Oficiální zpravodajská média

Za jízdu autem do centra možná začnete platit. Praha plánuje zavedení mýta
Praha plánuje zavedení mýtného pro vjezd do centra bez ohledu na typ vozu, v platnost by mohlo vstupit za sedm let. Počítá s tím plán udržitelné mobility, který koncem dubna schválili pražští radní. Cílem takového opatření má být omezení počtu aut v přeplněných pražských ulicích, informuje iROZHLAS.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vladimír Ustyanovič: Topolánek a Rudá armáda
Mirku Topolánku, při osvobozování Československa padlo 150 tisíc vojáků Rudé armády, další desetitisíce zemřely na následky válečných zranění. Tyto skutečnosti může zpochybnit jenom duševní naháč Tvého typu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
V Německu to vře kvůli snahám na celkový přechod k obnovitelným zdrojům
Energiewende. Tak zní název plánu německé vlády, kdy mělo dojít k přechodu z fosilních paliv a jádra na obnovitelné zdroje energie. Byl vydáván za vzor, ale jak píše server Info.cz, nyní jsou stále více patrné jeho mezery.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Méně masa v rybích prstech, sirup místo cukru v nápojích… A tohle musíme pozřít, zatímco Němci by se toho nedotkli. Mluvili jsme s bojovnou europoslankyní
ROZHOVOR „Současná vyjádření některých rádoby bojovníků za blaho českých spotřebitelů jsou až úsměvná. Ale jen do okamžiku, než si připomenu, že ty stejné politiky v momentě, kdy mohli skutečně něco ovlivnit, buď dvojí kvalita vůbec nezajímala, anebo kopali za byznys a přispěli k tomu, že úplný zákaz dvojí kvality, který jsem prosazovala, neprošel, a teď slibují hory doly,“ řekla nám europoslankyně Olga Sehnalová (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Případ hajlování na demonstraci dostane na stůl státní zástupce
Případ muže podezřelého z hajlování na dubnové akci hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) v centru Prahy předala policie žalobci k vypracování návrhu na potrestání. Při vyhodnocování záběrů z téže demonstrace kriminalisté dále odhalili ženu ozdobenou přívěsky s hákovým křížem. I v jejím případě zahájili policisté úkony trestního řízení, uvedla dnes na webu policejní mluvčí Andrea Zoulová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Rádio Svobodná Evropa má výročí. Již deset let vysílá z pražského Hagiboru
Před deseti lety, 12. května 2009, bylo na pražském Hagiboru slavnostně otevřeno nové sídlo Rádia Svobodná Evropa. Rozhlasová stanice se do něj přestěhovala z budovy někdejšího Federálního shromáždění v centru města, kde sídlila od poloviny devadesátých let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský sledoval rozhovor Takáče s „odborníkem na dezinformace“. Chtěl znechuceně vypnout televizi, ale vtom to přišlo...
TÝDEN V MÉDIÍCH Česká televize si do vysílání pozvala odborníka na dezinformace, o němž se divák téměř až do konce pořadu nedozvěděl, co je zač. Petra Žantovského nejprve zaujalo, že dotyčný host František Vrábel rozkastoval českou společnost na blbce a neblbce, ale ještě víc to, jak nastínil technologicky opravdu velmi zajímavě pojatou novou formu cenzury. Ta bude spočívat v tom, že Vrábelova instituce nebude likvidovat jednotlivé obsahy na sociálních sítích, ale bude rozbíjet komunity vzniklé na technologické bázi, aby se spolu už nemohly spojit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Skončí pokuty za pivo?
Komentář na facebookovém profilu k mírné toleranci alkoholu pro vodáky a cyklisty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Primátor Kroupa: Pan Malina evidentně nepatří mezi jablonecké patrioty
Vyjádření primátora Milana Kroupy k bourání zámečku Schlaraffia
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová zasahuje. Důchodců s exekucemi je už příliš
Důchodců v exekuci přibylo více než čtyřikrát a řada z těchto exekucí je protiprávních. Právě na ty se hodlá zaměřit ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) a lidem pomoci. Považuje to totiž za jeden z největších průšvihů v sociální oblasti. „Řeším to nad rámec svých povinností, soudy nekonají,“ říká ministryně v rozhovoru pro server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Přestaňme politikařit a sbírat laciné politické body
Není to tak dávno, co se ve veřejném prostoru objevily informace o tom, že společnost East Bohemian Airport (EBA) je v krizi a hrozí jí bankrot.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Národní muzeum: Aspoň na víkend zažijte dětství v Československu
Rádi byste svým dětem ukázali, jaké bylo vaše dětství v Československu, a sami si při tom nostalgicky na tuto dobu zavzpomínali? Pak právě pro vás připravilo na sobotu 11. května Národní muzeum další akci z cyklu Aspoň na víkend, tentokrát s názvem Aspoň na víkend zažij dětství v Československu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Bohdan Babinec: Digitalizace jako spása zdravotnictví?
Dnes je módní hovořit o tom, že vše má být digitalizováno. Ovšem nikdo se občanů neptá, zda k tomu mají prostředky. Např. přístup k internetu, počítač, tiskárnu, mobilní telefon...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Na besedě s Petrem Fialou bylo živo. Nadávalo se na ČT, na nízké mzdy i na nekalosti z minulosti ODS
REPORTÁŽ Je třeba zamezit podporování velkých novodobých kolchozů typu Agrofertu z peněz Evropské unie. Jan Zahradil je nejlepším českým „špicenkandidátem“ na předsedu Evropské komise. Předseda ODS Petr Fiala přijel na setkání s příznivci a potenciálními voliči do Plzně. V diskusi mu přítomní vytkli malé české platy v zahraničních firmách, stejně jako neobjektivnost České televize nebo nepěkné věci z historie ODS. Občanští demokraté jsou ale podle svého předsedy na vzestupu a následovníci Občanského fóra by se rádi chopili příští vlády. Zaznělo mj. – střezme se Ruska a Číny, přimkněme se k Západu...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Kampaň do EP: Kšiltovky, pexeso, virtuální realita nebo film
Kšiltovky, pexeso, virtuální realita nebo odkaz na legendární český film. Takovým způsobem některé sněmovní strany přistoupily ke kampani pro volby do Evropského parlamentu. Hnutí ANO se inspirovalo kampaní amerického prezidenta Donalda Trumpa a prezentuje se s červenými čepicemi s nápisem „Silné Česko“ na hlavách. Při namíření mobilního telefonu na titulní stranu Pirátských listů pak čtenáře vyzve animovaný předseda Ivan Bartoš k účasti ve volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pozor na dopravu v Praze. Bude omezena průjezdem motorkářů
Motorkáři dnes projedou Prahou, desátý ročník akce Motorkářská mše postupně omezí dopravu v několika městských částech. Kolona pojede mezi 13. a 14. hodinou ze Střížkova, obkrouží Prahu a pak se motorkáři vrátí na Střížkov. Večer zakončí ohnivá show na louce na Střížkově. Akci pořádá motorkářský klub Bikers Prague, na facebooku organizátorů o akci projevilo zájem přes 200 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Ještě trochu neředěného vína - pokud jde o naši historii
Speciálně pro pana Topolánka, Šafra a další Krysaříky, o nichž jsem již psal
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Homosexuál je poškozený člověk, ženy mají sloužit muži a nosit závoje. To v bakalářce na Univerzitě Karlově napsal politik, jehož tvář vám vyrazí dech
Josef Svoboda, bratr bývalého ministra Cyrila Svobody z KDU-ČSL, kvůli kterému prý padla Rada Prahy 4 a post starostky tak získala Irena Michalcová (ANO), se rozhodl ve vyšším věku vystudovat další vysokou školu. Na to nás upozornil zdroj, který ParlamentnímListům.cz poslal výňatky z citované vysokoškolské práce. Naše redakce ji pečlivě prostudovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj ukáže zástupcům EK, jak chce proměnit uhelný region
Zástupcům Evropské komise (EK), kteří navštíví 16. května Ústecký kraj, chce krajská samospráva ukázat, na jaké projekty by ráda získala evropské peníze. Návštěvu proto vezme k jezeru Most, jež vzniklo po těžbě uhlí, nebo do lomu ČSA. Uhelný region by se mohl přeměnit v krajinu navzájem propojených jezer, která by sloužila jako zásobárna vody pro celou republiku. Novinářům dnes program návštěvy představil náměstek hejtmana Martin Klika (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
ČD: Kinematovlak opět rozveze zábavu a filmy po českých a moravských městech
Pestrobarevný Kinematovlak vyráží letos už po šestnácté v řadě na svoji tradiční pouť po českých městech. Od 14. až do 30. května 2019 budou v oblíbeném „kině na kolejích“ promítány dětské pohádky ve 12 nádražních stanicích. Akce je součástí 59. ročníku Zlín Film Festivalu a je společným projektem festivalu a Českých drah.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
STAN: Tisícovka lidí protestovala proti stavbě jaderného úložiště na Klatovsku
Zhruba tisícovka obyvatel, rekreantů a sympatizantů pošumavských vesnic v sobotu protestovala proti plánované stavbě hlubinného úložiště jaderného odpadu i proti průzkumům lokality Březový potok. Všichni podepsali petici, která půjde s dopisem na ministerstvo průmyslu a Správu úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
V Řeporyjích zadrželi čtyři cizince, kteří přijeli v kamionu s ovocem
Policisté zadrželi dnes odpoledne v Praze-Řeporyjích čtyři cizince, kteří do Česka přicestovali v kamionu s ovocem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Lachnit (ANO): Oni vytrvali až do konce. Proč se my máme vzdávat na začátku?
Projev radního MČ Praha 5 pana JUDr. Petra Lachnita na Pietním shromáždění k uctění památky obětí komunismu pořádaném Konfederací politických vězňů ČR v sobotu 11. května 2019 v areálu hřbitova u krematoria v Praze - Motole
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Pět priorit, jinak odchod České republiky z EU. Takto hovoří mladý kandidát od Svobodných
MLÁDÍ VPŘED „Chceme evropskou spolupráci, ale nechceme pokračování další integrace, nechceme spojené státy evropské,“ říká v rámci série rozhovorů ParlamentníchListů.cz s mladými politiky kandidujícími do europarlamentu pětka na kandidátce Svobodných David Pokorný. „Euro pro nás není ekonomicky ani politicky výhodné,“ říká čtyřiadvacetiletý experimentální fyzik a brněnský zastupitel Pokorný. Jednou z priorit Svobodných v Evropském parlamentu bude vyjednání výjimky pro Českou republiku z povinnosti společnou evropskou měnu přijmout, dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Rath v ČT rozdával rány: Telička je členem hnutí, které podporuje Macrona. A ten se tulí k mladým muslimům!
Do voleb do Evropského parlamentu, které proběhnou 24. a 25 května, kandidují desítky politických stran. Chtějí na sebe upozornit i ty mimoparlamentní. Prostor k tomu dostávají v ČT. Utkali se spolu bývalý poslanec David Rath (Česká suverenita) a poslanec Evropského parlamentu Pavel Telička z hnutí Hlas. Slovo dostal také muž, který voličům slibuje, že jim zařídí pivo zdarma a dotace do každé rodiny. Slíbil také, že pro Čechy zabere kus Německa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Važme si hrdinství ruských vojáků, ale rudé zlo musí být odsouzeno
Je třeba rozlišovat, vojáci Rudé armády si zaslouží naši úctu, ovšem pravda musí být řečena celá. Ze strany SSSR nebylo jen osvobození, ale také rabování, krádeže továren a únosy československých občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Zlepšujeme postavení policistů a hasičů
Poslanecká sněmovna 10. května schválila novelu zákona o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů. Policisté či hasiči získají možnost přivydělat si mimo služební poměr a díky návrhu ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) i možnost zvýšení platu zavedením stabilizačního příplatku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Hanuš (ODS): Andrej Babiš před volbami začíná objevovat nová témata
Po dvojí kvalitě potravin padla dnes řada na elektroauta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Bezpečnostní informační služba: Projektu RIDERS je dvacet let
V květnu 2019 je to právě dvacet let, kdy Bezpečnostní informační služba (BIS) podepsala smlouvu s Ministerstvem obrany o utajovaném projektu RIDERS. Dohoda dala právní ukotvení specializovaným výcvikům řidičů armády a dalších specializovaných bezpečnostních složek. Iniciativa tehdejšího nového ředitele BIS Jiřího Růžka se ukázala jako velmi životaschopná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Turistů přijelo v prvním čtvrtletí o 1,8 % více
Do hromadných ubytovacích zařízení (HUZ) v Česku přijelo během prvního čtvrtletí 3,9 milionu hostů, což bylo o 1,8 procenta více než ve stejném období předchozího roku. Z necelých čtyř milionů ubytovaných polovinu tvořili zahraniční turisté. Vyplývá to z dat o návštěvnosti HUZ, která v pátek zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Zbláznil se Ústavní soud? Právník sepsal text k verdiktu nad hoteliérem z Ostravy
Nedávno jeden z ostravských hotelů odmítl ubytovat Rusy, protože nepodepsali prohlášení odsuzující anexi Krymu. „Zbláznil se Ústavní soud, když hoteliérovi ‚schválil‘ kádrování ruských turistů?“ podivuje se právník Petr Suchomel nad konstatováním Ústavního soudu, že nešlo o diskriminační postup. Bezpochyby by to podle něj platilo, kdyby řešil obchodní spor. K posouzení však dostal politický protest. Stávku. Ve svém komentáři pro MF Dnes se zamýšlí, zda se stávka obejde bez porušování pravidel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Smlouva uzavřená na základě JŘBU musí být časově omezena, názor ÚOHS potvrdil soud
Krajský soud v Brně svým dubnovým rozsudkem potvrdil rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, v němž jsou konkretizovány podmínky, za nichž zadavatelé veřejných zakázek mohou postupovat v jednacím řízení bez uveřejnění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Svobodní zahájili kontaktní kampaň, rozdají půl milionu novin
Koalice Svobodní, Liberland a Radostné Česko – Odejdeme bez placení zahájila v pondělí 6. května kontaktní kampaň. Několik desítek dvou až tříčlenných týmů rozdá až do voleb po celém Česku na půl milionu kusů volebních novin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Exministr Herman prozradil, jak to bylo s Fajtem za jeho ministrování. A zmínil i tlaky z Hradu
Ministr kultury za ČSSD Antonín Staněk upadl u mnohých v nemilost tím, že odvolal ředitele Národní galerie Praha (NGP) Jiřího Fajta a Muzea umění Olomouc (MUO) Michala Soukupa. Své rozhodnutí už musel vysvětlovat poslancům i stranickým šéfům a čelí také petici za jeho odvolání. Velmi kriticky se na Staňkův počin divá i jeho předchůdce Daniel Herman (KDU-ČSL). „Pokládám to za amatérský přístup,“ uvedl v rozhovoru pro Interview Plus Českého rozhlasu a promluvil o ovlivňování ze strany Hradu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Štěpánek (Zelení): Volební potenciál Spojenců pro Evropu roste
Komentář na facebookovém profilu k volbám do Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Kučera (TOP 09): Češi platí ze svých peněz byznys premiéra
To že se Andrej Babiš se dostal svým podnikáním do střetu zájmů a Evropská unie mu kvůli tomu zastavila dotace to s už všeobecně ví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Na letiště rychlovlakem? Ale kdy?
Již od roku 1994 padaly návrhy na spojení centra Prahy a Letiště Václava Havla pomocí speciální vlakové rychlodráhy. Tehdy se návrh cenově pohyboval okolo čtrnácti miliard korun, dnes jsou propočty mnohem vyšší a očekávaná cena je čtyřicet miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Macek: Hazard v Jablonci je vyřešené téma – kasin zbývá šest a automaty zmizí za dva roky
Po pěti letech nejistoty a dohadů o budoucnosti hazardu v Jablonci nad Nisou je jasno. Zastupitelé schválili vyhlášku, která od srpna 2021 na celém území města zakazuje hrací automaty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Je to lež! Babiš zuřil kvůli článku ve svých bývalých novinách. Jenže redaktoři píší dál. Jde o věci kolem Pavla Zemana
Dojde ke změně na postu nejvyššího žalobce Pavla Zemana, nebo ne? MF Dnes spekuluje o tom, že ano, premiér Andrej Babiš (ANO), který před lety nejen svou MF Dnes odložil do svěřeneckého fondu, se proti tomu důrazně ohrazuje na sociální síti. V dnešním vydání však deník přitvrdil a ve svých spekulacích pokračuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Žena, která při ostřelování Donbasu přišla o dceru a muže, a sama o ruku, promluvila pro PL: Ukrajina pro mě zemřela! Mají nás za šváby a krysy. Bombardují školy, školky...
PŘÍBĚH Školy, školky, dětská hřiště, nemocnice. Takovéto cíle si k ostřelování vybírá na Donbase ukrajinská armáda. Jde o genocidu tamního obyvatelstva. To říká představitelka Sdružení vdov a matek Donbasu Anna Tuv, která válku zažila na vlastní kůži. Při jednom z útoků přišla o své blízké a nyní se snaží pomáhat tamním obětem. Například v Itálii byla nominována na Nobelovu cenu za mír.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Baxa (ODS): Odvolání Fajta a Zatloukala vyvolává pochybnosti
Předseda sněmovního podvýboru pro kulturu svolal mimořádné jednání, které se mělo zabývat odvoláním Jiřího Fajta a Pavla Zatloukala z funkcí. Jednání podvýboru se účastnili jak ministr Staněk, tak zástupci obou institucí - odvolaný ředitel Národní galerie doc. Jiří Fajt a emeritní ředitel Muzea umění Olomouc prof. Pavel Zatloukal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): Podpora studentů je pro nás nesmírně důležitá
Piráti by opět zvítězili ve volbách studentů nanečisto, do europarlamentu by je volila čtvrtina mladých.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Senát: Krojované slavnosti - zpěv i tanec ve Valdštejnské zahradě
Osm folklorních souborů z různých koutů České republiky představí své umění ve Valdštejnské zahradě v neděli 19. května 2019. Návštěvníci se mohou těšit na dechový orchestr, lidovou i cimbálovou muziku. Pátý ročník Krojovaných slavností se bude konat od 10.00 do 18.00 hod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Maso z pralesa na našem trhu? Zdravotní riziko, proti kterému Evropa musí zakročit
Maso divoce žijících zvířat z buše nebo pralesa je ve velkém objemu dováženo na území Evropské unie. Český europoslanec Pavel Poc, člen Skupiny pro ochranu zvířat ve volné přírodě, protestuje a chystá v Bruselu opatření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Syrští sirotci se v Řecku zatím nenašli, informuje ministr Petříček
Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD) v rozhovoru pro Novinky.cz mluvil o syrských sirotcích, o jejichž přijetí se snažila lidovecká europoslankyně Michaela Šojdrová. Podle Petříčka se zatím padesát syrských sirotků v Řecku nenašlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Polanský (Piráti): Elektronický stavební deník má zaručit lepší kontrolu veřejných zakázek
Piráti představili návrh na zavedení povinnosti dodavatelů stavebních prací vést stavební deník v elektronické podobě u všech stavebních děl, zadávaných jako veřejné zakázky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Svobodní vybrali na volební kampaň na HITHITU už 112 000 Kč
Koalice Svobodných, Liberlandu a Radostného Česka vybrala na serveru hromadného financování HITHIT na volební kampaň do eurovoleb už 112.500 Kč. Cílovou částku má tak splněnou z více než třetiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ivan David: Bezmasé salámy
Před koncem roku 1991 nebylo možné zákazníkům jako salám prodávat výrobek, v němž nebylo maso.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Johnová: Vláda se rozhodla pro faktickou likvidaci podpory těch nejzranitelnějších
Sociální práce na obcích je v kritickém ohrožení, radní Johnová vyzvala vládu k okamžitému dofinancování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Vláda posoudí návrh na ustálení obvodů pro senátní volby
Obvody pro senátní volby by měly být nově stálé, dané seznamem přiloženým k Ústavě. Návrhy volebních novel připravené Ministerstvem vnitra počítají také s pevným termínem senátních voleb a voleb do zastupitelstev obcí a krajů vždy na konci prvního říjnového týdne a s prodloužením předvolebního období v případě vyvolání předčasných voleb do Poslanecké sněmovny. Lhůta by se měla z dosavadních 60 dnů prodloužit na 90 dnů od rozpuštění dolní komory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
„To je dětské jídlo? To vypadá jako průjem!“ Soukup řádil a ukazoval fotky. Neunikla ani Emma Smetana
Týden s Jaromírem Soukupem. Glosy uplynulého týdne nechyběly ve vysílání TV Barrandov ani v pátek večer. Tentokrát na téma dvojí kvality potravin a selfie Emmy Smetany s hořící Notre-Dame.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Bychlová (DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT): Současnou politickou scénu považuji za výsměch všem slušným lidem
Otevřený dopis Andrey Bychlové, lídryně kandidátky DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT do Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Pavel Zatloukal: Pan ministr Staněk má velké problémy s komunikací
Vyjádření Pavla Zatloukala k čtvrtečnímu jednání na Podvýboru pro kulturu PSP ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Stát uspěl s nárokem na náhradu škody ve výši 97 mil. Kč v kauze solárních elektráren
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) uspěl v rámci trestního řízení vedeného ve věci společnosti Talwin, ve kterém zastupoval Ministerstvo průmyslu a obchodu. Ke kauze ohledně solárních elektráren se ÚZSVM připojil s nárokem na náhradu škody a bylo mu vyhověno v částce ve výši 97 645 445 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Velitel Záchranného útvaru HZS ČR Radim Řehulka byl jmenován brigádním generálem
Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval ve středu 8. května 2019 u příležitosti státního svátku Dne vítězství do generálské hodnosti velitele Záchranného útvaru HZS ČR plk. Ing. Radima Řehulku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Herman (KDU-ČSL): Před 74 lety skončila v Evropě druhá světová válka
Každý z měsíců v kalendářním roce obsahuje data, která připomínají události ze vzdálenější i nedávné historie. Na 8. květen připadá výroční den konce Druhé světové války v Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Společnost, která svou frustraci a nespokojenost artikuluje větou Ať žije Havel!, nemá politickou kulturu, varoval Václav Havel
Nedávno vyšla kniha Václav Havel – Má to smysl. Jedná se o výbor rozhovorů Václava Havla s novináři z celého světa z let 1964 až 1989 (sestavily Anna Freimanová a Tereza Johanidesová, edice Knihovny Václava Havla). Lidové noviny ve svém sobotním vydání zveřejnily tři ukázky z tohoto knižního díla. První úryvek pochází z doby po Havlově otevřeném dopisu prezidentu Husákovi, další po udělení Erasmovy ceny a třetí z doby těsně před pádem komunismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Výroční zpráva Státní veterinární správy za rok 2018
Rok 2018 byl pro státní veterinární dozor z hlediska výskytu nákaz i dozoru v oblasti hygieny potravin živočišného původu klidnější než extrémně náročný rok 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Piráti: Poslanci žádají Čínu, aby nebránila Tchaj-wanu v účasti na summitu WHO
Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek dnes inicioval dopis generálnímu řediteli Světové zdravotnické organizace (WHO), jejíž vedení vyřadilo Tchaj-wan z účasti na Světovém zdravotnickém shromáždění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Rejmont (TOP 09): Demisi Marie Benešové
V pondělí 6. května na opakovaný protest proti Marii Benešové dorazilo na Staroměstské náměstí dvakrát více lidí než před týdnem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Vondra udeřil z tisku: Jen 20 procent lidí se cítí všude dobře. Nejde, aby ti nalinkovali zbytku, že budou jen řadit bobky podle velikosti
Bývalý šéf resortu obrany a exministr pro evropské záležitosti Alexandr Vondra se po letech vrací do politiky, za ODS kandiduje v eurovolbách. V rozhovoru pro Lidové noviny se rozpovídal nejen o tom, co ho přimělo vrátit se, promluvil o našich spojencích, o obavách spojených s firmou Huawei a nabídl i svůj pohled na Evropu. „EU se má vrátit k Leonardu da Vincimu,“ má jasno Vondra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Syn prince Harryho a vévodkyně Meghan „vynese“ 2,2 miliardy korun
Komentář k ekonomické "výnosnosti" jednotlivých potomků britské královské rodiny. Vycházím z čísel britského Střediska maloobchodního výzkumu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Nádrže mírní sucho v řekách
Navzdory ochlazení a občasným přeháňkám z posledních dnů přetrvává na mnoha řekách v povodí Moravy podnormální stav. Vodu do toků tak již nyní pomáhají dodávat vodní nádrže, bez kterých by bylo sucho v tocích ještě zřetelnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Exministr Herman prozradil, jak to byla s Fajtem za jeho ministrování. A zmínil i tlaky z Hradu
Ministr kultury za ČSSD Antonín Staněk upadl u mnohých v nemilost tím, že odvolal ředitele Národní galerie Praha (NGP) Jiřího Fajta a Muzea umění Olomouc (MUO) Michala Soukupa. Své rozhodnutí už musel vysvětlovat poslancům i stranickým šéfům a čelí také petici za jeho odvolání. Velmi kriticky se na Staňkův počin divá i jeho předchůdce Daniel Herman (KDU-ČSL). „Pokládám to za amatérský přístup,“ uvedl v rozhovoru pro Interview Plus Českého rozhlasu a promluvil o ovlivňování ze strany Hradu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
KRNAP: V Krkonoších o tři tuny odpadků méně
Tři stovky pracovníků Správy KRNAP a dobrovolníků z řad veřejnosti vyrazily koncem minulého týdne na turistické cesty vedoucí Krkonošemi s cílem vysbírat pohozené odpadky, které se objevily po zimní sezóně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
AV ČR utužila vědecko-technologickou spolupráci s Tchaj-wanem
V úterý 7. května proběhl v sídle Technologické agentury České republiky (TA ČR) již šestý Česko-tchajwanský technologický den, jehož cílem bylo další prohloubení společných aktivit obou zemí v oblasti vědy a techniky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch přijal od pacientů s ME/CFS pozvání na akci Millions Missing
Dne 12. května 2019 se u příležitosti Mezinárodního dne povědomí o nemoci ME/CFS bude již potřetí konat česká akce, která je součástí #MillionsMissing, globální kampaně za rovný přístup k řádné a efektivní zdravotní péči pro lidi s tímto onemocněním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: V areálu SAPA bylo zlikvidováno více než 80 kilogramů závadných potravin
Veterinární inspektoři společně s Policií ČR kontrolovali prodeje živočišných produktů v areálu SAPA v Praze – Libuši. Při jedné z kontrol zjistili, že prodejce skladoval a prodával více než 80 kg potravin neznámého původu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zástupci svazů, obcí, asociací a firem recyklačního průmyslu: Otevřený dopis ministru životního prostředí
Otevřený dopis ministru životního prostředí Mgr. Richardu Brabcovi ve věci nabídky pomoci a podpory s přípravou nové odpadové legislativy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Úřad práce: Nezaměstnanost v dubnu opět klesla
K 30. 4. 2019 evidoval Úřad práce ČR celkem 209 828 uchazečů o zaměstnání. To je o 17 225 méně než v březnu a o 32 970 osob méně než před rokem. Zároveň jde o nejnižší hodnotu od června 1997, kdy bylo bez práce 202 562 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo životního prostředí chce zvýšit pokuty firmám za přestupky s emisními povolenkami
Ministerstvo životního prostředí (MŽP) navrhuje zvýšit pokuty firmám za přestupky týkající se vykazování emisí a nákupu povolenek v rámci evropského systému. Při nákupu velkého množství povolenek se firmám nyní vyplatí spíš zaplatit pokutu, než emise správně vykázat. Vyplývá to ze zprávy MŽP, jež navrhuje změny zákona o podmínkách obchodování s povolenkami na emise skleníkových plynů. Horní hranice pokuty je dva miliony korun, MŽP ji chce desetinásobně zvednout. Vláda bude o návrhu jednat v pondělí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Kandidátka do eurovoleb se ve studiu ČT utrhla ze řetězu: Pracovat nebudeme, potřebujeme se dostat ke korýtku. Chceme jen ty platy
„Zrušíme ojro,“ píše doslova Lucie Schejbalová ve volebním programu svého hnutí Ano, vytrollíme europarlament, s nímž se chce dostat do Evropského parlamentu. Rozhovor, při němž se Schejbalová celou dobu usmívala, s ní přinesla ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist