Oficiální zpravodajská média

Marie Cibulková: Další masivní akademický podvod – tentokrát z Olomouce
Zatímco se ještě usazoval prach zvířený plagiátorstvím samotného prorektora staroslavné Univerzity Karlovy, v Olomouci na tamní Univerzitě Palackého se už rozhořívalo finále jiného a fakticky závažnějšího akademického podvodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic podepsalo smlouvu na první část prací modernizace D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem
Ředitelství silnic a dálnic podepsalo smlouvu na první část prací v rámci modernizovaného úseku dálnice D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem. Práce mohou začít bezodkladně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
168 hodin sra*ek. Fridrichová, Wollnere a vůbec celá ČT... Dali jsme prostor kometě na poli mediálních analýz
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Co znamená pojem médium? Něco, co je akorát, uprostřed, mezi… Například médium steak nebo médium víno. Pojem médium je chápán jako zprostředkování, v našem případě informací, tedy artiklu cennějšího než zlato. ČT nezprostředkovává, nesděluje, ale snaží se sama realitu měnit, protože to prostě její redaktoři vzali tak nějak do vlastních rukou. Na to nepotřebuju zákon, Radu a všechny ty rádoby etické a kodexové parafernálie. ČT tedy není médiem, spíše hybridním cenzurním úřadem a je mimo jakékoli rozumové chápání. Kvalifikovaný odhad: odtrženost ČT od reality je již na hezkých 99,7 procenta,“ vyjádřil se zostra mediální analytik Jiří Fencl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Chtějí zednáři ovládnout svět? Mluvil o tom mistr zednářské lóže
O tajemstvích zednářských lóží toho bylo napsáno již hodně. Řada konspirátorů dodnes věří, že svobodní zednáři jsou tajemnou skupinou, která stojí ve stínech a řídí svět. Mistr zednářské Lóže Národ Libor Adamec prozradil, jak je to doopravdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Dohra nedělní Partie. Jaroslav Plesl: Omlouvám se
Nedělní vysílání Partie na televizi Prima má dohru. Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl, jenž ve vysílání huboval komentátora Českého rozhlasu Radka Kubička, se následně omluvil za to, že se spletl. Kubička totiž obvinil z neznalosti ministrů, jak se nakonec ukázalo, nezná je spíš Plesl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Kremlík po týdnu ve funkci: Vidím už slabiny v chodu ministerstva. Takže...
Nový šéf resortu dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) prozradil, že jeho největší prioritou je zrychlení výstavby klíčových dálnic, zasadit se chce i o lepší informovanost řidičů o situaci na dálnicích. „Žádné zemětřesení teď nechystám,“ říká v rozhovoru pro Právo zveřejněném na serveru Novinky.cz ministr Kremlík, jenž od svých náměstků i od šéfů podřízených organizací očekává osobní zodpovědnost za plnění úkolů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
V Letech uctilo památku obětí romského holokaustu asi 200 lidí
Kolem 200 lidí přišlo dnes v Letech na Písecku, kde za války stál koncentrační tábor, uctít památku obětí romského holokaustu. ČTK to řekl za pořadatele Čeněk Růžička, předseda Výboru pro odškodnění romského holocaustu. Cenu za lidství dostal in memoriam kanadský filantrop Alfred Bader.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Rodinné podnikání má mít svoji definici, jednat o ní bude vláda
Rodinné podnikání v Česku bude mít nově samostatnou definici. Firmy a živnosti rodinného typu díky tomu budou moci získat větší podporu, buď jako jednodušší zaměstnávání rodinných příslušníků, nebo pobídkami. Zároveň by mělo označení „rodinná firma“ dávat známku určité kvality. Vyplývá to z materiálu, o němž bude v pondělí jednat vláda a který má ČTK k dispozici. Návrh předkládá Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jindřich Šídlo: Vztahy s veřejnoprávními médii se vyhrotily do budoucího velkého konfliktu. Fridrichová a Wollner ty politiky fakt štvou
REPORTÁŽ Média jsou ve všeobecné krizi. Mladí novináři si musí počkat na výměnu generací – ještě nenastal jejich čas. Červené karty – zpráva o jejich rozdávání z americké ambasády je blbost na entou, hoax jako vyšitý, kterému podlehly jak prezident, tak třeba bývalý jihomoravský hejtman Hašek. Vydrží Fridrichová a Wollner tlaku Jandáků a spol? Do plzeňské Pedagogické fakulty zavítal na besedu za velkého potlesku přítomných politický komentátor, novinář Seznamu.cz, Jindřich Šídlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Zoo Děčín zve handicapované a chronicky nemocné na Noc snů
Už za měsíc bude děčínská zoologická zahrada opět patřit handicapovaným a chronicky nemocným. Bude se tu konat již 16. ročník akce s názvem Noc snů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
„Nehoráznost z Kavčích hor! Kampaň pokračuje.“ Právník Michal Hašek reaguje na dnešního Moravce
Moderátor Václav Moravec dnes před kamerami České televize oznámil předsedovi ČSSD Janu Hamáčkovi, že prozatímní ředitel Národní galerie Praha (NGP) Ivan Morávek nabídl odvolanému řediteli NGP Jiřímu Fajtovi post finančního ředitele NGP. Hamáčka to velmi překvapilo a sdělil, že je to chyba a bude po ministru kultury žádat vysvětlení. Morávek se však hájí tím, že mu to nakazuje sám zákon, za pravdu mu dal i bývalý hejtman Jihomoravského kraje a nyní právník Michal Hašek, který chování České televize označil za nehorázné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
ČVUT: Život v digitální realitě budoucnosti přiblíží odborníci z oblasti práva a IT na konferenci LAW FIT
Digitální realita bude tématem sedmého ročníku konference LAW FIT, která se zaměřuje na oblast práva a informačních technologií. Konferenci pořádá Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) v pondělí 20. května 2019 ve svých prostorách na adrese Thákurova 9, Praha 6.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Hamáček v ČT: Kdyby Staněk nekonal, tak by fakticky Fajtovo jednání kryl
V nedělních Otázkách Václava Moravce proti sobě zasedli ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček a předseda Pirátů Ivan Bartoš. Moderátor si vzal do prádla ministra kultury Antonína Staňka a prezidenta Miloše Zemana. Od Hamáčka chtěl slyšet, jestli ČSSD teď momentálně podporuje Zemana, protože se bojí, aby nedopadla stejně jako u Miroslava Pocheho. A pirát Bartoš si v palbě na prezidenta ještě přisadil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Plesl v Partii řezal Kubička: S tebou je to jako s těmi demonstranty. Nepamatujete si nic a řídíte se jen emocemi. To nejde takhle!
V nedělní Partii televize Prima se zcela výjimečně nesešli politici. A přece to před televizními kamerami pořádně jiskřilo. Do studia dorazili šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl, komentátor Info.cz Petr Holec a komentátor Českého rozhlasu Radko Kubičko. „Ty jsi jako ti demonstranti,“ rozkřikl se v jednu chvíli Plesl na Kubička, když přišla řeč na Marii Benešovou. Kubičko pálil především do Babiše. Náš premiér se podle něj místy vůbec nechová jako demokrat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
„Sbírá body, po volbách o ní neuslyšíme.“ Petříček zmínil syrské sirotky a Šojdrová se znovu ozvala. A lidé se smějí
Ministr zahraničí Tomáš Petříček v rozhovoru pro server Novinky.cz prohlásil, že Česká republika je připravena postarat se o 50 syrských válečných sirotků, kteří se dnes nacházejí v uprchlických táborech v Řecku. Problém je však v tom, že řecké úřady je dosud nenašly. Lidovecká europoslankyně Michaela Šojdrová nabídla trochu jiný pohled. Zdá se jí, že dětí postižených válkou žijících na ulici je dost a my bychom jim měli pomoct.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Zastání Jandáka proti „jemnocíťům“, výsměch Holubové a drsný vzkaz „antidemokratickým věrozvěstům“ Hrušínskému s Hřebejkem. Ivan Vyskočil přitvrdil
NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „…..aaaale, to se to nepovedlo“, říká herec Ivan Vyskočil v souvislosti s volebním spotem STAN a TOP 09, ve kterém vystupuje například Eva Holubová. Vtipně přitom připomíná příhodu s Vladimírem Iljičem Leninem. V dnešním Nedělním ránu se pak také vyjádřil k tomu, co pronesl Vítězslav Jandák na zasedání Rady Českého rozhlasu a kritikům Jandákových slov poslal jasný vzkaz. Nevynechal ani případ týkající se ruských hostů v jednom českém hotelu. Na výzvu Jana Hřebejka, Jana Hrušínského a Zdeňka Svěráka ohledně voleb do Evropského parlamentu rázně říká: „Já Vás neposlechnu! Já volit půjdu!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Pozor! Ministerstvo vydalo varování u dvou evropských dotačních programů
Dva operační programy z celkových deseti jsou při čerpání evropských dotací rizikové. Ve zprávě, kterou má ČTK k dispozici, to uvedlo Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Bezpečnostní informační služba: Ředitel BIS udělil pamětní medaile k projektu RIDERS
Nejvyšší představitelé současné Armády ČR, zástupci Policie ČR a důstojníci Bezpečnostní informační služby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Berdychová (ANO): Moderní dílny pomohou žákům Vocelovky získat lepší praxi
Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Hradec Králové, Vocelova otevřela ve čtvrtek nově zrekonstruované školní dílny pro své žáky. Škola tím zvýší kvalitu odborné výuky. Rekonstrukce dílen stála více jak 13,3 milionu korun s DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Senátorka Wagnerová: Babišova MfD versus veřejnoprávní ČRo
Komentář na facebookovém profilu ke konfrontaci pana Plesla a pana Kubička v pořadu TV Prima Partie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Lídr SPD Ivan David: Islám systematicky vyvražďuje odpůrce, EU možná zahubí Evropu. Feri je arogantní, Pavel Fischer se zachoval jako prase. A Kalousek...
ROZHOVOR Lídr SPD v eurovolbách, které se konají 24. a 25. května, Ivan David říká, že lidé neúčastí ve volbách nepotrestají nesympatickou EU, ale podpoří její působení, protože eurohujeři k volbám určitě přijdou. Islám podle něj systematicky vyvražďoval původní obyvatelstvo, které odmítalo islamizaci, a Evropská unie může zničit Evropu. Vyjádřil se i k boji proti dezinformacím, kauze Jágr v Číně, kauze Feri nebo k neziskovkám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Řepkové prvenství
Komentář na facebookovém profilu k rozsahu pěstování řepky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
ČSSD chce vyšší rodičovský příspěvek pro 80 % rodin s nejmladším dítětem do 4 let
ČSSD se rozhodla skoncovat s nejistotou okolo řešení otázky, jak a komu se od 1. ledna 2020 zvýší rodičovský příspěvek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
ČSSD: Vyšší rodičovskou pro ty, kteří ji budou k 1. lednu 2020 brát
ČSSD vládě 20. května navrhne, aby zvýšený rodičovský příspěvek dostaly všechny rodiny, které ho budou k 1. lednu 2020 pobírat. Budou ho čerpat podle věku dítěte, důležité také bude nastavení rodičovského příspěvku. Novinářům to dnes řekla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Příspěvek se podle ní zvýší o 80 000 na 300 000 korun. Větší šanci na maximální vyčerpání příspěvku budou mít podle Maláčové rodiny s mladším dítětem. Sociální demokracie původně požadovala zvýšení příspěvku pro všechny bez ohledu na to, zda už rodičovský příspěvek vyčerpali. Nový návrh Maláčová označila za ústupek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Právě vychází publikace Národní dotační zdroje
Kde a jak mohou samosprávy čerpat finanční prostředky z tuzemských programů v gesci ministerstev a dalších organizací? Na tyto a další otázky odpovídá nová publikace Svazu měst a obcí ČR a Ministerstva pro místní rozvoj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Smutné plody Trumpovy politiky
Na Trumpovi je v zásadě sympatické, že sice používá ve svých veřejných vyjádřeních výraznou slovní pyrotechniku, ale vesměs se nehrne do žádných vojenských dobrodružství, kde by byli ve větším rozsahu zapojeni američtí vojáci. Koneckonců i konflikt v Afghánistánu, kde Američané a jejich spojenci včetně jednotky české armády, vězí v bažině nekonečného konfliktu, se snaží věci ukončit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Rodinné rozpočty málo utrácejí za vzdělání, ale více za cigarety a alkohol, varoval v ČT Sedláček
Hosty druhé hodiny Otázek Václava Moravce byli také ekonomický analytik Evropského odborového institutu (ETUI) Jan Drahokoupil a ekonom Tomáš Sedláček. Debatovali o tom, jak si vlastně stojí česká ekonomika. Přicházejí horší časy?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Německo stále více přijímá právo šáría do svého právního řádu
Komentář na facebookovém profilu k nenápadné islamizaci Německa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vojtěch Razima: Billboardaři popírají zaslání nevyžádaných darů Kverulantovi
Minulý týden Kverulant.org vydal zprávu ve které informoval, že vrátil nevyžádané dary v hodnotě 47 tisíc korun billboardové společnosti JCDecaux.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Průzkum pro ČT: Babiš jasně vede. Okamura a Starostové sílí, ale s Pospíšilem je zle
Sněmovní volby by v dubnu podle modelu Kantar CZ vyhrálo ANO se 30 procenty. Druzí by skončili Piráti s 16 procenty a třetí ODS s 13,5 procenta. Volební model dnes zveřejnila Česká televize. Do dolní parlamentní komory by se dostalo osm politických stran, pod pětiprocentní hranicí zůstala TOP 09 se čtyřmi procenty. Ze současných sněmovních stran by tak byla jediná, která by do dolní komory zřejmě nepronikla. Agentura připomíná, že statistická chyba volebního modelu se pohybuje mezi ± 1,3 až třemi procentními body.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 77. díl. Jak se dělají noviny
V tomto cyklu se nejčastěji potkáváme s knihami rozryvnými, zneklidňujícími, popisujícími a analyzujícími ne právě nejpřívětivější tvář světa okolo nás. Protože je občas potřeba vydechnout a nasát vzduch docela jiného druhu, třeba i dávno minulý, mnoho desítek let už neplatný a tak trochu bájeslovný, nabízí se sáhnout po jednom z klasiků českého písemnictví, Karlu Čapkovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Oživí Piráti Koldomy?
Nedostatek bytů řešil nově nastolený sovětský režim zřízením tzv. komunálek, tedy bytů, ve kterém žilo pohromadě více rodin a měly společnou kuchyň, koupelnu, WC a předsíň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Vinklátová (SLK): Liberecký kraj na památky nezapomíná. Pomohl i s obnovou tří kostelů na Českolipsku
K záchraně celé řady památkově chráněných objektů pomohl dotační program Libereckého kraje, určený na obnovu ohrožených památek na území tohoto regionu. Mimo jiné díky němu putovaly statisíce korun na opravy tří kostelů v kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Geopark Český ráj: Seminář na téma zachování přírodního dědictví
Mezi experty v rámci geoparků UNESCO stále intenzivněji rezonuje téma: šetrná geoturistika. Hlavní náplní geoparků je především péče o zachování přírodního dědictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
To je tržní chování! Ombudsmanka Šabatová se zlobí
Vláda v pondělí projedná žádost veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové, aby zrušila poplatek, který musí zaplatit všichni, kdo podávají podnět k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Podle ombudsmanky je zpoplatnění podnětu a postup ÚOHS v rozporu s principy demokratického právního státu. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Získávání informací teď jednodušší
Zákon o svobodném přístupu k informacím slaví 20 let, díky Pirátům je nyní získávání informací jednodušší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Ničí nám naše životy. Lež a nenávist vítězí. Agrasivita "lepšolidí" nezná mezí
Novodobí "dobrodějové" mající přístup do všech velkých médií určují nové normy chování. Udavačství, plivání na vlastní zem a národ, přepisování historie, vlastizrada, dehonestace a likvidace obyčejných slušných lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Zničí se sami?
Agentura pro výzkum veřejného mínění Median přichází tak, jak se blíží termín voleb do europarlamentu (EP), již se střízlivějšími výsledky volebních preferencí politických stran. Jak jsem ve svých předchozích článcích upozorňoval, volební preference stran do EP mohou být dosti rozdílné od běžných preferencí pro volby do sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Přichází kontrarevoluce. Bašta sleduje dění na Ukrajině a očekává bouřlivý průběh
Někdejší diplomat v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta se domnívá, že po revoluci z roku 2014 nyní přichází cosi jako kontrarevoluce. K moci se podle jeho názoru dostávají umírnění politici, kteří neváhají prověřovat činnost končícího prezidenta Petra Porošenka i dění na Majdanu, což podle Bašty dokazuje, že ani pět miliard dolarů nedokáže zařídit úplně všechno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Stání veterinární správa prezentuje svou činnost na Národní výstavě hospodářských zvířat
Stání veterinární správa (SVS) se letos po dvou letech opět účastní Národní výstavy hospodářských zvířat, která se koná na brněnském výstavišti od 12. do 15. května.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Odvolaný Fajt dostal nabídku stát se finančním ředitelem galerie
Odvolaný ředitel Národní galerie Praha (NGP) Jiří Fajt dostal od vedení galerie nabídku zastávat místo finančního ředitele této instituce nebo kurátora sbírky moderního a současného umění. Uvedla to dnes Česká televize. Předseda ČSSD a místopředseda vlády Jan Hamáček nabídku pro Fajta, kterého ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) odvolal kvůli údajným hospodářským pochybením, označil za manažerské selhání. Po vysvětlení od Staňka Hamáček novinářům řekl, že prozatímní ředitel galerie Ivan Morávek postupoval podle zákoníku práce. Stejně se vyjádřil i Morávek. V reakci ČTK sdělil, že nemohl učinit jinak. Fajt ČTK napsal, že nabídku nemůže přijmout, a označil ji za absurdní divadlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Černý (ODS): Ticho léčí?
Odpověď na anketní otázku týkající se zhoršující se zdravotní služby ve Žďáře nad Sázavou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Nová pracovní místa už nepřibývají
V dubnu se podle očekávání znovu snížila nezaměstnanost (na 2,7 %) díky rozjezdu sezónních prací v zemědělství, stavebnictví a v některých službách. Počet dosažitelných nezaměstnaných se dostal dokonce pod hranici 190 tisíc, což je třetina ve srovnání se situací na českém trhu práce před pěti lety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Hračka nebezpečná pro děti i životní prostředí
Česká obchodní inspekce průběžně monitoruje nabídku a prodej výrobků, které mohou být pro malé děti něbezpečné. Tentokrát zjistila, že na vnitřním trhu je hračka Piano na baterie „Animal World“, která může být riziková nejen pro nejmenší spotřebitele, ale i pro životní prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Okamurovec koupil špatný párek, ale může za to EU
Tomáš Anderle je ředitelem střední školy v Brně a bude volit Stranu přímé demokracie Tomia Okamury. Na tom by nebylo nic divného, ovšem svádět vinu za nekvalitní českou uzeninu na Brusel je srandovní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Fanatický ekologický aktivismus reprezentovaný třeba Grétou nemá s ekologií nic společného. Obsesivní nevzdělaný názor. Markéta Šichtařová varuje, jak to může dopadnout
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Ideologie ekologického aktivismu se už tolika lidem zažrala pod kůži, že bude trvat velmi dlouho, než se jí společnost zbaví. Proto je Markéta Šichtařová skeptická k tomu, že by se podařilo zachránit ohrožený evropský automobilový průmysl, který bude ohromně trpět, zůstanou-li zachovány poslední schválené emisní limity, i kdyby se po blížících se volbách Evropský parlament zcela přestavěl bez vlivu zelených a pirátských stran. Tlak na elektromobilitu vnímá jako hrozbu zničení průmyslu i zchudnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Primátor Kroupa: Černé scénáře zpoždění autobusů se nenaplnily
Rada města Jablonec nad Nisou schválila nařízení č. 2/2019 statutárního města Jablonec nad Nisou, které mění tarify městské hromadné dopravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Skandál kolem ČT: Václav Moravec v přímém přenosu zkresloval informace podané divákům. Věc se už řeší
Předsedu ČSSD a místopředsedu vlády Jana Hamáčka dnes v Otázkách Václava Moravce velmi překvapila informace, že prozatímní ředitel Národní galerie Praha (NGP) Ivan Morávek, bývalý manažer Agrofertu, nabídl odvolanému řediteli NGP Jiřímu Fajtovi post finančního ředitele NGP. Bude prý po ministru kultury žádat vysvětlení. Reakce předsedy sociální demokracie ale Morávka zaráží, ve vyjádření pro ParlamentníListy.cz se hájí tím, že mu takový postup nakazuje zákon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
ČEZ: „Rok Lipna“ odstartovala minivernisáž. Vodní dílo, elektrárna a lodní doprava na jezeře slaví 60 let
Vodní dílo, elektrárna a lodní doprava na Lipně slaví 60 let spolehlivého provozu. Obě dvě soustrojí vodní elektrárny za tu dobu zaznamenala přes 228 tisíc provozních hodin a více než 67 tisíc najetí do provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Zemřel předseda pražské židovské obce Jan Munk
Dnes ráno ve věku 72 let zemřel po dlouhé nemoci předseda pražské židovské obce a někdejší dlouholetý ředitel Památníku Terezín Jan Munk. Za 27 let se mu z něj podařilo vybudovat místo, které každoročně navštíví statisíce lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Globočník (Zelení): Příroda nezná hranice
Zelení z Česka a Neměcka pojedou společně upozornit na některé problémy sousedících regionů a vyslechnout si místní obyvatele, co je v souvislosti s blížícími se volbami do Evropského Parlamentu nejvíce trápí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Jihočeská centrála cestovního ruchu: Na Linec se valí jihočeská zážitková vlna
Na Linec se valí jihočeská zážitková vlna dosud nevídaných rozměrů. A bude hodně vidět, slyšet, cítit i chutnat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: Nepravdy o konci války v Evropě
S výročím konce světové války v Evropě se v českých sdělovacích prostředcích již po desetiletí opakují nepravdy lži a dezinterpretace historie, týkající se dohody spojenců, kdo a až kam postoupí v bojích proti Wehrmachtu, proč a kdy byla stanovena demarkační linie mezi Rudou armádou a Američany, přeceňuje se význam Pražského povstání, nehorázně se přehání počet českých obětí německé okupace a hlásá se, že transfer československých Němců nařídili na konferenci v Postupimi spojenci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Čísla o soběstačnosti ČR v zemědělství jsou katastrofální, hrozí se premiér Babiš
Jako katastrofální označil dnes český premiér Andrej Babiš (ANO) údaje o potravinové a zemědělské soběstačnosti České republiky. Na sněmu Agrární komory v Brně uvedl, že Česko dováží vepřové i kuřecí maso, ale i vejce a další zemědělské produkty. Prezident Agrární komory ČR Zdeněk Jandejsek novinářům řekl, že soběstačnost země ve výrobě vepřového masa se pohybuje mezi 36 až 38 procenty, u drůbežího je to 55 procent, u vajíček 60 procent a u mléka kolem 85 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Stržínek (ANO): Daří se nám zlepšovat vzhled sídlišť a tím zvyšovat kvalitu bydlení
Do konce října by měly trvat práce na dalších etapách regenerace panelových sídlišť (RPS) Křižná a Pod Oborou ve Valašském Meziříčí, které začaly v minulých dnech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Státní úřad pro jadernou bezpečnost: Zástupci jednali s australskými protějšky
Pracovníci odboru pro kontrolu nešíření ZHN se v pondělí 6. května setkali na půdě SÚJB se zástupci Australského úřadu pro záruky a nešíření (ASNO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Nakladatelství Olympia oslavilo 65 let existence sportem i cenami
Nakladatelství Olympia oslavilo v sobotu 11. května na veletrhu Svět knihy 2019 své pětašedesáté narozeniny. Připomínka výročí se nesla v duchu představení sportovních publikací a udělování nakladatelských cen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj se zapojil o projektu Obědy do škol
Zastupitelstvo Ústeckého kraje se v prosinci 10. 12. 2018 svým usnesením rozhodlo zapojit do dotacˇního programu MPSV s názvem Potravinová pomoc deˇtem ve vážné sociální nouzi v rámci Operacˇního programu potravinové a materiální pomoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Pro naši zemi je moc důležité, aby Unie fungovala a byla schopna řešit problémy
Luděk Niedermayer debatoval o Evropské unii v Královéhradeckém kraji
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Trump vypustil zastrašující vzkaz Číňanům: Příští volby vyhraju, takže...
Současnému pánovi Bílého domu Donaldu Trumpovi se zdá, že Číňané záměrně protahují obchodní jednání s USA, protože doufají, že prohraje příští prezidentské volby a že s demokraty se dohodnou lépe. Přes sociální síť Twitter proto Trump vyslal varování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Rusové v Moskvě pro PL: Média u vás tvrdí, že vás Sovětský svaz za druhé světové války obsadil. To je lež. Lžizápad potřebuje nepřítele
REPORTÁŽ Tisíce a tisíce lidí, kteří pochodovali Moskvou. Všichni vzpomínali na své blízké, kteří padli anebo bojovali za druhé světové války v Rudé armádě. Někteří vyjadřovali vzdor proti rostoucí rusofobii ve světě, jiní potřebu smíření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Hrozba byla naplněna. Cla vzrostla. Čínské fondy možná manipulovaly s trhem
„Před úsvitem bývá největší tma. Je proto možné, že současná eskalace obchodních válek je pouze předzvěstí uzavření dohody mezi Spojenými státy a Čínou. Američané jsou tvrdí vyjednavači a ukazují, že při jednáních tahají za delší kus provazu. Je však nutné mít na paměti, že ze vzájemné obchodní dohody by těžily obě velmoci, proto existuje silná motivace se dohodnout,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Folwarczny (ODS): Chceme zatraktivnit a zkvalitnit výuku technických a řemeslných oborů
Havířovská střední škola má zmodernizované učebny a laboratoře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
ČEZ: Dobíjecí stanice pro elektromobily mají i Mariánské Lázně
Dvě nové veřejné rychlodobíjecí stanice pro elektromobily jsou oficiálně od 11. května k dispozici řidičům elektrických aut v Mariánských Lázních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezidentská kancelář spouští instagramový účet
Přiblížit se mladé generaci a ukázat Pražský hrad tak, jak ho někteří neznají. Kancelář prezidenta republiky ke 100 letům svého založení spouští oficiální účet na populární sociální síti Instagram, kterou v České republice používá okolo 2 milionů lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr kultury Staněk to pořádně schytal. Válka
Zakladatel Centra DOX Leoš Válka se s ministrem kultury Antonínem Staňkem (ČSSD) nepáře. Staněk je podle něj nekompetentní, zdiskreditovaný, plní zadání prezidenta Miloše Zemana a pro umělce není partnerem k jednání a musí skončit. Proto inicioval petici za Staňkův vyhazov z vlády, kterou podepsalo již přes šest tisíc lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zaměstnanci státu si loni polepšili v průměru na 33.806 korun
Celkové výdaje na platy zaměstnanců státu loni vzrostly meziročně o víc než 20 miliard na 187 miliard korun, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
KRNAP: Evropa pomohla lidem a přírodě Krkonoš už více než půl miliardou korun
Na 9. květen připadá Den Evropy. Při této příležitosti chceme připomenout, že díky Evropské unii má Správa Krkonošského národního parku příležitost prostřednictvím řady projektů, které realizuje, zlepšovat život a podmínky návštěvníků Krkonoš i místních obyvatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Svobodní: Pokud EUskeptičtí voliči dorazí k volbám, uspějeme
Průzkum agentury Median, který dává Svobodným 8 % volebního potenciálu a až 3,5 % v preferencích, podle Koalice Svobodných, Liberlandu a Radostného Česka jasně potvrdil, že voličů, kteří si přejí zásadní reformu EU, je více, než se dosud předkládalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Poměry a nepoměry v dopravě
Často dochází k tomu, že jsou více automaticky za dopravní nehody pranýřováni cyklisté, chodci a pomalá vozidla než vozidla těžká a mnohem rychlejší. Uvedenou situaci vnímám jako špatný poměr až absurdní nepoměr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Rodiče vzali své děti a vyrazili s nimi na Václavák protestovat proti ignorování změn klimatu
Převážně rodiny s dětmi se dnes sešly na náměstí Václava Havla v Praze, aby upozornily na klimatické změny a podle nich na nečinnost českých politiků a velkých společností. Protestní akcí a následnou peticí chtějí požádat pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti), radu a zastupitelstvo města, aby „bezodkladně vyhlásili klimatickou nouzi“. Na piazzettu u Národního divadla dorazilo kolem dvou stovek dospělých a desítky dětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Digitální služby
Skupinky zejména mladých lidí, kteří sedí společně u stolu, ale nebaví se a namísto toho všichni koukají do telefonu, jsou čím dál méně výjimečné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jaňourová (Zelení): Pyrotechnická zábava ničí vzduch i vodu, zabíjí zvířata. Jde to i jinak
Zábavní pyrotechnika – neškodná, tradiční a nezbytná součást našich oslav nebo zbytečný, ničivý a škodlivý zvyk?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Merkelová ví, že to přehnala. Stačí zajet do Teplic, spousta Arabů, ženy zahalené, rozčiloval se volič na akci SPD
REPORTÁŽ „Jsme v EU patnáct let a očekávané změny nepřišly. Problém je, že nejsme samostatný stát. Podléháme diktátu Bruselu. Osmdesát procent nových zákonů jsou vlastně direkce z Bruselu. Díky tomu všemu se to hrne k nějakému diktátorshipu, který bychom neradi viděli,“ uvedl na akci SPD v České Lípě (pracovně nazvané akce šunka) John Vostenak, který za SPD kandiduje do evropských voleb jako desítka. Rozebírala se zde i dvojí kvalita potravin či migrace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Vládu čeká novela o kvalitě potravin. Má to však háček
Vláda má podle svého programu projednat v pondělí návrh novely zákona o potravinách. Podle mluvčího ministerstva zemědělství Vojtěcha Bílého se k tomu ale dostane až v pondělí 20. května, úřady do návrhu ještě vloží ustanovení o zákazu dvojího značení zboží stejným obalem, má-li v ČR jinou kvalitu než v dalších zemích EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Okamura: Čert aby se v průzkumech vyznal, a už vůbec aby jim věřil
Komentář na facebookovém profilu k výsledkům průzkumu Median
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Aktivisté v Brně protestují proti veletrhu zvířat a intenzivnímu zemědělství přispívajícímu ke změně klimatu
Aktivisté protestují u brněnského výstaviště proti podmínkám ve velkochovech hospodářských zvířat a intenzivnímu zemědělství. Protestovat budou celou dobu veletrhu Animal Tech a Národní výstavy hospodářských zvířat a myslivosti, které se na výstavišti konají ode dneška do středy. ČTK to řekla Barbora Kosinová z hnutí Nesehnutí. Aktivisté též sbírají podpisy v kampani, která si klade za cíl ukončit v celé Evropské unii klecové chovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist