Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2020
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.685x, což odpovídá cca 87.921-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Totalita „multi-kulti“! udeřil Kubera v Terezíně. A je z toho veselo
Na vzpomínkové akci k uctění obětí nacistické perzekuce na Národním hřbitově v Terezíně promluvil i předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS). Jeho slova následně zkritizoval brněnský politik Matěj Hollan.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
„Honza“ Hřebejk nabádá euroskeptiky, ať nechodí k volbám. Zde je odhodlaná odpověď Markéty Šichtařové
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Zcela opačně, než zamýšlel, vybudil režisér Jan Hřebejk ekonomickou analytičku Markétu Šichtařovou. Ta se po jeho výzvě, aby k volbám do Evropského parlamentu šli jen ti se správňáckým názorem, rozhodla, že půjde odevzdat svůj hlas, i kdyby se do volební místnosti měla doplazit. Podivuje se, proč by jako obyvatelka Evropské unie neměla právo říct, kam chce, aby směřovala, když se současným směřováním k socialismu nesouhlasí. Hřebejkovu výzvu k veřejnosti proto obrací v tom smyslu, že kdo není s fungováním EU spokojen, o to větší důvod má to říct ve volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Vláda: Premiér vystoupí s projevem na sněmu starostů a primátorů
Předseda vlády Andrej Babiš se ve čtvrtek 23. května zúčastní XVII. sněmu Svazu měst a obcí v Ostravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Pirátský komunálník si vydupal u stánku celou láhev vína. Jen proto, aby mohl provozní udat
Pirátský radní Moravské Ostravy a Přívozu pro oblast veřejného prostoru Lukáš Jansa udal provozovatelky areálu Dětský ráj kvůli tomu, že mu po přemlouvání prodaly láhev vína. Kazí tím prý mravní výchovu dětí. Ženám teď hrozí, že o práci v areálu přijdou, informuje server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Podřezat Zemana jako svini, vyzývá funkcionář ODS. A s ním všechna „smradlavá prasata“, co podpořila zdanění církevních miliard
„Zeman je druhý Hitler a je nutné ho podřezat jako svini.“ Těmito brutálnimi slovy zaútočil na hlavu státu předseda ODS v Jesenici u Prahy a zastupitel Martin Lang. Nepřenesl se přes to, že Poslanecká sněmovna na konci dubna definitivně schválila zdanění církevních restitucí a že příslušný zákon prezident podepsal. Jeho ostrým slovům pak ve facebookovém komentáři neunikli ani další poslanci. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček uvedl, že věcí by se měla zabývat policie. Langovo vyjádření označila ODS za nepřijatelné a bude jej řešit, informoval Blesk.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Lež na obrazovce ČT! A velmi vážná, varuje docent
Právník Zdeněk Koudelka se pro server Ceska-justice.cz zaměřil na podle jeho slov lež Pavla Zemana v České televizi. Jde mu konkrétně o vystoupení nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana v pořadu Interview ČT24 dne 16. května.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Kdo nás pět let zastupoval v europarlamentu? Otestujete se, kolik zástupců si pamatujete
Českou republiku, která vstoupila do Evropské unie před 15 lety 1. května 2004, čekají již čtvrté volby do Evropského parlamentu. V něm má nyní Česko 21 z celkem 749 křesel. Předchozí volby se konaly 23. a 24. května 2014 a mandát získalo sedm politických stran. Nejúspěšnější bylo hnutí ANO těsně před TOP 09 se Starosty a ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Otevírat plovárny jen pro ženy? Zajdeme ve vstřícnosti menšinám až tak daleko? Poslankyně z Rakouska hovoří o migraci a o tom, co nás spojuje
ROZHOVOR Je nutné rozlišovat mezi uprchlíky spadajícími pod mezinárodní ochranu a ilegálními migranty, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz rakouská poslankyně za stranu Svobodných (FPÖ) Anneliese Kitzmüllerová. Odmítnutí povinných kvót na uprchlíky bylo podle ní ve své době pochopitelné. Důležitou roli má v celém kontextu podle Kitzmüllerové integrace. Zásadní je podle ní otázka, do jaké míry by integrace do většinové společnosti pro nově příchozí měla být povinná? „Nemůžeme popřít, že ve velkých evropských městech již vznikají paralelní společnosti,“ dodává rakouská poslankyně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Přituhuje: Andrej Babiš tvrdě o migraci a trestech pro Česko. Je to prý vážné
Premiér Andrej Babiš (ANO) svým typickým podravem Čau lidi pozdravil všechny, kteří si nenechají v neděli večer ujít jeho pravidelné komentáře na sociální síti Facebook. Mluvil nejen o evropských volbách, ale také o migraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Marie Benešová vydala výbušné svědectví: Lidé z Hradu chodili konzultovat soudní kauzy už za prezidenta Havla
Marii Benešovou jmenoval prezident Miloš Zeman do funkce ministryně spravedlnosti na konci dubna. To vzbudilo vlnu nevole a napříč českými městy se konaly demonstrace za nezávislost justice, na které dorazily tisíce lidí včetně některých politiků, aby vyzvali novou ministryni k rezignaci. „Politici chodí na náměstí vykřikovat, že musím odstoupit, protože zastávám stejný názor. Je to scestné,“ říká v rozhovoru pro Novinky.cz s tím, že svým chováním nezavdala příčinu, aby o nezávislosti justice někdo pochyboval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Drážní úřad pořádá seminář pro dopravce, provozovatele drah a držitele nákladních vozů
Drážní úřad připravuje na čtvrtek 30. května 2019 v pořadí 8. jednání národní implementace TAF a TAP. Dále zde zazní informace ke změně předpisů v oblasti přepravy nebezpečných věcí či informace o povinnostech dopravců k 30. červnu tohoto roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Respekt je zděšen z vývoje ve Velké Británii po Mayové. Johnson a Farage...
Britská premiérka Theresa Mayová odchází a koncem září už nebude v úřadu. Co vše to pro Brity znamená, kdo bude jejím nástupcem a jak bude teď vypadat brexitový vývoj? Redaktor z Respektu Jiří Sobota nabídl svůj pohled na stále přituhující situaci ve Velké Británii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Na dotace bossům bude pořád
Komentář na facebookovém profilu k situaci ve státním podniku Lesy ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Na Ukrajině si hrají s čertem. Bývalý velvyslanec Bašta referuje o fintě, kterou na nového prezidenta vymyslel Porošenko
V tomto týdnu ukrajinský parlament rozhodl o datu inaugurace nově zvoleného prezidenta Volodymyra Zelenského. Jak to ale nakonec dopadne? Objevily se zprávy, že Zelenskyj nemusí být prezidentem, protože příznivci Petra Porošenka a nejspíše i on sám prý protahují termín inaugurace a dostanou se pravděpodobně mimo časový limit ústavy. Na tamní dění si posvítil v komentáři na serveru Prvnízprávy.cz někdejší diplomat v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta. „Ukrajinské hrátky s čertem. Skoro jako doma v Česku,“ komentuje ukrajinskou povolební situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Liberalisté a socialisté ničí svobodu a demokracii v Evropě
Za pár dní budeme rozhodovat o podobě a budoucnosti České republiky a Evropské unie. Zda půjde o výhodnou partii pro ČR, či diktaturu a násilné zasahování do suverenity států a porušení principu subsidiarity rozhodnou voliči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská předala petici proti uzavření Dolní zahrady zámku v Hluboké
Problém v komunikaci. Konkrétně mezi památkáři a městem Hluboká nad Vltavou. V tom je jádro sporu ohledně uzavření Dolní zahrady hlubockého zámku v nočních hodinách. Hejtmanka Ivana Stráská to řekla během schůzky s ministrem kultury Antonínem Staňkem v Týně nad Vltavou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Volební odhad podle portálu Politico
Na portálu Politico se objevily vlastně nejaktuálnější volební preference politických stran pro volby do Evropského parlamentu (EP). Tyto odhady se dost významně odlišují od odhadů či volebních preferencí jiných agentur pro výzkum veřejného mínění. Ostatní agentury, včetně těch renomovaných, se příliš do odhadů volebního výsledku v eurovolbách nepouští. Anebo zveřejňují tzv. volební potenciál, který neříká nic o budoucím výsledku eurovoleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Muž z kandidátky, která zničila Člověku v tísni předvolební školní bojovku: Když nás lidé ze srandy zvolí, uvidí, jak to ve skutečnosti chodí v europarlamentu. Zábava zaručena
ROZHOVOR „V europarláči jsou dobrý prachy, byla by hloupost dělat recesi a tvářit se, že nám z toho o prachy nejde,“ říká v předvolebním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz trojka na kandidátce recesistického hnutí do evropských voleb „ANO, vytrollíme europarlament“ taxikář Jiří Kyjovský. „Politická situace v ČR je šou sama o sobě, takže jestli u toho budeme ještě my, je vlastně úplně jedno. Od nás lidi aspoň přesně ví, co můžou očekávat,“ říká kandidát hnutí, které neskrývá, že chce své členy do Evropského parlamentu dostat kvůli tučným platům a korytům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Strhnout kříž, nebo radši celý památník. Skončilo už v Sudetech kádrování obětí?
REPORTÁŽ, FOTODOKUMENTACE Během květnových pietních aktů se mnohde kádrují uctívači Rusů versus Američanů s otázkou, kterým padlým hrdinům vlastně věnec k hrobu položit. Není to dlouho, co se povyšovaly oběti druhé světové války oproti té první, a to natolik, že u řady památníků s datem 1945 uniká, že jen zakrývaly svůj prvorepublikový původ, který se „přestal nosit“. Řada důkazů o ničení či historickém „poupravení“ takových artefaktů dodnes přetrvává hlavně v malých obcích, zejména v Sudetech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Farský (STAN): S chutí jsem se přidal také
Komentář na facebookovém profilu k protestům proti vládě premiéra Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Klaus ODS spíše škodil, nedržel basu. Bude mít čtyři procenta, to pro nás není konkurence, vzkazuje poslanec Krejza, který jej vystřídal ve školském výboru
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Jde o Českou republiku a její postoj, co Číně dovolí. Bát se nemusí. To v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz řekl poslanec ODS a místostarosta Litoměřic Karel Krejza. „Líbit si to nechat nemusíme, jsme pevně zakotveni v Severoatlantické alianci a v Evropské unii a tak by to mělo zůstat, to je naše jediná záruka. Líbit bychom si takové chování nechat neměli,“ řekl také. A v evropských volbách se podle něj občanští demokraté poperou o druhé místo s Piráty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Výstava Božská moudrost – boží příroda představuje vzácné ilustrace
Originály vědeckých ilustrací knih ze 17. století, které byly zapůjčeny z nejrůznějších institucí včetně Ritmanovy knihovny v Amsterodamu známé jako Bibliotheca Philosophica Hermetica, představuje nejnovější výstava v Galerii Věda a umění v budově Akademie věd ČR. Veřejnosti se za účasti místopředsedy Akademie věd ČR Pavla Barana otevřela na vernisáží 13. května 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Artur Karásek: Kompro na rakouského politika Stracheho čekalo dva roky na svou „horkou chvíli“
Jak je možné, že video „vyplulo“ týden před volbami do Evropského parlamentu, což je optimální doba pro vyvolání politického účinku nejen v Rakousku, ale i v celé EU?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Petice: Glyfosát na Kladně nechceme!
Jako obyvatel/ka města Kladna požaduji po vedení kladenské radnice, aby bez prodlení zakázalo používání herbicidů s obsahem glyfosátu na všech pozemcích ve správě města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Nerozhoduje jenom nejnižší nabídka, ale také rychlost
Na posledních dvou zasedáních schválila Rada Pardubického kraje záměr investovat do oprav středních škol. Radní potvrdili také výsledky výběrových řízení na dodavatele některých staveb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Česká televize: Po pěti letech hned pět nominací na festivalu v Monte Carlu
Při pohledu na nominace festivalu v Monte Carlu se mi podlomila kolena, říká režisér Dukly 61 David Ondříček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Extremisté nejsou na tomto náměstí, extremisté už dvacet let sedí v Bruselu. Okamura, Salvini, Le Penová a Wilders na jednom pódiu. A my byli u toho
REPORTÁŽ Předáci vlasteneckých, euroskeptických a protimigračních stran se sešli v sobotu na mítinku v Miláně. Hostil je italský vicepremiér a ministr vnitra Matteo Salvini, který je známý svým nekompromisním postojem vůči imigraci a neziskovkám. Na akci vystoupili i předseda SPD Tomio Okamura, šéfka Národního sdružení Marine Le Penová či předseda nizozemské Strany pro svobodu Geert Wilders. Shromáždění na náměstí Piazza Duomo před milánskou katedrálou se podle agentury APA zúčastnily desítky tisíc stoupenců Salviniho Ligy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Vždy budu bojovat za tradiční rodinu
Komentář na facebookovém profilu k zasahování státu do modelu tradiční rodiny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Hrad: Expertní tým vyjádřil kritický postoj vůči snahám rozšiřovat bezzásahové zóny
Porada expertního týmu prezidenta republiky Miloše Zemana
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Porošenko s Jaceňukem obehrávají Zelenského
Lidová fronta bývalého ukrajinského premiéra Arsenije Jaceňuka oznámila, že vystupuje z koalice, dosud tvořené s Blokem Petro Porošenka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Protiimigrační strany na vzestupu. V europarlamentu chtějí vlastní frakci
Většina stran, označovaných za nacionalistické, krajně pravicové či protiimigrantské, je nyní v Evropském parlamentu (EP) členem frakce Evropa národů a svobody (ENF). Členy ENF jsou například italská Liga vicepremiéra a ministra vnitra Mattea Salviniho, rakouská Svobodná strana Rakouska (FPÖ), nizozemská Strana pro svobodu Geerta Wilderse nebo francouzské Národní sdružení (RN). Do plánované nové frakce v EP se hlásí i řada obdobných stran z dalších zemí a podle průzkumů by popularita těchto stran mohla notně zamávat poměrem sil v EP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Další český unikát má šanci dostat se na Seznam světového dědictví UNESCO
Česká republika by se za čas mohla chlubit další položkou na Seznamu světového dědictví UNESCO. Krajina pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem představuje unikátní národní kulturní památku, jež dokládá staletý chov a výcvik jedinečného plemene – Kladrubského bělouše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Britský levicový poslanec prý špehoval pro ČSSR
Britský labouristický poslanec Geoffrey Robinson „špehoval“ pro Československo. Tvrdí to podle listu Mail on Sunday zpravodajské dokumenty někdejší československé Státní bezpečnosti (StB). Osmdesátiletý Robinson však takovéto obvinění odmítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zemanův tým odmítl další bezzásahové zóny, chce splavnit Labe
Expertní tým prezidenta Miloše Zemana se dnes na zámku v Lánech zabýval kůrovcovou kalamitou i vodními stavbami na Labi. Kvůli napadení stromů kůrovcem odmítl snahy rozšiřovat takzvané bezzásahové zóny v národních parcích, což se týká především Šumavy. Kritizoval také odklad stavby plavebních stupňů Děčín a Přelouč, informoval ČTK mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Schůzky u prezidenta se zúčastnil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO), jeho předchůdce ve funkci Tomáš Podivínský (KDU-ČSL) a jihočeská hejtmanka Ivana Stráská (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Lepš (TOP 09): Do mobiliáře pražského Jižního Města přibyla otočná lavička
Pokud jste šli nedávno kolem polikliniky Opatovská, možná už jste si všimli jedné novinky - otočné lavičky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Voltairova předvolební rada
Že byl Voltaire (1694 – 1778) velikán ducha, filozof a mistr psaného slova, si většinou pamatujeme ze škamen střední školy. Ale že uměl společnost rozebírat až tak dokonale, a že zároveň uměl předvídat až tak pronikavě, to člověku dojde ve chvíli, kdy se vrátí k jeho slavným citátům. A zanechal jich nám úctyhodnou řádku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
ÚZSVM převzal Karlínská kasárna
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Praze převzal areál bývalých Karlínských kasáren tzv. „Ferdinandova kasárna“ nebo také „Kasárna Jana Žižky z Trocnova“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Pedagogická komora: Učitelé slíbených 15 procent navíc stále nemají
Spolek Pedagogická komora uspořádal anketu, v níž zjišťoval, jak se učitelům zvýšil plat ve srovnání s loňským dubnem. Z ankety vyplývá, že vládou slibované navýšení platů o 15 procent u naprosté většiny pedagogů doposud nenastalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Den otevřených dveří se nesl ve stylu osmdesátých let
V duchu 80. let se nesl sobotní Den otevřených dveří Krajského úřadu Jihomoravského kraje. Akce se již potřetí uskutečnila v rámci Brněnské muzejní noci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Na těchto volbách Babišovi až tak moc nezáleží
Komentář k blížícím se volbám do Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Jakub Janda: Zloději a vlastizrádci, to je krajní pravice
Ředitel lobbistického spolku Evropské hodnoty Jakub Janda se na svém facebookovém profilu rozepsal o situaci v Rakousku, kdy vyšla sedmihodinová nahrávka z července 2017, kdy předseda rakouské FPÖ domlouvá a slibuje státní zakázky za ruskou finanční podporu pro svou stranu. Následně došlo k rozpadu vlády a dojde k předčasným volbám. Janda ve svém komentáři mimo jiné uvedl, že Rakousko slouží Rusku a dlouhodobě mu fakticky pomáhá, aby proti nám mohlo vést nepřátelské zpravodajské aktivity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Zítra je den D
Komentář na facebookovém profilu k očekávanému projednávání rodičovského příspěvku vládou
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: RE:START pomáhá strukturálně postiženým regionům
V pátek skončila třetí výroční konference k RE:STARTU, který pomáhá třem uhelným regionům naší republiky, tedy Ústeckému, Karlovarskému a Moravskoslezskému kraji. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová na závěrečné tiskové konferenci uvedla, že Česká republika je plně připravena využít všechny zdroje, které Evropská komise nabízí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Šojdrová (KDU-ČSL): Slíbili jsme dobrovolnou solidaritu
Komentář na facebookovém profilu k diskusím kolem návrhu na přijetí syrských sirotků
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Čistá zlodějna. Senátor se naštval kvůli kadeřnici, které vyhrožuje svaz hudebních autorů
Senátor Ivo Valenta se na svém facebookovém profilu vyjádřil k případu podnikatelky z Uherského Hradiště, která byla po výhrůžkách svazu OSA nucena zaplatit za rádio, které vůbec ve svém kadeřnictví nemá. Valenta, jenž proti praktikám Ochranného svazu autorského dlouhodobě bojuje, nyní vidí naději, že se podaří přesvědčit zástupce ANO, aby „otočili“ a hlasovali pro jeho novelu autorského zákona, kterou se nedávno Valentovi nepodařilo v Poslanecké sněmovně prosadit o tři hlasy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Janderová (ODS): Nová doba. Místo demokracie jsou tu bratři Čižinští
Magistrát zachrání Nemocnici Na Františku. Pro občany Prahy 1 se nic nezmění, hlásil nedávno jeden novinový titulek. Problém ale je, že nic takového ještě neschválilo zastupitelstvo hlavního města, ani Prahy 1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 78. díl. Hovory k sobě
Marcus Aurelius se narodil 26. dubna 121 v Římě. Než se stal císařem, dosáhl řady poct a hodností. Třikrát byl konzulem (r. 140, 145 a 161). Po nástupu na trůn r. 161 usiloval o zlepšení a upevnění vnitřní správy říše, zvláště měst. Sám k sobě přísný a přesně dbalý povinností, byl k jiným mírný a laskavý, a to až příliš – mnozí toho zneužívali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Podříznout Zemana jako svini? Prezidentův sympatizant má vlastní zkušenost s agresivními bojůvkami pravdy a lásky. Někteří z toho podle něj mají dobrý byznys...
ROZHOVOR Strana práv občanů - Zemanovci splnila svou historickou úlohu jako servisní organizace Miloše Zemana, jehož názorů si vážíme a podporujeme je. Strana se dostala na pokraj vyčerpání a reálná varianta je, že zanikne. To přiznal první místopředseda SPOZ a náměstek hejtmana Ústeckého kraje Petr Šmíd. Přináší i svůj pohled na Evropskou unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Kubera v Terezíně: Dnes má totalita jinou podobu. Halí se do ekologie, korektnosti, nebo multikulturalismu
Předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) dnes v Terezíně zdůraznil nutnost scházet se v památných dnech u památných míst. Lhostejnost, pasivita a nezájem o věci veřejné totiž podle něj tvoří podhoubí, ze kterých se rodí zprvu autoritativní, později totalitní režimy. Památku obětí terezínského ghetta a věznice gestapa a koncentračního tábora v Litoměřicích uctil společně s dalšími stovkami lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Fiala na Primě opakoval poznámky o Babišově kšiltovce. Až se nakonec Maláčová neudržela
Za posledních pět týdnů ve vládě končí už čtvrtý ministr. Po sérii protestů části umělecké obce rezignuje k poslednímu květnu ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD). Na toto téma diskutovali v nedělní Partii ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) a předseda ODS Petr Fiala, jenž odsoudil útok občanského demokrata z Jesenice u Prahy a zastupitele Martina Langa na adresu prezidenta Miloše Zemana, když napsal, že by měl být „podřezán“. Další otázky směřovaly k budoucnosti, například jak to bude se zásadní důchodovou reformou, která je stále v nedohlednu a o které ministryně práce říká, že není potřeba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Družinářka, gauner bonviván, nebo spousta lidoveckých výsadků. Zavzpomínejte, kdo všechno řídil českou kulturu
„Jiří Fajt se nikdy neměl stát generálním ředitelem Národní galerie, stejně jak Antonín Staněk se nikdy neměl stát ministrem kultury a Jan Hamáček ministrem vnitra. Všechna ta tři jména jen a jen ilustrují bídu české politiky,“ míní hudebník a spisovatel Petr Štěpánek. Pro ParlamentníListy.cz pak také řekl pár slov ke všem ministrům kultury, kteří byli na tomto postu od roku 1993. Sdělil svůj názor na nedávný proslov Vítězslava Jandáka na zasedání Rady Českého rozhlasu a kritikům Jaromíra Jágra a jeho cesty do Číny poslal jasný vzkaz. Na závěr pak prozradil zajímavosti ohledně své cesty právě do této země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Hamižná OSA měla inkasovat peníze, na které nemá nárok
Komentář na facebookovém profilu k vybírání autorských poplatků od živnostníků
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Kafkův Mnichov
10. listopadu 1916 se v Mnichově konalo autorské čtení pod názvem Franz Kafka: Münchhausiáda z tropů. Slavný švýcarský grafolog Max Pulver, který tehdy jako Rilkův chráněnec pobýval v Mnichově, o tomto večeru zanechal ve svých vzpomínkách následující svědectví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
ODS: ODSartujme do finále!
Závěrečná akce předvolební kampaně ODS pro volby do Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Policista pracující pro Piráty se brání. Choulostivé informace prý získal jako občan
Kauza podplukovníka Jana Šmída z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ), který spolupracoval s Piráty, sedí za ně i v děčínském zastupitelstvu a upozornil na dřívější stíhání nového zástupce města ve vedení tamního dopravního podniku, se dostává do dalšího dějství. Zatímco se oponenti bouří, kvůli možnému úniku utajených informací, Šmíd argumentuje žádostí podle zákona o svobodném přístupu k informacím. „Celá záležitost je podezřelá,“ říká děčínský primátor Jaroslav Hrouda (ANO). Informace přináší iRozhlas.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Výrobce kebabu přepravoval více než tunu kuřecího masa v nevhodných podmínkách
Inspektoři Státní veterinární správy z Jihočeského kraje byli kontaktování Policií ČR. Policisté totiž na benzínové stanici v Českém Krumlově zajistili dvě dodávky (jednu s českou a druhou s rakouskou SPZ), mezi nimiž probíhala překládka více než šesti desítek přepravek chlazeného kuřecího masa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Téma lidských práv v KLDR? Může na to být ostrá reakce, bojí se Zaorálek
Obnovení vztahů. To si dala za cíl česká delegace, která míří do KLDR. Pětidenní pracovní cesta českých poslanců byla schválena již v loňském roce. Poslanci by se měli setkat se zahraničním výborem a předsedou Sněmovny. Píše o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Dvoudenní volby jsou přežitek, míní ministerstvo. Kalousek se bojí, že klesne účast
Dvěma volebním dnům zřejmě odzvoní. Češi asi jako jinde v Evropě budou hlasovat jen jeden. Informovala o tom ČT24 na svém webu. Situace je dokonce taková, že volby do Evropského parlamentu by mohly být poslední dvoudenní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Topolánek: Podporuji ODS. Šíří se strach a nenávist
V pátek a v sobotu se uskuteční volby do Evropského parlamentu. Neúspěšný prezidentský kandidát a expremiér Mirek Topolánek se rozhodl rozeslat prohlášení, v němž popsal to, že žijeme ve zvláštní době, a vyzval lidi, aby přišli k volbám. On sám podpoří ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
ČEZ: V jaderné elektrárně Dukovany byla zahájena výměna paliva v druhém bloku
Energetici v Jaderné elektrárně Dukovany po 94 dnech plného provozu všech čtyř výrobních bloků zahájili odstávku druhého výrobního bloku. Kromě výměny části paliva mají v plánu řadu kontrol, servisních a modernizačních prací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtman Bernard: Zástupci francouzského regionu nás sami oslovili a mají zájem o náš kraj
Plzeňský kraj naváže spolupráci s francouzským regionem Auvergne – Rhone – Alpes
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Mimoproudově o kandidátech do Evropského parlamentu
Politická nálada v zemi před volbami do Evropského parlamentu je příznivá vyznavačům přesvědčení, že je nutná změna chování Evropské unie, zejména Evropské komise a bruselského administrativního aparátu. Za průkopníky změn budou možná voliči uznávat spíše „nově příchozí“ než ty, kteří v Bruselu již zdomácněli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Česká lékařská společnost: Všechny změny byly schváleny drtivou většinou zákonodárců
Stanovisko předsednictva České lékařské společnosti ke změnám v úhradách obrub dioptrických brýlí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Růžena Chrasteková: A dost! Tohle už je hodně přes hranu
Bude konat Hamáčkovo Ministerstvo vnitra a jeho nové útvary i v těchto případech?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Česká lékařská společnost: Všechny změny byly schváleny schváleny drtivou většinou zákonodárců
Stanovisko předsednictva České lékařské společnosti ke změnám v úhradách obrub dioptrických brýlí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Světnička: Ústavní soud - Strakonice si volby zopakují. Evropské volby v ČR se také zopakují?
Někteří z českých Pirátů napsali, že zahraniční peníze používají na všechny možné instituce. Věřme, že Ústavní soud si nezaplatili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Hygienická stanice Praha: Děti do pěti let by neměly sedět u obrazovek déle než hodinu denně
Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen "HSHMP") upozorňuje především rodiče malých dětí na nedávno vydané doporučení Světové zdravotnické organizace (WHO) týkající se denního režimu u dětí mladších pěti let. Jde o vůbec první takové doporučení, které WHO oficiálně publikovala. Doporučení obsahují například radu, aby v prvních dvou letech života dítě nevysedávalo před televizní obrazovkou či nehrálo počítačové hry, v dalších třech letech by dle názoru WHO takové aktivity neměly zabírat více než hodinu denně. WHO naopak vyzdvihuje význam pohybu a kvalitního spánku pro zdravý vývoj těch nejmladších.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Putinovské Rusko rozumí jedině síle
Komentář na facebookovém profilu k protiruským sankcím
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Sněmovna by se měla distancovat od Ondráčkovy cesty na Donbas. Podpořil to i Faltýnek z ANO
Jaroslav Faltýnek dnes uvedl, že hnutí ANO podpoří návrh, aby se od cesty poslance KSČM Zdeňka Ondráčka na území Ukrajiny ovládané proruskými separatisty distancovala celá Sněmovna. Ve čtvrtek tak již učinil sněmovní zahraniční výbor. Faltýnek v neděli na ČT uvedl, že souhlasí s návrhem opoziční TOP 09, aby věc probralo i plénum dolní komory, a vyslalo tak jasný signál o svém postoji k Ondráčkově cestě. Mezitím se Ondráček snaží nadále provokovat „DemoŽumpu“ a na svůj Facebook sdílí fotografie, jak jel v automobilu s českou vlaječkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Všem měřím stejným metrem
Deset důvodů, proč znovu zvolit Tomáše Zdechovského do Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Konference vysvětlí změny v daňových odpočtech na výzkum a vývoj
Ve středu 22. května 2019 od 10 hodin se v Landek Parku v Ostravě uskuteční konference zaměřená na téma daňových odpočtů na výzkum a vývoj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jen aby Zeman nezvrátil odchod Staňka. V ČSSD prý mají někteří nefalšovaný strach
V otázce rezignace ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) zatím není zcela jisté, zdali prezident Miloš Zeman jeho rezignaci k 31. květnu vůbec přijme. Zeman se v pondělí sejde s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a ve čtvrtek s vicepremiérem Janem Hamáčkem (ČSSD) a bude s nimi o situaci v resortu jednat. Uvnitř ČSSD existují obavy, že by se mohlo ze strany Staňka jednat o demonstrační návrh demise a že Zeman Staňka podpoří zvláště vzhledem ke společnému sporu s ředitelem Národní galerie Jiřím Fajtem, jehož Zeman odmítl v minulosti jmenovat profesorem. Vůbec zatím není ani zcela jasné, kdo by se mohl novým ministrem kultury stát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Je hrozné, že se něco takového vůbec mohlo v Evropě stát
Předseda vlády Andrej Babiš se v neděli 19. května 2019 zúčastnil vzpomínkové slavnosti Terezínská tryzna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí doporučuje ostražitost při cestách po Indonésii
V souvislosti s očekávaným vyhlášením oficiálních výsledků dubnových prezidentských voleb dne 22. května 2019 existuje zvýšené riziko možnosti vzniku projevů organizované i neorganizované nespokojenosti, protestů, případného pouličního násilí a střetů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Vlastenecká frakce ENF prosazuje ukončení diktátu Evrospké unie
Komentář na facebookovém profilu k setkání lídrů hnutí, sdružených v politické frakci Evropa národů a svobody (ENF), v italském Miláně - poděkování Matteo Salvinimu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Nemáte vrásky na čele? Moravec se posmíval Faltýnkovi, sotva se rozjely kamery
V dnešních Otázkách Václava Moravce vysílaných na ČT24 se řešil státní rozpočet. Během diskuze došlo na EET, platy učitelů či rodičovské příspěvky. Debaty se zúčastnili první místopředsedové stran a hnutí, a to Jaroslav Faltýnek za ANO, Radim Fiala za SPD a Markéta Pekarová Adamová za TOP 09. A v závěru došlo i na cestu komunistického poslance Zdeňka Ondráčka do mezinárodně neuznávané Doněcké lidové republiky, přičemž toto Ondráčkovo chování označil Fiala za „šarádu na soukromé cestě“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Poslední odhady před eurovolbami: Ať je dělá jakákoliv agentura, vždy suverénně vyhraje ANO
Výsledky průzkumů voličských preferencí lze kvůli volbám do Evropského parlamentu oznámit naposledy v pondělí. Od úterý až do ukončení hlasování v sobotu platí zákaz jejich zveřejňování. Favoritem eurovoleb je podle dosavadních šetření ANO před Piráty a ODS, podobně jako v průzkumech pro sněmovní volby. Výsledek podle agentury Median bude záležet na účasti, na nižší by získaly opoziční strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Kremlík: Stavba prvních vysokorychlostních tratí by měla začít v roce 2025
První vysokorychlostní tratě z Prahy-Běchovic do Poříčan a z Přerova do Ostravy se mají začít stavět v roce 2025, nádraží se letos opravují za miliardu korun. Taková témata projednával ministr dopravy Vladimír Kremlík s vedením Správy železniční dopravní cesty a generálním ředitelem Jiřím Svobodou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Dominik Duka: Biskupové k volbám do Evropského parlamentu 2019
V pátek 24. a v sobotu 25. května 2019 se v budou v Česku konat volby do Evropského parlamentu. Biskupové v dopise vyzývají věřící k účasti a rozumné volbě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Potravinářská inspekce zveřejňuje seznam rizikových webů, nabízejících potraviny a doplňky stravy
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) aktuálně spustila na webu Potraviny na pranýři (www.potravinynapranyri.cz) novou sekci Rizikové weby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Nechceme a nemůžeme dál prodlužovat nejistotu rodin
Komentář na facebookovém profilu ke zvýšení rodičovského příspěvku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Ve Velinách bylo slavnostně otevřeno nové Oranžové hřiště
Nové Oranžové hřiště nedaleko obecního úřadu bylo slavnostně otevřeno tento víkend. Nejen děti, ale i místní sportovní nadšenci si nové multifunkční hřiště s rozmanitým využitím moc pochvalují. Na realizaci hřiště získala obec od Nadace ČEZ 300 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Narazí solidarita do zdi? Rozpadne se EU?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 10:40, zobrazit podobné
TOPlist