprávy.cz zamýšlí nad teroristickým útokem na Novém Zélandu. Pro mnohé možná překvapivě přitom nahlédl i do Ukrajiny a zmínil europoslance Jaromíra Štětinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Když jim muž podrží dveře, to jsou pohotové. Ale když se mají skutečně ozvat, mlčí! Spisovatelka tvrdě udeřila na západní feministky
Česká prozaička, spisovatelka a překladatelka s bulharskými kořeny Bianca Bellová se pustila do rozboru „opravdového“ feminismu a toho, jak si skutečnou ženu-feministku představuje. Feminismus podle ní totiž není zdaleka možné považovat jen za komplexní ideologii. Popisuje také své zkušenosti s jezídkami a podivuje se nad tím, že český feministický tábor mlčí, když lídr pražské muslimské komunity hlásá zahalování žen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Jana Bobošíková: Dnešní ODS? Bezduchá, zbytečná tlupa. Souhlasím s Klausem, musí vzniknout nová, pravá, pravicová strana
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Bezduchá, zbytečná tlupa!“ Tak ostře stírá současnou ODS někdejší europoslankyně, známá moderátorka Jana Bobošíková: „Dnešní ODS je už jen konjunkturalistický spolek ve vleku mainstreamu, tlupa, které je naše země, naše historie i naše budoucnost úplně volná. Zůstala z ní pouze šedavá beztvará masa, která většinu zbývající energie spotřebuje na to, aby zakryla svou prázdnotu a zbabělost.“ Bývalá prezidentská kandidátka poukazuje i na to, že nikdo z poslanců ani senátorů ODS Václava Klause mladšího rázným činem nepodpořil. A vzkazuje: „Dnes totiž opět platí staré dobré ‚Doleva, nebo s Klausem‘.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
A co Piráti? Vzor čistoty. Co dělali v červnu 2018... Poslanec ANO promluvil ke kauze kolem mýtného
ROZHOVOR „U kauzy mýtného je třeba oddělit mediální spekulace od věcné stránky.“ Poslanec hnutí ANO Milan Feranec je rád, že se soutěž uskutečnila, protože má stát nyní výhodnější podmínky. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz odmítá tvrzení, že si hnutí ANO přičítá zásluhy ČSSD, a podobnou výměnu názorů považuje v koalici za běžnou. „Sliby realizujeme, jsou reálné,“ řekl také v rozhovoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Teď snad už všichni chápete
Komentář na facebookovém profilu ke zvyšování rodičovského příspěvku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Americké zbrojovky skvěle vydělávají v Polsku
Polský rezort obrany vydal v loňském roce na zbraně v přepočtu více než 77 miliard korun. Většinu z této částky, celkem 60 procent, inkasovaly americké zbrojovky, na domácí producenty zbyla jen menší část.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Oběti teroristického útoku v Christchurchi uctilo 40 tisíc lidí
Až 40 tisíc lidí se dostavilo na tryznu za oběti nedávného teroristického útoku na dvě mešity v novozélandském městě Christchurch. Celkem tehdy zahynulo 50 osob. O tryzně píše server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Cabicar (TOP 09): Zrekonstruovaný vjezd jičínské nemocnice počítá i s lékárnou
Královéhradecký kraj podruhé vyhlásil veřejnou zakázku na zhotovitele stavebních prací pro vybudování vrátnice a lékárny v areálu jičínské nemocnice. Nejvýše přípustnou cenu veřejné zakázky kraj stanovil na 36,3 milionu korun bez DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Výrony nenávisti přátel pravdy a lásky
Rozhodnutí Senátu o nezvolení profesora Gerlocha ústavním soudcem lze chápat jediným způsobem. Senátní většinu vůbec nezajímá kompetentnost prezidentem navrženého ústavního soudce, ale jen a jen krevní msta vedená vůči prezidentovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ekologická aktivistka ze Švédska překvapila svým názorem na jadernou energii
Šestnáctiletá švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová se na sociální síti Facebook vyjádřila poměrně smířlivě k jaderné energii. Jejích slov si všiml například německý server Welt.de.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Poslance zaměstná kauza mýto a financování sociálních služeb
Poslanci budou příští týden pokračovat v debatě o podezření z ovlivňování tendru na výběr dálničního mýta a budou také jednat o financování sociálních služeb a o ochraně klimatu. Na programu schůze je rovněž druhé kolo volby zástupce veřejné ochránkyně práv. Šanci na obhajobu této funkce má Stanislav Křeček. Ve finále se utká s děkankou Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně Markétou Seluckou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Zaorálek (ČSSD): Naším úkolem je pochopit, jak k té nemoci došlo
Komentář na facebookovém profilu k brexitu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Finský ministr se znelíbil jednomu z návštěvníků farmářských trhů. Zasahovala bezpečnostní služba
Agresivně se chovající muž napadl finského ministra. Došlo k tomu během nedělního setkání s voliči. Informaci přinesl server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Blahová (KDU-ČSL): Člověk v krizi musí znovu a znovu situaci vysvětlovat různým pracovníkům
Krajská radní pro sociální oblast paní Michaela Blahová zaštítila setkání pracovníků, kteří se ve své praxi věnují podpoře lidí v krizových situacích. Organizátorem akce byla krajská organizace Dětské centrum Zlín, konkrétně služba Krizová pomoc, která je jedinou svého druhu ve Zlínském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Středočeský kraj: Rozhodnutí ve věci přestupku podle zákona o střetu zájmů je již pravomocné
Ředitel Krajského úřadu Středočeského kraje JUDr. Jiří Holub informuje veřejnost, že vyzvednutím rozhodnutí o odvolání Ing. Andreje Babiše ve věci přestupku podle zákona o střetu zájmů z datové schránky zmocněncem účastníka řízení se stalo rozhodnutí pravomocným.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Svět podle Brentona Tarranta
Zkoumání lidského jednání může mít tři úrovně. Nejdříve zjišťování faktů. Poté porozumění motivům aktérů, a především toho, jak oni sami vidí svět. Potom teprve můžeme lidi soudit. Porozumění ale nesmí znamenat, že nebudeme na činy reagovat. Vrah patří na šibenici. I když třeba rozumíme, jak těžký byl jeho osud a cítíme určitý soucit a lítost, přesto patří na šibenici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Vláda projedná navýšení poplatků za registraci hnojiv
Ministerstvo zemědělství chce navýšit poplatky za přijímání žádostí o registraci hnojiva, pomocné půdní látky, pomocného rostlinného přípravku nebo substrátu na 10 000 Kč, nyní činí 3 000 Kč. Přijetí žádosti o prodloužení platnosti registrace pak bude stát proti současným 500 korun čtyřikrát více. Změnu obsahuje novela rostlinolékařského zákona, kterou v pondělí projedná vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Slovy premiéra - vládnou nám tu nemehla
Komentář na facebookovém profilu k neustálým změnám zákonů, ovlivňujícím podnikání
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Upravit přírodní vodu na pitnou je věda
Cesta vody odebírané z potoka, přehradní nádrže, studně či podzemního vrtu do vodovodního kohoutku v naší kuchyni je dlouhá a složitá. Důležitou zastávkou na tomto putování je Ústav pro hydrodynamiku AV ČR, kde hledají stále účinnější a bezpečnější metody, jak vodu upravit a odstranit z ní znečišťující látky přírodního i umělého původu, abychom ji nakonec mohli bez obav pít. Některé z nich nastíní ve slavností přednášce v paláci Žofín v Praze v pondělí 25. března hydrochemik a ředitel Ústavu pro hydrodynamiku AV ČR Martin Pivokonský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Exministryně spravedlnosti píše o matkách zarputilkách. A varuje, aby před nimi neutekli jejich muži
Advokátka a bývalá ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová se v komentáři pro server Info.cz rozepsala o řadě jedinců, které za svou praxi potkala a s nimiž se velmi obtížně komunikuje. Mezi ně podle ní neodmyslitelně patří zarputilé matky. Kovářová tak popisuje, jaké takové matky jsou, co chtějí a odkud se vlastně vzaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Hejtman Okleštěk: Muzeum ušetří za externí prostory, které si pronajímalo
Na první jarní pátek se pracovníci Muzea Komenského v Přerově těšili jako nikdy. Olomoucký kraj totiž historikům a archeologům 22. března předal nově opravenou budovu depozitáře. Modernizace stavby vyšla na dvaapadesát miliónů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Pehe veřejně diskutuje s lidmi o pohřbu Zemana
Vypadá to, že prezident Miloš Zeman už ví, kam se po skončení svého mandátu na důchod uchýlí. V únoru koupil za 2,5 milionu korun pozemek v Lánech na Kladensku. To neušlo pozornosti politologa Jiřího Peheho, který rád a často naráží na to, že Zemanovi voliči jsou staří. Nyní jízlivě připomíná, že právě na hřbitově v Lánech je pohřben náš historicky první prezident Masaryk, a směle přemítá, kde asi skončí ten náš současný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Volit prezidenta není stejné jako rozhodovat o EU. Na lidech by měla být rozhodnutí na krajské úrovni, uvedl Polčák
Právník, europoslanec a opětovný kandidát do Evropského parlamentu Stanislav Polčák (STAN), který v Evropském parlamentu působí ve výboru pro regionální rozvoj a u nás jako předseda sdružení místních samospráv, byl nedělním hostem v internetové televizi XTV. V rozhovoru s Janou Bobošíkovou hovořil například o přímé volbě prezidenta, výhodách členství v EU nebo brexitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
MMR: Aktualizaci č. 3 Politiky územního rozvoje ČR mohou připomínkovat obce i veřejnost
Ministerstvo pro místní rozvoj zpracovalo návrh Aktualizace č. 3 Politiky územního rozvoje České republiky. Obce a veřejnost nyní mají možnost podávat písemné připomínky. Veřejné projednání se bude konat 25. března 2019 v Akademii veřejného investování Ministerstva pro místní rozvoj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: ANO si bude muset vybrat: Děti, nebo banky?
Komentář na facebookovém profilu k jednání o prorodinném balíčku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
FOTO Klaus ml. se vyfotil se srbskými školačkami. Tím, co k tomu následně připsal, ale rozpoutal bouři
Poslanec a předseda školského výboru Václav Klaus mladší zase zvedl ze židle nejen své kolegy. Vydal se na služební cestu do Srbska, kde se vyfotil s protestujícími studentkami za záchranu klimatu. Fotografii pak umístil na sociální síť a za ironický komentář, jenž k ní připojil, je pořádně od poslance Romana Sklenáka (ČSSD) a novináře Jana Moláčka tepán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Letiště Praha vykázalo rekordní hospodářské výsledky
Komentář na facebookovém profilu k hospodaření Letiště Praha
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Francie zavádí novinku. Migranti, kteří se vydávají za děti, budou odhaleni
Bude konec lhaní imigrantů o svém věku, které má vliv na budoucí vyhlídky žadatelů o francouzský azyl? Mladí imigranti zde nejspíše budou muset podstoupit rentgenové testy kostí, aby se zjistilo, zda jsou tak staří, jak tvrdí. Stát by se tak mělo v případě, že francouzský soud rozhodne, že by tato kontroverzní praxe měla být povolena, uvedl britský deník Daily Mail.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Násilí se nesmí stát metodou politického boje
Projev na konferenci „Bezpečné Česko“ v Plzni
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Oberfalzer: Žijeme v bezpečí, blahobytu a svobodě. Ale historie nás učí, že nic z toho není samozřejmé
Místopředseda Senátu Jiří Oberfalzer si v pátek 22. března připomněl výročí úmrtí štábního kapitána Václava Morávka u jeho pomníku u Prašného mostu v Praze 6. Nezúčastnil se ale pietního aktu, který se každoročně koná na tomto místě, protože ho pořádá Český svaz bojovníků za svobodu. Květiny položil k pomníku Václava Morávka o hodinu dříve. K místopředsedovi Senátu Jiřímu Oberfalzerovi se přidali také členové vedení Poslanecké sněmovny, Rady hl. města Prahy, Městské části Praha 6, Společnosti Václava Morávka a zástupci Konfederace politických vězňů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Jaromír Petřík: Ministr Petříček ocenil M. Albright a J. Solanu za krveprolití v Srbsku
„Humanitární bombardování...“ Výraz, který se všeobecně vžil v souvislosti s vojenským napadením Srbska vojsky NATO. Na této agresi měli rozhodující podíl M. Albright a J. Solana, které ministr Petříček ocenil za „zásluhy...“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TP 09): Saša Vondra má recept na řešení brexitového patu
Komentář na facebookovém profilu k názoru Saši Vondy na řešení brexitu omezením takzvané irské pojistky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Uznání Kosova byla velká diplomatická chyba. To území bylo opravdu srbské, zalitovala Černochová v Partii
V nedělní Partii FTV Prima se tentokrát utkali ministr obrany za hnutí ANO Lubomír Metnar a předsedkyně poslaneckého klubu pro obranu Jana Černochová (ODS). Dáma žádala pana ministra, aby se nenechal ukolébat tvrzením, že žijeme v bezpečné době, v bezpečném koutě světa. Metnar věnoval pár slov bombardování Srbska Severoatlantickou Aliancí. Černochová konstatovala, že jsme neměli uznávat nezávislost Kosova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Mezinárodně hledaný muž byl zadržen v Uherském Hradišti
Zadržený muž byl zákrokem policistů velmi překvapen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Boj vrchních státních zastupitelství s právem
Městský soud v Praze odmítl snahu Vrchního státního zastupitelství v Praze užít prostorové odposlechy v jiné trestní věci, než pro které byly povoleny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Dávat rovnítko mezi demokracii a Tibet je směšné. Vyvěšování vlajek? Pouhý exhibicionismus. Zkušený diplomat také o naší armádě, EU a hrozbě radikalizace mlčící většiny
ROZHOVOR Francouzský prezident Macron se vidí v roli nového Napoleona, přičemž nemá ani jeho možnosti, ani schopnosti. Evropu určitě nezachrání, naopak se ji snaží zavést do pekel. O tom je přesvědčen diplomat a bývalý poslanec Milan Šarapatka, který doufá, že výsledkem blížících se voleb do Evropského parlamentu bude návrat ke kořenům evropské integrace, k principu rovnosti mezi členskými státy, ale i odmítnutí diktátu tandemu Paříž, Berlín. Za nesmírně žádoucí považuje to, aby Česká republika co nejdříve začala plnit svůj závazek vůči spojencům v NATO investovat do své obrany minimálně dvě procenta HDP ročně s tím, že peníze půjdou skutečně do obranných schopností naší armády, a nikoli na zahraniční mise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: Zahájení sezony Památníku Lidice 2019
Dne 28. března od 16:15 zahájíme v Památníku Lidice návštěvnickou sezonu 2019. Toto tradiční vítání jara a vynášení Morany bude i letos se zajímavým programem. S Karlem Voříškem a Janou Koubovou představíme novou spolupráci mezi Památníkem Lidice a Federací dětských domovů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Šojdrová (KDU-ČSL): Brexit je lekce pro skutečné vlastence
Všímáte si po naší krásné vlasti četných cedulek s nápisy typu „financováno z prostředků EU“? Pokud ne, je to škoda. Republika je jimi doslova obsypaná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Dominik Duka: Pravda a ochrana obětí musí být pro církev na prvním místě
Prohlášení kardinála Dominika Duky OP k reportáži na webu Seznam Zprávy z 20. března 2019
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Washington se zlobí, EU je znepokojena: Italové vyjednávají s Čínou. A Salvini...
Italská vláda je první významnou západoevropskou zemí, která podpořila čínský projekt Nové hedvábné stezky, píše agentura Reuters. Ve Washingtonu to prý vyvolalo pobouření a v ostatních zemích EU znepokojení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Ještě letos představíme konkrétní reformu důchodového systému
Komentář na facebookovém profilu k důchodové reformě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Snahu Pirátů snížit sankci při změně operátora vláda asi odmítne
Návrh Pirátů na snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi kabinet před zákonodárci patrně nepodpoří, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Výsledky kontrol pracovních rukavic
Česká obchodní inspekce provedla v minulém roce celostátní kontrolní akci, zaměřenou na pracovní rukavice s kůží, které jsou důležitým osobním ochranným prostředkem, běžně používaným při práci. ČOI u 40 hospodářských subjektů zkontrolovala 59 typů výrobků. Nedostatky byly zjištěny u 28 typů, což je 47 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Staněk: Investice za 600 milionů musí vzejít z veřejné soutěže
Vyjádření ministra kultury k aktuální situaci k projektu SEFO
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Miroslav Pořízek: Dvacet let od zločinné agrese proti Jugoslávii (1. část)
Sdělovací prostředky hlavního proudu se mohly zkraje roku 1999 doslova přetrhnout ve svém vychvalování našeho členství v NATO, ke kterému právě v této době došlo. Všichni ti, kdo upozorňovali na temnou historii tohoto uskupení, jemuž pevnou rukou již desetiletí vládnou USA, byli umlčováni a označováni za nezodpovědné hazardéry nevážící si našich nových spojenců na západě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: V ochraně měkkých cílů i podpoře krajů budeme pokračovat
Posilujeme bezpečnost škol a veřejných prostranství. Ministerstvo vnitra rozdělilo přes 27 mil. Kč na ochranu měkkých cílů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Svoboda (KDU-ČSL): Shakespeare je nadšen aneb Když Britain First znamená Britain Last
Předseda britského parlamentu prohlásil, že nemusí připustit další hlasování o brexitové dohodě. Tragikomické politické představení v Británii vykazuje smysl pro drama, který by musel uspokojit i renesančního klasika Williama Shakespeara. Jen těch dějství už je nějak moc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
FOTO nahé Kateřiny Jacques letí internetem. Proč to udělala?
Někdejší poslankyně Zelených Kateřina Jacques se nechala vyfotit nahá u vody. Měla k tomu zvláštní důvod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Vicehejtman z TOP 09: NATO mělo uchránit evropské státy před „invazí“ uprchlíků. USA staví zdi na hranicích, ale Evropa je nezajímá
ROZHOVOR „Myslím si, že v případě migrační krize mělo NATO sehrát významnou roli a pomoci evropské státy před touto ‚invazí‘ uchránit. Bohužel, tvářilo se a tváří, že to jde zcela mimo něj,“ říká jihočeský vicehejtman Josef Knot (TOP 09). V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se vrátil k bombardování bývalé Jugoslávie, zmínil USA i situaci v Afghánistánu. Vyjádřil se také ke slovům Michaela Kocába ohledně událostí kolem sametové revoluce. Svůj názor řekl i k nynější ekonomické situaci České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Prezidentský kandidát Ševčovič se setká se Zemanem. Nechá si od něj poradit
Prezident Miloš Zeman dnes odpoledne přijme v Lánech slovenského prezidentského kandidáta Maroše Šefčoviče, který o setkání s českou hlavou státu požádal, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Sehnal (ODA): Fandíme Zuzaně Čaputové
Občanská demokratická aliance gratuluje paní Zuzaně Čaputové k velkému úspěchu v prvním kole prezidentských voleb na Slovensku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
ÚZSVM v Liberci převedl podíl lesních pozemků na Lesy ČR
Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Liberci převedlo Lesům ČR podíly na pozemcích, které pocházely z dědictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Martin Konvička se neudržel: Velkohubé výroky. Proti protestujícím občanům povolal armádu. Macron je idiot
ROZHOVOR „Je možné, že Petr Fiala a jeho melody boys opravdu nevědí, že poslanec Klaus měl se svým přirovnáním pravdu? Na otázku existují dvě mezní odpovědi, buď to opravdu nevědí, pak jsou to hlupáci bez rozhledu, nebo to vědí, a pak to jsou zločinci,“ komentuje dění v ODS aktivista Martin Konvička. Podle něj nechtějí špičky Evropské unie sehrát s národy remízu, ale rozpustit je v supersítě. Dnešní politický program prý nemůže být o pravici a levici, ale o rozbití Evropské unie, rozprášení mediálních molochů typu České televize, zkrocení nadnárodních korporací a novém národním obrození.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Informace k výpočtu vlastních příjmů manžela/manželky pro účely uplatnění slevy na dani
Generální finanční ředitelství z důvodu správné aplikace § 35ba odst. 1 písm. b) zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o daních z příjmů“) pro účely uplatnění slevy na manžela upozorňuje na rozdílný způsob započítávání příjmů ze zaměstnání a vyplacených dávek do vlastního příjmu, jež nesmí za zdaňovací období (rok) přesáhnout částku 68 000 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Geolog Cílek varuje: Rodí se síla, která může přetvořit svět
Geolog Václav Cílek na vlnách Českého rozhlasu zhodnotil demonstrace studentů za záchranu klimatu. Dnešním dospělým se může zdát, že se patnáctiletí žáci chtějí především ulívat ze školy. Podle hosta však tito mladí lidé mohou rozpoutat něco, co si dnes možná ani neumíme představit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Poslanci navrhují zrušit povinné přimíchávání biopaliv do benzínu. Babiš se nepřidal
Čtyři desítky poslanců navrhují zrušit povinné přimíchávání biopaliv do benzínu a nafty. S návrhem přišli v Poslanecké sněmovně Piráti a přidali se k nim poslanci ODS, TOP 09, SPD a STAN, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist