Oficiální zpravodajská média

Pirát dostal v Praze funkci v městské firmě. Ihned si poručil telefon, za jehož cenu seženete ojetou Škodu Octavia
Co je dovoleno pánovi, není dovoleno kmánovi. Anebo ještě lepší rčení: Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí. Všechna tato stará přísloví sedí skutečně trefně a přesně na situaci, která nastala v městské firmě TRADE CENTRE PRAHA a.s. Tu vlastní hlavní město Praha a její personální obsazení v řídících orgánech jde obvykle ruku v ruce s politickým uspořádáním na radnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Politolog osvětluje, proč velká část společnosti vzpomíná na život v komunismu v dobrém
Politolog Daniel Kunštát se vzhledem k výročí padesáti let od nástupu Gustáva Husáka do funkce v rozhovoru pro server Info.cz vyjádřil, proč pro většinu lidí měla doba normalizace zároveň mnoho dalších a podle všeho podstatnějších dimenzí. „Pro mnohé lidi to byly v jádru dobré časy, kdy se v jejich životě nic převratného ani dramatického nedělo,“ vysvětluje politolog. Nit nenechal suchou ani na premiéru Andreji Babišovi a došlo i na prezidenta Zemana: „Zeman a jeho nejrůznější političtí přátelé kupříkladu docela pěkně odkazují k brunátnému křupanství okresních zemědělských tajemníků včetně tak typické fyziognomie a estetického vkusu,“ tvrdí. A okomentoval také, co měli podobného Václav Havel a Gustáv Husák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Korupce na radnici Brno-střed? Údajně jde také o obrovské podvody s DPH
Vyšetřování údajné korupce při zadávání zakázek na radnici Brno-střed se podle všeho prolíná také s údajnými obřími podvody s DPH. Opletačky s policií mají v tomto směru hned dva z devíti obviněných. Píše o tom páteční deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Putin už se s Ukrajinou nemaže…
Od okamžiku nabytí platnosti nařízení prezidenta Vladimíra Putina o zkráceném řízení pro přiznání ruského občanství obyvatelům Luganské a Doněcké lidové republiky je možná zaznamenávat fronty jejich obyvatel čekající s doklady na přijetí žádosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Americké vrtulníky pro českou armádu? Ve vzduchu je prý malý zádrhel
Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) ve čtvrtek uvedl, že nejpozději v červnu by na Ministerstvo obrany mohla dorazit nabídka od americké vlády na dodávku dvanácti vrtulníků pro českou armádu. Jediné, co by mohlo exkluzivní vyjednávání překazit, by prý byla příliš vysoká cena za vrtulníky, informoval server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Česku hrozí za navrhované zóny NP Šumava sankce, varují vědci
Pokud ministerstvo životního prostředí schválí nové vymezení zón šumavského národního parku v navrhované podobě, skupina vědců hodlá podat stížnost k Evropské komisi. Chystaný dokument podle nich dostatečně nebere v potaz ochranu přírody ve významných lokalitách. Vědci k navrhované zonaci podali 32 připomínek. Pokud by Evropská komise uznala, že dostatečně neochraňuje přírodu, mohla by České republice uložit pokutu nebo zastavit dotace. ČTK to řekl zástupce vědců Pavel Kindlmann z biologického centra Akademie věd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Podle vědců hrozí ČR za navrhované zóny NP Šumava sankce
Pokud Ministerstvo životního prostředí schválí nové vymezení zón šumavského národního parku v navrhované podobě, skupina vědců hodlá podat stížnost k Evropské komisi. Chystaný dokument podle nich dostatečně nebere v potaz ochranu přírody ve významných lokalitách. Vědci k navrhované zonaci podali 32 připomínek. Pokud by Evropská komise uznala, že dostatečně neochraňuje přírodu, mohla by České republice uložit pokutu nebo zastavit dotace. ČTK to řekl zástupce vědců Pavel Kindlmann z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Kolem Vítězslava Jandáka to čím dál víc vře. Toto se na něho chystá
Člen Rady Českého rozhlasu a bývalý poslanec ČSSD Vítězslav Jandák je znám jako muž, který nechodí pro ostrá slova daleko. Hrozil, že hudebnímu publicistovi Jiřímu Černému v jeho osmdesáti letech jednu „flákne“, až ho potká. Co si o tomto vyjadřování myslí novináři, je prý Jandákovi „u prd*le“. Komentátor Karel Steigerwald k tomu poznamenal, že Jandák je prostě hulvát, který v Radě ČRo nemá co dělat. A věc pokračuje...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Kauza kolem plzeňské Škodovky. Objevilo se slavné jméno
Vyšetřování údajných daňových podvodů kolem strojírenské firmy Škoda Transportation pomalu finišuje. Podle informací MF DNES je případ, na kterém se podílejí Celní správa a jihočeská hospodářská kriminálka, ve fázi těsně před obviněním klíčových lidí. Kauza, která se týká především smluv na reklamu, se dotkla nejen plzeňské firmy, ale i plzeňského hejtmana Josefa Bernarda (ČSSD). Mezi podezřelými v jedné z kauz kolem plzeňské Škodovky je i bývalý závodník Charouz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Vondráček neuspěl u poslanců s úpravami jednacího řádu Sněmovny
Předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO) neuspěl v dolní parlamentní komoře s návrhem úprav sněmovního jednacího řádu, které podle něho měly vést k efektivnějšímu jednání poslanců. Sněmovna mu v dnešním prvním čtení vrátila předlohu k přepracování. Podle kritiků by ubrala práva zejména menším opozičním stranám. Vrácení návrhu k přepracování se obecně chápe jako měkčí forma zamítnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Petr Štěpánek: Tři jedovaté glosy
Po policejním vyšetření a očekávaném odložení kauzy „pobodaný poslanec TOP 09 Feri“, jež v našich médích suverénně přebila více než 300 mrtvých na Srí Lance, můžeme po objasnění, že dotyčný opilec se rýpl o okenní parapet, učinit tento dílčí závěr:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Hlubuček (STAN): V Praze se opět pasou ovce a kozy
Po pražských stepích se pohybují od tohoto týdne dvě stáda ovcí a koz. Třetí stádo přibude příští týden a všechna tři budou vypásat předem vybrané lokality až do října.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Drsné varování Jandákovi: Jestli se, ty pazdráte jeden, k Jiřímu Černému jenom přiblížíš...
Hrubé urážky novinářů ze strany člena Rady Českého rozhlasu a herce Vítězslava Jandáka, který se na středeční schůzi pořádně rozvášnil, jsou nyní předmětem bouřlivých diskusí. „Urážka od pana Jandáka je pro kolegy Šídla i Machalickou spíše veliká čest,“ vyjádřil se ve svém komentáři v Lidových novinách Petr Kamberský. Jasně se ale postavil za redaktora Jiřího Černého a Jandákovi poslal pěkně jadrný vzkaz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Vladislav Černík: Ve věci Ivana Přikryla a bydlení
Pan Přikryl začal publikovat záslužnou sérii o bydlení. Ale o tom nejdůležitějším se tam jeden nedočte. A tak si připomeňme o čem by se tam mělo dočíst. Úvodem připomínám, že již vyšly 3 díly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Nejen krveprolití na Srí Lance to ukázalo. V tomto jsou tajné služby nebezpečné. Bývalý šéf české policie odhaluje...
ROZHOVOR „Neustálé změny pouze utvrzují policisty v představě, že výrazná aktivita se existenčně nevyplácí - a to je možná cílem. Změny jsou navíc často prováděny diletantsky a příslušní politici se opírají spíše o málo reálný svět televizních detektivek,“ hodnotí kroky v policejních i bezpečnostních složkách bývalý policejní prezident, zakladatel dnešního Ústavu pro studium totalitních režimů a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný. A upozornil, co české policii chybí: kvalifikovaní a připravení lidé a koncepce opírající se o politiku chránící české zájmy. I přesto se prý českým policistům dostává patriotismu, takže by neodporučoval zkorumpovaným stranickým šíbrům hasit problémy i nadále benzínem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Putin žádá záruky pro KLDR
Vladivostocké setkání ruského prezidenta Vladimíra Putina se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem odstartovalo další sezónu snahy o mírové uspořádání Korejského poloostrova, které se neobejde bez bezpečností spolupráce sousedních zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Farský (STAN): Není objektivní důvod pro pošlapávání práv opozice
Komentář ke změně jednacího řádu PSP ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Sněmovna podpořila zjednodušení podmínek provozování taxislužby
Pravidla taxislužby se zřejmě zjednoduší ve prospěch alternativních přepravců. Vozidla taxislužeb už nebudou muset mít povinně taxametr, ale postačí mobilní aplikace. Auta budou muset být vybavena evidenční nálepkou, nikoli střešní svítilnou. Taxikáři navíc nebudou muset podstupovat zkoušky z místopisu. Změny přináší vládní novela o silniční dopravě, kterou dnes Sněmovna v prvním kole projednávání podpořila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Primátor Nedvědický: Pečovatelská služba dostala další dvě nová auta
Město Ústí nad Labem poskytlo Pečovatelské službě Ústí nad Labem příspěvek 630 000 Kč na nákup 2 nových vozidel. Primátor Petr Nedvědický a náměstek Tomáš Vlach předali symbolicky klíč k oběma vozům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina prodává rozsáhlý areál bývalé střední školy na Demlově ulici v Třebíči
Areál o celkové rozloze 4 768 m2 v třebíčské lokalitě Horka – Domky vymezený ulicemi Demlova, Zahradníčkova, Nikodémova a Kubešova je aktuálně na prodej.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Prahou prošel průvod zastánců tradiční rodiny. Zasahovala policie
Centrem Prahy prošel dnes odpoledne tradiční průvod odpůrců potratů a zastánců tradičních rodin. Do akce s názvem Národní pochod pro život a rodinu se podle organizátorů z Hnutí pro život zapojilo 10 000 lidí. Policie počet účastníků nekomentovala. Na začátku akce u Rudolfina zasahovala proti několika desítkám aktivistek a aktivistů, kteří se snažili průvodu zablokovat cestu. Jeden člověk skončil na policejní stanici. ČTK to řekl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Šarmantní osobností roku 2018 se stal Pavel Pafko
Vítězem třiadvacátého ročníku ankety Českého rozhlasu Šarmantní osobnost roku se stal přední český chirurg, emeritní přednosta III. chirurgické kliniky 1. LF UK ve Fakultní nemocnici v Motole profesor Pavel Pafko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
„Tragické chování. A ten řev, když se je policie snažila odehnat!“ Mladá poslankyně z SPD účtuje s odpůrci z Václaváku
ROZHOVOR „Důležité je sjednotit se a říci svůj názor nahlas. Doufám, že příště přijde ještě více lidí,“ hodnotí poslankyně Tereza Hyťhová čtvrteční demonstraci pořádanou hnutím Svoboda a přímá demokracie s názvem Proti diktátu Evropské unie. Podle ní se jasně ukázalo, že SPD není jen nějakou stranou, ale že má v mezinárodním měříku určitý směr pro všechny s podobnými názory. Předsedkyně francouzské Národní fronty Marine Le Penová a nizozemský pravicový politik Geert Wilders, kteří se demonstrace zúčastnili, byli prý nadšení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: V Turnově otevřel kraj další Centrum odborného vzdělávání, již šesté z osmi plánovaných
Liberecký kraj pokračuje ve výstavbě Center odborného vzdělávání (COV). Po Frýdlantu, České Lípě, Liberci a Vysokém nad Jizerou se nových prostorů dočkali i žáci na Obchodní akademii, Hotelové škole a Střední odborné škole v Turnově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman vystoupil v Pekingu s hlavním projevem. Přečtěte si ho celý
Prezident Miloš Zeman sdílí základní názory o projektu nové Hedvábné stezky a podporuje ho. Postrádá ale debatu o rizicích, která mu hrozí. Zeman to dnes řekl v Pekingu na konferenci věnované tomuto projektu, sdělil ředitel hradní diplomacie Rudolf Jindrák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Rusko se na konci carské éry dynamicky rozvíjelo
Jsou to pomluvy, mnohokrát vyvrácené, které ovšem mají tuhý kořínek. Carské Rusko nepřešlo rovnou z feudalismu do socialismu a nebylo zaostalou zemí. Naopak dosáhlo pozoruhodných úspěchů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Bolševismus je vlastně ráj na zemi. Pro boháče
Je až neuvěřitelné, jak racionálně si nadnárodní finanční elity dokázaly vypreparovat ty největší zhůvěřilosti krachujícího bolševického systému do současné (dočasné...?) funkční podoby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Andrej Babiš odmítl poslancům poskytnout Národní investiční plán, zvažuji žalobu
Poslanci na ústních interpelacích 27. schůze v březnu letošního roku vyzvali předsedu vlády Andreje Babiše, aby předložil slibovaný Národní investiční plán. Andrej Babiš však plán nepředložil, a to i přesto, že jeho výtisk několikrát na jednání Sněmovny ukázal na kamery. Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek proto prostřednictvím žádosti o informace požádal premiéra o dodání tohoto dokumentu, ten jej ale nedodal. Jakub Michálek nyní zvažuje žalobu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Nová strana Klause juniora může uspět. Podívejte se na tohoto politika v Nizozemí, odkazuje Buchert
Poslanec Václav Klaus mladší oznámil, že založí novou politickou stranu a bude se s ní podílet na příští vládě. Někomu se to může zdát jako fantasmagorie, ale publicista Viliam Buchert v komentáři pro Reflex.cz tvrdí, že Klaus rozhodně není bez šancí na úspěch. Stačí se prý podívat na to, co se přihodilo v Nizozemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Vojta (ANO): Rekonstrukce v nemocnici Vyškov bude brzy zahájena
Rada Jihomoravského kraje na svém jednání 18. dubna 2019 schválila přijetí návrhu na uzavření Smlouvy o dílo na zhotovení stavby „Nemocnice Vyškov – Rekonstrukce budovy B – oddělení ORL a neurologie“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Debata nad alkoholem pro cyklisty. Pirát byl pro, zato Nešpor nedoporučil ani používání kola
Zatímco na vodě si jedno pivo dát můžete, na kole vám hrozí pokuta. Podle senátorů by se to ale mohlo změnit. Má návrh dovolující nějaké to promile navíc šanci projít Poslaneckou sněmovnou? O tématu se diskutovalo v pořadu Názory bez cenzury. Hosty byli poslanec Mikuláš Ferjenčík (Piráti), lékař Karel Nešpor a poslanec ANO Martin Kolovratník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Vážná věc. Petr Žantovský ukazuje na nový pojem, který se objevil ve zprávě vnitra o extremismu. A zrovna před volbami
TÝDEN V MÉDIÍCH Uctívači Velikonoc a předsudečná nenávist jsou v médiích dosud neužívaná slovní spojení, která se objevila v souvislosti s teroristickým útokem na Srí Lance a zatím nepublikovanou výroční zprávou Ministerstva vnitra o extremismu. Petr Žantovský oba pojmy vnímá jako devalvaci významu slov a také jako důsledek politické korektnosti prostupující našimi životy. Za nejlepší mediální počin tohoto týdne považuje glosu Petra Holce o šarvátce poslance Dominika Feriho, ze které političtí „velikáni“ typu senátora Pavla Fischera udělali kýč jako z dílny televizního krále slz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa na Strakonicku objevila neoznačené vepřové maso přepravované při nevyhovující teplotě
Pracovníci Celního úřadu pro Jihočeský kraj při své kontrole v okrese Strakonice zastavili vozidlo přepravující potraviny živočišného původu. Ke kontrole byla proto přizvána Státní veterinární správa (SVS) pro Jihočeský kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Pokorná Jermanová: Vodárenský systém zajistí připojení obcí na skupinové vodovody vedoucí ze Želivky
Komentář na facebookovém profilu k dostavbě středočeské D3.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Hrozivá předzvěst předního klimatologa: Jsme na cestě ke světu plnému násilí, chaosu, krve, válek a strachu
Přední světový klimatolog Hans Joachim Schellnhuber, jenž působí na Postupimském ústavu pro výzkum dopadů klimatických změn, je skeptický k tomu, že by civilizace přežila globální oteplování. Zároveň uvedl, že vše, co teď bereme jako samozřejmost, bude minulostí. Rozhovor poskytl serveru Respekt.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Mira Třebická: Šaškárny po česku, aneb když poslanci baví národ
Zdá se, že velikonoční zmrtvýchvstávání mělo mocný vliv na dobrého vojáka Švejka. Zdá se, že se reinkarnoval do řady našich poslanců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Pacal (Pro Třebíč): V dubnu byly opraveny další chodníky a schodiště ve městě
Vedení města i pracovníci Odboru dopravy a komunálních služeb často dostávají zprávy od obyvatel Třebíče, kde žádají o opravu kousku chodníku, propadlého kanálu nebo rozbitého schodiště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Gazdík pro PL: Myslím, že se Benešová nebude pouštět přímo do výměny Pavla Zemana. Jsou ale i jiné možnosti
ROZHOVOR „Pokud ministr spravedlnosti odejde pouhý den poté, co se kauza premiéra přesouvá z rukou policie do rukou státních zástupců, kteří spadají pod resort spravedlnosti, je to důvod ke znepokojení. O to víc se musí veřejnost o tento případ zajímat,“ myslí si bývalý předseda, nyní místopředseda STAN Petr Gazdík. Vyjadřuje se i k ekonomické politice vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Knot (TOP 09): Gratuluji vítězům a děkuji všem, kteří se do Jihoczecha zapojili
Vítězem II. ročníku soutěže Jihoczech o nejlepší podnikatelský záměr se stal projekt Zařízení pro provzdušňování vodních ploch z dílny Viktora Korbela.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 75. díl. O potřebnosti národů
Je to jen pár dnů, co dostal padáka ze sboru expertních poradců britské vlády slavný politický filosof Roger Scruton, protože si dovolil svobodně vyjádřit své názory na islamismus (a islamofobii), politickou korektnost a další jevy našeho nemocného dneška.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Tato věta, z té mě úplně mrazí... Xaver měl u mikrofonu Maláčovou a došlo na závažné téma
Moderátor Luboš Xaver Veselý v Pressklubu Frekvence 1 přivítal ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD). Ta mu mimo jiné prozradila, že sociálnědemokraticky smýšlejících osob není nikdy dost. Veselý jí na oplátku popsal, z čeho ho mrazí. V závěru rozhovoru ministryni zasadil slovní úder kvůli exekutorům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Proti Huawei je vedena kampaň bez důkazů, zastal se čínské firmy Zeman
Prezident Miloš Zeman pokračuje v návštěvě Číny. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček oznámil novinářům, mezi nimiž nechyběl ani redaktor serveru ParlamentníListy.cz, že prezident doufá v zapojení čínské firmy Huawei do rozvoje moderních 5G sítí v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
ČVUT: Finále jarní Robosoutěže má tři vítěze. „Záklaďáci“ se znovu utkají v červnu na festivalu Maker Faire Prague
V pátek 26. dubna 2019 skončilo třídenní finálové klání Robosoutěže ČVUT pro žáky z druhého stupně základních škol a odpovídajících tříd víceletých gymnázií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Adamec (ODS): Sáčky na psí exkrementy dostanou občané zcela zdarma
Město Trutnov se rozhodlo výrazněji věnovat problematice psích exkrementů v ulicích. Po dva měsíce technické služby intenzivně doplňovaly sáčky na stojanech u odpadkových košů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
MHMP: Meteorologové odvolají výstrahu před požáry, skončí zákaz rozdělávání ohňů v Praze
Český hydrometeorologický ústav odvolal dnes v noci s účinností od 27. dubna výstrahu před zvýšeným nebezpečím vzniku požáru v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Piráti budou nominovat Josefa Šlerku do Rady ČTK i v příští volbě
V tajné sněmovní volbě byla dnes do Rady České tiskové kanceláře zvolena Michaela Marksová (ČSSD), bývalá ministryně práce a sociálních věcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Turistický spolek Lipenska: Konference ve Frymburku dala podněty pro pomoc podnikatelům v okolí Vltavy
Turistický spolek Lipenska ve spolupráci s Jihočeskou centrálou cestovního ruchu uspořádal ve Frymburku vzdělávací konferenci v rámci projektu Vltava etapa1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Výbušný dojezd Okamurovy akce: V Rusku přepálili účast. ČT prý zas čekala, až někdo začne hajlovat
Demonstrace Tomia Okamury (SPD) na Václavském náměstí dál budí rozruch. Pozornost jí věnoval i ruský kanál Zvezda, který však o demonstraci nepsal pravdu. První místopředseda SPD Radim Fiala k tomu napsal, že zavádějící informace šířila o demonstraci i Česká televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Státní pozemkový úřad: Sucho trápí Česko už pátým rokem. Lépe hospodařit s vodou budeme muset všichni
Tři desítky zástupců devíti institucí zabývajících se problematikou sucha a nedostatkem vody se sešly včera v sídle Státního pozemkového úřadu, aby společně zhodnotily dosavadní vývoj včetně možných dopadů klimatických změn a navrhly opatření pro zmírnění zejména zemědělského sucha očekávaného v letošním roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Weiermüllerová (ČSSD): V květnu proběhne dvoudenní taneční soutěž Grand Prix Dance Olomouc
V květnu zamíří do Olomouce baletní naděje z celé České republiky. Uskuteční se zde pátý ročník taneční soutěže Grand Prix Dance Olomouc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Senát: Plán akcí v týdnu od 29. dubna
Stručný výčet akcí Senátu na příští týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Tomáš Portlik: Pražská plynárenská a „slavný“ otevřený dopis pana primátora.
Předně je třeba říci, že otevřené dopisy a vzkazy přes média, která mají potenciál poškodit miliardovou městskou společnost jsou tedy pirátskými unikáty. Chápu, že do té dozorčí rady svého zástupce mermomocí chtějí, ale ohrožovat tím hodnotu akcií městské firmy je pro mě něco, s čím se nehodlám mlčky smířit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Otevření mostu na ulici Komenského v Olomouci může zdržet čtveřice obyvatel
Stavba protipovodňových opatření v Olomouci pokračuje podle plánu. Dělníci i stroje pracují na obou březích prakticky v celém úseku od mostu na ulici Komenského až po most na ulici Kosmonautů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Na Startup World Cup do San Francisca míří čeští Motionlab
Český start-up Motionlab s projektem personalizované videoreklamy uspěl v tvrdé konkurenci více než 2 tisíc evropských start-upů. Utkaly se ve středu 10. dubna 2019 v pražském Kongresovém centru na Startup World Cup & Summit. Motionlab zvítězili v regionálním kole zemí Visegrádské čtyřky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtman Bubeníček: Ústecký kraj je SMART, neboli chytrý region
Smart Region fórum Ústeckého kraje 2019 proběhlo jako jedinečná akce svého druhu v Kině Svět v Chomutově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Komunisté se opět ujali vedoucí úlohy v zemi, varuje Miroslava Němcová
Poslankyně Miroslava Němcová (ODS) se ve svém komentáři pro server Forum24.cz zamyslela nad, dle jejích slov, vedoucí úlohou komunistické strany v Babišově „stínové“ vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Na sportovní dotace uvolnil Pardubický kraj o čtyři miliony více než loni
Dubnové Zastupitelstvo Pardubického kraje schválilo také dotace v oblasti sportu, volnočasových aktivit a cestovního ruchu. Většinou zůstávají v rozsahu loňského roku, jen do sportu jde o čtyři miliony více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Trump stáhl podpis USA z mezinárodní dohody regulující obchod se zbraněmi
Americký prezident Donald Trump na pátečním výročním zasedání vlivné americké Národní asociace držitelů zbraní (NRA), která smlouvu dojednanou pod záštitou OSN kritizuje, oznámil, že Spojené státy stáhnou svůj podpis ze Smlouvy o obchodu se zbraněmi, která reguluje mezinárodní obchod s konvenčním arzenálem, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Primátor Charvát: Primátoři na rozvoj měst v příštím programovém období požadují 75 až 100 miliard
Jednání primátorů všech sedmadvaceti statutárních měst České republiky v Pardubicích vyvrcholilo podpisem společného Stanoviska, které definovalo základní požadavky největších českých měst pro nové programové období Evropské unie (2021–2027).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Nespokojení Francouzi neskočili na Macronovy sliby. V ulicích jich byly znovu tisíce
Ve Francii to stále vře. I když prezident Emmanuel Macron občanům slíbil nižší daň z příjmu a některá sociální opatření, i dnes vyrazily do ulic tisíce lidí k dalším protestům. Jak píše server Novinky.cz, žluté vesty se nejvíce objevily ve Štrasburku a Paříži.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Státní úřad pro jadernou bezpečnost: Čtyřstranné jednání dozorných orgánů ČR, Maďarska, Slovenska a Slovinska
3. – 4. dubna 2019 se ve slovinské Ptuji konalo pravidelné čtyřstranné jednání (tzv. Quadrilaterála) mezi dozornými orgány ČR, Maďarska, Slovenska a Slovinska, vycházející ze spolupráce zejména v oblasti státního dozoru nad bezpečností jaderných zařízení a nad jadernými materiály.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Piráti jdou doleva, otevírá se prostor pro TOP 09, prohlásil s nadějí Pospíšil
Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se rozhovořil pro deník Právo o současné politické scéně. Podle něj se jeho straně otevírá prostor, protože Piráti se rozhodli jít doleva. Budoucnost tak vidí ve spojení s hnutím STAN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Láska: Nekuřte u toho
Komentář na facebookovém profilu k podpoře nekuřáctví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Americká ekonomika roste rychleji, než se čekalo. Na první pohled super, ale...
Růst americké ekonomiky podle dnešního prvního odhadu překonal jak očekávání trhu, tak prognózu americké centrální banky. Lze jej tedy hodnotit příznivě, ačkoli „pod povrchem“ je několik varovných znaků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Trapná situace pro liberální média. Robejšek si všímá, co svými slovy způsobil Macron
Politolog Petr Robejšek se vysmál liberálním médiím. Ta prý tak dlouho a tak vehementně podporovala Emmanuela Macrona, až se jim francouzský prezident odvděčil tím, že je hodil přes palubu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Co leží v cestě Hedvábné stezce? Prezident Zeman vystoupil v Pekingu s hlavním projevem
Prezident Miloš Zeman sdílí základní názory o projektu nové Hedvábné stezky a podporuje ho. Postrádá ale debatu o rizicích, která mu hrozí. Zeman to dnes řekl v Pekingu na konferenci věnované tomuto projektu, sdělil ředitel hradní diplomacie Rudolf Jindrák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Volfová (ANO): Rada města jmenovala ředitelem příspěvkové organizace Sport Jaroslava Češku
Novým ředitelem příspěvkové organizace města Sport Česká Lípa bude od 1. května 2019 Ing. Jaroslav Češka. O jeho jmenování do funkce rozhodli českolipští radní na svém zasedání v úterý 23. dubna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Vyšetřování Čapího hnízda není ani nemůže být politický proces
Označit vyšetřování Čapího hnízda za politický proces je urážkou skutečných politických procesů z 50. let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Je fatální, aby nám politici říkali, jak má vypadat naše rodina, co a kde smíme říkat, psali učebnice... Historik Vondruška vyzývá k debatě
Historik a spisovatel Vlastimil Vondruška se v sobotním vydání deníku Mladá fronta Dnes rozepsal o chodu společnosti. Je toho názoru, že o něm rozhoduje ideologie demokracie, která se stala náboženstvím bez boha a bohoslužeb. „Současné politice vládne fundamentalismus,“ říká a dodává, že Korán či evangelia byly nahrazeny evropanstvím a lidskými právy. „Chybí nám něco podobného církvi, tedy nezávislá moc, která by se nestarala o politiku, ale o morálku,“ míní historik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
FOTO Zeman se v Pekingu sešel s Putinem
Prezident Miloš Zeman se na konferenci v Pekingu věnované projektu nové Hedvábné stezky krátce sešel s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Na Twitteru to dnes oznámil Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček. Prezidenti se dnes účastní summitu, který probírá spolupráci zemí v rámci čínského projektu Hedvábné stezky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Letiště Praha a Sichuan Airlines se dohodly na nové lince do čínského Šen-Čenu
Letiště Praha podepsalo dohodu o strategickém partnerství s leteckou společností Sichuan Airlines. Výsledkem této dohody je otevření nového přímého leteckého spojení mezi Šen-Čenem a Prahou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Hlubuček (STAN): Organizované pálení čarodějnic bude možné i v době sucha
Rada hl. m. Prahy na mimořádném jednání přijala nové Nařízení stanovující podmínky k zabezpečení požární ochrany v době zvýšeného nebezpečí vzniku požárů. To původní bylo přijato 24. května 2016 a městští radní po třech letech zkušeností přestoupili především na základě žádostí z městských částí ke změně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman dnes v Číně vystoupí na konferenci o Hedvábné stezce
Prezident Miloš Zeman dnes v Číně vystoupí na konferenci věnované projektu nové Hedvábné stezky. Mluvit bude na zasedání věnovaném rozvoji vzájemného propojení. Zeman v poslední době několikrát řekl, že by uvítal, aby se Česká republika stala součástí projektu Hedvábné stezky. Přes české území by podle něj mohla vést například železnice do Německa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 06:35, zobrazit podobné
ČEZ: Králem Energetické maturity se stal Vladimír Macháček ze SPŠ v Ústí nad Labem
Energetickou maturitu v Elektrárně Tušimice má za sebou 39 středoškoláků z 12 partnerských škol Skupiny ČEZ. Během tří dnů se všichni seznámili se vším, co nějak souvisí s výrobou elektrické energie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Jelínek (SPD):Tradiční rodina je základ společnosti a na tom nechci nic měnit
Tradiční rodina je základ společnosti. Homosexuální manželství je apriori neplodné. Podpořme mladé rodiny s bydlením a rodiny se budou zvětšovat. Čelme trendu svobodných matek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
TOPlist