Oficiální zpravodajská média

„Facka zleva, druhá zprava, smrad pirátskej, to jsem ještě nezažil, jak se ten člověk choval!“ Na Praze 4 změnili starostu, v zákulisí se děly šílenosti
Zastupitelstvo městské části Praha 4 na svém zasedání ve středu 24. dubna odvolalo starostu Petra Štěpánka a sedm dalších členů rady z dosavadní koalice Praha 4 sobě/Zelení, STAN/KDU-ČSL a Piráti a současně zvolilo nové členy rady z ANO 2011, ODS a TOP 09. Starostkou byla zvolena Irena Michalcová (ANO 2011), která v tajné volbě získala 23 hlasů ze 45 přítomných členů zastupitelstva. Petr Štěpánek měl hlasů jednadvacet. ParlamentníListy.cz byly o celém několikatýdenním jednání detailně informovány.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Obrovský tendr na bojová vozidla pěchoty má řadu otazníků
Armáda potřebuje nová pásová bojová vozidla pěchoty od roku 2015, kdy skončila stávající životnost BVP2. Výběrové řízení tedy mělo být vypsáno již dávno. Nesou za to odpovědnost zejména ministři obrany za ODS (Vondra) a ANO (Stropnický).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Petr Němec: Nejdražší tendr v historii armády provázejí pochybnosti. Proč ministr obrany protěžuje ztrátový podnik?
Povinné zapojení státního podniku VOP CZ do tendru na nákup bojových pásových vozidel za více než 50 miliard korun bylo nečekaným překvapením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Cena za nadutost a aroganci
550 nebezpečných slov o poučení z církevních restitucí. Varování: Následující text obsahuje narativy, které pražskou i brněnskou kavárnu dohánějí k zuřivosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Negr? Kalousek drsně ke kauze Feri. A důležité právní vyjádření
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se pohoršil nad tím, že státní zástupce v útoku na poslance TOP 09 Dominika Feriho nevidí rasistický motiv. A zamyslel se i nad tím, jak by si poradil s útočníky on.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Fialovy čistky pokračují. I Zuzana Majerová má letět ze všech sněmovních výborů
Poslankyni Zuzaně Majerové Zahradníkové reálně hrozí, že bude odvolána ze školského a také ze zahraničního výboru. Vyplývá to z usnesení sněmovní volební komise. Do školského výboru za ni ODS nominovala Bohuslava Svobodu a do zahraničního pak Marka Bendu. Majerová Zahradníková ve středu též upřesnila, za jakých okolností se bude zabývat nabídkou Klause mladšího o vstup do jeho nové strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Analytik zemědělství varuje: Připravte si peněženky. Nahoru poletí hlavně vepřové maso. To je zásadnější, než populistický boj proti dvojí kvalitě potravin
ROZHOVOR Česká republika má mnohem větší problémy než dvojí kvalitu, která se netýká ani jednoho procenta potravin. Agrární analytik a novinář se zaměřením na zemědělství, potravinářství a životní prostředí Petr Havel tak reaguje na hlasy o tom, že jsme po schváleném nařízení EU zůstali odpadkovým košem Evropy. V návaznosti na vysoké ceny brambor také vysvětluje, proč máme proti jiným zemím tak nízké hektarové výnosy i proč se u nás plocha k pěstování brambor nadále snižuje. Zatímco ceny u komodit postižených loňským suchem už jsou na vrcholu, můžeme čekat, že na peněženkách brzy poznáme růst vepřového masa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Spolek Šalamoun: Kauza Kramný - objevil se další padělek, tentokrát střev
Pokud se domníváte, že v kauze Petra Kramného, která skončila pravomocným rozsudkem dne 1. 6. 2016 se po čtyřech letech neobjeví nějaké nové skutečnosti, jste na hlubokém omylu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
„Přes držku“ Ferimu? Doktor Macek přinesl vtip o útoku a víně
Bývalý poslanec za ODS Miroslav Macek se ve svých pravidelných glosách vyjádřil mimo jiné i k napadení poslance TOP 09 Dominika Feriho. Ale i k dalším aktuálním tématům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Bude zle? Standa Brunclík, autor ,,dezinformačního” filmu o EU, který kino odmítlo, mluví o Bruselu i ČT
HORKÉ TÉMA Hodinový film “Pryč z EU” zhruba před měsícem zveřejnilo sdružení Centrum nezávislosti České republiky, které vede známý euroskeptik František Matějka. Za krátkou dobu se snímek začal masově šířit po sociálních sítích a mezi některými novináři vyvolal bouřlivé reakce. Do TV studia ParlamentníchListů.cz zavítal autor filmu a ostřílený televizní reportér Stanislav Brunclík. Z pozice bývalého zaměstnance zhodnotil i fungování České televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Prezident hovořil k výročí diplomatických vztahů s Čínou. Volal po větších investicích
Prezident Miloš Zeman ve svém projevu na slavnostní recepci k zahájení oslav 70. výročí navázání diplomatických vztahů mezi Českou republikou a Čínou hodnotil úspěchy a neúspěchy v česko-čínských vztazích posledních let. Jako úspěch označil rostoucí počet čínských turistů díky zvýšenému počtu leteckých linek do Prahy, neúspěchem je podle něj dosavadní výše čínských investic v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Jaromír Petřík: Přestože kosovští Albánci vypalovali srbské kostely, Západ jim „tleskal...“
Západní svět vyjadřuje pohnutí a lítost nad požárem chrámu Notre Dame, kde vznikl požár zřejmě nešťastnou náhodou. Stejný západní svět toleroval řádění kosovských Albánců, kteří ÚMYSLNĚ vypalovali srbské kostely před 20 roky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Autodrom Most představí produkty, zaměřené na elektromobilitu
Na Dni čisté mobility pro Českou poštu, který v pátek 26. dubna hostí Letecké muzeum Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi, nebude chybět ani prezentační a informační stánek mosteckého autodromu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Úder na ČT: Ztrácejí se tam miliardy. Podávám trestní oznámení, chci mluvit s Babišem, oznámil poslanec Volný
Nezařazený poslanec Lubomír Volný, který opustil řady hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury, se ve Sněmovně rozpovídal o České televizi. Tato veřejnoprávní instituce se podle zákonodárce brzy dostane do problémů, které si sama způsobila. Podle přesvědčení Lubomíra Volného existují indicie, že zde dochází k závažné hospodářské kriminalitě, na které se údajně podílí vedení ČT a možná í někteří členové Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Řekni, pročs to udělal! Konec světa, vláda neziskovek, obchází Českem nové strašidlo
Sněmovna ještě pořádně nevychladla od debat o manželství stejnopohlavních párů a vypadá to, že se chystá další kolo. Tentokrát kvůli novele zákona o diskriminaci. Zákon, který předložila Monika Červíčková z ANO, už stihl nadzvednout Marka Bendu z ODS. A na odpor se staví i Patrik Nacher. A bývalý mluvčí ODS prohlásil, že takové kroky začínají připomínat právo šaría.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jakub Michálek pro PL: Benešová je závislá na Zemanovi a Babišovi, nebude hájit veřejný zájem. Pomohla Metrostavu a Agrotecu
„Andrej Babiš je trestně stíhán a hrozí mu obžaloba ze zvlášť závažného zločinu podvodu, při kterém jeho firma vylákala ze státu 50 milionů a sestrojila a realizovala důmyslné schéma, aby zametla stopy a nebylo vidět, že firma na peníze nemá nárok,“ upozorňuje v rozhovoru pro PL.cz předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek. U nové ministryně spravedlnosti Marie Benešová má „důvodné pochybnosti, zda bude zastupovat veřejný zájem, protože nemá žádnou samostatné politické postavení a mandát od voličů, ale je zcela závislá na premiérovi a prezidentovi. Nemyslím si nicméně, že by hrozila nějaká katastrofa, ani že by paní Benešová chtěla zlikvidovat státní zástupce,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Důchody zde řešíme často, ale vždy jsou to jen nesystémové kroky
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny dne 24. 4. 2019 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o důchodovém pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Selhala Evropská komise u konfliktu zájmu pana premiéra?
Komentář na facebookovém profilu k jednání Evropské komise o střetu zájmů premiéra Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
VIDEO Podívejte, jak ti rádoby demokratičtí sluníčkáři pískají... Okamura mluvil na Václaváku, v postranních ulicích dělali odpůrci bordel
Blíží se zlatý hřeb večera, volal na Václavském náměstí první místopředseda SPD Radim Fiala, když na pódium vstupoval Ivan David, lídr SPD do eurovoleb, britská europoslankyně Janice Atkinsonová, nizozemský politik Geert Wildwers, předsedkyně francouzské Národní fronty Marine Le Penová a nakonec předseda SPD Tomio Okamura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
ODS, Piráti a KDU po neúspěchu svolají mimořádnou schůzi znovu
ODS, Piráti a lidovci nechají znovu svolat mimořádnou schůzi Poslanecké sněmovny ke zprávě Nejvyššího kontrolního úřadu, otázce státního rozpočtu a údajnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). Dnes po více než tříhodinové debatě řečníků s přednostním právem poslanci neschválili program mimořádné schůze se stejnými body.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Japonsko je pro nás velice důležitý trh a má velký potenciál
Premiér Andrej Babiš se ve čtvrtek 25. dubna 2019 zúčastnil v Bratislavě třetího setkání představitelů vlád zemí Visegrádské skupiny a Japonska. Hovořili především o spolupráci v oblasti vzájemného obchodu či vědy, výzkumu a inovací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Zátah policie na ministerstvu zemědělství, má jít o dotace z časů Jurečky. Jsem naprosto v klidu, hlásí exministr
Na Ministerstvu zemědělství a v sídle Lesů České republiky zasahuje od dnešního rána policie. Podle zdrojů webu Idnes.cz se jedná o vyšetřování miliardových dotačních programů, které byly schváleny předchozí vládou a vedením Lesů ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
„Vodpad Šídlo. Šoufl!“ Jandák mluvil o českých novinářích. Co si myslí oni, mu je „u p*dele“
Na zasedání Rady Českého rozhlasu se nový člen Jan Krůta zmínil o kritickém článku redaktorky Lidových novin Jany Machalické, která si nebrala servírky a na Radě Českého rozhlasu zkritizovala, co šlo. Slova se poté ujal Vítězslav Jandák, který se rozhovořil o českých novinářích. „Až ho potkám, tak mu fláknu,“ řekl například k hudebnímu publicistovi Jiřímu Černému. O další zmíněné by si dle svých vlastních slov ani neotřel boty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: V těchto letech se formuje nový světový ekonomický a politický pořádek
Ve čtvrteční části fóra Belt and Road na úvodním meetingu se svým projevem věnovaným problematice projektu Belt and Road (Pás a cesta) vystoupil bývalý český premiér Jiří Paroubek. Aktuálně přinášíme plné znění jeho projevu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
dTest: Jak reklamovat vyúčtování služeb v bytě
Řada služeb spojených s bydlením se platí zálohově. Ať už bydlíte ve vlastním, družstevním či nájemním bytě, nemusíte být spokojeni s vyúčtováním zálohových úhrad. V takovém případě můžete požadovat vysvětlení či podat reklamaci. U koho stížnost uplatnit a jak vyúčtování reklamovat? Co dělat, když se roční vyúčtování opozdí?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Restituce: Na*raný Duka řval, že „Havel se v hrobě obrací“. A ještě horší věci
Předevčírem slavila katolická církev slavnost svatého Vojtěcha – biskupa, mučedníka a hlavního patrona pražské arcidiecéze. Na závěr hovořil v katedrále svatého Víta kardinál Dominik Duka. A rozohnil se nad tématem církevních restitucí. Ze schváleného komunistického návrhu zdanění se Václav Havel údajně obrací v hrobě. Jedná se prý o urážku nejvyšší instituce v zemi. A nejde prý jen o katolickou církev, ale i o židy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
SŽDC: Opravenou výpravní budovu získala také Nelahozeves
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) v Nelahozevsi uspořádala slavnostní prezentaci opravené výpravní budovy. Stavební práce v železniční stanici trvaly přibližně pět měsíců a vyšly na šest milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Generál Pavel: Pálí nás dobré bydlo. Zapomínáme, že se máme dobře díky NATO
REPORTÁŽ Veďme s Ruskem a s Čínou dialog, ale musíme být obezřetní, a i když netvoří přímou vojenskou hrozbu, nejsou kompatibilní s naším zřízením. Vizionář Václav Havel a lidé kolem něj se podle generála Petra Pavla zasloužili o náš brzký vstup do Severoatlantické aliance. Pacifismus není tématem dne. Naopak, díky NATO máme jako Česká republika řadu benefitů a členství nás neskutečně posunulo i v ekonomických ukazatelích. Nebojme se svými názory třeba i vzepřít větším státům, i když naše hlasy jsou jak v Alianci, tak v EU jednoznačně slyšet. To generál mj. uvedl na slavnostním setkání Mladých konzervativců v Plzni při příležitosti dvacátého výročí vstupu naší republiky do NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Wagenknecht (Piráti): Urážky od premiéra mě neodradí od boje proti zneužívání dotací
Senátor Lukáš Wagenknecht zvolený za Pirátskou stranu se ohrazuje proti veřejným pomluvám a osobním urážkám šířeným českým premiérem Andrejem Babišem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Do podpory kultury putuje z Pardubického kraje 32 milionů korun
Zastupitelstvo Pardubického kraje rozhodlo na svém dubnovém zasedání o rozdělení 32 milionů do podpory kultury na území kraje. Do čtyř dotačních programů přišlo 452 žádostí, které byly z 93 procent kladně vyřízeny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
České dráhy: Středočeský železniční den v Kralupech nad Vltavou
V sobotu 27. dubna se můžou fanoušci železnice těšit na Středočeský železniční den v Kralupech nad Vltavou. Od 9 do 18 hodin bude na kralupském nádraží připravený atraktivní program, jehož součástí budou jízdy historických i nejmodernějších vozidel Českých drah.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Pozor, ČSSD: V noci přišlo vyjádření o Klausovi ml. Od Foldyny
Poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna se vyjádřil k názorům, jež se objevily v médiích, že by chystaná strana Václava Klause mladšího byla hrozbou pro demokracii. „Tuto otázku jsem dostal před několika dny a původně jsem na ni vůbec nechtěl reagovat, protože mi přišla absurdní. V Parlamentu je sice poměrně dost politiků a političek, které pokládám za hrozbu pro demokracii, ale kolega Klaus k nim rozhodně nepatří,“ poznamenal Foldyna v odpovědi pro ParlamentníListy.cz, kterou zaslal dnes v noci. Jak je tedy patrné, odpověď si potřeboval promyslet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Aféra „100 milionů ředitele ČT“ žije dál. Dost nečekaně
Ve svém středečním vydání se deník Mladá fronta Dnes, vlastněný současným premiérem Andrejem Babišem (ANO), podrobně věnoval majetkovým poměrům generálního ředitele České televize Petra Dvořáka. To neušlo pozornosti člena Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Vadima Petrova ani někdejšího ministra vnitra za ODS Ivana Langera, které otisknutí takového článku velmi zarazilo. Odsoudil jej mimo jiné i neúspěšný prezidentský kandidát a senátor Jiří Drahoš. Podívejte se sami na jejich reakce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Kauza Feri: Klaus ml. si udělal malou legraci. Zde FOTO
Poslanec Václav Klaus mladší si udělal drobnou legraci z kolegy poslance Dominika Feriho (TOP 09). Na svém facebookovém profilu sdílel snímek z hospody, kde je ve společnosti dvou mladých žen. A světe div se, byly z Boršic na Uherskohradišťsku, kde byl právě Feri o víkendu napaden při koštu vína.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Čeští europoslanci patřili mezi ty s větším vlivem, píše nezávislý bruselský server
Čeští europoslanci se v nyní končícím složení europarlamentu neztratili. Nezávislý bruselský server VoteWatch.eu, který dlouhodobě sleduje a analyzuje evropské politické dění, dnes zveřejnil svůj pohled na práci končícího europarlamentu. Kromě jiného z něj vyplývá, že při zohlednění velikosti země byli čeští europoslanci druhou nejvlivnější skupinou po Belgičanech a před Finy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Asociace malých a středních podniků a živnostníků má nové vedení
Dosavadní předseda představenstva AMSP ČR Karel Havlíček v souvislosti s očekávaným jmenováním ministrem průmyslu a obchodu odstoupil z pozice předsedy AMSP ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Zdanění církevních restitucí je porušením právní jistoty
Předseda KDU-ČSL Marek Výborný a první místopředsedkyně Šárka Jelínková se vyjádřili ke zdanění náhrad církvím, které schválili koaliční poslanci ve Sněmovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
ODS: Praha rozpočet se projídá a na investice peníze nezbývají
Pražští zastupitelé za ODS budou chtít od vedení města slyšet, jak chtějí zaplatit všechny potřebné projekty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Torzo vlády, pohrdání sněmovnou. Rozladěný šéf lidovců dorazil ze sněmovny do rádia a vtipkoval o ministrech a orloji
Předseda KDU-ČSL Marek Výborný je nadmíru rozladěn z přístupu vlády k dnešní mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny. Schůzi svolala opozice a měla se na ní mimo jiné řešit zpráva Nejvyššího kontrolního úřadu, schodek rozpočtu a údajný střet zájmů premiéra Andreje Babiše. Dorazili však pouze tři členové vlády, což Výborný ve Dvaceti minutách Radiožurnálu označil za pohrdání Poslaneckou sněmovnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Odsuzujeme barbarský teror nenávistné islámské ideologie na Srí Lance
Islámský stát se přihlásil k sériím teroristických útoků, které spáchali sebevražední atentátníci v metropoli Colombo a na dalších místech na Srí Lance. Mezi více jak tři sta mrtvými je i 45 dětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Fujtajbl, odplivl si Mirek Topolánek. StB, koncentráky, agent Babiš a nová komunistická loupež
Sněmovna přehlasovala veto Senátu a rozhodla o tom, že náhrady majetku vráceného církvím se mají zdanit. Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek kvůli tomu pořádně vypěnil. Krok poslanců ANO, SPD, KSČM a ČSSD označil za „novelu komunistické loupeže“. Expremiér Mirek Topolánek byl ještě tvrdší. Na jedné konkrétní akci připomněl, jaká zvěrstva tu komunisté v minulosti páchali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Vládní zmocněnkyní pro lidská práva by se měla stát Válková
Novou vládní zmocněnkyní pro lidská práva by se od 1. května měla stát bývalá ministryně spravedlnosti a nynější poslankyně za ANO Helena Válková. Do funkce ji navrhl premiér Andrej Babiš (ANO). O jmenování má v pondělí jednat vláda, která zmocněnce či zmocněnkyni jmenuje. Zjistila to ČTK. Válková informaci potvrdila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Fujtajbl, odplivl si Mirek Topolánek. StB, koncentráky, agent Bureš a nová komunistická loupež
Sněmovna přehlasovala veto Senátu a rozhodla o tom, že náhrady majetku vráceného církvím se mají zdanit. Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek kvůli tomu pořádně vypěnil. Krok poslanců ANO, SPD, KSČM a ČSSD označil za „novelu komunistické loupeže“. Expremiér Mirek Topolánek byl ještě tvrdší. Na jedné konkrétní akci připomněl, jaká zvěrstva tu komunisté v minulosti páchali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
JCCR: Výstaviště bude až do neděle patřit cestovnímu ruchu a památkám
Na odborný Travelcon 2019 naváže Travelfest a Gastrofest pro veřejnost
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Hřib s Pospíšilem jsou znovu ve při. Tentokrát jde o odstřel starosty ve čtvrtém obvodu
V pražské koalici opět došlo ke sporu mezi primátorem Zdeňkem Hřibem a šéfem TOP 09 Jiřím Pospíšilem. Tentokrát byla rozbuškou situace ve vedení Prahy 4, kde došlo k náhlým personálním změnám. Hřib celou situaci ostře komentoval na svém Twitteru, což nadzvedlo Pospíšila, který jeho komentář označil za hloupý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Národní knihovna: Slovanská epopej zpět v Klementinu – navštivte výstavu unikátní knihy
Slovanská epopej se po 100 letech vrací do Klementina – 28. 4. 2019 bude v prostorách Všeobecné studovny vystavena exkluzivní publikace Epopej, která obsahuje velkoformátové snímky světoznámého Muchova díla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Která hlavní témata by měla být nosná v politice ČSSD
Prosazování politického programu je nejdůležitější činností politické strany. Proto je důležitý kvalitní, moderní a zejména přitažlivý volební program, který osloví spoluobčany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Piráti, ODS a KDU-ČSL znovu navrhnou projednání střetu zájmů premiéra, zprávy NKÚ a deficitního rozpočtu vlády
Poslanci vládní většiny dnes svými hlasy zabránili schválení programu mimořádné schůze, iniciované Piráty společně s ODS a KDU-ČSL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Kdyby takto dopadly eurovolby, budou v kavárně potřebovat panáka. ANO suverénně vládne, Piráty málem porazila KSČM
Před květnovými volbami do Evropského parlamentu má největší podporu hnutí ANO, hlas mu chce dát 28 procent voličů, napsala ČTK s odvoláním na CVVN. Další strany už si nestojí zdaleka tak dobře, i když např. komunisté mohou být pravděpodobně spokojení. Celých deset procent voličů uvažuje, že dá hlas právě jim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Malý: Cyklisté by měli dostat stejnou šanci jako vodáci
Cyklisté by měli ve vztahu ke dvěma pivům nebo dvěma deci vína dostat podle senátora Jaroslava Malého stejnou šanci jako vodáci. Senátor Jaroslav Malý je zpravodajem návrhu zákona, který projednají poslanci na aktuální schůzi PSP ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
ŽIVÉ VIDEO Okamura s Le Penovou a Wildersem na Václaváku. Dorazili i odpůrci, atmosféra houstne
Je to tady! V 17 hodin odstartovala na Václavském náměstí demonstrace svolaná hnutím SPD Tomia Okamury, na které se chystá vystoupit francouzská politička Marine Le Penová nebo krajně pravicový nizozemský politik Geert Wilders. Jejich odpůrci, kteří do centra Prahy také dorazili, pískali v době, kdy náměstím zněla česká hymna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Bartošek (KDU-ČSL): Po pár měsících orgií přišla novoroční kocovina
Projev na 29. Mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny 25. dubna 2019 k Výroční zprávě NKÚ 2018, hrozícímu deficitu státního rozpočtu 2019 a Žádosti Evropské komisi o zveřejnění závěru šetření střetu zájmů premiéra Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vláda: Bezpečnostní rada státu udělila ceny za významný přínos v oblasti bezpečnostní politiky
Ministr obrany Lubomír Metnar a ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček předali 25. dubna 2019 v pražském Lichtenštejnském paláci Ceny Bezpečnostní rady státu za rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Zmatený Jiří X. Doležal. Bojí se islamistů i Okamury a neví, co s tím
Publicista Jiří X. Doležal se cítí poněkud zmateně. Přemýšlí, jak se na jedné straně může bát islámského radikalismu, ale současně odsuzovat Tomia Okamuru a ještě důrazněji hlásit do světa, že útočit na jiné lidi se prostě nemá, ať už se jmenují Dominik Feri (TOP 09) nebo třeba Anička Nováková. Zdá se mu to normální, ale řadě lidí ne. A Doležal by rád věděl proč. Na sociální síti Facebook se dočkal odpovědi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Schillerová zkritizovala zprávu NKÚ. Opozice chce novou schůzi, tentokrát s Babišem
Schillerová se také ohradila vůči výtkám opozice, že vláda rozpouští rezervy ve státním rozpočtu, pokládá to za demagogii.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 25.4.2019 v 15:36, zobrazit podobné
Okamura (SPD): V případě pana Babiše je vše jasné. Podniká a bere dotace
Projev na 29. Mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny 25. dubna 2019 k Výroční zprávě NKÚ 2018, hrozícímu deficitu státního rozpočtu 2019 a Žádosti Evropské komisi o zveřejnění závěru šetření střetu zájmů premiéra Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Arnika: Stavební materiál ze spaloven ohrožuje životní prostředí, ministerstvo odmítá zakročit
Popílek ze spaloven odpadů nebo hutí se prodává jako stavební materiál. Na tom by nebylo nic zvláštního, pokud by tento odpad neobsahoval vysoké koncentrace extrémně jedovatých dioxinů[i]. Jedy se pak uvolňují s prachem do vzduchu anebo se dostávají do okolní půdy, kontaminují okolní prostředí a dostávají se do potravních řetězců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Stranjura (ODS): Kdybych chtěl hovořit o nesplněných slibech Andreje Babiše, tak opět nestihneme večeři
Projev na 29. Mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny 25. dubna 2019 k Výroční zprávě NKÚ 2018, hrozícímu deficitu státního rozpočtu 2019 a Žádosti Evropské komisi o zveřejnění závěru šetření střetu zájmů premiéra Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Staněk podal po Fajtovi trestní oznámení i na dva ředitele olomouckého muzea
Ministr řízením Muzea umění v Olomouci pověřil do výběrového řízení dosavadního Soukupova zástupce Ondřeje Zatloukala.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 25.4.2019 v 13:36, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Považuji za neuvěřitelné, že se jednání této mimořádné schůze neúčastní předseda vlády
Projev na 29. Mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny 25. dubna 2019 k Výroční zprávě NKÚ 2018, hrozícímu deficitu státního rozpočtu 2019 a Žádosti Evropské komisi o zveřejnění závěru šetření střetu zájmů premiéra Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
VIDEO Zemanův první den v Číně: Velkolepé uvítání, investice i první dáma s Jágrem na hokeji
Prezident Miloš Zeman je po páté v Číně. Do Říše středu tentokrát zavítal na summit k Nové Hedvábné stezce, osobně ho pozval tamní prezident Si Ťin-pching. Pozornost, jakou návštěvě české hlavy státu věnuje čínská státní televize CCTV, ukazuje, že v Číně vnímají Zemana jako váženého hosta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora ve spolupráci s Bank of China podpoří česko-čínský byznys
Česko-čínský byznys získal během mise Hospodářské komory nový impuls. Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý během podnikatelské cesty do Číny podepsal memorandum s Bank of China, které tuzemským podnikatelům v příštích čtyřech letech umožní čerpat 1,5 až 2 miliardy dolarů na financování investičních projektů a rozvoj česko-čínského obchodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Čínský velvyslanec exkluzivně pro PL k cestě prezidenta Zemana: „Pásmo a Stezka“ přináší světu nové příležitosti
„Celkem 126 zemí včetně České republiky a 29 mezinárodních organizací podepsalo s Čínou dohody o spolupráci na iniciativě „Pásmo a Stezka“, stojí v textu velvyslance Čínské lidové republiky Zhanga Jianmina, který má naše redakce jako jediná k dispozici. Materiál vydáváme bez redakčních zásahů či úprav.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Pražská plynárenská obhájila prestižní ocenění
Stejně jako v minulém roce patří značka Pražská plynárenská mezi tzv. Superbrands. Stala se totiž držitelem prestižního ocenění Superbrands Business Award 2019. Rozhodl o tom v rámci rozsáhlého výběrového řízení patnáctičlenný Brand Council, složený z nezávislých expertů v oblasti komunikace, marketingu, byznysu a médií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
ODS: Návrh série usnesení mimořádné schůze Poslanecké sněmovny
ODS dnes v souvislosti s mimořádnou schůzí v Poslanecké sněmovně navrhla sérii usnesení, kterými chce zavázat vládu k adekvátnímu jednání
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad a Airbnb zahajují partnerství pro sdílení agregovaných dat
Český statistický úřad a Airbnb se dohodly na sdílení anonymních agregovaných dat o krátkodobých pronájmech přes platformu Airbnb pro statistické účely. Uzavřené partnerství, první svého druhu ve střední a východní Evropě, využije statistika cestovního ruchu a pomůže i ke zpřesnění výpočtu efektů tzv. sdílné ekonomiky. Osobní data uživatelů platformy nebudou sdílena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Nežijeme na Slovensku, na Zemana s Babišem jste krátký, milánkové
Trochu si parafrázuji skladbu Janka Ledeckého Na ptáky jsme krátký. Už zase náš demoblok začíná vyšilovat a chce mimořádné schůze a Miliony chvilek chtějí zaplnit náměstí a svrhnout a zabránit jmenování Marie Benešové ministryní spravedlnosti. A do toho vystupují soudcovské úderky, které kdesi vytáhli, že jim vláda musí vysvětlit, proč odchází Kněžínek z postu ministra a proč má být nahrazen Marií Benešovou. A dramaticky prohlašují, že je tím ohrožen právní stát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Plukovník Petráš: Povstání migrantů, Německo vyzbrojené jadernými zbraněmi? Dochází nám čas...
REPORTÁŽ Členské státy nedodržují smlouvy, které při vstupu do NATO podepsaly. Severoatlantická aliance slouží především mocnostem a zcela se odchýlila od svého účelu a smyslu. Chaos, který se v EU i v Evropě prohlubuje, mohou využít podle německé rozvědky statisíce přistěhovalců. Co se skrývá za Cášskou smlouvou mezi Německem a Francií, mezi bývalou demilitarizovanou zemí a jadernou mocností s největší nestabilitou v EU? To zaznělo od bývalého vysokého vojenského činitele Ladislava Petráše. Potřebuje NATO nový restart, nebo jej odešleme „do věčných lovišť“? Máme ale náhradu? A co vyvolá případné vakuum?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Živě: Opozice usiluje o mimořádnou schůzi sněmovny. Řešit chce Babiše i rozpočet
Dění v Poslanecké sněmovně sledujeme v online reportáži.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 25.4.2019 v 10:36, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Iluze a nebezpečí z Bruselu
Pavel Svoboda, europoslanec, na stránkách České pozice říká: „Evropská unie je ekonomický obr, ale geopolitický trpaslík. A z trpaslíka uděláte obra jedině tak, že mu dáte do ruky klacek.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Piráti: Zákony by neměly nechávat možnost libovolného výkladu
Policie ČR zasahovala proti growshopům nepřiměřeně, potvrdil Ústavní soud
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Situace je vážná, chceme vládu zavázat k adekvátnímu jednání
Předseda ODS Petr Fiala kritizuje vládu za zjištění NKÚ a schodkový státní rozpočet a upozorňuje na rychlou výměnu ministra spravedlnosti ve chvíli, kdy vyšla zpráva o obžalobě premiéra Babiše. ODS chce na mimořádné schůzi Sněmovny navrhnout usnesení, která zavážou vládu k adekvátnímu jednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Kocumová (LOL!): Problémy kolem nákupu Frýdlantské nemocnice
Až trochu zbytečné divadlo se odehrálo kolem koupě Frýdlantské nemocnice Krajskou nemocnicí Liberec (KNL). A to jak před konáním zastupitelstva Libereckého kraje, kdy starostové okolních obcí sepisovali petici na podporu její koupě krajem (ten ji ale koupit nemůže, kupujícím je KNL), tak poté na samotném zasedání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Petice: Konec s nesmyslným sekáním trávy až na hlínu
My obyvatelé Trutnova, zvláště pak my, kdo žijeme na sídlištích, žádáme touto peticí Technické Služby Trutnov, aby upravily koncept údržby travnatých ploch a v době, kdy bojujeme s dlouhodobým suchem, prašností z narůstající dopravy a devastujícím úbytkem hmyzu, přestaly se sekáním trávníků až na hlínu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
STAN: Česku hrozí sankce kvůli nedostatečné recyklaci
Vládní zákon o odpadech neobsahuje konkrétní nástroje, kterými by splnil recyklační cíle Evropské unie. Proto vznikla iniciativa poslankyně Jany Krutákové (STAN) a odborníků z oboru odpadového hospodářství, která do konce roku přijde s novelou zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Něco nám tají. Tereza Spencerová o útocích na Srí Lance
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Útok na Srí Lance? „Co je nejpodivnější, vláda začala ‚sbírat‘ pachatele už jen pouhých pár hodin po útocích. Z toho plyne buď to, že to byli naprostí amatéři, kteří po sobě všude zanechávali své vizitky, nebo hůř, že se o nich vědělo dopředu, jak ostatně napovídají spekulace, které se objevily v médiích. Srílanské úřady prý dostaly americké avízo deset dní předem, že se něco chystá, ale nezasáhly. A odkud to asi věděli Američané?“ nastoluje vážné otázky analytička Tereza Spencerová. Té je divné i to, že islámský klerik označený jako jeden z pachatelů ještě několik dní kázal na internetu. Spencerová se v rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz zaměřuje i na povolební Ukrajinu či na situaci v Libyi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Společné prohlášení ČBK, ERC a FŽO ke zdanění peněžitých náhrad
Ve společném prohlášení předsedů České biskupské konference, Ekumenické rady církví a Federace židovských obcí se zástupci organizací vyjadřují k dodatečnému zdanění peněžitých náhrad církvím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Chtěli jsme tak co nejrychleji ulehčit situaci chovatelům hospodářských zvířat
Ministerstvo zemědělství už vyplatilo veškeré kompenzace za krmnou píci, kterou loni poškodilo sucho
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
ČT si pozvala experta na sucho. Musíme dnešní paniku využít ke změně, vyzýval
V Česku je víc sucho, než experti pro tuto dobu odhadovali, nízký stupeň sucha je teď na 99 procentech území České republiky. Pokud se nic nezmění, zemědělcům uschne většina toho, co na jaře zaseli. V pořadu Interview na ČT24 si o kritickém suchu promluvil Daniel Takáč s bioklimatologem Miroslavem Trnkou. Ptal se, co udělat pro to, aby se situace zlepšila. „V devadesátých letech nám z tehdejšího sucha pomohly až povodně, je třeba využít paniku k rychlému hledání systémového řešení,“ říká Trnka, který inspiraci vidí ve Spojených státech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Nářez z Václaváku! Le Penová ani Wilders se s tím opravdu nepárali
V 17 hodin dnes na Václavském náměstí odstartovala demonstrace svolaná hnutím SPD Tomia Okamury, na kterém vystoupila předsedkyně francouzské Národní fronty Marine Le Penová a nizozemský pravicový politik Geert Wilders. Oba politici mluvili o zkáze, kterou nám přináší současná politika Evropské unie a zároveň snaha o islamizaci našich zemí. „Evropská unie samozřejmě dnes nemůže poslat do ulic našich měst tanky, ani střílet do davu, ale nenechme se mýlit,“ varovala ve svém projevu Marine Le Penová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Fyziků potřebují nemocnice čím dál víc, dodává jim je Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT
Počet přístrojů pracujících s ionizujícím zářením, jako jsou různé typy klinických urychlovačů, mamografy či výpočetní tomografy (CT), v českém zdravotnictví významně roste. Za posledních 15 let se počet lineárních urychlovačů i CT téměř ztrojnásobil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Člověk se nemá nikdy spokojit s úspěchem
Projev prezidenta republiky při slavnostní recepci k zahájení oslav 70. výročí navázání diplomatických vztahů mezi ČR a ČLR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
DPP chce přivítat nové řidiče autobusů na informativním dni již tuto sobotu
Dobré mzdové podmínky, škála různých benefitů, stabilní zázemí či dlouholetá tradice Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP). I to může být motivací pro mnohé nadšené řidiče/řidičky a případné uchazeče/uchazečky, kteří se rozhodli věnovat jízdě a přepravě cestujících profesionálně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Havel v žaláři, tresty smrti pro vlastizrádce, všechno fungovalo. Pálilo nás dobré bydlo. O svátcích proběhla na Facebooku mimořádné výživná debata
Za komunismu bylo víc svobody než teď, samoživitelky nepáchaly sebevraždu... I v tomto duchu duchu se nesly během uplynulého víkendu diskuse na sociálních sítích. Rudý režim se dočkal chvalozpěvu také od bývalého okamurovce, kterého SPD loni vyloučila: „Pálilo nás dobré bydlo. Teď nemám brýle zadarmo,“ hořekoval mezi stovkami příspěvků o komunistických zlatých časech. „Dědovi sebrali dílnu,“ takové ohlasy se na prozemanovské stránce přehršle lajků nedočkaly…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Vláda se rozhodla těmito problémy promlčet
Projev na 29. Mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny 25. dubna 2019 k Výroční zprávě NKÚ 2018, hrozícímu deficitu státního rozpočtu 2019 a Žádosti Evropské komisi o zveřejnění závěru šetření střetu zájmů premiéra Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Spotřebitelské fórum: U taxi a dopravních platforem dál vítězí digitální technologie
Spotřebitelské fórum uspořádalo na přelomu března a dubna již třetí ročník srovnávacích jízd taxislužeb a dopravních platforem v Praze. Nejrychlejší služba je Uber POP, nejlevněji se po Praze jezdí s Boltem (Taxify). Nejlevnější klasické taxislužby dokáží být v nočních hodinách vůči dopravním platformám cenově konkurenceschopné, je to ale za cenu mnohem delšího čekání na přistavení vozidla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Platíme si vlastní katy
Podle děsivě zneužitelné současné verze antidiskriminačního zákona může žalobu podat každý, kdo se cítí diskriminován. Je jasné, kdo ten paskvil z dílny českých zákonodárců využívá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Slovácký senátor vzkazuje Ferimu: Slovácko sa nesúdí. My nepotřebujeme volat policii a odvážet se pro efekt do nemocnice
Mediálně i politicky bouřlivě propíranou šarvátku poslance TOP 09 Dominika Feriho s dvěma Moraváky okomentoval slovácký senátor Ivo Valenta. Nehodlá podle svých slov útočníky hájit, ale je nutné si uvědomit, že na Slovácku se mezi chlapy neshody běžně řeší nějakou tou fackou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Pikal (Piráti): Odliv kapitálu nastává kvůli privatizaci českých podniků
Projev na 29. Mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny 25. dubna 2019 k Výroční zprávě NKÚ 2018, hrozícímu deficitu státního rozpočtu 2019 a Žádosti Evropské komisi o zveřejnění závěru šetření střetu zájmů premiéra Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Nejnovější průzkum před Evropskými volbami ukazuje, že mohou překvapit strany, které se jasně vymezují proti nebo pro EU
Nové subjekty typu Strana nezávislosti České republiky nebo Hlas Pavla Teličky mohou významně ovlivnit průběh voleb do Evropského parlamentu, protože budou brát hlasy stranám, které se normálně umisťují v průzkumech veřejného mínění na místech zajišťujících jim vstup do Poslanecké sněmovny. Uvádí to průzkum, který vznikl na základě březnového telefonického dotazování 1029 respondentů v celé České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Ano, očekáváme schodek státního rozpočtu v roce 2019
Projev na 29. Mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny 25. dubna 2019 k Výroční zprávě NKÚ 2018, hrozícímu deficitu státního rozpočtu 2019 a Žádosti Evropské komisi o zveřejnění závěru šetření střetu zájmů premiéra Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Karel Svoboda: Ovlivnilo Rusko ukrajinské volby?
Ukrajinské prezidentské volby byly proprány ve světovém tisku snad ze všech stran. Nejvíce přitom pochopitelně zaujala drtivost porážky stávajícího prezidenta Petra Porošenka od neznámého, alespoň co se politiky týče, kandidáta, Volodymyra Zelenského. Ačkoli se Porošenko snažil obviňovat oficiální ruské představitele z nejrůznějších machinací a ovlivňování voleb, jejich vliv zřejmě nebyl nijak ohromný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): To je hospodářská politika, popsaná ve Starém zákoně - o sedmi kravách tučných a sedmi hubených
Projev na 29. Mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny 25. dubna 2019 k Výroční zprávě NKÚ 2018, hrozícímu deficitu státního rozpočtu 2019 a Žádosti Evropské komisi o zveřejnění závěru šetření střetu zájmů premiéra Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
MHMP: Dopravní opatření v souvislosti s akcí Velká jarní hvězdicovitá cyklojízda
V sobotu 27. dubna 2019 se v hlavním městě uskuteční sportovní akce Velká jarní hvězdicovitá cyklojízda. Její trasy povedou po komunikacích v Praze 1, 2, 4, 5, 6, 7, 8 a 17. Povolena je postupná uzavírka dotčených komunikací na trasách cyklojízdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Iniciativa NE základnám: Politikovi, který kryje vraždy, se ruka nepodává
Pozvánka na pietní shromáždění Oděsa 2014, které se bude konat 2. 5. 2019 na Václavském náměstí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Vláda ohrožuje samy základy fungování naší země
Projev na 29. Mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny 25. dubna 2019 k Výroční zprávě NKÚ 2018, hrozícímu deficitu státního rozpočtu 2019 a Žádosti Evropské komisi o zveřejnění závěru šetření střetu zájmů premiéra Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): Ukažte, prosím, alespoň jednou, že vás názory opozice zajímají
Projev na 29. Mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny 25. dubna 2019 k Výroční zprávě NKÚ 2018, hrozícímu deficitu státního rozpočtu 2019 a Žádosti Evropské komisi o zveřejnění závěru šetření střetu zájmů premiéra Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Petříček: Konference o sítích 5G nemíří proti žádnému státu
Konference o bezpečnosti mobilních sítí páté generace (5G), která se příští týden uskuteční v Praze, není zaměřena proti žádnému státu ani proti žádné firmě. Jejím cílem je najít nezávazné obecné principy pro zajištění bezpečnosti při zavádění technologie 5G, řekl dnes novinářům ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD). Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Bývalý voják Faltýnek neuspěl s dovoláním, odpyká si 5,5 roku
Nejvyšší soud odmítl dovolání bývalého elitního vojáka Dušana Faltýnka, který v Sokolnicích na Brněnsku napadl dřevěnou tyčí tři mladíky. Za pokus o těžké ublížení na zdraví si má odpykat 5,5 roku ve vězení. ČTK to řekla Eva Angyalossy, mluvčí Krajského soudu v Brně, který případ řešil jako první instance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Kalousek TOP 09): Konfliktem zájmů jsme se už stali mezinárodně proslulými
Projev na 29. Mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny 25. dubna 2019 k Výroční zprávě NKÚ 2018, hrozícímu deficitu státního rozpočtu 2019 a Žádosti Evropské komisi o zveřejnění závěru šetření střetu zájmů premiéra Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): Podle zprávy NKÚ občané za své daně nedostávají adekvátní službu
Komentář Víta Rakušana k činnosti Vlády ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
TOP 09: Spojenci pro Evropu odhalili společný program a kampaň pro evropské volby
Spojenci pro Evropu, koalice Starostů s regionálními partnery a TOP 09, ve středu odhalili společné programové priority a kampaň pro evropské volby. Stalo se tak v rámci programové konference v Café restaurant na Střeleckém ostrově v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Šok v Českém rozhlase: S islámem se nedohodneme. Musíme být ti silnější
Počet mrtvých z útoků na Srí Lance se zatím ustálil na čísle 359. Zadrženo bylo 58 lidí a prezident země již požádal ministra obrany a šéfa policie, aby podali rezignaci, protože ignorovali mnohočetná varování, že se útoky chystají. A dlouholetý spolupracovník Českého rozhlasu Ivan Hoffman říká, že počet oslavujících muslimů ukazuje na problém neslučitelnosti islámu s křesťanstvím. A varuje, že k obnovení řádu bude nutné použít právo silnějšího.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje: V LDN v Jaroměři byla otevřena stanice sociálních lůžek
Oblastní nemocnice Náchod a. s. otevřela včera odpoledne v Jaroměři novou stanici sociálních lůžek. Celkem sedmnáct jich tu bude sloužit pacientům, jejichž zdravotní stav už sice nevyžaduje hospitalizaci, ale nejsou schopni se o sebe doma postarat a nemají ve svém okolí nikoho, kdo by péči zajistil. Provizorně takto sloužila od listopadu 2018 tři lůžka přímo na LDN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Je dohoda předchozí vlády o 1,4 % HDP na obranu v roce 2020 jen cárem papíru?
Vyzývám Ministerstvo financí, premiéra ČR a vládu ČR, aby tato dohoda - závazek - byla jednoznačně dodržena, neb ani já, a předpokládám že ani Hnutí ANO, si nechce dělat "z huby trhací kalendář".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Jak slabá nálada v Německu ovlivní rozhodování ČNB?
Německá čísla opět motají trhům hlavu. Nejnovější index podnikatelské nálady Ifo překvapivě poklesl na 99,2 bodu zpátky do blízkosti čtyřletých minim z února tohoto roku. A na vině je znovu zejména průmysl, kde se nálada dál propadá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
ČEZ Teplárenská: Ke čtyřem křišťálovým komínům přibyl pátý
Tradiční Vyhlášení výsledků 17. ročníku Projektů roku proběhlo 24. dubna během slavnostního večera Dnů teplárenství a energetiky v Tereziánském dvoře v Hradci Králové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Hnutí Duha: Ekologické organizace trvají na důsledném dodržování zákona
Ministerstvo životního prostředí chce chránit před kůrovcovým kácením a chemií jen malé rezervace. Stovky km2 cenných lesů v CHKO hodlá obětovat těžařům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zeman ho nechal doma. On teď otráveně přišel do ČT říct pravdu o Číňanech
K Zemanově návštěvě Číny si ČT pozvala Jaroslava Hanáka, prezidenta Svazu průmyslu a dopravy, a Rushe Doshiho z Centra pro novou americkou bezpečnost. A hned první otázka šla na tělo. Proč Hanáka prezident nevzal do Číny? Hanák dodal, že prezident se právem může cítit podvedený, když čínské investice nedosahují výšek, jaké byly slíbeny. A řešila se i kauza Huawei.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Kardinál Duka o Halíkovi a sexu. S Topolánkem
Do Topol Show zavítal tentokrát vysoký funkcionář české církve, arcibiskup pražský Dominik Duka. A řešila se palčivá témata pro církev jako nedostatek kněží či zneužívání dětí a mladistvých. Došlo i na Tomáše Halíka a papeže Františka. Ten podle Duky zcela jasně zastupuje jižní polokouli. „My jsme ji nechali napospas Číně a spol.“ povzdechl si kardinál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Weiermüllerová (ČSSD): Na práci zastupitelky se moc těším
Půl roku po komunální volbách se do Zastupitelstva města Olomouce vrací Jitka Weiermüllerová. Jedna z nejvýznamnějších osobností olomoucké ČSSD v něm nahradí volebního lídra Filipa Žáčka, který rezignoval kvůli pracovnímu vytížení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Babiš se v Bratislavě sejde s kolegy ze zemí V4 a z Japonska
O posílení spolupráce s Japonskem budou dnes v Bratislavě jednat předsedové vlád středoevropských zemí z takzvané visegrádské čtyřky (V4 - Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko) se svým japonským kolegou Šinzóem Abem. Českou republiku bude reprezentovat premiér Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Janda (ODS): Moderní turistický ruch potřebuje snížit limit Tax free
Slýcháme spoustu hezkých řečí o potřebě podporovat turistický ruch. A málokdo by asi zpochybňoval přínosnost řemeslné výroby, zvláště u tradičních výrobků, často specificky regionálních. Jak to spolu souvisí? A jde pomoci všem těmto odvětvím najednou? Souvisí a jde to. Možná dokonce jednodušším způsobem, než by se zdálo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
SŽDC: Smlouva o nové přeshraniční infrastruktuře mezi Českem a Polskem
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) a Centralny Port Komunikacyjny (CPK) uzavřely smlouvu o úzké spolupráci na rozvoji nové přeshraniční železniční infrastruktury mezi ČR a Polskem zahrnuté do transevropské dopravní sítě TEN-T.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
ODS: Praha rozpočet projídá a na investice peníze nezbývají
Pražští zastupitelé za ODS budou chtít od vedení města slyšet, jak chtějí zaplatit všechny potřebné projekty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
nekrmbrouka.cz: Kůrovcové rojení začalo
Teplé jarní dny odstartovaly letošní rojení kůrovců na většině území České republiky. První odchyty potvrzují, že ohrožení lesů tímto škůdcem dále stoupá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Dozvěděli jsme se, že to je opět všechno nějaká kampaň
Projev na 29. Mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny 25. dubna 2019 k Výroční zprávě NKÚ 2018, hrozícímu deficitu státního rozpočtu 2019 a Žádosti Evropské komisi o zveřejnění závěru šetření střetu zájmů premiéra Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Dva telefonují, jeden kouká do počítače... Kalousek a Fiala zaměstnali sněmovnu. Než se to pokazilo, bylo veselo
V Poslanecké sněmovně se dnes sešli zákonodárci na mimořádné schůzi, kterou vyvolali poslanci opozičních ODS, Pirátů a KDU-ČSL. Premiér Andrej Babiš (ANO) se však schůze neúčastnil. Poslanci ji požadovali k výroční zprávě Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ), k hrozícímu schodku státního rozpočtu a ke střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). Nakonec však její program nebyl schválen a po necelých 3,5 hodinách se poslanci rozešli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Slovácko sa nesúdí
Komentář na facebookovém profilu ke kauze napadení poslance TOP 09 Dominika Feri
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Tento týden v EU (3)
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 15:40, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Konec dlouhé éry A. Merkelové
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 14:41, zobrazit podobné
TOPlist