Oficiální zpravodajská média

Miloň Houda: Kdo se bojí Marie Benešové II?
Dnes opět vyrazí do ulic demonstranti pod hlavičkou milionu chvilek pro demokracii. Jsem v očekávání, kdo se blýskne dnes, minule to byli skvosty parlamentních stran a jeden životem unavený psycholog.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Vojenské výběrové řízení jako důkaz totálního rozkladu. Martin Koller má podrobnosti o náletu „sarančat“ na lákavý kšeft
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Klíčovou otázkou naší obranyschopnosti je, jak budou naši vojáci vyzbrojeni. Nejnovější zkušenosti, připomínající slavnou komedii Dědictví, jsou podle Martina Kollera důkazem, v jakém rozkladu je nejen naše armáda, ale celá EU. Aktuálně probíhá výběrové řízení na nové vrtulníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Ani moc silná, ani moc slabá koruna není výhra
Komentář na facebookovém profilu k měnové politice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
„Zrádce Telička!“ udeřil Babiš. A vyjel na osobní kontrolu
„Čau lidi!“ Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) znovu promluvil k národu. O boji kvůli dvojí kvalitě potravin. Majitel Kosteleckých uzenin a pekáren Penam, které jsou momentálně odloženy ve svěřenském fondu premiéra, se vydal do krámu, aby si ověřil, jak to s tou dvojí kvalitou potravin je. Místopředseda Evropského parlamentu Telička, který v roce 2014 kandidoval za ANO, ale po čase se pánové nerozešli v dobrém, dostal od Babiše výprask.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Anulovat prezidentské volby, spustit standartu z Hradu? Komentátor píše o Zemanovi, Drahošovi a televizním odpadu
Šéfkomentátor Aktuálně.cz Jan Lipold se na svém blogu rozepsal o závěru Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, která minulý týden dospěla k tomu, že televize Prima porušila zákon. A to v pořadu Česko hledá prezidenta, který moderoval Karel Voříšek a šlo o diskusi mezi prezidentskými kandidáty Milošem Zemanem a Jiřím Drahošem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Místopředseda SPD sdílel tuhle nahrávku upozorňující na kriminalitu imigrantů a džihádistů. Pak se stalo to, co ani on nečekal
Policie chtěla trestně stíhat místopředsedu SPD a šéfa poslaneckého klubu Radima Fialu za video, na kterém je zobrazena kriminalita imigrantů a džihádistů. Podle ní šlo o šíření nenávisti. K věci se vyjádřil sám poslanec Fiala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Kapsch se odmítá vzdát, nenávistná kampaň jej prý nezastaví
Ani po několikaměsíční nenávistné mediální kampani, především ze strany vládních politiků, rakouská společnost Kapsch po skončení smlouvy na provoz mýta z Česka neodejde. I když kritika postrádala jakékoliv věcné argumenty, značně poškodila renomé jinak v Evropě i ve světě všeobecně pozitivně respektované společnosti. To, že u nás spíše otloukánek vítězí i ve sledovaném a respektovaném německém tendru na mýto pro osobní auta, je určitě pro mnohé české politiky a „odborníky“ na mýto překvapením. Německé ministerstvo dopravy společnosti Kapsch udělilo kontrakt za dvě miliardy eur (51,5 miliardy korun) s platností na nejméně 12 let s možností prodloužení až na 15 let. Kapsch již v říjnu získal zakázku na provozování samotného systému elektronického mýta v Německu, rovněž zatím na 12 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Nakladatelství Olympia získalo prestižní ocenění
Nakladatelství Olympia, které letos slaví 65 let své existence, bylo na knižním veletrhu oceněno prestižní Cenou Miroslava Ivanova za literaturu faktu. Porota cenu udělila za výpravnou publikaci 100 let českého sportu, která vyšla u příležitosti loňského výročí republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Stát chce do dopravních staveb investovat ročně 166 miliard
Stát chce do roku 2029 ročně investovat do výstavby dopravní infrastruktury kolem 166 miliard korun. Je to téměř dvojnásobek rozpočtu fondu dopravy pro letošní rok. Na setkání lídrů českého stavebnictví to dnes uvedl náměstek ministra dopravy Tomáš Čoček. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Europoslankyně Šojdrová a její „děti z Pirea“
Paní europoslankyně Šojdrová (KDU-ČSL) je, dalo by se říct, pozitivně neústupná ve své aktivitě stran přijetí dětských sirotků do ČR. Nicméně, pozitivní je snad jen ta myšlenka, protože samotná realizace není ani tak složitá, jako spíš vlastenecky zdiskreditovaná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
USA si dělají „z huby kanál“, napsal Jan Schneider. Válčí, vyhrožují… Tak pojďme vybrat vládce světa takto
Nejen hokejový svět žije mistrovstvím světa na Slovensku, kde zatím naše reprezentace exceluje. Bezpečnostní analytik, bývalý zpravodajec BIS a chartista Jan Schneider v textu pro ParlamentníListy.cz navrhuje, aby se výsledky hokeje do budoucna řídil i politický svět. „Kdo vyhraje v hokeji, ať vládne světu,“ píše. Nyní USA, které se považují za vůdce svobodného světa, podle Schneidera akorát vyhrožují a válčí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Čapí hnízdo: Babiš nebude rád. Slonková prý zase něco zjistila
Novinářka Sabina Slonková se dlouhodobě věnuje předsedovi vlády Andreji Babišovi (ANO) a jeho okolí. Ještě před tím, než z vlády skutečně zmizel ministr spravedlnosti za ANO Jan Kněžínek, Slonková psala, že by se ho Babiš rád zbavil. Teď dáma přichází s další úvahou. Teď se prý možná blíží další rošáda. Tentokrát ne přímo ve vládě, ale v policii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Fosfor mizí, bez něj uživí planeta jen sedminu obyvatel
V Evropě byl fosfor zařazen na listinu 20 kriticky ohrožených nerostných surovin a už nyní se začíná projevovat jeho nedostatek. Spotřeba fosforu roste a společně s tím roste i jeho cena. Navzdory tomuto faktu se s touto surovinou velmi plýtvá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Herman (KDU-ČSL): Prioritou č. 1 je bezpečí občanů
Komentář na facebookovém profilu k volbám do Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Arnika: Přelomová dohoda ochrání rozvojové státy před plastovým odpadem
Státy celého světa se v Ženevě dohodly na zákazu vývozu plastového odpadu. Příval plastů do rozvojových zemí má zastavit nový dodatek k Basilejské úmluvě, na které se v minulém týdnu v Ženevě dohodlo na 1700 delegátů ze 187 signatářských zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Deset slibů, se kterými jsme vstupovali do EU
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Vláda se tváří, že jí záleží na zdraví lidí. Jde jí ale jen o výběr daní na rozhazovačnou politiku
Komentář ekonomického experta ODS k návrhu na zvýšení spotřební daně z tabáku a alkoholu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
ČVUT: Elitní čeští vědci otevírají superhub pro umělou inteligenci
České vysoké učení technické v Praze, Univerzita Karlova a Akademie věd spojily síly v iniciativě prg.ai. Ve čtvrtek 16. května tak startuje unikátní projekt, který podpoří špičkovou vědu a výzkum, přiláká do Česka ty nejlepší světové talenty, pomůže vzniku nových firem a start-upů a vybuduje centrum AI evropského významu. Kromě pražského magistrátu je podporují i vláda a významné soukromé společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Pro opozici je mnohem těžší připravovat kvalitní zákony
Komentář na facebookovém profilu k přípravě zákonů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Unie sebevědomé samosprávy chce důsledně hájit práva obcí a měst
Sedm statečných – tak si říká skupina zástupců obcí a měst v čele s respektovanou advokátkou a odbornicí na právo samospráv Janou Zwyrtek Hamplovou, která se rozhodla založit ve veřejném prostoru nový subjekt, hájící důsledně práva obcí a měst s názvem UNIE SEBEVĚDOMÉ SAMOSPRÁVY (USS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Putinův tunel do Česka? Jde o banku, ČNB prý bije na poplach
V zasedací místnosti Bankovní rady České národní banky bije na poplach. ČNB prověřuje Expobank CZ. Podle informací pondělních Lidových novin mohou bankovní nitky vést přímo až k ruskému prezidentovi Vladimíru Putinovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Duka: Sexuální zneužívání u nás v církvi není tak hrozné jako jinde
Kardinál Dominik Duka v rozhovoru pro servery Aktuálně.cz a Hlídací pes.org prohlásil, že problém sexuálního zneužívání dětí a mladistvých v české církvi existuje, ale není tak velký jako v jiných státech. Zdá se mu navíc, že po světě vyplulo na povrch hodně případů a má podezření, že to mohl někdo připravit. Kdo? Duka zmiňuje některé neziskové organizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
ČEZ Jizerská 50 bude za rok, přihlásit se lze už nyní
Tradiční sportovní akce regionu, lyžařský závod ČEZ Jizerská 50, se uskuteční téměř až za rok. Již nyní je ale možné se na závod registrovat za nejnižší ceny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Když se stříhá páska
V úterý bude v Kroměříži velká sláva. Přijede sám premiér Babiš, aby společně s hejtmanem Čunkem slavnostně přestřihli pásku u nové budovy, kde bude umístěn nový přístoj moderní diagnostické metody, zvané nukleární magnetická rezonance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Pracujeme na návrhu navýšení kompetencí sester
Poděkování ministra zdravotnictví sestrám za jejich práci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Starostka a její pirátská zástupkyně vyrazily na kontrolu školy v přírodě: Co tam předvedly, nad tím zůstává rozum stát. Nechutné, odporné. Tady to máte celé
Chování starostky Prahy 10 Renaty Chmelové z uskupení VLASTA (slepenec KDU-ČSL, STAN, Desítky pro domácí a nezávislých) zůstává velkou neznámou. V médiích, kde se čas od času jako starostka či senátorka objeví, působí spořádaně až slušně. Jenomže co se děje, když zhasnou kamery a novináři se odeberou zpět do redakcí? O tom si můžete udělat obrázek sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ekonom Ševčík se dívá na vyprazdňující se státní pokladnu: Babiš příliš ustupuje „Venezuele“ Maláčové
ROZHOVOR Když premiér Andrej Babiš souhlasí téměř se vším, co navrhne ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, nelze se podle proděkana Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické Miroslava Ševčíka divit prohlubování schodku ve státní pokladně, protože její opatření samozřejmě stojí dodatečné prostředky ze státního rozpočtu. "A je to hlavně závazek i do budoucna. Vytvářejí se umělá očekávání v tom, že se bude ještě více prohlubovat už tak silný sociální stát blahobytu. A to je chyba, protože v období ekonomického růstu by mělo docházet ke splácení dluhu, nikoliv k jeho prohlubování," prohlásil bývalý šéf Liberálního institutu na adresu Babišovy vlády, která je už u moci rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Míra nezaměstnanosti v ČR v dubnu „trhla rekord“
Míra nezaměstnanosti v ČR v dubnu klesla z březnové hodnoty rovných tří procent na 2,7 procenta. Tím překonala očekávání trhů, který počítal „jen“ s poklesem na 2,8 procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Zvýšení spotřební daně na tabák a alkohol. Kromě jiných promluvil i Miroslav Kalousek
Opozice kritizuje vládou navrhované zvýšení daní na tabák, alkohol a hazard, které by mohlo vstoupit v platnost v roce 2020. Podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) zvýšení daně přinese do rozpočtu až deset miliard korun ročně. Opozice návrh vidí jen jako lepení děr v rozpočtu a tahání peněz z kapes občanů. ODS a Piráti navrhují jako kompenzaci snížit daň z příjmu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Bývalý eurotajemník Prouza uhodil: Lidé dobře vědí, co jim Unie přináší. Ale nechce se jim za to platit
Češi nejsou podle nedávného průzkumu agentury Median zdaleka tak euroskeptičtí, jak se často uvádí. Podle zakladatele projektu Moje Evropa Tomáše Prouzy hlavní problém spočívá v tom, že lidé věří tradičním mýtům o Unii a jsou celkově málo informovaní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Konference Český národní zájem v Černínském paláci
Konference Český národní zájem proběhne v Černínském paláci v úterý 14. května 2019. Na konferenci vystoupí předseda vlády Andrej Babiš, ministryně financí Alena Schillerová či ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Karol Daniel Kadłubiec: Olza, nebo Olše?
Nikdo z autochtonů, a je jedno, zda jde o Čechy nebo Poláky, neřekne, že se jde koupat do Olše, ale jen do Olzy. Lid totiž uchovává přes celá staletí staré formy, které dokumentují jeho pradávné dějiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Sám proti „triumvirům“
Trojjediný (viz 1) Andrej Babiš soustavně tvrdí, že v tomto státě je obecně možné objednat trestní stíhání. Důkazem má být kauza Čapí hnízdo. Tvrzení je součástí jeho mediální obhajoby proti sdělení obvinění, právě hrozícímu přerůst v obžalobu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
FNUSA: Majitelé psů jsou zdravější, mají nižší riziko onemocnění srdce a cév
Chovatelé domácích mazlíčků mají nižší riziko onemocnění srdce a cév, zdravotně nejlépe jsou pak na tom majitelé psů. Vyplývá to z průřezové analýzy dat projektu Kardiovize Brno 2030, výzkumného programu Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Dávejte pozor! Ondřej Hejma o akcích proti Babišovi a „režimu“ EU: Celé je to jinak
Zpěvák Ondřej Hejma se v pořadu Podtrženo, sečteno moderátora Luboše Xavera Veselého rozhodl okomentovat, co podstatného se dělo v minulých dnech. Mimo jiné se vyjádřil k Evropské unii, kdy podle něj u nás nevládne ani Andrej Babiš či Miloš Zeman, ale vládne tu Brusel. „Svou suverenitu jsme ztratili v Lisabonské smlouvě,“ sdělil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Žlutý „hnus“ je snad všudypřítomný
Komentář na facebookovém profilu k pěstování řepky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Moje základní zjištění jsou zdrcující
Komentář na facebookovém profilu ke dvojí kvalitě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Hokej je pro naše občany fenomén – Češi, do toho!
Na Slovensku začalo v pátek 10. května 83. mistrovství světa v ledním hokeji a už po úvodním zápase naší reprezentace se ukázalo, jaký je to fenomén pro naše občany, kteří bez ohledu na politické názory hrdě fandí České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
ODS: Andrej říká, že ho trápí sucho
Komentář na facebookovém profilu k politice premiéra Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
To máte na půdě uniformu SS? Zdeněk Zbořil v šoku z „oslav“ výročí 2. světové války
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Mluví, jako kdyby měli někde doma na půdě schovanou uniformu SS-Waffen a chtěl zapomenout na pobyt německých ‚nedobyvatelů‘ ve svém rodném kraji,“ reaguje na komentář expremiéra Mirka Topolánka k výročí konce války politolog Zdeněk Zbořil. K protestům při příjezdu Nočních vlků na Olšanské hřbitovy říká: „Aktuální nenávist vůči Rusům, i kdyby mezi padlými a pohřbenými na Olšanech byli třeba Ukrajinci, je infekční a podle mého názoru i smrtelnou nemocí české společnosti.“ Exšéfovi Topky Miroslavu Kalouskovi v dnešním Rozjezdu Zbořil připomíná, jak statečně bojoval proti americkému imperialismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zoo Liberec vydá jako první zoo v ČR originální suvenýrovou bankovku
Zoo Liberec jako nejstarší zoologická zahrada na území bývalého Československa slaví v tomto roce 115. výročí od svého založení. U příležitosti tohoto jubilea vydá unikátní suvenýrovou bankovku s nominální hodnotou 0 euro. Hlavním motivem bankovky jsou vlajková zvířata charakteristická právě pro libereckou zoo – slon, takin a orlosup. Zájemci si mohou suvenýr pořídit pouze v Zoo Liberec, kde bude prodej spuštěn již 27. 5. 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Evropská armáda - utopický, neefektivní a drahý špás
S blížícími se volbami do Evropského parlamentu, se znovu častěji skloňuje termín „evropská armáda“. Jde o téma vracející se do debat jako bumerang, protože je to lákavý slogan vybízející k příjemnému popovídání si u kávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Navrhujeme zrušit 800 zbytečných právních předpisů
Zpřehlednění českého právního řádu a posílení právní jistoty. Ministerstvo vnitra (MV) navrhuje zrušit 800 nefunkčních zákonů, nařízení vlády a vyhlášek od roku 1918 do současnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Nás neodvoláš. Zaplníme Václavák, hrozili demonstranti Babišovi. A co se dělo pak?
Demonstrace proti nové ministryni spravedlnosti Marii Benešové (za ANO) a premiérovi Andreji Babišovi (ANO) pokračují. Na pražském Staroměstském náměstí se shromáždily desetitisíce lidí již potřetí. Účast je podobná jako před týdnem, kdy podle organizátorů přišlo 20 000 lidí. Akci pořádá iniciativa Milion chvilek pro demokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Richard Husovský: Zdravý životní styl je synonymem… pro lidskou svobodu
Co se stane, když zmizí výčitky? Lze to vidět v USA, kde stopadesátikiloví muži i ženy vcházejí do fastfoodů, jakmile se ozve chuť. A lékaři je nezastaví, protože jim nedokážou znovu nastavit svědomí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Přemluv bábu, verze 2019. Budete koukat, co udělali se slavným předvolebním videem Piráti
Pirátská strana pustila do oběhu propagační video Přemluv vnuka – přemluv vnučku, kterým se snaží přemluvit mladé voliče, aby dorazili k volbám do Evropského parlamentu a svůj hlas dali právě Pirátům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Generál Blaško a Klára Samková za jedním stolem. A s nimi Marek Benda. Víc raději neprozradíme
Pořad Názory bez cenzury dnes řešil otázku, zda obnovit trest smrti v Česku. Jsou tresty za ty nejvážnější trestné činy v Česku dostatečně přísné? Mělo by v případech brutálních vražd platit pravidlo oko za oko, zub za zub? Využívají české soudy trestní zákoník dostatečně? Hosty byli advokátka Klára Samková, poslanec a předseda ústavně-právního sněmovního výboru Marek Benda (ODS) a generálmajor ve výslužbě Hynek Blaško.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Piráti Peksa a Hilšer představili plán boje proti obchodu s orgány
Pirátský poslanec Mikuláš Peksa a senátor Marek Hilšer dnes představili návrh zákona, kterým chtějí omezit obchod s orgány a přidat do českých zákonů mechanismy, které umožní skutečně uplatňovat sankce. Návrh počítá se zřízením komise, která rozhodne o problematických státech z pohledu kupčení s orgány a vytvoří seznam rizikových zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Vláda shodila nápad Šabatové. Udávání konkurence zdarma nebude
Poplatek za podání podnětu k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) má podle menšinového kabinetu ANO a ČSSD regulační charakter a jeho zrušení by mohlo vést k zavalení úřadu balastními podněty. Vláda proto nepodpořila žádost veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové o jeho zrušení. Novinářům to po jednání kabinetu řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Poplatek musejí zaplatit všichni, kdo podávají podnět k antimonopolnímu úřadu. Podle ombudsmanky jsou zpoplatnění podnětu a postup ÚOHS v rozporu s principy demokratického právního státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Dejte do toho více strouhanky
My Češi máme mlsné jazýčky. Ty naše jazýčky uspokojovaly za časů První republiky takové slavné firmy jako byl Jan Paukert, vynálezce „obloženého chlebíčku“. Ten zachutnal, a proto do tohoto slavného lahůdkářství na Národní třídě chodil jak herec Vlasta Burian, i T.G. Masaryk. Vyhlášený byl též uzenář Maceška na pražských Vinohradech nebo Vaňha na Václavském náměstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident jmenoval předsedu Krajského soudu v Ostravě
Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval předsedu Krajského soudu v Ostravě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Ministr Kremlík se bude ptát
„Setkal jsem se už s generálním ředitelem Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Jiřím Svobodou. Seznámil mne s tím, jaký je stav priorit na železnici, jimiž jsou opravy nádražních budov a příprava stavby vysokorychlostních tratí. Byl velmi dobře připravený a na mé otázky reagoval se znalostí věci“, říká nový ministr dopravy (1), ale uvedená slova u znalců vyvolávají beznaděj a černou vizi, že Česká republika stále bude „montovnou“, resp. rozvojovou zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
SŽDC dokončila opravu výpravní budovy v Nižboru
Další středočeské nádraží se může pyšnit opravenou výpravní budovou. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) během šesti měsíců zrekonstruovala nádražní budovu v Nižboru na Berounsku. Stavební práce za přibližně 6,5 milionu korun bez DPH zrealizovala společnost Dosta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Úřad vlády v rámci festivalu Open House otevře veřejnosti oba své paláce
Úřad vlády ČR se o víkendu 18. a 19. května 2019 zapojí do pátého ročníku oblíbeného festivalu Open House a veřejnosti zpřístupní dvě budovy – Lichtenštejnský a Hrzánský palác. Prohlídky budou probíhat oba víkendové dny od 10:00 do 18:00 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Státu vznikl silný soupeř. Respektovaná advokátka Zwyrtek Hamplová stojí v čele UNIE SEBEVĚDOMÉ SAMOSPRÁVY
ROZHOVOR V těchto dnech se ve veřejném prostoru objevil velmi silný hráč – nově založená UNIE SEBEVĚDOMÉ SAMOSPRÁVY. Ta si klade nesnadný cíl – hájit ústavní práva obcí, měst, a to zejména vůči státu. Chce se aktivně zapojit do legislativního procesu, vzdělávat starostky a starosty v oblasti práva a zajišťovat jim účinnou právní obranu, budou-li to potřebovat v případě své bezdůvodné kriminalizace. Poslední kapkou, kterou přetekl pohár trpělivosti hlavní zakladatelce, byl případ členů zastupitelstva města Postoloprty a řada dalších konkrétních kauz, kde stát ostudně selhává na poli práva, nebo se chová vůči samosprávě jako vrchnost. Požádali jsme u příležitosti vzniku USS předsedkyni nové UNIE SEBEVĚDOMÉ SAMOSPRÁVY Janu Zwyrtek Hamplovou o rozhovor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Politické školení pro hokejové „gumy“. Kalousek vysvětluje, jak máme vnímat zápas s „Rusákama“
Zatímco premiér Andrej Babiš hovořil na tiskové konferenci po jednání vlády, Miroslav Kalousek usedl k hokejovému utkání. Sledovat utkání s „Rusákama“ je prý pro něj již padesát let speciálním zážitkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Zatím máme na nové kotle k dispozici půl miliardy
O příspěvek na nový kotel se v Moravskoslezském kraji během dvou hodin přihlásilo téměř 10 tisíc občanů. Půlmiliarda, kterou má kraj na ekologické kotle k dispozici, „zmizela“ během 54 vteřin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Marie Knížáková: Potřebujeme pravdu?
Kauza Národní galerie už není jen o Jiřím Fajtovi, který prokazatelně zneužil svoje postavení. To, co se děje, je boj o moc, a ten je nelítostný a potlačuje všechno dobré, co ještě v lidech zbylo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Brusel chtěl zastavit dotace pro Agrofert. Státní fond mu je ale bude posílat dál
Společnost Agrofert bude podle serveru iROZHLAS.cz i nadále pobírat dotace od státního fondu, ačkoliv se minulý týden v Bruselu rozhodlo, že se přísun evropských peněz Agrofertu pozastaví. Evropské dotace mají být omezeny do té doby, než se vyjasní podezření ze střetu zájmů premiéra Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Pilc (Svobodní): Opět o svátku zavřené obchody
Státní intervence do podnikání a trhu práce zaměstnancům zhoršují podmínky a snižují mzdu. Státní intervence nepomohou, svobodný trh ano.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
„Včerejší lži ČT...“ Moravec čelí novému protestu: Nejde o obyčejnou divačku
K včerejšímu vysílání pořadu Otázky Václava Moravce na ČT24 se vrátila ve svém komentáři manželka někdejšího ředitele Národní galerie Praha Milana Knížáka Marie. Povšimla si totiž toho, jak moderátor Václav Moravec překvapil informací, že prozatímní ředitel Národní galerie Praha Ivan Morávek nabídl odvolanému řediteli galerie Jiřímu Fajtovi post finančního ředitele NGP. Morávek se hájí tím, že mu takový postup nakazuje zákon. To měl podle kritiků uvést sám Moravec při vysílání, což však neučinil. A právě toho si všímá Knížáková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: První úspěšný test prognózy České národní banky
Dubnová inflace dopadla lépe, než jsme čekali my i centrální banka. Oproti předchozímu měsíci ceny vzrostly pouze o 0,1 % a meziroční inflace tak mohla poklesnout z předchozích tří procent na 2,8 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Už dost! Projev, který ustřihli na akci Petra Bystroně: Německo, migranti, islám
11. května promluvil novinář Milo Yiannopoulos k poslancům AfD a CDU, novinářům a bloggerům alternativních médií v Berlíně o svobodách tisku a islámu. Přednáška měla původně proběhnout v německém parlamentu, ale po stížnostech musela být přesunuta. Server YouTube po deseti minutách přerušil přenos z projevu, protože se prý jednalo o nenávistný projev a zahájil sankce proti těm, kdo projev vysílali. Setkání pomáhal také organizovat Petr Bystroň z AfD. A Yiannopoulos se skutečně opřel do všeho: médií, EU, politické korektnosti…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Piráti: Klub Evropa - série debat s kandidáty, poslanci a senátory na palubě plavidla PORT X
Piráti pokračují v inovativním pojetí kampaně do Evropského parlamentu. Tentokrát zvou voliče na palubu moderního plavidla PORT X, kde se v rámci pirátského projektu Klub Evropa odehrají diskuse s jejich kandidáty, poslanci, senátory a pražskými zastupiteli. Na náplavce na Rašínově nábřeží budou veřejnosti dveře otevřeny od pondělí 13. května do čtvrtka 16. května od 10:00 do 22:00.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Ve Zbrašovských aragonitových jeskyních jsou tisíce nových keřů a stromů, starší měli v péči arboristé
Navštěvovaný lázeňský park v národní přírodní památce Zbrašovské aragonitové jeskyně v Teplicích nad Bečvou v Olomouckém kraji měli od loňského podzimu do letošního jara v péči arboristé. Stromy ošetřovali, ty nebezpečné se kácely. Vysadili 4300 dřevin. Projet Lesů ČR za 2,1 milion korun pokračuje údržbou nové zeleně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Kde vezmeme peníze na rodičovský příspěvek? Každý si bude muset vybrat, jestli děti nebo banky, napsal Hamáček
ČSSD vládě navrhne, aby zvýšený rodičovský příspěvek dostaly všechny rodiny, které ho budou k prvnímu lednu příštího roku pobírat. Sociální demokraté tedy požadují, aby se zvýšení týkalo nejenom nově narozených dětí, jak bylo nedávno dohodnuto na koaliční radě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): NATO není pouze vojenská, ale především politická organizace
Když se řekne NATO, pak si každý představí mezinárodní organizaci pro obranu země. Ale málokdo si uvědomí, že Severoatlantická aliance je zejména politickou organizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Legendární NASCAR letos poprvé v Česku – víkendová OMV MaxxMotion NASCAR Show na autodromu Most
Závod vozů NASCAR poprvé v České republice, partnerem akce je OMV. Závodní víkend OMV MaxxMotion NASCAR Show přivítá 28. až 30. června evropskou sérii NASCAR a závod historických vozů. OMV bude i v letošní sezoně generálním partnerem společnosti AUTODROM MOST.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Úbytek hmyzu mluvením nezachráníme, přicházím s novou evropskou iniciativou
Napříč evropskou vědeckou komunitou i veřejností existuje široká shoda na tom, že úbytek opylovačů je obřím ekologickým i společenským/ekonomickým problémem, který je třeba prioritně řešit. V České republice je však jen málo politiků, kteří by přicházeli s konkrétními návrhy, natož aby jej aktivně řešili. Europoslanec a lídr kandidátky ČSSD do evropských voleb Pavel Poc se chce vymknout a přichází s celoevropskou iniciativou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Chceme chránit obce a města před zásahy státu hlásá nová Unie
Hájit ústavní práva obcí a měst před nezákonnými zásahy státu a zabránit nedůvodné kriminalizaci členů zastupitelstev chce nově založená Unie sebevědomé samosprávy (USS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Obec Předhradí získala v aukci bývalý pivovar
Obci Předhradí se podařilos pomocí Pardubického kraje získat v aukci areál bývalého pivovaru, který sousedí s hradem Rychmburk. Sice zchátralý, ale strategicky umístěný brownfield je důležitý pro návštěvnické zázemí hradu a jeho zakoupení doporučovala i pracovní komise pro využití hradu po odchodu klientů Domova na hradě Rychmburk v příštím roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
VZP: Možnosti vystavit recept "postaru" stanovuje vyhláška
Otázka týdne
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Richard Novák: Dá brněnský magistrát stopku kritizovanému sociálnímu experimentu?
Brněnští zastupitelé budou zítra rozhodovat o případném prodloužení sociálního experimentu Rapid Re-Housing. Tento pokusný projekt realizovala minulá koalice (ANO 2011, KDU-ČSL, TOP09, Zelení, Piráti a Žít Brno) původně s 50 rodinami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Meziroční růst cen zahraničního obchodu zmírnil
V březnu 2019 se vývozní ceny meziměsíčně snížily o 0,3 %, dovozní ceny o 0,1 %. Směnné relace dosáhly hodnoty 99,8 %. Meziročně se vývozní ceny zvýšily o 2,6 %, dovozní ceny o 2,8 %. Směnné relace dosáhly hodnoty 99,8 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Rusko stvořilo Okamuru! řekl Štětina. Klepetko v ČT utřen Klárou Samkovou: Německo musí zaplatit
V nedělním Politickém spektru se opět sešli zástupci menších stran. Mimo jiné advokátka Klára Samková za Alternativu pro Česko, europoslanec Jaromír Štětina za Evropu společně nebo bývalý ministr a velvyslanec Jaroslav Bašta za Bezpečnost, odpovědnost a solidaritu. Samková k tématu dvojí kvality potravin řekla, že dle ní je to zástupné téma a chystá se něco nekalého. A opravila moderátora Klepetka, že Alternativu už reprezentují dva poslanci. Bašta zase tvrdil, že Češi by se měli snažit EU reformovat, protože pak to s ní dopadne jako se Sovětským svazem. A Štětina? Rusko, hybridní válka, Gerasimov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Meziroční růst cen zpomalil
Spotřebitelské ceny vzrostly v dubnu proti březnu o 0,1 %. Tento vývoj byl ovlivněn zejména vyššími cenami v oddíle doprava a v oddíle odívání a obuv. Meziroční růst spotřebitelských cen v dubnu zpomalil na 2,8 %, což bylo o 0,2 procentního bodu méně než v březnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
19. týden na ČMKB: Cena ročních kontraktů elektřiny i zemního plynu stoupla
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKB) bylo v 19. týdnu uzavřeno 369 kontraktů na dodávku 153,2 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 174,6 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Obchodní válka si vybírá daň i v českém cestovním ruchu
Výsledky cestovního ruchu v ČR během letošního prvního čtvrtletí do značné části odráží vývoj domácí i světové ekonomiky. To plyne z obecného faktu, že intenzita cestovního ruchu s ekonomickým výkonem poměrně těsně souvisí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
„Orbán brání správné hodnoty.“ Klaus ml. prý loví ještě jednu posilu. TOP 09 by měla zbystřit
Pondělní Hospodářské noviny tvrdí, že poslanec Václav Klaus mladší oslovil celou řadu politiků, kteří by mu mohli pomoct s rozjezdem jeho nové strany. Oslovil prý senátora Ivo Valentu nebo senátorku Jitku Chalánkovou Valenta dal najevo, že si chce zachovat svou nezávislost, ale Chalánková nevyloučila, že Klausovi podá pomocnou ruku. A v minulosti už ukázala, že umí upoutat pozornost voličů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Karlovarský kraj: S podporou kraje rybáři vysadí do řek rybí plůdky
?V tekoucích vodách na území našeho regionu ubývá původních druhů ryb. Proto Rada kraje i letos schválila udělení příspěvku ve výši 150 tisíc korun Českému rybářskému svazu na vysazení právě těchto ryb žijících v našich řekách. Patří mezi ně například jelec jesen či ostroretka stěhovavá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Primátor Jiránek: Společně v Kladně aneb jak utratit tři miliony
Příprava na program spolurozhodování veřejnosti o části městských financí, tzv. participativní rozpočet, vrcholí. Ponese název Společně v Kladně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jágr v Číně: Kalousek našel toto slovo. A i při hokeji to žilo
Jaromír Jágr sice už za národní tým nehraje, ale na mistrovství světa v Bratislavě se objevil a podle všech informací se setkal s nadšením publika. I přes to, jakou reakci sklidil za svou cestu do Číny v doprovodu českého prezidenta. Na Facebooku to komentoval marketér Karel Křivan. O Jágrovi a Číně mluvil také již dříve Miroslav Kalousek. Jágr se prý v politice neorientuje, což mu nemá za zlé, protože je geniální hokejista. „Co se týče znalosti politické scény u nás, předpokládám, že je docela normální guma,“ řekl politik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Vláda by měla probrat zápůjčku ropy či doporučení ombudsmanky
Další zápůjčkou ropy ze státních rezerv pro petrochemický holding Unipetrol a novelami zákona o potravinách a tabákových výrobcích či zákona o obchodování s emisními povolenkami by se na svém dnešním jednání měla zabývat vláda. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Vicepremiér Havlíček čelil Tvarůžkové: Vy jste ministr a nevěříte vyšetřujícím orgánům?
Hostem pondělního pořadu Interview na ČT24 byl ministr průmyslu a obchodu a vicepremiér pro hospodářství Karel Havlíček (nestr. za ANO). Moderátorka Zuzana Tvarůžková se ho ptala například na jeho priority či na názor na Babišovu politiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Havlíček: Historicky poprvé ukotvujeme rodinný podnik a živnost do českého prostředí
Co je vlastně rodinný podnik či rodinná živnost? Od pondělí už bude jasněji, vláda schválila nařízení, které vymezuje rodinné podnikání. Poprvé tak má Česká republika definici, díky které tak bude možné snáze zaměstnávat příbuzné a lépe je podporovat formou pobídek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Divadlo, zhodnotil Babiš další demonstraci proti Benešové. A Jiřímu Pospíšilovi připomněl věc z ministerské minulosti
Demonstrace proti nové ministryni spravedlnosti Marii Benešové (za ANO) považuje premiér Andrej Babiš (ANO) za kampaň do Evropského parlamentu. Novinářům to řekl po dnešním zasedání vlády. Kritizoval mimo jiné předsedu TOP 09 Jiřího Pospíšila. Lídr společné kandidátky se STAN se podle předsedy vlády staví proti návrhu, který sám předkládal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Našimi prioritami jsou prevence a zvýšení informovanosti
Vláda Andreje Babiše na jednání v pondělí 13. května schválila mimo jiné novou strategii prevence a snižování škod spojených se závislostním chováním do roku 2027. Ministři odsouhlasili také definici rodinného podniku, což umožní tento důležitý segment hospodářství lépe statisticky podchytit a adresně podporovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Válková chce do rady pro lidská práva Hermana. Za jeho příkladný postoj k vepřínu v Letech
Podle informací Deníku N chce poslankyně Helena Válková (ANO) do rady vlády pro lidská práva nominovat exministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL). Ten by měl nahradit Daniela Kroupu, který z rady odešel právě kvůli Válkové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Být učněm a poté řemeslníkem není žádná ostuda
Komentář na facebookovém profilu k úpadku řemesel a učňovského školství
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Reakce k plánům ministerstva financí na zvýšení spotřební daně a regulaci hazardu
Návrh změny zákona v oblasti daní z dílny ministerstva financí povede k dalšímu zdražování a nárůstu cenové hladiny v ČR. Podle Hospodářské komory je navíc předloha nepřipravená a výrazně zasáhne hned několik odvětví ekonomiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Václav Klaus nás zachránil. Nebýt jeho odporu, tak už máme euro a třeseme se strachy, je si jista ekonomka Lipovská
ROZHOVOR Prezident Miloš Zeman se před Číňany neponižuje, zkrátka dělá svoji práci. Tvrdí to ekonomka Masarykovy univerzity Hana Lipovská, podle níž výsledky posoudí až samotný trh. Zdůraznila, že nejsme a nemůžeme být Číně rovnocennými obchodními partnery už kvůli velikosti obou zemí. „Jako ekonomy nás má zajímat jediné: zda je pro nás obchodování s Čínou výhodné, nebo nevýhodné. Ignorovat existenci druhé největší ekonomiky nemůžeme, není to v našem zájmu,“ řekla rovněž v rozhovoru. A také spočítala, jak by na tom byli čeští důchodci, kdybychom nepřispívali do rozpočtu Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Johnová: Od začátku příštího roku začne Praha provozovat Nemocnici Na Františku
Hlavní město vytvoří příspěvkovou organizaci, která převezme od Prahy 1 provoz Nemocnice Na Františku. Praha nemocnici převezme od 1. ledna 2020. Příspěvková organizace vznikne už letos v červnu a pod vedením radní pro zdravotnictví Mileny Johnové připraví převod nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Havel byl symbol naděje. Na komunisty jsme měli být tvrdší, říká herec Batěk
ROZHOVOR „Vyslýchali nejen mě, ale třeba i Davida Křížka, dnes našeho slavného jachtaře,“ vzpomíná na výslechy StB, které těsně před revolucí zažil spolu se svými tehdejšími kolegy z kapely, herec Petr Batěk. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz promluvil umělec, kterého diváci znají například ze seriálu Kriminálka Anděl nebo Vyprávěj, o Václavu Havlovi i o změnách, které přinesla sametová revoluce. Řekl také, jak se rozhodl pomoci mladíkovi, kterého před časem napadli v Plzni na ulici cizinci. Prozradil i zajímavosti ze Srbska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Asociace odpadového hospodářství: Naše připomínky k nové odpadové legislativě rozhodně nejsou k zasmání
Zástupci svazů, obcí, asociací a firem recyklačního průmyslu reagují na výroky ředitele odboru odpadů Ministerstva životního prostředí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Sazbový balíček reaguje na poznatky odborníků na závislosti
Ministerstvo financí představilo sazbový balíček, který s účinností od 1. ledna 2020 upravuje zdanění tabákových výrobků, tvrdého alkoholu a hazardu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
V Senátu se potkají přeživší z vypálených obcí, výstava představí osobní věci obyvatel Ležáků
Letos je to již 77 let od okamžiku, kdy nacisté vypálili obec Ležáky. Po tamních obyvatelích zůstalo nevelké množství zachovaných osobních věcí. V Senátu bude v úterý 14. května slavnostně zahájena výstavy „Ležáky - paměť lidí, krajiny a věcí“, která představí například šaty, v nichž Jarmila Šťulíková, jedno ze dvou přeživších ležáckých děvčat, po válce přijela z Německa, kam byla poslána na převýchovu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Únor 48! Listopad 89! Ovčáček a lídr demonstrantů se potkali ještě před dnešní akcí
V pořadí již třetí demonstraci svolává na dnešek iniciativa Milion chvilek pro demokracii, která volá po nezávislosti justice. Organizátor demonstrací Mikuláš Minář a hradní mluvčí Jiří Ovčáček se sešli v pořadu Pro a proti Českého rozhlasu, aby se vyjádřili k tomu, zda je skutečně potřeba na náměstí bránit právní stát, když máme demokraticky zvolené politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Českou korunu po slabší inflaci čeká i horší růst
Tento týden bude pro českou korunu klíčové sledovat na jedné straně domácí čísla, na straně druhé ovšem i další vývoj obchodního střetu mezi USA a Čínou. Ten může nepříjemně “zatopit” všem rozvíjejícím se trhům, a to by pro korunu bezesporu nebyl dobrý signál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Přiženil se Karel Steigerwald k StB nebo k ODS? Nebo ke komu vlastně?
Zánovní posila časopisu REFLEX Karel Steigerwald je pro podivně intošáckou redakci skutečně kauf minimálně desetiletí. (Intoš – rouzmějme jako pseudointelektuál, lepšopsavec, kavárenský plkal.)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Kniha, kterou nelze přehlédnout: Po osmnácti letech znovu vychází "Nebe, peklo, ráj" Julia Cortázara
Jeden z protagonistů slavného boomu latinskoamerické literatury 60. let Julio Cortázar bude žít především díky svému experimentálnímu románu Rayuela ("Nebe, peklo, ráj") věčně. Po českých vydáních v letech 1972, 2001 a nyní 2019 díky úchvatnému překladu Vladimíra Medka můžete projít osudy sobeckého intelektuála Horacia Oliveiry v Paříži 50. let a také v Buenos Aires počátku 60. let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Budeme spolupracovat se senátorem Valentou, tvrdí Klaus. Valenta chce zůstat s ODS
"V mnoha případech se s názory Václava Klause mladšího ztotožňuji," řekl Aktuálně.cz Ivo Valenta.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 13.5.2019 v 09:36, zobrazit podobné
NKÚ: Hospodaření Vojenské zdravotní pojišťovny - chyby v evidenci pojištěnců i v zadávání zakázek
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil, jak hospodařila Vojenská zdravotní pojišťovna (VOZP) v letech 2015 až 2017 s prostředky vybranými na veřejném zdravotním pojištění. Kontroloři prověřili celkem 3,9 miliardy korun a zjistili řadu nedostatků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Fyzikální ústav získal certifikaci excelence lidských zdrojů ve výzkumu
Čtvrtý ústav Akademie věd – Fyzikální ústav – se stal držitelem certifikátu HR Excellence in Research, který uděluje Evropská komise. Jako největší pracoviště Akademie věd se tak zařadil do prestižní skupiny evropských institucí majících právo používat tuto certifikaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Trump dále vyostřuje obchodní válku. Chudnout kvůli tomu budou i Češi
Americký prezident Donald Trump dále vyostřuje průběh obchodní války s Čínou. Dává nyní druhé největší světové ekonomice měsíční lhůtu, aby přistoupila na požadavky americké strany, jinak uvalí 25procentní cla na její veškerý dovoz do USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Vinklátová (SLK): Hvězdicová cyklojízda je způsob, jak lépe poznávat své sousedy
Projet si malebným Euroregionem Nisa mohou cyklisté v sobotu 11. května. Koná se totiž již osmnáctý ročník tradiční akce nazvané Hvězdicová cyklojízda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Volný (JAP): Děkujeme za podporu
Poděkování na facebookovém profilu za podporu při volební kampani.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Lidé budou už potřetí protestovat proti ministryni Benešové
Už potřetí budou dnes lidé v Praze, Brně a dalších městech protestovat proti nové ministryni spravedlnosti Marii Benešové (za ANO). Akci pořádá iniciativa Milion chvilek pro demokracii, která požaduje demisi Benešové a jmenování nezávislého ministra, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Agentura ochrany přírody a krajiny: Stát bude hradit veškeré náklady na zabezpečení chovů proti dravcům a šelmám
Vyplácení 100% dotace schválila České republice v těchto dnech Evropská komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Primátor Žbánek: Olomouc je lídrem v oblasti udržitelné mobility. Teď se inspiruje ve Vídni
Jak nejlépe plánovat dopravu ve městě, jak lze zklidnit a zpříjemnit veřejný prostor?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist