Oficiální zpravodajská média

Šaškec: Umělec trpí kvůli Zemanovi! padlo. A teď je ostuda. A obrovská sranda
V sobotu večer v Rudolfinu herci napjatě čekali na to, který film získá nejvíc ocenění a tím i sošek Českého lva. Film Toman, který obdržel 13 nominací, nezískal nakonec ani jednu sošku. Server Pavla Šafra Forum24.cz to přičítá tomu, že režisér Ondřej Trojan v minulosti kritizoval premiéra Babiše a prezidenta Zemana. Trojan se proti této úvaze důrazně ohradil a obvinil Šafrův portál, že šíří neověřené nesmysly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zaplatí 15 tisíc Radku Bangovi za slova „Ne*ře, tahle země není tvoje" a další
Lukáš Krupka z Domažlic nakonec k soudu nepůjde, přestože rasisticky urážel zpěváka Radka Bangu. Díky tomu, že se doznal a zaplatil poškozenému 15 tisíc korun, soudce Milan Andrle podmíněně zastavil jeho trestní stíhání. Píše o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Matchbanker.cz: Nebankovní online půjčky na trhu – fakta a mýty
Nebankovní půjčky mají hned několik výhod. Jsou rychlé, zahrnují minimum formalit a mají obvykle nižší požadavky na klienty. Můžete o ně zažádat online z pohodlí vašeho domova a peníze mít na účtu během několika minut. O nebankovních půjčkách se říkají různé věci, co z toho je ale pravda a co je mýtus?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Klausi ml., hájit ruské mužiky není pravice. Dostali jste „přes hubu“, tak už nevolte Babiše, vyzývá pravičák a soukromník Baránek
ROZHOVOR Václav Klaus mladší podle zakladatele Strany soukromníků dokáže být týmovým hráčem jen tehdy, když je číslo jedna. „Stejně jako jeho otec. Proto si myslím, že za nějaký čas vznikne nová ‚pravicová‘ strana a v jejím čele bude jméno Václav Klaus. Pravicovou do uvozovek jsem dal proto, že se k tomu nehodí obhajovat ruské mužiky, Čínu a být tolerantní k bolševikům a netolerantní k našim spojencům,“ řekl v rozhovoru pro ParlamentníListy. cz Rudolf Baránek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Věříte Klausům? Hlupáci, naznačil Fiala. Člověk z Člověka v tísni ještě přitvrdil
Téma Václav Klaus mladší a jeho vyhoštění z ODS zřejmě jen tak neodezní. Ale s tématem se zřejmě rozloučil předseda ODS Petr Fiala. V textu na Forum24 věnoval Klausovi mladšímu jeden odstavec, kde zdůvodnil, proč mu nebude věnovat víc. A trefoval se i do těch, kdo to „myslí upřímně“. „Hloupost bývá někdy nebezpečnější než zlý úmysl,“ říká Fiala. A od pořadatele festivalu Jeden svět na školách přišel obrázek, jak to bude vypadat v nové straně Klausů…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
„Klaus ml. to ohulil…“ uhranul Zahradil. Pomohl si i herečkou Jiráskovou a příběhem před lety
ROZHOVOR „Já jsem Václava Klause několikráthájil a výsledkem je jeho vzkaz přes média, že se k evropským volbám, kde já vedu kandidátku ODS a kde chceme dosáhnout nějaký dobrý výsledek, vůbec nedostaví. To je ilustrace jeho přístupu a pro mě poslední kapka,“ říká europoslanec Zahradil. Celou situaci kolem vyloučení Klause mladšího z řad ODS přirovnal k hudební kapele a skvělému kytaristovi, který však přehluší všechny ostatní. Každá kapela se ho prý nakonec musí zbavit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo nezjistilo podjatost šéfa úřadu v Babišově kauze
Ministerstvo spravedlnosti nezjistilo skutečnosti, které by naznačovaly podjatost ředitele středočeského krajského úřadu Jiřího Holuba v případu podezření ze střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). ČTK to dnes řekla Helena Frintová z tiskového oddělení hejtmanství. Podnět na ministerstvo dala krajská opozice za STAN. První místopředseda STAN Vít Rakušan i předseda středočeské organizace Věslav Michalik ČTK řekli, že výsledek respektují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Letiště Praha: V rámci letního letového řádu se bude létat do 162 destinací
V neděli 31. března vstoupí na Letišti Václava Havla Praha v platnost letní letový řád. Po dobu jeho platnosti bude provozovat svá pravidelná přímá letecká spojení z Prahy celkem 69 dopravců. Létat se bude do celkem 162 destinací v 54 zemích světa. V provozu budou také přímá spojení do 16 dálkových destinací, což je nejvíce v novodobé historii Letiště Praha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Pastuchová (ANO): Mezi manželstvím a registrovaným partnerstvím existuje řada rozdílů
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 26. března 2019 k občanskému zákoníku a Listině základních práv a svobod
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Otec dvou psů Pospíšil, kolaborant. Po včerejším výroku o „Evropanech" je zatraceně horko
V předvčerejším rozhovoru pro server E15 se redaktor Jaroslav Denemark bavil s Jiřím Pospíšilem, předsedou TOP09. Europoslanec vysvětloval, jak se snaží působit zejména na mladou generaci, aby chodila k volbám do Europarlamentu. "Vy už jste se nenarodili jako Češi, ale jako Evropané," pronesl přitom. "Mé půlroční dítě se rozhodně narodilo jako Čech a bude tak i vychováno. Věřím, že většině rodičů se v ČR rodí primárně Češi a nikoliv Evropané," vzkazuje mu Jan Skopeček z ODS. A přišlo i přirovnání ke kolaborantům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Iniciativa NE základnám: Musíme si takové vysílání platit?
10:53 hodin, 25. března, 2019, moderátor ČT24 Tomáš Drahoňovský: Bombardování Jugoslávie bylo ideálním řešením. Své prohlášení následně opravuje, ale tím již nikdy neopraví, jak on myslí, jak myslí ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
dTest: Návštěva, nebo člen domácnosti? aneb Další osoby v nájemním bytě
Pronajímatel nemůže nájemci zakazovat přijímat v nájemním bytě návštěvy. Souhlas pronajímatele je ale zapotřebí, jestliže má s nájemcem v bytě bydlet další osoba. Jak rozlišit, kdy se jedná pouze o návštěvu a kdy už o osobu, která s nájemcem v bytě bydlí? Jaký počet obyvatel bytu je ještě přijatelný? A co dělat, když je návštěva hlučná nebo jinak obtěžuje ostatní obyvatele domu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Spolek Šalamoun: Lukáš Nečesaný jde k soudu pro 13. rozhodnutí
Případ Lukáše Nečesaného pokračuje ve středu 27. 3. 2019 a to u Vrchního soudu v Praze. Kauza začala dne 21. 2. 2013 přepadením kadeřnice L. B. v Hořicích a bohužel trvá dodnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
ODS: Ochrana autorů ano, ale ne za cenu ohrožení internetu
Důsledná ochrana autorských práv a boj proti internetovému pirátství jsou nezbytné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
ČEZ: Distributoři energií podepsali s operátory memorandum o spolupráci při kalamitách
Představitelé vedení společností ČEZ Distribuce, E.ON Distribuce, Česká telekomunikační infrastruktura, O2 Czech Republic, T-Mobile Czech Republic a Vodafone Czech Republic podepsali memorandum o krizové komunikaci v době kalamit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Proč ? Nálety na Prahu, Kralupy, Plzeň…
Blížil konec války, Velkoněmecká Říše byla v troskách. Naděje obyvatel na přežití válečných hrůz či nacistické perzekuce rostly. Přesto mnohá česká města zažila pár týdnů před koncem války nečekané válečné hrůzy v podobě amerických náletů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj rozdělil dobrovolným hasičům přes 18 milionů
Radní Pardubického kraje na svém pondělním jednání schválili několik dotací, cílených na zlepšení vybavení a zázemí jednotek sborů dobrovolných hasičů na obcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Langr (ZpL): Seniorská ombudsmanka Lenka Tarabová je odborně velmi zdatná žena
Kontakt ve spolupráci se statutárním městem Liberec připravuje pro liberecké seniory starší 65 let a osoby pobírající invalidní důchod novou službu, kterou budou moci bezplatně využít od 1. dubna 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Slovensko: Kritik Čaputové se vrátil domů a tohle našel. Manželka má strach
Slovenský poslanec Luboš Blaha má strach o rodinu. Kvůli velmi nemilému překvapení, které našel u svých dveří, když se vrátil s rodinou z výletu. Jeho manželku to prý zasáhlo tolik, že se neudržela a použila tvrdá slova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jiří Matzner: Není sporu o tom, kdo může danou licenci udělit a komu se má platit
Komentář JUDr. Jiří Matznera, obhájce paní Fišerové ke kauze KRTEK - dnešnímu rozhodnutí, které pravomocně řeší spory vyplývající z existence paralelních vztahů, na jedné straně smluv se samotným autorem (správkyní dědictví po Zdeňku Milerovi), na druhé straně se společnostmi sl. Karolíny Milerové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Matek (KDU-ČSL): Květináče a sloupky omezí vjezd aut do centra města
Od dubna budou pěší zóny v Jablonci bezpečnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Naše dozorové orgány budou nadále intenzivně kontrolovat dovozy
Ministerstvo zemědělství obdrželo dopis od Polska. Po jeho vyhodnocení případně zahájí rušení mimořádných veterinárních opatření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Na podporu bydlení šla loni více než miliarda korun
Vláda dnes schválila výroční zprávu Státního fondu rozvoje bydlení. V oblasti bytové politiky v loňském roce pokračoval trend růstu výstavby a rekonstrukce bytového fondu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Každá vyspělá společnost by měla být solidární a spravedlivá
Sociální demokracie vždy stála na straně demokracie, svobody, solidarity a spravedlnosti. Proto podporuje soudržnost společnosti. Proto hledá finanční zdroje pro dlouhodobou udržitelnost životní úrovně v naší zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
,,Ty ďáble!" Smrt Dana Nekonečného: Už padl politický návrh
Zemřel zpěvák, tanečník a herec Daniel Nekonečný. Bylo mu 52 let. Byl lídrem kapely Šum svistu, hrál v několika filmech. Jeho smrt na svém facebookovém profilu oznámil starosta Prahy-Řeporyjí Pavel Novotný (ODS), jenž nad jeho odchodem truchlí. K domu Nekonečného následně přijel štáb TV Prima.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Odmítáme diktát Bruselu ohledně omezování přístupu na internet
Evropská unie nám chce přikazovat, jak máme nakládat s internetem, s cílem zavést regulaci k informacím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo spravedlnosti: Otevřená data veřejných rejstříků již brzy v plném rozsahu
Ministerstvo spravedlnosti pokračuje v dalším zvyšování transparentnosti a k 1. dubnu 2019 zpřístupní otevřená data veřejných rejstříků v plném rozsahu. Vyhledávání usnadní řada kritérií, výsledek pak budou moci uživatelé exportovat v několika formátech. Data bude ministerstvo dodávat postupně, a to v datových sadách podle roků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ženíšek (TOP 09): Konečně aspoň nějaký plán a strategie
Komentář na facebookovém profilu k jednání o brexitu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Putin bude mít radost! hlásí Tereza Spencerová. A není sama. Je to vážné
Prezident Spojených států podepsal dekret, kterým Spojené státy uznávají, že Golanské výšiny náleží Izraeli. Analytička Tereza Spencerová k tomu poznamenala, že se tímto krokem Trump střelil do vlastní nohy. Přidal se i český velvyslanec v USA Hynek Kmoníček, který připomněl jeden velký obchod chystaný Trumpem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Miliardy z našich daní mizí v černé díře
Komentář na facebookovém profilu k neprůhlednému financování nestátních neziskových organizací
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: O dotaci na venkovské prodejny je velký zájem
Do dotačního programu Podpora provozu prodejen na venkově podaly obce na přelomu prosince a ledna 63 žádostí za 2,5 milionu korun. Drtivá většina z nich splnila podmínky a kraj jim přidělí podporu v požadované výši. Navíc již v dubnu otevře druhé kolo, v rámci kterého bude možné podávat žádosti do 13. 5. Další žadatelé tak mají šanci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Národní pedagogické muzeum: Historicky první pamětní deska J. A. Komenského v Praze
Ve středu 27. března 2019 (ve 13:30) bude odhalena historicky první pamětní deska Jana Amose Komenského v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Malach (SNČR): Společnou daňovou politiku nechceme
Senát parlamentu České republiky podpořil vládu v její snaze, aby Česká republika nemohla být v rámci Evropské unie přehlasována v daňových záležitostech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Komentáře Krysodlaka (2)
Glosy sociologa Petra Hampla
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Johnová: Ani za zavřenými dveřmi není násilí v pořádku
Počet odhalených případů domácího násilí v Praze se oproti minulému roku zvýšil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Zahraničí dále „vysává“ ČR, na dividendách loni odteklo 257 miliard, nejvíc do Nizozemska
Zahraniční subjekty, které v Česku realizují přímé investice, loni z těchto investic inkasovaly souhrnný výnos ve výši 414 miliard korun. Vyplývá z předběžných údajů České národní banky. V roce 2017 to přitom bylo 447,3 miliardy korun, tudíž za loňský rok je patrný meziroční pokles v rozsahu osmi procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Poslali nahého „bimbálka“ a museli poslouchat. Jen Kuciak nic, takže umřel… Výbušný článek o mafii na Slovensku
Kontroverzní slovenský podnikatel Marian Kočner, obviněný z objednání vraždy Jána Kuciaka, se podle úterní MF Dnes snažil ovlivňovat některé slovenské politiky a další osobnosti. Zavedl si na ně složky. Špínu hledal i na někdejšího slovenského prezidenta Ivana Gašparoviče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Sirotci Šojdrové ať přijdou! zaznělo v ČT. A také: Pětileté dítě ušlo 2000 km, zaplatilo pašerákům, samo přeplulo
Volby do europarlamentu se blíží a s nimi také znovu vyvstává otázka přijetí původně 50 syrských dětí bez doprovodu na popud europoslankyně Šojdrové. Senátor Václav Hampl, nestraník zvolený za KDU-ČSL a Zelené, a poslanec SPD Jiří Kobza se na toto téma střetli v Událostech, komentářích. Václav Hampl tvrdil, že návrat do Sýrie je fikce, že se režim začíná mstít. Kobza pro změnu přidal historku, kterou prý vyprávěla pracovnice z neziskovky, jak pětileté dítě samo ušlo 2 tisíce kilometrů, přeplulo moře a zaplatilo pašerákům, aby se dostalo do Řecka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Mazuch (ODS): Pardubice obhájily titul Město pro byznys
Velký podíl malých a středních firem, vysoká likvidita a kvalitní podnikatelské prostředí. Nejen tyto zmíněné atributy dokázaly Pardubicím zajistit prvenství v krajském kole srovnávacího výzkumu Město pro byznys, který každoročně pořádá týdeník Ekonom.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Vláda chce, aby stát odškodňoval poškozené po povinném očkování, rodná čísla na občanských průkazech zatím zůstanou
Vláda Andreje Babiše na jednání včera schválila návrh nového zákona o náhradě újmy způsobené povinným očkováním, kterým by měl odškodnění osob, které utrpěly zdravotní újmu v souvislosti s povinným očkováním, převzít stát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Manželství pro homosexuály? Poslanci to znovu proberou
Poslanci by se dnes měli vrátit k debatě o možném uzákonění manželství i pro stejnopohlavní páry. Zároveň projednávají také novelu, která by naopak ústavně zakotvila manželství výhradně jako svazek muže a ženy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Český voják stane před soudem. Kvůli bojům na Ukrajině
Pobočka krajského soudu v Pardubicích se dnes začne zabývat případem Erika Eštu obžalovaného z teroristického útoku. Nynější voják chrudimského výsadkového praporu se podle obžaloby před vstupem do české armády zapojil do bojových akcí na straně takzvané Doněcké lidové republiky, kterou na Ukrajině vytvořili proruští povstalci. V zahraničí pobýval zhruba měsíc v roce 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Se*u na to? Ne! Ivan David: „Chtějí poškodit SPD.” My víme více
Třenice a spory v hnutí SPD pokračují. Další interní informace probublávají na povrch díky tomu, že někteří naštvaní členové zveřejnili své dojmy ze sobotní konference SPD v Praze. Spory dokonce natolik naštvaly lídra kandidátky do europarlamentu Ivana Davida, někdejšího Zemanova ministra, že z konference znechuceně odešel. Zjišťovali jsme, co dalšího se dělo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
DPP: Hasičský záchranný sbor získal moderní pěnové hasicí zařízení
Hasičský záchranný sbor (HZS) Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) převzal do užívání pěnové hasicí zařízení značky One Seven. Technologie umožňuje dosáhnout vysoké efektivity hašení při minimální spotřebě hasebních látek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Veterináři se i nadále intenzivně zaměří na kontrolu rizikových potravin
Česká republika ruší mimořádná veterinární opatření na hovězí maso z Polska, kontrola dovozu ale bude nadále intenzivní
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Cenzura internetu, ohrožení svobody slova? Europoslanci schválili reformu autorského práva na internetu
Poslanci Evropského parlamentu dnes schválili reformu ochrany autorských práv na internetu, jejímž cílem je přizpůsobit evropské autorské právo digitální éře a kterou kritici označují za cenzuru internetu. Kriticky se k ní staví například i česká strana Piráti i někteří občanští demokraté, podle nichž bude ohrožena svoboda internetu. Strany se proto chtějí pokusit, aby se směrnice do českých zákonů promítla v co nejmírnější podobě. Podle zástupců Unie vydavatelů se může v českém právu směrnice výrazně lišit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Piráti: Dnešní rozhodnutí europoslanců omezí svobodu internetu
Evropský parlament dnes schválil Směrnici o autorském právu na jednotném digitálním trhu. Směrnici podpořilo 348 europoslanců, proti bylo 274. O pozměňovacích návrzích se nehlasovalo, protože Evropský parlament o pouhých pět hlasů zamítl možnost do směrnice dále zasáhnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Sehnalova ODA jde do evropských voleb spolu se Soukromníky a Nezávislými Liany Janáčkové
Podnikatel a finančník Pavel Sehnal našel do blížících se evropských voleb nečekané spojence. Kandidáti do europarlamentu za jeho ODA se budou o přízeň voličů ucházet na společné kandidátce spolu se Stranou soukromníků České republiky a hnutím Nezávislých Liany Janáčkové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ivan Pilip před hrstkou studentů: Najednou jsme zjistili, že se věci od našeho vstupu do EU vyvinuly jinak? Tak to ne. Smlouvy se mají plnit. Přijmout euro!
REPORTÁŽ Umanutá rodina Klausů, která všemožně kope proti Evropské unii. Je dobře, že se ODS mladého Václava, poslance, zbavila. Při vstupu do EU jsme se zavázali přijmout euro, a nyní chytračíme? O evropské měně a jejím zavedení diskutoval v Plzni bývalý politik KDU-ČSL, exministr Ivan Pilip. Akce organizovaná Mladými lidovci a podpořená malým občerstvením a vínem přilákala něco přes deset studentů Západočeské univerzity. Podle hlavního hosta diskuse řada firem stejně již účtuje v eurech. V Bruselu se na nás při této politice a rétorice, která se léta line z Hradu, a to snad i za podpory Kremlu, dívají přes prsty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Špatné PMI versus slušné Ifo, čemu věřit v německé ekonomice?
Stále platí, že čísla z největší evropské ekonomiky nejsou zrovna přesvědčivá. Březnová podnikatelská nálada Ifo nám ovšem dává trochu nadějnější obrázek než páteční podnikatelské nálady PMI.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
DPP: Kloubový bateriový trolejbus krátkodobě posílí provoz na lince č. 58
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) připravuje projekt elektrifikace autobusové linky č. 140 (Palmovka – Čakovice/Miškovice). V rámci tohoto projektu je testována technologie dynamického nabíjení a bateriových trolejbusů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Profesor Masarykovy univerzity účtuje se Sommerovou a Feničem, ČT i Sorosem. Už se těší, co mu na to řeknou!
ROZHOVOR Nevídanou troufalost při kandidatuře do Evropského parlamentu projevilo hnutí Vědci pro ČR, když vyhlásilo boj politické korektnosti. Profesor Ivan Holoubek, člen Vědecké rady Masarykovy univerzity v Brně a volební lídr tohoto hnutí, vysvětluje, že nejde jen o nějakou mezilidskou slušnost. Je to politická ideologie, a to dost nebezpečná. Jejími typickými protagonisty jsou představitelé politických neziskových organizací i veřejné společenskovědní vysoké školy. Jejich absolventi pak obsazují místa ve veřejné sféře, nevládních organizacích, ale i v médiích. Uznávaný chemik také tvrdí, že jsme zcela ztratili normální respekt k názorům druhých. Ilustruje to na výrocích režisérky Olgy Sommerové, které jsou podle něj příkladem namyšlenosti elit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ukrajina? Zamlčujeme neonacisty, abychom nenahráli Rusku, napsal český novinář
Prezident Spojených států Donald Trump si může oddechnout, protože vyšetřovatel Robert Mueller konstatoval, že stávající prezident a jeho lidé v předvolební kampani nespolupracovali s Ruskem. Nabízí se otázka, co teď udělají média, která Trumpa takřka odsoudila předem? Vezmou si z tohoto případu ponaučení?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Zeman je zdravej jako řimbaba! hlásí Ringo Čech. Jděte do hajzlu, řekl si jednou
František Ringo Čech, politik, publicista a hudebník, se po dlouhé nemoci zotavil a dal krátký rozhovor televizi Nova. V něm vysvětlil, jak se to má se zdravotním stavem prezidenta Zemana a zda by ještě kandidoval na nějakou funkci. „Má bohužel tu bolavou nohu, která je neléčitelná a nedá se s tím nic dělat, takže jediná radost, kterou mají sluníčkáři, je ta noha,“ opřel se do těch, kdo si přejí, aby byl Zeman nemocen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí upozorňuje na epidemii cholery v Keni
S ohledem na nebezpečí epidemie cholery v Nairobi a dalších oblastech Keni (kraje Baringo a Machakos) MZV doporučuje českým občanům maximální opatrnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Vrecionová (ODS): Nezastavitelný dávkomat
Komentář na facebookovém profilu k politice ministryně Maláčové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Za rok nikomu nová noha nenaroste
Komentář na facebookovém profilu k systému posudkového lékařství
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Nejvyšší kontrolní úřad: Stát neměl přesné informace o dotacích, rozdělených neziskovým organizacím
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil dotace ze státního rozpočtu, které rozdělily nestátním neziskovým organizacím (NNO) Úřad vlády ČR a čtyři ministerstva – Ministerstvo pro místní rozvoj, Ministerstvo vnitra, Ministerstvo životního prostředí a Ministerstvo zemědělství – v letech 2016 až 2017. Státní politika vůči NNO nevycházela z analýzy, jaké služby od těchto organizací společnost skutečně potřebuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Chceme vybrat variantu, která bude spravedlivá pro většinu matek
Komentář na facebookovém profilu k slíbenému rodičovskému příspěvku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Drsný ruský moderátor v českém deníku. Takto v něm naložil Putinovi. Ale i Zemanovi
„Jdi do… ! Slyšíš mě? Hajzle. Zrůdo…“ Ruský moderátor Matvej Ganapolskij, který se nezdráhá své posluchače tvrdě odpálkovat, poskytl rozhovor Deníku N. Přesvědčte se sami, co řekl na adresu dlouholetého pána Kremlu Vladimira Putina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Pedagogická komora: Den učitelů v černé
Vedení spolku Pedagogická komora podporuje protestní akce slovenských učitelů – Petici za stažení návrhu nového zákona o pedagogických a odborných zaměstnancích a Den učitelů v černém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Evropská komise zkoumá materiál získaný v ČR kolem možného střetu zájmů Babiše
Evropská komise analyzuje materiál získaný v rámci rozsáhlého auditu, který od ledna prováděla v České republice. ČTK to dnes sdělila mluvčí Evropské komise. Tři generální ředitelství EK prověřovala na českých úřadech předcházení střetu zájmů při přerozdělování evropských dotací. Důvodem bylo podezření unijních úřadů, že premiér Andrej Babiš může být ve střetu zájmů kvůli dotacím pro holding Agrofert, který v roce 2017 s ohledem na zákon o střetu zájmů převedl do svěřenských fondů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Libor Rouček varuje: Když si každý stát v EU začne hrát jen svou politiku, hrozí, že si zase vjedou do vlasů. Přesto politici jako Klausové...
EVROPAN LIBOR ROUČEK Že přejímáme tři pětiny zákonů z dílny Evropského parlamentu? „To bylo jasné i Václavu Klausovi, když jsme žádali o vstup do Evropské unie a on podal žádost,“ říká bývalý místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček a přidává doporučení: „Pokud se Václav Klaus ml. chce podílet na tvorbě evropských zákonů, ať se nechá zvolit do Evropského parlamentu a nemusí urážet Evropskou unii ani památku obětí židovského holokaustu.“ Domnívá se, že skutečná pravicová strana, o jejímž založení se mluví, nebude úspěšná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Česká televize: Čtení do ouška představí sedmdesát nových dílů
Už v prvním roce svého vysílání přišlo Déčko s unikátním cyklem, který propojil rozhlasový formát s televizním vysíláním. Dvakrát denně vysílaný pořad Čtení do ouška, který chce u dětí podporovat zájem o literaturu a vracet malé diváky zpět ke čtení, letos uvede již sedmistý premiérový díl. Děti se mohou těšit na Pohádky Bedřicha Smetany nebo příběhy z knih Miloše Kratochvíla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jarošová (SPD): Právě zde, na půdě sněmovny, probíhá legální boj proti rodině
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 26. března 2019 k občanskému zákoníku a Listině základních práv a svobod
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Macron vyzval čínského prezidenta, aby respektoval jednotu EU
Francouzský prezident Emmanuel Macron se v pondělí setkal se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem, před kterým se vyslovil pro „silné partnerství“ mezi Evropskou unií a Čínou, které by se opíralo o „silný multilateralismus“ a „poctivou a vyváženou“ ekonomickou spolupráci. Při dnešním jednání s čínským prezidentem chtěli Macron, předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker a německá kancléřka Angela Merkelová ukázat jednotnou EU, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Manželství muže a ženy by mělo být chráněno ústavou
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 26. března 2019 k občanskému zákoníku a Listině základních práv a svobod
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
„Putin nezuřil, až se třásl. Lež. Třásla se vzteky jen Albrightová, Maruška ze Smíchova.“ Břetislav Olšer předkládá své životní zážitky
ROZHOVOR „Nezávislost Kosova považuje Madeleine Albrightová za svůj největší politický úspěch, ale objevují se i pochybnosti. Zejména vzhledem k jejím obchodním aktivitám, které v Kosovu poté měla,“ upozorňuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz spisovatel a šéfredaktor internetových novin Rukojmi.cz Břetislav Olšer při hodnocení bývalé americké ministryně zahraničí narozené v Praze. Vysvětluje i svůj pohled na bombardování Srbska před dvaceti lety, naše působení v NATO, situaci na Ukrajině, kdy zvláštní pozornost věnuje Julii Tymošenkové, či Tibetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Lubomír Šimek: Zamyšlení nad naší legislativou
Před pár lety jsem vystoupil na jedné z mnoha mezinárodní konferenci. Standardní průběh, takže po vystoupení odpovědi na dotazy, pak méně formální diskuse a na závěr diskuse neformální. V té odlehčené fázi se mne obrátil předsedající s dotazem, co bych změnil - jedinou věc - měl-li bych tu možnost. No, asi bych zakázal našemu Parlamentu přijímat zákony, a sklidil jsem potlesk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Sněmovna se bouří kvůli manželství pro homosexuály. A Šlechtová bouchla do stolu: To mě uráží! Já se řadím také k LGBT
Poslanci se po čtyřměsíční pauze opět střetli kvůli tomu, zda uzákonit manželství stejnopohlavních párů. Spor by podle exministryně spravedlnosti Heleny Válkové (za ANO) mohly vyřešit úpravy, které by posílily práva registrovaných partnerů. Například v otázce společného jmění nebo vztahu k vychovávanému dítěti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Nové bezpečnostní prvky vozidel musí řidiči pomáhat, ne ho rozptylovat, uvedla europoslankyně Olga Sehnalová
Vyjednavači Evropského parlamentu a Rady ministrů se dohodli na textu nařízení, které se týká instalace nových bezpečnostních prvků ve vozidlech. Svými návrhy na změny také přispěla europoslankyně za ČSSD Olga Sehnalová, která tuto dohodu za sociální demokraty v Evropském parlamentu vyjednávala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Nápady deklasovat manželství mají jen euroameričtí multikulturalisté
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 26. března 2019 k občanskému zákoníku a Listině základních práv a svobod
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
České dráhy: Změna času ovlivní dálkové spoje i vlaky nočního pražského rozjezdu
V noci ze soboty 30. na neděli 31. března začne platit letní čas a hodinové ručičky se posunou o hodinu dopředu. Kvůli chybějícím 60 minutám se „zpozdí“ nejen sedm nočních dálkových vlaků Českých drah, které budou tou dobou na své trase, ale také regionální spoje tzv. nočního pražského rozjezdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Deset let od pádu Topolánkovy vlády
V minulých dnech mě navštívila redaktorka Českého rozhlasu, aby se mnou natočila rozhovor týkající se pádu Topolánkovy vlády před deseti lety. Přiznám se, že pokud by se neozvala, tak bych si na tuto událost vůbec nevzpomněl. Nemá příliš smysl bojovat minulé bitvy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Zeptali jsme se všech politiků Prahy 10, co říkají na bordel v ulicích a auta na chodnících: Neodpověděl ani jeden
Po zveřejnění článku o nepořádku na Praze 10 se na naši redakci obrátili další obyvatelé této městké části, kteří nás opět zásobili fotografiemi z ulic. Nejtristnější situace je, zdá se, v oblasti Vršovic. Občany zde trápí nejen nepořádek a parkování samotné, ale také bezpečnost, která je díky těmto problémům horší než jinde. Naše redakce proto oslovila všechny desítkové zastupitele, radní a senátorku-starostku s dotazy. Výsledek? Ani jeden ze 45 členného zatupitelstva se k situaci nevyjádřil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Odsuzujeme válečné zločiny USA a NATO, spáchané na srbském národu
Komentář na facebookovém profilu k výročí 'humanitárního bombardování' Jugoslávie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Flora Olomouc: Smetanovy sady budou po dobu jarní výstavy otevřeny pouze návštěvníkům
Jarní květinová výstava Flora Olomouc 2019 se uskuteční ve dnech 25. – 28. dubna. Hanácká metropole se tak v posledním dubnovém týdnu může těšit na tradičně vysoký počet návštěvníků a tudíž i vítaný nárůst cestovního ruchu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Špatně píšete o Ukrajině! Velvyslanec pokáral českou redakci a vyzval: Pište i hezké věci
Jsou občané řádně informováni o tom, co se děje na Ukrajině? podle ukrajinského velvyslance Jevhena Perebjinise nikoliv. Ohradil se proti serveru iDNES a Mladé Frontě Dnes, která prý tendenčně a negativně informuje o dění v jeho zemi. Vadí mu zejména rozhovory. V jednom z nich prý mluvila poslankyně Janukovyčovy strany a šířila lži.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Lidé si sami určí svůj věk! vymyslel vědec. Jinak diskriminace
Nechovej se jak malej, je ustálená výtka, která nabádá před nevhodným chováním, stejně jako úsloví, cítím se na dvacet. Ale co když se dotyčný skutečně cítí být v jiném věku, než v jakém skutečně je? Měl by se mu zákon přizpůsobit? Joona Räsänen z univerzity v Oslu argumentuje, že by si někteří lidé měli být schopni změnit svůj „legální věk“, protože neodpovídá jejich biologické a emoční vyspělosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora připomíná 30 let svobody a svobodného podnikání
Po přemalování Lennovovy zdi na pražské Kampě během pondělka minulého týdne Hospodářská komora České republiky a Senát Parlamentu České republiky včera v prostorách v prostorách Ománského parlamentu v Maskatu slavnostně zahájily výstavu 30 Years Of Freedom, připomínající 30leté výročí Listopadu 1989.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Zvracení z Macrona: Bouře po zmlácení důchodkyně. Toto padlo v Česku
Protesty Žlutých vest proti Emmanuelu Macronovi a jeho politice neutuchají a stávají se pomalu tradicí. Ty poslední, již devatenácté, opět přinesly zraněné demonstranty. Zaujal zejména případ 73leté seniorky, která byla při protestech zraněna policií, zachycený na fotografiích a videu. Emmanuel Macron se o jejím chování vyjádřil přinejmenším nešťastně a teď sklízí kritiku za své výroky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Začal soud s vojákem viněným z terorismu kvůli boji na Ukrajině
Pobočka krajského soudu v Pardubicích se dnes začala zabývat případem vojáka obžalovaného z teroristického útoku kvůli tomu, že se zapojil do bojů na straně proruských povstalců na Ukrajině. Příslušník chrudimského výsadkového praporu Erik Eštu dnes uvedl, že na Ukrajinu jel za poznáním a cestovat, v uniformě povstalců a se zbraněmi se fotografoval na památku. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Lidi zajímá, jak budou žít! Soupeř Čaputové se v debatě neudržel nad otázkami
Denník N přinesl další debatu kandidátů na slovenského prezidenta před druhým kolem voleb, ve kterém se slovenští občané budou rozhodovat mezi Zuzanou Čaputovou a Marošem Šefčovičem. V duelu došlo na několikrát opakované obviňování Čaputové a její koncipientské praxe, ta se vůči těmto obviněním ohradila a tázala se, proč má Šefčovič potřebu stále něco hledat na její osobu. Šefčovič též poukázal na nesmyslnost pokládaných otázek: „My tu v Bratislavě řešíme stále něco jiného, než co zajímá lidi,“ řekl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Nacher (ANO): Nechť poslanci udělají takzvaný coming out. Ať se neschovávají
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 26. března 2019 k občanskému zákoníku a Listině základních práv a svobod
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Od března můžete platit v hlavní pokladně kartami
Pro zvýšení pohodlí občanů při placení různých správních poplatků nebo jiných úhrad se Liberecký kraj rozhodl pro pořízení platebních terminálů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Vážná slova v ČT: Koalici se podařilo postavit proti sobě rodiče s dětmi a důchodce
Přidat dětem, nebo přidat seniorům? Do tohoto sporu se dostala vládní koalice poté, co se dohodla, že se důchody příští rok zvednou v průměru o 900 korun a vyšší rodičovský příspěvek dostanou jenom děti narozené po prvním lednu 2020. To pak vyvolalo bouři nevole především u současných rodičů, kteří se cítí být biti na tom, že si důchodci výrazně přilepší. Koalice proto asi couvla a začala se vzájemně obviňovat z toho, kdo to víc zpackal. Bývalá ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD) v Interview na ČT24 odhalila svůj názor, zda se má přidávat spíše seniorům, nebo rodinám s dětmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Feranec (ANO): Ochrana manželství vyvolává zbytečné spory ve společnosti
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 26. března 2019 k občanskému zákoníku a Listině základních práv a svobod
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
BESIP: Osm z deseti usmrcených cyklistů nemělo přilbu!
V roce 2018 nepoužilo přilbu 79 % usmrcených, 66 % těžce zraněných a 65 % lehce zraněných cyklistů, Podle výzkumu mohlo 37 % cyklistů nehody přežít, pokud by přilbu použilo. Cyklisté pod vlivem alkoholu a návykových látek zavinili 29 % nehod zaviněných cyklisty, při nichž bylo 37 % cyklistů usmrceno, 27 % těžce a 29 % lehce zraněno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Fialová (ANO): Registrované partnerství není volbou, ale náplastí na prasklou aortu
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 26. března 2019 k občanskému zákoníku a Listině základních práv a svobod
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Byl to Hamáček! Ministryně Maláčová šla ohledně „rodičovské“ s pravdou ven
Zvýšení rodičovské dávky zažehl spor mezi vládními stranami. ANO i ČSSD na sebe házejí „kompromis“ o rodičovské a tvrdí, že s myšlenkou na zvýšení až pro děti narozené po 1. lednu 2020 přišla ta druhá partaj. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) kápla v rozhovoru pro Deníkn.cz božskou a ukázala na šéfa ČSSD Jana Hamáčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
„Manželství zoofilů nebo pedofilů“. Poslanci se opět střetli kvůli manželství homosexuálů, k projednání se vrátí nejdříve v dubnu
Sněmovna ani na druhý pokus nedokončila úvodní kolo projednávání novel, které mají uzákonit sňatky homosexuálů, nebo povýšit manželství muže a ženy. Poslanci se k předlohám, které začali projednávat loni v listopadu, vrátí nejdříve na dubnovém zasedání. Spor, zda uzákonit manželství stejnopohlavních párů, by mohly vyřešit úpravy, které by posílily práva registrovaných partnerů především v majetkových otázkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Juchelka (ANO): Svoboda, nadefinovaná na úkor skutečnosti, neznamená větší volnost, ale klam
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 26. března 2019 k občanskému zákoníku a Listině základních práv a svobod
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: S panem Haseloffem sdílíme pragmatický přístup k energetice
V úterý 26. března 2019 se předseda vlády Andrej Babiš setkal s ministerským předsedou Saska-Anhaltska Reinerem Haseloffem. Společně jednali o bilaterálních vztazích, výsledcích jednání tzv. uhelné komise a hospodářské spolupráci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Pavle Svobodo, odstupte z kandidátky a omluvte se
Připomínám: Zatčení Miloslava Ransdorfa ve Švýcarsku při pokusu o trestný čin považuji za mezinárodní ostudu naší země, s jakou zatím nenacházím srovnání. Budeme se za to červenat ještě několik let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Co není kárným proviněním
Česká justice přinesla dne 22. března 2019 článek Petra Dimuna o urážlivém dopisu, jímž mě napadl místopředseda Krajského soudu v Brně Aleš Flídr, a o pokárání, jehož se mu dostalo od předsedy soudu. V této souvislosti konstatuji, že se mne nedotkly Flídrovy úvahy o nedostatku mé inteligence a právnické negramotnosti, ale popudilo mě, že v pracovní době, na pracovišti a za peníze daňových poplatníků dělal cosi, co neměl. K obsahu jeho článku podotýkám, že můj podíl na tlaku proti soudcům Aleši Novotnému a Michalu Kabelíkovi značně zveličuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Bauer (ODS): Útoky na podstatu manželství aktivisté respekt nezískají
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 26. března 2019 k občanskému zákoníku a Listině základních práv a svobod
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Rodičovský příspěvek? Maxová v ČT přiznala: Ať vybereme jakoukoliv variantu, vždycky bude nějaká skupina nespokojená
Komu zvýšit rodičovský příspěvek? Jaký je postoj hnutí ANO k zavedení manželství homosexuálních párů? Na to a mnohé další odpověděla předsedkyně sněmovního sociálního výboru za hnutí ANO Radka Maxová v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Eva Decroix: EU tu má být pro lidi, ale je pro ně obávanou džunglí. Macron nechtěně rozlévá kyselinu strachu, s jeho cestou nesouhlasím
ROZHOVOR „Souhlasím s pojmenováním výzev, které stojí před Evropou, ale ne s cestou, kterou Macron navrhuje,“ říká advokátka Eva Decroix, která je na šestém místě eurokandidátky ODS. Podle ní existuje riziko, že Macronova cesta naopak způsobí odstředivou reakci. Macronův sen pak přirovnává k legendárnímu výroku Marie Antoinetty, která hladovějícím Pařížanům navrhla, že když si nemohou dovolit chleba, měli by jíst koláče. „Je daleko. Ne možná na kilometry, ale ideově. Je odtržená,“ tak hodnotí Decroix dnešní Evropskou unii ve vztahu k jejím obyvatelům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Poděkování zachráncům žen, jejichž vůz skončil v požární nádrži
Záchrana lidského života je čin, za který se sluší vždy náležitě poděkovat. Krajský radní Antonín Krák to řekl během setkání s muži, kteří zachránili dvě ženy, jejichž vůz skončil po havárii v požární nádrži ve Strážkovicích na Českobudějovicku. Slavnostní akce, kde se kromě zachránců a zástupce kraje, sešli i představitelé policie či projektu Gentleman silnic, se odehrála v úterý 26. března v Nových hradech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Společenství muže a ženy má nezastupitelnou hodnotu
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 26. března 2019 k občanskému zákoníku a Listině základních práv a svobod
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy: Ministr Ťok se v Bukurešti zúčastní neformálního zasedání Rady EU pro dopravu
Ministr dopravy Dan Ťok se ve středu 27. března zúčastní v Bukurešti neformálního zasedání Rady EU pro dopravu. Tématem zasedání bude využívání kombinované (multimodální) dopravy, využívání alternativních paliv jako je vodík nebo LNG a financování dopravních staveb zařazených do Transevropské dopravní sítě (TEN-T) z fondu Connecting Europe Facility (CEF).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Kopřiva (Piráti): Chceme stejná práva a povinnosti i pro stejnopohlavní páry
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 26. března 2019 k občanskému zákoníku a Listině základních práv a svobod
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Proč velká část Čechů nesnáší neziskovky? Neziskovkář dlouho pátral. A pak předložil tento výsledek
Novinář Bohumil Kartous se s šéfem organizace Glopolis a zakladatelem platformy neziskových organizací Měj se k světu Petrem Lebedou rozhovořil mimo jiné o to, proč Češi nemají rádi neziskové organizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
ODS: Ministři se o návrhy hádají jak na tureckém trhu
Občanští demokraté kritizují nekoncepční a nahodilé rozhodování vlády a jednotlivých ministrů o důchodech a rodičovském příspěvku. ODS naopak na programové konferenci představila konkrétní, a hlavně koncepční návrhy, které chce začít prosazovat co nejdříve.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Dvořákova Stabat mater
Jako předzvěst svátků velikonočních se silným motivem ukřižování Krista a utrpení jeho matky můžeme vnímat program, který rozhlasoví symfonikové přichystali pro své abonenty a další posluchače na pondělí 1. dubna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Policie ukončila vyšetřování v kauze dotací pro Čapí hnízdo. Co bude následovat?
Policie ukončila vyšetřování případu dotací pro farmu Čapí hnízdo, v němž čelí stíhání i premiér Andrej Babiš (ANO). Obvinění si nyní mohou prostudovat spis a navrhnout doplnění vyšetřování. ČTK to dnes sdělil mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Telička a jeho práce pro Bakalu vám nevadí a Faltýnek ano?! Mluvili jsme s šéfem poslanců SPD Fialou
ROZHOVOR „Naším hlavním sdělením je, že když Babiš, Piráti, ODS, ČSSD, TOP 09, STAN, lidovci a další brání lidem, aby se k Evropské unii vyjádřili v referendu, lidé mohou svůj odpor k EU vyjádřit ve volbách do Evropského parlamentu. Jinou možnost nemají. Tyto volby jsou referendem o EU," řekl nám k blížícím se volbám do Evropského parlamentu místopředseda SPD Radim Fiala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Policie ukončila vyšetřování v kauze dotací pro Čapí hnízdo
Policie ukončila vyšetřování případu dotací pro farmu Čapí hnízdo, v němž čelí stíhání i premiér Andrej Babiš (ANO). Obvinění si nyní mohou prostudovat spis a navrhnout doplnění vyšetřování. ČTK to dnes sdělil mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Nekalé obchodní, pardon politické praktiky
Nedávno se premiér Babiš obrátil na čtenáře MfD se zvoláním, že spotřebitel musí být na prvním místě. Vyjmenovává v něm řadu opatření, která v nedávné době zlepšila postavení spotřebitelů. Není proto divu, že běžný čtenář článek vnímá jako přehled úspěchů hnutí ANO. Má to však jeden háček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Návrh rozšiřuje okruh vozidel, osvobozených od zpoplatnění
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 26. března 2019 k zákonu o pozemních komunikacích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Bavíme o změně, která mnohým pomůže v identifikaci ve vztahu
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 26. března 2019 k občanskému zákoníku a Listině základních práv a svobod
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Šlechtová (ANO): Takový v uvozovkách svazácký projev už jsme tady dlouho neslyšeli
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 26. března 2019 k občanskému zákoníku a Listině základních práv a svobod
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Dolejš (KSČM): Mně to spíš připomínalo monsignora Piťhu
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 26. března 2019 k občanskému zákoníku a Listině základních práv a svobod
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Drsný ruský moderátor v českém deníku. Takto v něm naložil Putonovi. Ale i Zemanovi
„Jdi do… ! Slyšíš mě? Hajzle. Zrůdo…“ Ruský moderátor Matvej Ganapolskij, který se nezdráhá své posluchače tvrdě odpálkovat, poskytl rozhovor Deníku N. Přesvědčte se sami, co řekl na adresu dlouholetého pána Kremlu Vladimira Putina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Špičák (ANO): Gayové jsou stejně nadáni citem a schopností budovat svazek
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 26. března 2019 k občanskému zákoníku a Listině základních práv a svobod
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Matušovská (KSČM): Kontrola úhrady bude prováděna videodetekcí
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 26. března 2019 k zákonu o pozemních komunikacích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Adamec (ODS): Z návrhu vypadl alternativní pohon na propan butan
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 26. března 2019 k zákonu o pozemních komunikacích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist