Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.983x, což odpovídá cca 155.649-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Andrej Babiš hubne. Ohlásil se z tělocvičny a líčil, jak nám zajistí kvalitnější potraviny
Premiér Andrej Babiš (ANO) přinesl na svém facebookovém profilu své pravidelné týdenní shrnutí. Tentokrát jej v tělocvičně začal zprávou o svém hubnutí, kdy od začátku roku podle svých slov zhubl devět kilogramů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Nevěděl jsem, kdo to je, tvrdil poslanec, který zrušil akci s Robinsonem. Jenže to prý bylo úplně jinak
Konference, jakou svět neviděl. I tak by se dala nazvat zrušená akce, kde měl vystoupit britský krajně pravicový aktivista Tommy Robinson, kterého k diskusi přizval zákonodárce z hnutí ANO Milan Pour. Muž, který Pourovi doporučil Robinsona pozvat, se rozhodl promluvit. S Robinsonem je to prý jinak, než píší česká média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Potravinářská inspekce: Pozor na íránské rozinky s nepovolenou látkou
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila přítomnost nepovolené látky v potravině „Rozinky“, v balení 100 kg, s označením data minimální trvanlivosti 30. 10. 2019, šarže L: OB010001019, země původu: Írán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 72. díl. Úvod do vizuální kultury
Nakladatelství odborné a populárně naučné literatury Academia má ve své produkci jednu unikátní edici s názvem Vizuální studia. Tato edice si klade za cíl upozornit na proměnu společnosti textu ve společnost obrazu a tuto změnu analyzovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Slonková se opět pustila do Faltýnka. Má prý obrovský problém...
Sabina Slonková s kolegy se obuli do hnutí ANO a do jeho prvního místopředsedy Jaroslava Faltýnka. Šéf hnutí Andrej Babiš má prý teď kvůli němu problém, který bude muset řešit. Problém o to horší, že se projevil v Brně. Jihomoravská metropole přitom bývala výkladní skříní hnutí ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Premiér a tato vláda není schopna řídit stát, a ještě uráží každého, kdo to řekne nahlas
Komentář na facebookovém profilu k reakci premiéra Babiše na zprávu NKÚ
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Lidovci teď nehledají ženicha. Zdechovský promlouvá také o tom, jak to bylo s „konferencí s Robinsonem“ a o podrazu v Bruselu
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Nejsme strana, která v současné době hledá ženicha. Jsme poměrně dost samostatně zaměření a chceme v tuto chvíli jít svým směrem,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz o KDU-ČSL europoslanec Tomáš Zdechovský. Připouští ale, že před parlamentními volbami se přirozeně nabízí spolupráce s ODS s cílem porazit Andreje Babiše. Vyjadřuje se i ke schválené copyrightové směrnici, proti níž on sám hlasoval, i ke zrušené konferenci, na které chtěl původně vystoupit o Barnevernetu, ale která byla zrušena kvůli účasti protiislámského aktivisty Tommyho Robinsona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Povinné přimíchávání biopaliv nejspíš zůstane. V týdnu o něm má hlasovat vláda
Zrušení povinného přimíchávání biopaliv do benzínu a nafty, jež navrhly čtyři desítky poslanců v čele s Piráty, vláda nejspíš odmítne. Důvodem jsou podle ministerstev závazky vůči EU. Poslanecký návrh již dříve odmítl i premiér Andrej Babiš (ANO). Původně kladný postoj k předloze změnilo v minulém týdnu Ministerstvo dopravy. Pouze Ministerstvo financí se k novele postavilo neutrálně. Vyplývá to ze stanovisek na vládním webu. Vláda se bude návrhem zabývat v pondělí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Příklad Maďarska ukazuje, že podporovat rodiny lze
Komentář na facebookovém profilu k podpoře rodin s dětmi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Staněk nemá strach z vyhazovu. Hamáček jej prý podporuje
Ministr kultury Antonín Staněk v rozhovoru pro server iDNES.cz prozradil, z jakého důvodu se rozhodl stáhnout svou kandidaturu do vedení ČSSD. A zareagoval také na kritiku, že je nejslabším a neviditelným ministrem za sociální demokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Česko bude lákat čtvrtého mobilního operátora. V týdnu to má projednat vláda
Česko bude v druhé polovině roku v rámci aukce kmitočtů pro rychlé mobilní sítě 5G opět lákat čtvrtého mobilního operátora. Vláda v pondělí projedná návrh podmínek aukce, vyplývá z programu kabinetu a z materiálu Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO). Vláda se měla aukcí zabývat před třemi týdny, ale bod odložila kvůli jednání s operátory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Chci, aby dvojí kvalita potravin z EU úplně zmizela
Komentář na facebookovém profilu k jednání EP o dvojí kvalitě potravin
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Institut Aleny Vitáskové: Nejvyšší státní zástupce nesmí lhát
Existuje v právním státě větší zločin proti spravedlnosti, než je vytvoření falešných důkazů nejvyšším státním zástupcem?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Papaláši? Mnohem horší!
Piráti v Praze znovu rozhoupali vratkou bárku křehké koalice. Po aféře s plánovaným šmírování prázdných bytů a případném zavedení zvláštní daně to jsou teď zahraniční cesty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Už Václav Havel si přál, aby prezidentkou byla dáma, připomněl Martin Komárek. Pak řekl, co se Václav Klaus naučil od svého otce
„Vylučování ze strany je anachronismus, který spíše patřil ke komunistické straně z roku 1969, než by měl patřit k jakékoliv demokratické straně v roce 2019,“ říká spisovatel, bývalý novinář a člen hnutí ANO Martin Komárek k vyloučení poslance Václava Klause mladšího z ODS. K jeho škole prý patří poučka, že provokace je vždy v politice dobrá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Hejtman Okleštěk: Chci mluvit s lidmi na ulici, přijedu karavanem z půjčovny
Snaha olomouckého hejtmanství řešit problémy lidí přímo v terénu vstoupila do další fáze. Poté, co krajští radní začali pravidelně vyjíždět na zasedání do různých koutů regionu, chce hejtman Ladislav Okleštěk navštěvovat náměstí v mobilní kanceláři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Česká ekonomika oslabuje...
…a vláda by jí měla dát nové impulzy k růstu hospodářství. Nejasnosti kolem Brexitu, ale také třeba obchodní spor dvou největších ekonomik světa, USA a Číny, působí negativně na německou ekonomiku. A s německou ekonomikou je ta česká spjata tisícerými vazbami. Český hrubý domácí produkt (HDP) silně závisí na exportu. A největším exportním odvětvím Česka je průmysl. Automobily, elektrotechnika, ale také subdodávky do Německa ad.. Třetina českého zahraničního obchodu je s Německem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce kontrolovala restaurace a obchody v Dobrušce a Opočně
Česká obchodní inspekce pro Královéhradecký a Pardubický kraj provedla v polovině března mimořádnou kontrolní akci obchodní sítě a provozoven veřejného stravování v Dobrušce a Opočně. Uskutečnila 23 kontrol a v 11 provozovnách zjistila porušení zákonů. Obchodníci nejčastěji nedodržovali zákon o ochraně spotřebitele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Metnar: Oceňuji profesionalitu vojáků i výcvikové možnosti naší armády
Ministr obrany Lubomír Metnar zavítal na Vyškovsko. Jednodenní návštěva zahrnovala prohlídku Velitelství výcviku – Vojenské akademie Vyškov a Vojenského újezdu Březina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
ÚZSVM v Ústí nad Labem prodal v roce 2018 převzatý majetek za téměř 14 milionů
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Ústí nad Labem převzal v loňském roce od státních organizací celkem 439 položek nepotřebného majetku v celkové účetní hodnotě 120,4 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Babiš podpořil sňatky homosexuálů. V klubu to ale nebude mít úplně jednoduché
Premiér Andrej Babiš (ANO) nemá problém s novelou, která má uzákonit sňatky homosexuálů. V dnešním pořadu Partie televize Prima řekl, že na jednání poslaneckého klubu svého hnutí vystoupil ve prospěch návrhu. V hnutí ANO podle něj existují v této věci tři názorové proudy, za nejdůležitější považuje pečlivé vyřešení problematiky dětí. Úvodní projednávání novely a konkurenčního ústavního posílení manželství muže a ženy Sněmovna koncem března ani na druhý pokus nedokončila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Štěpánek: Pirátský bytový bolševismus aneb Krásný staronový levicový svět
Je vcelku jedno, zda levičák je socan, zelený, pirát či eurobolševik. V hlavě mu to funguje stejně. A jak to funguje, když jde kupříkladu o byty?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav: V Kraji Vysočina přibyly tři nové kulturní památky
Klasicistní vesnické zemědělské stavení v Mysliboři na Jihlavsku, židovské kondominium ve Velkém Meziříčí a objekt s pozůstatky parkánové bašty v Pelhřimově byly v prvním čtvrtletí roku 2019 prohlášeny za kulturní památky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Bezpečnost občanů musí být na prvním místě
Komentář na facebookovém profilu k řešení ilegální migrace
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Národní park Podyjí: Den Země na Zelený čtvrtek v Čížově
Chcete se velikonočně naladit již počátkem svátků? Zajímají vás velikonoční zvyky, tradice a řemesla, ale doma na ně nemáte čas nebo nevíte, jak na to? Přijďte na Zelený čtvrtek do Čížova!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Kiska u Moravce varoval. Smer prý na Slovensku chystá spolupráci s fašisty
Dosluhující slovenský prezident Andrej Kiska v dnešním pořadu Otázky Václava Moravce České televize uvedl, že nejsilnější vládní strana Směr-sociální demokracie je podle něj připravena vládnout s podporou krajně pravicové strany Kotleba-Lidová strana Naše Slovensko Mariana Kotleby. Kiska, který tento týden oznámil vznik vlastní politické strany, dodal, že proti fašistům se musejí všichni spojit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Etnolog a spisovatel Zelený Atapana: Kdo není Homo sapiens, člověk rozumný, ať nevolí. Ti lidé kvůli malému rozhledu věří každé hovadině
ROZHOVOR Mladí demonstranti, kteří se po celém světě připojili k mezinárodnímu projektu Fridays for Future, jímž chtějí přinutit politiky ke konkrétnímu řešení klimatických problémů, by si měli uvědomit, že v každém jejich mobilu, iPadu či tabletu mají kus vyrabované amazonské džungle. To jim vzkazuje Mnislav Zelený Atapana, bývalý velvyslanec ČR v Kolumbii, který podnikl řadu výprav mezi indiány Latinské Ameriky a k oblasti Amazonie má velice blízký vztah. Etnolog, spisovatel a novinář však jde proti proudu i tvrzením, že režisérka Olga Sommerová má pravdu, když za vadu demokracie považuje to, že ve volbách mohou rozhodovat i nevzdělaní lidé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Piráti: Pěstujme jídlo, ne řepku
Komentář na facebookovém profilu k zemědělské politice EU
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Obchodníci s chudobou? Tohle nařčení možná přijde primátora a senátorku draho. Zase ten Most…
Primátor Mostu spolu se senátorkou Alenou Dernerovou zřejmě budou čelit žalobě: za výroky, že je bytové družstvo Krušnohor zodpovědné za příliv nepřizpůsobivých lidí a že se ‚bratříčkuje‘ s obchodníky s chudobou. Bytovému kolosu, který stojí za Sdružením Mostečané Mostu a je známé předvolebním nápadem „vesnice pro lůzu“, odmítli poskytnout informace o důkazech, které mají pro svá obvinění. Město se v odůvodnění odvolává na policii. Ta už ale prý věc odložila. Kdo z koho?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Účelem manželství není ošetřit vztah dvou lidí
Komentář na facebookovém profilu k mezinárodní konferenci na téma ústavní definice manželství
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
MŽP: Náhradu jednorázových plastů zkoumá studie pro pražskou Náplavku
Tržiště na pražském Rašínově nábřeží se postupnými kroky přibližuje konceptu bezplastového trhu. Jak při nahrazování jednorázového plastu postupovat radí případová studie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Při zvládání kalamity v lesích budeme intenzivněji spolupracovat se zahraničím
Zvýšení druhové a prostorové rozmanitosti lesů, účinný monitoring výskytu škodlivých činitelů a rychlé reakce při kalamitě jsou správné kroky při zvládání škod v lesích působených hmyzími škůdci, vichřicemi, či požáry. V Praze se na tom shodli odborníci diskuzního fóra Jak odpovědět na poškození lesů v Evropě, kterého se zúčastnil i ministr zemědělství Miroslav Toman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
NP Šumava: Dostupná Šumava 2019 - program pro seniory a osoby s nižší mobilitou
Letos nabízíme společně s ČSAD Sušice zcela novou trasu, směřující především do západní části Šumavy. Rezervace míst je možná od 8. 4. 2019 pouze telefonicky na ČSAD Sušice, tel. 376 524 639. Všem přejem příjemné zážitky při poznávání divoké přírody Národního parku Šumava!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Vláda posoudí zavedení veřejných žalob kvůli diskriminaci
Poslanecký návrh na zavedení veřejných žalob kvůli diskriminaci vláda ANO a ČSSD před zákonodárci zřejmě nepodpoří, ale ani neodmítne. K novele by se měl kabinet postavit na pondělní schůzi podle podkladů neutrálně. Předloha také přenáší důkazní břemeno z žalujícího na žalovaného ve všech individuálních sporech podle antidiskriminačního zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Vyvlastněte byty. V Berlíně se sešla demonstrace proti spekulantům
Vy vyděláváte miliardy, a my nemáme kde bydlet! Desítkám tisíc Němců, kteří platí stále vyšší nájemné, došla trpělivost a vyrazili do ulic. Volali po vyvlastňování bytů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Závadné hovězí a kuřecí maso – náhoda, nebo dlouhodobý problém?
Česká republika na konci března ukončila plošné kontroly dovozů polského hovězího masa, které byly v platnosti od února tohoto roku v reakci na dovoz 700 kg hovězího masa nakaženého salmonelou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš byl na Primě sám a stejně se rozčílil: Proč někdo pořád říká, že bude hůř? Už je líp!
Do nedělní Partie televize Prima dorazil premiér Andrej Babiš. Vzhledem k tomu, že proti němu ve studiu neseděl žádný politický oponent, předseda vlády rozehrál slovní koncert, v němž zpražil své ministry. Důrazně prý trvá na tom, aby jeho kolegové méně cestovali a nedělali si ze svého resortu reklamní agenturu. Tepal obědy zadarmo na vládě a prozradil, kolik nás může stát naše předsednictví Evropské unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Josef Ježek: Chaos!
Nevím jak vám, ale mně střídání letního a zimního, tedy středoevropského času, nevadí. Naopak, už se na ten letní těším, že zase budou dny jaksi delší. Proto moc nechápu aktivity některých politiků, kteří se vehementně zasazují o jeho likvidaci. Mám představu, že by cílem jejich snažení mohlo být něco užitečnějšího.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Hejtman Běhounek: Kraj Vysočina vybral dopravce na základě přímého zadání
Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a generální ředitel Českých drah Miroslav Kupec dnes v Jihlavě podepsali smlouvu o zajištění drážní základní dopravní obslužnosti na Vysočině na dalších 10 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Nepovedená inscenace
Skandál amerického herce J. Smolletta, který proti sobě v Chicagu zinscenoval rasistický útok, prověří FBI. Chicago poslalo Smollettovi účet na 100 tisíc dolarů (více než 2 mil. Kč) za vyšetřování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Josef Ježek: Je to ještě ta stará dobrá Anglie?
William Shakespeare ústy své postavy Hamleta, kralevice dánského říká: „Doba vymknuta z kloubů šílí…“. Tahle věta pro současnou Velkou Britanii sedí jako zadek na hrnec!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Staré a nemocné kaštany nahradila nová lipová alej
Za své vzalo stromořadí patnáct starých a nemocných jírovců či javorů a také čtyři akáty po obou stranách ulice směrem k nádraží v Hoštce. Místo nich byla v pátek 5. dubna vysazena nová alej o celkovém počtu 17 stromů. Obnova liniové zeleně přišla město na 360 000 korun, přičemž rovných 150 000 korun na novou výsadbu získalo od Nadace ČEZ v rámci letošního jarního grantu Stromy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Hrad: Porada expertního týmu prezidenta republiky
V sobotu dne 6. dubna 2019 se na zámku v Lánech konala porada expertního týmu prezidenta republiky Miloše Zemana. Hlavním tématem jednání byla novela stavebního zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Každý si musí vybrat
Komentář na facebookovém profilu ke kritice zvyšování pomoci rodinám
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Stanislav A. Hošek: Změna klimatu není stěžejním problémem lidstva
Musím se přiznat, že bych o tématu nepsal, pokud by mne k tomu nevyprovokovala nová kampaň, kterou globální „Deep State“ odvádí pozornost nepřemýšlejících od skutečně existenčních problémů současného světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Boj proti nenávisti nabírá na obrátkách. Žena psala na Facebook, po intervenci nejvyššího návladního Zemana jí hrozí basa
Řada lidí dodnes věří, že na sociální síti Facebook mohou napsat úplně cokoli a nic se jim nestane. Na facebookových profilech vyzývají k upalování migrantů či uprchlíků a k dalším podobným šílenostem. Za toto své jednání mohou však od úřadu dostat pokutu nebo se dokonce ocitnout před soudem a mohou si odkroutit pár let natvrdo. Za podněcování k nenávisti vůči skupině osob by se mohla ocitnout ve vězení jedna žena z Plzně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Češi nadále dost utrácejí, díky růstu mezd. Značně navyšují výdaje za oděvy, obuv či zájezdy
Maloobchodní tržby v ČR si udržují silné růstové tempo, jelikož svým únorovým meziročním růstem překonávají průměrnou růstovou dynamiku loňského roku. Ta přitom byla velice solidní, protože spotřeba domácností byla loni klíčovým tahounem celé ekonomiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Soud opět vyhověl firmě, na kterou Babišovi „naši klekli“. Po nesmyslném zákroku skončila v insolvenci
Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl minulý týden další kasační stížnost Generálního ředitelství cel ve sporu s opavskou firmou FAU, která obchodovala s minerálními oleji a v důsledku kroků finanční správy skončila v konkurzu. V případu šlo o zajišťovací příkazy ze srpna a září 2016 ve výši 343 milionů korun, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Vladimír Ustyanovič: Generál čekatel
"Jáchym" Koudelka v absolutním utajení si zajel do USA pro metál od šéfky CIA. Protože je to tajná služba, tak to proběhlo tajně až skoro utajeně. Nedává mi ale logiku, což jako laikovi nemusí, že partnerem CIA by měla být civilní rozvědka, takzvaná "UZINA" neboli U.Z.S.I. ,respektive její ředitel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Farský (STAN): Premiér Babiš si užívá roli dobrotivého panovníka
Komentář na facebookovém profilu k působení premiéra Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
„Elf“, čili cenzor, je největším padouchem dneška. Mladý bojovník za svobodu se obává o děti, které budou místo Foglara vychovávat dnešní fanoušci multikulti
ROZHOVOR „Třetí pohlaví? Co to je? Vždycky existoval jen muž a žena. Pokud si někdo myslí, že přísluší k jakémusi třetímu pohlaví, tak mu nedokážu říci nic jiného, než jen to, že zastydl někde v dětství. Normální dospělý člověk přeci s něčím takovým nemůže přijít,“ myslí si v rozhovoru pro PL.cz bloger Libor Čermák, bývalý zastupitel v Praze 22 za ČSSD. Vysvětluje také, jak se angažuje v ČSBS, že „Čaputku“ Slovákům nezávidí, či proč považuje francouzského prezidenta Macrona za nejhorší hlavu státu v Evropě. S obavami hledí na to jak jsou dnes mladí lidé opojení multikulturalismem a politickou korektností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Zákon je šitý na míru nadnárodním korporacím, zuří taxikáři. Budou protestovat
V pondělí dopoledne se bude v Praze konat protest řidičů taxi proti novele zákona o silniční dopravě, která podle nich vychází vstříc alternativním poskytovatelům taxislužeb typu Uber či Taxify.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Klimatické změny aneb Jak okrádat občany díky jejich nevědomosti
O klimatických změnách na planetě a o vlivu člověka na ně bylo napsáno už tolik, že běžný občan ani nerozpozná, co je pravda, co polopravda a co čistě účelově prezentované zástěrky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Jenny Nowak od Šafra: Podívejte se, jak Babiš nedodržuje sliby. Slíbil levnější pivo a přitom podražilo
Česká spisovatelka a redaktorka Svobodného fóra, píšící pod jménem Jenny Nowak, se rozepsala o Babišových nesplněných slibech aneb podle jejích slov o AGROslibotechně v akci. Píše o tom server Forum24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Jak hospodaří politické stany? SPD spoří, ODS si předcházejí sponzoři
Jak to vypadá s financováním politických stran v roce 2018? Nejvíce finančních darů ze všech politických subjektů dostala v loňském roce ODS. Mezi nejbohatší české politické strany se řadí Piráti a SPD. Server iDNES.cz si detailně posvítil nejen na jejich výdaje a příjmy, které odhalily právě odevzdané výroční finanční zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Vynášení informací poštvalo „obyčejné rodiče“ proti sobě. Vsadím boty, že za tím stojí „spasitel“ Babiš!
Rodičovská skupina „Chceme spravedlivý rodičovský příspěvek“ se potýká s nedůvěrou některých svých členů. Došlo i na vynášení soukromé komunikace, v níž údajně dělají ze svých fanoušků blbce. Vznikla kvůli tomu dokonce opoziční platforma. Za pochybnostmi „obyčejných lidí“ stojí velmi často zášť vůči Andreji Babišovi, kterého nechtějí vidět jako spasitele. Zakladatelé iniciativy byli na základě spekulací označeni dokonce za vládní „nastrčence“. Za dobrotu na žebrotu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Ministerstvo dá soudům návod, jak identifikovat neplatné exekuce
Komentář na facebookovém profilu k řešení protiprávních exekucí a dětských dluhů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Evropský zázrak dle Alaina Lamassoura
Komentář na facebookovém profilu k roli EU ve změně vztahů Francie a Německa
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Česká národní banka: Komentovaná prohlídka 100 let česko-slovenské koruny
Ve čtvrtek 11. dubna 2019 se v Císařské konírně Pražského hradu v rámci výstavy 100 let česko-slovenské koruny uskuteční komentovaná prohlídka vystavené vysokohmotnostní zlaté mince 100 milionů Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Lékař strhal Čunkův nápad s nemocnicemi: Fantasmagorie. Střílí od boku. Připomíná mi to Chaplinův film
ROZHOVOR Ve Zlíně se chystá obří nemocniční rošáda, kterou plánuje hejtman Jiří Čunek. Její součástí má být sloučení okresních nemocnic do jedné. „Fúze podle Čunka vytvoří jednu velkou nepřehlednou černou díru, kde peníze jen potečou,“ je přesvědčen MUDr. Richard Kreml, působící v Kroměřížské nemocnici, jedné z těch, kterých se fúze týká. Čunek chce zároveň vystavět přímo ve Zlíně novou obří a moderní nemocnici, zatím se mluví o nákladech ve výši osmi miliard korun. Jiří Čunek ale podle doktora Kremla mnohá svá tvrzení staví na vodě. Sám Kreml mluví o vážných důsledcích, které by Čunkův plán měl nejen pro kraj, ale hlavně pro jeho občany, zejména ty v seniorském věku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Raul Ilardi Meijer: Drahý pane prezidente Trumpe, varování...
Neznám Váš osobní názor na p. Assange – možná máte za to, že asi trest zaslouží. Ale třebaže se Vás nechci dotknout, není Váš názor na tuto věc v tuto chvíli to nejdůležitější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ta paní Maláčová má ekonomické vzdělání z Londýna? Kalousek seděl u televize a psal na Twitter
Hosty v nedělním pořadu Otázky Václava Moravce byli ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) a někdejší člen Bankovní rady České národní banky, europoslanec Luděk Niedermayer (TOP 09). Jejich debatu o tom, jak se daří či nedaří české ekonomice, bedlivě sledoval i předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, který zpochybnil ekonomické vzdělání Maláčové a její vystupování označil za neodpovědnou demagogii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Centrum služeb pro silniční dopravu: Výstražná vesta je stále povinná
Od 1. října loňského roku už není v povinné výbavě vozidel (vyhláška č. 341/2014 Sb., ve znění pozdějších předpisů) uvedena výstražná vesta. Přesněji řečeno „oděvní doplněk s označením z retroreflexního materiálu“. Což ovšem neznamená, že tento oděvní doplněk, nejčastěji vesta, už není potřebný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Visegrád, bídný region... Moravec si k tomu pozval Kisku, generála Pavla a politologa Rupnika
Ve druhé hodině Otázek Václava Moravce proti sobě zasedli speciální hosté – končící slovenský prezident Andrej Kiska, generál Petr Pavel a politolog Jacques Rupnik. Moravec začal tím, že připomněl vítězství Zuzany Čaputové v prezidentských volbách. Pustil divákům také slova prezidenta Zemana. A pak se zeptal Pavla, zda musel v NATO vysvětlovat, že náš region není tak bídný, jak se to může zdát. A Pavel odpověděl...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Na Bruntálsku se konala demonstrace proti Romům. Chtěli si to s nimi „vyříkat“ za zmláceného souseda
V obci Dvorce na Bruntálsku panuje silné napětí mezi Romy a dalšími obyvateli. Kvůli čtvrteční rvačce mezi Romy a mužem, který byl zraněn, tam v sobotu zasahovala policie na demonstraci, kterou zorganizovala přítelkyně napadeného proti místní romské rodině. Policisté zadrželi prozatím tři podezřelé osoby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Miroslav Červenka: Braňme svobodu internetu
Nikdy bych si někdy po roce 1989 nepomyslel, že zase přijde doba, ve které bude opět jedna z nejzákladnějších lidských potřeb, tedy svoboda ve všech svých projevech, tak fatálně ohrožena jako v posledních letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Václav Moravec si musel vyslechnout doporučení: Jděte mezi lidi, kteří dřou
Václav Moravec ve studiu tentokrát přivítal ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD) a někdejšího člena Bankovní rady České národní banky, europoslance Luďka Niedermayera (TOP 09). Přeli se, zda se české ekonomice daří tak dobře, aby bylo možné zvyšovat důchody již podruhé za zebou o 900 korun, či zda se obejdeme i bez slev na jízdné pro studenty a seniory. „Já vám doporučuju jít mezi lidi, kteří dřou,“ obrátila se Maláčová na Moravce s Niedermayerem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová za vás prostudovala státní rozpočet. Objevila spoustu nenápadných skrytých kolonek, ve kterých létají miliardy
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ V plánovaném zvýšení důchodů, ačkoli jsou sociální dávky největším výdajem státního rozpočtu, nevidí Markéta Šichtařová hlavní problém s veřejnými financemi. Vidí ho v položkách, jako jsou neinvestiční transfery neziskovým a podobným organizacím nebo odvody vlastních zdrojů EU do rozpočtu Evropské unie. Ředitelka poradenské společnosti Next Finance žasne nad načasováním návrhu odborové centrály, která v pondělí dopoledne zveřejní, jak by mělo v příštím roce vypadat zvýšení minimální mzdy. Přichází totiž v době, kdy firmám klesla ziskovost, a tak požadovat vyšší mzdu automaticky znamená propouštění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Stát je v hlubokém schodku. A bude hůř
Komentář na facebookovém profilu k hospodaření státu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Aktuální univerzita 1967
V letech 1966-1968 jsme s Aktualem připravovali vznik Aktuálního města. Bylo jasné, že na začátku by šlo o osadu, vybudovanou někde v opuštěné vesnici v českém pohraničí, ale ani to se nepovedlo. Socialismus s lidskou tváří zahnaly ruské tanky, které 21. srpna 1968 vtrhly do Československa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Londýn a Tel Aviv čekají na nadějné české start-upy
V druhé polovině července 2019 vezme CzechInvest vybrané start-upy do Londýna, aby je zde ve spolupráci s místním inkubátorem Startup Manufactory a zdejší českou ambasádou představil místní start-upové komunitě. Ve dnech 18. až 19. září 2019 pak jinou start-upovou skupinu doprovodí na DLD Tel Aviv Innovation Festival do Izraele. Začínající podnikatelé, kteří by se chtěli zúčastnit, se mohou hlásit do 2. května 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Hasičský záchranný sbor: Série požárů v přírodním prostředí pokračuje
Na mnoha místech České republiky museli hasiči vyjet k větším či menším požárům v přírodním prostředí. Za většinou z nich stojí lidská nedbalost při pálení biologického odpadu, lesního nebo travního porostu v kombinaci se silnějším větrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga předal školní ceny Fair Play 2018
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga se účastnil slavnostního předávání Cen Fair Play za rok 2018, které každoročně uděluje Český klub fair play. Hlavní cenu za celoživotní postoj si letos odnesla fotbalová legenda Antonín Panenka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Bauer (ODS): Babiš se zřejmě rozhodl posbírat vyhozené miliardy, kde se dá
Komentář na facebookovém profilu k zamítnutí zrušení režijních jízdenek na železnici
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Češky se v Německu papírově provdávají za imigranty. Za 250 tisíc mu zajístí, že ho nemohou deportovat
Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) upozorňuje na nový nebezpečný byznys. Česká žena vyrazí na výlet do Německa, provdá se tam za migranta, kterému hrozí vyhoštění z EU, shrábne tučnou odměnu, např. 250 tisíc, a vyrazí zpátky domů do Česka, kde dál žije svůj život. A migrant nemůže být deportován pryč z EU. Této služby nejčastěji využívají Turci a kosovští Albánci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček: České firmy uspěly na vysoce konkurenčním americkém trhu
Ministr Petříček jednal v Kansas City s představiteli města a podpořil investice českých firem v regionu Kansas a Missouri. V Trumanově knihovně vystoupil s projevem k 20. výročí předání českého přístupového protokolu do rukou tehdejší ministryně zahraničních věcí Madeleine Albrightové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Případů spalniček trvale přibývá, od začátku roku jich je 55
Hejtman a předseda Bezpečnostní rady Pardubického kraje Martin Netolický jednal se zástupci Krajské hygienické stanice o současné situaci spalniček v regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Kdo věří, že nám spojenci z NATO přijdou na pomoc, ať rychle procitne. Hodně nekorektní příspěvek Jaroslava Bašty k sedmdesátinám paktu
Letos si připomínáme 70. výročí vzniku Severoatlantické aliance. Někdejší diplomat v Ruska a na Ukrajině Jaroslav Bašta k oslavám napsal, že se NATO ocitlo v hluboké krizi. Pokud někdo s absolutní platností spoléhá na to, že nám spojenci v případě našeho napadení pomohou, měl by podle Bašty raději rychle procitnout. Má navíc za to, že nás NATO neochrání před hrozbami budoucnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): EU změnu potřebuje. Ale jinou, než si myslí pan prezident Macron
Komentář na facebookovém profilu k reformě Evropské unie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Ministryni Maláčové by měli z Londýna vrátit školné
Komentář na facebookovém profilu k diskusi v Otázkách Václava Moravce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Michal Skořepa: Opravdu si musíme v EU pomáhat?
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 07:41, zobrazit podobné
ČSSD, nová partaj do výtahu?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 07:40, zobrazit podobné
TOPlist