Oficiální zpravodajská média

Benešová uvažuje o systému bez vrchních žalobců a soudců
Nová ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) uvažuje o zásadním zeštíhlení justiční soustavy v Česku. Dosavadní čtyřstupňový systém soudů a státních zastupitelství by nahradil třístupňový, z něhož by vypadly vrchní soudy a vrchní státní zastupitelství v Praze a Olomouci. Benešová v rozhovoru pro dnešní Lidové noviny (LN) uvedla, že je to zatím její předběžná úvaha, počká na analýzu práce obou vrchních státních zastupitelství i názor odborníků a bude respektovat většinový názor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman totálně rozšlapal místopředsedu eurokomise: Je to úředník, nikdo ho nezvolil, k politice se nemá co vyjadřovat
Nový týden přinesl i nový díl pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov. Jeho moderátor Jaromír Soukup si již tradičně připravil řadu aktuálních témat, na která ho zajímal názor prezidenta Miloše Zemana. Společně se vrátili například k výročí, která jsme v posledních dnech oslavovali, plánovaným studentským protestům, návratu Klause staršího do politiky, ale také k nově jmenovaným ministrům nebo k návštěvě Číny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Cibulka vytáhl v ČT své kyvadélko a spustil: Satanská EU, vlastizrádný marxistický projekt. Kecy, novináři lžou
Rusko nás krmí hnojem. Evropská unie je marxisticko-satanský projekt prolezlý ruskými agenty. Sami si do Evropy vpouštíme takové satanské zvrácenosti, jako je adopce dětí homosexuály. Toto všechno a ještě mnohem víc oznámil kandidát do Evropského parlamentu Petr Cibulka, když si ho pozvali do ČT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Viděla jsem to. Byl to „literární průjem“, řekla Benešová o trestním stíhání na zakázku
Ministryně spravedlnosti Marie Benešová se rozhovořila velmi obšírně pro Lidové noviny. Mimo jiné hovořila o trestních stíháních na zakázku, ale i o tom, že se nezalekne demonstrantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Pehe šíří vtip o Babišovi v kšiltovce: Zmatený starý muž, případ pro krizovou linku
Hnutí ANO ve čtvrtek odstartovalo kampaň do voleb Evropského parlamentu s heslem „Česko ochráníme. Tvrdě a nekompromisně“. Premiér Andrej Babiš už se na Facebooku pochlubil videem, ve kterém vystupuje s červenou trumpovskou kšiltovkou s nápisem „Silné Česko“. Výsměch na sebe nenechal dlouho čekat, přišel rovnou ze zahraničí. Pobaveně na to upozornil politolog Jiří Pehe, který zveřejnil reakci amerického profesora hovořícího o Babišovi jako o „zmateném muži ve směšném oděvu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
VIDEO Dva kritici EU za jedním stolem: Je tu dlouhodobý záměr ovládat lidi, už od počátků Unie. Juncker to řekl jasně
Regionální televize uspořádala k příležitosti blížících se voleb cyklus debat kandidátů do Evropského parlamentu. Hosty byli tentokrát Ivan David, lídr kandidátky SPD, a František Matějka, předseda Strany nezávislosti České republiky. Oba kandidáti jsou nespokojení s úrovní demokracie v EU. A došlo i na citáty Jeana-Claudea Junckera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
A teď přijedou Romové z Ruska. Cenzura v TV a tohle…? Rychetského soud čelí další smršti
Rozhodnutí Ústavního soudu a soudce Vojtěcha Šimíčka stále budí emoce, zvláště když se dovede do důsledků. Svůj názor na něj vyjádřila na blogu Aktuálně.cz advokátka Jana Zwyrtek Hamplová. Pro ni je zpráva Ústavního soudu, skrytá mezi řádky odůvodnění, jasná: „Diskriminujte, je-li důvodem váš osobní názor. Máte právo ho takto projevit.“ A šéfredaktor Mladé fronty už teoretizuje: „Co kdyby se v hotelu chtěl ubytovat ruský Rom...“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Kolman: Šup s Jágrem na „black list“
Komentář na facebookovém profilu k návštěvě prezidenta Zemana v Číně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Vzít Česko a další do EU původně nikdo nechtěl. Dobře, že se to tenkrát stalo, jinak byste tam nebyli dodnes, řekl exkomisař Verheugen
Rozhovor s eurokomisařem Günterem Verheugenem přinesl server iRozhlas.cz. Ten stál za tehdy největším rozšířením Evropské unie v historii. Zapojení Česka a dalších nových členských zemí považuje za jednoznačný úspěch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Evropská unie je jedinečným uskupením
Ve středu 1. května 2019 jednal premiér Andrej Babiš ve Varšavě s představiteli evropských států na oslavách 15. výročí vstupu do Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Kukla (ANO): Historicky největší dopravní stavba kraje roste mezi Jihlavou a Velkým Beranovem
Déle než dva roky mají ještě stavbaři na vybudování obchvatu Velkého Beranova na silnicích II/602 a II/353.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Konírny zákupského zámku projdou velkou rekonstrukcí
Liberecký kraj má na svém území celou řadu cenných památkových objektů, jedním z nich je i zámek Zákupy na Českolipsku, který byl dlouhodobě neudržovaný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Zklamání na akci Topky: To tady bude Andrej vládnout dalších dvacet let
REPORTÁŽ „Až jednou česká justice nebude mít žádné problémy, soudy budou rozhodovat rychle a kvalitně, tak asi pro takto velkou zemi je čtyřstupňová soustava přepych a jeden stupeň se zruší. Ale teď je to téma, které je na dlouhou dobu, nepřinese efekt zrychleného řízení a za dva roky, za mandát Marie Benešové, se to nedá zvládnout. Vidím to jako plácnutí do vody, když Marie Benešová chtěla něco říci jako věcné téma, nebo je to účelová snaha zasáhnout do vrchního státního zastupitelství,“ vysvětlil na dotaz redaktora ParlamentníchListů.cz předseda TOP 09 a bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil avizované záměry novopečené ministryně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Malý: Budvar má taky svoje obchodní tajemství
Projev na 8. schůzi Senátu dne 2. 5. 2019, k návrhu změny zákona o zvláštních podmínkách účinnosti některých smluv, uveřejňování těchto smluv a o registru smluv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
STEM: Volební preference – duben 2019
V dubnu by se do Poslanecké sněmovny dostalo šest politických stran. KDU-ČSL na sedmém místě se ocitá těsně na volebním prahu pěti procent. ANO potvrdilo své silné postavení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Primátor Nwelati: Bezpečnostní agentura bude dál dohlížet na pořádek na autobusovém nádraží
Zastupitelé města schválili na svém dubnovém jednání provozní dotaci pro Dopravní podnik Mladá Boleslav, a to ve výši 1,1 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Babiši, podpoř gaye! píší Jančura, Česká spořitelna, Vodafone... A které další firmy?
Médii před časem proběhla zpráva, že stejnopohlavní sňatky požadují i zástupci českých firem a že v tomto směru zaslaly firmy i dopis předsedovi vlády Andreji Babišovi. Analytik Petr Markvart údajný text dopisu získal a zveřejnil na svém Facebooku. A má k němu několik poznámek. Podle něj nejde o žádné významné tvůrce HDP v Čechách. Za to jde povětšinou o sponzory průvodu Prague Pride a provozovatele služeb, které z něj profitují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
„Kradení dětí“? Nejen Norsko, ale i Česko. Senátorka Chalánková má úkoly pro Marii Benešovou
ROZHOVOR „Co se mezi mladými muži při ochutnávce vína v Boršicích odehrálo, vědí nejlépe oni sami,“ říká senátorka Jitka Chalánková k mediálně propíranému konfliktu, kterého se účastnil poslanec Dominik Feri. Načasování výměny ministra spravedlnosti Jana Kněžínka za Marii Benešovou považuje Jitka Chalánková za nešťastné, s Marií Benešovou bude chtít řešit situaci českých dětí, které jejich matce, Evě Michalákové, odebral norský Barnevernet. K útokům na Srí Lance senátorka dodává, že křesťané jsou dnes jednou z nejvíce pronásledovaných skupin na světě. Závěr rozhovoru se stočil na téma rodiny. EU prý v novém programovacím období vůbec neřeší otázku rodiny, nýbrž pouze genderové programy, podporu mnohých nově definovaných pseudopráv a plnou zaměstnanost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
František Kašpárek: Dary z nebe
Odkud přilétají? Z dalekého vesmíru, nebo z jiné reality? Či snad z budoucnosti? Na tuto výchozí otázku kolem neidentifikovatelných létajících objektů neboli UFO, zřejmě ještě dlouho odpověď nenajdeme. Jedno ale víme: Nejsou to tak úplně dokonalé stroje. A jejich posádka jakbysmet. Dělají chyby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
ČEZ: Zaměstnanci z informačních center v Krušnohoří se setkali v infocentru klasické energetiky
Zaměstnanci informačních center z celého Krušnohoří, tedy od Telnice až po Klínovec, se sešli poslední dubnový den v Informačním centru klasické energetiky Skupiny ČEZ v Elektrárně Ledvice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Islámský stát se hodí všem. Tereza Spencerová o zvratu v politice USA, ostudě americké armády a pravdě o Venezuele
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Islámský stát (Daeš) se jako páka hodí jak Američanům, tak Rusům, uvádí analytička Tereza Spencerová nad aktuálním videem „nemrtvého“ lídra této organizace. V rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz se věnuje i zvratu v politice USA: Uznání Muslimského bratrstva za teroristickou organizaci, což by výrazně poškodilo vztahy s Tureckem a Katarem. K situaci ve Venezuele Spencerová uvádí, že „Maduro pro mnoho Venezuelanů je možná padouch, ale je jejich padouch. A Guaidó ve službách USA pak logicky není žádným spasitelem, ale zrádcem…“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Dan Ťok: Jak jsem se stal poklepávačem základních kamenů
Bilancování na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Jo? Takhle to berete? Jarda Jágr zpražil novinářku za řeči o Číně a Hradu
Hokejista Jaromír Jágr se pro Deník N rozmluvil o tom, jak na něj působily kritické reakce, kterých se mu dostalo kvůli návštěvě Číny s prezidentem Milošem Zemanem. „Byl jsem tam za svoji osobu. Myslím, že jsem toho v kariéře dokázal dost,“ sdělil Jágr s tím, že tam jel propagovat hokej před olympiádou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Slušně napsaná stížnost
Čtvrteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
DPP: Informace o změnách v MHD – výluka tramvají v oblasti Náměstí Republiky
Série výměn kolejových konstrukcí a opotřebených kolejnic v obloucích na Strossmayerově náměstí, v ulici Dukelských hrdinů, na Nábřeží kapitána Jaroše a na Náměstí Republiky se blíží do své finální etapy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Jediný pokyn Putina a kabaretní vojenský puč Trumpovy loutky Guidóa se sesypal…
Stydím se za politiku našich představitelů za posledních třicet let ve službách války jménem NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Antl: Znalecká činnost se nesmí dostat pod politiky řízené ministerstvo spravedlnosti
Projev na 8. schůzi Senátu dne 2. 5. 2019 k návrhu zákona o znalcích, znaleckých kancelářích a znaleckých ústavech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Město, které žije oslavami Unie. Od té doby, co sem před 15 lety přijeli Špidla se Schröderem...
REPORTÁŽ Na tomto místě si člověk trochu připadá jako v Cimrmanově Dobytí severního pólu Čechem Karlem Němcem. „Jdu na sever, jdu na sever a už jdu na jih,“ zní hláška z této hry, kdy hrdinové stanou na severním pólu. Ve středu 1. května něco podobného platilo i na Trojzemí u Hrádku nad Nisou na řece Nise. Dalo se tu popojít pár kroků a ocitli jste se v Polsku, když jste se vydali na druhou stranu, tak jste prošli za minutku Českem a stanuli jste v Německu. Na všech třech územích se slavilo přistoupení Česka a Polska do Evropské unie, ke kterému došlo 1. května 2004, a přímo tady to byla tenkrát velká sláva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Benda (ODS): Náhlá změna názoru Marie Benešové na rušení vrchních státních zastupitelství je podezřelá
Komentář předsedy Ústavně právního výboru Poslanecké sněmovny Marka Bendy ke změně názoru ministryně spravedlnosti Marie Benešové na rušení vrchních státních zastupitelství a vrchních soudů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministryně Benešová: Zájmy v oblasti znalectví spojuje snad jen požadavek na vyšší finanční ohodnocení
Projev na 8. schůzi Senátu dne 2. 5. 2019 k návrhu zákona o znalcích, znaleckých kancelářích a znaleckých ústavech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Zamyšlení po summitu (I)
Nevím, kdo má, nebo bude mít v představitelné budoucnosti důvod slavit úspěch a výsledky z účasti na druhém summitu Jeden pás, jedna stezka. Zcela určitě první kolo druhého summitu vyhrál prezident Si Ťin-pching.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Rosatom: Novovoroněžská JE-II - Další blok generace III dodává elektřinu do sítě
1. května 2019 byl připojen k síti 2. blok jaderné elektrárny Novovoroněžská II. Ruská korporace pro atomovou energii Rosatom tak má již třetí blok VVER-1200 generace III , který dodává elektřinu do sítě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Zeman podepsal zdanění majetkových náhrad církvím
Církve budou od příštího roku hradit daň z peněžitých náhrad, které dostávají od státu za majetek nevydaný v restitucích, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Hřebejk: Jágr zbohatl na demokratickém Západě a teď pomáhá podlézání Číně!
K návštěvě hokejisty Jaromíra Jágra a fotbalisty Petra Nedvěda v Číně se na svém twitterovém účtu vyjádřil režisér Jan Hřebejk. A nebylo to jediné téma, k němuž řekl své.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Miloň Houda: Kdo se bojí Marie Benešové?
Intenzita a organizovanost útoků na Marii Benešovou překonala mé očekávání. Některé i obecnou míru vkusu a sami o sobě by měly vyvolat obavu veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Sklenička vína bez postihu: Senátoři poslali do Sněmovny návrh na zmírnění nulové tolerance alkoholu u cyklistů. „Chceme to stihnout do léta,“ říká Valenta
Do Poslanecké sněmovny zamířil už třetí návrh na zvýšení tolerance alkoholu v krvi cyklistů pohybujících se na vybraných cyklostezkách a silnicích nižších tříd, tentokrát ve formě pozměňovacího návrhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Přežije Západ naši generaci?
Ve středu 10. dubna 2019 proběhla v komorním prostředí Pivovaru Hluboká v Hluboké nad Vltavou zajímavá beseda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Milouš Jakeš hájil EU. A začalo to padat...
97letý někdejší komunistický předák Miloš Jakeš se na prvomájové komunistické manifestaci rozhodl překvapit. Řekl totiž, že vstup Česka do Evropské unie byl správný krok. „EU je třeba reformovat, a ne rušit,“ sdělil také Jakeš. Jeho slova sdílela na Twitteru novinářka Českého rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Auta bez řidiče mají vytlačit vlastnictví
Společnosti Uber a Lyft, provozující platformy sdílené dopravy, vkládají stovky milionů dolarů do vývoje automatických robo-taxíků bez řidiče. Má to změnit základní vzorec osobní dopravy a vytlačit osobní vlastnictví automobilů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zlínský kraj chystá na podzim další vlnu kotlíkových dotací, připraveno má téměř 160 milionů korun
Zlínský kraj aktuálně připravuje další výzvu tzv. kotlíkových dotací zaměřených na výměnu kotlů na pevná paliva v domácnostech za ekologičtější způsoby vytápění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
FOTO Paříž v plamenech. Náš reportér sledoval brutální pouliční válku
V centru Francie to ve sváteční odpoledne opět vřelo. Zatýkání, zavřené obchody a zničená auta, tak to vypadá v Paříži v důsledku prvomájových protestů. Přímo na místě situaci sledoval zpravodaj ParlamentníchListů.cz. Policie v metropoli nasadila slzný plyn a došlo k ostrým střetům, při kterých byl zraněn jeden policista. Po celé Francii vyšlo do ulic přes 150 000 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Černochová promluvila u Tvarůžkové o nebezpečných technologiích z Ruska a Číny
Česko se připravuje na zavedení mobilní 5G sítě – revoluční změnu v informačním světě. Vstupuje do něj nejen byznys, ale také tvrdá politika. Hostem čtvrtečního pořadu Interview na ČT24 byla předsedkyně sněmovního obranného výboru Jana Černochová (ODS), která tak s moderátorkou Zuzanou Tvarůžkovou hovořila na téma bezpečnost v sítích nové generace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
dTest: Při pobytu v zahraničí nepodceňujte cestovní pojištění
Sluneční paprsky za okny vybízejí k plánování cest a dovolené. V případě zahraniční dovolené není radno podceňovat sjednání cestovního pojištění. Je však dobré znát předem situace, před jejichž následky vás ochrání, a kdy ne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Dienstbier: Zákon zahrnul i adaptačně-integrační kurzy
Projev na 8. schůzi Senátu dne 2. 5. 2019 ke změně zákona o pobytu cizinců na území České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Senát zvolil kandidáty na zástupce ombudsmana. Právničku z Brna a jednoho svého člena
Senát na funkci zástupce veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové opětovně navrhl právničku Markétu Seluckou, byť ji Sněmovna do této funkce v březnu neschválila. Nově k ní přidal bývalého místopředsedu horní komory za Starosty Jiřího Šestáka. Jejich nominaci dnes senátoři podle očekávání potvrdili v tajné volbě. Selucká a Šesták byli jedinými kandidáty. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Mračková Vildumetzová (ANO): Ministerstvo školství hledá viníka. Kraje ale za nízké platy učitelů rozhodně nemohou
Reakce předsedkyně Rady Asociace krajů ČR a hejtmanky Karlovarského kraje Jany Mračkové Vildumetzové na informace ministra školství Roberta Plagy k platům pedagogů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj chce milion turistů už letos
Aby nalákal více turistů, navazuje Moravskoslezský kraj i letos na podporu cestovního ruchu. Hosty budou lákat technické památky začleněné do takzvané Technotrasy, pohodovější cyklovýlety na elektrokole, katamarán na Slezské Hartě, tradiční gastrofestival i další významné akce pro veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Další varování pro českou ekonomiku. Podmínky v průmyslové výrobě v ČR se v dubnu prudce zhoršily, citelně zaostaly za očekáváním
Provozní podmínky v tuzemském zpracovatelském průmyslu se v dubnu citelně zhoršily. S tak špatným výsledkem trh nepočítal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Zájemce o bruselské křeslo, jakého jste ještě neviděli: Dělají si z nás srandu, tak jim nalijeme vlastní medicínu. EU na Mars, dotace na pivo, Merkelovou do klece...
ROZHOVOR „Jestli si jsou EU a Mars v něčem podobné? Na té planetě je nedýchatelná atmosféra, je celá rudá, člověk se tam zanedlouho vaří ve vlastní šťávě,“ říká Dan Konečný, lídr kandidátky hnutí TVŮJ KANDIDÁT pro květnové eurovolby. „ Němcům a Rakušákům snížíme platy na naši úroveň,“ přichází Konečný s lékem na příjmovou nerovnost. Za peníze, na které ročně vyjde stěhování Evropského parlamentu mezi Bruselem a Štrasburkem, by pořídil pivo. Podobně by vyřešil dvojí kvalitu potravin. Navrhuje vzít potraviny Němcům a Rakušanům a dát jim ty naše. Natočil rovněž předvolební spot v arabštině, ve kterém potenciálním migrantům vysvětluje, jak to u nás chodí. Video najdete v rozhovoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Kverulant: Povodí Vltavy pomáhá likvidovat české přístavy
Kauza české přístavy na první pohled připomíná vytunelování bytů OKD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Horník: Tenhle stát se zblázní v administrativě
Projev na 8. schůzi Senátu dne 2. 5. 2019, k návrhu změny zákona o zvláštních podmínkách účinnosti některých smluv, uveřejňování těchto smluv a o registru smluv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Chybí jasný instrument kvality neziskové organizace
Projev na 8. schůzi Senátu dne 2. 5. 2019, k návrhu změny zákona o zvláštních podmínkách účinnosti některých smluv, uveřejňování těchto smluv a o registru smluv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Policie v souvislosti s pochodem radikálů v Brně zajistila 10 lidí
Policisté v Brně v souvislosti se středečním pochodem radikálů a akcí jejich odpůrců zajistili deset lidí. Většina z nich se zodpovídá z neuposlechnutí výzvy, dva muži budou vysvětlovat své vzájemné napadení. Další muž napadl zakročujícího policistu, je podezřelý z násilí proti úřední osobě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Němeček (ODA): Před 15 lety České republika vstoupila do Evropské unie
Místo oslav výročí vstupu do EU nabízíme srovnání aktuálních názorů obyvatel ČR s volebními tématy ODA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Nytra: Chceme zrušit zákaz prodeje o vybraných svátcích a daň z nabytí nemovitosti
Senát bude na čtvrteční schůzi projednávat zákon zákazu prodeje o vybraných státních svátcích a zákon o dani z nabytí nemovitosti. Senátoři za ODS ve výborech prosadili zrušení obou povinností a svoje návrhy chtějí prosadit také na plénu Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš proti Bruselu: Skandál! Oni si myslí, že žijeme na kokosových palmách. Jsme popelnice Evropy
Zahájení volební kampaně ANO se zúčastnil i premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Na hlavě měl dokonce kšiltovku, která měla symbolizovat jeho zájem o „silné Česko“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Šokující průzkum: Drtič Babiš zrychluje, růst SPD i ODS. Piráti padají a KDU-ČSL a TOPka... Smutné
V dubnu by se do Poslanecké sněmovny dostalo šest politických stran. KDU-ČSL na sedmém místě se ocitá těsně na volebním prahu pěti procent. ANO potvrdilo své silné postavení. Oproti lednovému průzkumu má dokonce o dvě procenta více. Rostou však také SPD a ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Tomáš Prouza: V EU se nemůžeme chovat jak malé děti. Euro budeme mít, až přijdou mladší politici
K 15 letům v EU se na Seznamu vyjadřoval i bývalý tajemník pro Evropské záležitosti, Tomáš Prouza. Podle něj bude mít Česká republika euro okolo roku 2030, až se vymění politická garnitura a přijde nová, která se „nebude bát průzkumů“. Že se Česku daří, je podle něj zásluha přístupu na Evropský trh. A EU nám podle něj vzala jen možnost chovat se jako malé dítě a pořád si stěžovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Turisté dojedou ke skalním městům v Adršpachu pohodlně vlakem. Kraj posílil spoje
Královéhradecký kraj posílil vlaková spojení do Adršpachu. Chce tak zlepšit dopravní situaci v regionu. Nové vlaky pojedou z Polska, Trutnova i Teplic nad Metují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Státní pozemkový úřad: Zahájení rekonstrukce polních cest v katastrálních územích Holedeč a Stránky podle schválených návrhů komplexních pozemkových úprav
Pobočka Louny zajistila v roce 2019 rekonstrukci polních cest HPC 1, VPC 2 v k. ú. Holedeč a HPC 2 v k. ú. Stránky. Polní cesty určené k rekonstrukci jsou v současné době nezpevněné, místy s vyjetými kolejemi a výmoly, obtížně sjízdné pro zemědělskou techniku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Maříková (SPD): Konec svobody slova aneb jak se zbavit nepohodlných
Žijeme ještě ve svobodném státě nebo se vracíme do dob normalizace a totality?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Akademie věd ČR: Jak předejít nejhoršímu. Evropské státy řeší extrémní sucho
Zástupci akademické sféry, státní správy a obchodu diskutovali o aktuální hrozbě čím dál většího sucha. Setkání se konalo v Praze v rámci mezinárodního projektu DriDanube, na kterém se podílí 10 evropských států a spolufinancuje ho Evropská unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: 54. ročník soutěže Concertino Praga se představí v nové podobě
Český rozhlas a Akademie klasické hudby vyhlašují 54. ročník soutěže Concertino Praga. Dvořákova rozhlasová mezinárodní soutěž pro mladé hudebníky vyvrcholí 12. září 2020 v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha, který pořádá právě Akademie klasické hudby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Až bude vážně zle, lidi zůstanou doma. Stanislav Křeček k demonstracím i k cenzuře ,,proticikánského” kocoura Mikeše
ROZHOVOR „Já osobně jsem doufal, že by Marie Benešová byla výbornou ombudsmankou, ale současně platí, že je jen málo tak kvalifikovaných osob na funkci ministra spravedlnosti u nás, jako je ona,“ řekl Stanislav Křeček, zástupce ombudsmanky Anny Šabatové. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také řekl, že jsme asi jedinou evropskou zemí, kde skutečnost, že někdo dělal poradce prezidentovi, je chápána jako diskvalifikace. Mimo jiné se opřel do zákona o exekucích, který se prý politické reprezentaci zcela vymkl z rukou a vedl k mnoha tragédiím. Zároveň upozornil, že dobré zákony by měly jít ruku v ruce s ekonomickým stavem společnosti. Na co jsou dobré zákony chránící nájemce bytů, když si lidé nemohou přiměřené bydlení dovolit?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
S EU je spokojeno nejvíc lidí od roku 2010. S hrdostí jsme prý ale na štírů
S členstvím Česka v Evropské unii je spokojeno 37 procent Čechů. Meziročně je to o procentní bod více a zároveň jde o nejvyšší podíl od roku 2010. Nespokojenost pak vyjádřilo 26 procent dotázaných. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), který také ukázal, že Češi za největší výhodu členství vnímají lepší možnost studia a práce v zemích EU a na druhou stranu jim vadí nárůst byrokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Praha má dobrou Adaptační strategii na změnu klimatu
Hlavní město Praha připravuje Akční plán pro udržitelnou energii a klima (SECAP).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Není možné někoho vrátit do země, která není bezpečná
Projev na 8. schůzi Senátu dne 2. 5. 2019 ke změně zákona o pobytu cizinců na území České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Odstartovalo druhé kolo grantu Stromy pro podzimní výsadbu, žádost lze podat do konce května
Druhé kolo veřejného grantového řízení Stromy 2019, do něhož se lze přihlásit do 31. května, vyhlásila Nadace ČEZ. Grantové řízení je zaměřeno na zlepšení životního prostředí prostřednictvím podpory liniové výsadby stromů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Láska: Někdo by měl sledovat úspěšnost znalců v civilním řízení a vyhodnocovat ji
Projev na 8. schůzi Senátu dne 2. 5. 2019 k návrhu zákona o znalcích, znaleckých kancelářích a znaleckých ústavech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ředitelka finanční správy věří, že lidé budou nepoctivé podnikatele hlásit. V rozhlase informovala, jak je úřad vstřícný
Do čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu zavítala generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová. Posluchačům prozradila, že se teď snaží chovat vstřícněji, což se projevuje např. vratkami daní občanům. Nehodlá prý lidi obtěžovat, ale některé subjekty přece jen obtěžovat musí. Prozradila které. Pozornost věnovala i tzv. zajišťovacím příkazům a prozradila, že chystá vyhazovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Zájemce o bruselské křeslo, jakého jste ještě neviděli: Dělají si z nás srandu, tak jim nalijeme vlastní medicínu. EU na Mars, dotace na pivo. A pokud jde o Merkelovou do klece...
ROZHOVOR „Jestli si jsou EU a Mars v něčem podobné? Na té planetě je nedýchatelná atmosféra, je celá rudá, člověk se tam zanedlouho vaří ve vlastní šťávě,“ říká Dan Konečný, lídr kandidátky hnutí TVŮJ KANDIDÁT pro květnové eurovolby. „ Němcům a Rakušákům snížíme platy na naši úroveň,“ přichází Konečný s lékem na příjmovou nerovnost. Za peníze, na které ročně vyjde stěhování Evropského parlamentu mezi Bruselem a Štrasburkem, by pořídil pivo. Podobně by vyřešil dvojí kvalitu potravin. Navrhuje vzít potraviny Němcům a Rakušanům a dát jim ty naše. Natočil rovněž předvolební spot v arabštině, ve kterém potenciálním migrantům vysvětluje, jak to u nás chodí. Video najdete v rozhovoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Benešová chce reformovat státní zastupitelství. Zástěrka k odvolání Bradáčové a Ištvana, zuří Pospíšil
Soudcovská unie nevylučuje možnost zeštíhlení justiční soustavy, žádá ale hloubkovou analýzu a odbornou diskusi. Unie státních zástupců navíc upozornila, že zrušení vrchních soudů by vyžadovalo změnu ústavy, a tedy získání ústavní většiny v obou komorách Parlamentu. Na dotaz ČTK to dnes uvedli prezidenti profesních organizací Daniela Zemanová a Jan Lata.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Šesták: Čím více je státní správa přebujelá, tím hůře se obyčejný občan v ní orientuje
Projev na 8. schůzi Senátu dne 2. 5. 2019, Volba kandidátů na funkci zástupce Veřejného ochránce práv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Senátorka Chmelová: Pro úředníky je jednodušší dát odkaz na web, než neustále dokola vypracovávat odpovědi
Projev na 8. schůzi Senátu dne 2. 5. 2019, k návrhu změny zákona o zvláštních podmínkách účinnosti některých smluv, uveřejňování těchto smluv a o registru smluv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Kateřina Bursíková se přimluvila za EU jako matka tří dětí. Máme tam znít silně, ale ne uřvaně
Kateřina Bursíková Jacques, která kandiduje do Evropského parlamentu na společné kandidátní listině TOP 09 a STAN, se rozhodla občanům ve zkratce popsat, proč je dobře, že jsme členy Evropské unie. Argumentovala mimo jiné i vlastenectvím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Nwelati: Registr smluv umožňuje, aby se ke smlouvám vyjadřovali lidé, kteří smlouvám nerozumí
Projev na 8. schůzi Senátu dne 2. 5. 2019, k návrhu změny zákona o zvláštních podmínkách účinnosti některých smluv, uveřejňování těchto smluv a o registru smluv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Čunek: Někteří distributoři nakupují léky tady a vyváží je do Německa a Rakouska, protože na tom vydělávají
Projev na 8. schůzi Senátu dne 2. 5. 2019, k návrhu změny zákona o zvláštních podmínkách účinnosti některých smluv, uveřejňování těchto smluv a o registru smluv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jarda Jágr je jako Tomáš Řepka? Srovnání z Šafrova fóra
Fotbalista Tomáš Řepka a hokejista Jaromír Jágr jsou sportovci ze stejné generace. Řepka si teď má odkroutit dva roky vězení natvrdo. Server Fórum24.cz uveřejnil článek, v němž se tvrdí, že Řepka není sportovní hvězda hodná následování. U osoby odsouzené ke dvěma rokům pobytu za mřížemi to platí. A podle Šafrova webu je stejně zavrženíhodný i Jaromír Jágr, a to kvůli jeho cestě do Číny s prezidentem Milošem Zemanem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Pražská plynárenská: Stanovisko představenstva k informaci uvedené v rámci zpravodajství Seznam
Představenstvo Pražské plynárenské reaguje touto cestou na informace zveřejněné dne 2.5.2019 v rámci Seznam Zprávy, týkající se aktuálně prověřovaného případu odvodu DPH, ze strany společnosti B&A Capital Trading s.r.o. v roce 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Přijetím této novely se na právu utajit obchodní tajemství nic nemění
Projev na 8. schůzi Senátu dne 2. 5. 2019, k návrhu změny zákona o zvláštních podmínkách účinnosti některých smluv, uveřejňování těchto smluv a o registru smluv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Pohonné hmoty v ČR zdražují více, než odpovídá růstu cen ropy na světových trzích. Záminkou může být i přerušení dodávek ropovodem Družba
Zdražování pohonných hmot v uplynulém týdnu opět zrychlilo. Benzín zdražil o 24 haléřů na 32,94 koruny za litr, zatímco nafta ještě výrazněji, a sice o 28 haléřů na 32,26 koruny za litr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš odstartoval kampaň s čepicí s nápisem "Silné Česko", inspiroval se Trumpem
Hnutí ANO startuje ve čtvrtek kampaň pro eurovolby.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 2.5.2019 v 13:36, zobrazit podobné
Ministr Havlíček: Nařízení EU zásadně posiluje práva spotřebitelů i dalších kupujících v přeshraničním přístupu
Projev na 8. schůzi Senátu dne 2. 5. 2019, k návrhu zákona o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Svaz sléváren ČR: Chybí 3,3 miliardy Kč na dotace pro ekologizaci průmyslu, Česku přitom hrozí srovnatelná pokuta od EU za kvalitu ovzduší už po roce 2020
Česká republika dlouhodobě neplní evropské normy na kvalitu ovzduší v oblasti polétavého prachu, oxidu dusičitého či benzo(a)pyrenu. Čas na nápravu má od Evropské komise jen do roku 2020, potom může být ČR udělena pokuta v řádu miliard Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Kremlík: Provozovatelé plavidel budou muset vybavit plavidlo zařízením pro sledování polohy a pohybu
Projev na 8. schůzi Senátu dne 2. 5. 2019 k návrhu zákona o vnitrozemské plavbě a o správních poplatcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Generál z protidrogovky: Rekreační „hulení“? Ne. Legální alkohol? Opijte se na dvě promile a zkuste řídit auto...
Do svého pravidelného pořadu Na prahu změn si tentokrát bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný pozval brigádního generála Policie ČR, kriminalistu a ředitele Národní protidrogové centrály Jakuba Frydrycha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
„Fiala ví, jak dopadne. Chtěl by, ale netuší...“ Mrazivá slova o Klausovi ml. a ODS
ROZHOVOR Václav Klaus ml. byl nejhlasitějším „pravičákem“ poslaneckého klubu ODS. Myslí si to mentor strategie a marketingu Petr Viktorýn, který rovněž nešetří kritikou současného vedení občanských demokratů. „Petr Fiala je ve velice těžké situaci, protože hrozně by chtěl, ale neví co a jak. Je docela možné, že jediné prvenství, kterého dosáhne, bude, že coby předseda ODS jako jediný nikdy nebude předsedou vlády. …a on to zřejmě tuší,“ říká o tom, jak se Petr Fiala možná zapíše do dějin. ODS prý chřadne a Václav Klaus mladší tak možná její členy do budoucna přebere.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Přeučil: Žijeme si dobře. Všechno funguje. Albrightová je moudrá dáma. Ať vyznavači islámu zůstanou doma
ROZHOVOR „Vadí mi, že komunistická strana, ať se jmenuje jakkoli, je v Parlamentu. Bohužel, můj přítel a kamarád Václav Havel, neměl tenkrát tolik síly, aby je postavil mimo zákon,“ říká známý herec Jan Přeučil. Pro ParlamentníListy.cz herecký bard zavzpomínal na listopad 1989 a zhodnotil 30 porevolučních let. Vyjádřil se k Evropské unii i k tomu, jaké změny by podle něj potřebovala. Svůj názor řekl také ohledně Brexitu, kterého prý velmi lituje. Nevynechal ani teroristické útoky a vzkázal. „Ať si vyznavači islámu žijí ve svých přesvědčeních, ale ať si žijí na svých územích a ať nezasahují a neškodí jiným lidem.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Není dluh jako dluh
Praha zastaví exekuce dětských dlužníků, ale co dospělí dlužníci – alkoholici? Jejich dluhy neřeší nikdo a jdou do milionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Evropská unie chce zničit evropské národy
Komentář na facebookovém profilu k dopadům členství České republiky v Evropské unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Už jsem blila... Chvála EU na ČT měla dohru. Ale nakonec to „zkazila“ Šichtařová
ČT k hodnocení a vzpomínkám na patnáct let členství v EU pozvala bývalého eurokomisaře a premiéra Vladimíra Špidlu, taktéž bývalého eurokomisaře a diplomata Štefana Füleho, bývalou zástupkyni ČR ve Světové bance Janu Matesovou a expremiéra a moderátora Mirka Topolánka. Jejich debaty o EU zhodnotil komentátor TV Prima: „Děkuji, už jsem zvracel.“ A právník Tomáš Tyl hovořil o onanii. Členství hodnotili také viceprezident pro hospodářskou politiku a export Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar a známá ekonomka Markéta Šichtařová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Svobodní vyzývají prezidenta, aby přestal zavírat oči před negativními ekonomickými důsledky členství v EU
Ve středu 1. května donesli Svobodní na Pražský hrad zvětšeninu účtenky za 15 let České republiky v EU. Předali také dopis pro prezidenta Miloše Zemana, ve kterém ho vyzývají, aby přestal zavírat oči před negativními ekonomickými důsledky členství v EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Blahová (KDU-ČSL): Rada schválila přípravu přesunu denního stacionáře Radost do prostor Střední zdravotnické školy ve Zlíně
Rada Zlínského kraje schválila zahájení realizace investiční akce Přesun provozu denního stacionáře Radost, který momentálně sídli ve Zlíně Pod Vodojemem, do prostor Střední zdravotnické školy ve Zlíně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Úřad vlády: Příležitosti prohlédnout si paláce Úřadu vlády využilo přes 1700 návštěvníků
Ve středu 1. května 2019 Úřad vlády ČR při příležitosti oslav Svátku práce a výročí 15 let od vstupu České republiky do Evropské unie zpřístupnil veřejnosti Hrzánský palác na Hradčanech a Lichtenštejnský palác na pražské Kampě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Volný (JAP): Děkujeme a nezapomeneme
30. 4. 1945 byla Ostrava osvobozena od německé okupace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Evropská unie je byrokratický moloch odsouzený k zániku
Včera jsme si připomněli 15 let od vstupu do Evropské unie, od kterého si naši občané slibovali rozvoj naší republiky ve všech směrech. Naše očekávání se však nenaplnila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora doporučuje senátorům novelu zákona o pobytu cizinců schválit v poslaneckém znění
Pomůže omezit „predátorské“ praktiky přetahování zaměstnanců ze zahraničí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská sfoukla 80 svíček na pomyslném narozeninovém dortu zoo Hluboká nad Vltavou
Osmdesát svíček na pomyslném dortu sfoukla hejtmanka Ivana Stráská u příležitosti oslav 80. výročí založení Jihočeské zoologické zahrady v Hluboké nad Vltavou. Datum svého vzniku – 1. května 1939, si zde připomněli uplynulou středu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Senátorka Chalánková: Třináct znalců má zapsanou specializaci tzv. syndrom zavrženého rodiče
Projev na 8. schůzi Senátu dne 2. 5. 2019 k návrhu zákona o znalcích, znaleckých kancelářích a znaleckých ústavech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Fischer: Můžeme být svědky významného ohrožení a omezení suverenity naší země
Projev na 8. schůzi Senátu dne 2. 5. 2019, Informace vlády ČR o programu jednání neformálního zasedání hlav států a předsedů vlád EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Kantor: Pět let je málo, schází zkušenost
Projev na 8. schůzi Senátu dne 2. 5. 2019 k návrhu zákona o znalcích, znaleckých kancelářích a znaleckých ústavech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Úrokové sazby vzrostly. Letos zřejmě naposledy
„Růst úrokových sazeb podpoří posílení kurzu koruny a pomůže stabilizovat inflaci. Vyšší úrokové sazby se mohou přenést na hypoteční trh, což pravděpodobně povede k nižšímu objemu nově poskytnutých hypoték v letošním roce. Česká národní banka tak nepřímo pomáhá stabilizovat ceny nemovitostí,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Senátorka Seitlová: Každá dotace je velice přísně tím, kdo dotaci poskytuje, kontrolována
Projev na 8. schůzi Senátu dne 2. 5. 2019, k návrhu změny zákona o zvláštních podmínkách účinnosti některých smluv, uveřejňování těchto smluv a o registru smluv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Arnika: Obnova alejí trvá příliš dlouho, chybí podpora státu
Vláda i ministerstva podporují ochranu a obnovu alejí kolem silnic pouze na papíře. Přes dosavadní sliby dosud nevznikla žádná metodika, ani zdroje financování, na které silničáři a ochranáři netrpělivě čekají několik let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Pavera: Na obcích a městech se nekrade
Projev na 8. schůzi Senátu dne 2. 5. 2019, k návrhu změny zákona o zvláštních podmínkách účinnosti některých smluv, uveřejňování těchto smluv a o registru smluv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Bauer (ODS): Vláda musí najít dvě miliardy na zajištění provozu sociálních služeb v roce 2019
Výzvu ministryni Maláčové odhlasoval výbor pro sociální politiku na návrh ODS
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
To je projev rasismu! A řekla to i OSN! Herman se dostal do brutální řeže, lidovec Svoboda znechuceně odešel
REPORTÁŽ V průměru tři rakety denně vypálené z území Gazy na pohraniční izraelské městečko, kde i autobusové zastávky jsou vybudovány jako kryty a kde školní hřiště je pod protiraketovou střechou. Na druhé straně nekonečná diskuse o sionistických takzvaných bílých knihách a prohlášení, že Izrael je země s rasistickou ideologií. Palestina versus židovský stát. To byla realita besedy, kterou pod mírovým a poněkud zavádějícím názvem Přátelé Izraele uspořádali Mladí lidovci z Plzně a Nadace Hanse Seidla. Snad bylo štěstí, že přítomných posluchačů bylo méně než dvacet, protože jinak by z ostrých slov mohla vypuknout hádka, i třeba něco horšího.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Žaloudík: Jediné, co si ekonomicky vykoledujeme, je zvýšení cen
Projev na 8. schůzi Senátu dne 2. 5. 2019, k návrhu změny zákona o zvláštních podmínkách účinnosti některých smluv, uveřejňování těchto smluv a o registru smluv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Vystrčil: Aby zdravotnictví bylo funkční, musíme mít možnost chránit si své know how
Projev na 8. schůzi Senátu dne 2. 5. 2019, k návrhu změny zákona o zvláštních podmínkách účinnosti některých smluv, uveřejňování těchto smluv a o registru smluv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Bartoň (Piráti): Půl promile je lepší než žádná promile
Projev na 8. schůzi Senátu dne 2. 5. 2019, k návrhu změny zákona o vnitrozemské plavbě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Podpořme toleranci cyklistů
Projev na 8. schůzi Senátu dne 2. 5. 2019, k návrhu změny zákona o vnitrozemské plavbě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Češi v domácnostech denně spotřebují přes 89 litrů pitné vody
Průměrný Čech spotřeboval v roce 2018 denně 89,2 litru vody, což je o 0,6 litru více než v předchozím roce. Vodou z veřejných vodovodů není zásobeno přes pět procent obyvatel ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Výběrové řízení Dana Ťoka na nové české mýto se rozpadá před očima
Kraje nechtějí mýtné na silnicích prvních tříd. Z 900 km, které vláda chtěla zpoplatnit, zbylo jen 270 kilometrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Vilímec: Prostě je tam chyba
Projev na 8. schůzi Senátu dne 2. 5. 2019, k návrhu zákona o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka: Doporučení, jak zajistit povinné předškolní vzdělávání všem pětiletým dětem
Od 2. května začínají zápisy do mateřských škol. Podle zjištění ČŠI se ale do povinného předškolního vzdělávání nepodaří zapojit až 3 % pětiletých dětí. Přibližně 3 400 pětiletých dětí může mít kvůli tomu ztížený nástup do první třídy základní školy, protože jim chybí systematická předškolní příprava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Pelc (NÁR.SOC.): Co v EU chceme
Nechceme z EU vystoupit, jsme však hluboce znepokojeni arogancí bruselských elit a hlasovací mašinérií starých členských států.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Artur Karásek: Proč že je bankovní sektorová daň tak špatný nápad?
Aby mohla dotovat volební sliby, navrhuje ČSSD už několik volebních období zavedení sektorových daní, kterými chce zdanit prosperující obory. Hrozí tak zejména bankovnímu sektoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib: Sdílení kulturních zážitků by nemělo být podmiňováno politickými postoji
Jedná se o možnosti vystoupení pražských filharmoniků na Tchaj-wanu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist