Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2020
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.988x, což odpovídá cca 155.910-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Novým předsedou rady ERÚ se stal Pokorný. Jako pátý člen byl zvolen Havel z Ministerstva průmyslu
Pátým členem rady Energetického regulačního úřadu (ERÚ) dnes vláda schválila ředitele odboru elektroenergetiky a teplárenství Ministerstva průmyslu a obchodu Ladislava Havla. Zároveň vláda jmenovala předsedou rady dosavadního člena, Jana Pokorného. Na tiskové konferenci po jednání vlády o tom informoval premiér Andrej Babiš (ANO). Návrhy kabinetu předložila končící ministryně průmyslu Marta Nováková (za ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Úplně jiný pohled na tragédii ve Francii. Hovoří Patriot a bývalý hasič Jiří Vítek
ROZHOVOR „Frajeři!“ Bývalý hasič, záchranář Jiří Vítek označuje zásah francouzských hasičů při požáru katedrály Notre-Dame za excelentní. „Soustředili se na nosné konstrukce a obětovali to, co měli.“ Domnívá se, že pomoc od českých odborníků je dobrý nápad. Peníze ale potřebují i naše památky. „Že by Česká republika zachraňovala Notre-Dame, mi připadá přehnané,“ podotýká Vítek, dnes místostarosta Prahy 8 a také šéf Patriotů. Zmiňuje, že jde o ztrátu symbolu hlavně pro křesťany, a dodává: „Jako hasič jsem viděl větší tragédie, mrtvé lidi.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Hořící katedrála: ,,Když řeknu, co si o tom myslím, smažou mě.” A mnohem více
Zpráva o požáru katedrály Notre-Dame obletěla včera celý svět, včetně České republiky, a reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. Lítost vyjádřili například Tomio Okamura, Andrej Babiš či Jiří Ovčáček. Někteří jako Luboš Zálom od Svobodných se ptali, zda v nové Francii vyroste na místě mešita. Za což Záloma zpražil senátor Láska, že si na tragédii honí politické body. Dle Aktuálně.cz úřad pařížského prokurátora vyloučil žhářství či souvislost s terorismem a uvedl, že případ považuje za nehodu. Ale právníci jako Klára Samková nebo Tomáš Tyl si všímají podezřelého načasování…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Dvouletý (Soukromníci): Pomáhat řešit problémy jde i z opozice
Jsem rád, že se nám společně s kolegy z uherskohradišťské opozice podařilo rozhýbat řešení problémů s polétavým prachem, který již dlouhé roky znepříjemňuje život především lidem, kteří mají své rodinné domy poblíž uherskohradišťské teplárny, společnosti CTZ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
TOP 09: Mládežnická organizace TOP tým si zvolila nové vedení
Mládežnická politická organizace TOP tým na svém historicky třetím celostátním sněmu zvolil nové vedení. Novým předsedou tak byl zvolen Petr Kučera, donedávna předseda pražské krajské organizace. Na pozici nahradil Jana Kavalírka, který již mandát neobhajoval, avšak symbolicky se stal čestným předsedou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Byla tam, když to hořelo. Emma Smetana je Čechům pro smích
Česko má první oběť požáru katedrály Notre Dame. Je jí moderátorka internetové televize DVTV Emma Smetana. Nikoliv proto, že by hořela doslova, ale roštuje jí český internet a sociální sítě. A Češi opět dokazují, že jím nic není svaté a pověst smějících se bestií je zasloužená.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Za Babiše už prý kope i Český rozhlas. Vážné, jde o cenzuru…
Šafrův web Forum24.cz se hněvá na Český rozhlas. Veřejnoprávní instituce odmítla odvysílat vůči Babišovi kritickou reklamu s odůvodněním, že v předvolebním čase v době kampaně do Evropského parlamentu něco takového není možné. Server v tom vidí důkaz, že Babiš už vládne všem a už ani Český rozhlas nerespektuje svobodu slova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
„Věci“ na Jaromíra Soukupa: Pořádně se to rozjelo
Včerejší Moje zprávy Jaromíra Soukupa obsahovaly kromě zpráv a rozhovoru s Martinem Sadílkem, advokátem Jevgenije Nikulina, také jedno překvapivé oznámení. Moderátor a ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup chce kandidovat na prezidenta. „Tragédie,“ zaznělo od Zelených. A DVTV už začala zkoumat, co dříve dělal, koho podporoval a s kým se scházel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Armáda vystřídala vojáky střežící základnu Bagrám v Afghánistánu
Česká armáda v Afghánistánu vystřídala vojenskou jednotku, která má na starosti ochranu spojenecké základny Bagrám. V rámci pravidelných rotací se o bezpečnost letecké základny bude nově starat 12. strážní rota BAF. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Tuhne krev: Poslanec Volný k Notre-Dame
K požáru katedrály Notre-Dame se na svém facebookovém profilu vyjádřil poslanec (dříve SPD), nyní předseda hnutí JAP Lubomír Volný. „V nepřirozeně islamizované Francii registrují ročně stovky útoků na kostely, raketově roste antisemitismus a těsně před Velikonocemi na popel shoří jeden ze symbolů křesťanské historie Francie,“ zmínil Volný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Reakce na Notre-Dame: Běloši, vaše hnusná stavba. Nezajímá! šokují. A víte, co se dělo v roce 2016?
Požár v pařížské katedrále Notre-Dame vzbuzuje celou řadu emocí. Bylo by však chybou domnívat se, že jsou to pouze emoce negativní, mezi některými skupinami lidí je neštěstí vnímáno spíše jako důvod k radosti, čehož si všímá například americký konzervativní server Breitbart. Jen čas ukáže, zda budou i radostné reakce vyhodnoceny jako závadné a zda jejich autoři budou čelit vyšetřování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Notre-Dame: Vážná slova učenců. Nařčení Macrona, varování Francii a nám všem
Co znamená požár katedrály Notre-Dame? Co to značí o naší civilizaci? Takto se nad požárem katedrály zamýšleli autor knihy Podivná smrt Evropy Douglas Murray a Rod Dreher z amerického webu American Conservative. Dle Murrayho se tento věk zapíše do historie jako ten, kdy jsme „nechali shořet Notre-Dame“. A Rod Dreher varuje: „Pokud to byl akt terorismu, pak Francii čeká nepředstavitelné násilí.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Dobrovolní hasiči získávají od kraje nejvíce v historii
Zastupitelstvo Pardubického kraje na svém pondělním jednání schválilo rozdělení finančních prostředků v celkové v oblasti krizového řízení pro jednotky sborů dobrovolných hasičů, ostatní složky IZS a Krajské sdružení hasičů Pardubického kraje. Celková výše rozdělených finančních prostředků ať už v rámci programových či individuálních dotací přesahuje 20 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Brambory, pečivo, máslo... To nechcete vidět, ale ta čísla vlastně znáte z krámu
Benzin, pečivo, máslo, elektřina. To vše se zdražilo vinou nečekaně silné inflace. Ceny stouply nejvíc za šest let, píše server SeznamZprávy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hořící katedrála: Kalousek se vyjádřil. Peprně. Babiš slíbil Francii peníze
Požár pařížské katedrály Notre-Dame přiměl k solidaritě i české politiky. Konkrétně poslanec KDU-ČSL Marian Jurečka se na svém facebookovém profilu vyjádřil k tomu, že požádá premiéra Andreje Babiše, aby i naše vláda přispěla k obnově památkky. A Babiš pomoc přislíbil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Pražský primátor Zdeněk Hřib zasadí strom v botanické zahradě
V pražské botanické zahradě v Troji se dnes po poledni rozroste sbírka vzácných dřevin a rostlin, které tam vysadili významní představitelé kulturního, sportovního, vědeckého či politického života. Svůj strom na Stezce osobností v projektu Kořeny osobností zasadí pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Stane se pátým primátorem, jenž bude mít v tomto projektu svůj strom a 94. osobností celkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Chceme mít kontrolu nad vlakovou a autobusovou dopravou
Kraj a statutární město Liberec podepsaly memorandum o vzájemné spolupráci při výstavbě přestupního terminálu veřejné dopravy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib: Pražská koalice se shodla na řešení v pražských plynárnách
Koalice se dnes shodla, že problémy v pražských plynárnách budou řešeny postupně. Především dojde k zániku společnosti Pražská plynárenská Holding, a.s., která je nyní pouze prázdnou skořápkou bez zaměstnanců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Pilc (Svobodní): Populističtí vyžírkové?
Deset let Svobodní říkají: Snižme daně, zrušme dotace, přestaňme s transferem peněz v rámci EU, nekoukejme na to, že z Unie ČR dostává víc než tam posílá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Ráno po vypálení Notre Dame
Nemá smysl si cokoliv nalhávat. Muslimové se radují, a radují se oprávněně. Pařížská katedrála Notre Dame, nejznámější symbol křesťanského západu, byla vypálena. Na jejím místě téměř jistě vyroste mešita – že bude v první fázi označována jako „multikulturní centrum“, to je jen malou útěchou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Staněk: S obnovou Notre Dame pomoci musíme
Noční tragický požár významné gotické památky (a jedné z nejkrásnějších ukázek středověkého stavitelství) katedrály Notre Dame a jeho následky nenechává ministerstvo kultury lhostejným. Úřad v čele s ministrem Antonínem Staňkem intenzivně hledá možnost, jak rychle a účinně pomoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Unikátní projekt otevřel studentům Univerzity Pardubice přístup k živým datům ŘSD
Ředitelství silnic a dálnic připravilo ve spolupráci s Univerzitou Pardubice jedinečnou příležitost pro studenty Dopravní fakulty Jana Pernera. Díky ní mají vysokoškoláci šanci pracovat na svých projektech s aktuálními daty z informačních systémů ŘSD. Mohou tak už při studiu řešit konkrétní problémy v reálném prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Neziskovkám cpete, jiné dřete? Šichtařová naštvala „dobrotrusy“ a jede dál
Blog ekonomky Markéty Šichtařové o černé díře neziskovek rozlítil web Manipulátoři.cz, kde k tomu napsali své stanovisko. Šichtařová se však nedala a opětovně zareagovala. „Velmi, tentokrát opravdu velmi hrdě hlásím, že manipulativnímu serveru ‚manipulátoři‘ silně ležím v žaludku. ‚Argumentaci‘ manipulátorů nechť si každý přebere sám,‘ uvedla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš a Čapí hnízdo: John Bok, bojovník s bezprávím, nastolil nová fakta
ROZHOVOR Česká justice je podle aktivisty Johna Boka v podstatě odrazem české společnosti. Předseda spolku Šalamoun, který se zabývá chybami ve vyšetřováních i během soudu, tvrdí, že soudce má soudit, a ne vyšetřovat. „V jiných zemích spolu bojuje obhajoba se státním zastupitelstvím a soudce dělá rozhodčího. U nás to tak není, my pokračujeme v bolševickém udržování práva,“ vysvětlil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Bok. Podle něj často nerozhoduje spravedlnost, ale to, jakého soudce náhodou případ dostane.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Houška (KDU-ČSL): Decentralizace moci úřadům jedině prospěje
Myšlenka na decentralizaci, tedy přesun klíčových institucí a úřadů také mimo Prahu, není nová. V novodobé historii naší země byla doplněna podmínkou přesunu samosprávných pravomocí z centra do krajů, měst a obcí. Už při vzniku krajů první hejtman Vysočiny František Dohnal upozorňoval na nebezpečí soustřeďování moci do Jihlavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Wollnerovci z ČT zatopili Zemanovi: Trestní oznámení kvůli milionům
Reportéři České televize, pořad Marka Wollnera, se ve svém nejnovějším vydání zaměřili na hradního kancléře Vratislava Mynáře, jenž podle všeho vybudoval ve vsi Osvětimany načerno asi hektarový rybník. Z něj pak zasněžuje svou sjezdovku. A co víc, penzion, který v Osvětimanech provozuje, měl postavit díky milionům z veřejných peněz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš jednal s ministrem zahraničních věcí Ománu
Předseda vlády České republiky Andrej Babiš včera jednal s ministrem, doprava pověřeným agendou zahraničních věcí Sultanátu Omán Júsufem bin Alawí bin Abdulláhem. Jednání se týkala zejména prohloubení ekonomické a technologické spolupráce, možnosti zavedení přímé letecké linky či rostoucí turistické výměny. Česká republika má rovněž zájem na posílení diplomatické přítomnosti Ománu v Praze a naopak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Václav Husák: Kdo neskáče, není Čech, kdo skáče, může zemřít
V horní části titulku uvedený pokřik a aktivita s ním spojená se v posledních letech stala jedním z typických projevů radosti českých sportovních fanoušků nad úspěchy našich reprezentantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Zamítnutí prorodinných opatření je krokem proti našim rodinám
Vláda odmítla prorodinná opatření z pera KDU-ČSL. Lidovci však i nadále trvají na tom, že tato novela obsahuje řadu kroků, které mají důchodový systém učinit přátelštější vůči ženám a rodinám. Jsou to dílčí, ale důležité věci, neřešíme důchodovou reformu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Francie: Útoků na kostely přibývá, hlásilo křesťanské rádio 6. dubna
Francouzskou metropoli Paříž ochromil požár pařížské katedrály Notre-Dame. Plameny se podařilo v noci dostat pod kontrolu a částečně uhasit. Objevují se již i první nabídky finanční pomoci na její obnovu. I když rádio Proglas v minulých dnech upozorňovalo na množící se útoky na francouzské kostely, za požárem Notre-Damu podle všeho žhářství či souvislost s terorismem nestojí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Dvanáct Iráčanů, které převáželi přes Česko, už našla německá policie
Německá policie v sobotu v bavorském pohraničí v dodávce, která přijela z Česka, objevila 12 iráckých běženců -– deset dospělých a dva mladistvé. Za to, že se dostanou do spolkové republiky, zaplatili v přepočtu až 12 000 dolarů (308 000 korun) na osobu, uvedla dnes policie v tiskové zprávě. Turecký řidič vozu skončil ve vazbě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Klaus ml. šlape, kam nemá? Novinky kolem strany: Jde i o Okamuru
ANKETA Václav Klaus mladší po vyhazovu z ODS založí vlastní stranu, které úspěch prorokují i komentátoři se zcela odlišnými názory. Zároveň před ní ale varují, prý by šlo o “riziko pro českou demokracii”. Jak to vidí parlamentní politici? ParlamentníListy.cz se zeptaly v rámci ankety napříč politickým spektrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Společnost CKBM ze skupiny Rosatom koupí polotovary pro čerpadla pro jaderné elektrárny od ŽĎASu
Výrobce čerpadel pro jadernou energetiku CKBM, součást ruské korporace pro atomovou energii Rosatom, uzavřela strategický kontrakt s českou společností ŽĎAS na dodávky výkovků pro čerpadla. Smlouva byla podepsána během mezinárodního jaderného fóra Atomexpo 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ťok promluvil o kauze mýta. Faltýnek prý do tendru zasahovat nemohl
Odcházející ministr dopravy Dan Ťok byl hostem Dvaceti minut Radiožurnálu, kde s moderátorkou diskutoval především o několika kauzách a spojitostech s osobou Jaroslava Faltýnka. „Já jsem přesvědčen, že nemohl,“ odpověděl Ťok na to, zda mohl Faltýnek zasahovat do tendru na mýto. Rozhodující prý bude policejní šetření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): EET se stala v České republice symbolem nedůvěry k podnikatelům
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny dne 16. 4. 2019 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o evidenci tržeb, druhé čtení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
O medaile se nezajímám, ale generál Pavel si ji zaslouží. Evropan Rouček pak promluvil i o veřejně kojících matkách
EVROPAN LIBOR ROUČEK „Už nežijeme v čase po pádu železné opony,“ vzkazuje pirátskému poslanci, který považuje zvýšení výdajů na obranu na dvě procenta HDP za nesmysl, bývalý místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček. Názory Mikuláše Ferjenčíka považuje za čistý populismus. „Cíl je potřeba mít před očima, ale nedělat nesmyslná rozhodnutí,“ říká Rouček. A naše představa vyrovnaného byznysu s Čínou? O tom se mluví už dvacet let se stejným výsledkem. V závěru rozhovoru Rouček komentuje i protest na pobočkách banky. Všude je dostupné porno a nám budou vadit kojící matky? „Žádná matka se přece někde neobnažuje a nesvléká do půl těla, když kojí.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Majitel pidiTV Barrandov Soukup na Hrad?
Chtělo by se dodat piditelevize, zato však s obřími dluhy...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Česká národní banka spouští nový web
Webové stránky České národní banky mají od dnešního dne modernější podobu i funkčnost. Nová grafika společně s responzivním designem umožňují přehlednější procházení obsahu, jehož zobrazení se aktivně přizpůsobí koncovému zařízení uživatele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Generálská zahrádka pro Koudelku
Je to, jak v tom slavném oscarovém filmu „Ostře sledované vlaky“, kde se přednostovi železniční stanice zachtělo povýšení, podobně jako dnes řediteli BIS. Tomu dokonce v podobě té slíbené generálské zahrádky. Vláda se snaží mu vyhovět, již potřetí navrhla ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelku do generálské hodnosti. Bylo to zatím málo platné, prezident Miloš Zeman jej loni dvakrát odmítl povýšit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Knižní novinka: Einsteinovo proroctví
Hlavní postavou knihy je historik umění Lucas Athan, toho času důstojník americké armády pověřený zachraňováním kulturních památek naloupených nacisty. Právě on objevil na sklonku války v tajném skladu v srdci Německa egyptský sarkofág, o který se mimořádně zajímaly jak nejbližší kruhy kolem Adolfa Hitlera, tak americká tajná služba. Kniha vychází v nakladatelství DOKOŘÁN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Finance z prodeje kasáren půjdou do investic v Jičíně, slibuje starosta Malý
Hnutí ANO získalo v Jičíně dvakrát více mandátů než ve volbách v roce 2014 a Jan Malý s přehledem obhájil svůj mandát. Jak bude chtít využít své druhé volební období ve prospěch města? A nakolik hnutí ANO naplnilo jeho očekávání, s nímž do hnutí a politiky vstupoval? Nejen na to se ptaly ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Hnilička narazil se sportem v Senátu. Je to nebezpečné, protestuje ODS
Je to příliš velká kumulace moci v rukou jednoho člověka, prohlašují kritici na adresu vládního zmocněnce pro sport Milana Hniličky.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 16.4.2019 v 14:36, zobrazit podobné
Vrchní soud potvrdil důchodci čtyřletý trest za teroristický útok
Senior Jaromír Balda si odpyká čtyři roky vězení za teroristický útok na železnici a za vyhrožování teroristickým trestným činem, uvedla ČTK
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Žaloba a petice
Obrátil jsem se na Nejvyšší správní soud s následující peticí a žalobou. Kopie jsem zaslal vládě, poslancům a senátorům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ivan David: Ministryně financí jde ve šlépějích M. Kalouska k další metanolové tragédii
Ekonomika zpomaluje růst. A protože EET nepřineslo slibované zvýšení výběru daní, navrhuje ministryně financí Alena Schillerová (ANO) k naplnění plánovaných rozpočtových příjmů rekordní zvýšení spotřebních daní na alkohol. Stejnou chybu už před tím dvakrát udělal bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). V obou případech byl výsledkem pokles daňového výnosu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Platit, přátelé? ČSSD možná opravdu zaplatí dědicům Altnera, odklad zrušen
Ústavní soud (ÚS) vyhověl dědicům právníka Zdeňka Altnera a zrušil odklad vykonatelnosti verdiktu, podle kterého jim má ČSSD vyplatit asi 338 milionů korun. O odkladu rozhodl v roce 2016 Nejvyšší soud, který stále řeší dovolání ČSSD. Odklad může sociálním demokratům teoreticky přiznat znovu. Zemřelý právník Altner pracoval pro ČSSD ve sporu o Lidový dům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Dotace nemají sloužit k budování impéria premiéra Babiše
Pokud bude Evropská komise dál otálet s rozhodnutím ohledně střetu zájmů premiéra Babiše, obrátí se Piráti na Evropský soudní dvůr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
BESIP: Sedmero zásad bezpečné jízdy na koloběžce
Lime ve spolupráci s organizací BESIP sestavil Sedmero zásad bezpečné jízdy na koloběžce. Uživatelé koloběžek se s těmito tipy budou moci setkat mimo jiné v rámci edukativních akcí, které firma v Praze chystá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Nacisté šli před soud, mučící a vraždící džihádisté na převýchovu?
Nacisté mučili a vraždili a byl z toho mezinárodní soud v Norimberku; odsouzeni byli nejen zločinci, ale také i nacistická ideologie. Zločinci z ISIL činili totéž (možná ještě hůře), ještě se u toho natáčeli...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Okamura: Ze státu se stává špatný sluha a zlý pán
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny dne 16. 4. 2019 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o evidenci tržeb, druhé čtení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): Tohle je prolobbovaný zákon, na kterém vydělají jen provozovatelé pokladních systémů
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny dne 16. 4. 2019 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o evidenci tržeb, druhé čtení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Když můžeme snižovat DPH na pivo, tak biopotraviny by si to zasloužily také
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny dne 16. 4. 2019 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o evidenci tržeb, druhé čtení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ostrá dohra světového truchlení nad Notre-Dame: Kde jste byli, když albánští teroristé v Kosovu vypálili desítky chrámů a klášterů?
Pondělní ničivý požár světoznámého pařížského chrámu Notre-Dame ukázal na jinou stinnou část nedávné historie a tragických událostí v Evropě. „Kde jste byli, když hořely středověké křesťanské chrámy v Kosovu?“ ptají se mnozí Srbové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Vyjednali jsme změny, které zlepší bezpečnost potravin na našem trhu
Evropský parlament ve středu 17. dubna schválí novou podobu potravinového práva v EU, kterou za skupinu Socialistů a demokratů vyjednával i europoslanec a lídr ČSSD do evropských voleb Pavel Poc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
DVTV účtovala s Jaromírem Soukupem. Pozor, Trumpovi se taky smáli, deklamoval dramaticky Veselovský
Generální ředitel TV Barrandov oznámil. že v roce 2023 bude kandidovat na prezidenta. Moderátor internetové televize DVTV Martin Veselovský připomněl, co všechno má Soukup za sebou. S celou řadou politiků, kterým se majitel TV Barrandov dnes směje, v minulosti spolupracoval. Veselovský sáhl také ke srovnání Jaromíra Soukupa s Donaldem Trumpem. Trumpovi se půlka světa srdečně smála. A pak se stal prezidentem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ostrava: Sdílená kola se vrátila do města
Oblíbený způsob dopravy po městě, systém sdílení jízdních kol s podporou města Ostravy, začal s novým dodavatelem fungovat v Ostravě 15. dubna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Audzei Volha, Jan Brůha: Obchodní války bez vítězů
Poslední léta v mezinárodním obchodu byla poznamenána hrozbou zavedení obchodních cel mezi USA a jejich hlavními obchodními partnery.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
ÚZSVM ve Strakonicích poskytlo neziskové organizace větší prostory ve své budově
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ve Strakonicích poskytl neziskové organizaci PREVENT 99 prostory o výměře více jak 90 m2 v přístavbě své budovy, která se nachází přímo v centru města Strakonice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Piráti: Hlasy sněmovní vládní většiny a komunistů neumožnily zařadit projednání střetu zájmů Andreje Babiše
Střet zájmů Andreje Babiše, nominační zákon, zavedení dalších vln EET, eNeschopenka, aukce kmitočtů a dvojí kvalita potravin v EU. To byla hlavní témata pravidelné úterní tiskové konference Pirátů před 28. schůzí Poslanecké sněmovny, ke kterým se vyjádřil předseda Pirátů Ivan Bartoš a poslanci Pirátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Vše, co kdy Piráti kritizovali, teď sami dělají nebo to tolerují, a to jsou u vlády jen pár měsíců, říká Patrik Nacher
ROZHOVOR „Neumím předvídat, jak se bude vyvíjet spolupráce současné koalice, jen vidím, že tato koalice vlastně začíná tak, jak jsme my končili – že ve vedení města jsou zastoupeni dva principiálně odlišné koncepty řízení a rozvoje města. Jedna politická reprezentace chce město rozvíjet, stavět, věci urychlovat, druhá zakonzervovat, udržet status quo, maximálně tak rozšiřovat cyklostezky a věnovat se podružným tématům jako jsou alternativy pro novoroční ohňostroj, noční starosta, znělky na zastupitelstvu či vyvěšování vlajek na budovy města. Výsledkem je pak složité hledání kompromisu a stagnace města, jako jsme tak činili my se Stranou zelených,“ řekl nám k současnému vedení pražské radnice zastupitel Patrik Nacher.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Tohle vám Bohumil Vostal z Anglie neřekne. Ilegální muslimské bordely, unášené nezletilé dívky. A policie se bojí , píše David Rath
David Rath stále lituje, že v českém parlamentu nemohl vystoupit britský krajně pravicový aktivista Tommy Robinson. Rozhodl se proto sám nastínit, o čem mohl Robinson mluvit. Mohl mluvit o sexuálních otrokyních, které si údajně vydržují zdejší muslimové. To je podle Ratha něco, o čem vám ČT neřekne. Ta bude raději stále dokola omílat brexit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
ŽIVĚ Václav Klaus, Ivan Mládek a Ondřej Hejma na jednom pódiu
Druhý prezident České republiky Václav Klaus dnes v pražském knihkupectví Luxor představuje svou novou knihu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
STAN: I Šestnáctiletí by měli mít právo zvolit si vedení své obce
Starostové a nezávislí na dnešní tiskové konferenci představili návrh na volební právo od 16 let v komunálních volbách a také své nominace pro návrhy na státní vyznamenání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Státní fond životního prostředí: K výměně kotle pomůžou kotlíkové dotace i půjčky
Třetí vlna kotlíkových dotací se čile rozbíhá, dotační výzvy postupně vyhlašují první kraje. K novému kotli letos nově vedle dotací domácnostem pomůžou i bezúročné „kotlíkové půjčky“. Jako novinku je od února nabízí Státní fond životního prostředí ČR obcím a městům ve třech krajích – Karlovarském, Moravskoslezském a Ústeckém. Cesta k novému ekologickému kotli nebyla nikdy snadnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jidáš. Tento pan Havlíček za drobné podnikatele rozhodně bojovat nebude. Podnikatelský předák Bábek vypráví, co s ním zažil
ROZHOVOR Odchod Marty Novákové z postu ministryně průmyslu a obchodu uvítaly i Podnikatelské odbory, protože vyvolávala kritiku i smích svými výroky, že si Češi mohou za drahá mobilní data v podstatě sami, protože je málo využívají. A nedávno pobouřila veřejnost, když na žádost čínského velvyslance vykázala zástupce Tchaj-wanu z jednání se zahraničními investory. Podle šéfa Podnikatelských odborů Radomila Bábka bude Babišův kandidát Karel Havlíček z odborného hlediska velmi schopný ministr. Ale vadí mu, že podpořil Andrejem Babišem prosazované zavedení EET, i když měl jako šéf Asociace malých a středních podniků a živnostníků hájit jejich zájmy. „Naštvanost malých a středních podnikatelů a živnostníků vůči panu Havlíčkovi je velká. Téměř jednotně ho nazývají Jidášem. Doslova píší, že Karel Havlíček dostal svůj jidášský groš,“ prohlásil Radomil Bábek k nominaci Havlíčka do vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Tak prý nešťastná náhoda... Takto se k požáru v Paříži vyjádřil státní zástupce
Slavná katedrála Notre-Dame vzplála pravděpodobně nešťastnou náhodou, odhaduje francouzský státní zástupce. Jeho slova přinesla agentura Reuters. Přesnou příčinu strašlivého požáru se však zatím zjistit nepodařilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Dan Ťok odpovídal na dotazy našich čtenářů: Došlo i na obvinění, že bylo vše předem domluvené
Dan Ťok začátkem dubna rezignoval na post ministra dopravy a nyní oznámil, že hodlá opustit i své místo v Poslanecké sněmovně. Teď už bývalému ministrovi dopravy bylo skrze jeho profil na ParlamentníchListech.cz položeno několik dotazů, na které odpovídal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Evakuace letiště
Z důvodu podezřelého zavazadla policisté evakuovali letištní halu terminálu II.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Klausi ml., chce tě sejmout Dolínek z ČSSD. Do 14 dnů
Poslanec ČSSD Petr Dolínek dnes navrhne na plénu Sněmovny usnesení, kterým chce vyzvat školský výbor, aby do 14 dnů zvolil svého nového předsedu místo Václava Klause mladšího, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Transparency Internetional i nadále ješitně lže a útočí
Jsem bohužel nucen konstatovat, že tato podle mne netransparentní organizace i nadále setrvává na svých pozicích účelové a zavádějící argumentace, při které zpochybňuje účinné znění zákona o střetu zájmů a relativizuje předepsané procesní postupy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Klasnová: Okamura mi vadil. Tak jsem odešla
V pořadu Osobnost Plus na Českém rozhlase se objevila novinářka a politička Kateřina Klasnová, známá svým manželstvím s podnikatelem a politikem Vítem Bártou. V české politice prý chybí ženy. A je ráda, že prosadila přímou volbu prezidenta: „Já si pořád, vzdor tomu, kdo na Hradě sedí a kdo tam sedět bude, tak si pořád za tou přímou volbou prezidenta stojím. Myslím si, že to je správně.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Požár Notre-Dame se dotýká nás všech
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal v úterý dne 16. dubna 2019 dopis Emmanuelu Macronovi, prezidentovi Francouzské republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Paříž sobě, vole! Čižinský z vedení Prahy dostal geniální nápad
Solidarita mezi metropolemi, tak by se dalo nazvat gesto, které na Facebooku sdílel Jan Čižinský, poslanec a hlavní představitel sdružení Praha sobě, které spolu s Piráty a Spojenými silami pro Prahu vládne pražskému magistrátu. Pražská koalice se prý poradí, jak s obnovou katedrály pomoci. Ale sotva Čižinský status zveřejnil, začaly se množit dotazy, zda by se magistrát neměl věnovat svému městu. A Jan Palička z Info.cz se hrozil, jak by asi taková pomoc vypadala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Piráti: Důslednější výběr poplatků od Airbnb by Praze přinesl přes 120 milionů korun
Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek přichází s pozměňovacím návrhem k vládnímu návrhu novely zákona o místních poplatcích, kterým umožní městům požádat digitální platformy v ubytování, aby vybíraly vedle cen i místní poplatek a odváděly ho městu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Všechno zdražuje, od brambor přes elektřinu až po stavební materiál
Komentář k dnešním číslům Českého statistického úřadu k vývoji cen v tuzemské průmyslové sféře
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Rekonstrukce VD Boskovice využívá unikátní pracovní postupy
V letošním roce pokračuje Povodí Moravy, s. p. v rekonstrukci další z vodních nádrží. Vodárenská nádrž Boskovice prochází úpravami a modernizací, aby splnila nejnovější požadavky na zabezpečení vodních děl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Válek (TOP 09): Navrhujeme zrušit EET pro ambulantní lékaře
TOP 09 navrhuje, aby soukromí lékaři, kteří mají smlouvy s pojišťovnami, jejichž hotovostní příjmy nepřesahují 10 % obratu, neměli povinnost evidovat tržby pomocí elektronické evidence tržeb (EET). Pozměňovací návrh TOP 09 by Poslanecká sněmovna měla projednat tento týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Nechceme být země příběhů. My chceme být země pro budoucnost
Premiér Andrej Babiš vystoupil 16. dubna 2019 s projevem na konferenci 10 let Východního partnerství. Konference se zúčastnila i ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková a další významní hosté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Žvásty sluníčkářů. Za Klause si můžete sami, tak jste ho neměli vylučovat, rozjel se Okamura
Tomio Okamura se na Facebooku vyjádřil k situaci ohledně Václava Klause ml. Mimo jiné prozradil, že si tuto situaci zavinila ODS sama. „Hnutí SPD se nenechá úkolovat ODS při řešení jejích vnitrostranických problémů spojených s vyloučením poslance Klause ml. z ODS a jeho odvoláním ze školského výboru. Volání ODS po dodržování dohod o poměrném zastoupení v orgánech Sněmovny je falešné,“ napsal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
SVOL: Stát lesníkům pomáhá i ztěžuje práci byrokracií
Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů (SVOL) vítá návrh na finanční pomoc obcím postiženým zvýšenou frekvencí pojezdu techniky provádějící těžbu a odvoz kalamitního kůrovcového dřeva, který 9. dubna postoupilo Ministerstvo zemědělství po dohodě s Ministerstvem pro místní rozvoj do meziresortního připomínkového řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Zákaz pohádek? Doktor Cimický bourá feministky a přidává pěknou básničku
ROZHOVOR „Věřil bych ve schopnost čtenáře na určité úrovni hodnotit. Pokud s nějakou knihou nesouzním a vnitřně nesouhlasím, odložím ji. Je tady přece možnost volby,“ říká k tématu zakazování „nevhodných“ dětských knížek psychiatr Jan Cimický. Návrhy na vznik různých školských komisí „pro rovnost pohlaví“ v Cimickém evokují vzpomínky na doby dávno minulé. Renomovaný psychiatr vzkazuje: „Lidská psychika, a tím více ta dětská, inklinuje k romantice, lákají nás romantičtí hrdinové, kteří jsou krásní!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Budeme bránit zdravý rozum ze všech sil
Komentář na facebookovém profilu k EET
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Speciální tramvaj číslo 11 projede centrem Prahy a pozve do Národního divadla na operu Tramvestie
Centrem Prahy ve středu 17. dubna mimořádně projede speciální tramvaj č. 11. Stane se tak jen pár desítek minut před tím, než na jeviště Nové scény Národního divadla vstoupí aktéři opery Tramvestie, která má právě 17. dubna od 20:00 premiéru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jak by řekla Jolanda... VIDEO, kterým se Soukup hlásí o Hrad. A nový vývoj
Majitel TV Barrandov Jaromír Soukup ohlásil kandidaturu na prezidenta v roce 2023 a podle mluvčího stávajícího prezidenta Miloše Zemana má šanci uspět. Jiří Ovčáček pro ParlamentníListy.cz zároveň nastínil, jak bude vypadat „liberální“ kandidát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Meziročně významně vzrostly ceny energií
Meziměsíčně vzrostly ceny zemědělských výrobců o 0,3 %, průmyslových výrobců o 0,5 %, stavebních prací o 0,9 % a tržních služeb pro podniky o 1,1 %. Meziročně se zvýšily ceny zemědělských výrobců o 8,1 %, průmyslových výrobců o 3,8 %, stavebních prací o 4,8 % a tržních služeb pro podniky o 2,8 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Letiště Praha bude spolupracovat s letištěm v Atlantě, společně chtějí také jednat s dopravci o přímém spojení
Letiště Praha bude jako první letiště v Evropě spolupracovat s Mezinárodním letištěm Hartsfield-Jackson v Atlantě (Hartsfield-Jackson Atlanta International Airport), které ročně odbaví nejvíce cestujících na světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Taxikáře čeká změna, kterou nepamatují
Není asi nikdo, kdo by v životě neslyšel o Uber nebo Taxify (nově Bolt). Taxikáři v Praze kvůli tomu několikrát zablokovali dopravu ve městě. Důvod? V Česku nejsou jasná pravidla pro legální fungování služeb takzvané sdílené ekonomiky. Na trhu tak existují pravidla pouze pro někoho. To je samozřejmě špatně a už brzy to změníme. Tenhle stav jsme částečně napravili už v loňském roce. Teď ale máme plán, jak změnu dotáhnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Dominik Duka: Velikonoce nás nutí k zamyšlení, jak se vyrovnat se smrtí Krista a naší smrtelností
Komentář na facebookovém profilu k Velikonocům
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
ČOI se zaměřila na kontrolu výrobků s pochybnými vlastnostmi
Česká obchodní inspekce Jihomoravského a Zlínského kraje se zaměřila na kontroly výrobků, které vzbuzují zvýšenou pozornost zákazníků s ohledem na slibovanou úsporu energie. Ověřovala, zda jejich vlastnosti odpovídají tomu, co je jejich výrobci a prodejci uvádí při nabídce spotřebitelům. Jedná se o kontrolu elektrického rozvaděče nízkého napětí zaručující vysokou úsporu elektrické energie při ohřevu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
TOP 09: Chceme, aby peníze z dotčených regionů zůstaly tam, kam patří
V pátek, 12. dubna v odpoledních hodinách proběhla v senátorské kanceláři Přemysla Rabase debata, jaká bude budoucnost uhelných regionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Senátorka Vítková: Vrátí se řemeslům prestiž ve společnosti?
Senátorka Jaromíra Vítková se již delší dobu věnuje oblasti technického vzdělávání dětí, žáků a studentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
VIDEO Václav Klaus křtil knihu. A pronesl slova o Putinovi, na kterých se kavárna vyřádí
Bývalý prezident Václav Klaus v úterý v centru Prahy pokřtil svou již čtvrtou knihu zápisků ze svých cest. Řeč byla nejen o jeho knižním dile, došlo i na brexit, na kritiku jeho syna Václava Klause mladšího, ale také například na Putina či na selhání ODS a ČSSD. Řadu lidí také překvapilo, které osobnosti na křest jeho knihy dorazily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): To už není politika, to není ekonomické opatření, ale čirá posedlost
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny dne 16. 4. 2019 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o evidenci tržeb, druhé čtení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Landovský míří do Bruselu. Stane se novým velvyslancem při NATO
Novým českým velvyslancem České republiky při NATO bude dvaačtyřicetiletý Jakub Landovský, současný náměstek ministra obrany. Ve funkci vystřídá Jiřího Šedivého. Informaci sdělil v Berlíně ministr obrany Lubomír Metnar.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
SPÚ: Pozemkové úpravy jsou jedinečným nástrojem, pomáhají krajině i rozvoji venkova
Státní pozemkový úřad (SPÚ) pořádá každoročně Konferenci pozemkových úprav, na které nad aktuálními tématy v této oblasti společně diskutují zástupci obcí a další zájemci o pozemkové úpravy, zemědělci, odborníci, projektanti, zhotovitelé, ale i široká veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Onderka položil u Tvarůžkové „zásadní otázku“: Proč dává Babiš přednost bankám před občany?
Česká vláda hledá cesty, kde vzít na všechny sliby a závazky, které si sama vytvořila. Návrhy na vyšší zdaňování však dělí koalici, hnutí ANO navíc slibovalo, že lidem daně zvyšovat nebude. Do úterního pořadu Interview na ČT24 přijal pozvání první místopředseda ČSSD Roman Onderka. Moderátorka Zuzana Tvarůžková se ptala na to, kdo se bojí zvýšit daně bankám a jaké dopady bude mít jejich případné zvýšení na klienty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Pavlík (ČSSD): Primátor se uchyluje k čirým spekulacím a zcela otevřeně lže
Otevřený dopis předsedovi České pirátské strany Ivanu Bartošovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Radomil Bábek: Agresivita úředníků státní správy stále narůstá. Kdo ji zastaví?
Vyjádření Radomila Bábka, předsedy Podnikatelských odborů k narůstající agresivitě kontrolorů státní správy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Národní galerie: Objev deskového obrazu Zvěstování Panně Marii z dílny Vyšebrodského cyklu
V Národní galerii Praha dnes proběhlo odborné kolokvium, které bylo věnováno deskovému obrazu s námětem Zvěstování Panně Marii, který pochází s největší pravděpodobností z dílny Mistra Vyšebrodského cyklu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Povodí Ohře: Funkce vodních nádrží v suchém období
Někteří zlí jazykové mluví o nádržích jako o nadbytečných stavbách, které nakonec nic neřeší, v době povodní jsou plné vody, v době sucha jsou poloprázdné a že vše zachrání třeba mokřady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Chceme bezpečnější hranice, EU dá na jejich posílení 33 miliard korun
Evropský parlament v úterý ve Štrasburku schválil návrh, který výrazně posílí bezpečnost na hranicích členských států EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Prezident znovu navrhl na zástupce ombudsmanky Křečka a Koudelku
Prezident Miloš Zeman Poslanecké sněmovně znovu navrhl na zástupce ombudsmana Stanislava Křečka a Zdeňka Koudelku, kteří už jednou u poslanců neuspěli. Prezident je však přesvědčen o tom, že jsou vhodnými kandidáty na tento post. V úterý o tom na stránkách Hradu informoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
TA ČR a AMSP ČR spojily své síly v podpoře malých a středních podniků
Předseda Technologické agentury ČR (TA ČR) Petr Konvalinka a místopředseda představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) Zdeněk Tomíček podepsali ve čtvrtek 11. dubna 2019 memorandum o spolupráci v oblasti podpory VaV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Dolínek z ČSSD pomáhá Fialovi odstranit Klause. S tímto nastoupil do sněmovního řečniště
ODS se na první pokus nepodařilo sesadit z postu předsedy školského výboru Sněmovny svého bývalého člena Václava Klause mladšího. S druhým pokusem přispěchal občanským demokratům na pomoc demokrat sociální, a to Petr Dolínek. Na půdě Sněmovny vysvětlil, proč musí Klaus z tohoto postu zmizet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Alternativa středočeské D3: Západní varianta dálnice D3 je zastaralá a trpí zásadními nedostatky
Území mezi Prahou a Meznem je významnou rekreační oblastí, zároveň však zdejší obyvatelé v rozvíjejících se obcích denně dojíždějí do větších měst za zaměstnáním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Přehlídka bossů se u soudu s Nečasovou nekonala. O prezentech pro paní sekretářku přišel vypovídat jen jeden
Generální ředitel ČEZ Daniel Beneš, miliardář Daniel Křetínský, lobbista Vladimír Johanes či bývalý ekonomický ředitel pražského dopravního podniku Martin Horák se omluvili z dnešního jednání pražského obvodního soudu, kde měli vystupovat jako svědci v kauze tzv. trafik pro poslance ODS a krácení daní u luxusních darů. Z deseti svědků dnes přišel jen někdejší předseda představenstva a člen dozorčí rady Severočeských dolů Ivan Lapin, který odmítl, že by nynější manželce expremiéra Petra Nečase (ODS) dal jakýkoliv hodnotný dar.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Piráti chtěli ve Sněmovně řešit Babiše. A takhle to dopadlo
Sněmovna se nebude zabývat údajným střetem zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) v souvislosti s auditem, který se týkal unijních dotací pro společnost Agrofert. Projednání požadovali Piráti. Chtěli po Sněmovně, aby požádala Evropskou komisi (EK) o zveřejnění výsledků auditu do poloviny května, tedy ještě před volbami do Evropského parlamentu. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Vláda nemůže závěry NKÚ přehlížet, problém chceme řešit na plénu Sněmovny
NKÚ ve své zprávě upozornil na to, že stát neumí řádně hospodařit a kvůli neustálému růstu běžných výdajů není připraven na další snižování ekonomického růstu. ODS proto bude chtít ve Sněmovně prosadit usnesení, která vládu nasměrují k odpovědnějšímu hospodaření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
ČHMÚ: Znečištění ovzduší benzo[a]pyrenem, těžkými kovy a benzenem za rok 2018
Úsek kvality ovzduší vydává předběžnou zprávu o znečištění ovzduší benzo[a]pyrenem, těžkými kovy a benzenem za rok 2018. Autoři zprávy mimo jiné popisují, že znečištění ovzduší benzo[a]pyrenem patří k hlavním problémům znečištění kvality ovzduší v ČR. Přitom 98 % celkového množství benzo[a]pyrenu se do ovzduší dostává z lokálního vytápění domácností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Vláda naprosto nepřemýšlí nad dopady svých rozhodnutí
Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) navštívil tento týden na základě žádosti vedení Diakonii Broumov. Hlavním důvodem návštěvy byla prosba o pomoc s řešením obtížné situace této charitativní instituce, která kvůli zvyšování minimální mzdy musí přemýšlet nad tím, jak se vyhnout nutnosti omezit svou činnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
V liberecké zoo se podařilo odchovat dvě mláďata orlosupů bradatých
V Zoo Liberec se poprvé v historii podařilo odchovat dvě mláďata orlosupů bradatých v jedné sezóně. Jestli budou vypuštěna zpět do volné přírody, rozhodne jejich pohlaví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Čermák: Postřehy z TV přenosu požáru Chrámu Matky Boží v Paříži
Televizní kanál CNN si našinec zapne málokdy. Například když naváděné bomby likvidují bunkry Saddáma Husajna, nebo když letadlo řízené islámskými teroristy vletí do mrakodrapu na Manhattanu. Anebo jako včera večer, když hořela nejznámější francouzská katedrála.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří T. Král: Milan Kundera je svatý aneb jak manipulují Manipulátoři.cz
Když nemáš argument, začni moralizovat, když chceš vyhrát debatu, podváděj a přepiš svůj článek. Sledovat média je jako pouštět si najednou filmový horor a komedii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
ERÚ: V roce 2018 bylo nejvíce podání spotřebitelů v historii
13 489 spotřebitelů se loni se svým podáním obrátilo na Energetický regulační úřad. Meziročně se jejich počet zvýšil o 14,4 %. Rok od roku přitom roste i složitost řešení. Každá osmá stížnost nebo dotaz například míří na zprostředkovatele, aukce, poradce nebo podomní prodej. Tyto subjekty budou vyvolávat jen obtížně řešitelné problémy, dokud nedojde ke zpřísnění legislativy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist