Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2021
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.948x, což odpovídá cca 101.644-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

A paní Němcová, pečete na Vánoce rohlíčky? Naštvaný Xaver Veselý ukázal všem, co je zač televizní radní Šarapatka. Velmi ostré VIDEO
Moderátor Luboš Xaver Veselý sdílel další díl svého pořadu Xaver Live. „Tento díl netočím rád. Ale než by se člověk nechal vláčet spoustou nepravd, může aspoň na svém kanále sdílet pravdu,“ zahájil video, jež se věnovalo Zdeňku Šarapatkovi, členu Rady České televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Chobotnice ze severu. Policie chce obvinit bývalou hejtmanku i „slavného“ senátora Nováka
Bývalá hejtmanka Ústeckého kraje za ČSSD Jana Vaňhová, její tehdejší stranický kolega Arno Fišera nebo bývalý poslanec a zastupitel Karlových Varů Jaroslav Borka (KSČM) se možná brzy ocitnou před soudem. Hlavními obviněnými jsou bývalý senátor za ODS Alexandr Novák a podnikatel Daniel Ježek. Policie po více než dvou letech rozpletla korupční chobotnici, která rozdělovala peníze z EU na předem určené projekty. Škoda je 14 miliard korun a obviněných osob je celkem 27.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zakladatel Blesku: ParlamentníListy.cz mají řádově vyšší vliv než Blesk v 90. letech
Michal Voráček, často považovaný za zakladatele československého mediálního trhu, v rozhovoru pro dubnový časopis Top Class označil současný stav ParlamentníchListů.cz jako velmi zásadní. O webu, který zaznamenává měsíčně až 8 milionů návštěv, hovořil zejména v souvislosti s bulvárním Bleskem, který založil a řadu let i vedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jaromír Soukup před kamerou umíral. Dredy a trochu vychlastanej hlas Ivana Bartoše
Generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup v pořadu Týden podle Jaromíra Soukupa zase jednou u kanónu stál a pořád ládoval. Obrazně řečeno. „Ty politici nejsou úplně chytrý,“ pravil. A přišel s opravdu drsným humorem. Nepáral se s poslancem Milanem Brázdilem z hnutí ANO, s Ministerstvem obrany ani s Piráty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Tommy jako zrcadlo
730 nebezpečných slov o tom, co ukázala cenzurní kauza o českém politickém systému. Varování: Následující text obsahuje narativy, které dohání pražskou a brněnskou kavárnu k zuřivosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
VIDEO Britský moderátor neustále skákal do řeči obhájci brexitu. Přesně takto se s nimi má jednat, vzkazuje Jan Čulík
Server Britské listy Jana Čulíka se rozhodl poučit redaktory veřejnoprávní České televize a Českého rozhlasu. Naznačil jim, jak by měli dělat svoji práci. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Zaměstnanci ČT už dávno ztratili kredit. Co pochválí, to je lidem podezřelé, všimla si bývalá novinářka. Proto prohrál Drahoš
ROZHOVOR Pomyslná bruselská truhla už pro samé hřebíky není vidět. Je nová slovenská prezidentka Čaputová klonem francouzského prezidenta Macrona? Vždyť k moci se dostali téměř totožně. A je funkcemi ověnčený poslanec a plzeňský primátor Martin Baxa důstojným zástupcem Václava Klause mladšího třeba právě ve školském výboru Poslanecké sněmovny? Bývalá novinářka Lucie Groene v exkluzivním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz glosuje aktuální události na naší i sousední politické scéně…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Důchodci utrácejí navýšené penze, tržby obchodníků rostou
Maloobchodní tržby v únoru meziročně vzrostly o 5,1 procenta. Výrazný nárůst tržeb byl zaznamenán u nepotravinářského zboží, kde došlo k meziročnímu zvýšení o 7,7 procenta. Rostoucí tržby byly zaznamenány i u potravin, pohonných hmot a prodeje motorových vozidel. Naopak za opravy motorových vozidel tržby klesly o 1,3 procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Baxa nemá důvod se cítit dotčený. Členka školského výboru Hyťhová odkrývá, co se dělo kolem nepovedeného sesazování Klause
ROZHOVOR „Václav Klaus mladší řídí školský výbor velmi dobře. Dokud něco funguje, není třeba to měnit,“ říká místopředsedkyně sněmovního školského výboru Tereza Hyťhová (SPD). Spolupráci s předsedou si pochvaluje. Naopak současná vláda podle ní neplní sliby, které dala nejen pedagogům. Učitelé, důchodci i matky čekají na peníze od vlády, ale prý se stále nic neděje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Národní technické muzeum: Výstava k 100. narozeninám Miroslava Zikmunda
Co má společného známá cestovatelské dvojice Hanzelka Zikmund a Národní technické muzeum? Legendární Tatru 87, se kterou Hanzelka se Zikmundem procestovali na své první cestě Afriku a Jižní Ameriku, a start na druhou expedici po Asii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Mladý Klaus je silnější než Fiala. A v posledních dnech si z něj vyloženě tropí žerty, píše komentátor
Poslanec Václav Klaus svým bývalým kolegům z ODS ukázal, že má větší sílu než oni. Otázka je, co bude dál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
SVS: Včelaři se zvýšeným výskytem původce varroázy musí do půlky dubna ošetřit svá včelstva
Z letošních výsledků pravidelného monitoringu onemocnění včel varroázy vyplývá, že počet včelstev zcela bez roztočů, kteří nákazu způsobují, v ČR vzrostl z loňských 27 na 32 procent. Naopak podíl vzorků s více než třemi roztoči na včelstvo klesl ze 17 procent v roce 2018 na letošních 14 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Volební něděle očima Petra Žantovského: Zaskočený Karas blábolil nesmysly. A Tabery v euforii z Čaputové nechtěně vyložil karty
TÝDEN V MÉDIÍCH Zvolení Zuzany Čaputové slovenskou prezidentkou přivítala většina mainstreamových médií. Petru Žantovskému je jasné, že pro Erika Taberyho a jeho pražskou názorovou skupinu se stala ikonou proto, že je symbolem tzv. liberální demokracie, tedy hry na demokracii. Přitom si klade zásadní otázku, jak je možné, že volby na Slovensku neovlivnil Putin. Či snad ano a Čaputová je jeho favoritka? Čeká proto, že nám to parta z Evropských hodnot kolem gay pornoherce Jakuba Jandy brzy vysvětlí. Také ho zaujalo, že si česká média nedokážou poradit s výsledkem ukrajinské prezidentské volby, což ilustroval zahraniční zpravodaj ČT Miroslav Karas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Štětina (TOP 09): Schválil jsem svým hlasováním zákaz některých jednorázových plastů
Komentář na facebookovém profilu k hlasování o omezení plastu v EU
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Vojákům z Tábora, Žatce, Vyškova, Klatov a Jindřichova Hradce budou sloužit nová vyprošťovací vozidla
Další dvě vyprošťovací vozidla na podvozku Tatra T-815-7 V 8x8 byla v Centru zabezpečení materiálem technických služeb Štěpánov předána budoucím uživatelům za účasti ředitele Agentury logistiky brigádního generála Jaroslava Trakala a zástupce technicko-obchodního ředitele VTÚ s.p. Praha Jiřího Kašpárka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Maláčová má nápad, jak vyřešit nedostatek posudkových lékařů. Mají více pracovat z domova
Ministerstvo práce a sociálních věcí pánuje reformu Lékařské posudkové služby. Získat lékařský posudek by mělo být rychlejší a ministryně Jana Maláčová (ČSSD) chce posudkovým lékařům ulehčit tím, že v budoucnu by mohli omezit kontroly u lidí, jejichž zdravotní stav se dlouhodobě nemění, informovala Česká televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Celní správa: Karlovarští celníci pokračují v kontrolách hazardu
?Karlovarští celníci zajistili v regionu od ledna letošního roku dalších 22 nelegálních automatů v hodnotě více než 2 miliony korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Inkluze? Žádné „začleňování“, jen sesypali děti na jednu hromadu. Objevují se věci, které jsme si dříve neuměli ani představit, varuje znalec
ROZHOVOR Na současné podobě inkluze na českých školách je špatně prakticky všechno, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz předseda Asociace speciálních pedagogů Martin Odehnal. „Inkluze znamená začlenění dětí. Společné vzdělávání po česku je ale jejich pouhé sesypání na pomyslnou jednu hromadu,“ říká zkušený speciální pedagog s tím, že si nad tím, jak inkluze funguje v praxi, začínají čím dál tím více zoufat základní školy. „Začíná se ukazovat, že se v rámci společného vzdělávání objevuje podstatně více nejrůznějších poruch chování, poměrně těžkých psychiatrických diagnóz a podobně, které si běžní kantoři dříve ani neuměli představit,“ říká Odehnal. „Je jen otázkou času, kdy dojde k nějaké závažné příhodě, v nejhorším případě s fatálními následky,“ varuje pesimisticky. A kdo to v takovém případě podle Odehnala první schytá? Nikdo jiný než učitel, který za děti ve třídě zodpovídá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Dočekal (Svobodní): Dotace jsou blbost
Dotace jsou fajn - strýček v Bruselu nám pošle peníze a my si za ně postavíme rozhlednu, dálnici, čističku, uděláme novou sjezdovku nebo psí fitko! Cpou to do nás horem dolem, tak to musí být pravda! Děkujeme ti, Ó Veliká EU!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček: Přispíváme na podporu zdravotní péče na Ukrajině
Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček se zúčastnil zasedání ministrů zahraničních věcí členských států NATO ve Washingtonu DC s připomínkou 70. výročí podpisu zakládací smlouvy. Hlavními tématy jednání byly Rusko, smlouva INF, boj proti terorismu, kybernetická bezpečnost a působení v Afghánistánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Martan (SPOZ): Petice byla projednána výborem pro životní prostředí
Výbor životního prostředí Poslanecké sněmovny projednal 3. dubna 2019 petici "Za zákon pro zelené lesy Šumavy", kterou podepsalo 11 714 občanů požadujících pouze 23 % bezzásahových zón.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Čína nám nesmí diktovat, nejsme její poskoci
Mimořádně hloupě a zbaběle se zachovala ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková, která ze setkání zahraničních investorů nechala vykázat zástupce Tchaj-Wanu na žádost čínského velvyslance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Policie: Společné cvičení státních zástupců a policistů
Dne 5. dubna 2019 se v Praze, v budově Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB), uskutečnilo table-top cvičení speciálně připravené pro orgány činné v trestním řízení, konkrétně pro příslušníky Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) a pro představitele z řad státních zástupů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Martin Fendrych: Vyvlastňování bytů je logický krok. Škoda, že jsme se do toho nepustili tak jako v Berlíně
Komentátor Martin Fendrych na serveru Aktuálně.cz poukázal na problematiku bydlení v Praze a upozornil na akci „Vyvlastnit Deutsche Wohnen“, probíhající v německé metropoli, jejímž cílem je uspořádání referenda o vyvlastnění bytů této společnosti obchodující s nemovitostmi. „Byt, bydlení, není běžná komodita, byt je nezbytnost, pokud se nerozhodnete být bezdomovcem,“ píše Fendrych ve svém komentáři a dodává: „U nás vyvolal pohoršení už jen nápad, že by se zjišťovalo, kdo drží byty prázdné, spekulativně čeká na ještě vyšší, ještě vyhnanější, ještě lepší ceny (viz akce ‚elektroměry‘, jež málem rozložila pražskou koalici). Přijít někdo s nápadem vyvlastnění, to by byl teprve řev.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Státní fond životního prostředí: Krásné jarní počasí láká do přírody. Pomozme ji uklidit
Na tiskové konferenci na půdě Ministerstva životního prostředí informovali organizátoři akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko“ z Českého svazu ochránců přírody a spolku Ukliďme Česko o letošním rekordním zájmu veřejnosti o dobrovolnické úklidy. Evidují přes 3100 nahlášených akcí, což je téměř tolik, jako vloni za celý rok. Akci dlouhodobě podporuje i Státní fond životního prostředí ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Bez šance
Již dlouho si kladu otázku, proč hodnoty, které se mi zdály logické a závazné v mém mládí, přestávají platit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Všichni představitelé státu musí jednat s péčí řádného hospodáře!
Komentář na facebookovém profilu k výroční zprávě NKÚ
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Piráti: Daubner skončil v doplňovacích volbách v Praze 9 třetí
Pirátský kandidát v doplňovacích volbách do Senátu v Praze 9 Petr Daubner, který kandidoval i s podporou hnutí SENÁTOR 21, Strany zelených a ČSSD, skončil třetí. Získal necelých 14 procent hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Lidi volí lidi...
V uplynulém týdnu jsem zaznamenal několik intelektuálských a politologických nářků nad výsledky voleb na Slovensku a na Ukrajině. Měly společného jmenovatele a tím byla skutečnost, že se ve volbách prosazují „nepolitici“, že je to antisystémové, populistické atd. atd. Všichni známe ty krokodýlí slzy intelektuálů, plačících nad zkaženým světem, který neodpovídá jejich vlastním, jedině správným a jimi vyumělkovaným obrazům a představám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Krajským předsedou TOP 09 v Ústeckém kraji zůstal Kučera
Funkci krajského předsedy TOP 09 pro Ústecký kraj dnes obhájil na další dva roky Michal Kučera, který je zároveň celostátním místopředsedou strany. Krajskými místopředsedy zůstali Tomáš Tesař z Děčína a Zdeněk Šoral z Lovosic a novou místopředsedkyní se stala Jana Jirušková z Teplic. Výsledky voleb dnešního krajského sněmu TOP 09 ČTK sdělila krajská manažerka strany Radka Ostřížová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Hlavně rychle od slov k činům
Komentář na facebookovém profilu k obchodním vztahům s Čínou
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Vladimír Ustyanovič: Zrůdná teorie klimatického oteplování
Šestnáctiletá Švédka Greta Thunbergová navržena na Nobelovu cenu za mír vyprovokovala stávky studentů, aby se politici zamysleli nad fenoménem globálního oteplování a udělali něco proti tomu. Nerozumím této výzvě, jsem asi ze staré školy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Pospíšil píše Zemanovi a Babišovi: Zaměřte se na ruské agenty. Těch jejich diplomatů je tu moc
Europoslanec a předseda TOP 09 Jiří Pospíšil vyzval prezidenta Miloše Zemana i premiéra Andreje Babiše (ANO) k zásahu proti aktivitám ruských tajných služeb. Jeho slova byla mimo jiné zveřejněna na serveru ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Vystrčil vám rád odpoví na setkáních v sedmi městech
Co obnáší práce senátora? Na jakých zákonech váš zástupce v Senátu pracuje? Co by mohl pomoci prosadit? Jaký názor má na aktuální problémy? Na tyto i další otázky rád odpoví senátor Miloš Vystrčil na šestém ročníku veřejných setkání s lidmi v sedmi městech senátního obvodu 52 – Jihlava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
ÚZSVM prodává pozemek v lukrativní části Mariánských Lázní
Karlovarské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových aktuálně nabízí k prodeji ve výběrovém řízení s aukcí pozemek vhodný pro investici o celkové výměře 2 976 m2 v atraktivní lokalitě Mariánských Lázní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Na řeckých hranicích se válčí. Migranti uvěřili fámě z internetu a chtějí dál do Evropy
Nedaleko Soluně se v pátek opětovně střetly stovky migrantů s řeckou policií. Důvodem jsou snahy migrantů pokračovat v cestě ke hranici se Severní Makedonií. Píše o tom server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Dělají si z nás legraci? Zdeněk Zbořil si přečetl životopis šéfa NATO a našel zajímavost, týkající se Ruska
Analytik a politolog Zdeněk Zbořil se pro server PrvníZprávy.cz rozhovořil o životopisu šéfa NATO a o tom, kdo je naším nepřítelem. „Je to Rusko, nebo Čína, nebo si z nás dělají legraci?“ zeptal se Zbořil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
SŽDC: Evropská investiční banka půjčí Česku první tři miliardy na modernizaci železnic
Ministerstvo financí uzavřelo s Evropskou investiční bankou (EIB) úvěrovou smlouvu do výše 3 miliardy korun na financování výdajů na rozvoj železniční infastruktury. Jedná se o první část z celkového úvěrového rámce 11,5 miliard korun určeného na spolufinancování modernizace vybraných úseků železničních koridorů, který schválila EIB a odsouhlasila vláda na podzim loňského roku. Realizaci projektu zajišťuje Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), která zároveň s EIB uzavírá implementační dohodu projektu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Babiše mají ve Štrasburku projednávat ještě před volbami. Chtějí mě odstranit z politiky, protestuje premiér
Premiér Andrej Babiš (ANO) se domnívá, že jej chtějí opoziční politici odstranit z politiky. Usuzuje tak podle toho, že se k němu dostala informace o projednávání jeho střetu zájmů na půdě Evropského parlamentu ve Štrasburku. Píše o tom server Seznam Zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: IROP poskytne přes devět miliard na zlepšení zdravotních služeb
Na 7. dubna připadá Světový den zdraví, který každoročně vyhlašuje Světová zdravotnická organizace. Tento den by měl sloužit k tomu, abychom si připomněli, jak je důležité neustále budovat a zlepšovat kvalitu života.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Hygienická stanice Praha: Deratizace myšovitých hlodavců skončí koncem října
Na území hlavního města Prahy proběhne v období od dubna do října letošního roku pravidelná každoroční cyklická deratizace zaměřená na udržení přijatelného stavu potkanů v Praze. A to jak na povrchu (v objektech, venkovním prostranství), tak pod povrchem (v kanalizační síti).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Zemanův tým řešil dlouhá stavební řízení. Když se úřad nevyjádří do 30 dnů, bude mít smůlu
Stavební řízení by v novém stavebním zákoně měla zkrátit tzv. fikce souhlasu v případě, že se úřad nevyjádří do 30 dnů. V Lánech se na tom dnes shodla expertní skupina prezidenta Miloše Zemana. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Věcný záměr stavebního zákona by měla Legislativní rada vlády dostat v polovině dubna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Necelých dvacet procent Pražáků z „devítky“ rozhodlo: Postupuje mladý Smoljak a ódéesák
Novým senátorem za Prahu 9 bude buďto její starosta Jan Jarolím (ODS), nebo scenárista David Smoljak (za Starosty). Voliči jim v prvním kole doplňovacích voleb, které dnes skončilo, dali přednost před dalšími osmi kandidáty. K volbám přišlo 18,48 procenta oprávněných voličů. Vyplývá to z výsledků, které Český statistický úřad zveřejnil na volebním webu. O tom, kdo z dvojice nahradí Zuzanu Baudyšovou (za ANO), která na mandát rezignovala ze zdravotních důvodů, se rozhodne za týden ve druhém kole.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Jarní veletržní sezóna byla v Německu úspěšná
Zahraniční zastoupení CzechTourism v Německu rekapituluje svou účast na veletrzích CMT Stuttgart a Freizeit Nürnberg – obě akce v roce 2019 potvrdily zájem německých návštěvníků i českých vystavovatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Je potřeba vrátit moc zpátky do rukou lidem
Komentář na facebookovém profilu k zákonu o referendu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Noví soudruzi v elegantním balení. Komentátorka našla vzor našich Pirátů v knize pojednávající o SSSR
Komentátorka Karolina Stonjeková se zaměřila na nápad pirátského primátora Prahy Zdeňka Hřiba – šmírovat majitele prázdných bytů prostřednictvím údajů z jejich elektroměrů a následně je zdanit. Minulost se nenápadně vrací, bije na poplach komentátorka. Jistou paralelu zde shledává s příběhem v novele Psí srdce od ruského spisovatele Michaila A. Bulgakova z roku 1925.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Staněk jednal v Kroměříži o využití bývalých kasáren pro potřeby NPÚ
V rámci jednodenní pracovní cesty navštívil ministr kultury Kroměříž, Zlín, zříceninu hradu Lukov a Národní kulturní památku Mikuláštíkovo fojtství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Antonín Rašek: Sedmdesáté narozeniny Severoatlantické aliance
Kulatá výročí zrodu a našeho vstupu do Severoatlantické aliance jsou si daty v kalendáři blízko, i když je mezi nimi půl století. Kdybychom hledali první zásadní impuls, proč bylo NATO 4. dubna 1949 založeno, bylo by jím vystoupení Winstona Churchilla ve Fultonu, v němž kritizoval Sovětský svaz za politiku vůči zemím východní Evropy. Ty po válce připadly do jeho sféry vlivu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
21 pohlaví, to je idiocie, chytá se za hlavu profesor Knížák. Progresivním levičákům praskne cévka
Ztratili jsme Boha, naše menšiny jsou příliš zpupné, naše média nám často škodí a příliš cestujeme. To jsou podle profesora Milana Knížáka důvody, proč se rozpadá svět konzervativních hodnot a místo něj nastupuje západní totalita, kterou bohužel nadšeně vítáme. A Knížákovi je z toho smutno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Naším cílem bylo vytvořit speciální odolnou tiskovinu
Bytová nouze je v České republice již notnou dobu velmi zřetelným problémem. Také z tohoto důvodu vydává Ministerstvo práce a sociálních věcí informační leták s názvem „Informace a kontakty pro osoby v bytové nouzi“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Petrov a Jakl dělají Babišovi užitečné idioty, píše komentátor Pečinka
Komentátor Reflexu Bohumil Pečinka se nebojí to, co vidí, jasně pojmenovat. Při sledování dění ve Sněmovně dospěl k názoru, že lidé jako Ladislav Jakl či Vadim Petrov, kteří jsou dnes členy Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), jsou lidmi na svém místě. Jenže současně jsou to prý vlastně takoví „užiteční idioti“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj získá jednu z budov nemocnice ve Vysokém Mýtě
Zastupitelstvo Pardubického kraje bude v dubnu na svém zasedání projednávat převod budovy v Žižkově ulici od města Vysoké Mýto do majetku kraje. Jedná se o jednu z budov, ve které sídlí Vysokomýtská nemocnice, která je příspěvkovou organizací Pardubického kraje. Zastupitelstvo Vysokého Mýta už bezúplatný převod schválilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Martina Dlabajová, naše dvojka do Evropského parlamentu
Komentář na facebookovém profilu k práci europoslankyně Martiny Dlabajové
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Otevření nového letiště v tureckém Istanbulu
Vzhledem k opakovaným posunům termínu otevření nového letiště v Istanbulu uvádíme nejnovější informace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
ČSSD chce více zdanit zahraniční dividendy, Babiš to odmítá. Nechť nevykládají nesmysly, křičel prý
ČSSD hledá nové zdroje pro státní rozpočet. S některými nápady souhlasí i premiér Andrej Babiš (ANO), s některými nikoliv. A některé ho přivádějí takřka k nepříčetnosti. Třeba tento...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Luňáková (ODS): Chci Evropské unii vrátit její původní smysl
ODS koncem března podala finální podobu kandidátky pro volby do Evropského parlamentu, které se letos budou konat 24. a 25. května. Za Středočeský kraj se na kandidátce umístili hned čtyři zástupci, jedním z nich je Veronika Luňáková z Neratovic, členka oblastní rady Mělník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Fantomové z klientelistické sítě
Suverénně nejhorší volební výsledek v komunálních volbách v rámci ČSSD zaznamenala sociální demokracie v Praze. Její kandidátky do pražskeho městského zastupitelstva i zastupitelstev městských částí byly bez výjimky ve volbách rozdrceny. S volebním výsledkem někde kolem 3 %. No, prostě beznaděj. Za takových okolností ti, kdo jsou odpovědní, za tento volební propadák, odcházejí obvykle rychle do politického důchodu a veřejného zapomnění. Ne tak v Praze. A ne tak v pražské organizaci ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Hudec (Zelení): Řidičák v šuplíku a větší zeměkoule uvnitř menší
Je až úsměvné, čím vším dokáží někteří argumentovat, když vlastně žádné argumenty nemají. Předseda Asociace autoškol se měl podle Lidovek („Řidičáky na zkoušku vyvolávají spory“, 26. 2.) vyjádřit, že budou-li zavedeny, “primárním cílem každého nového držitele oprávnění bude překlenout dvouleté období tak, aby pokud možno vůbec neřídil, a tím pádem nemohl způsobit prohřešek, za nějž by mohl být trestán“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Dvacet let v NATO- je co slavit? Komentátor připomíná zásadní ohrožení civilizace, které v malicherných sporech s Ruskem přehlížíme
Analytický a komentátorský web Argument připomněl článek komentátora Pavla Gavlase věnující se 20. výročí vstupu České republiky do Severoatlantické aliance. Gavlas se ptá, zdali je vůbec „co slavit“? Komentátor nevidí jako největší problém Rusko či Čínu, ale upozorňuje především na hrozbu hromadné imigrace do Evropy. „Jedná se totiž o skutečný existenční problém euroatlantické, židovsko-křesťanské civilizace, tedy i Ruska, která tak může po necelých dvou tisíciletích zaniknout, pokud nic neuděláme,“ varuje Gavlas před imigrací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
V Praze 9 dokončí první kolo vybírání nového senátora
Voliči v Praze 9 dnes budou druhý den vybírat nového zástupce v Senátu. Rozhodují o tom, který z deseti kandidátů nahradí v horní komoře Zuzanu Baudyšovou (za ANO), jež na mandát rezignovala ze zdravotních důvodů, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Signatář Charty 77 Černý: V EU sedí Německo a Francie na hromadě lupu. Pryč od toho opatrovníka za vlastním životem
ROZHOVOR „V zápalu očisty jsme s vaničkou vylili i dítě. Ostatně, co jsme chtěli čistit? Členy rodiny, bratrance, sousedy? Kdo měl právo soudit?“ ptá se signatář Charty 77 Otto Černý. Dívat se zpět podle něj k ničemu nevede, musíme tehdejší dění proměnit ve zkušenost. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz rovněž řekl, že jsme propásli neopakovatelnou dějinnou příležitost: být sami sebou. Únosce plavidla, kteří ovládli loď, jež je zachránila u Libye, označil za piráty a zdůraznil, že podle něj je Evropská unie rodina, v níž menší děti nikdy nemohou dospět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Bezpečnost škol, kulturních a sportovních akcí zvýšíme díky dotaci
Královéhradecký kraj obdržel dotaci od ministerstva vnitra v celkové výši 1,8 milionu korun na zvýšení ochrany takzvaných měkkých cílů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Drahé brambory, cibule, česnek, petržel, byty, léky, doprava... Za všechno může Babiš
Tak to zas ne, vážení přátelé. Čtu články v novinách, sleduji FB a jiná média, a je až s podivem, co někteří novináři a občané jsou schopni vyblít. Skutečně úžasná, však je velmi krátká paměť občanů a jejich snadná ovlivnitelnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vyhlásilo tendr na šéfa Vrchního soudu v Olomouci
Ministerstvo spravedlnosti vyhlásilo výběrové řízení na předsedu Vrchního soudu v Olomouci. Úřad to včera oznámil na svém webu. Nynějšímu předsedovi soudu Robertu Grygovi končí na podzim sedmileté funkční období. ČTK to potvrdil mluvčí soudu Stanislav Cik. Pro další funkční období již současný předseda nemůže být jmenován. Ústavní soud totiž v roce 2010 zrušil možnost opakovaného jmenování předsedů a místopředsedů soudů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Nerespektování zákazu krmení zaplatil daněk životem
V kunratickém zookoutku došlo ke smutné tragédii. Jeden z obyvatel zdejšího výběhu, tříletý daněk Alfons, uhynul. Jeho závažných zdravotních problémů si všimla kolemjdoucí, která ihned přivolala našeho pracovníka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Prosazujeme jednoduchý systém přispívání do EU rozpočtu
Komentář na facebookovém profilu k jednání Rady ECOFIN
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Herman (KDU-ČSL): Požadavek jednat jen s "oficiálními" zástupci Číny tehdy z úst ministra Zaorálka skutečně zazněl
Vyjádření k tvrzení pana poslance Lubomíra Zaorálka, které zaznělo včera (5. 4. 2019) v Událostech, komentářích na České televizi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Kdyby NATO nemělo Rusko, muselo by si ho vymyslet
Je téměř komické, že to vypadá, že se 29 ministrů zahraničních věcí NATO sejde kvůli jediné zemi světa, a to Rusku, aby na něj namířilo ostří své nelibosti. Ty země mají v souhrnu mnohonásobně větší rozpočet než ta jediná, ale vedeni svým generálním tajemníkem vyvolávají vlny hysterie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Veselo kolem internetové hvězdy, pro kterou chce pirát státní vyznamenání. Vyjádřil se Ovčáček, z Šafrova fóra přiletělo slovo o ubožácích
O novince, že historicky poprvé se objevuje na seznamu nominovaných na státní vyznamenání také člověk ze světa youtuberů, konkrétně Karel Kovář alias Kovy, jsme již informovali. Na to se ozvala ostrá kritika a to především i proto, že mladý influencer rovnou avizoval, že z rukou úřadujícího prezidenta Miloše Zemana by vyznamenání nepřevzal. Pořádně tím namíchl hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka, který ho nazval mladým bolševikem, za což si sám u Šafra vysloužil označení ubožák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Podnikatelské aktivity ruských diplomatů jsou porušením zvyků i mezinárodního práva
Jiří Pospíšil vyzval prezidenta Zemana i premiéra Babiše k zásahu proti aktivitám ruských tajných služeb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Nový trik starých stran –vyvolat závist ve voličích
Laciné jednovětné sliby, fráze, žádné argumenty, žádná práce, podvodné profily na sociálních sítích a trolling, vyvolávání závisti v debatách u článků kandidátů nových a malých stran, to je předvolební kampaň starých stran. Na víc nemají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Dvacet procent Pražáků z „devítky“ rozhodlo: Postupuje mladý Smoljak a ódéesák
Novým senátorem za Prahu 9 bude buďto její starosta Jan Jarolím (ODS), nebo scenárista David Smoljak (za Starosty). Voliči jim v prvním kole doplňovacích voleb, které dnes skončilo, dali přednost před dalšími osmi kandidáty. K volbám přišlo 18,48 procenta oprávněných voličů. Vyplývá to z výsledků, které Český statistický úřad zveřejnil na volebním webu. O tom, kdo z dvojice nahradí Zuzanu Baudyšovou (za ANO), která na mandát rezignovala ze zdravotních důvodů, se rozhodne za týden ve druhém kole.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Volby na Praze 9 skončily. Senátora přišlo zvolit necelých dvacet procent voličů
Hodinu a půl před uzavřením volebních místností byla u doplňovacích voleb do Senátu v Praze 9 účast 17,6 procenta. ČTK to řekla mluvčí radnice Marie Kurková. Lidé mohli volit do dnešních 14:00, pak se volební místnosti uzavřely a začlo sčítání hlasů. O volné křeslo po Zuzaně Baudyšové (za ANO), která v lednu rezignovala ze zdravotních důvodů, usilovalo deset kandidátů. Voličská účast v senátních volbách pravidelně bývá nízká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Generální ředitelka jednala s prezidentem exekutorské komory
Součinnost mezi soudními exekutory a Finanční správou byla hlavním tématem setkání generální ředitelky Finanční správy Tatjany Richterové a prezidenta Exekutorské komory České republiky Vladimíra Plášila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Štěch obdržel čestnou medaili Akademie věd ČR
Místopředseda Senátu Parlamentu ČR Milan Štěch získal ve čtvrtek 4. dubna čestnou medaili Akademie věd ČR. Prestižní ocenění nazvané De Scientia et Humanitate Optime Meritis získal za svou podporu akademickému výzkumu a české vědy obecně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Pilotová stěna v Olomouci na pravém břehu je hotová
Stavba II. B etapy protipovodňové ochrany v Olomouci má za sebou první rok. Přes velmi složité podmínky v centru historického města se díky nasazení všech zúčastněných daří vše zvládat bez zásadních dopadů na harmonogram stavby. Na ulici Komenského probíhá výstavba nového mostu, pilotová stěna na pravém břehu je hotová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Co odpověď, to pirátská perla
Komentář na facebookovém profilu k rozhovoru pražského primátora Hřiba pro server novinky.cz
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Forma, jakou volí aktivisté k prosazení svých zájmů, mne občas překvapí
Komentář na facebookovém profilu k naháčům v britském parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Pirát navrhl youtubera Kováře, agitujícího na školách, na státní vyznamenání. Ten ho ale od Zemana převzít odmítá
Překvapivou novinkou je, kdo se historicky poprvé objevuje na seznamu nominovaných na státní vyznamenání. Je jím jeden s nejznámějších českých youtuberů Karel Kovář alias Kovy. Tohoto vlivného influencera navrhl pirátský poslanec Tomáš Martínek. Sám Kovy ale říká, že od prezidenta Miloše Zemana vyznamenání nepřevezme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
České dráhy spouštějí dva trenažery pro strojvedoucí, jsou první v republice
České dráhy v České Třebové uvedly do provozu první z dvojice simulátorů řízení vlaků, které jsou novinkou ve výcviku strojvedoucích. Druhý se nachází v Praze-Vršovicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Rektor z Olomouce o projektu EUforka: Evropská unie, náš domov, bude pod palbou propagandistů. My nepřesvědčujeme, jen poskytujeme objektivní informace
Host pátečního dílu pořadu Interview Plus, vysílaném na Českém rozhlasu plus, byl rektor olomoucké Univerzity Palackého Jaroslav Miller. Miller debatoval na téma projektu EUforka, jenž má za cíl lépe a objektivně informovat o Evropě z oficiálních zdrojů za využití komunikačních sítí univerzit. Bezprostředním důvodem pro spuštění projektu se stali blížící se volby do Evropského parlamentu, které budou dle Millera „pod palbou propagandistů“. „Evropská unie je naším domovem, stejně jako Česká republika, ještě pořád jsme si na to ale úplně nezvykli,“ říká v rozhovoru Jaroslav Miller.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
V Praze volí do Senátu. Nedorazilo zatím ani patnáct procent voličů
Svého kandidáta v doplňovacích volbách do Senátu přišlo v Praze 9 do dnešních 10:00 podpořit 14,2 procenta voličů. ČTK to řekla mluvčí radnice Marie Kurková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
ODS: Přínosy a rizika genového editování
Jaké jsou možnosti šlechtění plodin, které jsou odolné proti škůdcům a umožní pěstování rostlin v sušších oblastech? Uspořádali jsme konferenci na téma: "Přínosy a rizika genového editování"
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist