Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2022
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 53x, což odpovídá cca 2.765-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Autodrom Most 2019: Jacques Villeneuve, Fabian Vettel a nový asfalt
Autodrom v Mostě čeká v roce 2019 další mimořádná sezona. Sportovní kalendář se podařilo naplnit prémiovými závody, ve kterých dominuje ADAC GT Masters, americká NASCAR a již tradiční Czech Truck Prix. „Diváci uvidí v akci skutečně světovou extratřídu v čele s bývalým mistrem světa F1 Jacquesem Villeneuvem. Sportovci pak určitě ocení nový asfalt, který po letošní rekonstrukci okruhu leží už na 75 % trati,“ láká na autodrom jeho výkonný ředitel Ivo Diviš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Oldřich Fischer: Hřib – satan
Jednou mojí mámě důchodkyni volala telefonem její kamarádka z mládí, ze Sokola. Ztratila jsem se, přijď mě najít. Jsem na Bílý Hoře. Máma odjela z Vršovic a svou kamarádku našla. Ta si asi udělala výlet do Hvězdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Volný: Skutečné cíle EU?
Afrikanizace Evropy, pomocí falešného obviňování Evropanů z neexistujícího systémového rasismu a diskriminace, byla oficiálně odstartována.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Tolerance „vodsaď-posaď“!
V poslanecké sněmovně muselo být při projednávání dvou upravených zákonů patřičné dusno. Novela občanského zákoníku předpokládá, že homosexuálové by měli v manželství stejná práva a povinnosti, jako mají v manželství žena a muž. Nynější registrované partnerství by jako institut zaniklo. To ani náhodou!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Nečekané: Martin Koller vychválil ministra Metnara
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Nesmlouvavý analytik Martin Koller tentokrát ministra obrany Lubomíra Metnara chválí. Jde o rozhodnutí o vybavení naší amády bojovými vozidly pro pěchotu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje: Přirovnání ke „Karlovarské losovačce“ je zcela neadekvátní
Vyjádření k nařčení, týkajícímu se výběrového řízení na magnetickou rezonanci pro Oblastní nemocnici Náchod
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Klub mladých politologů: Mladí z ANO, ČSSD, KDU-ČSL, ODS, Pirátů, STAN a TOP 09 podpořili společný program
Náš spolek už několik let spolupracuje se středoškoláky a vysokoškoláky v rámci řady vzdělávacích aktivit. Procestovali jsme celou republiku a zjišťovali, proč mladé lidi politika téměř vůbec nezajímá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Baxa (ODS): Vidíme to černě
Komentář na facebookovém profilu k protestu v rámci oslav Dne učitelů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Za komunistů měli lidé více zubů…
Čtvrteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Česká krajina: Změna času rozpoutá další zbytečné masakry zvířat na silnicích
Únava, bolesti hlavy, poruchy spánku, oslabená imunita. To jsou jedny z reálných dopadů pravidelné změny času na člověka. Energetické úspory, kvůli kterým bylo střídání takzvaného zimního a letního času zavedeno a desítky let zdůvodňováno, přitom nepřináší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
USA se mohly dohodnout s Ruskem a Čínou. Teď už ne, skončí zle. Expert o budoucnosti světa
Do svého pravidelného pořadu Na prahu změn si tentokrát bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný pozval Jana Campbella. Navzdory svému skotskému příjmení – jak sám uvedl, získal jej díky „části rodinného stromu“ – mluví tento německý občan české národnosti, analytik, teritoriální odborník na státy střední Asie a státy bývalého SSSR a bývalý šéf pomocného programu EU na podporu technického rozvoje států bývalého SSSR a Mongolska Tacis či poradce premiérů Kyrgyzstánu, jenž působil i v Itálii, Velké Británii, Kazachstánu, Švýcarsku, Rusku, Německu, Malajsii či Číně, perfektně česky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Výblitky! K*ndo! Po zvolení Jakla přišly výhrůžky násilím a silná slova
Zvolení Ladislava Jakla do Rozhlasové a televizní rady hnulo žlučí mnoha lidem, o některých, z nichž jsme již informovali, jako například Jan Hřebejk či Marek Wollner z Reportérů ČT. K nevoli nad vítězným kandidátem SPD se přidal i Tomáš Cikrt, Jan Moláček z Deníku N, či teolog Vaňáč. A u Honzejka z HN na zdi se rozpoutaly závody v urážení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok zahájí stavbu dalšího úseku dálnice D3
Ministr dopravy Dan Ťok slavnostně zahájí v pátek 29. března v 11:30 výstavbu dalšího úseku dálnice D3 mezi Hodějovicemi a Třebonínem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Plzeňský Prazdroj: Zlatá várka Pilsner Urquell oslaví první český gól na hokejovém mistrovství
Trenér českého národního hokejového týmu Miloš Říha, sládek Plzeňského Prazdroje Václav Berka a hokejoví reprezentanti Tomáš Zohorna a Jan Kolář včera založili speciální várku piva Pilsner Urquell, určenou pro oslavy českého úspěchu na mistrovství světa v hokeji na Slovensku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
MŠMT: 26. Zlatou Ámoskou se stala Pavlína Kopáčiková z Vacova
Letošní vítězka ankety o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos Pavlína Kopáčiková učí v základní škole Vacov na Šumavě. Do soutěže ji přihlásili její čtvrťáci. Na královnu českých učitelů ji slavnostně korunoval ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Salvini úřaduje: Itálie rozšiřuje právo na sebeobranu při napadení nebo vloupání
Itálie rozšiřuje právo na sebeobranu, tamní senát odhlasoval k tomu náležící spornou novelu zákona. Soudy podle ní mají napříště vždy považovat za přiměřené, pokud se v případě vloupání nebo napadení oběť útočníkovi brání se zbraní v ruce. Tuto změnu dlouhodobě prosazovala vládní strana Liga, které předsedá ministr vnitra Matteo Salvini. Státní zástupci a právníci však varují před nebezpečím tohoto zákona, který může být i protiústavní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Piráti: Ministerstvo dopravy ignoruje malé obce
Prach, hluk, výfukové zplodiny a zvýšené nebezpečí pro chodce. Taková je možná blízká realita v podání Ministerstva dopravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Ministře Petříčku, když řeknu „A“, sluší se říci také „B“
Je jistě na místě prosazovat vlastní názor, tedy názor vlády a nebýt slepě poplatný USA. Nelze však jen amatérsky konstatovat (dle příručky OSN), že území Golanských výšin je okupované a neprávem anektované.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga vyznamenal 48 vynikajících pedagogů
Medaili MŠMT, nejvyšší ocenění v oblasti školství, dnes z rukou ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy převzalo 48 vynikajících pedagožek a pedagogů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ivo Fencl: Omluva Milana Kohouta
Lidstvo, řekl bych, permanentně a namyšleně přeceňuje vlastní devastující vliv na zeměkouli, na jejímž povrchu je přitom jen pírkem, a mučí samo sebe v plané hrůze z toho, že zplanýruje obra. Ale na to nemá. Příroda je mocná, a jek říkám, vždy se znova vzepne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ano, Zeman pije jak mužik, na tom trvám. Takto promluvil kandidát na předsedu lidovců Jurečka
Současný první místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka je jedním ze tří mužů, kteří chtějí nahradit Pavla Bělobrádka v pozici předsedy strany. Bělobrádek tento víkend končí. Jurečka má plán, jak získat nové voliče. Chce být jako šéf hnutí ANO a premiér Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
ERÚ: Obranu i sebeobranu spotřebitele je třeba budovat paralelně
Rada Energetického regulačního úřadu reaguje otevřeným dopisem na výzvu prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáše Prouzy. ERÚ si váží nabídky zapojení SOCR ČR do dialogu, který aktuálně probíhá a cílí na vymýcení nekalých obchodních praktik na energetickém trhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Partner autodromu Nissan přináší nevšední zážitek z jízdy na offroadové dráze
Novým partnerem mosteckého autodromu se stala japonská automobilka Nissan. Uzavřená dohoda obohatí například nabídku doprovodných programů stěžejních závodních víkendů autodromu o jedinečný zážitek z jízdy v areálu Navara Off-road Park. „Získali jsme čtyři zcela nové pick-upy Nissan Navara s vyspělým pohonem 4x4, jež patří k nejoblíbenějším automobilům této kategorie na světě. Využijeme je také v kurzech jízdy pro offroadová a SUV vozidla pod vedením zkušených instruktorů,“ potvrdil výkonný ředitel společnosti AUTODROM MOST Ivo Diviš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ladislav Jakl, zvolený do RRTV: ČT zrušit, Rozhlas také. Jinak to nepůjde
ROZHOVOR Státní televize nebude nikdy fungovat neutrálně, ale za peníze všech poplatníků bude vždy působit ve prospěch jedné omezené zájmové skupiny. O tom je přesvědčen čerstvě zvolený člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Ladislav Jakl. Vysvětluje, jak to myslí ti, kteří o České televizi mluví jako o silném a nezávislém médiu a varují, aby se nestala poslušnou. Když říkají „silné a nezávislé médium“, myslí tím médium, které jde dlouhodobě na ruku právě jim. Říkají „poslušná ČT“, ale myslí tím takovou televizi, která už nebude poslouchat jenom je. Bojují za ni a za její dosavadní podobu, protože jim patří. Ostatní veřejnost jim to jen platí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Správa železniční dopravní cesty: Hasičům již pomáhá nová technika
Nová technika pomáhá Hasičské záchranné službě Správy železniční dopravní cesty (HZS SŽDC). Loňská investice do pořízení nových vozidel a dalších speciálních zařízení dosáhla bezmála 300 milionů korun, financování zajistil Státní fond dopravní infrastruktury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
„Píšeš ho*na“, napsali veteránce ODS. A ona teď na kameru o Klausovi ml., Zemanovi a EU
Luboš Xaver Veselý si na téma ODS, která je stále kritizována za vyloučení Klause mladšího, pozval jednu ze zakládajících členek a bývalou poslankyni, Kateřinu Dostálovou, známou taktéž svými nevybíravými vyjádřeními na Facebooku. A nelitoval. Dostálová se rozjela na téma Klaus, vyloučení z ODS, ale i EU, Jan Zahradil nebo přímá volba prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Klaus ml. jako vrah? Skvělý humor! tleská Člověk v tísni svému zaměstnanci
Již jsme psali o tom, jak ředitel festivalu Jeden svět na školách, Karel Strachota karikoval osobu Václava Klause mladšího. Obrázku si všimlo více lidí, mezi nimi Jan Palička z webu Info.cz. Když obrázek se svým komentářem k němu umístil na Twitter, dočkal se reakce od organizace Člověk v tísni. Obrázek je prý soukromá aktivita Karla Strachoty, která na jeho činnost v Člověku v tísni nebude mít žádný vliv. A samotná karikatura? Prý perfektně vystihující.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Nejdůležitější je navrácení syrských migrantů do jejich vlasti
Předseda vlády Andrej Babiš jednal ve středu 27. března 2019 s ministrem zahraničních věcí Libanonské republiky Džibránem Básilem o ekonomické spolupráci, regionální bezpečnosti, situaci v Sýrii a budoucnosti válečných uprchlíků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Zdechovský pokračuje v boji proti evropské směrnici o copyrightu
Český europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) vznesl ve středu procesní námitku týkající se úterního hlasování Evropského parlamentu o kontroverzní reformě autorského práva na internetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Neziskovky – velký byznys, který nikdo moc nekontroluje
Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) zveřejnil závěr kontroly neziskových organizací za roky 2015 a 2016, v rámci které zjistil pochybení státu ve výši přesahující tři miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Asociace pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví: BIS varuje před návrhem nového stavebního zákona
Ke kritice věcného záměru nového stavebního zákona se nově přidala i Bezpečnostní informační služba (BIS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ne, je to jinak! Kobza vyvrací, že by s ním SPD „zametla“
Poslanec SPD Jiří Kobza vysvětlil, proč nebude kandidovat v květnových volbách do Evropského parlamentu. Kobzovo rozhodnutí prý ovlivnil i expremiér za ČSSD Bohuslav Sobotka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Český rozhlas Dvojka představil nové pořady a moderátory stanice
Stanice Český rozhlas Dvojka představila včera na Reprezentačním plese v Národním domě na Vinohradech nové moderátorské osobnosti a pořady, které jsou do vysílání této celoplošné stanice postupně nasazovány od začátku letošního roku. Úpravu programového schématu podpoří od 1. dubna rozsáhlá komunikační kampaň, jejímiž tvářemi jsou Tereza Kostková, Halina Pawlowská, Jan Rosák, Dalibor Gondík a Jan Čenský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Drahoš: Zeman je ještě horší, než byl!
Neúspěšný prezidentský kandidát a dnes senátor Jiří Drahoš poskytl rozhovor serveru Blesk.cz. Mimo jiné zkonstatoval, že Zeman sice po zvolení řekl, že bude jiný, ale je ještě mnohem horší, než byl. „Nemá rád nikoho, kdo nesouhlasí s jeho názory,“ sdělil také Drahoš k hlavě státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Manželství jako nárok bez ohledu jeho význam?
Nikdo komunitě LGBT nebrání založit si jinou tradici, nikdo vám, vážení spoluobčané, nebrání osvojit si nějaký obdobný symbolický ´obřad´, nějak si ho nazvěte a užívejte si jej, ale manželství nechte prosím na pokoji. Moc děkuji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Armáda nakupuje nová vozidla pro pěchotu. A má na ně velmi přesné požadavky
Nová pásová bojová vozidla pěchoty (BVP) pro českou armádu za asi 50 miliard korun musejí uvézt 11 vojáků, mít věž s osádkou nebo kanon ráže 30 milimetrů, řekl ve středu novinářům pověřený náměstek pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic Filip Říha. Ministerstvo obrany ve středu předalo podmínky účasti v tendru čtyřem už dříve vybraným zahraničním společnostem. Kritériem bude také rozsah zapojení českého obranného průmyslu na výrobě vozidel. Ten je stanoven na 40 procent z nabídkové ceny zakázky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Občané mají právo na závazné referendum o vystoupení z EU
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) k aktuální politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Soukup radil Miroslavu Kalouskovi, jak ušetřit za alkohol. A pak došlo na extravagantního modrého ptáka z Řeporyjí...
V dnešním vysílání Týdne podle Jaromíra Soukupa na TV Barrandov zazněly oblíbené floskule politiků, došlo tak na Soukupovo obvyklé „mělo by se“ a co znamená, když politici řeknou, že „povedou vnitrostranickou diskusi“. Miroslavu Kalouskovi pak Soukup doporučil, jak ušetřit při nákupu alkoholu, a vrhl se též na „dobrosrdečnou stranu ODS“ a jejich předsedu Petra Fialu, který je podle něj charismatický jako „středně velký citron“. A na závěr Soukup okomentoval, jak chtěl předseda pražské muslimské obce Leonid Kušnarenko „uklidnit situaci“, když vyzval muslimy u nás k ozbrojování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Zástupkyni Kliniky přijde faktura od exekutora. Má si připravit skoro tři sta tisíc
Zástupkyně pražského Autonomního sociálního centra Klinika Tereza Virtová musí zaplatit exekutorovi Ivo Luhanovi přes 290 000 korun jako odměnu za vyklizení budovy. Rozhodl o tom Obvodní soud pro Prahu 3, informovala dnes Česká televize (ČT). O nákladech na samotnou exekuci, které exekutor vyčíslil na téměř milion korun, bude soud ještě rozhodovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Města a obce mohou zvýšit bezpečnost na přechodech pro chodce
Šance získat finanční příspěvek na osvětlení přechodu v max. výši 120 tisíc korun mají žadatelé, kteří stihnou vyplnit elektronickou žádost s nejpozdějším datem 31. března. Nadace ČEZ podpořila během šesti let 133 projektů v zájmu bezpečnosti chodců i řidičů v hodnotě 20,5 mil. korun napříč republikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Johnová: Nemocnici Na Františku bude provozovat hlavní město
Hlavní město převezme od Prahy 1 provoz Nemocnice Na Františku, městské části zůstane budova a pozemek. Podle starosty Prahy 1 Pavla Čižinského změna zřizovatele umožní rozvoj zdravotní péče v Praze. Dohoda navazuje na rozhodnutí pražských zastupitelů z ledna 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Čunek nepojede na sjezd lidovců. Ale něco kolegům vzkázal
Hostem čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu byl senátor a hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. Lidovce sice čeká sjezd, ale Čunek na něm nebude usilovat o post předsedy. Na rozhlasových vlnách vysvětlil proč. Svou úlohu v tom prý odehrálo i hnutí ANO Andreje Babiše. Čunek dokonce na sjezd vůbec nedorazí. Proč? Zde je důvod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy: Na dobíjecí stanice elektromobilů půjde dalších 130 milionů
Ministerstvo dopravy vyhlásilo již třetí výzvu Operačního programu doprava (OPD) pro zájemce o výstavbu dalších tuzemských rychlodobíjecích stanic elektromobilů. V rámci programu podpory infrastruktury pro alternativní paliva je z evropských prostředků vyčleněno až 130 miliónů korun. Žádosti lze předkládat do 31. července 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Další žvanírna pana premiéra
Komentář na facebookovém profilu k nápadu premiéra Babiše zrušit předsednictví České republiky v Evropské unii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Zaorálek v ČT kroutil hlavou, co se to děje v Británii. Schytala to Mayová, Johnson i další
Ani osm různých možností nestačilo britským poslancům k tomu, aby si vybrali, jak odejít z Evropské unie. Proto se znovu nabízí možnost schválení odchodové dohody, kterou s Unií dojednala Theresa Mayová. Ani to, jak se zdá, poslanci zatím nechtějí. Moderátor Daniel Takáč si tentokrát do pořadu Interview na ČT24 přizval předsedu zahraničního výboru a někdejšího ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD), aby se jej zeptal, proč se britská politika dostala tam, kde je, a kdy podle něj Velká Británie přestane být součástí EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Nečasová definitivně musí doplatit daň za kabelky a jiné prezenty
Manželka expremiéra Petra Nečase Jana Nečasová Nagyová svádí soudní bitvy na několika frontách. V kauze zneužití Vojenského zpravodajství už dostala podmínku. Kromě toho se bránila povinnosti doplatit daně za drahé dary, které obdržela ještě jako Nečasova podřízená. Soud teď definitivně konstatoval, že daň doplatit musí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Vedení Středočeského kraje by mělo vyložit karty na stůl
Informace, které přinesla TV Seznam, svědčí o netransparentních praktikách
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Josef Provazník: Snaha zviditelnit se dohnala pana Halíka k otevřenému antisemitskému vyjádření
Otevřený dopis k rukám pana kardinála Dominika Duky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ubohý pokus očernit kandidátku změny. Šéfredaktor Kostolný vysvětloval kostlivce Čaputové, přitom se vysmál Zemanovi
V pořadu Výzva na serveru Seznam Zprávy byl hostem moderátorky Martiny Spěváčkové šéfredaktor slovenského Denníku N Matúš Kostolný. Kostolný se vyjádřil k očekávanému výsledku druhého kola prezidentských voleb na Slovensku, ve kterých se bude rozhodovat mezi právničkou Zuzanou Čaputovou a místopředsedou Evropské komise Marošem Šefčovičem. Zuzana Čaputová má vítězství v prezidentských volbách dle Matúše Kostolného téměř jisté. Kostolný též prozradil, proč by Slovensko nemělo být nadšené z členství ve V4 a upozornil, kdo za Šefčovičem stojí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
MHMP: Den učitelů představitelé hlavního města oslavili symbolicky v ZŠ Mendelova
Den narození Jan Amose Komenského, slaví čeští a slovenští občané jako Den učitelů. Ten letošní je pro ně bohužel černý - ani na Slovensku ani v Česku se totiž vlády stále nerozhodly k tomu, aby se vzdělávání stalo skutečnou rozpočtovou prioritou. Pro Prahu, jak zdůrazňuje radní Vít Šimral, v jehož gesci školství je, představuje podpora školství významnou rozpočtovou položku: „Letos financujeme z rozpočtu města investice, tj. výstavby a přestavby základních škol, v celkové výši 600 milionů.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
STAN: Reakce na výzvu k omluvě ze strany hnutí ANO
Prohlášení šéfa zastupitelského klubu Středočeského kraje Starostů a nezávislých Věslava Michalika a poslance Starostů a nezávislých za Středočeský kraj Víta Rakušana
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Firmy se z Ománu vrací s vidinou skvělého byznysu
Dnes končící podnikatelská mise do Ománu pod vedením Hospodářské komory přinesla českým firmám příslib širokého uplatnění v této rychle se rozvíjející zemi. Představitelé 35 firem se zúčastnili B2B jednání s ománskými partnery i zástupci tamní administrativy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Objektivita v ČT? A na to se ptáte vážně? To je legrační. Václav Klaus před lidmi tvrdě odpověděl na útoky Václava Moravce
REPORTÁŽ Zklamání! „Já nesrovnávám s padesátými Stalinovými léty, ale s pozdním komunismem…“ Bývalý prezident Václav Klaus přijel na setkání s občany do obce Lípa u Zlína. Potlesk sklízel od stovek lidí v místním zaplněném sále i za to, že nevyloučil případnou kandidaturu na prezidenta. Zaznělo i toto vysvětlení „průlomu nových utopistických pokrokářských ideologií“: „Komunismus přeci jen držel v šachu i Západ, že se do takových blbostí nemohl tehdy pouštět.“ Od exprezidenta také zaznělo: „Ptáte-li se na naši prognózu slov jako migrace, multikulturalismus apod. Já, alespoň za sebe, cítím naprostý pesimismus.“ Na setkání přijela také manželka Václava Klause, bývalá velvyslankyně na Slovensku Livia Klausová a ředitel Institutu Václava Klause Jiří Weigl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
My se spojit umíme, tvrdí mladí politici napříč stranami. Mají 21 bodů za lepší Česko
Chceme změnit Česko, oznámili mladí zástupci konkurenčních politických stran a podepsali se pod 21 bodů pro 21. století.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 28.3.2019 v 17:36, zobrazit podobné
Piráti plánují v Praze vyčmuchat a osolit majitele prázdných bytů. Velký krok k likvidaci celé strany, kvituje novinář Plesl
Piráti rozčílili svého koaličního partnera v Praze. Důvodem je to, že chtějí skrze odběr elektřiny ve spolupráci s Pražskou energetikou zjistit, kolik má hlavní město prázdných bytů. Následně by se jejich majitelům mohla zvýšit daň z nemovitosti. Píše o tom server Novinky.cz. Na tyto plány také reaguje na svém facebookovém profilu šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
ODS: Vládní koalice připomíná shluk dezorientovaných jedinců
Komentář na facebookovém profilu ke zrušení slíbeného navýšení platů učitelů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
České dráhy oslaví pět let Cyklohráčku v sobotu ve Slaném
V sobotu 30. března 2019 proběhne od 10:30 do 17:00 na vlakovém nádraží ve středočeském královském městě Slaný letošní první akce v rámci tzv. Dnů Pražské integrované dopravy – Den Cyklohráčku. Tato komornější akce se koná u příležitosti 5. výročí vlaku Cyklohráček, který letos vyjel již do své 6. sezóny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Rusko proti nám vede informační válku, říká datový analytik. A já nechci, aby se k moci vrátily staré struktury
Pro server Reflex.cz promluvil datový analytik František Vrábel. Prozradil, čím vším nás ohrožují Rusko a Čína. A pak prozradil, že se musíme vyrovnat s ještě větší hrozbou, než jsou Moskva nebo Peking. Rusku jde prý v první řadě o peníze, Číně kromě peněz i o šíření ideologie. Tato hrozba se jmenuje Facebook. „K Facebooku chodíme jako ovce na porážku,“ uvedl Vrábel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Herman (ANO): Omluví se středočeští zastupitelé STAN krajským úředníkům?
Klub středočeských zastupitelů Hnutí ANO vyzývá zastupitele za Starosty a nezávislé, aby se omluvili úředníkům středočeského krajského úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Sociální služby jsou podfinancované, hrozí jejich výpadek
Problém, týkající se podfinancování sociálních služeb, považuje KDU-ČSL v současné situaci za alarmující. Poskytovatelům sociálních služeb hrozí, že nebudou mít z nedostatku financí na platy svých zaměstnanců, a dojde tak k omezení některých služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Povinné očkování do školky nezrušíme, prohlásil ministr Vojtěch
V současné situaci resort zdravotnictví podle ministra Adama Vojtěcha (za ANO) neuvažuje, že by zrušil podmínku očkování dětí pro přijetí do školky. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Svobodní: Europoslanci zřejmě hlasovali o reformě copyrightu jinak, než chtěli
Třináct europoslanců při hlasování o reformě autorského práva na internetu hlasovalo jinak, než mělo v úmyslu. Šlo o hlasování, zda se povolí pozměňovací návrhy, které by mohly nejvíce kritizované články 11 a 13 vypustit. Nové hlasování Evropský parlament ale neumožní. Vyplývá to z dokumentů Evropského parlamentu a píše o tom britský server Techdirt.com.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ivan David: Lze za terorismus soudit někoho, kdo se zbraní v ruce pomáhal obětem teroristů?
U Krajského soudu v Pardubicích je pro terorismus souzen českých výsadkář, který se před vstupem do Armády ČR údajně zapojil na straně Opolčenů do obrany Donbasu proti útokům ukrajinské armády. Terorismus je Trestním zákonem definován jako soubor násilných činů, jejichž cílem je rozvrácení ústavního pořádku ČR. Státní zástupce buď neumí zeměpis, a neví, že Donbas není součástí ČR. Nebo jde o účelovou šikanu, kdy trestem má být už samotné stíhání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Stanislav Zapletal: Bezprecedentní nátlak Pirátů a Ondráčky na eurokomisaře Oettingera?
Se zájmem sleduji Piráty, kteří se jaksi objevili a jestliže je jim možno v čemsi věřit pak tedy v tom, že jdou po moci jako vlk po mase. Vyhrožují, že už v příštích volbách porazí ANO. Každý moudrý, kdo přejímá vládu ví, že přejímá odpovědnost, k níž náleží kompetence. Nikdy to nebere jako snahu získat moc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Premiér už přehodnocuje postoj
Komentář na facebookovém profilu k navýšení rodičovského příspěvku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Hovada, pohrdám vámi! Vzkazuje vám Pavel Novotný a mluví o Klausovi ml. a ODS
Srovnání Klause mladšího a starosty Řeporyjí Pavla Novotného již nějakou dobu kolují internetem. A tak se zřejmě redakce MF Dnes po rozhovoru s vyloučeným politikem rozhodla dát slovo také tomu, kdo v ODS stále zůstává i přes námitky členů a veřejnosti. Novotný prozradil, že ho vedení ODS drží a když je kritika moc hlasitá, vzkážou mu, aby si z ní nic nedělal. A dopřál si i slova o čtenářích Parlamentních listů, které označil za hovada. Interview s ním vedl Petr Kolář, kterého Forum24 osočilo, že jeho rozhovor s Klausem mladším bylo „devótní a servilní“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Pedagogická komora: Den učitelů v černé
Ve čtvrtek 28. března 2019 přišla řada pedagogů do práce v černém, aby upozornili veřejnost na problémy českého školství, které politici odmítají řešit, a aby podpořili kolegy na Slovensku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
TOP 09: Evropská platforma vydala prohlášení k boji proti dezinformacím
Členové Evropské platformy považují problematiku záměrného šíření dezinformací za prostředek informační války, kterým se cizí mocnosti snaží ovlivňovat a ohrožovat vnitřní bezpečnost našeho státu, ale i celé Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): Občané si platí narušování vlastního soukromí
Ústavní soud projednal návrh Pirátů na zrušení plošného sledování, termín vyhlášení nálezu teprve určí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
ČSSD: Výroční finanční zpráva strany za rok 2018
Výroční finanční zprávu ČSSD za rok 2018 představil ve čtvrtek na tiskové konferenci v Lidovém domě ekonomický ředitel ČSSD Ing. Martin Starec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
SANEP: Volební preference - březen 2019
Hnutí ANO kauzou Faltýnek mírně oslabilo, Piráti posilují, ODS ztratila příznivce V. Klause ml., ale získala voliče TOP 09 a STAN, které se tak nadále propadají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
ČSSD loni hospodařila se ztrátou 33 milionů korun
Sociální demokracie v minulém roce hospodařila se ztrátou přes 33 milionů korun, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Šok: Kamarádi Iráčana, který chtěl vybourat vlak, zatčeni v Praze
Cizinecká policie zadržela ve středu na pražském letišti dva cizince, kteří jsou v Rakousku podezřelí z terorismu. ČTK to sdělila mluvčí policejního prezidia Eva Kropáčová. Podle vyjádření rakouského ministra vnitra Herberta Kickla tvořili zadržení společnou buňku s Iráčanem podezřelým z útoků na vlaky v Německu. Podezřelí jsou nyní v policejní cele, o jejich vydání do Rakouska rozhodne soud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
ČVUT: Mimořádný kurz pro středoškoláky přiveze slavná Stanfordova univerzita
Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) jako jediná fakulta v Evropě umožní již podruhé stovce českých studentů středních škol vyzkoušet si studium na jedné z nejprestižnějších vysokých škol světa. Stanford University i letos představí unikátní intenzivní letní kurz programování Introduction to Computer Science (ICS). Kurz proběhne ve dnech 8. až 19. července 2019 na FIT ČVUT v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Tři důvody proč ČNB ponechá sazby beze změny
Ani na dnešním zasedání se ČNB pravděpodobně neodhodlá ke zvýšení sazeb, i když jádrová inflace zůstává na historických maximech a tempo růstu mezd je vysoké. Proč další odklad?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Sami jste pozvali Čínu. Mlčte, jak se chováte vy? Docentka Švihlíková těm, kteří brojí proti Číňanům
ROZHOVOR „Pokud si nyní někteří z EU stěžují na čínské angažmá, tak ať se podívají do zrcadla. Svou stupidní škrtící politikou Čínu pozvali do hry,“ říká ekonomka Ilona Švihlíková v reakci na zesílení ekonomického partnerství Itálie a Číny. Nový projekt Hedvábné stezky má ale i v Itálii své kritiky, tím nejexponovanějším je ministr vnitra Matteo Salvini. Švihlíková vykresluje i ekonomický vztah dvou gigantů, USA a Číny. „Popisovala jsem vztah mezi oběma zeměmi jako parazitickou symbiózu. Čína je obrovský trh a význam Číny jako odbytiště vzhledem k její rychle rostoucí střední třídě je čím dál větší. Takže nejen ta ‚fabrika světa‘, ale čím dál sofistikovanější a zajímavý trh i pro západní zboží,“ říká ekonomka o východní velmoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Průzkum: Držkopád ODS. V době, kdy vyrazila Klause ml.
V březnu se na domácí politické scéně odehrála řada událostí, které ve voličích jitří emoce. Hnutí ANO mírně oslabilo kauzou Jaroslava Faltýnka a možného ovlivňování tendru na mýto, ODS zase ztratila příznivce Václava Klause mladšího. Získala však naopak voliče TOP 09 a STAN, které se tak nadále propadají. Posilují Piráti. Toto vše naznačuje průzkum společnosti SANEP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Prezident je velmi náročný šéf, říká Jindrák. Od cesty do Číny si slibuje nové dohody
Někdo si může myslet, že svého šéfa nějak oklame, ale u Miloše Zemana to není možné, tvrdí ředitel jeho zahraničního odboru Rudolf Jindrák.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 28.3.2019 v 11:36, zobrazit podobné
Policie ČR: Informace k aktuálním úkonům NCOZ
Národní centrála proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) poskytuje informace k úkonům trestního řízení, které v úterý probíhaly na území České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Lže! Pornoherečka! Neoblíbený, tepal Trumpa Klvaňa. Zpražil ho Fištejn: Typické...
Ve včerejším vysílání rozhlasového pořadu Pro a proti Českého rozhlasu Plus byli hosty moderátorky Karolíny Koubové Tomáš Klvaňa z New York University Prague a publicista Jefim Fištejn. Hosté se ve vysílání zabývali tím, zda z výsledků Muellerovy zprávy pojednávající o spolupráci Donalda Trumpa a jeho spolupracovníků s Rusy vyplývá, nakolik je americký prezident očištěn vůči svým obviněním. Dle Klvaňy je sice Trump očištěn ze zločinného spolčení, ale je prý jasné, že se jedná o velmi zkorumpovanou vládu. „Trump lže jako na běžícím pásu,“ dodal Klvaňa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Důchodce Balda? Ne! Migrant z Iráku zadržen za útok na vlak. Naštěstí to byl trouba
Agentura APA informovala o úspěchu rakouské policie, které se ve Vídni podařilo zadržet Iráčana podezřelého ze spáchání dvou teroristických útoků na vysokorychlostní vlaky v Německu. Podezřelý muž se statusem uprchlíka zjevně sympatizoval s teroristickou organizací Islámský stát. Rakouská prokuratura uvedla, že ve vlacích nikdo nepřišel o život jen díky technické chybě. Právník Tomáš Tyl na Facebooku poukazuje na zjevné podobnosti případu s činy příznivce SPD Jaromíra Baldy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Soud si s vámi poradí! Advokát Sokol k těm, kteří se radují z vraždy muslimů
Právník Tomáš Sokol vyslal jasné varování všem lidem, kteří veřejně schvalovali útok na mešity na Novém Zélandu. „Soud si s vámi dokáže poradit,“ sdělil Sokol v rozhovoru pro Český rozhlas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Čínský průmysl vykazuje nejvyšší propad zisků od roku 2011
Čínské průmyslové podniky vykázaly nejvyšší propad zisků od konce roku 2011, kdy se začaly vést relevantní statistiky. Za leden a únor letošního roku došlo k meziročnímu poklesu zisků o 14,0 procenta na 105,5 miliardy dolarů. Významné problémy přitom hlásí více průmyslových odvětví. Nejvážnější je situace v automobilovém, zpracovatelském, ocelářském a chemickém průmyslu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Piráti, zločinci! Matteo Salvini utřel migranty, kteří unesli loď... A stejně dopadli zle
Nákladní loď El Hiblu 1 nedaleko libyjských břehů zachránila z moře více než 100 uprchlíků či migrantů. Jenže když zachránění ujistili, že loď mění kurs a míří zpátky do Libye, nikoli do Evropy, jak doufali, vrhli se na posádku, převzali nad lodí kontrolu a teď s ní plují na Maltu. Italský ministr vnitra Matteo Salvini mluví o těchto migrantech jako o pirátech a odmítl jim otevřít jakýkoli přístav.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Sdružení vlastníků lesů: Hraběcí rady od státních lesů
Majitelé obecních a soukromých lesů, a to i ti, kteří si ze svého platí odborného lesního hospodáře, vlastní stovky hektarů lesních pozemků a jsou příkladem toho, jak se má v lese hospodařit, se v minulých dnech nestačili nad svými poštovními schránkami divit. Od Lesů ČR obdrželi mnozí dopis, ve kterém je státní podnik poučuje o jejich právech a povinnostech stanovených lesním zákonem a vyzývá je ke společnému boji s kůrovcem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga: Učitel musí znát nejen cestu, ale také dětskou duši a rozmary, spojené s mládím
Zdravice ministra školství ke Dni učitelů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Smazáno, ale zachráněno. Český muslim píše ostatním muslimům: Zrušte se. Škodíte si. Přizpůsobte se
Na iDnes zveřejnil svůj text Hatem Berrezouga, blogger na iDnesu. Text nese název „Islám v ČR? A kdo by ho chtěl?“ Nevíme, jestli byl text smazán provozovateli webu nebo autorem, každopádně nyní se již čtenář k jeho příspěvkům nedostane. Berrezouga muslimy opravdu nešetří. Podle něj vyrůstali v prostředí diktatury a tyto manýry si přinesli s sebou. „Nevidím jiné řešení, v zájmu fungování většinové společnosti v tak kritické době, než zrušení veškerých islámských organizací a vybízet muslimy k jedinému – buď si najdou svoje místo ve společnosti a každá rodina k tomu musí dospět sama, anebo se časem vrátí do svého přirozeného prostředí,“ tvrdí. ,,Zachráněný" text nyní koluje po sociálních sítích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Článek 13, nazývaný cenzura internetu, dělá medvědí službu potřebné směrnici
Zdechovský procedurálně zpochybnil hlasování o copyrightu, žádá předsedu EP o nové hlasování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí upozorňuje na zhoršenou bezpečnostní situaci v Izraeli
Ministerstvo zahraničních věcí ČR upozorňuje české občany, kteří pobývají v Izraeli nebo tam v nejbližší době plánují cestu, na zhoršenou bezpečnostní situaci v souvislosti se současným napětím a nadcházejícími parlamentními volbami (9. dubna 2019).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Klaus ml. štípnul nepřátele: Na citlivém místě. Na tom samém
Přestože jej onen výrok stál místo v poslaneckém klubu i v ODS, Václav Klaus mladší si za ním stojí. Schvalování zákonů daných unijními předpisy nadále přirovnává k rozhodování židovských výborů o složení transportů do nacistických koncentračních táborů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
STAN: Vláda musí považovat ochranu krajiny za prioritu
Situace je alarmující - v roce 2016 byl na 87 % měřených míst překročen některý z limitů pro znečištění podzemní vody, když hlavním znečišťovatelem je používaná chemie v zemědělství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Vládní ČSSD oznámí finanční výsledky za loňský rok
Sociální demokracie dnes zveřejní výsledky svého hospodaření v minulém roce. Menší vládní strana plánovala vyrovnaný rozpočet s výnosy i náklady ve výši 137 milionů korun. V roce 2017 hospodařila ČSSD se ztrátou ve výši téměř 40 milionů korun. Podle ekonomického ředitele strany Martina Starce (ČSSD) to zapříčinil hlavně výpadek v příjmech ze státního rozpočtu za hlasy a mandáty ve Sněmovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Petice za zavedení kamerových systémů na všech jatkách v ČR
Požadujeme zavedení kamerových systémů na všech jatkách v České republice bez výjimky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
ÚOOÚ: Evropský sbor vydal prohlášení o používání osobních údajů v průběhu politických kampaní
Evropský sbor pro ochranu osobních údajů vydal materiál, ve kterém zdůrazňuje několik klíčových bodů, které mají dodržovat politické strany, kandidující koalice a kandidáti, pokud v rámci svých volebních činností zpracovávají osobní údaje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Polanský (Piráti): Zjevně jsme jediní, kteří se nebojí přiznat, že za námi chodí lobbisté
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny dne 27. 3. k bodu Informace vlády o výběrovém řízení na mýtný systém
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
O Faltýnkovi na ČT: Jiří Pospíšil se čílil, Vondráček s Birkem vyjadřovali pochopení
Ostře sledovaná kauza mýto byla předmětem i dnešních Událostí, komentářů na ČT24. Jaká byla role Jaroslava Faltýnka v mýtném tendru, bylo téma na ostrou diskusi pro předsedu sněmovny Radka Vondráčka (ANO), europoslance Jiřího Pospíšila a poslance Jana Birkeho (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Štěpán Kotrba: Odeslat Syřany zpět, ať si je přeberou. Albrightová do kriminálu. Kdo ovládne Rusko, ovládne svět
Politický analytik Štěpán Kotrba s razancí sobě vlastní varuje před oslavami poražení tzv. Islámského státu. Máme prý počkat, až vystoupí jediný právoplatný vládce Sýrie Bašár Asad. „Co říkají američtí okupanti, je mi fuk,“ dodává. Kotrba komentuje i situaci kolem evropských voleb, oslavy vstupu do NATO či návštěvu Madeleine Albrightové v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ministryně má problém: Velvyslanec Tchaj-wanu vadil Číňanům, musel za dveře. Petr Kolář se stydí
Na středečním setkání zahraničních diplomatů se zástupci českého průmyslu vyzval čínský velvyslanec ministryni Novákovou k tomu, aby sál opustil zástupce Tchaj-wanu. Po této výzvě musel tchajwanský velvyslanec Chung-I Wang skutečně odejít. O incidentu informoval server HlídacíPes.org.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Podporu filmařům nabízíme nadále, jenom jinou formou
Pardubický kraj přišel jako první v republice v roce 2015 s novým dotačním titulem na podporu audiovizuální tvorby na svém území. Po dvou letech však od vyhlášení tohoto dotačního titulu upustil a poskytuje podporu filmařům prostřednictvím individuálních dotací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Brexit - na co pořád čekáme?
Komentář na facebookovém profilu k vyjednávání o brexitu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Generál Pavel: Češi žijí na svém malém dvorečku a myslí si, že jsou pupkem světa
Generál Petr Pavel nejprve vedl jako nejvýše postavený voják českou armádu a mezi lety 2015 až 2018 předsedal Vojenskému výboru NATO. Šlo o velmi prestižní post. V rozhovoru pro server Seznam Zprávy popsal, proč je pro nás dobré být členy NATO. Poté si posteskl nad tím, že řadě Čechů, Moravanů a Slezanů stačí žít v malém českém rybníčku a nevšímat si světa. Titíž lidé však často žijí v představě, že jsou pupkem světa. Generál zmínil i server PL.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Balín: Den narození Jana Amose Komenského - Den učitelů
Veliká gratulace... ale pozor na chytráky a vychytralce!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Kubera (ODS): Omán pomáhá zajišťovat klid v regionu
Slibné obchodní kontakty v oblasti energetiky, strojírenství a stavebnictví, zdravotnických technologií, turismu nebo potravinářského průmyslu našli čeští podnikatelé v Ománu, kam vyjeli s předsedou Senátu Jaroslavem Kuberou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Dělníci se děsili Drahoše a volili Zemana. Dnes vědí, že naletěli, říká továrník Vladimír Hučín
„Nebezpečí komunistů je dnes o něčem jiném. Už nebudou mávat srpem a kladivem, oni se předně přelévají do hnutí ANO a SPD a udržují jakési pozice,“ říká disident, bývalý důstojník BIS a válečný veterán třetího odboje Vladimír Hučín. Teď jde prý o pláč nad rozlitým mlékem. Zároveň zalitoval, že se lidé nevěnují dostatečně politice. Komunistický duch je podle něj zakonzervován, proto výsledky voleb vypadají tak, jako dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Čaputová? Horší než Macron, říká Tereza Spencerová. Děsí se, co vyvedou „děti proti klimatu“ a těm, co hledají agenty Ruska…
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Donald Trump má to nejhorší za sebou a ti, co na něj něco hledají, už jsou v křeči, soudí analytička Tereza Spencerová, pokud jde o závěrečnou zprávu Muellerova vyšetřování. Ve svém pravidelném shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz Spencerová vyjadřuje obavu, jak se zradikalizují „protestující děti“, až zjistí, že s klimatem stejně nic neudělají. Francouzského prezidenta Macrona označuje za umělohmotného panáka a v té souvislosti myslí i na slovenskou kandidátku Čaputovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Moravče, Wollnere, Fridrichová: Nový úder. Dnes ráno. Asi bude zle
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání je kompletní. Před několika dny se stal jejím členem manažer a pedagog Vadim Petrov, včera pak Sněmovna podpořila tajemníka bývalého prezidenta Václava Klause Ladislava Jakla. A Petrov rozhodně veřejnoprávní Českou televizi nešetří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Piráti: Zákon, garantující digitální komunikaci občanů se státem, podepsalo 137 poslanců
Předseda Pirátů a Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj Ivan Bartoš včera spolu s vládním zmocněncem pro IT a digitalizaci Vladimírem Dzurillou, prezidentem ICT UNIE Zdeňkem Zajíčkem a zástupci sněmovních stran oznámil, že návrh zákona o právu na digitální služby podepsalo 137 poslanců sněmovních stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra