Oficiální zpravodajská média

Klaus mladší v další válce. Popíchnul rozzlobené kojící matky
Mezi českými maminkami propukla mánie kojení; tu spustil připad české mladé matky, která na jedné z pražských poboček Raiffeisenbank kojila své miminko. Člen ochranky ji za to vykázal ven s tím, že by to mohlo pohoršit jiné klienty. Ostatní maminky její případ horlivě na sociálních sítích řeší a chystají protiakci. Za svůj aktivismus si už vysloužily označení „kojilky“. A s věcným argumentem se v zájmu dětí ozval i Václav Klaus mladší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zbláznil se pan poslanec? Nový způsob, jak si kopnout do Zemana. Ty smíš, ty ne. Petr Žantovský si všiml nebezpečného kádrování ve Sněmovně
TÝDEN V MÉDIÍCH Stalo se už zvykem, že když stoprocentní a ověřenou pravdu řekne někdo, kdo je veřejně označen za neakceptovatelného, tak to přestává být pravdou. Tuto skutečnost trefně vyhmátl Marek Stoniš v Reflexu článkem o neuskutečněném semináři v Poslanecké sněmovně kvůli účasti britského aktivisty Tommyho Robinsona. V té souvislosti se Petr Žantovský pozastavuje nad kádrováním, které kastuje Sněmovnu na lepšoposlance a horšoposlance. Všímá si rovněž toho, koho navrhl pirátský poslanec Tomáš Martínek na státní vyznamenání, což si ale vysvětluje jedině jako snahu kopnout si do prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Univerzita Karlova: Projekt „Česko! A jak dál?“ - V Českých Budějovicích se diskutovalo o zemědělství a kvalitě potravin
Univerzita Karlova připravila již třetí veřejnou diskusi v rámci projektu „Česko! A jak dál?“, který spustila na začátku letošního roku. Tématem se nyní stalo zemědělství a kvalita potravin. Debata se odehrála ve čtvrtek 11. dubna 2019 od 17.30 v Českých Budějovicích. S občany diskutovali zástupci Univerzity Karlovy a Jihočeské univerzity, Ministerstva zemědělství, Evropského parlamentu, zemědělských a potravinářských organizací, občanských i neziskových sdružení, zemědělci i studenti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Polské vozidlo přepravovalo neoznačená vejce
Inspektoři Státní veterinární správy (SVS) z Libereckého kraje na začátku týdne ve spolupráci s celníky zadrželi zásilku 4680 neoznačených nebalených vajec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Bakala, StB, Babiš přes palubu, to vám nějak vypadlo. Teličkovi se akční video k volbám do EP vymklo z rukou
„Workoholik ve vašich službách“ – tento originální slogan vévodí volebnímu klipu, kterým představuje hnutí Hlas europoslance Pavla Teličku jako lídra kandidátky v kampani před květnovými volbami do Evropského parlamentu. Klip se snaží upoutat akčními prostřihy a hesly, aby zdůraznil, jak workoholik Telička bojuje v Evropě za Česko, ale také počet najetých kilometrů či litrů čaje, které vypil během svého působení v Evropském parlamentu. Z některých výsměšných reakcí europoslanec rozhodně nadšený nebude, podívejte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Salvini chce sjednotit evropskou pravici, je tu ale problém Putin. Zde jsou čísla
Italský vicepremiér Matteo Salvini se snaží sjednotit evropskou ultrapravici do eurovoleb. O tématu se hovořilo na ČRo Plus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Slavnostní zahájení provozu stanice Bitozeves v areálu průmyslové zóny Triangle na Lounsku
Stanice byla slavnostně otevřena v úterý 9. dubna 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Piráti: Tohle město není pro mladý
Levné a dostupné bydlení je jednou ze základních podmínek, pokud chce město Sokolov přilákat nové obyvatele. Případně alespoň udržet stávající, aby z města neutíkali. Projekt ZDRAPOSO měl tuto potřebu naplnit. Bohužel, v průběhu dvou let se původní myšlenka změnila v nepřijatelný paskvil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Generál Blaško: Mešity ne! Nepodléhat tlakům úmluv. Naši armádu zlikvidovali, jak to jen šlo
ROZHOVOR Bezpečnostní situace v České republice ja v evropském kontextu nadprůměrně dobrá. Abychom si ji nadále zachovali, musí dojít k některým změnám. „Především důsledně prověřovat ty, kteří k nám přicházejí, a ekonomické migranty bez milosti posílat tam, odkud přišli. Nedovolit různým komunitám, aby si vytvářely na našem území uzavřenou společnost s vlastními zákony, tzv. no-go zóny. Nepovolovat výstavbu mešit, pokud recipročně nebudou budovány svatostánky na jejich území a přestane pronásledování jiných věřících," říká generálmajor v záloze Hynek Blaško. Varuje také před různými mezinárodními úmluvami. Co se aktuálního vývoje společnosti týče, budoucnost podle něj dá za pravdu těm, kteří varují před překrucováním dějin a plevelením pojmů; náprava však bude bolestná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Starostové si zvolili za nového předsedu Rakušana, ve funkci střídá Gazdíka
Jsme velmi podceňovaní, máme na to vyhrát volby, loučil se Gazdík na sněmu STAN.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 13.4.2019 v 12:36, zobrazit podobné
HZS ČR: „Hasiči pro školy“ druhý ročník projektu byl slavnostně předán pedagogům
Hasičský záchranný sbor ČR (dále jen „HZS“) dnes představil na Základní škole Tusarova v Praze druhý ročník projektu „Hasiči pro školy“. Projekt cílí na děti a jejich učitele na druhém stupni základních škol. Jedná se společný projekt HZS Ústeckého a HZS Zlínského kraje, který vzniká od roku 2017 za významné finanční podpory Ústeckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Už nefackuje. Kalousek si to se znárodňujícími Piráty vyřídil přes klávesnici. Michálek se mu vysmál
Návrh pirátských zastupitelů v Praze odhalovat a následně zdaňovat prázdné investiční byty s pomocí elektroměrů vzbudil takové vášně, že dohnal zástupce pražské koalice k jednacímu stolu. Předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek proto označil Pirátskou stranu za novou vlnu komunistů. Předseda pirátských poslanců Jakub Michálek se nyní na sociální sítí baví nad tím, že TOP 09 díky kauze „šmírování“ pražských bytů objevila „nové konzervativni téma, a to boj za práva odborářů“. Kalousek ihned usedl k počítačové klavesnici a za jeho slova mu pořádně vyčinil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Už zase je jen jeden oficiální názor, jedna pravda. Donašeči, klinikáři a další. Šílenosti dnešní doby s Janou Bobošíkovou
ROZHOVOR „V EU za uplynulých 15 let vyrostla jedna mladá generace zanícených propagátorů ‚jediné pravdy‘, generace našich dětí. Facebookoví donašeči, militantní propagátoři LGBT a genderových studií, evropských hodnot a Marxe, či mladí z Kliniky nespadli z nebe, ale byli vychováni námi samými, našimi školami placenými z našich daní, a našimi veřejnoprávními médii, na která svými poplatky přispíváme,“ myslí si moderátorka a bývalá europoslankyně Jana Bobošíková. „Opět se děti v rodinách učí, co se smí říkat doma a co ve škole, opět se vyhazuje ze zaměstnání za názory, opět se pro názory rodičů děti nedostávají do škol, opět zní jeden oficiální názor a všechny ostatní jsou vytlačovány mimo hlavní proud,“ doplňuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Pravdoláskový ksindle! Velká nechutná špína u Smoljaků. Jeden vše vytáhl v době, kdy druhý kandiduje do Senátu
Dnes se rozhodne, zda senátorem za Prahu 9 bude zvolen starosta Prahy 9 Jan Jarolím (ODS), nebo scenárista a zastupitel Vinoře David Smoljak (za STAN), kterého podpořili senátoři Jiří Drahoš, Marek Hilšer a Jiří Růžička. Podporu má Smoljak také od spolupracovníka jeho otce Zdeňka Svěráka. Nelze si však nevšimnout, že v rodině Smoljakových před druhým kolem panuje hustá atmosféra. Kampaň jde do finiše a David Smoljak schytává od svého vlastního bratra Filipa Smoljaka další úder.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Nefér šizení a dvojí kvalita na stolech. A průšvih s antibiotiky v jídle, europoslanec Poc varuje
ROZHOVOR „Chceme, aby se rychleji vyrovnávaly podmínky v Unii ve všech oblastech. Chceme evropskou minimální mzdu i evropské standardy zdravotní péče. Chceme, aby zisky, které se vytvoří v regionu a na kontinentě, taky v tom regionu a na tom kontinentě přinášely prospěch lidem. Pravice to všechno odmítá s poukazem na svobodu podnikání a výmluvami na zájmy firem. Jenže jestli nechceme, aby lidi byli chudí i když pracují, tak už musíme začít pojmenovávat příčiny a ne nechat pořád někoho plkat nesmysly o projídání sociálním státem,“řekl před volbami lídr kandidátky ČSSD do voleb do Evropského parlamentu Pavel Poc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Piráti chtějí donutit městský obvod Plzeň 1 k větší transparentnosti
Skupina pirátských zastupitelů v čele s předsedkyní Magdalénou Daňkovou včera předložila vedení obvodu dva návrhy usnesení a jednu informativní zprávu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka pomohla policistovi, který skončil po úraze v invalidním důchodu
V roce 2017 byl muž propuštěn z práce a odešel do invalidního důchodu. Po předchozích služebních úrazech se totiž jeho zdravotní stav zhoršil natolik, že již nemohl vykonávat svou práci. Protože bylo zhoršení zdravotního stavu zapříčiněné služebním poměrem, získal od policie rentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Z doplňovacích voleb v části Prahy vzešel nový senátor
Vítězem doplňovacích voleb do Senátu v obvodu č. 24 – Praha 9 se stal David Smoljak se ziskem 59,50 % hlasů. Jan Jarolím ve druhém kole volby získal 40,49 % hlasů. Řádné volby se v obvodu uskuteční na podzim 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Neskutečný podrazák! Šéf TOP 09 Pospíšil má velký problém uvnitř pražské koalice
Poslanec Mikuláš Ferjenčík (Piráti) se na svém facebookovém profilu rozepsal o jistém problému uvnitř pražské koalice. Za „největší a jediný podstatný“ problém koalice v Praze pak Ferjenčík označil „neskutečného podrazáka“, jímž má dle něj být předseda TOP 09 Jiří Pospíšil. „V pondělí se shodnete se zástupci TOP 09 v koalici, že uděláte anonymní analýzu počtu prázdných bytů, ve středu vás za to Pospíšil označí za komunisty,“ píše Ferjenčík a doufá, že se již brzy předseda TOP 09 změní, protože: „S takovýmhle podrazákem žádná integrace TOP 09 a STAN jednoduše není možná.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Házel lahve na policisty, teď mladý komunista kandiduje do EP. S velkými plány
ROZHOVOR Česko je země, na které se vydělává, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Arťom Korjagin, který kandiduje na třetím místě kandidátky KSČM-Česká levice společně do evropského parlamentu. Na současné situaci podle Korjagina nejvíce vydělávají velké nadnárodní korporace. „Těm se hodí levná pracovní síla na východě, pro ty je nejlepší, když nám můžou prodávat šunty,“ upřesňuje s tím, že korporace vydělávají na „předraženém bydlení, hypotékách nebo privatizované vodě“ Co dělal Korjagin v Hamburku během levicový protestů proti sjezdu G20 a co za to vyfasoval? Jak vnímá Evropskou unii a proč by chtěl, aby republika vystoupila z NATO? To a více odkrývá v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Slíbil jsem, co nejvíce komunikovat s našimi komunálními politiky
Nový předseda KDU-ČSL Marek Výborný navštívil Zlínský a Jihomoravský kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Senátorem bude David Smoljak. Scenárista porazil Jarolíma ve volbách na Praze 9
Smoljak obdržel 59,5 procenta hlasů. Poražený starosta Prahy 9 Jan Jarolím z ODS získal 40,49 procenta.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 13.4.2019 v 16:36, zobrazit podobné
Havel a Klaus tu odvahu neměli. Zeman čekal, trpělivě. Ale... Jiří Kajínek promluvil
Hostem Xtalku Luboše Xavera Veselého na XTV.cz byl omilostněný vrah Jiří Kajínek. Kajínek mluvil o své minulosti, provázané s trestnou činností, a vzpomínal na léta, která prožil za mřížemi. Upřesnil, proč se rozhodl zůstat v České republice po svém útěku z Mírova a z jakého důvodu neuprchl do zahraničí. „Oni vás tam šikanují, buzerují a ponižují úplně nesmyslně,“ vyjádřil se k praktikám Vězeňské služby. A rozpovídal se i o prezidentu Miloši Zemanovi a o věci, jež ho ve spojitosti s ním a s jeho milostí velmi mrzí. „Tu odvahu neměli ani Havel, ani Klaus,“ říká Kajínek k udělené milosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vypadá to jako cár papíru. Železný z ČT během moderování ujel, pak se omlouval. Jde o Rusko a Ukrajinu
Ve včerejším dílu pořadu Události, komentáře na České televizi se řešila napjatá situace na Ukrajině, jež doprovází přípravy druhého kola tamních prezidentských voleb, v nichž se utkají současná hlava státu Petro Porošenko s vítězem prvního kola Volodymyrem Zelenskym. Ve studiu o tématu debatovali místopředsedkyně KSČM, europoslankyně Kateřina Konečná a místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Pikal (Piráti). „Tak ono je velmi složité jet do státu, který v podstatě krachuje, kde nefunguje vůbec nic. A já si myslím, že nám všem úplně stačila poslední návštěva ministra zahraničí Petříčka,“ vyjádřila se na téma návštěv českých politiků na Ukrajině Konečná. A debata se stočila i na banderovce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Prvním místopředsedou hnutí STAN se stal poslanec Jan Farský. Gazdík je místopředsedou
Prvním místopředsedou hnutí Starostové a nezávislí (STAN) se stal předseda poslaneckého klubu STAN Jan Farský. Hlasovalo pro něj 93 procent delegátů, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Olizuje boty, člověk by zvracel. Ponižuje křesťanství! Papež vytočil Čechy svým novým gestem
Bývalá novinářka a neúspěšná kandidátka na senátorku Lucie Groene ve svém příspěvku na facebooku sdílela pohoršení nad gestem papeže Františka, jenž ve čtvrtek ve Vatikánu políbil nohy delegaci znepřátelených politiků z Jižního Súdánu. Papež se znesvářené politiky tímto krokem snažil povzbudit při plnění mírové dohody. Někteří diskutující v tom však spatřují ponižování křesťanství a připomínají i loňské líbání nohou migrantů papežem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Brexit se odkládá, co z toho plyne pro Čechy? Třeba to, že zdraží elektřina
Vystoupení Británie z Evropské unie se zřejmě opět odloží, a to až na 31. října 2019. Zástupci Británie a zbytku Evropské unie se na tom dohodli na bruselském summitu. V červnu by mělo dojít k vyhodnocení dosavadního pokroku v přípravě vystoupení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Účast ve volbách do Senátu v Praze je dnes do 10 procent voličů
Účast ve druhém kole doplňovacích volbách do Senátu v devátém pražském obvodu se dnes po 10:00 pohybovala do deseti procent voličů. Nejvyšší je v Praze 9 a naopak nejnižší v Praze 14. Na dotaz ČTK to sdělili mluvčí radnic, na jejichž území se volby konají. O volné křeslo po Zuzaně Baudyšové (za ANO), která v lednu rezignovala ze zdravotních důvodů, usilují starosta Prahy 9 Jan Jarolím (ODS) a scenárista a zastupitel Vinoře David Smoljak (za STAN).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Trucující kartonový Fiala. Ty krávo! Devět kilo heráku. Soukup řešil ODS a „feťáky"
Jaromír Soukup ve včerejším dílu pořadu Týden podle Jaromíra Soukupa, odvysílaném na TV Barrandov, satirou rozhodně nešetřil. V úvodu prozradil, že se mu stýská po předsedovi ODS Petru Fialovi, který odmítá účast v jeho pořadech, a došlo tak na lehce speciální rozhovor se statickou verzí Petra Fialy v rámci tohoto pořadu. Poté si Soukup vyhradil čas i na bizarní názvy politických uskupení a na „pašeračku Terezu“, kterou „furt ukazujou jak pláče, jak je pěkná, jak ztloustla a pak zase zhubla, kdo jí přinesl mejkap a kdo ji tam chtěl ošuka...“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Braňme svobodu slova! Petice za politický azyl pro Juliana Assange
WikiLeaks pronikly k autentickým dokumentům, odhalujícím řadu vážných selhání i vyslovených zločinů. Julian Assange, jejich zakladatel, byl zatčen a hrozí mu skandální perzekuce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Akademie věd: ČR vstupuje jako aspirantský člen do FAIR
Na slavnostním ceremoniálu v prostorách mezinárodního urychlovačového komplexu FAIR v Darmstadtu v Německu byla uzavřena smlouva mezi velkou evropskou výzkumnou infrastrukturou FAIR GmbH a Ústavem jaderné fyziky AV ČR o přijetí ČR jako prvního aspirantského člena FAIR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Vnitro zřídí kvůli předsednictví Česka v EU komisi pro bezpečnost
Ministerstvo vnitra zřídí v souvislosti s předsednictvím České republiky v EU ve druhé polovině roku 2022 komisi, která má za úkol zajistit hladký průběh akcí v daném období. Vzniknout má do konce letošního roku, uvádí materiál, se kterým se v pondělí seznámí vláda. Dokument zatím počítá s konáním 81 akcí po celém Česku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Senátorka Wagnerová: Jde vlastně o zneužití práva na azyl
Komentář na facebookovém profilu ke kauze Nikulin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Dosavadní šéf STAN Gazdík se bude ucházet o post místopředsedy
Dosavadní předseda Starostů a nezávislých (STAN) Petr Gazdík se bude na sobotním sněmu v Praze ucházet o funkci místopředsedy. Gazdík to dnes řekl ČTK. Delegáti hnutí si na svém sjezdu vyberou nové vedení. Gazdík už dříve oznámil, že se nechce ucházet o post předsedy. O funkci lídra parlamentního hnutí se zatím veřejně přihlásil jen současný první místopředseda, starosta Kolína a poslanec Vít Rakušan. Další případní zájemci se budou ale moci o pozici ucházet přímo na sněmu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán jednal s ministrem vnitra o potřebách průmyslové zóny
Na slavnostní otevření hasičského polygonu dorazil do Velkého Poříčí také ministr vnitra a místopředseda vlády Jan Hamáček. Hejtman Jiří Štěpán s ním jednal především o aktuální situaci a potřebách v průmyslové zóně na Rychnovsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Přichází dnes soudruzi z EU s něčím, co by zlepšilo životy lidí? Příště nás naše auto rovnou zamkne? Tleskají jen zaprodanci, říká aktivista
ROZHOVOR Omezovač rychlosti Evropské unie do vozidel označil za životu nebezpečný. Automatický zásah do řízení motorového vozidla čímkoliv a kýmkoliv jiným, než řidičem může považovat za správný jen někdo, kdo nikdy nedržel volant v ruce. Aktivista Hynek Charous tvrdí, že za poslední dekádu nepřišel z Bruselu zákon, který by lidem zkvalitnil život. „Roztáčející se centrifuze neustálých nařízení, příkazů, zákazů a restrikcí může tleskat buď jen totální ignorant, nebo z toho všeho velmi profitující zaprodanec,“ řekl mimo jiné v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Kořanová (ANO): Mám za sebou docela zajímavý týden, tak pár slov o něm
Komentář na facebookovém profilu k uplynulému týdnu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Sofka (TOP 09): Chtěl bych poděkovat za dobré vedení svému předchůdci Vošoustovi
V Královéhradecké buňce TOP 09 došlo k výměně vedení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Terorismus tu neexistuje! Nový Zéland, směr pro nás. Mimořádná rozhlasová jízda bojovnice za svět beze zbraní, nahlédněte
Generální advokátka Soudního dvora EU odmítla českou stížnost na novou evropskou směrnici o zbraních. Ve studiu Českého rozhlasu se k tomu odehrála poutavá debata zastánkyně světa beze zbraní a obránce práv majitelů zbraní, při které jsme se mimo jiné dozvěděli, že terorismus u nás neexistuje, takže není důvod, proč se mu bránit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Šanc (STAN): Reakce na dopis pana Hermana
Reakce předsedy Kontrolního výboru na kauzu nezveřejněných smluv ve Středočeském kraji
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Marně se Merkelová snaží, společně bude se svým Porošenkem na hlavu poražena
Je dobré si připomenout, jak před pěti lety tehdejší politici Obama, Biden či zvlášť fanatický McCain, Tusk či Sikorski a hlavně Mutti Merkel podporovali euromajdan. A když Rusko zareagovalo na útok rychlým a ostrým rázným protitlakem, Západ chytl amok a jedny sankce následovaly druhé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 73. díl. O věcech obecných čili Zoon politikon
Je určitě zbytečné dlouze představovat Karla Čapka (1890 - 1938). Jde bezesporu o jednoho z českých literárních klasiků, navíc velice pilných a plodných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Dubanič (Cesta odpovědné společnosti): Homoprotekcionismus nebo multikulti?
Zamyšlení nad prosazováním sňatků homosexuálů a islámem v Evropě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Decroix (ODS): Nedělní glosa - Miluju a maluju...
Glosa kandidátky do Evropského parlamentu za ODS
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
SUZ: Zastávku u Brna uklízeli v rámci akce Ukliďme Česko i žadatelé o mezinárodní ochranu
Do úklidu Zastávky u Brna se v rámci akce Ukliďme Česko zapojili i žadatelé o mezinárodní ochranu z místního pobytového střediska. Zaměstnanci a klienti pobytového střediska (PoS) Zastávka, ležícího v okrese Brno-venkov, se rozhodli zapojit do iniciativy místního hasičského sboru a společně s nimi uklidit Zastávku a její okolí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Kdo si to maso bude moci dovolit? Budeme jíst polské? Okamura varuje, co má přijít vinou EU
Cena vepřového masa v následujících měsících rapidně stoupne a zdraží až o pětinu. Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura se kvůli tomu na sociální síti zlobí a příchází s vlastním výkladem, proč se tak děje. Vinu hází na Evropskou unii, která podle něj zničila české zemědělství. 
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jak proběhl Krajský volební sněm STAN Plzeňského kraje
O vedení STAN se hlasovalo i v Plzeňském kraji
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Praha chce zlepšit postavení obcí při získávání státního majetku
Praha chce využít zákonodárné iniciativy a prosadit novelizaci zákonů, aby měly obce předkupní právo, pokud stát prodává nemovitosti, které jsou v katastrálním území obcí. Obce by při posílení postavení měly reálnou šanci získat nemovitosti, které potřebují například pro výstavbu dopravní infrastruktury, škol, občanské vybavenosti, sociálního bydlení, pro zeleň a k dalšímu rozvoji. Vyplývá to z materiálu, kterým se bude v pondělí zabývat rada hlavního města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Rekonstrukce VD Boskovice využívá unikátní pracovní postupy
V letošním roce pokračuje Povodí Moravy, s. p. v rekonstrukci další z vodních nádrží. Vodárenská nádrž Boskovice prochází úpravami a modernizací, aby splnila nejnovější požadavky na zabezpečení vodních děl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Petice za zachování historické budovy nádražního skladiště Radotín
V dohledné době má dojít optimalizaci tratě a nádraží v Radotíně. SŽDC zveřejnilo plány stavby ze kterých vyplývá nutnost demolice historické budovy drážního skladiště na pozemku p.č.2653 v ulici Vrážská.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL, TOP 09 i ODS chtějí se STAN spolupráci v krajských volbách
Ke vzájemné spolupráci KDU-ČSL a hnutí STAN před krajskými a senátními volbami v příštím roce vyzval účastníky dnešního sněmu STAN předseda lidovců Marek Výborný. Výzvou pro jeho stranu a hnutí, na jehož setkání dnes vystoupil jako host, je podle něj jasné vymezení se proti populismu a demagogii. „Senátní volby jsou disciplínou, kterou naše strany umí. Nezodpovědná vláda odkladačů problémů (...) nesmí dostat v příštích volbách prostor,“ uvedl Výborný. Z účasti na sněmu se omluvil předseda sociálních demokratů Jan Hamáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
TOP 09 na Táborsku dál povede Pavel Klíma
Regionální organizace TOP 09 Táborsko si na svém sněmu zvolila nové vedení. Organizaci dál povede ředitel ZŠ a MŠ Malšice a místopředseda krajské TOP 09 Pavel Klíma. Místopředsedy byli zvoleni středoškolský učitel Petr Kajnar z Veselí nad Lužnicí a pastorační asistent Václav Mikula ze Sezimova Ústí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce kontrolovala zprostředkování a prodej předmětů kulturní hodnoty
Česká obchodní inspekce vyhodnotila kontrolní akci zaměřenou na zprostředkování prodeje a prodej předmětů kulturní hodnoty a kulturních památek, kterou uskutečnila v druhé polovině minulého roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Vláda rozhodne o pravidlech podpory na sociální a dostupné byty
Vláda se chystá v pondělí rozhodnout o tom, za jakých podmínek spustí svůj program Výstavba na podporu dostupného a sociálního bydlení. Bude projednávat návrh nařízení s pravidly pro obce a města k získání peněz na pořízení bytů. Za dotace a úvěry by měly radnice vybudovat byty o velikosti 23 až 120 metrů čtverečních s koupelnou, toaletou a kuchyňskou linkou s nízkým či obvyklým nájemným. Letos se počítá s rozdělením jedné miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
ŘSD: Výhra v dalším kole bitvy o dálnici D49, soud zamítl i poslední stížnosti ekologů
Ředitelství silnic a dálnic může pokračovat s přípravou dálnice D49 v úseku Hulín – Fryšták. Nejvyšší správní soud v Brně zamítl dvě kasační stížnosti od ekologických aktivistů. Proti rozhodnutí se již nelze odvolat. ŘSD tedy může pokračovat ve stavebním řízení, vydání stavebního povolení lze očekávat v polovině letošního roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
ČNB: Výstava 100 let česko-slovenské koruny prodloužena do 12. května
Výstavu 100 let česko-slovenské koruny na Pražském hradě bude možné navštívit až do 12. května. Pro velký zájem bude výstava, kterou pořádá Česká národní banka ve spolupráci s Kanceláří prezidenta republiky a Správou pražského hradu, prodloužena o dva týdny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
ČT k smíchu, nebo k pláči? Průšvih za 1 200 000 Kč z vašich kapes. Jak se také napakovat? Komentátor radí
Komentátor Tomáš Vyoral přišel s jednoduchým návodem, jak oškubat Českou televizi. Celou patálii přitom zavinil režisér Filip Renč a následná nepozornost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Hejtman Běhounek: Ve využívání výpočetní techniky patří Vysočina mezi nejprogresívnější
O tom, že si bez počítačů dnes už nedovedeme náš život vůbec představit, nemusím asi nikoho přesvědčovat. Téměř každý z nás je používá ve svém zaměstnání, mnozí pro zábavu nebo pro získávání nových informací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
STAN chce volební právo pro šestnáctileté. Rakušan hodlá mluvit s Babišem
Starostové a nezávislí (STAN) budou navrhovat volební právo do komunálních voleb i pro šestnáctileté občany ČR. Na tiskové konferenci po zvolení nového vedení hnutí to řekl nový lídr Vít Rakušan. Informaci přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Novým senátorem za Prahu 9 bude Smoljak
Doplňovací volby do Senátu v Praze 9 vyhrál scenárista David Smoljak (za STAN). Dostal 59,5 procenta hlasů. Poražený starosta Prahy 9 Jan Jarolím z ODS získal 40,49 procenta. K urnám přišlo v dnešním druhém kole 11,45 procenta voličů. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu. Díky vítězství Smoljaka bude senátorský klub STAN nejpočetnější v horní komoře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
KRNAP: Probouzení krkonošské louky
Vzácné druhy krkonošské květeny se pomalu probouzejí po zimním odpočinku. Usnadnit jim život pomáhají děti z krkonošských škol, které v těchto dnech hrabou na některých botanických lokalitách starou trávu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Zelení: Blahopřejeme Starostům a nezávislým ke zvolení nového vedení
Komentář na facebookovém profilu k volebnímu sněmu STAN
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Hana Lipovská: Nový úděl a starý neomarxismus
Někdejší řecký ministr financí Janis Varoufakis představil koncem března svoji „evropskou politickou stranu“, se kterou bude kandidovat do Evropského parlamentu. Jedná se o podivný slepenec stran a hnutí sdružených pod koalicí Evropské jaro a postavený na základech Varoufakisova hnutí DiEM 25.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Inflace v březnu 2019 mírně nad prognózou ČNB
Komentář ČNB ke zveřejněným údajům o vývoji inflace v březnu 2019
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
STAN může zvítězit v krajských volbách, uvedl na volebním sjezdu končící předseda Gazdík
Starostové a nezávislí (STAN) mohou zvítězit v krajských volbách a překreslit politickou mapu, řekl na volebním sjezdu končící předseda hnutí Petr Gazdík. Čas hnutí podle něj ještě za několik let přijde. Marketingové projekty podle něj nebudou trvat věčně a lidé budou chtít volit odborníky. STAN označil za nejvíce podceňovanou stranu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Kalousek: Blahopřeji Vítu Rakušanovi. Není to žádný rychlovýrobek PR agentury
Komentář na facebookovém profilu ke zvolení Víta Rakušana předsedou STANu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
České dráhy: Odstartoval druhý denní pár spojů do Krakova
Od soboty 13. dubna odstartoval druhý denní pár vlaků z České republiky do Krakova. Rozšiřuje se tak nabídka spojení do turisticky velmi atraktivního města zapsaného na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. České dráhy nabízejí v kooperaci se svým polským partnerem už 10 párů spojů mezi Českou republikou a Polskem. O letních prázdninách přibude i noční vlak Wydmy z Bohumína do polských baltských letovisek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Uf! Rozkopal vše, co je voličům Zemana a Babiše milé. Smoljakova sólojízda v senátním duelu
Na rozhlasových vlnách se utkali dva kandidáti o křeslo senátora na Praze 9, David Smoljak za hnutí STAN a starosta Prahy 9 Jan Jarolím (ODS). Pánové se shodli na tom, že zavést přímou volbu prezidenta nebyl dobrý nápad. Smoljak kritizoval neúspěšného kandidáta na ústavního soudce a důrazně se zastával českých veřejnoprávních médií – ČT a Českého rozhlasu. Prý je máme nejlepší z V4.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Dávky na bydlení by se mohly změnit, MPSV chystá úpravu pravidel
Podoba dávek na bydlení a pravidla jejich vyplácení by se mohly změnit. Jednu ze dvou dávek by mohli získat lidé v bytech, druhou obyvatelé ubytoven. Víc by se měl nově testovat příjem žadatelů a jejich majetek, podporu by mohli nově dostávat jen nemajetní. Částka od státu by se měla stanovit podle obvyklého nájemného. Plánuje to ministerstvo práce. Uvedlo to v podkladech k revizi dávek. O ní by měli v pondělí jednat zástupci koaličních stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Rada KRNAP projednala návrh nové zonace KRNAP
Na pondělním jednání Rady KRNAP představila Správa národního parku způsob jejich vypořádání - 53 připomínek akceptovala, 32 akceptovat nemohla, u 19 vysvětlila způsob, jakým je připomínka již v návrhu zonace řešena a 21 předložených připomínek nijak nesouviselo s návrhem nové zonace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Potůčková (STAN): Čistota, nejen půl zdraví, i radost z pohybu
Dostal se mi na stůl úkol zpracovat článek na téma čistota obce a teprve až teď si uvědomuji, jak je to předmět široký a především subjektivní. Pod slovem „čistota“ si totiž představuje každý opravdu něco jiného, pročež začnu tak trochu od lesa. Tedy lépe řečeno od Neapole.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Dominik Duka: Vzpomínka na otce Akvinase
Kardinál Domini Duka vzpomíná na P Akvinase Juraje Gaburu, OP, který zemřel v pátek 29. března 2019 ve věku 104 let a 84 roce řeholního života.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Láska: Smoljaka v Senátu chcu, chcu a chcu
Komentář na facebookovém profilu k doplňovacím volbám na Praze 9 do Senátu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
STAN dnes zvolí nové vedení, Gazdík na předsedu nekandiduje
Starostové a nezávislí (STAN) si na dnešním sněmu v Praze vyberou nové vedení. O post předsedy strany se už nebude ucházet dosavadní stranický šéf Petr Gazdík. Kandidovat ale bude na místopředsedu hnutí. Delegáti budou volit i další členy celostátního vedení. O funkci lídra parlamentního hnutí se zatím veřejně přihlásil jen současný první místopředseda, starosta Kolína a poslanec Vít Rakušan. Další případní zájemci se budou ale moct o post ucházet přímo na sněmu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Na Letišti Václava Havla Praha se připravuje projekt nového díla připomínajícího odkaz Václava Havla
Letiště Praha a Knihovna Václava Havla se dohodly na instalaci nového díla připomínajícího odkaz Václava Havla na letišti. Nové umělecké dílo výhledově nahradí stávající objekt Forum Havlum, který se nachází ve veřejné části Terminálu 2.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Svobodní: Další buzerace slušných majitelů psů
Komentář na facebookovém profilu k povinnému čipování psů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Zelení: Nepovedený projekt lávky přes řeku Labe z Lovosic do Píšťan
V Lovosicích se chystá další fáze projektu lávky přes Labe z Lovosic do Píšťan. K projektu máme několik zásadních výhrad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Bartoň (Piráti): Ministr Plaga ustoupil požadavkům krajů
Komentář pirátského poslance Lukáše Bartoně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Stanislav Novotný: Pane premiére, poskytněte Julianu Assangeovi politický azyl
Otevřený dopis předsedovi vlády ČR ve věci Juliana Assange
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Hlubuček (STAN): Vybrané ulice v centru Prahy omezí zkušebně v nočních hodinách provoz
Tři dubnové víkendy po sobě budou v noci vybrané frekventované ulice Prahy 1 uzavřeny pro vjezd nerezidentů a vozů taxi. Magistrát chce vyzkoušet, jaký to bude mít dopad na snížení hladiny hluku. Poprvé vstoupí opatření v platnost již nadcházející víkend.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Aleš Valenta: Čaputová u Schwarzenberga
V průběhu slovenské prezidentské kampaně se za kandidátkou Zuzanou Čaputovou vypravil Tomáš Halík. Účelem jeho cesty bylo vyjádřit místopředsedkyni strany Progresivní Slovensko podporu a omluvit se (!) jí za výrok trnavského arcibiskupa Jána Orosche, který řekl, že katolík, jenž by volil tuto ultraliberální kandidátku, se dopouští těžkého hříchu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Cestou do práce si jedno dám, přiznal Zahradil. A tím otevřel Pandořinu skříňku
Pít, či nepít? Toť otázka, kterou si klade v konkrétní formě ODS; tedy zda by se řidičům mělo povolit si dát před jízdou jedno pivo. Europoslanec Jan Zahradil srovnával Česko s Francií a s Německem a prohlašoval, že si po cestě do Štrasburku klidně pivo dá. Ale za toto srovnání sklidil kritiku od radního Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadima Petrova. Prý se jedná o populismus cílený na Zemanovu „lůzu“. A z publika přišel dotaz, zda to opravdu bez piva Zahradil nevydrží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Něco málo alkoholu u řidičů nevadí
ODS přišla s nápadem tolerovat u řidičů aut půl promile alkoholu v krvi. Myslím si, že to není špatná myšlenka a zkusme o ní diskutovat věcně, bez obviňování z populismu apod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Největší úspěch je z hlediska přímých leteckých linek
Premiér se v Dubrovníku zúčastnil Summitu zemí střední, východní a jihovýchodní Evropy s Čínou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zapadlo: Prezidentku i v ČR! Ideálně Miroslavu Němcovou. A nebo... Jiří Doležal se zasnil
Publicista Jiří X. Doležal je toho názoru, že pomalu, ale jistě končí éra, kdy se muži pohybovali v politice. Ukazuje to zvolení Zuzany Čaputové slovenskou prezidentkou. Doležal je však v klidu, neboť je přesvědčen, že tento vývoj byl předurčen již před dvěma a půl tisíci lety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Prokop (ANO): Dopravní zátěž Jižního Města se sníží
S dostavbou ZŠ Chodov pomůže Vestec, za spádovost školy pro své děti přislíbil až 50 milionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Hanuš (ODS): Proč má Evropská unie smysl - celoevropské penzijní připojištění
Evropský parlament minulý týden schválil takzvaný „celoevropský osobní penzijní produkt“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Slovy Václava Havla: Naše země nevzkvétá, spustil nový předseda Starostů Rakušan. Gazdík mu přinesl stan
Hnutí Starostové a nezávislí si na sněmu v pražském hotelu Olšanka volí nové vedení. Dosavadní předseda Petr Gazdík již nechce pokračovat. O zásadní změnu se ale nejspíš jednat nebude – jediným kandidátem na předsedu byl dosavadní „dvojka“ starostenského hnutí, poslanec a starosta Kolína Vít Rakušan.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Jednoduše chceme, aby náš zájem byl více slyšet
Komentář na facebookovém profilu k volbám do Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš uvažuje o zřízení postu vicepremiéra pro ekonomiku
Premiér Andrej Babiš (ANO) uvažuje o zřízení postu vicepremiéra pro ekonomiku. Řekl to v rozhovoru pro dnešní Lidové noviny (LN). Ministrů by bylo stejně, navýšil by se počet místopředsedů vlády. V současném kabinetu je prvním místopředsedou vlády ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a místopředsedou ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Třetím by mohl být Karel Havlíček, nástupce ministryně průmyslu a obchodu Marty Novákové (za ANO), píše deník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist