Nejčtenější v danném dni? Historie článků

říjen 2020
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.575x, což odpovídá cca 186.538-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

„Jeníčku, pacholíčku, ty chceš dostat přes držtičku?“ Pražský politik Čižinský tlačí do Dopravního podniku jméno, z něhož se prý lidem zvedá žaludek
A zase ten Dopravní podnik české metropole, který se opět stává středobodem mocenských zájmů. Ačkoli na mnoho nejasností a pochybení upozornily ParlamentníListy.cz opakovaně, současný šéf tohoto kolosu Petr Witowski s nimi moc nezmůže. Už i on zjistil, že Prahu ovládají zejména zákulisní machinace a často nenápadní politici. Mezi nimi je i dvojice Petra Kolínská a Jan Čižinský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Luboš Komárek: ČNB na čele pelotonu
Šestého dubna uplynuly dva roky od ukončení kurzového závazku ČNB. V dubnu 2017 si možná málokdo dovedl představit, že se po dvou letech skutečně dostaneme na dvě třetiny cesty k neutrálním sazbám, připomíná čnBlog Luboše Komárka z měnové sekce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav si připomíná 500. výročí úmrtí geniálního umělce Leonarda da Vinci
Podobně jako řada světových kulturních institucí si Národní památkový ústav připomíná v letošním roce výročí 500 let od úmrtí geniálního umělce Leonarda da Vinci (15. 4. 1452 – 2. 5. 1519). Za tímto účelem představil dne 2. 5. 2019 výsledky experimentálního projektu, jehož cílem byla výroba funkční repliky rotačního jeřábu podle skic Leonarda da Vinci. S pomocí tohoto stroje je v letošním jubilejním roce dokončováno restaurování středověké věže Jakobínky v Rožmberku nad Vltavou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Babiš straší voliče popelnicí Evropy a ošizenou Milkou. Ozval se výrobce i politici
Proč si naše děti nemůžou koupit v našich řetězcích originál Milka čokoládu? rozčiloval se Babiš. Můžou si ji koupit, zareagoval výrobce Milky.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 6.5.2019 v 20:36, zobrazit podobné
Zoo Liberec se raduje z prvního mláděte u kočkodanů Dianiných
V pondělí 15. 4. 2019 se v liberecké zoologické zahradě narodilo mládě ohroženým kočkodanům Dianiným. Je to vůbec poprvé v celé stopatnáctileté historii, kdy návštěvníci zoo mohou spatřit malý přírůstek u tohoto vzácného afrického primáta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vláda podpořila jmenování Válkové zmocněnkyní pro lidská práva
Poslankyně a bývalá ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO) je novou vládní zmocněnkyní pro lidská práva. Na návrh premiéra Andreje Babiše (ANO) ji dnes jmenovala vláda. Válková novinářům řekla, že ve Sněmovně zůstane. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vy máte něco proti sexu? zmrazil moderátora ČT kandidát, který chce zabírat Německo
V rámci vystoupení kandidáta do voleb do Evropského parlamentu v pořadu Studio ČT24 se dnes prezentoval lídr kandidátky TVŮJ KANDIDÁT (TUJKA) Daniel Konečný a divákům pořadu prezentoval hned několik řešení velmi palčivých otázek. „Našim sousedům zabereme dvě nebo tři spolkové země, vezmeme si jejich jídlo a dáme jim to naše,“ vyjádřil se třeba ke dvojí kvalitě potravin a ukázal i schéma na prodloužení tunelu Blanka do Bruselu. „Chceme více piva, více peněz a více sexu,“ shrnuje svůj program pro nadcházející eurovolby Konečný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Islám jako nacismus? David Rath nakládal v ČT
Hostem vysílání ČT24 byl lídr kandidátky České suverenity do Evropského parlamentu David Rath. A jeho slova o islámu byla vskutku jadrná, dokonce jej přirovnal k nacismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
FN Brno zatepluje starou funkcionalistickou zástavbu v areálu Bohunice
Zateplení staré zástavby areálu Bohunice Fakultní nemocnice Brno se blíží ke své polovině prací. Realizace byla zahájena na konci roku 2018 s celkovými finančními prostředky ve výši 160,3 mil. Kč (v tom vlastní zdroje 36,05 mil. Kč).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Bude křik? Klaus ml. vytáhl fakta proti globálnímu oteplování. A proti mládeži ve stávce
Poslanec Václav Klaus mladší se na svém facebookovém profilu vyjádřil k pátečním protestům studentů za lepší ochranu klimatu, které jsou inspirovány švédskou aktivistkou Gretou Thunbergovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Nekompetentnost vedení ohrozí dopravní obslužnost kraje
Po kritice "levicové" krajské koalice v letech 2012 až 2016 se ukazuje na nekompetentnost současné pravicové koalice ve Zlínském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jágr: Fridrichová na ČT vytáhla jeho otce. Prý je tu problém, možná náhoda
Prezidenta Miloše Zemana doprovázel do Číny také hokejista Jaromír Jágr, který za svou cestu následně sklidil kritiku. Český hokejový idol si tam potřásl rukou s prezidentem komunistické Číny a dostal titul ambasadora čínského hokeje. Jaromír Jágr v rozhovoru médiím řekl, že byl vychován, aby uznával autority. A za pozvání k prezidentu Si Ťin-pchingovi je rád. S hokejistou se kdekdo rád vyfotil. Včetně hradního kancléře. Fotka ale není to jediné, co je spojuje. O celé věci pojednával včerejší pořad 168 hodin moderátorky Nory Fridrichové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Prodejní herci a útok z USA. Zdeněk Zbořil nejen k tématu Babiš. A varuje: Němci chtěli zlikvidovat Čechy, pozor
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Jágra nepřekřičí! „Škopky pomyjí, které se snaží zpoza rohu různí bídáci vylévat na Jágrovu hlavu. Je to ubohé, ale alespoň víme, s kým vlastně u nás doma žijeme,“ komentuje bouři na sociálních sítích v souvislosti s účastí slavného hokejisty v delegaci, která provázela prezidenta do Číny, politolog Zdeněk Zbořil. „Jestli si myslí, že Jágr při svých příjmech musí ‚podlézat čínskému diktátorovi‘…“ Zbořil se vyjadřuje k nálezu Ústavního soudu, který dal za pravdu hoteliérovi z Ostravy, a hovoří také o matném lesku, který dodali demonstracím posledních dnů expremiéři Bohuslav Sobotka a Mirek Topolánek. A že má vůči červené kšiltovce Andreje Babiše výhrady profesor z USA? „Dříve se podobnému říkalo ‚sovětské zkušenosti‘.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Tohle chování České televize je nepřijatelné! „Nekorektní profesor“ Holoubek se zarazil nad nedávnou manipulativní zprávou ze zahraničí
NEKOREKTNÍ PROFESOR Když se na demonstraci proti ovládnutí justice objevil mezi protestujícími i Mirek Topolánek, vybavil si profesor Masarykovy univerzity v Brně Ivan Holoubek, že to byl právě expremiér, kdo této zemi a ODS vnutil Lisabonskou smlouvu. Smlouvu, která nás připravila o ohromný díl suverenity ve prospěch razantního nárůstu pravomocí EU. V souvislosti s probíhajícími peticemi k České televizi uvádí, že selhávají členové Rady ČT a RRTV a že je namístě chtít zásadní reformu kontrolních mechanismů veřejnoprávních médií. Takovou, aby obsah zpráv nebyl poplatný politikům či aktivistickým redaktorům nebo jiným zájmovým skupinám. Nedojde-li k ní, ptejme se po smyslu veřejnoprávních médií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Vláda chce, aby Česko bylo modelovou zemí Evropy pro využití umělé inteligence
Česko má být do budoucna modelovou evropskou zemí pro využití umělé inteligence (AI). Počítá s tím Národní strategie umělé inteligence, kterou dnes schválila vláda. Na tiskové konferenci po jednání vlády o tom informoval ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Mezi priority strategie podle něj patří mimo jiné bezpečnost a obrana nebo průmysl a výroba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Demonstrace proti Benešové: Tisíce lidí zaplnily Staroměstské náměstí, chtějí demisi
Protest stejně jako minulý týden svolal spolek Milion chvilek pro demokracii.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 6.5.2019 v 19:36, zobrazit podobné
Akademie věd bude více spolupracovat s Vojenským technickým ústavem
Akademie věd ČR podepsala nové memorandum o spolupráci v oblasti obranného a bezpečnostního výzkumu a vývoje. Partnerem se jí v tom stal Vojenský technický ústav, jehož zakladatelem je ministerstvo obrany. Podpis smlouvy se uskutečnil v sídle Akademie věd na Národní třídě v pondělí 6. května.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Daň z nabytí nemovitostí je nemorální. Proto Senát navrhl její zrušení
Pravicoví senátoři využili toho, že jim poslanci dali na stůl novelu zákona, která má osvobodit od daně pouze první prodej bytů v rodinných domech. Senátoři ale trvají na úplném zrušení této daně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vraťte nám ČT! Občané se připojují k petici a připisují peprná slova
Petice s názvem „Vraťte veřejnoprávní média jejich koncesionářům!“, jež bojuje proti privatizaci ČT a ČRo do rukou jejich zaměstnanců, má už přes 1000 podpisů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Platforma Vize nula: OSN vyhlásila již popáté Týden bezpečnosti silničního provozu
Každoročně na světě zemře při dopravních nehodách 1,35 milionu lidí. Dalších až 50 milionů je zraněno. Každých 25 sekund zaregistrují statistiky jeden zbytečně zmařený lidský život. Denně tak na světových silnicích přijde o život 3 700 lidí. Rovněž tak ekonomické náklady jsou enormní, přesahují 500 miliard dolarů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Za biologickou léčbu melanomu dala loni VZP o 74 % víc než před pěti lety
Náklady na péči o klienty VZP se zhoubným melanomem stouply za posledních pět let o více než 61 %. A to i přesto, že nemocných přibývalo ve stejném období podstatně pomaleji – za pět let se jejich počet zvýšil o 13 %. Příčinou tohoto nepoměru je, že nejsilnější tuzemská pojišťovna vydává stále více peněz za nejmodernějších biologické léky pro své pojištěnce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Politické porno
V zácpě aut, samozřejmě v Praze, kde všechny politické strany v posledních třech desítkách let slibovaly, jak perfektně dopravu zde a v okolí vyřeší, jsem viděl zajímavé obrazové sdělení (viz foto).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Francie: Zákaz zkoumat migranty! Kechlibar však ví. Vážná fakta z Macronova „království“, jde i o nás
SOUVISLOSTI MARIANA KECHLIBARA Francie se zadlužuje nejrychlejším tempem v celé EU. Státy jako Francie a Itálie už neumí žít jinak, než nad svoje skutečné poměry a zadlužují se stále více, všímá si matematik, analytik a publicista Marian Kechlibar. Varuje předtím, aby Česká republika šla podobnou cestou. Situaci obou velkých evropských ekonomik nepomáhá ani neutuchající rebelie Žlutých vest, či vzájemná ekonomická provázanost. Kechlibar si také všímá určité změny kurzu, kterou v poslední době předvádí Marine Le Pen. A vysvětluje, proč k ní dochází.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
VIDEO ,,Tak do prdele! Průser." Komunistka Konečná popsala fungování EU, že ostatní jen zírali
V rámci předeurovolebního klání se v debatě střetli kandidát SPD Ivan David a europoslankyně komunistů, Kateřina Konečná. A zatímco Ivan David plísnil Evropskou unii, Konečná se pustila do vlastních řad. „Pana David tady mluvil o věcech, které jsou primárně průserem českých vlád. A to českých vlád od roku 1989. My jsme si tu republiku nechali rozkrást, rozprodat,“ vidí europoslankyně kořen všeho zla. A v jadrném výrazivu pokračovala i při srovnávání s ostatními národy, které se přidaly v roce 2004 a při hodnocení vyjednávacích schopností Pavla Teličky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Marihuanový průvod s Bartošem a Hřibem se zvrhl. Policisté našli u účastníků pervitin a další tvrdé drogy
I pervitin nebo desítky tablet extáze našli policisté u účastníků sobotního pražského pochodu za legalizaci marihuany. Zaznamenali více než sto přestupků souvisejících především právě s držením nelegálních drog, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Bál se o grant z Unie. Tak se profesor přesunul z Anglie do Brna
Brexit dál dělá vrásky mnoha občanům ostrovního království. Dvaapadesátiletý Matthew Rampley, jenž býval profesorem na Birminghamské univerzitě, vyřešil své obavy z odchodu Velké Británie z EU po svém. Přesunul se do Brna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Babiš se sejde se zástupci řetězců kvůli dvojí kvalitě potravin
Premiér Andrej Babiš (ANO) se dnes dopoledne na Úřadu vlády sejde se zástupci obchodních řetězců kvůli takzvané dvojí kvalitě potravin. Babiš minulý čtvrtek řekl, že Česko je popelnicí Evropy. Když se podle něj nedaří prosadit opatření na zamezení dvojí kvality potravin v Evropě, je nutné ho udělat na národní úrovni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jarda Jágr účtuje za Čínu: Zamyslete se! Mám pro vás příběh...
Již jsme vás informovali, jaká byla reakce na cestu Jaromíra Jágra do Číny v doprovodu Miloše Zemana a Vratislava Mynáře. Včera na ty, kdo ho odsuzují, reagoval sám Jaromír Jágr na Instagramu. „Chtěl bych ukázat jiný pohled na svůj trip v Číně, o kterém se hodně mluvilo,“ říká a dodává, že pokud inspiruje jen jediného člověka, tak jeho cesta měla smysl. A Jiří Ovčáček se do toho také opřel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Nuly, pitomci! Kauza „Jágr v Číně“ třeskutě vrcholí: To se musím laskavě ptát lepšolidí, co si můžu myslet?!
ANKETA „Spojil se s týmem gaunerů, kteří porušují české zákony a českou ústavu, kteří slouží Rusku a Číně…“ I tato kritika zaznívala na adresu Jaromíra Jágra, který jel s prezidentem do Číny. Pro ParlamentníListy.cz se k pobouření, které jeho účast v delegaci vyvolala, vyjádřili herci Ivan Vyskočil a Jan Kuželka, také bloger roku Ladislav Větvička nebo novinář a poslanec Stanislav Berkovec atd. Padla slova o „sluníčkářích“ i „dobroserech“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Lesy v Hodonínské dúbravě zavlažuje potrubní systém
Dnes začalo napouštění vody do cenných dubových lesů v národní přírodní památce Hodonínská dúbrava. Zdejší lesy usychají, v oslabených porostech se daří sosnokazům a chroustům maďalovým, poklesla spodní voda a zmizela většina drobných vodních ploch a mokřin. Proto sem Agentura ochrany přírody a krajiny ČR koncem loňského roku čerpala vodu z řeky Moravy a právě dnes bylo napuštění vody obnoveno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Kalousek: Babišova správa země je stejně fejková, jako jeho buřty
Komentář na facebookovém profilu k boji premiéra Andreje Babiše proti dvojí kvalitě potravin
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
„Benešová Marie mé zločiny zakryje“. Tisíce lidí v centru Prahy opět protestovaly proti Babišovi kvůli ohrožení justice
Po týdnu opět tisíce lidí v centru Prahy protestují proti nové ministryni spravedlnosti Marii Benešové (za ANO) a premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Zaplnili většinu Staroměstského náměstí. Akci stejně jako před týdnem svolal spolek Milion chvilek, požaduje demisi Benešové a jmenování nezávislého ministra. Žádá také záruky, že nenastanou změny na vrchním a Nejvyšším státním zastupitelství až do doby, než se Babiš očistí před soudem v kauze Čapího hnízda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ostrá výměna nad Jágrem: „Bolševické zrůdy!“ soptil Ovčáček. Ozvala se Nora Fridrichová
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček se na sociální síti Twitter rázně zastal Jaromíra Jágra a rozepsal se o bolševických zrůdách. Moderátorka pořadu České televize 168 hodin Nora Fridrichová si položila otázku, zda to má brát jako urážku či jako kompliment, když Ovčáček napsal veliké množství článků zrovna do komunistických Haló novin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Chci z EU získat další prostředky na bezpečné nástroje na hubení škůdců
Europoslanec Pavel Poc s Evropskou komisí vyjednává příspěvek ve výši 38,4 milionů korun. Částka bude putovat na jeho projekt poskytující zemědělcům bezpečné nástroje na boj proti škůdcům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
SSHR uvolnilo nouzové zásoby ropy pro Unipetrol
Správa státních hmotných rezerv podepsala se společností Unipetrol smlouvu o zapůjčení nouzových zásob ropy. Díky tomu nebude muset být odstavena z provozu rafinérie v Litvínově, která je závislá na dodávkách ruské ropy ropovodem Družba a která vyrábí pro český trh především naftu. Ropovod Družba už týden stojí kvůli kontaminované ropě. Řidiči by to ale na čerpacích stanicích poznat neměli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
ČOI: Téměř polovina prodejců na Floře Olomouc porušila zákon
Česká obchodní inspekce Olomouckého a Moravskoslezského kraje uskutečnila mimořádnou kontrolní akci na mezinárodní květinové výstavě Flora Olomouc. ČOI provedla celkem 17 kontrol a v 8 případech (tj. 47 %) zjistila porušení zákona o ochraně spotřebitele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Profesor Zlatuška: Jsme ve válce. Na jedné straně lidé manipulující se strachem, na druhé snílci. Stojí za to být na straně snílků
Někdejší poslanec za hnutí ANO Jiří Zlatuška nenechal na Babišově uskupení nit suchou. Současný premiér Andrej Babiš se podle Zlatušky stal součástí matrixu, který dříve tolik kritizoval. Ale není se prý co divit, moc korumpuje, poznamenal k tomu bývalý poslanec. Prozradil, koho by volil dnes, a popsal, proč si myslí, že jsme ve válce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Sinolog, který doprovází prezidenty do Číny, se důrazně zastal Jágra: Ten redaktor...
Sinolog Vít Vojta doprovázel a doprovází české prezidenty při cestách do Číny. Prozradil mimo jiné, že při jednání s Číňany se hodí kvalitní játra. Posteskl si však nad tím, že na Čínu se u nás hledí buď skrz prsty kvůli komunismu, nebo příliš pochvalně. Ani jedno není podle sinologa v pořádku. Vít Vojta podrobně vysvětlil proč. Popsal také, jakou roli v tom hraje prezident Miloš Zeman. A důrazně se zastal Jaromíra Jágra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Czernin (TOP 09): Do rady vlády je jmenována bývalá členka komunistické strany Válková
Komentář na facebookovém profilu k jmenování Heleny Válkové vládní zmocněnkyní pro lidská práva
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Kdo z možných europoslanců pochází z vašeho města? Podívejte se do interaktivní mapy
Do Evropského parlamentu kandiduje celkem 39 politických stran, hnutí a volebních koalic.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 6.5.2019 v 17:36, zobrazit podobné
SŽDC: V rámci modernizace trati do Lysé nad Labem se postaví nový most přes Labe
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) zahajuje další velký projekt v okolí Prahy. Jde o optimalizaci mezistaničního úseku Lysá nad Labem – Čelákovice, jehož dominantní součástí je výstavba nového železničního mostu přes Labe nedaleko Čelákovic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
„Zásadní politický spor hned po listopadu 1989!“ Václav Klaus přednášel. Mladí ekonomové dostali unikátní informace
REPORTÁŽ Šikova unikátní ekonomická reforma v šedesátých letech byla jedinečná v celém světě. Srpnový vpád půlmilionové armády vojáků ze zemí Varšavské smlouvy v osmašedesátém zardousil pokus o změnu ekonomiky, a tím i politiky, protože byl pro komunisty hrozbou, jaká nebyla v jiných komunistických státech. Po sametové revoluci nastal bezprostředně boj mezi chartisty a ekonomy kolem Václava Klause o to, zda bude naše ekonomika postsocialistická, nebo kapitalistická. Jednoznačná výhra a unikátní privatizace ukázaly světový unikát české cesty. Pro několik desítek mladých ekonomů ze Západočeské univerzity v Plzni přednášel exprezident Václav Klaus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Zdravotně postižení si stěžují na primátora Hřiba
Národní rada osob se zdravotním postižením zaslala pražskému primátorovi Zdeňku Hřibovi otevřený dopis, ve kterém si stěžují na některá rozhodnutí magistrátu, která jim komplikují život. Rada se na primátora obrátila již 25. března, kdy ve svém dopise popsala skutečnosti, která významně ztěžují život lidí se zdravotním postižením v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Nikde na světě nechci a nebudu trapně a poníženě podepisovat... Michal Hašek se naštval
Advokát a někdejší jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) na svém facebookovém profilu zkritizoval Ústavní soud v souvislosti s úspěšnou stížností provozovatele ostravského hotelu Brioni, který odmítal ubytovat hosty ruského původu, pokud ti svým podpisem neodsoudí ruskou anexi ukrajinského poloostrova Krym. „Nikde na světě nechci a nebudu trapně a poníženě podepisovat prohlášení proti vlastnímu státu!“ napsal Hašek a poukázal i na úryvek, kde se odkazuje k NSDAP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Česko představuje strategii rozvoje umělé inteligence
Česká republika se zařadila do klubu zemí, které mají jasný plán, jak uspět a prosadit se v technologii budoucnosti, a to v umělé inteligenci. Národní strategie umělé inteligence v ČR je základem podpory rozvoje a rovněž nezbytným předpokladem pro vznik evropského superhubu pro oblast umělé inteligence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Světové trhy jsou v šoku, hrozba krize v ČR se zvyšuje
Komentář k nejnovějšímu, dramatickému obratu v celní válce USA a Číny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
ODS: Zákon o právu na digitální službu změní přístup státu k občanům, vláda by mu měla dát zelenou
Vláda v pondělí projedná zákon o právu občana na digitální službu. Tento revoluční zákon, na jehož přípravě se významně podílela ODS, zcela změní přístup státu k občanům v elektronické komunikaci a tím i fungování veřejné správy v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Česká pošta je opět partnerem Stanu proti melanomu
Stejně jako v předchozích letech, tak i letos se Česká pošta připojí k preventivním programům, zaměřeným na diagnostiku zhoubných kožních nádorů, tzv. melanomů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Právo odmítnout…
Zaujala mě vyhrocená diskuse kolem rozhodnutí Ústavního soudu, který rozhodl ve známé kauze odmítnutí ubytovat ty občany Ruské federace, kteří se nevyjádří proti anexi Krymu. Nechci ničí názory hodnotit, ale přidám ten svůj. Rád bych se přitom vyhnul všem politickým konsekvencím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Angela Merkelová vystavila celou Evropu obrovskému nebezpečí
Imigrace do Německa stále pokračuje a integrace imigrantů probíhá do muslimských komunit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
ČMKB: Elektřina i zemní plyn zlevnily
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKB) bylo v 18. týdnu uzavřeno 201 kontraktů na dodávku 609,1 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 593,4 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Vlka na Mělnicku někdo zastřelil, AOPK ČR proto podává trestní oznámení
Vlka, který byl 9. dubna nalezen mrtvý v příkopu nedaleko obce Konětopy na Mělnicku, někdo zastřelil. Jedná se o první doposud zdokumentovaný případ nelegálního zabíjení vlků v ČR. Agentura ochrany přírody a krajiny ČR proto podává trestní oznámení na neznámého pachatele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Ústavní soud obchodně tržním způsobem
Druhý senát Ústavního soudu nálezem z 17. 4. 2019, II.ÚS 3312/18, připustil vázat služby pro spotřebitele na to, že spotřebitel dle požadavku podnikatele projeví své politické názory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Donald Trump přitvrzuje, nic dobrého pro korunu
Donald Trump opět překvapivě přitvrzuje v obchodním tažení proti Číně. Donald Trump chce od pátku (podle dvou twitterových zpráv) zvýšit cla na zboží v hodnotě 200 miliard dolarů z 10 na 25 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Hudec (Zelení): Automobil(ismus)
„Žít bez auta je dneska luxus“, píše Zbyněk Petráček v komentáři “Autem k demokracii a zase zpátky“ (LN 8. 4.). Páni, to jsem ani nevěděl, že si žiju tak luxusně!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
„Bába se pomátla.“ Šabatová žádá brutální opatření: Přísné tresty
Již jsme vás informovali o návrhu ombudsmanky Šabatové, že by firmy měly zveřejňovat rozdíly mezi platy žen a mužů. A kdo by nesplnil, neměl by možnost ucházet se o státní zakázky. Návrh v Reflexu rozebral Petr Kolman, který ho prohlásil za nedomyšlený a dodal, že v Čechách a na Moravě by se určitě našli takoví, kteří by ho zneužili. A bývalý poslanec ANO na to šel ještě tvrději: „Bába se definitivně pomátla...“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Švenda (TOP 09): Starosta to dotáhl
Na ustavujícím zastupitelstvu jsme Jindřicha Vařeku vyzvali, aby vyvrátil spekulace a zavázal se vykonávat svou funkci po celé 4 roky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Tragédie v Moskvě: Oni tahali kufry! šokuje expert důvodem, proč v letadle uhořelo 41 lidí
Jak informovaly Novinky.cz, dopravní letadlo ruské společnosti Aeroflot muselo v neděli vpodvečer nouzově přistát na letišti v Moskvě a po dosednutí začalo hořet. Podle upřesněných informací z vyšetřování příčin neštěstí přežilo pouze 37 lidí ze 78 na palubě. A proč tomu tak bylo? Jedna z možností, která se nabízí, je zdržení, které způsobili cestující, kteří si s sebou chtěli vzít svá příruční zavazadla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Babiš zmáčkl Faltýnkovi ,,koule"? Svědek promluvil o schůzce
Server Neovlivní.cz investigativní reportérky Sabiny Slonkové popisuje schůzku, na níž se měl premiér Andrej Babiš (ANO) sejít se svým letitým známým a sdělit mu, že má plné zuby Jaroslava Faltýnka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Zálom (Svobodní): Chceme czexit, ale především chceme svobodu
V těchto dnech uplynulo již patnáct let od vstupu naší republiky do Evropské unie. Mnozí toto výročí budou oslavovat. Pro jiné je spíše smutným milníkem, od něhož se odvíjí postupné, stále citelnější oklešťování naší svobody. Patřím rozhodně do té druhé množiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Tu vlajku pryč! Noční vlky ,,vítaly" vlajky EU. Hlučné VIDEO ze Slovenska
Na pietním aktu u Památníku Slavín v Bratislavě došlo k slovním šarvátkám. Muži s vlajkami Evropské unie či ukrajinskými vlajkami čekající na příjezd Nočních vlků, si vyměnili názory s těmi, kteří Noční vlky chtěli vítat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pajonk (Svobodní): Pomáhat máte za své, a ne za ukradené
Komentář na facebookovém profilu k dokumentu ČT o Margaret Thatcherové
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Potravinářská inspekce zjistila cukrovinku, nebezpečnou pro osoby, trpící alergií na lepek
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila v maloobchodní provozovně THI THUY CAO, Jihoslovanská 2455/1 v Prostějově nevyhovující potravinu „Vangusto MANDARINKOVÉ MARSHMALLOW“ v balení 200 g.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Slušnost a solidnost se nedá vynutit žádným zákonem
Komentář na facebookovém profilu k návrhu na regulaci realitního trhu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Pavel Šafr hájí rusofobního hoteliéra proti všem: Zákon proti diskriminaci tu určitě není proto, aby chránil ty, kteří podporují Putina
Šéfredaktor serveru Svobodné fórum se zamyslel nad tím, zda měl hoteliér z Ostravy právo odmítat ve svém zařízení ty ruské hosty, kteří podporují obsazení ukrajinského poloostrova Krym Ruskou federací. A odpověděl si následovně...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
VLS: Ve vojenských lesích vzniknou další dvě desítky malých rybníčků a nádrží
V lesních lokalitách VLS investuje státní podnik dalších 70 milionů do opatření, které by měla pomoci v krajině udržet vodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Trump už moc neznamená
Na počátku prezidentského období Donalda Trumpa mnoho lidí na světě věřilo, že nastane racionální oteplení mezi USA a Ruskem, Trumpem a Putinem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Piráti: Nečekejme, až nám planeta vystaví účet
Komentář na facebookovém profilu k zprávě OSN o stavu životního prostředí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Honza Hamáček u telefonu. Předseda ČSSD ukázal na kameru, jak pracuje
Předseda ČSSD Jan Hamáček si na videu zveřejněném na webu strany pochvaluje, že oslava 1. máje v Lidovém domě se podařila. Ale konec zábavy, musí se pracovat,“ oznamuje předseda ČSSD na kameru odhodlaně. A jak taková práce předsedy ČSSD vypadá? Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Celní správa: Další pokus dovozu „pre-prekurzorů drog“ na výrobu amfetaminů neuspěl
?Celníkům z Celního úřadu pro Středočeský kraj se ve spolupráci s Celní protidrogovou jednotkou Generálního ředitelství cel podařilo zadržet tři zásilky drogových pre-prekurzorů o celkové hmotnosti téměř 250 kg, které byly určeny k nelegální produkci metamfetaminu (pervitinu).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jágr to schytal směrem od Bakaly: Hokej není na prodej Číňanům!
Kritika spadající na hokejistu Jaromíra Jágra za to, že byl součástí delegace prezidenta Miloše Zemana při návštěvě Číny, aby propagoval lední hokej, nebere konce. Tentokrát se do něj na serveru podnikatele Zdeňka Bakaly pustil ve svém komentáři Jan Lipold. Pranýřoval jej za to, že se „spustil s rudými diktátory“ a je pro mnohé akorát velkým zklamáním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
P. C. Roberts: Kolaps USA se zrychluje
Hordy bezdomovců zabírají pozemky kalifornské elity, táboří v zahradách multimilionářských usedlostí a mění dříve pohádkové pláže v nepoužitelné pustiny. Los Angeles, San Francisco a Seattle už přestávají být městy vhodnými k usídlení, a vražedné salvadorské gangy se zmocňují Long Islandu. Bohaté elity se ozbrojují a uvnitř svých usedlostí si budují „zabezpečené jádro“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Rosatom: Před 65 lety se rozběhl reaktor první jaderné elektrárny světa
9. května 1954 byl spuštěn reaktor AM-1 v Obninsku (název v ruštině znamená mírový atom), který o měsíc a půl později jako první na světě dodal elektřinu do rozvodné sítě. Vůbec poprvé v historii se tak rozběhla řetězová štěpná reakce v jaderné elektrárně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Chceme upravit zákony a sankcionovat rozdílnou kvalitu zboží
Předseda vlády České republiky Andrej Babiš a vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček jednali v pondělí 6. května se zástupci obchodních řetězců, Potravinářské komory, Asociace českého tradičního obchodu a Svazu obchodu a cestovního ruchu o problému dvojí kvality potravin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Co udělá nový šéf ŘSD pro urychlení stavby dálnic? Tady je odpověď
Moderátorka Marie Bastlová přivítala v pondělních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu nového šéfa Ředitelství silnic a dálnic Pavola Kováčika. Zeptala se ho, kdy se u nás budou dálnice stavět rychleji. A toto se dozvěděla...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Dezinformace mají svůj začátek velmi často v Rusku. Takto se lze bránit, navrhl expert v ČT
Blíží se volby do Evropského parlamentu a stát se připravuje na možná kybernetická rizika, která by je mohla ovlivnit. Hostem pondělního pořadu Interview na ČT24 byl odborník na dezinformace František Vrábel, s moderátorem Danielem Takáčem hovořil na téma, jak moc se Českem šíří fake news, odkud přicházejí a jak je rozpoznat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
DPP: Vyjížďka do minulosti aneb pražské metro slaví 45 let
Před pětačtyřiceti lety metro usnadnilo cestujícím přepravu z Kačerova na Florenc (tehdejší Sokolovská), dnes spojuje se 61 stanicemi téměř všechny oblasti Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Proč jste odvysílali rok staré video a vydávali ho za náš volební spot?! Skandál kolem pořadu Nory Fridrichové
Už za tři týdny budeme znát, kdo z českých kandidátů uspěl v klání do Evropského parlamentu. Horká fáze kampaně naplno startuje právě v těchto dnech a o přízeň zabojuje 39 stran a hnutí. Nedělní vysílání pořadu České televize 168 hodin, který moderovala Nora Fridrichová, se na toto téma zaměřilo ve své reportáži. Mezi krátký průstřih aktuálních volebních spotů však zařadilo již rok staré video, v němž promlouvá František Matějka, předseda Strany nezávislosti. Ten se rozčílený ihned obrátil na Fridrichovou s dotazem, jak je to možné. Lidé ho pak uklidňovali, že jde o pořad dezinformační a jako takový je třeba jej brát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Budeme chtít upravit zákony a sankcionovat rozdílnou kvalitu zboží
Předseda vlády České republiky Andrej Babiš a vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček jednali v pondělí 6. května se zástupci obchodních řetězců, Potravinářské komory, Asociace českého tradičního obchodu a Svazu obchodu a cestovního ruchu o problému dvojí kvality potravin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Povodí Vltavy: Práce na obnově plavebních hloubek jsou zcela v souladu se zákonem
Reakce na článek „Kverulant: Povodí Vltavy pomáhá likvidovat české přístavy“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
LIGA LIBE: První dáma ČR podepsala petici proti bruselským zbraňovým zákazům
V minulém týdnu došlo k velmi významné události pro české vlastníky legálních soukromých zbraní v rámci jejich boje za práva držet, užívat a nosit dále zbraně dle současných národních zákonů. Novou petici proti bruselským zákazům v této oblasti totiž podepsala minulý týden také první dáma, manželka prezidenta republiky, Ivana Zemanová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: S těžkým srdcem jsem přijal zprávy o leteckém neštěstí v Šeremeťjevu
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal v pondělí dne 6. května 2019 kondolenční telegram prezidentovi Ruské federace Vladimiru Putinovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
„Benešová Marie mé zločiny zakryje“. Tisíce lidí v centru Prahy opět protestují proti Babišovi kvůli ohrožení justice
Po týdnu opět tisíce lidí v centru Prahy protestují proti nové ministryni spravedlnosti Marii Benešové (za ANO) a premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Zaplnili většinu Staroměstského náměstí. Akci stejně jako před týdnem svolal spolek Milion chvilek, požaduje demisi Benešové a jmenování nezávislého ministra. Žádá také záruky, že nenastanou změny na vrchním a Nejvyšším státním zastupitelství až do doby, než se Babiš očistí před soudem v kauze Čapího hnízda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Vláda dnes podpořila novelu o převodu dluhů dětí na zákonného zástupce
Poslanecký návrh novely občanského zákoníku, která má zabránit dluhům dětí, vláda dnes podpořila. Na Twitteru to napsala ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Kabinet s novelou souhlasí i přesto, že ministerstva školství a spravedlnosti návrh odmítla. Návrh počítá s tím, že dluhy dětí do 15 let by měly ze zákona přejít na jejich zákonného zástupce či osobu, která je má v péči. Připravili jej poslanci vládních ANO a ČSSD a opozičních Pirátů a lidovců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Richard Husovský: Jak neusnout po obědě
Po jídle z fastfoodů nebo po pozření tzv. hotovek upadají zaměstnanci do stavu apatie, kterému se anglicky říká food coma. Jak znovu nastartovat?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Komorování na Baťově kanálu zahájilo hlavní rekreační sezónu
Hlavní rekreační sezóna na Baťově kanále ve středu odstartovala odemčením vodní cesty a zahájením komorování. Povodí Moravy ještě před zahájením sezóny dokončilo opravy Baťova kanálu v úseku mezi Huštěnovicemi a Babicemi, navíc i letos zopakuje úspěšnou soutěž s plavební knížkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Dominik Duka: Připomínka stého výročí Štefánikovy smrti
Komentář na facebookovém profilu ke vzpomínce na sté výročí smrti spoluzakladatele Československa Milana Rastislava Štefánika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Ďábel je ukryt v tom, co vám socialisté neřeknou
Minulý týden jsme byli svědky už ohraného evergreenu. Naší socialistické vládě docházejí peníze a tak začala hledat, komu by je sebrala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Platy lékařů a sester se vyrovnaly průměru EU, hlásí ministr Vojtěch
Platy lékařů a sester v nemocnicích se podle Ministerstva zdravotnictví vyrovnaly průměru Evropské unie. Za pět let stouply platy sester o 41 procent, lékařů o 32 procent, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Pilc (Svobodní): Nejen Ústecký kraj doplácí na unijní socialismus
Podobně jako se zdiskreditoval ten minulý, komunistický socialismus, postupně se diskredituje i ten současný, unijní socialismus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Kolářík (Piráti): Zodpovědnost za dluhy má mít rodič, ne jeho potomek
Komentář na facebookovém profilu k návrhu zákona na oddlužení dětí a zrušení jejich exekuce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Zástupný cíl útoku
Jistá část politického zákulisí i české veřejnosti má trvalou potřebu se hlasitě vymezovat proti zvoleným představitelům státu, kteří nekonvenují jejímu politickému názoru a představám. Ve volbách všeho druhu to většinou pro tyto lidi, pro které jejich protivníci nepřesně používají termín pražská kavárna, nedopadá příliš dobře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
„Táhni domů, Ivane!“, „Vy táhněte do Ameriky, paraziti sorosovský!“ V Praze se střetli Noční vlci s hrstkou odpůrců
Dvě stovky motorkářů z ruského klubu Noční vlci v doprovodu kolegů z České republiky, Slovenska, Polska, Německa, Francie, Itálie, Srbska, Makedonie, Slovinska a dalších zemí uctily památku padlých bojovníků Rudé armády. Na Olšanských hřbitovech v Praze je lidé většinou vítali a přinášeli jim květiny. Pár odpůrců na ně pokřikovalo “vraťte se domů, agresoři”.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Národní technické muzeum se představí na populárním vědeckém setkání ve Varšavě
Národní technické muzeum se o víkendu 11. a 12. května 2019 již po deváté představí na populárním vědeckém setkání ve Varšavě „Piknik Naukowy“. Vědecký piknik pořádá Polský rozhlas a Centrum vědy Koperník a jeho letošní 23. ročník proběhne ve znamení tématu My a stroje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Petice proti výstavbě nové tramvajové trati na ulicích Budovatelů, Soukenná a Kamenná
Důrazně protestujeme proti tomu, aby zejména ulicemi Budovatelů, Soukenná a Kamenná v Jablonci nad Nisou byla vedena nová tramvajová trať.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Výbušné vystoupení Miroslava Kalouska před kamerou: Pokud by byla ohrožena nezávislost ČT...
Hostem pořadu Xaver Live Luboše Xavera Veselého byl poslanec a bývalý ministr financí za TOP 09 Miroslav Kalousek. Kalousek mluvil především o premiéru Andreji Babišovi, na kterém nenechal nit suchou. Padlo slovo i na téma České televize, přičemž její nezávislost by Kalousek prý ochotně bránil „na barikádách“. V průběhu rozhovoru se řešil i Jaromír Jágr, David Rath či potyčka Feriho na Moravě a došlo na Kalouskovo fackování. A pořady moderátora Jaromíra Soukupa Kalousek označil za „kanál“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Experti o teroristovi Baldovi: Veřejně známé osoby s ním manipulovaly
Trestní řízení s Jaromírem Baldou, kterému Vrchní soud v Praze v dubnu potvrdil čtyřletý trest za teroristický útok na železnici a za vyhrožování teroristickým činem, podrobně zmapovalo proces radikalizace jednotlivce, v němž sehrála významnou roli mediální manipulace, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
VZP: Přihlášení k platbě za zdravotní pojištění
Otázka týdne
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Úřad práce: Práce „se nabízela“ v Gongu už potřetí
Více než pět desítek zaměstnavatelů zaplnilo už potřetí Multifunkční Aulu Gong v Dolních Vítkovicích, aby nabídlo své volné pracovní pozice v rámci Burzy práce 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Maláčová: Je nejvyšší čas na dohodu o rodičovském příspěvku
Vládní koalice má podle ministryně práce Jany Maláčové (ČSSD) nejvyšší čas na to, aby nalezla dohodu na podobě zvýšení rodičovského příspěvku. Jinak podle ní nebude jistota, že se opatření podaří prosadit včas bez zrychleného legislativního procesu ve Sněmovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Farský (STAN): Konec pragocentrismu? Přesuňme 23 úřadů z Prahy do regionů
Hnutí STAN podalo návrhy novely zákonů, kterými navrhujeme přesun 23 centrálních úřadů do regionů. V regionech vznikne 4 838 nových pracovních míst, která výrazně a dlouhodobě posílí regiony. A tím zdaleka není jen 2,6 mld. Kč vyplácených na mzdách. Tento krok zároveň uleví české metropoli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Činnost ombudsmanky v 1. čtvrtletí
Ombudsmanka zaslala Poslanecké sněmovně zprávu o své činnosti v 1. čtvrtletí. Lidé se na ni v tomto období obrátili s 2 178 podněty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Petříček je pro užší spolupráci EU s Východním partnerstvím
Evropská unie by podle šéfa české diplomacie Tomáše Petříčka měla být připravena na užší spolupráci s těmi zeměmi takzvaného Východního partnerství, které o to projeví zájem. Další možnosti prohlubování spolupráce EU s šesticí zemí Východního partnerství, do které patří i Bělorusko a Ukrajina, vidí Petříček například v infrastruktuře. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš přiznal: Teď s dvojí kvalitou potravin nic neuděláme. Musíme čekat
Premiér Andrej Babiš dnes probíral další postup v dvojí kvalitě potravin se šéfy resortu průmyslu a obchodu a také resortu zemědělství. Právě Miroslav Toman (ČSSD) připravil novelu zákona, která by zakazovala uvádět na český trh potraviny s totožným označením jako v jiném členském státě Evropské unie, ale s odlišným složením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
ŽIVÉ VIDEO Dusno a křik: Noční vlci v Praze. Přišli i odpůrci Ruska
Českou republiku u příležitosti výročí konce 2. světové války navštívil ruský motorkářský gang Noční vlci, aby uctil památku padlých sovětských vojáků, kteří osvobozovali Československo. Těch přitom padlo na 140 tisíc. ParlamentníListy.cz nabízejí přímý přenos od pražských Olšanských hřbitovů. Na akci dorazili i odpůrci Ruska, kteří hlasitě diskutují s jeho příznivci. Asistuje policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ekologické organizace: Uhelná komise musí mít jasné zadání - co nejrychlejší konec těžby a spalování uhlí
Dnes budou jednat ministři průmyslu Karel Havlíček a životního prostředí Richard Brabec o podobě komise k ukončení využívání uhlí v ČR. Ekologické organizace zveřejňují svoji představu o zadání a fungování tohoto uskupení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
ÚZSVM převzal od státních organizací majetek za více než 45 milionů
Budějovické pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových převzalo v roce 2018 od organizačních složek státu 247 majetkových položek v celkové účetní hodnotě 45 791 442 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Odpůrci Benešové se znovu sejdou na demonstracích
V Praze, Brně a Ostravě se bude dnes večer znovu protestovat proti nové ministryni spravedlnosti Marii Benešové (za ANO). Svolavatelem akce je iniciativa Milion chvilek pro demokracii, která požaduje jmenování nezávislého ministra. Žádá také, aby nedocházelo ke změnám na vrchním a nejvyšším státním zastupitelství až do doby, než se premiér Andrej Babiš (ANO) očistí před soudem v kauze Čapího hnízda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Zeman kondoloval Putinovi kvůli nedělní letecké nehodě
Prezident Miloš Zeman dnes kondoloval ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi kvůli nedělní nehodě ruského letadla na letišti Šeremeťjevo v Moskvě. Po nouzovém přistání letadlo mířící do Murmanska tvrdě dosedlo na ranvej a začalo hořet, zahynulo 41 ze 78 lidí na palubě, včetně jednoho člena posádky. Zeman v telegramu vyjádřil soustrast rodinám pozůstalých i celému ruskému národu, informoval Pražský hrad v tiskové zprávě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Zaměstnanost žen roste rychleji než zaměstnanost mužů
Celková zaměstnanost se v 1. čtvrtletí 2019 meziročně zvýšila o 47,3 tis. osob a dosáhla 5 305,5 tis. Počet nezaměstnaných osob podle metodiky Mezinárodní organizace práce (ILO) se naopak meziročně snížil o 20,0 tis. Obecná míra nezaměstnanosti 15–64letých meziročně klesla o 0,4 procentního bodu na 2,1 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Nás volební program si mohou voliči zahrát
Piráti se rozhodli svůj program pro volby do Evropského parlamentu přiblížit voličům mj. formou ilustrovaného pexesa, které budou rozdávat u svých volebních stánků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Osobní a stranické cíle jsou zákonodárcům přednější, než práva a zájmy občanů
Dámy a pánové poslanci a senátoři. Základem právního státu je rovnost občanů před zákonem. Vy jste si z komor učinili státní pokladnu, ze které čerpáte peníze podle pravidla „jsme si rovní, ale někteří jsme rovnější“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Rušení akce SPD bylo hloupostí, policie zasáhla správně
Ne, nezbláznil jsem se, nestal se ze mě příznivec SPD, k tomu mám a budu mít hodně daleko. Zákony respektive svoboda shromažďovací však platí pro každého a okamurovská partaj měla svoji sešlost řádně ohlášenou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
NKÚ: Inteligentní dopravní systémy - budování vysokorychlostních vah nabralo zpoždění
Nejvyšší kontrolní úřad se zaměřil na to, jakým způsobem Ministerstvo dopravy (MD) řídilo a společně s Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD) zavádělo v letech 2012 až 2018 vybrané silniční inteligentní dopravní systémy (ITS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pohádkový les Prahy 5 na Barrandově přilákal více než jedenáct tisíc lidí
K nejoblíbenějším akcím pro děti, jež pořádá městská část Praha 5 pod záštitou radního Petra Lachnita, se jednoznačně zařadil Pohádkový les, který si v sobotu 4. května nenechalo ujít více než 11 000 lidí. Ti všichni na Barrandově zažili mnoho zábavy, dobrodružství a legrace. Přes 80 procent dětí přitom bylo z městské části Praha 5.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Dodržení schváleného deficitu je ohroženo
Komentář na facebookovém profilu k deficitu státního rozpočtu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Metnar: Bilaterální spolupráce s Francií je stále intenzivnější
Ve dnech 3. a 4. května navštívil ministr obrany Lubomír Metnar Slovensko. V Bratislavě a Brezové pod Bradlom se zúčastnil pietních vzpomínek u příležitosti připomenutí 100. výročí úmrtí Milana Rastislava Štefánika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Řekněte, co si myslíte o vládě Andreje Babiše
Komentář na facebookovém profilu k aktuálnímu vývoji ekonomiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Den otevřených dveří v Černínském paláci
Ve středu 8. května se na Ministerstvu zahraničních věcí uskuteční den otevřených dveří, v rámci kterého může veřejnost navštívit reprezentační prostory a zahradu Černínského paláce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Snižujeme zátěž podnikatelů
Komentář na facebookovém profilu k novele zákona o pohonných hmotách
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Staří bardi a ohrané písničky nezaujmou
Komentář na facebookovém profilu k atraktivnosti ČSSD pro mladou generaci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství: Povodí Odry a Ohře mají nové generální ředitele
Novým generálním ředitelem státního podniku Povodí Odry se stal Jiří Tkáč, v čele státního podniku Povodí Ohře je nově Zbyněk Folk. Do funkce je jmenoval ministr zemědělství Miroslav Toman od 1. května 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Míša už má snad vše zlé za sebou, teď toužebně vyhlíží nového pána
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Plzni hledá domov pro psa Míšu, který byl zabaven původním majitelům kvůli týrání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Cabicar (TOP 09): Záchranáři vždy bojují s časem a k tomu potřebují nejmodernější techniku
Čtyři velké a jeden malý sanitní vůz míří na výjezdové základny Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje v Hradci Králové, Jaroměři a Jičína. Klíče od nových vozů záchranářům předal náměstek hejtmana pro zdravotnictví Aleš Cabicar.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Jihomoravský kraj bude hostitelem světové vinařské soutěže
Jihomoravský kraj bude v příštím roce hostitelem Světové vinařské soutěže Concours Mondial de Bruxelles (CMB). Pomyslnou štafetu pořadatelství již 27. ročníku této prestižní akce převzala v neděli 5. května 2019 ve švýcarském vinařském centru Aigle jihomoravská delegace v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem a radním Petrem Hýblerem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Chceme, aby naše školy měly vybavení, které odpovídá průmyslu 4.0
Pardubická elektrotechna se chlubí novou moderní cvičnou výrobní linkou, kterou nemá jiná střední škola v republice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Kubera před Rozhlasem připomínal odvahu a vlastenectví. Snad už tu nikdy nepoteče krev za svobodu slova, věří
Předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) při dnešním pietním aktu k 74. výročí Pražského povstání varoval před chytračením, sobectvím, demagogií a populismem. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Je izraelská demokracie ve stresu?
Parafrázuji název článku dvou izraelských autorů. S. Steina, bývalého velvyslance Izraele v Německu a M. Zimermanna, emeritního profesora Hebrejské univerzity v Jeruzalémě, v levicově liberálním německém týdeníku Die Zeit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
K úpravě pojištění škol se vláda postaví asi neutrálně
Úpravu v pojištění škol, jak ji navrhli poslanci Starostů a nezávislých, vláda před zákonodárci zřejmě nepodpoří, ale ani neodmítne. Novela zákoníku práce by sjednotila odpovědnost za škodu vzniklou žákům základních škol a dětem v mateřských školách. Kabinet by se k ní měl na pondělní schůzi postavit podle podkladů neutrálně, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Premiér Babiš bohužel dělá pravý opak toho, co hlásá
Komentář na facebookovém profilu k postoji premiéra Babiše k migraci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Není možné, aby podniky vlastnili kapitalisté. Německý socialistický mládežník to vzal opravdu od podlahy
Mladý sociální demokrat Kevin Kühnert si dovolil něco, k čemu jiní levicoví politici nenašli odvahu. Levicově orientovaný berlínský deník Die Tageszeitung poznamenal, že se mladý, ani ne třicetiletý sociální demokrat odvážil uvažovat o spravedlivějším rozdělení kapitalistických zisků. A už byl oheň na střeše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Krajská nemocnice Liberec: Dohoda o převodu Nemocnice Frýdlant
Generální ředitel KNL Richard Lukáš a předseda představenstva EUC Václav Vachta podepsali dohodu o převodu Nemocnice Frýdlant s.r.o. na Krajská nemocnice Liberec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Zrádce národa porušil ústavu své země, přesto si možná vyprosil americkou invazi
Tři flotily amerického námořnictva jsou v plné bojové pohotovosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Janko (ČSNS 2005): Volby do Evropského parlamentu
Ledy se lámou
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Okleštěk: Nová dohoda o zajištění dopravy obsahuje ustanovení o modernizaci i přísné sankce
Dvanáct nových vlaků posílí drážní dopravu v regionu. Hejtmanství si dodávku moderních vlakových jednotek zakotvilo do ujednání s Českými drahami, které je budou provozovat. Smlouvu s národním dopravcem podepsal krajský úřad na začátku května.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Král (NÁR.SOC.): Petr Zenkl o evropské integraci
Petr Zenkl, exilový předseda bývalé Československé strany národně socialistické, se ve své knize v roce 1975 zamyslel nad smyslem evropské integrace. Co z toho vyplývá pro dnešní podobu EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Fiala (SPD): V Evropském parlamentu řekneme jasné NE toleranci islamizace Evropy
Komentář na facebookovém profilu k programu pro volby do Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Mexiko trápí katastrofální bezpečnostní situace
Komentář na facebookovém profilu k jednání o ekonomické spolupráci s Mexikem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Míra nezaměstnanosti vyrovnala více než dvacetiletý rekord
Míra nezaměstnanosti v ČR v dubnu dle našeho předpokladu klesla z březnové hodnoty rovných tří procent na 2,8 procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Akademie věd: CzechGlobe zastřeší výzkumné konsorcium v rámci EIT Climate-KIC
Ústav výzkumu globální změny AV ČR (CzechGlobe) sepo sedmi letech vyjednávání stal členem Klimatického inovačního společenství Evropského inovačního a technologického institutu (EIT Climate-KIC). Pro země V4 bude navíc CzechGlobe fungovat jako „hub“, zastřešující výzkumnou spolupráci v oblastech, zasažených klimatickou změnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Kůrovec žral a žral, nikdo nic nedělal. Unikl výbušný státní dokument
Lidové noviny přinesly zprávu o protokolu o kontrole České inspekce životního prostředí, která ukazuje, že vedení Lesů ČR dalo kůrovci dost času pustošit české lesy. Napadené stromy jsou totiž na místě ponechány i deset týdnů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Nejsem Václav Klaus v sukni, vždycky budu svá, říká Zuzana Majerová Zahradníková
Pokud do strany Václava Klause mladšího vstoupím, chci, abychom tvořili tandem, říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz už bývalá poslankyně ODS.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 6.5.2019 v 06:36, zobrazit podobné
Kladivo na podnikatele. Senátor protestuje proti novele, kvůli které budou muset sami dokázat, že nikoho nediskriminují
Vláda se chystá novelizovat antidiskriminační zákon, v jehož rámci se výrazně rozšíří možnosti podání žaloby pro diskriminaci. Zaměstnavatelé mají z této novely velké obavy. A senátor Ivo Valenta jim dává za pravdu. Vláda podle něj připravila totální paskvil, který povede k diskriminaci podnikatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
TOPlist