Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2020
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.991x, což odpovídá cca 156.066-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Ošklivý přešlap ČT. Idiot! Vypatlaný eko mozek! Je chorá! Lidé nesdílejí nadšení z „klimatické Grety"
Šestnáctiletá švédská školačka Greta Thunbergová, která založila hnutí mladých proti klimatickým změnám a byla za to již nominovaná i na Nobelovu cenu míru, jistě neupadne jen tak v zapomnění. Česká televize se rozhodla svým divákům její boj za záchranu klimatu znovu připomenout a zdůraznila, že tato aktivistka bude slyšet čím dál víc, a to nejen na protestech. Informovala, že po vystoupení v europarlamentu a italském senátu promluvila i před britskými poslanci. Očekávaný obdiv ze strany veřejnosti se nekonal, namísto něj přišlo spíše nepochopení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Závod o koryta v EU začíná! Klaus proti všem. Analytik Koller i o průšvihu za 800 miliard ročně
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Vojenský analytik Martin Koller se v pravidelném rozhovoru pro ParlamentníListy.cz tentokrát věnuje především startujícímu závodu „o korýtka“ jménem eurovolby. Koller říká, na koho a na co si dát pozor, a jmenuje čestné výjimky v pelotonu uchazečů. Speciální a nepříliš pěkné místo má v Kollerově článku europoslanec Pavel Telička. Koller mluví i o Evropské unii jako takové a o jejím vlivu na české hospodářství, nebo o boji Václava Klause mladšího.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Kauza Feri: Kdyby Okamura napsal, že novináři rozbije hubu... Vývojáře Vávru rozčílil dvojí metr
Napadení poslance Feriho vyvolalo na sociálních sítích různé odezvy. Od šoku po hněv až po názory, že Ferimu naložili ještě málo. A známý herní vývojář Daniel Vávra si všímá, jaký platí dvojí metr. Když se totiž Jan Palička z Info.cz zastal Dominika Feriho, vzal si ho do úst brněnský režisér a bývalý zastupitel za Žít Brno. A nejen on. „Hate Free Culture zdá se platí jen pro někoho,“ říká k tomu Vávra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ivan David: Udavačství je „přirozené“, naučit se to nedělat je věc kultury a výchovy
Když Petr Hampl tvrdí, že „před několika desítkami let se svoboda projevu považovala za něco posvátného, zatímco dnes se říká svoboda projevu ano, ale jen pokud nezazní to, to nebo to,“ plně s ním souhlasím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Pozor: Merkelová půjde do háje ještě dřív? Tvrdá hra v Německu
Když Angela Merkelová opouštěla post předsedkyně CDU, zdůrazňovala, že kancléřkou Spolkové republiky Německo zůstane až do konce svého posledního volebního období – do voleb v roce 2021. V kuloárech se však spekuluje, že Merkelová nakonec ze scény zmizí dřív. Informuje o tom server Deutsche Welle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
„Odsouzení Babiše vůbec není jisté, dle mých informací.“ Advokát Sokol pro PL k Benešové a Čapímu hnízdu
ROZHOVOR I podle místopředsedy České advokátní komory Tomáše Sokola je změna v čele resortu spravedlnosti nečekaná a překvapivá, ale obavy soudců a státních zástupců, že by mohlo dojít k odvolání vysokých funkcionářů státního zastupitelství kvůli kauze Čapí hnízdo, nesdílí. „Myslím si, že si budoucí ministryně dá dost velký pozor, aby takovou chybu neudělala. Jestli ne, tak pravděpodobně lze očekávat poměrně dost bouřlivé reakce veřejnosti,“ prohlásil uznávaný advokát Tomáš Sokol v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Juncker dostal v debatě „čočku“. „To není fér," protestoval Pospíšil
Volby do Evropského parlamentu jsou dveřmi a server TN.cz se rozhodl otevřít politickou arénu, ve které se mělo utkat osm zástupců českých politických stran. Většina hostů tvrdě kritizovala současného předsedu Evropské komise Jeana-Clauda Junckera. Nešetřili ho komunistka Konečná, Dita Charanzová z ANO nebo Jan Zahradil (ODS). Jiří Pospíšil (TOP 09) Junckera částečně hájil. A pak dostal slovo Jan Hrnčíř z SPD, který účtoval s celou EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Je třeba mít sebevědomou samosprávu
Úterní odpoledne v kunovickém Panském dvoře patřilo představitelům samospráv. Konalo se zde již čtvrté pracovní setkání starostů se senátorem Parlamentu ČR, Ivo Valentou. A právě starostů, kteří přijali pozvání, zde byly přítomny přibližně tři desítky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Církve: Zdanění restitucí může být pro některé církve likvidační
Zdanění finančních náhrad pro církve za majetek nevydaný v restitucích, který v úterý opět schválila Sněmovna, způsobí církvím vážné finanční obtíže, a pro některé menší může být dokonce likvidační.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jakub Kunert: Cesta ke koruně – Akce kolkování bankovek
Česká národní banka připravila u příležitosti významného 100. výročí vzniku československé koruny seriál o jejím vzniku s názvem Cesta ke koruně. Dozvíte se v něm, jaké významné osobnosti stály u zrodu koruny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Mladý TOPák: Lidé tomu nerozumí, proto si volí poslance. Bez EU nemůžeme být. Klaus ml. nic nepochopil. Jsem obyčejný kluk
Do Xtalk na XTV zavítal tentokrát kandidát TOP 09 do nadcházejích europarlamentních voleb Vojtěch Vais. A spustil. Z Británie bude po brexitu prý bezvýznamný stát. Máme být „sebevědomým“ členem EU. Neblahý dopad brexitu srovnal s přímou prezidentskou volbou v Čechách. A Václav Klaus mladší prý nepochopil, jak EU funguje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš prezidentem? A kdo místo něj premiérem? Šokující zvěsti
Bude současná ministryně financí Alena Schillerová (ANO) příští premiérkou? O tom spekuluje server Neovlivní.cz. Mohlo by se tak stát v případě, že by byl Andrej Babiš (ANO) dotlačen k odstoupení v případě obžaloby z dotačního podvodu. Nebo kdyby se rozhodl kandidovat na prezidenta. On sám se prý nechal slyšet, že by pak rád na postu předsedy vlády viděl Schillerovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Expert: Neřeknou, že vraždili muslimové! Bránili byste se. Feri měl říct: „Chlapi, co blbnete?“ Nekvičte kvůli Emmě Smetaně
„Je nutno, aby se křesťansko-židovská civilizace začala aktivně bránit, nikoliv ustupovat. Teď nesmíme ustupovat,“ varuje mediální analytik Jiří Mikeš v rozhovoru a připomíná, že tohle všechno už v Evropě jednou bylo. Muslimové byli zastaveni u Vídně a také vyhnáni z Pyrenejského poloostrova. Podle Mikeše se nejedná o nic nového. Pro ParlamentníListy.cz se také zamyslel nad fotkou Emmy Smetany před katedrálou Notre-Dame i nad plánem televize Prima spolupracovat se CNN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Pavel Novotný potrestá pachatele napadení Feriho. Zlobu namířil i do ODS!
Na sociálních sítích, spravovaných starostou městské části Praha- Řeporyje Pavlem Novotným, se rozpoutalo nemilosrdné zúčtování se dvěma Moraváky, podezřelými z útoku na poslance TOP 09 Dominika Feriho na koštu vína ve vesnici Boršice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Od Klause zahřmělo: Čaputová, Notre-Dame, Srí Lanka. Styďte se, novináři?
Kancléř exprezidenta Václava Klause Jiří Weigl se zaměřil na poslední dvoje prezidentské volby – na Ukrajině a na Slovensku. A rozhovořil se přitom o dvojím metru. Nebyl to však jediný příklad. Přidal ještě další dva podle něj přešlapy nejen českých novinářů. Komentář přinesly stránky Institutu Václava Klause.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Volný (JAP): Tisíce muslimských teroristů plánují sérii teroristických útoků v Evropě
"Humanitární organizace" a evropští "liberální demokraté" svou hloupostí pomáhají muslimským teroristům zajistit cestu "domů", léčí je, ubytovávají, živí, šatí a aktivně dehonestují a kriminalizují ty se zdravým rozumem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: Jak v budoucnosti?
Nedávno v info.cz uveřejnil názor miliardář Ray Dalio, že kapitalismus má před sebou už jen dva roky existence. Potom díky nerovnosti mezi lidmi dojde ke vzpouře a jeho konci. Zabránit tomu by mohly pouze radikální změny, odstraňující tuto nerovnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Máme očkování ze zákona, stát by měl tím pádem přijmout i odpovědnost
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny dne 24. 4. 2019 k vládnímu návrhu zákona o náhradě újmy způsobené povinným očkováním
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Radomil Bábek: Andrej Babiš vyměnil jedno zlo za jiné
Komentář Podnikatelských odborů ke jmenování Ing. Karla Havlíčka na post ministra průmyslu a obchodu ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Česká krajina: A zase dvojčata! Tentokrát se v milovické rezervaci narodila praturům
Jen několik dní uplynulo od chvíle, kdy ochranáři ze společnosti Česká krajina informovali o narození vůbec prvních zubřích dvojčat v České republice, a radují se z dalšího dvojnásobného přírůstku. Tentokrát se v milovické rezervaci dvojčata narodila zpětně šlechtěným praturům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Klaus: Parlamentní dobrodějové už označili zlé směnárníky. Nyní pokračují na zlé realitní makléře
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny dne 24. 4. 2019 k vládnímu návrhu zákona o realitním zprostředkování a o změně živnostenského zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Notre-Dame: Hořelo naschvál? Lidovec Berwid-Buquoy přináší argumenty
Hledání peněz na opravu pařížské katedrály Notre-Dame, kterou v minulém týdnu zachvátil mohutný požár, je v plném proudu. Jestli šlo o nehodu, vandalismus, nebo předem promyšlený plán, je stále předmětem spekulací. Se svou úvahou přichází i Jan Berwid-Buquoy (KDU-ČSL), hovoří o pojišťovacích podvodech. Na některých prý pilně pracují sociální vědy až několik let, aby geniální podvod mohl vstoupit do lidských dějin jako zcela transparentní „fakt“. V souvislosti s tím zmínil osvědčené metody a jistou paralelu s požárem Národního divadla v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
ČSSD zahájila kampaň do Evropského parlamentu, Hamáček upozornil na desatero europoslance
ČSSD v úterý zahájila kampaň do Evropského parlamentu. První a druhé místo na kandidátce obsadili již zkušení europoslanci Pavel Poc a Olga Sehnalová. Na třetím místě je pak právník a předseda Mladých sociálních demokratů Radek Hlaváček. Volby do Evropského parlamentu u nás proběhnou 24. a 25. května.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Piráti se podílí na vzniku zákona, který zlepší postavení zákazníků u mobilních operátorů
Poslaneckou sněmovnou dnes prošla prvním čtením novela zákona o elektronických komunikacích (ZEK). Ta má za cíl zjednodušit, zlevnit a zrychlit přechod mezi mobilními operátory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Padělané kuličky do ha*zlu! Šlachta je zabavil Vietnamcům v tržnici SAPA
Televize Prima přinesla reportáž z pražské vietnamské tržnice SAPA, kde se děly věci Celníci podřízení Robertu Šlachtovi tu zabavovali kuličky do toalet. I ty už se dnes padělají a – jako všechny jiné padělky – je členové bezpečnostních složek státu museli zabavit a zničit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Myšlenková strnulost a příliš mnoho regulací. Ministr Brabec dostal ostrý dopis
Svazy, obce, asociace a firmy působící v recyklačním hospodářství dnes v otevřeném dopise vyzvaly ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO) k diskusi o nově vznikající odpadové legislativě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Dopis budoucí ministryni spravedlnosti
Postupně sděluji své názory jednotlivým vrcholným představitelům vlády, soudcům i zákonodárcům. Doufám, že mé logické úvahy najdou úrodnou půdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
KRNAP: Kolik nepravdy se vejde do jednoho rozhovoru o zonaci?
V aktuálním vydání zpravodaje Pod Sněžkou, čtvrtletníku města Pec pod Sněžkou, vyšel na titulní straně rozhovor s členem Rady KRNAP, krajinným ekologem Pavlem Klimešem o navrhované nové zonaci Krkonošského národního parku a návrhu vymezení klidových území KRNAP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Babiš: Nabyvatel ostravské huti se nejeví úplně důvěryhodně
Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes před poslanci uvedl, že kupec ostravské huti ArcelorMittal se nejeví úplně důvěryhodně. Pokud by se huť prodávala samostatně, stát by o ni měl podle ministerského předsedy zájem. Několik evropských oceláren firmy ArcelorMittal včetně ostravské kupuje britská společnost Liberty House. Evropská komise nedávno uvedla, že je vhodným zájemcem a může je převzít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Lesy ČR vrací vodu do přírodní rezervace Králova zahrada
Přírodní koryto Zádolského potoka a nové tůně – opatření za tři miliony korun, která obnoví přirozené zavodnění lesů v rezervaci, to je jeden z projektů Lesů ČR v rámci programu VRACÍME VODU LESU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Vraťte Indiánům, co jste ukradli! Rozsekl v ČT Ondráček restituce. A Písařovicová a Feri...
Komunistům se včera definitivně povedlo prosadit zdanění církevních restitucí. Od příštího roku tak budou církve z finančních náhrad, které dostanou od státu, platit 19% daň. Pro komunisty to byl klíčový zákon. Většina opozice jej považuje za protiústavní. A právě na toto téma se hovořilo v pořadu Události, komentáře ČT24. Hosty byli poslanci Dominik Feri (TOP 09) a Zdeněk Ondráček (KSČM). A došlo i na indiány.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
NPÚ: Výstava o Popelce slavnostně otevřena! Na Švihově nechyběl ani pohádkový princ
O Velikonocích zaplnily Švihov davy fanoušků slavné filmové pohádky Tři oříšky pro Popelku. Na nové výstavě nazvané Za tajemstvím Popelčina střevíčku se přišli podívat malí i velcí. A nechyběl ani někdejší filmový princ...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
„Stát na restitucích vydělal!“ Šokovaný kněz na ČT spílal komunistům
Církve z peněz, které dostanou jako náhradu za nevrácený majetek zabavený v 50. letech komunisty, budou platit daň. Rozhodli tak poslanci, kteří přehlasovali senátory, jimž se naopak tato daň nelíbí, a proto se také připravuje podání Ústavnímu soudu. Do středečního pořadu Interview na ČT24 si k tomuto tématu přizval moderátor Daniel Takáč jako hosta katolického kněze a spolupracovníka pražského arcibiskupství Romualda Štěpána Roba, který je v šoku z toho, že většina dnešního Parlamentu i celé společnosti podporuje komunisty ve snaze zdanit církevní náhrady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Stát asi bude odškodňovat rodiče, jimž zemře dítě po očkování
Stát asi bude odškodňovat rodiče, jejichž dítě po povinném očkování zemře nebo bude mít vážné zdravotní potíže. Ministerstvo zdravotnictví počítá s tím, že by celková výše odškodnění nepřesáhla 100 milionů korun ročně. Sněmovna dnes tento vládní návrh nového zákona v prvním kole projednávání podpořila. Předpisem se bude před dalším schvalováním zabývat zdravotnický výbor dolní komory. Bude na to mít 80 dní namísto obvyklých 60.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Kasal (ANO): Bude to jednorázové odškodnění? Nebo to bude renta?
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny dne 24. 4. 2019 k vládnímu návrhu zákona o náhradě újmy způsobené povinným očkováním
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Svoboda (ODS): Epidemie nastupují prostě proto, že celý svět začal očkování odmítat
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny dne 24. 4. 2019 k vládnímu návrhu zákona o náhradě újmy způsobené povinným očkováním
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš jednal s předsedou Národní rady Slovinské republiky Alojzem Kovšcou
Premiér České republiky Andrej Babiš ve středu jednal s předsedou Národní rady Slovinské republiky Alojzem Kovšcou. Mezi hlavními tématy jednání byla regionální spolupráce, migrace či clearingový dluh po bývalé Jugoslávii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Zahradil k EU: Hrozí chaos. Nikdo netuší, co s tím. Budou soudy. Nikým neřešený problém
Europoslanec za ODS Jan Zahradil, který v rámci konzervativní frakce v Evropském parlamentu kandiduje na šéfa Evropské komise, v Praze představil svou volební kampaň a poodhalil možná úskalí spojená s brexitem, která podle něho vůbec nejsou dořešena a není jasné, jak je bude Brusel řešit. Upozornil též, že Facebook začal blokovat či omezovat předvolební kampaň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Milující rodiče, týrané děti a sociální systém v USA
Nedávno proběhla všemi medii zpráva o odsouzení manželů v USA, kteří dvanáct ze třinácti dětí dlouhodobě trýznili a týrali. Manželé Turpinovi byli odsouzeni na doživotí s možností podmínečného propuštění po 25 letech odpykání trestu. Zpráva, která otřásla mnohými lidmi, protože něco takového by nikdo nepovažoval za možné. A přece se tak stalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Richterová (Piráti): Otevřená rezignace naší vlády na řešení problému bydlení
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny dne 24. 4. 2019 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o Státním fondu rozvoje bydlení a o změně zákona o působnosti orgánů České republiky ve věcech převodů majetku státu na jiné osoby a o Fondu národního majetku České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Česká policie nabídla pomoc Srí Lance po teroristických útocích
Česká policie nabídla pomoc Srí Lance po nedělních teroristických útocích, které si vyžádaly 359 obětí. Česko může do země vyslat 15 expertů na identifikaci obětí hromadných neštěstí. Informaci přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Adamec (ODS): Nic není zadarmo. I na ty dotace musí někdo vydělat
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny dne 24. 4. 2019 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o Státním fondu rozvoje bydlení a o změně zákona o působnosti orgánů České republiky ve věcech převodů majetku státu na jiné osoby a o Fondu národního majetku České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Úřad vlády otevře 1. května pro veřejnost oba své paláce
Úřad vlády ČR při příležitosti oslav Svátku práce a výročí 15 let od vstupu České republiky do Evropské unie zpřístupní ve středu 1. května 2019 pro veřejnost Hrzánský a Lichtenštejnský palác. Návštěvníci budou mít možnost si obě budovy prohlédnout od 9.00 do 17.00 hodin, přičemž poslední komentovaná prohlídka je plánována na 16.00 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
ÚZSVM ve spolupráci s hasiči zajistil odstranění stromů v Kopřivnici – Lubině
Novojičínské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových využilo na základě Memoranda o spolupráci uzavřeného s Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru ČR pomoci hasičů při odstranění stromů v Kopřivnici – Lubině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Úřad práce: Povinnost doložit roční zúčtování v termínu ukládá poskytovatelům služeb zákon
Poskytovatelé služeb spojených s užíváním bytu, např. vodárny, teplárny apod., jsou povinni podle platné legislativy doručit fyzickým či právnickým osobám vyúčtování ročních výdajů nejpozději do čtyř měsíců po skončení zúčtovacího období
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Miroslav Pavel: Koleje pro obchod
Byla to samozřejmě jen náhoda, že jsem minulý týden stál před velkým kontejnerovým nádražím ve městě Yiwu v jihovýchodní Číně. Právě tady začíná nejdelší železniční kontejnerová linka na světě – měří 13 052 kilometrů a jejím nejzazším bodem v Evropě je Madrid.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Nacher (ANO): Minimálně 70 % lidí je vázáno smlouvami, takže se nemůžou volně pohybovat na trhu
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny dne 24. 4. 2019 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o elektronických komunikacích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Dominik Rusinko: Příběh iránských sankcí aneb ropná troika v akci
Zatímco v minulých týdnech trápil ropný trh eskalující konflikt v Libyi, nejnověji poutá pozornost situace kolem Íránu. Americká administrativa se totiž rozhodla neprodloužit výjimky na import íránské ropy (celkem osmi zemím), což povede k významnému zpřísnění sankcí vůči Teheránu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Zaměstnanci Muzea Umění Olomouc: Důvody k odvolání ředitele Michala Soukupa jsou nekonkrétní a zavádějící
Prohlášení zaměstnanců Muzea umění Olomouc k odvolání ředitele Soukupa
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Novela zákona o realitním zprostředkování povede k dalšímu zdražení nemovitostí
Poslanecká sněmovna dnes bude projednávat zákon o realitním zprostředkování. Podle Vojtěcha Munzara z ODS nakládá návrh realitním makléřům velké množství administrativní a finanční zátěže, které povede k omezení konkurence v realitním zprostředkování. Nejviditelnějším efektem novely tak bude další zdražení nemovitostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Valenta (KSČM): Žabomyší mediální války, kdo komu vykrádá volební program, jsou trapné
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny dne 24. 4. 2019 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o elektronických komunikacích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Národní muzeum: Foťte a poznávejte pražskou přírodu díky City Nature Challenge
Každý, kdo rád pozoruje přírodu, si už určitě všiml, že i města mají v tomto směru co nabídnout. Projekt City Nature Challenge, který bude v letošním roce opět probíhat i na území Prahy, vybízí všechny, aby se zapojili do focení a určování druhů prostřednictvím jednoduché mobilní aplikace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Takhle si žije milionářka z vašich peněz: Pražská starostka křepčila v soukromé vířivce hotelu na Černé hoře?
Úsměv na tváři, rudé šaty a plná ústa argumentů, kritiky a takzvaných 106tek. Což je nástroj, který legálně umožňuje prakticky každému člověku, aby od úřadů získal informace, které se na veřejnosti jinak neobjeví. Tak vypadala dlouhé roky politika Renaty Chmelové z uskupení VLASTA (slepenec KDU-ČSL, STAN, Desítky pro domácí a nezávislých) na Praze 10. Jak se změnila situace poté, co se tato senátorka stala navíc i starostkou významné městské části? Po tom naše redakce zapátrala v uplynulých dnech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: ArcelorMittal, to je taky jedna z privatizací, které se nepovedly
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny dne 24. 4. 2019 k bodu Pozice vlády České republiky k jednání Liberty House Group a ArcelorMittal Ostrava a.s. po rozhodnutí Evropské komise
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Velký úklid: Havlíček už plánuje vyhazovy
Budoucí ministr průmyslu Karel Havlíček (za ANO) chce po svém jmenování 30. dubna vyměnit oba politické náměstky Alexandru Rudyšarovou a Ivana Pilného (ANO). Řekl to dnes ČTK a Hospodářským novinám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Mezinárodní německé mistrovství IDM potěší mosteckým závodem i české fanoušky
Už o víkendu 17. až 19. května zahajuje závodem na okruhu Lausitzring letošní sezonu mezinárodní německý šampionát silničních motocyklů (IDM). Tato prestižní přehlídka jezdců v pěti kategoriích bude mít i letos české zastoupení, a to v podobě sedmnáctiletého Davida Kubáně v juniorské třídě Supersport 300 na stroji KTM RC390R.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Sucho. Zastavujeme práce! varují naši zemědělci
Sucho. Strašák, který děsí nejenom zemědělce. Podle všeho letos přišlo o měsíc dřív, což bude velký problém. Píše o tom mimo jiné server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Na Čechy začínají doléhat obavy z krize, zdražování se však nebojí
Komentář k dubnové důvěře v českou ekonomiku. Čísla dnes zveřejnil Český statistický úřad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
AV ČR: Vědecká rada na návštěvě v Dolních Břežanech
Centrum ELI Beamlines se otevírá uživatelům. Vědecká rada Akademie věd ČR si prohlédla unikátní laserové centrum ELI Beamlines v Dolních Břežanech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Votava (ČSSD): Je bankovní daň socialistický nesmysl?
Pan europoslanec Tomáš Zdechovský v článku na Echo24 kritizuje návrh sociální demokracie na zavedení sektorové daně pro banky jako naprostou hloupost a považuje takový návrh za socialistický nesmysl. Klade si otázku, zda jsme opravdu tak zaostalý stát, že si musíme vymýšlet stále nové daně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
ČT v ohrožení? Písařovicová otevřeně o tom i Moravcovi
Z vyslýchající se stala vyslýchaná. Daniela Písařovicová z ČT zavítala do Osobnosti Plus na Českém rozhlase. Uvedla, že si na rozdíl od Václava Moravce nemyslí, že člověk nemůže chodit k volbám, aby byl jako moderátor nestranný. Došlo i na otázky ohledně ohrožení ČT. „Připadá mi, že může být Česká televize do budoucna ohrožena, ale v tuto chvíli to tak nevímám,“ řekla k tomu moderátorka Událostí, komentářů. Ohrožení podle ní pochází od těch, kdo křičí o neobjektivitě ČT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Jak se rodila svoboděnka
Přicházelo jaro 1945, Německo již mlelo z posledního. Sen o nadvládě vyvolené rasy se hroutil. Česká i moravská města již vítala své osvoboditele. Koncentrační tábory vydávaly svá hrozná svědectví. Přicházely slzy štěstí, radostného objetí, každým dnem se blížil pád hitlerovské Říše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Tradiční čínská medicína má v Praze nové centrum
Česko - čínské centrum Tradiční čínské medicíny Praha za přítomnosti významných hostů slavnostně zahájilo svůj provoz v centru metropole. Za cíl si klade rozvíjet myšlenku podpory autentické Tradiční čínské medicíny (TCM), rozšířit možnosti doplnění standardní zdravotní péče a zpřístupnit tyto metody nejen všem Pražanům či zájemcům, ale též turistům a zahraničním pacientům ze zemí, kde je TCM součástí zdravotní péče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Aristokracie z ČT? 100 milionů majetku! píše o řediteli Dvořákovi MF Dnes. A šla hluboko
Více než 100 milionů má být hodnota nemovitostí, které si v Praze pořídil generální ředitel České televize Petr Dvořák. Ten ale trvá na tom, že si vše pořídil zcela legálně, z vysokých příjmů, kterými jako úspěšný manažer už mnoho let disponuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Hašek (ČSSD): Sousto pro soukromé developery, nikoliv pro Jihomoravský kraj
Má Jihomoravský kraj koupit od soukromého investora za více než 600 milionů korun (které fyzicky nemá a bude se muset zadlužit) podíl v Technologickém parku Brno?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ve výdajích na obranu jsme pátí od konce. Světová válka nebude, ale hlídejme počítačový prostor, říká náměstek ministra obrany Landovský
Náměstek ministra obrany Jakub Landovský se má na podzim stěhovat do Bruselu coby příští velvyslanec při NATO. Nyní poskytl rozhovor Lidovým novinám ohledně dluhu uvnitř armády, ale také ohledně kyberútoků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Rána Ferimu: Žádný rasismus. Rvačka opilců, udeřil žalobce
Rasistický podtext útoku na poslance Dominika Feriho (TOP 09)? Nikoliv, odmítl to dozorující státní zástupce serveru iRozhlas.cz. A to i přesto, že jeden ze svědků napadení slyše útočníka, jak měl Ferimu říct, že negři nejsou lidi. K napadení zákonodárce došlo v neděli při koštu vína v Boršicích na Uherskohradišťsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Medvědice se drží v ústraní a má tendence schovávat se před lidmi
Hejtman požádal v souvislosti s beskydskou medvědicí ministra Brabce o koordinaci situace
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Podpora samostatného bydlení se týká i klientů, kteří dosud žili s rodiči
Poskytovatelé sociální služby „podpora samostatného bydlení“ se sjeli z celé republiky na Krajský úřad Pardubického kraje na pracovní setkání, které pro ně uspořádala organizace Rytmus Východní Čechy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Poslance čeká debata o změně vlastníka ostravské huti
Poslanci dnes budou diskutovat o prodeji ostravské huti ArcelorMittal společnosti Liberty House. Následně by se měli věnovat předlohám v prvním čtení. Jde mimo jiné o vládní a pirátskou novelou o elektronických komunikacích, které mají podle předkladatelů vést k větší konkurenci mezi mobilními operátory a v konečném důsledku ke snížení cen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Role krajů po novele vyhlášky ztrácí na významu
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny 23. dubna 2019 k návrhu zákona o finanční kontrole ve veřejné správě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Senátorka Seitlová: Cílem novely je stanovit výjimku z hrazení nákladů na přeložky
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny 23. dubna 2019 k návrhu novely energetického zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Jsem otec čtyř dětí, všechny byly plně očkovány, včetně toho nejmladšího
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny dne 24. 4. 2019 k vládnímu návrhu zákona o náhradě újmy způsobené povinným očkováním
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Babiš a šéf slovinské Národní rady probrali migraci či spolupráci
Premiér Andrej Babiš (ANO) a předseda slovinské Národní rady Alojz Kovšca dnes v Praze hovořili o podpoře návratu migrantů do zemí původu a ochrany hranic EU. Jednali také o regionální spolupráci či clearingovém dluhu po bývalé Jugoslávii, informoval po jednání v tiskové zprávě český Úřad vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Farský (STAN): Je normální, když stát ukládá povinnost, přijímá i odpovědnost za případné negativní důsledky
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny dne 24. 4. 2019 k vládnímu návrhu zákona o náhradě újmy způsobené povinným očkováním
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Bauer (ODS): Jsem členem důchodové komise a tak vím, že vládě na penzích a penzistech nezáleží
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny dne 24. 4. 2019 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o důchodovém pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Policie ČR nabídla pomoc Srí Lance
Policejní prezidium ČR komunikuje prostřednictvím zastupitelského úřadu v Dillí s příslušnými orgány na Srí Lance o způsobu a možnosti případné pomoci tamním orgánům po velikonočních teroristických útocích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Po Ferim útok na muslimku v pražské tramvaji? Wollner, Přibáň, Jaroš a další dali najevo své znechucení
Česká muslimská studentka Eman Ghalebová měla snad poprvé v životě opravdu strach. Vyvolal ho v ní agresivní občan, který k ní přistoupil na Palmovce do tramvaje a začal na ni řvát „zasraní islámové“, „al-Káida“ a tak podobně. O svou nepříjemnou zkušenost se podělila na sociální síti Facebook a vyvolala živou diskusi, ve které se jí řada jejích spoluobčanů za chování jednoho hulváta ze srdce omlouvala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Český rozhlas České Budějovice pořádá Den otevřených dveří
Nahlédnout do tajů práce s mikrofonem a digitálního zpracování zvukových nahrávek a setkat se s oblíbenými moderátory a redaktory mohou posluchači Českého rozhlasu České Budějovice. Jeho dveře se veřejnosti otevřou v sobotu 27. dubna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Juránek (KDU-ČSL): Dnes nestačí budovat jen byty, musí se k nim vytvořit i infrastruktura
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny dne 24. 4. 2019 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o Státním fondu rozvoje bydlení a o změně zákona o působnosti orgánů České republiky ve věcech převodů majetku státu na jiné osoby a o Fondu národního majetku České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Brexit: Máme toho dost, hlásí Češi
Vyjednávání o odchodu Británie z Evropské unie mělo být podle téměř dvou třetin Čechů už dávno ukončeno. Téma takzvaného brexitu více než polovinu lidí unavuje, a to jak kvůli záplavě mediálních informací, tak kvůli rozvleklosti vyjednávání. Vyplývá to z dubnového průzkumu agentury STEM/MARK. Upozornila na něj ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Není důvod k obavám, že by bytová politika měla být někde v ústraní
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny dne 24. 4. 2019 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o Státním fondu rozvoje bydlení a o změně zákona o působnosti orgánů České republiky ve věcech převodů majetku státu na jiné osoby a o Fondu národního majetku České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Surrealistická opera Sergeje Prokofjeva se 100 let po svém vzniku dočká premiéry v Národním divadle
Láska ke třem pomerančům patří k nejslavnějším a nejúspěšnějším dílům Sergeje Prokofjeva. Surrealistická opera s pohádkovým příběhem, plná nádherné hudby, ale i vtipu, ironie a satiry, přitahuje a baví publikum na prestižních scénách po celém světě. Ovšem v Praze se hrála pouze v roce 1963 – poprvé a naposledy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
MŠMT: Od května bude platit nová podoba konkurzní vyhlášky
Konkursy na ředitele škol se od 1. května více zaměří na odbornost uchazeče. Tu posoudí vyšší počet členů výběrové komise, kteří budou mít k dispozici předem stanovená témata pro vedení řízeného rozhovoru. Novela příslušné vyhlášky také zjednoduší administrativu při výběru vhodného uchazeče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Obcím se nechce do dotovaných projektů proti suchu, stěžuje si ministerstvo
Obcím se nechce do projektů, které v nich zlepšují zadržování vody či je dělají zelenějšími, a přispívají tak ke snesitelnějším podmínkám v době sucha a horka, řekl dnes na brněnské konferenci o hospodaření s vodou na Stavební fakultě VUT Jan Kříž z Ministerstva životního prostředí, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
SPD: Přijďte nás podpořit
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) k aktuální politické situaci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Lži a plky! Telička se s elfy tvrdě pustil do Zdechovského
S blížícími se volbami do Evropského parlamentu stoupá i nervozita kandidátů. A mezi některými z nich dochází na sociálních sítích k ostrým střetům. Nedávno se do sebe takto pustil lidovec Tomáš Zdechovský a Pavel Telička, zvolený za hnutí ANO, ovšem momentálně vytvářející vlastní formaci nazvanou „Hlas“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Již tuto sobotu oslaví liberecká zoo Den Země
Opět po roce, v sobotu 27. 4. 2019, Zoo Liberec zve všechny zájemce na již tradiční oslavu mezinárodního ekologicky zaměřeného svátku Den Země. Ta letošní se ponese v ptačím duchu a na účastníky čeká bohatý ptačí program.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Poslankyně, která se postavila za Klause: Ráda bych zůstala v ODS, ale...
Místní rada ODS v Olomouci probere v pondělí budoucnost poslankyně Zuzany Majerové Zahradníkové, která opustila sněmovní klub strany. Poslankyně ČTK řekla, že by ráda zůstala v řadách ODS, nevylučuje ale ani odchod, kdyby její situace poškozovala místní sdružení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Stát myslí, že ví lépe než lidé, co mají dělat
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny dne 24. 4. 2019 k vládnímu návrhu zákona o realitním zprostředkování a o změně živnostenského zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Petice proti výstavbě v parku za Městským divadlem Zlín
My, níže podepsaní, nesouhlasíme s výstavbou v parku za Městským divadlem Zlín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Fuj! „Drahošův blábol" o Srí Lance vytočil Štefce a Baštu. Nehezky
Zbrojní analytik Jaroslav Štefec se přiznal. Prý nemá rád senátora Jiřího Drahoše. Do neúspěšného prezidentského kandidáta se obul poté, co si přečetl jeho vyjádření k teroristickým útokům na Srí Lance. Právě v tomto prohlášení údajně zkoncentroval všechno špatné, co podle Štefce otravuje českou politiku. A svou troškou do mlýna přispěl i Jaroslav Bašta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Tumáš! Miliardář Janeček s kojící partnerkou vyslali vzkaz velké bance
Karel Janeček se zastal kojících matek. Jemu samotnému prý sice kojení nějak pořád nejde, ale i tak se rozhodl zaslat dopis generálnímu řediteli Raiffeisenbank, aby mu sdělil, co si myslí o lidech, kteří v bankách napomínají kojící matky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Nemůžeme na podvýborech a výborech suplovat práci ministerstev
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny dne 24. 4. 2019 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o elektronických komunikacích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Srí Lanka: Neříkejte ,,teroristé" a ,,islám", horovala Jiřina Šiklová. Ale proti ní byli Kuras a Hampl
Pořad Názory bez cenzury na FTV Prima se týkal teroristických útoků na Srí Lance. I když se jednalo o útoky na kostely v čase vrcholících Velikonoc, mnozí se podle moderátora zdráhají hovořit o útoku na křesťanské hodnoty. Pořadu dominovaly velmi zajímavé výroky Jiřiny Šiklové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Požáry o velikonočních svátcích
Letošní Velikonoce byly co do počtu požárů v přírodním prostředí extrémní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Faltýnkův Hlína štědře inkasoval v Praze, píší noviny
Advokát Květoslav Hlína a jeho kancelář měl během tří let získat od pražského dopravního podniku zhruba osm milionů korun. Píše o tom dnešní deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Mýtný systém, který vláda posílá do šrotu, vydělává stále více peněz. Za letošní první čtvrtletí 2,7 mld. Kč
Česko vybralo v letošním prvním čtvrtletí na mýtu 2,7 miliardy Kč, což je meziročně o čtyři procenta více. Nejsilnějším měsícem byl zatím březen, kdy se vybralo 963 milionů korun. Vyplývá to z informací správce mýtného systému, společnosti Kapsch. Celkové výběry mýta za uplynulých 12 a čtvrt roku překonaly 101 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
ČNB: Stříbrná mince připomene 100 let prvního letounu československé výroby
Česká národní banka vydává stříbrnou dvousetkorunu, která připomíná 100. výročí sestrojení prvního letounu československé výroby Bohemia B-5. Pamětní mince je k dispozici od středy 24. dubna 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Golasowská (KDU-ČSL): Aby to do budoucna nebyl další Titanic vedle již potápějící se lodi OKD
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny dne 24. 4. 2019 k bodu Pozice vlády České republiky k jednání Liberty House Group a ArcelorMittal Ostrava a.s. po rozhodnutí Evropské komise
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Profant (Piráti): NKÚ ve své zprávě k výdajům finanční správy potvrdil naše slova
V úterý publikovaná závěrečné zpráva z kontrolní akce č. 18/07 Nejvyššího kontrolního úřadu potvrdila výroky Pirátů o IT systémech finanční správy a výdajích, které jsou vynakládány na jejich provoz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Celková důvěra v ekonomiku se téměř nezměnila
Souhrnný indikátor důvěry (indikátor ekonomického sentimentu), vyjádřený bazickým indexem, oproti březnu velmi mírně vzrostl o 0,1 bodu na hodnotu 97,1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Co vyděláte, teče do ciziny: 62 % dividend. Závažné zprávy
České firmy vydělávají dobře, ale peníze v ČR nezůstávají. Online magazín Peak.cz zveřejnil údaje České národní banky, že loni odteklo z Česka na dividendách 256,7 miliardy korun, nejvíce do Nizozemska, Německa a Lichtenštejnska. Jak magazín dále píše, vysoké částky svým zahraničním vlastníkům vyplácejí hlavně podniky ze tří oborů: banky a pojišťovny, autoprůmysl a maloobchod s velkoobchodem. Pro Peak.cz tyto údaje komentoval ekonom Lukáš Kovanda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Malstrom Production: Výzkum proevropských a protievropských nálad
Výzkum proevropských a protievropských nálad od společnosti Malstrom Production.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
TOP 09: Kroky premiéra Andreje Babiše musí být posouzeny nezávislým soudem
Prohlášení místní organizace TOP 09 České Budějovice k návrhu obžalovat Andreje Babiše a k následným politickým krokům premiéra a prezidenta ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Letiště Praha podepsalo memorandum s Bamboo Airways
Zástupci Letiště Praha podepsali minulý týden memorandum o porozumění při spolupráci na rozvoji přímého spojení s leteckou společností Bamboo Airways a zvýšení turismu mezi Českou republikou a Vietnamem. Na jeho základě budou probíhat společná jednání o lince mezi Prahou a Hanojí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Úbytek hmyzu je jedním z největších problémů ochrany přírody
Ministr životního prostředí Richard Brabec dnes vypustil v národní přírodní rezervaci Libický luh do přírody zhruba sto housenek kriticky ohroženého hnědáska osikového.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: O dvojím metru
České filharmonii bych doporučoval, aby výtěžek svého benefičního koncertu poslala spíše na obnovu zničených křesťanských kostelů na Srí Lance než na rekonstrukci v penězích francouzské smetánky se topící katedrály Notre Dame.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ivan Přikryl: Velká Británie a sociální bydlení
Termín „sociální bydlení“ je ve Spojeném království poměrně nový, zavádí se v posledních dvaceti letech. Pojem však neznamená, že neexistovalo levné bydlení pro chdší populaci. To má tradici více než 200 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Manipulace jak prase? Kauza Feri: Nová svědectví
Kauza Feri dostává nové obrysy. Vladimír Hromádko starší vypovídal jak pro televizi Prima, tak pro Seznam Zprávy. Důvodem pro napadení mělo být rozesílání „komerčních a placených zpráv na Facebooku“. A slova o negrech? Zatím nikdo nepotvrdil. Feri se o věci rozhovořil na DVTV. „Jseš Feri? Jseš a bum,“ popsal jak k incidentu došlo. Hlavně chce, aby se podobná věc již neopakovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Viceprezident Soudcovské unie se v ČT držel za hlavu kvůli odchodu Kněžínka a kauze Čapí hnízdo
Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek končí. Vadí mu prý neustálé spekulace o tom, že by měl být odvolán. Hostem moderátora Daniela Takáče byl v úterním pořadu Interview na ČT24 první viceprezident Soudcovské unie František Kučera, kterého Kněžínkova rezignace velmi překvapila. Klade si otázky, jestli neexistují i jiné důvody, proč se rozhodl odejít. „Že nechce snášet spekulace, je chabý argument,“ dodal s tím, že časová souvislost s kauzou Čapí hnízdo je zde zcela nepochybná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Senátor Goláň: Moc, to je odpovědnost. A tu unesou jenom silné osobnosti
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny 23. dubna 2019 k návrhu zákona o církevních restitucích a zdanění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Senátor Vilímec: Máme společný zájem - schvalovat kvalitní a smysluplnou legislativu
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny 23. dubna 2019 k návrhu zákona o finanční kontrole ve veřejné správě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Pustějovský (ANO): Některé formulace nejsou jednoznačné a mohly by v praxi přinášet těžkosti
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny 23. dubna 2019 k návrhu novely energetického zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Milá vládo, šlápni na plyn a nastartuj budování obchvatů
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny 23. dubna 2019 k návrhu novely zákona o provozu na pozemních komunikacích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ožanová (ANO): Jak má cyklista poznat, po jakém druhu komunikace jede
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny 23. dubna 2019 k návrhu novely zákona o provozu na pozemních komunikacích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Jarošová (SPD): Nikdo nechce rušit omezení, která mají ochránit před opilými řidiči
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny 23. dubna 2019 k návrhu novely zákona o provozu na pozemních komunikacích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Důležitá slova ekonomky Švihlíkové. Jde o vaše platy, o potraviny, které zdražují před očima, a o české zemědělství
ROZHOVOR "Jako problém vnímám to, jaké zemědělství tím podporujeme – protože následkům necitlivého hospodaření s půdou a často i devastací krajiny pak neujdeme nikdo," říká ekonomka Ilona Švihlíková k politice zemědělských subvencí, které jsou v EU hojně rozšířeny. Švihlíková rovněž chválí současný růst mezd: "Přibližování přeci měl být jedním z cílů naší transformace, ne? Nebo jsme prováděli ekonomickou transformaci proto, abychom navěky zůstali v pozici levného záložního prostoru Německa?"
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Pojďme ty detaily, o kterých jsme tu hovořili, vyřešit na výboru
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny dne 24. 4. 2019 k vládnímu návrhu zákona o realitním zprostředkování a o změně živnostenského zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Kohoutek (ANO): Nemít regulaci v realitní činnosti, to je klondike
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny dne 24. 4. 2019 k vládnímu návrhu zákona o realitním zprostředkování a o změně živnostenského zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Bouře kvůli hokeji: Morava povstala na obranu mládeže pod vedením senátorů
Hokej je sport, který hýbe českou veřejností. A v současnosti i politikou, protože někteří politici se rozhodli vstoupit do administrativního rozhodování hokejového svazu. Jde o rozhodnutí, které má nenávratně poškodit výchovu mládeže v řadě menších klubů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Není velkých rozdílů mezi nabídkami a cenami stávajících operátorů
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny dne 24. 4. 2019 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o elektronických komunikacích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
České dráhy: Preventivní vlak vyjede na Liberecko
Úspěšný projekt Českých drah, Správy železniční dopravní cesty a společnosti ČD Cargo Preventivní vlak bezpečné železnice pokračuje i letos. Jarní část bude odstartována na Liberecku. Cílem projektu je varovat děti a mladistvé před nebezpečím na železnici a snížit počet nehod a leckdy zbytečných neštěstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Hanuš (ODS): Hlídač rychlosti v EU? Kdo se o to prosil
Nová auta mají mít od roku 2022 povinně omezovač rychlosti. To vychází z dohody mezi Evropskou komisí, Parlamentem a Radou z konce března tohoto roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: V Opočně vznikne dům pro seniory, trpící Alzheimerovou nemocí
Hejtman Jiří Štěpán a starostka města Opočna Šárka Škrabalová podepsali smlouvu o převodu budovy chirurgie a porodnice v areálu bývalé opočenské nemocnice. Uzavřením této smlouvy se Královéhradecký kraj stane vlastníkem objektu, který bude v budoucnu sloužit seniorům z Opočna a blízkého okolí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Herman (ANO): Kolínské fórum
V Kolíně se dalo spontánně dohromady názorové fórum, které sdružuje občany napříč politickým spektrem. Zveřejnilo i svoji vizi občana, resp. manifest. Nemá ambice být politickou stranou, chce jen přispět k lepšímu a svobodnějšímu životu ve městě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist