Oficiální zpravodajská média

Babiš připustil zdanění bank, uvažuje i o operátorech
Premiér Andrej Babiš (ANO) připustil zavedení sektorové daně pro banky, kterou prosazuje koaliční sociální demokracie. Daň by se měla týkat i pojišťoven a Babiš uvažuje také o zahrnutí mobilních operátorů. Řekl to České televizi (ČT). Babiš přitom v polovině dubna uvedl, že o zdanění bank s ČSSD jednat nebude. Předseda sociálních demokratů Jan Hamáček přivítal, že premiér změnil názor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Uvnitř Evropy je vzteklý červený kousek, proti Huawei, všechny ostatní země jsou pro
Projev prezidenta republiky při tiskové konferenci k návštěvě ČLR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš se chce sejít se zástupci petice za odvolání Staňka
Premiér Andrej Babiš (ANO) by se chtěl sejít se zástupci petice za odvolání ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) kvůli konci ředitelů Národní galerie Praha Jiřího Fajta a ředitele Muzea umění Olomouc Michala Soukupa. Babiš dnes na svém facebookovém profilu uvedl, že ho Staněk ujistil o tom, že měl pro Fajtovo odvolání skutečně vážné důvody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Petr Štěpánek: Kdo je demokrat a kdo extremista?
Normální člověk chodí na demonstrace, aby podpořil to, k čemu je akce svolaná. Jen gauner a ubožák tam leze proto, aby druhým jejich akci rozbíjel či znemožnil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
„Elfové“ že odhalují dezinformace? Tak si přečtěte, jakou zkušenost s nimi má Tomáš Zdechovský
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Dokud se něco nestane, někdo nebude zavražděn…“ Pořádný flastr by měli podle europoslance Tomáše Zdechovského dostat ti, kdo na sociálních sítích vyhrožují jiným smrtí. Přidává vlastní zkušenosti s tím, jak jeho rodinu hlídala policie a hovoří o současném stavu kultury komunikace na síti: „Někdo řval, že mi rozbije hubu.“ V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz reaguje Zdechovský na rvačku na Moravě, kde byl napaden poslanec TOP 09, i na to, proč se dostal do hledáčku českých elfů. A že roznáší „plky“? „Řada elfů je spojená s lidmi jako Pavel Telička.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Reportér dostane spis, který má zdramatizovat... Alexandra Mynářová udeřila na své bývalé kolegy z ČT. A jmenovitě
Manželka prezidentova kancléře Vratislava Mynáře Alexandra Mynářová, která dnes pracuje v TV Barrandov, ale v minulosti působila i v ČT, nenechala na svých bývalých kolezích nit suchou. Svým vyjádřením vyvolala živou diskusi na sociálních sítích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Macron, Čaputová a Zelenskyj. Jak vyhráli volby a dostali se do úřadu? Bašta nachází shodu
Někdejší velvyslanec v Rusku a na Ukrajině se zamýšlí nad tím, jak to může dopadnout, když volby ve Francii, na Slovensku nebo na Ukrajině vyhrávají lidé, kteří mají minimum politických zkušeností, případně nemají zkušenosti vůbec žádné. Podívejte se sami, k čemu Bašta dospěl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: O důchodech, mobilních operátorech, Fajtovi a mnohém dalším. Nedělní hlášení premiéra
Premiérův pravidelný nedělní komentář na facebookovém profilu k dění v politice a plánům do budoucna
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Mladí lidé s dluhy z dětství se možná dočkají snadnějších podmínek pro oddlužení
Mladí, kteří mají dluhy z dětství, by mohli mít brzy snadnější podmínky pro oddlužení. Stejně jako senioři a invalidé by mohli být bez dluhů už do tří let. Obsahovat to bude chystaná novela insolvenčního zákona. V pořadu Otázky Václava Moravce to dnes řekla koaliční poslankyně Kateřina Valachová (ČSSD). V Česku jsou tisíce dětských dlužníků. Odborníci na sociální problematiku a někteří politici označují exekuce u dětí za nemravnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jestli aktivisté navrhují, aby pohádkám předcházela politicky korektní předmluva učitele, tak já... Markéta Šichtařová ostře reaguje
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Nemáme být na co hrdí. Tak komentuje Markéta Šichtařová zprávu Eurostatu, podle níž má Česko čtvrté nejzdravější finance v rámci Evropské unii, a vysvětluje, co ji k tak příkrému soudu vede. Za pravdu dává těm, co tvrdí, že vláda v době hospodářského růstu žene zemi do deficitu, ale bít na poplach měli už před rokem či půl rokem nejlépe při schvalování státního rozpočtu. Upozorňuje také na to, že hranice únosnosti má skutečnost, že čím dál menší počet soukromých zaměstnanců a podnikatelů musí živit víc a víc dražších státních zaměstnanců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Znečištěná ruská ropa ohrožuje český i německý průmysl. Hrozí zdražení benzínu i nafty
Podstatná část evropského průmyslu, ten český nevyjímaje, čelí další hrozbě. Tentokrát se jedná o znečištěnou ruskou ropu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Protiimigrační strany na vzestupu, v EP chtějí vlastní frakci
Většina stran, označovaných za nacionalistické, krajně pravicové či protiimigrantské, je nyní v Evropském parlamentu (EP) členem frakce Evropa národů a svobody (ENF). Členy ENF jsou například italská Liga, rakouská Svobodná strana Rakouska (FPÖ), nizozemská Strana pro svobodu Geerta Wilderse nebo francouzské Národní sdružení (RN). Šéf Ligy Matteo Salvini počátkem dubna představil Evropskou alianci pro lidi a národy, která se chce stát nejsilnější evropskou frakcí, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Ivan Vyskočil se dopálil: Srí Lanka, Notre-Dame. Sluníčkáři a dobroseři, běžte už do... A strčte si tam řeči o hrozbách z Ruska. Na Zemanova slova dochází
NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Rozkopaná“ Praha, Piráti nejen v souvislosti s aktuální situací na pražských silnicích, požár Notre-Dame i teroristické útoky na Srí Lance. Tato témata se rozhodl v dnešním Nedělním ránu okomentovat oblíbený herec Ivan Vyskočil. Padla například slova o „sluníčkářích“ a „dobroserech“, kterým umělec poslal jasný vzkaz. Na závěr Nedělního rána pak nevynechal ani Milion chvilek pro demokracii a zamyslel se i nad útokem na poslance Feriho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib: Na magistrátu Prahy hlasujeme o poměrně hodně věcech
Včerejší komentář na facebookovém profilu k platům podřízených primátora
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Nedotknutelnost tzv. "Benešových dekretů"
Toto je čtvrtá z oblastí, kterou se chci v Evropském parlamentu zabývat, a hájit tak zájmy České republiky v této instituci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Neziskovkář se rozzlobil v ČT: Že mají děti nutit rodiče, aby jim koupili lístek v tramvaji? Nechápu, jak toto může zaznít od Ústavního soudu
Ve druhé hodině Otázek Václava Moravce se setkali exministryně školství Kateřina Valachová, někdejší ministr spravedlnosti za hnutí ANO Robert Pelikán, Daniel Hůle z neziskové organizace Člověk v tísni a Pirát Lukáš Kolařík. Debatovali o zkrocení exekucí v Česku. Hůle tepal komunisty a poslance hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury. To jsou šílené osudy, volala na obranu nejchudších lidí Valachová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Dá se očekávat poměrně tvrdý střet
Jan Zahradil se utká s ostatními " Spitzenkandidáty" už v pondělí 29. dubna v Maastrichtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman otevřel v Číně pusu a hned se na něho vrhli Janda, Pospíšil, Kolář, Hrušínský...
Americká CIA či český NÚKIB varovaly před možným bezpečnostním rizikem, které může představovat čínská firma Huawei. Český prezident Zeman se však společnosti zastal. V Číně řekl, že obvinění firmy Huawei jsou nepodložená. A netrvalo dlouho a na Zemanovu hlavu se snesla kritika. Ozvali se předseda TOP 09 Jiří Pospíšil, bývalý velvyslanec v USA a v Rusku Petr Kolář nebo analytik z think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Kvůli výrokům primátora Hřiba ruší Čína vystoupení umělců spjatých s Prahou
Čína ruší vystoupení českých kulturních institucí, jejichž název je spojen s Prahou. Čínské úřady tak reagují na některá prohlášení pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti). ČTK to dnes v Pekingu řekl ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) v souvislosti s jednáními, která v Číně vedl. V Pekingu se setkal se svým protějškem Luo Šu-kangem. Vyjádření primátora Hřiba ČTK zjišťuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Fanatický vyznavač Havlova kultu Černý, řeči o kreaturách. Útoky liberálně-demokratických džihádistů! Radní Kňourek vstupuje do vřavy kolem Jandáka
NEWSROOM TOMÁŠE KŇOURKA Zásadní otázkou ve věci nynějšího mediálního dění kolem Vítězslava Jandáka a publicisty Jiřího Černého je podle člena Rady Českého rozhlasu Tomáše Kňourka to, proč by členové mediálních rad nesměli vracet údery za často velmi nechutné ataky na svoji adresu ze strany „liberálně-demokratických džihádistů“. Mají být poslušní fackovací panáci vyvolenců? Rozhlasový radní připomíná, že to byl Černý, fanatický vyznavač kultu Václava Havla, kdo začal s urážkami, a když se Jandák ohradil, došlo na neobolševické výzvy, ať jeho setrvání v Radě „řeší“ Poslanecká sněmovna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ombudsman: Obrana v daňové exekuci – jasněji v nejasných podáních
Ombudsman řešil případy dlužníků, kterým finanční úřady v daňové exekuci postihly bankovní účet. Na účet jim však chodila pouze mzda nebo důchod. Ty jsou chráněné a postihnout je lze pouze prostřednictvím srážek ze mzdy či důchodu. Zbylou část prostředků musí úřady dlužníkovi ponechat. Bohužel ne vždy se dlužníkům podařilo tuto situaci bez pomoci vyřešit. Ombudsman proto připravil nové informační letáky, které lidem pomohou se v problematice zorientovat. Současně Generální finanční ředitelství vydalo metodický pokyn, který sjednocuje a vyjasňuje postup finančních úřadů v případě nejasných podání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Eurolídr Pirátů vrací ránu Babišovi: Taky mu neříkám strejdo, když on nás nazývá kluky
Hostem pořadu Epicentrum na serveru Blesk.cz byl tentokrát lídr evropské kandidátky Pirátů Marcel Kolaja. Prozradil, s jak vysokými ambicemi do eurovoleb vstupují. Vyjádřil se i k Babišovu střetu zájmů a v kontextu s tím okomentoval i premiérova slova na jejich adresu, že jsou udavači. Otevřela se i debata nad prezidentem Milošem Zemanem a jeho čínskou návštěvou. Nebo nad spory o autorské právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Václav Moravec ve svém studiu pranýřoval Benešovou. Zasahoval Onderka. Moderátor pak přesedl na Zemana
V první hodině nedělních Otázek Václava Moravce se setkali první místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija, statutární místopředseda ČSSD Roman Onderka a nový předseda lidovců Marek Výborný. Onderka se pustil do svého stranického kolegy a ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD). Udženija se vysmála celé ČSSD. Sociální demokraté Babišovi jen panáčkují. A Moravec si vzal do prádla budoucí ministryni Benešovou a prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
ČHMÚ: Bude možné se na 1. máje políbit pod rozkvetlou třešní?
Vlivem vyšších teplot rostlinám dříve nastupují různé vegetační fáze. Podle pozorování našich fenologů začínají rostliny i o několik týdnů časněji svojí vegetační aktivitu. Pro leckterou rostlinu, především strom či keř, je fáze kvetení tak energeticky náročná, že ji vynechá a začne se rovnou olisťovat. V ČHMÚ souvisle pozorujeme růstové fáze mnoha druhů rostlin. Jako příklad si uvedeme třešeň ptačí. Otázkou je, bude nám třešeň 1. května ještě někde kvést?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
V Japonsku to vyvolalo zděšení, v Rusku vyčkávání. Zdeněk Zbořil zdůrazňuje události, které média příliš neřeší
Politolog Zdeněk Zbořil má za to, že česká politika je plná zloby. Nechce však sledovat jen dění v domácím rybníčku, ale hodlá pozornost občanů obrátit na dění ve světě. Dochází zde podle něj ke škodám, o kterých média tolik nepíší, protože nejsou tolik vidět, a přece jsou důležité. Zvláště dění v Tichomoří je mnohem důležitější, než se nám v České republice zdá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Zeman prozradil, co se stalo s jeho čínským poradcem
Poradce českého prezidenta Jie Ťien-ming, kterého čínské úřady vyšetřovaly kvůli podezření z hospodářské kriminality, není podle hlavy státu Miloše Zemana ve vězení. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zeman jednal s čínským prezidentem. Došlo na Kellnerovu PPF i Jágra
Prezident Miloš Zeman se dnes v Pekingu setkal s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem. Na jednání ho doprovodila skupina českých ministrů, v delegaci byli také finančníci Pavel Tykač a Jiří Šmejc nebo hokejista Jaromír Jágr s bývalým fotbalovým reprezentantem Pavlem Nedvědem, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
DPP: Nehledejte drobné, jízdenku ode dneška zakoupíte ve všech tramvajích pražské MHD bezkontaktně
Tramvajenka po expiraci a drobné nikde? Stačí sáhnout po bezkontaktní platební kartě. Od včerejšího dne mají cestující možnost pořídit si jednotlivé jízdenky díky novým platebním terminálům ve všech tramvajích pražské MHD bezkontaktně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ekonomicky byl vstup do EU pro střední Evropu přínosem, říká analytik
Vstup velké skupiny zemí ze středu a východu Evropy do Evropské unie pro ně před patnácti lety znamenal významné finanční a ekonomické příležitosti, včetně třeba větší důvěry zahraničních investorů. Zsolt Darvas, analytik bruselského střediska Breugel, ale také upozorňuje, že přes evidentní přínos, kterým pro ně vstup do EU byl, se hospodářství nových členských zemí svým výkonem plně nevyrovnalo ekonomikám původních členů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib: Reakce na zrušení vystoupení umělců spojených s Prahou ze strany Číny
Zdeněk Hřib a předseda Správní rady PKF-Prague Philharmonia Martin Klimpl okomentovali zrušení vystoupení umělců spojených s Prahou ze strany Čínské lidové republiky. Radní hl. m. Prahy využijí kontaktů města získaných při zahraničních cestách k tomu, aby byly sníženy negativní dopady. Martin Klimpl považuje podmiňování šíření kulturních zážitků zaujetím politických postojů za nepřípustné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Pozice předsedy KDU-ČSL s sebou nese i věčný střet termínových kolizí
Komentář na facebookovém profilu k práci poslance a předsedy strany
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Česká filharmonie se závazala, že v příštích pěti letech bude pravidelně vystupovat v Číně
Česká filharmonie bude v příštích pěti letech pravidelně vystupovat v Číně. Zavázala se k tomu v memorandu, které bylo podepsáno během čínské cesty prezidenta Miloše Zemana. Ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) v Číně jednal o podpoře i dalších kulturních projektů. Ministerstvo kultury například zváží možnost vystavit díla, která namaloval čínský malíř Čchi Paj-š’. Staněk to dnes řekl zpravodaji ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Prosazujeme aspoň každodenní zkrácení pracovní doby o půl hodiny
Komentář na facebookovém profilu o zkracování pracovní doby
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Lidé si přede mnou uplivávali na ulici a byl jsem za zloděje
Komentář na facebookovém profilu k jednání České televize
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Petice: Protest proti postupu ministerstva kultury ČR
Petice proti jednání Ministerstva kultury ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Hejtman nabízí pomoc při likvidaci skládky u Nabočan
Přibližně deset kilometrů od Chrudimi směrem na Vysoké Mýto se nachází Hrochův Týnec. Ten byl v úterý dopoledne druhou zastávkou hejtmana Martina Netolického na cestě regionem. Se starostou Petrem Schejbalem řešil především rozvojové projekty města včetně rekonstrukce zámeckého areálu, opravy krajských silnic v okolí města či problematiku skládky v Nabočanech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Kubín (JAP): Poruba si připomíná 74 let od osvobození - děkujeme, nezapomeneme
Při osvobozování padlo 192 vojáků, z toho 26 důstojníků. Válečné škody byly vyčísleny na 37 milionů předválečných korun. Bylo zničeno na 90 budov, mimo jiné i Obecní dům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Lampiony smrti? Jaderná skládka za humny je stále ve hře. Co jsme zač, že to tu necháme dětem!
REPORTÁŽ Hrozbu vybudování skladu radioaktivního odpadu si tuto sobotu připomněli aktivisté v Lubenci. Již několik let pálí i obyvatele Žihle, Blatna a Tisu, kteří žijí v rekreační oblasti – v zalesněné krajině chráněných rostlin, vzácných rašelinišť a ohrožených druhů zvířat. Některým lidem by kvůli „jadernému smetišti“ hrozilo vystěhování. Dva místní politici zřejmě více slyší na miliony od státu než na riziko pro budoucí generace a zdevastovanou přírodu v místě, které je zelenou Popelkou jinak vydrancovaného Ústeckého kraje. „Necháváme tu svým dětem odpad nejhoršího kalibru, to je smutné!“ pronesla důrazná slova lubenecká živnostnice Jitka Kantová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Každý jsme pouze dvacetiosmina Evropské unie
V úterý 23. dubna hostilo Gymnázium J. A. Komenského diskusní večer věnovaný tématu odchodu Velké Británie z Evropské unie. Hostem byl europoslanec TOP 09 Luděk Niedermayer a docent mezinárodního práva Vladimír Balaš z Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Debatu vedl rozhlasový moderátor Vladimír Vlach.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Zelení proti neonacistům nejen v Praze
Zelení jsou silně znepokojeni plánovaným veřejným vystoupením předsedkyně francouzské Národní fronty Marine Le Pen, předsedy Strany pro svobodu Geerta Wilderse a předsedy české SPD Tomia Okamury v Praze na Václavském náměstí 25. 4. 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Nezávislost statistiky životního prostředí je pro ČSÚ prioritou
V souvislosti s projednáváním připravovaného zákona o odpadech a vyjednáváním mezi Českým statistickým úřadem a Ministerstvem životního prostředí (MŽP) o statistikách odpadů byly v některých médiích uveřejněny obavy o ohrožení nezávislosti státní statistické služby. Vzhledem ke skutečnosti, že tyto informace jsou často neúplné a ne vždy přesné, zveřejňuje Český statistický úřad k danému tématu následující informace formou otázek a odpovědí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Čínská firma CITIC slíbila zájem o účast na PPP projektech, sdělil v Pekingu novinářům Zeman
Čínská společnost CITIC slíbila vyslat projekční týmy kvůli své účasti na PPP projektech v České republice. Novinářům to dnes v Pekingu řekl prezident Miloš Zeman. Hlava státu věří, že čínská investiční expanze konečně začne. Zeman v minulosti sliboval příliv čínských investic za více než 200 miliard korun, čínské firmy ale dosud v Česku investovaly výrazně méně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Třeštění Hany Třeštíkové
Třeštění ve dvou je slavná aktovka klasika absurdního dramatu Eugene Ionesca z roku 1951. Titul nápadně připomíná počínání této radní pro kulturu v Praze Hany Třeštíkové (Praha sobě) a jejího nočního starosty. Samotná postava „nočního starosty“ je jako vystřižená z Ionesco-beckettovského světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Senát zve návštěvníky na další ročník koncertů Kulturního léta
Ve čtvrtek 2. května 2019 startuje ve Valdštejnské zahradě další ročník cyklu koncertů Kulturního léta v Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
„Já být na místě Schillerové, tak se zastřelím!“ Klaus mladší řádil v televizním studiu
V nedělní Partii televize Prima proti sobě zasedli ministr školství za hnutí ANO Robert Plaga a expert na školství Václav Klaus mladší, který pracuje na založení nové politické strany, s níž se hodlá podílet na příští vládě. Před televizními kamerami si nebral servítky. Premiér Babiš podle něj točí ministry jak na kolotoči. Kdyby byl Klaus v kůži ministryně financí za hnutí ANO Aleny Schillerové, prý by se už zastřelil. Došlo i na inkluzi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Starosta Rys: Zplyňovat 360 tisíc tun odpadu ročně v blízkosti Bruntálu je pro nás nepřijatelné
S nejúspěšnějším starostou Bruntálu Petrem Rysem (BRUNTÁL 2018) jsme si povídali nejen o projektech, které ve městě plánuje. Zamýšlí se ale také nad změnami volebního systému a prozradil nám, z čeho má obavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Starosta Jiraský: Zastupitelstva města a kraje schválila převod budovy Vysokomýtské nemocnice
Město Vysoké Mýto daruje Pardubickému kraji areál Vysokomýtské nemocnice v Žižkově ulici. Převod nemovitostí schválilo na svém březnovém zasedání zastupitelstvo města a v dubnu ho následovalo zastupitelstvo Pardubického kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hasiči: Cena Bezpečnostní rady státu pro Institut ochrany obyvatelstva
GŘ HZS ČR, Institut ochrany obyvatelstva získal vysoce prestižní Cenu Bezpečnostní rady státu (dále jen „Cena“), a to za významný přínos k rozvoji vědy, výzkumu a vzdělání v oblasti ochrany obyvatelstva, civilního nouzového plánování, krizového řízení, integrovaného záchranného systému a kritické infrastruktury a za vynikající výsledky v expertní, vydavatelské a popularizační činnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
V pondělí bude vláda schvalovat návrh Státního závěrečného účtu za rok 2018
Ministerstvo financí plánuje loňský přebytek státního rozpočtu 2,9 miliardy korun využít na snížení vydaných státních dluhopisů o 1,6 miliardy korun a na zvýšení stavu na účtech státních finančních aktiv o 1,3 miliardy korun. Vyplývá to z návrhu Státního závěrečného účtu za rok 2018, který má ČTK k dispozici. Materiál v pondělí projedná vláda. Schválený rozpočet na loňský rok počítal se schodkem 50 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Putin nabídl Ukrajincům ruské občanství. Romancov a Mitrofanov jsou pobouřeni. Generál Pavel rovnou varuje...
Poté, co se objevila zpráva, že ruský prezident Putin zvažuje nabídku pro Ukrajince – občanství za slib věrnosti Rusku –, se rozhořela na Twitteru politického geografa Michaela Romancova zajímavá diskuse. Zapojili se do ní také generál Petr Pavel nebo český komentátor ruského původu Alexandr Mitrofanov. Podívejte se sami, s jakými přišli názory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
V Náprstkově muzeu zazní hlasy ženské emancipace
Letos tomu bude 100 let od chvíle, kdy bylo ženám v českých zemích poprvé umožněno volit. Při této příležitosti otevírá Národní muzeum 26. dubna v Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur novou výstavu s názvem Vlastním hlasem, která prostřednictvím příběhů vybraných žen zachycuje vývoj ženské emancipace od 19. století po současnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: K omluvě muslimům není důvod
Španělský král Filip VI. se má podle prezidenta sevilleské mešity Yihada Sarasua omluvit za hanebnosti, loupeže, vysídlení a vraždy muslimů prováděné na příkaz katolických králů, které vyvrcholilo kapitulací Granady v roce 1492.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
KRNAP: V roce 2018 měly Krkonoše o půl milionu víc návštěv
Z aktuální analýzy dat mobilních operátorů vyplývá, že návštěvnost Krkonoš v roce 2018 opět stoupla, a to o více než půl milionu návštěv oproti roku předchozímu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Kněžínek: Zásadně se ohrazuji proti tvrzením o demisi ze zdravotních důvodů
Reakce na nepravdivé tvrzení o demisi ministra spravedlnosti Jana Kněžínka ze zdravotních důvodů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
RVVI projednala podporu start-upů a do Mezinárodní rady jmenovala profesora informatiky ze Singapuru
Rada pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) se pod vedením premiéra Andreje Babiše v pátek 26. dubna 2019 sešla na pravidelném zasedání ve Strakově akademii. Mezi hlavními body RVVI schválila stanovisko k Návrhu programu výzkumu vývoje a inovací The Country for the Future v celkové alokaci přes 9 miliard korun a Návrh výdajů státního rozpočtu ČR na výzkum a vývoj na roky 2020-2022. Novým členem Mezinárodní rady byl jmenován renomovaný singapurský vědec prof. Kian Lee Tan.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Zeman přilil olej do ohně: Huawei? Jsme vzteklý červený kousek Evropy
Česká republika by podle prezidenta Miloše Zemana neměla být jediná země Evropské unie, která v kauze Huawei vystupuje razantně a servilně. Věří v lepší vztahy s firmou, řekl dnes v Pekingu českým novinářům, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Česká republika nemá ani metr provozované vysokorychlostní železnice
Už dvě desítky let nás novináři informují, že je nutné sjednotit evropská pravidla a vytvořit celoevropskou páteřní síť železnic, a to jak pro vysokorychlostní vlaky, tak pro tratě pro nákladní železniční dopravu, a že to bude užuž hned zítra. Harmonizace a společné projekty evropských železnic by tedy měly být na dosah ruky. Jenže stále skoro nic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Hana Lipovská: Bytová krize v časech liberální demokracie
Po výrocích o „fetišizaci vlastnictví“ v souvislosti s žižkovskou Klinikou byla třikrát během letošního jara zpochybněna nedotknutelnost soukromého vlastnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Otys (TOP 09): Je fakt nutné hrát za volantem ruskou ruletu?
Na silnici to s námi jde od devíti k pěti… Evropská komise zveřejnila nedávno statistiku bezpečnosti na silnicích a zrovna mezi premianty nepatříme. Jsme až na 21. místě z 28. Dokonce oproti roku 2017 vzrostl počet mrtvých za volantem o 14%.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Elfmark (Piráti): MMR upravilo věcný záměr stavebního zákona po našich připomínkách
Pirátský poslanec František Elfmark svolal na čtvrtek 25. dubna již pátou schůzku pracovní skupiny k rekodifikaci stavebního práva, na kterou přizval zástupce Ministerstva pro místní rozvoj a Hospodářské komory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Nová hedvábná stezka disponuje pouze výčtem příležitostí. Analýza rizik zatím chybí
Projev prezidenta republiky při summitu o Nové hedvábné stezce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
ČNB bude v květnu hostit světové centrální bankéře
Česká národní banka pořádá 16. až 17. května 2019 mezinárodní konferenci za účasti vysokých představitelů zahraničních centrálních bank a renomovaných světových ekonomů. Konference je součástí letošních oslav 100 let od zavedení československé koruny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
A to Ferjenčík nechtěl být za „zm*da“... Brutální přestřelka mezi Gazdíkem a Piráty
Deník Právo uvedl, že pirátský primátor Zdeněk Hřib má k ruce početný tým poradců, za které vydává hlavní město republiky měsíc co měsíc přibližně čtvrt milionu korun. Bývalý předseda Starostů a nezávislých Petr Gazdík se kvůli tomu do Hřiba pořádně obul a pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík mu okamžitě ránu vrátil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Hyský (ČSSD): Téma ochrany lesů a péče o ně je v dnešní době více než aktuální
Také letos pokračuje spolupráce s Nadací dřevo pro život a Kronospanem v lesní pedagogice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Národní technická knihovna se dohodla se společností Sekyra Group a.s. na opravě skleněné fasády
Sekyra Group, a.s. a Národní technická knihovna (NTK) dospěly ke shodě názoru na způsob úpravy zavěšení 4 500 skleněných tvárnic, tvořících vnější plášť jedné z nejcitovanějších moderních staveb v Praze postavené před 10 lety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Vážený pane místopředsedo vlády a ministře vnitra
Veřejně sděluji své názory jednotlivým vrcholným představitelům vlády, soudcům i zákonodárcům. Doufám, že mé úvahy padnou úrodnou půdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
SVS na evropském fóru zaměřeném na kontrolu slintavky a kulhavky
Státní veterinární správa (SVS) se minulý týden účastnila pravidelného jednání Evropské komise pro kontrolu slintavky a kulhavky (EuFMD). Veterinární odborníci se během jednání shodli na nezbytnosti koordinovaného postupu při činnostech vedoucích ke snižování rizika zavlečení této nákazy do Evropy. Mimo jiné na potřebě řešit globální dostupnost vakcín. Zvýšené riziko v současné době představují některé sousedící regiony, především sever Afriky či některé části Asie, kam se šíří virové linie, které se v těchto oblastech dříve nevyskytovaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Miroslav Pavel: Ropa bude drahá. Asi
Prezident Trump chce od počátku května tohoto roku kompletně zrušit dosavadní výjimky ze zákazu na dovoz iránské ropy, které měly Čína, Indie, Japonsko, Jižní Korea, Turecko, Itálie a Řecko, a hrozí sankcemi, pokud to tyto země nebudou akceptovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Technologická agentura: Volba nových členů kontrolní rady
Kontrolní rada Technologické agentury ČR (TA ČR) působí od 17. dubna 2019 v novém složení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Chybí duchovno
Odvolání ředitele Národní galerie Fajta ukázalo, jak zmatená a nezdravá je situace na naší kulturní scéně. Stalo se zvykem, že lidé vynášejí soudy o věcech o kterých nic neví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
ČOI: V březnu nevyhověl jeden vzorek nafty
Česká obchodní inspekce kontrolovala jakost pohonných hmot i v měsíci březnu 2019. Z celkového počtu 220 odebraných vzorků nevyhověl stanoveným jakostním požadavkům jeden vzorek motorové nafty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Hanuš (ODS): Páteční den ve znamení francouzského nepochopení evropské spolupráce
Chvíli poté, co Marine Le Pen ohromila na Václavském náměstí znalce francouzského jazyka vyjádřeními, jak bude budovat společnou Evropu s politiky, které zajímá jen jejich vlastní stát, ukázal prezident Emmanuel Macron ve svém dlouho očekávaném projevu v Elysejském paláci jeho pojetí evropské spolupráce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Alexandr Vondra ohromil publikum. Odhalil, jak se vyjednávalo o radaru v Brdech, proč Německo hrozí výbuchem a Sanders je nebezpečný člověk
REPORTÁŽ Lenin jako produkt Západu a Stalin, Putinův oblíbenec a vzor. Škoda, že radar v Brdech nakonec nebyl – mohou za to naši neodpovědní politici. Kapitalisticko-komunistická Čína a Indie. Francie „upouštějící páru“ a Německo potlačující názory může „bouchnout“. Mladí konzervativci v Plzni uspořádali diskusní dopoledne k výročí NATO a pozvali si čtyři pravicové hosty. Deset procent obyvatelstva je v pohodě, ale zbývající vyžadují jistoty. Sanders je druhý Kavan, horší než Zaorálek. V Kremlu vládne dogmatický car, hydra, a proto se Rusko nikdy nedostane na úroveň Západu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Zeman zakončí návštěvu Číny setkáním s čínským prezidentem
Setkáním s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem či návštěvou světové zahradnické výstavy Expo 2019 dnes prezident Miloš Zeman zakončí svou cestu do Číny. Vládním speciálem se vrátí zpět do Prahy v pondělí, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Primátor Jiránek: Město zvažuje i trestní oznámení na majitele ubytovny
Lidé z vyhořelé ubytovny v Rozdělově od už nejsou ve stavebně oddělené sportovní hale v areálu základní školy Moskevská.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Demokratizace má probíhat krok po kroku po etapách, řekl k výročí čínských protestů Zeman
Demokratizace má být postupná, řekl dnes prezident Miloš Zeman v souvislosti s 30. výročím potlačení studentských nepokojů v Číně. Pokud by došlo v Číně k chaosu a k její dezintegraci, mohlo by to znamenat výraznou destabilitu. Zeman to řekl českým novinářům v Pekingu na závěr své návštěvy Číny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman vítá jmenování Schillerové vicepremiérkou: Pokud ji to posílí, bude to jen dobře
Pokud jmenování ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) místopředsedkyní vlády posílí její pozici jako ministryně, bude to jen dobře. Prezident Miloš Zeman to dnes v Pekingu řekl na dotaz ČTK v souvislosti s plánovanou výměnou na postu místopředsedy vlády. Schillerová se stane vicepremiérkou v úterý, stejně jako nový ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Post místopředsedy vlády naopak na návrh premiéra Andreje Babiše (ANO) opustí ministr pro životní prostředí Richard Brabec (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Baránek (Soukromníci): Opakování je matka moudrosti
Pojďme si zopakovat několik zásadních faktů v souvislosti s volbami do Evropského parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Valihrach (Soukromníci): Neberu to tak, že chci něco zkusit. Chci uspět a prospět
Dostalo se mi velké cti a zodpovědnosti reprezentovat Stranu soukromníků České republiky, její spojence a profesní organizace v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
UK spolupořádala Mezinárodní sympozium u příležitosti výročí smrti bývalého rektora Kašpara Royka
Reprezentační prostory Karolina ve středu hostily mezinárodní sympozium u příležitosti 200. výročí úmrtí Kašpara Royka, prvního Slovince, který stanul v čele Univerzity Karlovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist