Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.801x, což odpovídá cca 146.152-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Útok na nezávislost justice? Lenka Bradáčová se nadechla a spustila
Moderátor Českého rozhlasu Michael Rozsypal přivítal v českém rozhlase pražskou vrchní státní zástupkyni Lenku Bradáčovou. Zeptal se jí, zda je ohrožena nezávislost české justice, což tvrdí demonstranti, kteří v hojném počtu vyrazili již druhý týden do ulic a protestovali proti premiéru Babišovi (ANO) a nově jmenované ministryni spravedlnosti za hnutí ANO Marii Benešové. Bradáčová se nadechla a spustila....
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Kriminalizace tradic?
Komentář na facebokovém profilu ke kriminalizaci starých zvyků
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Brzy budou říkat, že jste nácek. Ódéesák se rozpovídal tak, že Xaverovi Veselému došla slova
Luboš Xaver Veselý pozval před kameru bývalého europoslance za ODS Eduarda Kožušníka. Dozvěděl se od něj, že EU nefunguje a je třeba ji zreformovat. Kožušník také prohlásil, že poslankyně Miroslava Němcová by byla dobrou prezidentkou České republiky. Povídali si spolu také o České televizi, k jejímuž financování byl Kožušník kritický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ostrý dojezd Nočních vlků: Raději čtěte sami. Proboha
Členové kontroverzního ruského motorkářského klubu Noční vlci se včera na své cestě do Berlína zastavili na Olšanských hřbitovech v Praze, aby uctili památku ruských vojáků padlých za druhé světové války. K akci se vyjádřil například starosta pražské městské části 3 Jiří Ptáček, kterou označil za prapodivné divadlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
„Musels ukázat rozkrok, vzpomínáš?“ Dolínek přišel řečnit na Milion chvilek proti Benešové, v ČSSD mu připomněli jeho minulost
Po týdnu opět tisíce lidí v centru Prahy protestovaly proti nové ministryni spravedlnosti Marii Benešové (za ANO) a premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Zaplnili většinu Staroměstského náměstí, podle organizátorů ze spolku Milion chvilek jich přišlo přes 20.000, tedy víc než před týdnem. Spolek požaduje demisi Benešové a jmenování nezávislého ministra. Žádá také záruky, že nenastanou změny na vrchním a Nejvyšším státním zastupitelství až do doby, než se Babiš očistí před soudem v kauze Čapího hnízda. Před lidmi vystoupili i politici. Z nich vedle zástupců parlamentní opozice před lidmi promluvil i poslanec vládní ČSSD a bývalý náměstek pražské primátorky Petr Dolínek, na kterého lidé pískali. A nejen to - jeho vystoupení se řešilo i na sociálních sítích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
To dopadá zle, nutit lidem názory, říká k věci ,,Ruse, táhni” advokátka Hamplová. Kalousku, co tak vyhodit věřícího?
ROZHOVOR To tu ještě nebylo! „Cesta do pekel.“ Za velmi spornou otázku považuje známá advokátka Jana Zwyrtek Hamplová vázat podpis na poskytnutí služeb. „Nikdo nemá právo nikoho zpovídat.“ Analyzuje „revoluční“ nález Ústavního soudu, který dal za pravdu hoteliérovi z Ostravy a tím podle Hamplové otevřel Pandořinu skříňku. Advokátka odmítá tahání politiky do života na úkor normálních lidí. Zároveň podotýká: „Klid za cenu strachu lidí z postihu projevit názor je klid před bouří.“ V rozhovoru popisuje i to, jak by sama v tomto případě rozhodla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Naše civilizace je ve smrtelných křečích
Úterní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Bacha, Babiši! Od Milionu chvilek přišla výhrůžka. Je to vážné
Spolek Milion chvilek pro demokracii sepsal na svém facebookovém profilu požadavky, které má. V případě, že nebudou naplněny, chce svolat další demonstraci na 21. května na Václavské náměstí. Další demonstrace na Staroměstském náměstí se pak uskuteční příští týden, 13. května.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Šraier (Piráti): Neměl jsem to dělat a omlouvám se za to
Piráti jdou příkladem. Vladimír Šraier vyvodil osobní odpovědnost za pořízení služebního telefonu a rezignoval na post v dozorčí radě Trade Centre Praha, a. s.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Tato vláda platí neziskovým organizacím na Ukrajině.
Neziskové organizace jsou podle své definice organizacemi, které nevytváří zisk. Tedy by měly svůj případný profit vložit do rozvoje své další činnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Jihočeská centrála cestovního ruchu: Lodní doprava se vrací mezi České Budějovice a Zvíkovské Podhradí
Na Vltavu mezi České Budějovice a Zvíkovské Podhradí na soutoku s Otavou u hrany vzdutí Orlické přehrady, třetí říční úsek společného jihočesko-středočeského projektu „Vltava – řeka plná zážitků“, se po dlouhých více než šesti desetiletích znovu vrací lodní doprava. Ta představuje zcela nepochybně nové možnosti významného rozšíření turistické nabídky celého regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: V Ústavu leteckého zdravotnictví otevřeli nový simulátor letových iluzí
Ministr obrany Lubomír Metnar se dnes v pražském Ústavu leteckého zdravotnictví zúčastnil slavnostního otevření tzv. dezorientačního simulátoru. Nový trenažér letových iluzí budou primárně využívat čeští armádní piloti, cvičit na něm ale budou moci i příslušníci vzdušných sil států NATO a civilní piloti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Podpoříme hospodaření, které zadrží vodu v půdě
Pilotní projekt pro šetrné hospodaření zemědělců v ochranném pásmu vodní nádrže Švihov (Želivka), ve kterém zemědělci výrazně omezí používání přípravků na ochranu rostlin nebo nový dotační titul pro pěstitele cukrové řepy na mechanickou likvidaci plevele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
MHMP: Dopravní opatření v souvislosti s rekonstrukcí železničního mostu Otakarova
Od 11. května 2019 bude v souvislosti s rekonstrukcí železničního mostu Otakarova v rámci optimalizace traťového úseku Praha-Hostivař – Praha-hl. nádraží omezen provoz na komunikacích Vršovická a Otakarova. Práce budou probíhat po etapách a budou je provázet následující dopravní opatření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
dTest: Salámy vysočina – pětina v nezávislém testu propadla
Trvanlivý salám vysočina je častou součástí výletnických svačin. Spotřebitelský časopis dTest poslal do laboratoře 20 vzorků těchto salámů, aby prověřil jejich kvalitu. Čtyři z testovaných vzorků v nezávislém testu propadly kvůli nedodržení české legislativy. Tři vysočiny obsahovaly více vody, než dovoluje vyhláška. Jeden salám obsahoval méně masa, než sliboval na obalu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Pro SŽDC je prioritou spojení na letiště a maximální zrychlení příprav vysokorychlostních tratí
ROZHOVOR „Nikdy nebyla příprava rozpracována v této míře a nekonalo se tolik jako teď. Víme, kudy trať povede, začnou procesy územního řízení a výkupů pozemků. Předpokládáme, že trať vyjde na čtyřicet miliard. Pro urychlení přípravy a realizace byl celý projekt rozdělen na sedm staveb,“ řekl pro ParlamentníListy.cz ředitel SŽDC Jiří Svoboda k plánovanému vlakovému spojení na letiště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Sněmovní rozpočtový výbor přerušil debatu o růstu důchodů
Sněmovní rozpočtový výbor přerušil projednávání vládní předlohy o růstu průměrného důchodu v příštím roce o 900 korun. Členové nyní mohou předkládat případné pozměňovací návrhy, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
To smrdí. Klonovaní demonstranti. Čižinský a Horký šíří velmi podivné foto ze včerejší demonstrace proti Babišovi
Kolik lidí včera protestovalo proti premiéru Andreji Babišovi a nové ministryni spravedlnosti Marii Benešové na Staroměstském náměstí? Podle organizátorů demonstrace šlo o obrovský úspěch. Redaktor Filip Horký ze Seznam Zprávy mluví na Twitteru o 20 tisících lidí. Poslanec Jan Čižinský (Praha Sobě) z pražské vládní koalice je účastí rovněž nadšen. Má to ale jeden háček – oba pánové se odkazují na zmanipulované fotografie, se kterými si někdo pořádně pohrál v počítači. Jde o nevydařený panoramatický záběr?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Migrace? Zanikneme do dvou generací, varuje Vlastimil Vondruška
Spisovatel Vlastimil Vondruška se v rozhovoru pro server Info.cz rozhovořil o migraci. Podle jeho slov jde jen o začátek, neboť Evropa může zaniknout během dvou generací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
„Svazáci zasedli v SSSR,“ psával ten, co nadával Jágrovi, že jeho dědové se obracejí v hrobě. Radní Kňourek ví víc
NEWSROOM TOMÁŠE KŇOURKA Brutální protiruská agenda stanice Český rozhlas Plus těchto dnů zaujala rozhlasového radního Tomáše Kňourka. Může to podle něj souviset s aktuálním výročím osvobození Československa od nacistů a jaksi se nehodí do krámu připomenout, že při něm padlo 140 tisíc sovětských vojáků. Mezi obzvlášť přičinlivé rusobijce patří Petr Šabata a Jiří Leschtina, kteří se spolu sešli už v 80. letech v Mladé frontě, tehdejším plátku ÚV SSM. O to víc zaráží míra drzosti, s jakou právě oni útočí na Jaromíra Jágra kvůli jeho cestě do Číny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
To nikdo nenapsal! Klaus ml. k případu Jágra v Číně
Poslanec Václav Klaus mladší se na svém facebookovém profilu vrátil k hokejistovi Jaromíru Jágrovi a jeho cestě do Číny. Podle něj Jágr v jedné ze svých odpovědí při štvanici na něj vystihl důležitý aspekt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
„Kde byste byli bez SSSR?“ Noční vlci vyli u Soukupa, Německu z nich zalehnou uši
Jaromír Soukup si do svého Duelu pozval netradiční hosty. Motorkářský gang Noční vlci, kteří si dle svých slov přijeli do Čech připomenout památku sovětských vojáků padlých v druhé světové válce. Andreje Bobrovského, šéfa výpravy, doprovázel častý host Soukupových pořadů Jaroslav Foldyna. Bobrovský popřel, že by Noční vlci byli politickou organizací nebo že by je sponzorovalo Rusko. A Foldyna se rozjel: „Kdybychom se na to měli dívat optikou toho, kdo komu co udělal, tak bychom nikdy nemohli odpustit Němcům to, že tady pobili několik set tisíc Čechoslováků. Nikdy bychom nemohli jet do Drážďan nakupovat, aniž bychom si nevzali s sebou kalašnikov.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Holomčík (Piráti): Vláda v řešení dvojí kvality potravin jen klouže po povrchu
Komentář pirátského poslance Radka Holomčíka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Politici budou s odborníky diskutovat o suchu
Odborníci a politici dnes budou potřetí diskutovat na půdorysu Národní koalice pro boj se suchem. V plánu je debata o připravovaných opatřeních na zásobování obyvatel pitnou vodou. Podle ministerstva zemědělství se bude jednat i o připravované novele vodního zákona. Ministerstvo životního prostředí (MŽP) pak upozorňuje na projekt bilance zásob podzemních vod ve zranitelných oblastech o celkové rozloze 10.000 kilometrů čtverečních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Hannig (Rozumní): Česká televize opět manipuluje volby
Koalice ROZUMNÍ a Národní demokracie – STOP MIGRACI – NECHCEME EURO zásadně protestuje proti pokusům manipulovat volby do Evropského parlamentu ze strany České televize, která do třech zásadních předvolebních debat v hlavním vysílacím čase pozve jen zástupce parlamentních stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Rod (STAN): Sedlická krajka v pohybu a přesto pevně zakořeněná
Město Sedlice je již více jak 450 let známé a proslulé tvořivou činností řady jeho občanů – krajkářstvím. Tato tradice je zde hluboce zakořeněna a v současnosti je snaha tento odkaz předků zachovat pro další generace a obnovit jeho dřívější proslulost a známost v celém regionu, republice, ale i za hranicemi státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Někteří sociální demokraté by chtěli odvolat Staňka. Nepomáhá nám, šeptají mimo záznam
Zatímco ministři za hnutí ANO se ve vládě Andreje Babiše mění poměrně velkou rychlostí, předseda koaliční ČSSD dával opakovaně najevo, že ministři za sociální demokracii se měnit nebudou. Podle informací deníku Právo se však možná smráká nad ministrem kultury Antonínem Staňkem. Spolustraníci ho prý mohou dotlačit k tomu, aby sám odešel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Opata ocenil nábor, chce pokračovat v modernizaci armády
Náčelník generálního štábu Aleš Opata dnes při příležitosti roku ve funkci ocenil mimo jiné vývoj náboru personálu. Pokračovat chce v modernizaci armády, která podle něj vypracovala zhruba 140 požadavků na vybavení a techniku. Pokračují také práce na vytvoření Velitelství vojenských kybernetických sil v Brně, dodal. Opata loni 1. května vystřídal v čele generálního štábu Josefa Bečváře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Dáte si na kole pivo?
Komentář na facebookovém profilu k toleranci 0,5 pomile alkoholu pro cyklisty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Greenpeace: Budoucnost není jen heslo na čepici!
Česko opět odmítá ráznější opatření na ochranu klimatu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Spotřebitelský apetit nepolevuje
Během letošního roku situace na domácím pracovním trhu sice zůstane i nadále velmi příznivá, avšak růst mezd již přeci jen nebude tak silný jako loni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Piráti používají v kampani jako první v Česku rozšířenou realitu
Piráti vsadili v kampani do Evropského parlamentu na nejnovější technologie. Součástí nového vydání jejich předvolebních Pirátských listů je rozšířená realita, která kombinuje reálný a virtuální svět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Putin chuj! Teploušové, táhněte do Ruska. Ještě jeden pohled na řádění odpůrců Nočních vlků
Dne 6. 5. 2019 navštívil Olšanské hřbitovy kontroverzní ruský motorkářský klub Noční vlci s cílem uctění památky padlých sovětských vojáků ve druhé světové válce na území Československa a položením kytic k jejich hrobům. Jak už je zvykem, dorazili i odpůrci současného Ruska. Fotograf Vít Hassan zažil přímo v centru střetu aktivistů velmi zajímavé věci. Jeho svědectví přinášíme v autentické formě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Komentáře Krysodlaka (5)
O demokracii, diskriminaci a nezávislosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček připomněl význam Čechů, žijících v zahraničí
Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček se dne 7. května 2019 zúčastnil slavnostního aktu, který měl za cíl připomenout význam Čechů žijících v zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Popelnice Evropy a pan premiér
Komentář na facebookovém profilu ke dvojí kvalitě potravin firem premiéra Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Pelikán o sankcích USA: Nejde jen o Írán. Ale o každého, kdo s ním obchoduje. Odstřihnou ho odevšad
ROZHOVOR Na Írán tvrdě dopadají ekonomické sankce uvalené po nástupu amerického prezidenta Donalda Trumpa. Pro běžné Íránce je v zemi draho. Střední třída čekala, že se pro ni svět otevře, což se ovšem nestalo, říká v rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz arabista Petr Pelikán po návratu z této islámské republiky. „Naopak byly přijaty mnohem tvrdší sankce, které jsou opravdu účinné. Nepostihují totiž jenom Íránce, nýbrž i každého, kdo s nimi obchoduje,“ dodává. Izrael to v současné době podle Pelikána s Íránem nemá vůbec lehké. „Íránu se podařilo dostat pod svůj vliv snad všechny síly v oblasti, které znepříjemňují Izraeli život,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Lékaři a sestry již nejsou žádné popelky
Lékaři i sestry v nemocnicích si od roku 2014 významně polepšili. Průměrná odměna lékaře vzrostla o 32 procent a odměna zdravotní sestry dokonce o 41 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Spisovatelka se rozjela: Zeman šíleně lže. Nikdy jsme se nevyhrabali z komunismu. Já v Číně byla, je to brutální společnost
Česká spisovatelka Radka Denemarková má za to, že se Česká republika mění v podstatě v autoritářský režim. Přispívá k tomu prý i prezident Miloš Zeman, který podle spisovatelky „šíleně lže“. Sama Čínu navštívila a zjistila, že se tam spojilo to nejhorší z komunismu s tím nejhorším z kapitalismu a ekonomicky to funguje. „Je to brutální společnost,“ shrnula svůj názor na Čínu Denemarková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Smutné konstatování Honzejka z Hospodářek: Havel už se vrátit nemůže
Francouzský filozof Bernard-Henri Lévy se v textu pro Hospodářské noviny pohoršoval nad Andrejem Babišem slovy „Pomoc! Ať se vrátí Václav Havel!“ Právě na jeho slova reagoval komentátor Petr Honzejk, a vysvětloval, proč se Havel teď vrátit nemůže. Byl dle Honzejka anomálie. Zato Babiš je podle jeho názoru ztělesněním toho, že Češi považují vyčůranost za legitimní politiku. A dokud v Čechách nevymřou ti, kdo takhle smýšlejí, bude mít Babiš úspěch. Ale s jeho slovy polemizoval člen RRTV Vadim Petrov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Stanovisko k odmítnutí prorodinných opatření vládou
Vláda dnes odmítla návrh na nižší sociální odvody pro pracující rodiče. Cílem navržené úpravy přitom bylo posílení principu zásluhovosti pracujících rodičů na výchově dětí, posílení příjmové situace rodin s více dětmi. V neposlední řadě podpora zvyšování počtu dětí v rodině, které budou v budoucnu plátci daní a pojistného na důchodové pojištění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
SANEP: Důvěra členům vlády - duben 2019
Premiér Andrej Babiš se v důvěře mírně propadl, ale stále se těší přízni více jak čtyřiceti šesti procentům domácí populace. Nejhůře v dubnu dopadla dnes již bývalá ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
TOP 09: Rozšířil se nám tady takový nešvar…
Holubová a Hrušínský natočili volební klip na motivy Pelíšků
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Fejkování po česku aneb Mírumilovný sudetoněmecký landsmanšaft
Lží o působení sudetolandsmanšaftů je kolem nás moc. Je to organizovaný ideologický nátlak. O něm se snažím průběžně informovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Německá propaganda! Historik naložil Havlovi a těm, co prý lžou o 2. světové válce
Archivář Vojtěch Šustek se v rozhovoru pro server Lidovky.cz rozhovořil o tom, jak se Němci šest let dopouštěli násilí na Češích, a proto je srovnávání s odsunem demagogií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
ČSSD: Boříme bariéry
Komentář na facebookovém profilu k opatřením, pomáhajícím handicapovaným
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Chotěboř se dočkala nové pobočky
Od začátku května mohou lidé v Chotěboři využívat novou pobočku České pošty na náměstí T. G. Masaryka 56. Ta dosavadní byla nevyhovující a navíc rozdělená do dvou pater. Naopak nová pošta je v moderním designu, umístěná v jedné hale a navíc bezbariérová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Horníci z lomu Bílina budou soudně vymáhat škodu po aktivistech
Severočeské doly (SD) budou vymáhat soudní cestou škodu, kterou podle těžařů způsobili loni v létě účastníci protestu proti těžbě uhlí, kteří nečekaně vnikli do dolu Bílina. Škodu vyčíslili těžaři na 661.473 Kč. Ve lhůtě stanovené předžalobní výzvou nebyla náhrada škody zaplacena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Nákupy spotřebitelů nepolevily ani v březnu
Obchodníci mají za sebou další měsíc, kdy jim svižně rostly tržby. V meziročním srovnání vydělali reálně o 4,3 % více, po zohlednění vlivu Velikonoc nárůst jejich tržeb statistický úřad odhaduje dokonce na necelých šest procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Česká průmyslová zdravotní pojišťovna: Kampaň proti melanomu nabídne vyšetření zdarma v 15 městech
Pokud máte svědivé znaménko nebo na své kůži pozorujete změny, nenechte si ujít akci Spolu proti melanomu, kterou v 15 městech naší republiky pořádá Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP). Bezplatné vyšetření pigmentových znamének nabídne ČPZP veřejnosti ve dnech od 14. května do 6. června.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Robejšek: Kdyby EU chtěla vstoupit do EU, nebyla by přijata. Není demokratická!
Česká republika si připomněla 15 let od vstupu do Evropské unie. Podle experta na mezinárodní otázky Petra Robejška je rozhodně co slavit, ale důvody jsou jiné než ty, kterými nás „bombarduje propaganda před evropskými volbami“. Sjednocená Evropa je podle jeho slov destruktivní utopie. Robejšek zanalyzoval i vývoj kolem brexitu nebo návštěvu prezidenta Zemana v Číně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
DPP má třetí nejlepší evropskou řidičku tramvaje
Letošní výsledek mistrovství Evropy pro řidiče tramvají, zvaného TRAM-EM, potvrdil, že ženy prostě řídit umí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Petrík (Svobodní): Kolik zemí dosud vystoupilo z EU?
Velká Británie nebude první! Nebude dokonce ani v první trojici zemí, které z Unie vystoupily!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Válková (ANO): Ráda bych zaměřila na ohrožené děti, seniory a hendikepované osoby
Vláda na zasedání v pondělí 6. května 2019 jmenovala novou zmocněnkyní pro lidská práva prof. JUDr. Helenu Válkovou, CSc. Nová zmocněnkyně se funkce ujala v pondělí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Niedermayer pro PL: Lidi věří tomu, kdo lže a nejvíc křičí. Doufám, že to už končí. Jinak máme problém
ROZHOVOR Ekonom a europoslanec TOP 09 Luděk Niedermayer předpokládá, že v okamžiku, kdy se ukáže, že Evropská unie skutečně neproplatí dotace firmám koncernu Agrofert, stát okamžitě vymůže z Agrofertu zpět peníze, které dnes dává z českého rozpočtu. „Nedovedu si představit jiný scénář. Teď vláda na sebe vzala odpovědnost, že dotace pro Agrofert jsou v pořádku, přestože Evropská komise naznačuje, že v pořádku být nemusí. Takže uvidíme, jak to dopadne. Myslím, že je to hodně riskantní postup, a doufám, že ho má vláda hodně rozmyšlený,“ prohlásil Luděk Niedermayer, který v květnových volbách znovu kandiduje do Evropského parlamentu na kandidátce TOP 09 a STAN – Spojenci pro Evropu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Poděkování panu Jaromíru Soukupovi a ruským Nočním vlkům
Dne 6. 5. 2019 mohli diváci TV Barrandov na vlastní oči spatřit šéfa Ruského motorkářského klubu Noční vlci pana Borisova a nejen jeho, ale i mnoho členů tohoto klubu, kteří seděli v publiku. Debaty se účastnili i takzvaný rebel v ČSSD pan Foldyna a šéf TV Barrandov-pan Jaromír Soukup.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Marketing je důležitější než práce, lamentovala vyhozená ministryně Nováková. Není to podvod, divil se Takáč
Před týdnem skončila Marta Nováková (nestr. za ANO) jako ministryně průmyslu a obchodu. A to kvůli tomu, co říkala o mobilních datech, také že nechala vyprovodit tchajwanského obchodního zástupce na přání čínského velvyslance, či za to, že někdy něco řekla, protože byla pod tlakem, aby „něco řekla“. Svou bilanci devíti měsíců na ministerstvu probrala v pořadu Interview na ČT24 s moderátorem Danielem Takáčem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš slavnostně otevře výstavu darů ze zahraničních cest
Předseda vlády Andrej Babiš ve středu 8. května 2019 v 12.00 slavnostně otevře výstavu protokolárních darů, které obdržel na zahraničních cestách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Pozemek ve správě ÚZSVM poslouží při rekonstrukci zchátralého mostu
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Jindřichově Hradci převzal od Ministerstva pro místní rozvoj čtyři nepotřebné pozemky ve Slavonicích. Jeden z nich je důležitý pro plánovanou rekonstrukci mostu, jehož stav již není vyhovující.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Staněk napsal ředitelům galerií, kteří se přimlouvali za Fajta. Sepsal všechny jeho průšvihy
Ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) odpověděl na dopis desítek ředitelů světových muzeí a galerií, kteří se postavili za bývalého ředitele Národní galerie Praha (NGP) Jiřího Fajta. Staněk ho v polovině dubna odvolal. V odpovědi adresované ředitelce Státních uměleckých sbírek Drážďany Marion Ackermannové uvedl, že Fajt si protiprávně a svévolně přisvojil finanční zdroje na úkor svých zaměstnanců, stejně jako část jejich duševního vlastnictví. Staňkův dopis Ministerstvo kultury zaslalo dnes ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Miloš Horký: Ubytovatel z Ostravy se zachoval stejně jako ten zelinář...
Komunisté si ovšem vaši uvědomělost prověřovali. Měli na měření vaší uvědomělosti speciální pomůcky, jako byl počet vlajek vyvěšených ve vašich oknech, počet mávátek v rukou vašich dětí v prvomájovém průvodu, hlasování a délka potlesku na odborových schůzích při projevu odborového předáka apod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Kšeftování s EU občanstvím je neskutečné bezpečnostní riziko
Jedním z největších bezpečnostních rizik v EU je nabídka předně Malty a Kypru, aby si bohatí občané cizích států mohli koupit občanství těchto zemí a získat tak neomezený vstup do EU a další výhody schengenského prostoru...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Bude řev. Jiří Ovčáček sepsal k výročí konce války poděkování osvoboditelům
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček po delší době usedl k počítači a sepsal článek do svého politicky nekorektního občasníku. Všechny občany požádal, aby nezapomněli na to, že většinu Československa na jaře 1945 osvobodila sovětská Rudá armáda, a aby nepodlehli těm, kteří se tehdejší osvoboditele snaží vykreslit v temných barvách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Je to zloděj, řvalo se na Babiše na náměstí v Ostravě. Pak se režie vymkla a pískalo se na Dolínka
REPORTÁŽ „Demisi! Nejsme děti! Máme toho dost!“ přidávali se v Ostravě ke skandování lidí, kteří v pondělí protestovali za nezávislost justice v Praze na Staroměstském náměstí. Odpůrci změn ve vládě sledovali na Masarykově náměstí přímý přenos z pražské demonstrace. Zatímco místopředsedu ODS Petra Kupku, který v Praze vystoupil, i v Ostravě vítali s nadšením, poslance ČSSD Petra Dolínka častovali pískáním a křikem „Hanba!“. Že šlo jen o stream z Prahy evidentně mnohým nevadilo, ale některým chyběla účast místních politiků. „Bohužel naši zastupitelé na to neslyší. Nejde jim o nás, jde jim o jejich koryta!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Vzpomínáte na školačku Viky protestující proti Zemanovi? Chystá se opakování studentského protestu
V březnu 2018 studenti uspořádali výstražnou stávku nazvanou „Vyjdi ven“. Mladí lidé z více než tří stovek vysokých středních škol tehdy vyrazili do ulic, aby bránili ústavu a dali najevo nespokojenost s tím, jak prezident Miloš Zeman, premiér Andrej Babiš (ANO) a další politici posouvají její mantinely. Za pár dní se akce zopakuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
ZP MV ČR loni vynaložila na léčbu mozkové mrtvice bezmála půl miliardy
Cévní mozková příhoda během života postihne jednoho ze šesti lidí, každých šest vteřin jí někdo na světě podlehne.1 Jedná se tedy o velmi časté onemocnění, ve vyspělých zemích se nachází na předních místech v žebříčku příčin úmrtnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Český rozhlas Radiožurnál připravil na květen speciální sportovní rádio
Stanice Český rozhlas Radiožurnál připravila na květen unikátní sportovní rádio s názvem Radiožurnál Sport, které odstartuje společně s mistrovstvím světa v hokeji 10. května. Sportovní rádio mohou posluchači naladit přes DAB vysílač, v aplikaci iRadio, na webu Radiožurnálu a serveru iROZHLAS.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Na Primě končí šéfka zpravodajství Obzinová. Českou CNN má rozjíždět někdo jiný
Televizi Prima čekají změny. Již bylo oznámeno, že soukromý subjekt pracuje na spolupráci s americkou CNN, jenže to není jediná věc, která se na zpravodajství časem projeví. Primu opouští Jitka Obzinová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Tržby ČD - Telematiky se zvýšily o 13 % na 1,67 miliardy, narostl zisk i investice
Společnost ČD - Telematika, a. s., dnes zveřejnila své auditované hospodářské výsledky za rok 2018. Tržby z provozní činnosti dosáhly výše 1 665,6 mil. Kč oproti 1 470,4 mil. Kč v roce 2017. Zisk před zdaněním (EBT) narostl o 7 % na 70,2 mil. Kč, čistý zisk vzrostl na 55,1 mil. Kč z loňských 51,4 milionů. Investice se pak zvýšily o více než pětinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: O sraz na autodromu je mezi majiteli veteránů a amerických vozů značný zájem
Početnou a pestrou přehlídku slibuje i letos sraz majitelů veteránů na mosteckém autodromu. Bude už potřetí součástí závodního víkendu historických vozů ve dnech 29. a 30. června, který tentokrát okoření premiéra evropská série závodů amerických sedanů NASCAR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Vzdejme úctu všem, kteří padli v boji proti nacismu
Komentář na facebookovém profilu k oslavám výročí osvobození
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
To nevymyslíš? Bojovník proti drogám, kandidát ODS do europarlamentu Vobořil na jedné scéně s marihuanovou aktivistkou
Bývalý národní protidrogový koordinátor, člen ODS a odborník na protidrogovou problematiku Jindřich Vobořil v Praze představil svůj nový think-tank Racionální politiky závislostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Hrad: 74. výročí Dne vítězství
Prezident republiky Miloš Zeman se ve středu dne 8. května 2019 zúčastní oslav státního svátku České republiky - 74. výročí Dne vítězství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Maloobchod potvrzuje ochotu domácností utrácet
Dnešní maloobchod ukázal na slušnou ochotu domácností utrácet – tržby meziročně vzrostly skoro o 6% (dál klesají jen prodeje aut).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Zbláznila se bývalá ministryně spravedlnosti?
Velká část médií a překvapivě i komentátorů vyjadřuje jasný distanc vůči rozhodnutí, zdůrazňuji vůči politickému rozhodnutí dvou soudců Ústavního soudu ve věci ostravského hoteliéra, který chtěl kádrovat ruské návštěvníky svého hotelu. Přesněji řečeno, ty návštěvníky hotelu pocházející z Ruska, kteří by písemně nevyjádřili svůj nesouhlas s ruskou anexí Krymu, nechtěl pustit do svého ubytovacího zařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Metnar vyznamenal válečné veterány
Devět válečných veteránů, účastníků odboje a lidí, kteří se zasadili o obranu národa, dnes dostalo resortní vyznamenání Ministerstva obrany. Současně ministr Lubomír Metnar (za ANO) povýšil na plukovníka ve výslužbě válečného veterána a místopředsedu Československé obce legionářské Tichomíra Mirkoviče, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Povodí Odry: Květnový vodácký sjezd řeky Moravice je možný
Naplněnost zásobního prostoru nádrží Kružberk a Slezská Harta umožňují konání dalšího vodáckého sjezdu na řece Moravici ve dnech 18. a 19. 5. 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Donald Trump srazil na kolena trhy po celém světě
„Mírný optimizmus, pramenící z pozitivních zpráv ohledně vyjednávání Spojených států a Číny, se rozplynul jako pára nad hrncem. Po informacích, že Donald Trump zvýší cla a Čína zváží konec vzájemných jednání, dostaly trhy po celém světě ránu na solar plexus,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Vláda: Premiér Babiš bude jednat na mimořádném zasedání Evropské rady o strategické agendě EU
Předseda vlády České republiky Andrej Babiš bude v rumunském Sibiu jednat 9. května 2019 na neformálním summitu evropských lídrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Jak loterijní zákon 2017 změnil sportovní sázení na internetu?
Kurzové sázení je velice populární především mezi sportovními fanoušky. V dnešní době se dá vsadit na internetu během pár minut na spoustu sportů, o kterých jste možná ani nevěděli, že existují, ale také na aktuální společenské události, jako jsou volby a podobně. Od 1. ledna 2017 platí nový loterijní zákon, jak změnil situaci na tomto specifickém trhu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
„Kdyby hloupost nadnášela, Nora Fridrichová je kosmonaut.“ Hrad pomstil Jaromíra Jágra. Peprně
Hrad se ostře ohradil proti tomu, jak o cestě Jaromíra Jágra do Číny, kam doprovodil prezidenta Miloše Zemana, informovala Nora Fridrichová v pořadu 168 hodin České televize. Ovčáček se Fridrichové vysmál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Gerasimovova doktrína: Štětina a „experti“ opakují nesmysl. Dokolečka dokola. Autor se přiznal a řekl pravdu
O Gerasimovově doktríně hovoří mnoho bojovníků proti ruskému vlivu. Za všechny například europoslanec Jaromír Štětina nebo datový analytik František Vrábel. Ale jak se k termínu staví ten, který ho přivedl na svět? Tedy ne generál Gerasimov, ale odborník na Rusko a východní Evropu Mark Galeotti. „Název Gerasimovova doktrína neměl být žádným pojmenováním a nic neznamená. Je čas se od něj oprostit.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
FN Brno: Lékaři neurochirurgické kliniky zavedli endoskopickou operaci výhřezu meziobratlové ploténky
Lékaři Neurochirurgické kliniky FN Brno a LF MU pod vedením přednosty kliniky prof. MUDr. Martina Smrčky, Ph.D., MBA, uskutečnili jako první v ČR operaci meziobratlové ploténky pomocí endoskopického instrumentária. Do konce roku 2018 bylo takto operováno již 42 pacientů. Nový operační postup na tomto souboru pacientů prokázal efektivnost a minimalizoval jejich operační zátěž.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ivan David: Polemika s Věrou Jourovou o „označování obsahů“ na internetu
Společnost je buď svobodná, a pak musí unést pravdu, nebo manipulována, a spokojit se se lží, která je spolehlivou cestou ke krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Nekoupíš si to, Putine! Vláda chystá úder na Rusko a Čínu
Zákon, který má zabránit rizikovým zahraničním investorům, aby si koupili například významnou zbrojovku, letiště nebo třeba elektrárnu, by mohl brzy spatřit světlo světa. V jeho přípravě pokročila vláda. Píše o tom server IHNED.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Exkluzivně na PL: Čínský velvyslanec o druhém fóru „Pásmo a Stezka“ pro mezinárodní spolupráci, které přineslo řadu výsledků
ParlamentníListy.cz získaly jako jediné médium text velvyslance Čínské lidové republiky Zhanga Jianmina, ve kterém hovoří o úspěšném druhém fóru „Pásmo a Stezka“ pro mezinárodní spolupráci, které se konalo ve dnech 25. – 27. dubna se v Pekingu. Tento text vydáváme bez redakčních zásahů či úprav.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Spotřebitelé utráceli za nepotravinářské zboží
Meziročně se tržby očištěné o kalendářní vlivy v březnu zvýšily reálně o 5,9 %, bez očištění o 4,3 %. Tržby v maloobchodě po očištění o sezónní vlivy meziměsíčně vzrostly o 0,6 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
ODS: Chceme najít podporu pro zrušení plánované další vlny EET
Sněmovní rozpočtový výbor se bude dnes zabývat více než 750 pozměňovacími návrhy občanských demokratů na zrušení oborů, na které má nově dopadnout EET. Podle ODS by situace vzniklá rozšířením EET zkomplikovala situaci nejen podnikatelům, ale třeba také seniorům a dalším.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Hrad oslaví 100 let Kanceláře prezidenta republiky, připomene i Václava IV.
V sobotu dne 11. května 2019 se v areálu Pražského hradu uskuteční již šesté slavnostní zahájení letní sezóny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Islámská ideologie posunutá do politických stran
Jen velmi málo se mluví a píše o existenci islámských politických stranách v Evropě a hlavně se nediskutuje o tom, co mají za cíl a m.j., jaká jsou v jednotlivých evropských státech kritéria pro úřední uznání jejich existence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Pustějovský (ANO): Digitalizace komunikace s úřady konečně realitou
Fronty na úřadech, hromady papírů, zdlouhavé procesy vyřízení – to vše by se brzy mohlo stát minulostí. Nový zákon dá občanům právo na digitální formu služeb a úřadům stanoví povinnost je poskytovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): O svobodu a demokracii musíme pečovat a každodenně o ni bojovat
Komentář na facebookovém profilu k plzeňským oslavám osvobození americkou armádou
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Na summitu budu prezentovat naše klíčové priority
Vláda Andreje Babiše na jednání 6. května 2019 schválila návrh novely zákona o podpoře výzkumu, experimentálního vývoje a inovací z veřejných prostředků. Schválila také jmenování ministryně spravedlnosti Marie Benešové do funkce předsedkyně Legislativní rady vlády a poslankyně Heleny Válkové do funkce zmocněnkyně vlády pro lidská práva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ředitelem Pražského filharmonického sboru byl jmenován Radim Dolanský
Ředitelem Pražského filharmonického sboru byl na základě výběru a doporučení komise Ministerstva kultury ČR od 1. září 2019 jmenován ministrem kultury Antonínem Staňkem jeho dosavadní manažer Radim Dolanský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Rada Evropy slaví 70. výročí svého vzniku
Rada Evropy a jejích 47 členských zemí slaví 70. výročí vzniku této klíčové regionální organizace na podporu lidských práv, demokracie a vlády práva. Radu Evropy ustavilo 5. května 1949, čtyři roky po ničivé válce, deset evropských států.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: V dalších deseti letech půjde na boj se suchem 30 miliard korun
Na Úřadu vlády dnes jednala Národní koalice pro boj se suchem o aktuálním stavu sucha a připravenosti státu na krizové situace, které mohou nastat už v letošním roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Německo dluží České republice reparace ve výši 15 tisíc miliard korun z druhé světové války. Okamura chce věc hnát až do Bruselu, Babiš mlčí
EXKLUZIVNĚ Německo doposud nezaplatilo reparace za škody, které způsobilo Československu ve druhé světové válce. České Ministerstvo zahraničí uvádí, že nároky na reparace existují ve výši 306 mld. Kčs, vyjádřeno v dobové měně, přičemž Československu bylo ze strany Německa vyplaceno pouhých 230,1 milionu Kčs. Otázku reparací vrátilo na světlo denní hnutí SPD, které požaduje, aby je vláda požadovala po Německu. Babišův kabinet to ale ústy premiéra odmítl. Podle odhadů hnutí SPD (na základě porovnání průměrných mezd tehdy a dnes) nám k dnešku Německo dluží 10 až 15 tisíc miliard korun. O zaplacení reparací se začalo hlásit například také Řecko. SPD chce otevřít otázku reparací i v Evropském parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Když to nemůžeme porazit, musíme to personálně obsadit
Komentář na facebookovém profilu k jmenování exmynistryně Válkové zmocněnkyní pro lidská práva
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Kolářík (Piráti): Zrušíme dětské exekuce a zjednodušíme oddlužení
Piráti společně s poslanci ČSSD, ANO a KDU-ČSL předložili návrh, který přenese odpovědnost za úhradu dluhů z dětí na jejich zákonné zástupce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Mistr světa Martin Šonka i vrtulník ze seriálu M*A*S*H ohromí návštěvníky letošní Helicopter Show
Třetí květnový víkend znovu zažije královéhradecké letiště závodění silných strojů ve vzduchu i na zemi. Na spojení již 18. ročníku tradiční akce Helicopter Show s Rally Show se diváci mohou těšit 17. a 18. května 2019. Paralelní konání největší letecké akce zaměřené na vrtulníky s Rally a Autosalon Show přilákalo v minulých letech na letiště téměř tři desítky tisíc diváků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Scheinherr: Studie ukáže, jak zařadit lodní dopravu na Vltavě do PID
K přívozům po Vltavě by mohly v budoucnu přibýt i takzvané vodní tramvaje, které rozšíří dopravní obsluhy o pravidelnou lodní dopravu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Kancelář prezidenta republika odmítá spekulace, spojené s účastí Jaromíra Jágra v delegaci prezidenta republiky při státní návštěvě ČLR
Pořad České televize 168 hodin zveřejnil 5. května 2019 reportáž pod názvem „Na tenkém ledě“, ve které autoři reportáže a reportér MF Dnes Lukáš Valášek spojili účast Jaromíra Jágra s trestním stíháním firmy Energie – stavební a báňská, kterou vlastní rodina Jaromíra Jágra. Kancelář prezidenta republiky ostře odmítá tato nařčení, pro která neexistují jakékoliv důkazy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
KGB vládne v EU. Evropu čeká hladomor, Rusko ji k sobě připojí. Petr Cibulka rozhoupal siderické kyvadlo
ROZHOVOR „Každé volby v Evropě jsou až k nepoznání zfalšované,“ říká matador české politiky a antikomunistický aktivista Petr Cibulka, který letos opět se svým uskupením Volte Pravý Blok kandiduje do evropského parlamentu. Spor mezi EU a Ruskem je podle Cibulky vyumělkovaný, kdyby totiž EU chtěla Rusy zničit, může to udělat jednoduše – přestat odebírat ruský zemní plyn a ropu. Místo toho však prý Evropu čeká hladomor. Miloš Zeman i Andrej Babiš jsou podle Petra Cibulky agenty ruských tajných služeb, stejně jako Václav Klaus starší. Cibulka se vyjadřuje také k osobě Václava Klause mladšího, a to velmi, velmi tvrdě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Česká republika na 1. místě – Společně proti diktátu EU
Politická konkurence začala šířit opravdu hloupou fámu, že prý nemá smysl volit SPD v květnových volbách do Evropského parlamentu, protože jsme jako jediná strana proti EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj a město žádají o pomoc ministra zemědělství. Velká pardubická se blíží
Pardubický kraj a okolí Pardubic je dlouhodobě významným způsobem spjaté s koňmi a koňskou turistikou. O rozvoji tohoto odvětí a možné podpoře státu pro Velkou pardubickou jednali v pátek s ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem hejtman Martin Netolický, pardubický primátor Martin Charvát a poslanec Jan Řehounek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Profant (Piráti): Zákon jen udává pravidla, důležitá bude samotná realizace
Vláda dala souhlasné stanovisko návrhu zákona o právu na digitální služby, který má občanům garantovat právo do pěti let od schválení požadovat od státu veškerou komunikaci elektronicky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Odměny lékařům. Vláda roztočila platovou spirálu a teď neví, jak ji zastavit
Komentář k pondělním číslům ÚZIS o platových a mzdových podmínkách v českém zdravotnictví
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Pan prezident bude také dovolenkovat
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
TOPlist