Nejčtenější v danném dni? Historie článků

leden 2022
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.629x, což odpovídá cca 84.999-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Blížíme se k fašismu, mezi lidmi se šíří strach. Petr Hampl vysvětluje, proč v kavárně propukla panika z nové strany Václava Klause
ROZHOVOR „V tuto chvíli je tu šest parlamentních stran, které prosazují stejný program, stejný politický styl a zastupují stejnou skupinu lidí: ODS, ČSSD, TOP 09, STAN, KDU-ČSL a Piráti. Rozdíly jsou kosmetické. Chcete předsedu v obleku, nebo s dredy? Vousatého, nebo oholeného? Jiný rozdíl není,“ říká sociolog Petr Hampl v rozhovoru pro ParlamantníListy.cz. „Blížíme se k fašistickému režimu, ale pořád si u nás žijeme mnohem svobodněji než lidé v západní části Evropy. Nicméně pokud nedojde k radikální politické změně, dlouho to nevydrží. Seznam témat, o kterých je zakázáno mluvit na veřejnosti, rychle roste. A státní moc i neziskovky postupují stále bezohledněji,“ varuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Klaus ml. zase štípnul ODSáky. A rozstřelil hořící Notre-Dame
Václav Klaus mladší napsal pár slov na adresu moderátorky Emmy Smetany, hořící katedrály Notre-Dame a vyjádřil se i ke své nové straně. Popsal, jaké bude hájit ideály.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Klaus ml.? Němcová měla ještě víc hlasů. ODS je připravena řídit Česko, říká exministr Drobil
Exministr životního prostředí a bývalý místopředseda občanských demokratů Pavel Drobil se domnívá, že ODS již brzy může skládat koalici. „Nikdo tu nechce vládnout, všichni jsou podělaní strachy,“ poznamenal na serveru Info.cz. Drobila následně podpořil i bývalý premiér za ODS Mirek Topolánek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Sedm otázek k volbám
Tazateli, jednomu z pravidelných čtenářů jsem dovolil pouze sedm otázek a sedm krátkých odpovědí. Je to mé číslo. Na více odpovědí nemám čas (je ráno Velikonočního pondělí). A krátké odpovědi proto, že dlouhé v dané chvíli, nedávají smysl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Důchodci nemají kam jít
Komentář na facebookovém profilu k problematice nedostatečných kapacit v domech pro seniory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Neuvěřitelné svinstvo! Feriho se pokusili zavraždit a idioti tomu tleskají, zuří Doležal z Reflexu
Poté, co v neděli napadla na vinařské slavnosti na Moravě poslance TOP 09 Dominika Feriho dvojice mužů a způsobila mu řeznou ránu na zádech, je publicista Jiří X. Doležal šokován, kolik lidí tomuto rasistickému útoku na poslance Feriho tleská. Z jeho pohledu šlo o jasný pokus o vraždu, a pokud to naše společnost nevidí, zavání to prý velkým malérem.  
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Pan profesor prezident Klaus, ha, ha, ha, to je směšné. Kněz Czendlik se na Velikonoce rozparádil v rozhlase
Křesťané v neděli oslavovali zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Římsko-katolický kněz Zbigniew Czendlik na vlnách Českého rozhlasu promluvil o křesťanských hodnotách. Dotkl se i tématu hořící francouzské katedrály Notre-Dame a prohlásil, že je to velké neštěstí, ale řada lidí, kteří se v souvislosti s Notre-Dame zaštiťují křesťanskými ideály, prý moc netuší, o čem křesťanství je doopravdy. Prohlásil také, že mnohem horší než vyhořelá katedrála je vnitřně vyhořelý člověk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Kecy o různých zvycích zákazníků. Kudla v zádech. Jourová nepřizná, že selhala. Opravdu naštvaná česká europoslankyně
ROZHOVOR „Výrobci chtějí nízké náklady a vysoké zisky a kecy o různých zvycích zákazníků to mají pouze přikrýt, a ještě nám dát dojem, že nám prodávají horší kvalitu, aby nám udělali radost,“ říká v souvislosti s dvojí kvalitou potravin v zemích EU europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM). A dodává, že pokud někdo ohledně nově schválené směrnice o ochraně spotřebitele vyhrál, tak jsou to obchodní řetězce a korporace. V rozhovoru promluvila také o blížících se volbách do Evropského parlamentu. Nevynechala ani nedávné prezidentské volby na Slovensku a v souvislosti se Zuzanou Čaputovou a Milošem Zemanem zmínila „ubohé políčky“ dávané „mazákům“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jaromír Soukup totálně zesměšnil Petra Fialu. Jako kdyby se dostal do školy jen díky inkluzi...
V posledním díle Mých zpráv se Jaromír Soukup věnoval zdravotnictví, kde si prý ministr Vojtěch bude muset došlápnout na krajské a městské nemocnice. Také odsoudil vtípek předsedy ODS na adresu poslankyně Majerové Zahradníkové: „Tahleta legrácka je na úrovni žáka pátý třídy základní školy, který se do tý školy dostal podle mě díky inkluzi.“ A kdo může za to, že stoupá počet požárů? Kalousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Srí Lanka: Islámský stát oslavuje útoky. Důkazy, informace, závěry
K útoku na Srí Lance se vyjádřila také Rita Katzová, ředitelka organizace SITE Intelligence Group, která se zabývá aktivitou džihádistů a bělošských nacionalistů na internetu. Na twitteru zveřejnila osm poznámek, v kterých dává do souvislosti organizaci ISIS a útoky, ke kterým došlo na Srí Lance, Filipínách a Novém Zélandu. Podle ní se k útokům může ISIS přihlásit. Podle vlády Srí Lanky se jednalo o místní teroristické uskupení, ale nevyučuje, že teroristé měli kontakty v zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Martin Červíček: Chtěl bych věřit, že se nám trochu rozsvítí všem
Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
CIA: Huawei je financována armádou a tajnými službami Číny
CIA se domnívá, že firmu Huawei financuje čínská rozvědka a armáda. Informaci přinesl server Seznam Zprávy na základě zprávy britského listu The Times.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Vláda chystá řadu opatření na zmírnění dopadů sucha, zaměří se i na bydlení
Komentář na facebookovém profilu k dění na politické scéně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Památková asociace: Staňkovo odvolání Jiřího Fajta vítáme!
Památková asociace ASORKD vyjadřuje ve věci odvolání Jiřího Fajta z čela Národní galerie ministrovi kultury Antonínu Staňkovi svou plnou podporu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Napadený Feri: Peklo. Začal vysílat Kalousek
Jak jsme již informovali, Dominik Feri byl při své návštěvě v Boršicích napaden dvěma muži a následně hospitalizován. Feri na twitteru zmínil, že muži měli hovořit o negrech. Reakce ostatních politiků na sebe nenechaly dlouho čekat. Útok odsoudili například europoslanec Tomáš Zdechovský nebo poslanec Václav Klaus mladší. A s odsudkem „slušných Čechů“ přispěchal Miroslav Kalousek. Ale tomu bylo hned připomenuto, že v minulosti násilí považoval za argument. A Kalousek hned vystartoval, že to je něco jiného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
A kdo nás ochrání před novináři? Zdeněk Zbořil něco slyšel v ČT... A nemůže mlčet
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Shodou okolností v den mého příletu na jedno z vnitrozemských letišť tam došlo k útoku,“ vzpomíná na svou návštěvu Srí Lanky v reakci na teroristické útoky politolog Zdeněk Zbořil. Podotýká, že výmysly našich a evropských extremistologů jsou zajímavé, ale „doufejme, že se nebudeme domnívat, že na Srí Lance útočí stejní ‚extremisté‘ jako v Evropě“. Zbořil se věnuje situaci po požáru katedrály Notre-Dame. Nejen prezident Emmanuel Macron sbírá body, neštěstí může pomoci v popularizaci programu i tzv. žlutým vestám. Komentuje také odchod ministra spravedlnosti Jana Kněžínka, po kterém resort převezme Marie Benešová: „Je to součástí procesu, který může vést ke změně vládní politiky a možná i vládní koalice.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Fiala (SPD): ČR by již přestala být suverénním státem i formálně
Komentář na facebookovém profilu k diktátu Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Komentátor tuší začátek Babišova konce: Jestli půjde k soudu, zmizí jeho aura všemocného muže
Novinář Daniel Kaiser ve svém komentáři pro server Echo24.cz píše o chystané demonstraci občanské skupiny Milion chvilek pro demokracii, která má za cíl ochranu nezávislosti české justice. Kaiser ve svém komentáři poukazuje na to, že i premiér Andrej Babiš, na jehož chování demonstrace reaguje, není neodvolatelný, a pokud se mu postaví „lidé s pevnými nervy“, pak právě nynější situace může vést k jeho konci. Kaiser poodhaluje Babišovu dočasnou taktiku a píše též o lidech, kteří jsou schopni se mu postavit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
ANO v programu pro eurovolby cílí na voliče ODS. Najednou v sobě prý objevilo pravici
Novinářka Veronika Neprašová se ve svém komentáři na serveru Seznam Zprávy podivuje nad tím, že hnutí ANO jako jediná parlamentní strana dosud nepředstavilo své priority pro nadcházející volby do Evropského parlamentu. Poukazuje též na velmi velkou podobnost v programu na eurovolby s konkurenční ODS a doplňuje, že proti ambicím nejsilnější vládní strany na volební vítězství stojí fakt, že eurovolby budí u Čechů jen minimální zájem. „Před pěti lety jich k urnám přišlo jen něco přes 18 procent. A mezi nimi z velké části ti, kteří tradičně nepatří do portfolia voličů hnutí ANO: mladí a vzdělaní voliči,“ píše ve svém komentáři o programu ANO Neprašová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Akademie věd ČR: Živa ocenila nejlepší články za uplynulý rok
Pražská Lannova vila se 17. dubna 2019 stala dějištěm tradičního jarního ceremoniálu časopisu Živa – předání cen nejlepším článkům za uplynulý rok. Setkání se zúčastnily významné osobnosti včetně předsedkyně Akademie věd ČR Evy Zažímalové či bývalé předsedkyně Heleny Illnerové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Odkaz slavného trenéra, doktora Bukače: Odkláníme se od toho, co dovedeme. A nejen v hokeji...
Před dvěma dny opustil tento svět slavný hokejový trenér Luděk Bukač, který triumfoval na mistrovství světa jak s československou, tak později i s českou reprezentací. Server iDNES.cz připomněl rozhovor, který před několika měsíci Bukač poskytl novinářům. Zamýšlel se v něm i nad stavem české společnosti. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Umělec Jiří Mádl: Dneska lidé na Facebook píší věci, které by si dříve netroufli říci ani po pěti pivech
Moderátorka Barbora Tachecí si do Českého rozhlasu pozvala režiséra, scenáristu a herce Jiřího Mádla. V čase Velikonoc na sebe posluchačům prozradil, že je věřící. Věnoval se i politickým tématům. Za poslední roky se prý rozčiloval nad celou řadou věcí na politické scéně. Vůbec nejvíc mu prý vadí, jak lidé stále víc ignorují fakta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Feri byl po napadení propuštěn z nemocnice, obvinění zatím nepadlo
Poslanec TOP 09 Dominik Feri, který byl v neděli zraněn po napadení dvěma muži na ochutnávce vín v Boršicích na Uherskohradišťsku, byl propuštěn z nemocnice. Dvaadvacetiletý opoziční politik tam byl převezen s řeznou ranou na zádech, propuštěn byl po vyšetření. Feri to dnes sdělil ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Benešová ministryní: Lid jde do ulic. A STAN vyzývá ČSSD...
Jmenování Marie Benešové na post ministryně spravedlnosti místo současného Jana Kněžínka (za ANO), jenž ve čtvrtek před Velikonocemi podal demisi, nedá spát výzvě spolku Milion chvilek pro demokracii. Ten se rozhodl svolat na 29. dubna Pochod za nezávislost justice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Národní zemědělské muzeum zve na Bylinkový den
V sobotu 27. dubna od 10 do 17 hodin se koná již třetí ročník oblíbené akce Bylinkový den v muzeu. Kromě bylinkového trhu se mohou návštěvníci zúčastnit odborných přednášek a workshopů. Pro děti je přichystáno divadlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Hnutí Pro život: Videospot „Třetí dítě - odvaha někdy nestačí“ upozorňuje na nutnost investic do rodin se třemi a více dětmi
Nový videospot s názvem „Třetí dítě – odvaha někdy nestačí“ dnes zveřejnilo Hnutí Pro život ČR (HPŽ ČR) v rámci kampaně „Nesoudíme. Pomáháme“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Václav Klaus ml.: Je suis Dominik Feri
Komentář na facebookovém profilu k incidentu na Dominika Feriho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
NÚDZ: Systematická péče o duševní zdraví nastávajících maminek v Česku zaostává
U jedné z deseti žen se během těhotenství rozvinou příznaky deprese, depresivní příznaky se od porodu do 1 roku po porodu objevují u 1 z 6 žen. Depresi také často doprovázejí úzkostné poruchy – ve třetím trimestru se vyskytují u přibližně 20 % žen a závažné psychotické poruchy pak v tomto období postihují přibližně 1 % žen. V Česku proto odstartoval pilotní projekt screeningu psychických obtíží v těhotenství a po porodu, který vytvořili vědci z Národního ústavu duševního zdraví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Reparace nejsou žádná chiméra
Komentář na facebookovém profilu k reparacím
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Primátor Macura: První v Česku, druzí v Evropě
Dopravní podnik Ostrava připravuje úpravy tramvajových tratí, které umožní rychlejší jízdu tramvají. V některých úsecích by tramvaje mohly jezdit až 80kilometrovou rychlostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Klub českých turistů nechal vytvořit nové turistické bundy
Klub českých turistů společně s příborskou firmou ALPICZECH nechal vytvořit turistickou bundu speciálního střihu. Unikátní je zejména použitý materiál, kterým je dvouvrstvá nanovlákenná membrána NANOMEMBRANE.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Šafrovo forum vysvětluje na Andeji Babišovi pojmy z filmu o Kmotrovi. Teď prý zalehl na matrace
Policie uzavřela vyšetřování případu firmy Čapí hnízdo, ve které je obviněn i premiér Andrej Babiš (ANO), který podle serveru Forum24.cz udělá leccos pro to, aby se nakonec nedostal na pěkných pár let za katr. Abychom lépe pochopili, co všechno může přijít, můžeme prý nahlédnout do slavného mafiánského Románu Kmotr z pera Maria Puza.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministryně Nováková: Příští rok si připomeneme 70. výročí vzájemných diplomatických vztahů s Vietnamem
Ministryně Marta Nováková se setkala s vietnamským premiérem a zahájila podnikatelské fórum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Generále Franco, kde jste? Komentátor Joch se chytá za hlavu nad nejnovější akcí genderových aktivistů
ROZHOVOR „Generále Franco, kde jste, když vás vaše vlast potřebuje nejvíc,“ ptá se publicista a komentátor Roman Joch v souvislosti s aktuální situací v Barceloně, kde tamní škola vyřadila z knihovny na 200 pohádek včetně Červené karkulky pro jejich údajný sexistický podtext. Jocha naopak mnohem více trápí literatura, která vychází dnes. Vyjádřil se i k médii hojně citované debatě o kojení na veřejnosti. „Banka smí vyhodit kojící ženu, ale v momentu, kdy soukromá banka vyhodí kojící ženu, přestává být mou bankou a přecházím ke konkurenci,“ myslí si Joch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Voda se musí stát prioritou
Komentář na facebookovém profilu k potřebě zadržování vody v krajině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Babiš, Zeman i Petříček blahopřáli Zelenskému ke zvolení
Premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) gratulovali herci Volodymyru Zelenskému ke zvolení ukrajinským prezidentem, oba věří, že Ukrajina bude pod jeho vedením pokračovat v reformách. Prezident Miloš Zeman poslal Zelenskému blahopřejný telegram, v němž jej mimo jiné pozval na oficiální návštěvu České republiky, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
dTest: Nafukovací balonky mohou uvolňovat rakovinotvorné látky
Z balonků se při styku se slinami uvolňují karcinogenní látky, ukázaly laboratorní testy. Nakupujte u prověřených prodejců z evropských zemí a k nafouknutí raději používejte pumpičku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Za vyspělost českých zemí vděčíme Západu
Němečtí kolonisté, italští či francouzští stavitelé atd., ti všichni měli podíl na civilizačním vzestupu českých zemí. Ty se díky západní kultuře dostaly mezi evropskou špičku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Ropa prudce zdražuje. Hrozí další prudké zdražování pohonných hmot v Česku?
Ropa na Velikonoční pondělí prudce zdražuje. Nejvýrazněji od letošního ledna. Severomořská ropa Brent se tak ocitla na nejvyšší cenové úrovni od začátku loňského listopadu, když se dnes jeden její barel prodával i za více než 74 dolarů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Státní úřad pro jadernou bezpečnost: Inspektoři odboru pro kontrolu nešíření ZHN přednášeli na Metropolitní univerzitě Praha
V rámci aktivit zaměřených na přibližování problematiky nešíření zbraní hromadného ničení vysokoškolským studentům, navštívili tentokrát inspektoři odboru pro kontrolu nešíření ZHN Metropolitní univerzitu Praha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Hillary Clintonová má další ostudu. Jde o tweety po terorismu. Umírali prý „uctívači Velikonoc“
Publicistku Lucii Sulovskou zaujalo, jak se neúspěšná kandidátka na prezidentku Spojených států Hillary Clintonová postavila k teroristickým útokům na kostely a hotely na Srí Lance. Clintonová sklízí kritiku z celého světa, když se úzkostlivě vyhýbala slovu „křesťan“. Přitom v době útoku na mešity na Novém Zélandu zdůrazňovala, že se musíme zbavit islamofobie, takže slovo islám se nezdráhala použít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
FN Hradec Králové: Putovní výstava Létající lékaři přibližuje dva programy Ministerstva vnitra ČR
Putovní výstava Létající lékaři, která zachycuje činnost dvou mezinárodních programů Ministerstva vnitra ČR – zdravotně humanitárního programu MEDEVAC a programu na asistenci uprchlíkům Pomoc na místě, je od úterý 16. dubna k vidění v přízemí Pavilonu interních oborů Fakultní nemocnice Hradec Králové. Celkem 16 výstavních panelů si budou lidé mít možnost prohlédnout až do neděle 12. května.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Smoljak chce v Senátu bránit veřejnoprávní média. Třeba automatickým navyšováním koncesionářských poplatků
Senátorem za Prahu 9 se stal scenárista a pražský zastupitel David Smoljak. Na vlnách Českého rozhlasu divákům vysvětloval, k čemu všemu je horní komora Parlamentu dobrá. Prezident Miloš Zeman by ji sice rád zrušil, ale v Česku má své místo. Slovy Davida Smoljaka brání změnám Ústavy a přijetí takových zákonů, které se příčí zdravému rozumu. Zdravému rozumu se podle něj příčí např. pokus porušit smlouvy podepsané s církvemi a zdanit církevní restituce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství radí firmám, jak zrychlit postup pro získávání pracovníků z Ukrajiny
Ministerstvo zemědělství vytipovalo s dalšími resorty možnosti, které mohou zaměstnavatelé využít pro zkrácení lhůt při získávání víz pracovníků z Ukrajiny, kteří najdou uplatnění například při zvládání kůrovcové kalamity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Petice za záchranu sociální a ekonomické stability Karlovarského a Ústeckého kraje
Petici "Peníze z emisních povolenek zpátky do regionů" mohou občané podpořit a připojit svůj podpis na petiční archy, které jsou uloženy v Kulturním a informačním centru v domě kultury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Buďme hrdí na naše kořeny a tradice
Komentář na facebookovém profilu k teroristickému útoku na Srí Lance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Cabicar (TOP 09): Krajské nemocnice propojí jednotný informační systém za 36 milionů korun
Za nemocniční informační systém zaplatí Královéhradecký kraj 36 milionů korun s DPH. V pondělí o tom rozhodla rada kraje. Software dodá společnost ICZ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Jiří Hynek: Vzpomeňme na ty, kteří Velikonoce už nikdy neprožijí
Komentář na facebookovém profilu k teroristickému útoku na Srí Lance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská: Chceme docílit rychlé přípravy realizace dostavby dálnice D3 a D4
Spolupráce na přípravě a výstavbě dálnice D3 a D4. To je cíl Memoranda mezi Jihočeským a Středočeským krajem, ministerstvem dopravy a ŘSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Zoo Ústí nad Labem: Společná vstupenka vstupuje do čtvrté sezóny
Společný projekt Ústeckého kraje a tří regionálních zoologických zahrad, tedy naší, děčínské a chomutovské, mohou od 1. dubna opět využívat všichni milovníci výletů a poznávání zajímavých turistických cílů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Babišové a Lorencové... Hřebejk promluvil o divokých 90. letech
Režisér Jan Hřebejk se v rozhovoru pro Aktuálně.cz vyjádřil k době 90. let, ale také k šéfovi předrevoluční Státní bezpečnosti Alojzi Lorencovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Volný: Důrazně odsuzuji tento akt muslimského terorismu
Přidávám se k reakcím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Pozor, hrozí požáry! Na území Prahy platí zákaz rozdělávání ohňů
Včera vydal Český hydrometeorologický ústav výstrahu před nebezpečím požárů hrozících na území takřka celé republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Derner (KDU-ČSL): Sociálním službám kraj hodlá přerozdělit dalších 169 milionů korun
Královéhradecký kraj přerozdělí poskytovatelům sociálních služeb rezervu více jak 142 milionů korun z dotačního programu Ministerstva práce a sociálních věcí ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Srí Lanka: Už dlouho se ví, že je problém. Jasná fakta
Jak jsme vás již informovali, tyto Velikonoce patřily na Srí Lance k tragickým. Počet obětí doahuje téměř tří set a zraněných je skoro půl tisíce. Podle ministra telekomunikací této země však byly bezpečností složky varovány. A Tasnim Nazírová z Guardianu k tomu dodává, že napětí mezi náboženskými menšinami je problém, který místní vláda ignorovala již dlouho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Miloš Horký: Pár slov k velikonočnímu poselství a Srí Lance
Současný počet obětí bombových útoků dosáhl neuvěřitelných 290 a zřejmě překročí i hranici 300. Všichni státníci vyjadřují Srí Lance solidaritu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Pomluvili Zemana? Kauza ,,prezident má rakovinu" jde do nejvyššího patra
Prezident Miloš Zeman se nadále snaží bránit proti odložení jeho trestního oznámení kvůli výrokům brněnského politika Svatopluka Bartíka o tom, že trpí rakovinou. Server iRozhlas.cz přinesl dokument, v němž hradní právník Marek Nespala tvrdí, že kriminalisté i státní zástupci postupovali nezákonně. Podnět je adresován do rukou ministra spravedlnosti Jana Kněžínka (za ANO), jenž dal podle všeho Hradu za pravdu, podal proto stížnost pro porušení zákona v neprospěch Bartíka, píše server.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Střídání českých start-upů na Manhattanu
Své pobyty v rámci projektu CzechAcceleratou zahájily v New Yorku začátkem dubna čtyři české start-upy, vystřídaly tři své předchůdce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Šándor: Že by na Srí Lance útočili buddhisté? Neumím si moc představit. Hovada a smrad v Egyptě, řeknu to otevřeně
„Šlo evidentně o dobře naplánovanou věc. To není dílem nahodilců, kteří se včera rozhodli, že to dnes udělají,“ říká k útokům na Srí Lance specialista na bezpečnostní politiku generál Andor Šándor, a dodává: „Jenom šílenec může jet dnes na Srí Lanku.“ Rozebral situaci v oblíbeném dovolenkovém ráji z hlediska místních i turistů a řekl, co si myslí o opatřeních, které vláda po útocích udělala. Padla i zmínka o Novém Zélandu. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také prozradil, na co by si lidé měli dát při cestování pozor, kde získat důležité informace a vysvětlil, proč on sám by rozhodně nejel například do Egypta. Na závěr se vyjádřil k posíleným hlídkám a k zátarasům na Velikonoce v Praze a přidal důležité varování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj udělil další tři tituly Mistra tradiční rukodělné výroby
Titul Mistra tradiční rukodělné výroby Jihomoravského kraje v roce 2019 udělila Rada Jihomoravského kraje 18. dubna 2019 paní Marcele Hrabovské z Želešic za kraslice zdobené slaměnou intarzií, panu Romanu Slanému z Řícmanic za výrobu včelích klátů a panu Pavlu Petrželovi z Vracova za výrobu malých cimbálů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ať staří lidé nesmí k volbám! Návrh STANu rozjel drsnou debatu
Jak informoval server iDnes, od Víta Rakušana (STAN) přišel do Poslanecké sněmovny návrh, aby volební právo, zatím pouze v komunálních volbách, náleželo lidem od 16 let. Tento návrh by podpořili i Piráti. „Aby to jinak právně ještě ne plně svéprávné děti hodily levičákům – na to jsou užitečné dost, co?“ říká k tomu ekonomka Markéta Šichtařová. A Marek Švehla z Respektu přišel s nápadem podmiňovat volební právo testem „politické orientace“. Akorát jaksi zapomněl zmínit, že se jednalo o žert.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Vojska USA u nás? Zpevňování mostů, zájem o letiště, říká Kohlíček z KSČM. Brojil proti Američanům v Německu
REPORTÁŽ Odpovědí na mírové aktivity tisíců obyčejných obyvatel bavorského Ansbachu je ze strany americké armády ještě větší rozšiřování její vojenské základny v blízkém Katterbachu, dvojnásobek těžkých bitevních vrtulníků a umístění nového typu raket Patriot. To zaznělo na velikonočním mírovém pochodu a na manifestaci, které uspořádali tamní aktivisté a na které již pravidelně jezdí několik desítek členů a podporovatelů KSČM ze západních Čech. ParlamentníListy.cz byly u toho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Michal Nosek: Žalobu Česka na směrnici o zbraních zamítněme, doporučila advokátka EU
Generální advokátka Soudního dvora Evropské unie Eleanor Sharpstonová doporučila zamítnout žalobu České republiky na unijní směrnici, jež zavádí přísnější pravidla pro nabývání a držení palných zbraní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Sráč? Mrtvý komunista Colotka na tapetě: Informace i výkřiky lidí typu Rejžek
Badatel a historik Michal Macháček napsal na svém facebookovém profilu o úmrtí nejdéle sloužícího premiéra Slovenska a bývalého politika KSČ Petera Colotky. Bylo mu 94 let. Macháček následně na profesora vzpomínal a přidal také odkazy na jeho zajímavé rozhovory. Do diskuse se zapojili i hudební kritik Jan Rejžek či dokumentarista Radek Schovánek. Z jeho úst zaznělo velmi nelichotivé hodnocení Colotky. „Komunistickej sráč,“ napsal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Volný: Cenzura, kam se podíváš
V Evropě, stejně jako dnes na Srí Lance
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Petříček věří, že Ukrajina pod Zelenským nepoleví v reformách
Prezidentské volby na Ukrajině ukázaly sílu občanské společnosti, hodnotí jednoznačné vítězství herce Volodymyra Zelenského český ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Věří také tomu, že nový prezident nepoleví v reformním úsilí země. Ukrajina má před sebou podle ministra ještě hodně práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Malach (SNČR): Evropská unie se o nás opravdu stará
Dnešní článek bude na trochu lehčí téma. Zjistil jsem, že Zemědělská komise EU schválila zákaz používání názvosloví, které je spojené s masem, pro popis vegetariánského jídla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Drahoš: Zaútočit na kostely během oslav Božího hodu považuji za čisté zlo
Komentář na facebookovém profilu k teroristickým útokům na Srí Lance
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Do Česka přijíždí srbský ministr zahraničí Dačić
Na dvoudenní návštěvu Česka dnes přijíždí srbský ministr zahraničí Ivica Dačić. Hlavní část programu ho čeká v úterý, kdy se v Černínském paláci setká se svým českým protějškem Tomášem Petříčkem (ČSSD). Šéfové diplomacií by měli jednat o hospodářské spolupráci nebo o perspektivě srbského vstupu do Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Vladimír Ustyanovič: Ministr zahraniční Petříček, stejně užitečný jako český kůrovec
Na poslední návštěvě USA jsme viděli ministra Petříčka na obrazovkách v krátké reportáži, v níž sdělil občanům, že nemohl sehnat pořádný hamburger a až pozdě v noci se mu to podařilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra