Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červen 2022
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
3101724 
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.325x, což odpovídá cca 121.315-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Lidi neblbněte, volá ekonomka Šichtařová. Zde je důvod
Ekonomka Markéta Šichtařová bije na poplach. Nejen v české ekonomice podle ní tiká bomba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Hudebník Laco Déczi bez servítků o Karlu Gottovi i o národu: Češi vědí ho*no!
Česko-slovensko-americký hudebník Laco Déczi je znám tím, že pro ostré výrazy nechodí daleko. Znovu to potvrdil, když se rozhovořil o politice 45. prezidenta USA Donalda Trumpa. Češi, kteří současného pána Bílého domu kritizují, prý vědí „hovno“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Arnika: Ministryně Dostálová odmítla připomínky k věcnému záměru stavebního zákona
K návrhu věcného záměru nového stavebního zákona se sešlo 1641 připomínek, z toho 1197 zásadních. Ministerstvo pro místní rozvoj si velkou práci s jejich vypořádáním nedalo a prakticky všechny smetlo ze stolu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Česká rozvojová agentura: Na trhy všech rozvojových zemí s Programem B2B
Program B2B podporující projekty českých soukromých firem v rozvojových zemích vstoupil letos do čtvrtého roku své existence. V rámci Velké výzvy 2019 bylo hodnoceno celkem 68 žádostí, z nichž bylo 33 podpořeno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
FOTO Poslední vteřiny superdebaty ČT: Na pódium během živého přenosu vnikl...
Česká televize ve čtvrtek večer odvysílala poslední debatu před volbami do Evropského parlamentu, které se účastnili předsedové sněmovních stran. Jejich živou diskusi však ke konci vysílání narušil lídr Svobodných a Radostného Česka Vít Jedlička, který sice nebyl hostem této debaty, ale směle do debaty vstoupil, aby předsedům před kamerami ČT potřásl rukou. Svobodní ve svém vyjádření, které mají ParlamentníListy.cz k dispozici, celou situaci zdůvodňují tím, že Jedlička chtěl poukázat na spornost systému výběru do závěrečných debat ČT před Evropskými volbami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Nevhodné srovnání. Kubera a Klaus degradují utrpení lidí, říká Boleslav Buzek
ROZHOVOR „Pan Kubera i Klaus svými výroky a nevhodným srovnáním totálně degradovali utrpení lidí na pozici nějaké byrokratické zátěže nebo jiných názorů,“ říká Boleslav Buzek, číslo 3 na kandidátce koalice Svobodných, Liberlandu a Radostného Česka ke kontroverzním výrokům pravicových politiků. Reaguje také na hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka a jeho horlivé komentování úterní demonstrace na Václavském náměstí, které prý demonstrujícím dělá velkou reklamu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Nakousnuté jablko je nejhodnotnější značkou na světě. Huawei obsadil 97. místo
„Na území Spojených států vznikla řada silných technologických společností, které hrají významnou roli v americké ekonomice. Hospodářství Evropské unie se více spoléhá na automobilový průmysl, v rámci kterého vzniká řada nových technologií. Společnosti jako Apple, Google či Microsoft nám však chybí,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Obce by mohly získat lepší přístup ke státnímu majetku
Poslanec Petr Dolínek (ČSSD) navrhl novelizaci zákona o majetku České republiky. Cílem jeho návrhu je, aby byl majetek, kterého se stát zbavuje, nabídnut přednostně obcím, na jejichž území se nachází. V současnosti se o něj mohou obce ucházet pouze v soutěži se soukromými subjekty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Nacher (ANO): Slova o zahájení výstavby metra D jsou jen Potěmkinova vesnice
Současná koalice se s velkou pompou pochlubila zahájením výstavby metra D, avšak náměstek primátora Scheinherr, společně s jeho stranickým šéfem Čižinským a primátorem Hřibem pouze obelhávají veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Evropská unie potřebuje pořádně provětrat
Komentář na facebookovém profilu k volbám do Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Čižinský vyhlásil „na sedmičce“ stav klimatické nouze. A ze sousední radnice se mu neuvěřitelně vysmáli: Nabízíme humanitární pomoc...
Místostarosta Prahy 8 Tomáš Tatranský (TOP 09) si tropí žerty z kroků vedení radnice Prahy 7. Prý je připraven poskytnout humanitární pomoc všem uprchlíkům z Prahy 7, kteří snad zaklepou na brány Prahy 8 v nejbližších hodinách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Tohle vám Bohumil Vostal z Londýna neřekne. Profesor Tomský rozebírá drama, které se dnes odehrává v britské politice
Ve stínu eurovoleb dochází v Londýně v těchto hodinách k velkému politickému třesku. Premiérka Theresy Mayové v pátek oznámila svou rezignaci. Politolog Alexander Tomský je dlouholetým obeznámeným znalcem britské politické scény. Pro ParlamentníListy.cz nabízí poněkud jiný pohled, než na britskou politiku nabízejí česká média, třeba ústy reportéra ČT Bohumila Vostala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: České hypotéky zlevňují
Průměrná sazba hypoték v ČR – Fincentrum Hypoindex – v dubnu třetí měsíc v řadě klesala. Hypotéky tak jsou nejlevnější od listopadu loňského roku. Jejich zlevňování mají na svědomí dvě klíčové příčiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
AOPK: Návštěvnický pas provede po 16 chráněných územích. Turisté mohou získat i drobné dárky nebo překvapení
Společná tisková zpráva Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, Správy NP Podyjí, Šumava, České Švýcarsko a Krkonošského národního parku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Vystupoval, jako kdyby byl někým volený politik... Babiš těsně před volbami zle vypráskal Evropskou komisi
Volby do Evropského parlamentu jsou tu. Dnes a zítra mohou čeští voliči rozhodnout o tom, kdo je bude zastupovat v Evropském parlamentu. Český předseda vlády v rozhovoru pro své Lidové noviny, které jsou momentálně odloženy v jeho svěřenském fondu, poznamenal, že EU je vlastně skvělým projektem, ale má několik much. Slovní granáty házel především na Evropskou komisi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Vladimír Ustyanovič: Dobří Piráti - extrémní protimluv
Podíváme-li se na Wikipedii na pojem pirát, objeví se nám výsledek "pirát je lupič, respektive námořní lupič. Piráti přepadají lodě, ale loupí i na pobřeží". Můžeme to vnímat jako přístup či určitý styl života, proto si kladu otázku, proč by novodobí piráti s velkým P měli změnit způsob získávání bohatství a dělat to jinak než jejich předchůdci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Nevyloučený ODSák Lang a podřezání Zemana: Prý byla překročena hranice
Do Občanské demokratické strany si kvůli jejímu členovi Martinu Langovi rýpl na svém twitterovém účtu předseda KSČM Vojtěch Filip. Lang na Facebooku „nabádal“ k zabití prezidenta kvůli jeho podpisu zákona o zdanění náhrad vyplácených církvi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Doba ledová v Evropě, moře stoupne o 65 metrů, děsil ekolog děti na demonstraci za klima
REPORTÁŽ „Stejně jako před pár lety dokázali nějací grázlové zneužít využívání solární energie, kdy se místo střech zastavěla solárními panely zemědělská půda, může být i naše stávka záminkou pro tyto grázly pro další lumpárnu. Ono je něco napadne. Budou z toho chtít ty prachy vytěžit. Nedovolte jim to,“ uvedla na liberecké akci Fridays for Future ekoložka Dagmar Najmanová. Děti ze Svobodné školy zase prozradily, že nechtějí dopadnout jako dinosauři. „Chceme přežít, a ne být poslední generace.“ Zaznělo také, že hladina moří se může zvednout až o 65 metrů a v Evropě paradoxně může být doba ledová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Matějka (SNČR): Chceme pryč z EU! Nikdy to nevzdáme!
Před chvílí začaly volby do Evropského parlamentu. Strana nezávislosti České republiky je tu pro všechny, kteří už vědí, že chtějí pryč z EU. Pro všechny, kteří vědí, že reforma EU s cílem získat více svobody a nezávislosti už není možná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Zeman: Volby do EP jsou i testem spokojenosti s českou politikou
Evropské volby jsou i testem spokojenosti s českou politikou, řekl prezident Miloš Zeman potom, co odevzdal s manželkou Ivanou dnes v Praze hlas ve volbách do Evropského parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Malý (Svobodní): Odejděte z Evropské unie a uděláme vám ze života utrpení
Tak před časem vyhrožoval pan Juncker Britům. Brusel vyhrožoval ČR, Polákům, Maďarům… šíření strachu z paluby potápějící se EU. Nenechme se zastrašit a konejme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
ODS: Podvodné jednání nebudeme tolerovat, chceme mimořádné jednání zastupitelstva
Zastupitelské kluby ODS a ANO nehodlají tolerovat podvodné jednání radních za hnutí Praha Sobě, TOP 09, STAN a Pirátů, a proto svolávají mimořádnou schůzi pražského zastupitelstva. Opozice chce od radních vysvětlení k důvodnému podezření z falšování zápisu z jednání pražské rady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
České dráhy: Vlak plný úsměvů přiveze děti z dětských domovů a handicapované na festival do Zlína
České dráhy také v letošním roce vypraví Vlak plný úsměvů. Tradičním cílem tohoto speciálního vlaku pro handicapované děti a děti z dětských domovů, bude Zlín, ve kterém zítra začíná 59. ročník Zlín Film Festivalu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Kozlová (Piráti): Jde nám o posílení odbornosti a omezení politického vlivu
Piráti předložili návrh novely zákona o některých druzích podpory kultury, který blíže definuje kulturní příspěvkové organizace, zakotvuje proces výběru jejich vedoucího a stanovuje jeho funkční období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Proč tam instalujete ty zátarasy? Proč, proč... útočil v ČT Okamura na Hamáčka. A ten vyletěl: Kvůli lidem jako Balda. Vymyli jste mu mozek, málem vykolejil vlaky!
V poslední debatě před volbami do Evropského parlamentu vysílané v České televizi byli hosté předsedové Andrej Babiš (ANO), Vít Rakušan (STAN), Jiří Pospíšil (TOP 09), Vojtěch Filip (KSČM), Petr Fiala (ODS), Marek Výborný (KDU-ČSL), Ivan Bartoš (Piráti), Tomio Okamura (SPD) a Jan Hamáček (ČSSD). Řešila se především dvojí kvalita potravin nebo problémy životního prostředí na úrovni Evropské unie. Došlo i na téma bezpečnosti, migrace a terorismu, což vyústilo i ve velmi ostrou debatu mezi Okamurou a ministrem vnitra Hamáčkem, který na otázku, proč se instalují na trzích betonové zátarasy, Okamurovi vmetl: „Kdyby se tady zase objevil někdo, jako byl pan Balda, kterému jste vymyli mozek, a málem vykolejil dva vlaky, proto jsme je tam dali!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Na sněmu Svazu měst a obcí vystoupí prezident Miloš Zeman
Delegáti na závěrečném dni 17. sněmu Svazu měst a obcí ČR dnes budou volit svého předsedu. Stát by se jím měl znovu dosavadní předseda František Lukl, který nemá protikandidáta. Dnes na sněmu promluví prezident Miloš Zeman i ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Středočeští zastupitelé za STAN žádají rezignaci radního Hermana
Radní za ANO šířil před komunálními volbami lživé letáky proti šéfovi STAN
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Babiš je ostuda, udeřil vietnamský eurokandidát. Chce Čechy směrovat na pravici
ROZHOVOR Téma migrace zneužívají politici již několik let. Vyjadřovat by se k němu měli ale odborníci, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Tran Van Sang, Čech vietnamského původu aspirující na křeslo v europarlamentu. „Jdu tam s cílem propojovat lidi a nasměrovat je politicky víc na pravici,“ říká ekonom a podnikatel, který se o přízeň voličů bude ucházet z třetího místa kandidátky hnutí PRO Zdraví a Sport. Andrej Babiš je pro mě ostudná událost, říká. Čeští europoslanci podle Sanga musejí hájit nejen zájmy svých krajanů, ale především zájmy všech občanů evropské osmadvacítky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): To si z nás snad šéf BIS dělá legraci
Komentář na facebookovém profilu k obhajobě islámu ředitelem BIS Michalem Koudelkou
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Skončí jako Drahoš! Rána demonstrantům z Václaváku
V úterý večer se v Praze na Václavském náměstí uskutečnila proti premiérovi a ministryni spravedlnosti již čtvrtá demonstrace v pořadí organizovaná spolkem „Milion Chvilek, z.s.,“ jehož předseda Mikuláš Minář při té příležitosti vyzval Andreje Babiše k veřejné debatě. Je to však dobrý nápad? Podle komentátora Michaela Durčáka rozhodně není. „Demonstranti můžou skončit jako Drahoš,“ varuje ve svém článku na serveru Info.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Předseda lidovců Výborný čeká účast v eurovolbách 20 procent
Předseda lidovců Marek Výborný očekává účast ve volbách do Evropského parlamentu kolem 20 procent. Řekl to dnes novinářům před volební místností v Heřmanově Městci, kde volil. Před pěti lety doprovázela tyto volby rekordně slabá volební účast, k urnám přišlo jen 18,2 procenta oprávněných českých voličů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Zoo Liberec slaví Den dětí
V sobotu 1. 6. 2019 liberecká zoo oslaví svátek dětí. Všechny děti do patnácti let mají po celý den vstupné do zoologické zahrady zdarma!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Martínek (Piráti): Občané by měli mít na výběr, kam chtějí své prostředky ukládat
Na dnešní schůzi Komise pro spravedlivé důchody představili Piráti svou vizi Národního penzijního fondu. Do státem zřízeného fondu by občané střádali své úspory nad rámec povinného sociálního pojištění a lépe se tak zajistili na důchod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Poslanče Ondráčku, jsi jediný, komu jsem ochoten v tom dnešním politickém hnusu dát hlas
Ano, vážení, svůj hlas bych skutečně klidně dal komunistické mlátičce. Divíte se? Není čemu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Lidé, kteří demonstrují proti Babišovi, si slibují rychlý efekt. Jenže... Analytik řekl, kde v jejich uvažování je chyba
Politický analytik Jan Herzmann se vyjádřil pro server info.cz a moderátora Pavla Štrunce mimo jiné k demonstracím, k nimž dochází v posledních dnech v Praze a jiných městech. „Protesty zmobilizují Babišovy voliče. Vyrazí i ti, kteří by zůstali doma, ulice ustoupí,“ míní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
ČSSD v eurovolbách získala prezidentův hlas
Češi dnes začali rozhodovat o tom, kdo je příštích pět let bude zastupovat v Evropském parlamentu. Volební místnosti, jichž je téměř 14.800, kvůli tomu budou otevřeny v pátek ve dvě hodiny po poledni. Mezi první voliče tradičně patřili mnozí volební lídři a předsedové parlamentních stran stejně jako prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Zneužívání nemocné Grety. Zrůdnost! A ještě ji vyfotí, jak jí vegetariánskou stravu z plastů. Exposlanec účtuje
ROZHOVOR „Ubylo nám svobody zásadním způsobem, jenže mnozí lidé si to neuvědomují. Našim zákonům jsou nadřazeny normy Bruselu, o kterých rozhodují nikým nevolení lidé. Je povolen jen ten ‚správný‘ prounijní názor, kdo se vzepře, je mu okamžitě vyhrožováno,“ konstatuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalý poslanec ODS, dnes člen Svobodných Michal Malý, který má obavy i z ilegální migrace. „Je to úsilí o likvidaci Evropanů, kteří staletí poctivě budovali to, co dnes mají, a odolávali nájezdům. Úsilí o likvidaci Evropy v její podstatě. Přihlásit se k tomu, že jste hrdý Evropan a běloch, začíná být pomalu ale jistě trestné. Otevírat náruč s heslem svobody pro všechny je absurdní a sebevražedné,“ myslí si.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
ODA: Chceme chránit ovzduší, ale ne za cenu zničení průmyslu
Ekologická regulace z Bruselu může zasadí těžkou ránu rozvoji a soudružnosti celé EU. Občané ČR by si měli v nadcházejících evropských volbách zvolit takové zástupce, kteří dokáží hájit české národní zájmy a případně zvrátit neudržitelné normy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Zdraží vám cigarety. A nejen to. Ekonom varuje, co přinesou další roky
Ekonom Vladimír Pikora v komentáři pro Reflex.cz predikuje, že v příštích letech budou každý rok nějaké volby a populismus bude bezbřehý. Pokud prý budou chtít politici voliče něčím zaujmout, budou muset stále víc tlačit na pilu. O to se přitom už teď snaží ostošest. Zaměřil se především na konkrétní sliby současné vlády. „Nikdo vám nemůže dát to, co vám vláda slíbí!“ píše s tím, že vláda toho slibuje až příliš mnoho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Nejdřív Bakala, pak Babiš, tolik kabátů... Telička to schytal, pořádně
Marketér Martin Jaroš se vyjádřil k volbám do Evropského parlamentu. Koho by bylo dobré volit? Jaroš nabídl úvahu, v níž hraje svou roli řada stran, včetně Svobodných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Hudební nakladatelství vydává novou edici varhanních skladeb Leoše Janáčka
Hudební nakladatelství Českého rozhlasu vydává u příležitosti letošního 165. výročí narození Leoše Janáčka novou edici varhanních skladeb významného českého skladatele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Ano, budeme právním státem
Jak rád bych volil novou stranu, která by se jmenovala „ANO budeme právním státem“. Domnívám se, že by tato strana mohla získat značné preference.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Světnička: Fanatická nenávist Českých pirátů proti židům se šíří i mimo tuto stranu?
V simulovaných volbách u středoškoláků u nás vyhráli Čeští piráti. Na Slovensku vyhrála Lidová strana Naše Slovensko Mariana Kotleby. Prý je fašista. Co potom jsou Čeští piráti, kteří veřejně nenávidí židy? Chrání je policie ČR?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Správa železniční dopravní cesty: Očekávaná rekonstrukce výpravní budovy v Havířově začíná
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dnes předala zhotoviteli staveniště pro zahájení rekonstrukce výpravní budovy ve stanici Havířov. Je to největší letos realizačně zahajovaný projekt na Moravě v oblasti oprav nádražních budov. Rekonstrukci, která bude stát 137 milionů korun, zajistí společnosti OHL ŽS a TOMI REMONT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Petice: Obava o směřování zámku Děčín
Jedno neuvážené rozhodnutí může snadno znehodnotit práci a úspěchy předchozích let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Doporučení k odletům z mezinárodního letiště Pulkovo v ruském Petrohradě
Stále častěji dochází k rušení zpátečních letů (týká se i ČSA) z mezinárodního letiště Pulkovo v Petrohradě a jejich přesunu na pozdější termín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Lidovec Benešík: Nechápu, jak mohly Babišovy firmy fungovat v byznysu, když on tak selhává ve vedení vlády
ROZHOVOR Podle lidoveckého poslance Ondřeje Benešíka nepotřebuje premiér Andrej Babiš evropskou ani českou legislativu k tomu, aby dodával na český trh kvalitnější potraviny. Předseda sněmovního výboru pro evropské záležitosti a kandidát KDU-ČSL do Evropského parlamentu také kritizuje časté výměny členů menšinové vlády hnutí ANO a ČSSD. „Svědčí to o tom, že hnutí ANO je personálně vyprázdněné, evidentně nemá na klíčové pozice lidi, kteří by měli řídit tento stát. Já jako člověk poměrně nezkušený v byznysu nerozumím tomu, jak firmy Andreje Babiše mohly v byznysu fungovat, když on tak manažersky selhává ve vedení vlády,“ podivuje se Ondřej Benešík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Milostný vztah Jany Černochové. Kalousek fackuje Michálka za to, co o političce veřejně napsal
Zažil jsem v politice lecjaké nechutnosti, ale tohle už Piráti přehánějí, zlobí se Miroslav Kalousek (TOP 09).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
SPD finančně podpořilo antifašisty i památku na holokaust
Vlastenecké sdružení antifašistů ČR, konkrétně oblastní sdružení Prostějov, pořádá v červnu pro gymnazisty zájezd do nacistického koncentračního táboru Mauthausen v Rakousku. Na akci se podle zjištění ParlamentníchListů.cz finančně podílí také sněmovní hnutí SPD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Hlubuček (STAN): Těžce na cvičišti, lehce na bojišti
Cvičení Botič 2019 a Rokytka 2019 prověřila připravenost Prahy na povodně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
ANO Praha: O geologickém průzkumu jednali zastupitelé až do pátečních ranních hodin
Noční jednání zastupitelstva přineslo spoustu otázek, ale jedinou odpověd. Koalice nemá ani v takto zásadní otázce jasno. Otázky opozice totiž promlčela.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Do voleb a končím, říká úspěšný starosta Českého Krumlova
Český Krumlov ročně navštíví téměř dva miliony lidí z celého světa. A nejen o dopadech turistického ruchu na místní obyvatele jsme si povídali se starostou Daliborem Cardou (Sdružení nezávislých – Město pro všechny). Před čím varuje? Jaký osud čeká českokrumlovskou točnu? A jaké investice do rozvoje města plánuje? I s tím se svěřil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj vybudoval v Jevíčku moderní plicní rehabilitaci za 40 milionů
Pardubický kraj dokončil v Odborném léčebném ústavu v Jevíčku další důležitou investici. Za 40 milionů korun zde nechal zrekonstruovat bývalý dětský pavilon na lůžka návazné rehabilitační péče v oboru pneumologie. Otevření nového pavilonu se v Jevíčku zúčastnili hejtman Martin Netolický a krajský radní pro oblast zdravotnictví Ladislav Valtr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Prezident promluvil ke starostům. Vy úspěšnější musíte projevit odvahu
Úspěšní starostové by měli mít čas na to, aby mohli větší projekty dotáhnout do konce. Měli by proto mít odvahu kandidovat ve více funkčních obdobích. Na sněmu Svazu měst a obcí (SMO) to dnes řekl prezident Miloš Zeman. Svaz chce prosadit prodloužení mandátů starostů minimálně na pět, nejlépe na šest let. Zprávu přinesla ČTK
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Předsedou Svazu měst a obcí ČR je opět František Lukl
Předsedou Svazu měst a obcí ČR se na dnešním sněmu v Ostravě podle očekávání stal opět František Lukl. Rada svazu mu vyjádřila jednomyslnou podporu. Lukl neměl ve volbě protikandidáta, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Václav Hošek: Potřebujeme přehradu na horní Jizeře?
Alternativou by bylo postavit několik stupňů menších nádrží za sebou tak, aby zůstala zachována silnice I/14 i železnice. Jde o variantu levnější, ale k přírodě šetrnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Českem projede další vojenský americký konvoj
Českem projede o víkendu a příští týden konvoj amerických vojáků. Přesouvat se budou z Německa a Polska na cvičení do Rumunska a Maďarska. Tvořit jej bude asi 400 kusů techniky a téměř 900 vojáků 15. ženijního praporu a 2. jízdního pluku americké armády. ČTK to dnes sdělila mluvčí generálního štábu Magdalena Dvořáková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Neoptimistické signály z německé ekonomiky
Ačkoliv si německá ekonomika nevedla v prvních třech měsících roku – alespoň podle předběžných údajů – vůbec zle, nálada firem zůstává i nadále blízko bodu mrazu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Britská premiérka Mayová oznámila svou rezignaci
Britská premiérka Theresa Mayová 7. června skončí jako vůdkyně britských konzervativců. Je to podle jejích slov v nejlepším zájmu země. A projevila hlubokou lítost, že nedokončila brexit, kde prý nešlo pouze o vystoupení z EU, ale o „zásadní změnu země“. V čele vlády zůstane, dokud si její strana nenajde nového vůdce. Premiérka to dnes sdělila v proslovu, vysílaném Českou televizí, po jednání se šéfem parlamentního konzervativního Výboru 1922.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Důvěra podnikatelů v ekonomiku se snížila
Souhrnný indikátor důvěry meziměsíčně poklesl o 1,4 bodu na 95,7 bodu. Pokles důvěry zaznamenal Český statistický úřad zejména mezi podnikateli v průmyslu a vybraných odvětvích služeb. Mezi spotřebiteli se důvěra meziměsíčně zvýšila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Havlíček: Česká republika je zemí pro budoucnost
Konferenční roadshow představí Českou republiku jako budoucího lídra inovací
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Projde Evropská unie dalšími otřesy?
Velká Británie je oběma nohama na odchodu z EU a samozřejmě, že její odchod z EU představuje velký otřes. Zejména proto, že britská politická elita, a to především díky zcela rozhádané konzervativní straně, neví, jak dál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Příliš nadějí na velké změny si nedělejte
Páteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Od českých europoslanců nelze čekat, že odhlasují něco ve prospěch Česka, tvrdí Neff
Publicista Ondřej Neff na serveru Neviditelný pes poznamenal, že demonstranti v ulicích českých a moravských měst by možná udělali lépe, kdyby svou energii nevěnovali pískotu na protestní akci, ale něčemu, co by předsedu vlády Andreje Babiše opravdu zabolelo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Inflace zvítězila nad penzijními fondy
Průměrný výnos transformovaných penzijních fondů dosáhl v loňském roce úrovně 0,7 procenta. Nejúspěšnější penzijní fond dosáhl zhodnocení 1,1 procenta. Naopak nejméně úspěšný transformovaný fond zhodnotil klientské úspory pouze o 0,5 procenta. Ještě hůře dopadly účastnické penzijní fondy. Jejich výnosy se v roce 2018 pohybovaly od záporné úrovně -10,1 procenta až do kladné 0,3 procenta. V plusu přitom byly pouze dva účastnické penzijní fondy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
České dráhy: Letní změna rozšíří nabídku spojení do Bratislavy
Letní změna jízdních řádů dálkových a mezinárodních vlaků rozšíří spojení Prahy a Bratislavy v kvalitě railjet. V létě vyjedou i plánované posilové spoje do Tater a k Baltskému moři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Pražští zastupitelé schválili plán rozvoje dopravy do roku 2030
Pražští zastupitelé dnes ráno schválili plán rozvoje dopravy do roku 2030. Tzv. plán udržitelné mobility počítá s dostavbou silničních okruhů a metra či s rozvojem železnice. Dokument rovněž navrhuje, jak by mělo město postupovat v otázkách rozvoje silniční sítě, parkování, MHD a podpory cyklistiky. Vedení města by z něho mělo vycházet při rozhodování, přijetí plánu je také podmínkou pro čerpání evropských dotací na dopravní projekty. Plán zastupitelé schválili na jednání, které začalo ve čtvrtek v 09:00 a protáhlo se do dnešního rána. V 05:30 zasedání zastupitelstva stále pokračovalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
ČSSD: Eurokomisařka Jourová navrženou legislativu zcela znehodnotila
Komentář na facebookovém profilu k dvojí kvalitě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
EU a islám. Co se stane do roku 2054? Uznávaný historik a spisovatel Vondruška nabízí mrazivou vizi
ROZHOVOR „Likvidace národních států, neustálé omezování individuální svobody lidí, přezírání zásad demokracie, upřednostňování menšin, prosazování různých anarchistických výstřelků, dehonestace ‚bílého muže‘... Tak bych dnes definoval to, co se v mainstreamu oslavuje jako evropské hodnoty,“ říká spisovatel a historik Vlastimil Vondruška. Prozradil, že jeho nová kniha, která vyjde na podzim, se bude věnovat nejen naší současnosti, ale i blízké budoucnosti. Bude se jmenovat „Kronika zániku Evropy“ a nebude v ní samozřejmě chybět ani otázka islámu na tomto kontinentě. Své místo bude mít i EU. V rozhovoru pak připomněl jedno staré prohlášení Gustáva Husáka týkající se banánů a brambor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
ČEZ: Pohled z chladicí věže i návštěvu reaktoru si vyzkouší učitelé v Hradci
Bez znalostí fyziky se žádný technický pokrok neobejde, v oblíbenosti ale tento předmět tradičně obsazuje nejnižší příčky. Na 200 učitelů se proto tento víkend sjede do Hradce Králové načerpat inspiraci, jak se dá fyzika učit poutavě a smysluplně. Na akci nebude chybět ani vzdělávací program Svět energie Skupiny ČEZ, který učitelům nabídne mimo jiné virtuální prohlídku jaderné elektrárny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Moderátorka Kamila Moučková je čestnou občankou Prahy 1
Rozhlasová a televizní moderátorka Kamila Moučková dnes na Staroměstské radnici převzala čestné občanství Prahy 1, předal jí ho starosta Pavel Čižinský (Praha 1 sobě). Kromě zarámované listiny ji předal finanční dar 100 000 korun. Krátké slavnostní ceremonie se zúčastnila asi dvacítka hostů. Vyjma rodiny a přátel to byl například odborník na etiketu Ladislav Špaček nebo moderátor Karel Voříšek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Generál Opata se v Bruselu zúčastnil jednání vojenských výborů EU a NATO
Ve dnech 21. a 22. května se náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Aleš Opata zúčastnil v Bruselu pravidelných jednání Vojenského výboru Evropské unie a Vojenského výboru NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Pithart vzpomínal na Havla. Jen za něj prý fungovalo dnešní blízké spojenectví
Hostem rozhovoru Britských listů byl bývalý premiér české vlády v době federace Petr Pithart, který přišel hovořit o ústupu středoevropských zemí od liberální demokracie. Pithart zavzpomínal na časy, kdy byl prezidentem Václav Havel. A pak pronesl: „Já si myslím, že Maďarsko je ztraceno. Mít ústavní většinu, to se může přihodit. Ale dvakrát za sebou, to už je průšvih, to znamená, že se ta země dostala někam, odkud možná není cesta zpátky,“ hřímal Pithart k situaci v Maďarsku po zvolení Orbána, kde to již dle Petra Pitharta nepůjde beze ztrát!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Praha je město všech
Komentář na facebookovém profilu k zásahům do svobody podnikání
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Hamáček: Volební účast by oproti průzkumům mohla být vyšší
Vicepremiér a předseda ČSSD Jan Hamáček odhaduje, že volební účast ve volbách do Evropského parlamentu by mohla být vyšší, než předpokládaly průzkumy. Podle něj výsledky voleb také ukážou, zda se Evropská unie začne hádat a rozpadat. Hamáček doufá, že ČSSD uspěje a obhájí co nejvíc mandátů. Za úspěch by považoval obhájení aktuálního postavení na politické scéně. Řekl to dnes novinářům poté, co odevzdal hlas ve volbách do EP v domě kultury v Mladé Boleslavi. Kolik očekává procent hlasů, neuvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Nemocnice Písek: Lékaři a sestry se sjedou kvůli rakovině prsu
Odborníci na rakovinu prsu se stejně jako každý rok sjedou do Písku také letos, aby diskutovali o tomto závažném onemocnění. V pátek 31. května se v tamní nemocnici potkají na Píseckém mamologickém dni 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Juncker v Bildu o Merkelové
Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker v dnes publikovaném rozhovoru pro německý bulvární list „Bild“ chválí německou kancléřku Angelu Merkelovou za otevření Německa migrační vlně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Předkládáme návrh nového uspořádání podpory exportu
Ministerstvo financí předložilo do vnějšího připomínkového řízení návrh nového uspořádání státní podpory exportu. Cílem materiálu je zjednodušit a zefektivnit fungování exportního pojišťování a financování podporovaného státem. Jeho předložením plní Ministerstvo financí závazek z programového prohlášení vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Zmizelo takřka všechno české zlato. Tošovského osudový výprodej. Ekonom dnes spočítal, o co jsme přišli
Ekonom Lukáš Kovanda se na Twitteru vyjádřil ke stavu českého zlatého pokladu a upozornil, jak nám kvůli nevýhodným prodejům mizí. „Tím, že Česko prodávalo koncem 90. let zlato v nejméně vhodnou dobu, se připravilo třeba o zhruba 200 kilometrů dálnic,“ znázornil Kovanda, co všechno jsme ztratili. Zásoby zlata České republiky se od roku 2000 ztenčily o více než 4,5 tuny a v minulém roce ho tvořilo 9,3 tuny cenného kovu. Každý rok pak z rezerv ubývají další stovky kilogramů, které Česká národní banka využívá na ražbu pamětních zlatých mincí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Bartoš věří ve vyšší účast v evropských volbách, jsou důležité
Předseda Pirátů Ivan Bartoš věří ve vyšší účast v evropských volbách, než byla v minulosti. Nynější vybírání europoslanců označil za velmi důležité. Rozbití evropského projektu není v zájmu Česka, zdůraznil před novináři Bartoš poté, co dnes odevzdal svůj hlas v jedné z volebních místností v Praze 2.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Porošenkovci a Zelenskyjovci se navzájem politicky vymlátí
Možná na první pohled ten nadpis působí cynicky. Ale ve skutečnosti, je to pro svět to nejmoudřejší, co mohlo nastat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Jsou to nejdůležitější volby do Evropského parlamentu
Předseda vlády České republiky Andrej Babiš volil v pátek 24. května 2019 ve volbách do Evropského parlamentu ve volební místnosti v Průhonicích u Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Po komunikacích ve správě ŘSD projedou konvoje americké armády
Ve dnech 25. – 26. 5. a 28. – 30. 5. se budou po komunikacích ve správě Ředitelství silnic a dálnic přesouvat konvoje americké armády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Je to lhář, Zemana dehonestoval! Ovčáček se vložil do bitvy se Šarapatkou, ostře
Stát se musí omluvit za výrok prezidenta Miloše Zemana o jeho bývalém poradci Zdeňkovi Šarapatkovi, rozhodl dnes Obvodní soud pro Prahu 1. Zeman v televizi Barrandov řekl, že Šarapatku vyhodil pro neschopnost. Šarapatka ale z Úřadu vlády v době, kdy ji Zeman vedl, odešel po dohodě. Za prezidentova slova se má omluvit Ministerstvo financí, hlavu státu totiž žalovat nelze. Hradní právník Marek Nepsala, ČTK řekl, že soud podle jeho názoru postupoval formalisticky. Předpokládá, že Ministerstvo financí podá odvolání a rozsudek bude revidován. A své již k tomu řekl i hradní mluvčí Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Štěpánek: Další střet kromaňonců s neandrtálci
Čím dál víc nabývám dojmu, že všichni ti sluníčkáři, multikulturalisté, genderisté, klimatičtí alarmisté a jiní političtí úchylové jsou nejspíš nějaký jiný živočišný druh než my lidé. Tolik tuposti přece člověk v hlavě nemůže mít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Asociace krajů ČR: Hejtmani jednali s představiteli slovenských krajů
O přímé volbě županů, financování sociálních služeb i o zajištění veřejné dopravy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Zábranský (Piráti): Spojené síly chtějí rozprodávat byty, a připravit tak Prahu o stovky milionů
Klub Spojených sil pro Prahu v čele se svým předsedou Jiřím Pospíšilem bezprecedentně porušil koaliční mechanismy a programové prohlášení Rady hl. m. Prahy a zároveň také dnešní koaliční dohodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Rakušan: Za úspěch ve volbách bychom považovali přes 12 procent hlasů
Předseda hnutí STAN Vít Rakušan odevzdal dnes krátce po 15:00 hlas v evropských volbách. Za úspěch by považoval přes 12 procent hlasů pro koalici STAN s TOP 09 a regionálními partnery, aspoň dvouciferný výsledek považuje za samozřejmost, řekl Rakušan novinářům. U voleb ho doprovázel první místopředseda hnutí Jan Farský, který ale bude volit jinde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Předseda KSČM si přeje volební účast přes 20 procent
Předseda KSČM Vojtěch Filip by byl rád, kdyby účast v současných volbách do Evropského parlamentu byla vyšší než minule, kdyby přesáhla 20 procent a KSČM měla dva nebo tři europoslance. Evropská unie podle něj potřebuje změnu a neměla by sledovat zájmy USA. Filip to dnes řekl novinářům v Českých Budějovicích, kde odevzdal svůj hlas v eurovolbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš s manželkou Monikou hlasovali v eurovolbách mezi prvními
Premiér Andrej Babiš (ANO) odevzdal dnes odpoledne v Průhonicích u Prahy spolu s manželkou Monikou svůj hlas v evropských volbách. K urně se dostavili jako první tamní voliči. Novinářům Babiš následně řekl, že jde o nejdůležitější volby do Evropského parlamentu. ANO jde do voleb s cílem vyhrát, jinou variantu by považoval za neúspěch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Do obory Soutok se o víkendu cyklisté kvůli velké vodě nedostanou
Tůně, vodní kanály a slepá ramena lužních lesů v jihomoravské oboře Soutok se v několika posledních deštivých dnech naplnily vodou. Zaplavené jsou i louky. Dobrá zpráva!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Mnozí talentovaní komunální politici odcházejí a netalentovaní zůstávají
Projev prezidenta republiky na sněmu Svazu měst a obcí České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Tomáš Vyoral soptí: Podříznout Zemana, vyzval ODSák. Kdyby tohle napsal politik z SPD nebo KSČM, to by bylo kvikotu o hnědých nácíčcích a bolševicích
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA „Zeman je druhý Hitler a je nutné ho podřezat jako svini,“ napsal na sociální síti zastupitel a dnes již bývalý předseda jesenické ODS Martin Lang. Ten se po medializování tohoto výlevu omluvil a vzdal se funkce předsedy. Komentátor Tomáš Vyoral se ale podivuje, jak hladce to tomuto komunálnímu politikovi prošlo, když třeba Václav Klaus ml. byl v nedávné době za projev ve Sněmovně z ODS s velkým pobouřením vedení vyloučen. Důvod vidí mimo jiné v tom, že slovní útok byl adresován prezidentovi Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
LIGA LIBE: Kdo opravdu vyhrál ve Švýcarsku?
Švýcarská přímá demokracie umožňuje švýcarským občanům rozhodovat i v zásadních politických záležitostech na základě výsledků občanského referenda. Ve dnech 18. a 19. května 2019 referendem švýcarští občané rozhodovali o zavedení tzv. evropské zbrojní „zákazové“ směrnice do švýcarské legislativy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Pro ukončení stávajícího modelu nereformovatelné Evropské unie volte SPD
Ano, už nastal den „D“ a tento pátek a sobotu proběhnou v naší republice volby do Evropského parlamentu. Výsledky těchto voleb budou klíčové pro další osud České republiky. Braňme naší suverenitu a svobodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
V Česku začaly čtvrté volby do Evropského parlamentu
V Česku začaly dnes ve 14:00 v pořadí čtvrté volby do Evropského parlamentu. Mezi prvními voliči budou mnozí politici včetně prezidenta Miloše Zemana nebo premiéra Andreje Babiše. Lidé si mohou vybrat budoucí europoslance z rekordní nabídky 39 stran, hnutí nebo jejich koalic, které nominovaly přes 840 kandidátů, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Franěk (SPR-RSČ): Nepřátelé volit půjdou a vaše mlčení jim je vhod
Tomáš Franěk kandiduje za SPR-RSČ Miroslava Sládka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Kdyby se opozici v Maďarsku podařio ovládnout ve volbách hlavní město... Takto to vidí maďarský politolog
Maďarský politolog Csaba Tóth z liberálního Republikánského institutu v pátečním rozhovoru pro Lidové noviny okomentoval předvolební kampaň maďarského premiéra Viktora Orbána. Brusel i navzdory odporu členských zemí EU otevírá vrátka migrantům a to je podle Tóthových slov jedno z jeho hlavních hesel. „Fidesz straší migrací řízenou z Bruselu,“ říká politolog s tím, že strach před migrací a protievropská rétorika v kampani jsou velmi frekventované a znějí v ní i dezinformace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Co mohou změnit tyto eurovolby v Bruselu? A z čeho mají mnozí obavy?
Největší hybnou silou v Evropském parlamentu za poslední čtyři desetiletí je obvykle velká koalice pravicových lidovců a levicových socialistů. Server Novinky.cz však informuje o tom, že toto pravidlo se nyní může změnit. Strany pravého a levého středu budou prý s velkou pravděpodobnosti muset přibrat ještě liberály, aby měly ve sněmovně většinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Rozbouřená Francie. Analytik přináší zásadní souvislosti před nedělním hlasováním. Jde tady o Macrona a Le Penovou
V celé Evropské unii začaly volby do Evropského parlamentu. Analytik, publicista a znalec Francie Josef Brož pro ParlamentníListy.cz sleduje situaci právě ve Francii, kde půjdou voliči hlasovat tuto neděli. Volby zde podle něho budou představovat předně referendum o dosavadní vládě prezidenta Emmanuela Macrona. Ten sice nekandiduje, stejně jako jeho největší sokyně z poslední prezidentské volby Marine Le Penová, ale právě mezi těmito dvěma politiky se v očích mnohých Francouzů rozhoduje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Bavíme se pořád o penězích, něco veledůležitého ale zapadlo
Komentář na facebookovém profilu k návrhu na zvýšení počtu hodin v jeslích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Rada Asociace krajů vyzývá MPSV, aby zajistilo prostředky na dofinancování sociálních služeb
Rada Asociace krajů ČR na svém jednání v Českém Krumlově rozhodla o tom, že vyzve Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR (MPSV) k zajištění peněz na dofinancování sociálních služeb ve výši 2 miliardy korun a na výkon sociální práce v obcích ve výši 200 milionů korun. Během jednání to potvrdila předsedkyně Rady Asociace krajů ČR a hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jedlička (Svobodní): Metodika České televize je výrazně diskriminující
Lídr Svobodných Jedlička narušil vysílání hlavní debaty na České televizi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Povinnosti podnikatelů vůči státu spravuje Právní elektronický systém
Hospodářská komora ukazuje státu, jak má vypadat elektronizace veřejné správy. Po více než dvouletém vývoji a analyzování zákonů, rozhodovací praxe orgánů veřejné moci a judikatury soudů včera během svého sněmu v Čestlicích spustila ostrý provoz Právního elektronického systému (PES).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Komise projedná dřívější penze pro náročné profese a třetí pilíř
O dřívějším odchodu do penze pro náročné profese a o spoření na stáří v takzvaném třetím pilíři se chystá dnes jednat důchodová komise. Podrobněji by se měla zabývat i návrhem na prodloužení vyloučené doby za péči o dítě a dorovnáním nižších penzí žen, které už v důchodu jsou. Komise pro spravedlivé důchody, v níž zasedají čtyři desítky poslanců, senátorů, úředníků, expertů a zástupců odborů, zaměstnavatelů či seniorů, se sejde počtvrté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
ODS Praha: Rada musí rychle vyjednat peníze na Metro D
Občanští demokraté podporují výstavbu nové linky metra, město ale podle nich musí mít vyřešené její financování. ODS dále upozorňuje na to, že radní zfalšovali zápis z jednání o zakázce na opravu Libeňského mostu a budou chtít na zastupitelstvu vysvětlení. Pražští zastupitelé za ODS se budou ptát také na situaci kolem nemocnice Na Františku a na postup v případě sociálního Domova Zvíkovecká kytička.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Češi si začnou vybírat budoucí europoslance
Češi dnes začnou rozhodovat o tom, kdo je příštích pět let bude zastupovat v Evropském parlamentu. Volební místnosti, jichž je téměř 14.800, kvůli tomu budou otevřeny dnes dvě hodiny po poledni. Mezi první voliče budou tradičně patřit mnozí volební lídři a předsedové parlamentních stran, stejně jako prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Některé obce spojily eurovolby s hlasováním o místních otázkách
Obyvatelé několika obcí mohou dnes a v sobotu hlasovat kromě voleb do Evropského parlamentu také v místních referendech. V Měchenicích u Prahy se vysloví ke stavbě supermarketu, v Holubicích na Brněnsku mohou dát najevo svůj názor na vznik kasina s videoloterijními terminály. V Lovčicích na Hodonínsku se bude hlasovat o rekonstrukci hlavní silnice. Referendum pořádají také v pražských Běchovicích, kde je ve hře budování parkoviště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
O odkladu e-neschopenky rozhodne Senát v půli června
Odklad projektu elektronické neschopenky bude Senát schvalovat na schůzi, která začne 12. června. Rozhodnout má také o opětovné nominaci spisovatelky Lenky Procházkové do Rady Ústavu pro studium totalitních režimů. Očekává se, že senátoři ani napodruhé tomuto návrhu prezidenta Miloše Zemana nevyhoví. Termín schůze dnes stanovil senátní organizační výbor, informovala ČTK tisková tajemnice horní komory Eva Davidová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib: Každé sportovní klání je možností, jak děti povzbudit v pohybu
Pouhých 30 dní zbývá do slavnostního zahájení dalšího ročníku Olympiády dětí a mládeže (ODM). Pořadatelem Her IX. letní olympiády dětí a mládeže ČR 2019 je Liberecký kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Soukup má škodolibý nápad, který ředitele ČT nepotěší. Bude další žaloba?
Ve včerejším vysílání satirického pořadu Týden podle Jaromíra Soukupa na TV Barrandov se Soukup opět rozohnil. Diváci tak mohli spatřit návrh, který má Soukup pro generálního ředitele ČT Petra Dvořáka, také „Tenisák boye“ Michala Haška a došlo i na vtipy. Soukup tak přednášel, jaký je rozdíl mezi politiky a holuby či co se odehraje, když se u výslechu na detektoru lži sejdou „staré známé firmy“ Kalousek, Rath a Bakala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Babiš se stal terčem kanadského žertíku Pirátů. Načasovali to na volby
Tajnou šifru mají zakódovánu ve svém volebním lístku Piráti. A jeden z jejich poslanců, Mikuláš Ferjenčík, se dnes na svém twitterovém účtu ptal, zda ji lidé chtějí odtajnit. Internetem však již koluje lístek se zakroužkovanými písmeny...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ivo Fencl: O psaní a práci
Je psaní práce? Ano. A špatné psaní? „Když vám zaplatí,“ řekl mi spisovatel. Tolik anekdota.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Fiala: Byl bych spokojen se čtyřmi mandáty ODS v europarlamentu
Předseda Občanské demokratické strany Petr Fiala by byl ve volbách do Evropského parlamentu spokojený se ziskem čtyř mandátů pro ODS, výsledek ale nechce předem odhadovat. Řekl to ČTK poté, co vhodil hlas do volební urny v brněnských Černých polích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
MHMP: Staroměstské náměstí bude fandit českým hokejistům v boji o medaile
Staroměstské náměstí v Praze se v sobotu 25. května opět stane centrem všech fanoušků hokeje. Společnost Taiko na základě zadání Magistrátu hlavního města Prahy připravuje živé přenosy závěrečných zápasů z letošního mistrovství světa v hokeji na Slovensku, dnes po poledni začíná instalovat pódium a velkoplošnou obrazovku o rozměrech 9 x 5 metrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Na financování sociálních služeb chybí dvě miliardy
Komentář na facebookovém profilu k financování sociálních služeb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Babiše konec Mayové nepřekvapil, doufá v druhé referendum
Českého premiéra Andreje Babiše (ANO) prý nepřekvapilo dnešní oznámení britské premiérky Theresy Mayové, že 7. června skončí jako vůdkyně konzervativců. Babiš to řekl novinářům poté, co v Průhonicích odevzdal svůj hlas ve volbách do Evropského parlamentu. Babiš doufá, že se ve Velké Británii uskuteční předčasné volby a také referendum, po kterém by země zůstala v Evropské unii. Prezident Miloš Zeman novinářům při odchodu z volební místnosti na pražských Lužinách řekl, že mu je Mayové líto.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Scheinherr: Praha má Plán mobility do roku 2030
Pražští zastupitelé dnes schválili Plán udržitelné mobility Prahy a okolí – dokument, který prostřednictvím 242 konkrétních opatření v dlouhodobém horizontu řeší snadnější spojení metropolitní oblasti s hlavním městem, celkové zklidnění dopravy, rozvoj elektromobility a v neposlední řadě zvýšení bezpečnosti v dopravě. Opatření v rámci projektu Polaď Prahu celkem za zhruba 113 miliard korun upraví mobilitu v Praze a jejím okolí až do roku 2030.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Asociace nezávislých divadel: Koho zvolí do Evropského parlamentu divadelníci?
Asociace nezávislých divadel ČR (AND ČR) realizovala společně s The European Association of Independent Performing Arts (EAIPA) předvolební průzkum přístupu kandidujících stran ke kulturním tématům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Střelba s tragickým koncem. Policie našla mrtvého místostarostu
Obyvatelé Dražůvek na Hodonínsku dnes zažili scénu jako z akčního filmu. Bohužel z filmu se smutným koncem. Slyšeli střelbu, která skončila smrtí dvou lidí. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra