Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červen 2022
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
3101724 
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.980x, což odpovídá cca 103.314-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Operní mafie v Národním divadle. Budete koukat, co se mezi umělci odehrává
V Národním divadle v Praze se prý nejspíš bude stávkovat. Píše o tom slovenský web Denník N, podle kterého již zaměstnanci poslali řediteli Janu Burianovi 31 otázek, na které žádají odpovědi. Hovoří o „kritické situaci“ v divadle. Mezi signatáři přitom jsou umělecký ředitel divadla a šéfka opery.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Drahoš, Majdan a zmlácený Ovčáček? Po konci „Václaváku“ se Česko rozhádalo na internetu. Ale hodně
Demonstranti proti premiéru Babišovi a ministryni spravedlnosti Marii Benešové se přestali motat mezi turisty u Orloje na Staroměstském náměstí a přesunuli své akce na Václavák. Úterní demonstrace se tak měla stát jejich triumfem, dopředu se ozývaly výzvy, že Václavák bude zaplněn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Přišel, viděl a pak se z toho podělal. Pražský primátor to prý na uzavřeném jednání nezvládnul udržet
Jak může jedno hlasování městské rady změnit vzájemné sympatie či antipatie, to ParlamentníListy.cz ukáží v souvislosti s jednáním o zahájení výstavby metra D. Rada hlavního města totiž na svém pondělním sezení odmítla hlasovat veřejně a uchýlila se k tajné volbě. Důvodem prý byla obava z možné kriminalizace, jaké čelí například v kauze Opencard bývalé vedení města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
„Fakani, Igora Hnízda na ně!“ Dohra facky, kterou žákyně vlepila učiteli. Pro silné povahy
Případ bílinské šesťačky, která před ostatními spolužáky dala facku svému učiteli, se na facebookové stránce školy svezl až k debatě o fyzických trestech žáků. „Spratek dostane jednu od učitele, druhou o zeď a příště si to rozmyslí,“ i taková vyjádření se objevují jako rada, jak se mělo s nevychovanou dívkou „zatočit“. „Na učitele, který mi dal ukazovátkem přes ruce, vzpomínám s láskou….“ Na profilu základní školy si někteří neodpustili ani komentáře ohledně národnostního původu žačky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Trenky na Hradě, pískání na Zemana! Facka učiteli: Ředitel školy nemlčí. „Zeman za to nemůže.“ O školách se lže a tutlá, je to takhle
ROZHOVOR Českou školní inspekci více zajímá klima ve třídě než výsledky. A pokud má škola více žáků se sníženou známkou z chování, tak se z toho musí zodpovídat. Proto se školy snaží i závažnější prohřešky žáků tutlat a přehlížet, dokud nenastane nějaký exces, jakým byla tragédie na Třebešíně. I o tom v souvislosti s fackou žákyně šesté třídy učiteli v Bílině hovoří Miroslav Šoukal, který děti vnímá nejen pohledem dlouholetého ředitele základní školy, ale i optikou lektora jejich volnočasových aktivit. Zcela mimo realitu je podle něj aktivista a kandidát TOP 09 na senátora Martin Uhlíř, který viníka incidentu našel v prezidentu Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
To může říci jen myšlenkově a charakterově vybavený dement. A k Jakubu Jandovi se nevyjadřuji, musel bych být vulgární, vzkazuje bývalý poslanec Chalupa
ROZHOVOR Nechutně urážlivé a arogantní. Tak hodnotí odměny, které sám sobě vypsal bývalý generální ředitel Národní galerie v Praze Jiří Fajt, exposlanec hnutí ANO Bohuslav Chalupa, který zastával funkci předsedy sněmovního výboru pro obranu. Chalupa se rovněž zamýšlí nad skandálem, který zničil vládu v Rakousku, a ptá se, proč tak stará nahrávka vyšla až nyní. Na zhoršující se bezpečnostní situaci v Evropě jsou prý ozbrojené složky, navzdory podmínkám, připraveny dobře. Problémem prý ale budou politické elity...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Hamáček navštívil ženskou věznici ve Světlé nad Sázavou
Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček dnes navštívil kraj Vysočina. Během této cesty se setkal s vedením kraje a také s představiteli sociální demokracie na Vysočině. Mimo to navštívil ženskou věznici ve Světlé nad Sázavou, Dálniční oddělení Policie ČR ve Velkém Beranově a poklepal základní kámen domova pro seniory v Chotěboři. O své návštěvě informoval na Twitteru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ústavní soud: Současná právní úprava data retention je ústavně konformní
Plénum Ústavního soudu zamítlo návrh skupiny 58 poslanců na zrušení některých ustanovení zákona o elektronických komunikacích, trestního řádu, zákona o Policii České republiky a vyhlášky o uchovávání, předávání a likvidaci provozních a lokalizačních údajů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Šimral (Piráti): Praha podporuje inovace a zajímavé podnikatelské nápady
Začínajícím podnikatelům a inovátorům pomáhá v Praze Podnikatelské a inovační centrum už tři měsíce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Internetový prodejce přestal brát chleba od Babiše. Kvůli dotaci, kterou na něj čerpal
Internetový prodejce potravin Rohlík.cz oznámil, že přestává nabízet toastový chléb od společnosti Penam z Agrofertu, patřícího do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše. Rohlík.cz tak reaguje na stomilionovou dotaci, kterou Agrofert získal z evropských rozvojových fondů. Ministerstvo financí nyní projekty Agrofertu, patřícího do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše, za více než 161 milionů korun, nepředložilo k proplacení Evropské komisi, jelikož čeká na výsledky auditu Evropské komise, zdali český premiér neporušuje pravidla o střetu zájmů. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka sdělil, že dotace byla udělená v souladu se zákonem a že jde o „politiku skrze tousty“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
VIDEO Lentilky! Špatné lentilky! Babiš vtrhl do prodejny a začal nadávat. Bylo proč
Andrej Babiš se před volbami do Evropského parlamentu vydal zkoumat dvojí kvalitu potravin. Na vlastní oči porovnával některé výrobky v českých i německých supermarketech a jeho zjištění dvojí kvalitu potravin potvrdila. Podívejte se, co k tomu natočil za video.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Mynář podává trestní oznámení na senátora Lásku kvůli kauze ovlivňování soudců
Rozhodl jsem se aktivně bránit proti směšným pokusům některých aktivistických politiků a pofidérních neziskových organizací, oznámil Mynář.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 22.5.2019 v 16:36, zobrazit podobné
VIDEO Dvojí kvalita sexu? Ne! Eurokandidát trénuje na Brusel v bordelu. Zve i vás
Kandidát do Evropského parlamentu Daniel Konečný, lídr hnutí TVŮJ KANDIDÁT, bude sledovat víkendové sčítání hlasů z netradičního místa – z „bordelu“. Dvojí kvalita nejen potravin, ale i služeb, je podle Konečného problémem, který naše občany skutečně trápí. Proto se rozhodl za vás za všechny otestovat jejich kvality. Konečný k této příležitosti vydal informativní video. Příznivci hnutí TVŮJ KANDIDÁT se o víkendu budou moci s politikem i s výsledky jeho zkoumání seznámit osobně. To jste ještě neviděli!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
České dráhy: První modernizované bistrovozy byly uvedeny do provozu
Klimatizovaný interiér s komfortními koženými křesly 1. třídy a gastronomickým servisem na místa cestujících, bistro oddíl s kuchyňkou pro přípravu jídel a nápojů, se zázemím pro minibar, který obslouží cestující ve 2. třídě, a s výdejním pultem pro prodej rychlého občerstvení nabízejí cestujícím první tři modernizované bistrovozy. Zákazníci se s nimi aktuálně setkají ve spojích InterCity „Opavan“ z Prahy do Opavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Eurovize jako prototyp konce světa
V sobotu, 18. května 2019 proběhlo v Tel Avivu finále této písňové soutěže, ale mě to jako soutěž zpěváků nepřipadalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Topolánek jásal nad Dominikem Haškem. A smál se Jágrovi, až mu na to odpověděli fotkou...
K událostem posledních dnů opět promluvil bývalý premiér Mirek Topolánek. Odsoudil jednak senátory, kteří se vymezili proti šéfovi Senátu Kuberovi za jeho výroky v Terezíně. Prý z toho kouká snaha Kuberu sesadit. Ale zato pochválil Dominika Haška za jeho občanské postoje projevené na demonstraci. Jágra označil za mimoně a poslance Hniličku za kolaboranta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Úřad práce ČR v rámci kontrol zachraňuje zdraví či životy seniorů
Od ledna do dubna 2019 provedli zaměstnanci Úřadu práce ČR 12 563 sociálních šetření a 58 584 šetření v místě, tj. celkem 71 147 šetření. Na základě takto zjištěných skutečností ÚP ČR zamítl 135 nových žádostí o některou z dávek hmotné nouze a odejmul 195 už vyplácených dávek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Facka učiteli: Chtěl Zemana zahrabat do hnoje. „Žijeme v blahobytu, všichni si myslí, že jim všechno projde,“ říká ředitel gymnázia v Teplicích
Fackující žákyně má větší společenský přesah než je pouhá nekázeň. „Lidé se cítí bezpečně – v tom smyslu, že si mohou dovolit téměř cokoliv, aniž by se museli bát trestu.“ K incidentu šesťačky z Bíliny, která v pátek dala facku učiteli, se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil ředitel teplického gymnázia Zdeněk Bergman. Ten mimo jiné vloni vzbudil pozornost reakcí na vulgarismy Miloše Zemana: Na Facebook tehdy napsal, že školníkovi uložil, ať obrazy prezidenta zahrabe do kompostu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Šok: Babiš připustil předčasné volby. ,,A držím jim palce," dodal
V úterý odpoledne, zatímco Václavským náměstím zněly výzvy k jeho odchodu, premiér Andrej Babiš hovořil s novináři z MF DNES. A zazněly skutečně zajímavé věci. Například pohrozil komunistům a sociálním demokratům, že jestli nepodpoří státní rozpočet na příští rok, budou na stole předčasné volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Čerstvá zkušenost z Finska - data tu slouží lidem
Komentář na facebookovém profilu k elektronizaci státní správy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Nejprve, ty grázle, zloději, estébáku a pak pozvání k jednacímu stolu?
Někomu narostl hřebínek a myslí si, že půlka Václáváku mu umetá cestu do všech státních institucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
SŽDC představila nové uniformy zaměstnanců
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dnes na speciální módní přehlídce na pražském hlavním nádraží představila nové uniformy výpravčích. Nadčasový design, praktický střih, kvalitnější materiál a snadná údržba, to vše stejnokroje s prvky korporátní identity splňují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
SFŽP: Na úsporné renovace škol, nemocnic či úřadů míří další čtyři a půl miliardy korun
Z evropských fondů přitékají další peníze na ekologii měst a obcí a jejich úspornější provoz. Ministerstvo životního prostředí pokračuje v mimořádně úspěšných dotacích a nabízí obcím, městům, ale například i ministerstvům a jejich organizacím celkově 4,5 miliardy korun z Operačního programu Životní (OPŽP) prostředí na energeticky úsporné renovace veřejných budov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Na Babiše si brousí zuby ombudsmanka. Ta evropská
Evropská ombudsmanka Emily O’Reilly bude vyšetřovat postup Evropské komise v kauze údajného střetu zájmů Andreje Babiše. Žádost na přezkoumání podal senátor Lukáš Wagenknecht (Piráti), který upozorňuje na netransparentnost v postupu Komise, zejména v případě nezveřejnění korespondence mezi českým premiérem a eurokomisařem Güntherem Oettingerem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Omluvte se mi, nebo vás dám k soudu, hrozí Fajt ministerstvu kultury
Bývalý generální ředitel Národní galerie Praha Jiří Fajt podle webu iDNES.cz požaduje omluvu Ministerstva kultury, jinak se obrátí na soud. Fajt nesouhlasí se svým dubnovým odvoláním ministrem kultury Antonínem Staňkem, ani s protokolem o kontrole galerie, který má jeho okamžité odvolání zdůvodňovat. Informace z protokolu považuje na nepravdivé a zavádějící.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Institut ekonomického vzdělávání a ČNB: Mladí znají výši kurzu a inflace, méně již ovládají teorii a úrokové počty
Studenti středních škol se většinou orientují v aktuálním ekonomickém dění a mnozí znají výši kurzu koruny vůči cizím měnám či míru inflace. Naopak v základní ekonomické teorii mají největší mezery a pokulhávají i v úrokových počtech a dalších otázkách z finanční gramotnosti. Takové jsou hlavní závěry z analýzy výsledků školních a krajských kol III. ročníku Ekonomické olympiády, která je největší celostátní soutěží ve znalostech o ekonomii a financích pro středoškoláky v Česku. Soutěž pořádá a odborně garantuje nezisková organizace Institut ekonomického vzdělávání z.u´. (INEV).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Největší akce sběru mobilů v dějinách ČR „Pomoc na druhou“
V rámci Mezinárodního dne životního prostředí, který každý rok připadá na 5. června, se REMOBIL spojil s Českou poštou a společností ASEKOL s cílem ustanovit český rekord ve sběru starých mobilů a zároveň finančně podpořit agentury domácí péče. Leží vám v šuplíku starý a nepotřebný mobil? Přineste ho v týdnu od 3. do 7. června na jakoukoliv pobočku České pošty a REMOBIL z každého mobilu věnuje 10 Kč na podporu domácí péče prostřednictvím Nadace České pošty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Kovosvit MAS zve spolu se svými partnery zákazníky na dva odborné semináře
Jak fungují obráběcí stroje vyrobené ve společnosti Kovosvit MAS s nástroji firmy Dormer Pramet a co očekávat od nového řídícího systému od společnosti Heidenhain. Taková jsou hlavní témata dvou odborných seminářů, které Kovosvit MAS ve spolupráci s partnery pořádá ve dnech 29. května a 5. června v showroomu společnosti v Sezimově Ústí. Na obou seminářích se očekává účast až stovky zákazníků a partnerů Kovosvitu MAS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Gottmannová (Piráti): Děti a důchodci nedostanou přidáno, ale vezmou jim i to, na co měli nárok minulý rok
Vyjádření Kornélie Gottmannové, zastupitelky na MČ Praha 9 za Piráty ke snížení dotace ze státního rozpočtu na výkon obecné sociální práce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Dvojí kvalita potravin? Věčné téma česka, ale vždy jen před volbami
Dvojí kvalita potravin je téma, o kterém se mluví celá léta. A ačkoliv mělo dojít ke kontrolám již před více, než rokem, stav je stejný. Jen nyní před volbami se na chvíli o tom zase začalo psát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Vážný problém. Ondráček v Donbasu bude zneužit, varuje Cyril Svoboda
ROZHOVOR Návštěva komunistického poslance Zdeňka Ondráčka v samozvané Doněcké lidové republice nebyla podle bývalého ministra zahraničních věcí Cyrila Svobody ostudou, jak řekl současný šéf diplomacie Tomáš Petříček, ale provokací. „Tady jde o vážný problém, protože Ukrajina je v těžké situaci a tato návštěva českého poslance může být zneužita silami, které rozbíjejí její integritu,“ prohlásil Cyril Svoboda. Velké riziko vidí i v návštěvě parlamentní delegace v čele s exministrem zahraničí Luborem Zaorálkem v severní Koreji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): Nechceme žít v orwellovském světě, kde je každý neustále monitorován
Plošné šmírování je podle Ústavního soudu v pořádku, Piráti to budou řešit legislativní cestou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Cesta k nesvobodě v monstrózní knize: Rusko, Evropa, Amerika
Na základě velkoryse pojatého výzkumu a prostřednictvím událostí poslední doby v Rusku, na Ukrajině, v USA i v Evropě ukazuje autor Timothy Snyder podstatu hrozícího nebezpečí. Pomáhá porozumět, proč jsou tradiční politické ctnosti prospěšné a kterou z nabízených možností bychom si měli zvolit: rovnost, nebo oligarchii, individualitu, nebo totalitu, pravdu, nebo lež.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
„Milion chvilek“ jako Václav Havel? Silné srovnání
Organizátor akcí Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář se rozhodl po sérii demonstrací přikročit k dalšímu kroku. Vyzval premiéra Andreje Babiše, aby se s ním střetl v televizní debatě. Ten to odmítl, ale člen RRTV Vadim Petrov takový postup ocenil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Můj pracovní výpis za posledních 5 let
Posledních pět let jsem se v europarlamentu věnoval tématům jako bezpečnost potravin, sucho, rakovina, dostupnost léků, eliminace chemických látek v životním prostředí, bezpečnost hasičů, ale také ochranou vody, půdy a vzduchu…Co se mi pro Vás podařilo prosadit?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Pospíšil: Studenti chtějí TOP 09. A chtějí, abychom byli v EU a NATO. Jinak poroste vliv Ruska
Do XTV znovu zamířil europoslanec a předseda TOP 09 Jiří Pospíšil. Opět zdůrazňoval význam Evropské unie a její role pro Česko, tvrdil, že vůči ní není alternativy. Ale prý není eurohujer, takže připouští, že migraci EU nezvládla, ale receptem je podle něj společná ochrana hranic. A chlubil se, jaký je zájem o TOPku na středních a vysokých školách. „Oni chtějí, abychom byli v Evropské unii, abychom byli prozápadní, byli v NATO,“ prohlašoval o studentech Pospíšil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
To kdyby viděl Havel: Na jeho lavičce natočili Hampl a Konvička VIDEO k eurovolbám
Sociolog a protiimigrační aktivista Petr Hampl se sešel s docentem Jihočeské univerzity a protiislámským aktivistou Martinem Konvičkou, aby poseděli na „lavičce Václava Havla“ v Českých Budějovicích a podebatovali nad nadcházejícími volbami do Evropského parlamentu. Během svého posezení vzpomněli na to, jak Václav Havel udělal „obyčejný podvod“ a svým příznivcům vzkázali, koho určitě nemají volit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ódéesák nabádající k podříznutí Zemana nebude ve straně potrestán. Omluvil se, takže je všechno v pořádku
Radní Jesenice u Prahy Martin Lang se omluvil za své vyjádření o prezidentu Miloši Zemanovi a vzdal se funkce předsedy místního sdružení ODS. Ve straně tak zůstává. Informaci serveru iRozhlas.cz o jeho setrvání potvrdil Langův nástupce v čele jesenické ODS Martin Kuruc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Rusům v hotelu Brioni se zase tolik nestalo
Hudebníci z pražského filharmonického sboru, Rus Vladimír a jeho krajané v ostravském hotelu Brioni mají jedno společné, měli povinně souhlasit s politickou myšlenkou a podpořit „správný“ názor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Šrámek (ADS): České politické strany a hnutí zemědělství v Evropě nezajímá
Peníze z rozpočtu Evropské unie přímo ovlivňují životní prostředí, zemědělství a krajinu v České republice. Naše hospodářství jsou na nich závislá. Věnuje se této problematice někdo v Evropském parlamentu za posledních 10 let?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Maturanti se o politiku nezajímají. K volbám ale přijdou
O politiku se nezajímá více než polovina letošních maturantů, k nadcházejícím volbám do Evropského parlamentu ale přijít chtějí. Vyplývá to z dubnového průzkumu vzdělávací společnosti Tutor, který se uskutečnil mezi 548 maturanty všech typů škol z různých regionů České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Babiš odmítá trestat Orbána! žalují do EU Piráti. Je to vážné
Belgický časopis MO, věnující se mezinárodní politice, přinesl obsáhlý text. V něm píše o tunelování evropských dotací českým premiérem Andrejem Babišem. V textu vystupují z České republiky poslanci Pirátů Ivan Bartoš a Mikuláš Peksa, kteří vybízejí evropské instituce, aby proti Babišovi zasáhly. Zcela otevřeně vyjadřují víru, že tím dojde ke změně politických poměrů v ČR. Mikuláš Peksa dokonce pro zvýšení efektu belgickým novinářům žaloval, že v Česku Babišovi poslanci odmítají podpořit sankce proti Maďarsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
„HRA O TRŮNY už skončila, co kdybys skončil taky?“ Pane Babiši, FOTO transparentů proti Vám
REPORTÁŽ Na demonstraci proti Marii Benešové v úterý 21. května bylo lidově řečeno „hlava na hlavě“. Spolek Milion chvilek pro demokracii tak, zdá se, dostál svým slibům, že Václavské náměstí zaplní. Manifestující požadovali demisi Marie Benešové z pozice šéfky justice a jmenování „nezávislého“ ministra. Rovněž požadovali záruky, že nebude do justice mocensky zasahováno. Jak mezitím sdělil Andrej Babiš prostřednictvím „svých“ médií, na demonstrace si už zvykl. Podívejme se, jak včerejší demonstraci prožívali sami manifestující, například prostřednictvím hesel či výzev vepsaných na své transparenty a cedule.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
NKÚ: Reakce na reportáž Českého rozhlasu
NKÚ se důrazně ohrazuje vůči tvrzení Českého rozhlasu, že cesta jeho prezidenta Miloslava Kaly do Peru byla plýtváním peněz daňových poplatníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Univerzita Karlova: Praha chce přitáhnout experty na umělou inteligenci
Praha se má do pěti let stát centrem umělé inteligence. Zaslouží se o to iniciativa prg.ai, kterou tvoří akademické instituce, magistrát i české firmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Ombudsmanka škodí
Glosář k 20. týdnu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Aňa Geislerová: Vedu kampaň, Babiši! Martha Issová: Dělaj si z nás... Pavel Liška: Voni to neustojej
Na včerejší demonstraci za nezávislou justici nemohli chybět herci, kteří se proti Babišovi a Zemanovi vymezují, jako je Anna Geislerová, Martha Issová, Pavel Liška, Lenka Krobotová a Jiří Macháček. A Anna Geislerová potvrdila slova premiéra. „Ano, my vedeme kampaň,“ přiznala herečka. A dodala s jistotou, že tato kampaň bude úspěšná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Berdychová: Naše školství stojí před zlomovým okamžikem
Pod záštitou náměstkyně hejtmana Martiny Berdychové se sešli ředitelé a učitelé základních, středních a uměleckých škol z regionu na pracovním workshopu, který se zaměřil na sdílení zkušeností z finského, slovenského a českého školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Dnes to nebude o politice. Prezident Zeman na Hradě přijme a ocení záchranáře
Na Pražském hradě budou dnes oceněni lidé za záchranářské činy. Ceny jim již tradičně předá prezident Miloš Zeman. Vyhlášen bude již 20. ročník projektu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Sluníčka diskutují
Šest set šedesát nebezpečných slov o jedné běžné internetové debatě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Pokuta za zveřejnění odpdlechů Nečasových byla snížena
Vydavatelství Mafra bude muset zaplatit 140 000 korun za zveřejnění některých informací z odposlechů telefonických hovorů expremiéra Petra Nečase (ODS) s někdejší šéfkou jeho kabinetu a současnou manželkou Janou Nečasovou (dříve Nagyovou). Rozhodl o tom Úřad pro ochranu osobních údajů. Původní pokuta pro Mafru byla o 100 000 korun vyšší, soud ale případ vrátil k novému posouzení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Baxa z ODS řečnil na milionu chvilek v Plzni, pak zajel do ČT: Strach o nezávislost justice. Benešová omylem vyzradila budoucí plány
Místopředseda ODS Martin Baxa v Interview s ČT kritizoval odcházejícího ministra kultury Antonína Staňka. Označil ho za nekompetentní osobu, která nerozumí problémům české kultury, a také zpochybnil jeho postup při odvolání ředitele Národní galerie Praha Jiřího Fajta. Poté přirovnal vládu Andreje Babiše k nekonečnému večírku, kde se „všechno rozdává všem“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Pirátské historky v rodišti předsedy Bartoše: Kmotři si dělali tečky. Točili si losovačku na video a notářka se ještě smála
REPORTÁŽ „Na jednu stranu je dobré, aby si na místní úrovni rozdělovali evropské peníze, protože by měli lépe vědět, na co mají jít. Ale totálně se to zvrhlo. Projekty se vybíraly tak, že nějaký kmotr v Ústí dělal tečky u projektů, které budou vybrané, protože měl domluvené, že jeho kámoš bude dělat veřejnou zakázku,“ konstatoval na pirátské akci bývalý auditor Evropské komise Petr Jirman. A prozradil některé chuťovky, např. drahý zvedací most, který se ale nezvedá, či rozhledny pod kopcem. Přiznává, že čachry s eurodotacemi jsou i jinde, ale jsou i česká specifika, třeba slavná karlovarská losovačka, kde se losovalo tak dlouho, až byl vybrán ten správný. „Ještě si to chytráci natočili na video,“ poznamenal Jirman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Vyzývám ministra zahraničí, aby konal ve věci nezákonně zadržených aktivistů na Krymu
Europoslanec a předseda TOP 09 Jiří Pospíšil ve středu vyzval v otevřeném dopise českého ministra zahraničí Tomáše Petříčka, aby se sešel se svým ruským protějškem a vyzval ho, ať Rusko propustí 24 politických vězňů ze Simferopolu, kteří byli nezákonně zatčeni Federální službou bezpečnosti (FSB) letos v březnu na Krymu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Bývalému náměstkovi hejtmana zmírnili korupční trest na podmínku
Vrchní soud v Praze dnes zrušil pětiletý trest pro bývalého radního Libereckého kraje za ČSSD Zdeňka Bursu za korupci. Místo něj mu uložil tříletou podmínku se čtyřletým odkladem. ČTK to dnes sdělila mluvčí soudu Simona Heranová. Bursa také podle verdiktu musí zaplatit 500.000 korun jako peněžitý trest, jinak stráví ve vězení 2,5 roku. Dnešní rozsudek je pravomocný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Maďarský scénář opozice. Blokády, střety s policií. Už v červnu, obává se Jiří Ovčáček
Prezidentský mluvčí Jiří Ovčáček na Twitteru varoval, co se může stát po 4. červnu, kdy končí plán demonstrací pořádaných spolkem Milion chvilek pro demokracii, který se dlouhodobě snaží o demisi premiéra Andreje Babiše a v současné době i o demisi ministryně spravedlnosti Marie Benešové. Prý by mohlo dojít na „maďarský scénář“!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Kilo brambor za 99 korun. Ať pan Babiš místo řepky zasadí mrkev. Je to habaďura, nenechte se opít rohlíkem, varuje před volbami Okamura
ROZHOVOR „Prázdná habaďúra na voliče těsně před volbami do Evropského parlamentu!“ I takto komentuje českou cestu při řešení problému s dvojí kvalitou potravin předseda SPD Tomio Okamura, který prosazuje závazné české státní normy. Zároveň upozorňuje na zvyšující se ceny. „V Praze na Andělu se o víkendu prodávaly nové brambory za 99 korun za kilo. Kilo petržele bylo v některých supermarketech za 130 korun, někde za 140 korun, zatímco kilo banánů stojí 30 korun,“ popisuje. V tomto kontextu podotýká, že seniorům i při zvýšení důchodů nezůstane nic nebo budou v minusu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ladislav Jakl: O integraci debatujme vážněji
Prezident Václav Klaus byl hostem pořadu Interview Plus na stanici Český rozhlas plus a měl to být rozhovor o nadcházejících volbách do Evropského parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Skvělý projev, gratuluji, vítal prezident na Hradě Kuberu
Na Pražském hradě se letos podruhé sešli čeští ústavní činitelé na jednání, při kterém koordinují zahraniční politiku. Měli by mluvit o blížících se evropských volbách, sestavování vedení Evropského parlamentu a Evropské komise či chystaných zahraničních cestách. Ústavní činitelé se scházejí k zahraniční politice jednou za čtvrtletí, naposledy jednali na konci ledna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Svobodní: Přestaňte nálepkovat lidi za odlišné názory
Svobodní, Liberland a Radostné Česko finišují před víkendovými volbami do Evropského parlamentu kampaní, která má změnit zažité vzorce chování. Série videí upozorňuje na zbytečné nálepkování lidí jen za to, že mají odlišné názory na fungování EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Herman (ANO): Šířil radní za ANO opravdu pomluvy?
Reakce na článek zveřejněný na serveru iDnes: Radní za ANO šířil pomluvy o šéfovi STAN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Málek (KDU-ČSL): Evropské volby – v sázce je mnoho
Již za pár dní se otevřou volební místnosti a občané všech států EU budou vybírat nové zástupce do Evropského parlamentu. Ten spolu s národními vládami spolurozhoduje o podobě evropské legislativy, která má klíčové dopady i na české občany. Letos je opět v sázce velmi mnoho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Deset policistů s technikou bude střežit albánsko – řeckou hranici
Deset policistů s technikou bude střežit albánsko – řeckou hranici. Jejich působení je součástí první společné operace agentury Frontex na západním Balkáně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Kuba (Soukromníci): Elektronické komunikace? Vláda opět nekoná
Každý řetěz je právě tak silný, jak silný je jeho nejslabší článek. V případě státu se ukázal být jedním ze slabých článků způsob komunikace, který používají úřady pro komunikaci mezi sebou a s občany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Trestní oznámení na Lásku. Podává ho kancléř Mynář pro křivé obvinění
Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář podává trestní oznámení za křivé obvinění na senátora Václava Lásku. Mynář také zároveň senátora Lásku vyzývá k tomu, aby „neztrácel dosavadní odvahu a po nedávném fiasku v pokusu obvinit prezidentskou kancelář z páchání údajného trestného činu se dobrovolně vzdal své imunity“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Mirek Topolánek: Těm “pobouřeným” nevěřím ani pozdravení
Komentář na facebookovém profilu k projevu Jaroslava Kubery na tryzně v Terezíně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Vladimír Dryml: Senioři, nevolte Piráty a lidovce
Prohlášení prezidenta spolku Senioři ČR k volbám do Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš pryč z vlády. Benešové nevěřím. Takto to na Václaváku rozbalila kandidátka STAN
Demonstrace Milionu chvilek pro demokracii na Václavském náměstí přinesla kromě známých osobností, jako byli revoluční konferenciér z roku 1989 Václav Malý nebo herci Anna Geislerová a Pavel Liška, také nové tváře. Jednou z nich byla Anna Dolejská. Moderátorem byla představena jako „právnička“. Zamlčeno bylo, že jde o kandidátku hnutí STAN na Praze 5, kde se potkala třeba s režisérem Janem Hřebejkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
VIDEO Ovčáček před kamerou. Varuje před „nenávistí z Václaváku“
Volby do EU se blíží. Jaká bude účast, je ještě ve hvězdách, ale apely, aby občané šli volit, se ozývají z mnoha stran. Jeden krátký natočil i prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. „Pokud nechcete, aby v této zemi zvítězila nenávist z Václaváku, jděte k evropským volbám,“ uvedl jako argument. Ale z komentářů už se ozvalo, že nemá v práci co točit videa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Nevládní organizace: Senátore Kubero, žádáme vás, abyste se veřejně omluvil
Otevřený dopis České ženské lobby, Amnesty International ČR, Greenpeace a Společnosti pro trvale udržitelný život Jaroslavu Kuberovi kvůli projevu na tryzně v Terezíně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
ČTÚ zveřejnil výroční zprávu za rok 2018
V mobilních sítích se v roce 2018 přeneslo 368 petabajtů dat. To je více než dvojnásobně než v roce předešlém. Zásluhu na tom má služba fixní LTE. Zatímco přes mobilní službu uživatelé přenesli celkem 135 PB, přes fixní LTE objem přenesených dat překonal 234 PB. Vyplývá to z dat, která ČTÚ zveřejnil v rámci své výroční zprávy za rok 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Proč jsou automobilky kritickým motorem německých investic?
Německý průmysl zvedá hlavu z písku, k tomu aby fungoval opět jako tahoun celé eurozóny, má ovšem daleko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Místo sedmi dnů rozhodovaly soudy o budoucnosti dítěte půl roku
Otec se obrátil na okresní soud, aby mu předběžným opatřením svěřil do péče nezletilého syna. V takovém případě má soud rozhodnout bezodkladně, nejpozději do sedmi dnů. Otec však na vydání rozhodnutí čekal půl roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Odstřel Klause ml. v ODS? „Cikánka“ nevadila, podřezaný Zeman také ne. Nové informace
Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi, zní staré úsloví. Jak jsme vás již informovali, jediné, co se radnímu Langovi přihodilo, když na Facebooku psal, že prezidenta by bylo nejlepší podřezat jako svini, je, že už nebude předsedou místní organizace ODS. „Když jste v současné ODS dostatečně loajální k vedení, můžete naprosto všechno,“ zní už z internetu. A samozřejmě, vzpomínka na vyhození Václava Klause mladšího je ještě živá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Babiše smete pouze ekonomická krize, kdy mu dojdou i cizí peníze
Středeční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Jihočeská hospodářská komora nabízí firmám bezplatný audit
Bezplatný audit, zaměřený na zjištění stavu digitalizace a stanovení návrhů na jeho zlepšení, nabízí v těchto dnech firmám Jihočeská hospodářská komora (JHK). Audit v hodnotě mnoha desítek tisíc korun nabízí malým a středním podnikatelům z jižních Čech zdarma!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Hruška (TOP 09): Společná zemědělská politika EU potřebuje reformu, máme řešení
Stav životního prostředí je velmi závislý na způsobu zemědělství. A naše zemědělství, kde velké agrární firmy nehledí na dlouhodobý (ale ani krátkodobý) stav krajiny a kvalitu půdy a vody, ale na zisky na konci roku, krajinu devastuje, a nikoliv udržuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Janoušek (KDU-ČSL): Převažují přínosy, či rizika členství v EU?
Jsem pro členství EU hlavně kvůli naší bezpečnosti. Važme si už jen toho, že tu desetiletí nebyla válka. Také volné cestování a obchod jsou pro občany i pro firmy velkým přínosem. A daří se i budovat dobré věci z evropských fondů - například školy, školky, obchvaty měst a obcí. Unie určitě není bez chyb, ale právě proto musíme co nejaktivněji navrhovat dobrá řešení pro naše občany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Hodečková (Zelení): Překvapení? Nejlepší ekologický program pro eurovolby mají Zelení
Nejvíce ekologický program pro volby do europarlamentu mají Spojenci pro Evropu, na němž kandidují Zelení (volební lístek číslo 26). Následky změny klimatu začínáme pociťovat na vlastní kůži a času jednat ubývá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Toužíte vybrat europoslance a nebudete doma? Poslední šance vyřídit si voličský průkaz
Poslední šanci k získání voličského průkazu dnes budou mít lidé, kteří z jakýchkoli důvodů nebudou moci volit evropské poslance v místě svého bydliště. Musí si pro něj ale dojít na radnici či obecní úřad v domovské obci. Lhůta pro písemnou žádost skončila minulý pátek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Konzervativní strana: Jak jedním preferenčním hlasem najednou volit více kandidátů?
Společná tisková zpráva KČ, KONS a SMS k volbám do EP
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Prezident republiky přijal ústavní činitele ČR
Prezident republiky Miloš Zeman přijal v úterý dne 22. května 2019 na Pražském hradě ústavní činitele České republiky. Setkání proběhlo za účasti prezidenta republiky, předsedy Senátu Parlamentu ČR, předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, předsedy vlády, ministra zahraničí, ministra obrany a ministra vnitra, aby jednali o zahraničněpolitických tématech vč. voleb do Evropského parlamentu, jež v ČR proběhnou 24. a 25. května 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
ČEZ Distribuce přijala opatření pro zdárný průběh voleb do Evropského parlamentu
ČEZ Distribuce ze Skupiny ČEZ, která působí na území 11 krajů, přijala opatření, díky kterým by měl být zajištěn zdárný a bezproblémový průběh voleb do Evropského parlamentu 2019. Společnost zrušila v termínu voleb (24. – 25. 5. 2019) plánované odstávky elektřiny a posílila počty pracovníků jak v terénu, tak i na call centru a dispečinku pro nenadálé poruchy způsobené nepříznivým počasím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Bývalí členové Regionální rady potvrdili to, co říkám od začátku
Vyjádření hejtmana Půty k dnešnímu průběhu soudu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: V zasažených oblastech dochází k vzestupům hladin
Přes naše území pokračuje fronta s vydatnými srážkami, především bylo zasaženo území Beskyd a Zlínska, Vsetínsku. Na tomto území byly naměřeny za posledních 6 hodin nejvyšší srážky v Brumově 44 mm, Vsetín 43 mm, Valašská Senice 40 mm.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
ODS: O víkendu se lidé mohou zasadit o hezčí zem
Občanští demokraté zakončili předvolební kampaň na Ladronce. V pražském parku proběhla ve středu akce, kterou symbolicky vyvrcholila kampaň ODS před volbami do Evropského parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Jak je to s Babišovou podporou sociální péče? Promlouvá dáma, která to řeší přímo na radnici
Vláda snížila dotace ze státního rozpočtu na výkon obecné sociální péče o 60 %. Na problém ukázala zastupitelka MČ 9 Kornélie Gottmannová a k tématu se již vyjádřil i pražský primátor Zdeněk Hřib, jenž se včera chystal o financování sociální péče debatovat s ministryní financí Alenou Schillerovou, ale ta mu tuto očekávanou schůzi zrušila. Hřib varuje, že místo na ohrožené děti a staré lidi jdou peníze do Agrofertu, a to například na stavbu linky na výrobu toastového chleba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Kolářík (Piráti): Data, která jsme získali, budou dostupná všem
Občané nerozumí exekučnímu řádu a volají po jeho zjednodušení, ukázal unikátní průzkum zpracovaný pro Piráty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor rebel z ČSSD. Odmítá zdanění církevních restitucí, v rozhlase vysvětloval důvody
Dnešním hostem v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu, odvysílaném na Českém rozhlasu – Radiožurnálu byl senátor za ČSSD Pavel Štohl, který i přestože vláda s účastí jeho sociálních demokratů prosazuje dodatečné zdanění církevních restitucí, s tímto postupem spolu s dalšími dvěma senátory z ČSSD nesouhlasí. Štohl naznačil, že možná jde o „politickou věc“ a zdanění církevních restitucí bylo schváleno na popud komunistů výměnou za jejich podporu vlády Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Miroslav Pořízek: Promarněná šance
Letošní volby do EP by prý mohly mít pro další fungování EU dosti zásadní význam. Někteří politologové a novináři prohlašují, že kritické nálady vůči EU v jednotlivých členských zemích dosáhly již takového bodu, kdy lze očekávat výraznou změnu ve složení EP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
SVS dosud nařídila či nařídí mimořádná veterinární opatření 12 příjemcům zásilek drůbežího masa
Státní veterinární správa (SVS) dosud na základě zjištění přítomnosti salmonel v drůbežím mase nařídila či nařídí individuální mimořádná veterinární opatření (MVO) celkem dvanácti příjemcům zásilek masa ze zahraničí. Ve všech případech se jednalo o maso původem z Polska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Takže tady je máte: Tihle čeští europoslanci hlasovali pro podporu migrace, uprchlíků a kvót
Před blížícími se volbami do Bruselu se čím dál častěji řeší, kteří čeští europoslanci hlasovali ve prospěch imigrace, uprchlíků či kvót. Například lídryně Kateřina Konečná z KSČM kvůli tomu podala na SPD trestní oznámení. ParlamentníListy.cz vyhledaly příslušné „přijaté texty“ a zároveň neskutečně dlouhý zápis s hlasováním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Rejmont (TOP 09): Národ se probouzí?
Včera od 18:30 hodin proběhla v Praze velká demonstrace. Tentokrát na Václavském náměstí, kde se jí zúčastnilo na 50 000 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
SPD: Kdo nejde volit, podporuje politiku EU, imigraci a islamizaci
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) k aktuální politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
TA ČR: Řešitelům výzkumných projektů se otevírá příležitost v novém programu TREND
První veřejnou soutěž na výběr projektů průmyslového výzkumu a vývoje k podpoře v novém programu Ministerstva průmyslu a obchodu TREND vyhlásila 15. května 2019 Technologická agentura České republiky (TA ČR).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Přímo organizované debaty z očí do očí jsou pro mě velkým přínosem
Sedm měst, sedm veřejných debat. Senátor Miloš Vystrčil v uplynulých týdnech už pošesté uspořádal sérii veřejných setkání. Pod názvem „Den senátora Miloše Vystrčila“ během 35 dní v dubnu a květnu navštívil všechna města v senátním obvodu 52 – Jihlava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Kdy se dočkáme zásadního zvratu? Nízká cena rozhodně není zárukou kvality
Země západní Evropy v porovnání s Českou nebo Slovenskou republikou nezadávají veřejné zakázky na nejnižší cenu v tak velké míře, jako je tomu právě u nás. Z pozice místopředsedy Hospodářského výboru PS PČR vnímám problematiku zadávání veřejných zakázek velmi intenzivně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib: Proč stát hradí nové výrobní linky na toastový chléb a ne sociální práci a ochranu ohrožených dětí?
Vyjádření primátora hlavního města Prahy ke snížení dotace ze státního rozpočtu na výkon obecné sociální práce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Martin Koller lže, napsala PL europoslankyně Charanzová
Ve středu 21.května vyšel na ParlamentníchListech.cz článek analytika Martina Kollera s titulkem: Hnus, lži a rozkrádačky, bude vám zle. Martin Koller se podíval pod pokličku eurovoleb. Našel spoustu špíny a pár statečných. V článku mimo jiné kritizoval europoslankyni Ditu Charanzovou, která se proti jeho slovům ohrazuje a označuje je za lži.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Nenechte si to líbit. Přijďte k volbám a pošlete Andreji Babišovi jasný vzkaz
Komentář na facebookovém profilu k volbám do Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Radní Prahy svírá strach?
Překvapivá informace o tom, že o výstavbě metra „D“ hlasovali radní Hl.m.Prahy tajně, aby nemohli být v budoucnu trestně stíháni, musela každému právníkovi vyrazit dech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
MSp: Ve Vídni se uskutečnila konference o potřebnosti hromadných řízení ve spotřebitelských sporech
Ministerstvo spravedlnosti pokračuje v přípravách návrhu zákona o hromadných žalobách a zástupkyně legislativního odboru Ministerstva spravedlnosti Anežka Janoušková v této souvislosti zúčastnila mezinárodní konference o kolektivní ochraně spotřebitelských práv v soudním řízení. Závěry této konference ukazují, že při přípravě návrhu zákona o hromadných žalobách se ministerstvo vydalo správným směrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Pět poslanců a prezident NKÚ vyrazili na Machu Picchu, během služební cesty do Peru
Podle zjištění iRozhlasu celou pracovní cestu platila Poslanecká sněmovna.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 22.5.2019 v 10:36, zobrazit podobné
KRNAP: Krkonošskému národnímu parku je 56 let
17. května oslavil Krkonošský národní park 56 let od svého vyhlášení. V roce 1963 byla završena snaha generací odborníků a vědeckých institucí o vyhlášení Krkonoš národním parkem. Tenko krok logicky navazoval na vyhlášení Karkonoskiego Parku Narodowego na polské straně hor, které nastalo o čtyři roky dříve (1959). Polský KPN tedy letos slaví své šedesátiny!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Ministr kultury straní právu
Ministr kultury Antonín Staněk je kritizován za odvolání ředitele Národní galérie v Praze Jiřího Fajta a Muzea umění v Olomouci Michala Soukupa. Vedením sociální demokracie byl donucen podat demisi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Petra Fialová: Miluju Ortel
Pokud si pokrytečtí mocipáni myslí, že se kapela lidem odcizí, když ji nebudou hrát v televizích či rádiích, tak se mýlí. Pravě naopak. Odcizují se oni nám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Vyhnali jsme komunistické dědky, vyženeme i vás, vzkazuje student z roku 1989 Babišovi, Zemanovi a Kuberovi
Jan Jetmar se představuje na Facebooku jako „odborník na krizovou komunikaci“, s profesní historií zahrnující například práci poradce místopředsedy Poslanecké sněmovny. Teď se ale rozhodl komunikovat sám za sebe a naložit generaci svých otců, a současně premiéra Andreje Babiše. Prostě těm, co se narodili v padesátých letech, stihli se ještě umazat v KSČ a StB a teď odmítají pochopit, že už by měli vypadnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Český národní zájem je jako Yetti - všichni o něm mluví a nikdo ho neviděl
Komentář na facebookovém profilu k hlučným politickým bojům o národní zájmy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Odkoupení ArcelorMittalu za 1 korunu? To by byl věru majstrštyk
Komentář ke výroku premiéra Babiše, že stát by mohl koupit hutě ArcelorMittal za korunu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
ČEZ: V Temelíně cvičili reakci na dopravní nehodu při přepravě jaderného paliva
Bagr naráží do vozidla, vezoucího kontejner s použitým palivem. Takový byl scénář čtvrtého letošního cvičení, které dnes proběhlo v Jaderné elektrárně Temelín. Přestože se jednalo o jedinou vážnější zápletku, trvalo cvičení celé dopoledne a zapojila se do něj padesátka odborníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Chvojka (ČSSD): Myslím, že nám na volby stačí jeden den
Komentář na facebookovém profilu k volbám do Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Zahraniční agentury si všímají sílících demonstrací v Česku
Dnešní další pražský protest proti jmenování Marie Benešové ministryní spravedlnosti spojený s požadavky demise premiéra Andreje Babiše zaznamenaly zahraniční tiskové agentury. Některé uvádějí, že demonstrace jsou stále početnější, a americká AP píše, že místo dřívějšího Staroměstského náměstí tentokrát organizátoři zvolili pro akci mnohem větší Václavské náměstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra