Oficiální zpravodajská média

Zase „načural do mraveniště“? Trump přijal Orbána. Dostal rady od novinářů. A dopadlo to takhle
Maďarský premiér se včera setkal s prezidentem USA Donaldem Trumpem. O setkání informovala americká CNN a server POLITICO. Trump Orbána pochválil za to, že udržel svou zem v bezpečí. „Stojíme hrdě po boku Spojených států v boji proti nelegální migraci, terorismu a při ochraně křesťanských komunit po celém světě,“ řekl Orbán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
„Balíme ženy, ne muže!“ řekl Alain Delon a vláčí ho politickým bahnem. Ale ozvalo se: Vy zvadlý k...y, jak nacisti!
Dnes začíná prestižní filmový festival ve francouzském Cannes a o kontroverzi je již postaráno. Zlatou palmu si má za celoživotní úspěchy převzít francouzský herec Alain Delon. Ale našli se tací, kteří Delonovi vyčítají jeho současné politické názory i to, jak se choval a co řekl v minulosti. A odstartovali petici, aby Delon ocenění nedostal. Nicméně, podle posledních zpráv pořadatel festivalu na jejich výtky nedbá a Delon cenu dostane.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
NPMK: Výstava Historické portréty J. A. Komenského a jeho současníků
Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského (NPMK) ve čtvrtek 16. května 2019 slavnostní vernisáží zahájí mimořádnou výstavu Historické portréty J. A. Komenského a jeho současníků. Ve čtvrtek 16. května se v Senátu Parlamentu ČR zároveň koná mezinárodní konference Odkaz J. A. Komenského v umění a v uměleckém vzdělávání. Tyto události slavnostně zahájí národní oslavy výročí Učitele národů: 350. výročí úmrtí (2020) a 430. výročí jeho narození (2022).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Klaus ml. udeřil proti ČT. A není sám: Nad televizí stále visí velká hrozba
Poslanec Václav Klaus mladší předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) často kritizuje. Jednu věc však mají oba společnou. Týden co týden se ve svých sloupcích obracejí k voličům. Babiš na sociální síti Facebook všechny zdraví „čau lidi“. Klaus místo specifického oslovení chodívá rovnou k jádru věci. Tentokrát si vzal na paškál ČT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
NPÚ: Roubenka z Měníku u Nového Bydžova našla nový domov
V úterý 30. dubna byl úspěšně dokončen náročný převoz roubeného domu z Měníka u Nového Bydžova do Muzea lidových staveb v Kouřimi. Vzácně dochovaná konstrukce bude zatím uložena v depozitáři, své místo v plánech na dobudování skanzenu má už jisté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Cože? Nové informace o Bakalovi a OKD: Miliardy přišly... A odešly „do tepla“
Investigativní publicista Marek Wollner se v pořadu Reportéři ČT věnoval společnosti OKD a tomu, jak se nakládalo s jejími penězi. Ptal se, co se asi stalo s jednatřiceti miliardami korun, které měly být určeny na rozvoj společnosti, ale kamsi zmizely. V reportáži bylo několikrát zmíněno i jméno Zdeňka Bakaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman se v Maďarsku označil za lobbistu za české podniky
Prezident České republiky Miloš Zeman dnes zahájil třídenní návštěvu Maďarska. Při setkání s českými a maďarskými podnikateli v Budapešti, které sleduje redaktor ParlamentníchListů.cz, se Zeman označil za „lobbistu ve prospěch českých podniků“. Při této příležitosti pochválil stále rostoucí objem obchodní výměny mezi oběma členskými zeměmi takzvané Visegrádské čtyřky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Americké vměšování v Rusku, Venezuela, Ukrajina, Sýrie, jaderné zbraně... Lavrov a Pompeo se špičkovali na tiskovce
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov a jeho americký protějšek Mike Pompeo se na dnešním jednání v Soči dohodli na tom, že podniknou kroky k normalizaci vztahů mezi Ruskem a USA. Lavrov vyjádřil naději, že Rusko a USA vytvoří „nevládní radu expertů“, která by zkoumala možnosti stabilní spolupráce, informovala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Petice za záchranu parku u lázní Aurora v Třeboni
U lázní Aurora v Třeboni se bude stavět venkovní wellness. Budiž. Třeboňská radnice ale zároveň pracuje na změně územního plánu, který by vyjmul přilehlou část parku z „veřejné zeleně“ a umožnil na ní další rozšíření venkovního wellness.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Index spotřebitelských cen – duben 2019
Svižný růst spotřebitelských cen pokračoval i na začátku 2. čtvrtletí, ačkoliv meziroční dynamika inflace v dubnu ve srovnání s březnem zpomalila. Spotřebitelské ceny v dubnu vzrostly oproti březnu o 0,1 % a v meziročním srovnání o 2,8 %. V březnu přitom činil meziroční růst spotřebitelských cen 3,0 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
dTest: Dětské rýžové krekry – chroupání bez starostí
Křehké rýžové chlebíčky patří k oblíbeným svačinkám i pro ty nejmenší – některé krekry lze nabídnout už půlročním dětem. Spotřebitelský časopis dTest poslal do laboratoře extrudované plátky, kroužky a křupky s rýžovou moukou, aby zjistil, jak jsou na tom s nežádoucími látkami. Laboratoř hledala vysoce toxický arzen, pesticidy i plísně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
To má Pavel Zeman být ve funkci doživotně? Co ti demonstranti chtějí, podivuje se advokátka
Advokátka Monika Čírtková se na svém facebookovém profilu vyjádřila k nadšení demonstrantů, kteří bojují za nezávislost justice a již několik týdnů po sobě naplňují Staroměstské náměstí a snaží se scházet i v jiných městech Česka. Nadšení podle svých slov sleduje, ale nesdílí. Naopak se trochu stydí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
„Neříkám, že budu kandidovat, ale dá se o tom uvažovat.“ Nové jméno v příštím boji o Hrad?
Lídr občanských demokratů pro volby do Evropského parlamentu Jan Zahradil v rozhovoru pro deník Právo připustil i možnost, že by zvažoval kandidaturu na Hrad. V současné době je Zahradil také kandidátem na šéfa Evropské komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Luňáková (ODS): Jeden z největších problémů současné EU? Nezaměstnanost mladých lidí
Ačkoliv počet nezaměstnaných se za poslední roky, nejen v České republice razantně snížil a již ji nechápeme jako téma dne, nezaměstnanost čerstvých absolventů, zvláště těch dlouhodobě nezaměstnaných se stává Evropským problémem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Czernin (TOP 09): Česká diaspora je důležitá pro rozvoj zahraniční spolupráce
Projev místopředsedy TOP 09 a senátora Tomáše Czernina k připomenutí nuceného odchodu našich spoluobčanů do zahraničí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Skandál kvůli Faltýnkovi? Vedení Dopravního podniku tají smlouvy s advokátem Hlínou a úmyslně zadržuje dokumenty. To pro PL uvedl člen dozorčí rady této společnosti
O tom, že byl v Dopravním podniku hlavního města Prahy nepořádek, psaly ParlamentníListy.cz opakovaně. Šlo o předražené zakázky, pofiderní nákupy různých předmětů od stále stejné firmy, dále jsme uveřejnili interní audit a mnoho jiných informací. Změnilo se něco poté, co do čela firmy nastoupil manažer Petr Witowski? Nevypadá to, soudě z rozhovoru, který naší redakci poskytl člen dozorčí rady pražského DP Michal Štěpán (Piráti).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Zoo Liberec: Středisko ARCHA pomáhá zvířatům v nouzi již 20 let
V pondělí 13. 5. 2019 uplynulo přesně dvacet let, kdy byl slavnostně zahájen provoz Městského útulku pro ztracená a zatoulaná zvířata – dnešní centrum ARCHA. Za svou dvacetiletou historii prošlo centrum značným vývojem a pomohlo desetitisícům domácím i volně žijícím zvířatům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Havlíček: Ať žije EU, ale za své
Za pomoci byrokratů EU, ovládaných globalistickou elitou, hodlají tyto skupiny zničit nezávislost národních ekonomik a vytvořit obludu, nad kterou již nemá národ, žádnou ekonomickou, politickou a už vůbec ne demokratickou moc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Výbor, z něhož vyhodili Klause, bude dál hledat předsedu
Členové sněmovního školského výboru budou volit nového předsedu pravděpodobně v červnu. Z návrhu programu středeční schůze výboru bude volební bod vyřazen, řekl dnes ČTK jeho místopředseda Karel Rais (ANO), který je řízením výboru dočasně pověřen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Štěpán Forgáč: Kapitalismus versus demokracie
Kapitalismus je zločinný socioekonomický systém, který v současné fázi ohrožuje samotnou existenci lidstva. Chceme-li se zachránit, musíme ho zbavit moci a tu moc si ponechat. Jinými slovy musíme ho nahradit jiným, bezpečným a lidu prospěšným socioekonomickým systémem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Fízlové, zločinci! vytáhl Petr Cibulka kyvadélko. Zaútočil na KDU-ČSL... Další slova se nehodí k obědu
Předvolební debaty eurovoleb běží nejen na ČT. Svůj cyklus uvedl i Český rozhlas. Včera byli hosty mimo jiné Ivan David za SPD, Pavel Svoboda, europoslanec za KDU-ČSL, a známý kandidát Pravého bloku Petr Cibulka. Pavel Svoboda vyprávěl, jak zažaloval Tomia Okamuru za dezinformace, Ivan David upozorňoval na nespravedlnost s dotacemi. A Petr Cibulka rozjel ruskou klimatickou válku, hladomor a uprchlíky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Nová atraktivní výzva v soutěžích České společnosti pro jakost: Ambasador kvality ČR
Soutěž jako motivace, inspirace, prostor k sebepoznání, výzva, jak poměřit síly s ostatními, zmapovat vlastní potenciál. I tak by se dalo charakterizovat poslání řady soutěží napříč různými odvětvími, profesními skupinami, organizacemi, firmami, odborníky, nadšenci, inovátory. Mezi organizátory řady soutěží patří Česká společnost pro jakost, z.s., která vloni odstartovala zcela nový projekt oceňování organizací nazvaný Ambasador kvality České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Bioplasty mohou představovat větší hrozbu, než běžný plast, varuje ministerstvo
Bioplasty vyrobené z kukuřičného škrobu nebo z kyseliny polymléčné mohou představovat pro životní prostředí větší hrozbu než běžný plast. Tvrdí Ministerstvo pro životní prostředí ČR. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Tošenovský (ODS): Řešením nejsou silná politická gesta, ale podpora výzkumu a inovací
Komentář na facebookovém profilu k elektromobilitě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Miloš Horký: Zrušíme národní identitu?
Moderní doba prostřednictvím demokracie přinesla jednotlivci všestrannou důstojnost, avšak tento úspěch je – podle Francise Fukuyamy - kalichem s otráveným vínem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Lesy ČR vrátily obnovou potoka Zelenka v Orlickém Záhoří do krajiny vodu
Koryto podhorského potoka Zelenka, který se v Orlickém Záhoří na Rychnovsku v Královéhradeckém kraji vlévá do Divoké Orlice, obnovily za bezmála 4,9 milionů korun Lesy České republiky. Nové jsou i tůně, skluzy a rybí úkryty, také broukoviště a ještěrkoviště. Jedná se o jeden ze vzorových projektů programu VRACÍME VODU LESU, který podnik zahájil letos v dubnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Putin ničí EU chaosem. Jeho lidé umí škodit, řekl v ČT známý historik
Podle historika Yuriho Felshtinského, který v 70. letech emigroval z Ruska do USA, začal ruský prezident Vladimir Putin uplatňovat nový způsob šíření svého vlivu. Vsadil na chaos. Historikův názor zaujal podplukovníka Otakara Foltýna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Sedláček, Slávek Popelka: Ideová vyprázdněnost západní civilizace
Mnozí současní myslitelé a filozofové naší západní, dříve křesťanské civilizace, došli k závěru, že je nutné oprostit se od všech ideologií, neboť ty přináší jen nesnášenlivost, řevnivost a rozpory a ve svém důsledku potom i války. Poučeni tím, co špatného přineslo křesťanství, reformace, fašismus či komunismus, chápou toto jako nejlepší způsob, jak předejít dalším možným konfliktům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
ÚZSVM informuje obce a kraje o možnostech získání nepotřebného státního majetku
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ve spolupráci s Ministerstvem financí vytvořil informační materiál, který jednoduchou a přehlednou formou seznamuje zástupce obcí a krajů s problematikou hospodaření a nakládání s nepotřebným majetkem státu a popisuje způsoby, jakými je možné tento majetek od ÚZSVM získat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Dohra Moravce: Jde o „koryto“? Nastalo pozdvižení, uvádí noviny
Ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) je v poslední době pod čím dál větším tlakem. Tisíce lidí podepsaly petici za Staňkův odchod z vlády. Tlačí na něj i někteří jeho spolustraníci. Předseda ČSSD Jan Hamáček sice řekl, že sesazení Staňka není v plánu, ale první místopředseda ČSSD Roman Onderka nešetří na Staňkovu adresu kritikou. Úterní MF Dnes spekuluje, že si Onderka brousí zuby na Staňkovo vládní křeslo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Piráti v novém klipu oslovují nejmladší generaci – chtějí přemluvit vnoučata
Za necelé dva týdny začínají volby do Evropského parlamentu. K posledním evropským volbám dorazila pouze šestina mladých voličů. Piráti proto přicházejí s videem, v němž vzkazují mladým voličům, aby přišli k volbám, které na příštích pět let rozhodnou o rozložení politických sil v Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Nejen umělci žádají na zastupitelstvu Brna víc bytů pro bezdomovce
Stovka lidí přišla dnes na zasedání brněnského zastupitelstva žádat více bytů pro lidi bez domova. Město pro ně vyčlenilo 20 bytů, účastníci požadují alespoň 80. K akci se připojili i umělci, výzvu zastupitelstvu k větší podpoře projektů k ukončování bezdomovectví podepsalo přes 200 osobností a organizací, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Zeman je zlý stařík. Že máme držet hubu? Ne, on má být prezidentem i Prahy, nejen hospody, řekl mladý TOPák na demonstraci
„Andrej Babiš si myslí, že tento stát mu patří. Tak jako si myslí, že Evropa je od toho, aby byla dojnou krávou, která mu dává prachy, a když je přestane dávat, tak si je vytáhne z našich kapes, z našeho rozpočtu. Musíme dávat najevo, že to v pořádku není. Stát není firma, a už vůbec není firmou jednoho člověka, který si vyměňuje lidi, jak mu kdo vyhovuje,“ zdůraznil na pondělní demonstraci v Liberci poslanec Jan Farský. Zazněla i další ostrá slova vůči premiérovi. Například, že jsme kvůli němu ostudou Evropy či že se spolčí i s ďáblem, aby se udržel u moci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Policie prověřuje kontroverzní prodej pozemků v Krupce, upozorňuje deník
Policie vyšetřuje prodej pozemku v Krupce na Teplicku. Území známé jako Jabloňový sad o rozloze 28 000 metrů čtverečních se rozhodli zastupitelé prodat firmě Jabloňový sad Krupka z Mnichova Hradiště. Informuje o tom MF Dnes. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zakažte AfD! Zakažte, vymažte, navrhl politik z Německa. Chce tím „ochránit kavárnu“
V Evropském parlamentu sedí za Německo velmi zvláštní osoba. Jakási tamní obdoba Jindřicha Šídla či Nory Fridrichové, bývalý televizní glosátor, který si založil stranu, ve volbách do Evropského parlamentu s ní získal krásných 0,6 procenta, ale díky německému systému voleb i tak získal křeslo ve Štrasburku. Teď je chce obhájit s programem, který mimo jiné zahrnuje důslednou internetovou cenzuru pravicové AfD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Jeden telefonát s Putinem a Trumpa jakoby polili živou vodou
Ještě před pár týdny připomínal Trump fackovaného panáka, kterého už nenechali ani svobodně jednat a pomalu to vypadalo, že jako chromá kachna bude dokejhávat oněch rok a půl k nové prezidentské volbě. A pak následoval telefonát Donalda Trumpa na vlastní žádost s hlavním celosvětovým nepřítelem Západu, prezidentem Vladimírem Putinem a chlapi podrobně probrali Venezuelu, severní Koreu, Ukrajinu, odzbrojovací smlouvy a Irán a vše se změnilo téměř jako mávnutím proutku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Naše země má zájem, aby s Velkou Británii byla zachována pravidla
Aktuální otazníky ohledně eura, brexitu či samotného fungování Evropské unie, a nejenom o tom, přišel diskutovat europoslanec, předseda TOP 09 a lídr kandidátky ve volbách do Evropského parlamentu 2019 Jiří Pospíšil se studenty Gymnázií v Havířově a ve Frýdlantu nad Ostravicí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Molnár (ČSSD): Andrej Babiš chce vyhrát volby s tématy sociální demokracie
Je to tak a zdá se, že se s tím nedá nic dělat. Andrej Babiš a jím vlastněné politické hnutí ANO je od začátku své existence široce rozkročeno v rámci politického spektra a sbírá hlasy napříč věkovými, sociálními či vzdělanostními a příjmovými skupinami. Hlasy bere pravici, levici, komunistům, lidovcům, zeleným, pirátům, i nám, sociální demokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
MHMP: V Šolínově vznikne moderní seniorské bydlení s péčí, otevře se i lidem z okolí
V trojdomí v Šolínově ulici v Praze 6 chce hlavní město vybudovat novou službu moderního seniorského bydlení s péčí. Na rekonstrukci opuštěných budov bude pražská radní Milena Johnová spolupracovat s městskou částí, areál by měl poskytovat sociální a zdravotní služby také seniorům z okolí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Vláda plánovitě vytváří nepřátelské prostředí pro podnikání
Komentář na facebookovém profilu k podmínkám v republice k podnikání
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Nájmy zdražují a již i nájemní byty se stávají nedostupnými
Komentář na facebookovém profilu k výši nájemného a změnám
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
JCCR: Na světě je strategie rozvoje Vltavské vodní cesty
Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) dokončila klíčový materiál, který se má stát pro všechny zainteresované subjekty návodem postupu a směru rozvoje Vltavy jako jednoho turistického produktu od pramene na šumavské Kvildě až po labský soutok u Mělníka. Hlavním, společným a sjednocujícím cílem nové „vltavské bible“ je zvýšení návštěvnosti, rozvoj turistické infrastruktury a udržitelnost cestovního ruchu, po celém jejím 430 kilometrů dlouhém toku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Hanák v ČT: Varuji vládu, která nepochopí, že podnikatelská sféra živí i ji
Česká ekonomika se pomalu, ale jistě chystá na období, které nemusí být tak optimistické jako v posledních letech. Vláda se snaží vymyslet, kde vzít více peněz do rozpočtu. Hostem v úterním pořadu Interview byl tentokrát prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák, kterého se Zuzana Tvarůžková ptala na to, zda stát dokáže efektivně hospodařit a jak se podle jeho názoru chová k firmám, které se na výkonu ekonomiky významně podílejí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib: Seznamte se s luskounem, kterého jsem dojednal v Tchaj-wanu
Komentář na facebookovém profilu k nákupu luskouna pro ZOO Praha
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Vláda schválila novelu zákona o obchodování s emisními povolenkami
Vláda dnes schválila novelu zákona o podmínkách obchodování s povolenkami na emise skleníkových plynů, která reaguje na revizi evropské směrnice. Návrh zachovává podporu pro programy energetických úspor jako je Nová zelená úsporám a zcela nově zavádí i tzv. Modernizační fond.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Výroční zprávy o ČT. Co stojí za jejich neschválením? Tato slova padla přímo ze Sněmovny
TÉMA Jasno o tom, že ve Sněmovně nepodpoří výroční zprávy o České televizi, má poslanec Lubomír Volný. Zprávě o hospodaření vzhledem k informacím, které má k dispozici, totiž nedůvěřuje, a protože činnost ČT je pro něj prakticky protistátní a protinárodní, tak bude hlasovat i proti schválení této zprávy. Člen Volebního výboru za Pirátskou stranu Radek Holomčík nesouhlasí s kritikou, že Česká televize někomu vyloženě straní, tedy že systémově selhává. Petr Gazdík nepochybuje o potřebnosti existence veřejnoprávních médií, zvlášť v éře fake news a sdílení nesmyslů na sociálních sítích, neprojednávání výročních zpráv lze podle něj brát jako klacek vládní koalice na Českou televizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Schola Gregoriana Pragensis vystoupí 18. května na podporu rekonstrukce varhan
Sdružení pro obnovu varhan v kostele sv. Linharta v Cítově nedaleko od Mělníka pořádá první benefiční koncert. V sobotu 18. května od 18.00 vystoupí v kostele David Eben se sborem Schola Gregoriana Pragensis s cílem získat příspěvky na rekonstrukci varhan. Akce je pořádána pro širokou veřejnost. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na opravu varhan.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Vrecionová (ODS): Řepka u nás zabírá 16 % zemědělské plochy, nejvíce z Evropské unie
Komentář na facebookovém profilu k volbám do Evropského parlamentu a zemědělství v ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
AMSP: Rodinné firmy překonaly další vrchol k podpoře českých podnikatelů
Dnešním dnem se Česká republika zařadila mezi státy, kde jsou jasně definovány rodinné firmy. Vláda právě schválila svým usnesením definici rodinného podnikání. Základ schválené definice připravila do schvalovacího procesu Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) již na konci roku 2017. Myšlenka vytvoření definice vznikla v asociaci postupně v návaznosti na výzvu Evropského parlamentu a byla hlavním cílem práce na poli podpory rodinného podnikání v posledních třech letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Láska: My politici Vám budeme naslouchat a vážit si Vašeho názoru
Komentář na facebookovém profilu ke včerejším demonstracím
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Štěpánek (Zelení): Babišova rada, ať se koupí více cisteren, je směšná
Komentář na facebookovém profilu k ochraně životního prostředí a boji proti suchu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Ztracený uprchlík Wolf se našel
Poslanec Wolf, připomeňme si základní fakta, se stal poslancem za ČSSD po nepříliš dlouhém pobytu v této straně v červnu 2006. Již za dva roky, tedy zhruba uprostřed volebního období v létě 2008 se ovšem se sociální demokracií razantně rozešel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Akademie věd uspořádala mezinárodní konferenci o šíitském Islámu
V Akademii věd České republiky se uskutečnila v úterý 14. května diskuse věnovaná šíitskému islámu a výzvám současnosti. Akci pořádal Ústav studií Středního východu na Filozofické fakultě Západočeské univerzity v Plzni společně s Centrem globálních studií Institutu filozofie České akademie věd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Čermák (Piráti): Víme, co se děje s Thermalem?
Komentář k rekonstrukci lázeňského hotelu Thermal
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Konec podezřelé inzerce vedoucí k nelegálnímu prodeji psů a koček? Ano, v Česku startuje EU PAAG
V České republice se právě rozjíždí evropská iniciativa EU Pet Advertising Advisory Group (EU PAAG), která je zaměřena na potírání podvodných množírenských inzerátů. Společně ji spouštějí nezisková organizace ANIMAL EYE a inzertní společnost Annonce, které začaly již na jaře 2016 jako vůbec první v Česku blokovat pochybné nabídky množitelů a překupníků psů. Cílem EU PAAG je monitorovat inzertní prostředí a definovat minimální standardy internetového prodeje zvířat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Evropský soud zakázal vyhošťovat některé odsouzené azylanty
Uprchlíci, kterým v domovské zemi hrozí pronásledování, nemohou být ze zemí Evropské unie vyhoštěni ani poté, co zde spáchají závažný trestný čin. Dnes to konstatoval Soudní dvůr EU, na nějž se obrátily soudy z Česka a Belgie s otázkou, zda vyhoštění neodporuje příslušným mezinárodním úmluvám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Levicoví pokrokáři, nebo zbabělci! „Nekorektní profesor“ účtuje s akademiky, kteří ženou své studenty protestovat do ulic
NEKOREKTNÍ PROFESOR Je zcela absurdní srovnávat osvobození od brutální nacistické okupace s výročím představení jednoho politického projektu, jak to učinil senátor Jiří Drahoš. O tom je přesvědčen profesor Masarykovy univerzity Ivan Holoubek, jenž v reakci na různé komentáře k výročí konce druhé světové války vyzývá, abychom historická fakta neprezentovali v závislosti na politické situaci. Nedávná deklarace lídrů 27 členských států EU v něm vyvolává obavu, že může jít o další utužení poměrů, další posun směrem k eurostátu a další okleštění suverenity členských zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Stížnost KDU-ČSL kvůli církevním restitucím podpořilo 38 senátorů
Lidovci nasbírali 38 senátorských podpisů pod ústavní stížnost kvůli zákonu o zdanění finančních náhrad za majetek nevydaný církvím v restitucích. Podání podpořili kromě senátorů KDU-ČSL i zástupci ODS, ČSSD a klubu Senátor 21, uvedli dnes lidovci v tiskové zprávě. K tomu, aby se Ústavní soud musel zabývat návrhem na zrušení zákona, je třeba podání podpořené 17 senátory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Je nutné bojovat proti různým koblihám populismu
V horké fázi kampaně k eurovolbám rozdávají lidovci zájemcům poctivé rohlíky od lokálních pekařů. Chtějí tak dát najevo, že při prosazování své politiky nechtějí nikoho „opít rohlíkem“, své sliby myslí vážně a k případně získaným mandátům budou přistupovat jako ke službě lidem s nutnou pokorou a odpovědností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Eurovolební lídři chtějí účelnější hospodaření EU
České příspěvky do rozpočtu Evropské unie by se podle většiny eurovolebních lídrů snižovat neměly. Unie by ale s penězi měla nakládat účelněji a efektivněji. Měla by například zrušit agentury, jejichž činnosti se přikrývají, nebo zrušit stěhování Evropského parlamentu mezi Štrasburkem, Bruselem a Lucemburkem. Vyplývá to reakcí lídrů českých parlamentních uskupení, která letos kandidují do Evropského parlamentu, na anketní otázku ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Národní muzeum podepsalo deklaraci s Českými centry
Generální ředitel Českých center Ondřej Černý a generální ředitel Národního muzea Michal Lukeš podepsali v pondělí 13. 5. 2019 v Národním muzeu Deklaraci o spolupráci obou institucí v oblasti podpory kulturních projektů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Radši si sedněte. Zjistili jsme, jak Fajt hospodařil s penězi z vašich daní. Tak třeba „indický výlet“ za statisíce. Výsledek vám opravdu podlomí kolena
Ministr kultury Antonín Staněk nedávno před poslanci z podvýboru pro kulturu mluvil o důvodech, které ho vedly k odvolání šéfa Národní galerie (NG) v Praze Jiřího Fajta. Většina mediálních výstupů zněla tak, že ministr poslance o správnosti svého rozhodnutí nepřesvědčil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
SŽDC: Modernizace plzeňského hlavního nádraží je u konce
Plzeňské hlavní nádraží získalo moderní podobu, která odpovídá jeho významu v regionální i dálkové železniční dopravě. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dnes slavnostně ukončila celkovou přestavbu stanice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Česká pošta vykázala za rok 2018 účetní ztrátu 275 milionů korun
Česká pošta v roce 2018 hospodařila s faktickou provozní ztrátou 1,075 miliardy korun. Díky zaúčtování pohledávky vůči státu ve výši 800 milionů, kterou stát České poště stále dluží jako úhradu za poskytování univerzální služby v letech 2013 a 2014, je účetní ztráta pouze 275 milionů korun před zdaněním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Inflace se odpoutala od horní hranice tolerančního pásma ČNB
Na výsost spokojená může být centrální banka s vývojem inflace v dubnu. Meziroční růst spotřebitelských cen zpomalil ze tří procent na 2,8 % a byl tak o jednu desetinu procentního bodu pod nejnovější prognózou právě z dílny centrální banky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
V Mostě testovaly na novém asfaltu speciály v miliardové hodnotě
Devět týmů šampionátu supersportovních vozů ADAC GT Masters testovalo ve středu a ve čtvrtek minulý týden jezdce a stroje na velkém okruhu mosteckého autodromu před nadcházejícím závodním víkendem na této trati.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Zm*de, až tě potkám... Po „Milionu chvilek“ se akce přesunula na internet Jiřího Ovčáčka. To nechcete...
Další, v pořadí již třetí demonstrace Milionu chvilek za demokracii nenechala mluvčího Miloše Zemana chladným. Své reakce svěřil Twitteru. A jak tomu tak bývá, reakce na sebe nenechaly dlouho čekat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Dal jsem Nagyové náhrdelníky za 350 tisíc a 160 tisíc, ano. Ale to není nic extra, řekl soudu miliardář Křetínský
Miliardář Daniel Křetínský přišel vypovídat k soudu. Prozradil, že měl přátelský vztah s Janou Nečasovou, dříve Nagyovou. Dal jí dárky za stovky tisíc korun, ale podle jeho názoru nebyly drahé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Nefungující Evropská unie je nereformovatelná a nedá se udržet
Poslední summit prezidentů a premiérů zemí EU před volbami do Evropského parlamentu proběhl v rumunském městě Sibiu. Výsledkem jednání bylo společné prohlášení, že je nutná radikální reforma řízení Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Filmaři Hamáčkovi: Za ministra kultury se stydíme, navrhněte jeho odvolání
Otevřený dopis Asociace producentů v audiovizi, Asociace režisérů a scenáristů a České filmové a televizní akademie předsedovi ČSSD Janu Hamáčkovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Změní se komunální volby? Na vesnici by se mohlo volit jinak než ve městě
„Změna systému obecních voleb je podle expertů nutná kvůli větší srozumitelnosti, přehlednosti a adresnosti výběru místních zastupitelů. Na způsobu změny ale shoda nepanuje,“ uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Sněmovna schválí vysílání českých vojenských letadel na Slovensko
Sněmovna schválí vzájemnou výpomoc Česka a Slovenska při hlídání vzdušného prostoru. Návrh, který dnes podpořil branný výbor, navazuje na smlouvu mezi oběma státy, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ředitel STEM: Pro Čechy je téma EU nezajímavé a vzdálené
Pro českou populaci je téma Evropské unie nezajímavé a vzdálené. Jen zhruba pět až deset procent lidí se aktivně unií zabývá a vyhledává si o ní informace. Na dnešní tiskové konferenci k představení výsledků průzkumu agentury Ipsos MORI o prioritách voličů to řekl ředitel Ústavu empirických výzkumů STEM Martin Buchtík. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
MŠMT: Nezávislá komise - Všechny maturitní testy byly v pořádku
Validitu didaktických testů jarního termínu společné části maturitní zkoušky v pondělí potvrdila nezávislá odborná komise. Zítra obdrží všichni ředitelé středních škol výsledky maturitních testů, které nejpozději následující pracovní den, tj. 16. 5. 2019, zpřístupní svým žákům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
ERÚ: Česká republika loni spotřebovala rekordní množství elektřiny
Spotřeba elektřiny v České republice roste nepřetržitě již pátým rokem a loni dosáhla 73,9 TWh ( 0,2 %), nejvíce za dobu jejího sledování v ročních zprávách Energetického regulačního úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
STAN postaví podání k ÚS na porušení legitimního očekávání církví
Hnutí STAN chystá vlastní podání k Ústavnímu soudu proti zdanění peněžitých náhrad církvím. Na rozdíl od senátorů za KDU-ČSL, kteří připravují další podání, poukáže na porušení legitimního očekávání založeného na uzavřených smlouvách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
SSSR nás v roce 45 dobyl? „Ano!“ „Fuj!“ Schwarzenberg, Ovčáček, Gazdík a Okamura sáhli na plotnu
ANKETA Sovětský svaz nás v roce 1945 neosvobodil, ale území Československa obsadil a dobyté území dalších 44 let držel. To si myslí bývalý premiér Mirek Topolánek. ParlamentníListy.cz se zeptaly politiků ve Sněmovně, co si o výroku někdejšího ministerského předsedy myslí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
ČNB: Výstavu 100 let česko-slovenské koruny navštívilo 33 tisíc lidí
Výstavu 100 let česko-slovenské koruny, která se mezi 1. únorem a 12. květnem 2019 u příležitosti významného výročí naší měny konala v Císařské konírně Pražského hradu, navštívilo přes 33 tisíc zájemců. Nejatraktivnějším exponátem byla zlatá vysokohmotnostní mince, kterou u příležitosti tohoto jubilea nechala vyrobit Česká národní banka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Alkohol za řídítka prostě nepatří
Češi jsou národem milující pivo a víno. V naší zemi s rozvinutou pivní i vinařskou tradicí to snad ani jinak nejde. Ruku na srdce. Kdo z nás někdy vyrazil na kole kochat se krásnou krajinou a přitom se nezastavil třeba na zmiňované pivo?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Protest proti Le Penové: Přinesli demonstrantům pečivo, ti jim ho hodili pod nohy. Na Slovensku
Bratislavu v rámci kampaně před volbami do europarlamentu navštívila francouzská poslankyně Marine Le Penová. A byl to prostor pro její fanoušky i odpůrce, aby vyrazili na náměstí si říci svoje. Hlavním bodem návštěvy byla účast na konferenci pořádané hnutím Evropa národů, respektive jeho slovenskou součástí, hnutím Sme rodina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Životní prostředí je u eurovoleb důležité pro čtyři z pěti voličů
Pro čtyři z pěti potenciálních českých voličů je před volbami do Evropského parlamentu důležité, zda má politický subjekt jako priority ochranu životního prostředí, zvířat a přírody, udržitelné zemědělství či snižování znečištění ovzduší, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Podpora spekulantů namísto chudých?
Komentář na facebookovém profilu k dotační výzvě na podporu výstavby sociálních bytů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Soud poslední naděje
Internetové noviny Česká justice převzaly zprávu ČTK o ústavní stížnosti, kterou podali bratři Alexandr a Zdenek Zemkovi proti odsouzení za údajně neoprávněné vyžádání licencí pro provozování dvou fotovoltaických elektráren.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Suchý (TOP 09): Mého zvolení do čela krajské organizace si nesmírně vážím
TOP 09 v Plzeňském kraji si zvolila nové vedení. Stranu i nadále povede její současný předseda a plzeňský zastupitel Petr Suchý (40), místopředsedy byli na sobotním sněmu v Plzni znovu zvoleni krajský zastupitel Richard Pikner (46), místostarostka Městského obvodu Plzeň 1 Ilona Jehličková (55) a dosavadní místopředseda krajské organizace Martin Vít (47).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Člen Akademické rady Antonín Fejfar vystoupí v OSN
Člen Akademické rady a zástupce ředitele Fyzikálního ústavu AV ČR Antonín Fejfar vystoupí se svým projevem v sídle Organizace spojených národů v New Yorku. Přednášku o úloze Akademie věd v české vědě a vzdělávání obecně bude mít v rámci dvoudenní přehlídky Fórum o vědě, technologii a inovacích pro udržitelný rozvoj (STI Forum), které začíná dnes, v úterý 14. května.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Potřebujeme důkladnou ekonomickou diskuzi
Komentář na facebookovém profilu k nejžhavějším aktuálním problémům
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Lenka Procházková: Vojín znovu neznámý
Na konci druhé světové války dostalo hodně dívek, které se v naší zemi v té době narodily jméno Věra nebo Naděžda. Ta jména slovanského původu představovala Víru a Naději v to, že válečná jatka se už nikdy nikomu nepodaří znovu rozpoutat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Odešel ze školy. Už ho platí ,,Milion chvilek". Chceme ovlivnit výsledek voleb, říká vůdce demonstrací
Platforma Milion chvilek pro demokracii již třetí pondělí po sobě uspořádala demonstrace namířené proti ministryni spravedlnosti za hnutí ANO Marii Benešové a předsedovi vlády Andreji Babišovi (ANO). Třikrát po sobě proti Babišovi a Benešové protestovaly desítky tisíc lidí v Praze, v Brně, v Ostravě a ve stovce dalších českých a moravských měst. Jeden z organizátorů akcí naznačil, co přijde dál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Podnikatelskou delegaci do Maďarska povede Vladimír Dlouhý
Prezidenta Miloše Zemana na jeho pracovní cestě do Maďarska ve dnech 14. až 16. května doprovodí delegace Hospodářské komory České republiky složená z 30 podnikatelů. Firmy, které do maďarské Budapešti odcestují úterý v odpoledních hodinách, povede prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Babiše v popularitě dohání nečekaný soupeř. Kauza Fajt vystřelila znalost ministra Staňka. Máme exkluzivní výzkum vládního kabinetu
ParlamentníListy.cz získaly měření agentury Phoenix research, která se na přelomu dubna a května věnovala zejména dvěma faktorům, které jsou spojené se členy kabinetu Andreje Babiše. Jednalo se o znalost a rovněž o popularitu jednotlivých ministrů. Ačkoli zůstává první místo beze změn, vítězem se stal znovu premiér a předseda hnutí ANO Babiš, na záda mu už hodně dýchá předseda socdem Jan Hamáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Nebudeme se přece tvářit, že je normální mít obviněného premiéra
Komentář na facebookovém profilu k personálním změnám na postu ministra spravedlnosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman zahájí třídenní návštěvu Maďarska
Prezident Miloš Zeman dnes odpoledne zamíří na třídenní návštěvu Maďarska. Ve středu se v zemi, kterou označuje za „čestného souseda“, setká s maďarským prezidentem, premiérem i předsedou parlamentu. Zprávu prinesla ČTK
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Novinář Kaiser ukázal, kdo jsou nepřátelé české demokracie. Spoustu kolegů tím asi rozčílí
Zhruba dvě stovky českých aktivistů v neděli na shromáždění v Praze vyzvaly magistrát hlavního města, aby bezodkladně vyhlásil stav klimatické nouze. Nedělní demonstranti v Praze podle komentátora Daniela Kaisera už čtvrt roku opičím způsobem napodobují panikářské hnutí, které se v posledních měsících objevilo v západní Evropě. Ve svém komentáři s tím souvisejícím, který Kaiser nazval „Nepřátelé české demokracie – a tentokrát ani Babiš, ani Zeman“, se na serveru Echo24 tomuto tématu podrobněji věnuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Profesor Šesták: Bolševik znárodnil, ale nerozkradl. Budoval a nedělal dluhy. Říkám já, postižený komunismem
ROZHOVOR Bolševici sice kdysi všechno znárodnili, ale nic nerozprodali ani nerozkradli a podařilo se jim vybudovat společnost téměř bez velkých sociálních problémů. Nakonec předali republiku s dluhem jen 17 miliard do rukou nastupujících expertů, kteří věděli, jak na to jít, a tak se dluh rozrostl až na dnešních 1 745 miliard. Tato takřka kacířská slova pronáší profesor Jaroslav Šesták, jehož rodiče krutě postihl komunismus. Jako člověk, jehož po přijetí státního vyznamenání z rukou prezidenta Miloše Zemana vypoklonkovali z Fyzikálního ústavu AV, se zamýšlí nad tím, kdo jsou lidé, kteří spílají Jaromíru Jágrovi za cestu do Číny s hlavou státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Andrej Babiš před volbami sliboval, že nebudou zvyšovat daně, ale nyní...
Komentář na facebookovém profilu ke zvyšování daní na tabák a alkohol
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Poslankyně Majerová Zahradníková: Budu se nadále snažit změnit a narovnat pravidla v našem školství
Komentář na facebookovém profilu k celkové úrovni českého školství
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Lidovci vyzvali premiéra k odvolání ministra Staňka. Není prý schopný a nemá důvěru lidí v kultuře
KDU-ČSL vyzvala premiéra Andreje Babiše (ANO) k okamžitému odvolání ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD). Na výzvě se dnes shodl celostátní výbor strany. Staněk podle lidovců není schopný resort vést a nemá důvěru pracovníků v kultuře. O výsledku jednání celostátního výboru ČTK informovala mluvčí KDU-ČSL Denisa Morgensteinová. Odpor lidí v kultuře si Staněk vysloužil zejména tím, že v polovině dubna odvolal ředitele Národní galerie Praha a Muzea umění Olomouc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Vyšší zdanění neřestí přinese příjmy do státní kasy. Lidé o moc zdravější nebudou
„Vyšší zdanění tabáku, alkoholu a hazardu povede k růstu celkové daňové zátěže. Kdyby vládě nešlo o dodatečné daňové příjmy, doprovodila by vyšší zdanění neřestí snížením jiných daní. To se však neděje,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Známý cestovatel se tvrdě pustil do Babiše: A ten beton jste míchal ve Švýcarsku, nebo v Maroku?
Andrej Babiš se dal zase jednou do debaty s občany. Prohlásil, že nosit jeho čepici s heslem „Silné Česko“ si dnes žádá kus odvahy. Odpověděl také na dotaz Dana Přibáně, jenže toho odpověď neuspokojila, takže hned položil další doplňující otázky. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Luděk Niedermayer zjistil v Bruselu a varuje: Tato EU může zaniknout. Každou chvíli hrajeme o to, jestli budeme pokračovat
REPORTÁŽ „Pro nás za velmi nebezpečný považuji koncept vícerychlostní Evropy. Je to podle mě cesta k tomu, že tahle Unie přestane existovat,“ prohlásil na besedě v Liberci europoslanec Luděk Niedermayer (TOP 09). „To bylo jedno z mých překvapení v Bruselu, že to není tak složité. V okamžiku, kdy občané ztratí zájem na tom, aby společná Evropa v této formě existovala, tak existovat přestane,“ uvedl s tím, že poté by ale většina členských zemí vytvořila nějakou Unii novou. „Jsem si ale jist, že v takovéto nové Unii by hrály silnější roli velké země. Taková Unie, kde velcí budou mít silnější pozici než malí, je prostě špatná,“ domníval se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Jirsa: Je strašné, že premiér je bývalý komunista a informátor StB. A třicet procent národa mu věří!
REPORTÁŽ Několik stovek lidí přišlo včera večer na českobudějovické náměstí Přemysla Otakara II. Účastníci požadovali demisi ministryně spravedlnosti Marie Benešové. Protestovalo se i proti vládě Andreje Babiše. Na akci vystoupili například i senátor Tomáš Jirsa nebo europoslanec Jiří Pospíšil. „Strašně mi vadí, že v čele vlády stojí člověk, proti kterému jsme tu sametovou revoluci dělali. Nomenklaturní komunista a informátor StB!“ uvedl mimo jiné ve svém proslovu senátor Jirsa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Lenka Bradáčová varovně promluvila k dění kolem justice. A co její kandidatura na Hrad?
Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová vyjádřila v rozhovoru pro Hospodářské noviny své obavy o nezávislost justice. Podle jejích slov pokud se vláda v čele s Andrejem Babišem (ANO) pustí do rozsáhlejších změn ve státních zastupitelstvích a soudech, může tím ohrozit důvěryhodnost justice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Drozdík (Republika): Po nemocnici jde na řadu orlovská ZUŠka, zachránit ji mohou snad už jen rodiče!
"Nepůjdeme proti vůli města Orlová.." znělo z usnesení 20. zasedání krajského zastupitelstva. To se však nástupem Ivo Vondráka (ANO) změnilo a kraj nyní zvažuje místo oprav i demolici budovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Trump naplnil hrozbu, navýšil cla, poškozeno bude i Česko. Peking chystá protiútok
Americký prezident Donald Trump dnes ráno středoevropského času naplnil svoji hrozbu a zvýšil cla na čínský dovoz v objemu 200 miliard dolarů ročně. Nová cla se týkají více než 5700 položek, včetně vánočních ozdob nebo dětských autosedaček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Vymazal (Piráti): Národní protidrogová strategie je bezzubý dokument, který nenabízí dostatečná řešení
Vláda v pondělí projednala Národní strategii protidrogové politiky, která vznikla pod vedením nové národní protidrogové koordinátorky Jarmily Vedralové. Podle Pirátů dokument nepřichází s dostatečnými řešeními v oblasti prevence, sociálních služeb zabývajících se uživateli psychotropních látek a postavení konopí v české legislativě. Varují, že jde o bezzubý dokument, který nenabízí potřebná řešení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Český rozhlas zve na Den otevřených dveří, narozeninovou akci opět doprovodí koncert v Riegrových sadech
Český rozhlas otevře v sobotu 18. května u příležitosti svých 96. narozenin dveře budovy na Vinohradech veřejnosti. Pro zájemce jsou připraveny komentované prohlídky, které svým tematickým programem doplní stanice Českého rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Investice do rodin je investicí do dobře fungující společnosti
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) připravila návrh zákona, kterým se od příštího roku zvýší rodičovský příspěvek. Podle tohoto návrhu by se zvýšení z 220 000 Kč na 300 000 Kč týkalo rodin, které budou k 1. 1. 2020 čerpat rodičovský příspěvek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Senátoři klubu STAN: Připravili jsme ústavní žalobu na zrušení dodatečného zdanění církevních restitucí
Senátoři z klubu „Starostové a nezávislí“ podají návrh k Ústavnímu soudu proti dodatečnému zdanění vráceného církevního majetku. Zároveň se nepřipojí k chystanému podání senátorů za KDU-ČSL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Jako listopad 89. Bradáčová je poctivá! Babiš se nás bojí, hřímal místopředseda ODS Baxa. Padly silné věty
REPORTÁŽ Směšná zpráva Benešové, která nejspíš neexistuje. Pročínský a proruský prezident ve spojení s estébákem. Je třeba nové „sametovky“. Vzor ctnosti Lenka Bradáčová je dehonestována a mohla by přijít díky Benešové o místo. Přitom jde o nejagilnějšího a nelépe pracujícího státního zástupce – vše se dělá proto, aby Babiš „neseděl“. To zaznělo na plzeňské manifestaci, které se zúčastnila necelá tisícovka lidí a kde vstoupil i primátor Plzně, místopředseda ODS a poslanec Martin Baxa. Samuraj Okamura a dezinformační weby kopou do svobodných médií. Musíme být ostražití, vždyť nám chtějí vzít demokratické vymoženosti vybojované v listopadu 1989!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Holice trápí stav některých silnic, na rekonstrukci sokolovny přispívá také Pardubický kraj
Hejtman Martin Netolický ve čtvrtek navštívil Holice. Se starostou města Ondřejem Výborným a místostarostou Petrem Kačerem jednali o stavu krajských silnic ve městě a o situaci v jednotlivých středních školách. Poté hejtmana provedl sokolovnou starosta místního Sokola Lukáš Horský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: V Moravskoslezském kraji dáme na kotlíkové dotace dalších 500 milionů
Komentář ministra životního prostředí Richarda Brabce k zájmu o kotlíkové dotace
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Šimral (Piráti): Zaměstnanci pražských škol dostanou přidáno
Pražští radní dnes schválili navýšení mezd učitelům a zaměstnancům škol pro rok 2019 o dalších 300 milionů korun. Celkem tak Praha letos přidá na platy ve školství nad rámec peněz od Ministerstva školství 1 miliardu korun. Peníze město školám pošle ve dvou částech – v srpnu a listopadu. Učitelům je ředitelé vyplatí následně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Petr Fiala burcuje. Když už náš klidný národ chodí na náměstí, je situace mimořádně vážná
Šéf ODS Petr Fiala na blogu na serveru Aktuálně.cz reagoval na probíhající demonstrace proti Marii Benešové a premiéru Babišovi. „Nejsme národem, který chodí na náměstí kvůli maličkostem,“ napsal Fiala s tím, že trestní stíhání premiéra je stále nutné brát jako výjimečnou situaci, která volá po řešení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
ČSJ: Efektivní veřejná správa - Cesta k modernímu systému a pozitivní klientské zkušenosti
Na obce, města i další subjekty veřejné správy jsou v dnešní době kladeny velké nároky. Na jedné straně je to legislativa. Na straně druhé jsou to požadavky klientů. Aby úřady dobře fungovaly, potřebují mít vedoucí pracovníci dost prostoru a zkušeností s principy efektivního managementu a kvality řízení. Právě proto přichystala Česká společnost pro jakost, z. s. nový ucelený kvalifikační program Efektivní veřejná správa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist