Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2022
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So3101724 
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.606x, což odpovídá cca 83.799-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Jan Ziegler: Generál Franco zachránil Španělsko před levicovým terorem
Byl to velký den pro Španělsko, když před 80 lety 1. dubna 1939 podepsal Caudillo Francisco Franco poslední válečné komuniké, v kterém ohlásil konečné vítězství národních a konzervativních sil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
„Selekce informací, hostů, jedna jediná pravda, modlení k Bruselu.“ ČT24 je po ohlášené novince Primy pod silnou palbou. A toto dodává Miroslava Němcová...
ANKETA Zcela nová éra dynamického objektivního zpravodajství, které u nás nemá obdoby. Tu by měla podle generálního ředitele skupiny Prima Marka Singera odstartovat nová zpravodajská stanice. Poslanec Martin Kolovratník očekává, že svým vysíláním může být zajímavým zrcadlem pro ČT24. Za dobrou zprávu vznik kanálu CNN Prima News považuje také mediální analytik Petr Štěpánek, protože to, co předvádí dosud prakticky monopolní ČT24, je prý často naprosté zoufalství. Pirátovi Tomáši Martínkovi se nezamlouvá objektivita zpravodajství FTV Prima, a tak doufá, že Rada pro rozhlasové a televizní vysílání nebude nucena v případě nového kanálu také konstatovat porušování zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jakl účtuje: Hřebejku, nejsem teplá mánička. Wollner je trouba a záchodový rváč. Vzkaz pro onanujícího pána
ROZHOVOR „Hlasů pro mé zvolení se našlo 88, čili nemůže nikdo tvrdit, že tu máme 88 extremistů, na něž je třeba hodit síť a izolovat je,“ komentuje bouřlivé reakce bývalý tajemník Václava Klause Ladislav Jakl, který byl zvolen do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání za SPD. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz upozornil, že „někteří demokraté uctívají demokracii jen tehdy, když nese plody, které jim chutnají. Jakmile přinese plody, které jim nejdou pod fousy, tak by nejraději demokracii zrušili“. Současně zdůraznil, že i část veřejnosti s odlišnými názory musí být v demokracii reprezentována.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Martínek (Piráti): Lidé, ověřující informace ve volném čase, si zaslouží ocenění
Rozhodl jsem se, že každý rok budu nominovat na státní vyznamenání dvě osoby, které ve svém volném čase pomáhají vzdělávat společnost a zvyšovat mediální gramotnost populace, aby lidé nepodléhali manipulaci pomocí lživých či zavádějících informací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Potíže Petra Kellnera: USA, Čína a Zeman. Erik Best tuší, kam se ukloní a my s ním
Děje se něco kolem gigantu PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera? Deník N této společnosti v posledních dnech věnoval několik obsáhlých článků. ParlamentníListy.cz se zeptaly politického analytika Erika Besta, jak celou věc vidí a co všechno se může stát. Podle něho může přijít významný obrat od Číny směrem k Americe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Otys (TOP 09): Nejtemnější hodina Brexitu se blíží
V pátek v Britském parlamentu proběhlo 3. hlasování o dohodě k vystoupení z EU neboli Brexit. Nešlo o pomyslné do třetice dobrého. Pro Brity a nás EU bohužel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Senátor Tecl (ODS): Uvažuji o rezignaci
Současná podoba inkluze snižuje kvalitu vzdělávání na základních školách, míní senátor a starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl (ODS). Jaké další problémy je třeba v oblasti školství vyřešit? A co nového zamýšlí? Vyjádřil se i k nedávnému vyloučení Václava Klause mladšího z ODS. A nejen k tomu…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Manželství gayů: Mnohoženství a sňatky s nezletilými, obává se advokátka. ,,Homoadopce”? Zapomněli jsme se na to dívat očima těch dětí
ROZHOVOR "Jednak se tím otevírá možnost adopce dětí pro tyto „manželské“ páry, což nevnímám jako pozitivní. Druhým problémem je určité narušení našeho smyslu pro právo a chápání pojmů," říká k otázce případného manželství stejnopohlavních párů advokátka Monika Čírtková. Manželství vnímá jako svazek určený primárně k výchově dětí a považuje za důležité neměnit jeho obsah. Nároky některých členů homosexuální menšiny označuje za přehnané a stále se stupňující, odmítá ovšem i přehnanou hysterii některých zástupců opačného tábora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Kmenta přednášel pražským vysokoškolákům. Babiše ztrhal, obhajoval reportáž Slonkové. A studenti nadšení
Investigativní novinář Jaroslav Kmenta předstoupil v rámci besedy před studenty katedry mediálních studií Metropolitní univerzity Praha na Jarově, která posléze část jeho výstupu na svých stránkách zveřejnila. Rozpovídal se například o zákulisí médií a známých českých kontroverzních podnikatelích, mezi které zařadil i současného premiéra Andreje Babiše. Studenti byli z jeho výkladu nadšeni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Petice za zachování železničního přejezdu v Týništi nad Orlicí
My, níže podepsaní občané města Týniště nad Orlicí a jeho okolí, vyjadřujeme svůj nesouhlas s výstavbou mimoúrovňového křížení a zrušení tradičního způsobu přechodu železniční trati v centru města. Současně žádáme, aby byl dobový historický přejezd v Týništi nad Orlicí za svou technologickou výjimečnost a funkčnost provedení zařazen na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Pilc (Svobodní): Propaganda zas pojede na plné obrátky
Budeme teď před volbami muset skoro dva měsíce vydržet zvýšenou úroveň vládnoucí propagandy. Snad to nějak přečkáme ve zdraví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
ČNB zveřejnila Roční zprávu o výsledku hospodaření, rok 2018 zakončila se ziskem
Česká národní banka dnes zveřejnila Roční zprávu o výsledku hospodaření, z níž vyplývá, že v roce 2018 vykázala zisk 1,79 miliardy korun. Do hospodářského výsledku se pozitivně promítlo oslabení kurzu koruny, vyvolané zejména vývojem na zahraničních finančních trzích. V opačném směru působilo zvyšování měnověpolitických úrokových sazeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Úder Faltýnkovi: Až moc náhod, odhalila ČT. Byt milenky, kamarádi a miliardy
Příběh jednoho podnájmu. Tak zní název reportáže odvysílané v pořadu Reportéři ČT. Jde o byt v pražském Podolí, jenž obývá místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek. Byt je Jiřího Salajky a pronajímá jej Faltýnkově přítelkyni. Co dalšího Česká televize zjistila?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
„Havel je v prdeli, přijď ho dát dohromady.“ Psycholog vypustil bomby: Tenkrát se trochu opili...
Aktuální Reflex přinesl rozhovor s psychologem Ivanem Doudou. A v jeho rámci se objevila i velmi pozoruhodná pasáž, ve které odborník sestavil stručné psychologické profily všech tří českých prezidentů. A jako bonus přidal i hodnocení toho, který by prezidentskou řadu podle některých mohl doplnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Podraz na Wollnera jménem Bobošíková! píše „Šafrofórum“. Ale je to jinak: Objevil se jasný důkaz
Kdo šíří dezinformace a fake news? Tato obvinění většinou padají na hlavu serverů Aeronet, Sputnik apod., ale je zde obvinění i na server Forum24 Pavla Šafra. Obvinění tentokrát přichází od televize XTV Luboše Xavera Veselého a jde o interview investigativního reportéra Marka Wollnera a moderátorky Jany Bobošíkové. XTV se brání, že osobu moderátora na poslední chvíli opravdu nevyměnili, jak článek na Foru24 naznačoval. A není to zdaleka první případ čiré spekulace ze Šafrova webu...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ministryně Nováková: Rozšiřujeme spolupráci s Evropskou investiční bankou
Ministerstvo průmyslu a obchodu jako první zahájilo diskusi s viceprezidentem Evropské investiční banky Vazilem Hudákem o tom, jak změnit ČMRZB na klasickou rozvojovou banku, která bude schopna pokrýt investiční potřeby státu a nabídnout nové formy financování prostřednictvím finančních nástrojů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
ÚOHS: V pořadu 168 hodin v České televizi nezazněly odpovědi předsedy ÚOHS
V nedělním pořadu České televize „168 hodin“ byla odvysílána reportáž týkající se probíhajícího policejního vyšetřování přezkumu zadávacího řízení na systém elektronického mýtného. Přestože Úřad pořadu odpovědi předsedy ÚOHS Petra Rafaje na položené otázky poskytl (byť v textové podobě), ani jedna z nich nebyla v pořadu zveřejněna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Michal Dvořák, Zlatuše Komárková: Testovat základní scénář na sektoru penzijních společností je důležité
Česká národní banka již řadu let každoročně provádí makrozátěžový test sektoru penzijních společností a jimi obhospodařovaných transformovaných fondů. Důvodem je zejména rostoucí význam penzijních produktů v úsporách domácností. Ke konci roku 2018 mělo prostřednictvím fondů penzijních společností sjednáno penzijní produkt asi 4,5 milionu účastníků, což odpovídá objemu prostředků za zhruba 450 mld. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Pár dní po referendu mi volali lidi z Anglie, že děti „nás Poláků“ jsou šikanovány, vypráví Češka z Londýna
Česká spisovatelka, tlumočnice Iva Pekárková, která už třináct let žije v Londýně, v rozhovoru na serveru Info.cz s Pavlem Štruncem popisuje zážitky, které bezprostředně souvisely s rozhodnutím Britů opustit Evropskou unii. Brexit podle ní také může paradoxně pomoct ilegálním migrantům. „Firmy totiž budou hledat způsoby, jak ilegály zaměstnat,“ míní. Kromě toho hovořila také o zvýšené kriminalitě spojené s migrací a o tom, jestli jsou Češi rasisté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Budu následovat vašeho prezidenta a s vaším dovolením si zapálím
Projev prezidenta republiky při setkání s krajany ve Vídni
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Dvěma Čechům nevpuštěným na ukrajinské prezidentské volby byla zamítnuta pozorovatelská mise
O víkendu nebyli vpuštěni na první kolo volby ukrajinského prezidenta dva Češi. Kyjev podle českého Ministerstva zahraničí žádost o status pozorovatele před měsícem zamítl. ČTK to dnes sdělil Michal Bucháček z tiskového odboru ministerstva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Devět budov ČEZ zasvítí do tmy modře. Energetici tak vyjádří podporu lidem s autismem a organizacím
Energetici se již popáté zapojí do osvětové kampaně „Česko svítí modře“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Visegrádská čtyřka je cizí těleso v EU, prohlásil Štětina. Reakce Polska na zvolení Čaputové mu totiž přišla „vlažná“
Europoslanec Jaromír Štětina dospěl k názoru, že Visegrádská čtyřka je cizí těleso, které do EU vlastně vůbec nepatří? Přesvědčil ho o tom pohled na Slovensko a do Polska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jakl chce omezit ČT, proč takové lidi volíte, spílá Poslanecké sněmovně „generální“ Dvořák
V Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR se prý dnes nachází jasná většina, která si brousí zuby na veřejnoprávní média a těší se, jak omezí jejich nezávislost. Přesně tato většina prý zvolila do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Ladislava Jakla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Založení „Prima24“: Pražský hrad promluvil, ČT nepotěší
TV Prima spustí v Česku během 12 měsíců nový zpravodajský kanál CNN Prima News. Získala licenci od CNN International. Obsah dodá redakce Primy. Vzniká tak stanice, která bude konkurovat ČT24, dosud jedinému plně zpravodajskému kanálu na českém trhu. A reakce už prší... Mimo jiné i od hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Linek (Soukromníci): Vzpomínka stará 50 let
V současné době je jistě mnoho politických událostí a psát by bylo o čem vlastně každý den. Vrátím se však k události 50 let staré, která se z dnešního pohledu zdá banální, tehdy však zahýbala Československem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Pane Zárubo a ostatní, jen abyste se z toho nepo...
Omlouvám se za ten výraz, jen jsem si vzpomněl´, že podobnou pompézní situaci zažívala paní Olga Havlová, když byl Václav Havel zvolen prezidentem. Pravda je, že ona reagovala jen na projevy, které její manžel prožíval naprosto euforicky , hekticky a odvázaně, na což paní Olga reagovala slovy: „Jen aby ses z toho Vašku neposral!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
ČT24 ohrožena. Prima spouští „Prima24“. Kavárna už brblá, radost u Okamury
TV Prima spustí v Česku během 12 měsíců nový zpravodajský kanál CNN Prima News. Získala licenci od CNN International. Obsah dodá redakce Primy. Vzniká tak stanice, která bude konkurovat ČT24, dosud jedinému plně zpravodajskému kanálu na českém trhu. A reakce už prší...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Hluboký spor kolem Žatecké teplárenské vychladnul. Dle daňové kontroly bylo čerpání evropské dotace v pořádku
Bez měsíce to bude přesně rok, kdy se ParlamentníListy.cz vydaly na sever Čech, aby informovaly o dění v tamní společnosti Žatecká teplárenská. Byli jsme v průběhu práce na tomto tématu informováni prakticky všemi zúčastněnými, leckdy i s nepřesnými zjištěními. Tentokrát naše redakce získala ověřené podklady k ukončení šetření okolo dotací na ekologizace kotlů K1 a K2.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Vyhození Klause ml.: Nesouhlasím! opakuje poslankyně ODS. A sahá k vážným slovům
ROZHOVOR „Jsem zastánce svobodného slova za všech okolností, dokonce i u opozice, natož ve vlastní straně, opakovaně jsem řekla, že s vyloučením nesouhlasím,“ sdělila poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková (ODS) k vyloučení Václava Klause mladšího ze strany. Ten je podle ní sice tvrdým, ale zato pracovitým kolegou. Je prý jasný, stručný, výstižný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Úder Faltýnkovi: Až moc náhod, odhalila ČT. Byt partnerky, kamarádi a miliardy
Příběh jednoho podnájmu. Tak zní název reportáže odvysílané v pořadu Reportéři ČT. Jde o byt v pražském Podolí, jenž obývá místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek. Byt je Jiřího Salajky a pronajímá jej Faltýnkově přítelkyni. Co dalšího Česká televize zjistila?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
SŽDC letos začne s opravou výpravní budovy v Berouně
Kompletní rekonstrukci nádražního objektu v železniční stanici Beroun připravuje Správa železniční dopravní cesty (SŽDC). Tento týden zahájila výběrové řízení na zhotovitele. Předpokládané investiční náklady na modernizaci komplexu tří vzájemně propojených budov dosáhnou částky 228 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Dojná kráva Česko? Zase odteklo víc miliard, třeba domů k Junckerovi
Česko jako dojná kráva? Tak zemi nazývá server Euro.cz, který tímto komentuje skutečnost, že loni do zahraničí odteklo 257 miliard korun. Česko je tak „bankomatem“ pro zahraniční společnosti i místní miliardáře, jež stahují zisky do daňových rájů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Aktuální výše schodku státního rozpočtu je neakceptovatelná
Komentář ekonomického experta ODS Jana Skopečka k výsledkům státního rozpočtu v prvním čtvrtletí 2019
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: 402 slova globální strategie USA
Po jednání v Bílém domě v USA vydali jeho aktéři, Donald Trump, prezident USA, a Andrej Babiš, předseda vlády ČR, společné prohlášení. Je stručné: čtyři sta dvě slova. Je mimořádně obsažné a závažné. 1) Hlavně pro Českou republiku. Možná právě proto mu sdělovací prostředky našeho establishmentu a pražské kavárny příliš pozornosti nevěnovaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Čaputová Zemana zvládne! A ještě jeden vzkaz Čechům, který přišel ze Slovenska
Slovensko má poprvé v čele státu ženu – prezidentkou se stala právnička Zuzana Čaputová, když jasně porazila ve volbách místopředsedu Evropské komise Maroše Šefčoviče. Jakou bude prezidentkou a co od ní čekají slovenští politici a veřejnost? V pořadu Události, komentáře ČT24 diskutovali dva politici – místopředseda nejsilnější vládní strany SMER-SD Juraj Blanár a europoslanec za SMK-MKP Pál Csáky. Téma pak uzavřel šéfredaktor Denníku N Matúš Kostolný. Došlo i na srovnání s českou hlavou státu Milošem Zemanem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Němcová bude česká Čaputová? Zvážím to, říká politička ODS
Slovensko se od soboty pyšní prezidentkou Zuzanou Čaputovou, první ženou, jež usedla v zemi pod Tatrami do tak vysoké funkce. Česko zatím nikdy prezidentku nemělo, ani premiérku. „Ta doba se blíží,“ míní však poslankyně ODS Miroslava Němcová, která měla v roce 2013 velmi blízko k funkci premiérky. Dvakrát také odmítla kandidaturu na Hrad, do třetice to zváží. Píše o tom server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman zahájí návštěvu Rakouska setkáním s krajany
Prezident Miloš Zeman dnes zahájí oficiální návštěvu Rakouska večerním setkáním se zástupci českých krajanů ve Vídni na českém velvyslanectví. Oficiální část programu třídenní návštěvy, včetně setkání s rakouským protějškem, hlavu českého státu čeká od středy. Zeman návštěvou Rakouska uzavírá sérii cest do sousedních zemí po svém loňském znovuzvolení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Čaputová je nová tvář a má pozoruhodný způsob vyjadřování, pochvaloval si na ČT slovenský europoslanec Pál Csáky
Slovensko má poprvé v čele státu ženu – prezidentkou se o víkendu stala právnička Zuzana Čaputová, jejíž ambicí je překonat politické příkopy vedoucí napříč celou zemí. V pondělních Událostech, komentářích na ČT24 téma pro debatu zástupců dvou stran, které se na sebe přes tento příkop dívají. Byli jimi místopředseda nejsilnější vládní strany SMER-SD Juraj Blanár a europoslanec Pál Csáky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Výroční zpráva 2018 - Úspěšné elektronické aukce i desítky uhájených miliard v soudních sporech
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) zveřejnil na svých webových stránkách výroční zprávu o své činnosti za rok 2018. ÚZSVM v roce 2018 zaznamenal čtvrté nejvyšší příjmy v jeho historii, uhájil státu desítky miliard v právních jednáních, spustil elektronický aukční systém, čímž výrazně zvýšil transparentnost nabídky nepotřebného státního majetku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Hojgr (Soukromníci): Hony na soukromníky a živnostníky
Pár zamyšlení vztahujících se k dnešním dnům s připomínkou jak se dvě předchozí vlády (jádro vždy tvořilo hnutí ANO a ČSSD) chovaly k soukromníkům a živnostníkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Názory režisérky Sommerové hraničí s nepochopením pravidel demokracie a pluralitní politické soutěže. Chci se postarat, aby práce Zuzany Baudyšové nevyšla nazmar, hlásí její spolupracovník
ROZHOVOR Problém demokracie je podle dokumentaristky Olgy Sommerové v tom, že čím víc lidí přijde k volbám, tím je to horší, protože většina není vzdělaná a své činy nedomýšlí. Podle Martina Hrubčíka, který se v blížících se doplňovacích volbách bude pokoušet obhájit pro ANO senátorský mandát po odstoupivší Zuzaně Baudyšové, za podobnými úvahami obvykle nebývá touha po zlepšení politického systému, ale zpravidla jde o ad hoc návrhy s cílem politického „zisku“ určité politické myšlenky či uskupení, které může hraničit až s nepochopením pravidel demokracie a pluralitní politické soutěže. Přijetí takového návrhu by bylo popřením hodnot, na nichž stojí naše současná společnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Babiš za Čapí hnízdo souzen nebude, tuší biolog Jírovec. Důvod? Podívejte se směrem k ČSSD a Milanu Chovancovi
ROZHOVOR Andrej Babiš patrně nebude souzen, protože není v zájmu ČSSD, aby se probírala činnost policie v době, kdy byl ministrem vnitra Chovanec. Pravici to nepomůže, protože má sama minulé máslo na hlavě. Tak spekuluje o kauze premiéra přírodovědec a politický komentátor Jiří Jírovec. Vyjadřuje se i k volbám na východ od našich hranic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Vylovení uprchlíci unesli loď zachránců a ČT o tom informovala po svém. A věc nekončí
„Už zbývá jen převzít kontrolu nad Českou televizí.“ Podobné komentáře a vtipy se na internetu objevily poté, co veřejnoprávní televize informovala o události s migranty u libyjských břehů. Více než stovka migrantů ovládla loď a vyrazila ke břehům Malty, protože posádka je chtěla vzít zpět do Libye.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo spravedlnosti podpořilo kampaň „Česko svítí modře“
Ministerstvo spravedlnosti podpořilo IV. ročník osvětové kampaně „Česko svítí modře," která propojuje svět autistů se světem zdravých lidí. Platforma Naděje pro autismus se v rámci této kampaně snaží zvýšit povědomí veřejnosti o autismu vytvořením sdíleného prostoru k propagaci „modrých aktivit" společností, institucí či jednotlivců. Řada významných institucí se při této příležitosti rozsvítí v modrých barvách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Vybrali jsme přes dva miliony daňových přiznání
Z celkového počtu 2,04 milionu daňových přiznání jich bylo vybráno 1,76 milionu od fyzických a 274 tisíc od právnických osob. V poslední den podávání, tedy 1. dubna, přijala Finanční správa 160 tisíc přiznání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
VIDEO Výbuchy smíchu! Prezident Zeman pobavil české krajany ve Vídni. Podívejte se, co jim vyprávěl
Prezident Miloš Zeman spolu s manželkou Ivanou Zemanovou vyrazil na třídenní návštěvu do Rakouska. Ve Vídni se setkal s českými krajany žijícími u našich jižních sousedů. U setkání nechyběl ani redaktor serveru ParlamentníListy.cz. Právě na ParlamentníchListech.cz si proto můžete přečíst, co Zeman krajanům řekl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Nevládní organizace budou moct podat hromadné žaloby, navrhují poslanci
Nevládní organizace, které se zabývají ochranou práv obětí diskriminace, by mohly získat právo podávat kvůli diskriminaci veřejné žaloby. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
HK ČR: Prezidenta Miloše Zemana do Rakouska doprovodí podnikatelská delegace
Prezident Hospodářské komory České republiky Vladimír Dlouhý povede 37člennou podnikatelskou delegaci na Rakousko-české podnikatelské fórum a obchodní jednání českých a rakouských firem, která zítra v odpoledních hodinách ve Vídni zahájí prezident České republiky Miloš Zeman a jeho protějšek Alexander Van der Bellen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Aleš Valenta: Fialův falešný polokomunismus
V rozhovorech, které Petr Fiala poskytl nedávno v souvislosti s vyloučením Václava Klause ml. z ODS, dal opět k dobrému svou oblíbenou tezi o polokomunistické Babišově vládě – polokomunistické, protože má podporu komunistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Bývalý šéf policie Novotný: Mnozí disidenti přijímali značné finanční prostředky ze zahraničí pod dohledem Státní bezpečnosti. Za cizí zájmy kopou i dnes
V rozhovoru pro aktuální vydání časopisu Šifra bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný poodkryl, jak to v 90. letech vypadalo na Ministerstvu vnitra. A především zmínil zásadní skutečnost, která je postupem let stále více zřejmá. „Situace byla velmi divoká a nepřehledná, protože se tak trošku přestávalo už na začátku 90. let rozlišovat, kdo je kdo. Lidé byli sice formálně, oficiálně zařazováni do nějakých skupin, ale tak snadné to nebylo, protože tady byl dlouhodobě před listopadem 1989 připravován převrat a různí lidé hráli různé hry,“ říká Stanislav Novotný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Lesníci spustili nový portál, pomáhající zejména drobným vlastníkům lesů v boji s dopady sucha a kůrovcovou kalamitou
V souvislosti s dopady sucha na lesní porosty a rozvojem bezprecedentní kůrovcové kalamity na většině území České republiky spustily Lesnická práce s.r.o a PEFC Česká republika s odbornou garancí Lesní ochranné služby VÚLHM, v.v.i. nový informační portál určený především drobným vlastníkům lesů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Kubera odhaduje výsledek voleb do Evropského parlamentu. Vidí to takto
Na nutnosti úzké spolupráce menších zemí EU po volbách do Evropského parlamentu se dnes shodli předsedové českého Senátu a dolní komory rakouského parlamentu Jaroslav Kubera a Wolfgang Sobotka. Kubera to řekl po setkání ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Příjmy domácností v roce 2018 reálně vzrostly o 4,7 %
Úhrn peněžních a nepeněžních příjmů domácností v roce 2018 reálně vzrostl o 4,7 % a reálná spotřeba na obyvatele meziročně vzrostla o 3,4 %. Zisky zahraničních vlastníků korporací dosáhly v tomto roce 7,8 % HDP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Zeman mi radil! řekl v TV vyvržený muslim Kušnarenko. Expert o Africe, kde lidi „sedí na kufrech“. Německo? Zlá fakta
V Názorech bez cenzury na FTV Prima se tentokrát setkali dva velmi zajímaví hosté. Jednak analytik Marian Kechlibar a nyní již bývalý předseda pražské muslimské obce Leonid Kušnarenko. Telefonicky přispěl i arabista Petr Pelikán. Podle Kušnarenka je zpráva obsažená ve videu z novozélandského útoku bezpečnostním rizikem pro celý svět. A v komentáři ke svému videu o ozbrojování se odvolával na slova prezidenta Zemana. K migraci pak Petr Pelikán tvrdil, že většina obyvatelstva v Súdánu i jinde „sedí na kufrech“. A Marian Kechlibar zase přidal statistiky o tom, kolik žadatelů o azyl dokázalo Německo deportovat. Není to mnoho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Štěpánek: Slovensku není co závidět
Poučení ze Slovenska. Pokud chcete být prezidentem (-kou), nedělejte politickou kariéru, nesbírejte zkušenosti jako zastupitel, starosta, poslanec či ministr, ale vyhlídněte si nějakou skládku. Proč?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Petráš (BOS): Boty našeho předsedy vlády
Autor s nadsázkou a trochu ironicky komentuje společné prohlášení, které bylo vydáno na závěr jednání D. J. Trumpa a A. Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Šrámek (ADS): Musíme vrátit život do krajiny
Česko vysychá, a není to jen klimatickou změnou, vysychání urychluje člověk. Za posledních 5 let byly 3 roky sucha. Naše zemědělská půda stále méně a méně zadržuje vodu, chybí v ní organická hmota, klesají spodní vody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Rozsudek s otazníky
V článku Rozsudek v Kabelíkově z 5.března 2019 jsem komentoval rozsudek Městského soudu v Brně nad obž. Shahramem Zadehem (dále jen SAZ) & spol., který téhož dne ústně vyhlásil předseda senátu Michal Kabelík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Herman (ANO): Dvojí metr v případě Andreje Babiše
Zastupitelský klub ANO upozorňuje na dvojí metr a jednostranné informace v médiích v případě posuzování "černošické kauzy" .
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg: Slováci mají vyvinutější demokratické myšlení než my
Komentář na facebookovém profilu k prezidentským volbám na Slovensku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Jaro zve na skalní hrad Drábské světničky v Českém ráji
Zřícenina skalního hradu Drábské světničky ve Středočeském kraji se otevřela 1. dubna veřejnosti. Památku spravují Lesy České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Digitalizace státní správy jen loni ušetřila miliardy korun
Nové projekty Ministerstva vnitra (MV) rozšiřují online komunikaci občanů se státem nebo pomáhají ušetřit miliardy korun díky centrálním nákupům a koordinační roli MV při kontrole IT projektů. V posledním roce se hlavním mottem reformy státní správy stala digitalizace, zdůraznil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Tento rok jsme se rozhodli navýšit důchody víc, než musíme
Vláda včera schválila nárůst důchodů v průměru o 900 Kč. Během jednání byl schválen konkrétní princip valorizace, který nad běžné zákonné navýšení zvedá všechny důchody o fixní částku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Velká schůzka ministrů zahraničí Visegrádu a Pobaltí. Jednali i o vztahu k Číně
Severské a pobaltské státy chtějí těsněji spolupracovat s Visegrádskou skupinou (V4) při koordinaci politiky vůči Číně. Prohlásil to dnes litevský ministr zahraničí Linas Linkevičius, který ve městě Palanga hostil schůzku ministrů zahraničí V4 a států severní Evropy a Pobaltí. Jednání se zúčastnil šéf české diplomacie Tomáš Petříček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
KRNAP: Řidiči pozor! Začíná jarní migrace žab
Nastává doba, kdy začínají žáby migrovat na svá trdliště. Ideální je pro ně teplý vlhký večer, kdy se, hnány rozmnožovacím pudem, vydávají na nebezpečnou pouť.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Nemocnicím chybí nejen lékaři, ale i sestry
Dlouho to vypadalo, že personální krize ve zdravotnictví nebude na Vysočině tak složitým problémem jako jinde nebo že se bude týkat „jen“ nedostatku lékařů. Nyní se však ukazuje, že i naše nemocnice už bojují nejen s deficitem lékařů, ale i nelékařského zdravotnického personálu. Chybějí hlavně zdravotní sestry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Kvůli boji s kůrovcem se Česko rozdělí na dvě zóny, kalamitní zóna je v sedmi krajích
V Česku od středy vzniknou kvůli boji s kůrovcem dvě zóny s různými stupni opatření. Veškeré síly se zaměří na vyhledávání a likvidaci aktivního kůrovce. Na dnešní tiskové konferenci to oznámili ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) a náměstek ministra pro řízení sekce lesního hospodářství Patrik Mlynář. Na celém území státu bude nově platit možnost odložit těžbu souší, tedy stromů, ze kterých už kůrovec vylétl, do konce roku 2022.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Zákaz dvojí kvality z textu nakonec vypadl. Nová pravidla jsem nepodpořila
Komentář na facebookovém profilu k dvojí kvalitě potravin v EU
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jak to je podle experta ve skutečnosti s ekologií nových aut a elektomobilů. Budete se asi divit
ROZHOVOR: To, že z nás řidičů dělají některá média piráty silnic a škodnou a z aut plechové obludy, které ničí tento svět, se už stalo koloritem. Stejně tak si zvykáme na zjednodušené závěry, že téměř za vše může rychlost. Být pomalým nebo špatným řidičem je v mediálním světě lepší, než jezdit bez nehod a být vyježděný a nezdržovat provoz. Za reálnou nehodu je bodový postih nižší než za překročení rychlosti na prázdné dvouproudové silnici a telefonovat za jízdy je špatně, ale zastavit v nepřehledném úseku a telefonovat je v pořádku. To jenom na úvod, do jaké společenské pozice se dostávají dnešní automobilisté, říká Karel Pohner, pořadatel Rally show v Hradci Králové
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Zapojíme se do kampaně Česko svítí modře, ale jen zapnout světla nestačí
Komentář na facebookovém profilu ke dni autismu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Putin a neovlivňování voleb na Slovensku? Doktor Macek napsal své
Neúnavný glosátor společenského dění Miroslav Macek tentokrát věnoval pozornost slovenským prezidentským volbám. V nadsázce si posteskl, že ruský prezident Vladimir Putin už asi není, co býval, když nedokázal zajistit prohru Zuzany Čaputové. Americký novinář Erik Best se k Mackovi přidal a nad zvolením Čaputové se zaradoval. Měl k tomu zvláštní důvod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Evropská komise odklepla peníze na dva velké dopravní projekty v ČR
Evropská komise dnes mezi 25 velkými infrastrukturními projekty spolufinancovanými z fondů EU potvrdila i dva týkající se České republiky. Oznámila to komisařka pro regionální rozvoj Corina Cretsuová. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): A prý že na politice nezáleží. Záleží. A jde často fakt o moc
komentář na facebookovém profilu k brexitu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jaroslav Bašta: Nové usnesení Evropského parlamentu o lidech afrického původu je vůči Evropanům rasistické. Je třeba jej zrušit
Do svého pravidelného pořadu Na prahu změn si tentokrát bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný pozval bývalého politického vězně, disidenta, majora polistopadové tajné služby, poslance, ministra, velvyslance v Rusku a na Ukrajině, archeologa, publicistu, spisovatele a intelektuála Jaroslava Baštu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Krejza (ODS): Zaostáváme v úsporách energie, kvalitě silnic, ochraně životního prostředí...
Komentář na facebookovém profilu k NKÚ, infrastruktuře a datovým schránkám
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Děti si zaslouží důstojné bydlení, a tím ubytovny nejsou
Komentář na facebookovém profilu k bydlení dětí ohrožených chudobou
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Hloupé kauzy „porno na Vltavě“ nebo „dětské Zprávičky“. Syn slavného umělce udeřil proti kritikům veřejnoprávních médií
Český publicista a pražský zastupitel zvolený za hnutí STAN David Smoljak, syn Ladislava Smoljaka, má obavy o svobodu médií i v České republice. Andrej Babiš (ANO) spolu s komunisty a SPD Tomia Okamury provádějí nepřímé útoky na veřejnoprávní média. Veřejnoprávní média jsou přitom podle Smoljaka národním zlatem, které bychom si měli ze všech sil bránit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: Ministr Antonín Staněk navštívil Nizozemí
V rámci svého pracovního programu se ministr kultury Antonín Staněk dne 29. března 2019 setkal s ministryní pro školství, kulturu a vědu J.E. paní Ingrid van Engelshoven a navštívil významné kulturní instituce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Němcová na Hrad? Dobrá zpráva, říká aktivista Cemper. Možná by ji podpořil
Miroslava Němcová nevyloučila, že by mohla kandidovat na prezidentku. A aktivista Jan Cemper už se na Facebooku raduje, že bude mít v druhém kole koho volit. Ale v prvním ji volit nehodlá. „Volit ji nebudu, ale při představě, koho by tam mohla ODS nominovat, je to skousnutelná varianta třeba pro 2. kolo, kdyby bylo nejhůř,“ říká. A ODS pak prý nebudou svrbět prsty při otázce, zda podpořit svého bývalého člena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Premiér Babiš už třetí týden předvádí mediální tanec
Komentář na facebookovém profilu k tématu odvolání ministra dopravy Dana Ťoka a ministryně průmyslu a obchodu Marty Novákové
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Fico promluvil: Teď začíná boj o Slovensko. Istanbulskou úmluvu jsme pohřbili!
Předseda slovenské nejsilnější vládní strany SMER - sociální demokracie po zvolení Zuzany Čaputové prezidentkou obrazně volá do zbraně. Na Slovensku se podle jeho názoru rozhořel boj mezi liberály šířícími nebezpečné socialistické experimenty na jedné straně a mezi tradičními sociálními demokraty, kteří hájí klasické sociální hodnoty, sociální stát a vůbec všechny hodnoty, na nichž Slovensko dlouho stálo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Labouristi cítí šanci
Ve chvíli, kdy se může vláda Theresy Mayové kdykoliv zhroutit, průzkum naznačuje pokles volebních preferencí Konzervativní strany a naději volebního vítězství Labouristů v případných předčasných volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Reagujeme na nekalé praktiky některých směnáren
K 1. 4. vstoupila v účinnost novela zákona o směnárenské činnosti. Novela reaguje na nekalé praktiky některých směnáren, kterých se dopouštějí nejčastěji při jednání se zahraničními turisty v turisticky atraktivních lokalitách. Záměrem novely je tedy zvýšit ochranu klientů směnáren.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Bejval to slušnej chlap, řekl Jakl o řediteli ČT. Jasně o zrušení státní TV a rádia
V Rozstřelu serveru iDNES se setkali dobří známí, šéfredaktor Mladé fronty Jaroslav Plesl a Ladislav Jakl, ještě nepotvrzený člen Rady pro televizní a rozhlasové vysílání. Mluvilo se o ČT a jejím řediteli, o veřejnoprávních médiích i o svobodě slova. Jakl uvedl, že Petr Dvořák, ředitel ČT, si možná ani nemyslí, co říká v médiích, ale musí jít s lidmi, kteří si ČT „združstevnili“. Svým novým kolegům vzkazuje, že děti nežere, a svým odpůrcům, že i kdyby chtěl ČT vybagrovat a vydezinfikovat, tak je ve špatné radě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Hrozí nám kolaps, varuje prezident
Český systém sociálních služeb není připraven na stárnutí. Pokud výrazně nepřibudou zařízení pro seniory, hrozí v dalších desetiletích kolaps péče. Do poloviny století by se měla kapacita seniorských domovů, domovů pro pacienty s demencí či pečovatelské služby minimálně zdvojnásobit. Novinářům to dnes řekl prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb Jiří Horecký. Zprávu přinesla ČTK
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Další, kdo loni hospodařil se ztrátou. Hnutí SPD rozpočet nevyšel o 907 tisíc korun
Výnosy SPD v roce 2018 činily téměř 41 milionů, náklady dosáhly na 41,9 milionu.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 2.4.2019 v 12:36, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Dvojí kvalita potravin zůstává. Byli jsme u toho marně
Podle zveřejněných informací nový návrh Evropské komise (EK) mířící do Evropského parlamentu v podstatě dvojí kvalitu potravin legalizuje. Výkřiky pro-bruselských ideologů, jak musíme „být u toho“, jak musíme zavést euro, abychom byli u toho, jak musíme brát migranty, abychom byli u toho atd., se ukázaly jenom prázdnou propagandou. Byli jsme u toho, ale vše zůstává při starém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček: Nesmíme se bát promluvit, ať už lidská práva porušuje malá země či velmoc
Ministr Petříček se zúčastnil setkání ministrů zahraničí V4 a severských a baltských zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Akční plán EU! Abyste věděli, kterým informacím věřit. Bude se prý školit
Pod heslem mediální gramotnost se skrývá snaha říkat občanům zemí Evropské unie, co si mají myslet. Toto odvážné tvrzení pochází z think-tanku Gatestone Institute od Judith Bergmanové. Ta si všímá vyjádření Evropské komise o fake news a dezinformacích, spolu s neustálým ujišťováním, jak jsou nutné mediální gramotnost a kritické myšlení. A dokládá to na příkladu Francie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Krajský soud se musí znovu zabývat volbami v Bílině na Teplicku
Krajský soud v Ústí nad Labem se musí znovu zabývat loňskými komunálními volbami v Bílině na Teplicku. Ústavní soud (ÚS) dnes vyhověl stížnosti Pavla Musila ze sdružení Nezávislí v Bílině - HNHRM, jenž neúspěšně upozorňoval na domnělé kupčení s hlasy a další nesrovnalosti. Na platnosti výsledků voleb se po dnešním nálezu ÚS zatím nic nemění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Incident s Čínou kvůli Tchaj-wanu: Věc pokračovala
Čína a Tchaj-wan. Dvě země, o nichž je nyní slyšet o něco málo víc než před pár týdny. Důvodem je konflikt, kdy ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková vykázala na žádost čínského velvyslance ze setkání diplomatů zástupce Tchaj-wanu. Server Respekt.cz nyní informuje o tom, že čínský zástupce se v pondělí sešel s politickým náměstkem ministra zahraničí Lukášem Kauckým (ČSSD) a stěžoval si na údajně nedůstojné zacházení Čechů. Své k Číně dodává i senátor Pavel Fischer na serveru Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Česká pošta: V dubnu 2019 vzniklo pět nových pošt Partner
Česká pošta pokračuje i v roce 2019 v projektu Pošta Partner. Za uplynulý rok 2018 převedla na smluvní partnery celkem 155 provozoven a ke konci roku 2018 tak fungovalo 583 pošt Partner. K 1. dubnu letošního roku přibylo dalších 5 provozoven a celkem tak k 1. dubnu 2019 funguje 609 pošt Partner.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Zoo Liberec předala v Indonésii ocenění za mimořádný přínos v ochraně přírody
Liberecká zoologická zahrada ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Indonésii začátkem minulého týdne ocenila indonéské úředníky a místní nevládní organizace za mimořádný přínos v ochraně přírody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Maláčová dostala v ČT výprask od Babišovy poslankyně: Dostávám emaily od rozčílených rodičů...
Vláda ještě nepřišla s jasným plánem, komu bude muset vzít, aby mohla rozdat všem, kterým slíbila více peněz. Nevyjasněná strategie do jisté míry rozdělila důchodce a rodiče dětí. Před kamerami České televize tentokrát usedla poslankyně za hnutí ANO Radka Maxová, které se moderátorka Zuzana Tvarůžková ptala na to, kde se nachází hranice rozpočtové odpovědnosti. A pořádně to schytala ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Navyšování výdajů na obranu jsou jen sliby, kterými nezarmoutíme
Komentář na facebookovém profilu k uzákonění výdajů na zbrojení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Ministr dopravy potvrdil, že lobbuje za byznys Andreje Babiše
Komentář na facebookovém profilu k přimíchávání bio přísad do benzínu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Žáček: Zeman na Hradě? Primitivním Čechům je jedno, co si o nich myslí v zahraničí. Zásadní je, zda budou dál vítězit primitivové, nebo inteligentní lidé
ROZHOVOR Obrovskou výhodou nově zvolené slovenské prezidentky Zuzany Čaputové je, že nikdy nebyla členkou zločinecké komunistické strany. V Česku se naopak většinou vybírá někdo, kdo již v politice něco pořádně zkazil. Příkladem je Miloš Zeman, který se v ní mnohokrát mýlil. Tak komentuje výsledek přímé volby hlavy státu na Slovensku spisovatel Jan Žáček. I když považuje první slovenskou prezidentku za krásnou ženu, zatímco o české hlavě státu by ani v deliriu nemohl tvrdit, že je to krásný muž, nebyl to klíč k jejímu vítězství. Podle něj je primitivním Čechům jedno, co si o nich kdo myslí v cizině. Záleží jenom na tom, zda u nás budou nadále vítězit primitivové, nebo lidé inteligentní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Ziskovost českých firem klesla loni na své minimum
Komentář k dnešním číslům ČSÚ k sektorovým účtům za 4. čtvrtletí 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ředitelství vodních cest ČR: V Praze o vodních cestách pro 21. století
V Praze se dnes schází téměř 100 expertů z Evropské Unie, České republiky, Slovenska, Německa, Polska i Rakouska diskutovat o budoucnosti vodních cest transevropské dopravní sítě TEN-T.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Úřad vlády se již po čtvrté připojí ke kampani Česko svítí modře
V noci z úterý 2. dubna na středu 3. dubna 2019 se Kramářova vila rozsvítí v modrých barvách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Šikanuje mě Kalousek, stěžuje si hejtmanka Pokorná Jermanová
Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) tvrdí, že v posledních osmi měsících čelí spolu se svou rodinou řízenému nátlaku, obtěžování a šikaně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Informace k novele zákona o daních z příjmů
Dnem 1. 4. 2019 nabývá účinnosti zákon č. 80/2019 Sb., kterým se mění některé zákony v oblasti daní a některé další zákony, který novelizuje mimo jiné i ustanovení zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o daních z příjmů nebo ZDP“), níže následuje výčet nejdůležitějších změn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
ParlamentníListy.cz měly pravdu. Hulinský skončil ve vrcholném orgánu ČSSD
„Předsednictvo ČSSD s hlasem rozhodujícím“ přišlo o jednoho ze svých členů. Byl jím zkušený sociálnědemokratický politik Petr Hulinský. O tom, že skončí a bude převolen, ParlamentníListy.cz informovaly jako jediné médium. Podle našich dvou zdrojů ke změně skutečně došlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Hasičský záchranný sbor: Požárů, které způsobil nevyčištěný komín, neubývá
Během topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019 došlo k více než 1 000 požárů komínů, což je zhruba stejně, jako tomu bylo v loňském roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Sdružení dopravních podniků: Pokračování kampaně Máte Hromadu Důvodů
V sedmnácti městech v pondělí odstartovalo volné pokračování kampaně na podporu MHD, která se tentokrát zaměří na chování samotných cestujících. Jedná se o další společnou kampaň, která byla vytvořena pod hlavičkou Sdružení dopravních podniků ČR (SDP ČR).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Láska: Češi hlasovali proti něčemu, Slováci hlasovali pro něco
Komentář na facebookovém profilu k výsledku prezidentských voleb na Slovensku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Libor Rouček: Slováci, smekám. Jste schopnější než my. Čaputovou podpoří Německo i Francie
EVROPAN LIBOR ROUČEK „Smekám před Slováky klobouk,“ gratulace posílá bývalý místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček všem Slovákům v souvislosti se způsobem volební kampaně i k samotnému zvolení nové prezidentky. „Pětimilionový národ je politicky mnohem schopnější, efektivnější se v Evropě prosadit než desetimilionová Česká republika.“ Slovensko podle Roučka dnes předehnalo Česko, Maďarsko i Polsko. Předpokládá, že celá V4 by mohla mít do budoucna v Evropě větší slovo. „Snad se nad tím všichni zamyslí a uvidí příležitost. Slovenská prezidentka bude hrát velkou roli. Všude se o ní mluví, bude mít podporu v zemích, jako jsou Francie a Německo,“ uvedl Rouček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Klíma (TOP 09): Děkujeme, vládo, za hezký dárek! Vaši třicetiprocentní učitelé
„Odvolávám, co jsem slíbil, ale slibuji, že to bude (ve volebním roce 2021)“. Asi tak můžeme číst dění kolem učitelských platů v poslanecké sněmovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: Slovenský "projekt"
Slovensko má smůlu. Už podruhé země, která se stále potýká s absencí delší tradice vlastní státnosti, vystavila bianco šek zcela neznámé osobě, aby jí stála v čele. A je neuvěřitelné, že naše mainstreamová média mohou tento výkřik bezradnosti oslavovat, vynášet do nebe a dávat za příklad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Společnosti skupiny CSG se prezentují na kariérních veletrzích českých technických univerzit
Kariérní veletrhy na vysokých školách představují pro firmy příležitost k oslovení nových talentů. Na podobných akcích je velmi aktivní i průmyslová skupina CZECHOSLOVAK GROUP (CSG).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Dáme 25 milionů Severní Makedonii na boj proti nelegální migraci
Dar v podobě 25 milionů Kč získá Republika Severní Makedonie v rámci programu Ministerstva vnitra (MV) „Pomoc na místě“ na vybavení azylové a hraniční infrastruktury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Pokud jsem se kohokoliv z vás nějak dotkl, moc se omlouvám
Komentář na facebookovém profilu, kde děkuje za podporu při vnitrostranickém klání
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra