Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2022
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So3101724 
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.606x, což odpovídá cca 83.799-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

"Nas*at a rozmazat. A přede všema!" Klaus mladší opět triumfuje. Máme info ze Sněmovny. ODS čeká veřejné zesměšnění
„Pamatuj si, ševče: Nad nikoho se nepovyšuj a před nikým se neponižuj." Tak zněla jedna z moudrých vět krále Miroslava v podání Vladimíra Ráže. Jistě, jde sice jen o pohádku Pyšná princezna z roku 1952, ale ona by šla použít také na současné dění v Poslanecké sněmovny, o kterém mají ParlamentníListy.cz zcela detailní informace. A opět se jedná o Klause juniora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Čaputová a spojování lidí? Návštěvou pražské kavárny ukázala, jak to myslí, obává se komentátor
Budoucí slovenská prezidentka Zuzana Čaputová zavítala do České republiky. Setkala se tu s čestným předsedou TOP 09 Karlem Schwarzenbergem či s ředitelem Knihovny Václava Havla Michaelem Žantovským. Výběr navštívených osob podle komentátora Tomáše Vyorala jasně ukazuje, že Čaputová přijela do Česka „čeřit vodu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
FNUSA: Svatoanenská nemocnice za rok 2018 výrazně zlepšila hospodaření
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně vykázala k 31.12.2018 hospodářský výsledek očištěný o odpisy a s tím související transfery výši 4 mil. Kč. Nemocnice v posledních letech bez podpory extra provozní dotace zlepšila hospodaření oproti roku 2017 o 168 mil. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Institut Aleny Vitáskové: Nejsou to politici, kteří podlamují důvěru veřejnosti v instituci státního zastupitelství
nstitut Aleny Vitáskové, z. s., napsal prezidentovi Miloši Zemanovi otevřený dopis, ve kterém mimo jiné uvádí: Nejsou to politici, kteří podlamují důvěru veřejnosti v instituci státního zastupitelství. Jsou to přímo někteří samotní státní zástupci, kteří mnohdy neznají zákony, nebo jsou ochotni pro odsouzení nevinných lidí vyrobit důkazy. Mezi ně bohužel patří i NSZ Pavel Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Zdravotní pojišťovny by měly při zajištění péče pro klienty hrát aktivnější roli
Zdravotní pojišťovny mají zákonnou povinnost zajišťovat svým pojištěncům tzv. místní a časovou dostupnost hrazených služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Chorvatská prezidentka okouzlila Zemana češtinou. Připomněla, co všechno naše země spojuje
Prezident Miloš Zeman se shodl s chorvatskou prezidentkou Kolindou Grabarovou Kitarovičovou na tom, že vztahy s Čínou mají být založeny na rovnoprávnosti a vzájemných výhodách. Podle Kitarovičové jsou důležité vztahy se všemi zeměmi, tedy i s Čínou. Řekli to na dnešní tiskové konferenci po jednání na Pražském hradě, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Kandidátní listiny do Evropského parlamentu
Kompletní kandidátní listiny do voleb do Evropského parlamentu konané na území České republiky ve dnech 24. 5. – 25. 5. 2019
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Bezpáteřní Porošenko, oživování Havla a paní Čaputová, Tereza Spencerová žasne, co je možné na Ukrajině i jinde
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Petro Porošenko před rozuzlením prezidentské volby otočil: „Chce se zalíbit ruskojazyčným z východu i nacionalistům ze západu současně. Frajer. Ano, to je surrealistický nářez,“ baví se analytička Tereza Spencerová. Podle ní ti, kteří dříve slavili Majdan a Porošenka, najednou raději mlčí. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz rozebírá také aktuální situaci kolem Izraele, znovu sjednocení Libye a na přetřes přišlo také přání Václava Havla, a to v souvislosti se Zuzanou Čaputovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Senátoři projednávají, koho navrhnout na státní vyznamenání
Senátoři projednávají seznam kandidátů na státní vyznamenání, který poté zašlou prezidentu Zemanovi. Jak informoval web iDNES.cz, na seznamu je pětadvacet jmen, mimo jiné chirurg Miroslav Ryska, který zahájil program transplantace jater, nebo Vladimír Feix, který zachránil firmu vyrábějící porcelánové „cibuláky“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
dTest: Návrh zákona o hromadných žalobách se posouvá vpřed
Připravovaný zákon o hromadných žalobách, který má pomoci nejen českým spotřebitelům vymáhat svá práva a peníze, dostal podobu paragrafového znění. Největší česká spotřebitelská organizace dTest přináší do diskuze nad návrhem zákona zkušenosti zahraničních kolegů z jiných států Evropské unie. Ty ukazují, že hromadné žaloby mohou umožnit spotřebitelům získat náhradu škody v případech, v nichž sami neměli šanci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Migranti zase táhnou, zase nastrkují před kamery děti. Zastavte konečně financování převaděčských neziskovek, vyzývá z Francie český poslanec Kobza
ROZHOVOR „Rostoucí nespokojenost obyvatel je daní za neschopnost vládců. Krutost policejních zásahů proti demonstrujícím je neuvěřitelná a je neuvěřitelné, že něco podobného se děje v demokratické Evropě,“ říká z Francie poslanec SPD Jiří Kobza. Podle něj politici kolem prezidenta Macrona nedokázali zabránit islámskému terorismu, ani vyřešit nelegální migraci. Schopnost omezení migrační vlny do Evropy prý ukázala Itálie zavřením svých přístavů. V rozhovoru pro ParlamentniListy.cz také zdůraznil, že západní země zapříčinily totální rozvrat stabilní a prosperující Libye, která mimo jiné hlídala svoje jižní hranice před migrací ze zemí subsaharské Afriky. A důsledkem rozvratu je právě masová nelegální migrace do Evropy se všemi symptomy zločinnosti a terorismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ajajaj. Ošklivý karambol senátora Fischera na ČT24. Přišel tam i Mlynář. A vytáhl věci z dob V. Havla, na které by někdo raději zapomněl
Senátor Pavel Fischer trvá na pozvání majitele skupiny PPF Petra Kellnera do horní komory. Na jednání zahraničního a bezpečnostního výboru by od něj chtěl osvětlit třeba smlouvu o spolupráci s firmou Huawei. Před jejím softwarem a produkty v prosinci varoval Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost. Podle PPF senátor Fischer pouze rozehrává politické hry, do kterých se firma nechce zapojit. Fischer a člen představenstva PPF Vladimír Mlynář spolu diskutovali včera v pořadu Události, komentáře na ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Johnová: Na sociálních sítích se děti učí novým dovednostem
Oddělení prevence Magistrátu hl. m. Prahy ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Praha 6 a společností pro filmovou výchovu FreeCinema uspořádalo ve středu 10. dubna seminář (Ne)bezpečnej svět a film. Ústředním tématem semináře byla kyberšikana a úvahy o tom, jak se propojuje prožívání dětí na sociálních sítích a pobyt v digitálním prostoru se svobodou projevu. Záštitu nad seminářem převzala pražská radní pro sociální oblast Milena Johnová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Zájemci o provozování letecké linky do Mnichova se mohou hlásit do 24. června
Do 24. června 2019 je prodloužena lhůta pro podávání nabídek na veřejnou zakázku „Výběr leteckého dopravce pro poskytování pravidelné letecké dopravy z letiště Brno-Tuřany do Mnichova II“. Po konzultaci s Ministerstvem dopravy tuto úpravu udělala 8. dubna 2019 Rada Jihomoravského kraje. Nemění se přitom doba možného počátku zahájení letecké dopravy, tj. 27. 10. 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Piráti: Chceme přispět k vyšší volební účasti v evropských volbách
Piráti vyzývají cizince, aby šli v Česku volit do europarlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Vláda hodila zájmy vlastních občanů přes palubu
Česká vláda v čele s premiérem Andrejem Babišem podle europoslance Jiřího Pospíšila (TOP 09/EPP) fatálně selhala v boji proti dvojí kvalitě potravin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
„Workoholik ve vašich službách,“ představí se lidem Telička
Sloganem „Workoholik ve vašich službách“ představí Hnutí Hlas europoslance Pavla Teličku jako lídra kandidátky v kampani před květnovými volbami do Evropského parlamentu. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Hodně divná zakázka pro armádu. Jde o bojová vozidla a největší nákup v historii. Jen se podívejte, jak dopadly výsledky střelby na cíl
Historicky největší zakázka české armády vzbuzuje emoce. Dvaapadesát miliard korun na 210 bojových vozidel pěchoty. Ministerstvo obrany nejdříve vyžadovalo bezosádkové věže, tedy bez posádky, nyní o sto osmedesát stupňů otočilo a navzdory světovým trendům chce věže osádkové. Tuto změnu navíc ohlásilo až na tiskové konferenci, čímž prakticky vyloučilo největšího favorita. ParlamentníListy.cz se o celý tendr detailně zajímaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
I bez vzdělání pochopíte, že EU pomáhá! Pospíšil orodoval za sankce proti Rusku a zaskočil ho dotaz, co tedy s Putinem pečou Němci
Do XTV na rozhovor s Lubošem Xaverem Veselým zavítal tentokrát předseda TOP 09, europoslanec a pražský zastupitel Jiří Pospíšil. Na začátku prohlašoval, že TOP 09 v eurovolbách určitě uspěje, protože je v koalici. A že je EU prospěšná, to prý pochopí každý selským rozumem. Vyjádřil se i k primátoru Hřibovi. A na závěr se rozjel na adresu Ruska. To se dle něj chová jako agresor a sankce mají smysl. A když budeme ignorovat porušování mezinárodního práva, tak se podle něj bude opakovat rok 1968.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Láska: Část populace nepovažuje kojení za “normální” věc
Komentář na facebookovém profilu k postoji společnosti vůči kojení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
„Strach, hroznej strach, denně zbitá šestiletá dcera?!“ Pirátský radní šokoval návrhem na sloučení „bílých“ dětí do „romské“ základky na Žižkově
V pondělí byla na radnici Prahy 3 slavnostně vyvěšena romská vlajka. Tento akt měl vyslat zprávu o harmonickém soužití všech občanů v městské části, kde má romská menšina jedno z nejvýraznějších zastoupení. Historicky se ovšem převážně Žižkov a navazující Karlín (již Praha 8) řadily mezi čtvrti, kterým bylo doporučováno se vyhnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Jarolím (ODS): Senát opravdu je pojistkou demokracie
Komentář na facebookovém profilu k roli Senátu v politice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj podporuje cestovní ruch, Malá Morávka získala speciální čtyřkolku
Čtyřkolka s vlečným zařízením a sněhovými pásy bude sloužit potřebám Malé Morávky. Terénní čtyřkolka umožní vjet do hůře přístupných lokalit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Důvěřujte politikům! Vždyť to jsou naši polobozi
Důvěra v politika - co to vlastně je? Je to projev naší hlouposti, ignorace nebo otrávenosti a zbabělosti? Já Vám nevím, ale když čtu v novinách, na Fb, na Twitteru či sleduji v TV, tak se nestačím divit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Žádný brexit nakonec nebude, myslí si Cyril Svoboda. Pořád je šance vzít zpátečku...
Brexit se odkládá nejdéle o půl roku do konce října, do té doby musejí Britové říct, co chtějí – odejít s dohodou, odejít bez ní, nebo zůstat. O tom, jestli má půlrok navíc skutečně smysl, ve čtvrtečním pořadu Interview na ČT24 promluvil bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda (KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Česko pomůže Srbsku proti ilegální migraci dalšími pěti policisty
Česká republika od června zvýší svůj policejní kontingent v Srbsku o dalších pět policistů, kteří budou na hranicích pomáhat srbským kolegům při boji s nelegální migrací. Po jednání se srbským resortním kolegou Nebojšou Stefanovičem to dnes v Bělehradě řekl český ministr vnitra Jan Hamáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Úřad MČ Brno-sever dostal pokutu za nerovné zacházení s uchazeči
Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj potvrdil uložení pokuty ve výši 330 000 korun městské části Brno – sever za chyby v zadávacím řízení „Rekonstrukce objektu Cejl 68 v Brně“. Rozhodnutí již je pravomocné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Servilní Pelikán se podbízel zahraniční velmoci, myslí si prezident Zeman. A přidal i důvod, proč tomu tak bylo
Nový týden přinesl také nový díl pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov. Moderátor Jaromír Soukup s prezidentem Milošem Zemanem otevřeli diskusi nad tématy, které rezonují v české politické společnosti. Společně se zastavili u personálních změn ve vládě, státního rozpočtu, ale také u kauzy Nikulin a dalších.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Nečasův poradce na Šafrově fóru: Zeman posvětil Babišovi výměnu ministrů velmi rychle. Za tím něco vězí...
Odvolání ministra dopravy Dana Ťoka a ministryně průmyslu Marty Novákové je podle Jiřího Sezemského znakem personální krize v hnutí ANO a signalizuje neprůhledné zákulisní dohody s Hradem. Uvedl to ve svém komentáři na webu Svobodné fórum šéfredaktora Pavla Šafra, známém svými kritickými názory na Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Máme dva roky na záchranu společnosti, jinak kapitalismus smete revoluce. A to říká miliardář
Americký miliardář Ray Dalio uvedl, že propast mezi bohatými a chudými narostla už do tak velkých rozměrů, že nás do pár let čeká vzpoura chudých a revoluce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Komentáře Krysodlaka (4)
O inkluzi, tažení proti Rusku, Hamáčkově ministerstvu, České poště a chlastu na vodě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr školství a předsedkyně Asociace krajů ČR se shodli na memorandu o budoucnosti vzdělávání
Kraje budou mít jako zřizovatelé středních škol pravomoc rozhodovat o oborech a kapacitě nabíraných žáků. Speciální inspekční tým České školní inspekce bude nadále kontrolovat školy a ty, které selhávají ve vzdělávacím procesu, budou muset ukončit činnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Paní Maláčová, státní rozpočet není výherní automat. Poslanec ODS Munzar o tom, kam mizí vaše daně
ROZHOVOR „Na tanečcích kolem tohoto příspěvku je vidět, jak vláda dlouhodobě nedobře hospodaří s penězi daňových poplatníků,“ říká k plánovanému navýšení rodičovského příspěvku poslanec ODS Vojtěch Munzar. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová je podle Munzara přebornicí ve zvyšování dávek, v čemž jí zdatně konkurují politici hnutí ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Ve druhém kole ukrajinských prezidentských voleb zvítězí Putin
Zákonitosti nelze ošálit. Každá revoluce v určitém okamžiku požírá své děti. Ta ukrajinská v podobě euromajdanu, která násilně přeměnila do té doby v podstatě s ohledem na dlouhou společnou historii a etnickou blízkost až totožnost přátelský proruský režim Ukrajiny v nebezpečnou válečnickou protiruskou polofašistickou zemi se musela vyčerpat. Majdan skončí a stejně tak skončí období, kdy Západ si z Ukrajinců udělal totální užitečné idioty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Další konflikt mezi Hřibem a Pospíšilem. Tentokrát jde o trafiky v městské firmě
Pražští Piráti podle webu Novinky.cz chtějí přeobsadit nebo zcela zrušit tři zaměstnanecká místa v dozorčí radě Pražské plynárenské a.s. Podle primátora Zdeňka Hřiba to přinese úspory. Odbory ale upozorňují, že je to jen snaha získat větší vliv v jedné z městských společností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Staněk: Obchodní dům Kotva bude opět chráněn dvakrát
OD Kotva je památkově chráněn. Ministerstvo kultury pod vedením ministra Antonína Staňka podruhé vydalo rozhodnutí o prohlášení obchodního domu Kotva za kulturní památku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Třikrát nevinen. Tak skončil soud v kauze OKD
Bývalí místopředsedové Fondu národního majetku Pavel Kuta a Jan Škurek a znalec Rudolf Doucha, kteří byli obžalováni v kauze OKD, jsou nevinní. S definitivní platností tak rozhodl odvolací soud. Rozsudek je pravomocný. Informaci přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
„Cos v tom Bruselu dělal, Jiřino? Ho*no, ty šmejde!“ Pospíšil z topky se rozčílil na vládu, naši čtenáři ho srovnali se zemí
TOP 09, která může mít podle mnohaměsíčního vývoje předvolebních preferencí problém dostat svého zástupce do Evropského parlamentu, se zjevně rozhodla bojovat za lepší potraviny. Jiří Pospíšil, předseda TOP 09, to potvrdil tiskovou zprávou. Na jeho slova ovšem reagovala řada čtenářů ParlamentníchListů.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Šmejdi se nevzdávají, zase mají nové finty
Novela insolvenčního zákona sotva oschla v tiskárně, do účinnosti zbývají skoro dva měsíce, ale finanční šmejdi jedou na plné obrátky a snaží se restartovat „byznys“. Na výjezdech po krajích i od odborníků slyším nová varování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Radek Sárközi: Učitelé si polepšili pouze o tři procentní body
MŠMT zveřejnilo mzdové statistiky za rok 2018, učitelé si polepšili pouze o tři procentní body proti ostatním zaměstnancům v ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: V Mostě testovali jezdci Porsche Carrera Cup před květnovou premiérou
Dvoudenní testování jezdců a techniky před novou sezonou na velkém okruhu mosteckého autodromu mají za sebou týmy Porsche Carrera Cup Germany. Seznámily se zároveň s tratí, kde bude mít pohár premiéru o víkendu 17. až 19. května jako jedna ze sérií závodního víkendu ADAC GT Masters. Týmy vyjádřily s areálem i zázemím v Mostě spokojenost, líbí se jim i samotný okruh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vláda znovu navrhne prezidentovi povýšení šéfa BIS Koudelky na generála. I když to už dvakrát odmítl
Vláda chce potřetí navrhnout ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelku na jmenování do generálské hodnosti. Prezident Miloš Zeman ho loni dvakrát povýšit odmítl, BIS opakovaně ostře kritizoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Brutální rozbor Moravcova notování s Kiskou a Pavlem. Od muže, který kavárně vždy spolehlivě zvedne tlak
Bývalý člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek se na svém facebookovém profilu svěřil s tím, jak nechtěně sledoval v neděli Otázky Václava Moravce na ČT24. „Moje zjištění? Vše při starém. Názorově jednobarevné obsazení, všichni spolu souhlasí, hosté i moderátor, jiný názor se nepřipouští, to by mohlo diváka zmást. Kdo v té nové studiové atleticko-kladivářské dekoraci účinkoval tentokrát?“ zkonstatoval Štěpánek a následně rozebral i celé vysílání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Senát na „modré vlně“
Každé 75. dítě se rodí s poruchou autistického spektra. Příznaky se u každého liší v závislosti na typu postižení, mezi ty obecné patří stále se opakující vzorce chování, sociální odloučení a špatné verbální dovednosti. Každoročně se proto 2. dubna na Světový den porozumění autismu lidé oblékají do modré a řada budov je nasvícená ve stejné barvě. Modrá je totiž barva komunikace a sebevyjádření, což jsou oblasti, které činí autistům největší potíže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Tvrdý brexit není výhrou ani pro Brity samotné ani pro zbytek Unie
Nový předseda KDU-ČSL Marek Výborný dnes krátce po svém zvolení navštívil Brusel. Cílem této pracovní cesty byl především Summit lídrů Evropské lidové strany, který předcházel mimořádnému zasedání Evropské rady o brexitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Strážníci městské policie diskutovali o náhradách i změnách při řešení přestupků
Kam kráčí městská policie, hrozí do budoucna nedostatek strážníků? Jaké změny vyplývají pro městkou policii při řešení přestupků ze změn zákona o silničním provozu? Do jaké míry mají v boji s kriminalitou vliv preventivní programy, dotované ze státních prostředků?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Poptávka po eurových dluhopisech se záporným výnosem přetrvává
Ministerstvo financí včera v aukci vydalo druhou tranši státního dluhopisu denominovaného v eurech splatného v roce 2021 v celkové jmenovité hodnotě 100 mil. EUR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Nepřipustíme, aby v naší zemi platily zákony temného středověku
Tak lze hodnotit zákony dle islámského práva šaría, které nyní platí v Bruneji, poté co je schválil místní sultán Hassanal Bolkiah s cílem posilování islámského učení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Přehledná tabulka má k reformám legislativy daleko
Komentář na facebookovém profilu k návrhu na zavedení přehledu povinností a sankcí u zákonů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Válek (TOP 09): Proč prosazuji novelu proti týrání zvířat
Jsem poslancem za TOP 09 a členem zdravotního a zemědělského výboru, přičemž v druhém zmíněném výboru jsem novelu nedávno předkládal a vysvětloval. Rozhodně nejsem žádný ekoliberál či jaké termíny se v diskuzích používají, ale jsem naopak velmi konzervativní člověk. Proto jsem byl nejdříve poměrně nedůvěřivý k této aktivitě a když mě o předložení požádal předseda TOP 09 a Markéta Pekarová Adamová, zvažoval jsem, jak z toho vyklouznout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Pětasedmdesátiny slaví Jaroslav Zavadil, někdejší odborový předák
Někdejší odborářský předák Jaroslav Zavadil, který 12. dubna oslaví 75. narozeniny, vedl Českomoravskou konfederaci odborových svazů (ČMKOS) v letech 2010 až 2013. Funkci opustil poté, co byl zvolen do Poslanecké sněmovny. V ní Zavadil působil do října 2017 jako nestraník za ČSSD, byl šéfem sociálního výboru. Nyní je poradcem ministryně práce Jany Maláčové (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Uchráněných 11 miliard za pět let mluví za vše
Daňová Kobra pokračuje v úspěšném potírání daňových úniků a daňové kriminality. Operativní spolupráce při výměně informací mezi policisty, celníky a specialisty Finanční správy zapojených v Daňové Kobře umožňuje lépe analyzovat jednotlivé případy a v případě odhalení daňového úniku rychle a účinně proti pachatelům zasáhnout. Za téměř 5 let své existence tak Daňová Kobra zachránila státnímu rozpočtu už 11,67 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Terorismus v ČR! Džamila navrhla omezit zbraně. Nové ohlasy k bombě v Rýmařově
V úterý v podvečer otřásl budovou rýmařovského městského úřadu výbuch. Co vlastně vede člověka k tomu, že se pokusí odpálit budovu městského úřadu? Stalo se něco takového poprvé? A jaká bezpečnostní opatření mají vlastně budovy, kde se lidé scházejí? O problému diskutovala v pořadu Názory bez cenzury exministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková a bezpečnostní expert David Rožek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Podnikatelská mise do Uzbekistánu a Kyrgyzstánu s účastí státního podniku DIAMO
Ve dnech 8. a 9. dubna 2019 se konala podnikatelská mise, doprovázející ministryni průmyslu a obchodu Martu Novákovou do Uzbekistánu a Kyrgyzstánu. Na zahraniční misi, na jejíž organizaci se podílely Svaz průmyslu a dopravy ČR a Komora pro hospodářské styky se zeměmi Společenství nezávislých států (SNS), doprovázel ministryni průmyslu a obchodu Martu Novákovou také zástupce státního podniku DIAMO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Advokátka EU navrhuje zamítnout žalobu ČR na směrnici o zbraních
Generální advokátka Soudního dvora Evropské unie doporučila tomuto soudu, aby zamítl žalobu České republiky na unijní směrnici zavádějící přísnější pravidla pro nabývání a držení palných zbraní. Informovalo tiskové oddělení unijního soudu. Názor generálních advokátů pro soud není závazný, soudci však často doporučení potvrdí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Hlas rozumu od Pirátů
Piráti jsou zvláštní stranou. Někteří analytici o nich hovoří jako o moderní levici. Já bych spíše řekl, že se jedná o stranu příležitostné levice, a to především v sociálních otázkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Inflace dosáhla horní hranice tolerančního pásma
V březnu zrychlil meziroční růstu spotřebitelských cen na 3,0 procenta, což bylo o 0,3 procentního bodu více než v únoru. Míra inflace již dosáhla horní hranice tolerančního pásma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Kauzy Nikulin a mýto: Soukup se bavil, ale vy se smát nebudete. Jen není jasné, kdo za to zaplatí
V Aréně Jaromíra Soukupa byli tentokrát kandidáti do europarlamentu. Soukup si hned přisadil v aféře s Nikulinem, že on to říkal, a zkoušel kandidáty, co si myslí. Od SPD přišel dotaz na Czexit a komunisté se zase trefovali do kandidáta SPD, že na plakátech se smějí Le Penová, Wilders a Okamura, ale jeho tvář na nich není.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Pitomost, děláte si srandu? Kalousek se smál „diplomatu“ Ferjenčíkovi, ten se nedal
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek si na Twitteru rýpl do pirátského poslance Mikuláše Ferjenčíka, jenž psal svůj postřeh ze Slovenska. Následně se rozjela diskuze, kdy se Ferjenčík bránil, že šlo jen o glosu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
V Dubrovníku začíná summit zemí střední a východní Evropy a Číny
Slavnostní večeří dnes v chorvatském Dubrovníku začne dvoudenní setkání vedoucích představitelů zemí střední a východní Evropy a Číny. Českou republiku bude zastupovat premiér Andrej Babiš, který bude ještě před večeří jednat se svým čínským protějškem Li Kche-čchiangem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Má blízko k vlivným lidem. Pozadí nového ministra dopravy odhaleno
Šéfredaktor serveru Info.cz Michal Půr ve svém komentáři okomentoval nového ministra dopravy Vladimíra Kremlíka. Zaměřil se na Kremlíkovo minulé působení a uvedl, že podle důvěryhodných informací Info.cz o jeho nominaci stáli především komunisté. „Kremlíkovo jméno jen ukazuje, že působení na Ministerstvu dopravy se tak trochu podobá sebevražedné misi. A jak už to tak bývá, může se klidně stát, že na Ťoka ještě budeme vzpomínat se slzou v oku,“ varuje před Kremlíkem Půr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Národní pedagogické muzeum: Výsledky ankety o nejoblíbenější dětskou knihu
Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského (NPMK) dnes vyhlásily u příležitosti mezinárodního dne dětské knihy výsledky 26. ročníku literární ankety SUK – Čteme všichni o nejoblíbenější dětskou knihu. V České republice jde o nejstarší anketu svého druhu, jejíž tradice sahá až do roku 1993.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Británie by měla odejít co nejdříve, říká lidovec Benešík. Prý proto, aby už nemohla EU škodit
Hostem čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu byl lidovec Ondřej Benešík, který se zúčastnil jednání mezi evropskou sedmadvacítkou a Velkou Británií o brexitu. Má za to, že Britové měli už tři roky na to, aby si mohli vyjednat smlouvu o odchodu, a teď už by měli odejít co nejdřív. Především proto, aby nemohli EU škodit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Chabr (TOP 09): Pražskému magistrátu mohou všichni nahlédnout pod pokličku
Praha zveřejnila údaje o svém hospodaření s majetkem na online majetkovém portálu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Česko bude dál usilovat o zrušení směrnice o zbraních. I když oficiální stížnost byla smetena
Česko bude podle náměstka ministra zahraničí Martina Smolka nadále usilovat o zrušení unijní směrnice o zbraních, i když se k tomu generální advokátka Soudního dvora EU postavila záporně. Její odmítavé stanovisko k české žalobě podle Smolka neobsahuje hlavní argumenty, podle nichž směrnice příliš omezuje majitele legálně držených zbraní. Opoziční ODS v této souvislosti už požádala vládu, aby se v rámci EU zasadila o změnu směrnice. Organizaci Liga Libe, která hájí práva českých držitelů zbraní, postoj advokátky rozladil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Cena benzínu vystoupala na letošní maximum a dál rychle roste
V uplynulém týdnu jsme mohli pozorovat prudký růst ceny benzínu, který pokořil hranici 32 korun za litr. Tato hranice odolávala od 22. prosince 2018. Aktuální cena benzínu je nejvyšší za celý letošní rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Česko pošle na srbské hranice dalších pět policistů
Česká republika pošle do Srbska dalších pět policistů, kteří budou na hranicích pomáhat svým srbským kolegům při boji s nelegální migrací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Rakouský soud prodloužil vazbu dvojici podezřelé z útoků na vlaky
Vídeňský zemský soud dnes o čtyři týdny prodloužil vazbu 42letému Iráčanovi a jeho ženě, podezřelým ze spáchání dvou teroristických útoků na vysokorychlostní vlaky v Německu. Dosavadní důvody pro vazbu, tedy nebezpečí útěku, zahlazování stop a pokračování v trestné činnosti, zůstávají v platnosti. Na svobodě je mezitím vyšetřována další dvojice, která byla koncem března zadržena v Praze a údajně patřila k teroristické buňce kolem 42letého Iráčana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Čeští europoslanci podpořili migraci do ČR
Komentář na facebookovém profilu k hlasování českých europoslanců pro přijímání syrských migrantů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
ODA: Rozložená společnost a nadcházející volby do Evropského parlamentu
Jdeme k dalším volbám a stále nevíme ani to, jak bude orgán, do kterého volíme – Evropský parlament – veliký
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Senát: Koncert a výstava k 10. výročí Nadačního fondu Harmonie
Slavnostní zahájení výstavy k 10. výročí existence Nadačního fondu Harmonie se uskuteční příští čtvrtek v 17:00 ve Valdštejnské zahradě. Akce je určena široké veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj: Zachránit život můžeš i Ty! Přidej se do registru dárců kostní dřeně
Ve čtvrtek 18. dubna 2019 proběhne na Krajském úřadě Ústeckého kraje v Ústí nad Labem nábor nových dárců kostní dřeně. Dobrovolníci se mohou zapsat od 11:00 do 15:30 ve 2. patře na konferenčním sále. Patronkou akce se stala modelka a zakladatelka Nadačního fondu VK Veronika Kašáková, se kterou se ten den můžete osobně setkat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
ČEZ: V Temelíně zavezli palivo do reaktoru prvního bloku
Přesně 163 palivových souborů umístili odborníci v Jaderné elektrárně Temelín do reaktoru prvního bloku. Bylo mezi nimi i šest palivových souborů společnosti Westinghouse Electric Sweden. V noci na čtvrtek zavážení paliva po čtyřech dnech ukončili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Terorismus v ČR! Džamila Stehlíková navrhla omezit zbraně. Nové ohlasy k bombě v Rýmařově
V úterý v podvečer otřásl budovou rýmařovského městského úřadu výbuch. Co vlastně vede člověka k tomu, že se pokusí odpálit budovu městského úřadu? Stalo se něco takového poprvé? A jaká bezpečnostní opatření mají vlastně budovy, kde se lidé scházejí? O problému diskutovala v pořadu Názory bez cenzury exministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková a bezpečnostní expert David Rožek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Kolman: Ekolog, imitátor Václava Havla
Z notýsku občanského pasivisty – duben 2019
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Jsem rád, že jsme se shodli na prodloužení jednání o brexitu
Vpodvečer 10. dubna 2019 se hlavy vlád a států členských států Evropské unie sešly na mimořádném summitu k článku 50 Smlouvy o EU, tj. k diskusi o dalším postupu ve věci vystoupení Spojeného království z EU. Hlavním tématem večera byla možnost dodatečného prodloužení jednání o brexitu. Českou delegaci vedl premiér Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Šárka Nová: Vystupme z Unie třeba hned zítra
„Chceme EU a Evropský parlament reformovat, aniž bychom je zničili,“ řekl podle serveru Info.cz italský ministr vnitra Matteo Salvini. Za mě lepší než nic, ale upřednostňuji být samostatným suverénním státem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Nástupce Ťoka a Novákové vyslechne Zeman v pondělí
Prezident Miloš Zeman by měl přijmout kandidáta na ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka v pondělí ve 14:00. ČTK o tom informoval Havlíček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: V roce 2017 přesáhl výdělek lékařů 55 tisíc korun
Mediánový výdělek lékařů v roce 2017 činil přes 55 tisíc korun za měsíc, od roku 2012 se zvýšil o 9 tisíc korun. U všeobecných sester a porodních asistentek byl ve stejném období nárůst o zhruba 7 tisíc korun na 31,5 tisíce korun. Nejvíce, přes 35 tisíc korun, vydělávaly sestry v Plzeňském kraji a v Praze, naopak nejméně ve Zlínském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Kamil Bednář: Globální rizika ohrožují ekonomiku eurozóny
Evropská centrální banka (ECB) se včera dle očekávání rozhodla ponechat svou měnovou politiku beze změny. Dle jejího šéfa Maria Draghiho však ekonomika eurozóny čelí novým rizikům. Mezi ně se dají zahrnout snahy o obchodní protekcionalismus, brexit či nejistá fiskální situace v Itálii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Volili mě huliči. Pavel Novotný řešil s Topolem své havloidství, ODS a mnohem více
Pavel Novotný se s Mirkem Topolánkem v Topol show bavili především o tom, jaké to je, být starosta Řeporyjí. Bývalý král bulváru připomenul své začátky: „Stalo se to tak, že si mě před mnoha lety 300 huličů vyvolilo do zastupitelstva.“ A svou práci přirovnal k řediteli neziskovky. Prý pořád shání peníze. A co by chtěl dělat, až nebude starosta? Investigativní novinařinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Nováková nezvažuje po konci na MPO návrat do svazu obchodu
Končící ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková (za ANO) nezvažuje návrat do Svazu obchodu a cestovního ruchu, který dříve vedla, ani ke svému podnikání, které převzal její syn. Řekla to dnes novinářům. Premiér Andrej Babiš (ANO) ve středu oznámil, že Novákovou v čele resortu nahradí šéf asociace Asociace malých a středních podniků Karel Havlíček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Ministerstvo bude i nadále podporovat potravinové banky
Jediným resortem, který řeší podporu potravinových bank, je Ministerstvo zemědělství (MZe). Pomáhá jim od roku 2016 a aktivně jim bude pomáhat i po roce 2019, dokud se nenajde vhodnější systémové řešení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: I historické budovy budou mít energeticky úspornější provoz
Pardubický kraj pokračuje v zateplování a dalších energeticky úsporných opatřeních na svých školách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Naše země vysychá, je potřeba hledat řešení
Komentář na facebookovém profilu k evropským zemědělským dotacím
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Lidé najednou podlehli kultu Havla. Němci věděli předem, že bude prezident. Nabídli mi šest tisíc marek, odmítl jsem. Jan Saudek vzpomíná na rok 1989
Fotograf Jan Saudek v dnešním rozhovoru pro Magazín DNES vzpomíná na to, jak odmítl fotit prezidenta Václava Havla. „Vytvořil se kolem něj kult,“ podotkl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Takhle se musí na teroristy
Čtvrteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Chabr (TOP 09): Praha vyhlašuje otevřené výběrové řízení na provoz kobek na Rašínově a Hořejším nábřeží
Hlavní město Praha vyhlašuje otevřené výběrové řízení na uzavření nájemních smluv na provoz kobek na Rašínově a Hořejším nábřeží. Hlavním kritériem pro hodnocení předložených návrhů je obsahová kvalita záměru a jeho soulad s celkovou koncepcí pražských náplavek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Ceny zahraničního obchodu v únoru rostly
V únoru 2019 se vývozní ceny meziměsíčně zvýšily o 0,3 %, dovozní ceny o 0,5 %. Směnné relace dosáhly hodnoty 99,8 %. Meziročně se vývozní ceny zvýšily o 3,4 %, dovozní ceny o 3,3 %. Směnné relace dosáhly hodnoty 100,1 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje: V nemocnicích si připomínáme Den zdraví
Den zdraví se slaví celosvětově 7. dubna. Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje se svými nemocnicemi a ve spolupráci s městy a dalšími organizacemi k tomuto dni připojuje i letos.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtmani budou dnes v Plzni jednat například o opravách silnic
V Plzni se dnes večer uskuteční zasedání Rady Asociace krajů. Na programu jednání hejtmanů a primátora Prahy je mimo jiné sociální oblast a doprava, věnovat se budou i střednímu školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Babiš: Dohoda dává Britům čas na rozhodnutí, co s brexitem chtějí
Dohoda, jíž dnes summit EU odložil brexit až na konec října, je podle českého premiéra Andreje Babiše dostatečná na to, aby se Británie rozhodla, co ohledně odchodu z unie vlastně chce. Řekl to novinářům v noci v Bruselu po konci mimořádného jednání lídrů sedmadvacítky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Šéf NKÚ: Zažil jsem horší reakce než tu Babišovu. Kritizovat Ťoka za dálnice není fér
Prezident NKÚ Miloslav Kala kritizuje odstupujícího ministra dopravy za to, že neudělal nic se systémem, kvůli kterému trvá výstavba dálnic roky.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 11.4.2019 v 05:36, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Prosazujeme veřejnou kontrolu hospodaření České televize a Českého rozhlasu!
Dnešní seminář Kontrolního výboru PS PČR, jehož jsem členem, na téma "Rozšíření působnosti Nejvyššího kontrolního úřadu".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Upravená dodávka převážela migranty
Dnes v 9 hodin ráno zastavili policisté z mobilní jednotky Ředitelství služby cizinecké policie na 162. km dálnice D1 dodávku Mercedes s poznávací značkou Velké Británie, ve které se za falešnou přepážkou tísnilo 13 běženců, z toho tři děti, přibližně ve věku čtyř let, a deset dospělých.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Vyzýváme vládu, aby iniciovala celoevropská jednání o revizi směrnice EU o zbraních
Generální advokátka Soudního dvora EU dnes představila své stanovisko ve věci žaloby ČR proti směrnici, která zavádí přísnější pravidla pro nabývání a držení palných zbraní. Podle něj by tato žaloba měla být zamítnuta. Byť toto stanovisko není pro konečné rozhodnutí soudu závazné, v praxi platí, že soudci se k němu ve většině případů přikloní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Policie našla v dodávce na D1 na Vysočině 13 běženců
Cizinecká policie dnes zastavila na 162. kilometru D1 na Vysočině dodávku, která převážela 13 běženců, z toho tři asi čtyřleté děti, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Brexit se odkládá, nejistota protahuje… Oslabujeme výhled na CZK
Nejistota spojená s brexitem jen tak z evropských trhů a ekonomik nezmizí. Včera se EU s Británií dohodla na odkladu brexitu až do podzimu tohoto roku (31. října).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Máme rádi Rusko! vyznali se Kalousek se Štětinou. Ale chtěli by ho trochu jiné...
Máme rádi Rusko, shodli se europoslanec Jaromír Štětina a předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. Tímto svým prohlášením vyvolali barvitou diskusi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Vláda: Vila Hany a Edvarda Benešových bude i letos o víkendech přístupná veřejnosti
Po loňském úspěchu s pravidelným víkendovými dny otevřených dveří zpřístupní i letos Úřad vlády ČR historicky i architektonicky cennou vilu Hany a Edvarda Benešových v Sezimově Ústí. Poprvé po zimní přestávce si ji budou moci lidé prohlédnout od pátku do neděle 12.–14. dubna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
„Ozbrojený muslim“ Kušnarenko: Okamuro, moji předci bojovali za tvou svobodu. Muslimská strana? Ano. Konvičku na Staromáku bych zlikvidoval
ROZHOVOR Svět čelí hrozbám bělošských nacionalistů a teroru džihádistů. To si myslí advokát a bývalý předseda pražské muslimské obce Leonid Kušnarenko, který do povědomí občanů vstoupil kontroverzním videem, na kterém v reakci na teror na Novém Zélandu vyzval své souvěrce, aby se ozbrojili. Kušnarenko uvádí povyk okolo videa na pravou míru. Média z něj prý udělala fackovacího panáka, teroristu a agenta ruských tajných služeb. Kušnarenko rovněž odmítá současnou paniku ohledně střelných zbraní se slovy: „Pokud bychom přijali tvrzení, že zbraně jsou zodpovědné za páchání trestné činnosti, pak stejnou logikou lze vyvodit, že automobily mohou za nehody, tužky za pravopisné chyby a lžíce za obezitu.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Silný čaj i na Brity. Macron a Tusk si oddychli, brexit dostal další čas „na rozmyšlenou“
Brexit se odkládá do podzimu. Jak píše britský Guardian, Británie zůstane v Unii do 31. října s možností vystoupit dříve, pokud se v britské dolní komoře parlamentu podaří získat většinu pro dohodu s EU o budoucím uspořádání věcí. Donald Tusk vyzývá Brity, že jim to dává čas si Brexit rozmyslet, Emmanuel Macron zase chce tlačit na to, aby vystupující Británie nepodrývala „evropský projekt“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Konference Travel Trade Day zprostředkovala na 1600 schůzek
Inspekčními cestami v jižních Čechách, v jejichž rámci byly nákupčím z 23 zemí světa představeny vhodné ubytovací kapacity jihočeského kraje i tamní turistické cíle, skončila odborná konference Travel Trade Day.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Jednání výboru EP bude neveřejné, což není obvyklé
Piráti vyzvali Evropskou komisi, aby zveřejnila průběžnou auditní zprávu v souvislosti se střetem zájmů Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Richard Seemann: Šéf bavorské Alternativy odchází z jejích řad
Alternativou pro Německo otřáslo oznámení, že šéf její bavorské organizace v zemském sněmu Markus Plenk chce přestoupit ke křesťansko-sociální unii. V bavorském veřejno-právním rozhlase prohlásil, že se tak rozhodl proto , že se cítí spoluviníkem za rozdělení společnosti a rozklad demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Stále je čas přihlásit se do soutěže Vesnice roku 2019
Pětadvacátý ročník soutěže Vesnice roku je v plném proudu. V průběhu měsíce března proběhla série motivačních seminářů, kde zástupci vyhlašovatelů a spoluvyhlašovatelů soutěže společně se starosty a starostkami oceněných obcí diskutovali s účastníky o tom, jak podat přihlášku, na co nezapomenout, jak se připravit na prezentaci obce a mnohé další. Přihlášky do soutěže mohou obce podávat do 30. dubna 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Letiště v egyptské Tabě a přilehlá letoviska se nacházejí v oblasti, spravované armádou
Vzhledem k tomu, že letiště v Tabě a přilehlá letoviska (Taba, Taba Heights) se nacházejí v oblasti spravované armádou, doporučujeme vždy dbát pokynů delegátů a cestovních kanceláří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Svoboda (ČSSD): Krajský úřad opět patřil Velikonočním trhům
Zástupci více než třiceti organizací sociální péče z celého kraje se ve středu 10. dubna opět po roce sjeli do multimediálního sálu Krajského úřadu Libereckého kraje, aby se zde na Velikonočních trzích pochlubili ručně zhotovenými výrobky svých klientů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Lidé tomu nerozumí. Směšný, k ničemu. Profesor vysvětlil, proč je nutné změnit důchodový systém
O penzijní reformě, a nejen o ní hovořil v pořadu Interview Pavla Štrunce profesor ekonomie Jaroslav Vostatek. Podle jeho slov Češi důchodům nerozumí. I kvůli tomu pak prý u voličů vyhrávají jednoduché sliby o přídavku pro všechny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Primátor Korec: Zlín chce spolu s dalšími evropskými městy lákat mezinárodní talenty
Zástupci měst a univerzit z holandského Groningenu, německého Magdeburgu, belgické Lovaně, maďarského Debrecínu, italské Parmy a polského Bílsko – Bělá, poznávali a objevovali v těchto dnech město Zlín a Univerzitu Tomáše Bati.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra