Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2021
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.364x, což odpovídá cca 123.350-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Požár Notre-Dame odhalil jednu závažnou věc, uvažuje Zdeněk Zbořil
Politolog Zdeněk Zbořil na serveru První zprávy.cz okomentoval požár slavné katedrály Notre-Dame i ukrajinské prezidentské volby. Pokud jde o Notre-Dame, je to smutná událost, ale podle Zbořila požár odhalil něco, o čem se příliš nemluví. Požár katedrály Notre-Dame podle něj ukázal, že lidé už nevěří tradičním médiím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová účtuje: Moderní svazáci. Dříve bonzovali, zda máte vyvěšenou sovětskou vlaječku, dnes kontrolují vyvěšenou vlaječku EU. Manipulátoři
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Podle nové prognózy německé vlády poroste tamní ekonomika letos jen o půl procenta, v příštím roce však o procento a půl. Z toho bychom mohli vyvozovat, že i u nás bude příští rok lépe. Markétě Šichtařové ale připadá, že se před volbami do Evropského parlamentu lže. Lidé si přejí růst a tomu odpovídají i prognózy. Proto čeká, že i naše Ministerstvo financí po volbách výrazně změní výhled k horšímu. Analytička se svou nedávnou kritikou politických neziskovek stala terčem útoků serveru Manipulátoři, které ale vnímá jako stejné typy, které dřív bonzovaly nevyvěšení sovětské vlaječky na prvního máje, nyní obrazně řečeno kontrolují, zda vyvěšujeme vlaječku EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Publicista udeřil: Kyberšikana Emmy Smetana?! Takže z lepšolidí se sranda dělat nesmí? Musíme si jich jen vážit a klanět se?
Reakcemi na smutné selfie moderátorky Emmy Smetany s hořící Notre-Dame za zády to jenom srší. Meme, které ve spojitosti s tím pak mnohé pobavilo, jiní označili za kyberšikanu. Humbuk, který Smetana svou fotografií z místa tragédie ve Francii vyvolala, čte publicista Tomáš Vyoral tak, že někteří „lepšolidi“ zkrátka nesnesou srandu, je-li namířena proti nim, respektive jejich hlouposti. Její spolubojovníci z DVTV nebo Bakalových novin jsou podle něj natolik mimo, že to ještě sami čeří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Západ a jeho Porošenka dnes čeká na Ukrajině totální debakl
Nejsou volby jako volby. 99% voleb prezidentů či parlamentů v našem geografickém prostoru mají jen nepatrný význam, co se týče poměru hlavního vojenského geopolitického střetávání mezi Západem (USA a jeho spojenci) a Východem (Ruskem a jeho spojenci).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Na Vysočině proběhla společná protidrogová akce Celní správy a Policie ČR
Od 8. do 11. dubna probíhala v areálu Celního úřadu pro Kraj Vysočina bezpečnostně preventivní akce s názvem Crocodilius, jejíž primárním cílem na strategickém místě u dálničního exitu 112 bylo odhalení nelegální přepravy omamných a psychotropních látek, prekurzorů drog a finanční hotovosti na tzv. severní větvi Balkánské trasy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Drahoš: Velikonoce jsou svátky naděje a ani ten sebezbabělejší čin na tom nic nezmění
Komentář na facebookovém profilu k teroristickým útokům na Srí Lance
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Úřad práce: Osobní zkušenost je v praxi velkým přínosem
Jak komunikovat se zrakově či sluchově postiženými klienty, jak vypadají a jak fungují zvláštní pomůcky určené lidem s tělesným postižením, či jaké jsou možnosti speciální úpravy automobilů a koupelen pro potřeby OZP. To byla hlavní témata Dnů mobility, které uspořádal ve spolupráci s Úřadem práce ČR Cech MOBILITY z. s. Záštitu nad akcí převzalo Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR a také Generální ředitelství Úřadu práce ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
V ulicích Paříže to znovu vřelo: „Všechno pro Notre-Dame, nic pro nešťastníky!“
Už třiadvacet sobot po sobě se v ulicích Paříže a dalších měst objevují stoupenci hnutí žlutých vest. V ulicích hoří auta a lidé volají po konci prezidenta Emmanuela Macrona. Tentokrát se demonstranti dostali do varu i kvůli katedrále Notre-Dame.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zbrojní expert Hynek: Každý stát má armádu. Buď vlastní, nebo cizí. Vlastní si vezme dvě procenta HDP, ale ta cizí...
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Jako táta čtyř dětí chci, aby v mé zemi bylo kvalitní školství. I proto bych chtěl, aby do školství šlo více peněz. Ale zároveň jsem si vědom toho, že i kvalitní vysoké školy může okupant zavřít ze dne na den a ze základních škol udělat lazarety pro okupační vojáky,“ zdůrazňuje důležitost vybavené armády Jiří Hynek, předseda Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu České republiky a někdejší kandidát na prezidenta. Upozorňuje, že v roce 2019 ještě není vysoutěžena právní kancelář Ministerstva obrany a poslední kusy nových bojových vozidel má armáda dostat v roce 2024. „To i první světová válka trvala kratší dobu,“ řekl také v rozhovoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Změna na Ukrajině s velký Z! Milan Syruček upozorňuje, co padlo o bojích na východě Ukrajiny. Velmi významné
ROZHOVOR Z hrané role prezidenta do funkce prezidenta skutečného. Takový je raketový vzestup předpokládejme že nové ukrajinské hlavy státu. Na oficiální výsledky si sice ještě počkáme více než týden, ale zdá se, že změna s velkým Z přišla. Podle novinářského nestora Milana Syručka už v pojmenování bojů na východě Ukrajiny. A pak tu máme ještě požár pařížské Notre-Dame a charitativní vzepětí, které má možná v případě miliardářů hořkou pachuť. Chránit životy, nebo památky? To řeší i UNESCO…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Rány pěstí, krev. Poslance Feriho na Moravě napadli
Poslanec TOP 09 Dominik Feri se na svém twitterovém profilu svěřil se svým výletem na Moravu, který pro něj nedopadl příliš šťastně. Dokonce si udělal výlet sanitkou do nemocnice. Důvod? Byl napaden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Trapný vtip! Majerová Zahradníková, která odchází z klubu ODS, vrátila ránu Fialovi
Poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková (ODS), která se kvůli odvolání poslance Václava Klause mladšího z čela školského výboru vzbouřila proti vlastní straně, prozradila v rozhovoru pro Deník N, jak to vidí se svou budoucností ve straně. A znovu se kriticky vrátila ke slovům předsedy ODS Petra Fialy o tom, že je do Klause juniora nejspíše zamilovaná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
ÚOHS: K rozhodnutím o rámcových dohodách DSÚK na nákup autobusů
Ústecký kraj ve své tiskové zprávě zavádějícím způsobem mylně, značně zjednodušeně a účelově interpretuje důvody dvou prvostupňových rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže vydaných 15. 4. 2019, jimiž byl uložen Dopravní společnosti Ústeckého kraje zákaz plnění rámcových dohod na dodávky autobusů o délce 10,5 m a 12 m.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Hypotéky výrazně zlevňují. Proč a za kolik letos budou?
Komentář k nejnovějšímu vývoji na českém hypotečním trhu, na základě čísel Fincentrum Hypoindex k průměrné březnové sazbě hypoték v ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Kdy skončí skandály premiéra Babiše?
Komentář na facebookovém profilu ke skandálům premiéra Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček: Volby do Evropského parlamentu budou významným milníkem v historii integrace
Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček jednal s ministry zahraničí států V4 a Francie. Hlavními tématy schůzky, která se uskutečnila v Bratislavě, byly květnové volby do Evropského parlamentu, budoucnost EU po brexitu, obranyschopnost EU a nadcházející předsednictví ČR ve V4.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
ÚZSVM v Plzni vyřešil pozemky s nejasným vlastníkem
Právníci z plzeňského pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových se v rámci řízení o prohlášení za mrtvé setkávají i se zajímavými osudy těchto osob. ÚZSVM nedávno zahájil prošetřování nedostatečně identifikované osoby zapsané v katastru nemovitostí. Jednalo se o jistého pana Václava původem z okresu Plzeň-sever.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Do eurovoleb se promítnou nejen rozdílná pravidla, svou roli sehraje i brexit
Voliči z členských zemí Evropské unie budou za necelých pět týdnů rozhodovat o novém složení Evropského parlamentu. Do výsledků se jako obvykle promítnou rozdílná pravidla hlasování v jednotlivých státech, tentokrát však sehraje roli i odchod Británie z EU, po němž se změní celkový počet poslanců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: O velikonoční neděli vyhasly při bombových útocích životy desítek lidí
Komentář na facebookovém profilu k teroristickým útokům na Srí Lance
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Benešík (KDU-ČSL): Notre-Dame jako sklad vína a turistická atrakce. A pak Macron škemrá o prachy
Komentář na facebookovém profilu k pokrytectví Emmanuela Macrona a církve
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Šlehání pomlázkou? Šovinismus a barbarství. Cizinci opovrhují velikonoční tradicí
Zajímavý pohled na tradici, kdy muži šlehají ženy pomlázkou, která je v Česku s Velikonoci úzce spjata, nabídl nejnovější průzkum společnosti Behavio. Například cizinci označili zvyk šlehání pomlázkou za masochistický. Zatímco čeští muži jej vnímají jako fajn tradici, u českých žen tak vlídně přijímán už také není.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Co svět nevidí
Zatímco na sjezdu STAN se veterán dobra Zdeněk Svěrák a nově zvolený senátor David Smoljak na sebe usmívali, skrytě zuří právní bitva mladšího bratra Davida Filipa Smoljaka a Zdeňka Svěráka. Jedná se o sponzorský dar ve výši jednoho milionu korun od městského podniku Pražské služby, a. s. (PSas).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Provokatér a hysterici
Humor je lék, chránící před zoufalstvím. Proto nepovažuji za svatokrádež, nacházím-li v trapnostech našeho politického života komické prvky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jůzl (KDU-ČSL): Tudy cesta k hobbymarketu nevede, přátelé
Vztek i nervozitu zažívají řidiči přijíždějící po státní silnici I/38 do Havlíčkova Brodu od Jihlavy. Nedaleko velké semaforové křižovatky u centra tu vyrostl hobbymarket a protisměrné odbočovací pruhy k němu zúžily dvouproudový úsek, takže se auta do jednotlivých směrů rozvětvují mnohem později. Výsledkem jsou obrovské kolony daleko za město směrem na Jihlavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Národní galerie: Vedením byl dočasně pověřen Ivan Morávek
Vedením Národní galerie Praha byl dočasně pověřen Ivan Morávek. Stalo se tak po odvolání dosavadního generálního ředitele Jiřího Fajta ministrem kultury Antonínem Staňkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Předsedkyni Soudcovské unie
Vážená paní Zemanová. Váš komentář k odvolání Státního zástupce se mi nelíbí. Současný stav v justici Vám nevadí? Jedni soudci rozhodují a jiní ruší jejich rozhodnutí. Nežijeme v totalitním absurdistánu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Terénní služby využívají dotace hlavně na pořízení automobilů
Dotační titul Pardubického kraje Materiální zabezpečení sociálních služeb vznikl nedávno hlavně na základě požadavků z praxe. Vloni v něm kraj rozdělil 2,7 milionu korun, letos to bylo 2,6 milionu. Dotace schválili zastupitelé na svém dubnovém jednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jaroslav Bašta doufá: Přijde krize, my ji přežijeme a svět bude bezpečnější. EU a NATO budou jen špatnou vzpomínkou
Někdejší diplomat v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta se rozhodl lidem odcitovat slova amerického miliardáře George Sorose a analytika George Friedmana. Soros naznačil, že EU připomíná Sovětský svaz krásně před rozpadem. Friedman konstatoval, že NATO je špatnou organizací ve špatné době. Bašta v souladu s oběma pány doufá, že NATO a EU jednou zůstanou jen špatnou vzpomínkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ivan David ve varu: „Vy ste ty, co kácej stromy na koleje!“ hulákal na mě blb u metra. Na takové míří média idiotskými nálepkami SPD. Čiré svinstvo
ROZHOVOR Vnitro dnes reprezentuje Jan Hamáček, předseda vyhasínající politické strany, ale ještě viditelnější na vnitru je bizarní postava pornoherce Jakuba Jandy. Zneužívání autority státního úřadu k napadání demokratického hnutí SPD a posilování předsudku proti němu je jejich darebáctví. Tak reaguje lídr kandidátky SPD ve volbách do Evropského parlamentu Ivan David na zprávu o extremismu, o níž sice informovala ČTK, ale na stránkách Ministerstva vnitra je nedostupná. Bývalý ministr Zemanovy vlády v té souvislosti poukazuje, že antisemitský výrok Mirka Topolánka nebo aktivity Petra Fialy v německém nacionalistickém sdružení Sudetoněmecký landsmanšaft z ODS extremistickou stranu neudělaly, i když šlo o výrok a skutky jejích předsedů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Dusno kvůli Fajtovi. Sběratelka promlouvá: Kdyby bylo na mně...
Národní galerie v Praze po odvolání svého dosavadního ředitele Jiřího Fajta možná přijde o expozici Možnosti dialogu, která v Salmovském paláci na Hradčanech nabízí díla slavných osobností moderního a současného umění. Kolekce patří Státním uměleckým sbírkám Drážďany, kterým ji věnovala sběratelka Erika Hoffmannová. Podle jejího vyjádření pro ČTK nyní spolupráci mezi galeriemi přezkoumají právníci. Sama by ale nejraději sbírku z Prahy stáhla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Hejtman Čunek: Nemůžeme si dovolit ztratit ani den
Havarijní technický stav budov současného areálu KNTB, nevyhovující velká vzdálenost mezi jednotlivými pavilony jak pro transport pacientů a personálu, tak i vzorků, nedostatečná kapacita nemocnice, každodenní boj o lůžka, ale i při převážení pacientů - těmito fakty apelovali lékaři zlínské nemocnice na zastupitele Zlínského kraje před hlasováním o výstavbě nové nemocnice, která by mohla vyrůst na zelené louce ve Zlíně-Malenovicích, aby podpořili tento společensky prospěšný projekt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Mračková Vildumetzová: Konečně máme za sebou vyčkávání, zda peníze od státu dostaneme
Kraje získají i v roce 2019 požadované finanční prostředky od státu na opravy silnic II. a III. tříd. Dvě miliardy přitom půjdou z programu Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI), další 2 miliardy dostanou české a moravské regiony z evropských dotací v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
dTest: Veselé (ne)čokoládové Velikonoce
Pomlázka patří k nejstarším velikonočním zvykům. Odměnou pro koledníky bývají kromě tradičních malovaných vajec kupované sladkosti. Pod lákavě vyhlížejícím obalem můžete narazit na náhražky čokolády. Vajíčka nebo zajíčci z kakaové hmoty jsou často k nerozeznání od figurek z pravé čokolády. Vždy se vyplatí přečíst si složení na obalech, jinak se může stát, že si místo čokoládového zajíčka odnesete sladkou hnědou hmotu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Radost i smutek kolem letošních Velikonoc
Komentář na facebookovém profilu k Velikonocím
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Změna na Ukrajině s velkým Z! Milan Syruček upozorňuje, co padlo o bojích na východě Ukrajiny. Velmi významné
ROZHOVOR Z hrané role prezidenta do funkce prezidenta skutečného. Takový je raketový vzestup předpokládejme že nové ukrajinské hlavy státu. Na oficiální výsledky si sice ještě počkáme více než týden, ale zdá se, že změna s velkým Z přišla. Podle novinářského nestora Milana Syručka už v pojmenování bojů na východě Ukrajiny. A pak tu máme ještě požár pařížské Notre-Dame a charitativní vzepětí, které má možná v případě miliardářů hořkou pachuť. Chránit životy, nebo památky? To řeší i UNESCO…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Oslavy 1. máje letos spojí strany v Praze s kampaní před eurovolbami
Tradiční oslavy 1. máje spojí letos strany v hlavním městě s kampaní před evropskými volbami. Akce avizují komunisté, sociální demokraté i ODS. Komunisté svolali setkání na náměstí Jiřího z Poděbrad, sociální demokraté uspořádají podle stranického kalendáře oslavy na dvoře svého sídla – Lidového domu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Roste počet státních zaměstnanců a klesá ekonomický růst
Komentář na facebookovém profilu k vlastním cílům v politice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
ČEZ: Aniž by děti musely koledovat, dostaly k Velikonocům nové hřiště
Krásné Údolí/Odolenovice – Opravdu překrásnou předvelikonoční pomlázku dostaly na Veliký pátek děti bez rozdílu věku a pohlaví, co na Karlovarsku obývají město Krásné Údolí či pod něj spadající obec Odolenovice. Právě v jejím středu na klasické kulaté návsi vyrostlo nové hřiště pro všechny dětské generace. Na jeho realizaci přispěla i Nadace ČEZ v rámci grantu Oranžové hřiště, a to částkou 99 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Velikonoční střípky (1)
Prakticky v předvečer Pesach (???), svátku též známého jako Svátek nekvašených chlebů, který je jedním ze tří svátků, připomínající východ Židů z egyptského otroctví, patřící mezi nejstarší, nejvýznamnější a kvůli mnoha příkazům a zvykům jako jeden z nejsložitějších židovských svátků jsem obdržel od svého italského přítele zvukový zápis Ave Maria v jazyce kaldea (caldeo). Z tohoto jazyka, pokud se nemýlím, vznikl jazyk aramejský a hebrejský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ukrajina mění prezidenta. Zelenskyj porazil Porošenka
Příštím ukrajinským prezidentem by se podle předběžného průzkumu u volebních uren měl stát herec a komik Volodymyr Zelenskyj. Petro Porošenko, obhajující mandát, neuspěl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Minulý rok přibylo trestných činů proti Romům a muslimům
Policie loni zaznamenala 36 trestných činů motivovaných nenávistí proti Romům, o devět více než v roce 2017. Skutků s antisemitským podtextem zaznamenala 15, o 12 méně než předloni. Nenávistí proti muslimům bylo loni motivováno osm trestných činů, proti Arabům šlo o sedm skutků. U obou kategorií šlo o meziroční nárůst o pět skutků. Vyplývá to ze zprávy o projevech extremismu a předsudečné nenávisti v roce 2018, kterou má na konci dubna projednat vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
MF zveřejňuje Čtvrtletní zprávu o řízení státního dluhu České republiky
Ministerstvo financí předkládá v souladu s kalendářem uveřejňovaných informací Čtvrtletní zprávu o řízení státního dluhu České republiky, která obsahuje zejména vyhodnocení vyhlášených strategických cílů, operativního plnění programu financování a plánu emisní činnosti konkretizovaných ve Strategii financování a řízení státního dluhu České republiky na rok 2019 uveřejněné dne 20. prosince 2018, a dále zahrnuje také pravidelné čtvrtletní hodnocení primárních dealerů za období od druhého čtvrtletí roku 2018 do prvního čtvrtletí roku 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Peksa (Piráti): Každý člověk musí mít jednoduše dostupné informace o práci poslanců v Bruselu
Komentář na facebookovém profilu k potřebě kritického rozumu a transparentnosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Příští týden ve Sněmovně: Znovu církevní restituce a také zpráva NKÚ
Poslanci se sejdou příští týden hned na dvou schůzích. Na pokračující řádné se mimo jiné vrátí k debatě o předloze KSČM o takzvaném zdanění církevních restitucí, kterou vetoval Senát. Na čtvrtek je svolána z popudu opozičních ODS, Pirátů a KDU-ČSL mimořádná schůze k výroční zprávě Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ), k hrozícímu schodku státního rozpočtu a k údajnému střetu zájmů premiéra a předsedy ANO Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Technologická agentura v Karlovarském kraji
Ve středu 10. dubna 2019 se uskutečnil další ze série regionálních kulatých stolů, tentokrát v Karlových Varech. Cílem těchto akcí je podpora širšího zapojení výzkumných institucí a firem v regionech do aplikovaného výzkumu. Událost zorganizovala Technologická agentura ČR (TA ČR) v rámci projektu Otevřený úřad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Volit prezidenta dnes přišly stovky Ukrajinců také v Brně
Více než 650 voličů přišlo dnes dopoledne na ukrajinský konzulát v Brně odevzdat svůj hlas v druhém kole prezidentských voleb. Konzulát eviduje 5300 oprávněných voličů, což je více než v prvním kole voleb před třemi týdny. ČTK to řekla sekretářka volební komise Julia Kolosenková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Svět se nám mění před očima. A tady jsou důsledky
Komentář na facebookovém profilu k problémům dneška
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Zájem o ukrajinské volby. Účast je mírně vyšší než v prvním kole
Dnes na Ukrajině začalo druhé kolo prezidentských voleb. Více než třicet milionů oprávněných voličů má na výběr mezi dosavadním prezidentem Petrem Porošenkem (53) a nováčkem v politice, bavičem Volodymyrem Zelenským (41), kterému průzkumy předpovídají jasné vítězství. Zatím je účast mírně vyšší než při prvním kole.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Milion chvilek pro demokracii: Tady už nejde jen o Čapí hnízdo, ale o přežití právního státu
Policie navrhla obžalovat premiéra. Ten prohlásil, že je to účelový komplot a nechal vyměnit ministra spravedlnosti, pod nějž spadají státní zástupci a soudci, kteří rozhodnou o premiérově vině či nevině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Předání nových hal pro uskladnění techniky na stanici Ústí nad Labem – Všebořice
Dne 16. 4. 2019 byly za účasti ekonomického náměstka generálního ředitele MV GŘ HZS ČR brig.gen. Mgr. Bc. Slavomíra Bella, MSc, MBA a krajského ředitele HZS Ústeckého kraje plk.Ing.Romana Vyskočila slavnostně otevřeny nové haly pro uskladnění techniky na stanici v Ústí nad Labem a haly byly předány do užívání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Naše podnebí se mění, nedostatek srážek zásadně ovlivňuje i naše lesy
Ministerstvo zemědělství připravuje novou koncepci lesního hospodářství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Publicista našel ideální kandidátku na českou prezidentku. Jmenuje se Zuzana
Publicista Zdeněk Holásek ve svém posledním komentáři na serveru Neviditelnýpes.cz přemítal o budoucích českých prezidentských volbách. A to ve smyslu, jestli se tentokrát do boje o Hrad přihlásí i ženy. Zaznamenal totiž, že Miroslava Němcová (ODS) vážně zvažuje, že by se prezidentských voleb za nějaký čas účastnila. Inspirovala se prý vítězstvím Zuzany Čaputové na Slovensku. Její šance je však podle Holáska zcela mizivá. Zaměřil se i na další potenciální kandidátky na prezidentku; „šikovná ženská“ je podle něj jedině Zuzana Majerová Zahradníková (ODS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Topkař Knot: Peníze na Notre-Dame jsou, ale na hladovějící děti ne?! Jako u nás, některé (ne)ziskovky se topí v blahobytu, zatímco se sbírají víčka na nemocné děti
ROZHOVOR „Soběstační nejsme už prakticky v žádné z potravin. Snad kromě piva. A z bramborářské velmoci jsme to dopracovali k tomu, že jejich ceny atakují banány,“ říká k situaci na našem trhu jihočeský vicehejtman za TOP 09 Josef Knot. V rozhovoru pro Parlamentnilisty.cz se vyjádřil k požáru Notre Dam i k tomu, proč by měl generál Pavel dostat státní vyznamenání. Řekl svůj názor i na naše obchody s Čínou a nevynechal ani výsledky voleb na Slovensku a Brexit. V této souvislosti padla slova o „bouři ve sklenici vody.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Okamura: Jedno je jisté - vraždění spáchali teroristé nepřátelští k jinému náboženství
Komentář na facebookovém profilu k teroristickým útokům na Srí Lance
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Jsme připraveni pomoci srílanské straně
Komentář na Twitteru k teroristickým útokům na Srí Lance
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Michal Soukup: Všechny kroky jsme vždy činili se souhlasem ministerstva kultury
Prohlášení Michala Soukupa k odvolání z funkce ředitele Muzea umění Olomouc
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
ÚZSVM se podařilo v okolí města Brna dohledat majitele několika rodinných domů
Brněnskému pracovišti Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových se podařilo v okolí města Brna dohledat majitele několika rodinných domů zapsaných na neznámého vlastníka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
VIDEO Krvavé Velikonoce na Srí Lance: Výbuchy bomb v kostelech, 207 mrtvých a zadrženo sedm podezřelých
Srí Lanka, ležící na ostrově Cejlon v Indickém oceánu poblíž Indie, zažívá krvavé Velikonoce. V kostelech a hotelech se ozvaly výbuchy bomb. Celkem osm útoků na různých místech v zemi si vyžádalo nejméně 207 mrtvých, je mezi nimi více než 30 cizinců. Stovky lidí jsou zraněny. Ministerstvo obrany oznámilo, že se podařilo zadržet sedm podezřelých.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Czernin (TOP 09): Naše jednota a solidarita nesmí být zpochybňována
Komentář na facebookovém profilu k návštěvě velitelství NATO v polském Elblagu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Czech POINT: 12 let spolehlivých služeb
28. března 2019 to bylo přesně 12 let, co byl spuštěn jeden z pilířů českého eGovernmentu – systém kontaktních míst veřejné správy Czech POINT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Sýrie, Venezuela, Ukrajina a také Srí Lanka. Papež přednesl své poselství a odsoudil násilí
O Velikonocích si křesťané připomínají zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Na velikonoční neděli již tradičně papež František přednesl poselství a udělil požehnání Městu a světu (Urbi et Orbi) z balkónu Svatopetrské baziliky ve Vatikánu, které v přímém přenosu odvysílala Česká televize. Připomněl konflikt v Sýrii, ve Venezuele, na Ukrajině a další. Nabádal ke snaze najít politické řešení a vyzval k omezení obchodu se zbraněmi. A odsoudil také bombové útoky na Srí Lance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
SUZ MV: ZZC v Bělé-Jezové navštívili kolegové z bavorského ANKER Zentrum Bamberg
SUZ MV měla v uplynulých dnech možnost přivítat další ze zahraničních návštěv. Tentokrát z Bavorska, respektive z Horních Frank, přijal pozvání ředitel zařízení ANKER Zentrum Bamberg Stefan Krug se svými dvěma kolegy Jürgenem Wolfem a Kerstin Rosenbusch, kteří se věnují otázce bezpečnosti, dobrovolným návratům a rozhodnutím o udělení mezinárodní ochrany. ANKER je specifické přijímací a pobytové zařízení pro žadatele o azyl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
V Praze dnes hlasují stovky Ukrajinců v prezidentských volbách
Stovky Ukrajinců přišly dnes hlasovat na konzulát v Praze ve druhém kole prezidentských voleb. Voliči rozhodují, zda si funkci udrží současná hlava státu Petro Porošenko, nebo ho vystřídá herec Volodymyr Zelenskyj, který je podle průzkumů výrazným favoritem. Ukrajinci mohou kromě Prahy hlasovat také na konzulátu v Brně, v prvním kole voleb před třemi týdny byl nejúspěšnějším kandidátem na zastupitelských úřadech v Česku Zelenskyj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Solidární Česko: Hamáček nabízí pomoc Notre-Dame, Srí Lance i Íránu
Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček dává na sociální síti Twitter jasně najevo, že je Česká republika solidární s obyvateli jiných zemí, kteří se ocitli v nesnázích, a nabízí jim pomoc. Češi nebudou stát stranou jak v případě obnovy francouzské katedrály Notre-Dame, tak v případě rozsáhlých povodní, které postihly Írán. A v neposlední řadě ani v případě bombového útoku na Srí Lance. Tady všude je Česko připraveno pomoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Kutílek (Zelení): Tohle přece nemůže ani Andrej Babiš myslet vážně
Komentář na facebookovém profilu k nominaci Marie Benešové na ministryni spravedlnosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Masivní teroristický útok na Srí Lance. Ozval se už Zeman i Babiš. A nejen oni
Na ostrově Cejlon v Indickém oceánu došlo ke strašlivému útoku na tři kostely a tři luxusní hotely, kterému padlo za oběť přes 150 lidí a stovky lidí byly zraněny. V rozmezí pár desítek minut se na ostrově ozvalo nejméně šest děsivých explozí. Velikonoční oslavy se tak na ostrově proměnily v příšernou krvavou lázeň. Nejen čeští politici vyjadřují ostrovanům soustrast a nabízejí pomocnou ruku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Útoky na kostely v době křesťanských svátků jsou podlým a odporným projevem zla terorismu
Komentář na facebookovém profilu k teroristickým útokům na Srí Lance
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO Krvavé Velikonoce na Srí Lance: Výbuchy bomb v kostelech, desítky mrtvých
Srí Lanka ležící na ostrově Cejlon v Indickém oceánu poblíž Indie zažívá krvavé Velikonoce. V kostelech a hotelech se ozvaly výbuchy bomb. Britská BBC hlásí, že zemřelo nejméně 130 lidí. Česká televize píše o více než 150 mrtvých. Ale počty obětí, stejně jako zraněných lidí neustále rostou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jsou Češi na Srí Lance v bezpečí? Ozvala se Asociace cestovních kanceláří
Čeští turisté, kteří jsou nyní na Srí Lance s cestovními kancelářemi, jsou v bezpečí. Na dotaz ČTK to řekl místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Útok na nevinné lidi v kostelích právě na Boží hod velikonoční? Naprosto neakceptovatelné
Komentář na facebookovém profilu k teroristickým útokům na Srí Lance
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
NP České Švýcarsko: Vypouštění lososů z inkubačních schránek zahájeno
V pátek, 5. dubna 2019, zahájili ichtyologové vypouštění lososů z inkubačních schránek umístěných do toků Jetřichovická Bělá a Kamenice v Národním parku České Švýcarsko. Z jiker, které do inkubačních schránek umístili v lednu, se během zhruba dvou měsíců vylíhnuly rybičky. Ty zůstávají v boxech do doby, než stráví žloutkový váček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Važme si lidí, kteří v životě něco dokázali
Projev prezidenta republiky při předání ocenění vítězům soutěže Salon vín
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Jsem jen obyčejný člověk, který přišel rozbít systém, říká kandidát na prezidenta
V neděli ráno na Ukrajině odstartovalo druhé kolo prezidentských voleb, do něhož postoupili stávající prezident Petro Porošenko a filmový komik Volodymyr Zelenskyj. Podle odhadů čeká Zelenskyje velké vítězství a Porošenko bude muset spolknout hořkou pilulku porážky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Krvavé Velikonoce na Srí Lance: Výbuchy bomb v kostelech, desítky mrtvých
Srí Lanka ležící na ostrově Cejlon v Indickém oceánu poblíž Indie zažívá krvavé Velikonoce. V kostelech a hotelech se ozvaly výbuchy bomb. Britská BBC hlásí, že zemřelo nejméně 52 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Jsem zděšen z teroristických útoků na Srí Lance
Komentář na facebookovém profilu k teroristickým útokům na Srí Lance
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
NP Podyjí: Luštění pro nejmenší a komiksy o přírodě národního parku
Správa Národního parku Podyjí vydala šest nových publikací pro děti podpořených dotacemi Státního fondu životního prostředí: kvízový časopis pro nejmenší děti a první stupeň základních škol a pět samostaně vydaných komiksů na různá témata z přírody Podyjí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Karel Hvížďala: Duchovni konertibilita ČR a EU
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 19:41, zobrazit podobné
TOPlist