Oficiální zpravodajská média

Smetana dochází, pozor! Další sranda z Emmy Smetany, dokonce reklamní FOTO
Kreativita českého internetu se zase jednou ukázala. Koláží s fotkou, na které je Emma Smetana, přibývá. Přidal se i člen Rozhlasové a televizní rady Vadim Petrov, Smetanu využili i čeští Greenpeace. Ale našli se i takoví, kterým už to leze krkem. Dotyční jsou prý „chudáci, co si vybíjejí své ego“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Tady je máte: Zrada v ODS? Tito poslanci odstřelili Klause
Poslanecká sněmovna ve středu odpoledne hlasovala o tom, že poslanec Václav Klaus, který se po vyloučení z ODS odmítl vzdát funkce předsedy školského výboru, bude z tohoto výboru zcela odstraněn. Pro se vyslovilo 94 poslanců, jeden z nich, Pavel Bělobrádek, to dokonce považoval za nutné ohlásit do sněmovních mikrofonů. A velmi zajímavé je i to, jak hlasovali někteří poslanci ODS, u nichž se spekulovalo, že jsou Klausovými spojenci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministryně Nováková: Udělali jsme maximum, poprvé je dvojí kvalita uznaná za nekalou
Ministerstvo průmyslu a obchodu od začátku vyjednávání zastává pozici, že dvojí kvalita potravin a dalšího zboží je nepřípustná a diskriminační. Znění dohodnuté mezi členskými státy a posléze i mezi Radou a Evropským parlamentem vnímá jako citlivý kompromis. Vůbec poprvé se tak výslovně stanovuje, že dvojí kvalita je nekalou obchodní praktikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Europarlament odhlasoval směrnici umožňující výrobu potravin ve dvojí kvalitě
Europoslanci dnes odhlasovali směrnici, která dále umožňuje výrobu potravin ve dvojí kvalitě. Výrobky se tak mohou i nadále v Evropě prodávat pod stejným názvem, ale v různé kvalitě. Směrnice obsahuje tolik výjimek, že produkci odlišných výrobků vlastně legalizuje. Budou to navíc spotřebitelé, kdo bude muset u soudu dokazovat, že byli oklamáni nekalými praktikami výrobce. V reakci na dnešní rozhodnutí budou Piráti apelovat na Evropskou komisi, aby přijala přísnější opatření, podle kterých by prodej potravin ve dvojí kvalitě byl klamavou obchodní praktikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Pohrdavá, nadřazená... Emma Smetana to schytala přímo z branže
Moderátorka Emma Smetana se vyfotila s hořící katedrálou Notre-Dame za zády, kvůli čemuž se stala terčem mnoha a mnoha vtipů. Novinář a nejen filmový kritik Kamil Fila za to na dámě nenechal nit suchou. Konstatoval, že i ona podlehla selfie mánii, jenže nejen jí. Označil ji za ženu, ze které prý vyzařuje cosi nadřazeného a pohrdavého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Zadlužené děti: Vy byste zažalovala svou mámu? Manžel Verešové lže, máme dokumenty, říká expert Člověka v tísni
ROZHOVOR „Kdyby místo soudců vydával platební rozkaz nějaký automat, nikdo by to nepoznal… V Plzni si dali sraz snad všichni obchodníci s chudobou,“ říká mimo jiné v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Daniel Hůle, expert na téma insolvence či dětských dluhů z organizace Člověk v tísni. Komentuje například příběh chlapce, jemuž otec nadělil zadlužené dědictví, které matka neodmítla. Lze žalovat rodiče? S klidem odborník obviňuje manžela modelky Verešové ze lží, běduje nad poštou a ministerské právníky zasazuje do skleníku. Překvapivě odpovídá na dotazy o dluhové amnestii nebo zavedení dětského ombudsmana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Piráti se radili, jak bojovat s chudobou
Jak efektivně bojovat s chudobou a sociálně vyloučenými lokalitami – to byla náplň sobotního semináře, který pořádali Piráti z Ústeckého kraje ve spolupráci s Agenturou pro sociální začleňování (ASZ).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Češi opouštějí daňové ráje, nechtějí být na „blacklistu“
Komentář k informaci společnosti Bisnode, že české firmy ve velké opouštějí daňové ráje
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Julian Assange – Ježíš dneška? Štěpán Kotrba a zlá fakta o USA
Případ Juliana Assange, jehož zásluhou se dostala na světlo světa řada nepěkných informací, je do značné míry příběhem dnešní doby. Analytik Štěpán Kotrba rekapituluje kauzu muže, který se léta musel schovávat na velvyslanectví Ekvádoru v Londýně, odkud byl v minulém týdnu v podstatě vynesen. Štěpán Kotrba ho považuje za dnešní obdobu Ježíše Krista.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Vláda chystá řadu opatření na zmírnění dopadů sucha
Předseda vlády České republiky Andrej Babiš se 17. dubna 2019 zúčastnil mezinárodní konference Ochrana vody v přírodě. Společně s ním vystoupili s projevem i ministr zemědělství ČR Miroslav Toman, ministr životního prostředí Richard Brabec a další významní hosté. Boj se suchem patří mezi vládní priority. Kabinet plánuje další přijímat opatření, jejichž cílem bude zmírnit dopady sucha na našem území, uvedl v projevu premiér Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Notre-Dame: Profesor Cyril Höschl přišel s odvážnými slovy
Hostem moderátorky Zity Senkové v pořadu Jak to vidí na Českém rozhlase byl psychiatr, profesor Cyril Höschl. Tématem byl mimo jiné požár katedrály Notre-Dame v Paříži.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Notre-Dame: „Je to jenom dřevo,“ uvedl na ČT Daniel Takáč
Zkušenému moderátorovi České televize Danielu Takáčovi se v souvislosti s vysíláním o požáru pařížského chrámu Notre-Dame podařila jedna nehezká poznámka. V rozhovoru s expertem na historické stavby prohlásil o shořelém krovu katedrály, který byl kolem 800 let starý, že to bylo „jenom dřevo“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
No tedy: Klaus st. slavil a připletl se k tomu kavárník. Ten zdrhal!
Komentátor Jan Jandourek se na svém facebookovém profilu svěřil se zážitkem, který se mu stal v pražské kavárně knihkupectví Luxor. A roli v něm hrál i exprezident Václav Klaus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Tomský: Notre-Dame je v muslimské čtrti. Mše hlídá policie. Kostely ničí muslimská mládež jako sport
Ničení kostelů bere muslimská mládež ve Francii, Německu či Skandinávii jako sport, říká pro ParlamentníListy.cz spisovatel a publicista Alexander Tomský. „Katedrála s hroby francouzských králů se nachází v muslimské čtvrti a církevní slavnosti i mše se odehrávají pod policejní ochranou,“ sděluje dále k pohromě francouzské národní katedrály Notre-Dame. Islamofobie? Tu profesor Tomský nevidí, zato synagogy dle něj musí být hlídané.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Richterová (Zelení): Chceme ve volbách obhájit mandát v krajském zastupitelstvu
Na krajské konferenci v Horním Maršově si zvolili nové vedení. Dlouholetého krajského předsedu, projektového manažera a náchodského zastupitele Michala Kudrnáče, ve vedení střídá lektorka a metodička vzdělávání Karin Richterová a student právnické fakulty UK a podnikatel Daniel Rufer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 06:35, zobrazit podobné
V ANO dokončili likvidaci svého člena. Ten se mezitím veselil v nepřístupné lóži „Luftjardy Tvrdíka“ na Slávii
Bylo to 5. prosince roku 2017, kdy ParlamentníListy.cz jako jediné médium upozornily na pozoruhodnou postavu pražské politiky, kterou si k sobě do kanceláře nasadil šéf Sněmovny Radek Vondráček. Šlo o v metropoli proslulého Jana Štrofa (ex ČSSD), jehož provází velice negativní pověst prakticky celou politickou kariéru. S nikým to tehdy nepohnulo. Štrofa ovšem ve finále zlikvidovali ti samí lidé, kteří mu pomáhali k vrcholovým funkcím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Když se podíváte na TOP 09, tak se můžete jen smát. Zamáváme jim a vlak ujede... Soukup si pozval Ovčáčka a byla to pořádná jízda
Moje zprávy na TV Barrandov přinesly opět další zajímavé pohledy na aktuální společenské dění. Zprávy s nadhledem Jaromíra Soukupa tentokrát obohatil o svoji návštěvu mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Síla. Novináři? Spíše aktivisté. Znalec promluvil o tom, jak to chodí
Na pravdě už nezáleží. Facebook stvořil výbušnou směs. Tento názor zastává mediální teoretik, profesor Jan Jirák, který byl hostem Pavla Štrunce na serveru Info.cz. Zároveň také poznamenal, že aktivisté ničí novinařinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš uvažuje o výměně Kněžínka, jednal s Benešovou
Premiér Andrej Babiš (ANO) podle MF Dnes uvažuje o výměně ministra spravedlnosti Jana Kněžínka (za ANO), jednání s premiérem potvrdila někdejší ministryně v úřednické vládě Marie Benešová. Kandidátů je ale víc, uvedla. Informuje o tom server iDnes.cz. O konci Kněžínka média spekulují delší dobu, Babiš to nekomentoval. Benešová (ČSSD) je poradkyní prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Protáhlý ksicht Fialy. Už si balíte? Drsné dozvuky Klausovy popravy a VIDEO
Poslanecká sněmovna ve středu odhlasovala, že poslanec Václav Klaus, který se po vyloučení z ODS odmítl vzdát funkce předsedy školského výboru, bude z tohoto výboru zcela odstraněn. Klaus mladší proti svému odvolání ve sněmovním vystoupení protestoval a pozastavoval se také nad tím, kdo bude zvolen jako jeho nástupce. Zajímavý sestřih z dnešního vystoupení svého i jeho bývalých kolegů sdílel na sociální síti, což následně vyvolalo poměrně živou debatu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Policie: „Řídím, piju nealko pivo“ po desáté
Policie České republiky společně s Českým svazem pivovarů a sladoven spouští již desátý ročník celorepublikového projektu „Řídím, piju nealko pivo“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Homosexuálové mohou být příkladem! Debata o „kojilkách“ v Rozhlase měla nečekaný průběh
Redaktorka časopisu A2larm Saša Uhlová a publicistka Lucie Kmentová v Českém rozhlase debatovaly o tom, zda je správné kojit na veřejnosti a především zda je správné pořádat na toto téma demonstrativní happeningy. Od kojení se debata dostala až k homosexuálům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Korán je Mein Kampf. Do Prahy se sjedou špičky protiunijní a antiislámské evropské politiky. Wilderse a Le Penovou pohostí Okamura a zahraje jim Ortel. Tohle nám řekli…
Ve čtvrtek 25. dubna se od 16 hodin bude na Václavském náměstí konat velká manifestace předních evropských odpůrců islamizace, imigrace a odpůrců Evropské unie. Očekávány jsou tisíce lidí. Na pozvání předsedy hnutí SPD Tomia Okamury dorazí šéfka francouzského Národního sdružení Marine Le Penová, která je favoritem voleb do Evropského parlamentu ve Francii, i známý bojovník proti islamizaci Evropy a předseda nizozemské Strany pro svobodu Geert Wilders. Na setkání zahraje i skupina Ortel. Podle Okamury jsou volby do Evropského parlamentu, které se konají 24. a 25. května, fakticky referendem o Evropské unii a o imigraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jeden díl Moravce stál... z té částky vám bude zvonit v uších, poslanec řekl mnohé o zamlženém hospodaření ČT
Moderátor Luboš Xaver Veselý si do internetové televize XTV.cz pozval poslance Pavla Plzáka (ANO), který v dolní parlamentní komoře sedí už šestým rokem. Od svého hosta se dozvěděl, co ho občas zvedá ze židle. Je to kupříkladu situace v českém zdravotnictví, ale občas také Otázky Václava Moravce v České televizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Krysy! Rozčilený Trump se zdráhal vyhostit Rusy kvůli Skripalovi. Pak se do věci vložila CIA
Deník New York Times tvrdí, že se 45. prezident USA Donald Trump zdráhal vyhostit ruské diplomaty kvůli aféře se Sergejem Skripalem na britské půdě. Britové upozornili, že Sergeje Skripala otrávili agenti ruských tajných služeb, ale Trump se tomu zdráhal uvěřit. Skripalovu aféru považoval za součást zpravodajských her.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Sračák
Jeden pan filozof už v předminulém století napsal, že doba, v níž se všeobecně věří na existenci čarodějnic, a ty se upalují, je legitimní dobou čarodějnic. A protože dnešní doba je též dobou, v níž se musí věřit na některé čarodějnice, vystavuji se nebezpečí upálení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Metnar: Jednání s ministryní obrany SRN o rozvoji bilaterální i mezinárodní spolupráce
Ministr obrany Lubomír Metnar v úterý 16. dubna 2019 navštívil Berlín, kde se setkal s ministryní obrany Spolkové republiky Německo Ursulou von der Leyen. V české delegaci byli také náměstek pro řízení Sekce obranné politiky a strategie Jakub Landovský a ředitel Sekce plánování schopností MO generálmajor Jaromír Alan.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Foldyna drtí aktivisty: Princ si vezme prince? Prznit dětské duše nesmysly je zločin
ROZHOVOR „Příběhy v klasických pohádkách vycházejí právě z přirozených odlišností mezi muži a ženami a jsem si jistý tím, že dětem, kromě radosti, přináší i mnohá poučení – na rozdíl od zhůvěřilostí, kdy si například princ vezme za ženu jiného prince,“ říká poslanec Jaroslav Foldyna. Sám prý ve Sněmovně často zažívá bezmoc, neboť je plná kulturních revolucionářů, se kterými prakticky není možné diskutovat. Ohledně aktuálních sporů o kojení na veřejnosti má Foldyna jasno – kojení by mělo zůstat intimní záležitostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Piráti vyhlásili boj daňovým rájům
Piráti dnes představili konkrétní kroky boje proti daňovým rájům, kvůli kterým ČR přichází o část daňových příjmů. Problém je podle nich nutné řešit na třech úrovních – v zemích mimo EU, v rámci EU a v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Piráti chtějí zamezit daňovým rájům a snížit daně
Pirátští poslanci chtějí omezit odliv peněz do daňových rájů. Připravili úpravu zákona o daních z příjmů, podporují také zavedení digitální daně na evropské úrovni. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Hlásím se ke snížení DPH na biopotraviny do druhé snížené sazby, tedy 10%
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny dne 17. 4. 2019 k projednávání EET a zdanění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
FAEI: Kauza Clever Monitor. Bill Gates by se asi divil
Dvacet let žije „internetový mág“ Lukáš Hakoš z image zázračného dítěte, které napsalo dopis do Microsoftu a jemuž odepsal „sám velký“ Bill Gates. Jak zjistila redakce portálu Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz), aktuálně čelí Hakoš, jednatel a zprostředkovaně jeden z menšinových majitelů tuzemské softwarové společnosti Clever Monitor, trestnímu oznámení pro podvod. Firma mezi svými referencemi uvádí např. Aukro, BMW, ČEZ…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Evropské řešení dvojí kvality je polovičaté, teď je řada na nás
Evropský parlament dnes většinou schválil nová pravidla, která se týkají také otázky dvojí kvality výrobků. Za nedostatečné je považuje česká europoslankyně Olga Sehnalová (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Policie navrhla obžalovat Babiše. Co na to Hamáček? Nahlédněte
Vládní ČSSD musí podle předsedy Jana Hamáčka vyčkat, jak se ke kauze Čapí hnízdo postaví státní zástupce. Napsal to ČTK. Stejnými slovy záležitost předtím okomentoval první místopředseda strany Roman Onderka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Kovosvit MAS jmenoval Reného Holmana Manažerem obchodu pro ČR a SR
René Holman, dosud obchodně-technický zástupce společnosti Kovosvit MAS po Ústecký, Liberecký a Středočeský kraj, se nově stal Manažerem obchodu pro Českou republiku a Slovensko. Cílem změny je stabilizovat a rozvíjet tuzemský obchod, zkvalitnit péči o zákazníky zejména se zaměřením na poprodejní servis. Do doby, než za sebe zapracuje náhradu do obsluhovaných krajů, bude René Holman působit zároveň na své dosavadní pozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Tomský: Katedrála v muslimské čtvrti. Mše hlídá policie. Kostely ničí muslimská mládež jako sport
Ničení kostelů bere muslimská mládež ve Francii, Německu či Skandinávii jako sport, říká pro ParlamentníListy.cz spisovatel a publicista Alexander Tomský. „Katedrála s hroby francouzských králů se nachází v muslimské čtvrti a církevní slavnosti i mše se odehrávají pod policejní ochranou,“ sděluje dále k pohromě francouzské národní katedrály Notre-Dame. Islamofobie? Tu profesor Tomský nevidí, zato synagogy dle něj musí být hlídané.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Savčenková propuštěna z vazby
V pondělí večer soud v Kyjevě rozhodl o propuštění Nadi Savčenkové z vazby. Rozhodnutí odůvodnil tím, že uplynula stanovená roční lhůta a o její prodloužení nebylo požádáno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Petříček kritizoval Rusy. Občanům Venezuely slíbil pomoc
Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) v úterý v telefonátu s šéfem venezuelské opozice Juanem Guaidóem slíbil, že Česko poskytne Venezuele humanitární pomoc. Zprávu přinesla ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Jakým způsobem počítá Ministerstvo financí a odhaduje přínos EET
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny dne 17. 4. 2019 k projednávání EET
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Koryta! Klaus ml. odvolán, ale ničil Bartoše, Fialu a Stanjuru. Poslankyně ODS se postavila proti straně
Poslanecká sněmovna odvolala Václava Klause ze školského výboru sněmovny. Zatímco on sám avizoval, že je připraven jezdit klidně po sněmovně s multikárou, šanci vyřídit si účty se svérázným kolegou využila řada poslanců od Mariana Jurečky po Kateřinu Valachovou
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Dvojí kvalitu potravin nelze tolerovat. Česká vláda selhala
Evropský parlament ve Štrasburku bude dnes po poledni rozhodovat o zákazu dvojí kvality potravin. Jedinou šancí, jak šizené potraviny skutečně dostat z pultů českých obchodů, je přijetí pozměňovacího návrhu skupiny europoslanců, který spolupodepsal i europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09/EPP).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): V posledním týdnu se v ČR stalo jedním z hlavních témat kojení
Komentář na facebookovém profilu ke kojení na veřejnosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Tomský: Notre-Dame je v muslimské čtvrti. Mše hlídá policie. Kostely ničí muslimská mládež jako sport
Ničení kostelů bere muslimská mládež ve Francii, Německu či Skandinávii jako sport, říká pro ParlamentníListy.cz spisovatel a publicista Alexander Tomský. „Katedrála s hroby francouzských králů se nachází v muslimské čtvrti a církevní slavnosti i mše se odehrávají pod policejní ochranou,“ sděluje dále k pohromě francouzské národní katedrály Notre-Dame. Islamofobie? Tu profesor Tomský nevidí, zato synagogy dle něj musí být hlídané.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Národní muzeum: Aspoň na víkend zažijte tradiční Velikonoce v Národopisném muzeu!
Za tradičními Velikonocemi teď nemusíte jezdit nikam na vesnici. Zažít se dají i v Praze, a to v Národopisném muzeu Národního muzea, které si pro své návštěvníky připravilo na sobotu 20. dubna speciální program k těmto jarním svátkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
ČVUT: Praha má nejvýkonnější superpočítač pro výzkum umělé inteligence v ČR
Fakulta elektrotechnická a Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze spojily své síly a založily Výzkumné centrum informatiky (Research Center for Informatics – RCI). V rámci projektu byl vybudován nejvýkonnější počítačový klastr pro výzkum umělé inteligence v ČR v hodnotě 41,6 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Konec falešných identit zločinců
Evropský parlament v úterý odhlasoval propojení informačních systémů EU, které využívá policie a pohraniční stráž. Díky jednotnému systému hledání ve všech databázích najednou a podle biometrických údajů bude pro zločince těžší využívat falešných identit a utíkat před spravedlností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
„Tohle se médiím vymkne z ruky.“ Proč shořela katedrála? Zní velmi temné věci
Požár katedrály Notre-Dame už rozpoutal vír spekulací, kdo je za zkázu zodpovědný. A množí se názory, že vzhledem k významu katedrály pro křesťany a začátku Velikonoc tento čin spáchal nějaký muslimský extremista. Spekulace a obvinění se šíří v takové míře, že se server Buzzfeed rozhodl vzít na sebe roli Kanceláře pro uvádění románových příběhů na pravou míru a vydal článek, který má tyto „hoaxy a dezinformace“ vyvracet. A podobně se zachoval i server iDNES. Ale sociolog varuje, že pokud se média budou spekulacím lidí vyhýbat, budou jim lidé ještě více věřit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Akademický sněm uvítal navýšení rozpočtu. „Je to pozitivní zpráva,“ řekla předsedkyně
Národní dům na Vinohradech se v úterý 16. dubna stal dějištěm LIV. Akademického sněmu. Předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová ho zahájila s důležitou pozitivní zprávou, která ovlivní financování všech akademických pracovišť.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Dominik Duka promluvil na ČT. Oplakávanou katedrálu prý Francouzi měli v dezolátním stavu
Symbol Paříže i celé Francie byl vážně poškozen požárem. Katedrála Notre-Dame přišla během patnácti hodin o velkou část střechy i o jednu z věží. Kamenná část chrámu plamenům odolala. O světském i duchovním významu památky a o jejím osudu promluvili v Událostech, komentářích ČT kardinál Dominik Duka a ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Jarošová (SPD): Návrhy na odvolání poslanců
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny dne 17. 4. 2019 k návrhům na změny ve složení orgánů Poslanecké sněmovny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Benda (ODS): Vždy jsem byl krajně skeptický k celému antidiskriminačnímu zákonu
Komentář na facebookovém profilu k antidiskriminačnímu zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Pavel Sztwiertnia: Objednal jsem si předem vlastní pohřeb bez obřadu
A jste si vůbec vědom toho, že při tomto druhu kremace nebudete mít nárok na žádné ozdůbky?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Klaus junior proměnil diskusi o jeho odvolání v nedůstojnou frašku
Komentář k odvolání Václava Klause mladšího
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Ministerstvo zemědělství zrušilo na nátlak Bruselu kontroly polského masa
Komentář na facebookovém profilu k masu z Polska
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
ČHMÚ: Velikonoce, pohyblivé svátky se sněhem i velmi teplým počasím.
Velikonoce jsou svátkem pohyblivým. Nejdříve mohou nastat 22. března a nejpozději je slavíme 25. dubna. Klimatologové nám popsali teploty a počasí za posledních 10 let, kdy datum Velikonoc (velikonoční neděle) připadlo na období od 27. března – 24. dubna. Rozpětí mezi termíny velikonoční neděle v letech 1992–2018 dosahuje 33 dnů, do kterých nám fenologové zasadili pozorování rostlin a změny ve svém vegetačním období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Nepotopila Klause. Je tupá! řekl o ní Šafr. A Kalousek se modlil za Petra Fialu
S dnešním odvoláním Václava Klause ze školského výboru Poslaneckou sněmovnou, která tak vyhověla ODS, se vyrojila řada různorodých reakcí. V jedné z nich se pořádně rozepsal i předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. Vyjádřil obavu o předsedu ODS Petra Fialu. A neopomněl se vyslovit ani k poslankyni ODS Zuzaně Majerové Zahradníkové, která dnes nehlasovala pro odvolání Klause z čela školského výboru a oznámila, že vystoupí z poslaneckého klubu občanských demokratů. 
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Svěrák radil. Do politiky jsem nechtěl, ale... Nový senátor Smoljak mluvil na ČT
Novým senátorem za Prahu 9 se stal David Smoljak (za STAN), který byl hostem středečního dílu pořadu Interview na ČT24. Moderátorka Zuzana Tvarůžková se ho ptala například na to, jakou má podle něj úlohu Senát v současném rozložení politických sil. A prozradil také, co by na jeho vstup do politiky býval říkal jeho otec, scenárista, herec a režisér Ladislav Smoljak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Hasiči: Dnes nad ránem humanitární pomoc do povodněmi zasaženého Íránu
Do armádního letadla CASA bylo naloženo celkem 16 ks elektrocentrál, 16 ks kalových čerpadel, 480 přikrývek, 96 spacích pytlů s vložkou a 16 stanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Samková (Alternativa pro Česko): Tak nám odvolali Václava Klause jr. z vedení školského výboru
Komentář na facebookovém profilu k odvolání Váklava Klause mladšího
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Petice: Státní vyznamenání pro fotografa Jana Saudka
Petice požadující, aby byl Jan Saudek oceněn státním vyznamenáním
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Kořanová (ANO): Střihání pásek před volbami není nic pro mne
Komentář na facebookovém profilu k činnosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Petr Šáda: Guaidó popřel, že by se připravovala vojenská intervence proti Venezuele
České, a nejen české, sdělovací prostředky v poslední době věnují značnou pozornost Venezuele, naposledy Právo 15.04.2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Klaus na Hrad? Zpomalte. A jeho nová strana... Profesor Jičínský promluvil
ROZHOVOR Šanci stát se nástupcem Miloše Zemana na Pražském hradě nemá podle bývalého dlouholetého politika a právníka, profesora Zdeňka Jičínského šéf TV Barrandov Jaromír Soukup, exprezident Václav Klaus, ani jeho stejnojmenný syn. A velkou naději nedává ani nové pravicové straně, kterou plánuje založit Václav Klaus junior. „Jakkoli se stal nepominutelnou osobou v rámci Poslanecké sněmovny a v určitých kruzích se těší jistým sympatiím, není to ještě tak silné, aby to stačilo na založení další pravicové strany, která by se měla stát na tom našem roztříštěném dvorečku významnou politickou silou. A myslím, že ani politická váha jeho otce, bývalého prezidenta, nemá už takovou sílu, aby nové straně přitáhla členy, sympatizanty a poté voliče,“ prohlásil někdejší disident a signatář Charty 77.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Poslanec ANO se po třech letech oholil. Dočkal se zprošťujícího verdiktu ve své kauze
Soud zastavil stíhání devíti z deseti aktérů kauzy, v níž figuruje poslanec ANO Pavel Růžička, jeho se však verdikt netýká.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 17.4.2019 v 20:36, zobrazit podobné
Poslankyně Majerová vystoupí z klubu ODS. Podpořila Klause v čele školského výboru
Majerová Aktuálně.cz řekla, že vstup do sněmovního klubu s Václavem Klausem mladším pro ni teď není aktuální.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 17.4.2019 v 20:36, zobrazit podobné
Ministr Kněžínek: Implementace požadavků směrnice Evropské unie o procesních zárukách pro děti
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny dne 17. 4. 2019 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 218/2003 Sb., o odpovědnosti mládeže za protiprávní činy a o soudnictví ve věcech mládeže a o změně některých zákonů (zákon o soudnictví ve věcech mládeže), ve znění pozdějších předpisů, zákon č. 141/1961 Sb., o trestním řízení soudním (trestní řád), ve znění pozdějších předpisů, a zákon č. 293/1993 Sb., o výkonu vazby, ve znění pozdějších předpisů /sněmovní tisk 299/ - druhé čtení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
ČEZ: Cestu k Hadáčkovu křížku lemují nově vysazené mladé duby
Nedrahovice - Ovlivnit krajinný ráz a podpořit potřebné zachycení vody v půdě bylo cílem jarní výsadby nové aleje na kraji Nedrahovic na Sedlčansku. Její realizaci podpořila Nadace ČEZ v rámci grantu 75 970 korunami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Obžalovaní v kauze BIS k soudu nepřišli, jednání začalo bez nich
Někdejší šéfka kabinetu premiéra Jana Nečasová (Nagyová), lobbista Ivo Rittig, jeho právník David Michal ani jeho obchodní partner Tomáš Jindra dnes nedorazili k soudu, který se v novém složení senátu začal zabývat jejich obžalobou v kauze vyzrazení zprávy BIS. Všichni dali souhlas s jednáním v nepřítomnosti. Soudkyně zatím účastníkům řízení nesdělila, zda připustí jako důkaz klíčové odposlechy Rittiga z hotelu Ventana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Válková (ANO): Nejistota kolem věku mladistvích pachatelů. Je jim 15? Není jim 15?
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny dne 17. 4. 2019 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 218/2003 Sb., o odpovědnosti mládeže za protiprávní činy a o soudnictví ve věcech mládeže a o změně některých zákonů (zákon o soudnictví ve věcech mládeže), ve znění pozdějších předpisů, zákon č. 141/1961 Sb., o trestním řízení soudním (trestní řád), ve znění pozdějších předpisů, a zákon č. 293/1993 Sb., o výkonu vazby, ve znění pozdějších předpisů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Zástupci učitelů: Klaus byl ve školském výboru odborníkem
Nezařazený poslanec Václav Klaus mladší měl zůstat ve školském výboru, protože je odborníkem na školství. Shodli se na tom senátor Jiří Růžička (za TOP 09 a STAN), který je ředitelem Gymnázia Jana Keplera v Praze a členem senátního školského výboru, a mluvčí Společnosti učitelů českého jazyka a literatury Veronika Valíková, které oslovila ČTK. Podle předsedy školských odborů Františka Dobšíka působil Klaus ve výboru pozitivně i negativně, jeho dnešní odvolání z výboru respektuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Nechápu, proč je Karel Březina ještě dnes za Prahu v dozorčí radě
Komentář na facebookovém profilu k funkci Karla Březiny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Kněžínek: Kompenzační fond pro Českou poštu nikdy nebyl ustaven
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny dne 17. 4. 2019 k Vládní návrh zákona, kterým se mění zákon č. 29/2000 Sb., o poštovních službách a o změně některých zákonů (zákon o poštovních službách), ve znění pozdějších předpisů, a zákon č. 319/2015 Sb., kterým se mění zákon č. 29/2000 Sb., o poštovních službách a o změně některých zákonů (zákon o poštovních službách), ve znění pozdějších předpisů, a zákon č. 77/1997 Sb., o státním podniku, ve znění pozdějších předpisů /sněmovní tisk 202/ - druhé čtení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Spolupráce na přípravě a výstavbě dálnice D3 a D4 napříč rezorty
Spolupráce na přípravě a výstavbě dálnice D3 a D4 a stavbách s tím souvisejících. To je hlavním cílem Memoranda mezi Jihočeským krajem, Středočeským krajem, ministerstvem dopravy a Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD). U jeho podpisu se sešli jihočeská hejtmanka Ivana Stráská, středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová, ministr dopravy Dan Ťok a generální ředitel ŘSD Jan Kroupa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Hnutí SPD nehlásá rasovou, etnickou či náboženskou nenávist!
Komentář na facebookovém profilu k údajným pomluvám o SPD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Zapálené, pokálené, rozmlácené. Nejen Notre-Dame, evropské kostely trpí. Velmi dlouhý seznam
Den předtím, než vypukl požár katedrály Notre-Dame v Paříži, zveřejnil think-tank Gatestone Institute v New Yorku článek, který mapuje útoky na kostely a křesťanské symboly ve Francii i v Německu. V obou zemích probíhá plíživá válka proti všemu, co symbolizuje křesťanství: jsou to útoky na kříže na vrcholcích hor, na sošky svatých v kapličkách u silnic, na kostely a nedávno dokonce i na hřbitovy. Není slyšet ani sebemenší náznak, který by mohl vést k podezření, že s tím mají něco společného migranti. Pokud taková informace už unikne, jsou pachatelé prezentováni jako duševně nemocní lidé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ušetřit na dovolené lze i tam, kde byste to nečekali
Při plánování dovolené je důležité si ze všeho nejdříve ujasnit, jaký druh dovolené vlastně chceme. Když už máme jasno, plánujeme a intenzivně hledáme tak, aby nás dovolená vyšla finančně co možná nejméně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): Není důvodem, proč by plátce DPH měl být vyloučen ze zvláštního režimu
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny dne 17. 4. 2019 k projednávání EET a zdanění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Přestaňte urážet podnikatele, vzkázal Vladimír Dlouhý odborům
Současná rétorika a požadavky odborů jsou pro tuzemské podnikatele a Českou republiku cestou k ekonomickým problémům. Po jednání Představenstva Hospodářské komory to sdělil prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý. Zároveň vyzval vládu, aby odborářským tlakům nepodléhala a více naslouchala potřebám firem a skutečně zlepšovala podnikatelské prostředí v ČR. Upozornil také, že současné hospodářské tempo nemusí trvat věčně a nakonec na politiku odborů kromě firem doplatí i samotní zaměstnanci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Domnívají se ČSSD, že je třeba zatížit činnost odborových svazů EET?
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny dne 17. 4. 2019 k projednávání EET a zdanění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Povrchní arogance L. Jelínka
Přečetl jsem si se zájmem úvahy L. Jelínka v článku „Mrazivá nejistota“ ve středečním Právu o tom, jak se v čase vyvíjela kauza advokáta Altnera vs. sociální demokracie. Upřímně řečeno, kdyby se L. Jelínek poněkud silně nepřesně nezastavil u mé osoby, nekomentoval bych to. Nekomentoval bych to proto, že se s ním shoduji v jedné věci: pár týdnů před volbami do Evropského parlamentu je připomenutí Altnerovy kauzy pro ČSSD velmi nepříjemné a opravdu vnáší do hry „mrazivou nejistotu“. A proto by bylo lepší mlčet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
„Tlačenka" jako za Goebbelse. Učí to na školách! Socioložka varuje před bouráním tradic
Do svého pravidelného pořadu Na prahu změn si tentokrát bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný pozval překladatelku, socioložku, bývalou političku, členku rady Asociace nezávislých médií a též ženu, která vedla zbrojní firmu RDP Group a založila Asociaci zbrojního průmyslu – Viktorii Hradskou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Soudně trestaný židobijec chce do Evropského Parlamentu
V koalici Rozumných a vystupováním neonacistické Národní demokracie kandiduje jako jednička do Evropského Parlamentu Adam B. Bartoš, který opakovaně podněcuje nenávist k Židům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vždy pomáháme tam, kde je potřeba, a proto do Íránu posíláme humanitární pomoc, uvedl Hamáček
Na konci března zasáhly Írán ničivé povodně, ten proto začátkem března požádal prostřednictvím Evropského koordinačního centra pro mimořádné události o humanitární pomoc státy Evropské unie. Írán nejvíce potřeboval hlavně materiál pro postižené obyvatelstvo a techniku pro likvidaci následků povodní. Česká republika vyhověla a Íránu pomoc posílá. To ocenil i ministr vnitra Jan Hamáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
V šíření nenávisti vyniká SPD, tvrdí experti. Okamura se brání
V šíření projevů rasové, etnické a náboženské nenávisti hrálo loni v České republice hlavní roli hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury. Ve zprávě o projevech extremismu za rok 2018 to uvedlo Ministerstvo vnitra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Padne na novém asfaltu v Mostě rekord šampionátu ADAC GT Masters?
Při loňské dubnové premiéře evropského šampionátu supersportovních vozů ADAC GT Masters na mosteckém autodromu zajel nejrychlejší kolo Jeffrey Schmidt s Audi R8 LMS. V sobotní kvalifikaci dosáhl času 1:31,582 minuty, což je zároveň hodnota ustavujícího rekordu ADAC GT Masters na této trati. Letos se šampionát na sever Čech vrací, a to o víkendu 17. – 19. května. Jezdci by mohli zajíždět ještě lepší časy. Většinu okruhu totiž pokryl nový asfaltový koberec, zmizely tak nerovnosti a hrboly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Pikal (Piráti): Tam, kde zákazník účtenku nechce, tak aby ji prostě nemusel dostat.
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny dne 17. 4. 2019 k projednávání EET
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Kobza (SPD): Mám pocit, že asi žiju v nějaké jiné galaxii, já žiju na vesnici a...
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny dne 17. 4. 2019 k projednávání EET
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Meduna: Řecký důstojník, který se odmítl účastnit agrese NATO
Marinos Ritsoudis, který se v roce 1999 odmítl účastnit bombardování Srbska organizací NATO, o osmnáct let později řekl, že je na tuto chvíli hrdý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Adamec (ODS): Porovnávat prodej zbraní s prodejem rohlíků, to je docela silný kalibr
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny dne 17. 4. 2019 k projednávání EET
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Putovní výstava Létající lékaři přibližuje ve FN HK dva programy Ministerstva vnitra ČR
Putovní výstava Létající lékaři, která zachycuje činnost dvou mezinárodních programů Ministerstva vnitra ČR – zdravotně humanitárního programu MEDEVAC a programu na asistenci uprchlíkům Pomoc na místě, je od úterý 16. dubna k vidění v přízemí Pavilonu interních oborů Fakultní nemocnice Hradec Králové. Celkem 16 výstavních panelů si budou lidé mít možnost prohlédnout až do neděle 12. května.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
McDonald´s ve spolupráci s ČEZ rozšiřuje nabídku pro řidiče elektromobilů v Olomouci
Řetězec restaurací McDonald´s pokračuje v umísťování veřejných rychlodobíjecích stanic ve vybraných lokalitách svých restaurací po celé České republice. Dnes zprovozněná dvojice stanic v Olomouci představuje již sedmou lokalitu, kde zákazníci z řad řidičů elektromobilů mohou dobít baterie svých vozů. Díky spolupráci se Skupinou ČEZ funguje momentálně na parkovištích v síti McDonald´s už celkem 13 rychlodobíjecích stanic v pětici krajů České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Svědek z podsvětí
Dne 15. dubna 2019 pokračovalo v soudní síni Krajského soudu v Brně u senátu Aleše Novotného hlavní líčení ve „velké daňové kauze“ proti Shahramu Zadehovi (dále jen SAZ) & spol. Na ten den předseda senátu předvolal jako jediného svědka Jana Doležala. V tlupě čekajících před soudní síní vládla nejistota: svědek působil také v řízení proti SAZ & spol. u Městského soudu v Brně, a tam se dostavil k výslechu až na druhý nebo třetí pokus. Když se tedy objevil před soudní síní, zavládla spokojenost: vyhlídka na další hodiny přehrávání odposlechů nikoho netěšila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Netahejme si do Česka západní sexuální exhibicionimus…
Nedělá mi vůbec radost, že píši tento článek. Celý svůj život jsem byl všeobecně tolerantní a pokládal jsem se za mlada za liberála. Jenomže hranice liberalismu se mění. Dnes liberál podporuje extrémy v politice i životě, je nesmiřitelný a netolerantní k těm, kdo jsou přesvědčeni, že už je překročena červená čára.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): Restaurace a samoobsluhy si stěžují, že stánky nespadají do EET
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny dne 17. 4. 2019 k projednávání EET
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Mezinárodní organizace práce oslaví 100 let na Tripartitní konferenci spolupořádané MPSV
Mezinárodní organizace práce (MOP) slaví 100 let. K této příležitosti se 16. 4. 2019 koná v budovách Ministerstva zahraničních věcí Národní tripartitní konference organizovaná Českomoravskou konfederací odborových svazů za podpory Ministerstva práce a sociálních věcí a Ministerstva zahraničních věcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Dokonáno. Policie v kauze Čapí hnízdo navrhla obžalovat Babiše a jeho příbuzné
Policie navrhla obžalovat premiéra Andreje Babiše (ANO) a ostatní obviněné v kauze kolem dotace na stavbu Farmy Čapí hnízdo. ČTK to dnes sdělil mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala. Návrh, který nyní posoudí žalobce, se netýká premiérova syna Andreje, který je stíhán samostatně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Fotografování není dogma
Nekonečné a svobodné fotografování, tzv. cvakání pro radosti ze života, je pořád lepší než kriminalita a přeplněné věznice ve státě, který bohužel trpí špatnou náladou a politikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Ač nejsou zaměstnanecké penze v Česku zavedené, musí se implementovat z EU
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny dne 17. 4. 2019 k vládnímu návrhu zákona č. 340/2006 Sb., o činnosti institucí zaměstnaneckého penzijního pojištění, ve znění pozdějších předpisů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Bauer (ODS): Možnost ve třech variantách odložit účinnost zrušení karenční doby
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny dne 17. 4. 2019 k vládnímu návrhu zákona č. 340/2006 Sb., o činnosti institucí zaměstnaneckého penzijního pojištění, ve znění pozdějších předpisů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
MŽP: Klíčový význam vody představí výstava Voda a civilizace na pražské Kampě
Pražská Kampa v květnu převypráví příběh vody. Klíčový význam životodárné tekutiny, její minulost, přítomnost a budoucnost na zemi, ukáže expozice na dvaceti oboustranných panelech z různých koutů planety od řady autorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Na SÁZAVAFEST za stovku
Do zahájení letošního ročníku SÁZAVAFESTU, multižánrového festivalu, který se těší čím dál větší oblibě, zbývá přesně sto dní! Přípravy jsou v plném proudu a organizátoři intenzivně pracují na tom, aby návštěvníci 19. ročníku zažili v červenci tři naprosto úžasné dny plné té nejlepší hudby a zábavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Za první čtvrtletí bylo na nové projekty z fondů EU přiděleno 25 miliard Kč
V úterý 16. dubna se sešla v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze Rada pro Evropské strukturální a investiční fondy na pracovní úrovni. Hlavním tématem jednání byl aktuální stav čerpání dotací z evropských fondů, stranou však nezůstala ani příprava nadcházejícího programového období 2021–2027.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Vepřo-knedlo-zelo letos Čechům nejspíš dost podraží
Výkupní cena prasat v Česku se začala zvedat. Některé tuzemské masokombináty proto už zvyšují cenu vepřového, zatím v rozsahu kolem deseti procent. Ale bude hůř. Důvodem je epidemie afrického moru prasat, která loni v srpnu propukla v Číně a kterou se zatím nedaří byť jen částečně zkrotit. Zkomplikuje život nejen milovníkům „vepřa-knedla-zela“ či šunky, ale také americkému prezidentu Donaldu Trumpovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Zahájení výstavby dalšího úseku obchvatu Českých Budějovic
Tiskové sdělení ministra k výstavbě dálnice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
dTest: Sušená rajčata v oleji: bez plísní, ale mohou obsahovat ftaláty
Sušená rajčata naložená v oleji jsou oblíbenou přísadou řady pokrmů. Spotřebitelský časopis dTest poslal do laboratoře skleničky s touto lahůdkou zakoupené v českých obchodech, aby zjistil, jak jejich obsah chutná a jestli neskrývá nežádoucí látky. Výsledky dopadly vesměs dobře, vady na kráse spočívaly zejména v detekovaných ftalátech u použitého oleje a v pesticidech u rajčat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Švédové se ve své zemi cítí stále méně bezpečně
Komentář na facebookovém profilu k migraci a uprchlíkům
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Zážitek z jízdy v terénu umocní špičkový pick-up
V areálu mosteckého autodromu s jarním počasí znovu ožil Navara Off-road Park, přírodní plocha s různými druhy povrchu pro nácvik bezpečné jízdy v terénu. Zájemci zde v praktické části kurzu pod vedením zkušeného instruktora získají základní cit pro vůz kategorie SUV a off-road a následně se naučí zvládat všechny nástrahy spojené s jízdou v lehkém, ale i těžkém terénu. Mohou zvolit svůj vlastní vůz, nebo si zapůjčit pick-up Nissan Navara.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Letošní zima byla náročnější než jsme byli poslední roky zvyklí
Končící zimní sezona vyšla Královéhradecký kraj o téměř 17 milionů korun dráž než ta předchozí. Zajištění sjízdnosti krajských komunikací vyšlo na více než 173 milionů korun. Na silnicích II. a III. třídy najely posypové vozy 489 tisíc kilometrů a vysypaly na ně 17 750 tun soli a téměř 10 000 tun inertního materiálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Hořící kostel je skutečný bonus pro marketing
Mohutné zdi chrámu Notre Dame ještě nevychladly, ale média té části planety, která se sama označuje za Svět, už dojatě posmrkávají. Novinářské a politické slzy nad kulturní katastrofou začínají nabývat neobyčejné krokodýlí podoby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
„Strašný hovna.“ Drsný střet kvůli Notre-Dame
Strašný hovna. Takto zhodnotil marketingový guru českých Pirátů Jakub Horák úvahu poslance Lubomíra Volného na téma požáru pařížské katedrály. A trabantový světoběžník Dan Přibáň hned přidal, že poslanec nejspíš jen přeložil tiskovou zprávu vydanou Hitlerovou vládou po požáru Říšského sněmu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Zdechovský: Lepší ochrana hranic a navracení migrantů
Tiskové prohlášení europoslance k migraci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jaroslav Vyleťal: Za utrpení Romů v táboře v Letech jsou odpovědni nacisté
Než v květnu 1940 zřídilo vnitro kárné pracovní tábory, nejmenovalo zprvu žádné etnikum. Změny prosadil velitel Pořádkové policie Jürgen von Kamptz. Odvážili byste se odporovat SS-Brigadeführerovi?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zeman se v Číně zúčastní summitu k Hedvábné stezce
Jednání o nové Hedvábné stezce, šesté setkání s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem nebo otevření veletrhu Beijing Expo čeká prezidenta Miloše Zemana na konci dubna při návštěvě Číny. Zúčastní se také velké recepce na českém velvyslanectví v Pekingu, která připomene 70 let od navázání diplomatických vztahů mezi Čínou a tehdejším Československem. ČTK to řekl ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Jiří Jindrák. Zemi středu navštíví Zeman ve funkci prezidenta již popáté. Zemana doprovodí i hokejista Jaromír Jágr či bývalý fotbalový reprezentant Pavel Nedvěd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
V ANO dokončili likvidaci svého člena. Ten se mezitím veselil v nepřístupné lóži na Slávii
Bylo to 5. prosince roku 2017, kdy ParlamentníListy.cz jako jediné médium upozornily na pozoruhodnou postavu pražské politiky, kterou si k sobě do kanceláře nasadil šéf Sněmovny Radek Vondráček. Šlo o v metropoli proslulého Jana Štrofa (ex ČSSD), jehož provází velice negativní pověst prakticky celou politickou kariéru. S nikým to tehdy nepohnulo. Štrofa ovšem ve finále zlikvidovali ti samí lidé, kteří mu pomáhali k vrcholovým funkcím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Sněmovna by měla rozhodnout o odvolání Klause ze školského výboru
Poslanci by dnes měli schvalovat vládní novelu, kterou chce opoziční ODS využít pro odklad opětovného proplácení náhrad i v prvních třech dnech nemoci. Budou se zabývat také personálními změnami ve výborech a komisích. Mohou se dotknout i Václava Klause mladšího, kterého chtějí občanští demokraté odvolat ze školského výboru, jemuž předsedá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Na Babiše se řítí nový úder? Možná na nás na všechny
Senátor Lukáš Wagenknecht žádá OBSE a Radu Evropy, aby prověřily, zda dotace pro Agrofert nenarušují politickou soutěž. Uvedl to v rozhovoru pro Neovlivní.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Útok na Jardu Jágra kvůli Zemanovi: Kdo si troufl?
Podpora Andreje Babiše a Miloše Zemana ze strany slavného hokejisty Jaromíra Jágra leží v žaludku Johaně Hovorkové z webu Pavla Šafra Svobodné forum. Je prý neuvěřitelné, že právě on podporuje tyto dva politiky. Nejnověji prý hokejista zhřešil tím, že si dovolil letět s prezidentem do Číny. Za to jej editorka Šafrova webu nazvala „figurkou“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Pláčete, Francouzi? A toto víte? Silná slova o Macronovi a shořelé katedrále
Kolínská advokátka Monika Čírtková se obula do Francouzů. Ti podle ní sice truchlí nad ztrátou katedrály Notre-Dame, kterou postihl požár, ale neměli by spíše plakat nad ztrátou víry, ptá se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Odpadlíci z SPD by do klubu s Klausem šli. Většina poslanců ODS přestup rázně odmítla
Podle bývalých poslanců SPD se v názoru na řadu témat shodují. Jako příklad uvádí postoj k Evropské unii či ochranu českých národních zájmů.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 17.4.2019 v 05:36, zobrazit podobné
Kordová Marvanová (STAN): Šance na cenově dostupné bydlení pro střední vrstvu
Záměrem projektu dostupného družstevního bydlení je výstavba cenově dostupného družstevního bydlení v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Požáry kulturních památek se bohužel nevyhýbají ani České republice
Za posledních 10 let (2009 – 2018) došlo na území České republiky k 133 požárům historických památek a škoda u těchto objektů je vždy velmi vysoká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Abychom nedopadli jako v Paříži. Hrad ukázal novinářům, jak je chráněna před požárem naše katedrála
Pražský hrad dnes oznámil, že je připraven prostřednictvím svých restaurátorských dílen a ateliérů pomoci Paříži s obnovou katedrály Notre-Dame, kterou poničil požár. A v reakci na tuto tragédii se prezidentská kancelář v úterý rozhodla představit protipožární opatření v Chrámu svatého Víta na Pražském hradě, informoval server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
V ČSSD mohou zazvonit exekutoři. Soud odmítl odložit rozsudek v kauze Altner
Ústavní soud (ÚS) dnes nezrušil odklad verdiktu, podle kterého má ČSSD zaplatit dědicům zemřelého právníka Zdeňka Altnera asi 338 milionů korun, kvůli formálním chybám, ale kvůli zásadnímu porušení základních zásad řízení. V prohlášení zaslaném ČTK to uvedli Patrik a Veronika Altnerovi, kteří po vyjasnění okruhu dědiců v řízení u ÚS figurovali jako stěžovatelé. Očekávají také pokračování exekuce, řízení podle nich nebylo zastaveno, ale odloženo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Apelujeme na Policii ČR k zesílení opatření na hraničních přechodech
Imigranti využívají nelegální tranzit do Německa přes Českou republiku, čemuž musíme všemi dostupnými prostředky zamezit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Stát se musí ve věci dluhů postavit k ČSSD stejně jako k ostatním občanům
V právním státě není možné trýznit dva miliony lidí světově nevídanými lichvářskými úroky a poplatky v exekucích a na druhé straně od těchto poplatků osvobodit politickou stranu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Poslankyně ODS Majerová Zahradníková opustí poslanecký klub
Poslankyně ODS Zuzana Majerová Zahradníková, která dnes nehlasovala pro odvolání Václava Klause mladšího z čela školského výboru, vystoupí z poslaneckého klubu občanských demokratů. Poslankyně to řekla dnes večer v televizi Nova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Téměř čtyři tuny drůbežího masa z Polska obsahovaly salmonely
Státní veterinární správa (SVS) upozorňuje, že se na českém trhu objevily další dvě zásilky drůbežího masa z Polska v celkovém množství téměř čtyř tun, v nichž vyšetření prokázalo bakterie salmonely.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Je ještě fotbalová liga regulérní?
Je známo, že se o fotbal dlouhodobě zajímám. A je také známo, že jsem fanouškem pražské Slávie. Myslím ale, že dovedu být objektivní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: To Rusko je vážně žebrák aneb nenávist za dopis Putinovi
Dvanáctiletá Tasja Perčiková z Tomsinu v Pskovské oblasti v Rusku požádala prezidenta Vladimíra Putina o pomoc pro svoji matku Jelenu, která má bídný plat. Výsledkem byly výhrůžky okolí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Předkládám pět pozměňovacích návrhů k EET
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny dne 17. 4. 2019 k projednávání EET
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Tady nám nějak ujely miliónky... Jiří Čunek má problém, a to se ještě nezačalo stavět
Kolem plánované obří nemocnice ve Zlíně-Malenovicích, kterou by rád postavil hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek, koluje řada sporů a nejasností. Na jednu obzvláště nepěknou nesrovnalost upozornil zlínský zastupitel Michal Dvouletý, zvolený za koalici Svobodných a Soukromníků. Problém se týká pozemků
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Notre-Dame: Nehoda? Nechápu, řekl jasně odborník
Historik architektury a profesor na katedře architektury ČVUT Pavel Kalina se v rozhovoru pro Echo24.cz vyjádřil k požáru katedrály Notre-Dame. Pokud šlo o neopatrnost, podle svých slov to nechápe. Zároveň se velmi kriticky vyjádřil k veškerým výdobytkům techniky a pracovních technologií. „Máme tisíce norem na všechno možné a jak je vidět, ve výsledku jsou k ničemu,“ uvedl Kalina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist