Nejčtenější v danném dni? Historie článků

leden 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.009x, což odpovídá cca 104.827-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Petr Němec: Z manažera státním úředníkem. Radek Němec si ve funkci na ministerstvu obrany vyřizuje účty
Neúspěšný manažer VOP CZ, za kterým zůstal rozpad vojenské výroby státního podniku, dnes sedí v Sekci vyzbrojování ministerstva obrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
,,Otřesné, horor." Babiš se uvolnil v hospodě: O Šabatové, EU a prasatech
REPORTÁŽ Andrej Babiš přijel do Chrastavy a mluvil i o zemědělství. „Po revoluci jsme řekli, všechno si dovezeme. Proto máme největší koncentraci řetězců na obyvatele. Zaspala se doba a teď to dohánět bude velmi těžké. A ještě jsme dovolili kupovat půdu cizincům,“ stěžoval si. A také o školství, které je divné. „Na vládě řešíme, že přijde ombudsmanka a péruje tam Plagu, že někdo neudělal maturitu z matematiky. Všechno se všude řeší, dokonce úkoly známkují nějaké organizace. No horor,“ podivoval se. Europoslankyně Dita Charanzová kritizovala fakt, že čeští europoslanci se nedokážou spojit ve prospěch Česka. „Jsme v tomhle opravdu unikát. Je to škoda. Děláme si tam ostudu,“ konstatovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
„Otřesné.“ Nora Fridrichová se rozloučila s ministrem Staňkem silnými slovy
Rezignací ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) se zabývali v pořadu 168 hodin veřejnoprávní České televize. Podle kritiků je to neviditelný ministr. Než přesně před měsícem náhle odvolal ředitele Národní galerie Jiřího Fajta a ředitele Muzea umění Olomouc Michala Soukupa. To ve světě kultury vyvolalo velké protesty. Petici za Staňkovo odvolání podepsalo přes 7,5 tisíce lidí. Ministru Staňkovi vyčítají hlavně nekompetentnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Kolářík (Piráti): Piráti představí výsledky průzkumu veřejného mínění o exekucích
Piráti zvou novináře na prezentaci s názvem Jak Česko vnímá exekuce?, kde představí výsledky průzkumu veřejného mínění o exekucích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Darebáci! Klaus ml. zatím nejdrsněji o EU. A už ví, co se stane
Jak jsme již informovali, Česko čeká soud za nepřijímání migrantů. Rozsudek se údajně očekává na konci letošního roku. Česká republika se brání, že soud je o nařízeních, která už neplatí, a je jen formalistický. Podle zástupkyně Evropské komise však jde o potvrzení principu solidarity a o to, že pravidla se mají dodržovat. A co si o tom myslí poslanci Václav Klaus mladší a Zuzana Majerová Zahradníková?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Kauza „Rusy neobsluhujeme“: Host jako host? Ne! hájí se ústavní soudce
Ústavní soudce Vojtěch Šimíček se v rozhovoru pro Lidové noviny rozmluvil o svém verdiktu v kauze hotelu, jehož majitel podmínil ubytování Rusů odsouzením anexe Krymu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Pech: Volby do EU parlamentu. Proč nikdo nevyřeší dvojí kvalitu potravin?
Blíží se volby do evropského parlamentu a politici se předhánějí, kdo, že toho pro své občany v tom, byrokraty zamořeném prostředí, udělá více. Jsme svědky lží a nepravd, protože na většinu plánů nemají europoslanci ani kompetence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Může Benešová zasáhnout do kauzy Čapí hnízdo? Toto vzkázal z ČT demonstrantům Pavel Rychetský
Proti nové ministryni spravedlnosti Marii Benešové se čekají další demonstrace. Lidé, kteří na ně chodí, se obávají o nezávislost české justice. Do pondělního Interview na ČT24 tentokrát přijal pozvání Pavel Rychetský, předseda Ústavního soudu, aby promluvil o tom, zda je nyní nezávislost justice skutečně ohrožena, jestli ji skutečně může zničit jedna ministryně spravedlnosti. „Bezprostřední ohrožení justice v tuto chvíli nehrozí. Zasahování Benešové do kauzy Čapí hnízdo? To je fantazie,“ říká Rychetský, podle kterého si ministryně rozhodně nebude chodit k Babišovi pro posvěcení svých rozhodnutí a pokyny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Ještě skandálnější je vyjádření předsedy ODS Petra Fialy
Komentář na facebookovém profilu k výrokům Martina Langa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Havel. Vzpomínáte? Zdeněk Zbořil trochu jinak o ,,rakouské kauze”. A TOP 09 připomíná...
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Staňkův omyl! „Zřejmě stále ještě nepochybuje o síle zákona a potřebě hledat spravedlnost,“ komentuje rezignaci ministra kultury Antonína Staňka politolog Zdeněk Zbořil, který předpokládá, že prezident Miloš Zeman situaci využije. V dnešním Rozjezdu politolog také upozorňuje, že pokud se místopředsedkyně TOP 09 obává, že se Ruská federace nebo ukrajinský prezident zhroutí pod náporem „páně Ondráčkovy propagandy“, může se mýlit. A pád rakouské vlády kvůli skandálu vicekancléře? „Můžeme říct, že sice také jde o Sebastiana Kurze a koalici, ale i o EU a ‚moc bezmocných‘, ve skutečnosti nerovnoprávných. Navíc se hraje i s ruskými kartami,“ podotýká Zbořil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Nikdy nevěřte ženským…
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš má výhrady k úřadům práce, mají kontrolovat zneužívání dávek
Úřady práce by měly začít víc kontrolovat zneužívání dávek a práci načerno. Na tiskové konferenci to dnes řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Uvedl, že má k fungování pracovních úřadů výhrady, mají podle něho velké rezervy. Podle předsedy vlády zatím nemá „příliš konkrétní výsledky“ ani 15 vládních opatření proti chudobě, která loni v září sestavilo ministerstvo práce a měly je připravit jednotlivé resorty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Hejtman Běhounek: Otevření hranic dospělo až do podoby současné společné Evropy
Třicet let od otevření hranic si připomíná i Rakousko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Hňupe! Svazáku! Dusno v ČSSD: Přišlo to z okolí Bohuslava Sobotky
Romantický snílek, nebo vrah, který odstartoval nejhrůznější konflikt v dějinách lidstva? Jaroslav Foldyna položil věnec u cely v Terezíně, kde byl Gavrilo Princip, atentátník, jenž zabil Františka Ferdinanda d’Este, vězněn. Foto sdílel na Facebooku a vyvolal bouřlivou diskusi. „Věnec jsem mu nevěnoval za atentát, ale za vlastenectví, ochotu přinést osobní oběť, avšak především jako připomínku, že idealismus bez realistického uvažování dokáže napáchat nesmírné škody.“ Podle advokáta Radka Pokorného je neuvěřitelné, že Foldyna nechápe, jak je nevhodné něco takového udělat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Úřad vlády: Hrzánský a Lichtenštejnský palác navštívilo v rámci festivalu Open House přes čtyři tisíce návštěvníků
Úřad vlády České republiky se i letos zapojil do mezinárodního festivalu Open House. O víkendu 18. a 19. května 2019 v rámci pátého ročníku otevřel veřejnosti Hrzánský a Lichtenštejnský palác. Možnost prohlédnout si obě budovy využilo celkem 4310 zájemců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Víte, co je pro mě naprosto neuvěřitelné?
Komentář na facebookovém profilu k hlavním úkolům ministra kultury
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav: Model relikviáře sv. Maura v mezinárodní soutěži vězeňského umění v Polsku
Haptický model relikviáře sv. Maura v měřítku 1:1 se účastní v rámci připomenutí desetiletého úspěšného fungování modelářské dílny ve věznici Horní Slavkov klání v mezinárodní soutěži vězeňského umění v polském Sztumu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Jágr v Číně? Jsem hrdý! Hokejová legenda Milan Nový pro PL: Zeman a Babiš jsou bezpečný přístav, demonstranty nechápu
ROZHOVOR „Ti, kdo Jardu Jágra kritizují, by na něj naopak měli být hrdí! Jako jsem já,“ říká bývalý československý hokejový útočník a člen české hokejové síně slávy Milan Nový. V rozhovoru promluvil o situaci ve Francii a v Německu a zhodnotil třicet porevolučních let u nás. Vyjádřil se i k naší spolupráci s Čínou a pochválil pana prezidenta Zemana. Prozradil také, čím získal jeho sympatie pan premiér Andrej Babiš. „Zeman a Babiš? Nikoho lepšího tady nevidím,“ říká hokejová legenda, mezi jejíž největší úspěchy patří stříbro z olympiády v Innsbrucku 1976 nebo zlato z mistrovství světa 1976 a 1977.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Znepokojivá zpráva ministryně spravedlnosti
V článku Deformátoři ze 17.května 2019 jsem vyjádřil potěšení nad tím, že ministryně spravedlnosti Marie Benešová upustila od záměru vrhnout se na změny organizační a řídící struktury soudů a státního zastupitelství. V této souvislosti jsem pak vysvětlil mylnost představy, že v ČR máme čtyřstupňovou soustavu soudů, jejíž „výška“ je příčinou zdlouhavosti soudního řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Richard Seemann: Vídeňská koalice lidovců se Svobodnými se zhroutila
V Rakousku se budou začátkem září konat mimořádné parlamentní volby, které navrhl spolkový prezident Alexander Van der Bellen po nedělním rozhovoru se spolkovým kancléřem Sebastianem Kurzem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Primátor Svoboda: Ciferník na Černé věži dostane nový nátěr
První ciferník na českobudějovické Černé věži namalovaný na její stěnu se datuje od roku 1608. Zatím poslední obnova toho stávajícího byla provedena před čtyřiceti lety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Český rozhlas oslavil 96. narozeniny koncertem za účasti 15 tisíc návštěvníků
Český rozhlas oslavil 96. narozeniny od zahájení pravidelného rozhlasového vysílání ve společnosti 15 tisíc návštěvníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Krkoška (ANO): O výhodné krajské půčjky na rozvojové projekty mají obce zájem
O výhodné úvěry z nového finančního programu JESSICA II mohou Moravskoslezský kraj od konce dubna požádat obce a svazky obcí. Žádost o půjčky na rozvojové programy už podaly 4 obce, další projevily zájem. K dispozici je 238 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
ČEZ: Při cvičném požáru na Dlouhých stráních ladili hasiči souhru s energetiky
Požár elektroinstalace v odtokovém kanálu mezi horní a dolní nádrží, všude hustý dým a zaměstnanec, se kterým velín ztratil spojení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Pro Huawei bude omezení aplikací velká rána, shodují se odborníci
Omezení aplikací typu Google Maps nebo Gmail by bylo pro čínskou firmu Huawei velkou ranou, řekl dnes ČTK bývalý náměstek ministra průmyslu a obchodu Ondřej Malý. Reagoval tak na zprávu agentury Reuters, že americká společnost Google chystá omezit firmu Huawei v používání svého operačního systému Android. Podle prezidenta Výboru nezávislého ICT průmyslu Jakuba Rejzka se Google nejspíš obává sankcí ze strany americké vlády. Ceny mobilních telefonů v ČR to podle něj nezmění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jak u nás dopadnou Evropské volby? Zde je odhad
Evropské volby klepou na dveře a tak server Politico přinesl odhad, jak by mohly dopadnout. Hnutí ANO by si mohlo podle všeho polepšit na šest křesel, uspějí i Piráti se čtyřmi. Informace přinesl server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Polčák (STAN): Premiér ohledně dvojí kvality potravin lže. Požaduji jeho omluvu
V novém vydání časopisu Týden premiér Babiš uvádí, že ve věci regulace dvojí kvality potravin byla Česká republika v Radě přehlasována, nicméně v Evropském parlamentu se to dalo zvrátit a vrátit Radě zpět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Grois (ČSSD): Dyje letos hlásí dostatek vody a těší se na vodáky
Řeka Dyje hlásí odemčeno! A taky dostatek vody. „Oproti loňskému suchému roku očekáváme, že letos bude v Dyji vody dostatek. A tak se na všechny vodáky už těšíme,“ říká David Gros, vedoucí Vodáckého oddílu Neptun Znojmo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Vláda se postavila proti návrhu Pirátů zvýšit daňovou slevu, připravila by rozpočet o dvě desítky miliard
Návrh poslanců Pirátů, kteří chtějí zvýšit základní daňovou slevu na poplatníka a na manželku, vláda na svém dnešním jednání odmítla. Vyplývá to z informací tiskového odboru Úřadu vlády. Měsíční sleva na poplatníka by se podle návrhu Pirátů měla zvýšit z nynějších 2 070 korun na 2 500 korun. Piráti chtějí také stanovit hranici pro daňové osvobození příjmů z prodeje cenných papírů nebo příjmů připadajících na podílové listy při zrušení podílového fondu. Přes negativní stanovisko vlády novelu projedná Sněmovna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Profesor, který nesnáší politickou korektnost: Drahoš těžce poškodil renomé vědců, kteří chtějí jít do politiky. Výzva Hřebejka? Drzost, měl by se stydět. A veřejnoprávní média...
NEKOREKTNÍ PROFESOR Mainstreamová a zejména veřejnoprávní média pomáhají udržovat stav rozšiřující se propasti mezi obyčejnými lidmi a světem vrcholných politiků či bohatě dotovaných politických neziskovek, jejichž neblahý vliv na naši společnost je už neoddiskutovatelný. Profesor Masarykovy univerzity Ivan Holoubek věří, že to mediálně-politickému establishmentu s jeho politickou korektností, touto převlečenou líbivou lží, už nebude procházet dlouho. Lídr hnutí Vědci pro ČR poznal, jak těžce poškodil renomé vědců, kteří se chtějí angažovat v politice, Jiří Drahoš. Přiznává své zklamání ze Zdeňka Svěráka a údiv nad drzostí režiséra Jana Hřebejka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Erik Best nechápe: Schizofrenní ČT. Jednou Bakalu odsuzuje, pak ho v dalším pořadu chrání
Americký novinář žijící v Česku Erik Best se pozastavil ve svém komentáři na FSfinalword.cz nad, dle jeho slov, schizofrenní veřejnoprávní Českou televizí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Valí se to všechno ven. Průšvih v Národní galerii v Praze se prý netočil jen kolem Fajta. Padla další jména
Organizace Transparency International ČR (TI) zaslala Ministerstvu kultury svá zjištění o možných porušeních zákona v případě uzavírání smluv v Národní galerii Praha (NGP). Smlouvy podle TI vykazují snahu obcházet zákon o registru smluv nebo zadávání veřejných zakázek, v některých případech může jít o střet zájmů. TI proto vyzvala k dalším kontrolám v NGP. Dopis TI je datován 13. května, ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) odvolal ředitele NGP Jiřího Fajta 18. dubna. Ředitel TI David Ondráčka ČTK řekl, že podezřelá zjištění jeho organizace evidovala ještě před Fajtovým odvoláním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ať bába vezme smeták! Advokátka popisuje život ve „skvělé“ EU
Advokátka Monika Čírtková se na svém facebookovém profilu vyjádřila k Evropské unii. „Dnes si povíme, proč podporovat Evropskou unii. Je to totiž ten úplně nejlepší spolek na světě!“ uvedla ironicky Čírtková s dovětkem, že Evropská unie je super.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
ČEZ ESCO posiluje v energetických úsporách na slovenském trhu. Kupuje většinový podíl ve společnosti e-Dome
e-Dome je předním poskytovatelem komplexních energetických úspor a energetického managementu na Slovensku. Zaměřuje se i na energetické poradenství při výstavbě nových objektů a vylepšování funkčnosti energetických zařízení. Mezi její zákazníky patří firmy, obce, nemocnice, divadla, obchodní centra i průmyslové a administrativní areály.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Jéžišmarjá! Babiš o demonstrantech, Kellnerovi a párcích z Agrofertu
Premiér Andrej Babiš (ANO) poskytl rozhovor magazínu Týden. Mimo jiné v něm uvedl, že rozhodně neškodí České republice střetem zájmů či kauzami. Řeč přišla i na ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) či na dvojí kvalitu potravin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina: Když se sejdou zámečtí páni
Poprvé v historii Kraje Vysočina se 16. května 2019 setkali majitelé a správci padesátky hradů a zámků se sídlem na Vysočině. Centrem vysočinských „zámeckých pánů“ byl Velkomeziříčský zámek rodiny Podstatzkých-Lichtenstein.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ivan David: Jak dlouho přežije společnost, v níž je práce přežitek?
Invalidé a lenoši si nezaslouží stejný přístup. Péči o líné nepokládám za sociální službu, ale za asociální jednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Budou se i za Kremlíka provozovat pouze Šimpanzeny?
Vtipný titulek je vypůjčen z internetu a z jedné věty vyčteme nejen srovnání pomalých českých železnic s japonskými shinkanseny, ale především i to, že jsme v minulosti nebyli zvyklí na to, že by Československé státní dráhy bylo možné označit lidově za ty, co jsou „sto let za opicemi“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jedlička (Svobodní): Horák a Kremlík - moji poradci do Evropského parlamentu
Když jsem se rozhodoval, koho v případě získání mandátu vezmu do poradního sboru, vybíral jsem osobnosti, které jsou zaprvé ideově spřízněné a zadruhé jsou za nimi vidět výsledky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Rakousko: Mrazivé vysvětlení pádu vlády. A temný odhad, co nás všechny teď čeká
Video s Heinzem-Christianem Strachem dokázalo v krátké době převrátit celou rakouskou politickou scénu. Kancléř Sebastian Kurz již se Svobodnými vypověděl koaliční smlouvu a dle zpráv médií jednal s prezidentem Van der Bellenem, jak dále postupovat. Ale načasování incidentu je podezřelé spolu s faktem, že video pochází z roku 2017. „Takto se nyní budou po Evropě politicky likvidovat nepohodlné figury. Provokacemi zpravodajských služeb coby ruští agenti,“ říká lídr kandidátky ODS Jan Zahradil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Martin Červíček: V prvé řadě ctím ústavní uspořádání našeho státu
Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT podporuje iniciativy vedoucí k zavedení kamerových systémů na všech jatkách v ČR
DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT se ztotožňuje s názory ochránců zvířat a požaduje zavedení kamerových systémů na všech jatkách v České republice bez výjimky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
20. TÝDEN NA ČMKB: Roční kontrakty elektřiny zlevnily
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKB) bylo ve 20. týdnu uzavřeno 252 kontraktů na dodávku 238,1 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 229,3 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Muzea dostanou z IROP více než 2,55 miliardy
V sobotu 18. května jsme oslavili Mezinárodní den muzeí. Také díky Integrovanému regionálnímu operačnímu programu (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, přispíváme ke zlepšení muzejní činnosti a k zachování důležitých historických předmětů a dokumentů pro budoucí generace. IROP dosud podpořil 55 projektů krajských a státních muzeí za celkem 2,55 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pacal (Pro Třebíč): Město bude společně s občany hledat využití autobusového nádraží
Vedení města se rozhodlo nechat zpracovat ideovou studii využití tohoto prostoru. Ta bude zahrnovat situaci širších vztahů s důležitými vazbami na okolí, architektonickou situaci, dopravní schéma, zeleň, charakteristické řezy a pohledy, vizualizaci se zákresy do fotografie a další.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Víkend ADAC GT Masters nabídl skvělou podívanou, do Mostu zamíří i napřesrok
Adrenalinové souboje, dramatické okamžiky s četnými kolizemi, prokletí favoritů. To vše nabídl prestižní šampionát supersportovních vozů ADAC GT Masters, který hostil tento víkend mostecký autodrom. Navštívilo jej 17 800 diváků. „Máme radost, že k nám našlo cestu tolik fanoušků. Potvrzuje se, že naše snaha přilákat do Mostu atraktivní a kvalitní motoristické podniky má odezvu. Spokojeny byly podle prvních ohlasů i týmy, což potvrdil promotér. Podepsal s námi už totiž smlouvu na příští rok,“ zhodnotila závodní víkend obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Radek Banga: Okamura je frustrovaný, že není bílý. Je mi ho líto
Zpěvák Radek Banga se na sociálních sítích zaměřil na volební promo volebního hnutí SPD a na Tomio Okamuru. A dokonce padlo i jméno německého nacistického vůdce Adolfa Hitlera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Kauza OKD: Svědek uklouzl. A zemřel
Lidové noviny získaly verdikt soudu k patnáct let starému případu souvisejícímu s OKD. Podle všeho vyšetřování ovlivnila jedna zásadní chyba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Výsledky auditu v Rehabilitačním ústavu Brandýs nad Orlicí
Radní Pardubického kraje se seznámili s výsledky personálního auditu Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí. Ten si krajští radní objednali v době vnitroorganizačních problémů, které v mezičase vyústily v rezignaci ředitelky Michaely Tomanové. Audit zároveň navrhl konkrétní kroky ke zlepšení pro novou ředitelku Světlanu Jeřábkovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Havlíček: Očekávali jsme výraznější zpomalení hospodářského růstu
Česká ekonomika na počátku letošního roku mírně zpomalila. Podle předběžného odhadu vzrostl hrubý domácí produkt, očištěný o cenové, sezónní a kalendářní vlivy, v 1. čtvrtletí 2019 meziročně o 2,5 %, a ve srovnání s meziročním růstem ve 4. čtvrtletí 2018 tak zpomalil o 0,1 p. b.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Tomáš Doležal: Inicioval Stracheho aféru rakouský deep state?
Ministři FPÖ řídili i klíčové resorty zahraničních věcí, obrany a vnitra, a to včetně příslušných tajných služeb. Nedávno ovšem podnikli personální změny tam, kde byly pochybnosti o loajalitě (pouze) Rakousku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Komentáře Krysodlaka (6)
O politice, tajných službách, médiích i bezpečnosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Mnohé "nové síly" přinášejí nápady, ze kterých jde hrůza
Komentář na facebookovém profilu k parlamentní demokracii a evropským hodnotám
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Volný (JAP): Osa zla
Brusel-Berlín-Paříž je novodobou osou zla, která ruku v ruce buduje budoucí Evropskou unii bez původních Evropanů, bez tradiční evropské rodiny, zbavenou vlastní historie a hrdosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Šlechtová (ANO): V KLDR mě samozřejmě zajímá stav lidských práv
Komentář na facebookovém profilu k cestě do Severní Korey
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Zeman se ke Staňkově demisi vyjádří po schůzkách s ČSSD a zúčastní se schvalování rozpočtu ve vládě i ve Sněmovně
Prezident Miloš Zeman se k demisi ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) vyjádří po setkáních s předsedou ČSSD a vicepremiérem Janem Hamáčkem a se Staňkem. Staňkovu rezignaci vnímá Babiš jako nestandardní. Hlava státu také sdělila, že se zúčastní jednání vlády i Sněmovny, když budou schvalovat návrh státního rozpočtu na příští rok. Po dnešní schůzce s prezidentem na zámku v Lánech to novinářům řekl premiér Andrej Babiš (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: U tří ze čtyř prodejců textilu přes internet zjištěno porušení zákona
Česká obchodní inspekce v minulém roce uskutečnila kontrolní akci zaměřenou na prodej textilních výrobků přes internet. V polovině roku 2018 provedla 51 kontrol a porušení právních předpisů zjistila při 37 kontrolách, což je téměř v 73 procentech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
V EU nemůžeme ovlivnit téměř nic. Pokud se do pěti let nic nezmění, odejdeme bez placení! Prezident malého státu udeřil
ROZHOVOR „Při vstupu do EU jsme si objednali hlavně svobodný pohyb a obchod v rámci EU. Dostali jsme místo toho 300 tisíc stran regulací, zkorumpovaný systém dotací, šíleně drahou podporu (ne)obnovitelných zdrojů a ještě nám cpou evropskou armádu, daně a zahraniční politiku,“ říká o realitě Evropské unie Vít Jedlička, lídr evropské kandidátky Svobodní, Liberland a Radostné Česko – ODEJDEME BEZ PLACENÍ. „Češi si neuvědomují, jak moc levicový celý projekt EU je,“ dodává Jedlička, podle kterého by k reformě EU mohlo dojít, pokud by v těchto eurovolbách po celé Evropě vyhrávaly euroskeptické strany, které by pak blokovaly volbu nové Komise a vynutily si skutečné změny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Babiš chce, aby stát koupil ostravské hutě za korunu. Analytici to označili za populismus
Stát chce koupit podnik ArcelorMittal Ostrava (AMO) za korunu. Premiér Andrej Babiš (ANO) to uvedl v dnešním vydání Hospodářských novin (HN) Babiš řekl, že se zástupci ArcelorMittalu o koupi jedná. Britská firma Liberty House, která plánuje hutě koupit, není podle premiéra transparentní. Oslovení analytici Babišův nápad označili za populismus, odbory uvedly, že by převzetí hutí státem pravděpodobně přivítaly. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) dnes ČTK řekl, že s odboráři AMO bude jednat ve středu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Vláda přijala novely, které mají zabránit dvojí kvalitě potravin, navrhla také zvýšit rodičovský příspěvek
Vláda Andreje Babiše na jednání v pondělí 20. května schválila návrhy dvou novel zákonů, zákona o potravinách a zákona o ochraně spotřebitele, které mají vyřešit problém s dvojí kvalitou potravin a dalšího zboží na trhu EU a v České republice. Ministři také odsouhlasili návrh novely zákona o státní sociální podpoře, kterou chce vláda zvýšit rodičovský příspěvek ze stávajících 220 000 na 300 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Zlo je zlo. Žádné menší zlo neexistuje. Jděte k volbám a volte srdcem
Nenechte se nikým manipulovat, že je lepší volit tzv. "menší zlo". Žádné menší zlo neexistuje, zvláště, je-li nabídka dobré volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib: Začíná stavba metra D, šachty a štoly geologického průzkumu se využijí na první stanice
Pražští radní dnes rozhodli o výstavbě metra D a finančním krytí geologického průzkumu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
EU se snaží pod záminkou terorismu odzbrojit bezúhonné, zákonů dbalé občany, burcuje kandidát Strany soukromníků Jiří Šebesta
ROZHOVOR Nedílnou součástí cíleného programu demontáže naší společnosti je podle místopředsedy Asociace výrobců a prodejců zbraní a střeliva Jiřího Šebesty proces odzbrojení evropské populace. „Pod maskou boje proti terorizmu administrativa Evropské unie likviduje či omezuje možnost legálního nabývání, držení a používání zbraní bezúhonnými, zákona dbalými občany,“ prohlásil člen předsednictva Sdružení podnikatelů a živnostníků ČR. Je přesvědčen, že tento přístup je potřeba změnit, už kvůli zachování bezpečnosti občanů, proto kandiduje do Evropského parlamentu za Stranu soukromníků České republiky a Nezávislí s podporou ODA a profesních společenstev.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Pesimismus není namístě - je čas být správně aktivní jako poslanec i volič
Házet flintu do žita pár dní před volbami je chybou a pokud si 100 000 lidí z celé ČR řekne, že přece chce změnu a k volbám půjde zvolit vhodnou stranu, může se změnit mnohé. Moc nad politiky má nyní volič, který rozhodne co bude a kdo bude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Martin Kupka: Personálních změn ve vládě už bylo tolik, že to zpochybňuje legitimitu vyjádření důvěry. Tu dostal zcela jiný kabinet
ROZHOVOR „Pravice usiluje o svět, kde se stát nemotá lidem do života víc, než je nezbytně nutné. Kde nechává postarat se o sebe ty, kteří to zvládají, aby o to účinněji mohl pomoci těm, kdo to z různých důvodů nezvládnou. Opakem je levice, která má snahu lidi neustále vést, ukazovat jim, jak mají žít,“ řekl v rozhovoru místopředseda ODS Martin Kupka. Tvrzení, že takové rozdělení je zastaralé, považuje za nepravdivé. Vlády odborníků totiž prý nakonec troskotají na neschopnosti politicky rozhodnout politické otázky, protože se nemají bez politického cíle a dlouhodobé hodnoty podle čeho řídit. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také sdělil, že současné výměny na postech ministrů vyvolávají pochybnosti o důvěryhodnosti celé vlády, protože ta původní měla jiné složení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
ČESKÁ CHUŤOVKA: Potravina, která se nevyhazuje
Vyhlášení 11. ročníku soutěže o značku Dobrý tuzemský potravinářský výrobek „ČESKÁ CHUŤOVKA 2019" a 9. ročníku soutěže o značku „DĚTSKÁ CHUŤOVKA 2019“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr kultury Staněk předal Babišovi svou rezignaci, nyní má jeho osud v rukou Zeman
Ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) dnes předal premiérovi Andreji Babišovi (ANO) svou rezignaci. ČTK to při jednání kabinetu sdělil Babiš. Předseda koaliční sociální demokracie Jan Hamáček podle dřívějších vyjádření očekává, že předseda vlády na dnešní večerní schůzce v Lánech předá rezignační dopis prezidentovi Miloši Zemanovi. Hlava státu se minulý týden odmítla ke Staňkovu rozhodnutí vyjádřit, dokud se s ním 28. května nesejde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ubožáci, kteří Jágrovi nesahají ani po kotníky. Politici chrání zloděje a gaunery a slušní lidé je nezajímají... Půvabná kandidátka do europarlamentu od Okamury promlouvá
ROZHOVOR „Položme si otázku. Kdo stál za současnou nestabilitou a rozvratem v řadě států, způsobených ´barevnými revolucemi´ (například Libye, Sýrie, Ukrajina)? A kdo tímto způsobil imigrační vlnu z Afriky a Blízkého východu do Evropy? Bylo to Rusko? Pokud ano, pak je opravdu naším nepřítelem. My se domníváme, že naším skutečným a opravdovým nepřítelem je nejen terorismus, ale také politický islám,“ říká kandidátka SPD do Evropského parlamentu Jana Pupavová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Vláda odmítla, aby komunální politiky směli volit lidé od 16 let
Poslanecký návrh Starostů, podle něhož by komunální politiky směli volit lidé už od 16 let věku, vláda na svém dnešním zasedání odmítla. Novinářům to po jednání kabinetu řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Proti snížení věkové hranice voličů o dva roky se postavila ministerstva vnitra a spravedlnosti, výhrady mělo i celkově neutrální Ministerstvo financí. O předloze rozhodne Sněmovna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Rozpočet na rok 2020 navrhneme s deficitem 40 miliard korun
Vláda navrhne na rok 2020 státní rozpočet s deficitem 40 miliard korun. Podíl státního dluhu na HDP tak klesne ze 41,1 procenta v roce 2014 na 29,3 procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Má paní Šojdrová také jiné starosti než sirotky z Tramtárie?
Volby do Evropského parlamentu se kvapem blíží a všichni kandidáti se činí leč mohou. Ani paní Šojdrová není výjimkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Je na rozhodnutí každého subjektu, zda se dotačního programu zúčastní
Reakce Jihočeského kraje na tento článek: https://zdopravy.cz/jihoceske-cyklobusy-v-ramci-systemu-cyklotrans-po-17-letech-letos-nevyjedou-oznamil-dopravce-28430/
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Nejhorší by bylo, kdyby kvůli průtahům ostrouhali všichni
Komentář na facebookovém profilu ke schválenému návrhu rodičovského příspěvku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Vrecionová (ODS): Za zákaz dvojí kvality potravin měla vláda bojovat v Radě EU, kde naprosto selhala
Reakce místopředsedkyně zemědělského výboru Veroniky Vrecionové na tiskovou konferenci předsedy ČSSD Jana Hamáčka a ministra zemědělství Miroslava Tomana k dvojí kvalitě potravin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vláda rozhodla o rodičovské: Od ledna se zvýší u novorozenců i dětí do čtyř let
Vyšší rodičovskou získají od ledna rodiče novorozenců i dětí do čtyř let, kteří budou příspěvek zrovna pobírat. Návrh na nárůst rodičovské o 80 000 korun na 300 000 korun dnes schválila vláda. Informoval o tom tiskový odbor kabinetu. Návrh musí ještě projednat Parlament a k podpisu ho pak dostane prezident.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Volby do Evropského parlamentu mohou na trhy přinést nové napětí
Po velmi slušném výsledku HDP za první kvartál projde v tomto týdnu Evropa dvěma dalšími testy. Za prvé dostaneme první várku podnikatelských nálad za květen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Hejtman Bubeníček: Náš zájem trvá, pokud se město rozhodne provoz předat
Vyjádření hejtmana Ústeckého kraje k prodeji litoměřické nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: České učňovské školství je časovanou bombou
Pokud v České republice nezměníme postoj k odbornému vzdělávání, čekají naši ekonomiku těžké časy. České učňovské školství je časovanou bombou, kterou dosud politici přehlíželi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Volný (JAP): CZEXIT a NATO-OUT
O našem vstupu do EU rozhodlo referendum prostou většinou hlasů, bez jakéhokoliv kvóra. Na vstup do NATO se nás nikdy nikdo nezeptal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Návrh státního rozpočtu 2020 – návrat ČR mezi nejlepší země světa bude muset počkat
Reakce předsedy ODS Petra Fialy na návrh rozpočtu na rok 2020, který dnes představili premiér Andrej Babiš a ministryně financí Alena Schillerová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
„Květen, kretén.“ Kubera promluvil o zdražení cigaret a alkoholu
ROZHOVOR Lidé, kteří pijí a kouří, budou kouřit a pít úplně stejně, a to bez ohledu na to, jaká bude cena cigaret a alkoholu. Tak komentuje předseda Senátu Jaroslav Kubera chystané zvýšení spotřební daně na líh a tabák. Kdyby šlo státu o to, abychom byli zdravější, tak by výrobu a distribuci těchto komodit úplně zakázal. Ale to nikdy neudělá, protože to je jeho nejsnadnější příjem. Kuřáci a ti, co pijí alkohol, jsou nejlepší daňoví poplatníci, protože platí daně automaticky. Když si koupí krabičku, tak nemohou dělat žádnou daňovou optimalizaci, ale okamžitě ty peníze tečou do chřtánu státu, který většinu z těch peněz stejně prošustruje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Plaga v ohrožení? Sám o tom neví
Ministr školství Robert Plaga (ANO) poskytl rozhovor magazínu Respekt ohledně školství. On sám za sebe chce podle svých slov přidat školám volnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Cizáci jsou jim bližší... Tlustý „natřel“ Hřebejka a další
Na XTV v Podtrženo, sečteno účtoval znovu Vlastimil Tlustý. Doufá, že demonstranti ze Staroměstského náměstí vědí, že vláda kvůli nim nepadne. Tvrdí, že pořadatelé budou v příštích volbách na kandidátkách. Tlustý též zhodnotil Ondráčkův výlet na Donbas, odvolání Jiřího Fajta či Piráty. A na závěr přidal teorii, proč tolik vlivných vzdělanců podporuje diktát Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Česká republika se má skvěle, chválil Babiš rozpočet na tiskovce
Na tiskové konferenci dnes o přípravách státního rozpočtu pohovořili ministryně financí Alena Schillerová (ANO) a premiér Andrej Babiš (ANO). Hovořilo se i o diskutovaném rodičovském příspěvku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Itálii ochraňuje před přílivem imigrantů Salvini, Maďary Orbán, Čechy Okamura
Nebýt radikálních a nekompromisních opatření, které navzdor lídrům EU zavedli italský ministr vnitra Matteo Salvini a maďarský premiér Viktor Orbán, byl by příliv imigrantů do zemí EU několikanásobný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Je to islámský terorismus, islámský! Ben Kuras dal na stůl jasná fakta
ROZHOVOR „Nic takového jako ‚mezinárodní terorismus‘ neexistuje. Je to mlžící, politickou korektností ovlivněné klišé. Existují jen konkrétní terorismy s konkrétními cíli, národními, náboženskými, ideologickými. Chceme-li se nějakému terorismu bránit, musíme si jej napřed identifikovat a ujasnit si, čím je nebezpečný. Jediným smrtelně nebezpečným terorismem je dnes terorismus islámský, který v Evropě tvoří 91 % teroristické činnosti,“ konstatuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz publicista Benjamin Kuras. Dále vysvětluje, že je potřeba „vyházet ty zazobance, kteří Unii dnes vládnou“, že britská premiérka Mayová možná vejde do dějin jako ta, která zničila Konzervativní stranu, nebo že progresivisté mají společnou s islámem likvidaci křesťanství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
KRNAP: Pasecký Památník zapadlých vlastenců má prestižní „bronz“ v soutěži Gloria musaealis
Generální rekonstrukce celé budovy i expozice pasecké pobočky Krkonošského muzea Správy KRNAP – Památníku zapadlých vlastenců získala III. místo v soutěži o Cenu Gloria musaealis v kategorii Muzejní počin roku 2018!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg pro PL: Komunisti? My si najdeme nové blbosti a šílenství. Vidíme je, už vylézají
ROZHOVOR Čestný předseda TOP 09, poslanec Karel Schwarzenberg vítá, když se lidé starají o věci veřejné a demonstrují za nezávislost justice. „Ta je vždycky ohrožena. Zažil jsem, jak se vlády pokoušely přeměnit justici v politický nástroj, takže když si lidé uvědomují nebezpečí a demonstrují za nezávislost justice, je to zajisté velice prospěšné,“ prohlásil Karel Schwarzenberg. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se bývalý ministr zahraničních věcí vyjádřil i ke kontroverzní cestě komunistického poslance Zdeňka Ondráčka do Donbasu a k neustálým návštěvám prezidenta Miloše Zemana v komunistické Číně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Ruské úřady sprostě ukradly české peníze určené válečným hrdinům
Můžeme si o legionářích myslet, co chceme, ale v Rusku bojovali proti jednomu z nejhorších zel v dějinách lidstva – komunismu. Za to si zaslouží úctu a nikoliv urážky. Ruské strana však hrubě porušuje závazné úmluvy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
V Liberci bude pokračovat soud v kauze hejtmana Půty
Výpověďmi svědků a čtením listinných důkazů bude tento týden pokračovat v Liberci soud v korupční kauze s evropskými dotacemi, v níž je obžalován i hejtman Libereckého kraje Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj). Celkem je obžalováno 13 lidí a čtyři firmy, kterým hrozí tresty od pěti do 12 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Britský levicový poslanec asi tušil, že spolupracuje s rozvědkou, říká ředitelka Archivu bezpečnostních složek
Dokumenty Archivu bezpečnostních složek ukazují, že se britský labouristický poslanec Geoffrey Robinson scházel v 60. letech se zástupcem československé ambasády vědomě. Patrně i tušil, že se stýká s československým agentem. ČTK to dnes řekla ředitelka Archivu bezpečnostních složek Světlana Ptáčníková. Jak moc byly závažné informace, které Robinson Československu poskytl, by podle ní musely posoudit britské úřady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš jedná v Lánech s prezidentem Zemanem, hovořit by mohli i o demisi ministra Staňka
Premiér Andrej Babiš (ANO) dorazil dnes v podvečer do lánského zámku na pravidelnou schůzku s prezidentem Milošem Zemanem. Očekává se, že premiér bude s prezidentem mluvit i o demisi ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD). K dalším tématům by měly patřit návrh státního rozpočtu na příští rok a evropská politika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Správa železniční dopravní cesty: Nová zastávka Písek jih zkrátí cestu do centra města
Už letos na podzim získají obyvatelé a návštěvníci jihočeského Písku novou vlakovou zastávku, která se bude nacházet blíže k centru města než tamní železniční stanice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Zelenskyj ihned po inauguraci rozpustil parlament
Nově zvolený ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se v pondělí ujal úřadu, ihned po inauguraci poslancům sdělil, že rozpouští parlament. Podle kyjevských médií si tím chce půl roku před volbami zajistit podporu parlamentu, v němž nyní nemá prakticky žádné stoupence. Jako svůj hlavní úkol označil konec války v Donbasu, informovala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Copak dělal Andrej Babiš před listopadem? Šéf TOPky znovu namířil na premiéra
Andrej Babiš nazval předsedu TOP09 Jiřího Pospíšila parazitem. Reagoval na jeho vystoupení na demonstraci za nezávislost justice. Jiří Pospíšil si však kritiku nenechal líbit a premiérovi vrací úder. „Vy, pane premiére, jste byl estébák za KSČ. Kdo je tedy parazit?“ napsal Pospíšil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jihočeská centrála cestovního ruchu: Třicet tisíc Rakušanů získalo v Linci Jihočeské srdce
S mimořádně příznivým ohlasem zhruba 300 tisíc návštěvníků třídenních jarních městských slavností, které vyvrcholily v sobotu 18. května v Linci, se setkala rozsáhlá expozice Jihočeského kraje. Ten jako hlavní host oslav obsadil celé centrum hornorakouského hlavního města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Babiš: Amnestie? U Soukupa padl odvážný návrh
V Soukupových zprávách bylo zase veselo. Moderátor opět odpovídal na dotazy diváků. "Nedivila bych se, kdyby kandidovali trpaslíci, Sněhurka či vodník Česílko," komentovala jedna z divaček počet stran ve volbách. Další se ptali, kdy pozve do studia Kláru Samkovou, či zda jsou ti, kdo nadávají mluvčímu Ovčáčkovi, ještě lidé. A jeden z diváků doporučoval prezidentovi, aby Babišovi dal milost. "Ať už je konečně klid od těch blbců."
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Česká leasingová a finanční asociace: Členové asociace poskytli v 1. čtvrtletí firmám a domácnostem 49,19 mld. Kč, meziročně o 1,6 % více
Členské společnosti České leasingové a finanční asociace (ČLFA) poskytly klientům v prvním čtvrtletí letošního roku prostřednictvím leasingu, úvěrů a factoringu 49,19 miliardy korun, tedy o 1,6 % více peněz než ve stejném období roku 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Kremlík se zúčastní jednání ministrů dopravy V4
Ministr dopravy Vladimír Kremlík se 21. května v Bratislavě setká se svými protějšky ze zemí Visegrádské čtyřky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Mirek Topolánek: Jednoho dne demokratická opozice zmizí
Žijeme ve zvláštní době. V době, kterou lze označit za dobu postpravdivou. Této době nahrávají moderní technologie, které nám více než kdy dříve umožňují se uzavírat do neprostupných sociálních bublin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Ceny průmyslových výrobců výrazně rostly
Indexy cen výrobců - duben 2019
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Mirek Prosecký: Báječný nový svět
Když se svět ještě nepřibližoval ke slepé koleji, vyprávěl Jacques Bergier v knize Jitro kouzelníků jak navštívil v Manosque svého přítele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Dnes jsem smazal svou uhlíkovou stopu
Lídr kandidátky ČSSD Pavel Poc byl v posledních pěti letech předsedou Skupiny pro klimatické změny, biodiverzitu a udržitelný rozvoj, která se v Evropském parlamentu zabývala bojem proti klimatickým změnám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Lubomír Zaorálek: Tragédie Lidic je tu stále s námi
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 06:41, zobrazit podobné
TOPlist