Oficiální zpravodajská média

Jiří Paroubek: Mají útoky na Marii Benešovou racionální jádro?
Musím říci, že v minulosti jsem měl k M. Benešové řadu výhrad. Byla součástí stínové vlády ČSSD, kterou jsem představil před sněmovními volbami v roce 2006. Potom, jako stínová ministryně pokračovala nějakou dobu ve stínovém vládním kabinetu ČSSD, který se každý týden scházel v Lidovém domě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ekonomka Šichtařová bortí jeden z hlavních argumentů, který byl pro náš vstup do EU
Volby do Evropského parlamentu jsou za dveřmi a téměř každá politická strana se věnuje dvojí kvalitě potravin určených občanům. Asi nejvíc času tomuto tématu věnovala ČSSD, ale téma později převzal i premiér Andrej Babiš a další politici. Ekonomka Markéta Šichtařová na tuto problematiku nabídla svůj vlastní pohled. Na kauze nekvalitních potravin se podle ní jasně ukázalo, že něco jako jednotný evropský trh neexistuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Velká láska ministra Petříčka – Turecko?!
V krátké době již po druhé musím zdůraznit výroky ministra Petříčka; před měsícem necitlivé a neúplné prohlášení o Golanských výšinách a teď, po jednání ministrů zahraničí V4 Turecka v Bratislavě prohlásí, že je potřeba nadále pokračovat v přístupových jednáních mezi EU a Tureckem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Kauza kolem Lesů ČR. Policie se prý zabývá pochybnou pohledávkou
Před týdnem policie spustila razii na Ministerstvu zemědělství a v sídle Lesů České republiky; kriminalisté si podle zjištění Lidových novin přišli i pro dokumenty související s velkou dřevařskou firmou z Ratíškovic u Hodonína. Při sběru důkazů se zaměřili na materiály související se společností Petra a s ní propojenou firmou T.E.P.Z., které patří mezi největší tuzemské hráče v oboru dřevařského průmyslu. Policie nyní zkoumá pochybnou „pohledávku“ a prověřuje, jestli ze státního podniku nebyly vyváděny peníze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
„Je to pomsta Merkelové!“ Drtinová si pozvala speciálního hosta a nestačila se divit
Analytik Atlantic Council Jakub Kalenský se věnoval analýze dezinformací, které šíří Rusko. V rozhovoru s Danielou Drtinovou v internetové televizi DVTV mimo jiné prozradil, s jakou nejbizarnější dezinformací se ve své práci potkal. Evropská unie prý na ruské dezinformace dokázala zareagovat během jednoho roku, což prý není špatné. „To si skoro myslím, že má EU rekord,“ podotkl Kalenský. Lži mají šířit např. „ruští Václavové Moravcové“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Sorosovci rozdávali ceny. Předně lidem od Wollnera či Bakaly. Podívejte se podrobně na práci všech nominovaných
Nezisková organizace George Sorose Open Society Fund již po deváté odměňovala výkony českých novinářů. Novinářská cena, která si klade za cíl upozornit veřejnost na kvalitní novinářské počiny, tentokrát skončila například v rukou Davida Klimeše z Hospodářských novin, nebo několika redaktorů Wollnerových Reportérů ČT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Hamáček se nechystá navrhnout odvolání ministra Staňka, ani po čtvrtečním setkání s petičníky, kteří o to žádají
Předseda vládní ČSSD Jan Hamáček se ani po čtvrtečním setkání s autory petice za odvolání ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) nechystá navrhnout Staňkův konec ve vládě. Novinářům dnes řekl, že je pro rychlé vypsání výběrových řízení na šéfa Národní galerie Praha a Muzea umění Olomouc. Petici kritizující způsob odvolání jejich dosavadních ředitelů Jiřího Fajta a Michala Soukupa podepsalo za šest dní přes 5000 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
„Je to hnus!“ Místopředseda Rady Českého rozhlasu se pustil do Jandáka
Radní Českého rozhlasu Vítězslav Jandák veřejně prohlásil. že až potká matadora hudební publicistiky, osmdesátiletého Jiřího Černého, tak „mu ji flákne“. Tímto svým výrokem řadu lidí pobouřil. Rozzlobil tím i místopředsedu Rady Českého rozhlasu Jiřího Vejvodu. „Je to hnus,“ ohodnotil Jandákovo vyjádření Vejvoda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Vojenský analytik varuje: Tvrdí se, že se nemůže nic stát, přitom zasvěcení vědí o odvrácení teroristických útoků u nás! Stejný šlendrián v Česku jako na Srí Lance?
ROZHOVOR „Buď na Srí Lance o útocích věděli a úmyslně nekonali, nebo na Srí Lance vládne podobný šlendrián jak v České republice, který tvrdí, že se nemůže nic stát, ale přitom zasvěcení vědí, že došlo – a ne zásluhou českých tajných služeb a české policie – k odvrácení minimálně dvou až tří pečlivě připravených teroristických útoků v České republice. A nešlo o žádné kácení stromů na koleje,“ varuje vojenský analytik Jaroslav Štefec. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také ohledně vztahů mezi mocnostmi zdůraznil, že přichází nový světový řád. Je jen otázka, jaký bude a zda se podaří zachovat alespoň část toho, co dnes existuje. Chaos se prohlubuje a na mezinárodní smlouvy se „kašle“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Babiš se ve středu ráno sejde s předsedou Evropské rady Tuskem
Premiér Andrej Babiš (ANO) se příští středu v Praze sejde s předsedou Evropské rady Donaldem Tuskem. V tiskové zprávě o tom dnes informoval Úřad vlády. Hovořit by měli o strategické agendě Evropské unie, bezpečnosti či ekonomice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): To není zákon na podporu sportu, ale atentát na sport
Projev na 8. schůzi Senátu dne 3. 5. 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o podpoře sportu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Češi byli zrazováni a podráženi. Místo pění ód na EU se v ČT dělo něco docela jiného
O přízeň voličů se ve volbách do Evropského parlamentu hodlá ucházet také Jiří Vítek, předseda Patriotů ČR. Moderátor ČT Daniel Takáč se zeptal, co voličům nabízí. A dozvěděl se, že nabízí neutralitu. Před kamerami Vítek podrobně vysvětlil, co má přesně na mysli. Zmínil i ekonomické sankce proti Rusku, které se mu jeví „strašně pokrytecké“ a konstatoval, že EU už ztratila punc garanta volného obchodu a místo toho odhaluje sochy Karla Marxe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Takáč mluvil ve studiu s „nekorektním profesorem“ a už se neudržel: Ono se dá s Putinem jednat?
Už jen pár týdnů nás dělí od voleb do Evropského parlamentu. Česká televize plní svou předvolební povinnost a dává prostor představitelům všech stran k vyjádření jejich názoru. Před kamery usedl Ivan Holoubek, představitel strany Vědci pro Českou republiku. Danielu Takáčovi vysvětlil, že z EU nechce odejít, ale chce ji zreformovat. Došlo i na protiruské sankce a na minimalizaci aktivistického přístupu ke zlepšení životního prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Primátor Zámečník: Magistrát nabízí hlášení závad přes aplikaci Marushka
Vyfotil, uložit, odeslat. Tak jednoduché to je. Liberecký magistrát uvedl v únoru do provozu novou aplikaci pro chytré telefony Marushka Photo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Sněmovna by mohla navrhnout na státní vyznamenání Kisku nebo Robertsona
Sněmovna by mohla navrhnout na státní vyznamenání končícího slovenského prezidenta Andreje Kisku, bývalé náčelníky generálního štábu Jiřího Šedivého a Petra Pavla nebo někdejšího generálního tajemníka Severoatlantické aliance George Robertsona. Předběžný seznam osobností projednal příslušný sněmovní podvýbor. ČTK jej poskytl sekretariát místopředsedy dolní komory Vojtěcha Pikala (Piráti). Předběžný seznam čítá 48 jmen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Experti by měli představit obecné principy přechodu k sítím 5G
Představením nezávazných obecných principů pro přechod na mobilní sítě páté generace (5G) by dnes měla vyvrcholit dvoudenní konference o bezpečnosti 5G na ministerstvu zahraničí. Materiál, na kterém pracují experti z 32 zemí, by měl přispět k debatě o společném přístupu ke kybernetické bezpečnosti, která se vede v Evropské unii či v Severoatlantické alianci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Patnáct let výročí našeho členství v EU. Je vůbec co slavit?
Dne 1. května si Česká republika připomínala 15 let od vstupu do EU. Pro mě osobně nikoliv důvod k oslavám, ale spíše bilancování. Negativa jednoznačně převažují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Kubera (ODS): Měli jsme tu lex Hnilička, teď tu máme lex Jana
Projev na 8. schůzi Senátu dne 3. 5. 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o obcích (obecní zřízení), o krajích (krajské zřízení) a o hlavním městě Praze
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Dobře, že ho vyrazil. Do petic proti odvolání Jiřího Fajta přistály obří vidle
Kauza odvolání šéfa Národní galerie Jiřího Fajta, které vyvolalo bouři v pražských uměleckých kruzích, má důležité pokračování. Své prohlášení totiž vydala odborová organizace Národní galerie, která ze své podstaty reprezentuje zaměstnance. Odbory s vyhazovem Fajta souhlasí a uvádí konkrétní důvody, jak galerii řídil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
JCDecaux: Sleva na reklamu pro kampaň Pirátů byla standardní
Průměrná sleva venkovní reklamy v roce 2018 přesáhla 60 procent. Uvedla to společnost JCDecaux v reakci na informaci, že firma poskytla Pirátské straně slevu na reklamní plochy v loňské předvolební kampani v Praze ve výši 60 až 75 procent. Firma podle svého prohlášení vychází z vlastního monitoringu a informací agentury Nielsen Admosphere.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Havlova amnestie: Mohl pouštět jen kriminálníky, Husák se mu pomstil. Zkušený právník z okolí Klause promluvil
Právník Pavel Hasenkopf zareagoval na článek serveru iDNES.cz týkající se Havlovy velké amnestie z roku 1990. Podle něj tam totiž chybí jedna málo známá, ale zato velmi podstatná informace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Páteř bych tam nehledala... Proč Sobotka demonstroval proti Babišovi? Analytička Ryšánková o tom, co je pod obalem slušnosti
Sobotka na protibabišovské demonstraci? Podle mediální a politické analytičky Ireny Ryšánkové “karikatura sebe sama”. Od bývalého premiéra prý lze čekat leccos, ale páteř nikoli. Ryšánkové se nelíbí ani masivní kampaň po napadení Dominika Feriho.. Napadení politiků jiných stran v minulostí podle ní nikoho nezajímalo a slova o napadení demokracie tu zní skoro i tehdy, když někoho pokálí racek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Vláda letos hospodaří nejhůře od krizového roku 2012, na poplach ale zatím nebubnujme
Komentář k dubnovému plnění státního rozpočtu, které zveřejnilo ministerstvo financí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Úřad vlády zpřístupní 8. května Lichtenštejnský palác, veřejnosti nově ukáže i sbírku darů premiéra
Ve středu 8. května 2019 zpřístupní Úřad vlády ČR při příležitosti oslav Dne vítězství veřejnosti Lichtenštejnský palác na pražské Kampě. Součástí trasy komentovaných prohlídek bude nově i výstava protokolárních darů předsedy vlády ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Letos poprvé a naposled
Bankovní rada ČNB v souladu s předpoklady na dnešním zasedání zvýšila úrokové sazby o 0,25 p.b., když hlavní úroková sazba, dvoutýdenní repo, bude nově činit 2,00 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Ve Skutči se přechází bezpečněji
Tři přechody pro chodce se podařilo nasvítit z grantu Nadace ČEZ ve Skutči. Město nechalo osvětlit hned dva přechody na frekventované Smetanově ulici a jeden přechod v ulici ČSA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Vadim Petrov: Chtějí ČT ovládnout lidé, kteří pro ni pracují?
ROZHOVOR ČT je hybrid, něco mezi komerčním a veřejnoprávním subjektem. ČT dostává od státu bezprecedentní rozpočet, ale přitom se stejně jako privátní média snaží získat co největší podíl na trhu, uvádí pro ParlamentníListy.cz člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov. Ten také v rozhovoru vysvětluje svůj odpor ke snahám vybraných profesních skupinek ovládnout Českou televizi, ale přitom čerpat veřejné peníze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Důchodová komise projedná návrhy k dorovnání nižších penzí žen
O opatřeních ke srovnání nižších penzí žen s vyššími penzemi mužů by měla dnes jednat důchodová komise. Zabývat by se měla hlavně návrhem na zavedení fiktivního výdělku za dobu péče o dítě, prodloužením takzvané vyloučené doby a sdílením důchodových nároků obou partnerů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Primátor Kroupa: Setkání s občany jsou pro mě důležitá
Kokonín a Vrkoslavice přestanou trápit časté výpadky proudu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Hanák (ČSSD): Vlaky na trati Zaječí – Hodonín budou jezdit i nadále
Rada Jihomoravského kraje v nejbližší době projedná druhou aktualizaci Plánu dopravní obslužnosti Jihomoravského kraje, díky které nedojde na lince S52 Zaječí – Čejč – Mutěnice – Hodonín v připravovaném jízdním řádu 2019/2020 k žádným zásadním změnám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Babiš s Hamáčkem přijali petičníky, žádající odvolání ministra Staňka. Vědí, že s Fajtem způsobil mezinárodní ostudu, řekl architekt
Petici za odvolání ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD), pod niž se za šest dní podepsalo přes 5 000 lidí, předali dnes její autoři premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Odvolání Staňka požadují kvůli způsobu, jakým před dvěma týdny odvolal ředitele Národní galerie Praha Jiřího Fajta a ředitele Muzea umění Olomouc Michala Soukupa. Dnešního jednání se zúčastnil i předseda ČSSD Jan Hamáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Krkoška (ANO): Turisté do kraje přivezli 8,5 miliardy
Návštěvnost Moravskoslezského kraje stále roste. Region se nárůstem turistů řadí mezi největší skokany v republice. V roce 2018 do kraje přijelo o 10 procent více hostů, než v roce minulém. Návštěvníci u nás utratili více než 8 a půl miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Senátní slyšení o kanálu Dunaj–Odra–Labe se uskuteční v červnu
Senátní veřejné slyšení o tom, zda Česko potřebuje vodní kanál Dunaj–Odra–Labe, se uskuteční v polovině června. Horní komora rozhodla o termínu dnes, záměr uspořádat ke koridoru slyšení schválila už v březnu. Plán vodního kanálu dlouhodobě podporuje prezident Miloš Zeman, proti jsou naopak ekologové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Skála (KSČM): Poprava českého lesa a hvězdná hodina psychopatů
Rozhovor Práva s Josefem Vojáčkem, generálním ředitelem Lesů České republiky (LČR), vyšel již počátkem dubna. Šokoval už titulkem: „Kůrovce by mohlo zastavit chladné a deštivé léto. Ale přijde?“ Situace totiž, praví šéf klíčové státní struktury v branži, „dospěla tak daleko, že bez pomoci přírody kalamitu nezastavíme. Není to v našich lidských ani technických silách.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Kauza s krabicí od vína se někomu náramně hodila, řekl Rath. A naznačil, jak jen mohl...
Exposlanec za ČSSD a exhejtman Středočeského kraje David Rath se v pořadu moderátora Luboše Xavera Veselého na serveru xtv.cz vyjádřil mimo jiné k sexuálnímu otrokářství provozovanému pákistánskými gangy ve Velké Británii. Ale to nebylo jediné téma. Dalším tématem byla také Evropská unie. Především ale Rath mluvil o tom, kdo se ho snaží dostat do vězení...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Projekt Obce bez odpadu chce zlepšit způsob nakládání s odpady
Zlepšit nakládání s odpady, předcházet vzniku odpadů a zvýšit míru třídění v obcích si klade za cíl celorepublikový projekt Obce bez odpadu. Spolupracuje na něm Institut cirkulární ekonomiky, společnost JRK a Ministerstvo životního prostředí (MŽP); organizace o něm dnes informovaly ve společné tiskové zprávě. Projekt, který potrvá do jara 2020, chce v obcích zkoumat, jak nakládají s odpady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
ČNB zvyšuje úrokové sazby
Bankovní rada ČNB na svém čtvrtečním jednání zvýšila dvoutýdenní repo sazbu (2T repo sazbu) o 25 bazických bodů na 2 %. Současně rozhodla o zvýšení lombardní sazby na 3 % a diskontní sazby na 1 %. Nově stanovené úrokové sazby jsou platné od 3. května 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Hnus kolem Jágra: Lidskoprávní pokrytci! Komentátor nenechal na „kavárně“ nit suchou
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Pokud se něco zásadně nezmění, členství v EU se bude brzy rovnat ekonomické sebevraždě, myslí si komentátor Tomáš Vyoral. Hájí také Jaromíra Jágra, na kterého se v poslední době „plive“ pro jeho cestu do Číny. „A že jel s prezidentskou delegací? To si měl jako koupit letenku, letět tam sám o týden později a vzít s sebou některou z oněch moudrých mluvících a pohoršených hlav, aby mu tam radila, s kým se smí potkat a s kým se může fotit?“ nechápe zděšení Vyoral a přidává pár slov k charakteru lidí, kteří nyní do Jágra kopou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Se změnou ve vysílání misí nesouhlasí Hamáček ani Filip
Předseda ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček ani šéf komunistů Vojtěch Filip či předseda opozičních lidovců Marek Výborný nesouhlasí s ideou, aby vojenské mise mohly být vyslány do ciziny bez souhlasu Parlamentu. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) by v některých případech mohl stačit souhlas vlády. Novinářům dnes při návštěvě skupiny speciálních sil generála Moravce řekl, že bude chtít přijmout změnu legislativy, která by umožnila urychlené vyslání speciální vojenské jednotky do ciziny bez souhlasu Parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
„To jsem nezažila ani za Béma s Janouškem, co ta mladá udělala!“ PL zachytily okamžik, kdy se pirátka Krausová pokoušela pomoct soukromé firmě jednoho boháče z centra Prahy
Pirátská strana dostala v loňské předvolební kampani slevu v rozmezí 60 a 75 procent od francouzské společnosti JCDecaux, která v Praze provozuje reklamu na městském mobiliáři a dalších plochách. Na tom by zřejmě nebylo nic tak zvláštního, pakliže by tahle firma nebyla s Piráty propojena víc, než jak je to běžné. Poté, co o kauze informovala většina českých médií, přinášejí ParlamentníList.cz další kamínek do mozaiky zákulisních vztahů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Hnilička (ANO): Zájmem státu je podporovat sport, nikoli ho řídit
Projev na 8. schůzi Senátu dne 3. 5. 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o podpoře sportu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Volný natvrdo: Budu ČT žalovat! Odkloněné stamiliony, zamlčování informací, porušení zákona. Je toho prý hodně
Předseda nově vzniklého hnutí Jednotní – alternativa pro patrioty (JAP), nezařazený poslanec Lubomír Volný, který před časem opustil poslanecký klub uskupení Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury, zavítal do internetové televize XTV k Luboši Xaverovi Veselému. „Co vám provedla Česká televize, že jste se do ní tak pustil?“ otázal se hosta moderátor. A Volný spustil kanonádu...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Kubera (ODS): Když obchodníci vidí, že není tržba, tak zavřou. Na to nás opravdu nepotřebují
Projev na 8. schůzi Senátu dne 3. 5. 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Jaká je skutečná Ústava České republiky
Čtyři sta sedmdesát nebezpečných slov o svévolném a ničemném jednání ústavních soudců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Místo školy znovu protest. Stovky studentů se bouřily v Praze kvůli klimatu
Několik stovek mladých lidí se dnes v centru Prahy sešlo místo školy na protestu za lepší ochranu klimatu a snižování emisí. Z Malostranského náměstí, kde přednesli své požadavky, se vydali na průvod centrem Prahy. Dnešní protestní akce navázala na podobnou akci z března, kterou se studenti připojili k celosvětové iniciativě Fridays for Future. Mladí lidé s ní od loňského září v pátečních dnech stávkují po vzoru šestnáctileté Švédky Grety Thunbergové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Autodrom Most myslí na bezpečnost, sousedům nabídl přezutí pneumatik zdarma
Lidé žijící u mosteckého autodromu si v pneuservisu v jeho areálu mohli nechat zdarma vyměnit sadu zimních pneumatik za letní. Nabídky využilo několik desítek řidičů. „Chceme mít se sousedy dobré vztahy, v letošním roce jsme proto přišli s touto iniciativou. Navazuje na bonusy z minulých období. Kvalitní a vhodné pneumatiky přispívají k bezpečné jízdě,“ uvedl výkonný ředitel společnosti AUTODROM MOST Ivo Diviš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Šťástka (Soukromníci): Vadí mi ustrašenost
Moje dosavadní pozitivní i negativní zkušenosti z mého studia a práce mi – spolu se studiem moderní historie – umožňují poznat historické paralely a přicházející politickou a mezinárodní krizi, kterou současná takzvaná elita Evropské unie zapříčinila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Nacher (ANO): Ve velkoobchodě se tzv. shoppingová turistika nekoná
Projev na 8. schůzi Senátu dne 3. 5. 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: Ústavní soud a selektivní diskriminace
Právní Kocourkov v naší zemi dosáhl další dimenze nálezem Ústavního soudu rušícího rozsudek Nejvyššího správního soudu, který judikoval, že se jistý ostravský hoteliér dopustil diskriminace a byl za to v dalším řízení odsouzen k mírné pokutě 5 000 Kč. Ústavní soud říká, že by tímto zrušeným rozsudkem byla porušena svoboda projevu podle Listiny práv a svobod ve spojení s právem podnikat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
ODS: Plán na vznik sportovní agentury je nebezpečný. Problémy ve sportu nevyřeší
Senátoři ODS vyzvali prezidenta a premiéra, aby iniciovali přesun Ambasády ČR v Izraeli do Jeruzaléma. Občanští demokraté chtějí na plénu Senátu odmítnout vznik Národní sportovní agentury a chtějí prosadit toleranci 0,5 promile alkoholu pro cyklisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Majdan v Caracasu zatím nevyšel, po embargu jsou prý na řadě sankce
Majdanský puč ve Venezuele jaksi ztratil dech ještě dříve, než začal. Hladoví Venezuelci dali santaclausovskému „spasiteli“ Guaidó košem. Tento stoupenec „hodnot“, takový jakýsi jihoamerický Porošenko se tedy vypařil do „bratrské“ Kolumbie i se svým mentorem Lópezem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
KRNAP: Čisté Krkonoše startují
V pátek se přitom jedná o akci pracovníků Správy KRNAP a v sobotu vyrazí zájemci z řad veřejnosti. Jejich cílem bude vysbírat pohozené odpadky, které se objevily po zimní sezóně. Již tradiční posezónní úklidová akce Čisté Krkonoše probíhá na české i na polské straně Krkonoš. Obvykle se podaří vyčistit hory od cca 3–4 tun odpadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Piráti získali podporu pro zrušení výjimek z registru smluv i v Senátu
Senát schválil pirátskou novelu zákona o registru smluv. K Senátem schválené verzi novely navíc přibyla výjimka pro jednotkové ceny léčivých přípravků. Tisk proto nyní s pozměňovacím návrhem znovu projedná Sněmovna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Odchod od uhlí se neobejde bez jaderné energetiky
Většina zemí čelí problémům v oblasti klimatických změn. Změny v energetické infrastruktuře států budou v následujících letech tématem v řadě států.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Senátor Doubrava: Prvních 6 let v Senátu považuji za nejstrašnější období mého profesního života
Projev na 8. schůzi Senátu dne 3. 5. 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o obcích (obecní zřízení), o krajích (krajské zřízení) a o hlavním městě Praze
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Pietní akt před budovou Českého rozhlasu připomene 74. výročí Květnového povstání roku 1945
U příležitosti 74. výročí Květnového povstání českého lidu se v neděli 5. května od 12.30 hodin uskuteční před historickou budovou Českého rozhlasu v Praze na Vinohradské ulici 12 pietní akt k uctění památky padlých v bojích o rozhlas v květnu roku 1945.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Jakub Kunert: Cesta ke koruně – Zavedení československé měny
Česká národní banka připravila u příležitosti významného 100. výročí vzniku československé koruny seriál o jejím vzniku s názvem Cesta ke koruně. Dozvíte se v něm, jaké významné osobnosti stály u zrodu koruny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Národní muzeum získalo vzácné předměty z pozůstalosti manželů Benešových
Národní muzeum převzalo 1. května tohoto roku na české ambasádě ve Washingtonu soubor vzácných předmětů z pozůstalosti manželů Benešových, které doposud vlastnila jejich praneteř Hana Regina Pohl. Slavnostního převzetí osobních věcí Hany a Edvarda Benešových se zhostil ministr kultury Antonín Staněk a generální ředitel Národního muzea Michal Lukeš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Babišovo překvapení, skvělá Čaputová a zlý Orbán. Magda Vášáryová poradila Čechům
Diplomatka a slovenská politička Magda Vášáryová poskytla rozhovor serveru DVTV.cz. „Musíte jistým způsobem zmírňovat tok myšlenek ve své hlavě. Například, že se usmějete na člověka, kterého nesnášíte,“ sdělila úvodem k politice Vášáryová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Václav Hošek: Při suchu mysli na povodeň
Jak jsou zabezpečeny dnešní přehrady? Může se opakovat podobná katastrofa, jako byla ta na Bílé Desné v roce 1916?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Senát odmítl snížit platy zastupitelů z řad zákonodárců
Senát zamítl snahu Sněmovny snížit na dvě pětiny mzdu placených zastupitelů, kteří jsou členy Parlamentu nebo vlády. Senátoři dnes návrhu vytýkali mimo jiné to, že odměny snižuje bez toho, aby se snížilo množství práce nebo odpovědnost placených zastupitelů z řad zákonodárců, a že zasahuje do chodu rozhodování samospráv. Poslanci mohou veto senátorů přehlasovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Změny ve vedení státního podniku Povodí Ohře
Na jednání dozorčí rady konané v odpoledních hodinách dne 29. dubna 2019 odvolal ministr zemědělství, Ing. Miroslav Toman, CSc., k datu 30. dubna 2019 dosavadního generálního ředitele Ing. Jiřího Nedomu, kterému poděkoval za uplynulých 25 let práce v různých funkcích na Povodí Ohře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Vláda: Jednání Národní koalice pro boj se suchem
Předseda vlády Andrej Babiš a ministr životního prostředí Richard Brabec svolali na úterý 7. května 2019 jednání Národní koalice pro boj se suchem. Od 8 hodin budou na Úřadu vlády politici spolu s odborníky diskutovat o aktuálních krocích státu zaměřených na boj se suchem a adaptaci na sucho s ohledem na aktuální kritickou situaci sucha v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Odbory Národní galerie: S odvoláním ředitele Jiřího Fajta souhlasíme
Výbor odborové organizace považuje za nešťastné zpolitizování dění okolo Národní galerie v Praze a tímto prohlášením se snaží situaci vrátit na věcnou rovinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Sobotka: Český sport nevzkvétá. Když ne agentura, tak co dál?
Projev na 8. schůzi Senátu dne 3. 5. 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o podpoře sportu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Senát se postavil proti vzniku Národní sportovní agentury
Senát se postavil proti vzniku Národní sportovní agentury, která má převzít od ministerstva školství sportovní agendu včetně dotací. Vznik nového úřadu by podle senátorů znamenal mimo jiné nárůst byrokracie a nezaručil by lepší financování sportovních organizací. Výhrady měli i vůči navrhovanému vedení agentury. O agentuře bude znovu rozhodovat Sněmovna, která patrně veto Senátu přehlasuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
České dráhy opět získaly důvěru Olomouckého kraje k zajištění regionální dopravy
České dráhy budou i v dalších letech vozit cestující na regionálních tratích v Olomouckém kraji. Hejtmanství uzavřelo s Českými drahami první dvě ze tří smluv, které se týkají zajištění regionální dopravy formou přímého zadání. Celkem si Olomoucký kraj objedná dopravní obslužnost ve třech provozních souborech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
EU není stát, tohle si nepřejeme! Zahradil se orosil nad návrhy, které létají z Bruselu
Lídr kandidátky občanských demokratů do Evropského parlamentu Jan Zahradil se vymezil proti federalizaci a vzniku Spojených států evropských.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Pavera (TOP 09): Sport se dá podporovat mnohem lépe a jinak
Projev na 8. schůzi Senátu dne 3. 5. 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o podpoře sportu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Senát: Na Den vítězství čekají návštěvníky komentované prohlídky Valdštejnského paláce
Valdštejnský palác, který je součástí sídla Senátu, se opět otevře veřejnosti, a to 8. května 2019 od 9.00 hod. do 16.00 hod. Návštěvníci budou mít příležitost se v doprovodu průvodců blíže seznámit s dějinami paláce a osudem jeho prvního majitele, vévody Albrechta z Valdštejna. Individuálně budou moci navštívit Kolovratský palác, jehož poutavá historie je spjata především s předválečnými a protektorátními vládami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Vyšší sazby navzdory horšímu výhledu
Na svém květnovém zasedání se bankovní rada ČNB rozhodla po krátké přestávce opět zvýšit své úrokové sazby. Dvoutýdenní repo sazba se tak dostala na úroveň 2 %, kde byla naposledy před deseti lety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Horník (STAN): Tato daň státu nepatří. Vždyť je to všechno už jednou zdaněné
Projev na 8. schůzi Senátu dne 3. 5. 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákonné opatření Senátu o dani z nabytí nemovitých věcí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Goláň: Nemůžeme schvalovat zákony, které jsou jen pro jednu skupinu obyvatel
Projev na 8. schůzi Senátu dne 3. 5. 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákonné opatření Senátu o dani z nabytí nemovitých věcí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Letiště Praha vypíše v nejbližší době celkem 145 výběrových řízení
Celkem 145 výběrových řízení má Letiště Praha připraveno k vypsání v následujících měsících za účelem oprav, rozšiřování a modernizace své dopravní, stavební a technické infrastruktury. Většina z nich bude vypsána v období od dubna do prosince letošního roku. Další budou zahájena v roce následujícím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Nový ministr dopravy Kremlík odvolal z čela ŘSD Jana Kroupu
Nový ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) dnes odvolal generálního ředitele Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jana Kroupu, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Horská (KDU-ČSL): Pléduji za svobodný odpočinek. Každý ať pak pracuje taky svobodně a rád
Projev na 8. schůzi Senátu dne 3. 5. 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Plnění státního rozpočtu ČR za leden až duben 2019
K 30. 4. 2019 dosáhly celkové příjmy státního rozpočtu 470,9 mld. Kč, celkové výdaje 500,6 mld. Kč a schodek hospodaření 29,7 mld. Kč (na konci dubna 2018 byl vykázán přebytek 0,8 mld. Kč).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Senát chce zrušit daň z nabytí nemovitostí, je prý nemorální. Loni se na ní vybralo 13,6 miliardy korun
Senát chce zrušit daň z nabytí nemovitých věcí. Svůj návrh dnes vložil do poslanecké novely zákonného opatření Senátu o dani z nabytí, která má osvobodit od daně první prodej bytů v rodinných domech. S pozměňovacím návrhem na zrušení daně přišel senátní hospodářský výbor. Předlohu tak nyní dostane opět Sněmovna, která o senátním návrhu na zrušení daně rozhodne. Na dani z nabytí vybral stát jen loni 13,6 miliardy korun, předloni to bylo 12,5 miliardy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Pavel: Rituál souhlasu
Opravdu nesleduji s napětím rozsudky různých soudů, bylo by to ostatně dost časově náročné. Rozhodnutí Ústavního soudu, které dalo za pravdu majiteli hotelu, jenž požadoval od ruských občanů, aby podepsali, že nesouhlasí – jak to formuloval v písemném prohlášení – s protiprávním obsazením Krymu s tím, že teprve potom je ubytuje, je ovšem opravdu pozoruhodné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Prezident republiky podepsal dva zákony
Prezident republiky Miloš Zeman podepsal ve čtvrtek dne 2. května 2019 dva zákony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Senátní žaloba na prezidenta republiky je zoufalým a zhrzeným činem
Hnutí SPD stojí za demokraticky zvoleným prezidentem a je zastáncem zrušení Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Český rozhlas proměnil v Novinářské ceně 2018 tři nominace
Český rozhlas proměnil v Novinářské ceně 2018 tři nominace. Stupně vítězů patří zástupcům Českého rozhlasu v kategoriích psané žurnalistiky „Nejlepší analyticko-investigativní příspěvek“, dále v sekci audiovizuální žurnalistiky „Nejlepší rozhovor, beseda, diskuse“ a také v kategorii online žurnalistiky. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo dnes večer v uměleckém prostoru Jatka 78.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pirát si v pražské městské firmě řekl o luxusní mobil k funkci. PL to odhalily a zde je výsledek
Páteční MF Dnes rozvíjí informaci, se kterou přišel server Parlamentní listy. Před pár dny jsme své čtenáře informovali, že v dozorčí radě firmy TRADE CENTRE PRAHA a.s. vlastněné hlavním městem sedí Pirát Vladimír Šraier. A i když se Piráti zaklínali tím, jak jim v politice jde především o transparentnost a o hospodárné nakládání s veřejnými prostředky, pan Šraier si nechal koupit telefon v ceně ojeté Škody Octávia. Teď prý vymýšlí, jak by ho vrátil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Chybějící sociální bydlení staví rodiny s dětmi do zoufalé situace
Děti se nesmí odebírat z rodin kvůli nedostatečným bytovým poměrům. Říká to občanský zákoník i soudy, včetně těch nejvyšších. Přesto však k takovým případům stále dochází. Stát totiž rezignoval na zodpovědnou bytovou politiku. Kvůli chybějícímu sociálnímu bydlení mnoha rodinám hrozí, že s dětmi skončí na ulici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Každý občan si zaslouží právní ochranu takovou, jak je definovaná v Ústavě a Listině práv
Mám zásadní výhrady k funkci naší polistopadové justice. Nežijeme v právním státě, ale ve státě, kde se soudí jako za totality.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
SVS: V rámci monitoringu cizorodých látek bylo loni vyšetřeno více než 90 000 vzorků
Významnou složkou činnosti veterinárního dozoru je monitorování obsahu cizorodých látek v krmivech, u hospodářských zvířat a v potravinách živočišného původu. V rámci každoročního monitoringu cizorodých látek v potravinovém řetězci v loňském roce Státní veterinární správa (SVS) provedla celkem více než 90 000 vyšetření (o 16 000 více než v roce 2017).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Mračková Vildumetzová: Návrh zákona řeší kumulaci odměn
Projev na 8. schůzi Senátu dne 3. 5. 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o obcích (obecní zřízení), o krajích (krajské zřízení) a o hlavním městě Praze
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Vilímec (ODS): Navrhovatelé si musí vybrat, buď to prospěšné je, nebo není
Projev na 8. schůzi Senátu dne 3. 5. 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o obcích (obecní zřízení), o krajích (krajské zřízení) a o hlavním městě Praze
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Horník (STAN): Od té doby, co vznikly kraje, tak kumuluji už čtyřikrát
Projev na 8. schůzi Senátu dne 3. 5. 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o obcích (obecní zřízení), o krajích (krajské zřízení) a o hlavním městě Praze
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
FOTO Berte nás vážně! Vyzýváme vládu, aby... Středoškoláci bojovali za klima v ulicích
REPORTÁŽ „Kolaps způsobený změnou klimatu je v plném proudu. Ubývá lesů, sucho, požáry, záplavy. Závažné je znečišťování vody, vysychání půdy, masové vymírání živočišných i rostlinných druhů, nárůst hladiny oceánů, stále extrémnější výkyvy počasí, tání ledovců. Pokud nezačneme jednat ihned, bude již pozdě na změnu. Naše krajina se může změnit k nepoznání. Čeká nás krize energetických a potravinových zdrojů, nárůst masové migrace či šíření epidemií,“ varoval student ve výzvě středoškoláků, kteří pravidelně stávkují za záchranu klimatu v pátek dopoledne. 3. května tak učinili i v Liberci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Čunek (KDU-ČSL): Sazka? Typický příklad toho, když někde sedí lidé, kteří jsou nekompetentní
Projev na 8. schůzi Senátu dne 3. 5. 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o podpoře sportu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Větrovský: Vznik agentury může být pozitivním krokem k zajištění udržitelného financování sportu
Projev na 8. schůzi Senátu dne 3. 5. 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o podpoře sportu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Oberfalzer (ODS): Cesta nejmenšího odporu a i podle mě nejmenších nákladů
Projev na 8. schůzi Senátu dne 3. 5. 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o podpoře sportu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Kremlík: Od nového ředitele očekávám nový impuls k zefektivnění práce ŘSD
Novým generálním ředitelem ŘSD se stává Pavol Kováčik, za úkol má zrychlit přípravu staveb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Budou mít 15 tisíc. Závidíte důchodcům slevy na jízdné? Babiš se rozčílil u Soukupa, jde o státní kasu
Chvílemi velmi emotivně reagoval na otázky moderátora Jaromíra Soukupa premiér Andrej Babiš (ANO) ve vysílání pořadu TV Barrandov. Pořad Duel SPECIÁL přinesl odpovědi na navýšení důchodů, Babiš se však také vyjádřil k tématu řepky či k demonstracím za demokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Liberecká zoo vydá jako první zoo v České republice originální suvenýrovou bankovku
Zoo Liberec jako nejstarší zoologická zahrada na území bývalého Československa slaví v tomto roce 115. výročí od svého založení. U příležitosti tohoto jubilea vydá unikátní suvenýrovou bankovku s nominální hodnotou 0 euro. Hlavním motivem bankovky jsou vlajková zvířata charakteristická právě pro libereckou zoo – slon, takin a orlosup. Zájemci si mohou suvenýr pořídit pouze v Zoo Liberec, kde bude prodej spuštěn již 27.5. 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
ČHMÚ: Hodnocení testovacího měření různých typů malých senzorů kvality ovzduší na observatoři Tušimice
Český hydrometeorologický ústav se zapojil do testování přenositelných senzorů na detekci konkrétních znečišťujících látek. Obdobná testování proběhla v řadě dalších zahraničních společností, které se taktéž zaměřují na monitoring kvality ovzduší. Byla vypracována zpráva, která popisuje výsledky tohoto testování a přináší výhled do budoucnosti a možnosti užití těchto senzorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Babiš chce posílat speciální jednotky za hranice i bez souhlasu Parlamentu
Premiér Andrej Babiš (ANO) bude chtít přijmout změnu legislativy, která by umožnila urychlené vyslání speciální vojenské jednotky do ciziny bez souhlasu Parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
NP Šumava: Jaká elektrokola a elektrokoloběžky mohou na cyklostezky a komunikace národního parku?
Rozvoj elektromobility a tudíž i elektrokol a elektrokoloběžek je velmi překotný a začíná zásadně ovlivňovat také turistický ruch na Šumavě. Jenže ne s každým elektrokolem, či elektrokoloběžkou je možné se pohybovat po cyklostezkách nebo po účelových komunikacích Národního parku Šumava. Některá jsou totiž zákonem považována za motorová vozidla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Spisovatel: Mocenská centra manipulují mladými. Nejsou vyspělí. Mamánci a děvčata měnící partnery, bez rodin. Informace z mobilu jsou iluzorní. Barevné revoluce
„Barevné revoluce hlásající demokracii, ale ve skutečnosti vytvářející chaos končící diktaturou, jsou potřebné pro rozvrácení tradičních poměrů. K tomu se hodí nejlépe zmanipulovaní mladí lidé, čím mladší, tím lépe manipulovatelní,“ konstatuje v textu poskytnutém ParlamentnímListům.cz publicista Vlastimil Podracký.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Analytik Šlerka varuje: Nezaměňujme boj s dezinformacemi s bojem proti svobodě slova
Jak efektivně bojovat s dezinformacemi, to je stále předmětem nejrůznějších debat. Jejich intenzitu podle analytika Josefa Šlerky zvýšila role médií během hlasování o brexitu, při vítězství Trumpa v USA nebo osudy tzv. kauzy lithium v českých volbách. Ve svém komentáři na serveru iHNed.cz píše o tom, že samotným jádrem takové debaty je však nejen spor mezi tím, zda a jak lze bojovat s dezinformacemi, ale otázka, zda vůbec bojovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Jde vidět, že se do Senátu v poslední době vrací zdravý selský rozum
Stát nemá regulovat otevírací dobu obchodů. To je jasný vzkaz, který vyslali senátoři na začátku května zpět do Poslanecké sněmovny. Většina senátorů totiž svým hlasováním podpořila pozměňovací návrh senátního hospodářského výboru, kterým se ruší regulace prodejní doby u velkých obchodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
V Plzni dnes začínají Slavnosti svobody, na programu nechybí tradiční Convoy of Liberty
Dobovými vojenskými kempy a několika pietními akty začínají dnes v Plzni tradiční květnové Slavnosti svobody. Oslavy osvobození města americkou armádou na začátku května 1945 patří k největším připomínkám konce druhé světové války v Evropě. Na akce každoročně přijíždějí do Plzně desetitisíce návštěvníků. I letos, 74 let od konce války, přijedou američtí a belgičtí veteráni, kteří západ Čech na přelomu dubna a května osvobozovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
UK: Prezident Kiska převzal zlatou pamětní medaili a diskutoval o hodnotách demokracie s akademickou obcí
Akademická obec Univerzity Karlovy přijala prezidenta Andreje Kisku na akademické půdě a s velkým zájmem vyslechla jeho přednášku na téma k hodnotám demokracie a EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Nic zásadního se neděje. Publicista chladí hlavy těm, kteří se kvůli nástupu Benešové třesou, že Babiš unikne spravedlnosti
Nová ministryně spravedlnosti Marie Benešová mnohé rozrušila svým prohlášením, že zvažuje zrušení vrchních soudů a vrchních státních zastupitelství. I když kvůli tomu u části české veřejnosti propukla hysterie z případných justičních změn, publicista Jan Januš zůstává klidný. Podle jeho slov to nebude až tak horké. Ve svém komentáři na serveru Info.cz rozebírá důležité souvislosti, které ukazují, že se vlastně nic neděje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Soros rozdával ceny českým novinářům. Nejvíce jich dostali zástupci ČT a ČRo
Nadace Open Society Fund amerického miliardáře maďarského původu George Sorose vyhlásila výsledky dalšího ročníku soutěže Novinářské ceny o nejlepší žurnalistické projekty. Takhle to dopadlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Výroky premiéra Babiše o dvojí kvalitě potravin jsou mimo realitu
Europoslanec a předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se důrazně ohrazuje proti výrokům premiéra Andreje Babiše ke dvojí kvalitě potravin. Předseda vlády se falešně staví do role ochránce českých spotřebitelů, přitom to byla jeho vláda, která v březnu hlasovala proti českým zájmům. Premiérovy představy a naděje, že se problém vyřeší na úrovni národních států, jsou navíc zcela naivní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj vybral dodavatele na stavbu psychiatrického pavilonu v Pardubické nemocnici
Rada Pardubického kraje na svém dnešním jednání schválila výběr dodavatele, který zajistí stavbu nového psychiatrického pavilonu v Pardubické nemocnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Advokát Ortman se obává toho, co přijde po rozsudku Ústavního soudu nad hoteliérem, který neubytoval Rusy
ROZHOVOR I když je závěr Ústavního soudu překvapující, je svatý a je třeba ho respektovat, říká advokát Jaroslav Ortman na rozhodnutí Ústavního soudu, že hoteliér v Ostravě nediskriminoval občany Ruska tím, že je neubytoval, když odmítli odsoudit okupaci Krymu. „Jen jsem se podivil, že tady může člověk vystavit občana jiného státu tomu, aby nesouhlasil nebo kritizoval politiku svého vlastního státu, čímž se může po návratu do domovské země dostat do problémů,“ řekl advokát. V rozhovoru také odsoudil postoj ministryně financí Aleny Schillerové a pozastavil se nad spekulacemi kolem nové ministryně spravedlnosti Marie Benešové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist