Nejčtenější v danném dni? Historie článků

říjen 2020
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.646x, což odpovídá cca 190.243-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Ovládá Kellner českou politiku? Novináři pátrali, hovořili... A výsledek zaujme
Nejbohatší Čech Petr Kellner dělá všechno pro to, aby se učinil neviditelným. Většinou odmítá poskytovat rozhovory novinářům, nenechá se fotit a podniká v zahraničí. Své obchodní aktivity rozvíjí ve Spojených státech, v Rusku i v Číně. Teď se však na něj pozornost politiků a médií přece jen upřela. Právě kvůli jeho čínským obchodním zájmům. Je čínský byznys nejbohatšího Čecha ohrožen? Tuto otázku si položil novinář Adam Junek, kolega Sabiny Slonkové. Ten připustil, že žádný důkaz pro to, že by se ve prospěch Kellnera ,,ohýbala" česká politika vůči Číně, neexistuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
ASORKD: Převedení památkářů pod stavební úřady požadovalo ministerstvo kultury
Čím dál vypjatější diskuse nad věcným záměrem nového stavebního zákona má další nečekaný vývoj. Odborné organizace upozorňují na kolaps památkové péče, který nastane převedením části památkářů pod stavební úřad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Koalice bude řešit nové daně. ČSSD chce po Babišovi, aby stát víc vybíral od bank
Sociální demokraté nesou na koaliční radu návrh deseti způsobů, jak by stát mohl vybrat víc peněz. Některé daně chtějí zvýšit, jiné zavést.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 15.4.2019 v 10:36, zobrazit podobné
Unikla slova Babiše: „Mě nebaví! Sedí tam vůbec?“
Novinářka Sabina Slonková tvrdí, že jedna vládní rošáda se sice uzavřela, ale v zákulisí už se rozehrává nová politická hra. O křesla v kabinetu přišli ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková a ministr dopravy Dan Ťok. Oba byli nominanty hnutí ANO. V zákulisí se teď podle Slonkové rýsuje střet o ministra spravedlnosti za hnutí ANO Jana Kněžínka, v němž prý půjde také o hlavu nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
„Dobroser?“ Američané zděšeni Salvinim, AfD a Evropou. Přidala se i ČT
Evropské volby jsou stále blíž a pozornost už jim věnují nejen média členských států Evropské unie, ale také deník New York Times. Američany zaujalo slovo typu „dobroser“, které s chutí používá italský ministr vnitra Matteo Salvini nebo politici Alternativy pro Německo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Boj kolem mýta nekončí. Je tu nová žaloba
Společnost Kapsch podala u Krajského soudu v Brně další žalobu na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) kvůli jeho rozhodování kolem mýtného tendru. Firmě se nelíbí, že úřad zamítl její návrh na zákaz plnění nové mýtné smlouvy, která je podle ní nezákonná. ČTK o tom informoval mluvčí Kapsche David Šimoník. Stát loni uzavřel smlouvu na provoz systému s konsorciem CzechToll/SkyToll.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Martin Doubek stál při zahájení sezony evropské série NASCAR na bedně!
Skvělým výkonem se při zahájení sezony NASCAR Whelen Euro Series o uplynulém víkendu ve španělské Valencii uvedl jediný český zástupce ve startovním poli jezdců Martin Doubek. Za tým Hendriks Motorsport s vozem Ford Mustang nastupuje letos v obou třídách, tedy Elite 1 pro profesionální a poloprofesionální jezdce i Elite 2 pro juniorskou věkovou kategorii. V juniorech Doubek dojel v sobotním závodě na skvělé bronzové příčce a v neděli na pátém místě, což mu zajistilo v celkovém hodnocení průběžné třetí místo. Špatně si ale nevedl ani v elitní třídě, po prvních dvou závodech mu patří sedmé místo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Ministerstvo schválilo sedm dotací na podporu paliativní péče v nemocnicích
Ministerstvo zdravotnictví schválilo celkem sedm žádostí o dotaci na podporu paliativní péče v lůžkových zdravotnických zařízeních v celkové částce 32 milionů Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Václav Krása: Krize demokracie
Komentář na facebookovém profilu k účasti ve druhém kole senátních voleb na Praze 9.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman jmenuje Kremlíka a Havlíčka ministry na konci dubna
Prezident Miloš Zeman jmenuje Vladimíra Kremlíka ministrem dopravy a Karla Havlíčka ministrem průmyslu a obchodu. Na twitteru to dnes potvrdil jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Jmenování se uskuteční v úterý 30. dubna ve 14:00 na Pražském hradě. Zeman dnes Kremlíka a Havlíčka přijal v Lánech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Ekonomiku loni podpořila zejména domácí poptávka
Česká republika uzavřela rok 2018 mírným zrychlením růstu hrubého domácího produktu (HDP). Ekonomiku podpořily hlavně výdaje na spotřebu i investiční aktivita. Oslabil vliv zahraniční poptávky a vrcholil problém nedostatku dostupné pracovní síly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Kordová Marvanová: Obce jako účastníci veřejné dražby jsou limitovány financemi
Rada hlavního města Prahy schválila návrh radní Hany Kordové Marvanové na využití zákonodárné iniciativy hlavního města. Metropole tím využije své zákonodárné iniciativy za účelem posílení postavení obcí při nabývání majetku státu. Cílem je, aby obce měly reálnou možnost získat do svého vlastnictví od státu nemovité věci, které se nacházejí na jejich území.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
To byly časy... Ivan Langer o vyhození Klause a o Babišovi
Na Regionální televizi proběhl rozhovor s lékařem, právníkem, politikem, básníkem a bývalým ministrem vnitra Ivanem Langerem. Řešila se jednak Langerova facebooková poezie, kterou Langer vydává i knižně, ale také česká politická situace. „Pokud milujete svobodu, tak vás dnešní obraz naší společnosti musí trápit, protože na každém kroku, každý den, každou hodinu, každou vteřinu jsme svědky toho, jak je naše svoboda takto škrcena a dušena,“ svěřil se básnící politik. A pustil se do Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
„Neví, nemá názor...“ vysmíval se Zeman na Nově. Komu?
V nedělních Střepinách na TV Nova se objevil rozhovor s prezidentem Milošem Zemanem. Prezident v něm hovořil jednak na téma kauzy Petra Rafaje, předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Prý by ho odvolal až po pravomocném rozsudku. Vyjadřoval se i k brexitu, ke zvolení Zuzany Čaputové i k svému zdravotnímu stavu. A co by uvítal u svého nástupce? Ideologickou vyhraněnost. Neměl by v debatách říkat „nevím“ nebo že si to musí ještě promyslet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Do plynu? Dejte si bacha! ČT dávala radostného Bangu a finále „kauzy Ortel“
Minulé úterý Ústavní soud rozhodl, že rapper Radek Banga je poškozený v kauze výroků na jeho adresu po jeho protestu proti Tomáši Ortelovi. Soudy totiž sice v několika případech autory výroků potrestaly, ale nevedly Bangu jako poškozeného, což zpěvák považoval za nespravedlnost a Ústavní soud to odmítl. Banga je z rozhodnutí nadšen. Tématu se věnovala ve 168 hodinách Nora Fridrichová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
ČSSD dnes představí návrhy na změny daní
Sociální demokraté a zástupci hnutí ANO budou dnes po zasedání vlády hledat koaliční shodu nad zálohovaným výživným či revizí dávek na bydlení. ČSSD plánuje koaličnímu partnerovi předložit také své návrhy na změny daní tak, aby vláda posílila příjem rozpočtu. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
„Kojení–nekojení“: Za*ukejte si na zastávce, vyčůrejte se na poště, masturbujte v krámě, padlo k tématu
Dnes v jedenáct dopoledne to vypukne. Odstartuje bitva, ve které hlavní roli hrají prsa kojících matek. Je v pořádku kojit své miminko na veřejnosti? Tato otázka se čas od času vrací. Tentokrát se tak stalo kvůli sporu maminky a ochranky v bance Raiffeisenbank, která kojící ženu vykázala z objektu. Dáma se o svou zkušenost podělila a maminky se na sociálních sítích dohodly, že přejdou do protiútoku. A ekonomka Markéta Šichtařová toho má dost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Bezděk (ANO): Uvítal bych užší propojení krajských záchranek s jednotlivými nemocnicemi
Radní vyrazili na Hořovicko. Navštívili nemocnici, Domov Na Výsluní, požární zbrojnici v Komárově, základnu ZZS SK a setkali se i se starosty a občany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Raždík (JAP): Na půdu Evropy dopadly skutečné atomové bomby a to vinou USA
K nedávnému výročí 70 let od vzniku NATO je potřeba si připomenout pár faktů. Nebavme se teď o válečných zločinech USA a západních spojenců jako bylo bombardování Drážďan nebo shození atomových bomb na Japonsko. Podívejme se na méně známé události.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Felix Slováček: Že byly zavřené hranice? Teď taky! Protože na cestování lidi nemají
ROZHOVOR „Pamatuji si, že když jsme jezdili po světě s kapelou, s Karlem Gottem, s Láďou Štaidlem, měli jsme při každém přejezdu hranice nervy jako špagáty,“ říká legendární hudebník Felix Slováček s tím, že dnes je v tomto směru situace skvělá. Podotýká ale také, že řada lidí v dnešní době na cestování peníze nemá, ačkoliv pracují. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zavzpomínal na listopad 1989. Promluvil i o migrantech a o nenávisti kvůli náboženství. V souvislosti s panem prezidentem pohovořil o ztrátě autorit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Další drsné reakce na akci některých matek: Kojit v bance je málo. Čůrat a kakat je taky přirozené. Tak do toho, kojilky!
V pondělí dopoledne se některé ženy protestně vydaly kojit své ratolesti do poboček Raiffeisenbank. Šlo o reakci na nedávný případ české mladé matky, kterou na jedné z pražských poboček Raiffeisenbank vykázali ven za to, že kojila své miminko. O kojení na veřejnosti hovořila v pořadu Názory bez cenzury zakladatelka Kojící guerilly Kateřina Olivová. Ostré reakce na demonstrativně kojící matky i ze strany mužů na sebe nenechaly dlouho čekat, tady jsou některé z nich.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Pět let vězení a zaplatit deset milionů. Státní zástupce navrhl tresty pro Martina Dvořáka a Ivo Rittiga
Pět let vězení. Takovýto trest navrhl státní zástupce Adam Borgula pro bývalého ředitele pražského dopravního podniku Martina Dvořáka a lobbistu Ivo Rittiga. Píší o tom ČeskéNoviny.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ubylo krádeží a znásilnění? Petr Bystroň předkládá zcela opačná čísla z Německa. A přidává zprávy o imigrantech, které hlavní mediální proud nepustí
ROZHOVOR „Budeme slavit další vítězství,“ věří v příznivý výsledek v blížících se volbách do Evropského parlamentu zahraničněpolitický mluvčí frakce AfD a jediný Čech v Bundestagu Petr Bystroň. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zmínil kampaň proti AfD a promluvil i o německých médiích. Vrátil se k loňské vraždě v Chemnitzu a vyjádřil se také k tomu, proč Iráčan, který je z ní podezřelý, nebyl už před tímto činem vzhledem k pestrému trestnímu rejstříku z Německa deportován. Reagoval i na slova německého ministra Seehofera, který uvedl, že Německo patří mezi nejbezpečnější země světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Piráti: Rada EU definitivně schválila směrnici o autorském právu
Ministři zemědělství členských států Evropské unie dnes na jednání Rady pro zemědělství a rybolov schválili směrnici o autorském právu, která přenáší odpovědnost za uživateli nahraný obsah na provozovatele serverů. Česká vláda směrnici podpořila, přestože ji na hlasování pléna Evropského parlamentu podpořili pouze dva lidovečtí europoslanci z jednadvaceti českých zástupců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Péče o hemofilika z Jižní Moravy přišla loni VZP na 74 milionů korun
V průměru zaplatí pojišťovna za jednoho pacienta s hemofilií 151 tisíc ročně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Kremlík: Zeman mě jmenuje ministrem dopravy k 30. dubnu. U prezidenta je teď Havlíček
Vladimír Kremlík má nahradit Martu Novákovou, Dana Ťoka vystřídá Karel Havlíček.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 15.4.2019 v 14:36, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Čekat na rozhodnutí o odvolání rok a déle? Ve Středočeském kraji normální
Na rozhodnutí o odvolání v silniční agendě si ve Středočeském kraji počkáte i rok a půl. Je to sice mnohonásobně déle, než stanoví zákon, ale takový je reálný stav, který krajský úřad dlouhodobě neřeší. Naprázdno zatím vychází i snaha Ministerstva dopravy nečinnost úřadu odstranit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Hrušínský: Zemane, omluv se České republice!
Principál Divadla na Jezerce Jan Hrušínský se ve své glose na serveru Neovlivní.cz vyjádřil k prezidentovi Miloši Zemanovi. „Rakousku se prezident Zeman omluvil, protože Rakušané si jeho lži nenechali líbit. Kdy se Miloš Zeman omluví České republice?“ otázal se na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Je tlustá a je na to hrdá. „Kojící“ aktivistka: Sešněrovat mé tělo? Ne!
Kača Olivová, jež v době raného mateřství organizovala kojící guerillové akce, se v rozhovoru pro server HateFree.cz rozmluvila mimo jiné o tom, jak své plnoštíhlé tvary hrdě využívá při performancích. Přitom v dětství byla kvůli své tloušťce šikanovaná. Olivová je absolventkou Ateliéru tělového designu na FaVU v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Jistí lidé provedli jistou věc? Ne! Zrůdy připravily o život tisíce nevinných
Komentář na facebookovém profilu k vyjádření muslimské poslankyně k 11. září
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
ČEZ: V okolí Temelína dal Oranžový rok zelenou velikonočním tvořivým dílnám
Velikonoce klepou na dveře a v okolí Jaderné elektrárny Temelín to o víkendu bylo znát. V sobotu 13. a v neděli 14. dubna se zde konalo s její podporou hned několik předvelikonočních akcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: V Texasu jsou lidé placeni za odběr zemního plynu
Cena zemního plynu se na burze pohybuje kolem 2,6 dolaru za objemovou jednotku (MMBtu). Do budoucna by zemní plyn mohl začít zdražovat, protože se počítá s přestavbou uhelných elektráren na plynové, což zvýší poptávku po zemním plynu. K tomuto vývoji napomáhá prudký nárůst ceny emisních povolenek, který znevýhodňuje produkci energie s tvorbou skleníkových plynů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Artur Karásek: SPD padá. Jde o kampaň?
V atmosféře útoků a dehonestací bývají výsledky průzkumů ovlivněny ochotou respondentů přiznat se veřejně k podpoře „fujky-fujky strany“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Poslankyně ODS, které říkají Xena, zřejmě odrovnala Klause mladšího a Babiše zatlačila ústy k zemi. Stačil jí jeden tah
Václav Klaus mladší dál hýbe sněmovní politikou, navíc ve velmi vysokých patrech. Jak se ODS na začátku dubna naivně pokusila o jeho odvolání ze školského výboru, nyní začíná uvažovat zcela pragmaticky, až vypočítavě. Pro svůj postup totiž zvolila možný tlak na bezpečnostní výbor Poslanecké sněmovny, který je podstatný nejen svým vlivem, ale zejména přesahem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
A teď se ukáže, co ti lháři! Profesor, pobouřený českými médii, upozorňuje občany na zásadní událost
NEKOREKTNÍ PROFESOR Informace na webových stránkách veřejnoprávního rozhlasu o svérázném britském aktivistovi, který si říká Tommy Robinson, velice pobouřila profesora Masarykovy univerzity Ivana Holoubka. Pro ParlamentníListy.cz to uvedl v rámci svých pravidelných rozhovorů. Vadilo mu, že se Český rozhlas s Tommym Robinsonem „nestranně“ vypořádal už v titulku, kde jej označil „krajně pravicovým extremistou“, protože po takové dehonestaci lze už pak o daném člověku napsat v podstatě cokoli. Proto je zvědav, jak to dopadne s pozváním kanadského psychologa Jordana Petersona Univerzitou Palackého v Olomouci. Narážíme totiž pořád na informování systémem polopravd, pololží, lží s politicky korektní přísadou pravdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Rusko začne 3. světovou válku, přijela Ćesku říct filmařka. Migrace? Máme díru v plotě, o které nevíme
Ruští separatisté na východě Lotyšska. Oblast hranice EU a Ruska bude podle BBC místem zrodu třetí světové války. To zaznělo v dokumentu významného lotyšského režiséra Davise Simanise a při následné besedě se spoluautorkou filmu Annou Johnson Ryndovou v průběhu festivalu Finále Plzeň. Inspirací více než hodinového dokumentu, kde se objevily záběry i z anektovaného Doněcka, byla fotografie mrtvé lotyšské ženy, oběti sovětské invaze v roce 1940. Ruská federace podle tvůrců nyní po anexi Krymu napadne pobaltské státy, a to Lotyšsko a Litvu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pašek (Piráti): Zrušení čestného občanství Klementu Gottwaldovi v Třebíči navrhnu znovu
Třebíčské zastupitelstvo včera rozhodovalo o pirátském návrhu zrušit čestné občanství Klementu Gottwaldovi. Návrh bohužel nezískal potřebnou podporu, když většina přítomných nakonec vůbec nehlasovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Více než třetina Rusů žije za 6700 Kč měsíčně a méně
Až zase budu obviněn z rusofobie, tak jenom suše konstatuji, že pouze prezentuji závěry ruského státního statistického úřadu, který potvrzuje mizernou životní úroveň velké části Rusů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman dnes přijme kandidáty na ministry
Prezident Miloš Zeman dnes přijme kandidáty na ministra dopravy Vladimíra Kremlíka a na ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Právníci se prý obávají, aby je Zeman nenominoval do Ústavního soudu a nedopadli jako Gerloch
Prorektor Univerzity Karlovy Aleš Gerloch se vzpamatovává ze svého neúspěchu při kandidatuře na ústavního soudce, ne však na dlouho, míní publicista a komentátor Jan Januš. Soudě i podle toho, jaké osoby se na konci minulého týdne objevily na právnické fakultě na prezentaci jeho nové knihy. „Gerloch je mezi svými,“ říká a dodává, že otázkou zůstává, kdo se stane patnáctým ústavním soudcem, jelikož situace se komplikuje. Podle Januše se teď respektovaní odborníci modlí, aby je Zeman neposlal na Ústavní soud a nedopadli jako Gerloch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Dan Ťok v ČT přiznal, před čím utíká z politiky
Odcházející a nejdéle sloužící ministr dopravy Dan Ťok v Interview ČT poukázal na důvody, proč rezignoval na post ministra i poslance. Podle vlastních slov se již cítí politikou unaven a špatně snáší mediální pozornost a neférovou kritiku. Se svojí prací je však spokojen a věří, že budoucí ministři dopravy budou sklízet jeho ovoce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Policisté se v provozu zaměří na bezpečné poutání
Akce, na které Policie České republiky spolupracuje s Týmem silniční bezpečnosti, je součástí rozsáhlejších opatření policejního dohledu souvisejících s nadcházejícími Velikonocemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Čínské sliby = domácí chyby
Komentář na facebookovém profilu ke spolupráci s Čínou
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
DPP připravuje velikonoční výluku metra C v úseku Pražského povstání – Kačerov
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) plánuje od pátku 19. 4. 2019 do pondělí 22. 4. 2019 obousměrné přerušení provozu metra C mezi stanicemi Pražského povstání – Kačerov. Důvodem výluky je oprava trati. DPP zajistil pro cestující náhradní autobusovou dopravu a rovněž dostatek informačních materiálů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Svobodní: Zásadní reforma EU, jinak odchod bez placení
Koalice Svobodní, Liberland a Radostné Česko – Odejdeme bez placení vstupuje do volební kampaně před květnovými eurovolbami s požadavkem návratu EU do stavu před Lisabonskou smlouvou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
„Proč tohle vysílá veřejnoprávní televize?!“ Bývalý zaměstnanec ČT promluvil nejen o tom, jak televize vydělává na reklamě. A ještě k tomu vybírá poplatky
ROZHOVOR Má Česká televize řešit komerci a spolupracovat s reklamními agenturami a dávat jim prostor v podobě komerčních pořadů typu Sportovec nebo podnikatel roku? Není lepší dávat peníze do kvalitního zpravodajství, které ovšem jen těžko obsáhnete ze zpravodajského newsroomu? Bývalý zaměstnanec České televize Jiří Výška v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz komentuje také oznámené spojenectví mezi CNN a Primou. A protože Výška se nyní zabývá cirkusy, poodhaluje jejich zákulisí. Prognózuje také účast při volbách do Evropského parlamentu – a to jednociferně! Horuje pro udržení koruny, která zatím vždy ustála tlaky, tak proč by se měnila za „vachrlaté“ euro.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
To byla šou: Tříbarevná „kojička“ a dva statní chlapi o ženských prsech. VIDEO zde
O kojení na veřejnosti hovořili v pořadu Názory bez cenzury dva muži a extravagantní žena. Aktivistka Kateřina Olivová, expert na etiketu Jindřich Forejt a advokát Petr Kolman. Tito tři diskutéři se vyjádřili k otázce, zda je kojení pro oči veřejnosti obohacující podívanou, nebo důvodem ke studu. A zda mohou ženy bez ostychu nabídnout ňadro svému dítěti kdekoliv, nebo je to intimní záležitost, se kterou se mají odebrat do ústraní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Do Číny s prezidentem republiky zamíří i špičkové technologické firmy
K pracovní návštěvě prezidenta republiky Miloše Zemana v Čínské lidové republice ve dnech 24. až 29. dubna se připojí také 60členná podnikatelská delegace. Tu do nelidnatější země světa povede prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Opět se ukazuje dvojí metr sluníčkářů
Komentář na facebookovém profilu k diskriminaci a novodobé totalitě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
CzechTrade: Tvrdý brexit znamená pro české firmy další nejistotu, britské firmy budou hledat partnery v zahraničí
České firmy musí zůstat konkurenceschopné i v případě tvrdého brexitu. Nejistota z posledních měsíců přinesla zhoršení tržních podmínek pro podnikání, a to zejména v podobě poklesu britské libry a snížení ekonomického růstu. Vládní agentura na podporu exportu CzechTrade se snaží propojovat české a britské firmy a zaměřovat se na ty ostrovní společnosti, které hledají partnery v EU, nebo chtějí své produkty vyrábět na jejím území.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Klára Samková: Odpor, občané! Hodit do EU vidle. Dejte pozor, co vám říkají
Advokátka Klára Samková se na svém facebookovém proflu vyjádřila k otázkám, které jí zaslala Národní asociace obrany občanských práv a svobod ohledně jejího působení v Evropském parlamentu. Podle jejích slov však vůbec nereflektovaly skutečné pravomoci Evropského parlamentu, a to zejména ve vztahu k legislativě. „Tím se přede mnou otevřela propast poznání, že i ti, kteří to takzvaně ‚myslí dobře‘, si často nejsou ani vědomi toho, na co se ptají, a už vůbec ne toho, že jejich otázky se s problematikou Evropského parlamentu fatálně míjejí,“ zmínila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Poradenská skupina APOGEO získala ocenění „Symbol úspěšných“
Ocenění „Symbol úspěšných“ v žebříčku 100 Obdivovaných firem České republiky získala za profesionální kvalitu služeb česká poradenská skupina APOGEO. Žebříček vyhlašuje každoročně sdružení Czech Top 100.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Dodrží noví ministři sliby, které dal před volbami Andrej Babiš?
Resorty průmyslu a dopravy mají po pěti letech vlády levice obrovské problémy. Chceme vědět, jak chtějí budoucí ministři řešit ty největší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Pardubická nemocnice: Preventivní vyšetření při Světovém dni hlasu
Hlas je klíčový prostředek komunikace. Proto by člověk neměl podceňovat jakékoliv obtíže. Zejména déle trvající chrapot, obtíže s hlasivkami nebo třeba dlouhodobé bolesti v krku jsou varovnými signály, které by člověka měly zavést na vyšetření k odborníkovi. Klinika otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku Pardubické nemocnice nabízí takovou možnost v úterý 16. dubna 2019. Již tradičně u příležitosti Světového dne hlasu je možné na tomto pracovišti absolvovat preventivní vyšetření hlasivek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Nedopustíme krizi ve školství z důvodu proimigrační politiky!
Proimigrační politika v Německu se projevuje i v tamním školství, kde se začíná mluvit o nastupující krizi. Z toho je potřeba se poučit a nedopustit, aby se něco podobného stalo i u nás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Dan Ťok zásadně narušil korupční prostředí na dopravě a udělal si i spoustu nepřátel
Komentář na facebookovém profilu k výměně ministrů na MD a MPO
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Budete dřít! Na plný kotel! Babišův nový ministr to rozjel: Slyšeli jsme drsná slova
ROZHOVOR Ministerstvo průmyslu a obchodu se chystá na nového šéfa a lze očekávat drsný nástup. Karel Havlíček, který nahradí Martu Novákovou, v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz jasně avizuje, že vedení resortu se musí své práci obětovat. „Jsem zvyklý jet na plný kotel,“ říká Havlíček s tím, že manažeři na ministerstvu musí být ochotni makat od rána do večera a pro resort „vypustit duši“. Jinak tam nezůstanou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Klaus st.: Pomoc Africe je vyhazování peněz. Zavřít hranice. Smiřme se s Ruskem
Na webu klaus.cz byl zveřejněn rozhovor, který pro italský deník Il Messaggero, poskytl Václav Klaus starší. Věnuje se v něm Evropské unii, Salviniho předvolební koalici i vztahům s Ruskem. „Jsme si vědomi významných změn, ke kterým v Rusku po pádu komunismu došlo. Měli bychom je uznat a a respektovat. Nejsou dostatečné, ale nejsou ani přehlížení hodné. Jsem přesvědčen, že je rozumné Rusko uznat jako zemi se svými vlastními zájmy a ambicemi,“ řekl bývalý prezident. A odsoudil plány francouzského prezidenta Macrona pro EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
VZP: Jak přihlásit dítě do Mořského koníka
Otázka týdne
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Studený: Volební zlatá střední cesta
Období voleb bývá zároveň obdobím, kdy se jako houby po dešti vyrojí spousta článků a studií o míře chybovosti současného volebního systému, jehož součástí je ruční sčítání papírových volebních lístků. Za nejsložitější a zároveň nejvíce náchylné k chybám se přitom považují komunální volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Dvě zásilky polského kuřecího masa se salmonelou ve východních Čechách
Státní veterinární správa (SVS) upozorňuje, že se na českém trhu objevily dvě zásilky kuřecího masa z Polska, v nichž vyšetření prokázalo bakterie salmonely.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
„Pan Š“, Rath mu říkal „straka zlodějka“: Nová kauza známého ODSáka? píší noviny
Někdejší rebel ODS Marek Šnajdr, jenž nějaký čas strávil v policejní vazbě, když byl prošetřován ve spojitosti se zásahem na Úřadu vlády ČR v roce 2013, se znovu dostal do hledáčku médií. Podle deníku Právo se snažil rozjet byznys s dnes obviněným podnikatelem Tomášem Horáčkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
ČMKBK: Ceny klesly, objemy obchodů na energetické burze byly v 1. čtvrtletí rekordní
Letošní první čtvrtletí bylo na energetickém trhu Českomoravské komoditní burzy Kladno (ČMKBK) zatím nejúspěšnějším začátkem roku od otevření trhu s energiemi pro konečné odběratele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Světnička: S pomocí Babiše a českých pirátů bude vracen majetek komunistům a sudeťákům?
Časy se mění. Uplynulo dost času, aby se "legální" i "soudní" cestou podpořily snahy komunistů i sudetských antisemitů. Stačí, aby se našli ti správní na svých místech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Ministr Petříček vystoupí na konferenci k budoucnosti práce
Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček vystoupí na Národní tripartitní konferenci, která se koná v úterý 16. dubna 2019 v Černínském paláci u příležitosti uplynutí sto let od založení Mezinárodní organizace práce (ILO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Vrecionová (ODS): Zavedení celoevropsky stejných potravin za stejnou cenu je nemožné
Komentář na facebookovém profilu k dvojí kvalitě potravin
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Dálnice D10 u Mnichova Hradiště ve směru na Prahu stála kvůli hromadné nehodě
Nehoda tří osobních aut a kamionu se obešla bez zranění.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 15.4.2019 v 09:36, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Sociální podniky dostanou další pomocnou ruku
Nově budou mít sociální podniky z Pardubického kraje možnost konzultovat svou činnost v Poradenském centru pro sociální podnikání v Pardubicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Drahoš raketově povýší? Prý se to blíží
V doplňovacích volbách do Senátu na Praze 9 zvítězil kandidát uskupení Starostové a nezávislí David Smoljak. Nový předseda hnutí Vít Rakušan prohlásil, že tímto vítězstvím tvoří Starostové nejsilnější senátní klub a bylo by správné, aby právě Starostové získali post předsedy Senátu. Mohl by se jím stát např. Drahoš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
NKÚ: Dotace do živočišné výroby dlouhodobě rostou, cíle produkce vepřového a počtu zvířat se neplní
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil dotace na podporu živočišné výroby rozdělované v letech 2014 až 2017. Prostředky na tyto dotace ze státního rozpočtu i z fondů EU rozděluje a spravuje Ministerstvo zemědělství (MZe) a Státní zemědělský a intervenční fond (SZIF).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Havel? Co si přál? Zdeněk Zbořil doplnil návštěvu Čaputové tím, na co Halík a jiní zapomněli
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Víme víc, než kdo ji na Slovensku volil, kdo ji pomlouvá a kdo ji bude v Praze považovat za slovenského nástupce Václava Havla. A to přesto, že Václav Havel raději jezdil do Německa než na Slovensko,“ komentuje soukromou návštěvu budoucí slovenské prezidentky v Česku politolog Zdeněk Zbořil. Věnuje se také založení nové strany, o které mluví Václav Klaus ml. „Myslím, že to není dobrá zpráva ani pro ODS, ani pro pana Klause ml.“ Zbořil se vyjadřuje i k čínským investicím v Česku a verdiktu Ústavního soudu v souvislosti s případem ruského hackera Jevgenije Nikulina. „Pokud je pravda, že oběti hrozí ve Spojených státech asi tak třicet let, měl by ho pan Pelikán v americkém arestu alespoň navštívit. Jinak ho bude jeho duch strašit do konce života,“ říká Zbořil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Cizí státy dlužily Česku ke konci loňska přes 20 miliard
Česká republika měla ke konci loňského roku u ostatních zemí pohledávky za 20,5 miliardy korun, o rok dříve to bylo 29,6 miliardy korun, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Českomoravská myslivecká jednota ve sněmovně řešila škody na zvěři při senosečích
Začátkem dubna se v budově Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky uskutečnilo jednání u „kulatého stolu“, které bylo věnováno tématu zraňování a usmrcování srnčat a jiné zvěře při senosečích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Křenek (BOS): Stav společnosti očima prostého člověka z Moravy
Stručná, ale velmi pravdivá charakteristika od neznámého autora, se kterou naprosto souhlasím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Zvolí si Amerika mladého homosexuála prezidentem? Mezi demokraty se rodí hvězda
Stane se příštím prezidentem USA homusexuál? Vyloučeno to rozhodně není. Do boje o Bílý dům vstoupil sedmatřicetiletý starosta Pete Buttigieg, který je černým koněm demokratů. Už nyní mu průzkumy dávají třetí největší šance mezi demokraty. Lépe na tom jsou jen dva letití politici z pomyslné první ligy – Joe Biden a Bernie Sanders. V případě, že by Buttigieg uspěl, byl by nejen nejmladším prezidentem, ale i prvním gayem v úřadu, informuje server Info.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
DIAMO ochrání ložiska lithia v okolí města Krupka
DIAMO, státní podnik, zahájil ochranu ložiska lithia v okolí města Krupka, a to podáním žádosti o stanovení průzkumného území pro vyhledávání a průzkum výhradních ložisek v lokalitě Krupka. Současně s lithiem budou ověřeny i obsahy rubidia a cesia v oblasti a také výskyt cín-wolframové mineralizace. Ministerstvo průmyslu a obchodu, jako zakladatel státního podniku DIAMO, tento záměr vítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Česko loni získalo 145 milionů ze zahraničních pohledávek
V loňském roce se podařilo vymoci 144,6 milionů korun ze zahraničních pohledávek. Také díky dohodě o postupném splácení iráckého dluhu. České republice dluží 16 zemí celkem 20,5 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Mnislav Zelený-Atapana: V každém mobilu je kus ukradené amazonské džungle
I čeští mladí se připojili ke globální stávce za klima Fridays for Future, inspirované studentkou Gretou Thunbergovou. Proč ne. Mladí se vždy bouřili a v poslední době se bouří po celém světě, aby byla zachráněna naše Země, voda, půda, zvěř, ptáci, vzduch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Nemůžeme někomu přikazovat, aby stavěl byty, a nedat mu peníze
Vláda Andreje Babiše schválila na jednání v pondělí 15. dubna 2019 nové nařízení, umožňující Státnímu fondu rozvoje bydlení finančně podpořit obce a města, které si budou chtít pořídit domy či byty na sociální bydlení. Zabývala se také strategií Digitální Česko a návrhy na jmenování do hodnosti generálů u příležitosti státního svátku 8. Května.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš nebude jednat s ČSSD o zdanění bank, Hamáčka poslal za Schillerovou
Premiér Andrej Babiš (ANO) nebude jednat se sociálními demokraty o zdanění bank, jak je navrhuje menší koaliční strana. Po dnešním jednání vlády ministerský předseda řekl, že o návrhu státního rozpočtu na příští rok má předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček debatovat s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO). Hamáček to potvrdil, jedním z návrhů ČSSD bude podle něho zavedení odvodů z bankovních aktiv. Do rozpočtu by tento odvod mohl přinést až 14 miliard korun ročně, řekl vicepremiér.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
V Paříži hoří katedrála Notre-Dame, plameny už pohltily celou střechu památky
V pondělí před sedmou hodinou večer zachvátil pařížskou katedrálu Notre-Dame požár. Mohutný dým stále stoupá ze slavné stavby. Jaká je příčina požáru, se zatím neví. Úřady nevylučují spojitost s rekonstrukcí, kterou momentálně katedrála prochází. Požár už se rozšířil i na hlavní věž.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ondřej Hejma zřejmě naštve fanoušky Zuzany Čaputové. Toto o ní veřejně prohlásil
Zpěvák Ondřej Hejma se sešel s moderátorem Lubošem Xaverem Veselým v pořadu na serveru XTV.cz. A probrali horké a nejdůležitější aktuality.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
David Rath: Sexuální otrokářství v Británii
Mainstreamová média, především ČT, už týdny omílají neustále brexit. Proč to asi dělají, když názory nás z České kotliny na rozhodnutí ostrovanů nemají vůbec žádný vliv? Jediné logické vysvětlení je, že nás chtějí tak vyděsit, aby nikoho nenapadlo uvažovat o něčem podobném i u nás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Zlatá bula Čižinských
Bula je významná veřejnoprávní listina. Pojem se užíval pro panovnické výnosy ve středověku a pro papežské buly se užívá dodnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Výstavba vodního díla Kryry je zásadním opatřením pro řešení sucha na Rakovnicku
Komplexní opatření pro zmírnění dopadů sucha na Rakovnicku dnes schválila vláda. Materiál připravilo Ministerstvo zemědělství (MZe) ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí. Řešení sucha na Rakovnicku je součástí dlouhodobé strategie pro prevenci a boj se suchem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Brutální útok cizinců z Nizozemska na českého číšníka. Dnes stanuli tváří v tvář u soudu. A toto proběhlo
Před pražský městský soud předstoupili dva Nizozemci, již obžalováni z pokusu o vraždu číšníka. Hájí se tím, že měli bránit přátele. O soudu píše mimo jiné server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Vláda chce sebrat daňovým poplatníkům další peníze, takhle se ale stát řídit nedá
Sociální demokraté chtějí navrhnout digitální daň a zdanění bankovních aktiv. ODS s takovým postupem zásadně nesouhlasí. Podle Zbyňka Stanjury takové zdanění dopadne na klienty bank. Vláda by podle něj měla místo dalšího zvyšování daní raději snižovat výdaje státního rozpočtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Nabubřelí puchejři
Rojí se jak sršni. A vypouští myšlenkové zvratky o tom, že naše demokracie je chudá, chybná, nedostatečná atp. proto, že volit může kde kdo, nejenom oni, a že by demokracie byla hojná, bezchybná, dostatečná atp. tehdy, kdyby mohli volit jen vyvolení. Tedy oni. Navrhují novodobý census.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
ČSSD navrhne dnes hnutí ANO zdanění bankovních aktiv
Sociální demokraté navrhnou dnes koaličnímu hnutí ANO vedle zavedení digitální daně či navýšení některých spotřebních daní zdanění bankovních aktiv. Novinářům to před jednáním kabinetu řekla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Díky konkurenci podle Maláčové banky případné zvýšení daně nepřenesou na klienty, naopak by to bylo osvěžení pro celý trh. Parametry daňové změny nechtěla Maláčová před večerním jednáním koalice předjímat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Zdeněk Slanina: Řadu věcí v akademické sféře kontroluje neviditelná ruka morální korupce
Profesor Šesták má stran poměrů v Akademii jistě pravdu. Ale nikdo odtamtud mu přitakat nemůže (mají termínované smlouvy).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Zoo Liberec a Kulturní a společenské středisko Lidové sady dnes zahajují 64. sezónu Dětského koutku
Dnes, v pondělí 15. 4. 2019, bude v odpoledních hodinách pro veřejnost opět otevřen Dětský koutek v Lidových sadech. Po dlouhé zimní sezóně se návštěvníci mohou opět těšit na oblíbený elektrický vláček, ruské kolo, bludiště, prolézačky, vodní brouzdaliště, houpačky, klouzačky a spoustu dalších dětských atrakcí. Novinkou letošní sezóny je zavedení nulového vstupného pro děti do 3 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Za práci víc než za válení! Ředitelka školy v Mostě o Romech: Veliké zhoršení. Připadám si jak Hurvínek. Hlásím na úřadech, soudy, nic
ROZHOVOR Docházka romských žáků se zhoršuje, pokuty nepomáhají, upozorňuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz ředitelka chanovské základní školy Monika Kynclová. „Potřebují vidět, že za práci má někdo víc než za povalování doma,“ říká nedávno oceněná pedagožka, podle které zdejší rodiče „nedokopete, aby něco pro svoje děti udělali“. Přesto se tato empatická žena pokusila třeba o založení žákovského parlamentu nebo nabízí kurz těm, kdo chtějí dokončit základní vzdělání v pozdějším věku. Barvitě popisuje, jak rozdílné je vyučování ve vyloučené lokalitě. Proč se po mosteckém ghettu dost naběhá a nechá na sebe hulákat z oken? Přibližuje i problémy rodin vracejících se z Anglie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: Dějepisec, který měl odvahu zjevit pravdu
K výročí narození Josefa Pekaře 12. 4. 1870
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Jiří Macků: Hitler byl pro Peroutku víc než gentleman
Jako mlha nad Čerchovem (vtipný lidový příměr) vleče se kauza “Hitler je gentleman”, spojená s urputným hledáním článku téhož názvu, a tím pádem pokračuje vyhraněná kampaň vůči jedinci, jehož zmíněný text údajně před časem zaujal a uvízl mu ve fotografické paměti, zveřejněný prý “někde vlevo dole” na stránkách prvorepublikové politicko-kulturní revue Přítomnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Odmítám hrát hru, že něco prostě nejde
Komentář na facebookovém profilu k financování navýšených důchodů a minimální mzdy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Dominik Rusinko: Brexitový detox a čínské přistávání
Poprvé po dlouhé době čeká finanční trhy týden, kterému nebude dominovat téma brexit. Ten byl ve čtvrtek na summitu EU odložen nejpozději na 31. říjen a nic zatím nenaznačuje, že by mělo dojít k dřívějšímu rozuzlení celé ságy. Nakonec, míč zůstává i nadále na straně Britů, kteří se k finální adieu nedokázali vyslovit již téměř tři roky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Protikorupční Babišova vláda chce snížit výdaje na boj s korupcí
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
STAN: Starostové chtějí lepší kontrolu hospodaření správy středočeských silnic
STAN navrhuje, aby hospodaření a chod Krajské správy a údržby silnic měl možnost hlídat kontrolní výbor. Podobné opatření již zavedl Karlovarský kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: V Mistřicích na Slovácku vysadili vedle zaniklého vinohradu švestkovou alej
Místo dobrého vína kvalitní slivovice – tak by se dal s nadsázkou popsat záměr zastupitelů a zahrádkářů z Mistřic nedaleko Uherského Hradiště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
VIDEO Taková nádhera! To by bez EU nebylo, radoval se poslanec. Toto následovalo
Volby do Evropského parlamentu se blíží mílovými kroky a politici dělají všechno možné, aby zaujali voliče. Lidovecký europoslanec Pavel Svoboda se rozhodl natočit video, skrze které chtěl oslovit občany. Soudě podle reakcí na sociálních sítích však příliš neuspěl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Cenzura pohádek: Princezna je vždycky krásná, špatně! vadí aktivistce. A přišla otázka: ,,A co Mrazík?"
Pořad Názory bez cenzury se věnoval kauze na základní škole v Barceloně, která ze své knihovny odstranila Červenou Karkulku, Šípkovou Růženku a dalších asi 200 knížek. Důvod: Jsou prý příliš sexistické.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Stát se nesmí k České poště chovat macešsky. Zaměstnanci mají nárok na vyšší mzdy
Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal se zástupci krajské regionální rady Českomoravské konfederace odborových svazů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Jarní Flora Olomouc zve na večerní prohlídku expozice
Večerní prohlídka ústřední expozice Strom života v pavilonu A se uskuteční v pátek 26. dubna od 20 do 22 hodin. Květinami a sklem provede autorka Klára Franc Vavříková. Program doplní harfový recitál Simony Voříškové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Pavel Rydvan: Smutný osud Tržního náměstí a hřiště v Liberci
Zoufale se snažím zachránit hřiště, na kterém jsem jako student průmyslovky sportoval a kde by opět mohli stovky studentů a žáků sportovat. Navíc, současné plány magistrátu dokonale negativně ovlivní obyvatele a návštěvníky Tržního náměstí. Velmi rád bych vyvolal veřejnou diskuzi o tom, zda potřebujeme silnice, či spíše prostor pro mladou generaci a její vyžití.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Nic se nezměnilo. Čechům vadí Arabové a Romové
Češi mají nejvřelejší vztah ke Slovákům a Polákům, nejvíce jim vadí Romové a Arabové. Vyplývá to z výsledků průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění, který mapoval vztah k národnostním menšinám v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Závěrečné zprávy k auditu kvůli střetu zájmů slibuje Evropská komise v květnu
Závěrečné zprávy z rozsáhlého auditu, který v minulých měsících prováděla Evropská komise v České republice kvůli možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše, připraví dvě příslušná ředitelství EK do 15. května. Praha pak bude mít dva měsíce na reakci. Novinářům to po dnešním uzavřeném jednání výboru pro rozpočtovou kontrolu europarlamentu s komisařem EU pro rozpočet Güntherem Oettingerem řekl europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
V Paříži hoří katedrála Notre-Dame, v důsledku požáru se už zřítila jedna z věží a střecha
V pondělí před sedmou hodinou večer zachvátil pařížskou katedrálu Notre-Dame požár. Mohutný dým stále stoupá ze slavné stavby. Zřítila se už jedna z věží a střecha. Jaká je příčina požáru, se zatím neví. Úřady nevylučují spojitost s rekonstrukcí, kterou momentálně katedrála prochází.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Zoo Ostrava: Sedm mláďat u hulmanů
Skupina hulmanů posvátných v ostravské zoologické zahradě se v posledních měsících poměrně významně rozrostla. Od loňského prosince se v ní narodilo sedm mláďat a další samice by ještě měly rodit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Umělci mají větší prostor k prezentování politických názorů než odborníci a vědci, lituje profesor Cempírek. Jejich názory neblaze ovlivnily třeba...
ROZHOVOR Pravice ztratila své voliče, protože živnostníky a střední vrstvou opovrhovala. Tak hodnotí poslední roky na domácí politické scéně profesor Václav Cempírek, jenž jako nestraník zastupoval jedno volební období TOP 09 v Poslanecké sněmovně. Souhlasí přitom s bývalým prezidentem Václavem Klausem, že u nás musí vzniknout nová pravicová strana. Dodává však, že to musí být s novými lidmi, kteří netrpí žádným komplexem života za plotem v pracovním táboře bez demokracie, jak to zažívaly generace do konce roku 1989. Dopravnímu expertovi vadí, že umělci mají větší prostor k prezentování politických názorů než odborná a vědecká veřejnost, a škodlivost toho dokládá na konkrétním příkladu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská: Nepožadujeme po státu nic víc, než aby naplnil znění zákona
Jihočeský kraj se snaží přesvědčit ministerstvo dopravy, že je potřeba dokončit Vltavskou vodní cestu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Kontroverzní smlouva za půl miliardy? Na Kremlíka vypadl údajný kostlivec ze skříně
Vladimír Kremlík, právník navrhovaný Andrejem Babišem na post ministra dopravy, čelí první aféře. V roce 2007 se jako šéf právního úseku ministerstva dopravy podílel na podezřelé zakázce se čtyřmi advokátními kancelářemi za půl miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Registrace projektů do čtvrtého ročníku soutěže Stříbrný lukostřelec - Česko 2019 byla spuštěna
Dne 12. dubna proběhla v Břevnovském klášteře tisková konference u příležitosti zahájení čtvrtého ročníku soutěže Stříbrný lukostřelec - Česko 2019. Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne v Tereziánském sále Břevnovského kláštera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Rozsudek, vydaný v jednom členském státu, musí platit i v ostatních
Komentář na facebookovém profilu k justiční spolupráci v rámci Evropské unie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Dohromady je rozestavěno 255 kilometrů dálnic a silnic I. třídy
Letos se otevře 23,5 km nových dálnic a 93 km dokončených železničních staveb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
PEN klub se stěhuje do Werichovy vily. Oprašuje plány na stavbu nové Národní knihovny
Klub oznámil, že by chtěl oprášit otázku výstavby nové budovy Národní knihovny. Už má vytipované dokonce dvě lokality, kde by knihovna mohla stát.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 15.4.2019 v 17:36, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví: Dostupnost léků v lékárnách se podstatně zvýší
Ministerstvo zdravotnictví reaguje na stále častější výpadky léčiv a připravilo novelu zákona o léčivech, která přináší sérii opatření, kterými bude možné flexibilně a pozitivně přispět k řešení nenadálých výpadků z důvodů problémů ve výrobě, nedodání plánovaných dodávek a jiných příčin vedoucích ke stahování léčiv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Vláda navrhla povýšit na generála Koudelku či Švejdara
Vláda dnes potřetí navrhla ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelku na jmenování do generálské hodnosti. Vyplývá to z průběžných výsledků jednání vlády. Prezident Miloš Zeman loni Koudelku dvakrát povýšit odmítl, BIS opakovaně ostře kritizoval. Vláda návrh zdůvodňuje vysokými profesními a osobními kvalitami Koudelky a velmi dobrými výsledky, kterých kontrarozvědka dosahuje. Koudelka by podle představ vlády měl získat hodnost brigádního generála.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Vysoké školy ovládla komunistická titulologie
Jedna z největších chyb našeho školství, která vede ke značným ekonomickým ztrátám poškozujícím nás všechny, je ve špatné organizaci výuky, v učení toho, co je relativně zbytečné a zejména neučení toho, co by děti a studenti skutečně měli znát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Bludný kruh sociální demokracie
Sociálně demokratický přístup k životu a ke společnosti je vůbec nejlepším politikum pro zajištěná dlouhodobého pozitivního vývoje ve společnosti bez závažných sociálních krizí či bezpečnostních problémů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Odměna 4500 korun za hodinu. Kandidát na ministra dopravy vysvětluje spornou smlouvu
Kandidát na ministra dopravy za ANO Vladimír Kremlík je podepsaný pod spornou rámcovou smlouvou na právní služby stejného úřadu z roku 2007.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 15.4.2019 v 06:36, zobrazit podobné
Vláda znovu projedná jmenování generálů. Dojde i na šéfa BIS Koudelku
Nařízením o podmínkách programu Výstavba na podporu dostupného sociálního bydlení či návrhem na jmenování generálů včetně ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelky se bude na svém dnešním zasedání zabývat vláda Andreje Babiše (ANO), upozornila ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Konzervativní strana: Nemůžeme nečinně přihlížet
Konzervativní strana přijala se značným znepokojením zprávu, že byl sir Roger Scruton odvolán z neplaceného postu poradce pro bydlení vlády UK, a to na základě zlovolné manipulace s rozhovorem, který poskytl týdeníku The New Statesman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Jihočeská centrála cestovního ruchu: Vltava je atraktivním turistickým cílem už od svého pramene na Šumavě
Řeka Vltava je cenným tuzemským přírodním dědictvím a už od svého pramene také významným turistickým cílem s velkým potenciálem zejména pro Jihočeský a Středočeský kraj. Už vlastní návštěva Šumavy podél horního toku Vltavy od Kvildy po Novou Pec na hraně vzdutí Lipenské přehrady je pro každého obrovským zážitkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
České dráhy spustí největší výletní portál v zemi
České dráhy v polovině měsíce spustily největší výletní portál a mobilní aplikaci svého druhu Vlakem na výlet. Hned od první chvíle nabídne více než 600 tipů na výlety pro nejrůznější cílové skupiny ve všech regionech České republiky. Výletníci získají nejen tip na samotné cílové místo výpravy, ale také množství praktických informací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
TOPlist