Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.801x, což odpovídá cca 146.152-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Peklo, Rychlíkův výlev a Marvanová. Analytička Ryšánková šla na senátní debatu o médiích a jen žasla
Zkušená politická a mediální analytička Irena Ryšánková se zúčastnila pondělní mediální konference v Senátu, která jí potvrdila, že Senát je trochu mimo. Pozvat přednášející ve složení Břetislav Rychlík, Jan Jirák, Václav Štětka, Josef Šlerka a Hana Marvanová podle jejích slov totiž dokážou jen lidé, kteří moc netuší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Petr Němec: Omnipol Aeru nepomohl. Za letouny teď musí lobbovat i prezident Zeman
Nový prototyp stíhacího letounu L 39 NG. To byl hlavní důvod strategického spojení největšího tuzemského výrobce letadel se zbrojařským koncernem. Ačkoli si Aero Vodochody od spolupráce s Omnipolem slibovalo zásadní nárůst prodeje, realita se od původní představy diametrálně liší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT: Lídryní do voleb do Evropského parlamentu je Andrea Bychlová
Demokratická strana zelených - ZA PRÁVA ZVÍŘAT obdržela od Ministerstva vnitra rozhodnutí o registraci strany pro volby do Evropského parlamentu konané ve dnech 24. a 25. 5. 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Ústavní soud vyhlásí nález k vydání hackera Nikulina do USA
Ústavní soud se dnes vysloví k okolnostem loňského vydání údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Soudce Radovan Suchánek svolal veřejné vyhlášení nálezu o Nikulinově stížnosti proti rozhodnutí tehdejšího ministra spravedlnosti Roberta Pelikána.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Takto levně si volají úředníci ministerstev. Budete koukat
Blesk přišel se zajímavým zjištěním ohledně dat a volání v Česku. Snažil se totiž dopátrat toho, jaké ceny platí pro ministerstva. Premiér Andrej Babiš (ANO) se totiž údajně snaží do Česka dostat čtvrtého operátora. Ten by měl prý rozbít dominanci třech současných operátorů, kteří na trhu v Česku jsou, a data, za něž Češi platí více než jejich evropští sousedé, by se měla zlevnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Předseda Pirátů Bartoš: Odmítáme kovbojské právo silnějšího. Hledáme zdravou vyváženost
ROZHOVOR „Nálepkování a strašení ve chvíli, kdy jsme řešili pouhý podklad pro další širokou debatu, mě osobně unavuje a brání konstruktivnímu dialogu. V posledních volbách Piráty volilo dle veřejně dostupných dat asi 170 000 bývalých voličů TOP 09 a asi 80 000 bývalých voličů ODS. Nepředpokládám, že to byli lidé, kteří by volili komunisty, takže tato nálepka patrně nezafunguje, a je to jen pokus zvrátit trend,“ říká předseda Pirátů Ivan Bartoš k označování jeho strany za komunisty v souvislosti s kauzou byty, kterou podle něj z neznalosti vytvořil předseda TOP 09 Jiří Pospíšil. Vyjadřuje se i k zahraničním cestám Pirátů, Tommymu Robinsonovi či změnám ve vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Náchodskou TOP 09 nově povede Lenka Hronovská
Náchodská TOP 09 si na sněmu regionální organizace zvolila nové vedení. Po čtyřech letech vystřídala ve vedení dosavadního předsedu Josefa Mertu Lenka Hronovská, pracující v obchodním oddělení firmy Hronovský s.r.o.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Výroční zpráva NKÚ poskytuje smutnou bilanci pětiletého vládnutí ANO a ČSSD
Komentář na facebookovém profilu k výroční zprávě NKÚ
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Okamura: Babišovy sliby jsou jen prázdným marketingem
Komentář na facebookovém profilu k odchodu Dana Ťoka z vlády
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Drsný fekální humor, internet si dělá legraci z Okamury
Předseda SPD Tomio Okamura na svém Facebooku perlí a sklízí jeden výsměch za druhým. Svým fanouškům v pondělí pyšně oznámil, že podstoupil kolonoskopické vyšetření, aby se přesvědčil, že mu nehrozí žádné nádorové onemocnění tlustého střeva, a nabádal i ostatní, aby neváhali udělat něco podobného. V diskusi mu za jeho aktivitu poděkoval uživatel s profilovou fotografií vesmírné bytosti Aštara Šerana, známé ze sekty Vesmírní lidé, za jehož uznání mu šéf hnutí SPD poděkoval. A další výživné komentáře na sebe nenechaly dlouho čekat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
EU je brutálně rozjetá mašina na nesmysly. Už je to jako za bolševika, říká studentský předák z roku 1989. Takový úplně jiný než Mejstřík nebo Pajerová
ROZHOVOR Když před čtyřmi roky kandidoval do Senátu oděný v bílou římskou tógu a s vavřínovým věncem na hlavě jako římský senátor, rozdával pro Praze glejt na propuštění z daňového otroctví. Nyní Roman Kříž z Libertariánského institutu kandiduje do europarlamentu za Svobodné a připravil si originální program. Chce prosadit zvýšení minimální mzdy na 40 tisíc eur měsíčně ve všech státech EU či směrnici zajišťující minimální délku života občanů EU na 150 let. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vysvětluje, proč si myslí, že bez státu by byl každý důchodce multimilionář, nebo kdo je viníkem toho, že zvířata mají dostupnější zdravotní péči než lidé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ministerstvo pro místní rozvoj: Využívání záruk a výhodných úvěrů z EU bude jednodušší
Evropská komise se v Praze setkala se zástupci České republiky a Slovenska na workshopu, věnovaném finančním nástrojům. Využívání výhodných půjček, úvěrů či záruk pro podniky by v příštím období mělo být jednodušší, ať již díky sjednocení unijních finančních nástrojů pod jeden – InvestEU, nebo možností kombinovat dotace s úvěry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Obce dostanou 366 mil. Kč na elektromobily či veřejné osvětlení
Obce dostanou na investice pro zlepšení kvality života obyvatel 366 milionů korun. Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) schválil 174 projektů z Národního programu Životní prostředí. Dotace míří například na rekonstrukci veřejného osvětlení, pořízení ekologických vozů nebo zlepšení zásobování pitnou vodou. Ministerstvo o tom dnes informovalo v tiskové zprávě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
AOPK: Medvěd v Beskydech dostal dnes v noci telemetrický obojek
Medvěda, který se už více než měsíc pohybuje v Beskydech v oblasti Lysé hory, se včera večer podařilo odchytit do nastražené klece. Zvíře dostalo telemetrický obojek a bylo opět na stejném místě vypuštěno. Agentura ochrany přírody a krajiny ČR ve spolupráci s Mendelovou univerzitou v Brně chce totiž zjistit, jak se zvíře v krajině pohybuje a jaké má zvyky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček: Pro stabilitu regionu je klíčová budoucnost Afghánistánu
Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček vedl v pondělí 8. dubna 2019 českou delegaci na jednání Rady pro zahraniční věci (FAC) v Lucemburku. Šéfové diplomacií členských států jednali o situaci v Afghánistánu a ve Venezuele a politice Východního partnerství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministři na odstřel. Politolog naznačil, o čem jezdí premiér Babiš jednat s prezidentem
POLITOLOGOVÉ „Andrej Babiš nepotřebuje, aby každý ministr byl malým Babišem, to mimochodem nepotřebuje ani jeho kolega Hamáček, protože tato vláda je opravdu líná. Je postavená, jako by v ní de facto byli úředničtí ministři a pouze dva politici,“ komentuje chystané zásahy do vlády politolog Jan Kubáček s tím, že jim to rozbíjí ministryně Jana Maláčová. Premiér prý potřebuje udržet dynamiku a dojem rozhodného, aktivního politika, který věci řeší. A to se mu daří. Podle Kubáčka stojí za schůzkami mezi prezidentem a premiérem zadání pro nástupce. Hledá se protiváha ministru Tomáši Petříčkovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
EU nám opravdu prospívá, vykládala Jourová. Třeba je tu díky ní méně nebezpečných hraček s Číny
Věra Jourová se v Evropské komisi uplynulých pět let věnovala ochraně práv spotřebitele. Pokud dostane důvěru, ráda by pracovala i v příští EK, která se zrodí po květnových volbách do Evropského parlamentu. Mrzí jí, že lidé věnují pozornost především negativním zprávám o EU, když nám členství v evropském společenství přináší mnoho pozitivního.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Bilanci příznivě ovlivnil vývoz motorových vozidel
Podle předběžných údajů skončila v únoru bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách přebytkem 17,6 mld. Kč, který byl meziročně o 1,4 mld. Kč nižší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Nerozšiřujte pravomoc podávat žaloby o nevládní neziskovky
Poslanecký návrh, který do právního řádu zavede oprávnění nevládních neziskových organizací, zabývajících se ochranou práv obětí diskriminace, podat tzv. veřejnou žalobu v oblasti diskriminace, by v praxi znamenal, že by neziskové organizace mohly podávat stížnosti nejen u státních kontrolních orgánů, jakými jsou třeba Česká obchodní inspekce, Inspektorát práce nebo Česká školní inspekce, ale nově také žaloby ve správním a civilním soudnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Hejtmanství zcela zapomnělo na koncepci zdravotnictví
Komentář na facebookovém profilu k diskusi o projektu nové krajské nemocnice ve Zlíně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Jen jedno sídlo EU by přineslo významnou úsporu
Komentář ke třem sídlům Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj rozšíří potravinovou pomoc pro děti v sociální nouzi
Rada Pardubického kraje v rámci svého pondělního jednání rozhodla, že se kraj zapojí do Operačního programu potravinové a materiální pomoci na pomoc dětem ve věku od tří do 15 let ze sociálně slabých rodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman chce vetovat manželství homosexuálů. Očekává se velký střet s Babišem
Prezident a premiér ve sporu? Andrej Babiš v sobotní Partii prohlásil, že proti manželstvím homosexuálů nic nemá a novelu zákona, která by homosexuální sňatky uzákonila, podporuje. Ale názory v jeho hnutí se různí a poslanec Nacher svůj kompromisní návrh odložil, protože schytal kritiku od obou stran, informuje Echo24. Prezident Zeman se již dříve vyjádřil, že uvažuje o tom, že pokud by byl návrh manželství pro stejnopohlavní páry schválen, vetuje ho. A pro Echo24 tento premiérův záměr potvrdil jeho mluvčí, Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Kdo se nechá nachytat na peníze a půjde na Primu? Mediální expert varuje novináře, mají „obstát v důležité zkoušce“
Publicista Karel Hvížďala se na serveru iRozhlas.cz zaměřil na Primu CNN News. Reaguje tak na zprávu, že americká stanice ohlásila, že poskytne licenci třetí nejposlouchanější české stanici. „Některé zkušenosti ze zahraničí ukazují, že rozhodující je byznys, ne kvalita zpravodajství. Nelze proto s jistotou říct, jak bude nový kanál fungovat u nás,“ poznamenal Hvížďala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Komentátor se směje: Ten nápad s půl promile alkoholu přihraje ODS asi tak půl promile voličů
Politolog Josef Mlejnek junior se rozepsal v dnešních Lidových novinách o Občanské demokratické straně. Podle něj strana zrcadlí problém: slabou schopnost nastolovat témata, jež by hýbala veřejným míněním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Kiska vykládal v televizi, kolik bere Václav Klaus za přednášku. Úplný nesmysl, reaguje Institut
Slovenský prezident Andrej Kiska v minulých dnech vypustil informaci, že exprezident Václav Klaus dostává za přednášku až sedmdesát tisíc eur. Mluvčí Institutu Václava Klause se však informaci směje a udává, že suma je hodně přemrštěná. Píše o tom server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Český rozhlas spustil čtyři nové FM vysílače v Olomouckém kraji
V pondělí 8. dubna 2019 spustil Český rozhlas čtyři nové FM vysílače v Olomouckém kraji. Stanice Český rozhlas Radiožurnál, Český rozhlas Plus a Český rozhlas Dvojka tak rozšíří své vysílání ve městech Jeseník a Javorník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Skupina Barrandov vzrostla mezitýdně nejvíce na trhu
Počínaje dubnem nabídla televizní Skupina Barrandov svým jarním programovým schématem divákům ještě větší zážitek ze sledování, což se projevilo i na číslech sledovanosti. Skupina Barrandov zaznamenala nejvyšší mezitýdenní nárůst podílu mezi televizními skupinami. V cílové skupině dospělých, tedy 15 , činil nárůst podílu 11 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Na vysvětlení si spotřebitel opravdu pochutná
Úterní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Piráti: Kdo peníze čerpá, nesmí zároveň rozhodovat
Komentář na facebookovém profilu k evropským dotacím
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Obrana ČR jako základní hodnota
Minulý týden 4. dubna jsme oslavili pro nás jedno důležité výročí. Přesně před 70 lety byl totiž založen euroatlantický mezinárodní vojenský pakt – NATO. A proč je pro nás NATO tak důležité? Protože je stále jedinou hlavní garancí naší bezpečnosti a tedy i našeho přežití.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Morální invalidé si notují. Prý to je ovšem diskuze
Většina prostých absolventů prostých škol všech stupňů si představuje diskuzi jako výměnu názorů, které diskutující mezi sebou obhajují argumentací. Ne tak monopolní hlásač správných evropských „hodnot“ v České televizi – Václav Moravec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Komunistům prý dochází trpělivost s kšefty předsedy Filipa. Ideoví popletové, výstřely do luftu, posmívá se jim Dolejš
V komunistické straně to vře. Dokonce tak, že stranou koluje výzva s názvem Filip není KSČM, v níž signatáři žádají odchod předsedy strany Vojtěcha Filipa. Píší to Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Bezpečnostní expert Bohbot z Izraele k nejnovějšímu nápadu Pirátů: Ti lidé jsou hrozba pro společnost. Řekl bych i jiné slovo, ale jsem slušný člověk
ROZHOVOR Názor Pirátů, že není třeba investovat do obrany, považuje dlouhodobě v ČR žijící bezpečnostní expert David Bohbot za hrozbu pro společnost. Stejně tak miliardy na další bojová vozidla, která budou sice jistě krásná, ale bez vyškolených, zkušených vojáků, kterých se nedostává, budou k ničemu. Což tedy investovat do technologií, přípravy, do mladých lidí formou vojenské služby – a také třeba do krytů? Zakázky plánované pro zahraniční firmy ponechat v regionu, nemít plejádu dodavatelů, ale hrstku osvědčených našich odborníků. Podle Bohbota zvolení nové prezidentky Slovenska ukazuje, že je zapotřebí se starat o svoji bezpečnost, když středoevropská spolupráce tímto krokem dostává povážlivé trhliny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Situace na trhu práce tlačí na růst mezd
„Trh práce se přehřívá a situace se s příchodem sezónních prací bude zhoršovat. Méně efektivní firmy nebudou schopny akceptovat vyšší mzdové náklady a budou vytlačovány z trhu. Uvolněná pracovní síla nebude mít problém s nalezením nového uplatnění,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Rodina je teletník, otec býk, matka kráva. Šťavnatá vzpomínka na Václava Havla a jeho postoj ke svazkům menšin
K problematice stejnopohlavních svazků si nyní řekl své i pedagog, publicista a novinář Petr Žantovský na názorové platformě televize Prima. Připomíná slova Václava Havla, když se schvaloval zákon o registrovaném partnerství, který kritizoval ty, jež argumentovali plozením dětí: „To je pojetí rodiny jako teletníku, jako místa, kde se připouštějí býci ke kravám, aby byla telata.“ A Žantovský přidává slova o Orwellově Zvířecí farmě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Politika 3v1 proti zájmům ČR
Komentář na facebookovém profilu k politice vlády Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Babišovo vyučování
Netvrdím, že podpora sňatků homosexuálů je rozhodujícím politickým problémem Česka. Již zhruba před třemi lety, a potom v následujících letech opakovaně, jsem sociální demokracii, jako jedno ze "svých" zhruba dvaceti programových opatření, navrhl právě podporu sňatků homosexuálů. Homosexuálové v České republice, tak jako v každé zemi Západu, představují poměrně významnou minoritu. A nejedná se zdaleka jen o 4 % obyvatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ohavný chlap, čůrající vulgární ožrala... A nyní Jan Hřebejk opět promluvil o Miloši Zemanovi. Rozebíral jeho „škodící potenciál“
Režisér Jan Hřebejk už na adresu prezidenta Zemana vypustil mnoho výroků s různými úrovněmi vulgarit. Od „ohavného chlapa“ až k „vulgárnímu ožralovi“. Ale v rozhovoru nyní přiznal, že trpí stejně jako John Bok slovní agresivitou, a je mu líto, že se jeho vyjádřením věnuje taková pozornost. Připustil to Prostoru X. Ale prý se mu hnusí ti, kdo děsí společnost uprchlíky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Vláda: Premiér Babiš dnes navštíví statutární město Most
Předseda vlády České republiky Andrej Babiš zavítá v úterý 9. dubna do Ústeckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Za žádných okolností nechceme šetřit na lidech
Komentář na facebookovém profilu k událostem minulého týdne
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Slavné finančnické noviny jen pár hodin před volbami zaútočily na izraelského premiéra. Trump s Orbánem jsou prý velmi nepěkní kamarádi
V Izraeli se dnes konají volby. A je to znát například i na komentářích, které se objevují v médiích. Například Gideon Rachman pro Financial Times rozebral, proč každý nový autoritář směřuje s nadšením do Izraele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Odsuzujeme diskriminaci dítěte na základě politického názoru jednoho z rodičů
Proimigrační politika v Německu se projevuje i v tamním školství, kde se začínají projevovat různé druhy diskriminace na úkor německých občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Pan prezident bude také dovolenkovat
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
TOPlist