Nejčtenější v danném dni? Historie článků

leden 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.010x, což odpovídá cca 104.879-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Petr Němec: Rheinmetall má v Rumunsku problémy. Odboráři si stěžují, že společný podnik s německou firmou nefunguje
Před dvěma lety vytvořila německá společnost Rheinmetall v Rumunsku společný podnik s místní firmou Automecanica Moreni. Ten ale nefunguje a podle vyjádření odborářů pro rumunská média dokonce poškozuje a omezuje chod rumunské firmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Zemanova Benešová: Veliké zastání! Uvidíte, od koho. A zásadní info
Bývalá první náměstkyně na Ministerstvu spravedlnosti Hana Marvanová, jež je dnes pražskou radní za Spojené síly pro Prahu, se v rozhovoru pro Lidové noviny zastala Marie Benešové, jež má být koncem dubna jmenována do funkce ministryně spravedlnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Feri: Negr? To jsem já neslyšel, ale kamarád ano. Měl jsem v sobě promile, ale neprovokoval jsem
Nejmladší poslanec Dominik Feri (TOP 09) byl o víkendu napaden na koštu vína na Uherskohradišťsku. O tom, jak celý útok vnímal, nyní pohovořil pro Respekt i pro server Forum24.cz. Podle něj šel útočník najisto, nebyla to žádná hospodská rvačka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Mlátit Feriho a řvát, že je negr? Nasrat jako! Žádná hospodská potyčka. Masa zastání pro poslance TOP 09
Poslanec TOP 09 Dominik Feri, jehož v neděli napadli dva muži na ochutnávce vín v Boršicích na Uherskohradišťsku, se na svém twitterovém účtu vymezil proti tomu, že by se s někým z útočníků znal. Feri byl propuštěn z nemocnice po ošetření řezné rány na zádech. Kriminalisté už identitu obou podezřelých znají, dosud však nikdo obviněn nebyl. Podle mluvčí policie Moniky Kozumplíkové policisté na případdu i nadále pracují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Šunka za 30? Dělník má za 10 a stydí se. Farmářské trhy... Brambory, to je takhle. Zemědělec po zánětu srdce „zavřel krám“ a promlouvá
Začal farmařit v malém a koketovat s ANO. Nevyšlo to. Především kvůli lidem. Ukázka toho, proč se mladí lidé do zemědělství nehrnou. Ota Zach z Plzeňska v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz hovoří o rozloučení se „stranou“ Andreje Babiše i s komunální politikou. Ukazuje nevratné změny v hospodaření s půdou a zemědělskými plodinami a připomíná nenormálnost situace, kdy v jedné ulici je i několik prodejen večerek. V zemědělství chybějí desetitisíce lidí, ale zapomeňme na Ukrajinu. Zajímavý názor má mladý muž také na levné potraviny – pod mediální masáží kolem bio a farmářských trhů zapomínáme na většinu národa, která si dražší věci prostě nemůže dovolit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Napadení Feriho: „Komedie! Celé jinak.“ A jak se prý pořezal?
Jak to vlastně bylo s napadením poslance Feriho? Bývalý hejtman Michal Hašek vyzývá, aby lidé počkali, až policie vše řádně prošetří. Deník.cz přinesl výpověď pořadatele koštování vína Libora Vranky. Z jeho pohledu šlo o komedii. A Deník N přinesl krátký rozhovor s mužem, který měl Feriho napadnout. Ten řekl, že za incident mohl alkohol a „blbá náhoda“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Petr Štěpánek: Senát coby deformátor demokracie
Kouzlo zastupitelské demokracie je v tom, přesněji – by mělo být v tom, že zástupci nás občanů-voličů, kteří nás v zastupitelských sborech reprezentují, tam zasedají, přesněji – by měli zasedat, v poměru, který alespoň přibližně odpovídá...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Poslanci budou pokračovat v debatě o zdanění církevních restitucí
Poslanci by dnes měli pokračovat v debatě o návrhu KSČM na takzvané zdanění církevních restitucí, který vetoval Senát. Věnovat by se mohli také senátním předlohám v prvním čtení. Je mezi nimi novela o zavedení mírné tolerance alkoholu u cyklistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Zlínský kraj: Do průmyslové zóny Holešov se přemístí nová společnost
Rada Zlínského kraje udělila souhlas s provedením stavby investičního záměru zlínské společnosti Blachere Factory Central Europe ve Strategické průmyslové zóně Holešov. V nově postavených budovách se budou vyrábět a kompletovat vánoční dekorace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Černý den pro církve. Sněmovna rozhodla, že restituce se budou danit
Církve mají od příštího roku platit daň z peněžitých náhrad, které dostávají od státu za majetek nevydaný v restitucích. Rozhodla o tom dnes Sněmovna, když přehlasovala senátní veto předlohy poslanců KSČM. Senátoři označovali zdanění náhrad za protiústavní, u většiny poslanců ale s tímto argumentem neuspěli. Novela nyní zamíří k podpisu prezidentovi Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Češi, darujte peníze. Na opravu Notre-Dame se rozjela již druhá sbírka
Národní technické muzeum ve spolupráci s Ministerstvem kultury ČR vyhlásilo sbírku na záchranu pařížské katedrály Notre-Dame, kterou před několika dny poničil požár.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Je nadávka „bílá svině“ rasisticky motivovaná?
Reaguji na policejní zprávu, která uvádí, že bylo v loňském roce zaznamenáno 36 trestných činů s motivací proti Romům, o devět více než v r. 2017. Není známo, jaká byla protiprávní náplň u těchto 36 záznamů, ale obecně lze konstatovat, že prázdné nenávistné projevy jsou zbytečné či spíše kontraproduktivní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Raždík (JAP): Nejvyšší kupní sílu průměrného platu mají země, které nejsou v EU?
O výhodnosti členství v EU si už nikdo nedělá iluze. Ze čtyř svobod, které nám EU měla přinést (svoboda pohybu osob, zboží, peněz a služeb) se vyklubaly žaloby na ČR za nepřijímání migrantů, sankce proti Rusku nebo propagace homosexuálních manželství
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Generál Prokeš o EU: Nechci univerzálního Evropana. Aby pracoval, ale zároveň nepřemýšlel. Nejsme rovnoprávní
ROZHOVOR Zeman a Babiš se snaží vést politiku všech azimutů, ale jsou za to dost kritizováni. Musí se však využívat každá možnost. To říká generál v záloze Josef Prokeš, jenž byl kdysi zástupcem velitele na územní obraně. Nyní jde do voleb do Evropského parlamentu jako trojka na kandidátce hnutí Bezpečnost, odpovědnost, solidarita. Podle něj by Evropská unie měla být společenstvím národních, suverénních a rovnoprávných států.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
ODS: Hospodaření státu je výsledkem naprosté bezradnosti vlády
ODS společně s Piráty a KDU-ČSL podala návrh na svolání mimořádné schůze. Jedním z bodů je zhoršující se hospodaření České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Výbušný Zeman: Naštve Západ, Číňany i USA. Nové prohlášení
Prezident Miloš Zeman se chystá na další cestu do Číny, aby tu znovu jednal o ekonomické spolupráci. Ekonomové upozorňují, že z velkých investičních plánů, o kterých Zeman mluví od svého prvního zvolení v roce 2013, Česká republika zatím nijak zvlášť neprofitovala. Zeman v rozhovoru pro čínskou státní televizi CCTV naznačil, že není spokojen. Jasné slovo řekl i k firmě Huawei. Tuto společnost nepovažuje, podobně jako Němci, za hrozbu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Důrazné "NE" společné evropské armádě
Toto je třetí z oblastí, kterou se chci v Evropském parlamentu zabývat, a hájit tak zájmy České republiky v této instituci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Vyšetření prokázalo leukomalachitovou zeleň ve svalovině pstruha z Itálie
SVS upozorňuje, že se na českém trhu objevili pstruzi z Itálie, v jejichž svalovině vyšetření prokázalo zakázanou látku – leukomalachitovou zeleň. Celkové množství ryb bylo 4200 kg, což představuje 10 500 pstruhů. Platný limit na přítomnost leukomalachitové zeleně byl v tomto případě překročen takřka sedminásobně, přičemž s rezidui této látky se inspektoři SVS setkávají v posledních letech spíše sporadicky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ve vojenském prostoru Libavá vrcholí cvičení Czech Lizzard 2019
Ve vojenském prostoru Libavá vrcholí v těchto dnech cvičení Czech Lizzard 2019. Má prověřit především připravenost nasazení jednotek do aliančních sil velmi rychlé reakce NATO. Kromě českých vojáků ze 71. mechanizovaného praporu cvičí na Libavé i vojáci z Rumunska, informovali ČTK zástupci armády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Blahová (KDU-ČSL): Kraj rozdělí dotace na sociální služby umožňující lidem zůstat v přirozeném prostředí
Rada Zlínského kraje schválila program, na jehož základě mohou poskytovatelé některých sociálních služeb Zlínského kraje získat dotace na svůj další rozvoj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Piráti: Výhrady k ministryni spravedlnosti a podrobnosti k mimořádné schůzi
Mimořádná schůze Poslanecké sněmovny, na které se bude řešit střet zájmů premiéra Andreje Babiše, zpráva NKÚ a aktuální rozpočtový deficit, byla vedle zásadních personálních změn ve vládě a legislativních návrhů na zpřehlednění exekucí a zavedení manželství pro všechny hlavním tématem tiskového brífinku před pokračováním 28. schůze Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
DPP: „Nalaďte se v metru“ představí letos více než 40 hudebních seskupení
O tom, že hudba a doprava patří k sobě, se letos přesvědčíme už poosmé. Vybrané stanice pražského metra totiž rozvibrují tóny nejrůznějších žánrů, a nabídnou tak posluchačům i kolemjdoucím netradiční hudební zážitek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Sranda ve Sněmovně: Kalousek miluje Klause ml.? Nečekaný výstup
Slova předsedy ODS Petra Fialy o Zuzaně Majerové Zahradníkové měla dohru v Poslanecké sněmovně. Poslankyně Rutová z ANO chtěla na jednání Sněmovny zařadit bod omluvy Petra Fialy Zuzaně Majerové Zahradníkové. „Pokud někdo hrubě urazí a napadne ženu za její názor postavený na odborných základech, jak to udělal pan předseda ODS, tak se mě toto osobně velice dotýká,“ pravila poslankyně. Ale Kalousek hned reagoval, že jeho se zase dotýká, že poslankyně nezmínila, že do Klause mladšího by mohl být zamilovaný on nebo předseda Fiala. Fiala řekl, že už se omluvil v soukromí. A STAN, TOP 09 a ODS vetovaly bod v souladu s jednacím řádem Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Asociace soukromého zemědělství: Výzkumníci se spojili se sedláky
Mezi priority členů Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ ČR) patří udržitelné hospodaření s přírodními zdroji a rozvoj vlastních hospodářství tak, aby je v co nejlepším stavu mohli předat budoucím generacím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Kalousek, STAN i lidovci „namydlení“: Nová čísla
Největší podporu mezi politickými stranami si nadále udržuje ANO, podle volebního modelu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) by ho v dubnu při volbách do Sněmovny podpořilo stejně jako o měsíc dříve 32 procent lidí. S výrazným odstupem za hnutím premiéra Andreje Babiše by skončila ODS s 14 procenty. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
To je gól: Řecko chce Němcům zabavit majetek. Kvůli reparacím
Řecký premiér Alexis Tsipras znovu nastolil otázku válečných reparací. Kabinet se domnívá, že Německo stále dluží řeckému státu reparace a ten je hodlá vymáhat. Vláda v Aténách tvrdí, že jí vláda v Berlíně dluží stovky milionů eur. Německá vláda řecký požadavek smetla ze stolu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Sociální dávky, které svěží vítr potřebují, jsou ty na bydlení
Komentář na facebookovém profilu k sociálním dávkám
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
HORMEN, dcera ČEZ ESCO, osvětlí další exotickou nemocnici, tentokrát v Jižní Americe
Přes 2 300 svítidel dodá brněnský výrobce HORMEN do nové nemocnice v městě Point Fortin v ostrovním státě Trinidad a Tobago. Zhruba polovinu dodaných světel HORMEN také vyrobí ve svém brněnském závodě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Svetozár Plesník: Modelové předání moci v Republice Kazachstán
Bezprecedentní událost pro střední Asii se stala v Republice Kazachstán minulý měsíc. Prezident Nursultan Nazarbajev, který zastával funkci po tři desetiletí, pokojně a bez krveprolití, předal moc předsedovi horní komory parlamentu Kasym-Žomart Tokayevovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
„Havlomrdi...“ Kalousek už toho má dost: Akce po útoku na Feriho
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se na svém facebookovém profilu rozčílil nad tweetem jednoho z uživatelů. Následně pak také komentoval, jak to bylo s jeho ochrankou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Přituhuje: Hamáček pohrozil pádem vlády
Případné hlasování o konci nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana ve funkci by bylo posledním hlasováním současné vlády ANO a ČSSD. Novinářům to při dnešním zahájení kampaně ČSSD před eurovolbami řekl šéf sociální demokracie a vicepremiér Jan Hamáček. Menší koaliční strana podle něj nevidí důvod k personálním a systémovým změnám na státních zastupitelstvích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Podpora sportu vede k lepšímu zdravotnímu stavu a kvalitnímu životu
Hejtman kraje Jiří Štěpán a předseda Všesportovního kolegia Královéhradeckého kraje Jiří Pekař podepsali memorandum, které se zaměřuje na spolupráci v oblasti rozvoje sportu a jeho podmínek v kraji a na zlepšení úrovně pohybových aktivit obyvatel kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Zastrašují se nepohodlní v České republice?
Tuto otázku si klade asi každý rozumný člověk po přečtení příspěvku pana Bartoše. Neznám pana Bartoše a tak nezkoumám, co za tím vytlučeným oknem je. Pohled na okno u jeho auta mi připomněl jiné vykradené auto.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Míra zadlužení vládních institucí poklesla
Údaje o deficitu a dluhu vládních institucí za rok 2018 zůstaly po pravidelných konzultacích s Eurostatem nezměněny. Saldo hospodaření sektoru vládních institucí skončilo v roce 2018 přebytkem ve výši 47,4 miliard Kč, jenž v relativním vyjádření odpovídá 0,89 % HDP, a zadlužení sektoru dosáhlo na konci roku 2018 úrovně 32,71 % HDP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Petice za právo na zdravotně nezávadné potraviny a proti dvojí kvalitě potravin
Podpořte novou petici občanů České republiky za právo na zdravotně nezávadné potraviny a proti dvojí kvalitě potravin a zboží!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Advokátka Čírtková: Proč média mlčí? Fakta o utlačování křesťanů
ROZHOVOR K pronásledování křesťanů ve světě dochází, a rozhodně nejde o okrajový jev, říká advokátka Monika Čírtková. A ukazuje na závěry konference Pronásledování křesťanů: Fakta a svědectví 2018, podle kterých ve světě zažívají potlačování svých svobod stovky milionů věřících. „Právní předpisy vytvořené pro hodnotově víceméně homogenní společnost, která většinově uznává například rovnoprávnost žen a svobodu vyznání, narážejí na životní styl, náboženské přesvědčení a posléze i politické požadavky této menšiny,“ říká Čírtková k udržitelnosti soužití křesťanů s muslimy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Glosář k 16. týdnu '19
Z řeckého glóssa, česky jazyk: Poznámka na okraj jiných textů, informací, tvrzení k jejich vysvětlení. V tomto případě drobné poznámky na lem našeho politického dění. K upřesnění jeho významu. Podle výběru autora. Tedy výběru subjektivního. A nemusí jít jen o politické produkty uplynulého týdne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Berwid-Buquoy (KDU-ČSL): Notredamské inferno aneb Klasické pojišťovací podvody
Pojišťovací podvod má mnoho tváří a na některých pilně pracují sociální vědy až několik let, aby daný, v některých případech dokonce geniální podvod, mohl vstoupit do lidských dějin jako zcela transparetní „fakt“...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Váňa (ČSSD): Slova a prohlášení asi stačit nebudou
Komentář na facebookovém profilu k islámskému terorismu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Krajské dotace pomohou dobrovolným hasičům
Královéhradecký kraj podpoří rekonstrukce a výstavby požárních zbrojnic, nákup dopravních automobilů a modernizaci hasičské techniky za více než 13 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Nejvyšší kontrolní úřad: ICT v daňové agendě - nesoutěžní postupy či diskriminace u zakázek za 428 milionů
Nejvyšší kontrolní úřad se zaměřil na pořizování a využívání ICT pro podporu agendy daňového řízení v ČR. Kontroloři prověřili, jak Generální finanční ředitelství (GFŘ) v letech 2011 až 2017 vynakládalo peníze na provoz, podporu, ale i rozšiřování Automatizovaného daňového informačního systému (IS ADIS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): Násilí nic neřeší
Komentář na facebookovém profilu k napadení Dominika Feriho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
FN Ostrava navštívil předseda Senátu Jaroslav Kubera
V doprovodu senátorů Ing. Zdeňka Nytry a doc. MUDr. Petera Koliby, CSc. usedl ke stolu s vedením nemocnice společně s přednosty a primáři tvořící pracovní skupinu pro strategický rozvoj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Nejedná se o příjem, ale o náhradu škody
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny 23. dubna 2019 k návrhu zákona o církevních restitucích a zdanění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Jsme Evropany druhé kategorie. A můžeme si za to sami. Luboš Palata říká proč
Publicista Luboš Palata se v textu pro Český rozhlas zamýšlí nad evropským bojem o dvojí kvalitu potravin. Proti tomuto boji prý vůbec nic nemá. Domnívá se však, že máme mnohem větší problém. Jako Češi se totiž spokojíme s horší kvalitou demokracie a s horší kvalitou právního státu i s horšími mzdami než občané žijící na Západ od nás. A je to jen naše chyba. Za to podle Palaty EU nemůže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): Rozhodl spravedlivý soud, zhodnotil situaci a určil vítěze
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny 23. dubna 2019 k návrhu zákona o církevních restitucích a zdanění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Věrohodnost státu ohrožují nízké daně
Neomalené zájmy korporací způsobují rozklad kapitalismu, konstatují ti, kdo tomu rozumějí nejlépe, neboť to dělali celý život. Sami uznávají, že stát potřebuje víc peněz, a že dát je musí ti, kdo jich mají nejvíc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
„Pan Hašek něco řekl a ten šašek to po něm opakoval. Pardon, pan premiér to opakoval!“ Kalousek řádil ve Sněmovně
Senát vrátil Sněmovně komunistický návrh zákona o zdanění církevních restitucí. O slovo se hlásili především opoziční pravicoví poslanci. Sněmovní matador Marek Benda konstatoval, že komunisté nenáviděli církev historicky, pokusili se ji zničit, a tak není nic zvláštního na tom, že ji nenávidí a ničí i dnes. Ke slovu se dostal i Miroslav Kalousek, který se pořádně rozjel. Hovořil o „odporných lžích“, o „šaškovi Haškovi“ i o „šaškovi Babišovi“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Vítězství Zelenského musí očistit i Česko od našich Porošenků
Schwarzenberg, Kalousek, Štětina, Jakub Janda, Petr Fiala, ale i Zaorálek a zhulení Piráti jako celek omráčeni mlčí k vítězství Zelenského na Ukrajině. A to nemluvím o stovkách novinářů, kteří se pomalu učí nový příběh o Ukrajině, když doposud znali jen výrazy agrese Ruska, anexe Krymu, imperiální chování Putina…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
FN Brno: První operace ušního implantátu BONEBRIDGE u dítěte
Klinika dětské otorinolaryngologie FN Brno a LF MU je jediné pracoviště v České republice, které provádí operaci ušního implantátu pro kostní vedení BONEBRIDGE u dítěte. První operaci uskutečnil se svým týmem přednosta kliniky MUDr. Milan Urík, Ph.D. Do současnosti byl tento typ implantátu zaveden již čtyřem dětským pacientům a další operace jsou naplánovány.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Vrecionová (ODS): Nabízím sociální demokracii vstřícný krok
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny 23. dubna 2019 - návrh na projednání podpory výrobců kvalitních lokálních potravin
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
dTest: Varování před nestabilními dětskými židličkami
U jídelních stolů mají malé děti své místo ve vysoké židličce. Spotřebitelská organizace dTest otestovala 22 modelů pro samostatně sedící děti. Čtyři židličky propadly ve zkoušce stability. Modely Baby Mix 2v1, Caretero Primus, Caretero Homee a Scarlett Kombi nesplnily zákonné normy, při jejich použití hrozí převrácení židličky i s dítětem vzad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Mašek (ANO): Nic nebrání tomu, aby platby po roce 2020 byly standardně zdaněny
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny 23. dubna 2019 k návrhu zákona o církevních restitucích a zdanění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Poslanci definitivně schválili zdanění restitucí, rozhodne Ústavní soud
Poslanci nakonec přehlasovali Senát, který velmi razantně odmítl zdanění finančních náhrad za ukradený církevní majetek.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 23.4.2019 v 17:36, zobrazit podobné
Rutová (ANO): Postoje předsedy ODS Fialy jsou neslučitelné s právním řádem i lidskou důstojností
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny 23. dubna 2019 - žádost o omluvu předsedy ODS Petra Fialy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Můj výrok nebyl myšlen urážlivě, měl zlehčit situaci
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny 23. dubna 2019 - vyjádření k žádosti poslankyně Rutové o omluvu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Předseda ODS Fiala se omluvil kolegyni za poznámku, že se "zamilovala" do Klause
"Není nic snazšího, než ženu hrubě urazit a ponížit tím, že ji při hlasování ovládají hormony," stěžovala si poslankyně ANO.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 23.4.2019 v 16:36, zobrazit podobné
Lesy ČR startují nový program Vracíme vodu do lesů
Celostátní program Vracíme vodu lesu, největší v historii podniku, dnes odstartovaly Lesy České republiky. Více než miliardu korun podnik investuje do staveb, které zadrží vodu v lese i v krajině. Nyní buduje 73 nových nádrží, 292 obnovuje. A přibývají další.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Do Evropského parlamentu chtějí vědci, ale také recesisté slibující vše zdarma
Volby do Evropského parlamentu se budou konat 24. až 25. května 2019. České strany a hnutí si rozdělí celkem 21 mandátů v europarlamentu.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 23.4.2019 v 15:36, zobrazit podobné
Petr Hampl: Zamyšlení nad novodobým udavačstvím
Propaganda dnes tlačí lidi k odlišné výchově dětí. Vyrostou z nich rozmazlení frackové, neschopní vyrovnat se s běžnými životními situacemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Navržením Marie Benešové zašel Babiš příliš daleko
Předseda ODS Petr Fiala kritizuje Andreje Babiše za navržení Marie Benešové na funkci ministryně spravedlnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
ČVUT: Zájem o roboty na základních školách roste, jarní Robosoutěž přivítá rekordních 145 týmů
V jarní části Robosoutěže, která se každoročně koná na půdě Fakulty elektrotechnické ČVUT (FEL), se tento týden opět utkají žákovské týmy z druhého stupně základních škol a odpovídajících tříd víceletých gymnázií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Srí Lanka: Radikální buddhisté? ČT se vůbec netrefila. Svěží a zlé informace
Rita Katzová, ředitelka společnosti SITE, jejíž slova o možném zapojení ISIS do srílanských útoků jsme vám včera přinesli, svá podezření doplňuje. O tom, že za útokem stojí ISIS, dle ní svědčí rozsah výbuchů. A zveřejnila fotografie, na kterých mají být „bratři ze Srí Lanky“. S černou vlajkou ISIS. A jako bombu na závěr přidala zprávu dvorní agentury ISIS. Teroristická organizace udělala přesně to, co předpokládala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
TOP 09: Rošáda na ministerstvu spravedlnosti ohrožuje důvěru v nezávislé vyšetření Babišových kauz
TOP 09 tvrdě kritizuje personální rošádu na ministerstvu spravedlnosti. Podle předsedy TOP 09 a exministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila je výměna ministra Jana Kněžínka za Marii Benešovou, která byla anoncována minulý čtvrtek, velmi nešťastná a může se jednat o první krok premiéra Andreje Babiše k ovládnutí státního zastupitelství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Národní screeningové centrum: Desítky praktických a plicních lékařů vyrážejí na rande
Právě v těchto chvílích vyrážejí čeští praktici a pneumologové ven, aby se seznámili. A přesně řekli, jak si budou posílat pacienty, u kterých je riziko, že mají chronickou obstrukční plicní nemoc (CHOPN).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Vrecionová (ODS): Nabídku ČSSD přijímám. Vyzývám ministra, aby podpořil malé zemědělce a lokální výrobce
ČSSD dnes představila volební kampaň do Evropského parlamentu, ve které udělila červenou kartu nekvalitním potravinám. ODS vyzývá ministra zemědělství Tomana, aby tedy podpořil zastropování zemědělských dotací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Stop sluníčkářům. Máme zákulisní informace o kampani ČSSD do Bruselu
Prosazování českých národních zájmů a boj za férovou Evropu, to jsou hlavní cíle ČSSD ve volbách do Evropského parlamentu. Češi podle sociálních demokratů nesmějí být v Evropské unii občany druhé kategorie a socdem slibují, že v Bruselu odstraní nerovnosti: od rozdílných mezd po dvojí kvalitu potravin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Chodím cvičit! Nevypadám snad na to? odhalila Schillerová v časopise Playboy. A nebylo to vše
Ministryně Alena Schillerová je známa jako korektní a slušná dáma Babišova kabinetu. A nyní se rozpovídala v časopise Playboy určeném pro převážně mužské publikum. Svěřila se, jak dobíjí energii, své zkušenosti s úřadem i jaké má vztahy s Miroslavem Kalouskem. A kopla si do ODS: „Jenom opoziční politik si může dovolit vyžadovat vyrovnaný rozpočet a zároveň přijít s návrhem zákona, který by státní kasu vyšel na 70 miliard.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
„Lidi tomu prostě nevěří.“ Expert o Notre-Dame a Emmě Smetaně. Nemilosrdně
ROZHOVOR „Paní Smetana pracuje pro médium, které sledují prakticky všichni ostatní novináři a v jejich diskursu je to médium, které zastává konformní (to jest „ty správné“) názory. Kdyby se stejné věci dopustil kupříkladu mluvčí prezidenta, dost možná by se ti, kteří dnes obviňují ostatní ze šikany, k šikaně sami přidali,“ říká k čerstvému humbuku kolem Emmy Smetany sociolog Vojtěch Bednář. A mluví o roli médií během požáru katedrály Notre-Dame: „Položme si otázku, zda řekněme průměrně inteligentní a vzdělaný člověk věří tomu, že u takto rozsáhlého požáru bez nějaké zcela jasně viditelné příčiny, řekněme, kdyby do katedrály udeřil blesk, je možné vyloučit před začátkem vyšetřování cizí zavinění, když běžná doba zkoumání je několik měsíců. Myslím, že neuvěří.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Částky, zajištěné z daňových podvodů, se vracejí do státního rozpočtu
Finanční analytický úřad hlásí rekord, loni zajistil přes 7,5 miliardy korun
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Akcie mají našlápnuto k nejsilnějšímu startu roku za 30 let
Tento týden bude v řadě zejména evropských zemí stále ve znamení Velikonoc. I tak dění na trzích může být zajímavé. Akciové trhy mají nakročeno k extrémně dobrému začátku roku, který řadu investorů překvapil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Co slyšíte o Rusku. Čemu nemáte věřit. Poplatky na ČT. Profesor a vážné vzkazy
NEKOREKTNÍ PROFESOR Levicoví liberálové svým chováním stahují celou Evropu do podivných vizí postdemokratických, neomarxistických a tedy utopických režimů. Západ v kulturním a dobrém slova smyslu stojí na jiných základech. Profesor Masarykovy univerzity Ivan Holoubek upozorňuje, že v tomto smyslu jsou to právě levicoví liberálové, kdo je protievropský a jejichž politická kultura je zavrženíhodná. Vědec také poukazuje na mediální masáž, kdy je před volbami do Evropského parlamentu obrovská částka vyčleněna na vysvětlení toho, co je správné. Ze strany veřejnoprávních médií jde o přesnou ukázku toho, jak se to dělat nemá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Dotace na sex! Snídaně, obědy a večeře zdarma. „Konečnýho řešení“ pro EU-volby, musíte vidět
Kromě známých partají poskytují eurovolby šanci prosadit se i novým subjektům. Jedním z nich je i projekt Tvůj kandidát. Jeho jedním a jediným členem je jmenovec (občanským jménem) nedávno zesnulého extravagantního zpěváka Daniela Konečného. A jeho program je skutečně pastva pro oči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj je k sMLSnutí
O soutěž MLS Pardubického kraje je zájem. V letošním třináctém ročníku se přihlásilo 32 výrobců se 130 výrobky ve čtyřech kategoriích. V pětičlenné porotě zasedl i Václav Kroutil, radní odpovědný za zemědělství, životní prostředí a venkov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Kořalka a tajnosti u Zemana. Divné vztahy, píší Slonková a pamětník o Marii Benešové. Temné příběhy
K nové ministryni spravedlnosti Marii Benešové, jež má být jmenována do funkce v poslední den dubna, se vyjádřila investigativní reportérka Sabina Slonková na svém webu Neovlivní.cz, ale i publicista Zdeněk Šarapatka, jenž v minulosti vedl kabinet tehdy premiéra Miloše Zemana. Ten svůj komentář přinesl na serveru Forum24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtman Bubeníček: Chytrá města musíme propojovat, izolovanost není cílem
Na tři dny se areál zimního stadionu a Kina Svět v Chomutově promění v centrum chytrých technologií, inovací a nápadů, jak z našeho kraje vytvořit „chytrý region“. Ve dnech 25. – 27. dubna se tady uskuteční Smart region fórum Ústeckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Hašek (ČSSD): Z respektovaného soupeře už zůstala jen karikatura
Tak si mne vzal dnes do úst při jednání o zdanění církevních restitucí Miroslav Kalousek. A nazval mne "šaškem Haškem".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Cyklisté možná budou moct usednout na kolo posilněni alkoholem, Sněmovna asi podpoří jeho mírnou toleranci
Sněmovna možná v prvním kole podpoří senátní návrh na zavedení mírné tolerance alkoholu u cyklistů. Předloha počítá s tím, že cyklisté by na cyklostezkách a místních silnicích směli řídit i v případě, pokud by před jízdou vypili například dva decilitry vína nebo dvě desetistupňová piva. Dolní komora v březnu schválila podobnou normu, která se týká vodáků. Senát o ní rozhodne počátkem května.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Jiránek (ODS): Apelujeme na dodržování předpisů, bez toho pomáhat nelze
Vedení Kladna chce častěji kontrolovat ubytovny, nyní řeší situaci lidí z vyhořelého zařízení v Rozdělově
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Poslanci definitivně schválili zdanění restitucí. Porážka demokracie, tvrdí kritici
Poslanci nakonec přehlasovali Senát, který velmi razantně odmítl zdanění finančních náhrad za ukradený církevní majetek.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 23.4.2019 v 20:36, zobrazit podobné
České dráhy: Preventivní vlak vyjede na Liberecko
Úspěšný projekt Českých drah, Správy železniční dopravní cesty a společnosti ČD Cargo Preventivní vlak bezpečné železnice pokračuje i letos. Jarní část bude odstartována na Liberecku. Cílem projektu je varovat děti a mladistvé před nebezpečím na železnici a snížit počet nehod a leckdy zbytečných neštěstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Otázka by neměla být ani politická ani náboženská, ale čistě právní
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny 23. dubna 2019 k návrhu zákona o církevních restitucích a zdanění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Tohle tam napište. Český podnikatel ze Srí Lanky je pobouřen tím, jak v ČT a na Nově informovaly o útoku. Bylo to trochu jinak
ROZHOVOR „Je to obrovská tragédie. Buddhisté ale na toto nebezpečí neustále poukazovali, že jsou tam útoky ze strany muslimů,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz podnikatel František Pavlišta, pro kterého je Srí Lanka druhým domovem a často tam jezdí. „Hlavně napište, že jsem byl velice smutný, když jsem na ČT a TV Nova poslouchal ve spojitosti s útoky informace o „radikálních buddhistech“, když hned dopoledne se vědělo, že za útokem stála muslimská organizace a buddhističtí mniši před stupňující se agresí ze strany muslimů neustále varují,“ konstatuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Na Srí Lance umírali „uctívači Velikonoc“?! Publicista toho má po kondolencích Obamy a Clintonové dost: Hodnoty křesťanství chrání Putin, oni lezou muslimům do zadku
ROZHOVOR „Proč politici a firmy nepřispívali na kostely zničené radikálními muslimy v Kosovu nebo v Sýrií či Iráku? Najednou se všichni předhánějí v krokodýlích slzách a v tom, kolik peněz na obnovu chrámu dali,“ ptá se publicista Lukáš Lhoťan, který v minulosti vyznával islám. Ohledně českého příspěvku na obnovu Notre-Dame je skeptický, Češi prý mají sami dost památek, které je třeba opravit. Francouzským muslimům se podle Lhoťana v jedné věci po požáru katedrály křivdí. Větší boj proti křesťanské Francii prý vedou jiní...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Hlubuček (STAN): Revitalizace památkově chráněného Karlova náměstí je důležitý pilotní projekt
Pražští radní na úterním zasedání schválili další krok k proměně Karlova náměstí. Návrh projde potřebnými úpravami, vznikne projektový výbor a pracuje se i na plánu správy náměstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Mohou přijít další teroristické útoky, varuje premiér Srí Lanky
Srílanský premiér Ranil Vikremasinghe dnes podle agentury Reuters nevyloučil další atentáty v zemi po sérii nedělních útoků, které zasáhly tři kostely a tři luxusní hotely, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Šéf TOPky udeřil Faltýnka do slabin. V Praze se chystá útok na největší baštu bosse ANO
Jiří Pospíšil se stává mocným hráčem pražské politiky. Poté, co dovedl TOPku na výsluní, kdy se tato partaj podílí na vládnutí v metropoli, s největší pravděpodobností chystá frontální útok na poslední vlivovou baštu Jaroslava Faltýnka. Tou je pražský Dopravní podnik a především jeho ekonomický šéf Peter Hlaváč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Sám ministr Hamáček je bezpečnostním rizikem
Komentář na facebookovém profilu k politizaci ministerstva vnitra pod vedením ČSSD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Volný (JAP): Hans Georg Maassen opakuje to, co my říkáme již od roku 2015
Bývalý šéf německé civilní kontrarozvědky Hans Georg Maassen dnes v roce 2019 opakuje to, co my říkáme již od roku 2015
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Petrík: Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker odhalil sochu Marxe, věnovanou z Číny
Může mít ještě někdo pochybnosti o myšlenkovém zázemí vedoucích představitelů EU?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Českému exportu do Číny se nedaří, přímé investice Číňanů jsou záporné
Prezident České republiky Miloš Zeman se ve středu vypraví na již pátou návštěvu Číny. Doprovázet ho bude šedesátičlenná skupina podnikatelů. Hlavním cílem návštěvy bude posílit český export do Číny a navýšit čínské investice v České republice. Oba tyto záměry se však zatím příliš nedaří naplňovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
GFŘ nesouhlasí s publikovanými závěry kontroly NKÚ, zaměřené na zadávání veřejných zakázek a provoz daňového informačního systému
Generální finanční ředitelství nesouhlasí se závěry kontrolní akce Nejvyššího kontrolního úřadu 18/07. Závěry z kontrolní akce vycházejí ze spíše teoretických názorů a technických výpočtů NKÚ, které nezohledňují reálnou situaci, ve které se Generální finanční ředitelství v kontrolovaném období nacházelo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ivana Jungová: Škodlivé pohádky? Ale kdež, ať fantazie zůstane nespoutaná!
Nepřestává mě udivovat, kam až jsou dnes schopni zajít zastánci rovnosti pohlaví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
16. týden na ČMKB: Elektřina i zemní plyn zdražily
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKB) bylo v 16. týdnu uzavřeno 117 kontraktů na dodávku 807,6 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 823,9 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Zoo Liberec získala dalšího Bílého slona
Liberecká zoo opět vyhrála první místo v prestižní soutěži Bílý slon. Originální keramické sošky jsou oceněním za významné chovatelské úspěchy mezi českými a slovenskými zoologickými zahradami. Zoo Liberec obhájila své prvenství z loňského roku a opět zvítězila v kategorii „Ptáci“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Nebijte Feriho!
Asi se budete divit, že začínám tímto způsobem, a dost možná vám to k mé osobě nebude sedět, ale je to tak. Feri pro běžného občana nemá cenu ani pářícího lejna v zimě. Nestojí za zájem. Je to jen loutka TOP 09 k přilákání voličů, je to kašpárek ke vzbuzování pozornosti. Loď TOP se pomalu potápí a oni chtějí jen přilákat pozornost. Chtějí politicky ještě chvíli přežít!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
A proto nezvolili v USA Clintonovou. Publicista už má jasno
Publicista Konzervativních novin Matyáš Zrno se pustil do neúspěšné prezidentské kandidátky Hillary Clintonové. Ve svém vyjádření k útokům na Srí Lance prý znovu ukázala, proč lidé raději dali hlas Donaldu Trumpovi, a ne jí. Vybarvila se jako politička, která se zdráhá z úst vypustit slovo „boj“, a o takového prezidenta voliči nestojí. Strach vyslovit slovo křesťané nám nepomůže ani v boji s islámskými radikály.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
K nedělním útokům na Srí Lance se přihlásil Islámský stát, strůjcem je radikální duchovní Haším
K nedělním atentátům na kostely a hotely na Srí Lance se dnes přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS). Na podporu svého tvrzení později zveřejnila záběry, na kterých jsou podle ní pachatelé atentátů přísahající věrnost vůdci IS abú Bakrovi Bagdádímu. Skupinu osmi mužů vede radikální místní duchovní Zahrán Haším, uvedl na svém webu institut SITE, který sleduje radikální hnutí ve světě. Hašíma za strůjce útoků považují podle agentury AP také srílanské tajné služby. Srílanský premiér Ranil Vikremasinghe dnes podle agentury Reuters nevyloučil, že radikálové chystají další atentáty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Nic takového, co tvrdí Manipulátoři, jsem v textu ekonomky Šichtařové nenašel. Takže manipulují oni. Politik se naštval
Roman Kříž z Libertariánského institutu, který kandiduje do europarlamentu za Svobodné, si ve svém komentáři na serveru Neviditelnýpes.cz posvítil na spolek Manipulátoři.cz a jeho hlavní náplň – boj proti vlivům dezinformací a manipulací. V nějakých případech je to podle něj ale zcela naopak. „Manipulátoři.cz manipulují,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Během svátků probíhaly na území ČR rozsáhlé kontroly
Policisté v průběhu velikonočních svátků dohlíželi na území celé České republiky na bezpečnost a plynulost silničního provozu. Do akce bylo nasazeno celkem 2886 policistů, kteří zkontrolovali přes 35 000 vozidel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Když se mluví o morálce, je třeba mluvit o celé morálce v dějinách
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny 23. dubna 2019 k návrhu zákona o církevních restitucích a zdanění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): Tady se vlastně vede primárně svatá válka proti katolické církvi
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny 23. dubna 2019 k návrhu zákona o církevních restitucích a zdanění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Sněmovna znovu projedná zákon o finanční kontrole, který uleví obcím i krajům
Novela zákona o finanční kontrole ve veřejné správě přináší snížení administrativní zátěže pro obce a nejmenší organizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Sociální demokracie zažádala o další odklad platby dědicům Altnera
Česká strana sociálně demokratická (ČSSD) už požádala o další odklad verdiktu, podle něhož má zaplatit dědicům právníka Zdeňka Altnera 338 milionů korun. Návrh na odklad právníci strany zaslali Nejvyššímu soudu (NS). ČTK to dnes potvrdili mluvčí soudu Petr Tomíček i mluvčí ČSSD Petr Vurbs. Původní odklad rozsudku zrušil před týdnem Ústavní soud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Nepodílejte se na novele komunistického bezpráví
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny 23. dubna 2019 k návrhu zákona o církevních restitucích a zdanění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Farský (STAN): Z tohoto návrhu úplně vypadla odluka
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny 23. dubna 2019 k návrhu zákona o církevních restitucích a zdanění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Komunisté vítají zdanění náhrad pro církve, opozice ho napadne u Ústavního soudu
Komunisté uvítali dnešní rozhodnutí Sněmovny, která přehlasovala Senát a schválila zdanění finančních náhrad pro církve za majetek nevydaný v restitucích. Podle předsedy KSČM Vojtěcha Filipa se tím naplnila naděje 80 procent obyvatel. ODS, lidovci, TOP 09 a STAN mluví o bezpráví a narušení právní jistoty. Hodlají se obrátit na Ústavní soud, kde budou chtít prosadit zrušení zákona. Podle STAN bude podání připraveno během několika týdnů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Benda (ODS): Komunistická strana si jako vždy vyřizuje účty zejména s katolickou církví
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny 23. dubna 2019 k návrhu zákona o církevních restitucích a zdanění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Roman Žižlavský: Občas mě přepadá úzkost. Je to hodně nepříjemné
Ve Francii hořela katedrála. Nějací magoři zabili spoustu lidí na Srí Lance. Při pobytu v rodném kraji jsem našel medvědí česnek. A stopy po bobří přítomnosti na místním potoku. Také stopy po přítomnosti esoteriků, kteří si v bobří oblasti postavili zmenšeninu Stonehenge.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Hrozí odvolání nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana? Válková z ANO napověděla
Do úterních Dvaceti minut Radiožurnálu zavítala bývalá ministryně spravedlnosti za hnutí ANO Helena Válková. Na rozhlasových vlnách odmítla úvahu, že by odchod ministra spravedlnosti Jana Kněžínka z vlády souvisel s případem obviněného premiéra Andreje Babiše (ANO), jehož případ policie uzavřela a předala státnímu zástupci. Osobně si myslí, že státní zástupce to bude mít s usvědčováním Andreje Babiše ze zločinu dost složité.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Mihola (KDU-ČSL): Mrzí, že se tady k historickým otázkám vyslovuje kdekdo
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny 23. dubna 2019 k návrhu zákona o církevních restitucích a zdanění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
MHMP: Dopravní opatření v souvislosti s akcí Convoy of Liberty
V pátek 26. dubna 2019 se v Praze uskuteční vzpomínková akce Convoy of Liberty. Mezi 8:00 a cca 14:00 hodinou projede po komunikacích v Praze 1, 2 a 5 kolona historických vozidel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Benda (ODS): Církve a náboženské společnosti přijdou kvůli zdanění finanční náhrady o 11,2 miliardy
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny 23. dubna 2019 k návrhu zákona o církevních restitucích a zdanění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Do Prahy se sjedou žáci, studenti a zaměstnavatelé na soutěž Talenty pro firmy
Žáci ZŠ, SŠ a zaměstnavatelé ze všech krajů ČR budou mezi sebou soutěžit ve stavbě a zprovoznění nových, funkčních a pohyblivých modelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Slovy své předřečnice se cítím dotčen
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny 23. dubna 2019 – vyjádření k žádosti poslankyně Rutové o omluvu od předsedy ODS Petra Fialy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Apoštolové na orloji se možná mění pomaleji než ministři této vlády
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny 23. dubna 2019 ke změnám ve vládě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Česká republika má čtvrté nejzdravější veřejné finance v EU a suverénně nejlepší v rámci Visegrádu
Česká republika měla v loňském roce čtvrté nejzdravější veřejné finance v Evropské unii. Veřejný dluh v poměru k hrubému domácímu produktu se jí totiž podařilo snížit na úroveň 32,7 procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Vyčísleme státní regulaci
Komentář na facebookovém profilu k nákladům na státní regulaci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Pochybnost vyvolávají i některé kroky církve samotné
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny 23. dubna 2019 k návrhu zákona o církevních restitucích a zdanění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Někdejší šéf ČT vypustil na veřejnost hodně silná slova o Zemanovi
Někdejší generální ředitel ČT Ivo Mathé, její vůbec první generální ředitel v moderních dějinách našeho státu, se domnívá, že prezident Miloš Zeman neusiluje jen o destrukci České televize v její současné podobě. Prezident podle jeho názoru hodlá rozvrátit celý český právní systém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Lubomír Zaorálek: Tragédie Lidic je tu stále s námi
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 06:41, zobrazit podobné
TOPlist