Oficiální zpravodajská média

Pomoc, ať se vrátí Václav Havel. Francouzský filozof se sešel s Babišem a pak o tom napsal do Hospodářek velmi ošklivý článek
O setkání s premiérem Andrejem Babišem (ANO) se rozepsal pro Hospodářské noviny francouzský filozof Bernard-Henri Lévy. Ten minulý týden vystoupil v Divadle Archa. Setkání s Babišem tomu předcházelo. A jak Lévy poznamenal, Babiš vládne zemi Franze Kafky a Václava Havla společně se svým kumpánem Milošem Zemanem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Trochu jiný pohled na zemědělství. Zkušená dáma, která se v něm pohybuje 57 let, hovoří o Agrofertu, Faltýnkovi, Tomanovi... I o tom, jak vloni Němci vykoupili seno
ROZHOVOR „Když jsem viděla dřinu svých rodičů, kteří na sedmi hektarech hospodařili, aby uživili tři generace...,“ vzpomíná 77letá Ludmila Holadová, co ji vedlo k tomu, aby zasvětila život práci pro sedláky. Čtvrtstoletí vedla agrární komoru na Mostecku a Teplicku – pozná, co ještě podraží. A komunismus? Utiskování, vystěhování farmářů, ale také méně zášti mezi lidmi... mluví o Němcích, kteří nám loni vykoupili seno, a naše krávy padaly infarktem. Hodnotí Faltýnka, Agrofert, ministra Tomana i Brusel, který by rád poroučel „větru, dešti“. V čem na stát není spolehnutí?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Milý Vojtěchu Šimíčku, ústavní soudče, i Havel se mohl najíst v jakékoliv restauraci
Předesílám, že pokud v článku tykám lidem, jako je Vojtěch Šimíček, tak proto, že to bylo pro mne kdysi zcela normální a rok jsem s ním sdílel osud soudce Nejvyššího správního soudu. A tři dny v týdnu jsme večer co večer měli přátelsko-odborné flámy … Vojta méně, narodilo se mu tehdy dítě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Prohlášení k mezinárodnímu dni svobody tisku
Světový den svobody tisku se připomíná 3. května každoročně od roku 1993. Svoboda slova a tisku jsou nezbytným předpokladem dobrého vládnutí, informovaného rozhodování a zodpovědnosti vlád před svými občany. Uplynulé roky zřetelně ukázaly, jak silný vliv mohou mít na naše životy i mezinárodní dění dezinformační útoky a falešné zprávy. Toto poznání nám však současně umožnilo uvědomit si důležitost nezávislých a profesionálních médií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Výsledky inkluze: Učitelé děti s psychickými poruchami nezvládají, řeší se i fyzická napadení
Server iDnes.cz upozorňuje, že učitelé na základních školách se potýkají s novými problémy. Do běžných škol jsou dnes přijímány i děti s psychickými poruchami, jenže kantoři tápou, jak s nimi pracovat, aby jim to zároveň nerozbilo vyučovací hodinu. Mnozí kantoři podle serveru novou situaci příliš nezvládají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Dopis starosty Litoměřic k petici někteří starostové kritizují
Starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč vyzval starosty obcí z regionu, aby nepodporovali svými podpisy petici proti prodeji litoměřické nemocnice. Někteří starostové dopis kritizují, dostali ho na konci minulého týdne, zjistila dnes ČTK. Chlupáčovo vyjádření ČTK zjišťuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
NP České Švýcarsko: Správa parku mění strategii přístupu ke kůrovci
Správa Národního parku České Švýcarsko vydala rozhodnutí o omezení nahodilých těžeb v národním parku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Senátoři čekají na podpis prezidenta, pak podají žalobu proti zdanění restitucí
Na osmé schůzi Senátu zahájili senátorky a senátoři z klubu KDU-ČSL a nezávislí sbírání podpisů pro ústavní stížnost. Chtějí docílit zrušení zákona o zdanění církevních restitucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Dočekal (Svobodní): Boj s překupníky - proč vlastně? Chovají se logicky
Nedávno vyšel na iDnes článek o tom, jak Dejvické divadlo bojuje s překupníky. Dokonce se jim prý rozhodlo vyhlásit "válku". Jsem sám, komu celá tato situace přijde tak trochu "na hlavu"?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
V německé televizní estrádě zesměšňovali Babiše. Zamíchali do toho i Karla Gotta a včelku Máju
Německá televize ZDF se s tím nepáře. Na adresu českého premiéra Andreje Babiše (ANO) v ní zaznělo, že „EU vnímá jako krávu, kterou rád dojí“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Saša Vondra školil mladé konzervativce: Jen hlupák by pohrdl tím blahem, co máme v NATO. Podívejte, jak se dokázal i z malé země prosadit generál Pavel
REPORTÁŽ Proč v době, kdy se nám daří, neplatíme do NATO potřebná procenta a jsme hříšníci tak jako Německo, Španělsko nebo Itálie? Neskonalé výhody Severoatlantické aliance, mír v Evropě a bezpečnost před Východem, to jsou hlavní atributy. Rusko po nás pokukuje a nejraději by nás, i pobaltské státy, sluplo. Vynaložené peníze se nám vrátí – třeba budováním lepších dálnic pro případné přesuny armád. Za Varšavské smlouvy bylo vojenské povolání i služba dehonestovány a snad nikdo nebyl „na vojně“ rád. To zaznělo na akci mladých plzeňských konzervativců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Soukup předvedl debatu „jak u Vendy Moravce“. Pane Fialo, vy vypadáte jak papírovej panák...
Jaromír Soukup před kamerami rozjel show. Divákům na sebe prozradil, že na internetu „opustil ty sprostý stránky“ a už se raději dívá na to, kam jezdí čeští politici a úředníci na dovolenou za peníze daňových poplatníků. Pátral po tom, jak se to dá zařídit, aby jel člověk za cizí peníze třeba do Barcelony a ještě to vykázal jako pilnou politickou práci. Raději se podívejte sami, na co všechno přišel...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Průvod demonstrantů v Praze podpoří legalizaci konopí. Hlasitě
Centrem Prahy projdou dnes po poledni demonstranti, kteří hodlají „nenásilně, ale hlasitě“ podpořit legalizaci konopí. Tradiční každoroční happening s názvem Million Marihuana March chce mimo jiné představit možnosti využití konopí k léčbě a v průmyslu. Organizátoři očekávají účast několika tisíců lidí. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Kdo nekritizuje Zemana, ten dostane po čuni. Za chvíli budou pomalu vznikat uliční výbory. Poslanec Nacher o kádrováckých lepšolidech
ROZHOVOR „Kdokoliv, kdo vyjádří sympatie prezidentu Zemanovi nebo se k němu chová neutrálně, či jede do zemí jako je Čína, tak dostane tvrdě po čuni bez ohledu na to, co celý život předtím dělal. Je to dvojí metr a selektivní vidění. Další součást celkové mozaiky chování lepšolidí,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz pražský poslanec a zastupitel hnutí ANO Patrik Nacher. „To kádrování si asi neseme z komunistické doby. Nejvíce ho ale používají takoví ti antikomunisti, což jsou největší kádrováci,“ domnívá se. Vyjadřuje se i k protestům proti Marii Benešové, k dětským exekucím a zamýšlí se, proč jsou Češi tak euroskeptičtí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Bankovní daň nikde poplatky nezvedla
Komentář na facebookovém profilu ke zprávám o bankovní dani
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Šéf BIS Koudelka hrozil Ruskem, narušujícím integritu EU. ČT si k vysvětlení pozvala experta z neziskovky
Místopředseda správní rady neziskové organizace Asociace pro mezinárodní otázky Vojtěch Bahenský byl hostem včerejšího pořadu Události, komentáře ČT24. Hovořilo se mimo jiné o hybridních hrozbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Piráti: Pravidla platí i pro největší hráče na trhu
Komentář na facebookovém profilu k navrhovaným opatřením proti daňovým únikům nadnárodních korporací a daňovým rájům
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Eurokomisařka Jourová: Čtěte si ty Parlamentní listy, ale...
Česká eurokomisařka Věra Jourová bije na poplach. V sobotních Lidových novinách apeluje na členské státy Evropské unie, aby Číně nedovolily získat nad EU digitální kontrolu. Ale nejde jen o Čínu. Strašlivé věci dokážou s internetem i teroristé a tak těm je třeba se na internetu jasně postavit. Je třeba chránit evropské občany. Zmínila i server ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Marie Benešová ujišťuje: Nikdo nebude záludně vyhozen, premiér Babiš nezávislou justici ctí
Staronová ministryně spravedlnosti za hnutí ANO Marie Benešová, která resort řídila již v čase úřednické vlády prezidenta Miloše Zemana vedené Jiřím Rusnokem, v rozhovoru pro deník Právo prozradila, co má teď v plánu. Mají se státní zástupci bát?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ženíšek (TOP 09): Čínská katastrofa na pokračování
Cesta prezidenta Miloše Zemana do Číny je minulostí, takže se můžeme podívat, co nám přinesla. Od začátku do konce byla cesta do Číny katastrofou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Správa železniční dopravní cesty dosáhla plánovaného výsledku hospodaření
Za účasti nového ministra dopravy Vladimíra Kremlíka se 3. května 2019 uskutečnilo pravidelné zasedání Správní rady Správy železniční dopravní cesty (SŽDC).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Hasičský záchranný sbor: Sv. Florián, patron všech hasičů, dnes slaví svátek
Každoročně si den 4. května hasiči připomínají jako svátek svého patrona, svatého Floriána.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Volný (JAP): I v multikulturní Praze platí stejná pravidla
Slyšíš-li provolávat “bůh je velký” v jazyce “nejmírumilovnějšího a nejtolerantnějšího” “náboženství” na světě, tlak roste, tepovka soupá, vyplavuje se andrenalin a lidé prchají, protože mají akutní strach ze smrti a nebo zmrzačení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Schyluje se k velké bitvě o ČT, na úrovni roku 2000. Smoljak, Klvaňa a další jdou do boje. Petr Žantovský proto připomíná opomíjené, ale klíčové události televizní krize
TÝDEN V MÉDIÍCH Petiční přetlačované mezi lidmi navázanými na Českou televizi, kteří si představují, že dostanou klíče od veřejnoprávních institucí a bianco šek do ruky s tím, že si tam budou moci dělat, co chtějí, a těmi, kdo by rádi vrátili veřejnoprávní média jejich koncesionářům, patří podstatná část pravidelného přehledu mediálních zajímavostí. Petr Žantovský očekává, že se schyluje k podobnému konfliktu, jakým byla televizní krize z roku 2000, kdy byl de facto nastolen stav, který trvá dodnes, že ČT je ovládána lidmi, kteří v ní pracují, a nikdo jim do toho nemá co mluvit. A ti by své postavení rádi podpořili legislativní změnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Babišova vláda posílá miliony ukrajinským neziskovkám. Tlačí to prý zejména Petříček
Za poslední dva roky dostaly ukrajinské neziskové organizace od vlády Andreje Babiše (ANO) 35 milionů korun. Podle informací deníku Právo jsou peníze určeny na obnovu země poničené válkou a na její transformaci. Posílání peněz obhajuje ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Ještě nikdy nebyli lidé tak podvedeni, jako od EU Lisabonskou smlouvou. Lžou přímo do očí. Pryč z EU, neváhejme ani vteřinu, pobízí pravičák Matějka
ROZHOVOR „Lisabonská smlouva je největším politickým podvodem 500 milionů lidí v novodobých dějinách Evropy. Ještě nikdy nebyli lidé tak podvedeni, jako přijetím této smlouvy bez referend v jednotlivých státech. Problém je, že návrat do období před jejím přijetím není možný. Proto chceme pryč z EU. Jsem politikem, který by bez sebemenšího zaváhání a ztráty jediné další vteřiny okamžitě zmáčkl tlačítko a zahájil proces vystoupení z EU,“ říká v rozhovoru pro PL.cz František Matějka, předseda Strany nezávislosti České republiky. Vysvětluje také, proč podle něj nikdy nesmíme přijmout euro, či že dotace jsou největší zlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Povodí Ohře: Nádrže jsou připravené k boji proti suchu
V souvislosti s předpokladem možného výskytu hydrologického sucha jsme nádrže, které byly na zimu upuštěné, pozvolně plnili vodou z pomalu odtávajícího sněhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
FOTO Marihuanový pochod Prahou. Zaštítil ho Hřib, dorazil i předseda Bartoš
REPORTÁŽ V sobotu 4. května Prahou pochodovaly tisíce lidí za legalizaci marihuany. Akce s názvem Million Marihuana March se koná každoročně. Letos se pořádá poprvé se záštitou pražského primátora. Pochod odstartoval o půl jedné z Karlova náměstí, trasa vedla přes Václavské náměstí, jeho horní částí, dále pak centrem hlavního města až k cíli, kterým byl ostrov Štvanice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Klára Samková dostala mail z Kavčích hor. Sám o sobě je prý důvodem pro rozprášení současné ČT
Právnička Klára Samková se podělila o e-mail, jenž jí přišel z České televize. Týkal se pozvánky na předtáčení debaty kandidátů do Evropského parlamentu. A Samkovou velmi rozčílil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Proč Sobotka po roce vylezl z úkrytu? Ozval se Jiří Paroubek, který jej zná lépe než kdokoliv jiný
Expremiér Jiří Paroubek se rozhovořil pro server PrvníZprávy.cz o tom, jak jeho nástupce Bohuslav Sobotka zničil sociální demokracii. Podle něj to udělal tak důkladně, že strana nyní bojuje o existenci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Slovo o Vietnamcích
Stál jsem u zavazadlového pásu na ruzyňském letišti a čekal na svůj kufr. Soustřeďoval jsem se na nekonečný proud bagáže, který mě míjel, a najednou jsem měl pocit, že ne zavazadla, ale já rotuji kolem pásu a marně pátrám po záchytném bodu. Překonat tuto halucinaci se mi nedařilo a nedařilo, únava z letu z Dubaje obestřela můj mozek vatou přeludu a nechtěla se vzdát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Vláda nechce zaujmout stanovisko ke dluhům dětí
Vláda se možná postaví neutrálně k poslanecké novele občanského zákoníku, která má zabránit dluhům dětí, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Piráti na klíčovém výboru prosadili usnesení k víceletému financování sociálních služeb
Místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová na jednání Výboru pro sociální politiku prosadila usnesení, které Ministerstvu práce a sociálních věcí ukládá povinnost předložit do 16. září 2019 návrh stabilního financování sociálních služeb, včetně modelu víceletého financování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Nejvyšší kontrolní úřad představil velvyslancům zemí EU výsledky spolupráce i závěry kontrol dotací
Nejvyšší kontrolní úřad hostil už tradiční schůzku vedení úřadu s velvyslanci členských zemí EU. Jednání se účastnili i náměstek pro řízení sekce evropské Ministerstva zahraničních věcí ČR a vedoucí politické sekce ze zastoupení Evropské komise v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pražská policie nakoupila vysílačky po téměř 12 tisících. Jenže jsou aktuálně k ničemu
Pražská městská policie pořídila radiostanice, které umí šifrovat. Městská radiová síť však šifrování neumožňuje, proto bude nutné ji modernizovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Konopná prohibice škodí Česku. Zelení opět podpoří Million Marihuana March
Strana zelených se i letos připojí k celosvětové akci za legalizaci konopí Million Marihuana March, která se koná v Praze dne 4. května. V politické diskusi, která proběhne v rámci sobotního programu, bude Zelené reprezentovat Matouš Vencálek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Vymazal (Piráti): Chceme, aby konopná politika státu stála na principech svobody jednotlivce
Piráti se dnes již tradičně zúčastnili 22. ročníku akce Million Marihuana March, která reaguje na represivní politiku státu vůči rekreačnímu užití konopí a upozorňuje na nedostatky v legislativě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Nezamotejte se do rodinných vazeb a oslavte Den rodiny v zookoutku
Máma, švagr, neteř, bratranec, tetička z druhého kolene… Taky se vám občas zatočí hlava, když se zapletete do složitých příbuzenských vazeb své rodiny? Nemůžete se na prstech dopočítat všech rodinných příslušníků a netušíte, jak správně oslovit bratrancovu neteř z matčiny strany? Ano, je to zamotané. A nejinak je tomu i ve zvířecí říši.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Aschenbrenner (ODS): Konec zákazu prodeje o svátcích se blíží
Návrh Občanské demokratické strany na zrušení zákona o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě byl schválen v Senátu. Pozměňovací návrh senátora Lumíra Aschenbrennera z ODS byl přijat nejprve na výboru a nyní i na plénu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic: Provizorní opravy dálnice D47 potrvají do července
ŘSD pokračuje v provizorních opravách dálnice D47 (staveb D4708.2, D47091.1 a D47091.2) z důvodu nekvalitně provedeného díla zhotovitelem během výstavby. Provizorní opravy musí ŘSD provést, neboť stav dálnice se i nadále zhoršuje (nárůst nerovností, výskyt výtluků). Na nejproblematičtějších úsecích je proto na prakticky nové dálnici stanovena nejvyšší povolená rychlost 60 km/h!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: MS v hokeji začíná, pozor na vstupenky, zakoupené přes Viagogo.com
Česká obchodní inspekce varuje před nákupem vstupenek na hokejový šampionát přes webové stránky Viagogo.com. Za poslední rok eviduje ČOI už přes 140 podání spotřebitelů, kteří si nejčastěji stěžují na navyšování ceny vstupného během objednávky, nemožnost stornovat transakci, ale také neplatné vstupenky, nevrácení peněz za vstupenku na zrušený koncert apod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Na krajském úřadu byla spuštěna Tichá linka
Krajský úřad Pardubického kraje ve spolupráci s organizací Tichý svět, která již několik let pomáhá neslyšícím v České republice a poskytuje všestrannou podporu v podobě komplexních služeb pro osoby sluchově postižené, spustil od 1. 5. 2019 fungování Tiché linky – online tlumočení/online přepisu, a tím se připojil k dalším institucím v kraji, které tuto službu nabízí osobám se sluchovým postižením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Rodičům s více dětmi se na sociálních odvodech neuleví. Vláda chce lidovecký nápad zamítnout
Zejména pro rozpočtové důvody kabinet ANO a ČSSD patrně odmítne snahu opozičních lidovců snížit rodinám s více dětmi sociální odvody, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Cítíme a reálně vidíme, že ano, v naší zemi už je líp
Komentář na facebookovém profilu k volební kampani do Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Je to idiot, řekl o ministru Katzovi přeživší holocaust
Edward Mosberg, polský Žid, který přežil holocaust, ostře zkritizoval nedávná slova izraelského ministra zahraničních věcí Izraela Katze, který tvrdil, že „Poláci sáli antisemitismus s mateřským mlékem“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Petice za rekonstrukci Letního stadionu v Pardubicích
V současné době je stadion v katastrofálním stavu. Montované tribuny, které sloužily při fotbalových utkáních, se rozpadají. Východní brána borců má porušenou statiku a hrozí, že každou chvíli spadne. Ze stadionu prakticky zbyla jen západní tribuna, která také není v nejlepším stavu. Z letního stadionu se stala doslova ruina, která nenabízí ani důstojné prostředí pro ženský fotbal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad nově i na LinkedIn
Od května je Český statistický úřad aktivní na další sociální síti, na profesní síti LinkedIn. V současné chvíli využívá ČSÚ také Twitter, Instagram nebo Youtube.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Slovensko si připomene 100. výročí tragické smrti Štefánika
Za účasti vrcholných slovenských politiků i českého ministra obrany Lubomíra Metnara se dnes na západě Slovenska bude vzpomínat na spoluzakladatele Československa Milana Rastislava Štefánika, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Pána (SPD): 15 let od vstupu České republiky do Evropské unie
Dnes to bylo patnáct let co jsme členy Evropské unie. Po patnácti letech našeho členství, které nenaplnilo naše očekávání, v ní dojde po květnových volbách do Evropského parlamentu k zásadním změnám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Svobodní: Nevěřte falešným reformátorům EU. Jan Zahradil má na hlavě máslo
Koalice Svobodných, Liberlandu a Radostného Česka zahájila outdoor kampaň, ve které varuje voliče před falešnými reformátory. Vizuál zobrazuje volebního lídra ODS Jana Zahradila s roztékajícím se máslem na hlavě, které symbolizuje Lisabonskou smlouvu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Senát: Vláda by měla zlepšit podporu postižených regionů
Vláda by podle Senátu měla začít masivně podporovat strukturálně postižené regiony i menší územní celky, jakými jsou Jesenicko, Šluknovsko, Bruntálsko nebo Znojemsko, podle jejich specifických potřeb. Horní komora k tomu dnes vyzvala vládu na základě veřejného slyšení, které uspořádala koncem ledna k situaci v Ústeckém, Karlovarském a Moravskoslezském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ústavní soud není chrámem spravedlnosti. Čiší z toho politická orientace. Drtivý rozbor nálezu, který přikryl vyhození ruských turistů z hotelu
ROZHOVOR Ústavní soud (ÚS), respektive jeho senát, v němž sedí soudci Vojtěch Šimíček, Kateřina Šimáčková a Ludvík David, schválil většinou soudců Šimíčka a Šimáčkové nález, jímž schvaluje jednání ostravského hotelu, který jako politické gesto protestu proti okupaci Krymu odmítl ubytovávat ruské turisty. Ústavní právník Zdeněk Koudelka, kterého kdysi prezident Klaus do ÚS rovněž navrhoval, s tímto postojem hluboce nesouhlasí. Podle něj je z nálezu až příliš patrné, že hoteliér měl stejný pohled jako soudce Šimíček, který nález psal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Atentát na sport odložen. Senát vrátil sněmovně zákon, který by ho poškodil
Senát včera vrátil Poslanecké sněmovně zákon o podpoře sportu. Podle ODS zvyšuje korupční potenciál a sportu by spíše uškodil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Tento týden v EU (3)
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 15:40, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Konec dlouhé éry A. Merkelové
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 14:41, zobrazit podobné
TOPlist