Oficiální zpravodajská média

Hnus! Moravec čelí vzpouře po včerejšku na ČT: A nešlo jen o jednu věc
Mají se ve veřejnoprávních médiích prezentovat internetoví aktivisté? Podle Václava Moravce, který si pozval předsedu spolku Milion chvilek pro demokracii zřejmě ano. Ale podle mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka či bývalého hejtmana Michala Haška dělal Moravec hnutí reklamu. „Hnus za peníze koncesionářů,“ označil vystoupení Hašek a dodal: „Kde je prostor ve veřejnoprávním médiu pro Marii Benešovou k jejímu stanovisku?“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Revoluce? Zdeněk Zbořil ví, o co jde odpůrcům Zemana a Babiše. A co neříkají
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Pozvou senátoři „na koberec“ také Jaromíra Jágra a Petra Nedvěda? Politolog Zdeněk Zbořil komentuje v dnešním Rozjezdu nejen návštěvu prezidenta Miloše Zemana v Číně. „Vzteklina, jak jistě všichni víme, je smrtelná nemoc a tvorové jí postižení se nemusejí chovat zpočátku zuřivě,“ podotýká k poznámce prezidenta o vzteklém červeném kousku uvnitř Evropy proti Huawei. Přidává i vzkaz pro ty, kteří se chystají na dnešní demonstrace: „Tak tomu alespoň pro začátek neříkejme ‚obrana právního státu‘, ale revoluce. A pokud jde o ten největší zásah do justiční moci, jak to bylo s velkou amnestií Václava Klause?“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Krajský soud se bude znovu zabývat volbami v Bílině na Teplicku
Krajský soud v Ústí nad Labem se dnes znovu začne zabývat komunálními volbami v Bílině na Teplicku. Ústavní soud totiž vyhověl stížnosti Pavla Musila ze sdružení Nezávislí v Bílině - HNHRM, jenž neúspěšně upozorňoval na domnělé kupčení s hlasy a další nesrovnalosti. Původní žalobu krajský soud zamítl, nyní by měl rozhodnout znovu, a to při zohlednění dodatečně předložených důkazů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Problém: Proti Benešové se ozval sever. Vážné zprávy
Ústecká buňka hnutí ANO se rozzlobila kvůli nové ministryni spravedlnosti Marii Benešové. Vadí jí její minulost v časech „Palerma“. Píše to server Seznam Zprávy. K výměně ve vedení resortu už se vyjádřil také právník Tomáš Tyl na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Senátor Drahoš: Prezident naší země se setkal se členem Ústředního výboru komunistické strany Číny
Komentář na facebookovém profilu k návštěvě prezidenta v Číně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Soud podržel Bakalu. Odmítl nájemníkům v bytech OKD přiznat náhradu škody
Slovenský finančník a držitel medaile Za zásluhy Pavol Krúpa prohrál spor v kauze prodeje někdejších bytů OKD. Podle informací serveru Hlídací pes Ostravský okresní soud v polovině dubna zamítl jeho žalobu podanou jménem společnosti ARC equity services na firmy Residomo a RPG Industries, v níž se domáhal náhrady škody v případě jednoho konkrétního bytu a jeho majitelky. V kauze OKD figurují i podnikatel Zdeněk Bakala a jeho kyperská investiční společnosti RPG Industries.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Městy procházely protesty proti Benešové. Pirát Pikal vyrazil do Olomouce vykládat, že není odbornice
Na mnoha místech České republiky se dnes konají demonstrace proti ovládnutí justice jmenováním Marie Benešové do funkce ministryně spravedlnosti a též proti osobě premiéra Andreje Babiše. Demonstrace naplánovala iniciativa Milion chvilek pro demokracii, jejíž protestní shromáždění právě vrcholí na Staroměstském náměstí v Praze, kde jakožto i v dalších městech protestují tisíce lidí. Účastníci akcí jsou vybaveni transparenty namířenými proti premiérovi a prezidentovi a během shromáždění dochází i ke zvonění klíči a v Brně si demonstranti kromě vlajek vzali i červené trenýrky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Kolaja (Piráti): Bez médií není politika. A poslední dva týdny to skutečně platilo
Komentář na facebookovém profilu k
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ve stopách Klause mladšího: Poslankyně Majerová Zahradníková končí v ODS
Příběh poslankyně Majerové Zahradníkové, která vždycky vyčnívala z davu. Její konec v ODS proto není až tak překvapivý.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 29.4.2019 v 20:36, zobrazit podobné
Ivan Přikryl: Bydlení v Norsku, zejména družstevní
Ve čtvrtém dílu seriálu o bytové politice v moderních zemích chci pohovořit o Norsku. Vím, že Norsko je od doby, kdy se stalo ropnou velmocí zemí velice bohatou, ostatně jako člen Evropského hospodářského prostoru mnoho lidí zná z praxe „norské fondy“, jejichž prostřednictvím je možné i u nás řešit celou řadu problémů a potřeb. Nelze mnohé parametry ekonomické porovnávat, zajímavý je ale systém řešení bydlení v této zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Stoka, nejhorší prostituce. Novinář Etzler, co telefonoval do CNN, skončil s Jaromírem Jágrem
Spolupracovník CNN a dříve taktéž zpravodaj ČT v Číně Tomáš Etzler zkritizoval na Facebooku opravdu drsně Jaromíra Jágra za jeho cestu do této země ve společnosti prezidenta Zemana. Označil to za „absolutní selhání a nedostatek lidské slušnosti, osobní integrity a charakteru“ a dodal, že se jedná o „nejhorší prostituci“. Ale známý dokumentarista na to reaguje: „Byl jste v Číně zbytečně, nic jste nepochopil.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Pane Takáči, já se nebojím! Do ČT dorazil nezvyklý host a mluvil o EU
V EU už dávno nefunguje kapitalismus, ale socialismus, který je dnes nahrazován ještě větší socialismem. Dotace? Naprosto ujetý. Všechny sankce zrušit. Z EU okamžitě ven! Lídra Strany nezávislosti Františka Matějku si pozvali do České televize a host se pořádně rozjel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Jandák promluvil: Němcová, jste zděšená? Šídlo, ČT, bakalonoviny, končíte! Burani, nevzdělanci a senilní důchodci vás mají dost
Kontroverzní výroky na Radě Českého rozhlasu. Zase. A zase od radního, tentokrát jím je Vítězslav Jandák. Slova o odpadu směrem k novinářům z Lidovek nebo ze Seznamu. Nebo taky výhrůžka směrem k publicistovi Jiřímu Černému. Tématem se včera zabýval pořad Newsroom ČT24. „Čekal jsem, že svým monologem v rozhlasové radě píchnu do vosího hnízda. Použít totiž peprnějších výrazů pro pseudointelektuální kruhy není dostatečně salonfähig. Výjimku tvoří urážení prezidenta republiky a premiéra, případně českého národa. Tam je povoleno vše a ještě za to následuje pochvala před nastoupenou jednotkou pravdy a lásky,“ poznamenal Jandák ve vyjádření pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Akademie věd uspěla v prestižní soutěži Zlatý středník
Na slavnostním vyhlášení výsledků 17. ročníku tradiční soutěže firemních médií zabodoval především časopis A? / Věda pro každého, který získal cenu Grand prix za nejlepší obsah. Úspěch zaznamenal také čtvrtletník A / Věda a výzkum a oficiální instagramový profil Akademie věd ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Evropské vlády stíhají lidi za kritiku imigrace a islámu!
Komentář na facebookovém profilu k imigraci a EU
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Kovářová (STAN): Vyšší zdanění operátorů nepřispěje ke zlevnění jejich služeb
Komentář na facebookovém profilu ke zdanění mobilních operátorů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Josef Ježek: Hoří už Paříž?
Takhle se telefonicky ptal Adolf Hitler německého velitele Paříže dne 25.8.1944, v době, kdy vypuklo pařížské povstání proti německým okupantům. Němci nechali centrální body krásky nad Seinou podminovat a měli v úmyslu to krásné město zapálit a zničit. Velící generál rozkaz svého šíleného šéfa neuposlechl. Naštěstí! Přečtěte si o tom více v knížce pánů Lapierra a Collinse s názvem Hoří už Paříž?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ombudsman: Ministerstvo nesprávně krátilo charitě dotace – svou chybu napravilo
Přiznané dotace není možné krátit v průběhu jejich čerpání s odůvodněním, že se zpřesnila pravidla dotačního programu. Úspěšný žadatel, kterému byly po splnění podmínek programu dotace přiznány, legitimně očekává, že mu budou proplaceny všechny výdaje ze schválené žádosti. Zpětné promítnutí změn dotačních podmínek do již vyplácených dotací je nesprávným úředním postupem, který navíc může příjemce dotace i poškodit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Pajonak (Svobodní): Odneseme prezidentovi účet za pobyt Česka v EU
V den 15. výročí vstupu ČR do EU donesou Svobodní prezidentovi Miloši Zemanovi účet za pobyt Česka v EU. Průvodem na Pražský hrad poukáží na to, že skutečné náklady na členství v Unii jsou vyšší, než se obvykle uvádí. „Prezidentovi republiky předáme účtenku na minus 1,7 bilionu Kč a dopis, který vysvětlí, jak jsme k číslům došli. Startujeme tím kampaň Přestaňte zavírat oči, se kterou oslovíme i další představitele českého státu,“ vysvětluje předseda Svobodných Tomáš Pajonk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Dobytek se žene středem. Nejnovější nekorektní blog Václava Klause
Václav Klaus mladší se ve svém pondělním zamyšlení na Novinkách.cz věnoval počtu zákonů, které Poslanecká sněmovna schvaluje. Tentokrát netepal počet zákonů pocházejících z Evropské unie, ale počet zákonů vůbec. Na třítýdenní schůzi Sněmovny jich prý bylo přes 200. Pokud se nezačnou zákony rušit, tak nás byrokracie a regulace udáví, říká poslanec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Soukup se má omluvit ČT. Kritika je zdravá, ale byla vyslovena dryáčnickým způsobem, perlila soudkyně
Generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup napadl pracovníky České televize, a ti si to nenechali líbit. Obrátili se na soud. Soud se veřejnoprávní televize zastal. Soukup dostal nařízeno omluvit se České televizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Nezávislí divadelníci se připojili k hlasům pro odvolání Staňka
K hlasům, které žádají odvolání ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD), se připojila Asociace nezávislých divadel. Apelují na vládní koalici, aby hledala pro funkci ministra kultury skutečného odborníka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Spolek Šalamoun: Lukáš Nečesaný podal ústavní stížnost proti rozhodnutí Vrchního soudu v Praze
Lukáš Nečesaný podal proti pravomocnému rozhodnutí Vrchního soudu v Praze ze dne 27.3. 2019, kterým byl zproštěn obžaloby v tzv. kauze napadené kadeřnice v Hořicích, ústavní stížnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Němec: Německá vozidla Puma musí být kvůli nekompatibilitě s prostředky NATO modernizována
Nasazení jedenačtyřiceti nových obrněných vozidel Puma v rámci jednotky sil velmi rychlé reakce NATO bude Bundeswehr stát další nemalé finanční prostředky. Vozidla musejí být dovybavena systémy a zařízeními za téměř 230 milionů eur. Opozice hovoří o nových vozidlech Puma pro německou armádu dokonce jako o polotovaru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Drsné číslo: Jak vnímají migranty v Maďarsku. A u nás. A jinde v EU…
Vera Messingová a Bence Ságvári z politické nadace Friedrich-Ebert-Stiftung spojené s německými socialisty zpracovali studii, která mapuje postoje k migraci před a po migrační krizi. Výsledky nejsou nezajímavé, zejména Maďarsko překonalo v průzkumech všechna očekávání. A kdo je dle autorů více náchylný k extrémnímu pohledu na migraci? Staří, nemajetní a nedůvěřiví. A autoři mají podezření, že za extrémní postoje mohou politici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Česká Třebová: Budoucnost patří železnici, a to nejen v České Třebové
Sdružení železničních nákladních dopravců ŽESNAD.CZ, z.s. ve spolupráci se Správou železniční dopravní cesty a Vyšší odbornou školou a střední školou technickou v České Třebové uspořádali v pátek interaktivní prezentační akci, jejímž cílem je seznámit studenty a širokou veřejnost nejen s fungováním této střední školy, ale také českou železnici v 21. století. Pro veřejnost bude akce přístupná také v sobotu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Zeman schytal drsný úder: Toto o něm řekl senátor Hilšer
Senátor Marek Hilšer se na svém facebookovém profilu vyjádřil k cestě prezidenta Miloše Zemana do Číny. Nechal se slyšet, že Zeman vždycky všechno slušně řečeno zpackal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Miloš Horký: O terorismu aneb tajemství Emila Holuba
Slyšeli jste kdy někdo něco o tom, že Emil Holub byl zločincem? A podle dnešních měřítek - že byl "teroristou“? Já vím, nikdo nám neřekl, že takové hledisko existuje...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Společnost LED Multimedia spustila kampaň „Narýsuj si svoji budoucnost“ ve spolupráci s holdingem CZECHOSLOVAK GROUP
Firma LED Multimedia, která disponuje největší nezávislou sítí komerčních LED obrazovek v České republice, podporuje technické vzdělávání. Propůjčila celou síť LED obrazovek pro kampaň „Narýsuj si svoji budoucnost“, která apeluje na studenty a jejich rodiče, aby zvolili studium technických oborů. Partnerem kampaně je průmyslový holding CZECHOSLOVAK GROUP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Dopis ministru kultury
V Praze dne 22.4.2019 Vážený pane ministře,osobně se neznáme, ale věřím, že nám jde o něco společného. Byl jsem 12 let gen. řed. NG v Praze, což je zdaleka nejvíc v celé porevoluční době. Poznal jsem NG do nejmenších detailů. Když jsem nastoupil, nic nefungovalo. Každá sbírka hospodařila zvlášť, NG měla cca 20 kont s nejrůznějšími podpisovými právy, koordinace mezi sbírkami byla nulová. Národní galerie byla zatížena dluhy. V Paláci Kinských, který se opravoval, přestali chodit dělníci do práce, poněvadž generální dodavatel neplatil subdodavatelům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Červíčková (ANO): Lehce hysterická kampaň proti návrhu novely antidiskriminačního zákona
Komentář na facebookovém profilu k antidiskriminačnímu zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ne, Putin nic. Diplomat o ostudě USA: Informace o Sýrii i Trumpovi
REPORTÁŽ Resumé po dvouleté studené občanské válce v USA: Putin neovlivnil zvolení Donalda Trumpa. Zpravodajci měli zase pravdu. Jako nyní v Sýrii. Diplomaté a rozvědka, to jsou lidé v jednom velvyslanectví. Na besedě, kterou v Praze zorganizovala Nadace Železná opona, to uvedl bývalý náměstek ministra obrany, diplomat a velvyslanec Jaromír Novotný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
ČEZ: První temelínský blok obnovil výrobu elektřiny
Dnes v 15:04 hodin začal první temelínský blok vyrábět elektřinu. Odstaven byl plánovaně kvůli výměně paliva od začátku 1. března. Odstávka trvala 59 dní a energetici během ní vyměnili například téměř třetinu paliva, zkontrolovali bezpečnostní systémy a provedli hned několik desítek modernizací. Celkově měl harmonogram odstávky téměř 15 tisíc činností. Před dosažením plného výkonu čekají energetiky ještě testy na 80procentním výkonu reaktoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Peksa (Piráti): Předseda vlády ve střetu zájmu je. A to i když EU ještě nemá výsledky šetření
Piráti dnes zahájili ostrou fázi kampaně před volbami do Evropského parlamentu s heslem „Evropa potřebuje Piráty”. Představili nový volební autobus, novinku v Pirátských listech v podobě rozšířené reality, petici ve věci důstojného zastupování ČR v EU a připomněli svůj cíl, kterým je zisk 20 % hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Výsledková sezóna jede na plný plyn
„I přes meziroční pokles zisků firem z indexu S&P 500 jsou obchodníci na trhu přesvědčeni, že se situace v dalších čtvrtletích otočí. To v kombinaci s pozitivními očekáváními ohledně dalších kroků ze strany FEDu povzbuzuje nákupní náladu na akciových trzích. Obchodníci si tak užívají historických maxim na amerických indexech,“ říká Senior Equity Trader BHS Kamil Bednář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Krutáková (STAN): 92 % území Česka je postiženo zemědělským suchem
Komentář na facebookovém profilu k suchu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: 15 let v Evropské unii
Česká republika prožila 11 let a 4 měsíce bez členství v Evropské unii a 15 let jako unijní člen. Podstatná část naší novodobé historie je tedy neoddiskutovatelně spojená s Evropskou unií. Na našem členství v Unii vidíme celou řadu chyb, fakticky si však již nedovedeme představit, jak by se nám žilo bez Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Španělsko může jít rázně doleva
Volební výsledek ve Španělsku vypadá jen na první pohled neurčitě, neboť vítězní socialisté nemohou vládnout sami. Je tu však příležitost k vytvoření jednoznačně levicové vlády s Podemos a katalánskými a baskickými partnery.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Arnika: Čeští odborníci našli ve vejcích z Ghany extrémní množství dioxinů
Nový mezinárodní výzkum odhalil hrozivý dopad vývozu elektroštoru do západní Afriky. V potravinovém řetězci obyvatel ghanského hlavního města Akkra byly zjištěny vysoce toxické látky následkem tamního neodborného získávání kovů z vyřazené elektroniky pocházející ve velkém množství ze zemí Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Plzeň: Na konferenci se prezentovaly Plzeňský a Jihočeský kraj
Na konferenci Lepší místo pro život, která se uskutečnila v pátek 26. dubna v Plzni, se prezentovaly Plzeňský a Jihočeský kraj. Pořádala ji společnost Mafra Events. Za město Plzeň se jí zúčastnil radní pro oblast Smart Cities a podporu podnikání Vlastimil Gola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Kde se vzal, tu se vzal? Babišův Faltýnek „odhalen“ v Respektu: Agronom, byznysmen, klíčový muž Babiše
O místopředsedovi hnutí ANO Jaroslavu Faltýnkovi píše dnešní vydání magazínu Respekt. Snaží se přinést profil muže, o němž píší, že Babiš se bez jeho zákulisních tahů neobejde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš dostal pozvánku britské premiérky Mayové. Vyrazí do Normandie
Premiér Andrej Babiš (ANO) se 5. června zúčastní v Británii oslav 75. výročí spojeneckého vylodění v Normandii. ČTK to dnes sdělila mluvčí vlády Jana Adamcová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Tatíčková (Alternativa pro ČR): Hřejeme si na prsou hada neziskovek
Komentář na facebookovém profilu k neziskovým organizacím
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Po sympóziu v Mariboru
O včelách jsem se v tomto roce zmínil již třikrát: V příspěvku Střípky paradoxů (5 - 10. 3) jsem se zmínil o americkém státu Utah, který má v seznamu státních symbolů mimo jiné včelu medonosnou. V příspěvku Střípky paradoxů (4 - 6. 3) jsem psal o zasedání Všečínského shromáždění lidových zástupců a zmínil se mimo jiné o zvýšení vládní podpory R&D, vzdělání v TCM (Tradiční čínské medicíny). V příspěvku Maribor a včely (12.3) jsem v závěru příspěvku napsal: Přeji proto nám všem žijícím, nejenom v rodišti zakladatele apiterapie Dr. Terče, účastníkům sympozia a včelařům, naučit se žít ekologicky, efektivně a ekonomicky, a využít příležitost, kterou nabízejí odkaz prvního novodobého apiterapeuta a potenciál apiterapie a historická zkušenost 3000 let staré TCM a podobných metod. Po té bude nám možno radovat se léta létu, včelám květu a naučit se lehce od mravence pilnosti, a od včely svornosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Otevřený dopis premiérovi a ministryni financí
Otevřený dopis senátora Ivo Valenty ve věci rekonstrukce bývalé věznice v Uherském Hradišti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Petice: Smoljak, Klvaňa či Drahoš jdou zachraňovat ČT. Jak?
Je Česká televize a Český rozhlas v ohrožení? Pod petici, jež nese název: Braňme média veřejné služby, se podepsalo 16 tisíc lidí. O budoucnosti médií veřejné služby by se tak mohlo diskutovat na plénu Senátu. Píše o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
ÚOOÚ: Adaptační legislativa k GDPR vstoupila v účinnost
Česká republika má od dnešního dne nová platná pravidla pro oblast ochrany soukromí. Vyhlášením ve Sbírce zákonů nabyl účinnosti zákon o zpracování osobních údajů a příslušný doprovodný zákon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): V kauze nezaplaceného dluhu dědicům pana Altnera jde o zneužívání moci ČSSD!
Komentář na facebookovém profilu k dluhu ČSSD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
MŽP: Česko Slovensko hledá sysly. Po zimním spánku je mapují odborníci i veřejnost
S přicházejícím jarem skončil zimní spánek syslů. Monitoring tohoto kriticky ohroženého savce může právě začít. Do terénu vyrazí odborníci na jižní Moravě i na západním Slovensku. Mapování syslů je ale velmi náročné, a tak odborníci uvítají pomoc veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Jacques (LES): Chtěla bych dál posouvat legislativu omezující tzv. dvojí kvalitu potravin
Komentář na facebookovém profilu ke kandidatuře do EP
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Zavedení sektorových daní je velikou chybou
Podle ekonomického experta ODS Jana Skopečka by bylo zavedení sektorových daní ekonomickou chybou, na kterou doplatí především koncoví zákazníci. Problém podle něj není v nízkém zdanění bank, ale neschopnosti vlády hospodařit bez zvyšování příjmů státního rozpočtu. Sektorové daně kritizoval na Twitteru také předseda ODS Petr Fiala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Soudkyně potrestala kritiku ČT, protože byla „dryáčnická“. Dříve šla „na ruku“ Sobotkovu vlivnému spolužákovi Pokornému
Česká televize nepravomocně v plném rozsahu uspěla se žalobou na Jaromíra Soukupa, majitele TV Barrandov, který se podle rozsudku musí ČT omluvit. Stejná soudkyně, která teď dala za pravdu ČT, před časem umožnila Sobotkovu vlivnému příteli Pokornému, aby v soudní síni převzal otěže a okřikoval novináře Besta i jeho právníka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
SŽDC: Začíná revitalizace a elektrizace trati z Oldřichova u Duchcova do Litvínova
Celkovou přestavbou projde v následujících dvou letech další trať v Ústeckém kraji. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) v těchto dnech zahájila revitalizaci a elektrizaci úseku z Oldřichova u Duchcova do Litvínova. Celkové investiční náklady dosahují 1,1 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Herman (KDU-ČSL): Nesmíme se chovat jako čínská provincie
Komentář na facebookovém profilu v reakci na Čínu a primátora Hřiba
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Naštvaný Babišův vzkaz ČSSD: Nemluvím česky ideálně, ale tolik rozumím...
Premiér Andrej Babiš (ANO) sektorové daně pro banky nebo mobilní operátory zavádět nechce, řekl dnes Lidovým novinám (LN). Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Kovács (ANO): Rozdělení přebytku hospodaření dostanou výdaje na investice nad 1 miliardu korun
Středočeští krajští zastupitelé v pondělí 29. dubna 2019 rozhodli o tom, že téměř 61 % zůstatku hospodaření z roku minulého, který činí 963,5 milionů korun, půjde na investice. „Největší objem přebytku ve výši 489 milionů korun bude dán na posílení investičních výdajů prakticky všech rozpočtových kapitol jednotlivých odborů a o 100 milionů korun budou posíleny finanční prostředky KSÚS SK na úhradu škod vzniklých v letošních zimní sezoně,“ vyzdvihl náměstek pro oblast financí Gabriel Kovács. Posílení investic bylo podle hejtmanky kraje Jaroslavy Pokorné Jermanové (oba ANO 2011) při rozhodování o tom, kam peníze z přebytku nasměrovat, jednoznačnou prioritou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
JHK: Podnikatelé mohou žádat o dotace na nové technologie
Až do 13. června letošního roku mohou podnikatelé podávat žádosti o finanční podporu na pořízení nových technologických zařízení i softwaru. Na jeden projekt přitom mohou získat až 20 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Zvon Zikmund slaví 470 let, ČVUT už pátým rokem pomáhá s analýzou jeho stavu
Největší český zvon a národní kulturní památka – zvon Zikmund v katedrále sv. Víta – letos slaví 470. výročí od svého odlití zvonařem Tomášem Jarošem z Brna. Toto výročí bude připomenuto i během osmého ročníku slavnostní akce Den zvoníků Arcidiecéze pražské, která se koná v úterý 30. dubna 2019 pod patronací J. Em. Dominika kardinála Duky OP, arcibiskupa pražského a Primase českého. Součástí této akce je i seminář, v jehož průběhu přednesou zástupci Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze (FJFI) doc. Jan Siegl a Ondřej Kovářík výsledky získané při zkoumání stavu zvonu Zikmund v rámci spolupráce mezi Metropolitní kapitulou u sv. Víta v Praze a FJFI.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Zemědělec varuje: Potraviny mohou zdražit skokově o desítky procent. Letošní katastrofa může ještě překonat tu loňskou
ROZHOVOR „Zdražovat se bude všechno,“ míní zemědělec ze chmelařské oblasti Radim Opat. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vysvětluje, kdy klesne cena brambor a proč by potraviny měly být dražší. Na „dvojí kvalitu“ by měl rychlé řešení. Podle zkušeného pěstitele z Podbořanska má dovoz levného masa vliv i na to, že pole máme plná nenáviděné řepky. „Může to být katastrofální…,“ naznačuje k letošní sezóně, která tragickým suchem možná trumfne tu loňskou. „Máme se ještě co učit. Možná budeme muset změnit celý systém hospodaření,“ říká i směrem do vlastních řad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Dvojí kvalita potravin už v Česku neprojde
Potraviny, které jsou pod stejným označením nabízeny v různých zemích Evropské unie, ale liší se svým složením, již nebude možné uvádět v České republice na trh. Ministerstvo zemědělství (MZe) to chce prosadit do připravované novely zákona o potravinách. Za porušení zákazu bude možné udělit pokutu až 50 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Richard Seemann: Řecko požaduje válečné reparace na Německu
V Řecku se blíží 75. výročí masakru v Distomo nedaleko antických Delph, kdy v této malé obci v červnu 1944 povraždila jednotka SS 218 jejích obyvatel včetně dětí. Pozůstalí obětí požádali o odškodnění bez úspěchu i nejvyšší soudní instance jako Evropský soud pro lidská práva tak i Mezinárodní soud v Haagu, protože jednotlivé soukromé osoby je nemohou předložit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Porušování zákonů v oblasti lékařské péče, informován – premiér Babiš
Co je pro člověka nejcennější? Je to zdraví. Každý z nás se obává nemoci, každý z nás si přeje, aby on i jeho blízcí byli zdraví. Není to klišé, když se u různých příležitostí přeje: „hlavně zdraví....“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
CzechTrade otevřel pobočku v čínském Kantonu
V rámci české delegace do Číny bylo v neděli 28. dubna podepsáno memorandum o zřízení zahraničního zastoupení agentury CzechTrade ve městě Kanton (rovněž zvaném Guangzhou). To leží v jihočínské provincii Kuang-tung (Guangdong), která se nachází ve strategicky výhodné oblasti delty Perlové řeky. Vedení se ujal zkušený pracovník agentury Aleš Červinka, který deset let úspěšně řídil pobočku v Šanghaji a nyní zastává pozici regionálního ředitele v Číně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Kiska se loučil s „pražskými Slováky“. Hřib mu předal klíče
Praha je díky počtu Slováků žijících ve městě neoficiálně třetím největším slovenským městem. Při návštěvě Prahy to dnes řekl slovenský prezident Andrej Kiska. Zavzpomínal při tom, jak v mládí do Prahy jezdíval za přáteli, kulturou i pivem. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Bloger roku Ladislav Větvička o zvrhlých multikulturních elitách. Nemocná Emma Smetana, idiot z ČT a Pražák, který dostal po pysku
ROZHOVOR „Francouzskou společnost už nespojí nic. Je degenerovaná, opustily ji elity, které nyní vyznávají multikulturní socialismus, a nyní se čeká jen na to, až i na francouzském venkově splyne bílá francouzská žena s černým africkým nadsamcem,“ říká několikanásobný bloger roku Ladislav Větvička a dodává. „Prezident Macron je jen symbolem zvrhlosti, ke které v jeho zemi došlo. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz promluvil nejen o požáru Notre-Dame, ale i k teroristickým útokům na Srí Lance a rázně se v té souvislosti vyjádřil na adresu zpravodaje České televize. Přečtěte si také, co říká v souvislosti s útokem na poslance Feriho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Šanc (STAN): Koalice Jermanové odmítla transparentní kontrolu středočeských silnic
Starostové a nezávislí navrhli na pondělním jednání středočeského zastupitelstva zařazení bodu, který by měl umožnit členům kontrolního výboru kontrolovat hospodaření s veřejnými krajskými penězi uvnitř Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Je fajn, že premiér Babiš mění názor, řekl v souvislosti se zdaněním bank Jan Hamáček
Zavedení sektorové daně pro banky prosazuje již dlouhodobě sociální demokracie, nyní její zavedení připustil i premiér Andrej Babiš, který ještě v polovině dubna zdanění odmítal. Předseda sociálních demokratů Jan Hamáček na svém facebooku přivítal, že premiér změnil názor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Piráti v kampani k eurovolbám spustili petici proti Babišovi
Premiér Andrej Babiš by podle petice Pirátů neměl Česko zastupovat na summitech EU, dokud se neočistí z podezření, že porušuje evropská pravidla o střetu zájmů, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Růžena Chrasteková: Kdo volil Moravce? Kdo neziskovkáře? Zrušíme volby úplně?
Alternativní vláda ve studiu ČT měla zase včera zasedání, kde schvalovala, ale i neschvalovala rozhodnutí premiéra a některých oficiálně jmenovaných ministrů. Bizarní komedie v režii zfanatizovaného, nesoudného, už aktivistu Václava Moravce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Hlaváček (TOP 09): Vyřešení budoucnosti Libeňského mostu a časový horizont rekonstrukce
Pražští radní rozhodli o variantě rekonstrukce Libeňského mostu a zároveň zrušili dvoumiliardovou zakázku na demolici mostu a stavbu nového rozšířeného, kterou plánovala předchozí koalice. Na doporučení Kloknerova ústavu při ČVUT dojde během rekonstrukce k výměně konstrukce rámových předpolí a k zesílení obloukové části mostu vysokohodnotným betonem. Unikátní most s kubistickými prvky se dočká první kompletní opravy od svého otevření v roce 1928.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Soukup se má omluvit České televizi. Jeho výroky byly podle soudu dehonestující
Žaloba veřejnoprávní ČT se týkala konkrétních 18 výroků, které v pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa zazněly od 28. února do 30. června loňského roku.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 29.4.2019 v 14:36, zobrazit podobné
Zajistil odcházející ministr dopravy Ťok opravdu nejlevnější variantu výběru mýta?
Provoz současného systému ve vlastnictví státu by byl podle Kapsche levnější skoro o dvě miliardy než vládou vysněný nový satelitní systém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Různá kvalita pod stejným obalem se bude pokutovat 50 miliony
Ministerstvo zemědělství chce v novele zákona o potravinách zakázat tzv. dvojí kvalitu pod pokutou až 50 milionů korun. Výrobky se stejným obalem budou muset mít stejné vlastnosti a složení v ČR jako v jiných evropských státech, uvedl dnes na tiskové konferenci ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD). Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Vrecionová (ODS): Vláda při vyjednávání o zákazu dvojí kvality potravin V EU selhala.
Reakce Veroniky Vrecionové, místopředsedkyně zemědělského výboru PSP na návrh Ministerstva zemědělství zakázat dvojí kvalitu potraviny v české legislativě a stanovení pokuty 50 milionů Kč za její porušení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Celní úřad pro Ústecký kraj: V asijském marketu nabízeli zřejmě i pervitin
Bezmála 733 gramů metamfetaminu objevili celníci v minulých dnech při kontrole MINI marketu v Rožanech na Šluknovsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Americká retuš po česku
Americká retuš, před léty se jí u nás říkalo retuš umělecká, je technika nanášení barvy. Patentována byla už v roce 1876. V USA. S názvem airbrush, vzduchový štětec. Stlačeným vzduchem nebo foukáním se barva nanáší na podklad. To je stručný technický popis původně a nyní malířské, později i fotografické techniky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
To by Jágr musel být blázen! Silná slova o cestě do Číny, kavárna nebude ráda
V pořadu Podtrženo sečteno na XTV tentokrát účtoval bývalý poslanec ODS Vlastimil Tlustý. K napadenému poslanci Ferimu prohlásil, že když měly obě strany 2 promile, tak nelze věřit nikomu. Pochválil Jaromíra Jágra, že bude „ambasadorem čínského hokeje“, a nesouhlasil s Vítězslavem Jandákem, prý se mezi novináři najdou inteligentní a netendenční. A nakonec prohlásil, že vina premiéra Babiše je jasná z jeho chování. Akorát některým to vadí, a jiní čekají, co z Babiše ještě vypadne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib: Poděkování Pražské komorní filharmonii, odmítla čínskou variaci na antichartu
Komentář na facebookovém profilu ke kauze s Čínou a filharmoniky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
David Rath: Vězení za všechny prachy
V Česku máme, oproti našim západním, ale i jižním sousedům, výrazně více vězňů a 2 -3x vyšší recidivu. Přitom všichni za jednoho vězně platíme přes 30 tisíc měsíčně – srovnejte si to s důchodem či minimální mzdou. Shrnuto a podtrženo – náš vězeňský systém je drahý a neúčinný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Konference Efektivní a bezpečné nákupy energií: Standardním zajištěním energií je nákup na burze
Komoditní burza je účelným a zároveň bezpečným nástrojem k nákupu energií pro instituce i samosprávy měst a obcí, shodli se účastníci konference nazvané Efektivní a bezpečné nákupy energií pro veřejnou a státní správu, kterou 24. dubna v Praze uspořádal Ekonomický deník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
KRNAP: Harrach se dočkal ocenění
Více než tří set stránková kniha autora Jana Luštince odhaluje tohoto českého šlechtice v dosud nevídané šíři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): O Heleně Válkové s trochou cynismu
Komentář na facebookovém profilu ke jmenování Heleny Válkové
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: ČNB ve čtvrtek sazby nezvýší. Ale bude to těsné
V týdnu nás čeká jedno z nejnapínavějších zasedání bankovní rady ČNB posledních let. Vůbec to nebude jednoznačné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
LIGA LIBE iniciuje senátní jednání o ústavním právu na soukromou legální zbraň
V souvislosti nejen s předpokládaným zamítnutím žaloby českého státu proti zákazové bruselské směrnici v oblasti legálních soukromých zraní, ale i ve spojitosti s chystaným odevzdáním téměř 100 tisíc podpisů českých občanů Nové petice, zabývající se právě tímto tématem se dnes, 25. dubna odehrála v Senátu ČR dosti netuctová akce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Senátor Láska: Začínám bojkotovat čínské zelí
Komentář na facebookovém profilu k bojkotu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Kartel místo soutěže - poradenské společnosti nezákonně ovlivnily veřejnou zakázku
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže svým prvostupňovým rozhodnutím uložil čtyřem soutěžitelům působícím na trhu dotačního poradenství pokuty v celkové výši 1 883 000 korun za kartelovou dohodu při účasti ve veřejné zakázce (tzv. bid rigging). Proti rozhodnutí může být podán rozklad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jarda Jágr je prodejnej, říká herec
Herec Jakub Štáfek se pro týdeník 5 2 vyjádřil k hokejistovi Jaromíru Jágrovi. Podle jeho slov toho sice slavná česká „68“ dokázala moc, ale zároveň je strašně prodejná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Senátor Fischer: Odborná skupina přijala kritéria, kterými nemusí projít dnešní Rusko a Čína
Komentář na facebookovém profilu k Dukovanům
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Petice proti stěhování tří vzdělávacích programů vyšší odborné školy
Petice proti stěhování tří vzdělávacích programů vyšší odborné školy - Obchodní akademie, Střední odborná škola knihovnická a Vyšší odborná škola Brno, příspěvková organizace, 611 53 Brno, Kotlářská 9
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Komařice získaly budovu obecního úřadu
Českobudějovické pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových prodalo formou přímého prodeje obci Komařice budovu místního obecního úřadu včetně pozemku a navazujících objektů za 430 000 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Havlíček: Ze zájemců o dostavbu Dukovan by se neměl vylučovat nikdo. Ani Rusko, ani Čína
Ze zájemců o možnou stavbu nového bloku v Jaderné elektrárně Dukovany by se podle budoucího ministra průmyslu Karla Havlíčka (za ANO) neměl dopředu nikdo vylučovat, tedy ani Rusko a Čína. Řekl to dnes v rozhovoru s ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Zmrtvýchvstání socialistů ve Španělsku
Už dlouho v žádné z velkých zemí západní Evropy nevyhráli ve volbách socialisté. Ti, vedeni Pedrem Sánchezem, vstoupili do vlády až v průběhu uplynulého volebního období, tak trochu zadním vchodem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Zdravotní pojišťovnu ministerstva vnitra ČR povede další čtyři roky David Kostka
Generální ředitel Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) MUDr. David Kostka, MBA povede pojišťovnu další čtyři roky. V pátek 26. dubna tak jednohlasně rozhodla správní rada pojišťovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Topolánek si podal dalšího ostravského ódéesáka: Podělal se. Velkokníže. A pak jsem ho posadil do Bruselu...
Evžen Tošenovský se pohybuje v české politice od počátku 90. let 20. století. Mohl se stát dokonce předsedou ODS, jenže se jím nestal. Místo toho ani po mnoha letech nešetřil kritikou na adresu Mirka Topolánka. A ten mu slovní ránu okamžitě vrátil. Tošenovský se však věnoval i dění v EU a nadcházejícím evropským volbám. Budoucí složení Evropské komise je podle něj mnohem důležitější než složení Evropského parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
MHMP: Praha vydala metodické doporučení pro údržbu travnatých ploch v době sucha
V současné době, kdy je Praha postižena jedním z nejvyšších deficitů srážek v rámci celé České republiky, není bohužel výjimkou neodborná údržba travnatých ploch všech kategorií. Protože neodbornou péčí a nevhodným zásahem může dojít i k zásadnímu poškození těchto ploch, zpracoval Odbor ochrany prostředí Magistrátu hl. m. Prahy metodické doporučení pro údržbu travnatých ploch v období dlouhotrvajícího sucha a horka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Tvarůžková si pozvala šéfa NKÚ. Odmítl všechny výtky, kterými jej zahrnula Schillerová
Hostem pondělního dílu pořadu Interview, odvysílaném na ČT24, byl prezident Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) Miloslav Kala. Kala hovořil o spolupráci NKÚ s vládou a obhajoval práci své instituce vůči obviněním ze strany ministryně financí Aleny Schillerové. V průběhu diskuse se vyjádřil i k tlaku, jenž působí na naše úředníky, a řeč v této souvislosti přišla i na zdlouhavou stavbu dálnic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Profesor o kauze Feri: Připustil to Havel! Asi jste už zapomněli na tento jeho krok...
ROZHOVOR Bývalý prezident Václav Havel svým někdejším rozhodnutím omilostnit dva Romy poté, co napadli Miroslava Sládka na republikánském mítinku, v podstatě připustil, že muži si mohou za určitých okolností „dát do zubů“. V souvislosti s konfliktem poslance Dominika Feriho na to poukázal profesor Masarykovy univerzity Ivan Holoubek. Pokud jsou to chlapi, nemají potřebu to pak ani mediálně řešit, nedej bože na tom získávat politické body. Muž by podle něj neměl veřejně fňukat, když se s někým popere, ale na druhou stranu, fyzický útok na politika kvůli jeho politice je zcela nepřijatelný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Vládne tu zelená mafie. Je to pro mě čest, děkoval v rozhlase letošní „ropák“. Kolik jste na tom vydělal, naštvala se redaktorka
Moderátorka Marie Bastlová přivítala předsedu představenstva společnosti Vodní Cesty Jana Skalického, čerstvého držitele antiekologické ceny Ropák roku. Cenu si chtěl převzít osobně jako jeden z mála držitelů. A neskrýval nadšení z toho, že ji získal. V rozhlase vysvětlil proč. Cenu prý uděluje „zelená mafie“, jak sám nazývá některé ekology, jež ovládá i některá média, a on si pokládá za čest bojovat proti této mafii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): EU zase vyhrožuje ČR!
Komentář na facebookovém profilu k politice Angely Merkelové a EU
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Vlajky EU, Babiš jako smrtka. A jestli jmenujete Benešovou, budou protesty pokračovat, hrozí demonstranti
V Praze pořádně prší, ale demonstranti spojení pod značkou platformy Milion chvilek pro demokracii se i navzdory vodě valící se z nebes scházejí před Pražským hradem a se sochou zakladatele T. G. Masaryka za zády spílají současnému premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Přinesli si transparent, na němž je Babiš vypodobněn jako smrtka, která nemilosrdně kosí českou spravedlnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Piráti nám ukazují svoje vládnutí v praxi a „hezky“ vysávají veřejné peníze
Komentář na facebookovém profilu k politice Pirátů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Syková (PRO zdraví a sport): I já jsem měla čest s praktikami ČT a pořadem Reportéři ČT. A výsledek?
Komentář na facebookovém profilu k televiznímu pořadu Reportéři ČT
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Vládne tu zelená mafie. Je pro mě čest, děkoval v rozhlase letošní „ropák“. Kolik jste na tom vydělal, naštvala se redaktorka
Moderátorka Marie Bastlová přivítala předsedu představenstva společnosti Vodní Cesty Jana Skalického, čerstvého držitele antiekologické ceny Ropák roku. Cenu si chtěl převzít osobně jako jeden z mála držitelů. A neskrýval nadšení z toho, že ji získal. V rozhlase vysvětlil proč. Cenu prý uděluje „zelená mafie“, jak sám nazývá některé ekology, jež ovládá i některá média, a on si pokládá za čest bojovat proti této mafii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Vystrčil: Proč v Senátu ČR není spravedlnost slepá a jak se inspirovat
Komentář na facebookovém profilu k protestům
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Státní fond rozvoje bydlení začal dnes přijímat žádosti o dotace z programu Regenerace sídlišť
Program je otevřen na základě nařízení vlády č. 390/2017 Sb., o použití peněžních prostředků Státního fondu rozvoje bydlení na regeneraci veřejných prostranství na sídlištích. Díky možnosti kombinovat dotaci s nízkoúročeným úvěrem mohou obce realizovat rozsáhlejší a tedy i finančně náročnější projekty v kratším časovém horizontu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Konečně to začne! Zde jsou výsledky Zemanovy cesty do Číny a úspěchy českých podnikatelů
Čeští byznysmeni si pochvalují aktivitu prezidenta Miloše Zemana směrem k Číně. Uvedla to Hospodářská komora. Jak současná, tak loňská listopadová prezidentská návštěva v Říši středu prý měla pro tuzemské podniky obrovský smysl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: ČNB se bude rozhodovat, kdy sáhnout ke zvýšení sazeb…
Španělské volby opět ukázaly, jak je dnes složité dát v Evropě dohromady funkční vládu. Socialisté sice zvítězili, ale aby mohli vládnout, museli by se spojit se separatistickou katalánskou stranou. Konzervativci dopadli sice nejhorším propadákem v historii, na jejich úkor ale výrazně posílila radikálně pravicová VOX, která naopak jakoukoliv vyšší autonomii Katalánska odmítá. Naštěstí na rozdíl od Itálie Španělsko nepatří k růstovým odpadlíkům a tento týden by to mohla potvrdit i čísla za HDP za první kvartál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Centrum pro regionální rozvoj: „Duben - měsíc bezpečnosti“ a dar dvou tisíc reflexních vest
V letošním roce se Centrum pro regionální rozvoj rozhodlo připojit ke kampani „Duben – měsíc bezpečnosti“ a vybavit reflexními vestami děti vybraných mateřských škol. Celkově se v rámci akce rozdělí nebo již rozdělilo přes 2000 bezpečnostních vest ve dvou desítkách nově renovovaných školek finančně podpořených z Integrovaného regionální operačního programu (IROP). Cílem akce bylo upozornit nejen na bezpečnost dětí v ulicích, ale i na obecný přínos IROP v regionech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Jsem pro zachování vlastní suverenity a tedy naší české koruny
Komentář na facebookovém profilu k nepřijetí Eura
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Televizi Praha TV sleduje více než půl milionu diváků týdně. Majetkově vstoupila do TV Brno 1. V červenci oslaví 5 let na trhu
Regionální televize Praha TV majetkově vstoupila do brněnské regionální televize TV Brno 1, kde získala celkem třicetiprocentní podíl. Praha TV loni podle výzkumu agentury Median překročila pomyslnou hranici půl milionu diváků týdně. Denně se na ni dívá 300 tisíc lidí. Na regionální televizi je to úspěch, pochvaluje si ředitel televize Přemysl Svora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Potřebujete ještě nějaký důkaz o zrůdnosti masové imigrace?
Komentář na facebookovém profilu k tématu migrace a voleb do EP
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Maříková (SPD): Sýrie sužovaná válkou je nejčastějším argumentem pro přijímání imigrantů - nesmysl
Komentář na facebookovém profilu k národnímu složení imigrantů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
HK ČR: Obě poslední cesty Miloše Zemana do Číny měly pro náš obchod na asijském trhu obrovský smysl
Podnikatelská delegace Hospodářské komory, která během oficiální cesty prezidenta po Čínské lidové republice v posledních sedmi dnech usilovala o navázání obchodních vztahů s čínskými firmami, se dnes večer vrátí do České republiky s příslibem několika nových kontraktů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Feri, tohle je pro tebe. Mladíka málem umlátili na náměstí v Českých Budějovicích. Agresoři se smáli policistům do tváře, ti prý neudělali nic
KAUZA Jsou situace, kdy pověstné spojení „pomáhat a chránit“ vyznívá spíše do ztracena. Takový pocit mělo hned několik svědků, kteří pro ParlamentníListy.cz skoro unisono popsali incident, který se odehrál v dubnu letošního roku na náměstí v Českých Budějovicích. Pachuť z celé události zůstává především díky postupu místní policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Společné prohlášení předsedů STAN, TOP 09 a Strany Zelených k odvolání Rady MČ Praha
Prohlášení k odvolání Rady Prahy 4
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
„Zemanovci a havlisti“? Josef Šlerka pro PL: Zeman a Babiš odejdou, rozpadlá společnost zůstane. Hledejme cestu, jak žít spolu
ROZHOVOR V Česku chybí kvalitní a kultivovaná mediální kritika, najde se jen minimum lidí, kteří umí média věcně kritizovat. Ale ti, kdo kritizují, jsou obviňováni, že jsou pěšáci politického boje. Podle ředitele Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky Josefa Šlerky to pak dopadá tak, že kdo věcně kritizuje něco ve vysílání České televize, je osočován, že podporuje Andreje Babiše. A naopak, kdo poukáže na podezřelé obchody kancléře, dostane nálepku bojovníka proti prezidentu Miloši Zemanovi a člena tzv. pražské kavárny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Krutáková (STAN): Obce prý nemají zájem o dotace na projekty proti suchu. Já mám jiné zkušenosti
Komentář na facebookovém profilu k suchu a dotacím na jeho omezení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Hilšer: Miloš Zeman vždycky všechno slušně řečeno zpackal... smutný konec jeho kariéry
Komentář na facebookovém profilu k cestě prezidenta do Číny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Europoslanec Svoboda: Evropské fondy jsou tu pro nás, mají za úkol pomáhat potřebným a ne...
Komentář na facebookovém profilu k penězům z EU
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Vinař z Moravy se selskými kořeny táhne na Brusel: Vraťme se od velkovýroby k rodinným farmám, jako je tomu v Evropě, říká
ROZHOVOR Potravinová soběstačnost a konkurenceschopnost České republiky na jednotném evropském trhu se snižuje, říká v rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz vinař z Moravy Josef Valihrach ml., který je lídrem kandidátky seskupení Strany soukromníků a Nezávislých s podporou ODA do blížících se evropských voleb. České zemědělství by se podle Valihracha mělo od velkých provozů vrátit ke konceptu menších podniků a rodinných farem, který je běžný v západní Evropě. A Evropská unie je podle Valihracha v tomto ohledu před Českou republikou napřed. V Evropském parlamentu chce být Valihrach pocházející z tradiční moravské selské a vinařské rodiny hlasem malých a středních podnikatelů a zemědělců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Dnes je svolán občanský protest, demonstrace proti zásahům do justiční moci
Komentář na facebookovém profilu k protestům proti zásahům do justiční moci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Lidé, kteří chtějí vyvést republiku z Unie, nejsou představiteli moderní české pravice
Komentář na facebookovém profilu k otázkám z autorova profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Vnímám jmenování jako vyjádření důvěry ze strany pana premiéra
Komentář na facebookovém profilu k nové funkci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist