Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2020
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.735x, což odpovídá cca 90.530-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Ředitel ČT vynadal poslancům
V Poslanecké sněmovně v současnosti čeká na projednání a schválení již pět výročních zpráv o činnosti a hospodaření České televize, což není normální. Sněmovna tak v podstatě nevykonává roli nejvyššího kontrolního orgánu ČT. V rozhovoru s ČTK to řekl generální ředitel České televize Petr Dvořák. Vyjádření zástupců sněmovního volebního výboru, který se zabývá médii, ČTK shání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: U soudu nuda i vzrušení
Po skončení hlavního líčení dne 11.prosince 2018 vypukly ve „velké daňové kauze“, vedené u Krajského soudu v Brně senátem předsedy Aleše Novotného proti Shahramu Zadehovi (dále jen SAZ) & spol., dlouhé prázdniny, neboť až do 27. března 2019 se spisem pracoval Vrchní soud v Olomouci, který řešil různé stížnosti proti rozhodnutím krajského soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Glosář ke 13. týdnu
Z řeckého (glóssa), česky jazyk: Poznámka na okraj jiných textů, informací, tvrzení k jejich vysvětlení. V tomto případě drobné poznámky na lem našeho politického dění. K upřesnění jeho významu. Podle výběru autora. Tedy výběru subjektivního. A nemusí jít jen o politické produkty uplynulého týdne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
„Je labilní. U výslechu se rozčílil.“ Vysoká politická kauza jde do finále
Dva a půl roku trvalo, než policie vyšetřila zneužití dotací z Evropské unie na severu Čech z programu ROP Severozápad. Nyní vyšetřování, kdy škoda je 14 miliard a celkem v případu figuruje 27 obviněných, ukončila. Píše o tom dnešní MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Správa železniční dopravní cesty zahajuje druhou etapu rekonstrukce uzlu Přerov za více než tři miliardy korun
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) uzavřela smlouvu na realizaci druhé etapy rekonstrukce uzlu Přerov, která obsahuje přestavbu výhybny Dluhonice a navazujících mezistaničních úseků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Jak reagovat na narušení lesů v Evropě
Promyšlenou krajinnou mozaikou různých lesních typů, monitoringem, jasným postupem při kalamitě a rychlým zásahem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
ODS chce povolit řidičům půl promile. Slušný občan si může dát malé pivo, perlil Fiala
Předseda ODS Petr Fiala chce po vzoru mnoha západoevropských zemí prosadit pro české řidiče toleranci 0,5 promile alkoholu v krvi. „Nevidím důvod, aby si slušný český občan nemohl dát malé pivo. Přibližme se i v tomto západní Evropě,“ nastínil situaci Fiala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Demokracie se mění v diktaturu. Hovoří umírněný muslim, který sem utekl a teď tu pozoruje to samé, jako doma
Matematik Marian Kechlibar se důrazně zastal Hatema Berrezougy, českého muslima a blogera, který zmizel z blogu serveru iDNES.cz. Prý dostal obrazně řečeno nůž na krk, aby tuto platformu opustil. Sám Berrezouga k tomu také napsal pár řádků. Prozradil, jak se k němu chovali muslimové žijící v Česku. Napsal také, že naše demokracie se v jistém ohledu proměňuje v diktaturu. I když je oděna do ušlechtilosti, stále je to diktatura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Baxa (ODS): Václav Klaus ml. se stává součástí spojenectví koalice ANO, KSČM a SPD
Komentář na facebookovém profilu k pokusu odvolat Václava Klause ml. z čela školského výboru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib se ohradil: Špehování? Ne! Jen uděláme opravdové ‚smart city‘ a budeme pracovat s daty
Dojde v Praze ke zdanění prázdných bytů? Je to stále ve hře. A to i přesto, že Piráti minulý týden říkali, že nic takového nechtějí. Primátor za Piráty Zdeněk Hřib v rozhovoru pro Novinky.cz však zdanění nevyloučil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Drahé brambory: Zemědělci je nechtějí pěstovat, je to náročné. Radši sejí řepku
Před rokem a půl měla řada spotřebitelů obavy, že už si nenamažou krajíc chleba máslem nebo nebudou mít dost másla na pečení cukroví. Nakupovali proto kostky másla do zásoby a skladovali je v mrazáku. Dnes nám prý nastává bramborová krize. Především kvůli dlouhotrvajícímu suchu máme v Česku brambor nedostatek a teď je musíme začít dovážet. Otázkou zůstává, zda je to z hlediska potravinové soběstačnosti v pořádku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Průzkum Bisnode: Nejstabilnější firmou v ČR za posledních pět let je LINDAB
Nejstabilnější českou firmou v letech 2015 až 2019 se podle poradenské společnosti Bisnode stal LINDAB. Společnost v posledních pěti letech nepřetržitě dosahovala na nejvyšší možné hodnocení CZECH Stability Award se skóringovým stupněm AAA (excelentní).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Česká průmyslová zdravotní pojišťovna: Zájem klientů o kontrolu osobních účtů roste
V loňském roce si svůj osobní účet u České průmyslové zdravotní pojišťovny (ČPZP) zkontrolovalo 65 785 pojištěnců, což představuje nárůst o téměř 10 % v porovnání s rokem 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Matteo Salvini chystá velkou věc: Sezval vlastenecké strany z EU
Italský ministr vnitra Matteo Salvini prý plánuje stvořit velkou alianci protiimigračních stran ještě před Evropskými volbami, informuje britský Guardian. K setkání má dojít příští pondělí a podle italských médií mají být pozvány politické strany až ze dvaceti zemí Unie. Salvini se prý staví do čela euroskeptických sil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Občanská válka kvůli penězům ze státního rozpočtu
Málem by vypukla občanská válka kvůli penězům ze zkrachovalého a zadluženého státního rozpočtu, která by nejraději nechala lidi v důchodech přímo vyhladovět, přitom situace rodin v našem státě je z hlediska morálního a materiálního velmi žalostná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Jeden člověk vsadil vše na jednu kartu a bere si za rukojmí téměř 600 tisíc občanů
Otevřený dopis, který jsme zaslali všem zastupitelům Zlínského kraje. Shrnuje naše argumenty k projektu nové nemocnice ve Zlíně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtman Čunek: Krajské nemocnice hospodařily v lednu se ziskem 11 milionů korun
S hospodařením nemocnic Zlínského kraje za první měsíc letošního roku se seznámili krajští radní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Na prdel jsi dostal, Fialo, zaznělo. A Klaus ml. vyslal zásadní, velmi zásadní signál
Odvolání Klause mladšího z čela sněmovního výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu se ODS nepodařilo. Václav Klaus mladší uvedl, že k ODS se vyjadřovat nebude, protože s mnoha jejími členy bude ještě spolupracovat. Ale to nebrání dalším, aby přesně toto udělali. „Dostal jsi totálně na prdel,“ vzkazuje předsedovi Fialovi bývalá poslankyně ODS. A není sama.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Věc Klause ml. v ČT: Ne! sekl ODSáka poslanec ANO. Nechme promluvit Jiřího Drahoše, vyzvala moderátorka. A ten...
Zpráva, že se ODS nepodařilo získat předsednictví výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu, oběhla včera snad všechna česká média. Výjimkou nebyla ani Česká televize, která si do Událostí, komentářů pozvala nezvoleného kandidáta Martina Baxu z ODS, Karla Raise z ANO, který Baxu na výboru kritizoval za kumulaci funkcí, a Jiřího Drahoše, předsedu výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice v Senátu. Chyběl ovšem současný předseda poslaneckého výboru Václav Klaus mladší. „Já jsem neusiloval o nějakou pozici jen tak, já jsem chtěl pomoci českému školství,“ dušoval se neúspěšný kandidát. Karel Rais odmítal, že by šlo o nějakou koalici proti ODS. A Jiří Drahoš toho příliš neřekl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Voliči Čaputové, vy že jste inteligentní? směje se Tereza Spencerová. Říká své k věci ,,Prima a CNN"
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Zuzaně Čaputové není co závidět: Má nejslabší mandát ze všech slovenských prezidentů a provázejí ji očekávání, jako kdyby byla Johanka z Arku, komentuje slovenské prezidentské volby analytička Tereza Spencerová. Ta se v rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz vyjadřuje i k volbám v Turecku a na Ukrajině a promlouvá i k záležitosti chystané spolupráce mezi televizí Prima, jejíž spolupracovnicí Spencerová je, a americkou CNN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
V USA to bylo tak: Babiše vyškolila CIA a šéfovi BIS dala medaili
Šéf Bezpečnostní informační služby (BIS) Michal Koudelka počátkem března v sídle americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) převzal ocenění za zahraniční spolupráci. Napsaly to dnes Lidové noviny (LN), kterým to potvrdil Koudelka i premiér Andrej Babiš (ANO). Zároveň se potvrdilo, že Koudelka se při Babišově návštěvě Spojených států spolu s premiérem setkal s ředitelkou CIA Ginou Haspelovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Proti přírodě! Slavný babišovec naštve: Toto řekl o homosexuálech
ROZHOVOR „Jsem pro zrovnoprávnění, ale nemohu souhlasit s tím, aby děti přišly například o svá práva znát své rodiče, abychom jim upírali ženský nebo mužský vzor v rodině,“ říká k tématu sňatků homosexuálů a případných adopcí dětí těmito páry poslanec Aleš Juchelka (ANO). „Dva gayové nemohou mít děti, ale my to proti přírodním zákonům uzákoníme, poněvadž si to přejí,“ diví se Juchelka, podle kterého zavíráme oči před skutečnými problémy. Někteří poslanci prý před započetím mandátu slibovali, že sňatky gayů podpoří, po zjištění podrobnějších informací ale váhají...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Kolik lidí souhlasí s návratem komunismu... Ekonom Pikora zírá
Ve svém komentáři v časopisu Reflex Vladimír Pikora přirovnává nápad pražského primátora Zdeňka Hřiba od Pirátů k chování bolševiků před revolucí. Hřib naznačil, že se v Praze mají pomocí elektroměrů vytipovat soukromé byty, ve kterých nikdo nebydlí. Tyto byty by pak mohly být zdaněny vyšší daní z nemovitosti. Proti se okamžitě ohradil koaliční partner TOP 09 a samotnou věc následně dementovala i Strana pirátů jako nedorozumění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
ODS: Jedno pivo za volantem není problém, chceme změkčit zákon
ODS dnes představila návrh na toleranci 0,5 promile alkoholu v krvi za volantem. Podle občanských demokratů je taková praxe v Evropě běžná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Pirát se rozkřikl na Okamuru: Vy jste, s odpuštěním, nelidský hovado!
V úterní Aréně Jaromíra Soukupa se sešlo 5 hostů z Pirátů, ČSSD, ANO, KSČM a SPD. A z publika padla otázka: „Chcete nebo nechcete uprchlíky? Ano nebo ne?“ Pro ilegální uprchlíky nebyl nikdo. Ale nejtvrději vystupoval nepřekvapivě Tomio Okamura, který tvrdil, že nulová tolerance je cesta vpřed a přijímat by se neměly ani děti. A za to dostal od Mikuláše Peksy tvrdou odpověď.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Starosta Vídně ke slovům, za která se Zeman omluvil: Byl jsem zklamán. Ale od českých prezidentů už jsem slyšel horší věci
Starosta Vídně Michael Häupl byl prý velmi zklamán tím, co slyšel z úst Miloše Zemana při návštěvě Rakouska. Häupla se prý dotklo, když Zeman neříkal pravdu, ale už od českých prezidentů slyšel i horší věci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Kněžínek: Se spolkovou zemí Bavorsko máme také velkou část společné historie
Ministr spravedlnosti Kněžínek jednal se svým bavorským protějškem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
JE Temelín: První blok je v plánované odstávce pro výměnu paliva
Druhý blok je v provozu na plánovaném výkonu. Pomocné systémy elektrárny pracují podle provozní potřeby bloků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Hrabě Buquoy, kdysi vyloučený z ODS: Klausovy postoje jsou ještě větší bláboly než kdysi. Zeman to zase přehnal se slivovicí. Albrightová svrhla dikaturu, takže žádná „řeznice“
ROZHOVOR „Již tehdá jsem tušil, že Václav Klaus st. je vlastně svým charakterem hrobařem ODS,“ vrací se do roku 2008, kdy byl kvůli kritice Klause st. vyloučen z ODS, publicista, spisovatel, historik, politolog a také šlechtic Jan Berwid Buquoy. A ke Klausovi mladšímu říká. „Profituje z popularity svého otce. On sám o sobě žádným přínosem pro ODS není.“ Hrabě Buquoy se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil i k situaci v Německu, kde částečně žije. Řekl také svůj názor na naše členství v NATO a vysvětlil, proč schvaluje bombardování Jugoslávie v roce 1999. Na závěr pochválil Madeleine Albrightovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Dominik Rusinko: Turecko - čas skoncovat s Erdoganomikou?
Víkendové komunální volby v Turecku zasadily těžký direkt prezidentu Erdoganovi. Jeho vládnoucí strana AKP sice na celostátní úrovni získala nejvíce hlasů, navzdory vyostřené kampani však těsně ztratila klíčová města v čele s Ankarou a Istanbulem. Hlavní důvod prohry přitom není třeba dlouze hledat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Štěpánek: Markovi a jeho práskačům
Milý Marku! Píšu Tobě a Tvým cenzorským pacholkům a elfím práskačům u příležitosti svého návratu z 30denního naprosto nesmyslného banu, 30denní blokace za obyčejný sarkasmus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Jihočeská centrála cestovního ruchu: Přeshraniční projekt ukazuje památky jako živé svědky minulosti
Herci říkají, že i malá role je součástí velkého kumštu, historici pak, že i malé památky jsou nedílnou součástí celého dějinného kontextu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Jaroš (TOP 09): Propojení průmyslové zóny s obcemi na jihu začíná být realitou
Radnice udělala první krok k přímému silničnímu propojení průmyslové zóny Lhotka na jihu Pelhřimova s Vokovem a Rynárcem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Drahé brambory: Zemědělci je nechtějí pěstovat, je to náročné. Radši sází řepku
Před rokem a půl měla řada spotřebitelů obavy, že už si nenamažou krajíc chleba máslem nebo nebudou mít dost másla na pečení cukroví. Nakupovali proto kostky másla do zásoby a skladovali je v mrazáku. Dnes nám prý nastává bramborová krize. Především kvůli dlouhotrvajícímu suchu máme v Česku brambor nedostatek a teď je musíme začít dovážet. Otázkou zůstává, zda je to z hlediska potravinové soběstačnosti v pořádku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
FN Brno: Periodický audit DIAS opět potvrdil vysokou kvalitu zdravotnických pracovišť nemocnice
Ve dnech 25. – 27. března proběhl ve FN Brno periodický audit kvality mezinárodní akreditační a certifikační autoritou Det Norske Veritas dle evropského akreditačního standardu pro zdravotnická zařízení DIAS a normy ISO. Audit provedli 4 auditoři (z Holandska, Anglie a Slovenska).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Václavu Moravcovi „přes hubu“? Jaromír Soukup navrhl, jak se vypořádat s ČT
Jaromír Soukup se opět vrátil k svému pořadu Týden podle Jaromíra Soukupa. A opět si vzal na paškál Českou televizi. Jednak za „převzetí kontroly“ v reportáži o únosu lodi migranty. „Mě tak napadá, kdyby nás bylo hodně, že bysme mohli jít do tý televize a radši tam převzít kontrolu,“ navrhoval. A pak začal organizovat boxerské zápasy mezi politiky a moderátory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy zahájilo provoz opatření na brněnské přehradě
Povodí Moravy, s. p. bude i v letošním roce pokračovat v třetí etapě projektu „Realizace opatření na Brněnské údolní nádrži 2018 – 2022“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Hladeček (Svobodní): Anatomie pravicového konzervatismu
Určitě je také znáte. Konzervativní pravičák se zpravidla honosí vyšším vzděláním, přehledem a zdatnými rétorickými schopnostmi. Vyzařuje skálopevnou jistotu a o svých úsudcích prakticky nepochybuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Zeman jako Švejk? Potomek české posluhovačky ukazuje Rakušákům, že je panstvo, píše Pečinka
Pozdvižení na české politické scéně i pozornost v rakouských médiích vyvolal výrok českého prezidenta Miloše Zemana, který při úterním setkání s krajany ve Vídni prohlásil, že radnice rakouské metropole za bývalého starosty Michaela Häupla nedala místní českojazyčné Komenského škole ani šilink. Rakouský list Der Standard následně informoval, že tvrzení je nepravdivé. Česká velvyslankyně ve Vídni, která podle mluvčího Hradu informaci prezidentovi poskytla, označila kauzu za nedorozumění. A komentátor Bohumil Pečinka si vzal na pomoc Švejka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Jihočeští kriminalisté obvinili cizince z obchodování s lidmi
Kriminalisté českobudějovické expozitury Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) v uplynulých dnech obvinili sedmadvacetiletého cizince z trestného činu obchodování s lidmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Nad Sněmovnou se znovu rozsvítilo modré světlo
Poslanecká sněmovna se 2. dubna rozsvícením modrého světla v rámci kampaně Česko svítí modře již tradičně připojila k připomínce Světového dne autismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Stromy jsou jedním z hlavních léků na nemocnou krajinu
Česko potřebuje 10 milionů stromů. Nadace Partnerství s ministrem Brabcem připravují iniciativu, jak dostat stromy do krajiny a měst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Strany dnes mají poslední šanci opravit chyby na kandidátkách
Čtyři desítky stran a hnutí dnes mají poslední šanci opravit chyby na kandidátkách pro volby do Evropského parlamentu. O registraci bezvadných kandidátek rozhodne ministerstvo vnitra do soboty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Staněk: Nikdy nedopustím, aby Kotva dopadla jako kauza Transgas
Ministr kultury Antonín Staněk nezrušil památkovou ochranu Pražany oblíbeného obchodního domu Kotva, protože již od počátku řízení o prohlášení za památku je ze zákona vlastník povinen věc chránit před zničením, nebo poškozením. A na tom se zrušením prvoinstančního rozhodnutí nic nemění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Nový šéf Vojenské policie Murček chce přijmout nové lidi
Nový náčelník Vojenské policie Miroslav Murček se chce zaměřit na dopravně-pořádkovou a ochrannou službu Vojenské policie (VP). Do roku 2030 by se podle něj měly řady Vojenské policie rozšířit o asi 230 příslušníků. Murček to dnes řekl sněmovnímu výboru pro obranu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Jarošová (SPD): Pokus o zničení tradiční rodiny na půdě PS?
V úterý 26. března jsem přednesla v poslanecké sněmovně projev, ve kterém jsem důrazně odmítla snahu o postavení svazku stejnopohlavních párů na úroveň manželství mezi mužem a ženou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: Také vám to přišlo?
Vážení přátelé, kolegové, spolupracovníci, spoluobčané, dámy a pánové, ctění protivníci, dovolte mi se na vás obrátit s několika slovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Středočeský úřad vrátil Černošicím rozhodnutí, kterým trestaly Babiše. Napáchaly v něm prý spoustu chyb
V případu možného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) úředníci Středočeského kraje nerozhodli, zda je, či není v konfliktu. Černošičtí úředníci se navíc dopustili ‚nedostatků v postupu při projednávání‘, uvedl šéf středočeského odboru přestupků Petr Franěk. Celou věc před dvěma týdny vrátil Středočeský kraj černošickému úřadu, který své rozhodnutí, proti kterému se Babiš odvolal, nezveřejnil. Podle deníku Právo mu ale udělil pokutu 200 tisíc korun za přestupek, informoval server iROZHLAS.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Šolle (KDU-ČSL): Podporujeme snahu pražské koalice řešit problém neobydlených bytů
Vedení pražských lidovců většinově podporuje snahu pražské koalice řešit problém neobydlených bytů a prázdných domů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
DIAMO: Mezinárodní kurz pořádaný WNU SUP hostil odborníky z univerzit
První letošní kurz „Produkce radioaktivních minerálů, odpadový management a sanace životního prostředí po těžbě uranu” pro zahraniční odborníky nominované Mezinárodní agenturou pro atomovou energii uspořádali zaměstnanci Mezinárodního školicího střediska WNU SUP ve dnech 4.–29. března 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
„Babišův graf“ se prodává na internetu za více než dvacet tisíc
Novinář Luboš Xaver Veselý draží na internetovém tržišti Aukro graf, který mu věnoval Andrej Babiš. Původně plánovaný vtípek má nečekané vyústění, zalaminovaný graf státního rozpočtu se v internetové dražbě dostal už nad dvacet tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Tulpa (SLK): Na Den učitelů si pedagogové odnesli ocenění za svoji práci
Ve středu 27. března proběhlo v multimediálním sále krajského úřadu slavnostní ocenění pedagogických pracovníků. Učitelky a učitelé se sešli již posedmnácté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Klaus musí za židovské výbory pykat. Poslanci vymýšlejí, jak ho jinak sesadit z čela výboru
Václav Klaus mladší zůstává předsedou školského výboru, ve středu jej členové výboru neodvolali a sám odstoupit nehodlá. Některým to nedá spát a usilovně hledají možnosti, jak Klause juniora jeho funkce zbavit. Například poslanec ČSSD Petr Dolínek pravděpodobně bude chtít problém vyřešit na plénu Sněmovny. „Není možné, aby člověk, který srovnává Sněmovnu se židovskými výbory, vedl výbor,“ řekl rozhořčeně pro Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Primátor Žbánek: Rychlost na průtahu městem by mohly zbrzdit radary
Pořízení automatických radarů kontrolujících rychlost vozidel ve Velkomoravské ulici zvažuje vedení radnice a městské policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Klause si zvolili ANO, SPD a komunisté, rozčílil se Fiala. Jenže Tvarůžková začala počítat a nevycházelo to...
Čtvrtečním hostem v pořadu Interview na ČT24 byl předseda ODS Petr Fiala. S moderátorkou Zuzanou Tvarůžkovou probrali Václava Klause mladšího, který stále šéfuje školskému výboru, i když byl vyloučen z ODS, jejíž vedení si na jeho místě přeje jiného zástupce. A hovořili například také o odchodu ministryně průmyslu a obchodu Novákové, po kterém volá stále více zákonodárců. Zahraniční výbor nyní chce, aby se citlivá jednání se zahraničními delegacemi konzultovala s Ministerstvem zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Krajské silnice čekají letos investice za půl druhé miliardy
Královéhradecký kraj hodlá během roku investovat do silnic druhé a třetí třídy znovu rekordní sumu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Neziskovka je dnes velmi výnosný byznys. A největší nesrovnalosti mají ty politické, zjistil poslanec Rozvoral. Za veřejné peníze dělají ideologii a ohrožují demokracii
ROZHOVOR Výhra Zuzany Čaputové na Slovensku je některým českým politikům trnem v oku. „Zuzana Čaputová je politik, který otevřeně podporuje likvidaci tradiční rodiny, likvidaci tradičních hodnot a likvidaci suverénních států,“ říká poslanec za hnutí SPD Radek Rozvoral. Mluví také o přísnější kontrole neziskových organizací, které jsou prý v některých případech jen výnosným byznysem. „Největší pochybení byla zjištěna u politických neziskovek a vzdělávacích institucí, kde drtivá většina dotací byla rozdělována na platy zaměstnanců,“ říká Rozvoral a odvolává se na výsledky šetření NKÚ z let 2015 a 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Proč rozhoduje většina menšiny
Lidé si často neuvědomují, že o nich ve volbách často rozhoduje menšina, chcete-li většina menšiny. Přitom řada voleb je velmi důležitá a to nejen z pohledu dopadů na běžný život každého občana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Místo brambor do škubánků banány?
Zkoušel jsem to, ale nechutná to ! Proč ten experiment ? Na trhu schází brambory. Cena brambor letí vzhůru, jsou už dražší než banány, pomeranče…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
DPP: Informace o změnách v MHD – výluka tramvají Strossmayerovo náměstí – Letenské náměstí – Hradčanská
Kromě probíhající rekonstrukce tramvajové trati v dolní části Vinohradské ulice bude od 11. dubna 2019 do 17. května 2019 v několika etapách probíhat série výměn kolejových konstrukcí a opotřebených kolejnic v obloucích na Strossmayerově náměstí, v ulici Dukelských hrdinů, na Nábřeží kapitána Jaroše a na Náměstí Republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Těch českých Čaputových je povícero
Čtvrteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Čaputová v rozhlase vzpomínala na Václava Havla. Lidé prý chtějí změnu, ale jsou spokojeni v EU
Do čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu zavítala budoucí slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Dodrží tradici a jako prezidentka pojede co nejdříve do Česka. Prozradila, o co se jako prezidentka pokusí a kterého českého politika si váží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Hrabě Buquoy, kdysi vyloučený z ODS: Klausovy postoje jsou ještě větší bláboly než kdysi. Zeman to zase přehnal se slivovicí. Albrightová svrhla diktaturu, takže žádná „řeznice“
ROZHOVOR „Již tehdá jsem tušil, že Václav Klaus st. je vlastně svým charakterem hrobařem ODS,“ vrací se do roku 2008, kdy byl kvůli kritice Klause st. vyloučen z ODS, publicista, spisovatel, historik, politolog a také šlechtic Jan Berwid Buquoy. A ke Klausovi mladšímu říká. „Profituje z popularity svého otce. On sám o sobě žádným přínosem pro ODS není.“ Hrabě Buquoy se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil i k situaci v Německu, kde částečně žije. Řekl také svůj názor na naše členství v NATO a vysvětlil, proč schvaluje bombardování Jugoslávie v roce 1999. Na závěr pochválil Madeleine Albrightovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Pokud Klause nechce odvolat výbor, mohla by to udělat sněmovna, navrhuje Dolínek
V Poslanecké sněmovně vzniká záložní plán, jak zbavit Václava Klause mladšího funkce předsedy školského výboru.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 4.4.2019 v 17:36, zobrazit podobné
Nejlépe se mají zaměstnanci ANO. Přijdou si v průměru na 70 tisíc
Z výročních zpráv sněmovních stran za rok 2018 je patrné, že zatímco většina stran musela propouštět a platy zbylých zaměstnanců spíše stagnovaly, hnutí ANO naopak platy navyšovalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Kdybyste, paní redaktorko, byla lépe informována... Prezident na závěr návštěvy Rakouska poučil rozhlasačku
Prezident Miloš Zeman závěrečnou tiskovou konferencí oficiálně uzavřel svou třídenní návštěvu Rakouska. Prozradil, jaká rakouská jídla má rád, a novinářce Českého rozhlasu Pavlíně Nečáskové vyčinil, „že je málo informovaná“, a vysmál se některým „nepříliš inteligentním českým politikům“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Podporujeme brexit bez dohody
Lídři a ekonomové Evropské unie dobře vědí, že tvrdý brexit nebude pro Velkou Británii bolestný, spíše naopak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
NP Šumava: Správa parku vypsala výběrové řízení na práce v lesích na další dva roky
Správa Národního parku Šumava zveřejnila nadlimitní veřejnou zakázku na služby s názvem „Rámcová dohoda pro lesnické činnosti na období roku 2019 - 2021 území NP a CHKO Šumava“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Otevřený dopis pro p. Baxu - imaginárního primátora města Plzně
Otevřený dopis Spolku na ochranu práv občanů Plzeň Martinu Baxovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Nová „kuchařka“ od Národního centra energetických úspor poradí s úsporami energií
Česko je pozadu s energetickými úsporami. Pro vedení měst a obcí těžko uchopitelná agenda. Pomůže nová „kuchařka“ od Národního centra energetických úspor. Rady ocení i veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Tajné služby zřejmě dostanou více pravomocí. Například ve vztahu k bankám
Prohloubení pravomocí tajných služeb Sněmovna zřejmě schválí. Příslušnou vládní novelu dnes podpořil bezpečnostní výbor. Stejně jako už dříve ústavně-právní výbor doporučil některé úpravy, například sjednocení úprav krycích dokladů, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Stržínek (ANO): Jsem hrdý na to, že dokážeme hostit Valašskou rally
Valašská rally na vrcholu. Bez spolupráce s městem by to nešlo, přiznává Tomaštík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Jediný československý kosmonaut Remek navštíví kraj
Vladimír Remek navštíví Moravskoslezský kraj, aby přijal čestné členství Klubu létání Zábřeh. Součástí třídenní návštěvy budou také besedy s občany a večeře s hejtmanem Moravskoslezského kraje Ivo Vondrákem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Po pěti měsících je cena benzínu vyšší než cena nafty
Zatímco 31. října 2018 byla průměrná cena benzínu a nafty vyrovnaná na úrovni 33,75 koruny za litr, od listopadu loňského roku jsme byli svědky výjimečného jevu, kdy cena nafty vzrostla nad úroveň ceny benzínu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ringo Čech: Fero Feniči, ty se budeš pomočovat! Sommerová? Tak může mluvit jen ježibaba. Ať mladí volí až od 21
ROZHOVOR „Počůrávající se stařík? To bude za chvíli Fero Fenič,“ reaguje na režisérovy řeči na adresu Čechů hudebník, publicista a malíř František Ringo Čech. A vzkazuje: „Ať si Fenič sbalí kufry a vrátí se na Slovensko.“ V rozhovoru pro Parlamentnílisty.cz promluvil F. R. Čech také k vyjádřením dalších umělců a padlo i slovo „ježibaba“. Zmínil se i o svém zklamání z politiky, o předrevolučním „modrání“ komunistů a vrátil se i k bombardování bývalé Jugoslávie, kterou označil za kaňku na práci Albrightové. Prozradil také, co vyčítá Václavu Havlovi. Nakonec nevynechal ani senátora Lásku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Josif Zuzanovič Čapin... Drsný vtip o Čaputové
Poslanec Smeru-SD Luboš Blaha se k slovenské prezidentce Zuzaně Čaputové nevyjádřil příiš lichotivě. Důvodem byla obálka magazínu Týždeň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Dvouletý (Soukromníci): Ekonomická fikce Jiřího Čunka, aneb jak balamutit veřejnost
Investiční záměr nové nemocnice v Malenovicích počítá s tím, že Zlínský kraj bude splácet úvěr ve výši třech miliard Kč v plné výši z nájmů nových budov pro Krajskou nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně (KNTB), a to od roku 2025 až do roku 2040.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Zlínský kraj: Na internátu luhačovické školy opraví kraj kotelnu
Kompletní opravu kotelny v objektu Domova mládeže, který spadá pod Střední odbornou školu Luhačovice, schválili krajští radní. Vyžádá si 2 miliony korun a realizována by měla být během letošních letních prázdnin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Stanislav Kužel: Co pro Čechy lithium, to pro USA Helium-3. Ale na Měsíci
Lunární Helium-3 lze využít pro termojadernou fúzi a zásobovat tak Zemi po celá staletí elektrickou energií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Starosta Vařeka: Nově zřízená četa Technických služeb města Příbram začala fungovat
Město Příbram zřídilo pracovní skupinu v počtu čtyř pracovníků, kteří budou mít v letošním roce na starosti jediný úkol, a to každý den a bez ustání budovat nová a nová parkovací místa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Míth (ODS): Šetřit ano, ale ne pokrokářskou cestou EU
Je určitě správné šetřit energií, pitnou vodou i jinými zdroji. Ale šetření je jen prostředek, ne cíl. A cílem šetření není ušetřit pár wattů nebo mililitrů za enormní investici, ale ušetřit peníze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Z těch čísel omdlíte a proberete se v sobotu: Víme, kolik peněz utratil Martin Kupka, když ODS působila na Středočeském kraji. Je to neskutečné
Hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová se stala v poslední době terčem kritiky médií, což podle mnohých podněcují především TOP 09, ODS a STAN. Jenomže ParlamentníListy.cz získaly přesné sumy, které ukazují, jak vypadalo hospodaření kraje v době, kdy jeden z hlavních kritiků hejtmanky, zástupce ODS Martin Kupka, působil ve funkci na tiskovém odboru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Zeman uzavře návštěvu Rakouska jednáním o příhraniční spolupráci
Prezident Miloš Zeman dnes ukončí třídenní oficiální návštěvu Rakouska. Setká se mimo jiné s rakouským ministrem dopravy Norbertem Hoferem a s hejtmany českých a rakouských příhraničních regionů. Jedním z hlavních zájmů obou zemí ve vzájemných vztazích je zlepšení dopravního propojení a posilování dopravní infrastruktury v příhraničí. Zemana proto doprovází i ministr dopravy Dan Ťok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Volili jste Zemana? Kazíte život svým dětem, píše Laudát
Pozdvižení na české politické scéně i pozornost v rakouských médiích vyvolal výrok českého prezidenta Miloše Zemana, který při úterním setkání s krajany ve Vídni prohlásil, že radnice rakouské metropole za bývalého starosty Michaela Häupla nedala místní českojazyčné Komenského škole ani šilink. Rakouský list Der Standard následně informoval, že tvrzení je nepravdivé. Česká velvyslankyně ve Vídni, která podle mluvčího Hradu informaci prezidentovi poskytla, označila kauzu za nedorozumění. Ministr zahraničí Tomáš Petříček se přesto k Zemanovu výroku postavil kriticky, stejně jako část opozice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zeman uzavře návštěvu Rakouska jednáním o přeshraniční spolupráci
Prezident Miloš Zeman dnes ukončí třídenní oficiální návštěvu Rakouska. Setká se mimo jiné s rakouským ministrem dopravy Norbertem Hoferem a s hejtmany českých a rakouských příhraničních regionů. Jedním z hlavních zájmů obou zemí ve vzájemných vztazích je zlepšení dopravního propojení a posilování dopravní infrastruktury v příhraničí. Zemana proto doprovází i ministr dopravy Dan Ťok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Hejtman Čunek: Studie proveditelnosti k Investičnímu záměru na novou nemocnici je hotová
Hejtman Jiří Čunek převzal v polovině března Studii proveditelnosti k Investičnímu záměru týkající se výstavby Nové krajské Baťovy nemocnice od doktora Martina Šamaje, šéfa týmu přípravného výboru pro výstavbu Nové krajské Baťovy nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: ČR je na krizi připravena lépe, než drtivá většina evropských zemí
Stav veřejných financí ČR se loni dařilo dále konsolidovat. Spíše však díky obecné ekonomické prosperitě než z důvodu úsporných opatření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Odbory: Stávka železničních zaměstnanců nehrozí, vrací se standardní jednání
Stávka železničních zaměstnanců už nehrozí. ČTK to řekl předseda Odborového sdružení železničářů (OSŽ) Martin Malý. Reagoval tak na dnešní rozhodnutí sněmovního hospodářského výboru, který nepodpořil pozměňovací návrh Martina Kolovratníka (ANO) k vládní drážní novele, podle kterého by České dráhy nemusely zdarma uznávat jízdní výhody zaměstnancům jiných firem. Stávkový výbor, který v pondělí odbory ustavily, podle Malého ztratil svůj smysl a odbory se vrátí ke standardním jednáním s Ministerstvem dopravy o režijních jízdenkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Primátor Kroupa: Promýšlíme, jak naložit s úpravami Tyršových sadů pro zvýšení bezpečnosti
Ve zcela zaplněném malém sále Eurocentra se v úterý 2. dubna odehrálo první letošní setkání jabloneckého primátora a vedení města s občany. Nejvíce přítomné zajímala chystaná stavba dopravního terminálu, prodloužení tramvajové trati a dešťová kanalizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ministr Kněžínek zkritizoval Dukův návrh povinného oznamování zneužívání
Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (za ANO) zkritizoval návrh povinného oznamování sexuálního zneužívání, který prosazuje arcibiskup Dominik Duka. Uvedl to dnes server Seznam Zprávy. Ministerstvo se k návrhu staví skepticky, potvrdil ČTK mluvčí úřadu Vladimír Řepka. Neznamená to však podle něj, že se vláda novelou nebude zabývat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Výzva 2
Vážení páni poslanci a senátoři. Naše Ústava a Listina základních práv a svobod je napsaná čitelně a srozumitelně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Nefandíme estébákům, křičela AUVA před Sněmovnou a sbírala podpisy. Pokud požadavky nebudou splněny, přijde zase za měsíc
Aktivistická skupina AUVA na dnešek na Malostranském náměstí zorganizovala protivládní protest s heslem „Nefandíme komunistům, estébákům ani oligarchům”.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
ČEZ nabízí elektrické vozy v balíčku s dobíječkou, kontrolou elektroinstalace a zelenou elektřinou
Elektromobilitu jako komplexní službu začal pro domácnosti a živnostníky poskytovat ČEZ Prodej.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Greenpeace: Na změny klimatu upozorní trailer na katastrofický film v českých kinech
Organizace Greenpeace zahajuje od pondělí 8. dubna rozsáhlou kampaň, která bude informovat veřejnost o změnách klimatu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
ČVUT: „Vědecký hračička“ Jiří Zemánek získal Fulbrightovo stipendium. Na univerzitě MIT bude zkoumat futuristické materiály
Výzkumník, pedagog a popularizátor hravé vědy Jiří Zemánek působící na katedře řídicí techniky FEL ČVUT získal prestižní Fulbright-Masarykovo stipendium.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Nováková potrestala za skandál s Tchaj-wanem náměstka. Poslala mu vytýkací dopis
Náměstek ministryně průmyslu a obchodu Vladimír Bärtl dostal kvůli incidentu se zástupci Tchaj-wanu vytýkací dopis. Neočekává ale, že by musel své místo opustit, řekl novinářům po jednání zahraničního výboru Sněmovny, který se událostí zabýval. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Luxusní státní BMW jsem odmítl, jezdím ve škodovce
Komentář na facebookovém profilu k nákupu luxusních BMW pro Sněmovu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Idealizovaný svět Václava Klause
Na rozdíl od Václava Klause patřím k příznivcům evropské integrace, byť často nedokonalé, přesto lepší než svět, který znám z vyprávění před jejím počátkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Primátor Kroupa: Jabloneckou městskou policii povede Roman Šípek
Nový ředidel Městské policie Jablonec nad Nisou (MP) Roman Šípek hodlá provést personální a materiální audit, zlepšit komunikaci s občany a dbát na kvalitní práci městských strážníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Vrecionová (ODS): K menšímu využívání chemických látek v zemědělství může pomoci věda
Místopředsedkyně zemědělského výboru Veronika Vrecionová společně s ředitelem institutu CEITEC Jiřím Nantlem uspořádala v Poslanecké sněmovně seminář na téma „Rizika a potenciál genového editování v zemědělství“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Černohorský (Piráti): Polsko připravuje program na zlepšení ovzduší, Česko by se do něj mělo zapojit kvůli smogu v příhraničí
Polsko právě připravuje Národní program omezování znečišťování ovzduší (NAPCP), v tuto chvíli bez zapojení ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Ve Fun aréně je po zimním období zase živo
Po zimním období ožily v areálu mosteckého autodromu nejen velký a malý závodní okruh, plochy polygonu pro výcvik bezpečné jízdy či offroadová dráha. S příchodem jara opanovali návštěvníci znovu i Fun arénu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Hofer přislíbil, že Zemanův kanál přezkoumá, prozradil Ovčáček
Český prezident Miloš Zeman se dnes sešel s rakouským ministrem dopravy Norbertem Hoferem. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček ČTK po jednání na závěr třídenní prezidentovy návštěvy Rakouska sdělil, že hlavním tématem „přátelského jednání“ byl projekt kanálu Dunaj-Odra-Labe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Nečekané: Zeman se v Rakousku omluvil
Českojazyčná Komenského škola ve Vídni za posledních deset let získala od radnice rakouské metropole v přepočtu zhruba 40 milionů korun. Dnes to na dotaz agentury APA uvedla vídeňská radnice. Podle informací Deníku N naopak škole finančně trvale nepomáhá Česká republika, neboť z Prahy přišly peníze na provoz naposledy v roce 1992. Zprávu převzala ČTK. Zeman se za svůj výrok omluvil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
„Babiš ho má na telefonu, ředitel trpí stihomamem. Se divíte, když vydělává, co vydělává?!“ PL získaly nepěkné detaily o výběrovém řízení ministryně Schillerové
O tom, že je premiér Babiš šéf, nikdo nepochybuje. Ale jeho vazby nejsou pouze mezi ministry nebo členy obou komor Parlamentu. Své věrné nachází předseda ANO zejména ve firmách ČEPRO, ČEPS a MERO, které jsou už dlouhá léta důležité pro byznys Agrofertu. A právě na jednu z těchto firem, konkrétně se jedná o málo známé MERO, se zaměřila naše pozornost poté, co tam došlo k velmi podivnému rozhodnutí o obsazení pozice člena představenstva. Tím tedy začneme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Výborná práce, vyzdvihl Hamáček policii v souvislosti s kriminalistickou databází RELIEF
V pondělí navštívil policejní prezident Jan Švejdar ve francouzském Lyonu centrálu INTERPOLu, kde se setkal s jejím generálním tajemníkem Jürgenem Stockem. Důležitým bodem setkání bylo podepsání darovací smlouvy o převodu kriminalistické databáze RELIEF, kterou pro celý svět vyvinula česká policie. Na svém facebookovém profilu to ocenil i předseda sociální demokracie a ministr vnitra Jan Hamáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Vanžurová (Jihočeši 2012): První parkourové hřiště už bude oficiálně otevřeno
Nová atraktivita zacílená především na mládež se nabízí jako součást Otavské cyklostezky na Jiráskově nábřeží v Písku. Za objektem střediska Diakonie vyrostlo parkourové hřiště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Gazdík: Kreml chce „řízenou demokracii“. Musíme bojovat za svobodu. Čaputovou vítám
ROZHOVOR „Být čitelnější pro voliče, nabídnout jim srozumitelněji myšlenky a řešení, které zlepší jejich život,“ vysvětlil krátce před svým odchodem z čela Starostů a nezávislých dosavadní předseda a zakladatel strany Petr Gazdík. Zdůraznil, jak nutné je voliče přesvědčit, že zkušenosti starostů pomohou udělat správu České republiky lepší. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz rovněž řekl, že vlády čas od času zkoušejí omezení a kontroly na sebemenších maličkostech. Demokracie a svoboda podle něj však nejsou nic stálého. Buď je budeme chtít a budeme za ně bojovat, nebo nebudou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist