Oficiální zpravodajská média

Ministryně Maláčová: Nechápu umělé vytváření tandemu karenčka - elektronická neschopenka
Komentář na facebookovém profilu k návrhu na odsunutí proplácení prvních tří dnů nemocenské
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Známý advokát se zkušenostmi z hnutí ANO předkládá, co by odstartovala obžaloba Babiše: Nemohl by zastávat ani funkci premiéra
ROZHOVOR Pokud to spiknutí proti Andreji Babišovi zorganizoval Miroslav Kalousek, pak je potřeba před ním smeknout, protože to je velký výkon, směje se advokát Milan Hulík reakci premiéra na návrh vyšetřovatelů na obžalobu v kauze Čapí hnízdo, že jde o organizovanou politickou kampaň. Podle uznávaného právníka je pikantní, že hnutí, které bylo založeno na boji proti korupci, začíná vypadat jako nejvíc zkorumpované. „Nevím o žádném skandálu v ODS, v TOPce, u Pirátů. Je to pořád jen ANO, ANO a ANO,“ poukázal na vyšetřování nejen Andreje Babiše, ale i jeho statutárního zástupce Jaroslava Faltýnka, Jaroslavy Jermanové nebo brněnských politiků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Konzervativní myslitel varuje: Univerzalistické ideologie. Chtějí člověka bez národa, rasy, národní kultury, genderu. Jsme kolonií. To musí bouchnout!
Co bude dál? Toto přece musí jednou bouchnout (snad se žluté vesty přelijí na východ?)! Aneb Jak jsme se stali kolonií. Konzervativní publicista Vlastimil Podracký píše o knize ekonomky Ilony Švihlíkové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Volební model Kantar CZ k zamyšlení
Agentura Kantar CZ dlouhodobě zpracovávající průzkumy pro Českou televizi má tradičně velmi solidní výsledky průzkumů veřejného mínění politických stran. Tedy takové, které se poměrně málo liší od výsledků, kterých bylo následně dosaženo ve volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
„Je to neuvěřitelná prasárna.“ Babiš dával rozhovor do novin. Během něho zavolal i Faltýnkovi
Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) přes svou MF Dnes, odloženou momentálně ve svěřenském fondu premiéra, oznámil občanům, že se nejvyššího postu ve vládě nevzdá ani ve chvíli, pokud bude obžalován ze spáchání dotačního podvodu za desítky milionů korun. Poté zkritizoval česká média i německou kancléřku Angelu Merkelovou a zdůraznil, že bojuje za české zájmy, což je trnem v oku řadě lidí. A proto na něj útočí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Primátor Charvát: Ocenění města si letos odneslo celkem sedm osobností
Pardubice vyhlásily další osobnosti, které se významným způsobem podílely nebo nadále podílejí na rozvoji či propagaci města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
„Brutální hnus, pro který by ve slušné společnosti nemělo být místo.“ Petr Žantovský se rozčílil. Podívejte se nad kým
TÝDEN V MÉDIÍCH Velice nevěrohodně působilo bubnování na poplach kvůli ohrožení svobody ze strany online deníku Forum24. Jeho lidé vykřikují cosi o zakázané reklamě na vlnách veřejnoprávního rozhlasu, přestože jim šlo o to protlačit do vysílání ostrou kritiku jednoho politického subjektu, a to ve velmi krátké době před volbami do Evropského parlamentu. Petr Žantovský se kromě toho v aktuálním mediálním přehledu zaměřuje na „brutální hnus“, pro který by ve slušné společnosti nemělo být místo. Označuje tak počínání elfů, kteří ze své anonymity nálepkují každého, kdo si myslí něco jiného než oni. Tvrdí, že je spojuje odpor k rozdělování společnosti, ale sami ji nejvíc rozdělují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Petice za zachování čekárny na vlakovém nádraží v Havířově
Proč budovat sportovní vyžití v budově vlakového nadraží v Havířově, kterého je ve městě dostatek?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 74. díl. Biblické příběhy
Ani nedalo příliš vymýšlení, kterou knihu vybrat pro sváteční dny Velikonoční. Biblické příběhy klasika české literatury Ivana Olbrachta nepatří k jeho nejcitovanějším dílům, ale z různých důvodů je lze považovat v kontextu jeho díla za zásadní. Kniha vyšla poprvé v Melantrichu roku 1939 a vzhledem k tematice (akcentováno utrpení a pronásledování Židů) byla i velmi silným dobovým občanským, nejen literárním gestem. A její síla pro dnešek spočívá v jasnosti a srozumitelnosti výkladů starozákonních příběhů generaci, která k původní předloze – bibli – možná sáhne ještě méně často než leckteré generace předchozí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Lidská práva Afričanů v Evropě. Europoslankyně Konečná promluvila o tom, co schválili v Bruselu
Z PROFILŮ Lidé z Afriky jsou prý v EU diskriminováni a europoslanci proto v rezoluci vyzývali členské země k nápravě. Evropský parlament přijal koncem března usnesení o základních právech lidí afrického původu v Evropě. Pro toto usnesení hlasovala drtivá většina Evropského parlamentu. V souvislosti s hlasováním europoslankyně Kateřiny Konečné (KSČM) v této věci ji pak čtenář ParlamentníchListů.cz požádal o bližší vysvětlení, proč chce realizovat Kalergiho vize. Europoslankyně jej ihned vyvedla z omylu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Odvolal šéfkurátora, postavil se na jeho místo a řekl si o 70 tisíc měsíčně navíc. V ČT bylo dusno. Ministr Staněk se hádal s odvolaným Fajtem
Ministr kultury Antonín Staněk odvolal Jiřího Fajta z postu šéfa Národní galerie. Ministrův krok vyvolal značnou pozornost, Fajta se zastali ředitelé několika zahraničních kulturních institucí. Staněk si trval na svém, ale svolil, že se s Fajtem střetne před televizními kamerami. A takhle to dopadlo...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
P. C. Roberts: Triumf ďábla
Z Národního veřejného rádia (NPR) jsem slyšel zprávu, charakterizující demokraticky zvoleného prezidenta jako „venezuelského diktátora Madura“. Neustálým opakováním teze, že demokraticky zvolený prezident je diktátor, se tak v hlavách spousty lidí, kteří dříve, než na ně toto označení spadlo z rádia či televize, o Madurovi nic nevěděli, vytváří obraz Madura coby diktátora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Česká televize: Nová regionální studia - během letních prázdnin pilotní provoz, od září naostro
Česká televize letos otevře dvě nová regionální studia - v Ústí nad Labem a v Plzni. Připravovat budou reportáže i vlastní moderované bloky ve vysílání zpravodajství ČT, podobně jako již existující studia v Českých Budějovicích a Hradci Králové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ukrajinský historik prozrazuje, o co jde ve válce s Ruskem
Stepan Bandera, jeden z kontroverzních vůdců ukrajinských nacionalistů za druhé světové války, zůstane na Ukrajině středem debaty o ukrajinské identitě bez ohledu na to, kdo v neděli vyhraje prezidentské volby, míní historik Volodymyr Vjatrovyč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Rusnok: Tradici vydávání zlatých mincí založil Rašín
Projev guvernéra Jiřího Rusnoka při slavnostním představení pamětní bimetalové mince
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Metnar: Armáda se o svůj majetek starat umí
Ministr obrany Lubomír Metnar v rámci cest po jednotlivých útvarech a zařízeních resortu obrany navštívil Centrum zabezpečení materiálem technických služeb ve Štěpánově. Zdejší skladovací prostory čítají statisíce položek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Benešová ještě ani není ve vládě a aktivisté už ženou lidi do ulic. S těmito argumenty...
Společenská platforma Milion chvilek pro demokracii znovu bije na poplach. Tentokrát kvůli nastupující ministryni spravedlnosti Marii Benešové. Spravedlnost by měla být slepá, ale lidé nejsou a hodlají se ozvat. Chystá se pochod Prahou i demonstrace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Benešová natvrdo: Soudci málo pracují. Místo studování spisů chodí po nákupech
Budoucí ministryně spravedlnosti Marie Benešová v rozhovoru pro deník Právo zpražila soudce. Někteří se prý pletou do věcí, do kterých jim nic není, a ještě málo pracují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
CIA udeřila na Huawei. Čínská firma se brání
CIA tvrdí, že společnost Huawei financuje čínská armáda a komunistická vláda. Vyjádření americké tajné služby přinesl deník The Times. Zprávu převzala i agentura Reuters. Čínská firma tvrzení amerických zpravodajců odmítla jako nepodložené.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Milion chvilek - Hurá, zase na demonstraci? Ale...
Aktivisté z organizace Milion chvilek pro demokracii oznámili, že se chystá velká demonstrace jako reakce na aktuální politickou situaci. Bude se konat 29. dubna, pochod začne v 17:30 na Hradčanském náměstí a vyvrcholí v 19:00 hodinovou demonstrací na Staroměstském náměstí. Tak píše Fórum 24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Na zvýšený příjem soli pomáhá šťáva z červené řepy, vyrovnává krevní tlak
Epidemiologické studie ukazují, že zvýšený výskyt vysokého krevního tlaku je z velké části spojen s vyšším příjmem soli v potravě. Vědci z Fyziologického ústavu AV ČR, Kalifornské univerzity v San Francisku a Michiganské státní univerzity zjistili, že při současném podání roztoku soli a malého množství dusičnanu sodného nebo šťávy z červené řepy nedochází u potkanů ke zvyšování krevního tlaku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Vondráček (ANO): Další obce získaly právo užívat své vlajky nebo znaky
Dekrety o udělení obecního symbolu - znaku nebo vlajky - předal starostkám a starostům padesáti obcí, městysů a městských částí České republiky předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Měla pravdu! Marie Benešová se dočkala zastání z nečekané strany
Zůstane česká justice nezávislá i pod ministryní spravedlnosti Marií Benešovou, nebo se tato dáma nějak pokusí pomoct premiérovi Andreji Babišovi, jenž je obviněn v kauze firmy Čapí hnízdo? Tuto otázku si položila řada komentátorů. Právnička Hana Kordová Marvanová se Benešové zastala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Začátkem května projedná bezpečnostní konference přístup EU k sítím páté generace
Konference o kybernetické bezpečnosti v Praze na počátku května se bude zabývat společným evropským přístupem ke komunikačním sítím páté generace. Vzhledem k tomu, že zaměření konference je bezpečnostní, zúčastní se jí i země Severoatlantické aliance. Podle agentury Reuters budou chtít Spojené státy tlačit na spojence, aby ztížili přístup čínských firem k budování komunikační infrastruktury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Nejde o nic méně, než o právní stát
Komentář na facebookovém profilu k návrhu na obžalobu premiéra Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav: Brtnice se stala Historickým městem roku 2018
Na Pražském hradě se konalo slavnostní setkání u příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel, při kterém bylo vyhlášeno Historické město roku 2018. Ocenění putuje na Vysočinu. Zvítězilo město Brtnice na Jihlavsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Kulhavá spravedlnost
Některé servery přinesly v těchto dnech zprávu, že předseda Nejvyššího soudu ČR podal kárnou žalobu na soudkyni zlínské pobočky Krajského soudu v Brně Ivetu Šperlichovou. Oficiální důvody nejsou známy, podle dohadů mělo její provinění spočívat v tom, že soudila a rozhodla v kauze, v které obžalovaní vznesli námitku podjatosti proti ní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Během příštího týdne začne Poslanecká sněmovna projednávat návrh o příspěvku k valorizaci penze
Sněmovna by mohla začít příští týden jednat o tom, jestli starobní, invalidní a pozůstalostní důchodci dostanou v příštím roce k zákonné valorizaci penze ještě další příspěvek. Měsíčně by mohli navíc získat od několika desetikorun až po zhruba 180 korun, a to podle vývoje růstu cen, mezd a penzí. Částka má dorovnat průměrné každoroční zákonné přidání do 900 korun, které slíbila Babišova vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Chceme posílit kontrolu drůbežího masa, u kterého se opakovaně našla salmonela
Při nálezu salmonely v drůbežím mase bude muset příslušný dovozce další zásilky laboratorně vyšetřit
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Piráti: V otázce bezpečnosti podpoříme otevřené technologie
Komentář na facebookovém profilu k společné evropské obranné politice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Obcím, městům a krajům dá stát letos na regeneraci brownfieldů 100 milionů
O podporu z programu Regenerace a podnikatelské využití brownfieldů mohou žádat u agentury CzechInvest do 16. července 2019
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Klaus ml. vytvořil ve sněmovně zmatenou teorii o jakési "inkluzivní koalici"
Komentář na facebookovém profilu k situaci v Poslanecké sněmovně během odvolávání Václava Klause ml. ze školského výboru
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Čelí Emma Smetana kyberšikaně? Někteří lidé mají o moderátorku DVTV obavy
Asi jen málokomu uniklo to, co spustila moderátorka DVTV Emma Smetana svou smutnou selfie před hořícím chrámem Notre-Dame ve Francii. Komentátor Michael Durčák se zamýšlí nad tím, jestli meme, které pak z moderátorčiny fotky bleskurychle vzniklo, se dá označit za kyberšikanu Smetany, nebo z toho plynou spíše výhody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
S extremismem chce letos Ministerstvo vnitra bojovat zejména na internetu, zaměří se na dezinformace a trestnou činnost
V boji proti extremismu se chce Ministerstvo vnitra letos zaměřit zejména na trestnou činnost na internetu a vyvracení dezinformací. Bude více sledovat sociální sítě, které jsou podle něj těžištěm aktivit radikálů. Pro oběti či svědky plánuje zavést elektronické trestní oznámení. Úřad to uvádí v koncepci boje proti projevům extremismu a předsudečné nenávisti pro rok 2019, kterou má na konci dubna projednat vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Nech odpadne, čo je kolísavé... Historik Macháček opravuje jeden velký mýtus kolem Gustáva Husáka
ROZHOVOR Právě před padesáti lety se do čela Komunistické strany Československa dostal Gustáv Husák. Historik Michal Macháček, autor oceňované Husákovy biografie, v rozhovoru odhaluje jednu zásadní manipulaci, která je spojena s informováním o této události. Slavný Husákův výstup začínající slovy „Nechť odpadne, čo je oportunistické“, který bývá v této souvislosti připomínán, byl totiž pronesen v úplně jiném čase a za úplně jiných okolností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Potvrdilo se, co všichni už dávno víme
Komentář na facebookovém profilu k morálnímu kodexu hnutí ANO
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
MHMP: V Praze platí zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech
Na základě výstrahy před nebezpečím požáru, kterou dnes vydal Český hydrometeorologický ústav, bude až do odvolání na území Prahy platit nařízení týkající se zákazu rozdělávání ohňů na rizikových místech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Řežba po Babišově výroku v tisku: Kalousek jde demonstrovat. Topolánek se zuřivě pohádal s voliči
Premiér Andrej Babiš prohlásil, že na svou funkci ministerského předsedy nerezignuje ani v případě, pokud ho státní zástupce v kauze Čapí hnízdo obžaluje. Informoval o tom deník Mladá fronta Dnes. Zopakoval, že je to celé politický proces. To nejen ze strany opozice vyvolalo řadu alarmujících ohlasů týkajících se i výměny ministra spravedlnosti. Tady jsou některé z nich.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
NKÚ: Vyjádření k reportáži o právních službách na Ministerstvu dopravy
Nejvyšší kontrolní úřad nesouhlasí s vyzněním reportáže TV Prima ze dne 15. dubna 2019 k tématu smluv na právní služby pro Ministerstvo dopravy a jemu podřízených organizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministra Kremlíka zřejmě čeká obhajoba zákona o urychlení výstavby u Ústavního soudu
Budoucí ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) bude patrně u Ústavního soudu (ÚS) obhajovat část zákona o urychlení výstavby dopravní, energetické a komunikační infrastruktury, pod který se loni jako předkladatel mezi dalšími poslanci podepsal končící šéf resortu Dan Ťok (za ANO). O zrušení části zákona soud požádalo 18 senátorů, mají pochybnosti, zda některé části nezasahují do práv vlastníků anebo se jiným způsobem neocitají v rozporu s ústavním pořádkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Staněk: Pan Fajt nekončí mou svévolí, ale svým vlastním konáním a jeho důsledky
Reakce ministra kultury, pana Antonína Staňka, na otevřený dopis dvanácti ředitelů zahraničních muzeí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Hrad: Článek MFD je snůškou spekulací a lží
Mladá fronta DNES vydala v pátek dne 12. dubna 2019 článek „Knihu, kterou křtil Zeman, Hradu vydal sponzor proputinovského Řádu národa“. V něm se divokými spekulacemi snaží prokázat souvislost mezi vydáním knihy „Lánská obora v proměnách času“ a soukromými aktivitami jednoho z dodavatelů a jeho přátel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Odchod z EU? Už ne tak rychle. Novinář sleduje proměnu Svobodných
Redaktor Radek Bartoníček se ve svém komentáři na serveru Aktuálně.cz zaměřil na měnící se Stranu svobodných občanů a její budoucnost. Svobodní v čele s Petrem Machem patřili několik let k vůbec prvním, kteří hlasitě volali po odchodu Česka z Evropské unie. Tyto časy jsou s příchodem nového vedení pryč. Jen v případě, že by neprošly v EU reformy, jsou pro odchod bez placení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Malý, levný a bezpečný stát
Komentář na facebookovém profilu k nárůstu byrokracie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Demonstrace SPD proti diktátu Evropské unie, vystoupí skupina Ortel
Tomio Okamura se svým hnutím SPD pořádá ve čtvrtek 25. dubna na Václavském náměstí demonstraci, jejímž hlavním tématem je říct celé Evropě NE diktátu, EU, imigrační politice a islamizaci. „Podpořte právo občanů České republiky hlasovat v referendu o vystoupení ČR z EU,“ zve Okamura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ukrajjinský historik prozrazuje, o co jde ve válce s Ruskem
Stepan Bandera, jeden z kontroverzních vůdců ukrajinských nacionalistů za druhé světové války, zůstane na Ukrajině středem debaty o ukrajinské identitě bez ohledu na to, kdo v neděli vyhraje prezidentské volby, míní historik Volodymyr Vjatrovyč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Drážní úřad: Lanové dráhy v ČR jsu bezpečné
Vminulých týdnech a měsících se vedla debata, zda jsou lanové dráhy v České republice bezpečné. Jsou, shodly se jednoznačně české instituce a organizace zabývající se provozem lanovek. Bezpečný provoz našich lanových drah a vleků je vrámci Evropy na velmi vysoké úrovni, informují zástupci Drážního úřadu, Asociace lanové dopravy a Fóra cestovního ruchu ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Zajímavé je, že se proti nenávistnému islámu neozve KDU-ČSL, která se tolik hlásí ke křesťanství
Komentář na facebookovém profilu k migraci a pronásledování křesťanů v islámských zemích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Kvalitnější produkty na západ a ty horší na východ? Česko je odpadní koš! Mladý agrárník vyráží na Brusel
ROZHOVOR Česká republika nesmí být odpadkovým košem Evropy. Kontroly by se více než na malé tuzemské producenty měly zaměřit na naše hranice a skutečně nevpustit žádnou závadnou a podezřelou potravinu. S touto odpovědí Evropskému parlamentu jde do eurovoleb pětadvacetiletý Šrámek junior za Agrární demokratickou stranu. Pokud je vám toto jméno povědomé, vězte, že se jedná o jednoho ze synů bývalého poslance za ANO Pavla Šrámka, známého farmáře z Plzeňska. Nejsou ale agrárníci přežitek? Na to odpovídá pro ParlamentníListy.cz předseda ADS Petr Šrámek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Američané hodlají tlačit na Evropu, aby si dávala pozor na Čínu
Konference o kybernetické bezpečnosti v Praze na počátku května se bude zabývat společným evropským přístupem ke komunikačním sítím páté generace. Vzhledem k tomu, že zaměření konference je bezpečnostní, zúčastní se jí i země Severoatlantické aliance. Podle agentury Reuters budou chtít Spojené státy tlačit na spojence, aby ztížili přístup čínských firem k budování komunikační infrastruktury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Premiér by měl "svůj" problém co nejrychleji vyřešit
Komentář na facebookovém profilu ke střetu zájmů premiéra Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Zlikvidujeme i trpaslíky ze zahrad?
Komentář na facebookovém profilu k zakazování a selekci pohádek
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Zaráží mě frekvence požárů v kostelích v Paříži
Nesouhlasím s kritiky sbírky na opravu Notre Dame. Jde o významnou památku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Celní správa: Padělky LEGA našli celníci ve skladu internetového obchodu
Všímaví zákazníci pomohli odhalit padělky hraček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Nákup vrtulníků pro 16členný tým je pro bezpečnostní složky klíčový
Ministerstvo vnitra (MV) plánuje nakoupit dva transportní vrtulníky těžké váhy pro policii a další složky IZS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
ČEZ: Ochranná budova kolem reaktoru v Temelíně prošla testem těsnosti
Ochranná budova kolem reaktoru splňuje všechna kritéria těsnosti. Takový je výsledek důležité bezpečnostní zkoušky, kterou dnes ráno na odstaveném prvním bloku dokončili technici v Jaderné elektrárně Temelín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Blíží se další jednání o důchodech. O kolik vzrostou?
Sněmovna by mohla začít příští týden jednat o tom, jestli starobní, invalidní a pozůstalostní důchodci dostanou v příštím roce k zákonné valorizaci penze ještě další příspěvek. Měsíčně by mohli navíc získat několik desetikorun až zhruba 180 korun, a to podle vývoje růstu cen, mezd a penzí. Částka má dorovnat průměrné každoroční zákonné přidání do 900 korun, které slíbila Babišova vláda, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Projekt umožnil modernizaci silnic u turistických cílů v česko-polském pohraničí
Zlepšení dostupnosti turistických atraktivit oblasti masivu Sněžníka, tak se jmenuje dokončený evropský projekt, který zástupci Pardubického kraje a Dolnoslezského vojvodství slavnostně představili v Červené Vodě. Na přestřižení symbolické pásky u pamětní desky navázala odborná konference a prohlídka nových úseků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Evropské instituce mají být službou, ne zdrojem politického aktivismu
Komentář na facebookovém profilu k fungování institucí Evropské unie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Do záplavami postiženého Íránu dorazila česká humanitární pomoc
Do Teheránu doručil transportní letoun EADS Casa Armády České republiky humanitární pomoc české vlády související s rozsáhlými záplavami, které v uplynulých týdnech postihly většinu íránských provincií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Mračková Vildumetzová: Dan Ťok zaslouží velké poděkování a obdiv
Poděkování na facebookovém končícímu ministru Ťokovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zúčtování s Porošenkem: Prý probouzel kostlivce z druhé světové války
Ukrajina má před sebou druhé kolo prezidentských voleb. V neděli se definitivně rozhodne o tom, zda v čele země zůstane Petro Porošenko, nebo ho nahradí komik Volodymyr Zelenskyj. Sobotní MF Dnes hlásí, že Ukrajinu tak jako tak povede klaun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Babišovi ministři budou mít velikonoční volno. V pondělí vláda zřejmě nezasedne
Kvůli velikonočním svátkům nezasedne v pondělí vláda, nejbližší jednání kabinetu by se tak mělo uskutečnit 29. dubna, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Tošenovský (ODS): Agentura pro Galileo v Praze posílí, program Horizont podpoří české postuhelné regiony
Agentura EU pro vesmírný program (dříve Evropská agentura pro Galileo) sídlící v Praze bude výrazně posílena, a speciální finanční podpora pro výzkumné projekty poputuje do tzv. postuhelných regionů. V České republice jde o Ostravsko, Ústecko a Karlovarsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Bohužel pouze mimo mikrofon jsem redaktorce řekla... Klára Samková odhalila, co se dělo v Českém rozhlasu
Advokátka Klára Samková za Alternativu pro Česko kandiduje do Evropského parlamentu. Jako kandidátka dostala možnost natočit v Českém rozhlase volební vizitku. Velmi ji rozzlobilo, jak se k ní ve veřejnoprávním rozhlase zachovali a o svou verzi tohoto příběhu se podělila s občany. A pak se pořádně obula do Evropské unie. Posuďte sami...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce objevila nebezpečné plyšové pejsky s mašlemi a brýlemi
Na trhu se objevily dvě hračky, které mohou být pro nejmenší děti nebezpečné. Jedná se o malé štěkající psy, jeden je s červenými mašlemi a druhý má brýle a klobouk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
George Soros bude rozdávat ceny českým novinářům. Zde jsou jména a jejich tvorba
Již podeváté se nadace amerického miliardáře George Sorose OSF (Open Society Fund) chystá rozdávat novinářské ceny. Prozatím oznámila nominované novináře a jejich články. V devíti kategoriích byly vždy nominovány tři nejlepší práce. Najdeme zde práce z Respektu, magazínu Reportér, Hospodářských novin, České televize, Českého rozhlasu, ale např. také audiovizuální dílo serveru Romea.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Pospíšil, Chabr (TOP 09): Rozšíření kosmické agentury v Praze schválil EP
Evropský parlament v tomto týdnu schválil rozšíření Agentury pro evropský globální navigační družicový systém (GSA).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Ministerstvo životního prostředí: Dolej si a omez plasty
Zprávy z kampaně #dostbyloplastu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Vláda je v obrovské personální krizi
Na čtvrteční mimořádné tiskové konferenci k jednání Poslanecké sněmovny kritizoval předseda KDU-ČSL Marek Výborný kroky vlády v otázce rozpočtu i personální politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist