Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.983x, což odpovídá cca 155.649-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Řepka? To EU! Babiš šokoval o čisté energii a „poblil“ Junckera a další
Premiér Andrej Babiš se v úterý účastnil konference o českých národních zájmech. Konala se na ministerstvu zahraničí a doprovázeli jej tam například vicepremiéři Karel Havlíček a Alena Schillerová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
„Kavárna“ má na Googlu přednost. Jiní jsou potlačeni, uvádí studie
Společnost Google, která významně ovlivňuje veřejné mínění, podle studie analytiků z Northwestern University upřednostňuje levicově liberální zpravodajské servery. Píše o tom server Info.cz. Google ovlivňuje mínění mimo jiné filtrováním zpráv ve svém agregovaném zpravodajském feedu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Kvóty na migranty: Potrestat Česko! žádá Češka ve službách EU
Evropská komise žádá unijní soud, aby potvrdil, že Česká republika, Polsko a Maďarsko nesplnily v souvislosti s jednorázovým programem přerozdělování žadatelů o azyl podle kvót své povinnosti plynoucí z unijního práva. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Nečas? Slušný. Ale Kalousek... Písařovicová v ČT jen koukala a hádala se s političkou ANO
Moderátorka Daniela Písařovicová přivítala ve studiu Událostí, komentářů České televize místopředsedkyni ANO Jaroslavu Pokornou Jermanovou a místopředsedu ODS Miloše Vystrčila. Bavili se spolu o špercích pro Janu Nečasovou, dříve Nagyovou. Pokorná se pořádně rozjela. Písařovicová jí vstupovala do řeči a v těch chvílích ve studiu houstla atmosféra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Telička promluvil o Andreji Babišovi: Minulost, miliardy a svědectví
ROZHOVOR „Zrádci za ANO? Nechám to být…“ reaguje místopředseda Evropského parlamentu na vyjádření premiéra Andreje Babiše. I když europoslanec Pavel Telička nechce vést debatu na téma, kdo zradil, vůči postupu Babiše, a to i ohledně řešení dvojí kvality potravin, má zásadní výhrady a rázně mu vrátil úder: „Pan premiér, který v tomto neudělal nic, kalkuluje s volbami. Neskutečným způsobem v rámci kampaně otáčí a ještě si dovoluje nařknout europoslance, což mi přijde téměř záležitost na určitou diagnózu.“ V rozhovoru Telička vysvětluje, proč bylo lepší přijmout diskutovanou směrnici i ve znění, se kterým sám není spokojen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
„To je kosa.“ Klaus ml. zase naštve pár lidí, tentokrát srandou
Ke klimatu se dnes vyjádřil nezařazený poslanec Václav Klaus mladší. „To je kosa. Politici by s tím klimatem měli něco dělat,“ poznamenal Klaus. K otázce životního prostředí se nevyjádřil poprvé, v minulosti jej nadzdvihly i demonstrace studentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO Pronajměte barák cizincům! Merkelová vystoupila ve „Slunce, seno“ Zdeňka Trošky
Angela Merkelová obchází rodiny v obci Hoštice, slavné z filmů Zdeňka Trošky, a žádá po nich, aby u sebe doma ubytovali cizince. Prý jen na léto a za náležitou finanční odměnu. Jak její snaha dopadne? To se dozvíte v recesistickém videu, které se před volbami do europarlamentu šíří internetem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
„Je Suis Marie!“ – Petice na podporu ministryně spravedlnosti Marie Benešové
My, níže podepsaní, vyjadřujeme svým podpisem podporu ministryni spravedlnosti paní mgr. Marii Benešové a odmítáme, aby byla odvolána jen proto, že si tak přeje hrstka demonstrujících agresivních křiklounů s nejhorší inkviziční mentalitou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
FNUSA: Nová výdejna pro pacienty s biologickou léčbou otevřena
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (dále FNUSA) otevřela 14. 5. 2019 novou výdejnu pro pacienty specializovaných center (biologických léků).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Eurovolební lídři chtějí účelnější hospodaření EU. Lidovec Svoboda navrhuje, abychom přispívali ještě více
České příspěvky do rozpočtu Evropské unie by se podle většiny eurovolebních lídrů snižovat neměly. Unie by ale s penězi měla nakládat účelněji a efektivněji. Měla by například zrušit agentury, jejichž činnosti se překrývají, nebo zrušit stěhování Evropského parlamentu mezi Štrasburkem, Bruselem a Lucemburkem. Vyplývá to z reakcí lídrů českých parlamentních uskupení, která letos kandidují do Evropského parlamentu, na anketní otázku ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Salvini navrhuje mastnou pokutu za každého dovezeného migranta. To je vyhlášení války, zuří neziskovky
Italský ministr vnitra Matteo Salvini přišel s nápadem napařit tučnou pokutu každé neziskové organizaci, která do země doveze nelegálního migranta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří Pospíšil zničen ve studiu doktorem Sládkem. Pak do toho vtrhla Samková a pravičák Matějka, který to chtěl řešit „ručně“
Hosty třetí předvolební debaty na Českém rozhlasu byli dnes Jiří Pospíšil (STAN), Evžen Tošenovský (ODS), Klára Samková (Alternativa pro Českou republiku 2017), Miroslav Sládek (SPR - RSČ Miroslava Sládka), Jan Vondrouš (NE-VOLIM.CZ), František Matějka (Strana nezávislosti České republiky), Josef Valihrach (Strana soukromníků České republiky a NEZÁVISLÍ) a Vít Jedlička (Svobodní, Liberland a Radostné Česko - ODEJDEME BEZ PLACENÍ). Mluvilo se především o zájmech Evropské unie, zemědělských dotacích a o dvojí kvalitě potravin. Debata byla místy velmi vyostřená a moderátor Jan Pokorný téměř nezvládal ukočírovat Miroslava Sládka a jeho časté výpady vůči ostatním debatujícím či vůči premiéru Andreji Babišovi, jehož opakovaně označoval za „estébáka Bureše“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Pokaždé jsem skončila zbitá do krve. Když na mě vytáhl pušku a držel mi ji u čela… Autorka knihy Muslimské peklo vypráví o životě s muslimem
ROZHOVOR Ivana Schubert Dickfeld je kandidátka SPD do Evropského parlamentu (na 13. místě). Napsala pod svým dívčím jménem Iva Karlíková knihy Muslimské peklo a Muslimská pomsta, kde popisuje, jak ji týral její muslimský partner původem z Bosny. „Když na mě vytáhl pušku, držel mi ji u čela a já se loučila se životem, řekla jsem si, že pokud mě nezabije teď, musím i s malou utéct… když mi někdo řekne, že je islám vlastně mírumilovný, tak se musím smát. Co je mírumilovného na tom, že ženy jsou podřadné, že jsou brány jen jako nástroj pro plození dětí, že je muž může kdykoliv zbít, aniž mu to je trapné?“ říká Ivana Schubert Dickfeld.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Hrubý domácí produkt – 1. čtvrtletí 2019
Podle předběžného odhadu Českého statistického úřadu (ČSÚ) domácí ekonomika v 1. čtvrtletí letošního roku vzrostla ve srovnání s předchozím čtvrtletím o 0,5 % a meziročně o 2,5 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Koukejte, kdo to platí! vypálil Soukup na „Milion chvilek“. A dal slib
Moderátor Jaromír Soukup se v pořadu Moje zprávy na TV Barrandov rozhorlil nad aktuálními otázkami. Mimo jiné se zaměřil na Milion chvilek pro demokracii i na bývalou poslankyni za Stranu zelených Kateřinu Jacques.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Hrubý (Svobodní): Nalijme si čistého vína – Češi na členství v EU každý rok doplácí mnoho miliard
V souvislosti s blížícími se volbami do Evropského parlamentu ve veřejném prostoru stále více zaznívá, že členství v Evropské Unii se České republice vyplatí. Je tomu však skutečně tak? Podle všeho nikoliv…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Dana Drábová strhala Merkelovou za její politiku
Německá kancléřka Angela Merkelová dál trvá na tom, že Německo projde energetickou revolucí. Do roku 2050 má Německo přejít na obnovitelné zdroje a obejde se bez uhlí i bez jádra. Předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová na plánech Merkelové a jejího kabinetu nenechala nit suchou. Dokud nenajdeme způsob, jak lépe energii uchovávat, je to prý plán v podstatě nesplnitelný a popírající fyzikální zákony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Profesor-pamětník o Marii Benešové a „Milionu chvilek“: Vše je prý jinak
ROZHOVOR Už potřetí vyšly tisíce lidí do ulic, aby protestovaly proti jmenování Marie Benešové do čela justice, protože nejen opozice, ale i samotní soudci a státní zástupci mají obavy, že chystané změny novou ministryní spravedlnosti mohou ohrozit nezávislost justice. Uznávaný odborník na ústavní právo, profesor Václav Pavlíček však důvody demonstrantů nechápe. „Když byla paní Benešová členkou sociální demokracie, prováděla čistky proti zkorumpovaným politikům, takže pokud kritika směřuje proti ní, může to navozovat názor, že je strach, aby proti korupci nevystupovala tak, jako vystupovala v minulosti,“ prohlásil profesor Pavlíček, vyznamenaný prezidentem republiky medailí Za zásluhy o stát v oblasti vědy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Červíčková (ANO): Zdravotně postižení jsou bohužel často terčem diskriminace
Komentář na facebookovém profilu k diskriminaci zdravotně postižených
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
SSRH: Další ropa z českých rezerv pro Unipetrol
Vláda schválila další zápůjčku nouzových zásob ropy pro rafinérii v Litvínově, která patří společnosti Unipetrol a která vyrábí pro český trh především naftu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Že nahrávám Putinovi? ohradil se Duka. Migrace, Halík, vláda menšiny... Vše od plic
Rozsáhlý rozhovor poskytl serveru Aktuálně.cz kardinál Dominik Duka. Podle jeho slov tu ve jménu liberální demokracie menšina utlačuje většinu. Hovořil také o knězi Tomáši Halíkovi či o zdanění církevních náhrad. Nechyběla ani slova o roli komunistů v české politice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Zajistit (špatnou) budoucnost příštím generacím...
Představa, že nekonečné žluté lány neškodí půdě, může zaznít jenom v Česku. Zato jenom v Česku není možné to, co je běžné v zahraničí, kde lidé stále častěji brání životaschopnou přírodu pestrou produkcí místních potravin. Bude se o tom mluvit na mezinárodní konferenci v Praze, kterou pořádá Alternativa Zdola a Nadace Rosy Luxemburgové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Alkohol je zodpovědný za 6,5 tisíc úmrtí ročně
Komentář na facebookovém profilu ke zvýšení daně z tabáku a alkoholu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Zdanění náhrad církvím je naprosto nemravné. A my se nedáme
Komentář na facebookovém profilu k žalobě k Ústavnímu soudu stran zdanění církevních restitucí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Keller: Zeman třeba vyhlásí válku Polsku. Do ulic, Milione chvilek! A víte, kdo rozhodoval o roce 89?
ROZHOVOR „Se stejným oprávněním by lidé mohli vyjít do ulic třeba na protest proti tomu, že prezident Zeman může vyhlásit válku Polsku,“ komentuje demonstrace proti nové ministryni spravedlnosti sociolog a europoslanec Jan Keller, který doufá, že tím iniciativě Milion chvilek pro demokracii nedal tip na další protest. A navíc: „Ponechme stranou, že Štěpán měl tehdy pravdu…“ Profesor připomíná premiérovi, že je to jeho vina, že parlamentní volby vyhrál. „Jestliže by se svého demokratického práva kandidovat svobodně zřekl, mohl mít dneska pokoj, i kdyby si postavil tři Čapí hnízda v každém kraji.“ K nové politické straně Václava Klause mladšího podotýká: „Důležité bude, v které chvíli se zhroutí Petr Fiala.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
David Rath řádil v rozhlase. Islám je prý jako nacismus
V rámci úterní předvolební debaty Českého rozhlasu se debatovalo o migraci, dotacích z EU a dvojí kvalitě potravin. Debatovat dorazili Dita Charanzová (ANO 2011), Marcel Kolaja (Česká pirátská strana), David Rath (Česká Suverenita), Dagmar Krylová (PATRIOTI PRO NEUTRALITU), Jiří Černohorský (Aliance národních sil), Antonín Baudyš (Cesta odpovědné společnosti), Mário Rusenko (Romská demokratická stana) a Adam B. Bartoš (ROZUMNÍ a Národní demokracie – STOP MIGRACI – NECHCEME EURO). Došlo i na ostrá slova vůči islámu, který David Rath přirovnal k nacistické ideologii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
ERV Evropská pojišťovna podvanácté zvítězila v anketě Pojišťovna roku
Zakladatel pojišťovny získal titul Osobnost pojistného trhu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Poslanec Ondráček letěl do Doněcku. Kalousek vykřikl něco o vlastizradě, Petříček zase o ostudě
Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD) se zostra vymezil proti cestě komunistického poslance Zdeňka Ondráčka do Doněcku. Doněcká lidová republika je totiž neuznaná. Ondráčkovi tam přitom zahráli i českou státní hymnu. Píše o tom server Novinky.cz. Petříček však nebyl sám, kdo se proti Ondráčkovi ozval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Piráti: Analýza odhalila na Praze 3 předražené zakázky na GDPR
S příchodem GDPR všechna města zřídila funkci pověřence pro ochranu osobních údajů. Piráti zpracovali analýzu, která porovnává, jak se s novou povinností vyrovnaly různé pražské městské části.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Záchranka ve Sněmovně. Poslance Svobodu z ODS našli ležet u výtahu, je podezření na mrtvici
Místopředseda zdravotního výboru a lékař Bohuslav Svoboda (ODS) ve středu kolem poledne zkolaboval v Poslanecké sněmovně. Ležícího u výtahu jej našel jeho poslanecký kolega, který okamžitě zavolal záchrannou službu. Záchranáři Svobodu převezli do nemocnice ve Střešovicích s podezřením na mozkovou příhodu, informoval server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Dobré zprávy z české ekonomiky
Tak tou první zprávou je míra nezaměstnanosti v Česku ke konci dubna, která se dostala na úroveň senzačních 2,8% a je dokonce nižší o 0,2% nežli v předchozím měsíci. V některých okresech a městech prakticky nezaměstnaní nejsou, protože nezaměstnanost se pohybuje těsně nad úrovní 1%.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Hlubuček (STAN): Hlavní město Praha začne využívat aplikaci Záchranka pro rychlé varování občanů
Aplikace Záchranka, kterou má ve svých telefonech už 920 000 uživatelů a každodenně ji využívá k přivolání pomoci 50 lidí, přichází ve spolupráci s hlavním městem Prahou, Zdravotnickou záchrannou službou hlavního města Prahy a Nadací Vodafone s novým využitím tzv. push notifikací v aplikaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Předběžný odhad HDP - 1. čtvrtletí 2019
HDP vzrostl mezičtvrtletně o 0,5 %
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Psychiatr Höschl umlčel rozhlasovou moderátorku: Když se máme dobře, řeší se takové blbosti, jako 73 pohlaví
Moderátorka Barbora Tachecí v Českém rozhlase přivítala psychiatra Cyrila Höschla, který dámě prozradil, že společnost se mění podobně jako klima. V Severní Americe se společnost významně posunula doleva, dokonce tak, že si to málokdo dokázal představit. Řeší se MeToo, politická korektnost a 73 pohlaví. Reakcí na tento posun bylo zvolení Donalda Trumpa prezidentem. Máme se bát těchto proměn? Řítí se svět do záhuby? Höschl to vidí následovně...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Václav Hošek: Jen nevyčnívat. V tomhle starém sportu stále dorůstají noví „šampióni“
A není lépe, ptám se, oběma očima otevřenýma vidět samé chytré lidi kolem sebe, nežli jedním okem zakaleným na hlupáky shlížet z piedestalu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Babiš podvádí každý den. To jsou úplné lži, co vykládá, zuřil Fiala. Lidé mají takový strach o právní stát, že chodí demonstrovat i v zimě a dešti
REPORTÁŽ „Pokud se Evropská unie nereformuje, nemůže přežít. My musíme zkusit tuto reformu provést a mluvit do ní,“ objasnil předseda ODS Petr Fiala na debatě v Liberci. „Kdyby došlo aspoň k některým reformám, které jsme navrhovali, tak by k brexitu nedošlo. Brexit je výraz selhání evropského integračního procesu a jeho krize, a jsem z toho opravdu smutný,“ uvedl. Vysvětlil také, proč trestně stíhaný premiér Andrej Babiš podle něj škodí České republice, či že ČSSD opět historicky selhává. A na závěr se dopustil nekorektního názoru týkajícího se rozšiřování Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Klaudiánova nemocnice pořádá další preventivní akci
Ve čtvrtek 30. května pořádá Klaudiánova nemocnice tradiční preventivní akci – Den melanomu. Od 8 do 12 a od 13 do 15 hodin si zájemci mohou nechat vyšetřit zdarma svá znaménka kožním lékařem. Akce se bude konat v kožní ambulanci č.2.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Babišova vláda plýtvá peníze na neadresné sociální dávky a „neziskovky“
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) k aktuální politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Česká ekonomika si nadále drží solidní tempo
Podle předběžného odhadu statistického úřadu rostla česká ekonomika v prvním čtvrtletí mezikvartálně o 0,5 %, respektive o 2,5 % meziročně. Je to sice o něco slabší číslo než v závěru loňského roku, nicméně s ohledem na některá čísla z domácí i evropské ekonomiky publikovaná v prvních měsících letoška jde o slušný výsledek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Dětské sbory z ČR a RF vystoupily v Praze na oslavu Dne vítězství
Dne 8. května 2019, kdy si připomínáme konec druhé světové války v Evropě, proběhl v centru Prahy společný koncert českého a ruského dětského sboru s názvem Ať je mír, ať je všude. Písně spojily obyvatele Prahy různých národností, aby uctili památku padlých při osvobozování naší země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): L. Niedermayer varuje - "Tato EU může zaniknout" - Už aby to bylo
SOUČASNÁ EU - v té podobě jako se v posledních letech definuje, prezentuje a jak rozhoduje by nikoliv možná, ALE URČITĚ MĚLA ZANIKNOUT!!! Dříve, než budou spáchány další škody, jež bude v budoucnu jen velmi obtížné a zdlouhavé napravit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Laudát (TOP 09): Kdoví, jestli Jie ještě žije
Komentář na facebookovém profilu k Zemanovu lobbování za české firmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Turistický spolek Lipenska: Třicet let od pádu železné opony si lidé z pohraničí připomenou pochodem „po čáře“
Třicáté výročí pádu železné opony si v lipenském pohraničí připomenou společným pochodem turistů ze tří sousedních států – České republiky, Německa i Rakouska. Výšlapu, který se bude konat v sobotu 5.října oslaví jeho účastníci možnost svobodného pohybu po státní hranici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ušetřit na dovolené lze i tam, kde byste to nečekali
Při plánování dovolené je důležité si ze všeho nejdříve ujasnit, jaký druh dovolené vlastně chceme. Když už máme jasno, plánujeme a intenzivně hledáme tak, aby nás dovolená vyšla finančně co možná nejméně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
ROP Jihozápad: Hipostezky obohatily turistickou nabídku kraje
Jižní Čechy jsou dlouhodobě nejnavštěvovanější letní turistickou destinací ze strany tuzemských hostů, kteří sem jezdí zejména za rekreací u některé z vodních ploch, cykloturistikou nebo za kulturními památkami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
TOP 09: Rychnovskou organizaci nově povede Miloš Tichý
TOP 09 Rychnov nad Kněžnou si na sněmu regionální organizace zvolila nové vedení. Po čtyřech letech vystřídal ve vedení dosavadní předsedkyni Jaroslavu Blažkovou místostarosta městyse Častolovice Miloš Tichý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
CNG využívá stále více motoristů
Hledání možností úsporných řešení v dopravě je velmi aktuálním tématem. Zajímavou možností je využití stlačeného zemního plynu (CNG) pro pohon automobilů, jehož obliba v posledních letech rychle roste. Celosvětově je stlačený zemní plyn (CNG) nejvíce využívaná alternativní pohonná hmota a jezdí na něj již více než 22 milionů vozidel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
NKÚ dostane v příštím roce v rozpočtu o 200 milionů méně
Nejvyšší kontrolní úřad by měl mít v rozpočtu na příští rok 690 milionů korun. Proti letošnímu schválenému rozpočtu je to snížení o 204 milionů korun. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Ministra Kremlíka chlácholí a nám slibují
Stát údajně vše postaví levněji, a proto projekty typu PPP (Public Private Partnership) v Česku nepotřebujeme. Leč argument, že stát něco postaví levněji než soukromý sektor je z kategorie laciných tvrzení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Starosta Vetchý: Vědeckotechnické projekty zaplní Multifunkční centrum L´ART
O vědu a techniku mají děti zájem. Důkazem je 40 týmů přihlášených do 2. ročníku vědeckotechnické soutěže MICROTELA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Míth (ODS): Proč jsme uměli reagovat na vypuštění Sputniku a sonda Čchang – e 4 nás nechává v klidu?
Letos přistála na odvrácené straně Měsíce čínská robotická sonda Čchang – e 4, ale nechalo nás to v trestuhodném klidu, žádná reakce vyspělého Západu se nekoná. EU raději řeší zákaz uchošťourů a svobodnou volbu pohlaví od 12 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Antonín Rašek: Není bohatství jako bohatství
I přes zvyšování životní úrovně ve světě se souběžně s tím k nám stále častěji a naléhavěji dostávají informace o prohlubující se sociální diferenciaci na všech kontinentech. Jsou dokládány někdy až otřesnými údaji o těchto nerovnostech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Správa úložišť radioaktivních odpadů: Zahraniční i domácí odborníci se v Praze shodli na nutnosti hlubinného úložiště
Hlubinné úložiště představuje v současné době nejlepší řešení pro oddělení vysokoaktivních aktivních odpadů a vyhořelého jaderného paliva od životního prostředí. V rámci mezinárodní konference „Safe and Sustainable Fuel Cycle Back-End“ (Bezpečný a udržitelný konec palivového cyklu) se na tom shodla více než stovka odborníků z celého světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Zbitý Ovčáček? Jan Hrušínský přidal zásadní prohlášení
Herec a ředitel Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský prozradil, že ve volebním klipu STAN a TOP 09 k nadcházejícím volbám do Evropského parlamentu nedal ránu holí mluvčímu současného prezidenta Zemana Jiřímu Ovčáčkovi. „Ne, že by si to Jirka nezasloužil,“ podotkl k tomu. Posléze vyslovil přání, které uvedl velkými písmeny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT: Volební program pro volby do Evropského parlamentu
Volební program DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT pro volby do Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Česko úspěšně reprezentovalo na strojírenském veletrhu v Pekingu
Nové trendy v oboru představilo na deset tuzemských firem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Koná se debata uchazečů o funkci šéfa EK, zúčastní se i Zahradil
Před nadcházejícími volbami do Evropského parlamentu dnes Evropská vysílací unie (EBU) hostí debatu uchazečů o funkci předsedy Evropské komise (EK). Diskuse se zúčastní šestice kandidátů politických uskupení zastoupených v současném europarlamentu, mezi nimiž je i kandidát konzervativců a reformistů Jan Zahradil (ODS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Zemane, houby s octem! Nic jsi nezařídil, směje se Laudát za Čínu a Rusko. A tahá příklady
Bývalý poslanec za TOP 09 František Laudát se zaměřil na svém facebookovém profilu na návštěvu prezidenta Miloše Zemana v Maďarsku. A zpochybnil to, že je Zeman lobbista za české podniky. „Houby s octem,“ řekl k tomu Laudát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán představil vicepremiérovi plány modernizace rychnovské nemocnice
První místopředseda vlády a ministr vnitra ČR Jan Hamáček dnes zavítal u příležitosti návštěvy Královéhradeckého kraje do nemocnice v Rychnově nad Kněžnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže: Výzvy k dodržování cen jsou ze soutěžního hlediska problematické
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže obdržel od autobusového dopravce Flixbus informace o tom, že jej jeho konkurent Regio Jet vyzval k možné protisoutěžní koordinaci cen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Vondra (ODS): Vývoj je alarmující. Vysočina bude brzy bez lesů
Komentář na facebookovém profilu ke kůrovcové kalamitě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
ČOI: V Litomyšli 80 % kontrolovaných prodejců porušilo zákon
Česká obchodní inspekce pro Královéhradecký a Pardubický kraj uskutečnila mimořádnou kontrolní akci zaměřenou na prodejny, provozovny veřejného stravování a pohonné hmoty v Litomyšli. Celkem provedla 19 kontrol a v 15 provozovnách obchodníci porušili zákony. Prodejci nejčastěji nedodrželi ustanovení zákona o ochraně spotřebitele - neseznámili ho s konečnou platnou cenou nebo s měrnými cenami u balených potravinářských výrobků. V této lokalitě také provedla odběr celkem 9 vzorků pohonných hmot. Všechny vyhověly stanoveným jakostním požadavkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Pondělní dýchánky na Staromáku
Politická pravice, která je zároveň antibabišovská a antizemanovská, svolává každý týden setkání svých příznivců na Staroměstském náměstí. Můžeme v zásadě říci, že se jedná o příznivce pražské kavárny, kteří přibírají na svá setkání také představitele ODS. S výjimkou ODS a Pirátů je ovšem váha dalších uskupení v české politice spíše virtuální. Jak Lidovci, tak Starostové a zejména TOP 09 se pohybují pod hranicí nebo na hranici 5% možného volebního výsledku. Lépe to v podstatě v průzkumech pro ně nevypadá. A protože prakticky ničeho konstruktivního nejsou schopni, domnívají se, že před evropskými volbami jejich seance na Staroměstském náměstí jsou to pravé ořechové jako pozvánka pro voliče k volbám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
iPhone 6, iPhone 6s, iPhone Xs, MacBook Apple. To si za městské peníze pořídil kandidát pravice do Bruselu
ParlamentníListy.cz v dubnu upozornily na pirátského zastupitele Vladimíra Šraiera, který si po nástupu do městské firmy TCP poručil drahý telefon. Ten také dostal. Článek vyvolal velký zájem čtenářů a na sociálních sítích ho sdílely další tisíce. To nakonec stálo Šraiera post. Jenomže tento zástupce Pirátů nebyl jediným, kdo pustil žilou městskému rozpočtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Česko dnes stane před soudem EU. Kvůli migraci
Soudní dvůr Evropské unie se dnes začne zabývat žalobou Evropské komise na Česko, Polsko a Maďarsko kvůli jejich odmítání podílet se před několika lety na přerozdělování žadatelů o azyl z Řecka a Itálie podle stanovených kvót. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Zeman se v Budapešti setká s maďarským prezidentem a premiérem
Setkání s prezidentem Jánosem Áderem, premiérem Viktorem Orbánem a předsedou parlamentu Lászlóem Kövérem má dnes na programu český prezident Miloš Zeman během druhého dne své návštěvy v Maďarsku, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Jacques (LES): Vyzkoušela práci ve státní správě, nyní sama podnikám a zaměstnávám lidi
Komentář na facebookovém profilu k volbám do Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
ČEZ: Elektrárna Poříčí v Trutnově zažila cvičný poplach
Simulace zahoření technologie v prostoru kompresorové stanice a ošetření se záchranou zraněného pracovníka prověřila připravenost Báňské záchranné služby v Odolově a součinnost s odpovědnými pracovníky elektrárny v Trutnově – Poříčí. Další z pravidelných havarijních cvičení proběhlo včera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Podíl poslechovosti na trhu se významně zvýšil
Podle aktuálních výsledků hlavního výzkumu poslechovosti rádií v České republice Radioprojekt za čtvrté čtvrtletí 2018 a první čtvrtletí 2019 se podíl Českého rozhlasu na rozhlasovém trhu ve srovnání s údaji za předchozí období významně zvýšil o 1,1 procentního bodu a aktuálně činí 22,9 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Nedělejte z komára vola...
Komentář na facebookovém profilu ke spekulacím médií o bližší spolupráci s V. Klausem ml.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Češi i Maďaři stojí na rozcestí, do tří až pěti let musí kromě infrastruktury investovat do vyspělých technologií
Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý na právě probíhajícím Maďarsko-českém podnikatelském fóru v budapešťském hotelu Sofitel upozornil, že pokud Maďarsko a Česká republika v horizontu tří až pěti let nebudou investovat do infrastruktury, do vyspělých technologií a k tomu odpovídajícímu vzdělávání, jejich přibližování k západním zemím zpomalí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
CzechTrade: Zahraniční kancelář agentury v Maďarsku povede Dora Egressy
Kancelář agentury CzechTrade v Budapešti vede od 1. května Dora Egressy. Vzhledem k tomu, že více než sedm let spolupracovala s dosavadním ředitelem Tiborem Bialem, jehož střídá, je jejím cílem pokračovat v tradici a stylu fungování, na kterých byla kancelář postavena, tedy být nadále proaktivní v rozvoji česko-maďarských obchodních vztahů a poskytovat co nejširší pomoc českým společnostem v Maďarsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Když není zlý nepřítel? Musí se vyrobit. Ale co my s tím?
Když prezident USA Dwight Eisenhower v lednu 1961 končil svůj úřad, varoval ve svém projevu na rozloučenou svou zemi před sílící mocí vojensko-průmyslového komplexu USA (dnes nazývaného komplexem vojensko-bezpečnostním).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Daňová Kobra opět zasáhla
Policisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) v minulých dnech zasahovali na několika místech České republiky (v Praze, ve středních a jižních Čechách). V průběhu akce s krycím názvem LANO kriminalisté obvinili celkem 8 osob z trestného činu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Máme právo sami si určovat ve své zemi svá pravidla
Komentář na facebookovém profilu k případu muslimského řidiče ve Francii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jermanová se hádala s redaktorkou rozhlasu: Tak mi dokažte, že jsme něco prošustrovali! Ani korunu!
Už třetí týden za sebou demonstrovaly v pondělí tisíce lidí za odvolání Marie Benešové z postu ministryně spravedlnosti, obávají se ohrožení nezávislosti justice a zásahu do kauzy Čapí hnízdo. Na toto téma ve středečním pořadu Dvacet minut Radiožurnálu promluvila místopředsedkyně hnutí ANO a hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová, která by podle svých slov nikdy nešla na takovou demonstraci, pokud by neměla dostatek důkazů. S moderátorkou Marií Bastlovou se pak po většinu času dostávala do střetu kvůli tomu, že Středočeský kraj mlží kolem externích smluv na poradenství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Důsledky nedokončené sametové revoluce
V totalitě si soudci a státní zástupci (prokurátoři) vytvořili právnické postupy, které podrobuji logickému rozboru a navrhuji řešení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Děláme maximum, abychom kůrovce porazili
České lesy devastuje kůrovcová kalamita.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Richard Seemann: Bude mít Německo novou hymnu?
Duryňský ministerský předseda za stranu Levice Rodo Ramelov se vyslovil pro novou německou hymnu, protože po třiceti letech od sjednocení neodpovídá současné historické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Studijní fond rozjíždí další kolo
Veškeré politické příjmy Ivo Valenty opět zamíří mezi talentované studenty regionu. Rozjíždí se totiž další kolo Studijního fondu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Americký poradce ruských privatizátorů naložil Putinovi. Na vlnách ČRo jej za to vychválil Jefim Fištejn
Ekonom Jegor Gadar byl ruským premiérem jen pár měsíců roku 1992. Nějaký čas seděl také v křesle ministra financí a dostal na starost i řízení ruského hospodářství. Americký ekonom a člen washingtonské Atlantické rady Anders Aslund, jenž byl čtyři roky Gajdarovým poradcem, tvrdí, že právě tento ruský politik nastartoval tolik potřebné reformy, ale Putin, který fakticky Rusku vládne už dvacet let, v nich nepokračoval, čímž ruskou ekonomiku v podstatě pohřbil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Agentura ochrany přírody a krajiny: V oblasti Lopeníku v CHKO Bílé Karpaty se pohybuje medvěd
Medvěda včera ráno spatřil chovatel krav a ovcí, když šel obstarat dobytek. Šelmu zaplašil křikem a ta se vzdálila. Následně informoval starostu obce Lopeník a Agenturu ochrany přírody a krajiny ČR, Správu CHKO Bílé Karpaty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Švec (PRO JČ): Dopravní výbor zastupitelstva kraje kontroloval postup prací na úseku dálnice D3
Postup stavebních prací na úseku dálnice D3 Ševětín - Borek kontroloval v rámci svého výjezdního zasedání dopravní výbor zastupitelstva kraje v čele s radním pro dopravu Jiřím Švecem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Zdroj: Siemens je pro Dopravní podnik špatný, tlačilo ho tam bývalé vedení v čele s Gillarem. Ne, tak to není, namítá firma
Situaci v Dopravním podniku Prahy se věnujeme již dlouhodobě. Například šlo o předražené zakázky, pofiderní nákupy různých dárkových předmětů od stejné firmy, dále jsme uveřejnili interní audit a mnoho jiných informací. Nyní naše redakce získala informace o okolnostech uzavření smlouvy na takzvaný full service se společností Siemens. Tato smlouva byla údajně uzavřená velmi narychlo a pro dopravní podnik je značně nevýhodná. To nám prozradili dva vysocí zaměstnanci DP, kteří jsou o formování smlouvy informováni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Zeman v Maďarsku: Zahnali jsme u Vídně muslimy, oni se vrací! Zvěrstvo z Francie, strašné
Prezident Miloš Zeman se sešel se svým maďarským protějškem Jánosem Áderem. Na tiskovém brífinku po setkání se česká hlava státu velmi rozjela, a to na téma migrace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Úklid po kůrovci: Romy nechtějí, radši berou Ukrajince. Jsou prý kvalifikovaní
Tisícovka Romů nabídla svou pomoc při úklidu po kůrovci. Ministerstvo jim však dalo košem se slovy, že chce Ukrajince. „Potřebujeme kvalifikované lidi,“ nechalo se slyšet. Píší o tom Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Češi! Zastřelte Švejka. Zbavte se ho. A buďte světoví, stojí v Respektu
Jak vypadá současná Česká republika z pohledu globálních ekonomických elit? Pozoruhodný vhled nabídl rozhovor Respektu s Jonathanem Ledgardem, někdejším novinářem The Economist, který byl v devadesátých letech pražským zpravodajem týdeníku globálních ekonomických elit a teď se sem vrátil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Zábranský (Piráti): Pražský magistrát poskytl Wikipedii tisíce fotografií
Odbor komunikace a marketingu pražského magistrátu souhlasil s uvolněním více než šesti tisíc fotografií pro internetovou encyklopedii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Co v té Praze zase blbnou, řeknou si dle Koreckého lidi. Honzejk k ,,Milionu chvilek": Babišovi to kazí v cizině, to je dobře!
Tři pondělky po sobě ve stovkách českých a moravských měst protestovaly desítky tisíc lidí proti předsedovi vlády Andreji Babišovi (ANO) a ministryni spravedlnosti za hnutí ANO Marii Benešové. Petr Honzejk v komentáři pro Hospodářské noviny předložil 4 důvody, proč mají tyto protesty smysl. Komentátor Miroslav Korecký z MF Dnes o smyslu demonstrací naopak zapochyboval. Zdá se mu, že Češi protestují až příliš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: Mýty o reparacích
Poslední dobou čeští politici a veřejně známější osoby populisticky prohlašují, že Německo by mělo České republice jím způsobené škody okupací a válkou doplatit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Procházka (ANO): Psí den se letos opět potýkal s deštěm
Městský obvod Plzeň 3 pořádal v sobotu 11. května už devátý ročník největší akce svého druhu v Plzeňském kraji - Psí den.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Naši mladiství v konzumaci konopí dohnali Nizozemsko. A s alkoholem je to také špatné, zoufal si šéf protidrogové centrály
Češi vítězí ve spotřebě alkoholu nad většinou zemí OECD. Celkem 800 tisíc lidí pije alkohol nadměrně a pravidelně. Zpráva Národního monitorovacího střediska pro drogy a závislosti také říká, že z nelegálních drog dlouhodobě převažuje užívání konopí a pervitinu. Jakub Frydrych, ředitel Národní protidrogové centrály, v pořadu Interview na ČT24 promluvil o tom, jak účinné jsou represe a boj proti nelegálním drogám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Staněk odstoupí, ale problémy mu neskončí. Fajt ho chce rozprášit, chystá žalobu
Bývalý šéf Národní galerie Praha (NGP) Jiří Fajt připravuje právní kroky proti ministrovi kultury Antonínu Staňkovi (ČSSD). Ten Fajta spolu s ředitelem Muzea umění Olomouc v polovině dubna odvolal s odkazem na významná pochybení v hospodářské činnosti jimi spravovaných institucí. Sám Staněk oznámil, že k 31. květnu rezignuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Princip soutěže Vyprojektuj a postav umožňuje snížit skutečné náklady na stavbu
Rekonstrukce silnice z Podbozkova do Cimbálu by měla začít letos, projekt získal podporu ze Státního fondu dopravní infrastruktury
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Matějka (SNČR): Gunlex je jako ochránce střelců fajn. Bez vystoupení z EU ale nakonec prohrajeme
Jediným řešením, jak ochránit dosavadní práva na poli držení a nošení zbraní v této zemi, je vystoupení České republiky z Evropské unie. Myslíte si, že je to bláhové a naivní? Ani omylem. Dosavadní nařízení EU je jen začátkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Musíme připomínat výhody členství v EU: Mír, prosperita, finance, spustila Babišova dvojka Dlabajová. Hayato Okamura se přimluvil za evropskou armádu proti Rusku, Číně a Trumpovi
REPORTÁŽ Ne my a oni! „Nebude míru v Evropě, pokud si Evropskou unii necháme oslabit, rozložit nebo pokud z ní vystoupíme.“ I toto důrazné varování zaznělo na besedě kandidátů různých politických stran a hnutí s názvem „Quo vadis Evropo?“ v Ostravě. Také o podpoře myšlenky společné evropské armády hovořil Hayato Okamura. K reformě EU lídr hnutí HLAS podotkl, že nezáleží na Evropském parlamentu. Od europoslance ODS zněla kritika Evropské komise a Pirát Mikuláš Peksa nenechal nit suchou na systému rozhodování v rámci EU. Padlo i vysvětlení, jak je to s hájením českých priorit. „Českým národním zájmem je být součástí Evropské unie. Pro mě je tohle naprosto jasná věc, kterou bych zarámovala a pověsila úplně všude,“ uvedla europoslankyně Martina Dlabajová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Naši piloti létali nejen v Anglii, ale i v SSSR. Předseda leteckého historického klubu dodává další zajímavosti, které jste nejspíš nevěděli
ROZHOVOR Z tisícovky československých pilotů padla za druhé světové války polovina. Naši stíhači létali nejen ve službách královského letectva, ale i na Východě, v Rudé armádě, odkud třeba pomohli při Slovenském národním povstání. Příliš se také nehovoří o tom, že část našich letců odešla z Anglie do Sovětského svazu. A mnoho se neví ani o tom, že naši letci potopili několik německých ponorek. Pohled na letce totálně zkazil případ dvou letadel Dakota, které odletěly i s cestujícími do Německa. Pilotovali je právě piloti, kteří přišli z Anglie a vstoupili do služeb našich aerolinek. O tom všem vypráví a řadu významných jmen uvádí v exkluzivním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz předseda Leteckého historického klubu v Plzni Václav Toman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Salva radosti z opozice nad koncem ministra Staňka: Konečně je pryč! Babiš chce řídit stát, ale nenašel volant, chechtal se Pospíšil
Ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) se rozhodl rezignovat na svou funkci ke konci května. „Ve svém boji za spravedlnost a právo již necítím další podporu z nejvyššího vedení ČSSD,“ píše Staněk v dopise pro premiéra Andreje Babiše. Na Staňkovu rezignaci již reagovalo několik politiků, přičemž především z opozice zazněla vůči jeho rezignaci oslavná slova. Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil pak situaci dokonce využil i k ostré kritice vlády Andreje Babiše: „Andrej Babiš chce řídit stát jako firmu. Zřejmě ale ještě nenašel volant. Odchodem ministra kultury Staňka ve vládě končí už šestý ministr. Tak funguje Babišova vláda ‚odborníků‘ v praxi,“ uvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Kardinál Duka proklet Šafrovým fórem. Dovolil si kritizovat liberální demokracii
Kardinál a arcibiskup pražský Dominik Duka se přidal k těm, kdo kritizují liberální demokracii, informuje Šafrovo Forum24, jehož komentátor Jan Jandourek na to zároveň podotýká, že není jasné, jestli si kardinál uvědomuje, že on i jeho církev těží právě z toho, že v liberální demokracii žijí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Proč jste přišli demonstrovat proti Benešové? Některé odpovědi účastníků vás překvapí
Už potřetí v řadě se sešly na Staroměstském náměstí tisíce lidí, kteří protestují proti tomu, že do křesla ministryně spravedlnosti usedla Marie Benešová. Zároveň vyjadřují svůj nesouhlas s vládou Andreje Babiše (ANO). Seznam Zprávy se zeptaly lidí na důvody demonstrací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Pourová (ANO): Nový parkovací dům v centru Hradce Králové se otevře na začátku června
Od června budou moci motoristé v centru Hradce Králové využívat nový parkovací dům Jana Gayera s kapacitou 284 parkovacích míst. Během těchto dnů stavba prochází kolaudací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Pirátům radí elitní policejní důstojník ve službě. ANO chce mimořádné jednání výboru pro bezpečnost
Poslanci hnutí ANO požadují svolání mimořádného jednání sněmovního výboru pro bezpečnost. Vadí jím, že Pirátům radí důstojník Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jan Šmída, je to podle nich na hraně zákona, píše server Info.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v šetření Eurostudent osloví 240 tisíc vysokoškoláků
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy zahájilo šetření Eurostudent, bude zjišťovat informace o studiu a životních podmínkách vysokoškoláků. Studenti jsou k vyplnění online dotazníků oslovováni prostřednictvím svojí vysoké školy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Staněk prý končí, měl to slíbit Hamáčkovi. Favoritem na nástupce je Onderka
Podle informací serveru Seznam Zprávy se ministr Antonín Staněk rozhodl podat demisi. Šéf resortu kultury z ČSSD byl dlouhodobě kritizován zejména za odvolání ředitele Národní galerie Jiřího Fajta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Bláha (ODS): Projekt na rekonstrukci ZUŠ Střezina musí město nechat přepracovat, rekonstrukce by mohla pokračovat příští rok
Kompletní revizí projde první část projektové dokumentace na opravu budovy bývalé základní školy na Slezském Předměstí, kterou využívá hradecká ZUŠ Střezina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Evropská komise možná hraje zbytečnou zdržovací taktiku z důvodu blížících se voleb
Piráti vyzývají vládu, aby neprodleně zajistila zveřejnění výsledků auditu Evropské komise ve věci střetu zájmů premiéra Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: České HDP překvapilo pozitivně, silnější německé skrývá řadu problémů
Český růst na začátku roku 2019 překvapil silnějším růstem, než jsme očekávali my i trh. Ekonomika rostla mezikvartálně o velice slušných 0,5 %, a to nehledě na slabé výkony průmyslu. Na ten se zpožděním dolehla německá průmyslová recese z konce roku 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Šolc (SLK): K nemocnici pojede autobus. Město už řeší dopravní napojení
Už v příštím roce se začne v areálu liberecké nemocnice stavět Centrum urgentní medicíny, jehož součástí bude i parkovací dům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Michal Skořepa: Opravdu si musíme v EU pomáhat?
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 07:41, zobrazit podobné
ČSSD, nová partaj do výtahu?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 07:40, zobrazit podobné
TOPlist