Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2021
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.720x, což odpovídá cca 141.926-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Česká pošta na konferenci ISSS 2019 představila mobilní Czech POINT
Česká pošta v pondělí na konferenci ISSS 2019 v Hradci Králové prezentovala mobilní Czech POINT. Ten je vhodný zejména pro instituce státní správy a komerční subjekty, které je mohou využívat jak pro své zaměstnance, tak pro externí klienty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ale pozor, pozor! Se Zemanovou lží to bylo jinak. Omluví se ČT24 a další?
Prezident Miloš Zeman dnes zahájil hlavní program své třídenní návštěvy Rakouska a na českém velvyslanectví pronesl slova, kterými na sebe spustil pořádnou kanonádu od části české opozice a některých médií, třeba kanálu ČT24, který o celé věci bleskově informoval na Twitteru. Zeman totiž vyčinil bývalému primátorovi Vídně Michaelu Häuplovi za to, že vídeňská radnice nefinancuje českojazyčnou školu, což sama škola odmítá. Tak kde je problém? Tyto informace prezidentovi podala česká velvyslankyně v Rakousku Ivana Červenková, která hovoří o nedorozumění. A hradní mluvčí už vyhlíží omluvy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
TOP 09: Fotbalový stadion nepatří do centra města
Obří jednoúčelová stavba má jednou provždy zabrat jedny z nejkrásnějších pozemků s výhledem na řeku a zámek v centru krajských Pardubic. TOP 09 je proti výstavbě fotbalového stadionu a tréninkových hřišť v centru města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Tak já mám cenu. Teda spíš anticenu
Komentář na facebookovém profilu k převzetí ceny zlatý Bludný Balvan
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Pamatujete na vydání ruského hackera Nikulina do USA? Věc pokračuje
Ústavní soud (ÚS) se příští týden vysloví k okolnostem loňského vydání údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Soudce Radovan Suchánek svolal na 9. dubna veřejné vyhlášení nálezu o Nikulinově stížnosti proti rozhodnutí tehdejšího ministra spravedlnosti Roberta Pelikána, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
ODSácká ostuda s Klausem ml.: Fiala zapnul počítač a hrozivě pohrozil
ODS si na středu naplánovala odvolání Václava Klause z čela školského výboru Poslanecké sněmovny. Tam byl zvolen ještě jako poslanec této strany, která jej ale před dvěma týdny vyloučila. Místo něj chtěla Fialova strana dosadit svého místopředsedu Martina Baxu. Jenže u ostatních nenalezla pochopení, což předsedu ODS, profesora Petra Fialu velmi rozrušilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Arnika: Kvůli nové megaspalovně vzroste nákladní doprava v Moravskoslezském kraji na trojnásobek
Vedle skládky v Horním Benešově plánuje firma SMOLO, a.s. postavit plazmovou spalovnu komunálních odpadů. Obří spalovna s přemrštěnou kapacitou 360 tisíc tun za rok by se stala jedním z největších zařízení s plazmovou technologií na světě. Odpad by se tedy musel vozit i z jiných krajů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jakub Kunert: Cesta ke koruně – Zřízení Československé devisové ústředny
Česká národní banka připravila u příležitosti významného 100. výročí vzniku československé koruny seriál o jejím vzniku s názvem Cesta ke koruně. Dozvíte se v něm, jaké významné osobnosti stály u zrodu koruny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Platforma pro sociální bydlení: Při stávajícím (ne)řešení bytové nouze vyroste v bezdomovectví další generace
V závažné bytové nouzi právě teď vyrůstá 20 000 dětí, strmě stoupá i počet seniorů na ubytovnách. Vyplývá to z první Zprávy o vyloučení z bydlení, kterou Platforma pro sociální bydlení a organizace Lumos otevírají nový každoroční formát informování o stavu bytové nouze v českých městech. Z dat vyplývá, že obce samy situaci nevyřeší. Bez podpory komplexní legislativy vyroste bez domova další generace, která nepoznala stabilní domov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Prahu TV v metropoli a okolí sleduje víc lidí než ČT 24, ukázal průzkum
Největší soukromá televizní společnost v Praze a Středních Čechách, Praha TV, vyšla v průzkumu sledovanosti, který zpracovala společnost MEDIAN, na druhém místě, těsně za deníkem Metro.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Kněžínek se zastal uprchlíků. Rozhodne Nejvyšší soud
Nejvyšší soud dnes projedná stížnost pro porušení zákona, kterou podal ministr spravedlnosti Jan Kněžínek ve prospěch dvou někdejších uprchlíků z totalitní Německé demokratické republiky (NDR). V 70. letech minulého století byli v Československu odsouzeni kvůli neúspěšnému pokusu spojit rodinu rozdělenou železnou oponou. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Zkáza internetu, pravda o Pirátech a Člověku v tísni: Zasvěcený technický expert svědčí
ROZHOVOR "Ale nepovídejte? Kvóty jsou přeci dávno mrtvé, jak nás ujišťovali jejich někdejší obhájci," šokoval dotaz na soudní proces s Českou republikou pro nedodržení kvót informatika Pavla Cimbála. Ten v rozhovoru přináší velmi detailní pohled na změny internetu, které před několika dny prošly hlasováním v Evropském parlamentu. "Sociální sítě a mainstreamové portály budou cenzurovat stejně jako dnes. A když se někde objeví nedostatečně progresivní názor, bude různými elfy nahlášen a jeho pisatel zablokován," říká Cimbál. A na závěr přidává něco k osobě Karla Strachoty, jehož parodická koláž na adresu Václavů Klausů se u části publika nesetkala s pochopením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Nestrannost? Rozhlas byl za nacistů, televize za komunistů. Ekonomka promluvila k boji o média
ROZHOVOR „Neslyšela jsem, že by si host veřejnoprávní televize mohl vybírat, proti jakému moderátorovi usedne,“ říká ekonomka Hana Lipovská v reakci na rozhovor redaktora ČT Marka Wollnera s Janou Bobošíkovou. Po rozhovoru se objevily fámy, že Wollner byl údajně klamán a bylo mu přislíbeno, že rozhovor s ním povede někdo jiný. Pořizovatel rozhovoru však poté zveřejnil SMS konverzaci, z níž vyplývá něco jiného. Lipovská rovněž nechápe smysl veřejnoprávních médií. „Rozhlas přece existoval i během německé okupace, televize vesele sloužila komunistickému režimu,“ podotýká ekonomka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Úřad vlády ČR zpřístupní v roce 2019 veřejnosti historické paláce a vily
Úřad vlády ČR letos naváže na jubilejní rok 2018 a bude pokračovat v tradici zpřístupňování svých historických objektů. Zájemci budou mít možnost postupně navštívit veškeré objekty Úřadu vlády ČR, a to již od začátku dubna až do listopadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Kuřecí prsní řízky z Polska obsahovaly salmonely
Státní veterinární správa (SVS) upozorňuje, že na českém trhu se vyskytla zásilka 510 kilogramů chlazených kuřecích prsních řízků z Polska, v nichž vyšetření prokázalo bakterie salmonely. Maso bylo od příjemce zásilky z Nového Bydžova distribuováno k dalším odběratelům, především stravovacím zařízením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
A tenhle ti voní, řediteli? Vládce ČT dostal pohlavek za řeči o Jaklovi
Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov se na svém facebookovém profilu vyjádřil ke slovům ředitele České televize Petra Dvořáka, jež pronesl na serveru Aktuálně.cz a týkala se rozhodování Poslanecké sněmovny při obsazování mediálních rad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Netěšte se, kavárníci? Jasně o novém kanálu TV Prima, konkurenci ČT24
Již jsme vás informovali, že televize Prima hodlá spustit nepřetržitý zpravodajský kanál CNN Prima News, a to ve spolupráci s americkou televizí CNN, a také jaký ohlas to vyvolalo u fanoušků České televize. K tématu si DVTV pozvala válečného zpravodaje a stálého spolupracovníka televize CNN Tomáše Etzlera. Ten zprávě nemohl nejdříve uvěřit. Jsou prý dvě možnosti: „Buď tam někdo udělal strašnou chybu, že si to nezjistil, nebo mají nějakou vizi, jak tu Primu dát dohromady.“ Ale Michal Půr z Info.cz ideu, že by se Prima nějak zvlášť kvůli spolupráci s CNN měnila, boří. Jiné odnože CNN prý také nejsou dvakrát protirežimní a Američanům jde hlavně o byznys.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Blbečku, prdel, Soros. Klaus ml. se smál Slovensku a byla legrace. Přidal se Foldyna
Na Facebooku Václava Klause mladšího bylo zase živo. Důvodem byl provokativní dotaz poslance Klause, proč se po slovenských prezidentských volbách neozývají řeči o ovlivňování voleb z Ruska, když jsme v posledních letech přesvědčováni, že ruská hybridní válka ovlivňuje v našem regionu úplně vše. Odpovědi zejména ze strany Klausových odpůrců skutečně stály za to. Vytvořily tak zajímavou předehru ke středečnímu jednání školského výboru Poslanecké sněmovny, kde chce ODS svého vyloučeného poslance sesadit z předsednické funkce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Senátor Kos: Proč pirátská radní pro školství nepodporuje konec hazardu na Praze 11?
Na Zastupitelstvu MČ Praha 11 dne 28.3.2019 byl mezi body navrženými na doplnění programu jednání rovněž bod „Nulová tolerance hazardu na Praze 11“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Nes*rte se do bytů, od kterých nemáte klíče! Piráti jsou pod palbou
Návrh Pirátů odhalovat prázdné investiční byty v Praze s pomocí elektroměrů a případně je následně zdaňovat, dohnal nejen zástupce pražské koalice k jednacímu stolu, i řadu dalších zvedl minimálně ze židle. „Nová vlna komunistů – Pirátská strana,“ nebral si servítky předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek a směle se přidali další.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček je kritický k Zemanovým výrokům ve Vídni: Úkolem není známkovat zahraniční politiky
Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) se postavil kriticky k úterním výrokům prezidenta Miloše Zemana před českými krajany ve Vídni. Zeman mimo jiné vytkl bývalému vídeňskému starostovi Michaelu Häuplovi, že za jeho působení Vídeň nepodporovala českojazyčnou školu. Výrok se ukázal jako nepřesný. Petříček dnes na Twitteru uvedl, že úkolem politiků je rozvíjet vztahy se sousedy, ne známkovat zahraniční politiky. Poděkoval rakouskému hlavnímu městu za podporu Komenského školy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Klaus starší udeřil. Jde o odkládaný brexit
Podle Václava Klause, bývalého prezidenta, je na brexitu nejdůležitější signál, že Evropská unie kráčí špatným směrem. „Ve výsledcích referenda o brexitu jsme viděli obrovskou šanci začít bourat celý ‚euovský‘ domeček z karet, a proto jsme ho tak pozitivně přijímali,“ píše Klaus ve svém komentáři pro server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Hannig (Rozumní): Mystifikování čtenářů
Takhle se vytváří veřejné mínění ve prospěch stran zastoupených v parlamentu. Velký titulek v dnešním Právu: "Na státu visí všechny strany, loni jim poslal půl miliardy"
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská: Neupadnout do průměru je strašně důležité
Neupadnout do průměru je strašně důležité. A já vám přeji, aby se vám to nestalo. Hejtmanka Ivana Stráská to řekla studentům, kteří se zúčastnili II. ročníku Talent Akademie jihočeských nadějí, který se koná od úterý 2. do čtvrtka 4. dubna v Českých Budějovicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
ČVUT: Veletrh iKariéra 2019 přivítá v Kampusu Dejvice přes 190 firem
Studentská organizace IAESTE zve již na 25. ročník Veletrhu pracovních příležitostí iKariéra ČVUT v Praze, který se uskuteční ve dnech 9. – 10. dubna 2019, vždy od 9.00 do 16.00 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Feriho exotická dovča. Podívejte, jak se má. A hádejte, kde chybí
Komentátor Seznamu Jindřich Šídlo se ve svém satirickém pořadu Šťastné pondělí na internetové televizi Stream.cz věnoval cestování poslance TOP 09 Dominika Feriho, které se však překrývalo s důležitým zasedáním Sněmovny. Komentátor proto vytáhl i jeho zajímavou omluvenku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: V Bundeswehru budou rabíni a imámové
V řadách německého Bundeswehru budou působit rabíni. Německá židovská rada již navrhla několik duchovních, kteří by mohli sloužit v rámci zahraničních misí. Tatím by mělo jít o několik rabínů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Proto lid zvolil Trumpa! Zklamání z demokracie, žijeme ve zlomové době. Známá režisérka má strach
Slavná polská režisérka Agnieszka Holland poskytla rozhovor Českému rozhlasu. Prozradila v něm, že s obavami sleduje, co se děje ve světě. Zdá se jí, že dnešní demokraticky zvolené vlády už v podstatě o ničem nerozhodují. Rozhodují mezinárodní korporace. A lidé jsou kvůli tomu z demokracie zklamaní, mají strach ze svobody a ohlíží se po autoritářštějších formách vlády, které jim přinesou určitý pocit bezpečí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Přebytek veřejných financí za rok 2018 je druhý nejvyšší v historii
V minulém roce dosáhla Česká republika druhého nejvyššího přebytku veřejných financí v historii, zadlužení kleslo na úroveň před hospodářskou krizí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Martin Kadrman: Revitalizace Klementina je fiasko. A ministerstvo mlčí
Knihovnická veřejnost dlouhodobě kritizuje průběh rekonstrukce Klementina. Naposledy se tak stalo v lednu tohoto roku, kdy odborní pracovníci předali generálnímu řediteli Národní knihovnym ČR Martinu Kocandovi „Stanovisko knihovnických útvarů k projektu 3. etapy revitalizace Klementina.“ V dopise mj. Stojí: Klementina.“ V dopise mj. Stojí: Klementina.“ V dopise mj. Stojí: „Projekt jako celek nerespektuje základní koncepční materiál Revitalizace Klementina přijatý v roce 2011 a aktualizovaný letech 2014 2015 Revitalizace Klementina přijatý v roce 2011 a aktualizovaný letech 2014 2015 Revitalizace Klementina přijatý v roce 2011 a aktualizovaný letech 2014 2015 Revitalizace Klementina přijatý v roce 2011 a aktualizovaný letech 2014 2015.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Piráti: Chceme finančně podpořit učitele a řešit vzdělávací programy
Piráti dnes představili svou vizi pro regionální školství do roku 2030. V té jasně definují, kam chtějí v oblasti školství směřovat a jaká témata jsou podle nich klíčová pro další rozvoj a zvyšování kvality základních a středních škol v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Derner (KDU-ČSL): Královéhradecký kraj posílil podporu rodin, pečujících o členy s poruchou autistického spektra
Královéhradecký kraj se 2. dubna připojil do celorepublikové kampaně Česko svítí modře, aby zvýšil povědomí veřejnosti o problematice poruch autistického spektra (PAS) neboli autismu. Kraj každým rokem posiluje podporu pro rodiny pečující o členy s autismem a navyšuje i počty lůžek pro osoby s PAS, vyžadující zvláštní podmínky péče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Sůl do ran ODS. „Diletantství“ špiček strany a pobavení občané, nové reakce
Dění okolo vyloučení Václava Klause mladšího z ODS vstupuje do dalšího dějství. Klaus mladší totiž zůstane, i přes snahu ODS nahradit ho jiným straníkem, stále předsedou školského výboru Sněmovny. Napomohli tomu ostatní členové výboru. Komentátorka Karolina Stonjeková si není úplně jistá, zda ODS má právo se nyní vůbec zlobit, že politik odvolán nebyl. Prostor dostali i občané, kteří byli na adresu ODS také kritičtí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Senát: Čtyřicet senátorů žádá odvolání ministryně průmyslu a obchodu Marty Novákové
Otevřený dopis předsedovi vlády, ke kterému se k dnešnímu dni připojilo 40 senátorek a senátorů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Plácnout Zemana přes prsty. Žaloba má smysl, ujišťoval Hilšer
Senátor Marek Hilšer v rozhovoru pro televizi Seznam doufal, že prezidentský mandát Zuzany Čaputové bude ze Slovenska tak trochu zářit i k nám. O českém prezidentovi Miloši Zemanovi zdaleka tak poeticky nemluvil. Poznamenal, že prezident Zeman v podstatě ohrožuje bezpečnost České republiky. A promluvil o žalobě na Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
To je nářez: Orbán, Salvini a Le Penová drtí všechno. Přesná čísla
Projekt Europe Elects shromažďuje výsledky průzkumů prováděných v evropských zemích. Výsledky nejsou nezajímavé. V Itálii zatím suverénně vede Liga Mattea Salviniho, v Maďarsku má dokonce Viktor Orbán více než 50% hlasů respondentů. A za zmínku stojí i Slovensko, kde druhou nejsilnější stranou jsou dle jednoho průzkumu kotlebovci. A ve Francii Macronovo hnutí jen velmi těsně stojí nad Národním shromážděním Marine Le Penové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Hlubuček (STAN): Seznamte se blíže s prací pražské Záchranné stanice
Ve čtvrtek 4. dubna v 19 hodin vypustí Záchranná stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy u rybníků v centrální části Stromovky padesát netopýrů rezavých, kteří pocházejí z jedné zimující kolonie. Součástí akce, určené také veřejnosti, bude krátké seznámení s životem netopýrů a problematikou jejich ochrany i ukázka ultrazvukového detektoru, který dokáže zvukové signály jednotlivých druhů netopýrů převést do formy, slyšitelné pro člověka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Náš vztah k politice je přinejlepším vlažný
Komentář na facebookovém profilu ke vztahu obyvatel České republiky k politikům a politice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ostuda s Klausem ml.: Takový výsměch šéfovi ODS Fialovi! Raději nečtěte
Jak jsme vás již informovali, Václav Klaus mladší zůstává předsedou výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu. A pokus o jeho sesazení nezůstal bez reakcí. Na prohru Martina Baxy už reagovali novináři Petr Kamberský a Jaroslav Plesl. A k předsedovi ODS nebyli dvakrát přívětiví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Motorkáři se dočkali. Se zásadami bezpečné jízdy se mohou seznámit v kurzu
Motocykly se s příchodem oteplení opět staly nedílnou součástí každodenního silničního provozu. Po dlouhém zimním půstu jsou jejich majitelé patřičně natěšeni, s rychlou jízdou však vzrůstá pravděpodobnost nehody. V ohrožení zdraví či života se ocitá nejen samotný řidič motocyklu či jeho spolujezdec, ostražitější a obezřetnější musejí být i ostatní řidiči. Mostecký autodrom si hrozící rizika uvědomuje. Motorkářům proto nabízí každoročně na jaře a v létě kurzy, jež jsou zaměřeny na osvojení zásad bezpečné jízdy a řešení krizových situací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská: Stavba dálnice D3 je pro Jihočechy životně důležitou akcí
"Jsem velice ráda, že byla zahájena stavba dalšího úseku dálnice D3. My to samozřejmě bedlivě sledujeme, protože se pro Jihočechy jedná o životně důležitou akci," řekla hejtmanka Ivana Stráská během slavnostního poklepání základního kamene na připravovaném úseku dálnice mezi Hodějovicemi na Českobudějovicku a Třebonínem na Českokrumlovsku. Hotovo má být v létě 2022.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Petříček ve Washingtonu oslaví 70 let existence NATO
Vztahy s Ruskem, boj proti terorismu a sdílení břemene obranných výdajů NATO mají být hlavními tématy dnešního zasedání ministrů zahraničí Severoatlantické aliance ve Washingtonu. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Kamenování? Penis musí vstoupit do vaginy ze dvou třetin. A musí to vidět čtyři lidé, odhalili PL muslimové z Moravy
ROZHOVOR Muslimové v Česku čelí diskriminaci, většinová společnost vnímá Islám velmi negativně, míní v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz muslimský konvertita a učenec s moravskými kořeny Milan Váhala. Terorismus a násilí ze strany islámských radikálů, ke kterému v posledních letech dochází v Evropě, Váhala odmítá s tím, že teroristé jsou podle islámu „velcí hříšníci a zločinci, kteří pošpiňují čest a pověst mírumilovných muslimů“. Váhala hovoří dle jeho slov na základě dlouholetého studia islámu. Co se týče práva šaría, hovoří poměrně překvapivě v tom smyslu, že je dle jeho názoru v podmínkách evropských zemí toto právo neaplikovatelné. A trest kamenování za nevěru? Podle Váhaly a jeho manželky se uděloval historicky jen ojediněle. Podmínkou pro jeho udělení je totiž to, že by přímo coitus museli vidět čtyři důvěryhodní svědci a penis by musel být „zasunut“ ze dvou třetin. Váhalovi tak vyvrací mystifikace o tom, že se za nevěru v Islámu kamenuje běžně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ivan David: Kvóty na migranty, kvóty na černochy – kvótová obsese EU. Není to rasismus, když rozhoduje barva kůže?
EU je posedlá myšlenou kvót. Nápad na přidělování migrantů jednotlivým členským zemím podle kvót se loni podařilo na chvíli odrazit. A už je to tu zase. Minulý týden Evropský parlament schválil usnesení v němž vyzývá orgány EU i členské státy k zavedení pozitivní diskriminace černochů, kteří přišli z Afriky. A jak bychom to podle představ Bruselu asi měli provést, když nemáme dost černochů? Podle europoslanců asi budeme muset přijmout migranty. Tak jak nám to Brusel loni vnucoval - podle kvót. To už je ale opravdu obsese.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Nesmíme si nechat ukrást brexit, varuje Klaus
Druhý prezident České republiky Václav Klaus napsal pro MF DNES komentář k dění kolem odchodu Británie z EU. Varoval před tím, aby byl brexit „ukraden“. Nejdůležitější na britském vystoupení je podle něj signál vyslaný Evropské unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Vlády ANO a ČSSD bohužel promarnily nejlepší roky
Komentář na facebookovém profilu ke zpomalování ekonomiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
STAN: Středočeská koalice zazdila pokusy prověřit podezřelé smlouvy
Starostové a nezávislí se opakovaně domáhali toho, aby kontrolní orgány Středočeského kraje prověřily podezřelé smlouvy, které úřad uzavřel s desítkami externích spolupracovníků. Kontrolní výbor, v jehož čele je středočeský zastupitel za STAN Ivo Šanc, se ale situací kolem smluv opakovaně odmítl zabývat. Koalice ANO a ČSSD držená komunisty má ve výboru převahu, díky které návrh Starostů zazdila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Vláda: Letos poprvé bude Hrzánský palác v sobotu přístupný veřejnosti
Obyvatelé i návštěvníci Prahy se mohou těšit na výjimečný zážitek. Úřad vlády ČR zpřístupní v sobotu 6. dubna Hrzánský palác, reprezentační prostory vlády v Praze na Hradčanech. Brány paláce budou veřejnosti otevřeny od 9 do 17 hodin. Poslední komentovaná prohlídka bude začínat v 16 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Afriko, promiň? Ne! Drsná česká odpověď na hlasování EU
Advokátka Klára Samková upozornila na svém facebookovém profilu na text Pavla Matochy týkající se migrační krize. Text vyšel v úterních Lidových novinách pod názvem Štrasburské vítání pirátů z Afriky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Spravedlnost v našem zdravotnictví nehledejte
Víte o tom, že na různých místech České republiky dostávají úplně stejné typy nemocnic se stejným vybavením za tytéž zdravotní výkony různě vysoké úhrady od stejné zdravotní pojišťovny?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Za svobodnou Evropu bez imigrace a bruselského diktátu!
Politická konkurence začala šířit opravdu hloupou fámu, že prý nemá smysl volit SPD v květnových volbách do Evropského parlamentu, protože jsme jako jediná strana proti EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ivo Fencl: Kniha Kevina Duttona hledá „moudré“ psychopaty
Kniha oxfordského psychologa Kevina Duttona (*1967) Moudrost psychopatů (2012) předjala o sedm let později u nás vydanou práci Radkina a Františka Honzákových Čas psychopatů (2018) a nyní opět vychází česky (poprvé 2013).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Kolářík (Piráti): Nechceme, aby lidé k osmnáctinám dostali seznam exekucí
Pirátský poslanec Lukáš Kolářík dnes představil spolu s poslanci Kateřinou Valachovou (ČSSD), Patrikem Nacherem (ANO) a Janem Bartoškem (KDU-ČSL) novelu občanského zákoníku, která má pomoci nezletilým dlužníkům do 15 let tím, že přenese odpovědnost za jejich dluhy na jejich rodiče, pěstouny či výchovný ústav. Novela se nevztahuje na dluhy, které vzniknou trestnou činností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
DPP: Krátkodobé výluky v provozu tramvají v dubnu
Informace o změnách v pražské MHD v dubnu 2019
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Soud v Teplicích obdržel obžalobu v případu převaděčů migrantů
Státní zastupitelství podalo obžalobu v případu nelegálního převádění migrantů. Před soudem v Teplicích stanou tři občané Turecka. Mluvčí teplického soudu Tereza Šponiarová ČTK řekla, že jednání ještě nebylo nařízeno. Muži jsou ve vazbě. Hrozí jim až osm let vězení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
České dráhy: Na letiště Václava Havla s jednou jízdenkou z celé republiky
Od pondělí se zkrátil interval spojů Airport Express, zajišťujících intermodální propojení železnice a letecké dopravy. Expresní autobusové spoje nyní jezdí mezi pražským hlavním vlakovým nádražím a letištěm Václava Havla v Praze-Ruzyni po 15 minutách, v druhé polovině května se interval zkrátí až na 10 minut.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo práce chce s testováním nových e-neschopenek začít od října
Nové elektronické neschopenky, které mají fungovat od ledna příštího roku, chce Ministerstvo práce začít testovat od října. Všechny smlouvy na zajištění systému by měl mít úřad podle předpokladu uzavřené do konce dubna. ČTK to řekla mluvčí ministerstva Kristýna Křupková. Ministerstvo dnes nejdřív v tiskové zprávě na svém webu uvedlo, že s testováním začne do září, text ale pak stáhlo a termín upravilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
MŠMT: Startuje druhé kolo seminářů pro školy k reformě financování
Zástupci MŠMT budou v následujících dvou měsících pořádat pro školy ze všech krajů semináře k reformě financování škol. Druhé kolo seminářů bude zaměřeno zejména na správné vyplňování výkazů, na základě kterých budou školám od příštího roku rozdělovány peníze na platy pedagogů. Jedná se už o druhý ročník seminářů, zúčastnit by se mělo zhruba 3600 zástupců mateřských, základních i středních škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jelínková (KDU-ČSL): Domácí zdravotní péče je v ohrožení
V těchto dnech je aktuálním tématem nedostatek financí pro poskytovatele sociálních služeb. Celková částka, která by byla potřebná pro dofinancování sociálních služeb, je vyčíslena na 3,1 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
NATO zabránilo masakru v Kosovu, cílem bombardování Jugoslávie byla ochrana životů, uvedl jeho šéf
Hostem středečních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl generální tajemník NATO Jens Stoltenberg. Posluchačům řekl, že vstup Čechů do Aliance pomohl toto uskupení stabilizovat. U nás pak vstup do NATO posílil demokratické směřování země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Bylo dobré, aby ve střední Evropě spolupráce zesílila, a to ve formátu V4 Plus
Projev prezidenta republiky na setkání prezidentů České a Rakouské republiky se zástupci médií ve Vídni
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Rakouský list označil Zemanovo tvrzení, že Vídeň za primátora Häupla českou školu nepodporovala, za nepravdivá
Tvrzení českého prezidenta Miloše Zemana, který při úterním setkání s krajany v rakouské metropoli prohlásil, že vídeňská radnice za bývalého starosty Michaela Häupla nedala místní českojazyčné Komenského škole ani šilink, je nepravdivé. Dnes to uvedl rakouský list Der Standard s tím, že škola mu sdělila, že tehdy naopak finanční podporu od radnice dostala. Podle prezidentova mluvčího Zeman obdržel informaci od české velvyslankyně. Ta dnes Deníku N řekla, že prezidentovi sdělila, že škola nedostává „stálý příspěvek“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Prezidenti ve Vídni zahájili česko-rakouské podnikatelské fórum
Prezidenti České republiky a Rakouska Miloš Zeman a Alexander Van der Bellen dnes v sídle Rakouské hospodářské komory ve Vídni zahájili rakousko-české podnikatelské fórum. Toho se účastní na 37 českých firem hledajících v Rakousku nové partnery, distributory či klienty. Český prezident ocenil, že českých firem, které působí v Rakousku, přibývá. Zatímco před pěti lety jich bylo přes 100, dnes jsou jich na dvě stovky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Chabr (TOP 09): Tradiční trhy jsou vizitkou Prahy
Centrum české metropole se o Velikonocích oblékne do svěžích jarních barev. Poprvé se výrazně odliší Staroměstské a Václavské náměstí. Největší trhy v České republice začnou v sobotu 6. dubna a potrvají do neděle 28. dubna 2019. Do Prahy přinesou barvy, veselé motivy v originálních dekoracích a záplavu živých květin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Paní Němcová, nečtěte. Jan Keller o ní, Zemanovi, „miss“ Čaputové a komicích z Ukrajiny
ROZHOVOR „Já bych Miroslavu Němcovou volil všemi deseti. Jak se u nás říká, sranda musí být, i kdyby na rohlíky nebylo,“ reaguje na dotaz, zda Česko také potřebuje Čaputovou profesor, sociolog a europoslanec Jan Keller. Miroslavu Němcovou asi nepotěší ani další jeho výroky, třeba oslava volby nové slovenské prezidentky u nás znamená podle něj jen špatně zastřené útoky na českou hlavu státu. V souvislosti s volbami na Ukrajině podotýká, že do druhého kola postoupili dva komici. A závěr vyšetřování údajné spolupráce amerického prezidenta s Kremlem? Knihy o podezřelém vyšetřovateli FBI Muellerovi, budou ještě výživnější než ty, které Trumpa vykreslovaly v negativním světle a budou mít o čtvrtinu vyšší komerční úspěch. „A přiznejme si, že to je pro rozvoj zdravého kapitalismu důležitější než nějaké rejdy agentů Kremlu.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
To nebyla trafika, ale práce pro stát! Lidoveckého matadora naštvala otázka na jeho minulost
Lidovec Jan Kasal byl poslancem 20 let. Dlouhá léta byl také místopředsedou Sněmovny. Stal se rovněž šéfem lidovců, a to po Josefu Luxovi, což prý vůbec nebylo jednoduché. Coby dlouholetý politický matador prozradil v Českém rozhlasu, kde udělal v politice chybu, důrazně se zastal bývalého ministra zemědělství Mariana Jurečky a trochu se rozzlobil na moderátorku Barboru Tachecí, když otevřela téma jeho působení v České poště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Zeman šlápnul do ho... A už to jede v ČT24
Prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou zahájil hlavní program své třídenní návštěvy Rakouska. Na českém velvyslanectví přednesl Zeman projev, ve kterém mimo jiné vyčinil bývalému primátorovi Vídně Michaelu Häuplovi za to, že vídeňská radnice nefinancuje českojazyčnou školu. To ale škola podle tweetu ČT24 popírá. Peníze dostávala. Ostrá kritika na českou hlavu státu na sebe nenechala dlouho čekat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
BESIP: Nepřiměřená rychlost loni usmrtila na silnicích více než 200 lidí
Nepřiměřená rychlost je častým faktorem přispívajícím ke vzniku nehod především u agresivních řidičů, mladých řidičů (ať už osobního vozidla nebo motocyklu) a motocyklistů. V loňském roce bylo v důsledku nepřiměřené rychlosti na pozemních komunikacích v ČR usmrceno 218 a těžce zraněno 713 osob. V období let 2012-2018 bylo v souvislosti s nepřiměřenou rychlostí usmrceno 1547 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Důchodci by mohli být bohatší. Stát se cpe do věcí, do kterých mu nic není, říká kandidát Svobodných do EP
ROZHOVOR Když před čtyřmi lety kandidoval do Senátu, oděn v bílou římskou tógu a s vavřínovým věncem na hlavě jako římský senátor, rozdával pro Praze glejt na propuštění z daňového otroctví. Nyní Roman Kříž z Libertariánského institutu kandiduje do europarlamentu za Svobodné a připravil si originální program. Chce prosadit zvýšení minimální mzdy na 40 tisíc eur měsíčně ve všech státech EU, či prosadit směrnici, zajišťující minimální délku života občanů EU na 150 let. V rozhovoru pro PL.cz vysvětluje, proč si myslí, že bez státu by byl každý důchodce multimilionář, nebo kdo je viníkem toho, že zvířata mají dostupnější zdravotní péči než lidé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
ČT24 ve křížku se Zemanem. Řekl v Rakousku pravdu? Lidé ho urážejí
Prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou zahájil hlavní program své třídenní návštěvy Rakouska. Na českém velvyslanectví přednesl Zeman projev, ve kterém mimo jiné vyčinil bývalému primátorovi Vídně Michaelu Häuplovi za to, že vídeňská radnice nefinancuje českojazyčnou školu. To ale škola podle tweetu ČT24 popírá. Peníze dostávala. Ostrá kritika na českou hlavu státu na sebe nenechala dlouho čekat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
dTest: Koupili jste použité zboží? I tak jej můžete reklamovat
E-shopů s použitým zbožím je na internetu celá řada. Lze tu sehnat knihu, která je již v knihkupectvích vyprodaná, značkovou kabelku za zlomek ceny nebo zboží, které bylo pouze rozbaleno a nikdy nepoužito. Co když se ale na takto zakoupené věci objeví vady? Jaké nedostatky se dají považovat za vadu a jaké ne? Je možné reklamovat použité zboží?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Policie předala Iráčany viněné z terorismu do Rakouska
Policisté v úterý předali do Rakouska dva Iráčany podezřelé z terorismu, které česká cizinecká policie zadržela minulou středu na pražském letišti. ČTK to dnes řekla mluvčí policejního prezidia Lenka Sikorová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
„Jsou zpěnění vzteky, není to skvělé?“ znalec islámu se rozepsal k trestu kamenování pro homosexuály v Bruneji
Brunej, malý sultanát a ropný stát na ostrově Borno v jihovýchodní Asii, zavádí islámské právo šaría včetně drakonického trestu smrti kamenováním pro homosexuály. Za krádež pak nově uděluje tamní právo například trest useknutí ruky. Politici a osobnosti západního světa kvůli tomu vyzývají k bojkotu Bruneje coby atraktivní turistické destinace. Jak informuje web Daily Caller, americký islámský učenec Daniel Hagigatjou jde ale zcela odlišnou cestou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Vyhlaste v Brně klimatickou nouzi, volají umělci. A přišla odpověď
Brněnské kulturní organizace vyzvaly vedení města k vyhlášení stavu klimatické nouze. Samospráva by podle jejich výzvy měla zpracovat ucelenou koncepci a hledat cesty ke snížení emisí skleníkových plynů. Divadla, galerie a další instituce chtějí jít lidem v ekologickém chování příkladem. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
ÚZSVM vyřešil už více než 27 tisíc nemovitostí s nejasným vlastníkem
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) do konce února roku 2019 prošetřil již 27 423 nemovitostí zapsaných v katastru nemovitostí na nedostatečně identifikované vlastníky. Oproti konci roku 2014 jde o nárůst o 527 %. V katastru nemovitostí je stále přes 190 tisíc nemovitostí s nejasným vlastníkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Miloš Horký: Ty žiješ v tom Irsku. Co si o brexitu myslí Irové?
Už jsem tu myslím zmiňoval, že žiji v Irsku docela dlouhou dobu, ale pravidelně navštěvuji Česko. Mám doma přátele, čtu české noviny a dodnes je mi pohodlnější číst knihy a časopisy češtině. Ovšem tím, že jsem schopen si přečíst spoustu textů, jež jsou dostupné jen v angličtině, moje pohledy na věc se někdy maličko - a někdy značně - liší od pohledu Čecha, který když vyjede do zahraničí, tak leda jako turista.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
ČT: Zadarmo drahé. Máme jim posílat peníze a jinak držet hubu? Znalec pochválil změny v RRTV
ROZHOVOR "V naší zemi žije spousta lidí, kteří si stejně jako Ladislav Jakl myslí, že naše veřejnoprávní média pracují špatně, že tahle jejich podoba je nešťastná a měla by se změnit nebo že prostě nemusejí existovat vůbec," konstatuje glosátor a hudebník Petr Štěpánek na adresu nominace Ladislava Jakla do RRTV. Sám Štěpánek měl jedno z míst v RRTV také obsadit, po hlasitých protestech ale kandidaturu vzdal. V rozhovoru sundavá rukavice a komentuje aktuální vlnu nevole vůči Ladislavu Jaklovi a Vadimu Petrovovi, která v lecčem připomíná půl roku staré události.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Sanitka odvezla dítě po domácím porodu bez souhlasu matky, ta má nárok na odškodnění
Justice přiznala matce a dítěti právo na omluvu a odškodnění.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 3.4.2019 v 15:36, zobrazit podobné
Milan Barna: Stanou se migranti z roku 2015 součástí německé pracovní síly?
Někdy se mluvilo o 1,1 milionu příchozích, jindy o 900 tisících a potom zase o 760 tisících. Které číslo vlastně platí a s jakou je spojeno definicí?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Rekordní investice v české ekonomice
Určitě by bylo zajímavé věnovat se dynamice přípravy na brexit, avšak vzhledem k tomu, že kromě aktuálního avíza další žádosti o prodloužení doby odchodu Británie z Unie s otevřením všech dřívějších možností včetně ne-brexitu se nic nového vlastně neodehrálo, věnujme pozornost spíše zprávám z tuzemské ekonomiky. A tou hlavní bylo včera další zpřesnění odhadu HDP za poslední kvartál roku a zveřejnění podrobností o chování jednotlivých sektorů v našem hospodářství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Premiér i ministr optimalizaci zdravotnictví podpořili
Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák jednal dnes dopoledne s premiérem Andrejem Babišem a ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Zeman jednal s Van der Bellenem. Probírali spolu i Visegrádskou čtyřku
Český prezident Miloš Zeman se na dnešním jednání ve Vídni snažil svého rakouského kolegu Alexandera Van der Bellena přesvědčit o významu rozšířené spolupráce Visegrádské skupiny (V4; Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko) s Rakouskem a kanálu Dunaj-Labe-Odra. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Děsivé výdaje na zbraně
Vládní koalice hnutí ANO a ČSSD se tu a tam pře o to, které sociální programy může a od kdy uplatnit. Zda vláda může a o kolik navýšit v příštím roce a také v dalších letech důchody. Zda může něco a od kdy udělat pro mladé rodiny s dětmi atd. Zejména sociální demokracie přichází iniciativně i s náměty na zavedení sektorové daně u bank, digitální daně a případně jiných daní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj představil projekt nového sídla galerie ve Winternitzových mlýnech
Zatímco se na první pohled ve Winternitzových mlýnech dosud nic neděje, probíhají velmi intenzivní přípravné práce na jejich přestavbu. Pardubický kraj, který od manželů Smetanových odkoupil hlavní budovu této národní kulturní památky, představil poprvé veřejnosti projekt na budoucí sídlo Východočeské galerie (VČG).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Byty v Praze – šmírování vs realita
Minulý týden unikl do médií nápad pražského primátora Hřiba (Piráti), který chce pomocí elektroměrů špiclovat, zda lidé opravdu bydlí ve svých bytech. No a ty prázdné by chtěl více zdanit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Dnes obhajuji své pozměňovací návrhy
Komentář na facebookovém profilu k jednání výborů Poslanecké sněmovny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Česká policie vyvinula kriminalistickou databázi pro celý svět
Policejní prezident plk. Jan Švejdar navštívil největší policejní organizaci na světě, centrálu INTERPOLu ve francouzském Lyonu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Zeman jednal v Van der Bellenem. Probírali spolu i Visegrádskou čtyřku
Český prezident Miloš Zeman se na dnešním jednání ve Vídni snažil svého rakouského kolegu Alexandera Van der Bellena přesvědčit o významu rozšířené spolupráce Visegrádské skupiny (V4; Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko) s Rakouskem a kanálu Dunaj-Labe-Odra. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Vláda v roce 2020 rezignuje na podporu vzdělávání
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) k současné politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Výroční setkání představila partnerům Centra v regionech IROP v celé jeho šířce
V průběhu února a března proběhla ve všech krajích Výroční setkání IROP, jejichž cílem byla diskuse s vybranými partnery v regionech a následná návštěva vybraných projektů podpořených z IROP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Hospodaření veřejného sektoru přešlo do deficitu, míra zadlužení však klesla
Ve 4. čtvrtletí 2018 se hospodaření sektoru vládních institucí dostalo do deficitu -9,8 miliardy korun. Na vině je zhoršené hospodaření ústředních vládních institucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: O hledání pravdy a vyprávění příběhů
Předmluva ke knize Stanislava Balíka a Stanislava Polnara Islamisté a soumrak Evropy. My, kdo jsme se ocitli ve válce civilizací, máme v zásadě tři možnosti jak jednat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Míra zadlužení vládních institucí poklesla
Saldo hospodaření sektoru vládních institucí skončilo za rok 2018 přebytkem ve výši 47,4 miliardy Kč, jenž v relativním vyjádření odpovídá 0,89 % HDP. Výše zadlužení sektoru dosáhla na konci roku 2018 úrovně 32,71 % HDP při meziročním poklesu o 1,95 procentního bodu. Uvedené fiskální údaje sloužící k hodnocení plnění maastrichtských konvergenčních kritérií byly zaslány Evropské komisi v rámci prvních notifikací v roce 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Poslanci rozhodují o setrvání Klause mladšího v čele školského výboru, někteří váhají
Klause mladšího zajímalo, jestli jeho možný nástupce Baxa skončí jako primátor Plzně. Případná kumulace funkcí se nelíbí ani pirátům.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 3.4.2019 v 10:36, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Bitcoin opět na výsluní. Kvůli aprílovému žertíku?
Nejznámější kryptoměna bitcoin je opět středem pozornosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Do deficitu přešlo saldo hospodaření vládních institucí
„Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2018 došlo meziročně ke snížení salda hospodaření vládních institucí o 12 miliard korun z důvodu pomalejšího růstu příjmů než výdajů. Celkové příjmy vzrostly o 8,4 procenta. Výdaje pak o 10,7 procenta, z nichž investiční o téměř o 40 procent,“ sdělil Petr Musil, ředitel odboru vládních a finančních účtů ČSÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
V Praze 9 si budou vybírat nového senátora. Uspěje Syková, Michálek nebo třeba Smoljak?
Voliči v Praze 9 si budou zkraje víkendu vybírat nového zástupce v Senátu, který na půldruhého roku obsadí křeslo po Zuzaně Baudyšové (za ANO). Na výběr budou mít desítku kandidátů, mimo jiné bývalé senátory Evu Sykovou a Libora Michálka. Za favority bývají označováni starosta Prahy 9 Jan Jarolím (ODS) nebo scenárista David Smoljak (za Starosty), uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Bravo, Čaputová! raduje se spolupracovnice ČT. A když s ní někdo nesouhlasí...
I dokumentaristka a někdejší autorka reportáží pro Wollnerovy Reportéry ČT Monika Elšíková po sobotě posílá gratulace na Slovensko. Vyznala se z obdivu k Zuzaně Čaputové, jejíž vítězství je podle ní pohádkou. Jinak totiž těžko vysvětlit, kolik nepřátel dokázala porazit. V jejich výčtu zaujme kromě klasických „milovníků starých pořádků“ nebo „obdivovatelů Putina“ zejména inovativní označení „sorosofob“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Pavel Šafr: Je mi na blití
Šéfredaktorovi serveru Forum24.cz Pavlu Šafrovi se udělalo nevolno, když se ráno podíval do novin a na internetové servery. Důvodem byl rozhovor s komunistickou europoslankyní Kateřinou Konečnou, který přinesl deník Metro a také server DeníkN.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Rekonstrukce vranovské hráze je u konce
Rozsáhlá rekonstrukce hráze vodní nádrže Vranov úspěšně končí. Následovat bude kolaudační řízení, po jehož ukončení bude hráz opět sloužit pěším i cyklistům. Práce probíhaly bez komplikací a podle pečlivě naplánovaného harmonogramu, který se podařilo dodržet. Práce započaly na podzim 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Zvýšení zákonné rychlosti invalidních vozíků Sněmovna asi schválí
Rychlost elektrických invalidních vozíků, nad niž by je provozovatelé měli registrovat jako zvláštní vozidlo, se zřejmě zvýší z nynějších šesti na 15 kilometrů za hodinu. Změnu předpokládá novela poslanců ČSSD, jejíž schválení dnes doporučil Sněmovně hospodářský výbor. ČTK to řekla zpravodajka Zuzana Ožanová (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Zbavte se Novákové, žádá Babiše polovina senátorů
Polovina senátorů požádala premiéra Andreje Babiše (ANO), aby okamžitě odvolal z funkce ministryni průmyslu a obchodu Martu Novákovou (za ANO). V otevřeném dopise, který dnes zaslali ČTK, senátoři uvedli, že Nováková poškodila vztahy s Tchaj-wanem a už poněkolikáté nezvládla své povinnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Vystoupit z Evropské unie i NATO
Toto je první z oblastí, kterou se chci v Evropském parlamentu zabývat a hájit tak zájmy České republiky v této instituci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Z šesti na 15 km za hodinu. Sněmovna nejspíš povolí vyšší rychlost invalidních vozíků
Výbor podle ní podpořil pozměňovací návrh, aby se v zákoně zvýšila o 40 centimetrů na 1,4 metru také délka motorových vozíků.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 3.4.2019 v 16:36, zobrazit podobné
V Praze začíná plošná deratizace, vyjde na miliony korun
V Praze dnes začíná celoplošná deratizace. Každoroční tažení proti potkanům potrvá do konce října a hlavní město za něj zaplatí 3,7 milionu korun. Podle odhadů deratizátorů Pražských vodovodů a kanalizací žije v Praze několik milionů těchto hlodavců. Na jednoho obyvatele hlavního města připadá zhruba čtyři až pět potkanů. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Europropaganda jak za bolševika. A za vaše peníze!
Komentář na facebookovém profilu k propagandě EU, kterou mají šířit univerzity, placené z veřejných financí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
ČEZ: Devět budov svítilo do tmy modře včetně Hučáku v Hradci Králové
Světový den porozumění autismu a s ním spojená osvětová kampaň Česko svítí modře“ se už popáté setkaly s chutí energetiků zapojit se do akce. V modré, barvě komunikace a sebevyjádření, se rozzářila v noci z 2. na 3. dubna 2019 i budova historické vodní elektrárny Hučák v centru Hradce Králové. Skupina ČEZ a Nadace ČEZ podporuje lidi s autismem dlouhodobě formou firemního dobrovolnictví, zaměstnaneckých sbírek nebo prostřednictvím aplikace EPP – Pomáhej pohybem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Chtěla jsem se sklonit před Zemanovou moudrostí, ale žádnou jsem nenašla, říká poslankyně
Část opozice kritizuje vyjádření prezidenta Miloše Zemana v jeho úterním projevu ke krajanům při návštěvě Rakouska. Představitelé ODS, KDU-ČSL a STAN mluví o smutném obrázku a o chybějící moudrosti. A vyjadřují naději, že si projevu nevšimnou rakouská média. Zeman před krajany mimo jiné kritizoval bývalého vídeňského starostu Michaela Häupla, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Josef Klíma promluvil: Jde o Stanislava Grosse
Luboš Xaver Veselý si znovu pozval veterána investigativní žurnalistiky Josefa Klímu a opět se řešil zločin a média. Současná doba je prý úplně jiná: „Ten, kdo nejvíc křičí, na zeleno si obarví vlasy, nebo k tomu vystrčí zadek, ať je slyšet víc, než někdo moudrej, kdo říká věci, který by stály za to.“ A přidal i podrobnosti o kauzách, které kdysi hýbaly Českem, spolu s komentářem ke dnešním politikům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
FOTO Zeman jedná v Rakousku. Má s sebou i Novákovou a Ťoka
Prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou zahájil hlavní program své návštěvy Rakouska. V paláci Hofburg jedná se svým protějškem Alexandrem Van der Bellenem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Nevím, jestli by politikům vojna pomohla
Komentář na facebookovém profilu k Dětské konferenci, která se uskutečnila v Poslanecké sněmovně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Nablito jak na WC, směje se autorka Primy kavárně. Ta zuří kvůli „Prima24“: To se musí překazit! Budeme psát do Ameriky
Představa, že TV Prima bude spojena s prestižní světovou značkou CNN, vyvolala v řadách liberálních odpůrců televize paniku. Tu vizuálně pěkně vyjádřil bývalý redaktor ČT Tomáš Etzler při povídání s Emmou Smetanou v DVTV. Jiní okamžitě začali plánovat, že by měly stovky lidí napsat do CNN, která by to třeba mohla ještě přehodnotit. Ale dostalo se jim pádné odpovědi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Praha TV na špici sledovanosti, diváků přibývá i mimo Prahu a Střední Čechy
Průzkum sledovanosti PRAHA TV
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: V červené zóně se prodlouží lhůta pro zalesnění na pět let
Možnost odložení těžby souší, tedy stromů, ze kterých již kůrovec vylétl, až do konce roku 2022 nebo prodloužení lhůty pro zalesnění ve vybraných oblastech na pět let. Tato a další opatření vydává Ministerstvo zemědělství (MZe) v rámci boje proti kůrovci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ostuda ODSáků: Zaříznutí Klause ml. se jim nepodařilo. On sám si je přitom vychutnal
ODS nezvládla odstranit svého vyloučeného člena Václava Klause mladšího z funkce předsedy školského výboru Poslanecké sněmovny. Samotné jednání, kterému byly přítomny ParlamentníListy.cz, se neobešlo bez drobných špílců, které exprezidentův syn uštědřil svým kolegům. Kandidát Martin Baxa, který měl Klause nahradit, dostal pouze šest hlasů z 21 přítomných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Evropa chce mrhat miliardami?
Komentář na facebookovém profilu k plánu EP zřídit speciální fond pro azyl a migraci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Syřiště (Soukromníci): Pozor, krysař
Politici našli novou taktiku svého znovuzvolení. Stačí odezírat nálady naštvaných lidí a podle local targetingu, který si zjistí podle facebooku, budou lidem říkat to, co přesně v té nebo oné lokalitě budou chtít slyšet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zeman se sejde s rakouským prezidentem, zahájí podnikatelské fórum
Prezident Miloš Zeman dnes pokračuje v návštěvě Rakouska. Oficiální program třídenní návštěvy začne uvítáním s vojenskými poctami v Hofburgu a setkáním s prezidentem Rakouska Alexandrem Van der Bellenem. Ten pro českého prezidenta a jeho choť uspořádá i slavnostní oběd. Zeman dnes mimo jiné také zahájí rakousko-české podnikatelské fórum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist