Oficiální zpravodajská média

Prosim vás, pomožte! Vždyť je to tady šílený. Cikáni, feťáci, žebraj, máchaj přirozením, děti se bojí ven… Šokující informace o místu uprostřed Prahy
Radotín je městská čtvrť a katastrální území o rozloze 930 hektarů, které jako jediné tvoří pražskou městskou část Praha 16. Ta vznikla 24. listopadu 1990 a do 31. prosince 2001 se nazývala Praha - Radotín. Na ParlamentníListy.cz se obrátilo několik obyvatel, kteří popisují, jak žití v této rozlehlé části metropole s necelými devíti tisíci obyvateli vypadá. A zkušenosti jsou to opravdu příšerné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Evropská komise na pranýři. V ČT se debatovalo o EU a zkušení europoslanci prozradili, co zažívají v Bruselu
Už za pár dní se dozvíme, kdo uspěje v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu. Do první série předvolebních debat na ČT24 dorazili čtyři volební lídři, Ivan David (SPD), Kateřina Konečná (KSČM), Pavel Poc (ČSSD) a Pavel Svoboda (KDU-ČSL). Diskutovalo se například o dvojí kvalitě potravin, důležitosti našeho členství v EU, suchu, které trápí Česko, migraci, ale také o pravomocech Evropské komise nebo biopalivech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Arnika: IPR čeká s portálem Praha zítra? spousta práce. Web s plánovanými projekty není kompletní
Spuštění webového portálu Praha zítra? je pro Pražany dobrá zpráva. Hlavní město bude představovat pražské stavební projekty a chce tak otevřeně informovat o rozvoji Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Štětina za sebe poslal do rozhlasu „porno“ Fischera. A ten se hned na úvod pustil do Bašty...
Radek Hlaváček (ČSSD), Daniel Konečný (TVŮJ KANDIDÁT), Jaroslav Bašta (Bezpečnost, odpovědnost, solidarita), Pavel Telička (HLAS), Pavel Šrámek (Agrární demokratická strana) a Petr Fischer (Evropa společně). Takové bylo obsazení debaty s kandidáty, kterou přinesl Český rozhlas před nadcházejícími evropskými volbami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Uprchlíci, solidarita. Zahradil byl v debatě „jak Dubček v Moskvě“, padlo. Podívejte se, kdo by mohl vést EU
Předevčírem se odehrála debata tzv. spitzenkandidátů, tedy lídrů frakcí v EP, kteří by se po volbách mohli stát předsedou Evropské komise. A dotyční se opravdu činili, zvláště na tématu migrace. Hesly jako solidarita, boj s klimatickou změnou nebo společné řešení se to jen hemžilo. Lídr evropských socialistů se pustil do středo a východevropanů, že bez solidarity budou za chvíli v Evropě zase hranice. Dánská politička z frakce, ve které je i ANO, zase prohlašovala, že Evropané chtějí, aby politici migraci legalizovali. A Jan Zahradil? „Jak Dubček v Moskvě,“ popsal vystoupení kandidáta ODS jeden z komentátorů na Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Česká republika dlouhodobě bojuje proti nadměrnému užívání a závislosti na alkoholu
ČR na zasedání Rady ECOFIN odmítne návrh Rumunska na uvolnění pravidel pro domácí pálení alkoholu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Frustrovaná feministka, obtloustlá newyorská nula! Kotrba vytáhl na obranu herce Delona. A je to síla
Francouzský herec Alain Delon si má o víkendu převzít ocenění v podobě čestné Zlaté palmy festivalu v Cannes. Našli se však tací, kteří herci vyčítají jeho současné politické názory i to, jak se choval a co řekl v minulosti. Odstartovali tak petici, aby ocenění nedostal. Politický analytik Štěpán Kotrba pevně doufá, že si Delon cenu za své celoživotní dílo odnese, protože má právo na vlastní politický názor i na vlastní sexualitu. Zato americká zakladatelka feministické lobbistické iniciativy Women and Hollywood Melissa Silversteinová, která to celé rozpoutala, je podle něj nula.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Na další možné zkorumpované zakázky na Brně-středu poukazuje kontrolní výbor
Dva stavební projekty v městské části Brno-střed, které zatím nejsou předmětem policejního vyšetřování v korupční kauze bývalého místostarosty Jiřího Švachuly (ANO), jsou nedostatečně zpracované tak, že komplikují řádný výběr stavební firmy. V tiskové zprávě to uvedli opoziční členové kontrolního výboru zastupitelstva. Projekty podle nich neposkytovaly firmám dost informací, což jim znemožňovalo vypracovat nabídku. To podle nich zřejmě tvořilo příležitost pro vznik korupčního prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Benešová nebyla favoritkou Babiše, byla mu doporučena. Něco za něco. Lidovec Benešík naznačuje...
ROZHOVOR „Každý prezident chce mít svého vyznamenaného Jágra,“ říká poslanec a lidovec Ondřej Benešík a podotýká: „Kdo by protestoval proti vyznamenání Jaromíra Jágra?“ V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se ale věnoval především vážnějším tématům. Upozornil například, že chování Miloše Zemana i vstřícnost České republiky může pro Čínu znamenat cestu k většímu celku, jehož jsme součástí, Evropské unii, která navíc zaspala, co se týká technologií. Nakonec prý nezbude než se spoléhat právě na Čínu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Birke (ČSSD): Příprava realizace stavby obchvatu Náchoda vstoupila další fáze
Komentář na facebookovém profilu k průběhu stavby obchvatu Náchoda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Procházka (ANO): Děti z mateřských škol centrálního obvodu zahajují praktickou část dopravní výchovy
Dopravní výchova patří mezi nejdůležitější oblasti v bezpečnosti silničního provozu u dětí. Proto, stejně jako v minulém roce, uspořádal plzeňský centrální obvod pro předškoláky z mateřských škol dopravní výuku na dětském hřišti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Kvóty, migrace, zrada českých občanů v Bruselu, demonstrace za „pravdu a lásku“... Tomio Okamura spustil kanonádu
ROZHOVOR „Já se ptám, proč soud EU řeší právní dohru z minulosti a chce nás trestat, když tvrdíte, že byly kvóty zrušeny?“ Předseda SPD Tomio Okamura v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz reaguje na žalobu na Polsko, Česko a Maďarsko, kterou se zabývá unijní soud. Vyjadřuje se k trestnímu oznámení, které má v plánu na něj podat jednička kandidátky KSČM do evropských voleb Kateřina Konečná. Popsal svůj program na víkend a v závěru zhodnotil i protesty za nezávislost justice: „Opravdu jsem nestačil zírat, co se na Staroměstském náměstí dělo. To „nevymyslíš“.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Nikdy nevím, co čekat od novinářů, kteří mne kontaktují poprvé
Nedávno mne požádala televize seznam o rozhovor ve věci dokumentu, který má několik částí. Nazval jsem jej ANALÝZA MOŽNÝCH ÚČELOVÝCH TRESTNÍCH STÍHÁNÍ V ČESKÉ REPUBLICE.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka: Lesby a gayové volají po manželství, společnost se na to zdá být připravená
Ombudsmanka provedla jedno z nejrozsáhlejších dotazníkových šetření mezi lesbami, gayi, bisexuály a trans lidmi v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Adepti na ocenění Zlatý volant pokračují v dobrých výkonech
I v dalších podnicích nedávno zahájené sezony pokračují tuzemští kandidáti na ocenění v prestižní anketě Zlatý volant v dobrých výkonech. Daří se i mladým nadějím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Stržínek (ANO): Valašské Meziříčí revitalizuje prostranství mezi hotelem Apollo a OD Křižná
Úplně novou podobu dostane chodník spojující hotel Apollo s areálem obchodního domu Křižná. Nutným úpravám se nevyhne ani bezprostřední okolí komunikace pro pěší. Revitalizace celého prostranství by měla být hotova do 26. července.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Při cvičení ochrany hranic zkontrolovaly hlídky 1 500 lidí, zjistily 128 přestupků
Při dvoudenním cvičení v Plzeňském kraji, které bylo zaměřeno na fiktivní nařízení vlády o znovuzavedení kontrol na ochranu vnitřních hranic, zkontrolovaly hlídky na hranicích více než 1 200 vozů a 1 500 lidí a zjistily 128 přestupků. ČTK o tom dnes informoval policejní mluvčí Jozef Bocán. Policie podle něj cvičení považuje za úspěšné, spolupráce s armádou, celníky, hasiči, zdravotníky a Vězeňskou službou fungovala. Cvičení skončilo dnes dopoledne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Soud rozhodl v kauze údajného tunelování DPP: Rittig, Dvořák i zbytek obviněných osvobozeni
Soud zbavil obžaloby všech 17 obviněných v kauze údajného tunelování pražského dopravního podniku (DPP). Podle soudce Petra Hovorky nebyl žalovaný skutek, ze kterého státní zastupitelství vinilo mimo jiné bývalého šéfa DPP Martina Dvořáka a lobbistu Iva Rittiga, trestným činem. Rozhodnutí není pravomocné, lze se proti němu odvolat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Český voják souzený za terorismus kvůli cestě na Donbas dostal podmínku a ztratí hodnost
Český voják Erik Eštu obžalovaný z terorismu za účast v bojích na Ukrajině dnes dostal u pardubického soudu podmíněný tříletý trest s odkladem na čtyři roky. Soud mu také udělil jako trest ztrátu vojenské hodnosti. Podle obžaloby se Eštu v roce 2015 vydal na Ukrajinu a účastnil se tam bojů na straně státu ovládaného proruskými separatisty. Eštu obvinění odmítal a tvrdil, že své zážitky zveličoval. Rozsudek není pravomocný, strany si nechaly lhůtu na odvolání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Skončila lhůta pro podávání nabídek na provoz autobusové dopravy
Do včerejška mohli uchazeči o zajišťování veřejné linkové dopravy podávat své nabídky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Připo*ranost. Mozky vymyté. Zárodky budoucích fašistických bojůvek... Hamplovi zrušili přednášku a je rušno. Podívejte se proč
V Brně se včera nekonala přednáška sociologa Petra Hampla. Proč? Prý kvůli agilnímu studentovi z Masarykovy univerzity a vedení knihovny, které se nechalo údajně zviklat nařčeními. A podle Petra Hampla si dotyčný ani nezjistil, co vlastně sociolog říká, a dokonce ho označil za antisemitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská zahájila prezentaci jižních Čech na slavnostech v Linci
Kraj tu Rakušanům servíruje své přírodní krásy i kuchyni
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Herman (KDU-ČSL): Staněk rok prokazoval, že na vládní funkci nestačí
Komentář na facebookovém profilu k odstoupení ministra kultury Antonína Staňka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Vysoké regulace jsou znakem nedůvěry k lidem
Komentář na facebookovém profilu k regulacím
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Americký senátor Paul chce zablokovat prodej vrtulníků ČR
Americký senátor Rand Paul hodlá zablokovat prodej armádních vrtulníků Česku, který začátkem května schválilo americké ministerstvo zahraničí. Republikánský politik tento týden předložil v Senátu návrh několika usnesení zakazujících dohodnutý prodej vojenské techniky vedle Česka také Bahrajnu, Kataru či Spojeným arabským emirátům. Vyplývá to z informací dostupných na internetových stránkách amemrického Kongresu. Paul se podobné kontrakty pokoušel zastavit už loni, nezískal však dostatečnou podporu kolegů v Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Šimral (Piráti): V pražských školách se stále ještě najde spousta schopných žáků
Již podeváté, ve středu 22. května ve 12:30 hodin, budou v Brožíkově sále Staroměstské radnice jako vítězové soutěže Sollertia Praha oceněni nejzručnější studenti pražských středních odborných škol. Z rukou radního Víta Šimrala převezmou originální stříbrné medaile vyražené k této příležitosti Českou mincovnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Renata Vesecká pro PL: Benešová není hrozba. A že se nedá u nás objednat trestní stíhání? Kdo to říká, nemá pravdu
ROZHOVOR I když bývalou nejvyšší státní zástupkyni Renátu Veseckou a další právníky nazvala Marie Benešová v minulosti justiční mafií, dnes se nové ministryně spravedlnosti advokátka Renata Vesecká zastává. „Pravomoc ministra spravedlnosti není toho rázu, aby mohla zajistit to, co se podsouvá, nějakou beztrestnost. Podle mého názoru nehrozí nějaké zneužívání justice,“ prohlásila právnička. Slova o boji za nezávislost státních zástupců až do roztrhání těla proto považuje za mírně řečeno hysterické.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Správa železniční dopravní cesty: Do druhé fáze architektonické soutěže na stanici Veleslavín postoupilo pět návrhů
K prvnímu dvoudennímu zasedání se sešla mezinárodní porota architektonické soutěže na budoucí podobu železniční stanice Praha-Veleslavín. Soutěž vyhlásila Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) v souvislosti s přípravou a zpracování projektu Modernizace a novostavba trati Praha-Veleslavín (včetně) – Praha-Letiště Václava Havla (včetně).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
ČEZ Teplárenská instaluje v Trutnově knihobudky
Bývalé odvětrávací domky, které byly součástí centrálního zásobování teplem úplně změnily svou identitu. Společnost ČEZ Teplárenská se rozhodla pro změnu a z domků se po nutných stavebních úpravách vyklubaly krásné moderní knihobudky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Staněk naznačil, proč na něj umělci uspořádali lynč: Zrovna se chystá nové rozdělení dotací...
Dosluhující ministr kultury Antonín Staněk oznámil, že ke konci května podá demisi. V rozhovoru pro Právo však překvapivě uvádí, že ho pravděpodobně nepoložily spory po odvolání Jiřího Fajta z čela Národní galerie Praha, ale spíše odpor proti chystaným změnám v rozdělování dotací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Analytik Vyoral o osobní zkušenosti s uměleckou frontou: Žádná jiná profese neprojevuje takové znaky sekty
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Kupředu levá a mládí vpřed! Udavači z řad pokrokové mládeže se chovají jako v padesátých letech. Tentokrát s podporou neziskového sektoru, který bije na poplach proti trollům, dezinformacím či netoleranci. Tomáš Vyoral nemohl odolat, aby právě s těmito lidmi zúčtoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
„Alkoholik, pokálel chodbu“, „Zloději, vysypali mi z urny tátu a mámu!“ Soud s mužem, který se vzpíral exekutorovi, se dost zvrhl
REPORTÁŽ Jaroslav Novák stojí před soudem kvůli tomu, že měl před více než dvěma lety vyhrožovat vykonavatelům soudního exekutora Juraje Podkonického, kteří ho přišli vystěhovat z bytu, střelnou zbraní. Ta se v jeho bytě posléze skutečně našla. Novák však tvrdí, že nebyla jeho. To, že měl lidem od exekutora hrozit zastřelením Novák odmítá. Dvojice svědků ovšem tvrdí něco jiného. Novák u soudu podnikal útoky na jejich věrohodnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Nemocnice Pardubického kraje odbourává bariéry
Úrazy, nehody, vrozené vývojové vady i stáří. To jsou obvykle důvody, které vedou ke zdravotnímu postižení a imobilitě. Při návštěvě nemocnice a hospitalizaci pak mohou pacienti s poruchou mobility narážet na problémy bariérové i společenské.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Kovosvit MAS zve na tradiční Den otevřených dveří
V sobotu 1. června mezi devátou a třináctou hodinou se otevřou brány podniku Kovosvit MAS široké veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Tulpa (SLK): Gastroden představí mladé kuchaře, krejčí i kadeřnice
Tradiční Gastroden hostí v pátek 24. května Střední škola gastronomie a služeb v Liberci. Již počtyřiatřicáté zde budou žáci prezentovat své dovednosti, tentokráte se bude akce odehrávat v duchu tématu Hobby naší doby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Vyvedeme naše zemědělství z područí Evropské unie k soběstačnosti
Už naši dědové – sedláci hospodařili s cílem zemědělské a potravinové soběstačnosti svých rodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Soutěžte o ceny s projektem Kraje pro bezpečný internet
I letos se žáci a studenti základních a středních škol v Jihomoravském kraji mohou zapojit do soutěže s projektem Kraje pro bezpečný internet a vyhrát hodnotné ceny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Je demise Staňka skutečně jistá? V ČSSD mají strach z dalšího kroku Zemana
I když ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) avizoval, že podá demisi koncem května, objevují se ze strany špiček sociální demokracie obavy, aby ve výměně nenastala komplikace. Za tou by mohl stát prezident Miloš Zeman, pokud by se rozhodl Staňkovu demisi nepřijmout a ve funkci jej podržet. Došlo by tak k završení možné dohody, o které MF DNES informovala již v lednu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
ŘSD se dnes seznámí s nabídkami na audit mýtného systému
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dnes otevře obálky s nabídkami uchazečů o audit nového mýtného systému, který bude provozovat konsorcium společností CzechToll/SkyToll. Cenu desetiletého kontraktu na kontrolu fungování mýta úřad odhaduje na 495 milionů korun. Mýtný systém bude od příštího roku na zhruba 2 100 kilometrech dálnic a silnic první třídy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Brzy stoletá chemička modernizuje a investuje do ekologie
V roce 1920 byla v Pardubicích založena továrna Explosie. Vzhledem k tomu, že řada jejích výrob přešla do později zformované Synthesie, oslaví obě firmy v příštím roce společnou stovku. Jak se rozvíjí jeden z největších exportérů a zaměstnavatelů Pardubického kraje, se při návštěvě v podniku přesvědčil 1. náměstek hejtmana Roman Línek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Luňáková (ODS): Evropské volby prý přinesou revoluci! Jak by měla vypadat?
Evropské volby se blíží a všichni spekulují o tom, v jakém počtu budou rozdělena křesla v Evropském parlamentu po volbách. Zvítězí nacionalistická hnutí? Dostanou se do parlamentu socialisté?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Huawei v ČR nevidí dopady svého zařazení na černou listinu USA
Čínská společnost Huawei, kterou americké ministerstvo obchodu zařadilo na černou listinu, nevidí žádné možné dopady tohoto kroku na své obchodní aktivity a zákazníky v Česku. Huawei to dnes sdělila ČTK. Technologie Huawei využívají všichni tři tuzemští mobilní operátoři i největší provozovatel telekomunikačních sítí CETIN. O firmě se mluví jako o možném dodavateli technologií pro mobilní sítě takzvané páté generace (5G).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Máme jedinečnou polohu pro vybudování testovacích polygonů
Komentář na facebookovém profilu k budoucnosti autonomní mobility.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Primátor Pobucký: Nebezpečný odpad ze Starého Města byl odvezen
Ze skladu ve Starém Městě u Frýdku-Místku bylo odvezeno 650 tun nelegálně navezeného nebezpečného odpadu, převážně rozpouštědel, emulzí, barev a laků a kapalných hořlavých látek obsahujících nebezpečné látky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Bartoň (Piráti): Vláda o platech učitelů v příštím roce stále mlží
Dnešní vystoupení ministryně financí Aleny Schillerové na sjezdu Českomoravského odborového svazu pracovníků školství nepřineslo z pohledu Pirátů ve věci navyšování platů učitelům na příští rok nic konkrétního.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Jsem obviněn z toho, co jsem neudělal a ani udělat nemohl
Informace o pokračování soudu a mé účasti na jednání v jednotlivých dnech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Do města „Snědé tísně“ dorazil biskup. Lidé mají právo nepracovat, řekl při otevírání Charity
REPORTÁŽ, FOTOGALERIE „Lidé mají právo nepracovat. I když je 30 let po revoluci, bude mít Charita pořád co dělat. S větší svobodou je totiž spojeno i to, že se lidé rozhodují o svém stylu života, který je možná někdy pro druhé obtížný,“ vyjádřil se biskup Jan Baxant po otevření Centra sociální pomoci ve městě, které letos „předvedlo“ některé své sociální problémy v seriálu „Most!“. „Moc dobře víme, co by nám vyvstalo za obrovské potíže, kdyby tu neziskové organizace nedělaly svou práci,“ podotkla náměstkyně primátora v prostorách, jejichž rekonstrukce se neobešla bez příspěvku od německých dárců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Státní zástupce nebude dál řešit Mynářovy schůzky se soudci. Nebyly trestné
Státní zástupce Jan Lelek neshledal setkání hradního kancléře Vratislava Mynáře se soudci jako trestná. Počínání kancléře ale označil za nestandardní a za vhodný nepovažuje ani postup soudců. Lelek to dnes sdělil ČTK. Státní zástupce svým verdiktem potvrdil rozhodnutí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ), která záležitost prověřovala. Mynář čelil podezření, že se snažil s vědomím prezidenta Miloše Zemana ovlivnit soudce v kauzách důležitých pro Pražský hrad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Letos chceme vlastníkům poskytnout až 4 miliardy na obnovu lesů
Ministerstvo zvyšuje podpory do lesního hospodářství každým rokem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Petice za zahájení novostavby DDM Duha Ústí nad Orlicí
Petice k započetí stavby nového domu dětí a mládeže
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Piráti kážou vodu, ale pijí víno plnými doušky
Komentář na facebookovém profilu k politice Pirátů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
dTest: Jak je to s osobními údaji na internetu
Se svými osobními údaji nakládáme na internetu v podstatě denně. Internetové společnosti běžně využívají osobní údaje k cílenému marketingu. Díky tomu se Google dostal mezi tři nejvíce ceněné značky na světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Všechny ty estébácké praktiky kavárny nefungují
Když se nějaké knihy prodají tři tisíce kusů, je to slušný úspěch. Na téhle fotce z předminulého týdne jsou tři tisíce kusů Prolomení hradeb - pátý dotisk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Primátor Jiránek: Chytré zastávky lidem usnadní život a zvýší kvalitu cestování MHD
Téměř sedmdesát chytrých zastávek by mělo být do konce května k dispozici v Kladně. Tzv. elektronické označníky budou ukazovat skutečné příjezdy autobusů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Sračky, patříš do vězení, potykal Šafr předsedovi vlády. Ministrovi pak radil, až navždy zaleze do díry
Pavel Šafr z Fora24 zase řádil. Tentokrát na Twitteru. Schytal to Babiš, Jourová, Ondráček i ministr Staněk. „Milý pane Babiši, přestaňte v Agrofertu vyrábět sračky,“ vykal premiérovi Šafr, ale pak začal být familiární: „Patříš do vězení.“ Návštěva Donbasu poslance Ondráčka je jako jet navštívit Islámský stát. A koho Šafr pochválil? Předsedu občanských demokratů Petra Fialu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Pavel Novotný žádá pro poslance KSČM kulku. A držte hubu
Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček schytal kritiku za svou cestu do Doněcku z mnoha stran, velmi zostra pak k němu promluvil starosta pražské části Řeporyje Pavel Novotný (ODS). Nechybí ani reakce Petra Macinky z Institutu Václava Klause či blogerky Lucie Sulovské.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Pane Fialo, proč web ODS mlčí o vyhlášení protektorátu a Mnichovu? Nedokážu odpovědět, kroutil se předseda. Pak se naštval a spustil o americké armádě
REPORTÁŽ Žlutá republika, kam se člověk podívá. Řepka a kukuřice místo brambor, cibule, lnu a mrkve. Eurodotace, vyplácené naší vládou. Podpora megapodniků s Agrofertem v čele na úkor malých farmářů. Chemie se cpe do půdy, i když to není třeba. Setkání veřejnosti s předsedou ODS Petrem Fialou bylo akční a nikdo se nenudil. Strana bude zanedlouho řídit republiku, protože je v prima kondici, šlape a roste. Jediný reprezentant pravice u nás? A Piráti? No comment…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Nora Fridrichová se opět občansky angažuje. Ovčáček zjistil zajímavé věci o spolku, který to organizuje
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček si na svém facebookovém profilu rýpl do moderátorky veřejnoprávní České televize Nory Fridrichové. Důvodem je to, že se Fridrichová chlubí svým patronátem nad výzvou Mantinely demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Nenalít Kalouskovi, Hrušínskému či Hřebejkovi je tedy správné? Tak jo…
Nepochybně mnou otřáslo nedávné rozhodnutí Ústavního soudu, ve kterém bylo řečenol, že i podnikatel může při výkonu svého podnikání uplatňovat svůj politický názor, jako například podmiňovat ubytování turistů z Ruska jejich podpisem pod prohlášení, že nesouhlasí s anexí Krymu. Šimíček navíc vypíchl, že musí takové jednání směřovat k dobru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Úřad vlády ČR a Liberecký kraj podepsaly Memorandum o spolupráci
Na základě uzavřeného memoranda budou Úřad vlády prostřednictvím Odboru pro sociální začleňování (Agentura) spolupracovat s Libereckým krajem a koordinovat svou vzájemnou činnost při vytváření i uskutečňování komplexních sociálních politik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Poslanec Svoboda se po kolapsu cítí dobře, domu by mohl z nemocnice už za pár dní
Poslanec ODS, lékař a někdejší pražský primátor Bohuslav Svoboda, který ve středu zkolaboval ve Sněmovně, zůstává v Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích, cítí se ale dobře. Bolí ho jen koleno od pádu a očekává, že v řádu dnů půjde domů. Svobodovo vyjádření dnes ČTK tlumočila mluvčí nemocnice Jitka Zinke.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Hlubuček (STAN): Cvičení evakuace je možností, jak prověřit schopnosti zaměstnanců řešit mimořádnou událost
V budově Nové radnice vypukl cvičný požár. Byla zahájena evakuace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Karel Januška: V právním státě otázku viny a trestu rozhoduje výhradně soud
Z veřejných sdělovacích prostředků se doslýchám, že hodláte klasifikovat trestný čin výší škody, kterou pachatel způsobil. Chci vám připomenout základní principy právního státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Narvat Andrejovi do pr***e mrkev. Promluvil exposlanec ODS
Bývalý poslanec ODS Martin Novotný vidí Andreje Babiše i za drahou paprikou. Při nákupu se rozohnil tak, že chtěl do premiéra lít nálevkou řepkový olej a z druhé strany trávení mu provést ještě větší ukrutnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Unucka (ODS): Chceme vytvořit zcela nový ekosystém lidí s chytrými nápady
Vývojáři a IT nadšenci z celé republiky budou v Ostravě vymýšlet, jak zpříjemnit lidem život
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Český rozhlas vyhlašuje autorskou soutěž Radio Drama Autor
Český rozhlas vyhlašuje u příležitosti 96. výročí zahájení pravidelného rozhlasového vysílání soutěž s názvem Radio Drama Autor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Výsledky obecních voleb ve Strakonicích jsou neplatné, rozhodl krajský soud
Obecní volby ve Strakonicích jsou neplatné, rozhodl už podruhé krajský soud v Českých Budějovicích. Důvodem je narušení předvolební kampaně ze strany vítězné Strakonické Veřejnosti. Proti dnešnímu rozhodnutí může opět Strakonická Veřejnost podat ústavní stížnost, řekla ČTK předsedkyně senátu českobudějovického krajského soudu Tereza Kučerová. Strakonický starosta Břetislav Hrdlička (Strakonická Veřejnost) ale pro ČTK připustil, že ústavní stížnost možná znovu nepodají. Znamená to, že by se tak mohly konat nové volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ministryně financí Schillerová chce další rozpočty přizpůsobit zvýšení platů učitelů
Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) přizpůsobí tvorbu státních rozpočtů v dalších letech požadavku na navýšení platů učitelů. Chce dodržet vládní slib, že v roce 2021 budou pedagogové brát minimálně 45 000 korun. Schillerová to řekla delegátům dnešního sjezdu Českomoravského odborového svazu pracovníků školství. Podle ministra školství Roberta Plagy (ANO) by se růst platů měl ukázat i ve výhledech rozpočtu na následující roky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Neříkejte, že už je máte všechny přečtené
Páteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Toto je prý Hamáčkův hlavní adept na ministra kultury. Proč právě on?
Ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) by měl koncem května podat demisi a předseda vlády Andrej Babiš očekává, jaká jména ČSSD přinese. Předseda sociálních demokratů Jan Hamáček má prý již na post několik kandidátů. A Lidové noviny ve svém pátečním vydání informují, že jedním z horkých kandidátu je Ivan Krejčí, šéf rozhlasové a televizní rady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Trh aut se začíná stabilizovat
Česká ekonomika si, zdá se, v prvním čtvrtletí vedla nad očekávání dobře. Podle předběžného odhadu její půlprocentní mezikvartální růst v úvodu roku nemusí v porovnání s výsledky loňského roku sice vypadat až tak impozantně, nicméně ve srovnání s tím, co napovídaly měsíční statistiky a zvláště pak soft indikátory, je to velmi solidní výsledek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Malach (SNČR): Evropská unie podle Macrona
Pan Macron má dost velké problémy ve vlastní zemi, ale to mu nezabraňuje chrlit další a další nápady, jak by si představoval fungování EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
„Lživý plátek SPD týden před volbami. Útok na KSČM!“ Konečná podává trestní oznámení na Okamuru
Místopředsedkyně KSČM a jednička komunistů do evropských voleb Kateřina Konečná chystá žalobu na předsedu SPD Tomia Okamuru. Okamura podle jejích slov v kampani šíří nepravdivé informace. Podrobnosti společně s šéfem komunistů Vojtěchem Filipem zveřejnili na dnešní tiskové konferenci k této věci. „Jedná se o kampaň, věci, které Tomio Okamura používá v kampani,“ řekla ještě před tiskovou konferencí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Madeleine Albrihtová se tenkrát v Luxoru chovala jako „primitivní hajzlbába“, říká bez servítků režisér Dvořák
Do svého pravidelného pořadu Na prahu změn si tentokrát bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný pozval režiséra, dokumentaristu, producenta a redaktora Nové republiky Václava Dvořáka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ukaž, co umíš a jak mluvíš anglicky. Trump chce zpřísnit podmínky pro přistěhovalce
Americký prezident Donald Trump dnes oznámil, že nový americký imigrační systém podpoří příchod kvalifikovaných přistěhovalců a zabrání pronikat do USA těm, kteří na to nemají nárok. Dále uvedl, že tento plán rovněž ukončí pašování dětí do Spojených států a umožní jejich rychlé vracení rodinám v zemi původu. Seznámil tak veřejnost s návrhy nových přistěhovaleckých pravidel, která podle něho umožní konečně zcela zabezpečit hranice, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Dopravní politika státu a města Prahy je nejednotná
Když česká koruna není politicky stejnou českou korunou, pak vidíme politiku, která nemá dobré výsledky. Už dvacet pět let se řeší doprava cestujících na a z pražského letiště Václava Havla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Optický stroj přesně třídí semena lesních dřevin
Vlastníci i správci lesů nyní více poptávají sazenice listnatých lesních dřevin, které lépe odolávají klimatické změně a suchu. To byl hlavní důvod, proč Lesy ČR svůj semenářský závod vybavily optickým strojem. Za hodinu protřídí až 150 kilogramů naklíčených bukvic. Podnik investoval 4,1 milion korun bez DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ivo Fencl: Vztahy otec-dcera jako ošemetné politikum ve filmu podle Stephena Kinga
S románem Řbitov zviřátek začal Stephen King údajně začátkem roku 1979, právě před čtyřiceti lety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
FN Brno zve na Dětský den s Centrem asistované reprodukce
V roce 1979 byl v Brně založen program umělého oplození. Bylo to poprvé v zemích bývalého Československa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Za památkami a skvělou gastronomii v sobotu do Dobřichovic
Prohlídku zajímavých a jindy uzavřených památek, degustaci dobrého jídla a pití a v místních podnicích a také zajímavou přehlídku sportovních vozů. To vše připravili pro návštěvníky dobřichovičtí organizátoři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Startuji novou evropskou iniciativu na pomoc včelám i nám
Evropa, kde stav životního prostředí monitorují samotné včely. To není příběh z fantasy filmu. Na realizaci pracuje europoslanec Pavel Poc, lídr ČSSD do květnových evropských voleb. Startuje novou včelařskou iniciativu, na které spolupracuje s Evropskou komisí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Linka bezpečí přijala za 25 let své činnosti přes 10 500 000 volání
I tak se ale téměř 1000 dětí denně nedovolá
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Co dělal Staněk dobrého? Třeba hájil ČT. U Witowské „nakouřili“ ministra
Za dosluhujícího ministra Staňka se hledá náhrada. Téma do Událostí, komentářů přišli konzultovat Ondřej Veselý, místopředseda ČSSD, a Marek Výborný, předseda lidovců. Výborný to Staňkovi vytmavil za neznalost rozpočtu, ale Veselý ho bránil, že Výborný chce ministrovi „nakouřit“ jenom proto, že je v opozici. A Staněk prý dělal i dobré věci. Například prý bránil tlaku na veřejnoprávní média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Dnes končí lhůta pro písemnou žádost o voličské průkazy
Lidé, kteří z jakýchkoli důvodů nebudou moci volit evropské poslance v místě svého bydliště, si dnes naposledy budou moci písemně zažádat o voličský průkaz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Piráti: Současní čeští europoslanci se dělí jen na špatné a horší
Komentář na facebookovém profilu ke krokům Evropského parlamentu pro ochranu životního prostředí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Bohdan Babinec: Co má výše důchodu společného se státním rozpočtem?
Otevřený dopis premiérovi ČR Andreji Babišovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Karla Šlechtová promluvila o poměrech v ANO a hned to schytala: Nedostala, co si přála, tak kritizuje
Poslanec hnutí ANO Pavel Pustějovský se nechal slyšet, že exministryně obrany Karla Šlechtová se ke kritice babišovců uchýlila poté, když nedostala to, co chtěla. Šlechtová v rozhovoru pro DVTV.cz mimo jiné uvedla, že šéf hnutí ANO Andrej Babiš nedodržel žádnou dohodu, kterou spolu měli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Stanislav Hošek: Jde skutečně o deficit demokracie EU?
Nebude žádné EU, pokud státníci zemí mimo ni budou jednat s představiteli jejích členských států a ne pouze s představiteli EU. (Anonym)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Policie obvinila prvního člověka za schvalování teroru v mešitách
Policie obvinila prvního člověka za schvalování březnových teroristických útoků v mešitách na Novém Zélandu, při nichž pravicový radikál zastřelil pět desítek lidí. Informoval o tom dnes Deník N. Další případy policisté prověřují a zatím není jasné, zda zahájí trestní stíhání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Senát: Plán akcí v týdnu od 20. května
Stručný výčet senátních akcí na příští týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
ČVUT: Jak přežít v přírodě a opatřit si základní životní potřeby
Ve dnech 6. až 9. srpna se na stanové základně Fakulty elektrotechnické ČVUT (FEL) v Temešváru u Orlické přehrady uskuteční první ročník tábora FEL_Camp.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Krajská konference Moravskoslezského kraje zvolila na další 2 roky nové vedení
Moravskoslezští lidovci si dnes zvolili na další dva roky nové vedení. Předsedu kraje obhájil Jiří Carbol, senátor PČR a starosta obce Dobrá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Piráti už kvůli Babišovým dotacím žalují i na Evropskou komisi. Diletanti, v Praze všichni vidí, co jste zač, vzkazuje jim premiér
Piráti jsou nespokojeni s tím, jak je Evropská komise nečinná v rozhodování o údajném střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). Rozhodli se tedy Evropskou komisi zažalovat. Píše to server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Hanousek (SZ): Prvňáků je víc, ale dostane se na všechny
Do prvních tříd hradeckých škol nastoupí letos v září více dětí než vloni. Očekává se, že do lavic usedne 926 prvňáčků. O jednu třídu navíc, než bylo plánováno, otevře základní škola na třídě SNP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Nedostala, co si asi přála, tak kritizuje dění v hnutí, říká o Šlechtové poslanec ANO
Karla Šlechtová ostře kritizuje dění v ANO. Vedení klubu její výroky nechce řešit.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 17.5.2019 v 16:36, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): O podobě Evropské unie, ale i České republiky, rozhodne hlas každého voliče
Za dění ve státě a kvalitu zákonů nesou odpovědnost volení politici. Ovšem vyšší odpovědnost nesou voliči, či nevoliči, jejichž reakce ve volbách má následky s dopady na každého občana České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vinařský zákon nahrává velkým firmám a poškozuje malé vinaře, kritizují soukromí zemědělci
Novela vinařského zákona přijatá před dvěma lety nesplnila cíle, které byly používané jako argumenty pro její zavedení, zaznělo na společné tiskové konferenci pořádané Asociací soukromého zemědělství České republiky a Vinařskou asociací. Kromě toho podle názoru představitelů těchto profesních organizací zákonná úprava nahrává velkým řetězcům a de facto znevýhodňuje malé a střední vinaře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Piráti podávají žalobu v kauze střetu zájmů. Evropská komise přiznala porušení evropských předpisů
Piráti podávají žalobu na Evropskou komisi v kauze střetu zájmů členů vlády České republiky z důvodu její dlouhodobé nečinnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Madeleine Albrightová se tenkrát v Luxoru chovala jako „primitivní hajzlbába“, říká bez servítků režisér Dvořák
Do svého pravidelného pořadu Na prahu změn si tentokrát bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný pozval režiséra, dokumentaristu, producenta a redaktora Nové republiky Václava Dvořáka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib: Setkávání pražské tripartity jsou vkladem do budoucna
Pražská tripartita se sešla poprvé v novém obsazení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Sliby voličům = byznys pro Babiše
Komentář na facebookovém profilu ke slibované daňové úlevě květinářstvím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
ČEZ číslo týdne: 21 196 889
21 196 889 sazenic vysázely Severočeské doly ze Skupiny ČEZ
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Značka Crystal Valley bude patřit Libereckému kraji
Liberecký kraj a Preciosa podepsaly smlouvu na Křišťálové údolí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Karel Janko: Proč volit do Evropského parlamentu
Anarchistům vadí všechno, liberálům téměř všechno a fašistům vadí naše práva. Tak se je snaží omezit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Politický převrat
Antonín Staněk (ČSSD) po necelých jedenácti měsících na postu ministra kultury končí. Protože odvolal z místa ředitele Národní galerie Praha Jiřího Fajta a ředitele Muzea umění Olomouc Michala Soukupa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist