Oficiální zpravodajská média

Komora daňových poradců: Odpovědnost státu za škodu při správě daní
Ve čtvrtek 28. března proběhl specializovaný seminář pořádaný veřejnou ochránkyní práv Annou Šabatovou ve spolupráci s Komorou daňových poradců ČR na téma náhrady škody v daňové oblasti, moderovaný Filipem Melzerem. Semináře se zúčastnili také soudci nejvyšších soudů, advokáti, zástupci Ministerstva spravedlnosti, Ministerstva financí a Generálního finančního ředitelství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Mirek Topolánek prorokuje: Tento boj Babiš prohraje
Premiéra Andreje Babiše (ANO) pořádně rozezlil prezident Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) Miloslav Kala. Naštvala jej totiž zpráva úřadu o tom, že stát selhává a nedokáže dostatečně reagovat na změny ve společnosti. O Kalovi prohlásil, že nemá patent na rozum, a vzkázal mu, aby se vrátil do ČSSD a nedělal politiku. A někdejší premiér Mirek Topolánek predikuje, že se Babiš pouští do předem prohraného boje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Aktuální informace k brexitu a krátkodobým pobytům ve Velké Británii
S odkazem na aktuální vývoj ve Velké Británii si Ministerstvo zahraničí ČR dovoluje informovat, že k vystoupení Velké Británie z Evropské unie k 29. 3. 2019 nedošlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Vláda se sama usvědčila z toho, že „nemaká“
Vláda dnes na svém zasedání předkládá tzv. Zprávu o plnění úkolů za měsíc únor. Z 35 únorových úkolů zůstalo vládě nesplněných celkem 19. U dalších 13 úkolů došlo k úpravě termínu nebo k jiné změně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Liberalismus ČSSD nespasí. Naopak, míní starosta Jindřichova Hradce
Vstoupit do vlády bylo správné, i když ne všechny sliby zvládáme plnit, připouští statutární místopředseda krajské organizace a člen předsednictva ČSSD Stanislav Mrvka. A dodává: „Je třeba, aby strana začala více naslouchat hlasu z Podhradí. Tak velký průšvih, jaký zažila v posledních třech volbách, už se nesmí opakovat.“ V bilančním rozhovoru jsme se ohlédli také za uplynulými devíti roky od jeho prvního zvolení starostou a prozradil nám, co nového naopak v Jindřichově Hradci plánuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Raždík (JAP): Brexit - nepovedené divadlo a pošlapání demokracie
Uplynuly téměř tři roky od referenda o vystoupení a Británie je stále součástí EU. Možná to nebyl záměr při vzniku, ale dnes je EU mocenský a finanční projekt. A elity dělají vše, aby ho uchránily. Kdo jsou ty elity?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
František Kašpárek: Samé dobré zprávy
Angela Merkeová včera před stotisícovým davem v Chemnitzu prohlásila: „Zítra odsoupím z funkce kancléřky. Musím zpytovat svědomí“. Její slova doprovázel nejen mohutný potlesk, ale také volání: „Neopouštěj nás Angelo!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Maxová končí v čele jihočeského ANO, nahradil ji Moravec
Radka Maxová končí v čele jihočeského ANO. Nahradil ji volební manažer Libor Moravec. Maxová se chce soustředit na svou kandidaturu do Evropského parlamentu. Mimoto rovněž hodlá více času věnovat práci poslankyně. Nové krajské vedení si hnutí vybralo na dnešním jihočeském sněmu ANO. Maxová to řekla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Matky s malými dětmi zůstaly náhle bez peněz. Průšvih s rodičovským příspěvkem, o kterém se nemluví
Kolem rodičovského příspěvku se děje něco mnohem fatálnějšího, než je nynější handrkování o jeho nejspravedlivější navýšení. Na sociální síti se začaly před pár dny ozývat maminky, kterým úřad práce údajně pozastavil jeho výplatu, přestože jsou stále doma s malým dítětem a jejich rodinné poměry se nijak nezměnily. Na tuto dávku státní sociální podpory přitom vzniká nárok bez ohledu na výši příjmu. Její nevyplacení může vést zejména u samoživitelů k neřešitelné situaci, protože pro rodiče s batoletem jde často o jediný příjem. Zvláště v případech, kde druhý zákonný zástupce nepomáhá ani nezasílá minimální výživné. Podle ministerstva se bez důvodu a předešlého upozornění nic takového dít nemůže. Výjimky však existují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Píší mi nenávistné maily. Ale já mlčet nebudu, vzkazuje česká muslimka, která se s tím nepáře
Novinářka Fatima Rahimi se na počátku 90. let 20. století narodila v Afghánistánu, ale v roce 2000 spolu s rodiči utekla před hnutím Tálibán. Dnes žije v Česku a studuje na Fakultě humanitních studií univerzity Karlovy. Jako novinářka sleduje české i zahraniční dění a nezdráhá se toto dění kritizovat, pokud vidí nepravosti. Na oplátku za to od Čechů dostává nenávistné e-maily. Rozhodla se na ně odpovědět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Janda z Evropských hodnot teče blahem: Kybernetickou bezpečnost ČR bude řešit exministr Tchaj-wanu. To vše ve Sněmovně za dozoru lidovců. Číno, boj se
Pozoruhodná akce se odehraje v úterý 9. dubna na půdě Poslanecké sněmovny. Předseda podvýboru pro obrannou, kybernetickou a bezpečnostní politiku a strategické koncepce České republiky Jan Bartošek ve spolupráci se think-tankem Evropské hodnoty totiž pořádá seminář ke kybernetické bezpečnosti naší země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Dnes je poslední den pro odevzdání daňového přiznání
1. duben 2019 je poslední den pro odevzdání daňového přiznání pro poplatníky daně z příjmů za rok 2018. Tento den je zároveň posledním dnem lhůty pro úhradu daně. Pokud daňový poplatník dosud své přiznání neodevzdal, může využít prodloužených úředních hodin, které mají finanční úřady a jejich územní pracoviště, a to do 18:00 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Nejsou to marné naděje? Koukalová byla dobrá jako sportovkyně, charakterem je však „out“
Nechci malovat čerta na zeď, ale návrat nedávno výborné biatlonistky Gabriely Koukalové je velmi riskantní zvažovaná možnost. Mělo by být řešení, které by, podle představ některých funkcionářů a lidí kolem českého biatlonu, mělo pozvednout úroveň našeho biatlonu, který v letošní sezóně výsledkově velmi utrpěl. Mělo, ale kde je jistota?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Vrecionová (ODS): Využijme peníze ze Společné zemědělské politiky na podporu malých zemědělců a výrobců potravin
Poslankyně a místopředsedkyně zemědělského výboru Veronika Vrecionová uspořádala 1. dubna v Poslanecké sněmovně seminář, který se zabýval Společnou zemědělskou politikou EU po roce 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Slíbili jsme, že průměrný důchod v roce 2021 bude 15 000 korun
Vláda Andreje Babiše na jednání v pondělí 1. dubna 2019 schválila návrh novely zákona o důchodovém pojištění, který umožní naplnit záměr kabinetu zvýšit od 1. ledna 2020 průměrný důchod o 900 korun měsíčně. Vláda schválila také návrh novely trestního zákoníku, která rozšiřuje možnosti udělování peněžitých trestů, a řešila také přípravu České republiky na české předsednictví v Radě EU v roce 2022.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Čeká nás hledání dalších tváří
Komentář nového předsedy na facebookovém profilu k budoucnosti KDU-ČSL
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Pražská hygienická stanice: Epidemický výskyt spalniček zatím pokračuje
Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“), jako věcně a místně příslušný orgán ochrany veřejného zdraví v Praze, nadále v metropoli eviduje epidemický výskyt spalniček. Počet nemocných nadále průběžně roste.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Kněžínek: Vláda dala zelenou vyšší podpoře ukládání peněžitých trestů
Vláda dnes na svém jednání schválila návrhy novel trestního zákoníku, trestního řádu a některých dalších předpisů, jejichž prostřednictvím chce Ministerstvo spravedlnosti podpořit ukládání peněžitých trestů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Infantilní pan Fenič, nezbývá, než ho politovat, kroutí hlavou profesorka Syková. Pak hovořila o tom, jak někteří lidé vytvořili auru Jiřího Drahoše
ROZHOVOR Nejcitovanější česká vědkyně, profesorka Eva Syková, na podzim minulého roku neobhájila křeslo senátorky za Prahu 4, když nad ní stejně jako deset let předtím v souboji o post předsedy Akademie věd České republiky zvítězil Jiří Drahoš. S odstupem času přiznává, že neměla šanci čelit mediálně a jistými společenskými kruhy vytvořené auře prezidentského kandidáta. Tento týden se chce pokusit o Senát zabojovat znovu, a to v doplňovacích volbách za odstoupivší Zuzanu Baudyšovou v Praze 9. Vadí jí rozdělování společnosti na tzv. lepšolidi, jejichž názory jsou ty jediné správné, a na ty ostatní, kteří jsou buď pomýlení, špatní, nebo hloupí. V té souvislosti vyjadřuje politování nad výrokem režiséra Fera Feniče za to, že se takovým nedůstojným až infantilním způsobem vyjadřuje o českém prezidentovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Úředníka Kalu, kvůli kterému dnes zuřil Babiš, pozvali do Rozhlasu. Vzkázal premiérovi, co má provést, pokud chce skutečně udělat Česko lepším...
Hostem pondělních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl prezident Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslav Kala. Zhodnotil práci českých politiků obecně. Český stát podle jeho názoru v řadě oblastí zaostává a čeští politici by se měli podívat do zahraničí, pokud opravdu chtějí udělat Česko lepším, jak často říkává premiér Babiš. Třeba v Polsku připravují stavbu liniových staveb pět let, v Česku je to třináct let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Studenti budou v květnu znovu stávkovat za ochranu klimatu
Studenti budou 3. a 24. května opět stávkovat v českých ulicích za lepší ochranu klimatu a snižování emisí. Politici podle nich dostatečně nejednají. Druhá ze stávek bude mezinárodní. Na dnešní tiskové konferenci to uvedli zástupci iniciativy Fridays For Future. Do května se ještě uskuteční k tomuto tématu lokální akce, například přednášky, workshopy či otevřená setkání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Pokladní plnění státního rozpočtu za leden až březen 2019
K 31.3.2019 dosáhly celkové příjmy státního rozpočtu 364,3 mld. Kč, celkové výdaje 373,5 mld. Kč a schodek hospodaření 9,2 mld. Kč (na konci března 2018 byl vykázán přebytek 16,3 mld. Kč).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Čaputová: Zemana nám závidí! Slováci, vy budete někoho bombardovat? Politické vzkazy z Česka
Slovensko bude mít v prezidentském křesle ženu, volby v sobotu vyhrála Zuzana Čaputová, liberální kandidátka a někdejší aktivistka. Z mnoha směrů u nás i za hranicemi se ozývají hlasy, že Češi opět budou Slovákům hlavu státu závidět a že jsou Slováci víc uvědomělí a prozápadní. ParlamentníListy.cz se politiků zeptaly, zda skutečně máme co závidět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Nedostatek bytů v Praze a vyšponované ceny jsou důsledkem multikulturní politiky
Komentář na facebookovém profilu k návrhu Pirátů zdanit majitele prázdných bytů v Praze
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš se nečekaně objednal u prezidenta. Hovoří se o vyhazovu některých ministrů
Premiér Andrej Babiš (ANO) se dnes odpoledne sešel s prezidentem Milošem Zemanem. Předseda vlády o schůzce řekl bez dalších podrobností novinářům po dnešním zasedání kabinetu, později o jednání informoval Hrad, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Prezident Zeman proti zneužívání moci vrchním státním zastupitelstvím
Prezident republiky Miloš Zeman v TV Barrandov 28. 3. 2019 prohlásil, že nemá důvěru ve Vrchní státní zastupitelství v Olomouci v čele s Ivo Ištvanem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Setkání předsedy s ústavními činiteli jsou zcela standardní, nemají vliv na rozhodování
Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj považuje za nutné vyjádřit se k mediálním konstrukcím ohledně zásahů některých ústavních činitelů do rozhodování ÚOHS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Staří věří dezinformacím! Učitelé taky, a pak kazí děti, říká mladík od Člověka v tísni
Karel Kovář, známý pod přezdívkou Kovy, je youtuber, člověk, který se živí tvorbou a nahráváním videí na tento server. Nyní ve spolupráci s festivalem Jeden svět na školách (založeným Karlem Strachotou) vytvořil projekt Kovyho mediální ring, který má za cíl přinést dětem praktické tipy, jak se zorientovat v komplikovaném světě médií. A právě na toto téma ho zpovídal Martin Veselovský z DVTV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Kechlibar: Úplné zničení našeho průmyslu! Budeme pak tancovat Číňanům v kostýmu Krtečka?
SOUVISLOSTI MARIANA KECHLIBARA Mládež každý pátek stávkuje za klima a šestnáctiletá švédská školačka Greta Thunbergová se stala celebritou, kterou celý svět přijímá naprosto nekriticky. Vědec a spisovatel Marian Kechlibar také ironicky okomentoval představy liberálních intelektuálů, že devastace životního prostředí je vinou arogantních mužů středního a vyššího věku. Rozebírá též utopické sny Zelených, že jejich ekologické sny nakonec budou výhodné i ekonomicky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: V digitalizaci se daří určovat směr a posouvat věci, na které si dříve nikdo netroufl
Předseda vlády Andrej Babiš vystoupil s projevem v pondělí 1. dubna 2019 na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě (ISSS). Slavnostního zahájení se účastnili také první místopředseda vlády a ministr vnitra Jan Hamáček, ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová, ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková a vládní zmocněnec pro IT a digitalizaci Vladimír Dzurilla a další významní hosté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Vláda: Bezpečnostní rada státu se zabývala bezpečnostními hrozbami, extremismem či cvičeními NATO
V pondělí 1. dubna 2019 zasedla ve Strakově akademii Bezpečnostní rada státu. Zabývala se aktuální problematikou Severoatlantické aliance a Evropské unie v bezpečnostní oblasti včetně aktuální bezpečnostní situace v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
FOTO Taková nenávist: Zeman přišel na Matějskou pouť. A je zle
Ani prezident Miloš Zeman nežije jen politikou, ale umí se také bavit. Dokonce i na Matějské pouti ve vláčku. Kvůi této zábavě se však prezident stal terčem uštěpačných komentářů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Zabíjet odpůrce Čaputové! Tlachala, tlachala, lidem to stačilo. Analýza ze Slovenska
Slovenský politolog Peter Juza v komentáři pro server Časopis Argument zhodnotil slovenské prezidentské volby. Slováci si prý zatím nedokázali zvolit pořádného prezidenta. Toho prozatím posledního, Andreje Kisku, prý čeští „lepšolidé“, jak je sám nazval, považují za vzor dobrého prezidenta, ale podle politologa Kiska ve skutečnosti nic nedokázal. A podobně strašné to prý pravděpodobně bude i s Čaputovou. I když...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Počet dětských dlužníků stoupá
Komentář na facebookovém profilu k nárůstu dětských dluhů a jejich řešení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Profesor Šesták: Nejsme debilové, paní Sommerová. Stydím se za bombardování Srbska, byl jsem tam a toto jsem zažil
ROZHOVOR Vstup České republiky do NATO před dvaceti lety nám sice zajistil relativní bezpečí, ale zároveň jsme se stali součástí paktu, který krátce poté zahájil nelegální válku proti Srbsku. Profesor Jaroslav Šesták na místě zažil bomby svržené zejména letouny USA, jejich ničivý účinek a bolest nad ztracenými životy. Dodnes cítí stud nad tím, že jsme tehdejší lidskou tragédii dokonce nazývali „humanitárním bombardováním“. Vědec, jenž musel skončit ve Fyzikálním ústavu Akademie věd poté, co převzal státní vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana, považuje za ubohé, jak se režisér Fero Fenič vyjadřuje o české hlavě státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Nezaměstnanost v únoru klesla na 2,0 procenta
„Míra zaměstnanosti je doposud nejvyšší, činí 75,6 procenta. Za poslední období tomu přispívají především ženy, ty také s nástupem nového roku více využívají částečných úvazků,“ řekl Dalibor Holý, ředitel odboru statistiky trhu práce a rovných příležitostí ČSÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Prosazujeme právo bránit se proti napadení a vloupání i s pomocí zbraně
Itálie je po USA další zemí, ve které si občané mohou za pomoci zbraně beztrestně chránit svůj majetek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Nálada v českém průmyslu je na šestiletých minimech
Nálada v domácím průmyslu dál padá – v březnu se propadly na nejnižší úrovně za posledních vice než šest let. Hlavním brzodou jsou exportní zakázky, které klesají nejrychleji za posledních deset let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Dopis Zemanovi: Stojím při Vás. Jsme ohroženi, píše Klára Samková. Islám, Hamáček, Zaorálek, výbušné
Miloš Zeman při návštěvě v Karlovarském kraji prohlásil, že Turecko pomáhalo Islámskému státu. Ohradil se proti tomu turecký velvyslanec Ahmet Necati Bigali. S jednoznačnou podporou nyní přispěchala advokátka Klára Samková v otevřeném dopise, který hlavě státu poslala a jejž máme k dispozici. V něm tvrdí, že Turecko se snaží infiltrovat do evropského státoprávního systému, který údajně hodlá zlikvidovat. Právě díky tureckému vyslanci jí totiž advokátní komora potvrdila pokutu 25 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Pěšky jako za vozem. Slovensko má prezidentku
Dlouhodobě mediálně okopávaný, v lepším případě ignorovaný kandidát na prezidenta Slovenské Republiky Štefan Harabin těsně neuspěl již v prvním kole prezidentských voleb. Škoda pro Slovensko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Hon na kardinála Duku
Svědectví obětí sexuálního zneužívání nezletilých je nesmírně bolestivé a citlivé téma, vzbuzující v každém z nás silnou emocionální odezvu. Zpracování dokumentu s tímto nesmírně závažným tématem má vycházet především z nezpochybnitelných faktů a ověřitelných skutečností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Europoslanec Zdechovský dostal pozvání do Bílého domu
Americký prezident Donald Trump pozval na osobní schůzku do Bílého domu skupinu europoslanců, mezi kterými je i český europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Jednat budou o boji proti terorismu, spolupráci mezi EU a USA a také o možnostech podpory Izraele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Noviny: Babiš vyrazí Novákovou z vlády. Ťok půjde sám, má toho dost
Z vlády Andreje Babiše (ANO) se podle všeho brzy odporoučí šéfka resortu průmyslu a obchodu Marta Nováková a ministr dopravy Dan Ťok. Píší to alespoň dnešní noviny, konkrétně MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
NKÚ: Stát se „zasukoval“ a v mnoha věcech se mu nedaří pohnout z místa
Nejvyšší kontrolní úřad vydal svou výroční zprávu za rok 2018, ve které nejen shrnuje svá zjištění z kontrol, ale také hodnotí postup státu ve vybraných politikách a jeho hospodaření. Výrazně se také věnuje srovnání ČR se zahraničím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Peníze na platy učitelům se rozutekly jinam
Komentář na facebookovém profilu ke zmatkům kolem zvyšování platů učitelům
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Nám patří svět! Tomáš Klus a Geislerová jásají nad Čaputovou
Vítězství Zuzany Čaputové, i přes nízkou volební účast, nepřestává v Česku těšit umělce. Mezi těmi, kdo její zvolení považují za něco převratného, jsou například Tomáš Klus a Aňa Geislerová. „Slyšet z politických úst slovo soucit je učiněný zázrak. Nad Tatrou sa blýská na lepší časy,“ napsal Klus. A Geislerová vyzývá, abychom věřili, že se něco podobného může stát i v Česku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Nevěřte zmanipulovaným průzkumům, máme stabilní podporu
Komentář na facebookovém profilu k nadcházejícím volbám do Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Aféra kolem ČT, šlo o Zemana. Únik informací. Vadim Petrov z RRTV: Komu se radní vlastně zodpovídají?
Překvapení zažil nový člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov po svém prvním jednání kontrolního orgánu, který bdí nad českým TV i rádiovým éterem. Kritika diskuse, kterou vyvolal v RRTV ve věci vysílání pořadu Reportéři ČT, se objevila v článku člena Rady ČT Zdeňka Šarapatky. Jednání RRTV jsou přitom neveřejná. V rozhovoru s Parlamentními Listy.cz Petrov tento fakt označuje za únik informací a ostře se proti tomuto faktu ohrazuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Kdy přijde kolaps sociálních služeb? APSS důrazně vyzývá MPSV k opatřením
Projekce vývoje obyvatelstva ve všech evropských zemích ukazují, že populace stárne. Obecně klesá celkový počet obyvatelstva, významným způsobem se mění struktura obyvatelstva, rostou nároky na jednotlivé sociální systémy. V současné době je zřejmé, že český systém sociálních služeb není na důsledky stárnutí populace připraven.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
P. C. Roberts: Západní kultura zesnula politicky korektní smrtí
Je ohromujícím faktem, že politicky korektní šílenci dneška se zmocnili jak jazyka, tak literatutry a umění vůbec, čímž současně přinesli důkaz i o tom, že Západ je dnes kulturně mrtvý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Turistický spolek Lipenska: Od prvního dubna jezdí na Lipně přívozy
Od prvního dubna začnou místní i turisty na Lipně vozit přívozy. Jízdní řády jsou neměnné, v sezóně jezdí každou hodinu nebo i častěji. Ceny jízdenek zůstávají stejné, někde dochází k mírnému navýšení. Provozovatelé investovali při opravách stovky tisíc někde i miliony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
My nerozlišujeme lidi na věřící a nevěřící, ohradil se u Tvarůžkové nový šéf lidovců. Jsou tu prý pro lidi s kritickým myšlením
Hostem pondělního pořadu Interview na ČT24 byl nově zvolený předseda KDU-ČSL Marek Výborný. Moderátorka Zuzana Tvarůžková otevřela téma o jeho zvolení a plánech do budoucna. „Náš slušný, kultivovaný, konzervativní program tu má velký potenciál růstu, a to klidně k osmi až deseti procentům,“ míní šéf lidovců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Inflace v eurozóně dál padá, jak bude reagovat ECB?
Inflace v eurozóně podle prvních odhadů v březnu dál klesá, a to na 1,4 %. Chmurné obavy ECB, neschopné trefit inflační cíl, se tak naplňují. Navíc v nejbližších měsících, pokud nijak výrazně nepřekvapí ceny potravin a pohonných hmot, bude inflace pravděpodobně ještě mířit dolů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Připravuje Porošenko nějakou provokaci?
Západ před pěti lety vrhl všechny své síly na podporu protiruského majdanu na Ukrajině tak dlouho budoval Ukrajinu coby nepřátelský val proti Putinovi, že najednou neví co říci. Do druhého kola postupuje s 30% vtipkující showman Zelenskyj proti urputnému protiputinovskému jestřábovi Porošenkovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Zákon má garantovat možnost komunikovat se státem digitálně
Předseda Pirátů a Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj Ivan Bartoš dnes na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě (ISSS) v Hradci Králové představil společně s vládním zmocněncem pro digitalizaci a IT Vladimírem Dzurillou a prezidentem ICT UNIE Zdeňkem Zajíčkem zákon o právu na digitální službu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Devět stovek je jen malá záplata, která důstojné stáří nezajistí
Považuji za společenskou nezodpovědnost jednorázově přidat důchodcům pár korun na penzích, ale nezamýšlet se nad tím, zda jim to reálně pomůže prožít důstojné stáří, uvedl v souvislosti s dnešním plánovaným jednáním vlády o mimořádné valorizaci penzí prezident Hospodářské komory a někdejší člen Národní ekonomické rady vlády podílející se na přípravě velké důchodové reformy Vladimír Dlouhý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Podivné útoky na ministryni průmyslu
Ministryně průmyslu není asi žádné velké světlo. Tedy myslím, politicky. Někdy mně připadá, že se na ministerstvu pohybuje jako slon v porcelánu. Na druhé straně je osobou z podnikatelského prostředí a určitě zná základní reálie českého národního hospodářství. Udělala ve své funkci nicméně řadu chyb... Ale v těchto dnech se jí musím zastat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy: Registr začíná upozorňovat na končící technickou, zavádějí se značky pro elektromobily
Majitelé vozidel vlastníci datovou schránku budou ode dneška automaticky informování o končící platnosti pravidelné technické prohlídky. Zpráva bude chodit dva měsíce před vypršením termínu technické. Na registru vozidel je také nově možnost si požádat o speciální registrační značku pro elektromobily a další auta s alternativními pohony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman zaslal gratulaci slovenské prezidentce
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal gratulační dopis Zuzaně Čaputové, nově zvolené prezidentce Slovenské republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Novináři zjistili nepěkné věci o Macronovi. Je prý osamělý, vyhořelý a v úřadě má chaos
Francouzský prezident Emmanuel Macron se prý ocitl takřka na dně. Je osamělý, poradci ho opustili a prezident údajně prakticky vnitřně vyhořel. V sídle francouzských prezidentů, v Elysejském paláci, prý panuje chaos. Informuje o tom server francouzského deníku Le Parisien.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Trochu zvláštní, ne? Středočeské ANO upozorňuje na podivný přístup k informacím kolem premiéra
Zastupitelský klub ANO na Středočeském kraji upozornil ve své tiskové zprávě na takzvaný dvojí metr. Na jedné straně jsou prý plná média informací, že kraj vyměnil úředníky, kteří mají posuzovat střet zájmů Andreje Babiše, zatímco o dění na černošickém úřadě není nikde ani slovo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Reforma péče o duševní zdraví potřebuje národní akční plán
Ministerstva zdravotnictví a práce a sociálních věcí se v pondělí 1. dubna potkala „v oblacích“. S cílem vyjádřit nutnost nadresortní spolupráce při realizaci reformy péče o duševní zdraví, která má za cíl zlepšit péči o lidi s duševním onemocněním a posílit prevenci v této oblasti, byla mezi oběma ministerstvy instalována tzv. slackline, po které se prošli profesionální provazochodci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Tchaj-wan je u nás 14x významnějším investorem než Čína. Bereme to na zřetel?
Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková v týdnu vykázala ze schůzky ze zahraničními investory zástupce Tchaj-wanu. A to na žádost čínského velvyslance. Z hlediska výše investic, které v tuzemském zpracovatelském průmyslu obě ekonomiky uskutečnily, je takové vykázání pikantní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
ÚZSVM uhájil v soudním sporu v kauze Viktoriagruppe přes 75 milionů
Právní zástupci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) uhájili v soudním sporu s insolvenčním správcem společnosti Viktoriagruppe AG celkem 2 044 248 EUR a 875 929 EUR jako příslušenství (dohromady 75 340 000 korun). ÚZSVM ve sporu zastupoval Správu státních hmotných rezerv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Škoda, že se dnes dotují hlavně asfaltové cyklostezky
Pondělní glosy Miroslavav Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Velký krok k čistší planetě
Komentář na facebookovém profilu k zákazu jednorázových plastových výrobků
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Den ptactva aneb Co znamenají modré trojúhelníky na stromech
Den ptactva si 1. dubna připomínají ornitologové i lesníci. Společně po celý rok v porostech rozmísťují stovky budek a dělají i další opatření. Na Křivoklátsku, v okolí Lužné a Nižboru například označují stromy s dutinami, ve kterých hnízdí ptáci. Ty pak netěží a nechají je přirozeně rozpadnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Zabíjení Hulinského v ČSSD. Dneska. Už jen pár desítek minut a bude po všem. Katem je Poche
„Předsednictvo ČSSD – Hlas rozhodující“. Tento orgán, který není všeobecně známý, patří v letité praxi sociální demokracii mezi ty vůbec nejvlivnější. Stačí se podívat, koho zde aktuálně najdeme. Samozřejmostí je to předseda Jan Hamáček, poslanec Jaroslav Foldyna, ministr kultury a málo známý Antonín Staněk, Roman Sklenák či Michaela Marksová. Jenomže mezi těmito stále aktivními politiky najdeme i ty, o kterých jste možná už nějaký ten pátek neslyšeli. Expremiérem Sobotkou počínaje a zmíněným Petrem Hulinským konče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Štěpán Křerček: Dnes je poslední den pro podání daňových přiznání
Podle dat Finanční správy České republiky zatím podstatná část fyzických osob a firem nepodala daňová přiznání. K pátku 29. března daňová přiznání odevzdalo pouze 68 procent fyzických osob a 46 procent firem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Kordová Marvanová: Praha prověří kontrolní mechanismy TSK u mostních staveb
Pražští radní v pondělí schválili tisk, který reaguje na postup vyšetřování pádu Trojské lávky Policií ČR. Magistrát hl. m. Prahy prověří, jak bylo v minulosti nakládáno s informacemi o havarijním stavu Trojské lávky, a zároveň, jestli postupovala Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK) při správě lávky v souladu se smlouvami s hl. m. Prahou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Berete dětem mámu! Václav Klaus ml. rozkopl český internet. Proti většině
Ve svém novém komentáři na serveru Novinky.cz se Václav Klaus mladší věnoval problematice adopcí dětí homosexuály. Ovšem neočekávaně převzal většinu svého textu od Moniky Čírtkové, advokátky z Advokátní kanceláře Kolín. Ta argumentuje praktickou stránkou věci v oblasti homosexuálních adopcí: „Existuje vůbec dítě, v jehož zájmu je nemít mámu? Viděl někdy někdo takové dítě? A jak tedy vybereme z dětí vhodných k adopci to, kterému tento osud připravíme? Homosexuálové mají prý nárok na adopce, nesmíme je diskriminovat. Ale můžeme diskriminovat děti, které hledají nové rodiče, tím, že jim upřeme matku?“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj plánuje modernizaci 13 silnic, pro které chce žádat dotace z EU
Krajští radní schválili 13 projektových záměrů na modernizace silnic druhých tříd za přibližně 1,7 miliardy korun, u kterých by mělo být průběžně žádáno o evropské dotace v rámci blížícího se programového období 2020 .
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Regionalnitelevize.cz vysílá už sedm let
Dnes je to přesně sedm let, co zahájila regionalnitelevize.cz své vysílání. To odstartovalo přesně ve 13 hodin. Začínala pouze na satelitu Astra, dnes je zařazena prakticky ve všech vysílacích platformách a také ve standardním tv metrovém měření realizovaným ATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
STAN: Úspěšné Česko? Potřeba je vzdělaná společnost!
Na první akci iSTAR, konferenci “Vzdělaná společnost”, která proběhla v pátek 29. března, jsme přivítali mnoho osobností, které měly zájem o tématu skutečně odborně diskutovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Trumpe, špatné. Maduro zůstal. Rusové a Číňani v akci: Převratné informace
Z krátkého sprintu se stal běh na dlouhou trať. Alespoň tak popisují snahu Donalda Trumpa a USA vystrnadit Nicolase Madura z čela Venezuely deníky South China Morning Post a Washington Post. Guaidó ve své snaze odstranit Madura údajně selhal a Maduro se může díky spolupráci s Ruskem a Čínou udržet u moci. A Trumpovy výhružky silovým řešením? Prý jen blafuje a hraje se o to, koho utrpení Venezuelců zlomí dřív.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
České dráhy uzavřely rámcový kontrakt na dodávku až 50 elektrických jednotek pro regionální vlaky
České dráhy uzavřely s konsorciem společností Škoda Transportation a Škoda Vagonka rámcový kontrakt na dodávku až 50 nízkopodlažních dvouvozových elektrických jednotek typu RegioPanter se 140 místy k sezení. Z rámcového kontraktu byla hned zadána výroba 31 vlaků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
VZP: Těhotná studentka a zdravotní pojištění
Otázka týdne
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
APOGEO: Pokud jste nestihli podat včas daňové přiznání, sankce ještě neriskujete
Poslední březnový den je ze zákona nejzazším datem, kdy musí finanční úřad dostat vaše přiznání k dani z příjmu fyzických osob za rok 2018 a obdržet platbu vypočtené daně. Protože 31. březen je letos v neděli, lze tuto povinnost splnit ještě v pondělí 1. dubna. Ale nepropadejte panice: ve skutečnosti máte ještě pár dnů rezervu, aniž byste riskovali sankce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
ODS: Dnes se ukáže, zda vláda skutečně chrání bezpečnost a národní zájmy, nebo o tom jen mluví
Vláda bude dnes na svém zasedání projednávat novelu zákona o zajišťování obrany státu, kterou navrhla a představila ODS. Novela zákona má garantovat, že Česká republika bude každoročně vydávat na obranu země částku ve výši 2 % HDP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Svině Máchová, Rittigovi policajti? Babiš nemluví pravdu o šetření Čapího hnízda, řekl PL advokát Rozehnal
ROZHOVOR Tlak na vyšetřovatele Nevtípila byl kvůli kauze Čapí hnízdo skutečně enormní a to, že ho ustál, je podle advokáta Aleše Rozehnala dobrým signálem. Známý advokát nesdílí obavy, že se bude protahovat, než se spis dostane k soudu, ani neočekává, že by státní zástupce nakonec vůbec žalobu nepodal. „Obecně se tak samozřejmě stát může, ale v tomto případě, kdy orgány činné v trestním řízení za asistence dozorujícího státního zástupce dvakrát žádaly o vydání Andreje Babiše k trestnímu stíhání, by to bylo skandální rozhodnutí svědčící o špatné práci státního zástupce, který má být garantem zákonnosti přípravného řízení,“ prohlásil Aleš Rozehnal v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz s tím, že podle jeho předpokladu bude do půl roku celá věc u soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Hulvát Zeman! I Záruba z ČT jásá nad Čaputovou. A Tabery: Je to česká prezidentka
Sportovní moderátor veřejnoprávní České televize Robert Záruba se na svém twitterovém účtu vyjádřil k nově zvolené prezidentce Slovenska Zuzaně Čaputové. V jeho tweetu však zaznělo i slovo hulvát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
SZPI: Kontroly v roce 2018 - nejméně závad mají tuzemské potraviny
Výsledky kontrol Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) ukázaly, že nejméně pochybení se vyskytuje u potravin tuzemských výrobců. Kontroly zde prokázaly pochybení u 13% šarží potravin z šarží hodnocených.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
13. týden na ČMKB: Cena ročních kontraktů elektřiny mírně klesla
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKB) bylo ve 13. týdnu uzavřeno 555 kontraktů na dodávku 402 tisíc MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 317,1 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Kontroly v e-shopech prokázaly opakující se nedostatky
Česká obchodní inspekce s rozvojem internetového obchodování pravidelně kontroluje dodržování právních předpisů, které prodejcům ukládá především zákon o ochraně spotřebitele. Při kontrolách se zaměřuje především na ty e-shopy, které v rámci svého průzkumu nebo na základě informací třetích osob vyhodnotí jako potenciálně závadové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Odporné, Noro Fridrichová! Hrom z vysokého místa za včerejšek
Na postavu Petra Rafaje, předsedu Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, se zaměřil včerejší pořad 168 hodin s moderátorkou Norou Fridrichovou. A při jeho sledování se velmi rozčílil zástupce veřejné ochránkyně práv Stanislav Křeček. Pro ostrá slova nešel daleko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Polčák (STAN): Legislativa omezující jednorázové plastové výrobky je schválena
Komentář na facebookovém profilu k omezení výroby a prodeje jednorázových plastových výrobků
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Prase Zeman, Klausův zmrd... Zdeněk Zbořil o sprosťácích slušně, ale jasně
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Na Slovensku je to už druhý pokus zvolit si hlavou státu osobu, která se bude politice ‚učit za chodu‘,“ komentuje výsledek prezidentské volby na Slovensku politolog Zdeněk Zbořil. Žádná revoluce se podle Zbořila nekoná, a až budeme znát analýzy elektorátu prezidentky Zuzany Čaputové, asi uvidíme, že se téměř shoduje s elektorátem a jeho místopisem jako u Andreje Kisky. Politolog se věnuje také zvolení Ladislava Jakla do RRTV: „To, že jej nepodpořili někteří členové stran vládní koalice, svědčí spíše o míře jejich ostrozraku a předvídavosti, říkám s ironií.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Matějka (SNČR): Den, kdy měl v platnost vstoupit Brexit
Komentář na facebookovém profilu ke dni, kdy mělo začít platit rozhodnutí obyvatel Velké Británie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Čeho se nejvíc bojíte, ptali se výzkumníci lidí. A Rusko to vážně není
Češi jako největší hrozby pro Evropu nejčastěji označují migraci a islámské radikály, mnohem méně jich jmenuje ekonomické problémy, Rusko nebo klimatické změny. Takové jsou výsledky nového šetření Evropské rady pro mezinárodní vztahy (ECFR), které mapovalo nálady voličů ve 14 zemích Evropské unie. I v průměru všech států byly na prvních dvou místech migrace a islamisté, podrobnější dotazování však ukázalo, že na rozdíl od ČR v některých zemích panují větší obavy z emigrace nežli z přistěhovalců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Niedermayer TOP 09): ANO, jako firmu...
Komentář na facebookovém profilu k chování některých politiků hnutí ANO
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Zaorálek (ČSSD): Naplnění očekávání voličů bude zase nejisté
Komentář na facebookovém profilu k výsledkům prvního kola voleb na Ukrajině
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš se před kamerou velmi rozčílil na šéfa NKÚ: Dělá politiku. Měl by zapomenout, že přišel z ČSSD
Nejvyšší kontrolní úřad tvrdí, že současná vláda Andreje Babiše (ANO) nedokáže adekvátně reagovat na výzvy, které před ni staví moderní doba. Předseda vlády kritiku odmítl a vyzval předsedu úřadu Miloslava Kalu, aby nedělal politiku a raději počítal čísla. Zato pravicová opozice dala úřadu jednoznačně za pravdu. Babiš prý krutě zaspal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Zimní, nebo letní čas?
Komentář na facebookovém profilu ke střídání času
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman kondoloval prezidentovi Mosambické republiky
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal kondolenci Filipemu Jacinto Nyusimu, prezidentovi Mosambické republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš mu věří. A on promluvil o premiérovi i EET
O Karlu Havlíčkovi, jenž je nyní pravou rukou premiéra Andreje Babiše (ANO) se spekuluje jako o možném šéfovi resortu průmyslu a obchodu. Rozhovor s ním, jenž se mimo jiné týkal právě i šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, přinesl Prostor X na serveru Reflex.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: 35. ročník mezinárodní rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio
V Olomouci dnes dopoledne začíná tradiční soutěžní přehlídka rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio, jejímž vyhlašovatelem je Český rozhlas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ben Kuras: Až zchudneme, migranti k nám nepůjdou. Vlastně to bude dobře. Jsi na podpoře? Mazej
ROZHOVOR Ti, kdo přišli do Evropy v rámci velké migrační vlny v letech 2015 až 2016, jsou statisticky mnohem větší zátěží na sociální systém než přínosem, myslí si spisovatel Benjamin Kuras. „Evropa by měla sledovat, jak se podaří řešení italské, v podstatě jednoduché: vyděláš si na sebe a platíš daně, zůstaň, chceš žít na podpoře, máš smůlu, vrať se domů. Itálie totiž dospěla do finanční situace, kdy už na podporu migrantů nemá a citelně jí chybějí finance pro základní věci Italů. Tam se brzy mohou ocitnout i další západní země. Takže vlastně přejme si pořádnou hospodářskou krizi jako záchranu civilizace,“ domnívá se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Max Kašparů proti manželství homosexuálů: Jako jezinky. Jeden prstíček, dva, tři. Původně jim stačilo partnerství
Téma svazků gayů a leseb už vedlo k nejedné debatě na půdě Poslanecké sněmovny. Nyní se k němu vyjádřil Maxmilián Kašparů, teolog, psychiatr a pedagog, na webu Kupředu do minulosti. U zákona je prý cítit tendence, aby schválen byl. A varuje před salámovou metodou, kterou dokládá na tvrzeních, která padla při schvalování registrovaného partnerství. Nemluvě o tom, jaký zákon tvoří precedens...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Částečné úvazky jsou u nás nedostatkové zboží. Chceme to změnit
Komentář na facebookovém profilu k tématu částečných pracovních úvazků
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Tomáš Halík bude vládnout nad Českem, již byl jmenován, uvedl zasvěcený umělec
„Papež František dnes přijal rezignaci pražského arcibiskupa Mons. Dominika kard. Duky OP. Na uvolněný stolec jmenoval Mons. prof. PhDr. Tomáše Halíka Th.D. Tuto novinku oznámil Apoštolský nuncius v ČR Charles Daniel Balvo,“ tato slova zazněla na facebookovém profilu režiséra Jiřího Stracha. Jen si uvědomme, co je dnes za den... „Je to pro radost," poznamenal sám režisér pod příspěvkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist