Oficiální zpravodajská média

Zbyněk Fiala: O co jde kolem Huawei
Nejen čínské, i americké společnosti mají povinnost předávat data vládě, když si o to řekne. Jenže některé zpravodajské služby chtějí víc. Spustí se kvůli tomu digitální opona? A co bude s globalizací?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Herman (KDU-ČSL): S lítostí sleduji destrukci fungující organizace
Komentář na facebookovém profilu ke změnám v resortu kultury
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Nahradí Babiše? Schillerová reaguje na vaše dotazy, promluvila i o neziskovkách
Z PROFILŮ Ministryně financí z hnutí ANO Alena Schillerová odpověděla na celou řadu dotazů čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Odpovídala např. na otázku, zda by se nechtěla stát první prezidentkou v historii České republiky. Schillerová pochválila Miloše Zemana i Andreje Babiše (ANO). Věnovala se také nadcházejícím evropským volbám, dětským exekucím a daním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Miroslav Michálek: Ani slepí nemusí být slepí
Správně by titulek tohoto článku měl znít: Nevidomí nemusí být slepí. Nebo přesněji – lidé se zrakovým postižením…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
„Dominiku Haškovi jde politika jako mně hokej.“ Gólmanovi se vrací, co říkal o Zemanovi a Babišovi
ANKETA Vystoupení hokejové legendy Dominika Haška na pražské protivládní demonstraci vzbudilo nadšení, ale i značnou vlnu odporu. ParlamentníListy.cz se zeptaly politiků napříč spektrem, co o vystoupení slavného brankáře míní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Rozvoj elektronizace přiměje i veřejnou správu automatizovat administrativu
V Moravskoslezském kraji vzniklo volné sdružení firem, které podporují zavádění nových technologií do praxe - Business Automation Club MSK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Zeman přijal čínské delegace z provincie Če-ťiang a banky ICBC
Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě přijal čínské delegace z banky Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) a z východočínské provincie Če-ťiang. Zástupci banky podle prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka přislíbili financování projektů čínských investorů v České republice a českých v Číně. Delegace z provincie Če-ťiang jednala především o ekonomice a železničním spojení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
dTest: Předmanželská smlouva – ochrana před zchudnutím
Zhruba každé druhé manželství končí rozvodem. Je proto dobré myslet dopředu a zbytečným sporům o majetek předcházet. K tomu slouží předmanželská smlouva, ve které si snoubenci dohodnou jiný než zákonný majetkový režim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Votava (ČSSD): Rušení pracovišť finančních úřadů zase na pořadu dne?
V minulých týdnech bylo pracovníkům některých územních pracovišť finančních úřadů oznámeno, že jejich pracoviště bude zrušeno. Konkrétně v Plzeňském kraji jde o Sušici, Stříbro a Kralovice, ale rušení poboček finančních úřadů má jít napříč celou republikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
A k čemu máme volby? Zeman se vysmál „křiklounům“ z Milionu chvilek. A zhrozil se nad Rittigem. Ten člověk...
Prezident Miloš Zeman opět promluvil k českým divákům na TV Barrandov o svých názorech na aktuální dění hýbající nejen českou politickou společností. Ve zhruba hodinovém pořadu Týden s prezidentem se vyjádřil ke spolku Milion chvilek pro demokracii, které by přejmenoval na „Milion chvilek za anarchii“, a nazval je zbabělci, ale také k Martinu Langovi, který nabádal k jeho podřezání, za což jej označil za šílence zralého na psychiatrii. Dále se vyjádřil také k osvobození Iva Rittiga, jehož obličej prý jasně říká, že je jak mafián Don Corleone. A nevyvrátil ani spekulace, že nepřijme demisi ministra kultury Antonína Staňka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Je jako Václav Havel? Vadim Petrov o demonstracích na Václaváku, tvrdě
Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov se na svém Facebooku vyjádřil o protestantech ze spolku Milion chvilek pro demokracii. Organizátora akcí Milionu chvilek pro demokracii Mikuláše Mináře přirovnal k Václavu Havlovi, Annu Geislerovou k Martě Kubišové a zpěváka Tomáše Kluse ke Karlu Krylovi. Reagoval tak na to, jak se o demonstrantech píše v médiích. „Oni nic nenabízejí, jen pláčou, naříkají nebo silným školeným hlasem požadují. Svobodné volby se říkává v takovýchto situacích, ale my je máme a všichni vědí, že by to dopadlo stejně. Tak co navrhují? Jsou jako děti, tohle nechci, ale nevím, co chci... vím jen, že tohle ne...,“ napsal Petrov o demonstrantech a dodal, že to „není nic víc než zase jen divadlo“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Zjednodušujeme přebujelou administrativu obcí
Ministr vnitra Jan Hamáček dnes vystoupil na sněmu Svazu měst a obcí. Se starosty se shodl na nutnosti stále zjednodušovat administrativu. Upozornil také na vznik elektronické sbírky zákonů nebo na rušení zbytečných právních předpisů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Babiš, Zeman, Klaus, Foldyna... Jan Hrušínský rozdával rány
Babišové, Zemanové, Klausové, Foldynové a Faltýnkové nás podle ředitele Divadla Na Jezerce znovu strhávají k totalitě. Proto je dobře, že lidé vycházejí do ulic a dávají jasně najevo, co si myslí. Stejně tak by podle Hrušínského měli občané vyrazit i k volbám do Evropského parlamentu a hájit v nich svobodu, demokracii a humor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Nářez eurokandidáta: 20 miliard na pivo Čechům. Zaklekneme na migranty ve člunech!
ROZHOVOR „Teď jsem našel prvních pár miliard Kč na tekuté pivní dotace,“ říká Daniel Konečný, lídr hnutí TVŮJ KANDIDÁT pro eurovolby, občanským povoláním dotační poradce. Zdůrazňuje, že právě jeho práce ho předurčuje ke hledání dalších prostředků pro české občany. Konečný ale jedním dechem dodává, že než se k penězům dostane, bude muset trochu „povydírat francouzské europoslance“, kterým familiérně říká žabožrouti. Ohledně EET má Konečný originální nápad, rozšířil by ho i na migranty. „Zaklekneme na ně ještě přímo na člunech! Vymáčkneme z nich daně v cashi včetně kontrolního hlášení,“ vábí vaše hlasy Konečný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Že euro Slovákům pomohlo? Ekonom vytáhl čísla a připomněl, jak si to „vyžraly“ jiné země
K otázce přijetí eura v Česku se na Českém rozhlase Plus vyjadřovali viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Radek Špicar a ekonom Pavel Kohout. „Zavedení eura by bylo výhodné i pro občany, protože by se jim nemohlo stát, že jim mávnutím kouzelného proutku Česká národní banka znehodnotí úspory a zdraží dovolenou v Chorvatsku,“ popisoval výhody Špicar. Ale Kohout na to opáčil, že to byla Evropská centrální banka a euro, které v mnoha zemích eurozóny vyvolaly krizi. A Irsko pak muselo žadonit o záchranu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vytočená Charanzová bušila do Davida z SPD kvůli migraci. Ten potom vytáhl okupaci
Ještě před otevřením volebních uren uspořádala televize Nova poslední superdebatu kandidátů do EP ze všech parlamentních stran, kterou moderoval Rey Koranteng. Hosty byl Jan Zahradil z ODS, Pavel Poc za ČSSD, Kateřina Konečná za komunisty, Marcel Kolaja za Piráty, Dita Charanzová za ANO, Stanislav Polčák za koalici STAN/TOP 09, Pavel Svoboda za lidovce a Ivan David za SPD. Pozdvižení začalo, když Ivan David začal mluvit o rezoluci o Afričanech, kterou europarlament schválil. Ostatní mu připomínali, že je nezávazná. „Je to stejně nezávazné jako zvací dopis v roce 1968, kdy ti vojáci taky nemuseli přijít, že? Ale tak nějak přišli,“ odpovídal David.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Ať nám ostatním zůstane zdravý rozum
Projev prezidenta republiky při sněmu Hospodářské komory ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Opozice chce další mimořádnou schůzi. Situace v sociálních službách je kritická, míní
Místo toho, aby dala vláda peníze potřebným, poskytuje slevy na dopravu lidem, z nichž mnozí to nepotřebují, stěžuje si opozice.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 23.5.2019 v 10:36, zobrazit podobné
Vraždící migranti, znásilňující migranti... Pravda se vyvalila, Holandskem otřásá aféra
Česko není jediná země, která v nedávné době vyměnila ministra spravedlnosti. Rezignoval také Mark Harbers v Nizozemí. Ovšem z úplně jiného důvodu. Je zde totiž důvodné podezření, že zprávy o kriminalitě migrantů byly prezentovány tak, aby vznikl dojem, že kriminalita není tak velká. O rezignaci informovala televize Fox News a servery Deutsche Welle a DutchNews.nl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Češi rozhodnou o přeobsazení 21 křesel v Evropském parlamentu
Češi v nadcházejících dvou dnech rozhodnou o přeobsazení 21 křesel ve více než sedmisethlavém Evropském parlamentu. Svými hlasy ovlivní nejen výběr nového předsedy Evropské komise, ale také podobu budoucích evropských předpisů, které budou muset být přetaveny v české zákony. Volby budou zároveň testem spokojenosti občanů s politikou parlamentních, zejména vládních stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Hanousek (Zelení): Kostlivci vypadávají ze skříní aneb přehrada Pěčín opět ožívá
Povodí Labe by podle informací přinesených Českou televizí rádo pokračovalo v přípravách projektu přehrady Pěčín na řece Zdobnici v Orlických horách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ivan David: EU že prý zabránila válkám? Ale jděte!
Jak Milan Barna ví, že by bez Evropské unie války vůbec vypukly? Dříve bylo ovšem cizí zemi, aby mohla být vykradena, nutné vojensky porazit. Dnes na to stačí pátá kolona a přijetí pravidel EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Senát: Organizační výbor schválil seznam 24 návrhů na státní vyznamenání
Plénum Senátu na následující schůzi rozhodne o návrzích na státní vyznamenání. Návrhy, které přicházely ze strany veřejnosti a senátorů, uspořádal Podvýbor pro státní vyznamenání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
PL byly v Lidovém domě a slyšely: Žádní kšeftaři nejsme, to Babiš. Pro ODS zbudou v EU trosky. Socdem vsadila na upřímnost a přirozenost
Sociální demokracie finišuje volební klání do Evropského parlamentu. Obhajuje čtyři křesla a věří, že kampaň zacílená na konkrétní problémy voliče osloví víc než reklama dělaná podle mustru na jogurty za násobné částky. To se ParlamentníListy.cz dozvěděly při návštěvě v Lidovém domě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Drahý výlet za státní prachy? Politik objevil prů*er poslanců, jejich verze možná nesedí
Místopředseda Strany svobodných občanů Radim Smetka se na svém Facebooku vyjádřil k aktuální kauze „výletu politiků do Peru“. Smetka příspěvek o tom, jak několik poslanců kontrolního výboru Poslanecké sněmovny včetně prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu Miroslava Kaly vyjelo do Peru a podniklo tam několik výletů po turistických místech včetně slavného Machu Picchu, okomentoval dosti kriticky a ukázal i na vysoké ceny ubytování v oblasti, které měl včetně letenek uhradit stát. Kala dokonce nejdříve tvrdil, že je v Peru zcela sám soukromě a o žádné pracovní cestě neví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Praha má doprodat byty na Černém Mostě, rozhodli zastupitelé
Hlavní město má dokončit dříve schválený odprodej bytových domů na Černém Mostě nájemníkům. Dnes o tom rozhodli zastupitelé. Pirátský radní pro bydlení Adam Zábranský (Piráti) v plánu prodeje pokračovat nechtěl, ale Piráty a Prahu Sobě přehlasovaly opoziční ANO a ODS spolu s koaličními Spojenými silami pro Prahu (TOP 09 a STAN). Radní Zábranský čelil na jednání kritice ze strany přítomných nájemníků bytových domů i opozice. Piráti po hlasování uvedli, že Spojené síly hlasováním porušily koaliční smlouvu. Předseda zastupitelů Spojených sil Jiří Pospíšil (TOP 09) to odmítl, protože postoj klubu oznámil předem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Milan Barna: Migrace klesá, Ivan David straší malé děti, není se čeho bát
Pokud jde ale o „boj proti dezinformacím“, tak zde mohu s volebním lídrem SPD souhlasit. Kampaň opravdu zavání Ministerstvem pravdy. Došlo by k omezení demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Opoziční ODS a ANO chtějí svolat mimořádné jednání zastupitelů
Opoziční ODS a ANO budou žádat primátora Prahy Zdeňka Hřiba (Piráti) o svolání mimořádného jednání zastupitelstva. Důvodem je rozpor ve výsledku hlasování radních v zápisu a zvukovém záznamu z dubnového jednání rady. ČTK to dnes řekla předsedkyně zastupitelů ODS Alexandra Udženija. Návrh podepsalo 22 ze 65 zastupitelů, pro podání žádosti je nutný podpis alespoň třetiny z nich. Téma chtěla opozice projednat již dnes, ale vládnoucí koalice Piráti, Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu (TOP 09 a STAN) návrh nepodpořila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Zažila EU zevnitř. Pětinásobná mistryně světa žene mladé k volbám, svého favorita má
ROZHOVOR „Ze začátku nikdo nepředpokládal, že budu v této disciplíně závodit, chtěla jsem se naučit hlavně bránit se proti možnému násilí,“ říká Martina Ptáčková, pětinásobná mistryně světa, o svých začátcích v kickboxu. Coby univerzitní studentka mezinárodních vztahů a evropských studií se dostala ke stáži v Evropském parlamentu u europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) a o své zkušenosti mluví pro ParlamentníListy.cz. „Bojuje za bezpečnější svět,“ říká Ptáčková o Zdechovském a přidává výčet změn, které lidovec v Bruselu a ve Štrasburku prosadil. Podle Ptáčkové je EU dobrou myšlenkou, která má ale své chyby. Nezájem mladé generace o dění v EU je podle Ptáčkové chybou. „Možná že někteří mladí lidé mají pocit, že se jich různé evropské problémy jako jedinců netýkají,“ dodává mladá sportovkyně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Arnika: Obnova Masarykova nádraží Pražanům v létě pořádně přitopí
Přestavbu Masarykova nádraží v nejbližší době čeká zahájení územního řízení. Předimenzovaný projekt výrazně zahustí zástavbu a rozpálí území největšího tepelného ostrova Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministryně Benešová navrhne zavedení funkčních období pro žalobce
Ministerstvo spravedlnosti má v podstatě připraven návrh, který by zavedl funkční období vedoucích státních zástupců a omezil možnost odvolání nejvyššího státního zástupce. Na dnešním sněmovním semináři o zárukách nezávislosti státního zastupitelství to řekli ministryně spravedlnosti Marie Benešová (ANO) a její náměstek Michal Franěk. Vláda by mohla předlohu dostat podle Benešové v červnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Andreji, jděte do té debaty!
Přečetl jsem ráno se zájmem rozhovor Práva s (údajným) hlavním organizátorem pondělních demonstrací proti M. Benešové a teď už vlastně tak nějak proti všemu, co je spjato s vládou A. Babiše. Myslím, že se nebudu mýlit, když napíšu, že vkrátku budou následovat v této souvislostí i otevřené útoky na prezidenta Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Prostředky na sociální služby rostou. Obce se musí obracet na MPSV
Ministerstvo financí v reakci na výzvy k navýšení rozpočtu na sociální služby upozorňuje, že rezort MPSV obdržel v roce 2019 na dotace pro poskytovatele sociálních služeb rekordních 15,73 mld. Kč. To je o 800 mil. Kč více než v roce předešlém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Konec vlády jedné strany i v justici
Justice se po dlouhé době stává problémem, o kterém se hovoří, kdy za její nezávislost se demonstruje atd. (1) Osobně považuji nynější tvrzení o ohrožení justice za písek vhozený do očí lidí, aby si lidé nevšímali, o co ve skutečnosti jde. O nezávislost naší justice nejde. Jde snad o moc a o peníze? Naše justice je přesto ohrožena, ale úplně jinak, než se běžně uvádí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Udavači, dělá jim to dobře. Ivan David rozprášil elfy a řekl ošklivou věc o lidovci Svobodovi
ROZHOVOR „Jsou to titíž, kteří hlásili podezření z čarodějnictví. Titíž, kteří byli donášet za Rakouska-Uherska, že se někdo věnuje české vlastenecké činnosti. Jsou to titíž, kteří udávali za protektorátu sousedy, a jsou to titíž, kteří v době takzvaného reálného socialismu hlásili, že nemá řádně vyvěšené vlajky,“ říká k mentalitě takzvaných elfů lídr SPD do evropských voleb, bývalý ministr zdravotnictví Ivan David. „Chci zastupovat občany České republiky v EU, a ne zájmy Bruselu v ČR. Tak jako ministryně Valachová, která říkala, že inkluze se tu ve školství zavést musí, protože měla být už dávno zavedena. Neboť dostali instrukce z Bruselu,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
SŽDC: Na pražském hlavním nádraží začíná oprava fasády a střechy Fantovy budovy
SŽDC vybrala dodavatele rekonstrukce historické části pražského hlavního nádraží. Jde o první fázi prací na secesní Fantově budově zahrnující obnovu střechy a fasády. Jako zhotovitel byla vybrána společnost AVERS, celkové investiční náklady činí 212 milionů korun, práce začnou v první polovině letošního roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: S krácením prostředků na sociální služby se nepočítá
Ministerstvo financí v reakci na výzvy k navýšení rozpočtu na sociální služby upozorňuje, že rezort MPSV obdržel v roce 2019 na dotace pro poskytovatele sociálních služeb rekordních 15,73 mld. Kč. To je o 800 mil. Kč více než v roce předešlém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš se chlubí, jak bojuje proti migraci. Podívali jsme se, zda to tak je i ve skutečnosti, a výsledek byl víc než překvapivý
Předseda hnutí ANO a premiér Andrej Babiš se ve svých videospotech i vyjádřeních prezentuje tím, jak zastavil imigrační kvóty. Podívali jsme se na to, jaké postoje Babiš a hnutí ANO zastává dlouhodobě. Babiš například ještě jako ministr financí navrhoval, že by uprchlíci mohli v ČR zaplnit místa, na kterých nechtějí pracovat Češi. „Máme 18 tisíc volných míst pro pomocné dělníky. Pokud naši občané nechtějí obsazovat tyto pozice, tak ano, proč ne,“ řekl o možnosti zaměstnávat běžence v Česku Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Okamura spustil a Soukup zíral: Já xenofob? Mně se sluníčkáři za šikmé oči smějí dodnes!
Ve včerejším vysílání pořadu Duel Jaromíra Soukupa, odvysílaném na TV Barrandov, byl hostem i pro tentokrát předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Soukup více než polovinu času věnoval samotnému Okamurovi z osobního pohledu, a ten tak vzpomínal i na své dětství, kdy byl šikanován, a v té souvislosti řekl, že se mu za šikmé oči „sluníčkáři“ vysmívají dodnes. Došlo i na politická témata, a to včetně těch, které se týkají nadcházejících voleb do Evropského parlamentu. „Z našich žaludků dělá Evropská unie odpadkový koš,“ prohlásil Okamura ke dvojí kvalitě potravin a upozornil, že Evropskou unii již reformovat zřejmě nelze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Bezpečné Česko v bezpečné Evropě
Je rozdíl mezi populisty, kteří zneužívají bezpečnostní hrozby ke své popularitě a zodpovědnými politiky, kteří tyto bezpečnostní hrozby eliminují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Sponzoři z USA žádali pořád víc. Semín vzpomínal, jak fungovaly neziskovky hned po „sametu“
Do svého pravidelného pořadu Na prahu změn si tentokrát bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný pozval zakladatele a dlouholetého ředitele Občanského institutu, zakladatele společnosti Domácí školy, ředitele Institutu svatého Josefa, spoluzakladatele a lídra akce DOST, publicistu a otce devíti dětí s jednou ženou Michala Semína.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Prestižní ocenění pro SYNOT GAMES!
Jsou tomu pouhé tři měsíce od doby, kdy skupina SYNOT získala na Maltě prostřednictvím společnosti SYNOT Games Ltd. licenci MGA. Právě tu řada zemí pro vstup nového provozovatele na online herní trh vyžaduje. A již nyní je tu prestižní ocenění! SYNOT GAMES se stává nejlepším nováčkem roku a získává cenu Best Rising Star in Gaming v rámci maltských MIGEA Awards.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Rychetský: Bojím se, že posílí extremisté jako Okamura, Kotleba a Le Penová. Mizí slova humanita a solidarita
Předseda Ústavního soudu ČR Pavel Rychetský v rozhovoru pro Reflex.cz prohlásil, že cosi jako nezávislý ministr spravedlnosti v podstatě neexistuje. Čeští ministři prý fungují svým způsobem jako nevolníci. Zdá se mu proto naivní požadavek dnešních demonstrantů, kteří volají po nezávislém ministrovi spravedlnosti. Na druhé straně ocenil, že veřejnost věnuje pozornost nezávislosti justice. A pořádně zkritizoval Jiřího Ovčáčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Krůček od totality
Komentář na facebookovém profilu ke státním regulacím ve Francii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Maláčová slibuje obcím víc peněz: Přidáme vám 85 milionů
Ministerstvo práce a sociálních věcí je připraveno na sociální práci ve městech a v obcích uvolnit ještě 85 milionů korun. O další částce chce pak vyjednávat, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
OS KOVO: Kováci vyrazí do ulic
Jihočeští kováci se opět chystají vyrazit do ulic. Důvodem ovšem není žádná protestní akce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Kubera v ČT rozjel kritiku EU. Michal Kubal skákal do řeči, šéf Senátu se nedal
Na Pražském hradě se uskutečnila schůzka špiček českého státu ohledně uspořádání rolí evropských orgánů po volbách do europarlamentu a směřování zahraniční politiky Česka. A na jedné věci se podle šéfa Senátu Jaroslava Kubery všichni shodli. Že je potřeba osekat pravomoci Evropské komise, kterou nyní vede Jean-Claude Juncker. „Komise si postupem doby vybudovala takové postavení, Komise v podstatě nikým nevolená, není ani kontrolovaná Evropským parlamentem...“ řekl Kubera v Událostech, komentářích, ale Michal Kubal už ho začal opravovat…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Jesenický zastupitel za ODS Martin Lang je ničemný extrémista
Výroky, které prezentoval zastupitel a radní Jesenice za ODS Martin Lang na svém facebookovém profilu vůči poslancům Parlamentu ČR a proti prezidentu Miloši Zemanovi, opravňují Policii ČR konat úkony trestního řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Ceny pohonných hmot začínají atakovat pětiletá maxima
Slovní přestřelka mezi americkým prezidentem a představiteli íránského režimu prudce zvýšila cenu ropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Babiši, ber nás vážně. Lidí chodí čím dál víc, nemůžu jim říct, že nás to přestalo bavit, říká vůdce „Milionu chvilek“
Předseda spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář poskytl rozhovor serveru DVTV.cz. Podle svých slov premiérovi nevyhrožuje, jen jej žádal, aby je bral vážně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Člověk, při jehož mediálních vystoupeních se nebudu muset stydět
Volím Ivana Holoubka a Vědce pro Českou republiku!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Zástupci dětských parlamentů se sešli na krajském úřadě
V Sále Jana Kašpara se konala Krajská konference žákovských parlamentů Pardubického kraje. Už potřetí ji uspořádala základní škola z Chrasti, která je jednou ze dvou pilotních škol Pardubického kraje, které zaváděly žákovské parlamenty. Záštitu nad celou akcí převzal radní pro školství Bohumil Bernášek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Petice Zbyňka Prouska odeslaná Poslanecké sněmovně k systémovému vyřešení problematiky tzv. „šmejdů“
Zbyněk Prousek, který se dlouhodobě specializuje na rozkrývání praktik podvodných prodejců, takzvaných šmejdů odeslal Poslanecké sněmovně České republiky petici, ve které žádá po systémovém řešení problému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Srážky se zatím uklidnily, řeky stagnují
Od včerejška přechází přes naše území fronta s vydatným deštěm. V reakci na tyto srážky došlo na některých vodních tocích k vzestupům hladin. Na Senici, Veličce a Vsetínské Bečvě byly včera dosaženy i 3. stupně povodňové aktivity (SPA). Situace se v tuto chvíli uklidnila, nedochází k nárůstu hladin vodních toků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Konec demokracie. A pak se lidé naštvou. Tereza Spencerová si přehrála video z Rakouska a varuje...
Pokud si zvykneme na likvidaci nepohodlných politiků, pak to není jen konec demokracie, ale navíc evropskou společnost v dohledné době čeká konfrontace s mnohem radikalizovanějšími, protože o něco naštvanějšími a poníženějšími lidmi, vlastními občany, soudí analytička Tereza Spencerová po zveřejnění skandálního videa někdejšího vicekancléře Stracheho. Video Spencerová viděla a říká k němu své. V rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz též glosuje situaci před eurovolbami obecně stejně jako vývoj v Sýrii, kde se opět mluví o „chemickém útoku“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
KRNAP: Pojďte s pilou do lesa na dříví
Správa Krkonošského národního parku přichází s výzvou zejména místním obyvatelům – pojďte s pilou do lesa na dříví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ivo Strejček: Mediální vzdělávání Člověkem v tísni? Další indoktrinace studentů
20. května začaly na českých středních školách tzv. týdny mediálního vzdělávání, které jsou studentům exportovány tzv. nevládní neziskovou společností Člověk v tísni. Její aktivisté, a s nimi spřátelení novináři, se hodlají rozjíždět do českých škol s cílem naučit studenty „orientaci ve světě“ a předat jim „znalosti a dovednosti s mediálním vzděláváním“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Klaus st. u Nigela Farage: Vytrvejte! Nezklamte nás, potřebujeme vás
Vleklá vládní krize ve Spojeném království dala vzniknout nové straně, Straně Brexitu (Brexit Party). Založil ji europoslanec Nigel Farage, bývalý lídr strany UKIP, a požadavkem strany je tzv. tvrdý Brexit bez dohody, tedy že by Británie opustila zónu volného obchodu i celní unii. Na včerejším setkání členů strany hovořil také bývalý prezident České republiky Václav Klaus, jenž své poznámky zveřejnil na svém webu. A jako obvykle nenechal na EU nit suchou: „Politické elity EU Brexit nechtěly přijmout, protože nechtěly dospět k pozitivnímu řešení. Chtěly co nejvíce potrestat, ponížit a odsoudit Velkou Británii. Chtěly ukázat, že není žádná možnost přátelského odchodu z EU, zvláště, že malé země nemají šanci EU opustit.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Netvařte se jako vláda EU! Vondráček spílal bruselským byrokratům. A mluvil o zahraniční cestě, co „smrdí“
Předseda Sněmovny Radek Vondráček v rozhovoru pro Český rozhlas nešetřil kritikou na adresu Evropské komise. Do Bruselu vzkázal, že členové Evropské komise jsou jen úředníci, kteří by se neměli tvářit jako vláda EU. Pozornost věnoval i cestám poslanců do zahraničí, ať už do jihoamerického Peru, do komunistické KLDR nebo cesty na ukrajinský Donbas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Turistický spolek Lipenska: V Černé v Pošumaví se staví unikátní cyklostezka přes hráz Lipna
V Černé v Pošumaví se začala budovat unikátní cyklostezka, která povede vedle hráze oddělující tzv. velké a malé Lipno. Bude stát 43 milionů korun, hotovo by mělo být na konci září tohoto roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Kdo je ten autista, co mu padají kalhoty? Pirátský poslanec se stal obětí módní policie
Poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková vyjela i se svými kolegy na pracovní cestu do Spojených států, načež to sdílela na sociálních sítích a uživatele Facebooku zaujala fotkami, které sdílela. Debata se díky fotografiím poslanců přesunula od bilaterárních vztahů České republiky s USA na to, jak její kolegové vypadají, a debatující si v komentářích zahráli i na módní policii. „Kdo je, prosím, ten vyjukaný autista úplně vpravo?“ počastovali uživatelé vyfoceného pirátského poslance nepříliš lichotivými přízvisky. A poté došlo i na dalšího z kolegů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Svobodní překročili na HITHIT cílovou částku 350 000 korun
Koalice Svobodných, Liberlandu a Radostného Česka dosáhla na serveru hromadného financování HITHIT cílové částky 350.000 Kč. Čtyři dny před začátkem voleb lidé poslali už 367.000 Kč, což je 104 % cílové částky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
MHMP: Praha pořádá dvoudenní mezinárodní konferenci krizového řízení
Dvoudenní mezinárodní konference „Voda – pomocník i nepřítel“ pořádaná hlavním městem Prahou dnes začala v Brožíkově sále Staroměstské radnice. Záštitu nad konferencí převzal primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib, jehož jménem pozdravil účastníky konference náměstek primátora Petr Hlubuček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Státní zástupci budou moci být odvoláni pouze v kárném řízení
Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek dnes uspořádal kulatý stůl k zárukám nezávislosti státních zástupců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Organizovaní demonstranti proti národu. Klára Samková udeřila
ROZHOVOR „Proti dělníkům z Kolbenky, proti národu, dnes nestojí milicionáři a speciální policejní sbory – dnes proti nim stojí právě tito organizovaní demonstranti,“ říká známá advokátka Klára Samková a porovnává atmosféru dnešních demonstrací s listopadem 1989. Při té příležitosti použila slovo „plagiát“. Sdělila také, co si myslí o „politickém angažmá“ některých umělců. Přečtěte si rovněž její slova ohledně Tomia Okamury a protiislámských „spolků“ v ČR i názor na to, co se podle ní stalo z Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Národ je hrdý, když dávají Rusům do huby. Internetem koluje nový hokejový song
Mistrovství světa v ledním hokeji je v plném proudu a kromě světa hojekových fanoušků hýbe také světem hudebníků. Jedním z takových je známý osmadvacetiletý influencer a písničkář Pokáč, vlastním jménem Jan Pokorný, který ve svých textech glosuje jak společenské, tak politické aktuální dění. Jeho poslední satirický hudební počin zveřejnil na svém kanálu YouToube.com a nese název „Když je hokej“, který se šíří rychlostí blesku a lidé se jím baví nejen na sociální síti. Nezapomněl v něm totiž na hokejistu Jágra, komentátora ČT Zárubu ani na Rusy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Můj konec si přál Zeman. A škodil mi i jinak. Vyhozený Fajt mluvil v ČT
Ministr kultury Antonín Staněk možná příští týden ve vládě skončí, hodně bude záležet také na prezidentovi Miloši Zemanovi, jestli jeho demisi přijme, či ne. Staněk neustál velkou kritiku, která se na něj snesla poté, co odvolal dva ředitele dvou kulturních institucí v České republice. Hostem pořadu Interview na ČT24 byl jeden z nich, bývalý generální ředitel NG Praha Jiří Fajt, který své kroky, pro které byl odvolán, hájil před moderátorem Danielem Takáčem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Přežije Škodovka nástup elektroaut? Šéf představenstva mluvil o změnách
Do pondělních Dvaceti minut Radiožurnálu zavítal předseda představenstva Škody Auto Bernhard Maier. Odpovídal mimo jiné na otázku, zda elektromobily představují budoucnost dopravy nebo spíše problém pro automobilový průmysl, jak to často naznačuje předseda české vlády Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Obránci zvířat vypustí hejno plyšových slepic na Slepičí tour
Sedm plyšových slepic zítra vyráží na svou pouť čtrnácti kraji v České republice. Akci nazvanou Slepičí tour organizuje spolek OBRAZ a jejím cílem je podpořit snahu o legislativní zákaz klecových chovů. Plyšová partička procestuje během čtrnácti dní přes sto měst a bude šířit poselství o utrpení slepic v klecích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Generál Blaško: Jsme v ****li! Dítě fackuje učitele? Vzít řemen!
ROZHOVOR „To už jsme hodně daleko v zádeli, že už nám ani podrážky nekoukají. Místo, abych dítě štval proti učiteli, měl bych vzít do ruky řemen, aby si dobře pamatovalo, že takhle se chovat nebude,“ komentuje situaci v Bílině generálmajor Hynek Blaško. Důvodem, proč si žákyně šesté třídy dovolí dát facku učiteli, je podle něj potlačování významu rodiny. Blaškovi se nechce zanechat vnoučatům zemi, kde slovo demokracie bude stát dvacet let vězení. V rozhovoru současně upozornil, že přestáváme pěstovat tradiční potraviny a jedeme na řepku. „Budu to muset vyzkoušet, dám si asi pečenou řepku a umřu, protože v tom je takového svinstva, že to není možné,“ řekl mimo jiné v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Usnesení 31. sněmu Hospodářské komory České republiky
Delegáti 31. sněmu Hospodářské komory České republiky konaného dnes v Hotel Aquapalace Praha přijali následující usnesení:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Piráti kážou vodu, ale pijí víno plnými doušky
Komentář na facebookovém profilu k působení Pirátů na pražském magistrátu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Richterová (Piráti): Hospodaření vlády v oblasti sociálních služeb může mít fatální následky
Piráti se dnes připojili k výzvě opozičních stran na svolání mimořádné schůze Poslanecké sněmovny k problému nedostatku financí na sociální péči v roce 2019. Mimořádnou schůzi požadují s ohledem na to, že vláda nedokázala v rozpočtu najít dvě miliardy korun na sociální služby a sociální práci na obcích, tedy například pro seniory, matky v azylových domech nebo lidi s handicapem, a hrozí tak kolaps.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: V krajním případě může Čína způsobit obdobu ropného šoku sedmdesátých let
Čína má po ruce několik ekonomických zbraní, kterými nyní může „kontrovat“ úderu, který jí a jejím firmám v čele s Huawei uštědřuje administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa. Mezi ty klíčové patří čínská měna a čínské nerostné bohatství. Ani s jednou z těchto zbraní to však není tak úplně jednoduché.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Hoteliéři nechtějí skokový nárůst turistického poplatku. Turisté pojedou jinam, obávají se
Asociace hotelů a restaurací České republiky (AHR ČR) se staví proti pozměňovacímu návrhu aktuálně projednávané novely zákona o místních poplatcích. Ten navrhuje skokově navýšit turistický poplatek za pobyt osoby, kteří provozovatelé ubytovacích zařízení odvádí samosprávám, z padesáti na sto korun denně. Podle asociace by takové opatření mohlo uškodit turistickému ruchu v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Dlabajová (ANO): Velký bratr nás vidí. Přesná pracovní doba pro všechny
Všichni to známe: v továrnách fungují tzv. píchačky, které zaznamenávají pracovní dobu zaměstnanců. I když dřív papírové kartičky většinou postupně nahradily čipy, princip zůstává stejný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident podepsal jmenovací dekrety nových profesorů
Prezident republiky Miloš Zeman podepsal jmenovací dekrety profesorů vysokých škol. Rozhodnutí prezidenta republiky podléhá kontrasignaci předsedou vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
ODS: Místo pomoci potřebným vláda rozdává všem. Svoláváme mimořádnou schůzi
ODS je jednou ze stran, které připojily podpisy pod žádost o svolání mimořádné schůze Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Ministerstvo obrany využilo při nákupu ručních palných zbraní výjimku v souladu se zákonem
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zamítl svým prvostupňovým rozhodnutím návrh společnosti MPI CZ s.r.o. ve věci postupu Ministerstva obrany České republiky směřujícímu k zadání veřejné zakázky „Ruční palné zbraně ČZ UB“ mimo zadávací řízení s odkazem na obecnou výjimku podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Rozhodnutí není dosud pravomocné a může proti němu být v zákonné lhůtě podán rozklad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ženíšek (TOP 09): Lekce politické kultury z Rakouska
V pátek zveřejnila německá média videonahrávku, na které je zachycen nyní už bývalý vicekancléř a šéf Svobodné strany Rakouska Heinz-Christian Strache, jak jednal o politické podpoře výměnou za zajištění státních zakázek s údajnou příbuznou ruského oligarchy. Co téměř hned následovalo? Rozpadla se vládní koalice a Strache vzápětí rezignoval. Předčasné parlamentní volby budou na podzim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany dostalo od ÚOHS pokutu 7,2 milionu
Ministerstvo obrany dostalo od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 7,2 milionu korun za chybu ve výběrovém řízení na dodavatele ručních granátů z roku 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš pro PL: S přesunem ambasády v Izraeli do Jeruzaléma nepočítáme
Česká vláda se nechystá přesunovat ambasádu v Izraeli z Tel Avivu do Jeruzaléma. ParlamentnímListům.cz to řekl premiér Andrej Babiš. Podle jeho slov musí země ctít závazky v rámci EU a OSN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš pro PL: Chvála bohu, že Salvini zastavil migraci. Nečekejte, že demonstrace proti mně dopadnou jako na Slovensku
ROZHOVOR S PREMIÉREM Evropskou komisi řídí z pozadí úředník bez jakéhokoli mandátu, který zasahuje do jednání premiérů členských zemí, to se musí změnit. ParlamentnímListům.cz to v rozhovoru řekl premiér Andrej Babiš. Mluvil o prioritách v EU, co se musí po volbách změnit, a mimo jiné uvedl, že vláda nepočítá s přesunem ambasády v Izraeli do Jeruzaléma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Vůl Hřebejk, tupé ovce... Konečná přitvrzuje jak o EU, tak o kavárně a venkovu
ROZHOVOR „Chápu, nemají prezidenta rádi, ale jistě cítíme rozdíl mezi kritikou prezidenta a výzvou k násilí. Ten, kdo ten rozdíl jako Martin Lang necítí, tak by měl žít někde mezi primitivy a, pokud možno, stejně radši mlčet,“ říká k politickému osočování hlavy státu europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM). V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz upozornila, že všechny strany budou před volbami hlásat jinou Evropskou unii. Podle Konečné někdo o změně mluví po celou dobu mandátu a někdo narychlo naskakuje na volební vlak změny. Evropská unie podle ní musí dát hlas evropským občanům tak, aby mohli navrhovat legislativu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Pavlík (ČSSD): Pražská rada musí přiznat barvu. Výstavba metra začne nejdříve za tři roky
Rozhodnutí Rady hlavního města Prahy o zahájení geologického průzkumu pro stavbu metra D nelze v žádném případě označit za zahájení výstavby trasy metra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jourová doufá, že rakouská aféra bude mít vliv i na eurovolby
Česká eurokomisařka Věra Jourová doufá, že aféra kolem nyní již bývalého rakouského vicekancléře a předsedy protiimigrační Svobodné strany Rakouska (FPÖ) Heinze-Christiana Stracheho bude mít vliv i na to, jakou podporu ve volbách do Evropského parlamentu získají nacionalistické strany. Komisařka pro spravedlnost, ochranu spotřebitele a rovné příležitosti to řekla v rozhovoru, který dnes zveřejnil německý list Handelsblatt. Postěžovala si také na takzvané fake news, tedy falešné zprávy, které jsou podle ní bohužel někdy „více sexy“ než pravda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Zeman zesměšnil ODSáka, co ho chtěl zabít. I šéfa ODS Fialu a demonstranty proti Benešové
Celostátní sněm Hospodářské komory ČR nabídl prostor k projevu také prezidentu Miloši Zemanovi. Ten si ve svých slovech rýpl do předsedy ODS Petra Fialy, ale také nazval aktivistku Gretu Thunbergovou hysterkou. Vysmál se i demonstrantům, kteří bojují proti Marii Benešové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Luňáková (ODS): Flexibilní stáže absolventů v dnešní postmoderní době
Evropská komise pro roky 2021-2027 navýšila rozpočet studijního programu Erasmus na 30 bilionů eur, tudíž v příštích letech by se na studijní stáže mohlo dostat až 12 milionů mladých lidí, proti současným čtyřem milionům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Zpěvák, producent a herec Martin France slavil kulaté jubileum
Do posledního místa obsazená romantická restaurace Černý kohout na barrandovském kopci, která se proslavila televizním pořadem Ano, šéfová, se otřásala v základech, protože tu zpěvák, producent a herec Martin France slavil své kulaté jubileum. Oslavil zde padesát let svého bytí. A jak se všichni jeho přátelé a kamarádi přesvědčili, tak věk je v jeho případě skutečně jen číslo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská: Do Olympiády dětí a mládeže zbývá měsíc, jižní Čechy vám drží palce
Pouhých 30 dní zbývá do slavnostního zahájení dalšího ročníku Olympiády dětí a mládeže (ODM). Pořadatelem Her IX. letní olympiády dětí a mládeže ČR 2019 je Liberecký kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Vstanou noví bojovníci (proti dvojí kvalitě)
Komentář na facebookovém profilu k předvolební debatě na TV NOVA a boji proti dvojí kvalitě potravin
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Wagenknecht (Piráti): Babišův střet zájmu je porušováním evropského práva
Evropská ombudsmanka zahájila šetření netransparentnosti komisaře Oettingera a Evropské komise v kauze střetu zájmu českého premiéra
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Občane, tvůj hlas neplatí! První skandál eurovoleb: Problém s volebními lístky
Vadné volební lístky komplikují volby v Prostějově. Seznam kandidátů s nejvyššími pořadovými čísly byl natištěn křivě, a tak se pořadová čísla některých kandidátů dostala mimo papír. Není je tak možné označit a hlas by byl neplatný. K volebním lístkům se vyjádřila i kandidátka do Evropského parlamentu Klára Samková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Primátor Paparega: Dycky Most! A co dál?
Asi nikdy nebylo jméno našeho města skloňovanější než od začátku tohoto roku. Respektive od chvíle, kdy Česká televize začala vysílat seriál s názvem Most! Tvůrcům musím poděkovat, není slavnějšího města v České republice. Ostatně Richard Müller to na plese města také zmiňoval. Ačkoliv seriál skončil, o placky a trička je stále v turistickém informačním centru zájem. Ale co bude dál?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Inspekce připomíná prodejcům tabákových výrobků registrační povinnost
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) opakovaně upozorňuje maloobchodní prodejce cigaret a tabáku určeného k ručnímu balení cigaret, že od 20. 5. 2019 jim vznikla registrační povinnost pro účely sledovatelnosti tabákových výrobků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Telička: Rakousko? Třeba špička ledovce. Slyšel jsem přiznání, koho v EU platí Rusové
ROZHOVOR „Dokonce v privátním rozhovoru mimo záznam…“ Místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička v souvislosti s rakouským skandálem říká, že podobné praktiky nejsou novinkou: „Není to první případ. My jsme se s tím setkali ze strany, řekněme, krajních politických stran, zastoupených v Evropském parlamentu.“ Varuje před postupy, které rozleptávají politickou kulturu a vytvářejí zásadní problémy na politické scéně. Pozastavuje se nad komentářem europoslance ODS: „Mě překvapuje reakce kolegy Zahradila, téměř jako by mu to bylo líto, téměř jako kdyby to byli partneři, se kterými ODS počítá, a tudíž cítí potřebu vše zlehčovat.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
VIDEO To je rána: Známý umělec podpořil Kateřinu Jacques. Ale ne ledajaký!
Bývalá poslankyně Kateřina Jacques, která se nyní rozhodla kandidovat do europarlamentu, se na svém facebookovém profilu podělila o video, v němž jí udělil podporu Zdeněk Godla alias Franta ze seriálu Most!. „Dycky Káťa,“ parafrázovala hlášku ze seriálu Jacques.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Každý, kdo zachrání jeden lidský život, zachránil celé lidstvo
Projev prezidenta republiky při předávání ocenění Zlatý záchranářský kříž
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
VIDEO Vlastenecká třída! Hrušínský a TOPka se zamračí: SPD udeřila
Jak jsme vás již informovali, Starostové a nezávislí spolu s TOP 09 se rozhodli pro svůj volební spot parodovat klasickou scénku z Hřebejkova filmu Pelíšky. A nyní totéž udělal kandidát č. 7 na kandidátce SPD, Robert Vašíček. Jaký je onen nešvar, který se rozšířil? Prý „Vítači“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Pokuta za zveřejnění odposlechů Nečasových byla snížena
Vydavatelství Mafra bude muset zaplatit 140 000 korun za zveřejnění některých informací z odposlechů telefonických hovorů expremiéra Petra Nečase (ODS) s někdejší šéfkou jeho kabinetu a současnou manželkou Janou Nečasovou (dříve Nagyovou). Rozhodl o tom Úřad pro ochranu osobních údajů. Původní pokuta pro Mafru byla o 100 000 korun vyšší, soud ale případ vrátil k novému posouzení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Kalina (KDU-ČSL): Bydlení pro každého? Ne za každou cenu
Dostupné bydlení pro lidi v nouzi určitě řeší řada měst i v našem kraji. V Jihlavě někteří zastupitelé prosazují projekt Housing First, který má za evropské dotace pomoci lidem bez domova a lidem ohrožených bytovou nouzí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Skandál s videem zničil Strachemu život. Skončil v politice, utekla od něj i jeho mladá manželka
Bývalý rakouský vicekancléř Heinz-Christian Strache, kterého donutil k demisi skandál točící se okolo videonahrávky, na níž s údajnou příbuznou ruského oligarchy na Ibize jedná o politické podpoře výměnou za zajištění státních zakázek, se nyní ocitá v ještě více nepříjemné situaci. Jeho manželka Philippa Strache se totiž podle nejbližších přátel rozhodla od něho i se synem Hendrikem přestěhovat ke svým rodičům. Informoval o tom Kronen Zeitung.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
TOP 09 Příbram: Chceme vyvážené rozložení sil na radnici
Po zhruba půl roce Příbram mění populárního starostu, který získal pro hnutí ANO přesvědčivé, ne však většinové, vítězství. Nemění se však rozložení sil v exekutivních postech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Vůl Hřebejk, tupá hovada... Konečná přitvrzuje jak o EU, tak o kavárně a venkovu
ROZHOVOR „Chápu, nemají prezidenta rádi, ale jistě cítíme rozdíl mezi kritikou prezidenta a výzvou k násilí. Ten, kdo ten rozdíl jako Martin Lang necítí, tak by měl žít někde mezi primitivy a, pokud možno, stejně radši mlčet,“ říká k politickému osočování hlavy státu europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM). V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz upozornila, že všechny strany budou před volbami hlásat jinou Evropskou unii. Podle Konečné někdo o změně mluví po celou dobu mandátu a někdo narychlo naskakuje na volební vlak změny. Evropská unie podle ní musí dát hlas evropským občanům tak, aby mohli navrhovat legislativu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Digitalizace státní správy nejde dohromady se zvyšováním počtu úředníků
Zjednodušení právních a úředních úkonů a postupů, přehledná a srozumitelná legislativa, méně byrokracie. To všechno jen v myšlenkách, nikoliv v reálném životě - viz spamování v legislativě, zvyšování byrokracie, zvyšování administrativní zátěže pro občany atd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): O mých třech volbách a zpětné vazbě
Komentář na facebookovém profilu k působení v Evropském parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ivan David: Mnohé neziskovky jsou ve skutečnosti politické bojůvky
Eurokomisařka Věra Jourová (ANO) navrhuje, aby vybrané neziskové organizace dostávaly peníze přímo z Bruselu, a ne přes „národní rozdělovny“ fondů EU jako dosud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
ERÚ: V prvním čtvrtletí klesla spotřeba elektřiny i plynu
Energetický regulační úřad vydal zprávy o provozu elektrizační a plynárenské soustavy za první čtvrtletí tohoto roku. Oproti stejnému období loňského roku klesla spotřeba elektřiny, zatímco její výroba dále rostla. Nižší byla také spotřeba plynu především kvůli nadprůměrným venkovním teplotám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Zeman se o přijetí Staňkovy demise rozhodne po úterní schůzce
Prezident Miloš Zeman se o přijetí demise ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) rozhodne až po úterní schůzce s ním. Zeman to řekl předsedovi sociální demokracie Janu Hamáčkovi na dnešní schůzce na Pražském hradě, napsal Hamáček ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Strach z výsledku eurovoleb dělá dobře švýcarskému franku
Víkendové evropské volby nastartují velké změny ve vedení Unie a eurozóny, které mohou výrazně změnit tvář EU v nejbližších letech. Pro trhy je to po právu zdroj velké nervozity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Vladimír Dlouhý: Podmínky pro podnikání se zhoršily kvůli odborářům
Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý na právě probíhajícím Sněmu za účasti 250 delegátů, prezidenta České republiky, předsedy Senátu, místopředsedy Poslanecké sněmovny, místopředsedy vlády a ministra průmyslu a obchodu a stovky zástupců politické reprezentace a státní správy kritizoval odboráře za zhoršující se podmínky pro podnikání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš pro PL: Asad prostě v Sýrii je. Bude EU pořád říkat, že je nepřijatelný, nebo bude něco dělat?
Evropská unie dění v Sýrii jen přihlíží a opakuje, že je tamní prezident Bašár Asad nepřijatelný. PL to v rozhovoru řekl premiér Andrej Babiš. Sám prý v březnu Donalda Trumpa v Bílém domě žádal, aby Američané ze Sýrie neodcházeli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Sociálním službám hrozí kolaps
Na čtvrteční společné tiskové konferenci, týkající se podfinancovaní sociálních služeb, řekl předseda KDU-ČSL Marek Výborný, že pokud vláda nenajde peníze na dofinancování těchto služeb, tak hrozí katastrofický scénář v podobě kolapsu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Veřejený ochránce práv: Napojení rodinných domů na cestu v soukromém vlastnictví je rizikem
Stavět rodinný dům „na zelené louce“ s sebou může přinášet určitá rizika, pokud není výstavba domu zkoordinována s výstavbou infrastruktury. Zástupce ombudsmanky se opakovaně setkává s případy developerských projektů výstavby rodinných domů, kdy domy už jsou dokončeny, ale chybí příjezdová komunikace. Ta buď není postavena vůbec, nebo se v souvislosti s ní vyskytnou právní překážky, které nejenže znemožňují její užívání, ale fakticky mohou ohrozit i zkolaudování a užívání vlastních rodinných domů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: V Evropě se vede tuhý předvolební boj
Vzdor demonstracím chvilkařů za demokracii, vydatně jako vždy podporovaných účastí angažovaných umělců typu novodobých Švorcových, se vlastně v Česku na rozdíl od Evropy fakt nic neděje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí upozorňuje na nepokoje v indonéské metropoli Jakarta
V reakci na vyhlášení oficiálních výsledků dubnových prezidentských a parlamentních voleb dne 21. 05. došlo v centru Jakarta k protestům, které se zvrhly v násilné nepokoje s obětmi na životech a řadou zraněných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Vítězové soutěže Concertino Praga se veřejnosti představí sérií koncertů
Vítězové 53. ročníku rozhlasové soutěže Concertino Praga, kterou organizuje Český rozhlas, se v čele s absolutním vítězem a českým klavíristou Janem Čmejlou představí široké veřejnosti sérií koncertů, kterou odstartuje společné vystoupení v Rudolfinu. Následně se mladí hudebníci vydají na týdenní turné po Jihočeském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: OECD zhoršuje odhad růstu české ekonomiky
Růst české ekonomiky letos podle aktuální prognózy OECD zpomalí na 2,6 procenta. OECD se tak připojuje k dalším institucím, českým i mezinárodním, které dále snižují odhad letošního růstu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zlá krev? Zeman a ČSSD ve sporu: Hrad má člověka na ministra, Hamáček taky. A může být ještě hůř
Kdo obsadí post ministra kultury po odcházejícím ministru kultury Antonínu Staňkovi (ČSSD)? Před jeho schůzkou na Pražském hradě padají různá jména. Píší to Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Dominik Hašek do politiky? Neřekl ne. Zeman šikanuje část Česka, uvedl gólman
Bývalý hokejový brankář Dominik Hašek vystoupil na Václavském náměstí při úterním protestu proti jmenování Marie Benešové do čela resortu spravedlnosti. Na paškál si vzal premiéra Andreje Babiše (ANO) a prezidenta Miloše Zemana. Rozhovor s ním přinesl deníkn.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist